18. September 2019
    
Kniha kníh - Dolezite.sk

Kniha kníh


  2010-03-26  (09:52)  |  Knihy
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Kniha kníh

 

 


 

V tomto príspevku by som chcel poukázať na zopár krásnych výrokov z knihy Alchymista. Táto kniha je plná rôznych výrokov a určite si dokážete bez nanútenia vybrať ten, ktorý vám niečo dá. Výroky som nevyberal z knihy ja, ale sú pre mňa väčšou inšpiráciou ako otrocké cnosti z biblie. Osobne si myslím, že keby boh existoval a keby sa už rozhodol písať, bolo by to minimálne na úrovni alchymistu a nie na úrovni myslenia otrokárov. Pre mňa bude až do konca života viac slobodný pastier oviec Santiágo - postava z knihy, ako "syn boží Ježiš - postava z knihy" A prečo ? Lebo mám ako človek bližšie k pastierovi ako k bohom, ale stále mám viac rozumu ako ovca, ktorá má byť riadená. Priamo mi autor knihy nikdy nič neprikázal, ale má väčšiu silu ma zmeniť, lebo z jeho viet cítiť úprimnosť a skúsenosť. Najlepšie na tom asi bude, že mi je úplne jedno, či bol autor knihy veriaci a z výrokov docela vyplýva, že bol. To však neznamená, že musím súhlasiť a že nemôžem hľadať svoju vlastnú cestu. Pre niekoho je kniha kníh biblia, lebo mu ju určili a nie preto, lebo ju našiel. Ja si svoju knihu kníh chcem nájsť sám a iným ju určovať nemôžem. Autor knihy Alchymista sa nemusí skrývať za bohov a hanbiť sa za svoje myšlienky, lebo sú krásne pre každého človeka a nie iba pre mocnosti.

Vraví sa, že keby žil každý podľa desatora, bolo by na svete krásne. Tomu ja neverím, lebo desatoro nezakazuje manipulovať a ekonomicky ožobračovať, a viac by som chcel žiť v krajine ľudí, ktorí majú bližšie k Santiágovi ako k Ježišovi. Zlí ľudia vás musia nanútiť, aby ste žili podľa ich pravidiel, ale u dobrých to budete chcieť. Tam by som napríklad videl rozdieľ medzi hinduizmom a kresťanstvom, pokiaľ by som mal hodnotiť náboženstvá.

Každé náboženstvo znamená patent na život a prečo ? Myslím, že Santiágov výrok to úplne vystihuje

Všetci vedia naisto presne, ako majú žiť druhí. Zato nikdy nevedia, ako majú žiť oni sami. - Alchymista

zdroj: www.ateizmus.skPonúkam vám niekoľko citátov z tejto knihy:

"Keď si niečo praješ, celý Vesmír sa spojí, aby si to mohol uskutočniť."

"Život je skutočne štedrý k tomu, kto prežíva svoj Osobný príbeh." "Život a cesta sú stále plné znamení."

"Každý človek na zemi, bez ohľadu na to, čo robí, hrá vždy hlavnú úlohu v Histórii sveta. A obvykle o tom nevie."

"Všetko, čo sa raz stane, už sa nemusí nikdy stať. Ale všetko, čo sa stane dvakrát, určite sa stane aj tretíkrát."

"To my živíme Dušu sveta, a zeme, kde žijeme, bude lepší alebo horší, podľa toho, akí budeme my. Záleží na sile Lásky , pretože keď milujeme, vždy si prajeme byť lepšími , než sme."

"Len málokedy dokážu peniaze oddialiť smrť."

"Neprepadaj zúfalstvu. Nedokázal by si potom hovoriť so svojim srdcom."

"Keď sa niečo vyvíja, vyvíja sa i to, čo je okolo toho. "Oči ukazujú silu duše."

"Každé hľadanie začína šťastím začiatočníka. A vždy končí skúškou dobyvateľa."

"Každý človek na Zemi má poklad, ktorý na neho čaká."

"Svojmu srdcu nikto neunikne. Preto je lepšie poslúchnuť, čo hovorí, aby nikdy nedošlo k rane, ktorú nečakáš."

"Tam, kde bude tvoje srdce, tam bude i tvoj poklad." "Povedz mi, že strach z utrpenia je horšie než utrpenie samo."

"Ľudské srdce má strach uskutočniť svoje najväčšie sny, pretože si myslí, že si nezaslúži alebo že to nedokáže. Srdce umiera strachom už len pri pomyslení na lásku, ktorá zmizne navždy, na okamih, ktorý nesplní očakávanie, na poklad, ktorý namiesto toho, aby bol nájdený, zostane navždy skrytý v piesku. Pretože keď k tomu dôjde, srdce nakoniec veľmi trpí. "

"Nikdy nepochopíš, že láska nikdy človeku nebráni ísť za Osobným príbehom. Pokiaľ k tomu dôjde, tak to nie je skutočná láska, tá, ktorá hovorí Rečou sveta."

"Zlo nie je to, čo vchádza človeku do úst. Zlo je to, čo z nich vychádza." "Nezabudni, že tvoje srdce je tam, kde je tvoj poklad. A že tvoj poklad musí byť nájdený, aby všetko to, čo si cestou objavil, mohlo mať zmysel."

"Odvaha je najdôležitejšia vlastnosť toho, kto hľadá Reč sveta."

"Prečo ma toľko zaujíma budúcnosť? Aby som mohol niečo robiť. A zmeniť to, čo by som nechcel, aby sa stalo. Potom to ale nebude tvoja budúcnosť."

"A keď si zlepšíš prítomnosť, potom i to, čo sa stane, bude lepšie. Zabudni na budúcnosť a prežívaj každý deň svojho života podľa naučenia Zákona a v dôvere, že Boh sa stará o svoje deti. Každý deň v sebe nesie Večnosť."

