20. August 2019
    
Kňazi vypovedali poslušnosť slovenským biskupom - Dolezite.sk

Kňazi vypovedali poslušnosť slovenským biskupom


  2010-01-15  (20:28)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
kňazi, Vatikán, cirkev, poslušnosť - Kňazi vypovedali poslušnosť slovenským biskupom

V polovici decembra obdržali slovenskí biskupi zvláštny list. Traja katolícki kňazi, Martin Chlebek a Stanislav Cigánek z Bratislavskej a Martin Jarabica z Trnavskej arcidiecézy (všetci traja na snímke Novokňazi 2009), v ňom vypočítavajú údajné teologické a morálne pochybenia katolíckeho kléru ako je spochybňovanie božstva Ježiša Krista, homosexualita, náboženský synkretizmus či historicko-kritická teologická metóda. Zaujímavosťou je, že všetci traja sú kňazmi ešte len niekoľko mesiacov. Kňazskú vysviacku prijali v júni 2009.

Ultimátum biskupom

„Dnes už vôbec nie je samozrejmé, že katolícky kňaz, biskup alebo kardinál vyznáva katolícku vieru,“ konštatujú kňazi a dodávajú: „Mnoho cirkevných hierarchov, predovšetkým vo Vatikáne, kvôli kariére spolupracuje so slobodomurármi, alebo s nimi tvorí duchovnú jednotu! Preto, otec biskup, my, katolícki kňazi, musíme jednoznačne vedieť, v koho alebo v čo Vy veríte.“ Kňazi k listu pripojili aj formulár, ktorý mali biskupi do Vianoc vyplniť a tým vyznať pravosť svojej viery.

V závere listu kňazi zdôraznili, že ak biskupi nesplnia o čo ich žiadajú, nebudú viac „pastiermi Kristovho stáda“, ale odpadlíkmi exkomunikovanými z Katolíckej cirkvi. List bol zaslaný na vedomie aj pápežovi Benediktovi XVI., apoštolskému nunciovi Mariovi Giordanovi ako aj všetkým slovenským kňazom a veriacim.
Na prvý pohľad bizarná udalosť ihneď nabrala dramatický spád.

Výzvy rehoľníkom a teológom

Po ultimáte biskupom nasledovala ďalšia výzva učiteľom teológie a mužským reholiam. „Dnes sa rehole stali semenišťom ducha New Age, semenišťom duchovného rozkladu katolíckej cirkvi,“ uvádzajú mladí kňazi, ku ktorým pribudol štvrtý signatár, diakon Peter Mazúr z Trnavskej arcidiecézy. „Mnohí jezuiti už nie sú ani kresťanmi, prijali ducha antikrista a tohto ducha vnášajú s mimoriadne veľkou horlivosťou do celej cirkvi. (...) U dominikánov je to Sodoma-Gomora. (...) Čo sa týka františkánov a kapucínov, zamorujú kresťanskú mládež heavy-metalom a rockovou hudbou, ktorá má svoje korene v pohanskom kulte voodoo...“ Na svoje si prišli aj saleziáni, benediktíni či katolícke hnutie Fokoláre. V liste signatári požadujú, aby každá rehoľa vyčlenila jeden dom, „kde rehoľníci budú môcť začať pravdivú reformu, teda návrat k pôvodnej charizme svojho zakladateľa“. Zaujímavosťou je, že kňazi sa so svojou výzvou obrátili len na mužské rehole.
Pravosť svojej viery majú rehoľníci a teológovia vyznať vyplnením rovnakého dotazníka, aký bol zaslaný biskupom. Deadline pre teológov je 20. január a 2. február pre rehoľníkov.

Exkomunikácia

Obe tieto výzvy však mladí muži písali už ako bývalí kňazi. Bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský pozval Martina Chlebeka a Stanislava Cigánka na stretnutie ešte 17. decembra. „...zastrašoval nás, zosmiešňoval a nakoniec nám odovzdal dokument s vyhrážkami, v ktorom vyžaduje, aby sme do jedného dňa odvolali našu výzvu a ospravedlnili sa biskupom Slovenska,“ uvádza sa v ďalšom liste, ktorý kňazi poslali priamo pápežovi. Hovorca KBS Jozef Kováčik tieto obvinenia odmieta. „Biskupi im poskytli potrebný čas na odvolanie ich vyjadrení. Nakoľko tak neurobili, biskupi zverejnili exkomunikáciu latae sententiae na základe ich herézy,“ uviedol pre Postoy. O vyjadrenie sme požiadali aj hovorcov oboch diecéz. Ozval sa len bratislavský hovorca Jozef Haľko, ktorý nás požiadal o trpezlivosť.

V posledný deň minulého roku kňazi zverejnili aj výzvu veriacim Slovenska, aby v každej farnosti vytvorili modlitbové stráže. „Ide o duchovné prebudenie Slovenska skrze pravdivé obrátenie, pokánie a zbavenie sa ducha farizeizmu, ktorý je častokrát spojený s hriechom proti Duchu Svätému. Tento duch dnes okupuje najmä cirkevné úrady, a dokonca aj duše mnohých úprimných kňazov a rehoľníkov!“ Zároveň vyzvali všetkých kňazov, aby pri omšiach nespomínali mená biskupov – heretikov. Všetky citované dokumenty sú dostupné na webovej stránke societasbm.sk.


