21. September 2019
    
Koučing prežitia sociálneho kolapsu - Dolezite.sk

Koučing prežitia sociálneho kolapsu


  2011-07-06  (19:17)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Koučing prežitia sociálneho kolapsu

Globalna ekonomika

[pozn. prekladateľa: Tento článok je vymyslený. Akákoľvek podobnosť zo súčasnoťou je čisto náhodná]

Môžete si odpustiť, že ste boli neinformovaní, ale NÁSLEDKY neodpúšťajú nikomu.


Neriskujeme len prírodné alebo človekom vytvorené katastrofy. Riskujeme finančný, obchodný, politický a sociálny kolaps. Veci sa môžu pokaziť - a potom sa môžu pokaziť ešte viac. Bez obchodu, práce, dopravy, bankovníctva a výroby sa naše životy môžu ľahko premeniť na zúfale prežívanie. Pravdepodobne siedmy z desiatich z nás čoskoro zomrú, takým alebo onakým spôsobom.

Nie to, čo nepoznáte, vám ublíži. Je to to, čo viete, že to tým nie je.
Napísať tento článok je náročné - a môže byť ťažké aj ho čítať.
Otvára Pandorinu skrinku možností.... a riešení.
Veríte, že prírodné zdroje dovoľujú večnú prosperitu? Chápete svoj spôsob života ako ľudské právo na život? Dokážete si vybrať udržateľný životný štýl? Zredukujete vaše životné štandardy? Mlžete byť donútení urobiť tieto zmeny ... kolaps bude veľmi rýchly .... veľmi hlboký ... a najviac zasiahne rozvinuté krajiny. Prežitie nie je otázka šťastia.
V roku 1997 utrpel New York výpadok elektriny na jednu noc. Vyše 3000 ľudí bolo zadržaných za rabovanie, 400 policajtov bolo zranených, vypuklo 500 požiarov, bolo realizovaných vyše 25.000 tiesňových hovorov a na pohotovosti bolo prijatých 4x viac prípadov ako obyčajne -- a to všetko pre jednu noc bez svetiel.
 1. Rozhodnite sa žiť - vyberte si prežitie!
 2. Väčšina ľudí neurobí nič - buďte pripravení.
 3. Udržujte si dobré zdravie a pochopte riziko.
 4. Učte sa čo robiť pred, počas a po pohrome.
 5. Veľa čítajte.
 6. Vaše najlepšie poistenie? Rozhodnite sa prežiť a zásobujte sa podstatnými vecami.

Otvorí sa váš sociálny padák?

Len málo informácií o riziku kolapsu a ťažkostiach prežitia je spomínaných v médiách. Tréning prežitia takmer neexistuje. Uistite sa, že stojíte na vlastných nohách.

V najlepšom prípade, život v dekádach pred nami bude vzrastajúco a intenzívnejšie lokálny a menší. Toto sa môže stať trvalým, ak dostupnosť lacnej energie sa zníži postupne a globálna súťaž o ňu nebude viesť k svetovým vojnám. Očávajte podniky závislé na energii a veľké mestá scvrkávajúce sa tak, ako sa bude zmenšovať dodávka lacnej energie.

Veľké mestá sú produktami priemyselnej revolúcie. Tak ako zmizne lacná energia, spolu s lacným priemyslom - očakávajte že sa hodnota bytov vo veľkých mestách dramaticky poklesne. Očákavajte, že ľudia, ktorí investovali svoje životné úspory do drahých bytov a domov vo veľkých mestách stratia svoj iluzórny majetok. Očakávajte prerušenie mestskej infraštruktúry a logistiky na vytvorenie nočných môr pre ľudí čo tam zostali.

Pri najlepšom, po rokoch kolektívnej paralýzy, váhavosti a nezhôd, sociálny prevrat dramaticky narastie. Očakávajte migráciu populácie z miest a nízkoležiacich pobreží, nedostatok ropy a vody a silno zredukovanú produkciu potravín. Očakávajte návrat k vidieckym hodnotám - a vzrastajúci záujem o sebestačnosť a malé rodinné farmy.

Arbeit Macht Frei

Práca oslobodzuje ... toto boli slová na bránach Auschwitzu a iných nacistických koncentračných táboroch. Za prvé, očakávajte milióny nezamestnaných kancelárskych a hi-tech pracovníkov - vzdelaných v nepotrebných odboroch. Očakávajte podmienky, ktoré po ekonomickom kolapse budú viesť k novodobému roľníctvu - úradníci sa stanú robotníkmi; nevoľníkmi pripútanými k produkcii jedla za zúfalých podmienok.

Ale bez modernej hygieny a zdravotnej starostlivosti, mor a epidémie zredukujú ich počet. Bez moderného vzdelávania niektoré akademické a profesionálne kategórie môžu prestať existovať. Očakávajte enormný nárast náboženstiev, ako sa západná civilizácia vráti k viac stredovekej štruktúre.