"Keď človek miluje, všetko je ešte zmysluplnejšie."

"Len tí vytrvalí a neúnavní bádatelia dosiahnu Veľké dielo."

"Ľudia sa neboja neznámeho, pretože každý človek je schopný dosiahnuť všetko, čo chce a čo potrebuje. Len sa bojíme, že stratíme to, čo máme, život alebo pole. Ten strach ale pominie, keď pochopíme, že náš príbeh a príbeh sveta písala tá istá Ruka."

"Čím viac sa blížime snu, tým viac sa Osobný príbeh stáva pravým dôvodom života."

"Rozhodnutie je len začiatkom niečoho. Ako náhle sa človek rozhodne, pohrúži sa do silného prúdu a ten ho unáša na miesto, na ktoré v okamžiku rozhodovania vôbec nepomyslel."

"V tej chvíli pocítil nesmiernu radosť. Vždy sa môže vrátiť a robiť to, čo predtým."

"Nikdy neupúšťaj od svojich snov. Sleduj znamenia."

"Na svete existuje reč, ktorej rozumejú všetci. Bola to reč nadšenia, vecí robených s láskou a chuťou kvôli niečomu, po čom túži alebo v čo verí."

"Zastaviť rieku života je niekedy nemožné."

"Každé požehnanie, ktoré nie je prijaté, zmení sa v prekliatie. Ja už od života nechcem nič viac. A ty ma nútiš vidieť bohatstvo a obzory, aké som nikdy nepoznal. Teraz, keď ich už poznám a keď poznám nesmierne možnosti, budem sa cítiť horšie než predtým. Pretože viem, že môžem mať všetko, ale ja to nechcem."

"Obávam sa, že kebyže uskutočním svoj sen, nemal by som už pre čo žiť." "Bojím sa veľkého sklamania, a tak o tom radšej iba snívam." "Maj vždy na pamäti, čo chceš."

zdroj: kniha Alchymista


 


Alchymista
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Jozef   |   ip:195.212.7   |   2010-03-26  (11:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DAKUJEM :-)


interbulo   |   ip:88.212.36   |   2010-03-26  (11:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nádherné!! Už len riadiť sa týmito myšlienkami a svet sa totálne zmení k lepšiemu! Povedz mi láska...Elán..


klifton   |   ip:95.103.25   |   2010-03-26  (11:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bibliu osobne tiež nepovažujem za knihu kníh, ale ............. ak si tu chcel uviesť tieto citáty z Alchymista, tak sa vyser na bibliu.
týchto článkov z www.ateizmus.sk je tu už príliš a pritom, keď naň chceš upozorniť, stačí dať linku.

Zdá sa mi to tak, že keď sa tu ukáže zopár dobrých článkov, okamžite nastúpia rozštvávači a umiestnia tu niečo z tej stránky, aby odpútali debatu na náboženské otázky. Nie si náhodou chazar?


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-03-26  (11:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  „desatoro nezakazuje manipulovať a ekonomicky ožobračovať“

hovori ti niečo prikázanie„Nepokradneš“?

„Zlí ľudia vás musia nanútiť, aby ste žili podľa ich pravidiel, ale u dobrých to budete chcieť.“

takže medzi kym by si chcel radšej žiť – medzi moslimami, Aziatmi, černochmi v Afrike, židmi, alebo medzi kresťanmi?

„Tam by som napríklad videl rozdieľ medzi hinduizmom a kresťanstvom, pokiaľ by som mal hodnotiť náboženstvá.“

ved chod žiť medzi hinduistov, kto ti bráni

Inak si smiešny ateista, prečitaš nejaku knižku a hned začneš opisovať o koľko je lepšia ako Biblia lol. (mimochodom mne sa ta kniha tiež celkom páčila, mam ju aj doma).
sxg   |   ip:95.102.21   |   2010-03-26  (12:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  O citáty v skutočnosti nejde, kniha hovorí, že poklad má každý DOMA! a mal by sa snažiť aby ho DOMA našiel alebo aspoň začal vidieť.
V knihe sa vyskytujú iba VERIACI ľudia. Kniha ukazuje moslimov ako normálnych ľudí a veriaci ľudia sa zhodnú na tomto:
Nevraždiť!
Neznásilňovať!
Nekradnúť!
3:20
http://www.youtube.com/watch?v=nthuV7JgbaA


steel   |   ip:88.212.36   |   2010-03-26  (12:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nehovoriac o tom ze alchymisti su veriaci...ggg   |   ip:195.146.1   |   2010-03-26  (12:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  coelho je vynikajuci spisovat, pre mna vsak trochu spoetizovany. nie je vhodne porovnavat bibliu s alchimistom. ak sa aj alchimista bude drzat v popredi tolko storoci ako biblia tak potom aj konfrontacia bude mozna. taky paradox ku clanku - coelho bol silno ovplyvneny mystickym zazitkom, ktory ho prinutil vratit sa ku katolickej viere a ovplyvnil ho v jeho literarnych zaciatkoch.


