26. August 2019
    
Kráľ Svätopluk a dvojkríž - Dolezite.sk

Kráľ Svätopluk a dvojkríž


  2010-08-05  (06:43)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Kráľ Svätopluk a dvojkríž

Príspevok, ktorý sa práve chystáte čítať, venujem najmä horlivcom, ktorí až besniac, bez najmenších historických vedomostí odštartovali nenávistný hon na sochu kráľa Svätopluka na Bratislavskom hrade.

V krátkosti o kráľovi Svätoplukovi

Roku 869 vypovedal kráľ Ľudovít Nemec veľkú vojnu susedným Slovanom. Na čele nemeckých vojsk, ktoré vtrhli na územia Slovanov, stáli traja synovia nemeckého kráľa. Knieža Ľudovít tiahol proti Lužickým Srbom, Karol napadol krajinu Rastislava a Karolman územie, ktoré spravoval Svätopluk, Rastislavov synovec sídliaci v Nitre. Nemecké vojská spustošili územie našej vlasti, vyplienili niekoľko hradov, ale mocný Devín odolal útokom a Veľká Morava nestratila svoju samostatnosť.

Svätopluk sa chcel svojej nadvlády striasť a odovzdal svoju krajinu Karolmanovi. Keď Karolman ovládol celú Rastislavovu krajinu a zmocnil sa aj kráľovských pokladov, zveril spravovanie tejto spustošenej krajiny Svätoplukovi.

Svätopluk bol mocný vladár, ktorý ako vojak vynikal bezohľadnou odvahou. Preto mu Nemci začali nedôverovať. Lebo sa obávali, že vybuduje takú ríšu, ktorá bude i pre Nemcov nebezpečná. Rozhodli sa, že i Svätopluka odstránia. Podarilo sa im ho zajať a uväzniť a do niektorých jeho hradov dosadili nemeckých markgrófov. Keď sa Slováci dozvedeli, čo sa stalo s ich kráľom, zvolili si za panovníka Slavomíra a vzbúrili sa proti Nemcom.

Došlo k strašnej vojne, lebo za Slavomírom stála celá krajina. Zajatý Svätopluk ponúkol Nemcom, že na čele nemeckých vojsk porazí odbojných Slovákov. Nemci Svätoplukovi uverili a s veľkým vojskom pritiahli pod hradby Devína. Kým nemecké vojsko pokojne táborilo pod Devínom, Svätopluk sa s malým sprievodom vybral na hrad rokovať so Slavomírom, aby ho donútil poddať sa bez boja. Nemecké vojsko ani netušilo, aká pohroma ho čaká. Svätopluk sa dohovoril so Slavomírom. Na čele slovenského vojska vyrazil z hradu, vrhol sa na Nemcov a rozprášil ich vojsko. Po tomto víťazstve sa stal Svätopluk samostatným kráľom Veľkej Moravy.

Svätopluk potom viedol vojny proti slovanským susedom, aby rozšíril hranice svojho kráľovstva. Podmanil si zadunajskú Panóniu, porazil mocného pohanského panovníka poľského kmeňa Vislanov, zmocnil sa Čiech a rozšíril svoju moc až na územia Lužických Srbov.Svätopluk bol kresťanský panovník, ale jeho život nebol kresťanský. Bol predovšetkým vojak bojovnej povahy, ktorý si nevyberal v prostriedkoch, keď chcel rozšíriť a upevniť svoju moc. Vo svojom súkromnom živote sa pridŕžal pohanských zvykov, ktoré neboli v súlade s kresťanskými, čo mu vyčítal arcibiskup Metod. Po smrti Metoda sa Svätopluk úplne pridal na stranu Nemcov a slovenských kňazov vyhnal, i keď vzťah k nemeckej ríši sa nezlepšil.

Kráľ Arnulf nestrpel, aby v susedstve nemeckej ríše bol veľký a pevný štát slovanský, preto hľadal proti Svätoplukovi spojencov, aby jeho moc rozbil a zničil. Spojencami Nemcov sa stali diví a nevzdelaní Maďari, ktorí pred niekoľkými rokmi prešli Karpaty a začali osídľovať úrodné nížiny pri Dunaji a Tise. Kráľ Svätopluk odolával všetkým útokom a bránil svoju krajinu.

Najmocnejší slovenský kráľ Svätopluk, ktorého susedia nenávideli, pretože sa ho báli, zomrel roku 894.

Zdroj: Slovenské dejiny, František Hrušovský, vydala Matica slovenská v roku 1939


Kto bol František Hrušovský

Prof. PhDr. František Hrušovský (17. september 1903, Dolné Lovčice - 9. september 1956, Cleveland) bol slovenský historik, verejný činiteľ, významný predstaviteľ slovenského exilu. Študoval na univerzitách v Prahe, Krakove a na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Od roku 1931 vyučoval na gymnáziu v Kláštore pod Znievom, neskôr pracoval v Matici slovenskej ako redaktor historických zborníkov. V roku 1944 sa stal univerzitným profesorom. V rokoch 1938 - 1945 bol členom Slovenského snemu. V marci 1945 odišiel pred komunistickou hrozbou do exilu. Pôsobil v Taliansku a od roku 1947 v USA najskôr ako inštruktor na benediktínskej škole a od roku 1952 ako riaditeľ Slovenského ústavu v Clevelande.