Dobre, Zle ... a Otrasne

Postupný kolaps nie je TAK zlý. Ak sa stane rýchly kolaps - stane sa veľmi rýchlo. Väčšina ľudí ostane "primrznutá", panická alebo nebudú veriť správam - pokiaľ nebudú motivovaní hladom, smädom alebo epidémiami. Mnohí z nich umrú. TERAZ je čas urobiť záchranné prípravy na poslednú chvíľu. Ako si môžete udržať základný majetok ... a svoj život?

Prírodná katastrofa
Kríza spôsobená
človekom
Sociálny kolaps
 1. Záplavy
 2. Snehové búrky
 3. Hurikány
 4. Zemetrasenia
 5. Sucho a hlad
 6. Epidémia a mor
 1. Vojna
 2. Občianske nepokoje
 3. Výpadky energie
 4. Atómová príhoda
 5. Teroristický útok
 6. Chemický únik
 1. Finančný kolaps
 2. Obchodný kolaps
 3. Politický kolaps
 4. Spoločenský kolaps
 5. Vojenský kolaps
 6. Kolaps civilizácie


Aký je zásadný rozdiel medzi tými čo prežijú a tými čo nie? Príprava!
Počas pohromy sa počíta každá sekunda! Čakanie na inštrukcie vás môže zabiť!

Potenciálne fázy kolapsu spoločnosti

Fáza 1: Finančný kolaps. Prestávate dôverovať bankám. Neviete odhadnúť risk a vaše finančné aktíva nie sú garantované.  Ak sa finančné inštitúcie stanú insolventné, vaše peniaze sa môžu stratiť a nemôžete sa dostať k žiadnemu kapitálu. Sociálny nepokoj a samovraždy narastú. Letiská a hranice môžu byť uzavreté. Autority toto nazývajú dočasná pohotovosť.

Fáza 2: Obchodný kolaps. Prestávate dôverovať trhu. Peniaze môžu byť znehodnotené a/alebo nedostupné. Ľudia hromadia a obchodujú základné komodity, importné a obchodné články prestávajú pracovať a je siroký nedostatok základných potrieb na prežitie. Supermarkety sú chránené vojskom a počpvate príbehy o drancovaní za jedlom. Výnimočný stav môže byť vyhlasený v mestách alebo celoštátne. Nie je elektrika. Ste hladný/á a je vám zima.

Fáza 3: Politický kolaps. Prestali ste dôverovať vláde. Oficiálne pokusy poskytovať potreby na prežitie sú nefunkčné a politici stratili legitímnosť a zmysel. Na tiesňové volania nikto neodpovedá. Niektorí ľudia by vás mohli zabiť kvôli jedlu, zdravotníckym potrebám a zbraniam. Môžete počuť o vojenskom prevrate... alebo o invázii inej krajiny.Fáza 4: Sociálny kolaps. Prestali ste veriť tomu, že niekto sa o vás postará. Miestne sociálne inštitúcie nemajú zdroje. Mŕtve ľudské telá sa povaľujú všade naokolo. Mestá cú centrami hladovania a chorôb. Moc je právo .... kto má zbrane? Koncentračné tábory môžu utajovať hlad a genocídu.

Fáza 5: Vojenský kolaps. Prestávate dôverovať vojesnkej sile, lebo stanné právo sa zmenilo v miestny diktát. Armáda vás môže vnímať ako cieľ, v rámci súťaže o rovnaké zdroje ako zháňajú oni sami - alebo ako o potenciálneho otroka. Môžu vytvoriť systém nútených prác a otroctva a bojovať v lokálnych vojnách o lokálne zdroje. Ľudskosť sa stane neznámym pojmom.

Fáza 6: Kolaps civilizácie. Prestávate veriť v nádej. Smrť je všade. Ľudia si nemôže dovoliť byť láskaví. Rodiny sú rozdelené aby hľadali vzácne zdroje. Vyskytnú sa príbehy kanibalizmu. Nič nie je nebezpčnejšie ako zúfalý človek. Môžete byť zabitý za kúsok cukru .... alebo pre vaše mäso.

Ste (aspoň trocha) pripravení?

Ťažko záleží na tom, čo to spôsobí - finančný kolaps, meteorit, sopka alebo mimozemšťania. V prípade kolapsu infraštruktúry bude v médiách dominovať neinformovanie. Inštrukcie a rady podané na zabránenie okamžitej širokej panike môžu len zhoršiť vašu šancu prežiť. Toto nemusí byť ten správny čas zostať doma a počúvať rádio. Toto by mohol byť ten správny čas vypadnúť z mesta pokiaľ môžete.

Vládne inštitúcie vás môžu uisťovať, že ak budete nasledovať ich inštrukcie, tak vám zaisťujú prežitie. Ale vaše nezávislé dlhodobé prežitie nemusí byť v súlade s ich cieľmi. Polícia vo väčšine krajín (vrátane USA) nie je právne viazaná chrániť vás ani teraz ... ak nie ste pripravení, môžete čoskoro zomrieť počas ekonomického kolapsu. Ak ste pripravení ... môžete "len" prežiť.

