20. August 2019
    
Koloidné striebro - Dolezite.sk

Koloidné striebro


  2013-03-01  (00:04)  |  Zdravie
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Koloidné striebro

Čo to je?

 

Koloidné striebro je vodná disperzia nanočastíc striebra (vo vode jemne rozptýlených mikroskopických čiastočiek striebra – rádovo o veľkosti 0,000001 mm). Vyrába sa elektrolýzou z väčšieho kusu, veľmi čistého (takzvaného kvadratického) striebra a z očistenej destilovanej a demineralizovanej vody. Častice majú rovnaký elektrický náboj, takže sa vzájomne odpudzujú a sú v sústavnom pohybe.

 

História striebra

 

Antimikrobiálne vlastnosti striebra zaznamenala už staroindická medicína. K jeho využitiu, ako antimikrobitického prostriedku vo väčšej miere došlo až v čase rímskeho impéria. Všetky patricijské domy uchovávali jedlo v strieborných nádobách a do mlieka a tekutín sa ukladali strieborné mince. Tento zvyk sa uchoval aj v stredoveku. Užívanie strieborných príborov a nádob bolo samozrejmosťou. Aj nádoby na svätenú vodu v kostoloch boli zo striebra, takže voda v nich bola prakticky sterilizovaná. V stredoveku šľachta skladovala mäso naložené v striebornom prášku, ktorý bol aj na stoloch (ako solnička) a jedlo ním posypávali, zjavne si vedomí jeho antibakteriálnych účinkov.

 

Najlepšia éra pre koloidne striebro bolo obdobie medzi svetovými vojnami. Striebro sa užívalo ako liek pri liečbe prenosných chorôb ústne, aj vnútro žilne. Ale v priebehu druhej svetovej vojny sa na trhu objavili sulfonamidy a potom antibiotiká. Teda liečivá na rovnaké ochorenia, ale v lacnejších obaloch, s výhodou ľahkého skladovania vo forme kapsulí a neskôr tabliet. V neprospech koloidného striebra bola aj skutočnosť, že v priebehu šesťdesiatych rokov minulého storočia sa začal dôsledne a v medzinárodnom merítku presadzovať princíp, že prírodné látky v úplne čistej podobe nesmú byť patentované ako liečivá. Inými slovami, na ich výrobu a predaj nemôže vzniknúť nikomu výhradné právo. Táto okolnosť spôsobila prechod z používania striebra, na antibiotiká a liečenie sa zmenilo na veľký biznis.

 

V roku 1993 únik informácií o výbave kozmonautov spôsobil opätovný záujem o koloidné striebro. Verejne vyšlo najavo, že americkí aj ruskí kozmonauti odlietajú do vesmíru so zásobami koloidného striebra, určeného pre širokospektrálne zdravotné a hygienické použitie.

 

V roku 1861 Thomas Graham zistil, že niektoré častice môžu preniknúť cez bunkovú stenu, zatiaľ čo iné nie. Pre tento prechodný stav hmoty použil výraz koloid. Čiastočky v koloidnom striebre nie sú vo vode rozpustené, ale suspendované. Fakty Keď sa koloidné striebro dostane do prostredia jednobunkových organizmov (baktérií), ničí štruktúru bielkovinového obalu a tým zabraňuje ich rozmnožovaniu. Už pri koncentrácii 10 ppm má silnejší antibakteriálny účinok, ako väčšina bežných antibiotík. Dodnes vieme o 650 druhoch choroboplodných mikroorganizmov, ktoré koloidné striebro efektívne ničí. (Science Digest magazin 1978, marcové číslo) V laboratórnom prostredí v skúmavke, za približne 6 minút zničí všetky choroboplodné mikroorganizmy. Známu baktériu Stafylococcus Aureus (alebo zlatý stafylokok) striebro dokáže zničiť za rovnaký čas.

 

Proti striebru sa nevytvárajú rezistentné kmene. Striebro je esenciálny stopový prvok pre človeka, i pre rastliny a zvieratá. Lekárske výskumy preukázali tesný vzťah medzi striebrom a imunitným systémom ľudského organizmu. Okrem toho má koloidné striebro vysoký účinok na regenaráciu kostí (hoja sa až o 50 % rýchlejšie). Môžeme ho priložiť ako obklad na rezné rany, popáleniny, podráždenú pokožku, lebo podporuje regeneráciu kože a iných jemných tkanív a navyše má sterilizujúci účinok. V ľudovej medicíne sa používalo povestné priloženie striebornej mince na ranu. Možnosti využitia koloidu striebra Koloidné striebro sa podieľa na „dozrievaní“ T-buniek, jednej z najdôležitejších zložiek imunitného systému. Okrem toho koluje v krvnom obehu a umŕtvuje choroboplodné víry, baktérie a plesne. Čím uľahčuje prácu imunitnému systému. Okrem toho je vysokoúčinný antioxidant. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie sú mikróby pôvodcami 670 klasifikovaných infekčných chorôb. Striebro likviduje 650 týchto mikróbov. Z dlhého zoznamu vymenujeme za baktérie koky, enterokoky, mikrokoky, streptokoky, stafylokoky, stomatokoky, pneumokoky, meningokoky, bakteriodae, neiserie, helicobacter pylori, klostritida, Escherichia coli, koliformy, salmonely, Bacilus aureus a ďalšie bacily, z vírov: HIV, herpetoviry, chrípkové víry a ďalšie. Z plesní kandidy, giardie, trychomony a iné.