Napojení na Ukrajinu?

Po exkomunikácii kňazi založili vlastnú rehoľu s názvom Spoločenstvo svätého Bazila Veľkého (Societas Sancti Basili Magni), o čom opäť informovali aj pápeža Benedikta XVI. „Sme podriadení priamo Vám a nie tým, ktorí zradili Krista i Vás,“ zdôraznili v liste. Podľa vlastných slov chcú okrem troch tradičných rehoľných sľubov dodržiavať aj sľub „podpory podstaty pápežstva, ktorého hlavnou úlohou je hájiť čistotu viery a mravov proti bránam pekla“. Prípadné zrušenie novej rehole sú ochotní uznať len po osobnej audiencii vo Vatikáne. Na zaslané otázky kňazi odmietli odpovedať. Odpísali len, že „čo bude ďalej, to nevieme, to vie Boh. Snažíme sa hľadať Božiu vôľu v konkrétnej situácii a tú realizovať a Boh ukáže svetlo na ďalší krok“. Podľa hovorcu Kováčika musí rehoľa spĺňať normy kánonického práva. „Toto spoločenstvo takéto normy nespĺňa. Nakoľko ide o exkomunikovaných kňazov, samo o sebe takéto spoločenstvo nemá právo nazvať sa katolíckym.“

Podľa neoficiálnych informácií si Spoločenstvo svätého Bazila Veľkého buduje svoje priestory v obci Jarok, neďaleko Nitry. Naše zdroje sa tiež domnievajú, že tento prípad nie je len lokálnou záležitosťou, ale že autori výziev sú napojení na tzv. Pravoverný synod Ukrajinskej gréckokatolíckej cirkvi, na ktorý sa vo svojich listoch odvolávajú. Ak by sa Spoločenstvo svätého Bazila Veľkého stretlo s ohlasom medzi nejakou skupinou veriacich a došlo by k nelegálnej biskupskej vysviacke, existuje riziko otvorenej schizmy na spôsob lefébvristov.

Imrich Gazda
Foto: adsum.sk, flickr.com


www.postoy.sk
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
LordX   |   ip:95.102.14   |   2010-01-15  (22:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..bez urazky, ale pripada mi to ako blby a blbsi.. :p


Ferena   |   ip:67.159.44   |   2010-01-15  (22:26)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Ten mikrofon,co ma pri hube je zasluha vedcov.Tie jeho okuliare,ktore nosi su zasluhov vedcov a tych,ktori nechceli ostat na jednom bode.

Farizeji pokrytecky.Radsej heavy metal ako tie balalajky,ktore nemaju ani hlavu ani patu.

Nepoznam nikoho,kto by pocuval gospel.

Cirkev je poprepajana a riadia ju skutocne elity.
zofka   |   ip:89.173.14   |   2010-01-15  (22:51)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  oni majú lepšejšiu muziku, keĎ tým "pani prijmi toto teloooo, aaamen" podmanivým priam alfa tonom vysvetluje ovečkam :D


zofka   |   ip:89.173.14   |   2010-01-15  (22:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aj tak si však myslím, že ich vylúčiť nemali, to sa vraciame o par desaťročí späť. Prečo by nemohli povedať svoj názor, čo sa im nepáči aj tak sa to síce nezmení, ale vylúčenie je už moc, a že sa môžu vrátiť ak oľutujú čo povedali, no to by zapreli samých seba predsa...takéto veci by sa diať nemali...


n   |   ip:91.127.23   |   2010-01-15  (23:55)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  mna zaujima kto im plati to zriadenie sidla v jarku to poukazuje ze ta zbura neni len tak ale je dobre naplanovana


SOMNADBOH   |   ip:64.191.64   |   2010-01-16  (00:28)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Cela cirkev je jeden velky bordel.Aspon vidiet,ze nefunguje a biblia je hovno platna.

www.ateista.tk


x_astar   |   ip:95.102.89   |   2010-01-16  (07:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ten clanok je riedna blbost :D
"List bol zaslaný na vedomie aj pápežovi Benediktovi XVI., apoštolskému nunciovi Mariovi Giordanovi ako aj všetkým slovenským kňazom a veriacim." ano vsetkym bol zaslany ten list haha, uplne kazda rodina ho dostala do domu :D. ano cirkev je skazena a co robili spravili asi spravne aj ked som necital ten "list" a neviem o co v nom presne ide, ale ak to aj myslia dobre budu to mat tazke .... a mozno to je dalsi krok elity k demoralizacii spravit BOOM okolo cirkvi nech tam uz ludia nechodia vobec


x_astar   |   ip:95.102.89   |   2010-01-16  (08:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  haha to ano :D to bol bobonik kt. som nespomenul :D


Giko   |   ip:95.211.30   |   2010-01-16  (08:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  x_astar uz len elite prekaza,ze chodite do kostola.Asi sa boja imaginarneho princa a jeho armady ;-)

Elite moze byt jedno ci si tam citate zo starej knihy plnej nezmyslov.Nakoniec to bol mozno ich zamer a ovladanie cirkvi maju mozno v rukach.Elite vadi hlavne clovek,ktory sa neriadi nijakou organizaciou,ale rozumom.Prave sloboda mysle zabija kazdu elitu,lebo nemozu vediet,co ocakavat a coho sa bat.

