23. September 2019
    
Klimatické zmeny: teplota pravdepodobne stúpne až o 2°C - Dolezite.sk

Klimatické zmeny: teplota pravdepodobne stúpne až o 2°C


  2011-08-10  (13:17)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Klimatické zmeny: teplota pravdepodobne stúpne až o 2°C
Převzato z Pravdu.cz
Klimatické zmeny sú možno najväčším problémom, pred ktorým ľudstvo celosvetovo stojí. Dnes už niet pochýb o tom, že klimatické zmeny sú realitou. Teploty stúpajú, menia sa ročné obdobia, pribúdajú záplavy a dlhé obdobia tepla a sucha.

Čo je skleníkový efekt?

Vďaka skleníkovému efektu sa v atmosfére zachytáva časť slnečnej energie, čo má za následok otepľovanie Zeme. Nebyť tohto efektu, teplota na Zemi by bola oveľa nižšia. Väčšina klimatológov zastáva názor, že nárast množstva skleníkových plynov, ku ktorému došlo v dôsledku činnosti človeka, umelo zvyšuje skleníkový efekt, čo vedie k zvyšovaniu celkovej teploty a narúšaniu klimatickej stability. K skleníkovým plynom patrí oxid uhličitý, ktorý sa uvoľňuje pri spaľovaní fosílnych palív a jeho množstvo narastá i vďaka masívnemu odlesňovaniu. Ďalším skleníkovým plynom je metán. Uvoľňuje sa z ryžových polí, podpovrchových skládok, vzniká pri živočíšnej výrobe a v priemysle.

Uhlíkový cyklus

Oxid uhličitý je po vodnej pare druhým najvýznamnejším plynom spôsobujúcim skleníkový efekt. Uhlík sa milióny rokov ukladal v podobe fosílnych palív ako uhlie, ropa či zemný plyn. Uhlíkovým cyklom nazývame výmenu uhlíka medzi atmosférou, rastlinami, živočíchmi, pôdou a oceánmi. V prírode táto výmena prebieha viac menej prirodzene. Približne od konca 18. storočia sa ale množstvo oxidu uhličitého v atmosfére začalo zvyšovať. Hlavnou príčinou je spaľovanie fosílnych palív. Významnú úlohu v narušení uhlíkového cyklu zohral aj masívny výrub a vypaľovanie lesov. Do atmosféry sa tak dostalo množstvo uhlíka, ktorý bol uložený v lesoch a ich úbytkom sa narušila jeho absorpcia.


Ak človek vyrubuje stromy a spaľuje fosílne palivá, spôsobuje nárast prirodzenej hladiny uhlíka v atmosfére a zvyšuje tým skleníkový efekt. Ťažbou fosílnych palív a ich spaľovaním sa uhlík uložený v podzemí dostáva do uhlíkového cyklu. Časť tohto uhlíka pohltia stromy, rastliny, pôda a oceány. Kvôli narušenej rovnováhe v uhlíkovom cykle však väčšia časť končí v atmosfére.

S akou veľkou klimatickou zmenou sa dokážeme vyrovnať ? Každý deň ničíme našu prirodzenú klímu tým, že využívame fosílne palivá (ropu, uhlie, plyn) na získavanie energie a na dopravu. Zmeny klímy majú dopad na náš život a očakáva sa, že v nasledujúcich rokoch sa následkom ich pôsobenia zničí veľké množstvo prírodných území. Preto potrebujeme výrazne znížiť nárast skleníkových plynov. Má to zmysel z hľadiska ochrany životného prostredia i ekonomiky.

Keby boli okamžite zastavené všetky emisie skleníkových plynov, do atmosféry sa ich už dostalo množstvo, ktoré zvýši teplotu o 1,2 až 1,3 °C. Cieľom celosvetového snaženia v boji proti klimatickým zmenám by mala byť snaha nezvýšiť celkovú priemernú teplotu o viac ako 2 °C. Nárast celkových priemerných teplôt o viac ako 2 °C by totiž znamenal likvidáciu množstva ekosystémov a rozvrátenie klímy. Máme veľmi málo času, nie viac ako jedno až dve desaťročia, počas ktorých môžeme ešte zmeniť náš energetický systém a zabrániť tak katastrofe.

Zvýšenie celkovej priemernej teploty o 2°C!

- Miliónom ľudí hrozí vo väčšej miere hlad, malária a záplavy a miliardám nedostatok pitnej vody.

- Najväčšie dopady postihnú predovšetkým najchudobnejšie a rozvojové krajiny, najmä v subsaharskej Afrike, južnej Ázii, v častiach juhovýchodnej Ázie a Latinskej Ameriky.

- Hrozí roztopenie najrozsiahlejších ľadových pokrývok, ktoré bude mať počas najbližších storočí za následok vystúpenie morskej hladiny o niekoľko metrov. Ide predovšetkým o Grónsku ľadovú pokrývku (nárast o 7 metrov) a Západoantarktickú ľadovú pokrývku (WAIS, nárast o 5 až 7 metrov). Rýchlosť topenia sa Grónskej ľadovej pokrývky sa neustále zvyšuje.