 

Koloidné striebro má ďalšiu príjemnú vlastnosť a to jeho chemicky neutrálne sa chovanie k všetkým tekutinám a liekom vrátane antibiotík. Nemá však logické opodstatnenie užívať antibiotiká spoločne so striebrom. Ďalej nedráždi zažívacie ústrojenstvo, čo znamená, že koloidné striebro môžu bez obáv užívať aj osoby trpiace akútnym prekyslením žalúdka, pálením záhy, kolikou, či inými zažívacími problémami. Koloidné striebro zabíja nielen chorobné baktérie, ale aj baktérie „priateľské“, ako napríklad laktobacillus acidophilus, laktobacillus bulgaricus, laktobacillus bifidus, rovnako ako to robí väčšina antibiotík. Je nutné tieto baktérie obnoviť, najlepšie konzumáciou kyslej kapusty, nepasterizovanými mliečnymi výrobkami, alebo kto sa nevie zbaviť obsesie návštevy lekárne a vyhadzovania abnormálneho množstva peňazí za niečo, čo sa dá zohnať za pár centov, môže investovať do hyperdrahých probiotických tabletiek, ktorými si obnoví niekedy aj tri druhy laktobacilov (z vyše tisíc päťsto druhov).

 

Spôsoby aplikácie koloidného striebra

 

Najúčinnejší spôsob je vnútorné užitie, obvykle ráno a večer piť striebro a medzi tým konzumovať laktobaktérie. Ďalej je možné vykonávať výplachy úst - odstraňuje mimo iného aj zápach z úst, ničí baktérie zubného povlaku. Veľmi účinné je kloktanie a výplach nosových dutín koloidným striebrom. Je možné vykonávať aj výplachy pošvy, alebo dezinfekciu konečníka, ďalej výtery ušných otvorov atď. Takisto sa dá koloidné striebro používať ako očné, nosné a ušné kvapky, pomocou skleneného kvapkadla. Aplikácia do očí sa môže prejaviť dočasným pálením, ktoré však čoskoro vymizne a netreba podliehať panike. Ďalej sa ním dajú úspešne eliminovať telesné pachy. Na toto sú vhodnejšie silnejšie koncentrácie - od 20 ppm vyššie. Vonkajšie potieranie akné, vyrážok, ekzémov, oderov a rezných rán, miesta bodnutia hmyzom a hlavne miesta zasiahnuté plesňami. Koloidné striebro patrí medzi najúčinnejší prostriedok proti celkovému zaplesneniu organizmu, hlavne tráviaceho traktu. Kombinácie klystíru a pitia koloidného striebra dokáže zásadne uľahčiť zaplasnenému organizmu.

 

Koloidným striebrom môžeme dezinfikovať nápoje pridaním pár kvapiek do tekutiny, alebo do konzerv či zaváranín. U domácich zvierat môžeme potierať rany a vyrážky, tiež môžeme dezinfikovať hračky alebo hrnce. Aj kvety, hlavne ak sú zasiahnuté nákazou alebo parazitmi, môžeme postriekať koloidným striebrom, či pridať pár kvapiek do vázy s kvetinami aby vydržali dlhšie svieže. Je vhodný na dezinfekciu a deodoráciu chladničiek a klimatizácií.

 