Celý život sa venoval práci na poli vedeckom, kultúrnom a historickom. Patrí k zakladateľským osobnostiam Slovenskej národnej knižnice.
Prof PhDr. Hrušovský venoval celý svoj život práci pre Slovensko a slovenský národ. Svojou literárno-vedecko-publikačnou činnosťou a aktívnou účasťou v Slovenskom Inštitúte, ako aj prácou v SLOVENSKEJ NÁRODNEJ RADE V ZAHRANIČÍ (zakladateľ a predseda) sa snažil informovať zahraničie o Slovensku a čo najužšie spolupracovať s americkými Slovákmi. Vysoko sa zaslúžil o utuženie vzťahov exilu s americkými Slovákmi.

Zdroj: Wikipédia, osobnosti.sk


Dvojkríž

Svätopluk a dvojkríž - tak hanebne cielene diskreditovaný protislovenskými živlami - na štíte Svätoplukovom. Dvojkríž zobrazil v hore uvedenej publikácii Slovenské dejiny Jaroslav Vodrážka na strane 53.

Kresba J. Vodrážku Kráľ Svätopluk pod Devínom zobrazuje v ľavom hornom rohu okrúhly štít bojovníka s dvojkrížom s rovnakými ramenami. Presne taký istý, aký je na Svätoplukovom štíte pred hradom. Súčasné protislovenské živly, keby disponovali len minimom vedomostí, tak by vylúčili akékoľvek spájanie dvojkríža s Hlinkovými gardami, pretože Vodrážkova kresba dvojkríža na štíte Svätoplukovho bojovníka vznikla skôr než Hlinkové gardy a ich symbol. Mimochodom, pozrite si erb mesta Skalica, ktorý pochádza z konca 13. storočia (Erby našich miest, Mladé letá, 1970).

http://www.skalica.sk/mesto/symboly.php#erb

Kto bol Jaroslav Vodrážka

Jaroslav Vodrážka (1894 - 1984) - ilustrátor, grafik, maliar, spisovateľ, výtvarný pedagóg a rodák z Prahy - zvykne sa zaraďovať do slovenskej výtvarnej kultúry. Vodrážkova láska k Slovensku a úcta k slovenskej reči nás sprevádza celým fondom. Listy z Prahy na Slovensko písal zásadne v slovenčine, rovnako ako aj mnohé svoje literárne práce. Po odchode z Martina v roku 1939 a po vojne korešpondoval a pokračoval v spolupráci s českými a najmä slovenskými nakladateľstvami, vydavateľstvami (SVKL, SNDK, Mladé letá, Matica slovenská, Osveta) pri vydávaní svojich kníh a s redakciou detského časopisu Slniečko.

Zdroj o Vodrážkovi: Archív literatúry a umenia SNK

Odporcovia Svätopluka i dvojkríža. Učte sa dejiny, študujte, potrebujete to; alebo zavrite ústa.

Autor príspevku a zdroj: Dr. Vladimír ŠOTTER, Národný Inštitút Francois Marie Voltaire

http://voltaire.netkosice.sk

(pozn. red.: článok prešiel jazykovou korektúrou)


Voltaire
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!

LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-08-08  (12:02)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  K.o.t.l.e.b.a ma pravdu, keby premier v Maďarsku chcel dať odstraniť sochu Sväteho Štefana, nielenže by vo volbach už nedostal ani 1 hlas, ale by ho hnali z krajiny svinskym krokom


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-08-08  (12:05)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Táto veta hovorí za všetko: Odporcovia Svätopluka i dvojkríža. Učte sa dejiny, študujte, potrebujete to; alebo zavrite ústa.

A čudujete sa, že sa opäť tu niečo deje, čo ide proti Slovensku, Slovákom, slovenským dejinám? Veď opäť sú pri moci tí, ktorí Slovensko nikdy nechceli...


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-08-08  (12:13)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Tony - ja sa vôbec nečudujem. Ja keď som sa dozvedela vysledky volieb, tak som mala slzy v očiach. Verim na znamenia - keď sa pred voľbami a počas volieb nad Tatrou blyskalo tak, až z toho boli potopy, aj tak sme sa nezobudili a nezastavili ich...


GEO   |   ip:178.40.20   |   2010-08-08  (13:23)
42% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Nebolo by logické, keby Svätoplukova jazdecká socha bola na Devíne? Myslím, že tam by bola na správnom mieste. Mne osobne nevadí socha ani dvojkríže, ale jej umiestnenie na mieste kde nikdy ani len nebol a pritom o kúsok ďalej je miesto, ktoré spĺňa snáď všetky predpoklady na jej umiestnenie.


Kamka   |   ip:95.103.77   |   2010-08-08  (13:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Šašo Sulík vyháňa peniaze z vrecka slovákom za referendum, ktoré je úplne zbytočné a takisto mu prekáža Svätopluk. Neprekáža mu len to, že oklamal aj s celou terajšou koalíciou svojich voličov, ku ktorým chválabohu nepatrím, lebo by som si asi tĺkla hlavou do zárubní od zúfalstva nad tým kohože som to volila.Sulik   |   ip:91.191.75   |   2010-08-08  (14:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som apolitický, nechodim ani volit. Moju energiu nebudem ani len symbolicky davat tomuto politickému kolotocu bez kuska zaujmu o obcanov.

Chcem vsak povedat ze taky diletant ako je Sulik a to poznam vela ludi, ktori sa bili do prs aki on je moderný mlady zmyslajuci clovek, si ho zastavali a asi ak ich to este neomrzelo to aj robia. Teraz v plnej krase vidno jeho uroven vyjadrovania ,ktora tak je hodna tych primitivnych oobchdonych rokovani, ktore ma so svojimi firmami. A vyrokmi typu:"Korupcia tu vlastne vzdy bola" a asi aj bude.