- Zvyšovanie hladiny oceánu ohrozuje obyvateľstvo na celom svete, predovšetkým v nižšie položených oblastiach rozvojových krajín (Bangladéš, južná Čína), ohrozené sú takisto nižšie položené ostrovné státy kdekoľvek na svete, nehovoriac o nízko ležiacich štátoch (Belgicko, Holandsko, severozápadné Nemecko) a juhovýchodnej časti Veľkej Británie.

Zdroj: greenpeace.org

 


Adam
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Nonsensm   |   ip:85.135.16   |   2011-08-10  (20:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :D ...nemam co dodat


Pasavec   |   ip:91.127.36   |   2011-08-10  (21:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pane Boze co budeme robit ???


ja mam super napad:

zacneme do atmosfery vypustat miliony ton hlinika a inych tazkych kovov a tym padom zatienime oblohu a nebude oteplovanie !!! ale nikomu ani muk, ludia su trochu precitliveli, ak im niekto vypusta jedy nad hlavou......


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-10  (23:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  

Zj 16,8
A štvrtý anjel vylial svoju čašu na slnce, a bolo mu dané upáliť ľudí ohňom.
Zj 16,9
A pálení boli ľudia veľkou páľou a rúhali sa menu Boha, ktorý má moc nad tými ranami, a neučinili pokánia, aby mu boli dali slávu.
Zj 16,10
A piaty anjel vylial svoju čašu na trón šelmy, a jej kráľovstvo stalo sa zatemneným. A kúsali si jazyky od bolesti
Zj 16,11
a rúhali sa Bohu neba od svojich bolestí a od svojich vredov, ale neučinili pokánia zo svojich skutkov.
Zj 16,12
A šiesty anjel vylial svoju čašu na veľkú rieku Eufrates, a vyschla jej voda, aby sa prihotovila cesta kráľom od východu slnca.


Sirius   |   ip:193.110.1   |   2011-08-11  (00:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hlavna vec, ze je zaciatok augusta a vonku je tereaz u nas 8°C , na severe dokonca 0°C........ tak o tie 2°C by sa mohlo oteplit :D .... to su len rozpravky pochybujem ze tomu niekto veri...ked tak uz len ovceMeGusta   |   ip:95.103.9.   |   2011-08-11  (00:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  je to fraska! to ze sa ladovce roztapaju robi ozonova diera ktora sa zahadne objavila a je iba nad aliaskou...stranka plna konspiracii a ani vas nenapadne konspirovat o globalnom oteplovani? ved to je uplne jasne ze extremne pocasie je koli chemtrails a pokusoch s radarmi vid. video z JOJky http://www.youtube.com/watch?v=uorrOh2YZBo

vraj pred 50timi rokmi zacali....a za tych 50 rokov nebodaj nic neurobili lebo sa zlakli trochu snehu a hurikanu vsak? to ich len povzbudilo aby to ovladli a chemtrails su tam tiez spominane su o tom stovky dokazov len ludia to hned popru ved je to nemozne...hlavne ze to je v telke a patenty na to su tu uz drdstrocia....chcem vidiet kedy bude hurikan aj v europe to bude sranda co? je to tak zretelne a pritom to tak vsetci popieraju...


MeGusta   |   ip:95.103.9.   |   2011-08-11  (00:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  *ta ozonova diera nieje len nad aliaskou úardon je nad celym severnym ladovym oceanom


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-11  (08:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Niektoré bludy majú neuveriteľnú životnosť . Bludy vytvárajú média vzhľadom na pologramotnosť redaktorov a bezmyšlienkovité preberanie správ z cudzích zdrojov. Je to úplne naopak, Zem sa otepľuje a keď sa otepľuje tak sa ako to vždy bolo, aj bude uvoľňuje sa CO2 a nie naopak. Stovky dôkazov, tisíce protestujúcich vedcov, konferencií, sfalšované modely na strašenie ľudstva, vysmievaný Klaus, pakáreň na pakáreň. Keby mi tu zase chcel na stránkach dolezite niekto niečo dokazovať , tak mu odkážem, že som sa osobne poznal s šéfom medzinárodného centra pre celosvetové sledovanie a kalibráciu meraní C02 v Boulder, Colorado,USA.


jana   |   ip:217.75.64   |   2011-08-11  (08:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stúpne o 2 stupne tak v myšej diere!


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-11  (08:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ešte niečo , už by sa tí pitomci mohli dohodnúť a povedať tak bude globálne oteplovanie alebo sa blíži malá doba ľadová. Už aj na blabej markíze to bolo pred rokom. V1985 sa stále písalo o príchode doby ľadovej. Už rok sa píše že v minulom 20, storočí bolo ochladzovanie a nie otepľovanie. A vôbec sa čudujem týmto článkom. Greenpeace ako by ani nejestvovali. Nič o nich nepočuť, je to zdegenerovaná organizácia . Mali sa hrdinsky pustiť do boja za nové energie pred 20 rokmi. free energy do praxe. A čo spravili? Teraz po Fukušime môžu cítiť zadostiučinenie že boli proti jadru. A čo ďalej? celý svet bude pokrytý solárným panelom. nikto tam nie je inovatívna atvorivý. nestačí byť proti . treba spoločnosti ponúkať riešenia.