Vysvetli mi pojem demoralizacia.Ako jej cirkev zabranuje?Pedofilnymi aferami,alebo ozobracovanim naroda?

Mozno je papez elita,lebo chce zabijat africanov pohlavnymi chorobami a obmedzovat ludsku populaciu.p   |   ip:78.99.29.   |   2010-01-16  (09:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Giko |
x_astar uz len elite prekaza,ze chodite do kostola.Asi sa boja imaginarneho princa a jeho armady ;-) neboj uz sa boja:))idu tam prestne ako maju.


HenryFord   |   ip:91.127.24   |   2010-01-16  (10:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale ste tu banda schizofrenikov prvi vykrikujete ze knazi su pedofily a bukvice skazena cirkev bla bla bla a ked sa sami chcu ocistit od tych co tam take veci robia,kryju tak su tiez zli lebo heavymetal,tym ze by sa trhli a dali k pravoslavnym by spravili najlepsie co mozu,srat celu rimsko-katolicko-iluminatsko-sionisticku sektu


Homer   |   ip:76.73.36.   |   2010-01-16  (11:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dakujem za take ocistenie

1.Traja z miliona
2.Heavy metal nieje problem
3.Nepisu tu len ti isty ludia
4.Ludom vadi aj ine na cirkvi
5.Ked im to nefunguje,nech to rozpustia
6.Cirkev ma aj dalsie hriechy - manipulacia deti,sirenie strachu a tak dalej
7.Mozu robit viac ako poslat jeden primitivny dopis.Mozu spisat peticiu a uviest ju do medii
8.Aj boh je v biblii riadne schyzofrenicky tak sa najprv pozri koho vyznavas
9.Aj jezis bol schyzofrenik.
10.Aj ty si schyzofrenik

cv   |   ip:77.247.22   |   2010-01-16  (12:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Homer
a zabudol si este toto:

11.A ja som najvacsí schyzofrenik


Homer   |   ip:76.73.36.   |   2010-01-16  (12:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A co sa mam z toho posrat?Samozrejmosti nepisem.


Ferena   |   ip:208.53.13   |   2010-01-16  (12:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A cirkev nieje schyzofrenicka?Najprv uznaju evoluciu a potom rozpravaju o rebrovej zene?

Dobre vam masiruju mozgy.Asi vidia,ze chcete ostat blby tak tazia.Ani sa im necudujem.Dobre robia.Sprostych treba vyuzivat a chamtivym treba slubovat falosne odmeny.


cv   |   ip:77.247.22   |   2010-01-16  (12:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  este ze tak...:-))))


d   |   ip:89.127.16   |   2010-01-16  (12:51)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  do pice aj s celou cirkvou...ze im tie bajky vobec este niekto zerie...takze este raz jebem zvysoka na vasu cirkev, strcte si ju do vasho dobre prevetraneho analu


pepanos   |   ip:195.91.55   |   2010-01-16  (14:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cirkev je politika, ktorej rozklad zacina pachnut aj mimo kostolov.


Mria   |   ip:95.135.18   |   2010-01-16  (23:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ľudia, už ste videli biskupa – duchovného otca, ktorý, keď sa ho synovia opýtali na jeho vyznanie viery, ich vyhodil z domu? Kto to na tých biskupstvách sedí? Bojím sa, že ak by si naddvihli alby, ukázal by sa chvost. Nie sú schopní vyznať vieru! Nemôžem to pochopiť. Ak by sa o tom všade nepísalo, neverila by som.Petra   |   ip:95.135.18   |   2010-01-16  (23:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale dobre, že sa aspoň niekto našiel, kto to napísal a stojí za tým. Veď to je strašné, že už nikto ani nemá právo vedieť, či jeho takzvaný pastier verí alebo neverí v Krista! Veď ak by veril, tak to aj hrdo vyzná! Ak by sa človek spýtal akéhokoľvek inoverca alebo sektára, či naozaj verí v svojho boha alebo guru atď., hrdo by ho ospevoval aj hodinu. A my kresťania, za ktorých náš Pán Ježiš Kristus položil svoj život a vykrvácal na kríži, sa hanbíme a dokonca tvrdo vystupujeme proti tým, ktorí v Neho veria! To je vraj služba Kristovi?! Nie, to je služba antikristovi!


Petra   |   ip:95.135.18   |   2010-01-16  (23:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale dobre, že sa aspoň niekto našiel, kto to napísal a stojí za tým. Veď to je strašné, že už nikto ani nemá právo vedieť, či jeho takzvaný pastier verí alebo neverí v Krista! Veď ak by veril, tak to aj hrdo vyzná! Ak by sa človek spýtal akéhokoľvek inoverca alebo sektára, či naozaj verí v svojho boha alebo guru atď., hrdo by ho ospevoval aj hodinu. A my kresťania, za ktorých náš Pán Ježiš Kristus položil svoj život a vykrvácal na kríži, sa hanbíme a dokonca tvrdo vystupujeme proti tým, ktorí v Neho veria! To je vraj služba Kristovi?! Nie, to je služba antikristovi!