Laboratórium Mikrobiológie a Molekulárnej biológie v U.S.A. (Dr.David A.Revelli a Dr.Ron W.Leavitt,Ph.D.) publikovali nasledovné výsledky výskumu: Koloidné striebro je širokospektrálne antibiotikum, ktoré dokáže efektívne zastaviť rast a zabiť veľké množstvo baktérií. Niekoľko výsledkov z testov: Staphylococcus aureus: Zápal pľúc, kožné a očné infekcie, vredy, pooperačné infekcie rany (otrava krvi), syndróm toxického šoku, meningitídy, otravy jedlom, osteomyelitída zastavené pri 2.5ppm (parts per million = mg/l), zabité pri 5ppm Staphylococcus pneumoniae: Zápal pľúc, meningitída, zápal vedľajších nosových dutín, zápal stredného ucha (ušné infekcie) a pod. – zastavené pri 2.5ppm, zabité pri 5ppm, Salmonella typhimurium: Otrava jedlom a črevná horúčka, zastavené a zničené pri 2.5ppm E. coli: otrava jedlom, infekcie močových ciest, hnačky, infekcie horných dýchacích ciest a infekcie rán, zastavené a zničené pri 2.5 ppm Haemophilus influenzae: Zápal stredného ucha (ušné infekcie), zápal pľúc, meningitída, infekcie hrdla (vrátane epiglotitídy u detí), hnisavé artritídy u detí, zastavené pri 1.25ppm a zničené pri 5ppm Enterobacter aerogenes: infekcie močových ciest, zastavené a zničené pri 2.5ppm Klebsiella pneumoniae: infekcie dolných dýchacích ciest a nozokomiálne infekcie (infekcie šíriace sa v nemocniciach), infekcie močových ciest, zranenia, zastavené a zničené pri 2.5ppm Pseudomonas aeruginosa: infekcie po popálení, keratitída, zápal pľúc, meningitída, nozokomiálne infekcie, infekcie močových ciest a pod, zastavené pri 2.5ppm a zničené pri 5ppm Staphylococcus pyogenes: kožné infekcie, infekcie horných dýchacích ciest (hrdlo), nemocničné infekcie, šarlach, atď, zastavené a zničené pri 1.25ppm Staphylococcus faecalis: infekcie močových ciest, endokarditídy a infekcie rán, zastavené pri 2.5ppm a zničené pri 5ppm Staphylococcus mutans: hlavná príčina zubného plaku a zubného kazu, zastavené a zničené pri 5ppm Staphylococcus Gordon: zubný kaz, infekcie srdcových chlopní, zastavené a zničené pri 5ppm

 

Z úspechov Hanoverského inštitútu úspešne liečiaceho striebrom pacientov a experimentovaním s vysokými dávkami koloidného striebra vymenujme: Zápal stredného ucha, kolitída – zápal hrubého čreva, pásový opar, chrípka, zápal očného viečka, žalúdočné vredy, zápal močového mechúra, popáleniny, reumatizmus, cukrovka, malo pľuzgierové impetigo, zápal očnej rohovky, svrbenie, lišaje, zväčšenie prostaty, absces, zápaly (všeobecne), ekzémy, dermatóza, zápal nosových dutín, vredy, psoriáza, infekčná hnačka, zápal čelových dutín, zápal slinivky brušnej, plesňové ochorenia tráviaceho traktu, rakovina kože, a mnoho ďalších.


Určite si teraz kladiete otázku, aký to má háčik? Počuli ste pojem „modrá krv?“ Týmto titulom sa „honosila“ šľachta. Vzniklo to práve používaním striebrenky ako soľničky a skladovaním mäsa v striebre. Výraz sa udomácnil, lebo niektorí šľachtici s poruchou nadobličiek, ktoré sú hlavným orgánom zabezpečujúcim vylučovanie striebra z organizmu, trpeli Argyriou (sinavým zmodraním pokožky). Jedná sa o kozmetickú vadu, ktorá nikterak neovplyvňuje kvalitu života (a zvyšuje šance na castingu do pokračovania Avataru) a je tak vzácna, že existuje momentálne jediný zdokumentovaný prípad žijúceho človeka trpiaceho ochorením - pije koloidné striebro denne - na litre (namiesto vody už štrnásť rokov.) Môže sa užívať s ľubovoľnými liekmi, môže sa užívať v tehotenstve, je bezpečné ho podávať deťom (akurát treba znížiť dávkovanie podľa váhy človeka). Jediní, kto by sa mal koloidného striebra vyvarovať, sú ľudia s veľmi vzácnou alergiou na striebro. Cena striebra je až smiešna v porovnaní s obnosom, ktorý necháme v lekárni po návšteve doktora, napríklad s angínou. Môžeme si ho po zakúpení patričného prístroja (investícia nepresiahne 200 eur) vyrábať doma (to už začína byť cena k popukaniu smiešna) a pokojne ho piť aj celoročne. Alebo si ním posilňovať imunitu v chrípkových obdobiach.

A určite si pred rozhodovaním, či do seba dáte radšej koloidné striebro, alebo antibiotikum od doktora, ktoré často nezaberie, lebo väčšina baktérií je už rezistetná, treba prečítať príbalový leták antibiotík. Prejsť zoznamom možných vedľajších účinkov a položiť si otázku, či budeme radšej zdraví, s astronomickou možnosťou, že sa zmeníme na šmoulu; alebo si radšej privodíme osem nových chorôb a päť alergií, ktoré antibiotiká môžu spôsobiť. A tu sa už o astronomických šancách hovoriť nedá.

 

Zdroj:

http://www.urbanstalker.eu/prezit-home/zdravie/15-koloidn%C3%A9-striebro


MNMS
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Anarchy . mefecydi35   |   ip:188.123.9   |   2013-03-01  (09:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No ja by som to nerobil, zasierat si telo kovmi.. Ci uz je to striebro, alebo zlato, stale je to zataz pre vylucovanie.


Patt . xetecumu89   |   ip:212.158.1   |   2013-03-01  (10:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  S koloidným striebrom mám skvelé skúsenosti cca. 5 rokov.