Yanath   |   ip:85.159.10   |   2011-08-11  (08:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aha, takze miliardy ton spalenej ropy/uhlia/plynu nema na atmosferu absolutne ziadny vplyv zatial co par ton (podla vas) rozprasenych z lietadiel zasadne ovplyvnuje klimu

o a ozonova diera je vdaka haarpu alebo podobnej hovadine a nie koli freonom, hmm, co sa tu clovek nedozvie, mimochodom ozonova diera je nad arktidou ale aj nad antarktidou

a netreba mat cely svet pokryty solarnymi panelmi, stacia zastavane nevyuzite plochy - strechy


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-11  (08:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jasne to bolo len obrazne myslené. Poukázal som na to , že alternatívne zdroje nie sú skutočnou alternatívou ale alternatívou sú len zdroje založené na voľnej energii . Mimochodom ozónová diera nad Arktídou bola vždy, zaujímavé však. Škoda ,že sa to zverejnilo až po 15 rokoch klamstiev.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-11  (09:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ozónová dira/y nemá s gobálným otepľovaním nič. A keď by sme to zobrali dôsledne a odborne tak zvýšením globálnej teploty sa zvýši odpar z oceánov, ktoré tvoria 2/3 povrchu- tým sa zvýši celkovo plocha oblakov, zvýši sa globálne aldebo a tým sa odrazí viac slnečnej energie do priestoru okolo Zeme. nakoniec bežne je v správach TV , že odborníci sa nezhodujú na antropogénnych vplyvoch na klímu.


alfo   |   ip:85.216.16   |   2011-08-11  (10:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nic to nemeni na tom, ze by sme mali prestat s drancovanim prirody a prirodnych zdrojov...


333   |   ip:85.216.14   |   2011-08-11  (11:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins | ip:94.145.22 | 2011-08-10 (23:19)Zj 16,8
A štvrtý anjel vylial svoju čašu na slnce, a bolo mu dané upáliť ľudí ohňom.
Zj 16,9
A pálení boli ľudia veľkou páľou a rúhali sa menu Boha, ktorý má moc nad tými ranami, a neučinili pokánia, aby mu boli dali slávu.
Zj 16,10
A piaty anjel vylial svoju čašu na trón šelmy, a jej kráľovstvo stalo sa zatemneným. A kúsali si jazyky od bolesti
Zj 16,11
a rúhali sa Bohu neba od svojich bolestí a od svojich vredov, ale neučinili pokánia zo svojich skutkov.
Zj 16,12
A šiesty anjel vylial svoju čašu na veľkú rieku Eufrates, a vyschla jej voda, aby sa prihotovila cesta kráľom od východu slnca.

a ludia sa aj tak nezmenili a ruhali sa PanuBohu.a preto pride siedma casa.

joplins
polozim ti otazku koho su to naieli?


333   |   ip:85.216.14   |   2011-08-11  (11:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gordon
ked si sa poznal s tym chlapikom ,tak ako prebieha meranie? by ma zaujimalo,bo som sa rozpraval ja s chlapikom co ma nastarosti co2koty vo fabrike a robi podklady .a som ceklom zasol ake pouzivaju metody.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-11  (11:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chemicko analytické prístrojové metódy. Nič zaujímavé . pre túto debatu je zaujímavé niečo iné. Poďme si to rozpitvať. Rastliny sú z uhlíka. Odkia%l berú uhlík ? Zo vzduchu asimiláciou a rastú fotosyntetickým spôsobom. ˇ4ím viac oxydu ,tým väčší rast- úroda....


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-11  (11:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pardon ale mne sa zle píše, mám malé okienko na príspevok a nedá sa nastaviť väčšie.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-11  (12:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čiže čím viac oxydu uhličitého, ktorý je vraj zodpovedný za globálne otepľovanie , tým väčší rast rastlín, tým viac zelene, tým väčšia úroda. Mimochodom jestvujú štúdie čoby bolo keby bolo 5x , 8, viac oxydu. A oxyd nie je plyn s najväčším efektom a koncentráciou v atmosfére. Tým je vodná para.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-11  (12:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  HMM, asi nenadarmo vyšla kniha ANJELI A DÉMONI. Anjeli upaľujú ľudí. Pekne. Pekne. Vy nám to samozrejme ochotne vysvetlíte. Ja si ale myslím, že tým citátom nikto nerozumie.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-11  (12:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..co ma nastarosti co2koty ..napadá ma jedno slovo čo by to mohlo byť. Ale to hádam nie.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-08-11  (14:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gordon
takze takto koty na skodlive plyny.ten pan robi to ze ma tabulku od eu podla ktorej pocita kolko skodlivych plynov. ich fabrika vypusta.a to tak ze v tej tabulke am kolko skodlivych plynov vyprodukuje zhorenie kubiku plynu,to vynasobi kubikmi co spalili podla meraca a je vypocitane znecistenie.tod vse.ziadne realne meranie ,len tabukovy vypocet,keby bolo realne merane meracom tak by im doslo ze to vsetko je podvod.globalne oteplovanie je podvod,tym ze fabriky platia za to miliony ,co ani nevyprodukuju maju menej na vyplaty ludom.dalej je to dovdo ktory vyuzivaju na praktizovanie chemitrals a jeho zakrytie skutocneho dovodu.dnes by bol u nas nadherny den ale nie je vdaka lietadlam a chemitrals.


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-11  (17:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333,,myslis anjeli??