GENERALNY PODRAZ, mili spoluobcania...takito sme lahko oklamatalní! Je mi luto kam smeruje Slovensko ale ak si naivne myslite ze sa nieco volbami zmeni, nie! Politik este nikdy nepomohol obcanovi. Pozdvihnite svoje vedomie spravte slucku s tymto donekonecna sa opakujucim podrazom duchovny koniec. A venujte energiu, pozornost, slova, mentalnu cinnost niecomu co realne moze nam vsetkym pomoct. Naprogramovali si nas od narodenia ze su nasimi modlami, nie je to tak. Sme schopni aj kvalitnejsieho systemu.Poučme sa.


ejha   |   ip:80.242.33   |   2010-08-08  (14:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MAILOVÉ A LISTOVÉ REFERENDUM
ZA ZOTRVANIE JAZDECKEJ SOCHY KRÁĽA SVÄTOPLUKA na Čestnom nádvorí Bratislavského hradu

TEXT MAILU (LISTU):

Vážený pán predseda NR SR
Richard Sulík! Bratislava, dátum...

Vyslovujem týmto mailom svoju podporu osadeniu Jazdeckej sochy kráľa Svätopluka na Čestnom nádvorí Bratislavského hradu, ktorú 6. júna 2010 pri 1.130. výročí korunovácie Svätopluka za kráľa odhalili traja najvyšší ústavní činitelia prezident Ivan Gašparovič, predseda NR SR Pavol Paška a predseda vlády SR Robert Fico.
Považujem za neuveriteľné, aby sa v 21. storočí opäť prikročilo k OBRAZOBORECTVU, teda k odstraňovaniu sochy, ktorá je prejavením úcty voči prvému kráľovi Slovenov, starých Slovákov, ktorému ako kráľovi napísali listy pápeži Ján VIII. (jún 880) a Štefan V. (885). Slováci ako starý európsky národ majú vo vlastnom demokratickom štáte právo ako slobodní občania rozvíjať okrem cyrilometodskej tradície, ktorá je zapísaná aj v Preambue Ústavy SR, aj svätoplukovskú štátotvornú tradíciu. Vyzývam Vás, pán predseda NR SR, aby ste NEDOVOLILI Jazdeckú sochu kráľa Svätopluka odstrániť, lebo sa na ňu vo finančnej zbierke zozbierali tisíce občanov Slovenskej republiky, a túto zbierku možno považovať aj referendum o jej zotrvaní na Bratislavskom hrade. Podporujem osadenie aj zotrvanie Svätoplukovej sochy na Bratislavskom hrade!

Meno, Priezvisko, povolanie, mesto na Slovensku alebo vo svete aj štát.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


Prosím, aby ste približne tento text, alebo podobný duchom a obsahom posielali v najväčšom množstve na mailovú adresu (richard.sulik@nrsr.sk) – to je najrýchlejší spôsob komunikácie, ale ak chcete napísať aj list, tak na adresu: Váž. pán Richard Sulík, predseda NR SR, Námestie Alexandra Dubčeka č. 1; 811 03 Bratislava. Samozrejme, môžete písať aj vlastné podporné stanoviská, len žiadam, aby boli krátke, maximálne 20 riadkov, lebo inak to nebudú čítať, ale hádzať do koša.

Ten istý text, aby kvôli kontrole treba posielať aj na mailovú adresu
(robert.fico@nrsr.sk) alebo priamo do parlamentu na adresu:
Váž. pán Robert Fico, podpredseda NR SR, Námestie Alexandra Dubčeka č.1;
811 03 Bratislava

Ďakujeme za podporu:

Prof. Matúš Kučera DrSc., historik
Drahoslav Machala, reportér a spisovateľ


filip   |   ip:95.103.20   |   2010-08-08  (22:39)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Bolo by dobré mať aspoň jedny naozaj slobodné , slovenské noviny ,z ktorých by sa ľudia mohli dočítať , kto sú títo odporcovia a o čo im ide.


JKA   |   ip:217.75.64   |   2010-08-09  (08:25)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Národ, ktorý haní svoju históriu nemá právo žiť tam, kde jeho dedovia bojovali za jeho lepšiu budúcnosť.


Azgaroth   |   ip:85.248.61   |   2010-08-09  (09:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tentoraz sa musím stotožniť názorom aj s ovcami, s ktorými inokedy nesúhlasím. Som tiež za to, aby sa so sochou nehýbalo. Ale čo čakáte od človeka, ktorý sa takmer vysral pod stôl na stretnutí s diplomatmi? Dnes sa síce zameral na sochu, ale jeho narko-homo partaj narobí Slovensku ďaleko nepredstaviteľné škody v iných oblastiach. Inkriminovaná socha by sa dala opäť v lepších časoch vrátiť na pôvodné miesto, no iné diletantské rozhodnutia budú nezvratné...


Krovak   |   ip:95.105.15   |   2010-08-09  (09:55)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  clanok je onicom, prvy zdroj pochadza zhruba z obdobia slovenskeho statu, ked bolo viac nez ziaduce podporovat narodnu hrdost historiou. Netvrdim ze tak to nebolo, ale minimalne zaver (spojenectvo nemcov s madarmi) mi prijde trosku podfarbene. Podobne aj opierat sa o malbu niekedy z 20 storocia (ze je na nej prislusny dvojkriz) je viac nez komicke.
Ale aby som sa konstruktivne postavil k tomu preco je ta socha zla a na nespravnom mieste:
- ako pisal niekto vyssie bola by ovela vhodnejsia na devine (aj podla clanku)
- Svatopluk bol knieza (co povazujem za staroslovansky ekvivalent krala) slovanov, alebo ak chcete slovienov. Slovaci ako taki neboli vyhraneni a teda hovorit o starych slovakoch (a zvlast ked to bola velka MORAVA) je dost smiesne. Cim nechcem povedat ze to nie je historicke obdobie na ktore by sme nemali byt hrdi (ja rozhodne som), ale nerobme zo seba debilov.