Počas finančného kolapsu sa stanú vaše papierové aktíva a možno aj bankovky nepoužiteľné. Udžiavajte si záznamy o vašich akciách a dlhopisoch, vkladných knižkách, poistenia a iných pre prípad, že sa všetko vráti do normálnych koľají. Ale buďte pripravení na hyperinfláciu a pripravte si zásoby použiteľných náhrad za peniaze, ktoré by ste mohli zobchodovať .... kávu, cukor, soľ, toaletný papier, bylinky, tabletky proti bolesti. Hromadenie nie je kriminálny čin.... zatiaľ.

Počas obchodného kolapsu sa vačšina spotrebiteľských tovarov stane nedostupným, okrem užitočných položiek alebo služieb. Personál obchodov a supermarketov bude hromadiť svoj tovar a jedlo očakávajúc nejaké známky oživenia trhu - a budú dodávať tieto tovary len ako platbu za ochranu - alebo za zbraň. Keď budú sklady jedla prázdne, začne sa rabovanie a oheň bude na streche. Neočakávajte, že polícia, armáda alebo hasiči budú chrániť vás alebo váš dom. Očakávajte že rabovači budú strieľaní pred vaším zrakom, nezávisle na veku.

Počas stanného práva zostane len málo slobody. Výnimočný stav býva zavedený vojenskými silami, keď civilná vláda zlyhá alebo sa rozpadne. Alebo v porazenej krajine alebo okupovanom teritóriu. Stanné právo môže byť vyhlásené jedným podpisom alebo v dôsledku invázie. Očakávajte zákaz večeného vychádzania, prídelový systém na jedlo a denné potreby, uzavreté hranice a zákaz cestovania .... neskôr budete počuť o uzavretých mestách, otrockej práci a koncetračných táboroch. (pozri Postupy pre americké jednotky v prípade domácich nepokojov).

Počas politického kolapsu väčšina služieb poskytovaných štátom zlyhá. Vaše povolenia, licencie a vratky daní nebudú mať žiadny zmysel. Polícia a armáda budú používať svoje zbrane na ochranu vlastných domovov a ochranu pred rabovaním jedla a pred ozbrojenými kriminálnymi skupinami. Počet samovrážd dramaticky vzrastie. Diaľnice sa budú podobať na parkoviská. Hladujúci ľudia z miest sa presunú na farmy blízko miest, do známych oblastí produkujúce jedlo a na chalupy a chaty. Očakávajte prísne pravidlá na ochranu pred epidémiami, cestné barikády a hromadné popravy aj za malé útoky.

Počas sociálneho kolapsu vačšina nemocníc, klikník a škôl prestane fungovať. Ich zamestnanci hoci nebudú platení, budú nútení pracovať (hoc pod hrozbou použitia zbrane), alebo budú podnikať vo výmennom obchode, za svoje služby budú chcieť jedlo alebo iné základné potreby. Choroby budú všade. Prístroje, ktoré si vyžadujú elektrickú energiu budú fungovať na generátory - pokiaľ bude dosť nafty... čo nemusú byť dosť dlho.

Počas vojenského kolapsu sa stane armáda novou aristokraciou založenou na výbere daní v naturáliách a feudálnom systéme farmárčenia. Veľa z vášho jedla a majetku si zoberú a veľmi málo úsilia (ak vôbec nejaké) budú investovať do vášho prežitia. Vraždy sa stanú bežnou vecou. Ste sebestační - no pokiaľ nemáte potrebné zručnosti, môžete sa ľahko stať otrokom alebo plateným vojakom.

Počas kolapsu civilizácie strávite väčšinu času zbieraním a ochranou čohokoľvek, čo sa vám podari nahromadiť, zobchodovať alebo nájsť, ochranou toho aby ste neboli okradnutí, zostročení.... alebo zjedení.

Koučing prežitia - Príprava

Elizabeth Kubler-Ross zadefinovala, ako sa ľudia vyrovnávajú s tragédiami: odmietnutie, hnev, vyjednávanie a depresia - to sú stavy pred prijatím skutočnosti. Používame túto vedomosť keď koučujeme ľudí pripraviť sa na smrť a k prekonaniu zneužívania alebo straty, vrátane smrti hospodárstva, zneužívania armádou alebo straty kultúry.

Zopár základných otázok:

 1. Čo je podstatné pre vaše prežitie?
 2. Čo by mohlo zjednodušiť alebo vylepšiť vaše prežitie?
 3. Ak nedokážete žiť bez prepychu - ako chcete zomrieť?

Pripraviť sa neznamené hromadiť .... zatiaľ...
Príprava je teraz lepšia investícia pred chaosom ako nakupovať akcie a dlhopisy. V rámci prípravy, zásobujte sa len tým potrebným. Je to lacné poistenie, ale buďte diskrétni, inak môžete byť obvinení z hromadenia. Počas krízy budete šťasťní, že môžete prežiť.