Bozi??333   |   ip:85.216.14   |   2011-08-11  (18:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ty co vylievaju case


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-12  (06:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  U nás sa to meria presne. Vy sa vyznáte v anjeloch a ja zase v iných veciach. Je tragédiou slovenského národa , že gramatika a logika je posunutá niekde ... Pretože kˇoty sú vec týkajúca sa výkresov a Kvóty je niečo úplne iné . Takto to potom vyzerá keď niekto chŕli písmenká a myslí si že to je jedno ako píše. Ale ja nikoho nepotrebujem kritizovať. Len k veci, len tupí amíci presadili po celej zemi kšeftovanie s kvótami CO2. To tak Zemi pomôže . Žiadny anjeli čaše nevylievajú ani nebudú.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-08-12  (07:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gordon
u vas sa tie kôty meraju ako presne?vysvetli.)a nie ze sa presne,a dost,to, ze sa vyznaju ludia v gramatike ,neznamena zarucene ,ze su intelgentnejsii ,od tych co nie. mna osobne ,netrapi ako pisu iny ,ale co pisu.ale maju nazory ,ak prapodivne,tak mi je z toho na nic a nie z toho ako pisu gramaticky.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-12  (09:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vy sa nevidíte.


MM   |   ip:217.75.73   |   2011-08-12  (09:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ziadne globalne oteplovanie zapricinene ludskou cinnostou sa nedeje- Zem mala po celu svoju historiu rozne obdobia (tak ako kazda planeta) a aj teraz sa to deje bez naseho zavinenia. Raz su obdobia kativnejsie ako teraz a inokedy zas kludnejsie. Nie je na tom nic zvlastne. Je to uplne prirodzeny proces.
Presne ako sa tu pise tak vedci nevedia ake bude pocasie za hodinu nie to ake bude za 10tky rokov. Neverte blabolom. Sme len jeden zo zivocichov co tu ziju ale zem a priroda sa nami riadit nebude.
A chaplinovy anjeli existuju len v jeho chorej mysli. Takze tu casu by si nemal obracat moc casto lebo tu potom potis koko_tiny :-))


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-12  (09:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak,Tak, v prírode je všetko riadené cyklami tie sú krátkodobé a dlhodobé . Najdlhší cyklus má 830 000 triliónov rokov a najmenší ... možno je to dráha ktorú prejde svetlo na vzdialenosť Planckovej dĺžky. V prírode sa cykly prelínajú. Koľko ich všetkých je, ľudia ani nevedia. Počasie na Zemi ovplyvňuje Slnko a to sa tiež riadi cyklami. Teraz je koniec jedného dlhého cyklu, je to aj vidieť každý deň . Koniec a začiatok cyklu je sprevádzaný chaosom po všetkých stránkách.


Yanath   |   ip:85.159.10   |   2011-08-12  (11:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no ja poprosim vysvetlit ten najdlhsi cyklus kedze to je 55 biliard krat dlhsi cas nez existencia nasho sucasneho vesmiru :)