Ucitel   |   ip:89.173.88   |   2010-03-26  (12:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bez Biblie by sme nepoznali pojmy dobra a zla a s celej kultúry by nám zostalo iba torzo , ktoré by nás ťažko nasmeroavalo tam kde Biblia. Do nového sveta spravodlivosti, kde všetci ľudia budú bratia a celá zem bude rajom. Medziľudské vzťahy aj vzťah k Bohu bude na takej úrovni, o akej sa nám ani nesnívalo. Aj táto kniha je len obrazom výchovy, ktorú dostal človek vďaka kresťanstvu, nech bolo akékoľvek. Našiel som v citátoch, ktoré boli uverejnené viaceré z Biblie alebo jej modifikácie. Citáty Biblie sú na kvalitatívne inej úrovni, lebo sú inšpirované Bohom. Porovnajte sami a vyberte si, ktoré majú pre váš väčšiu cenu.
"Len málokedy dokážu peniaze oddialiť smrť." porovnajte z výrokom Kazateľa 7:12 : "Lebo múdrosť je na ochranu, tak ako peniaze sú na ochranu, ale výhoda poznania je v tom, že múdrosť zachová nažive tých, ktorí ju majú".
"Zlo nie je to, čo vchádza človeku do úst. Zlo je to, čo z nich vychádza." "Nezabudni, že tvoje srdce je tam, kde je tvoj poklad." - Matúš 15:17,18 " Neuvedomujete si, že všetko, čo vchádza do úst, prechádza do čriev a vypúšťa sa do stoky? Ale to čo vychádza zo srdca, to poškvrňuje človeka". Matúš 6:21 " "Lebo kde je tvoj poklad, tam bude aj tvoje srdce."
Na rozdiel od Alchimistu, v Biblii nenájdeme ani stopu po zavádzaní ľudí démonizmom, modlárstvom alebo apatiou ku životu. Práve naopak. - Kazateľ 9:5 " Všetko, čo nájde tvoja ruka robiť, rob celou svojou silou, pretože nie je práce ani plánovania, ani poznania, ani múdrosti v hrobe, na mieste, na ktoré ideš." Ba dokonca "kniha kníh" preto sa aj tak volá, dáva východisko aj ako sa vyhnúť v dnešnej dobe aj hrobu, lebo ukazuje cestu ako prežiť najhoršie obdobie,ktoré je ešte len pred nami.

Karol   |   ip:85.248.42   |   2010-03-26  (13:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB NEPOKRADNES NEZNAMENA NEDAS PRIVELKE CENY A NEZODERIES


Karol   |   ip:85.248.42   |   2010-03-26  (13:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A PRECO NEEXISTUJE PRIKAZANIE NEZBIJES OTROKA SVOJHO?


Karol   |   ip:85.248.42   |   2010-03-26  (13:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  BIBLIA UKAZUJE,ZE JE AJ RASIZMUS DOBRY.BIBLIA UKAZUJE,ZE JE AJ OTROCTVO DOBRE.BIBLIA UKAZUJE,ZE JE INCEST DOBRY,BIBLIA UKAZUJE ZE JE VRAZDENIE NEVERIACICH DOBRE,BIBLIA UKAZUJE,ZE JE NERESPEKTOVANIE DRUHYCH DOBRE,BIBLIA UKAZUJE,ZE JE DOBRE BYT OTROKOM.


Karol   |   ip:85.248.42   |   2010-03-26  (13:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  BIBLIA VYDAVA ZLO AKO DOBRO.PISAL JU SATAN ABY VAS ZNICIL A FUNGOVALO MU TO 2000 ROKOV.NICIL VSETKY KMENE A INDIANI BOLI ZNICENY VO VLASTNEJ KRAJINE.KRESTANKY MOR NESKONCIL.TIAHOL SA DALEJ A DNES OHROZUJE MALE DETI.SAM PAPEZ JE SATANOV SLUHA A KAZDY KTO HO ZASTAVA JE SAMOTNY SATANOV PRISLUHOVAC.

AJ JA MU SLUZIM,ALE ZRADIL SOM HO A SATAN MA TERAZ NAHANA.POZNAM JEHO SLABINY A NEMOZE MA DOSTAT.UNIKAM MU A SMEJEM SA MU DO TVARE.


Karol   |   ip:85.248.42   |   2010-03-26  (13:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SVATA KNIHA JE KNIHA SATANOVA,KTORA VAS PRINUTI SLUZIT MOCNOSTIAM.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-03-26  (13:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Karol a čo tak "nepožiadaš majetku bližneho svojho, ani ničoho, čo jeho je"? Skus si to poriadne prečitať ešte raz, lebo veľa veci ti nie je jasnych.

Učiteľ-veľmi pekne napisane:)


Karol   |   ip:85.248.42   |   2010-03-26  (13:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ZDA SA MI ZE AKONAHLE SA SEM UMIESTNI CLANOK Z ATEISTA.NAZVU HO ROZOSTVANYM.

TO JE ALE VAS PROBLEM MILE DAMY A PANI ZE NEVIETE RESPEKTOVAT INY NAZOR A ZE VAM NICI VASE SLABE EGA.VAS PROBLEM,ZE SA NEVIETE ZAMYSLAT INAK A VAS PROBLEM,ZE SA ROZOSTVAVATE.ATEISTA VAM NERADI ABY STE SA MLATILI.VAM TO RADI VLASTNY MOZOG A PRETO JE CHYBA TAM.ATEISTA LEN TRIAFA DO LUDI,KTORI SA SKRYVAJU.


Karol   |   ip:85.248.42   |   2010-03-26  (13:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LENKAB DRVIVE PERCENTO SLOVENSKA JE ZADLZENYCH A TO ONI ZIADALI O MAJETOK INYCH.TAK TU NEHOVOR NIECO O PRIKAZANI NEPOZIADAS BLIZNEHO SVOJHO CO JEHO JE.

TAK NECH CIRKEV NEZOBRE.VY SA NESTAZUJTE NA ZOTROCOVANIE,LEBO SAMI STE NESPLNILI.TAK SKONCILA VASA ERA A NASTALA NOVA.

NOVA ERA ZNAMENA VEDOMIE A NIE PRIKAZY.
Karol   |   ip:85.248.42   |   2010-03-26  (13:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  OHANATE SA TU BOHOM A SAMI NEPLNITE PRIKAZANIA.NACO SA TO HRATE?STE UBOZIACI A TAK AJ DOPADNETE.