Potraviny (na osobu/rok) Prvá pomoc
pšenica, ryža alebo obilniny 140 kg
sušené mlieko odtučnené 30kg
Cukor alebo med 25kg
Fazuľa a strukoviny 25kg
Olej na vyprážanie 9 litrov
Soľ 2kg
Príručka prvej pomoci a knihy o liečení
Rôzne obväzy a pomocné pásy
nožnice, teplomer, zapínacie svorky
lieky proti bolesti, sirup proti kašlu a dezifenčné prost.
recepty na lieky a vitamíny
krémy a maste
Produkcia jedla
Základné potreby
Nástroje na lov a chytanie rýb
pôda, semená a rezy
nástroje a nádoby
sklad na zimu
preprava
Suchý a teplý úkryt
čistá voda a mydlo
riad na varenie a jedenie
oblečenie, prikrývky atď
ďalekohľad

 

Šťastie praje pripraveným

Ak je váš životný štýl založený na pohodlí, sedliacky život môže pripomínať prežitok z minulosti. Vaši predkovia zavárali ovocie, zeleninu a údili mäso, ktoré skladovali v pivnici. Prežili aj bez elektriky.

 1. Udržujte si zdravie. Veľa sa prechádzajte a jazdite na bajku.
 2. Čítajte knihy o prežití. Používajte internet ale nebudte na ňom závislí.  Ani na elektrike (PC).
 3. Vyriešte si vaše pocity strachu a obavy už teraz ... budete potrebovať jasnú myseľ na ochranu vašej rodiny počas zlých časov. Život bude dosť tvrdý aj bez depresie, neuróz a panických návalov.
 4. Suché potraviny ako ryža, obilie a fazuľa sú lacnou poistkou proti kríze. Odložte si dosť trvácneho jedla pre 4 člennú rodinu na 3 mesiace. Alebo pre jednu osobu na rok. Pravidelne tieto zásoby používajte a zásoby obmieňajte.
 5. Udržiavajte si zásobu pitnej vody ... ak prídete o elektriku, možno prídete aj o vodu.
 6. Stráňte sa návykových a nezdravých jedál. Objavte a učte sa o divorastúcich plodoch. Naučte sa, ktoré z tých vo vašom okolí sú vhodné a ktoré sú škodlivé.
 7. Odložte si potrebné lieky a nástroje prvej pomoci - naučte sa zásady prvej pomoci.
 8. 400 árov dobrej pôdy dokáže uživiť 4-10 ľudí donekonečna, v závislosti na prístupe k vode, nástrojom, ochrane pred zlodejmi a schopnostiach riadenia.
 9. Nájdite si odpočinok v oblastiach s malou obývanosťou - čím menšou tým lepšie - aspoň 160 km od akéhokoľvek veľkého mesta.
 10. Prežitie je najlepšia pomsta.
Obchodníci s liekmi nezarábajú na zdravých zákazníkoch. Väčšina fyzických a duševných chorôb je následkom nezdravého životného štýlu a nešťastných vzťahov. VYRIEŠTE SI TO!

Komunity na prežitie

Väčšine nepripravených ľudí zomrie veľmi skoro. Tí čo prežijú budú spolupracovať. Vo vzdialených oblastiach a v malých dedinách si susedia seba navzájom vážia. Naučte sa byť dobrými susedmi - vyriešte väčšinu vnútorných a vonkajších konfliktov, rozložte vzťahové väzby, transferencie a traumu na tréningoch Soulwork.

Vieme vás naučiť pracovať spolu, s dynamických zmyslom pre prežitie. Vieme vás naučiť riešiť zložitejšie problémy a rozložiť bloky, popri rešpektovaní cieľov a záujmov druhých ľudí.

Väčšina ľudí, hoci aj s obrovskou emocionálnou bagážou, hoci aj v obrovskej kríze, dokáže participovať v komunite - keď sa tak rozhodne. Toto si vyžaduje vybrať si spoluprácu pred individualizmom. Nemusí to byť ľahké, ale je to možné. Koučujeme ľudí ako vybudovať komunitu a vychovať lídrov.

V prípade kolapsu bude snom mnohých hladujúcich ľudí stať sa členom úspešnej komunity. Ako sa rozhodnete koho priberiete a koho pošlete preč? Ako priateľskí budete? Ako sa vyrovnáte s ozbrojenými votrelcami? Ako spustíte obchod s ostatnými komunitami? Možno by sa vám páčil náš tréning komunity. Ozvite sa.

Buďte inteligentnejší: Čítajte knihy o prežití


You may better consider the effects of social collapse if you read novels or watch movies about survival during disasters and following societal collapse ... The Postmanby David Brin, for example, The Road, by Cormac McCarthy or Lucifer's Hammer by Larry Niven.

Nuclear War Survival Skills, by Cresson H. Kearny (ultimate self-help book on civil defense.)

Sense of Survival, by J. Allan South (Timpanogos Publishers, 1990). Comprehensive. Includes fallout studies and protection. How to grow a garden, find drinkable water, and raise animals. This is useful knowledge if the infrastructure collapses.

The Long Emergency, by James Howard Kunstler (Atlantic Monthly Press, New York, 2005). Surviving the converging catastrophes of the 21st century. Very good summary of a large number of converging potential disasters.