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-12  (11:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To sa vysvetliť nedá. Mám to z tabuľky. Staré indické náboženstvá obsahovali takéto údaje. Aké staré sú tieto vedomosti si nikto netrúfa ani odhadnúť. Boli to vyspelé Náboženstvá. Prečo vyspelé- lebo poskytovali ľuďom ucelený obraz o celom svete a ich postavení v ňom. Dnes je z týchto náboženstiev, ktoré boli rôzne a po celej Zemi slabý odvar. V tej tabuľke sú pomery energetických tiel človeka pre jednotlivé cykly, veľkosť tiel , názvy cyklu, názov veľkého cyklu, ... podrobnosti . Úplne hore je najväčšie číslo veku v rokoch asi doba trvania Vesmíru. Samozrejme človeka napadne , keď uplynie táto doba, ktorú si my ani nevieme predstaviť. Čo sa stane potom. S bytosťami. Niektorí ľudia tvrdia už teraz, že dôjde v 2012 k ďalšiemu cyklu a ľudstvo sa pretransformuje do vyššej dimenzie. Opakom je , že sme si už vyššie dimenzie zažili a teraz sa ponárame do materialistickej hrubozrnnosti. Pre obidve hypotézy nájdeme argumenty. Píšem tu o tom preto, lebo na konci vekov môže byť pre bytosti niečo podobné , ale skôr to bude niečo nepredstaviteľné – možno sa každá z týchto dokonalých bytostí stane tvorcom nových vesmírov ..... Vzhľadom na nekonečno je to možné. Ale to sú len moje úvahy.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-08-12  (11:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Splietas Mayov so starymi Indami a opieras sa o pisomne zaznamy, ktore spolu nijako nesuvisia. Tu sa dokonale prezentuju 2 skupinky, jedna tvrdosijne haji vek Zeme na nejakych 6-7 tisicroci, druha hned skoci na triliony a kvadriliony.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-12  (11:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Naučte sa čítať . Sústrediť sa na text je ľahké. Potom prestanete ľuďom vkladať do hlavy čo tam nemajú , alebo nenapísali.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-08-12  (11:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak neveris hypoteze niektorych ludi ohladom roku 2012,co sa tyka hlavne predpovede Mayov, tak to tam nevkladaj, ale napis, len comu ty veris, potom z toho atomatcky vznika maysko-indsky galimatias.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-08-12  (11:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A nemas pravdu, ze podavali ludom uceleny obraz o postaveni cloveka vo svete. Tapali a tapu aj dalsie generacie po nich, spolocne s nami. Ziadny uceleny obraz o postaveni cloveka neexistuje, existuju len urcite teorie, dalsim vyskumom vacsinou spochybnovane, ci poopravovane. Inak to potom vyznie tak, ze starsie kultury vedeli daleko viac ako dalsier, co je len dalsia z radu nepresnosti, tuykajuca sa tvojho vykladu. Vedeli veci, nad ktorymi sa pozastavujeme, ako mohli na ne prist z hladiska nasich bedomosti o ich ziskavani poznatkov, ale urcite nevedeli ani promile z toho, co vie terajsia generacia. Napr. co sa tyka matematiky, by kazdeho absolventa zakladnej skoly, povazovali div nie za boha.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-12  (12:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Viete ja píšem sem z iných dôvodov ako Vy. Ja sprístupňujem nejaké informácie. Prečo by som mal niekoho presvedčovať o tom čomu ja verím. Tým by som ho ochudobňoval , usmerňoval a obmedzoval. Každý si napokon vyberie čomu verí, podľa toho čo doteraz poznal , podľa intuície atď.. A slobodne sa rozhodne, nechcem nikomu nič vnucovať. Niektoré info si nájdu svojho nadresáta až za rok a nemusím ani o tom vedieť. Jemu sa to bude z nejakého dôvodu hodiť, využije to.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-08-12  (12:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To je dobre a chvalitelne, ak tu poskytujes nejake udaje, hlavne pre tych, ktorym sa tie udaje hladat nechce a s doverou potom citaje taketo bludy, ktorym potom aj bez dalsieho overovania uveria. Ale ak napises A, musis napisat aj B. Ak napises, ze kultura starych Indov uvadza vek vesmiru tolko a tolko, treba napisat, ako brali nas vesmir vo svojom ponimani. Podla akych pozorovani, ci dokazov, napisali ,co napisali. Ake mali vedomosti aj z inych oborov, nie len ich vyfantazirovane a nicim nepodlozene vyskumy. Napis, aka bola ich predstava o veku vesmiru. Pokial viem, ich predstava sa nelisila od nami ziskanych poznatkov. Napis, ktora z hlavnych myslienkovych prudov starej Indie povazuje vek vesmiru za take tebou udavane obdobie. Ak sa nemylim, stale len splietas rozne druhy ovocia.


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-08-12  (12:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Páni, a drevo na zimu je nachystané? Uhorky zavarené? Čalamáda a džemy navarené? Slivky pozbierané v sude? Zemiaky vykopané? :-) Humno pohrabané, rýny vyčistené? :-)))


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-12  (12:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No ja si dovolím vysloviť silné pochybnosti o kvalite matematických vedomostí absolventov základnej školy. To čo dnes vieme z matematiky tiež pochádza od civilizácii pred nami. A staré indické kultúry /5000 rokov dozadu / mali matiku kde sa operovalo s číslami s 200 nulami. A tí pred nimi ? A čo obyčajná gemetria – Pytagorova veta. Nebolo to tak dávno. Keby ste vedeli ako vtedy vedeli počítať , čím sa zaoberali . Nemusíme ísť ďaleko, ktorý stredoškolák vie vôbec čo je to kubická rovnica. Už pred tisíckami rokov vedeli počítať korene týchto rovníc. Ale o to nejde.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-12  (12:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tieto staré náboženstvá naboli založené na žiadných výskumoch. to sa ani nedá. Boli ľudoˇm dodané zvomku od ešte vyspelejších bytostí. Zdravím Dr. , bohužiaľ som mestský človek. Optimizmus a srandičky vždy potešia. Všetko dobré a nech sa darí.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-08-12  (12:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ty pasi nevies, kedy vymysleli o, inak by si taku stupiditu nenapisal. Dokonca bezny matematicky vypocet ako nasobenie, ci delenie im zabralo niekolko hodin, a ak to niekto ovladal, to uz bola pre nich kapacita. tak nefabuluj a studuj...


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-08-12  (12:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslel som O, slovom nulu. k ostatnym sa radsej asi nevyjadris, ale mal by si vediet aspon taketo zakladne veci, ak chces ostatnych oboznamovat s tym, co sam evidentne nevies.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-12  (12:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  odkaz pre môjho veľkého priaznivca a pritakávača pána Rafaela : Ja nemusím nič . Ako Vás poznám , tak to fakt nepochopíte. Ale môžte si to povedať aj Vy. Oslobodíte sa.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-08-12  (12:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gordon, nechaj si svoje invektivy a venuyj sa teme. O, alebo este raz nula, bola neznamym pojmom v Europe este pred 1000 rokmi, dostala sa k nam prave hlavne z indie, co je bez pochyb, ale nie preeto, ze uz pred 5000 rokmi pouzivali matematicke vypocty s 200 nulami. tak nefabuluj, studuj a zisti si o tom nieco viac.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-12  (12:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Len taká odrobinka zo starej Indie / len jedna z obrovského počtu civilizácií vyspelejších ako naša / ....vimany Všetkým prajem pekný víkend , počasíčko, hríby...