JA TIE VASE SRACKY PLNIT NEBUDEM,POKIAL NEZACNETE PRVY.JA ICH NEPOTREBUJEM.karagounis   |   ip:193.87.99   |   2010-03-26  (13:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Biblia ukazuje kazdemu to co chce on sam videt. interpretacii je vela tak si mozte vybrat.


Karol   |   ip:85.248.42   |   2010-03-26  (13:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  AK MA KARAGUINIS PRAVDU,POTOM JE BIBLIA TA NAJHORSIA ZBRAN V RUKACH MOCNYCH.UMOZNUJE OBHAJIT AJ TO NAJVACSIE ZLO A TO JE ZLE.


Karol   |   ip:85.248.42   |   2010-03-26  (13:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LENKAB JA DOKAZEM AJ CASOPIS BRAVO OPISAT V LEPSOM SVETLE AKO BIBLIU.ALCHYMISTU SOM NEMAL TU CEST DOCITAT ALE ISTO JE LEPSIA AKO BIBLIA.STACILI MI VYROKY.

Karol   |   ip:85.248.42   |   2010-03-26  (13:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RADSEJ BY SOM MAL ZA SUSEDA MUSLIMA AKO KRESTANA.

KRESTANIA SU TO NAJZAKERNEJSIE ZLO.SLADKE RECI DO TVARE A NOZ DO CHRBTA.

KRESTANSTVO JE POKRYTECTVO A PRETO SOM VZDY PRED KRESTANMI NA POZORE.


Karol   |   ip:85.248.42   |   2010-03-26  (13:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  „Zlí ľudia vás musia nanútiť, aby ste žili podľa ich pravidiel, ale u dobrých to budete chcieť.“

PRAVDA VSETKYCH PRAVD A DETEKTOR DOBRA.


karagounis   |   ip:193.87.99   |   2010-03-26  (13:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Za svoj zivot som poznal iba jedneho krestana medzi mladymi ktory to brali vazne. Ostatny si davaju povecsine len nalepku. A cest mojim babkam ktore su tiez krestanky a dobry ludia.


la   |   ip:87.244.19   |   2010-03-26  (14:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ako to myslite vazne ze su to to dobre citaty? no zbohom :(


Karol   |   ip:85.248.42   |   2010-03-26  (15:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PRE KAZDEHO INY CITAT DOBRY.LA AJ PRE TEBA JEDEN MAM.


BOZI OTROCI UMIERAJU V SKOROM VEKU,LEBO STRACAJU SEBA.


lant   |   ip:188.75.18   |   2010-03-26  (15:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Karol uz jsi skoro vyminusovany, to jsi dopadl :-D Az na jeden prispevek, s tim taky souhlasim, mas odeme plus.


Karol   |   ip:85.248.42   |   2010-03-26  (16:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LANT JA NEPATRIM MEDZI MAGOROV Z POKECU,KTORYM ZALEZI NA PLUSKACH.POZNAM DOLEZITEJSIE

TERAZ SA MI SMEJES ALEBO CO ROBIS?AKO TA MAM CHAPAT?PODLA SMAJLA TA ODHADUJEM NA SLUSNEHO RETARDA,LEBO SA SMEJES NA MALICHERNOSTI,KTORA NIKDY NEBUDE PODSTATNA.
lant   |   ip:188.75.18   |   2010-03-26  (16:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pravda, ze na minuskach nezalezi. Jen pis dal :) Jen mi prislo smesny, ze jeden prispevek z MNOHA zustal viditelny. Nic proti tobe.


Palo   |   ip:78.98.38.   |   2010-03-26  (16:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslim, ze stranka ateizmus.sk je uz vsetkym dobre znama, a budem velmi rad ak jej propagacia skonci....
Clanok je velmi slaby, nezrely...
Davam ti - (minus)


Karol   |   ip:85.248.42   |   2010-03-26  (16:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA SOM DAL CLANKU + A SOM VELMI RAD,ZE STRANKA ATEIZMUS DALEJ PRODUKUJE LIEK PROTI CIRKEVNEMU MORU KTOREHO PROPAGACIA STOJI DENNE MILIARDY EUR A MILIARDY ZIVOTOV,KTORE MANIPULACIA NICI.


Karol   |   ip:85.248.42   |   2010-03-26  (16:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LANT TOHO RETARDA BERIEM SPAT.DOKAZAL SI OPAK.SI POHODAK.


Karol   |   ip:85.248.42   |   2010-03-26  (16:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  POCUL SOM ZE RODICIA BLOKUJU DETOM PRISTUP NA STRANKU ATEIZMUS.SK

putnik   |   ip:188.112.1   |   2010-03-26  (18:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mnohi tu spominaju Bibliu. Ale nik nenapise, ktoru jej verziu.
(Oporucam vam Vodnarske evanjelium. Ak sa nebojite pravdy ...)
Mnohi uctievaju Jezisa ako Boha no sucasne ho svojimi skutkami zapiraju.
Ale Boh dnes hovori ustami mnohych ludi, lebo mnohi nasli Kralovstvo nebeske, ci cestu k nemu.
No ti co ho maju mrtve (Kralovstvo nebeske), ti v tom viedia iba skrupinu.
Ked clovek uzdravi cloveka, niektori v tom vidia zazrak, niektori sa stanu liecitelmi.
Pre niektorych sa Jezis prisiel predvadzat, niektorych prisiel ucit.

Povazujem za velmi prospesne, ak sa clovek podeli s bliznimi o svoju skusenost ... o dobrych knihach ...


Karol   |   ip:85.248.42   |   2010-03-26  (18:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA MAM BIBLIU VERZIU 121856148,6 BETA C12

A TU SI ESTE V HLAVE PRISPOSOBUJEM.OBRAZNO JE DOBRA VEC.HRESIM A MOZEM SA OBHAJIT.