Life After Doomsday, by Bruce D. Clayton, PhD (Paladin Press, 1980). Thoughtful and intelligent. General insights and specific survival strategies following economic collapse, civil unrest and natural disasters. Excellent fallout studies.

No Such Thing As Doomsday, by Phillip L. Hoag (Yellowstone Publishing, 1996) Useful information.

Sú toto tiene udalostí ktoré sa stanú, alebo sú to tiene udalostí čo sa môžu stať?
Charles Dickens, A Christmas Carol

Martyn Carruthers predtým ako sa stal profesionálnym koučom, pracoval pre Kanadskú vládu v Inštitúte pre opatrenia v prípade výnimočných udalostí.

 

ZDROJ:

 

 

 


Zaujimave
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
snowmaker   |   ip:178.40.10   |   2011-07-06  (21:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  coskoro tu zavita joplins a vsetkym nam povie ze je marne snazit sa umriet, ze aj tak umrieme :)


snowmaker   |   ip:178.40.10   |   2011-07-06  (21:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  *snazit sa NEUMRIET :)


biblista   |   ip:188.167.8   |   2011-07-06  (22:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bez slov a na zamyslenie.
http://www.youtube.com/watch?v=r4LyoUGxVd8


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-07-06  (22:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobre si prečítaj názov tej skladby. To je to, na čo ľudstvo dnes zabudlo.


biblista   |   ip:188.167.8   |   2011-07-07  (09:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veď preto som tu pieseň sem dal. Väčšina sa cíti na zemi ako na Titaniku, ktorý bol nepotopiteľný. Len jedna chyba a nepozornosť stačila aby sa potopil... Dnes je vo svete "zarobené" na x´chýb a lodivodi stratili prehľad o tom ako svet zachrániť. Ako je to možné? Len tak, že zabudli na Tvorcu zeme. Vzťah k Bohu im nič nehovorí...

http://www.youtube.com/watch?v=XAi3VTSdTxU

Inak sa na veci pozerám aj so svojimi priateľmi. Preto Vás všetkých srdečne pozývam vypočuť si biblickú odpoveď na otázku, ktorá znepokojuje úprímných ľudí po celej zemi:

Z N I Č I A Ľ U D I A Z E M ?

Odpoveď na túto otázku zaznie vždy v nedeľu dopoludnia v prednáške, ktorá opakovane zaznie na trojdňových Oblastných zjazdoch Jehovových svedkov, ktoré sa momentálne konajú po celej zemi. V prednáške na zjazde, ktorý bude rozvíjať tému "Nech príde Božie kráľovstvo",sa ukáže, ako bude táto planéta čoskoro premenená na raj a čo by ste mali Vy a Vaša rodina robiť, aby ste na nej mohli Žiť.

Pozývam Vás zúčastniť sa na celom programe zjazdu alebo aspoň na jeho časti, aby ste si urobili ucelený obraz o tom, kto sú Jehovovi kresťanskí svedkovia. Vstup je voľný a celý program každého zjazdu je prístupný verejnosti.

Oblastné zjazdy sa budú konať na Slovensku :

8. -10. júla 2011 v Žiline v Hokejovej hale na Športovej 5 /aj v posunkovej reči/
8. -10. júla 2011 v Trebišove v Športovej hale, ul. Komenského /len v maďarskom jazyku/
15. - 17. júla 2011 v Trebišove na Zimnom štadióne na Varichovskej ul.
22. - 24. júla 2011 v Bratislave na Štadióne ŠKP Dúbravka, na ulici M. Schneidera-Trnavského 2/a

Veľmi ma potešia vaše reakcie zo zjazdu. Dovidenia na zjazde s niektorými z Vás!


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-07-07  (09:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SOS, loď sa potápa, zachráňte naše duše, vy rozumom posadnutý,vy všetci, ktorí si namýšľate, že vám patrí táto Zem, hoci tu vám nič, ale nič nepatrí...
julo   |   ip:89.176.40   |   2011-07-07  (09:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven-prave v tom to je!Keby si ludia mysleli,ze im Zem patri,oni patria Zemi,su vzajomne prepojeni..asi by to vyzeralo inak,ale motta dneska su:Po nas potopa!Ha,Zem nam nepatri,povedal Sloven,a z cudzieho krv netecie,tak mozme plienit,drancovat..a ti zbozni sa potom vyspovedaju.pardon,to nie je hriech?!tak ideme pokracovat!...Chore myslenie sebevrazednych parazitov!


Mors   |   ip:78.98.218   |   2011-07-07  (09:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja si myslím, že pred našou civilizáciou tu už boli nám veľmi podobné... Alebo aspoň jedna.

Ak boh je láska, čo je diabol? Podľa mňa technológia a umelo vytvorený(programovaný) život v strojoch - elektrina. Až príliš zjednodušuje možnosti a človek si radšej vyberie to jednoduchšie, ale to je spôsobené zlou výchovou.

Žiadna súdnosť, len predsudky.