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-08-12  (12:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toto je jasny dokaz alibistu, ktory utecie pri prvom naznaku jeho spochybnovania. Ved si stoj za tebou proklamovanou nulou, doloz dokazy, spochybni moje napadanie. Ak to nerobis, je jasne preco.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-12  (12:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vy to fakt chcete, aby som Vám niečo dokazoval , ale aj tak nerozumiete čo tu píšem . Nejde o žiadnu nulu . Číslo s 200 nulami je 10 na 200. Nula tam vôbec nemusí byť . Je to rádová veľkosť. Teraz sa ukážte, ako budete mať ďalších 18 rôzných negatívných pripomienok. Ja som písal pre konkrétneho, človeka Y . ,lebo ma o to slušne požiadal. Vám je každá príležitosť dobrá. Nakoniec nadpis článku je o úplne inom. Nemusím nič.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-08-12  (12:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
A staré indické kultúry /5000 rokov dozadu / mali matiku kde sa operovalo s číslami s 200 nulami.

gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-12  (13:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja som rodený optimista. My optimisti to máme ťažšejšie, lebo my musíme stále dokazovať pesimistom , že nie je to také zlé. Pesimista si spokojne sadne a všetko kritizuje , zhadzuje spochybňuje jednou vetou a my ho máme akože presviedčať , že ľudia sú v podstate fajn , svet je úžasný. Ja som doteraz každého presvedčil ,niekoho za hodinu, niekoho za tri roky. Stojí to GW energie. Ale robím to rád. Oni sú vlastne tiež optimisti , ale sa tvária ako pesimisti. Chcú náš záujem , našu energie, pozornosť, robí im to dobre.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-08-12  (13:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemas pravdu, nekritizujem, len ma uraza, ak niekto nieco tvrdi bez ziskania vedomosti. Nemas pravdu a napises koninu. Upozornim ta na nu a zacnes sa vyhovarat a nepriznas si svoju chybu. Na tu nulu si neprisiel, skratka si si to ani neuvedomil, ze nieco take bezvyznamne ako nula tvojej vyspelej civilizacii chybala. Mne islo len o to, aby som upozornil na fakt, ze sice mali poznatky, ale nie az take ake im pripisujes.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-12  (14:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vás nemá čo urážať . Vôbec nerozumiem čo tou nulou myslíte . Nula je jedno číslo / asi bude pre Vás novinka , že sú matematici, ktorí hovoria, že nula číslo nie je / a číslo s 200 nulami je niečo iné. V našej matike sa také čísla ani nepoužívajú a ani najsuper počítač na svete s nimi neoperuje.
A keby som tu písal to všetko, čo tu odo mňa chcete, tak z toho je nie príspevok, ale kniha. A ja nie som zástupca prastarej civilizacia na Zemi. A tiež nechápem vskutku akú chybu si tu mám priznávať. Ja si chybu priznám hocikedy. To je tiež nástroj takých ľudí ako Vy , ako druhých precvičovať . Závisť, však ?
To čo sem píšete skrytý anonymitou , vidia aj ostatní .
Keď ma chcete sfúknuť pod čiernu zem najprv musíte vedieť kto som .

Výpis z registra GF
Krycie meno : gordon
miestna príslušnosť : SR
vlastné meno : neuvádza sa
domovská planéta : M15/3/39292/Vir

Misia Galaktickej federácie : od 19xx, neobmedzená
Hlavná úloha : výuka, poznanie ,test
Prostriedky : univerzálna karta / po adaptácii sa deaktivuje
implantáty : GAIA pqz 12 verzia 6.5.1. , aktualizácia 2009
počet prevtelení : 2627
najbližší transpodér: Iapetus 158 5DIM tele
náhradné spojenie : mačky, orgonit 115 nano, lokálna frakvencia : čierny turmalín
Najbližší teleport : ANTARCTICA 00 5 DIM
Doplnky: prekladač JUNG k intui
posilovač : antiresidual PLA
status : pozorovací
pozícia : energodimenzia 2, humpnap
cyklus : koniec cyklu
školenia : kurz GD, Cc HUMANoid
certifikát pre Zemrafael   |   ip:188.167.7   |   2011-08-12  (14:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hned som vedel, ze nejaki pacienti sa stratili, lieky asi nezaberaju, vsak? Cisla s 200 nulami vedeli podla teba pocitat, ale nieco take bezvyznamne ako nulu, co je najlepsi pomocnik pri pocitani, hlavne desatinnych miest to ta tvoja vyspela civilizacia nevymyslela, musela sa o to postarat menej vyspela civilizacia po nich. Inak s tym poslednym prispevkom si vlastne vsetko vysvetlil, tvoj rovnaky supuitnik Benda na teba este nedorastol a to uz je velka kapacita vo vesmire.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-08-12  (14:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  takze som sa minule velmi nemylil s tym Alfom, rodenym Gordonom Shunway, zabavne je dokonca aj tebou udavane nahradne spojenie, macky. To ako vsetci dobre vieme bola Gordonova najoblubenejsia pochutka. Takze sa maj Gordon, alebo radsej Alf? Ako sa ti dari u Ochmonekovcov?


slvka   |   ip:85.237.22   |   2011-08-12  (23:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečo je, do riti, furt zima, keď máme to globálne otepľovanie? ))))