Pao   |   ip:195.98.17   |   2010-03-26  (18:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kniha Alchymista je naozaj výborné čítanie. Nie je zbytočne hrubá, ale je plná vecí, nad ktorými sa dá zamyslieť, napísaných zrozumiteľným jazykom. Pritom má aj zaujímavý a pestrý dej a šťastný koniec. A nie je to žiadna mentorská príručka ani presladený gýč. Čo chcieť viac? :-) Bez výhrad odporúčam.

Paulo Coelho písať rozhodne vie. Ale o jeho ateizme sa dá úspešne pochybovať - treba si pozrieť aj jeho knižku Pútnik z Compostely. Mne, hoci ateistovi, to však vôbec neprekáža. Myšlienky sa snažím posudzovať podľa ich obsahu, nie podľa autora.


zAc   |   ip:217.31.40   |   2010-03-26  (19:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Len tak mimochodom - Prečítal autor aspon 5 strán z Biblie?


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-03-26  (21:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kopírovanie Nového zákona a nič viac!!!

A Desatoro je návod pre skutočný život, ale len pre skutočných ľudí, ktorým ide o to, aby ich život získal skutočný zmysel!

A Desatoro nič neprikazuje, len niečo ponúka, ale aby na také niečo niekto prišiel, tak nato treba pochopiť aj skutočný zmysel Desatora!!!

Ale rozumár na také niečo nikdy aj tak nepríde, lebo rozum to nedokáže spracovať a pochopiť správne, hoci kričí z plného hrdla, že áno...


Karol   |   ip:85.248.42   |   2010-03-27  (08:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  KEBY COELTO KOPIROVAL NOVY ZAKON,PAR DNI BY SOM NEKUPOVAL HAJZEL PAPIER.

DESATORO JE GYC.AJ V SKOLKE MAJU KVALITNEJSIE PRAVIDLA.DESATORO SU PRIKAZANIA PRE OTROKOV ABY BOLI DOBRY AJ V NAJHORSICH PODMIENKACH.TAKY ISTY PLAN MAJU V NWO.

VELKY BRAT = BOH = KAMERA

TONY DESATORO CHAPES IBA TY JEDINY.JE SPECIALNE PRE TEBA.CHCEL BY SOM TA ZOTROCIT.


julo   |   ip:94.113.13   |   2010-03-27  (09:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zly clovek si najde ospravedlnenie zlych skutkov aj v Alchymistovi,rovnako ako v Biblii.
Osobne sa mi ale viac paci ten Coeliho styl:-)
Karolko,myslim si,ze si za to plateny..ale ak aspon nieco z toho,co pises,vychadza z tvojho srdca,je mi ta skutocne luto.Mas stastie,ze hanis krestanov a nie moslimov,pretoze aj ti umiernenejsi by ti minimalne rozbili hubu...
Tvoj fanatizmus je hodny inkvizicie..alebo budu tucne premie:-))


Karol   |   ip:85.248.42   |   2010-03-27  (10:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SOM PLATENY A CO TYM CHCES POVEDAT?KAZDY MA SVOJU PRACU.NIEKTO SA TRTKA ZA PENIAZE,NIEKTO NAVADZA NA DROGY,NIEKTO PRACUJE V MARKETINGU - TRIKY NA PSYCHIKU A JA SOM PLATENY LOBISTA.MAS PROBLEM?

SU 20X HORSI A 50X LEPSIE PLATENY ODOMNA.V TOMTO SVETE SA NEDA BYT DOBRY.TO SI SA MOHOL NAUCIT UZ DAVNO.SKUS BYT DOBRY V KOLOSEU MEDZI LEVMI.SKAPES A LUDIA SA TI BUDU SMIAT.SVET JE JEDNO VELKE KOLOSEUM.KED SI DOBRY,ZNEUZIJU TA.KED SI ZLI KRITIZUJU TA ALE ASPON MAS PLNE BRUCHO A PRACHY.

ZIADNY BOHAC NEMOZE BYT DOBRY A CHUDAK JE DOBRY LEN PRETO LEBO NEMA NA VYBER.


Karol   |   ip:85.248.42   |   2010-03-27  (10:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  POZNAM PSYCHIKU CLOVEKA UPLNE DOKONALO.VZDY SEDI VYSLEDOK KTORI URCUJEM.


Karol   |   ip:85.248.42   |   2010-03-27  (10:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  AJ PLATENY MOZE MAT PRAVDU.KEBY SOM NEMAL,NEBOL BY SOM TRNOM VO VASOM OKU.


matusy   |   ip:80.87.209   |   2010-03-28  (11:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Všetko už bolo povedané v biblii... kto tomu nerozumie musí utekať za New age sračkamy... čo už...


Pikao   |   ip:85.216.16   |   2010-03-29  (12:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  neda mi, musim sa ozvat, aj ked som si uz povedal par krat ze na KarolKO(kotka) sa vykaslem...

pises, citujem: " TO JE ALE VAS PROBLEM MILE DAMY A PANI ZE NEVIETE RESPEKTOVAT INY NAZOR A ZE VAM NICI VASE SLABE EGA.VAS PROBLEM,ZE SA NEVIETE ZAMYSLAT INAK A VAS PROBLEM,ZE SA ROZOSTVAVATE."

skusal si to obratit aj na seba?