MNMS . bojupeku58   |   ip:159.253.1   |   2013-03-01  (10:22)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  To Anarchy:
Veď o tom vraví článok, striebro je stopový prvok (tak ako potrebuješ zinok, železo, atď.) a voľba je "radšej si zaseriem telo vyššou dávkou stopového prvku, ako antibiotikami."
Vieš koľko je v lieku chémie? Čítal si niekedy príbalový leták, čo môžu spôsobiť?
Vieš o tom, že máš červenú krv, lebo je v nej železo?
Ja som býval chorý 3x do roka. Horúčky do 40 a dva tyzdne som bom mimo. Bez antibiotík som nebol schopný sa vyliečiť. Skúšal som bylinky, bez liekov... A hľadal som alternatívu práve preto, že mi už žiadne antibiotiká nezaberali. Našiel striebro, už štyri roky som nebol chorý a zuby som si antibiotikami zničil úplne zbytočne. A ktovie aké choroby vyskočia po štyridsiatke...


Duan . symevuma90   |   ip:193.86.88   |   2013-03-01  (10:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uhm anarchy všetko z mierov.

Takže máme okrem zdravého žitia (nevarená zelenina, celozrná cestovina (aj s otrubami), mlieko, vajcia a ryby) ďalší liek na !civilizačné choroby!

Soda bikarbóna (na zvýšenie zásaditosti tela), ClO2 (MMS1 a MMS2) (ak si dobre spomínam myslím že jedna z bielich buniek používa túto chemikáliu na boj a táto chemikália odoberá len negatívne pôsobiacim bakterie) a koloidné striebro. Niečo som vynechal?


Duan . symevuma90   |   ip:193.86.88   |   2013-03-01  (10:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A k zdravej výžive som zabudol konopný olej (je lepší ako olivový olej alebo hocaký iný olej)


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-01  (10:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kdesi som čítal že je veľký rozdiel akou metódou sa koloidné striebro pripravuje. Jednak pomocou prístroja cestou elektrolýzy - tak vzniká koloidné striebro, resp. mechanickým - vložením napr. mince do vody. Priaznivci striebra sa tak delia na ľ tábory. Jedni tvrdia že len prvý spôsob je ten pravý pričom argumentuje sa veľkosťou nanočastíc striebra ktorá je nieloľkonásobne menšia ako v 2 prípade. Tá veľkosť nanočastíc má potom zohrávať rozhodujúcu úlohu v účinnosti. Zástancovia 2 možnosti zase hovoria o tom že ide len o kecy a biznis aby sa predávali nie lacné prístroje. Za pravdu im v tomto dáva nakoniec aj história kde bežnou praxou bola práve "mechanická cesta".

Vie niekto o čo ide a vedel by sa k tomu niekto podrobnejšie vyjadriť?


blu . renaheni   |   ip:176.61.20   |   2013-03-01  (10:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Koloidne striebro sa vyraba mletim a trenim striebra na velkost priblizne 10nm, elektrolyzou striebra sa vytvara jontovy roztok striebra co je nieco uplne ine ...
typicky koloid je mlieko (materinske,kravske,...) , to sa dufam nevyraba elektrolyzou ;o). elektricky naboj nanocastic sa vytvara vzajomnym 'trenim' nanocastic v prostredi samotneho roztoku.
Takze pozor co si pchate do ust,zaludka, pripadne analu.
:o)


Duan . symevuma90   |   ip:193.86.88   |   2013-03-01  (10:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ah už si spomínam. Jonizovaná alkalická voda zo zoskupením 6 molekúl.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-01  (10:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ano chlopi, to bude asi ono čo som mysle. Viete to aj trochu rozviesť že čo je teda tá správna cesta?


MNMS . bojupeku58   |   ip:159.253.1   |   2013-03-01  (10:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja som kúpil pristroj (na výrobu elektrolízou), niekde v Čechách. Destilovanú vodu kupujem v lekárni (Aqua imuna, do infúzií) a akonáhle ma škriabe v hrdle, kloktám to. Hnisavú angínu mi to vyliečilo do troch dní a od vtedy som chorý nebol (4+ rokov). A ako som spomínal vyššie, stroj som kúpil, lebo mi už žiadne antibiotika nezaberali (3-4x do roka som býval maród, mal som preto problémy aj v práci, no keď ma to chytilo, nebol som schopný sa dostaviť.)
S inými formami KS skúsenosti nemám.


blu . renaheni   |   ip:176.61.20   |   2013-03-01  (11:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ujo MNMS - elektrolyticka priprava KS je reklama na predaj produktov a generatorov striebra. Kup s lakmus papierik alebo pozicaj ph-meter. potom uvidis co si sypes do ust ,chudatka bacile boli zabite zasadou/kyselnou. roztok KS je ph-neutral.
Zober si radsej maziar a kusok pilnikom nastruhaneho striebra a try dva tyzdne kym nebudez mat nano-prach, a potom ho rozpusti vo vode.(aj tak sa ti to nepodari) Skutocna priprava KS je ovela narocnejsia a zlozitejsia ako elektrolyza.To treba pouzit vyrobne metody z doby starej Ciny, Egyptu ...