Marcos001   |   ip:62.168.65   |   2011-08-13  (20:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Podla mojich informacii ma prist k energetickej fosilnej krize.Bod zlomu je 2015 kedy by sa malo prejst na alternativny pohon aut.Takze ak nebude politicka vola, zatial nie je, tak pride ku kolapsu dopravy a nasledne ku kolapsu ekonomik sveta.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-08-14  (09:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gordon
to ako kde si prisiel k tolkym prevtelenim.ze si sa uuz tolko?toto by ma zaujimalo,odkial si zobral tie udaje.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-08-14  (12:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vsetky tieto informacie su na Melmacu, kedze gordon, alias Alf sa tam narodil, len on jediny ma pristup k tymto dokumentom.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-08-14  (12:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slvka na tuto temu sa vyjadrili svetoznami odbornici, ze vedlajsim faktorom globalneho oteplovania je chladnejsie pocasie. Je to podobne ako veta typu, ze sice v globale sa vsetko zlacnuje, ale napriek tomu kupujeme za drahsie. Takze vsetko ma na svedomi ten global.


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-14  (14:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gordon..

bratu , myslim si , ze si kuštičko teraz prestrelil s tym vypisom z registra medzigalaktickej ŠTB!!

do marii..
Výpis z registra GF
Krycie meno : joplins
miestna príslušnosť : SR
vlastné meno : neuvádza sa
domovská planéta : MI 67999765545480909876458765XTTYSS

Misia Galaktickej federácie : pisat fanaticke bludy na dolezite.sk
Hlavná úloha : keby dako len žrat , pit ,srat a nic nerobit..
Prostriedky : ta paru evri..
implantáty : šrubka v lavej klavikule..(po havarii na motocykli Jawa 175 kyvačka,pod vplyvom...)
počet prevtelení : nepamätam!!
najbližší transpodér:to ani neviem kdo to je!!
náhradné spojenie :hovnatvare, flaska vodky frakvencia : žlte z ucha.
Najbližší teleport : letanovce
Doplnky: mala nasobilka
posilovač : berem kreatin!!!
status : mimo reality
pozícia :momentalne sed za compom..
cyklus : pravidelny
školenia :kurz , kuchar-betonar.. po uspesnom dokonceni v roku 1998 rozsirenie kvalifikacie na cukrar- slobodokurenar!
certifikát pre: MNV Žehra!

stiahol som to z medzigalaktickej databazi.

kazdy z vas je tam..


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-15  (06:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdravím kolegu. Došlo k vážnemu omylu v uvedení Vašej domovskej planéty. Neznáma nomenklatúra. Prvé je vždy číslo galaxie, nakonci sa vždy uvádza nečíselná skratka planéty pozostávajúca z dvoch alebo troch alfanumerických znakov.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-15  (06:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zo začiatku dochádzalo k poruchám. To že neviete čo a nie kto je transpodér potvrdzuje , že ste tu dlho. GF sa pred tromi rokmi rozhodla , že takto adaptovaní a prispôsobení jedinci ostanú na Zemi a budú sa tu naďalej inkarnovať.


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-15  (12:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gordon..

stale si stojim za tym, ze neviem "gdo " ten transporder je.. a k malej nasobilke ako doplnku mojeho softwaru mi doinstalovala GF aj "samonasieraci"modul , verzia SN 5,0, ktory je fakt dobry..

Poziadal som GF o vynimku pri urceni staleho inkarnovania na planete M15/3/39292/Vir, z dôvodu dlhodobeho zaznamenavania prilis dutych hlav, a jedincov oplyvajucich neskutocnou vlastnostou,
ktora sa podla smernic GF , novela zakona cislo 245, § 1/56, odsek 4 , riadok 56..nazyva- "pripecenost".
Na zaklade mojej ziadosti , GF prehodnotila svoj postoj a znovu posunula na opätovne posudenie, na urad medzigalaktickych vlad, verdikt ktory bol ohladom mojej osoby a staleho inkarnovania sa, na planete M15/3/39292/Vir, nespravne koncipovaný, nasledne vyneseny a schvaleny, a ako som uz naznacil, na moju neskutocnu radost , prijaty a zruseny.

Takze zasa budem brazdit nekonecný medzigalakticky priestor , na svojej hyperpriestorovej lodi, ktora ako prva pouziva pohon z tekuteho magnetu,(vlastna vyroba, prerobeny skodovacky motor 120 GLS) a objavovat nove svety ci zasahovat pri nepokojoch a teroristickych utokoch v priestore zvane "univerzum"..a konecne opusitm tuto planetu plnu debilov a tvorov z prazdnycmi hlavami, ktorí vypisuju debiliny na stranku dolezite.sk.

tak dovidenia priatelu v galaxii MII 33444I/ blb..gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-15  (13:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Došlo opáť k vážnemu omylu, M15/3/39292/Vir, je moja pôvodná domovská planéta, nie Zem. Ľudkovia na Zemi sú fajn. Presviedčam o tom každý deň. Ale niečo vo Vás zostalo ta poznámka o tekutom magnete , tak totiž MP vyzerá ak sa na ňho pozeráme z vyššej energodimenzie. Dajte si pauzu. Píše sa transpodér to máte aj tu na Zemi , myslím to slovo. Ináč vo Vesmíre neskutočné vlastnosti nejestvujú. Opäť používate nesprávnu nomenklatúru galaxií. Ale vo vašom prípade sa to dá ospravedlniť.