A hlavne k soche. Je spackana:
- ak sa nemylia ludia ktori sa do toho vyznaju ostrohy ktore svatopluk ma sa pouzivali az o cca tri storocia neskor
- mec ma sice pribnlizne spravny tvar hlavice, ale cepel je prilis dlha a nespravne tvarovana (zuzujuci mec je skor az gotika). Navyse takyto mec ako jazdecka zbran je znacne nevhodna, ovela priznacnejsi by bola sekera, alebo kopija.
- a dalsia chyba sochy je ako drzi mec - keby ho mal v ruke takto udieral by nim podivne naplocho, takze prvou silnejsou ranou by si ho asi vyrazil z ruky
- inkriminovany stit je este vacsie fiasko - sochar zjavne nevie ako takato vec funguje, ani asi ziaden nedrzal v ruke. Puklica v strede stitu totiz sluzila na schovanie paste ktora stit drzala. Tato puklica je proporcionalne mala rovnako ako cely stit.
- pochybna je podla mna aj koruna ktoru ma na hlave

Zhrniem: spackana socha, ktoru si niekto zafinancoval v podstate ako volebnu kampan - to ma vo mne budit narodnu hrdost???


rannkor   |   ip:88.103.83   |   2010-08-09  (10:53)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Vážený” pán Sulík,
píšem Vám od srdca a úprimne v súvislosti so sochou Svätopluka, kráľa Slovákov, a Vašimi aktivitami ohľadom nej. Vydávate sa za vlastenca, ale po tom, ako sa dnes chováte k Svätoplukovi, Vás viac nepovažujem za Slováka, ale za svojho nepriateľa, ba dokonca nepriateľa Slovákov. Na Vaše referendum som sa tešil, ale teraz Vám oznamujem, že ho budem bojkotovať a spravím všetko preto, aby ste po škandále so Svätoplukom a po zrade veľkej časti programu zo slovenskej politickej scény čím skôr zmizli.
Svojimi počinmi nielen mne, ale celému národu spôsobujete traumu, pretože ohrozujete štátnosť Slovenskej republiky, za ktorú naši predkovia, moji predkovia a aj ja som bojoval. Podľa mňa ste politický a humanistický odpad a pohŕdam Vami ako len človek môže človekom pohŕdať.
Vaše komisie si môžete zriaďovať pre maďarské sochy na našom území, ale nie pre slovenské. Vaši “experti” sú absolútni mentálni skrachovanci – podľa môjho názoru pani Zavacká musí mať maďarónske sklony, keďže študovala na Sorosovej univerzite v Pešti, “prof.” Krekovič píše pre protislovenský denník SME absolútne nezmysly o kráľovi Svätoplukovi, je hanbou historikov na Slovensku, a tento neschopný “expert” by mal vrátiť profesorský titul, o ďalších členoch nejdem hovoriť, len ešte poviem, že denníku SME by som za tú dlhodobú štvavú kampaň proti Svätoplukovi najradšej napľul do tváre, keby nejakú mal. Do Vášho tímu ste si vybrali ľudí, ktorí sa už dopredu vyjadrili k soche Svätopluka negatívne, nikoho s opačným názorom ste tam nezaradili. Vašu akciu vnímam ako počin diktátora, antidemokrata a človeka bez mozgu a aj Vám mám sto chutí napľuť do tváre. Vytvorením komisie ste znevážili postavenie slovenského kráľa Svätopluka a vrhli tieň nejednoty a pochybností na základy našej štátnosti. Podľa môjho názoru ste človek neschopný zastávať štátnickú funkciu, nemáte spôsoby a ste hanbou Slovenska!
Keď bude treba, vytvoríme “expertnú” komisiu, ktorá začne posudzovať vhodnosť maďarských sôch na slovenskom území. Ak chcete rozpútať vojnu, pokračujte vo Vašom boji proti Slovákom. Podľa mňa ste jeden zaslepený a nenávistný človek s úzkym uhlom videnia. Nie všetci ľudia rozmýšľajú ako Vy, sú tu aj ľudia národne cítiaci, národovci, vlastenci, skutoční vlastenci, nie takí, za akého sa proklamujete Vy.
Mne je jedno, kto sochu na hrad postavil. Keby to bol spravil Dzurinda a dnes by ju Fico chcel odňať, brojil by som rovnako proti Ficovi, lebo nikto nám nebude brať slovenského kráľa. To len Vy nevidíte v soche sochu, ale Fica. Žiaľ, Váš Dzurinda sa k Svätoplukovi neprihlásil, pritom na to mal dlhý čas aj prostriedky. Skôr sa zamyslite nad tým, prečo to Váš koaličný partner nespravil a aká je teda jeho osobnosť a charakter. Podľa mňa sa Fico prejavil ako štátnik, kým Dzurinda ako pudlík. A vy ako čistý debil.
Úprimne,
Sclabonia
Zdroj: http://sclabonia.sk/2010/08/otvoreny-list-sulikovi-na-obranu-svatopluka/


rannkor   |   ip:88.103.83   |   2010-08-09  (11:09)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  to krovak
Na margo kampane proti soche Svätopluka