Ivana   |   ip:95.135.18   |   2010-01-16  (23:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale až teraz sa to vyjavilo. Nikto z biskupov nevyznal vieru! Tí traja mladí otcovia s tým asi nepočítali, že je to až také! V nebi dostanú veniec, aký patrí mučeníkom. Boh si vyberá prorokov v každom čase. Nezabudol na náš národ!


Miro   |   ip:95.135.18   |   2010-01-16  (23:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Asi trochu odbočím, ale už mi vážne lezie na nervy to neustále pretrepávanie, prečo sa traja otcovia nechali od biskupov Slovenska vysvätiť a za pár mesiacov im poslali vyznanie viery a následne vyhlásili ich exkomunikáciu. Čo asi mali robiť, keď sa chceli stať kňazmi a slúžiť Kristovi a dušiam? Museli tým seminárom akosi preliezť, aby sa tými kňazmi stali, ináč by ich nikto nevysvätil, nie? A ako by potom mohli ukazovať na tieto veci, ktoré všetci hierarchovia držia pekne pod prikrývkou? No a keď v seminári videli toľko nešvárov a stretli sa s toľkými herézami, tak by bol z ich strany hriech na to mlčať!Mria   |   ip:95.135.18   |   2010-01-16  (23:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čítala som ten formulár. Tak kto už ani toto nevyzná, o čom sa s ním potom baviť? A Zvolenský to nazýva akýmsi nimi stanoveným vierovyznaním. Mal by byť na nich hrdý, a on namiesto toho od nich chcel, aby sa ospravedlňovali!!! Farizeizmus je strašná choroba!


Petra   |   ip:95.135.18   |   2010-01-17  (00:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Podľa môjho názoru je už dnes lepšie sa vyhýbať akciám, kde sa títo biskupi apostati pohybujú a na ich liturgie vôbec ani nechodiť! Keď neboli schopní vyznať vieru, tak už nie sú katolíkmi, to dá rozum. Verím, že dozreje čas a i na Slovensku budeme mať čoskoro troch pravoverných biskupov, ktorým ide viac o Božiu slávu než o svoju, ako to žiaľ vidíme na slovenských biskupoch. A keby tí „naši“ hľadali iba svoju slávu...


Miro   |   ip:95.135.18   |   2010-01-17  (00:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chcem ešte pripomenúť, že Zvolenskému na sviatok Povýšenia svätého kríža pri slovách „... v noci, keď bol za nás vydaný...“ spadla berla a zlomila sa na tri časti a čo viac (je neznáme), kde si zabudol pektorál. Je jasné, kto je exkomunikovaný. Traja otcovia určite nie!Michal   |   ip:95.135.18   |   2010-01-17  (00:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  - Ďakujem vám, že ste mi otvorili oči, že môžem pravdivo vidieť stav v cirkvi a volať k Bohu o zmilovanie a prebudenie.Irena   |   ip:95.135.18   |   2010-01-17  (00:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  - Našej modlitbovej skupine váš odvážny krok dal novú nádej, že Boh chce zasiahnuť a obnoviť svoju cirkev a brány pekelné ju nepremôžu. Modlíme sa za vás, aby sa Pán oslávil i skrze to vaše utrpenie. Veríme v Božie víťazstvo v tejto ťažkej dobe.Nitra   |   ip:95.135.18   |   2010-01-17  (00:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  - Radujte sa, lebo ste prenasledovaní za Pána Ježiša! Nevzdávajte sa! Vytrvajte! Modlíme sa za vás, aby ste tak ako apoštoli v sile Ducha Svätého hlásali evanjelium v súčasnej dobe masového odpadu a rozšírenia heréz.


Katarna   |   ip:95.135.18   |   2010-01-17  (00:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som vďačná Bohu, že skrze vás na náš národ môže prichádzať požehnanie. Boh nás neodvrhol pre naše hriechy a zmiloval sa nad nami, keď nám dal vás – odvážnych Božích bojovníkov. Ste hlas volajúceho na púšti. Veríme, že Pán určite príde!Ivana   |   ip:95.135.18   |   2010-01-17  (00:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Už predtým som čítala listy biskupov z Ukrajiny i to, ako postupne vyzývali kardinálov a biskupov vyznať pravdivú vieru v Ježiša Krista. No to, ako sa teraz postavili proti tejto výzve biskupi na Slovensku len potvrdzuje, že stav, ako ho opisujú biskupi, i teraz vy, je pravda. Ako to, že ani jeden biskup nie je schopný vyznať, že Pán Ježiš zomrel i za neho? Veď oni vôbec neveria v Boha! Čo to za pastierov máme? Kam nás vedú? Vďaka Bohu, že ste na to ukázali.Veronika   |   ip:95.135.18   |   2010-01-17  (00:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stav cirkvi je ozaj taký katastrofický, ako popisujete.A to bolestne vidíme. Ale vďaka Bohu, že sa našiel niekto, kto to pravdivo nazval a za to sa postavil a vystavil svoj život na prenasledovanie. V modlitbovej skupine sa za vás modlíme. Bojujte vytrvalo ďalej až do konca. Ježiš je Víťaz a On má posledné slovo.Peter   |   ip:95.135.18   |   2010-01-17  (00:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chodievam odmala do kostola. Stále mi niečo chýbalo, ale nevedel som čo. Keď som si čítal vaše listy, dýchala z nich pravdivá láska k Pánu Ježišovi, ktorá je ochotná za Neho i život obetovať. Rozhodol som sa aj ja tak nasledovať Pána Ježiša až na smrť.Michal   |   ip:95.135.18   |   2010-01-17  (00:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  - Prečo je pre biskupa problém vyznať vieru? Jedine snáď preto, že už žiadnu nemá.udmila   |   ip:95.135.18   |   2010-01-17  (00:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Biskupské svätožiare spadli. Hierarchia vycerila svoje zuby. Zachráň sa, kto môžeš smer Noemova archa – Societas Basilii Magni. Plavíme sa s vami. Otcovia, držte sa!Jn   |   ip:95.135.18   |   2010-01-17  (00:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre mňa to bol šok, že nikto z vyzvaných vieru nevyznal. Ďakujem otcom, že mi otvorili oči na strašnú skutočnosť o S. Zvolenskom i o druhých.kenya   |   ip:95.103.25   |   2010-01-17  (00:42)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  nechapem, co tymto sledujete a co tymto sledovali knazi.
biskup je v podstate ich nadriadenym. ako by sa spraval vas nadriadeny, keby ste ho z niecoho obvinili a zaroven mu dali ultimatum do nejakeho datumu nieco vyznat alebo niecoho sa zrieknut? hoci by to bola aj ziadost o vyznanie firemnych standardov? toto je uplne neuctivy a drzy postup a preto sa ani encudujem, ze sa k tomu biskupovia postavili takto.