Prajem si aby sa kolaps stal, pretože pre ľudí už cesta späť nie je. A kto má prežiť, ten kto má na to aby prežil, ten prežije. Ja sa toho nebojím.

Nemá pre mňa význam zvyšovať si karmu činmi pre tých, ktorí to nikdy neocenia. Preto si ju snažím držať na nule a keď budem vidieť, že pomoc druhým má význam, potom tak budem robiť rád. Teraz musí človek hlavne pomôcť sám sebe.


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-07-07  (09:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  julo, čo ste vy potom???


Zaujimave   |   ip:178.41.82   |   2011-07-07  (12:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prepáčte ale kým dáte komentár prečítajte si príspevok a potom diskutujte podľa možností o ňom nie o náboženstve stále dookola. Náboženstvo aj na tejto ploche plní svoj účel a tým je zmariť prežitie zodpovedných ľudí.


experto   |   ip:188.167.1   |   2011-07-07  (12:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  S tým mekgajvrom si to absolútne zabil.


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-07-07  (12:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  slanina, slivovica, drevo, dobrí susedia jest. Hor sa kolabovať.


biblista   |   ip:188.167.1   |   2011-07-07  (13:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zaujímavé, keby si obhájil prežitie zodpovedných na potápajúcej sa lodi. História sveta totiž dokladá opačné príklady. Dôležité je mať informácie z pravdivého zdroja z Biblie.


Zaujimave   |   ip:178.41.82   |   2011-07-07  (13:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  biblista
Zober si príklad potopa Titaniku. Ako by im mohla biblia pomôcť prežiť ?


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-07  (14:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dakujem vam mili spoluobcania ze ste sli volit a zvolili zlepenec ala radicova.dik ze vdaka spotrebnej dani je penzin skoro 1,45e dik ze na nas setria ,dobre si precitajte tento clanok jak farizeji voleny vasi setria.

Poisťovňa ruší oddelenia, ale sebe vypláca odmeny
Mária Hunková | 6. júla 2011 20:00 - aktualizované 7.7.2011 12:00
Všeobecná zdravotná poisťovňa, ktorá v rámci úsporných opatrení ruší v nemocniciach tisíce lôžok, vyplatila svojim zamestnancom vysoké odmeny.

Všeobecná zdravotná poisťovňa na odmenách v júni rozdelila takmer pol milióna eur.
Autor: Robert Hüttner, Pravda

Dokopy na prémie minula takmer pol milióna eur. Každý pracovník dostal štvrtinu platu, čo pre bežných zamestnancov predstavuje v priemere 245 eur, pre členov vedenia 566 eur. Odborníci to kritizujú a hovoria o nekorektnom prístupe k pacientom aj poskytovateľom zdravotnej starostlivosti.

"Škrtá sa v nemocniciach, ktoré sa zadlžujú, redukujú sa služby a poisťovňa neprepláca výkony za pacientov tak, ako by mala. Je to vyslovene neseriózne najmä voči pacientom," povedal viceprezident Asociácie nemocníc Slovenska Peter Ottinger. Ako dodal, Všeobecná zdravotná má ešte aj nesplatené dlhy, ktoré sa ku koncu roka vyšplhali na 70 miliónov eur.

Šetrenie zadlženej Všeobecnej zdravotnej poisťovne sa navyše odrazilo aj na nových zmluvách, ktoré zástupcovia nemocníc priamo označili za likvidačné. Zdroje, ktoré im v nich totiž poisťovňa ponúka, ani zďaleka nepokrývajú reálne náklady. Na škrty doplatili aj niektorí lekári, ktorí liečili podľa poisťovne "neekonomicky", a tak ich poisťovňa nezazmluvnila.

Aj podľa analytika Slovenskej akadémie Petra Staneka nie je preto takmer polmiliónové vyplácanie odmien voči poskytovateľom, ale aj pacientom korektné. "Zvlášť v stave, v ktorom sú tisíce čakateľov na operácie, nezazmluvňujú oddelenia a rozprávajú o nutnosti redukovať celkový rozsah zdravotnej starostlivosti," povedal.

Najväčšej štátnej poisťovni Úrad pred dohľad nad zdravotnou starostlivosťou dokonca ešte minulý rok nariadil ozdravné opatrenia, v rámci ktorých mala, okrem iného, znížiť náklady na prevádzku. "Všeobecná zdravotná poisťovňa len tak-tak unikla spod nútenej správy, pokiaľ teda v takýchto podmienkach vypláca odmeny, je to nemorálne," dodal Ottinger.

Prémie však boli zamestnancom vyplatené podľa hovorkyne poisťovne Petry Balážovej práve v súvislosti s plnením ozdravných opatrení. "Odmeny boli vyplatené v súvislosti s plnením opatrení uložených Úradom pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Úlohy Všeobecná zdravotná poisťovňa zabezpečovala s nižším počtom zamestnancov, keďže k 1. novembru 2010 prepustila 15 percent pracovníkov," uviedla. Zdôraznila, že prémie boli vyplatené v súlade so zákonom a z prostriedkov vyčlenených na prevádzku. "Teda nie z peňazí určených na zdravotnú starostlivosť."