TO JE ALE TVOJ PROBLEM, MILY KAROL, ZE NEVIES RESPEKTOVAT INY NAZOR A ZE TI TO NICI TVOJE SLABE EGO. TVOJ PROBLEM JE, ZE NEDOKAZES ZMYSLAT INAK A NEDOKAZES ANI POCHOPIT NIKOHO KTO TAK ZMYSLA. CO JE HORSIE, ANI SA O TO NESNAZIS...
zbrojis tu proti kazdemu, a kto Ti oponuje dostane nalepku "katolik" alebo "fasista", tak my ta zacneme nalepkovat "chazarko(kotko)"
cmuk ;)


firex   |   ip:84.72.12.   |   2010-03-30  (01:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a co tak kniha "Muz, ktory sadil stromy", myslim ze ta obsahuje tiez velku Pravdu, o nasich schopnostiach a o nasich nerestiach (uzivanie plodov prace inych)


Rado   |   ip:85.216.23   |   2010-05-24  (18:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krasne sladke slova, ale falosne


peter . jypifehu50   |   ip:178.41.49   |   2012-06-22  (13:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://knihaknih.sk prosím vyjadrite Vaše názory aké ste mali po prečítani biblie


Lubos . xihutoda29   |   ip:178.41.49   |   2012-06-22  (15:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ani ja úplne nesúhlasím, falošné tvrdenia sú tu predkladná. Ako tu niekto dal odkaz na http://knihaknih.sk/ , tak tam anjdete pekne rozpísané fakty o tejt oknihe.


janskinmailsk . rycewure08   |   ip:195.91.5.   |   2012-07-09  (18:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Karol ten modry vyrok ta vystihuje.. ten vyrok o tom ako sa spoji cely vesmir aby ti pomohol k uskutocneniu tvojho planu v podstate vystihuje biblicky fakt ze Toho kto Boha neprijme pocas zivota a cely zivot Len odmieta, tak na vecnost mu to Boh splni.. aj tak by bolo pre Teba peklom miesto v raji ktory cely zavisi na Bohu ktoreho odmietas..diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


tri + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kolik Američanů čte knihy?


2013-03-13  (18:39)  |  Knihy
Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?

Dan Millman Čísla života


2013-03-10  (18:52)  |  Knihy
Dan Millman napísal knihu, v ktorej odkrýva sily pôsobiace v našich životoch a ponúka nám zároveň návod ako začať tieto sily používať v prospech seba a v prospech ostatných.


Varovné signály očkování: Lékaři o nich nemluví


2012-12-05  (18:38)  |  Knihy
Nemusíte se vším souhlasit, ale stejnojmennou knihu si přečtěte. Pro běžného čtenáře bude asi nejděsivější zjištění, jak málo víme o vakcínách a jejich účincích na náš organismus.


Pravda o kolosální manipulaci lidstva již prosákla ven


2012-06-14  (08:36)  |  Knihy
Vydavatelství Anch BOOKS nedávno vydalo knihu autora Michaela Morrise: Co neSmíte vědět! Interview se uskutečnilo na podzim 2011 krátce po vydání knihy v Německu. *** V začarovaném kruhu. Stefan Erdmann v rozhovoru s autorem Michaelem Morrisem


Bernský politický proces - Znalecký posudek, vypracovaný z pověření soudního dvora č. V v Bernu


2012-05-04  (00:18)  |  Knihy
PRAVÉ PROTOKOLY SIONSKÝCH MUDRCŮ


Kniha Ilumináti od Henry Makowa


2012-04-26  (07:00)  |  Knihy
dovolujeme si Vas informovat o nove pripravovanem titulu Ilumináti od Henryho Makowa s podtitulem Sekta, jež se zmocnila světa ve formátu A5, cca 300 stran. Na našem eshopu ji můžete odbjednávat již nyní za zvýhodněnou cenu a pro prvních 200 objednávek máme připravený bonus ve formě knihy Tábor svatých, která je v zahraničí označována jako druhá bible rasismu a pojednává o problematice přistěhovalectví. Info na www.bodyartmag.cz/book


Opice neveria, že pochádzajú z človeka


2012-01-15  (15:29)  |  Knihy
čo sa to tu vlastne deje?


Pět tajemství, která musíte objevit dříve, než zemřete


2011-12-27  (22:53)  |  Knihy
Pět tajemství, která musíte objevit dříve, než zemřete


1984 - George Orwell


2011-12-25  (14:21)  |  Knihy
V roku 1984 je svet rozdelený na tri mocnosti: Euráziu, Východoáziu a Oceániu. V podstate sú všetky tri mocnosti rovnaké: vládne v nich tvrdá diktatúra, bieda a obyvatelia každej z mocností fanaticky nenávidia ľudí vo zvyšných dvoch. Všetky tri mocnosti sú neustále vo vojnovom konflikte, bojujú o tie územia, ktoré nepatria ešte žiadnej z nich a o konečné víťazstvo a vládu nad svetom, hoci sa to žiadnej z nich nemôže nikdy podariť. Hlavným hrdinom románu je úradník Winston Smith, ktorý žije v Oceánii, v Londýne. Na čele diktatúry tu stojí tzv. Veľký brat. Oficiálna ideológia sa nazýva Angsoc (pôvodne anglický socializmus) a jej ústredné heslá znejú: Vojna je mier. Sloboda je otroctvo. Nevedomosť je sila


ZELENÁ KNIHA - Muammar Kaddafi


2011-12-24  (13:40)  |  Knihy
Nástroj vlády je prvoradým politickým problémem, jemuž celí lidské spolecenství. I konflikt uvnitr rodiny je casto výsledkem tohoto problému. Tento problém se stal velmi vážným od vzniku moderních spolecenství. Národy dnes celí tomuto trvalému problému a spolecenství jsou vystavena ruzným nebezpecím a težkým dusledkum, k nimž vede. Nedokázaly jej dosud vyrešit s konecnou platností a demokraticky.


SILA PRÍTOMNÉHO OKAMIHU - Eckhart Tolle


2011-12-17  (21:05)  |  Knihy
Ste tu, aby ste božskej podstate univerza umožnili prejaviť sa. Takí ste dôležití !