bublinka   |   ip:95.102.22   |   2010-01-17  (01:22)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  kenya,to si sa sem hodil v uplnom zufalstve,ze skoncila debata o uroku :)

Ja ich chapem,v takej zmatocnej dobe sa mi zda taketo spravanie prirodzene,aj ked ma to tiez udivuje,ale oni si riesia svoje problemy svojim sposobom.
Co si myslis,keby toto chceli ludia od Jezisa (samozrejme v patricnej dobe),co by urobil?To co biskupi?


Irenej   |   ip:95.102.23   |   2010-01-17  (01:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Konečne niekto na tom našom malom Slovensku dokázal sa postaviť za Božie veci. V tejto hodine temna. Pripomínam, že ani jeden zo slovenských biskupov dôrazne sa nedištancoval od vyslovene heretického výroku nemeckého biskupa Zollitscha, že Ježiš nezomrel za naše hriechy, ale zo súcitu s trpiacimi. Týmto kňazom patri úcta.

P.S: A medzináboženské stretnutie v Assisi svojho času dôrazne kritizoval i talianský kardinál Siri. Boh Vás žehnaj otcovia kňazi.


blizzboz   |   ip:78.99.59.   |   2010-01-17  (07:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ferena: nechcem sa zastávať katolíkov ale súčasná katolícka cirkev nemá nič proti vede, dokonca akceptuje aj Darwinovú evolučnú teóriu. mýliš si katolíkov a katolíckych tradicionalistov(http://home.nextra.sk/olinko/) ktorý neakceptujú žiadneho pápeža od 2. vatikánskeho koncilu. tradiční katolíci nie sú súčasťou oficiálnej katolíckej cirkvi. zistite si o tom niečo kým začneš tárať.


alan   |   ip:85.248.47   |   2010-01-17  (09:01)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  bolo by zaujimave poznat odpoved nacelnika z vatikanu.je iny?


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-01-17  (10:48)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Tu by sa na tych prispevkoch psychiater a psycholog vysantil, ludia o com to kecate?


bublinka   |   ip:95.102.21   |   2010-01-17  (11:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael,tak toto by mi na dnes aj stacilo.Budem sa zase smiat do vecra:)))))))))))))


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-01-17  (11:32)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Ak ti je toto vtipne, asi si necitala bibliu, to uz je len veselohra.


bublinka   |   ip:95.102.21   |   2010-01-17  (11:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael:minimalne 3x kompletne celu,ale aj ostatne,cirkus sa vobec nezmenil.
prisiel mi dobry tvoj prispevok,nic ine.


krovak   |   ip:193.93.73   |   2010-01-17  (14:10)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  problem toho clanku je nieco ako otocena implikacia, cize ako pisu ak nespravis co my chceme ak to nepodpises, tak si heretik a si exkomunikovany. Co je samozrejme logicky nezmysel, mozu napisat nieco v zmysle "ak sa podpises pod toto tak si exkomunikovany" a je to ok. Kedze oni su v hierarchii nizsie a teda mu nemaju co prikazovat (potom by to bolo trosku ine). V tomto stave by ho tak mohli o to poprosit/poziadat a ak podpise skvele, ak nepodpise nic sa nedeje...
takto mi pripadaju ako traja clenovia chorej organizacie, ktori su nielen chori ale aj blazni.


Goli   |   ip:217.66.17   |   2010-01-17  (19:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kňazi vypovedali...

Kdo má právo říci, že jeho výklad bible je správný? je jen jeden Otec - Bůh, n papež, nebo jiní církevní potentáti.Církev je organizace - musí mít management a příjmy. To plodí boj o moc a pomluvy, peníze zase vše ostatní ( podplácení,..). Věřící nepotřebují kostely ani církev, potřebují někoho kdo je vede v duchu Bible. Není nikdo takový mezi žijícími, takový byl Kristus a pár jeho učedníků. Takže duchovní mezi lid!!
Uznání své víry - správná věc. Je asi pravda, že se do kléru vecpali i ti co škodí, metalová hudba to asi není, jsou tu horší mašlenky a názory.