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-15  (14:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gordon..
ospravedlnujem sa,, doslo k preklepu!
mam doma aj "tramposter" rok 89´ karavan..
LPG, chladnicka na plyn, 12v. 220,v nezavisle kurenie, 4 lôzka,
2,1 tekuty magnet. chladeny vzduchom.. (neprehriatelny)

A myslim, ze teraz doslo k omylu z vasej strany,hoc povazujem vasu osobu znalu, a co do problematiky univerza a civilizacii v nom obsiahnutych,ako aj cestovania ci medzipriestorovych skokov, velmi zbehlu, nakolko vyznam a vyskyt pojmu "neskutocny" sa v medzihviezdnom priestore ako aj v inych dimenziach (ktore mimochodom,momentalne medzigalakticka konfederacia civilizacii skuma a zariadila pre tento ucel a vyskum specialne komando , ktoreho clenom som mal byt aj ja, keby nedoslo k nedorozmeniu ,s mojim trvalym pobytom na planete Zem, a umiestnenim vo vychovno reedukacnom centre zvanom" psychyatricke oddelenie v meste Pezinok, z ktoreho sa mi podarilo pred kratkym casom uspesne uniknut, vyskytuje, nakolko som sa z mnohymi humanoidmi. ktorí tuto planetu obyvaju spolu z inymi bytostami a tvormi , na baze uhliku,chem, zn. C, stretol, ci uz osobne alebo vo virtualnom kyberpriestore , ktory bol na tento ucel na zemi vytvoreny a spusteny niekedy v roku 1971 , Rayom Tomlinsonom,
a nasledne po vymene urcitych informacii a nazorov, som usudil, ze vyraz a vyskyt pojmu "neskutocny" sa na planete Zem ako aj v univerze, objavuje az nad ocakavany a odhadovany piemer,,a to hlavne v spojeni z vlastnostou velmi rozsirenou v celom priestore, a ktorych ostatne bytosti nazyvaju familiarne " vymletí idioti".

Po pripojeni problematickeho ,a nami rozoberaneho pridavneho mena, sami usudite, ze spojenie je viac ako prizancne pre vela jedincov a bytosti obyvajucich , ci uz planetu Zem ci cely priestor zvany univerzum, a znacne hojny vyskyt som zaznamenal aj pri castych navstevach , portalu ktory je na uz spominanom internete a ktory nesie velavravny nazov Dolezite.sk!!

joplins


LG   |   ip:95.103.87   |   2011-08-15  (17:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ozaj niet čo dodať, už každý čo má v zad*ku dieru sem prispieva haj-huj všelijakými propagandastickými sračk*kami. Už len citovať tých pomatenovcov z Greenpeace je ozaj hodné alternatívneho média- to je skutočne "dôležité", keď chceš o tom niečo vedieť *Adam*,tak si kua niečo o tom aspoň pozri a naštuduj, keď už máš problém s hlavou napr. na http://www.klimaskeptik.cz/
a nevešaj sem tieto neobolševické propagandistické žvásty !


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-16  (06:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pán Joplins. Všetko je uhol pohľadu. A keď si k tomu ešte pripočítame veľa multidimenzionálnych pohľadov, hneď je nám veselšie. Je mi nesmierne ľúto že s te boli omylom , dočasne umiestnený v danom zariadení. V popisných textoch GD je opis nasledovnej situácie. Na Zemi je časť ľudí ,ktorí z rôznych dôvodov vidia naozaj to čo ostatní ľudia nevidia. Napr. bytosti z inej energodimenzie. Lekári ich drasticky liečia a je tam údaj , že samotní lekári udávajú , že títo pacienti môžu tvoriť až 30 % z celkového počtu. Ináč karavan je fajn.


fooggyy   |   ip:88.100.25   |   2011-08-21  (23:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Gordone už toho konečně nechdiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


tri + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Chemtrails

Fotka vytvorená 26.8. 2010, na pravé poludnie. Každý nech si vytvorí vlastný názor na to, čo vidí na oblohe...


Exkluzívny rozhovor Davida Icka, ktorý poskytol pred ...

Ježišove výroky vytrhnuté z kontextu - 2. časť

Je obřízka to, co opravdu chce Bůh?

5 Biologických zákonov.

Euróspka Únia schválila zákon o zákaze prírodných ...

Archív

Ako také ovce

To bolo prvé, čo som si pomyslel, keď som včera videl Fica, Dzurindu, Mikloša a Radičovú v jednom šíku, ako sa hrajú na veľkých Európanov. Neverím vlastným očiam a ušiam, keď týchto ľudí, ktorí už dávno mali byť na politickom dôchodku, vidím a počujem. Fico ešte donedávna mal plné ústa národnoštátnych záujmov, Dzurinda s Miklošom ani nie pred dvomi rokmi odmietli pôžičku Grécku a Iveta Radičová len tri dni dozadu navrhla referendum v prípade zásadných otázok.


Prednáška o peniazoch a peňažnej politike

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Hlinové vystúpenie v parlamente

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Odhalenie kampane Bohatšie Slovensko


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.3558 s