Kniha Vatikán ve světové politice


2011-09-29  (21:17)  |  Knihy
Ale zatímco úsilí USA a SSSR je sledováno s rostoucími obavami, úsilí Vatikánu je zkoumáno zřídka. I když ani jedna důležitější událost, která přispěla k dnešnímu chaotickému stavu věcí, nenastala, aniž by se na ní nepodílel Vatikán.


Niečo málo o dôležitosti kníh


2011-04-30  (18:56)  |  Knihy
Čítať a čítať.Každý prečítaný riadok je zažatou sviecou v nasom živote.Čím viac prečítame, tým viac svetlejší bude náš pobyt na zemi.


Brána k moudrosti


2011-04-23  (17:24)  |  Knihy
Novinka roku 2011 z oblasti osobního rozvoje. V knize jsou ukryté také informace ze zákulisí dnešní doby, především však rozcestník.


AdaM - Život Hrou


2011-04-18  (10:08)  |  Knihy
Zábava je prekážka, je to obmedzenie, ide o akýsi nezodpovedný prístup. Stali ste sa profesionálmi vo svojom obore. A ten obor sa nazýva život. Pristupujete ku svojmu životu tak, ako to robia dnešní hráči Manchestru pri výbehu na Old Traford. Tréner, majiteľ, spoluhráči i diváci, všetci do jedného od neho očakávajú skvelý výkon. Čakajú, že dá gól, že pomôže tímu vyhrať zápas či dokonca ligovú trofej. Rovnako aj vy pociťujete tlak okolia. Aj oni od Vás očakávajú, že niečo vo svojom živote dokážete, že uspejete ako silné osobnosti, že sa presadíte v tomto silnom konkurenčnom prostredí.


Vlastná cesta


2011-04-12  (12:24)  |  Knihy
Hitom 21. storočia sa stáva úspech, kariéra, ambicióznosť, odhodlanie a zápal. Je smutné, že sme všetci prijali hru tohoto systému a berieme život, aký nám spoločnosť ponúka. Je smutné, že nikoho z nás už nezaujíma, prečo je všetko v tomto svete postavené na hlavu. Všetko sa robí presne naopak. Prečo je tomu tak?


Je dovolené brániť inkvizíciu?


2011-03-30  (11:24)  |  Knihy
Téma inkvizície je zväčša spracovávaná z odsudzujúceho hľadiska. Je však oprávnená otázka, ako to skutočne bolo a či nie je dôvod tento pohľad prehodnotiť ako neobjektívny. Aj preto je dobré preto a preto má význam prečítať si malú publikáciu s titulom Je dovoleno bránit inkvizici? od českého historika Radomíra Malého, v ktorej sa autor pokúsil korektne s inkvizíciou vysporiadať a poukázať na to, že odsudzujúci pohľad na inkvizíciu môže byť vcelku veľmi mylnou paradigmou.


Bahno usedlé v člověku


2011-01-19  (15:28)  |  Knihy
Úvodem chci poznamenat, že to co budete dále číst, je výsledkem mých vlastních dlouhodobých úvah – výsledkem letitých studií zasvěcené i laické literatury, popisuji také vlastní bohaté zkušenosti a v neposlední řadě jsou tyto listy součtem mého nekompromisního pohledu na minulý i současný svět. Jsem také pevně přesvědčen o tom, že mnoha lidem se určité pasáže nebudou líbit – je však nutné pořádně rozvířit bahno usedlé v člověku za uplynulá tisíciletí!


Človek je sám kováčom svojho osudu


2011-01-08  (00:13)  |  Knihy
Ako funguje psychika, myslenie, city, pocity, pamäť, ako správne myslieť, ako sa správne koncentrovať pomocou jednoduchých cvičení. Ponúka možnosť ako sa človek môže stať kováčom svojho osudu. Cieľom čitateľa sa má stať zdravie, životný úspech a sebadôvera. Tento cieľ sa má dosiahnuť cestou učenia, poznania a praktického využitia. Poznanie a vedomosti majú praktickú cenu, lebo len oni prinášajú vhodné nazeranie na správne prirodzené myslenie, konanie, na správny životný svetonázor, ktoré určujú správanie ľudí. Úplný úspech môže byť cez poznanie len tak dosiahnutý, keď sa prenesie do celkového a aj do každodenného života.


Sme humatoni?


2010-10-06  (08:09)  |  Knihy
Sme alebo nie sme humatoni, obyvatelia ‘matrixu‘ tohoto sveta? Clanok je analogiu knihy Matrix s ‘nasou realitou‘, mozno je to uz stara otrepana tema,ale coraz aktualnejsia. Sme alebo nie sme humatoni?


MEDZINÁRODNÝ ŽID, Henry Ford


2010-07-30  (09:24)  |  Knihy
Proč je židovská otázka přetřásána? Protože existuje a protože její vnikání do amerického života má přispět k tomu, aby byla řešena a ne aby přispívala k dalšímu trvání oněch neblahých, vedlejších okolností, které obklopují tuto otázku v jiných zemích. Již dlouho se zabýváme ve Spojených státech židovskou otázkou.


Igor Bukovský, Pavol Lipták : Hneď to bude


2010-07-16  (17:23)  |  Knihy
Pre všetkých, ktorí sa radi zdravo stravujú a varia ľahké zdravé jedlá, je určená kniha, ktorej autormi sú Igor Bukovský a Pavol Lipták. Knihe dali výstižný názov – Hneď to bude.


2.1 GB ebookov o voľnej energií!


2010-05-24  (23:05)  |  Knihy
Tím čo sa zaujímajú o voľnú energiu ponukam moju zbierku kníh na danú tému. Je tam nieco okolo 977 kníh zväčša v anglickom jazyku.


Prognóza na 100 rokov


2010-05-24  (15:25)  |  Knihy
Recenzia na velmi zaujímavú knihu od Georga Friedmana.