DrHujer . doducyve62   |   ip:178.40.18   |   2013-03-01  (12:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  smartang, podstata liečby striebrom je v jeho oligodynamických účinkoch - tak isto ako u iných ťažkých kovov. Zaujímavá je katalýza: ATP + H2O + Ag+ vstupuje ADP + phosphate + Ag+ vystupuje. Musíš mať ión striebra Ag+ aby fungoval. laicky povedané : prášok striebra vypiješ a nič sa nestane... Na mikrobiálne sa používajú nitráty striebra alebo sulfadiazíny. Samotné striebro totiž baktériu nezabije, baktéria musí ešte dačo obsahovať, aby TO DAČO reagovalo so striebrom - jeho iónom - plus nehľadiac či má veľkosť v pikometroch alebo nanometroch.

Efektívnejší je v bežnom živote lipa a med. Doporučujem.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-01  (12:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  blu
Inak, vďaka za praktickú radu :))))
(Koloidne striebro sa vyraba mletim a trenim striebra na velkost priblizne 10nm )

Dobre, ak sa mi tých 10nm nepodarí, čo tá minca v pohári vody?


Duan . symevuma90   |   ip:193.86.88   |   2013-03-01  (13:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Podľa mňa (nemám dôkazy trebalo by to preveriť napríklad rýchlim zmrazením vody a urobením fotky) je striebro dobré na pozitívne programovanie.Perseus50 . qyqanore80   |   ip:178.41.12   |   2013-03-01  (14:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tzv. iónové striebro je vlastne "rozpustené" vo vode, roztok je priehľadný. Naproti tomu koloidné striebro spôsobuje, že voda má iný index lomu a je akoby "zafarbená". To je najjednoduchšia metóda na rozlíšenie.


Spartakus2 . gipumoje72   |   ip:89.173.14   |   2013-03-01  (16:21)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  V lekarni kupujem 200ml / 20ppm. Je k tomu aj mala flasticka - sprej. Predava sa to ako desinfekcia hltana a ustnej dutiny. Osobna skusenost - mojmu malemu hnisali uz neraz oci s dajakeho zapalu, ktory sa lahko prenasa podla doktorky. Vzdy nam predpisala antibioticke klapky a ked som sa jej pytal na inu moznost liecby, tak povedala ze inak sa to neda vyliecit a aby som nic ine neskusal lebo oci su velmi citliva vec. Pocas vianocnych prazdnin sa mu zase ocka zapalili, tak som na doporucenie vyskusal koloidne striebro. Zo vzdialenosti 20 cm som tou malou flastickou rozprasovacom 2x postriekal otvorene ocka. Taky jemny oblak "pary". Takto som to robil kazdu hodinu pocas dna. Za dva dni bolo badat, ze hnis mizne a na treti ho uz nebolo. Treba ale este sprejovat ocka este asi dalsie tri dni kazdu druhu hodinu pocas dna aby sa hnis nevratil. Fakt to pomaha. 2x odskusane.


Vrtk . vapoqysa27   |   ip:95.102.45   |   2013-03-01  (16:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Spomínate rôzné spôsoby liečby angíny mojím osvedčeným spôsobom je 15 minútová sprcha studenou vodou každé ráno. Praktizujem to už 5 rokov a nepoznám choroby,ako je angína,chrípka.nádcha dokonca prestali aj bolesti krížov a futbalových kolenných kĺbov.Len škoda,že už prichádza teplo,lebo v lete tá studená voda už nemá také grády.


DrHujer . doducyve62   |   ip:87.197.15   |   2013-03-01  (18:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vrtk, to je prevencia.


Yanath . vepebeku80   |   ip:85.159.10   |   2013-03-01  (19:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vrtk no neviem kade mas vedenu vodu ty ale pripojka na vodovod 1.5m pod zemou ci voda v studni maju celorocne stabilnu teplotu

inac studenu sprchu praktizujem aj ja ale az po teplej, studenou vodou sa neda dobre umyt

a radsej dam prednost bylinkam ako prevencii, nie kovu a striebro NIE JE stopovy (biogenny) prvok ako sa nam mnms snazi nahovorit ale napr. fluor, z ktoreho ma tunajsie osadenstvo fobiu, je


ocal . jusifumy19   |   ip:89.144.20   |   2013-03-02  (13:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MNMS,a co by mohlo prist po 40tke?jedine snad to ze roskvytne tvoja tupost este viac,je to snad neaky vek?ty si asi len neake mlade usko


Vrtk . vapoqysa27   |   ip:95.102.37   |   2013-03-03  (10:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   To Yanath stabilná ,alebo konštantná teplota pôdy je od hĺbky 4 metre.


katusa . jybyqyga84   |   ip:82.49.41.   |   2013-03-03  (12:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uz ste poculi o diagnoze menom argyria ? Ak nie tak sa informujte skor nez zacnete s touto somarinou :D


anon . tyreduri71   |   ip:95.105.13   |   2013-03-03  (17:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Iné alternatívy, ktorým chýba pozornosť (možno pridete aj na to, prečo) http://www.dragonfly75.com/eng/research.html


pep . bysejyne97   |   ip:80.188.21   |   2013-03-07  (11:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To Yanath, teplota vody z vodovodu kolísá od cca 18stC v srpnu po cca 3,5stC v únoru. Záleží také na počasí. Teplota klesá při dlouhodobých mrazech nebo při oblevě, kdy se do podzemí dostává hodně vody s teplotou 0stC. Praktikování studené sprchy chválím.