Lidi přemýšlejte, kdo vás trápí(daně,úroky), kdo rozkládá rodiny a zasévá svár ( Ďábel - ale prostřednictvím určitých lidí - bankéřů,politiků,..) - dívejte se kolem a nemlčte, jednejte ( u piva se to nerozhodne)


kenya   |   ip:95.102.18   |   2010-01-17  (20:57)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  bublinka | ip:95.102.22 | 2010-01-17 (01:22)
"kenya,to si sa sem hodil v uplnom zufalstve,ze skoncila debata o uroku :)"

nemusi mi zasa raz dokazovat svoju paranoju a prostotu. ako si si mohla precitat moj prispevok nemal nic poslocne s urokom, ktory TY VSADE VIDIS a stavim sa, ze sa ti o nom este aj sniva. lutujem ta bublinka a preto si odpustim inevktivu, ktora ma prave napada.

P.S.: dufam, ze si aspon pekna


kenya   |   ip:95.102.18   |   2010-01-17  (21:01)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  krovak | ip:193.93.73 | 2010-01-17 (14:10)
presne tak. uplne suhlasim. problem je ten, ze tu sa vela ludi hra na konspiraterov, antikatolikov a antiurokistov (vid. tu jedna slecna intelektualka), ktori proste bez toho, aby sa nad tym zamysleli odudzuju vsteko, co ma s tymito vecami nieco spolocne. ziju v utopii odtrhnuti od sveta.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-01-18  (07:47)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Kenya podla tvojich prispevkov uplne mimo sveta a v utopii zijes ty.


Maro   |   ip:95.135.18   |   2010-01-18  (13:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Škoda, že už na Slovensku nezostali biskupi, ktorí by slúžili Kristovi a Jeho tajomnému telu.
Ex-biskupi sa držia vlády ako kráľ Saul. Napriek tomu, že jeho kraľovanie už dal Boh Dávidovi. Cirkev je Božia inštitúcia a nie ľudská! Ex-biskupi kajajte sa, obráťte sa, aby ste neupadli do rúk živého Boha.
Anna   |   ip:95.135.18   |   2010-01-18  (13:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Plne podporujeme našich troch kňazov a diakona. Sláva Bohu za to, že sa títo odvážni a Bohu verní ľudia nenechali zlomiť. Podľa príkladu svätých vedú smelý boj s herézami za vyznanie pravdy viery. Kto z dnešných kňazov, biskupov, kardinálov, má takú odvahu, takého Ducha? Kto dnes obstojí v tomto boji o obhájenie právd viery? Kto je dnes skutočným Kristovým učeníkom a hlása živé a pravdivé evanjelium? Pán vyžaduje vyznávať vieru na každom mieste a pred všetkými. Ktorí zo súčasných biskupov je toho schopný? A aký je pastier, také je potom i stádo. Prosme Boha za otvorení duchovných očí u utvrdenie v pravej viere. Akému duchu sa apostati otvorili, takého i hlásajú. Je treba si uvedomiť a pochopiť jedno, že keby satan zúril ešte viac a snažil sa zničiť Kristovu cirkev, aj tak ju neporazí. Ježiš bol, je a bude víťaz. A to nám má byť vždy jasné, aj keby celá hierarchia odpadla!


Zdeno   |   ip:95.135.18   |   2010-01-18  (13:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veľká vďaka kňazom za to, že odmaskovali zradcov v tomto súčasnom ťažkom boji za Krista. Nech im Boh žehná.


VOP   |   ip:89.173.87   |   2010-01-18  (14:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  prestante brat lieky a kaslite na cirkev.


Cigan   |   ip:67.159.45   |   2010-01-18  (14:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  KAZDY KTO SKONCI ZBITI AKO PES NA ULICI BUDE MAT IBA DVOCH BOHOV.

CHLEBIK A TROCHU VODY.ANJELOM BUDE DEKA A NADEJOV SVETLO OHNA.


kenya   |   ip:78.99.27.   |   2010-01-18  (14:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael | ip:89.173.87 | 2010-01-18 (07:47)

od takych ako si ty aj celkom potesi taka poznamka;-)))


Beebee   |   ip:87.197.13   |   2010-01-18  (15:49)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Janko, Marienka a Jozko sa prihlasia na vyberovu skolu, chodia na nu sest rokov, zmaturuju a potom napisu profesorskemu zboru: Vy vsetci ste zli ucitelia, ked do 7 dni nepodpisete chartu ludskych prav(priklad), ked neprehlasite ze budete dobri pedagogovia, tak vam neplati diplom a nemozete viac ucit. A vobec, tento list posielame na ministerstvo a aj na ine skoly, pretoze uroven skolstva vo svete upada. kto nepodpise do 7 dni, nie je ucitelom.
Prejde 7 dni a nikto nepodpise. Tak Janko Marienka a Jozko znova napise, ze vsetci su zli a oni zakladaju novu skolu, tak ako sa patri....

A zili stastne...