Európska Únia: Cosa Nostra


2010-04-12  (02:05)  |  Knihy
Vojenské výdavky členských štátov sú spolu 311 920 000 000 USD ( v 2008 )! Ako je možné, že 495.128.529 miliónov občanov nemá právo voliť a ich hlavné demokratické práva boli pozastavené. Od bezvízového programu s USA po nemecko-ruské plynové potrubie. Spoločné záujmy 500 miliónov európskych občanov nie sú kompatibilné zo záujmami národných politikov. Heinz Duthel, European Union: Cosa Nostra


Pôvod postkomunistických elít: Od Pražskej jari po rozdelenie Československa


2010-04-07  (00:21)  |  Knihy
Ako to, že sa Československo rozdelilo na dve krajiny v roku 1993 tak mierumilovne najmä v porovnaní s Ruskom a Juhosláviou? Táto kniha obsahuje sociologickú odpoveď na túto otázku a empirické vysvetlenie rozpadu Československa sledovaním politických procesov, ktoré začali Pražskou jarou v roku 1968. Gil Eyal: The origins of postcommunist elites: from Prague Spring to the breakup of Czechoslovakia


Šlomo Sand: Vymysleli si sionisté dějiny židovského národa?


2010-04-05  (16:11)  |  Knihy
Podstata sdělení této knihy se dá shrnout do věty „Dějiny židovského národa byly vymyšleny, aby vyhovovaly požadavkům sionismu.” Kdyby něco takového řekl např. nějaký palestinský představitel, jistě by byl některými obviněn z “antisemitismu”. U izraelského (židovského) autora, potomka rodičů přeživších holocaust, to ale asi dost dobře nejde... Z genetického hlediska není prakticky žádný rozdíl mezi dnešními Palestinci a většinou izraelských Židů.


Marec - mesiac knihy.


2010-03-30  (08:04)  |  Knihy
Končí sa marec - mesiac knihy. Preto je na mieste otázka: "Čítate?"


Podobenstvo o jaskyni


2010-03-29  (23:43)  |  Knihy
V siedmej knihe svojho diela Ústava (Politeia VII, 514a – 515a) grécky filozof Platón (420 - 348) napísal peknú alegóriu hlbokého zmyslu, ktorá sa preslávila ako „podobenstvo o jaskyni.“ Je podaná vo forme dialógu medzi Platónovým učiteľom Sokratom a istým Glaukonom. Odcitujem toto významné podobenstvo bez dodatočných komentárov. Jej zmysel pochopí každý sám.


Skorumpovaná medicína a kolaborujúce úrady


2010-03-25  (15:37)  |  Knihy
Podvod a korupcia v tunajšom zdravotníctve nie sú žiadnou raritou, skôr základným fenoménom. V rozhodujúcej miere sú do neho zapletené aj úrady, ktoré sotva kontrolujú (farma) priemysel, lekárov a zdravotné poisťovne, skôr s nim kolaborujú.


Kniha: PEDOFILI V SUTANÁCH - OCHRÁNTE SI DETI


2010-03-12  (09:07)  |  Knihy
Sexuálne škandály kňazov. Pápež prehovoril. Ježiš nechcel celibát. Aká je sexualita kňazov? Vatikán čelí žalobe za zatajovanie. ...Čo neviete o cirkvi. Škandály po celom svete – detské obete a súdne procesy. Cirkev všetko utajuje. Množstvo šokujúcich faktov. Je náboženstvo vecou morálky alebo iba pokrytectva? Aká je skutočná morálka cirkvi? Zneužívanie detí a mladistvých nie je samozrejme, problémom výlučne katolíckej cirkvi. Je však isté, že autoritatívne sexu nepriateľské katolícke prostredie takéto psychické poruchy silne podporuje. Viedenské noviny „Der Standard“ uvažujú takto: „Príčiny pedofílie nie sú nejaké zvláštne tajomstvo.


SEXUÁLNE ŠKANDÁLY PÁPEŽOV


2010-03-10  (08:35)  |  Knihy
Myslíte si, že pápeži dodržiavali desať Božích prikázaní? Neverte tomu! Mnohí z nich boli vyslovení zločinci, vrahovia, smilníci. Utajované hanebné skutočnosti z dejín svätej stolice a Vatikánu. ...Bonifác I. (418 – 422) bol ďalší syn kňaza, ktorý sa stal pápežom. Nebolo to ale bez problémov, lebo mal soka menom Eulálius. Obaja boli riadne zvolení a na pápeža vysvätení v rovnaký deň, 27. decembra 418. Ale úspešný bol Bonifác, pretože bol blízkym priateľom Gally Placidie, sestry cisára Honoria. Udalosti dospeli do krajnosti, keď v roku 440 n. l. pápeža Sixtusa III. (432 – 440) postavili pred súd za zvedenie mníšky.


Ďaľšie z kníh...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Václav Havel – z jiné strany mince

Václav Havel nabyl po 17. listopadu 1989 v restituci rozsáhlý majetek. Pozadí této restituční transakce, jedné z prvních, která prolomila Benešovy dekrety, je však zatemněno a objevuje se jméno pražského pozemkového krále, miliardáře Miloše Červenky.


TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Vypukne občianska vojna na Slovensku?

Začnime optimisticky - možno pôjde len o masové krvipreliatie. Horizont udalostí - teda bod možného návratu, sme už dávno prekročili, vývoj udalostí smeruje samospádom k svojmu finále, tj. k spoločenského výbuchu.


Prečo na Slovensku vypukne občianska vojna – prvá krv

POZNATKY Z GRÉCKA

Cizí můj dluh

Írán versus Izrael: Co média chtějí, abyste zapomně...

Lekcia angličtiny.

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.2497 s