Miriam . xecivedi71   |   ip:88.212.37   |   2014-03-03  (15:40)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  no ja mozem z vlasnej skusenosti koloidne striebro len odporucat .Mala som kozne problemy a v lekarni ho odporucali, ale bolo dost drahe tak som hladala po nete a nasla som ho za dobru cenu www.koloidne-striebro.wz.czdiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


šesť + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Študentský experiment objavil, že v blízkosti wifi rúterov rastliny rásť nebudú


 - Študentský experiment objavil, že v blízkosti wifi rúterov rastliny rásť nebudú2013-05-30  (01:15)  |  Zdravie
Malý "záhradný" experiment dánskej deviatačky testuje efekt mobilného žiarenia na rastlinách. Jeho výsledky vás môžu prekvapiť.

Klamavá reklamní kampaň Angeliny Jolie ???!


2013-05-22  (17:54)  |  Zdravie
Jaké je skutečné pozadí kauzy Uříznutá ňadra Angeliny Jolie? Miliardový byznys s oklamanými ženami a s genovými patenty AUTOR: MIKE ADAMS ZDROJ: http://www.protiproud.cz/


PROČ ŽENY V ČÍNĚ neonemocní na rakovinu prsu


2013-05-22  (12:22)  |  Zdravie
Nevím o žádném Číňanovi, žijícím tradičním čínským životem, který by někdy použil kravské nebo jiné mléčné výrobky na nakrmení svých dětí. Tradice povoluje kojení ale nikdy ne používání mléčných produktů. Kulturní Číňané považují naši zaujatost mléčnými výrobky za velmi zvláštní. Vzpomínám si na pobavení velké delegace čínských vědců, krátce po skončení kulturní revoluce v osmdesátých letech.


John Virapen: Acylpyrín vás môže zabiť skôr, ako sa dostanete k dverám lekárne


2013-05-20  (15:29)  |  Zdravie
Len málokedy sa do prvej trojky bestsellerov dostane literatúra faktu od úplne neznámeho autora. Johnovi Virapenovi sa to podarilo, čim len dokázal, že téma, o ktorej sa rozhodol písať a zasvätiť jej život, je výsostne aktuálna a pre ľudí zaujímavá. Jeho bestseller Nežiaduci účinok: Smrť je šokujúcim priznaním bývalého riaditeľa farmaceutického priemyslu, ktoré odhaľuje zločiny páchané dennodenne v odvetí, ktoré by sa malo starať o zdravie ľudí. A keďže John Virapen bol hosťom na tohtoročnej Bibliotéke, niet divu, že som neodolal jedinečnej príležitosti spraviť s ním rozhovor.


Jak si zajistit 100% zdraví


2013-05-20  (14:34)  |  Zdravie
„Člověče, vzpamatuj se! Vyžeň všechny ty šamany, léčitele a duchy z hlavy, zapomeň na jejich moudra a běž na dovolenou!“


Zdravotní devatero


2013-05-19  (17:20)  |  Zdravie
Léčit nemoc je jako začít kopat studnu až když dostaneme žízeň.


14 LET STARÝ HAMBURGER Z MCDONALD’S VYPADÁ TÉMĚŘ JAKO ČERSTVÝ


2013-05-14  (10:00)  |  Zdravie
Víme dobře, že produkty rychlého občerstvení jsou plné syntetických chemikálií a že mají doslova devastující vliv na náš organismus. Nedávno objevený, „mumifikovaný“ hamburger z McDonald’s je však vizuálním důkazem toho, jak málo se takový frankesteinovský pokrm změní za 14 let.


Štúdia náhodne odhalila, že chemoterapia rakovinu ešte viac podporuje!


2013-05-09  (08:16)  |  Zdravie
Počas toho ako jedna skupina výskumníkov sledovala prečo sú nádorové bunky také odolné, dospeli k oveľa dôležitejšiemu zisteniu. Počas výskumov skupina objavila, že kým chemoterapia vo veľkej miere poškodzuje zdravé bunky, zároveň ich stimuluje na to, aby produkovali takú bielkovinu, ktorá predstavuje v podstate pohonnú hmotu pre rast nádorových buniek. Okrem toho sa nádor stáva ešte odolnejším voči ďalšej liečbe.