V poslednom období najmä denník Sme rozpútal úplne orgie útokov na jazdeckú sochu kráľa Svätopluka na Bratislavskom hrade. Táto kampaň má všetky znaky kampaní, ktoré sa začiatkom 50. rokov minulého storočia viedli proti tzv. buržoáznym nacionalistom. Pritom hlavným nástrojom používaným v boji proti opodstatnenosti uvedenej sochy na nádvorí Bratislavského hradu sú lži a pololži, často horšie ako klamstvá, prekrucovanie histórie a pasovanie sa do polohy jediného oprávneného vykladača dejín. Kampaň vykazuje všetky charakteristiky stalinského boľševizmu, netolerantnosti k iným názorom a privlastňovaním si monopolu na pravdu, na výklad dejín. Dovoľujem si predložiť verejnosti na tomto blogu moje názory na najčastejšie omieľané nenávistné tvrdenia, ktoré sú posúvané slovenskej verejnosti:

1. Svätopluk vraj nebol nikdy na Bratislavskom hrade.

Takýto nezmysel môže tvrdiť len skutočný historický nedouk, alebo dobre zaplatený propagandista, ktorý za peniaze urobí všetko. Bratislava bola dokázateľne jedno z najväčších centier Veľkej Moravy. Z hľadiska výstavnosti bola dokonca omnoho honosnejšia ako Nitra. Pri voľnom výklade môžeme dokonca zmienku o vysvätení kostola v Obrátení Bavorov a Korutáncov v Nitrave k roku 828 stotožniť aj s Bratislavou, ak termín Nitrava spojíme s územím (podobne ako Morava) a nie s mestom. V Bratislave bol dokázaný honosný kostol z obdobia VM i kamenný palác, čo je pri Nitre zatiaľ nie definitívne preukázané. Okrem toho vtedajší ranofeudálny ekonomický systém neumožňoval panovníkovi trvalé usadenie na jednom mieste, lebo by ho ekonomicky zničil. Panovnícky dvor putoval a je fakticky nemožné, aby pri svojom putovaní nesídlil i na Bratislavskom hrade. Okrem toho Svätopluk I. viedol veľké vojny v Zadunajsku a vo Východnej marke. Nástupne body týchto veľkých výprav mohli byť jedine Bratislava a Devín, lebo len tu sa s takými vojskami dal prebrodiť Dunaj. Prítomnosť Svätopluka v Bratislave teda treba považovať za plne preukázanú, ale z hľadiska toho, či má jeho socha stáť v Bratislave, alebo nie za úplne irelevantnú. Jeho socha totiž patrí na najčestnejšie miesto v hlavnom meste národa, na začiatku histórie ktorého zohral vynikajúcu úlohu.

2. Svätopluk nebol kráľ.

Toto je obľúbené tvrdenie všetkých čechoslovakistov od druhej polovice 19. storočia. Dovtedy o tom nikto nepochyboval. Nepochyboval o tom ani pápež Štefan V., ktorý sa na neho ako kráľa obrátil roku 885 listinou. Všetko sa dá spochybniť, ale žeby pápež niekomu udelil titul, ktorý mu nepatril, je fakticky nemožné spochybniť. Všetky ranostredoveké kroniky počnúc Kristiánom (napísaná cca 100 rokov po Svätoplukovej smrti), cez Kosmasa a Dalimila, ranostredoveké uhorské kroniky, renesančná a baroková historiografia nespochybňovali kráľovský titul Svätopluka. Dokonca českí králi si dali vypracovať koncepciu o prenose koruny, kde svoj kráľovský titul považovali za prenesený titul od moravských kráľov. Až pozitivistická česká historiografia ho titulu kráľa – podľa môjho názoru a študovania prameňov – neoprávnene v druhej polovici 19. storočia zbavila. Prečo? Ja si myslím, že to musí byť jasné každému, kto pozná českú historickú vedu za posledných 150 rokov.rannkor   |   ip:88.103.83   |   2010-08-09  (11:10)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  3. Svätopluk nemohol byť panovníkom starých Slovákov, pretože starí Slováci neexistovali. Vraj existovali iba Slovania, umiernenejší tvrdia, že Sloveni. Niektorí tvrdia, že bol aj panovníkom Moravanov.

Toto je otázka zložitá. V princípe však treba povedať, že Slovania ako masa s jednotným etnickým povedomím v 9. st. neexistovala. Existovali len spoločenstvá samostatných slovanských entít v poslednom štádiu národnotvorného procesu. Preto je používanie termínu Slovák na obyvateľa dnešného Slovenska v 9. st. omnoho exaktnejšie ako používanie termínu Slovan. Je na to jednoduchý dôvod – slovenský Slovan nemal nič, žiaden vzťah s povolžským alebo polabským Slovanom, ale bol biologickým i etnickým predkom dnešného Slováka. Aj keby sme pripustili, že VM sa skladala z dvoch odlišných národných prvkov (čo ja pokladám za nepravdepodobné) – Slovákov a Moravanov, nič to nemení na fakte, že bol (aj) kráľom starých Slovákov. A je to jedno, či ich budeme volať Slovenmi, Nitrančanmi, starými Slovákmi atď. Na podstate to nič nemení, lebo ide len o termín, o technickú záležitosť moderného pomenovania osobitého slovanského stredovekého národa, ktorý sa dnes volá slovenský národ.