Odborníci si aj napriek tomu myslia, že tieto peniaze mohli byť využité lepšie. "Pre poisťovňu by bolo omnoho rozumnejšie, keby použila tieto peniaze napríklad na financovanie prevenčných programov, ktoré by jej v budúcnosti ušetrili obrovské sumy nákladov pri klinických diagnózach, alebo na kontrolu platieb od poistencov," povedal Stanek. Pripomenul, že pol milióna eur by určite našlo využitie aj v nemocniciach, v ktorých je "katastrofálny stav z hľadiska technického vybavenia". Zdravotná poisťovňa má totiž možnosť nevyužité peniaze pôvodne určené na vlastný chod, použiť na zdravotnú starostlivosť.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou aj napriek tomu problém vo vyplácaní odmien nevidí. Jeho predseda Ján Gajdoš to označil za legálny motivačný prostriedok. "Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou dohliada nad tým, aby prevádzkové náklady neprekročili zákonný rámec," povedal Gajdoš.

Ministerstvo zdravotníctva na otázku, či je v poriadku, ak štátna poisťovňa v čase šetrenia a výrazných škrtov v nemocniciach vypláca odmeny, neodpovedalo. Hovorkyňa retortu Katarína Zollerová iba, podobne ako Všeobecná zdravotná, odkázala, že peniaze nešli z prostriedkov určených na zdravotnú starostlivosť a dialo sa tak na základe zákona.


biblista   |   ip:188.167.1   |   2011-07-07  (15:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zaujimave,v článku Koučing prežitia sociálneho kolapsu, sú katastrofy rozdelené do troch skupín: Prírodné katastrofy, katastrofy spôsobené človekom,a sociálne kolapsy. Skazu Titanicu, by si kde zaradil? Zrejme medzi katastrofy spôsobené človekom. Stavitelia Titanicu a cestujúci na tejto lodi mohli úprimne veriť, že tento zaoceánsky parník je nepotopiteľný. Avšak Titanic pri svojej prvej plavbe v roku 1912 narazil do ľadovca a 1517 ľudí prišlo o život pre ľahostajnosť posádky voči skutočnosti, ktorú mohli predvídať.V tom je pre nás osud Titaniku poučením. V čom?

Podobne niektorí Židia v prvom storočí mohli úprimne veriť, že ich spôsob uctievania Boha je správny, ale ich horlivosť nebola „podľa presného poznania“ a príchodom Krista mohli vedieť, že Bohu sa nepáči iba ich úprimnosť. Boh vyžaduje aj život podľa pravdy. (Rimanom 10:2) Aby sme boli Bohu prijateľní, naše úprimné presvedčenie musí byť založené na presných informáciách z Biblie, nestačí len úprimnosť. Čo nielen židia ale aj dnešní ľudia prehliadajú je uznanie skutočnosti, čiže Pravdy, že úprimnosť k záchrane nestačí. Treba získať presné poznanie Pravdy, čo treba robiť aby sme prežili najväčšiu katastrofu všetkých čias, ktorá je pred nami a v ktorej budú spojené všetky krízy opisané v tomto článku. Preto je dôležitý koučing prežitia podľa Boha. Koučing podľa experta Kanadskej vlády nebude stačiť na prežitie.

Biblia obsahuje viaceré príklady prežitia , ktoré môžu slúžiť každému, aby pochopil ako Boh jedná na záchranu v prípadoch ním oznámených katastrof, akými boli napr. celosvetová potopa, zničenie Sodomy a Gomory a dvojnásobné zničenie Jeruzalema v 607 roku p.n.l. a 70 r. n.l. Všetky spomenuté katastrofy prežili ľudia nielen úprimní ale zvlášť milujúci pravdu, ktorí rešpektovali v svojom živote návod na prežitie. Tak im pomohla Biblia prežiť.

Vieme,že z prežijúcich skazu Titaniku, už žiaden človek nežije. Ako im môže pomôcť Pravda Biblie, napr. pravdou o vzkriesení mŕtvych, či už zomreli na súši alebo vo vodách oceánu, keď už nežijú? To nám dáva poznať, veriť a rozumieť len Boh v Biblii. Tvoja otázka k článku, či mojim poznámkach je teda irelevantná.


ContediSavoia   |   ip:109.58.12   |   2011-07-07  (19:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  utzabudol na jednu velmi dolezitu vec. Kto chce prezit musi sa OZBROJIT, legalne ci ilegalne. V case ked prestanu platit akekolvek zakony, vstupi do platnosti ten najstarsi a najrozsirenejsi zakon-dzungle. (Darwin to nazval prirodzeny vyber).