Za zdmi mlékárenského průmyslu (pravda nie je propaganda)


2013-05-04  (15:47)  |  Zdravie
„Holou pravdou je, že morální pravda je často extrémistická a musí být, protože když je nespravodlnost absolutní, pak se proti ní někdo musí postavit — absolutně.“ Tom Regan


Mámo, táto, přijel on – očkovací kamión!


2013-05-04  (13:00)  |  Zdravie
Očkovací kamión, akce, která má za cíl zvýšit prodej vakcíny proti klíšťové encefalitidě. Roadshow zavánějící porušením hned několika právních předpisů i principů humánní medicíny.


Ako som sa vyliečil


2013-05-02  (08:25)  |  Zdravie
Choroba ma kvárila 3 roky. Z času na čas mučivé bolesti, samovoľné intenzívne krvácanie a dennodenné vymieňanie obväzu. Navyše hnisavý výtok riadne zapáchal. Tri roky utrpenia pominuli. Ako? Bez lekárskej starostlivosti.


PROČ NEKUPOVAT BIO?


2013-04-19  (09:24)  |  Zdravie
My Češi jsme obzvláště opatrní. Vše zdravé okamžitě podezíráme a rovnou kritizujeme. Všichni víme, že biozemědělci postřikují v noci. A je nám jasné, že označení bio je na potravinách jen za účelem klamání naivních spotřebitelů. Co jsou naše nejčastější argumenty proti všemu, co je bio?


Proč pije člověk potravu pro telata?


2013-04-18  (16:39)  |  Zdravie
I když na nás reklamy na mléko a mléčné výrobky útočí ze všech stran, stále častěji můžeme slýchat informace, že pití mléka není zase až taková výhra, ba dokonce že může způsobit více škody než užitku. Pojďme se na tuto záležitost podívat a používat u toho zdravý selský rozum.


Veganství vede ke smrtelným chorobám


2013-04-14  (06:04)  |  Zdravie
Přísná vegetariánská dieta může být pro člověka životu nebezpečná. Odborníci tvrdí, že zvláště Indové dodržující extremní rostlinnou stravu mají v těle nadbytek homocysteinu. Tahle aminokyselina ve zvýšené koncentraci poškozuje výstelku cév, vede k ateroskleróze a také poruchám mozku. Takové choroby končívají často smrtí.


Kde sa berú a kam tečú príspevky Lige proti rakovine?


2013-04-12  (15:11)  |  Zdravie
Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna krásna modrá planéta. Vládli však na nej nenásytné farmaceutické koncerny. Nikto ich v láske príliš nemal. Ľudia totiž tušili, že u nich nie je všetko s kostolným poriadkom.


Odhoď narcis, kúp si jabko!


2013-04-12  (15:09)  |  Zdravie
Áno, Liga proti rakovine nelieči. Sú však nedeliteľnou súčasťou chorého systému a pomáhajú udržiavať jeho status quo. Toto je ich najväčším hriechom…


Rostlinné bílkoviny


2013-04-10  (12:20)  |  Zdravie
V tomto článku bych chtěl předložit některá fakta ohledně rostlinné bílkoviny. Tato fakta velkou měrou ovlivnila můj pohled na problematiku rostlinných bílkovin a můj jídelníček.


Tatarák i s tasemnicí


2013-04-09  (17:49)  |  Zdravie
O tom, že pojídání masa s sebou nese poměrně nemilá rizika, se může přesvědčit stále více lidí, kteří si v minulých dnech pochutnávali na tataráku a dalších masových "lahůdkách". Spolu s masem se totiž dostaly do jejich děla i zárodky tasemnice.


Zastavme ten smrteľný kolotoč!


2013-04-09  (15:18)  |  Zdravie
Proč zvířata geneticky manipulované plodiny odmítají nikdo neví, ale pokud je musí žrát laboratorní zvířata, nedopadá to dobře. A co na to člověk?


Báj o upíroch


2013-04-07  (19:56)  |  Zdravie
Veľa duchovných ľudí dnes hovorí, že my ako Slovania zohráme kľúčovú úlohu v nadchádzajúcich zmenách. Už sme však jednou zásadnou vecou prispeli, ani si to neuvedomujeme. Prispeli sme vedomosťou o tom, čo sa stalo. Dnes tieto báje vďaka ich príťažlivosti a vďaka médiám a pozná už hádam každý. Tieto príbehy obrazne opisujú, čo sa stalo. A opisujú hlavne to, ako z toho von. Dávajú riešenie.


6 ODSTRAŠUJÍCÍCH DOPADŮ TOXICKÉ CHEMIKÁLIE BPA V PLASTECH


2013-04-05  (09:47)  |  Zdravie
Bisfenol A, (BPA) je často používaná toxická chemikálie se schopností narušovat funkci hormonů. Můžeme ji najít v mnoha plastech, vnitřních obalech plechovek a dokonce i na amerických dolarech a účtenkách.