4. Svätopluk vyhnal Metodových žiakov. Zapríčinil zánik slovanskej kultúry na VM. Bol krutý panovník.

Najsmiešnejšie mi pripadá rozčuľovanie sa nad vyhnaním Metodových žiakov zo strany niektorých ultrakatolíkov a prozápadne orientovaných liberálov. Pritom Svätopluk na rozdiel od ich rojčenia vedel, do akého geografického prostredia vtedajšie Slovensko patrilo a kam ho aj sám chcel začleniť a udržať. Svätopluk bol verným poddaným rímskeho pápeža, teda verný katolík. Pokiaľ Rím toleroval slovanskú liturgiu, aj on ju toleroval. Keď však Rím rozhodol ináč, ako verný katolík nemohol konať ináč. Veď predsa Roma locuta, causa finita. Svätopluk nechcel, aby Slovensko patrilo do sféry východnej cirkvi. Predstavoval orientáciu na Rím a na latinskú kultúru, ktorou sa hrdíme dodnes. Ak nechcel učiniť svoju ríšu trvalým cieľom útokov zo Západu, musel sa zaradiť do západnej civilizácie. To neskôr nepochopili vodcovia polabských Slovanov a ich poddaní. A ako skončili, netreba sa rozpisovať. Svätopluk by mal byť preto symbol ako pre slovenských katolíkov, tak aj prozápadnej orientácie Slovenska.

Čo sa týka krutosti, nebol o nič viac a o nič menej krutý ako panovníci jeho rozmerov v jeho dobe. Keby nebol silný, neprežil by.

5. Svätopluk zradil svojho strýka Rastislava, vydal ho Nemcom, ktorí ho nechali oslepiť.

Dynastické zápasy v ranom stredoveku boli tvrdé, najmä však vtedy, keď išlo o geopolitickú orientáciu (Rastislav - Svätopluk; sv. Václav - Boleslav), o ideologickú orientáciu (kresťan sv. Štefan - pohan Kopáň), alebo len o prosté zabezpečenie trónu pre syna (Gejza, Vajkov (Štefanov) otec - Michal, nitrianske knieža). Kým Svätopluk, o ktorého krk sa usiloval jeho strýko Rastislav, tohto strýka len vydal Nemcom, český Boleslav neváhal zabiť svojho brata Václava len preto, že sa mu zdal príliš pronemecký. Gejza, veľkoknieža starých Maďarov dal zavraždiť svojho brata Michala, nitrianske knieža len preto, aby mohol na trón kniežatstva inštalovať svojho syna Vajka (sv. Štefana). Sv. Štefan v boji s oprávneným pretendentom na staromaďarský kniežací prestol Kopáňom ani na chvíľku nezaváhal a po jeho porážke rozštvrtil jeho telo a vystavil ho v celej krajine. To už nehovoríme o celej sérii vrážd a vyvražďovania celých starých českých kniežacích rodov pri upevňovaní moci Přemyslovcov v Čechách, kde sa špeciálne vyznamenal Boleslav III. Ale ani v uhorských kráľovských dejinách sa nevyhli panovníci takým drobnostiam, ako bolo vylupovanie očí. Jeden z vylupnutými očami sa po vyvraždení celých línii Arpádovcov dokonca stal kráľom (Belo II.) Preto obviňovať z tohto Svätopluka a robiť z neho obludu môže iba maďarón s krvavými očami, ak zbadá niečo spojené s Bratislavským hradom a nedotýkajúce sa Márie Terézie.


rannkor   |   ip:88.103.83   |   2010-08-09  (11:18)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  5. Na štíte Svätoplukovej sochy je vraj dvojkríž podobný znaku H-l.i/n_kovej ga,r.d/y a Sl?ov:en(sk"ej pos?po"li"to/sti.

Nepočul som väčší nezmysel, aký stvoril pri svojej horlivosti ináč môj priateľ Ladislav Vrteľ. Nuž, treba v tomto prípade povedať, že aj majster tesár sa utne. V tomto prípade si tešlu zaťal rovno do kolena, ktoré ho bude veľmi bolieť. Nie je totiž pravdou, že dvojkríž s rovnako dlhými ramenami sa používal až od r. 1938. Stačí sa pozrieť len na erb Skalice, Topoľčian, ktoré sú – čuduj sa svete až z 13. storočia. To už nehovorím o erbe Nitry, z ktorého asi Kulich čerpal ideu, kde v zástave je taktiež dvojkríž s rovnako dlhými ramenami. Žeby už vtedy šarapatili HG? Ale je ďalšie množstvo prípadov; aj z predheraldického obdobia. To nehovorím o mnohých Benkových kresbách z prvej republiky, kde takýto kríž dominuje jeho dielach. Žeby aj on bol fašista? No bude to mať ťažké kolega Vrteľ obhájiť svoje tvrdenia zoči-voči faktom. Pritom pre heraldiku platí, že za totožný možno pokladať len ten symbol, ktorý je skutočne totožný. Akákoľvek zmena figúry tvorí úplne iný erb. Každý, kto sa pozrie na znak HG a SP, vidí, že tieto dvojkríže sa podstatne líšia od dvojkríža na Svätoplukovom štíte. Kým HG (SP) majú dvojkríže uzavreté, ohraničené, Kulichov dvojkríž je otvorený, ako keby neukončený. Je to jednoducho typologicky iná figúra, vzdialená od znakov HG (SP) na míľové míle. Kulichov znak v štíte sa najviac podobá na štítovú figúru z erbu Topoľčian a hneď potom na figúru zo zástavy z erbu Nitry. Len skutočný zlomyselník v tom môže vidieť podobnosť so znakom HG / SP.