Jasne ze ten priklad pokryvkava, a je pritiahnuty za vlasy, ale uvedomte si, co sa vlastne udialo. Kto nepozna ako funguje cirkev ako institucia, tazko sa v tom zorientuje...

Neni sprochu, aby na nem nebylo pravdy trochu, mozu to aj chlapci mysliet dobre a aj mat dobre umysly, ale takto je to prinajmensom rozpacite. Myslim ze by ucel nemal svatit prostriedky...


Majka   |   ip:217.66.16   |   2010-01-18  (17:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milý(á) Beebee, to chceš tým príkladom povedať, že do vstupu do seminára nežili v cirkvi, alebo mali zalepené oči a uši? A kto je oprávnenejší posúdiť úroveň vzdelania, ako absolvent školy?
Modlím sa za vás - naši kňazi.


kenya   |   ip:91.127.19   |   2010-01-18  (18:48)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Majka | ip:217.66.16 | 2010-01-18 (17:59)
lenze oni neposudzovali roven vzdelavania. a v cirkvi ako takej nezili.. presne dobre to napisal s tymi studentami a profesormi. student skonci medicinu a vypisuje profesorom, ze nech nieco prehlasia. to by ste vsetci napisali, aki su trapkovia, ale tu je in byt proti nabozenstvu a vsetkemu s nim suvisiacemu a tak su to velki hrdinovia...


David   |   ip:91.127.18   |   2010-01-18  (21:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Dňa 14. 9. 2009, na sviatok Povýšenia Svätého Kríža, slúžil arcibiskup Zvolenský svätú omšu v chráme Sv. Rodiny v Petržalke. Na začiatku eucharistickej modlitby, čiže krátko pred premenením, pri slovách: ,,v deň, keď bol zradený...“ naraz spadla z ničoho nič berla (biskupská palica) a zlámala sa na 3 časti. Arcibiskup išiel na konci omše bez nej, lebo sa nedala použiť. Istý veriaci poznamenal, že to bolo napomenutie pre pastiera, lebo nie je možné, aby sa berla naraz tak zvláštne pri páde rozpadla! Okrem toho mu pred omšou záhadne zmizol pektorál (kríž), čiže musel slúžiť bez neho. Myslím, že tieto udalosti boli jasným Božím znamením na pokánie.


Beebee   |   ip:87.197.13   |   2010-01-19  (11:07)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Majka, to co pisu vo svojom liste, zrejme nezistili pol roka po vysviacke.
Ak su presvedceni o tom co pisu, tak to vedeli uz pocas studia, takze cely cas cusali, aby boli vysveteni? To sa mi velmi "rovne" nezda.
Dalej, ak tvrdia ze biskup, ktory nepodpisal NIMI vytvorene prehlasenie, je exkomunikovany, bo taky aj pred tym, nie?
Cize prijali svatenie od exkomunikovaneho biskupa? A vedome?
Cize ich svetenie nie je platne, urobili to vedome, cize sa sami exkomunikovali, tak preco sa odvolavaju na Vatikan?
Nieco tu trosku skripe v elementarnych vztahoch, nemyslis?


Jozef   |   ip:87.197.22   |   2010-01-19  (12:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dávid má pravdu. TAK KTO JE TEDA EXKOMUNIKOVANÝ??? Nie je to náhodou za svoju pýchu ex-arcibiskup Zvolenský?


Fero   |   ip:88.212.36   |   2010-01-20  (12:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chlapci si musia dat pozor lebo Vatikan bude krutý ako stále.Uzatvorte životnu poistku.lebo neviem ,neviem.


rafel   |   ip:213.151.2   |   2010-01-20  (13:10)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  preco sa dali teda vysvetit? alebo ta vsetko mali uz naplanované dopredu? je velmi lubive citat ich vyjadrenia, ale je zrejme, ze studiu vela nedali, vidiet, ze maju celkom chabe vedomosti z teologických disciplín. a co vyznanie viery? kto su tí traja chlapci? teraz kazdy veriaci moze písať svoje ultimáta a ziadosti biskupom a knazom o vyznanie viery? a ked ich neuposluchnu tak su heretici?
celkom jednoducho a logicky je z ich stranok jasné a zrejmé, že de facto excomunikovali všetkých katolíkov na slovensku. cítím sa ako katolík pobúrený a osočený ich verejným postojom a vyjadreniami.


Daniel   |   ip:87.197.19   |   2010-01-20  (16:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čo by urobil Ježiš ak by za nim, v tej dobe, prišli ľudia, aby vyznal to v čo verí?
Exkomunikoval by ich???
Ako katolík som hrdý na týchto odvážnych kňazov. Boh im žehnaj.


rafael   |   ip:213.151.2   |   2010-01-21  (09:34)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  biskup vyznal svoju vieru pri vysviacke, je to podstatne, aj dolezite, aby bol sveteny. vyznava ju pri kazdej sv. omsi. tak nechapem kto a co ziada? a preco? pri troche vedomostnej fundácie by asi tieto reakcie vyzerali inak. :-)


Daniel   |   ip:87.197.19   |   2010-01-21  (16:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael to, že biskupi vyznávajú vieru pri vysviacke i pri každej sv. omši pri dnešnom stave sveta zďaleka nestačí. Pozri napr. stačilo jedno falošné vyznanie predsedy nemeckej biskupskej konferencie arcibiskupa Zollitscha, že Ježiš nezomrel za naše hriechy, ale zo súcitu z trpiacimi a bolo po vyznaní viery našich biskupov. A podobných heretických vyhlásení biskupov vo svete je veľa ba dokonca sa zdá, že nebezpečne pribudajú. Nikto sa verejne z biskupov nezastal katolického vyznania viery a verejne nepovedal, že tento nemecký biskup hlása herezy. Preto vznikly pochybnosti a bolo nutné, aby sa niekto opýtal biskupov na ich vieru. Či je ešte katolícka. Boh žehnaj týmto kňazom.