444   |   ip:15.195.18   |   2011-07-08  (07:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  @333:

Zaujimave ze moja manzelka lopoti celych 8 hodin vo Vseobecke, niekedy aj naviac, lebo poprepustali ludi a robotu nema kto robit. By som chcel vidiet tie odmeny a hlavne ked sa platy beznych ludi vo vseobecke pohybuju pod celoslovenskou priemernou mzdou. Treba nakopat hlavne neustale meniacich sa riaditelov a vysokych uradnikov dosadzovanych na najvyssie posty, ktory si po par rokoch beru enormne odstupne. To iste plati aj pre nemocnice a vsetky tunelovacie institucie v tomto state. Iba tolko som chcel


lenlen   |   ip:194.228.1   |   2011-07-08  (10:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  biblista nemut mozgy
biblia nikdy nebola zdrojom pravdy ani zachrany

to ze sa ma clovek slusne chovat maju slovania v sebe o narodenia
samozrejme len do doby pokial ich tato skvela spolocnost nezotroci
potom su ako zvieratka
XLawyer   |   ip:85.237.22   |   2011-07-09  (02:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aj tak je to vsecko planovane dopredu...nech to aj vyzera ze je to prirodna, nahodna katastrofa :P ved aj titanic padol dost silno pravdepodobne za obet konspiracie elity...problem totiz v tom ze cast finacnej elity bola silno proti zavedeniu FEDu v USA..tak tychto pacientov nalakali do archy titanicu, kym tie najvacsie bankove zvery, zidovsky kartel..totalne odignoroval plavbu najvacsou lodou sveta...ako vzdy, tu hned nieco nesedi :P

a kto doteraz neveri konspiraciam..tak nech si laskavo vypocuje prejav prez. Kennedyho...ten to povedal na plne gule :D no mozno aj to tak malo byt, bo zaujimave vyrocia a zhody mien, nazvov medzi atentatom na Lincolna a Kennedyho :D ...svet je jedno velke divadlo tych par co vedia viac, nez my vsetci ostatni dokopy ;)


iz   |   ip:178.40.42   |   2011-07-12  (08:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre lenlen: biblia nie je zdrojom pravdy? biblia je historia skupiny ludi! To ze sa v nej divne interpretuju veci je len kvoli CARGO CULT efektu. Dnes nazves divne rychlo antigravitacne lietajuci stroj ufo, ako ho mohli nazvat pre 3000 rokmi ?
Ako mohol Mojzis vidiet niekohov horiacom kríku? Si len predstav aký boh by som bol, keby si sa z hifivežou, natankovaným autom, lietadlom ocitol v cca 1000 bc.


iz   |   ip:178.40.42   |   2011-07-12  (10:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aby ste lepšie pochopili môj predošlé "divné" vety:
http://www.youtube.com/watch?v=KNZ2xve0zzI
..ale Vy fórumáci na dôležité mate celkom jasno, ale čo so zvyškom cca 99,X % populácie, čo slepo(?) "veria" - (vedia).

ps: ak nastane kolaps, zomrieme hladom? to radšej EUtanázia
MM   |   ip:217.75.73   |   2011-07-13  (10:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dufajme ze biblo fanatici sa nazeru aspon tej knizky, aj ked si myslim ze je robena s najlacnejsieho materialu :-) Treba sa veru ozbrojit pred takymito fanatikmy,ty sa prvi spoja a budu rabovat a zabijat v mene boha. Tak ako uz mnoho krat v hystori. Jadrovymi zbranami vyhladia cele staty a ku tomu im bude stacit viera ze to boh chcel. Najdu si pasaze v knizke ktorymi to ospravedlnia. Veru satan nas ochranuj pred tym co nam tu pripravuju.


biblista   |   ip:94.136.14   |   2011-07-17  (21:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Posielam vám pohľadnicu zo zjazdu, na ktorý som vás pozýval. Kto nestihol prísť, môže prísť ešte do Bratislavy, tak ako ste dostali osobnú pozvánku. http://www.michal1.sk/na-citanie/68-na-citanie/2082-boli-sme-na-party-so-salvimidiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


tri + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Vítejte v jedenásté dimenzi (ELEGANTNÍ VESMÍR 3. část CZ dabing)

Vynikající série, která umožní divákům nahlédnout na vesmír novýma očima. Seriál pojednává o jedné z nejambicióznějších teorií, teorii superstrun. Tato teorie strun je klíčem k jednotné teorii pole, jež Einsteinovi unikala víc než třicet let. Věda konečně překonala nevraživost mezi zákony velkého – obecnou teorií relativity – a zákony malého – kvantovou mechanikou. Teorie strun obratně sjednocuje tyto pilíře moderní fyziky do jediného harmonického celku na základě tvrzení, že všechny úžasné události ve vesmíru jsou projevem chvění jediného objektu – mikroskopicky tenkých smyček energie existujících v srdci hmoty.


Prečo je televízia nepozerateľná? (pokračovanie)

Čo sa od doktorov pravdepodobne nedozviete

Kdo je nejbohatším mužem na světě?

Brzezińského Velká šachovnice

Židovské storočie?

Archív

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

...ešte vakcínu s ortuťou a je to, dobytok.


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Zavádzanie slovenských médii ohľadne Grécka

Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Ako také ovce

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.1598 s