6. Sochu vraj zmajstroval normalizačný, komunistický sochár.

Tu je môj názor jednoznačný. Pokiaľ Ľubomír Feldek nie je normalizačný básnik, nie je ani Ján Kulich normalizačný sochár.

7. Socha nemá umeleckú hodnotu.

Neexistuje všeobecné kritérium krásna. Kulich je v mojich očiach vynikajúci medailér, v monumentálnej tvorbe je trošku slabší. Toto tvrdenie však nemôže mať všeobecnú platnosť. Je to môj subjektívny pocit, moje subjektívne videnie. Žiadna komisia nie je oprávnená z estetických dôvodov navrhnúť odstránenie sochy. Socha totiž vyjadruje estetiku zadávateľa, nie hodnotiteľa. A zadávateľ má sväté právo vybrať si umelecké dielo podľa svojho vkusu.

8. Komu socha prekáža?

Socha prekáža v našom priestore dvom skupinám ľudí: Večným labancom, ktorí sa nevedia zmieriť, že Slovensko si je schopné vládnuť samo a dezavovaním úprimného slovenského vlastenectva sa mu snažia zabrániť nájsť vlastnú identitu. Nuž a potom maďarónom, ktorí sa nevedia zmieriť s tým, žeby na hrade uhorských kráľov a miesta, kde boli uložené uhorské kráľovské klenoty, mala stať socha panovníka, dokumentujúca, že Slováci mali svoju históriu na tomto mieste už vtedy, keď sa ich predkovia preháňali po juhoruských stepiach.


Krovak   |   ip:95.105.15   |   2010-08-09  (11:35)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  rankor:
1. toto netvrdim, ale na devine by bola socha prihodnejsia
2. kral - nekral jeda sa iba o termin co nie je podstatne (aj ked tym padom je rozumnejsie hovorit neutralne o vladcovi)
3. problem so starymi Slovakmi a Svatoplukom je prave to privlastnovanie, ktore je nie celkom na mieste
4, 5(prva). to bola zjavne politika to sa neda kritizovat ;-)
5(druha). neriesim
6. no pokial web neklame naozaj bol v obdobi normalizacie "vo funkcii", takze uplne cisty nebude
7. tu sa prave dostavame k tomu co som kritizoval v mojom prispevku
8. aj mne, lebo je spravena s nespravnym umyslom v nespravnom case a umiestnena na nespravnom mieste.


rannkor   |   ip:88.103.83   |   2010-08-09  (11:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PhDr. Anton Hrnko je renomovaný slovenský historik, ktorý sa navyše ako poslanec NR SR podieľal výrazným spôsobom aj na vzniku nezávislej Slovenskej republiky. Má svoj výrazný podiel na koncipovaná štandardy prezidenta Slovenskej republiky, ktorá veje nad Prezidentským palácom.
Jeho argumenty sú pokojné, vecné a veľmi pôsobivé. Výborne rozdelil odpovede a argumentáciu do viacerých blokov, aby ľuďom a milovníkom slovenskej histórie ponúkol dôkazy na to, aby mohli zaujať suverénne postoje v polemikách s večnými a doživotnými čechoslovakistami, ktorí sa dodnes nevedeli stotožniť s existenciou samostatného Slovenska.
My, Slováci sme schopní zniesť v Komárne sochu svätého Štefana a nezabaľujeme ju do kartónov, ale mladý výtržník Robert Mihály, ktorý zorganizoval aj pochod stredoškolských študentov proti vlasteneckému zákonu na jar 2010 pred Prezidentským palácom aj pred NR SR, kde ho srdečne vítali poslanci Béla Bugár a Miklós Duray, patrí iste k ideovej bunke skupinky, ktorá vyjadruje svoju nenávisť voči symbolu slovenskej štátnosti. Som príjemne prekvapený aj z toho, s akou úctou prijali občania Komárna Súsošie sv. Cyrila a Metoda na cestnom okruhu do Budapešti. Architekt Milan Rusko vytvoril skutočne krásny podstavec z troch kameňov a súsošie sa stalo dominantou Komárna. Rovnako ako Jazdecká socha kráľa Svätopluka sa stala už pútnickým miestom desiatok a stoviek ľudí, ktorí k nech chodievajú a nosia k nej kvety, napriek zlobe a hystérii nenávistných provokatérov.
Tak, ako sme si cez tisícročie budovali cyrilo-metodskú kultúrno-tvornú, národnú tradíciu, ktorá vytvárala silné duchovné puto, tak máme ako slobodný a sebavedomý národ právo budovať si aj vlastnú svätoplukovskú tradíciu. Zvláštne, že toto právo budovať si svätováclavskú štátotvornú tradíciu majú bez diskusie naši slovanskí bratia Česi a svätoštefanskú tradíciu zase naši južní susedia Maďari. Toto upieranie základných práv sa prihlúplym ideológom čechoslovakizmu a panhungarizmu vypomstí, lebo zase na protiakcie navádzajú len nedovzdelaných mladých ľudí, mladých radikálov, podkupných občianskych aktivistov (viď Ondreja Dostála) a desiatky nesvojprávnych žoldnierov, ktorí sa živia ako tzv. analytici. Na Slovensku predsa existuje mediálna jednofarebná TOTALITA, kde nemožno pokojne diskutovať a vymieňať si názory.
Prosil by som Slovenky a Slovákov, aby reagovali na článok a bloky PhDr. Antona Hrnka a nie na reakcie tzv. profesionálných provokatérov, rozosiatych po všetkých blogoch slovenských médií. Reagujte na pôvodné argumenty a odpovedajte vzdelanému a rozhľadenému historikovi Antonovi Hrnkovi.