Byznys v bílých pláštích


2013-04-02  (21:15)  |  Zdravie
Tak opět další reportáž tentokrát odhalující špici tohoto ledovce jménem farmaceutika a její podvody a kšefty s lidskými životy i s zdravím. Vidíte zde jasné svědectví jak farmaceutických zástupců tak doktorů uplácených zájezdy dárky i hotovostí. Šokující realita, tak popřemýšlejte nejste náhodou také obětí tohoto monstrózního zvráceného byznysu ?


Výhody Syrové Stravy


2013-04-01  (10:52)  |  Zdravie
Otázkou není "Je to těžké?"... Otázkou je "Stojí to za to?" Změna mé stravy změnila celý můj život k lepšímu. Nikdy bych ani nečekala všechny ty pozitivní změny, které se staly mě a mé rodině.


Můj život na syrové stravě


2013-03-30  (14:56)  |  Zdravie
Mé rozjímání, ke kterému jsem se dostala díky syrové stravě :-) Jakmile pročistíme své tělo, přichází na řadu naše duše...


Lékaři: Veganství a další "zaručené" diety? Škodí zdraví!!!


2013-03-29  (07:05)  |  Zdravie
Jednostranné diety mohou podle lékařů poškodit zdraví, trvalé zhubnutí však nepřinesou.


CO OBSAHUJE SENDVIČ MCRIB OD MCDONALD’S: GMO PŘÍSADY, TOXICKÉ A ZAKÁZANÉ INGREDIENCE


2013-03-27  (12:46)  |  Zdravie
Sendvič McRib je na vrcholu oblíbenosti. Tisíce lidí zaplavují webové stránky, jako je „McRib locator“, aby si sendvičem McRib řetězce McDonald’s nacpali břicho.


Pozor na etikety i u ovoce a zeleniny


2013-03-27  (07:29)  |  Zdravie
Čtěte i etikety při koupi ovoce nebo zeleniny. I ovoce může obsahovat nebezpečná éčka, přidanou vodu nebo aspik.


Studie: Marihuana škodí hlavně mladým, může jim trvale snížit IQ


2013-03-23  (16:14)  |  Zdravie
Obecně především u mladých lidí převládá názor, že cannabis je neškodná droga a nenese žádná zdravotní rizika. Přitom právě tato skupina je jejím užíváním negativně ovlivněna.


ZDECHLINY V JÍDLE!


2013-03-22  (07:05)  |  Zdravie
Ještě ani neodezněla aféra s koňským masem vydávaným za hovězí, a už se nad námi ženou další černé mraky s daleko hrůznějšími potravinovými skandály, než jsme doposud v médiích zaznamenali. V polském masokombinátu přidávali údajně do klobás a jiných masných mletých výrobků, maso z uhynulých zvířat, což je absolutně smutný a hlavně nechutný případ, který vyvolává stále častější otazníky nad bezpečností současných potravin.


Léčba konopím


2013-03-21  (07:37)  |  Zdravie
Pokud se mocným tohoto našeho světa povede mne odhalit, já půjdu do vězení a z mojí dcery se opět stane křečemi zkroucená a bolestí řvoucí lidská troska


PŘÍRODNÍ ZABIJÁK RAKOVINY, KTERÝ JE 10 000X SILNĚJŠÍ NEŽ CHEMOTERAPIE


2013-03-18  (09:05)  |  Zdravie
Anona ostnitá je plod stromu graviola, a to je zázračný zabiják rakovinných buněk, 10 000 krát silnější než chemoterapie. A proč to nevíme? Jelikož některé velké korporace chtějí dostat zpět svoje peníze utracené za roky výzkumu při snaze vytvořit syntetickou verzi tohoto k prodeji. Takže když to teď víte, můžete pomoci kamarádovi v nouzi, když mu to sdělíte, nebo se občas sami napít šťávy anony jako prevenci. Chuť není konec konců špatná.


Konopné semínko je dokonalou potravinou


2013-03-14  (19:37)  |  Zdravie
Konopí patří mezi nejdokonalejší rostliny z hlediska výživy.


Ďaľšie zo zdravia...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Státisíce Slovákov sa zaobídu bez boha. A čo vy?

Urobte v roku 2011 dôležitý krok vo svojom živote, hláste sa hrdo a nahlas k ľuďom bez „vyznania“: ateistom, agnostikom, skeptikom, humanistom...


Ako odhaliť veriacich (pri sčítaní ľudu)?

Skutočné príčiny svetovej finančnej krízy

Zmena vedomia

Dejiny Domu Rothschildovcov

Hlavne pre mladých. Obdobie od roku 1989 až po dnes.

Archív

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce?

2. března 2013 protestovaly proti vládě škrtařů v Portugalsku statisíce lidí, jen v Lisabonu jich bylo půl miliónu, od té doby opět mlčení. Mlčí se o revolučních událostech v Řecku, Albánii, Itálii, Španělsku, Portugalsku, mlčí se o demonstracích ve Francii, Německu, Maďarsku, Rumunsku. Cenzura je totiž dobrým nástrojem totality.


Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Den bez lékaře, nákupů, médií

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Hlinové vystúpenie v parlamente


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.2923 s