Johny   |   ip:78.99.96.   |   2010-01-22  (00:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Poznáte to podobnestvo o sejbe a žatve. Ešte stále je sejba - žatvu urobí až Boh. Len on jediný je posúdiť "úmysly ľudských sŕdc", taktiež je napísané, že "nesúďte nič pred určeným časom". Tak včul buďme múdry. Celé je to o tom, že niekto chce ľudí/kresťanov rozdeľovať, rozoštvávať (kto asi?). A potom zabúdame na našu podstatu, lásku, ktorá je "dokonalým putom jednoty"...


Johny   |   ip:78.99.96.   |   2010-01-22  (00:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Niekedy to vidím tak, že klérus "spí na vavrínoch" resp. je odtrhnutý od reálneho života. Ale ako to napraviť, zlepšit????


David   |   ip:95.103.13   |   2010-01-24  (20:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DÁVAM DO POZORNOSTI WEB. STRÁNKY, ktoré nám pomôžu celú vec pochopiť: http://www.community.org.ua, http://www.societasbm.sk/, http://uogcc.org.ua/cz/barbar   |   ip:91.127.16   |   2010-01-27  (15:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cirkev vždy,keď jej svetska moc prikývla na legálne existovanie mala vždy tendenciu p ôsobiť čo najbližšie pri svojich ovečkách a mnohokrat sa nechtiac zviezla až cez pomyselnu hranicu dovoleného.Keď sa to stalo neudržateľným svetska moc padla a cirkvi ostal v rukách čierny peter.Tušim to hrozi aj teraz


PeterGabura   |   ip:84.47.80.   |   2010-02-03  (06:55)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Myslím že je to znak antikrista. Totiž problémy cirkvi sa riešia vo vnútri cirkvi. Skutoční boží muži riešia problémy láskou!


Norain   |   ip:91.127.18   |   2010-12-12  (23:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tomu sa hovorí anamnéza - strata pamäti.Traja mládenci,ktorí toľko rokov chodiĺi na teologickú fakultu,ktorým možno aj dotyčný otec biskup prednášal možno aj cirkevnú dogmatiku,idú sa ho opýtať na vierovyznanie. To je ako keby lekár študoval na lekárskej fakulte 6 rokov,vošiel do ordinácie a spýtal sa : Ja naozaj budem liečiť ľudí,nemám radšej opravovať autá?


LordX   |   ip:95.103.74   |   2010-12-13  (00:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Norain - amnezia asi.. :)


EcceHomo . lelowecu74   |   ip:88.212.40   |   2017-01-02  (20:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nesúďte aby ste neboli súdený


EcceHomo . lelowecu74   |   ip:88.212.40   |   2017-01-02  (20:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A znova prišli do Jeruzalema. Ako chodil po chráme, pristúpili k nemu veľkňazi, zákonníci a starší a pýtali sa ho: "Akou mocou toto robíš? Alebo kto ti dal moc, aby si to robil?"Ježiš im povedal: "Aj ja sa vás na niečo spýtam. Odpovedzte mi, potom vám poviem, akou mocou toto robím.Jánov krst bol z neba, či od ľudí? Odpovedzte mi!"
Oni rozmýšľali a hovorili si: "Ak povieme: Z neba, povie: "Prečo ste mu teda neuverili?"Ale ak povieme: Od ľudí," - to sa báli ľudu, lebo všetci pokladali Jána za ozajstného proroka.Odpovedali teda Ježišovi: "Nevieme." A Ježiš im odvetil: "Ani ja vám nepoviem, akou mocou toto robím."diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


šesť + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Ľ. Huďo -Aprílové udalosti vo svete

Mesačné zhrnutie svetového diania z iného uhla..


Ján Pavol II. Aká je pravda?

Ján Pavol II. Aká je pravda? Časť 2.

Příliš mnoho lidí v Evropě?!

USA: Biskup nariaďuje modlitbu k archanjelovi Michalovi

Kaddáfí mobilizuje 800 tisíc vojáků a členů milice

Archív

Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách

Po udalostiach, ktoré pohli verejnou mienkou v celej Európe, po šokujúcom precedense, keď európskych a vládnych politikov vôbec napadlo siahnuť na súkromné vklady a to dokonca aj drobným vkladateľom, sme sa rozhodli vyzvať politikov, ktorí sa často a radi stavajú do úlohy zástupcov a ochrancov ľudu, aby jasne vyjadrili snahu presadzovať záujem občanov, ktorý hlásajú predovšetkým pred voľbami.


Den bez lékaře, nákupů, médií

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Dane by sa mohli zrušiť a štát by dokázal existovať!

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Táto kríza je ako rakovina: je čas konať hneď


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.4075 s