Drahoslav Machala, spisovateľ


rannkor   |   ip:88.103.83   |   2010-08-09  (11:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to krovak

Jána Kulicha nepovažujem za veľkého umelca, skôr naopak. (Samozrejme, je to vec názoru. Môžete si o tom prečítať v knihe „Labyrint, hlavou o múr.“) Aj to, že taká významná socha sa robila bez súťaže, je nešťastie. Veď čo by sme od našich komunistov nechceli, že... Ale – amor fati – kocky boli v tomto čase hodené takto, veď my všetci sme ich nechali vládnuť, tak sa nesťažujme. Treba to demokraticky akceptovať. Aj toto totiž významne vypovedá o našej dobe, tak ako umelecké dielo, a je to hodné zamyslenia. Na druhej strane – Svätopluk na hrade, ozajstnej dominante nielen Bratislavy, ale aj Slovenska, nielen že je v poriadku, povedal by som, že bol najvyšší čas. Ktovie, možno raz sa vystrábime z takýchto infantilných škriepok a prebehne súťaž medzi našimi najlepšími sochármi a táto sa nahradí lepšou. Veď Svätopluk by si to zaslúžil. A súťaže sa pokojne môže zúčastniť aj Ján Kulich, pretože to, čo najviac kole oči, nie je ani tak jeho komunistická minulosť, ale komunistický spôsob získania zákazky, navyše nedopečenej. No kým nie je nový Svätopluk, odstraňovať starého by bola neslýchaná potupa. Nielen pred svetom, ale už sami pred sebou by sme vyzerali ako debili. O čo sa evidentne niekto snaží.


Krovak   |   ip:95.105.15   |   2010-08-09  (12:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rankor: odstranovat nie, to by bola skoda (aj ked sa mi nepaci). Ako dominantu by som ju potom radsej videl povedzme pred narodnou radou, kedze na devine kde patri by bola z tohoto pohladu skor stratena. Navyse socha v neskorosocialistickom style sa mi k neskoro renesancnemu (prevazne) hradu proste nehodi


Patrik   |   ip:88.212.36   |   2010-08-09  (14:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Re: rannkor | ip:88.103.83 | 2010-08-09 (11:18)

Načo opakuješ to, čo je v hlavnom článku?Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-08-09  (16:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čože na sme-tisku je málo miesta?


longchi   |   ip:109.76.13   |   2010-08-11  (01:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nie je k tomu co dodat, vsade sa nachadzaju blogeri a uzitocni idioti. slovaci nedajme sa, studujme, budme hrdi na nasu historiu a menej hulme! inac nas budu osprostovat vzdy, ked sa to bude dat!


barbar   |   ip:95.105.14   |   2010-08-12  (02:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ach Slovaci, Slovaci...

zase sa tu hadate o prkotinach, ale podstata vam unika.
Nie je az tak dolezite, ci je Kulich dobry umelec alebo nie je, ci su Svatoplukove ostrohy alebo mec spravneho tvaru alebo ci by nebola tato socha vhodnejsia na Devine...

Podstatne je, ze vobec stoji !!!

Rovnako podstatne bolo akou vaznou ceremoniou sa socha odhalila, malo to tu spravnu atmosferu a vyslalo to narodu ten spravny signal.

Vobec nie je podstatne, ci ramena dvojkriza su take alebo onake... to je len zamienka sionistov a zradcov naroda, ktorych treba sudit a potom povesat !

Svatopluk bol nas kral a jeho sochu si nedame. Len my , Slovaci mame pravo rozhodovat o tom, aku sochu a kam postavime. A najdolezitejsie je, aby takychto soch po Slovensku stale pribudalo !!!


Robo   |   ip:95.103.19   |   2010-08-17  (02:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Barbar, myslím, že si zatiaľ jediný vystihol absolútnu podstatu. Klobúk dole a súhlas. Aj s tým záverom, že by takýchto sôch malo byť po celom Slovensku veľa. Ja viem len o jednej - Jazdecká socha Hurbana v Kysuckom Novom Meste. Takže do toho Slováci...


Riesenie   |   ip:194.160.2   |   2010-08-24  (14:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tu pseudosochu treba vymenit za ozajstnu sochu svatopluka !


prd   |   ip:95.102.18   |   2010-08-24  (14:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bol to podobne ako vsetci krali mafian vypalnik moc si udrziaval vyberanim dani ked nejaka osada nechcela zaplatit bola vypalena. ale ked ze sa jedna o miesta sucasnych vypalnikov tak je jedno kede socha bude stat tak ako sochy cyrila a metoda, marxa a engelsa a podobne. deti sa nou nebudu tesit nebudu jazdit na koni a vecsinu ekonomov a pravnikov pokial sa nechoovaju populisticky historia ani umenie nezaujima...diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


štyri + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Horor s najbohatším človekom

Pozrite si šokujúce video s mladou slečnou, ktorá si toho dosť prežila.


"Koniec" sveta v priamom prenose!

Neviditelná Říše: Nový světový řád definován

Oni žijú! (1988)

Komplexy Maďarov

Prečo toto v televizii nevidime?

Archív

Hlinové vystúpenie v parlamente

Čistý otras!!! Humus!!! Neuveriteľné!!! Že vraj politici nemajú nadriadených!!!


Ľ. Huďo -Decembrové udalosti vo svete

Sme na dobrej ceste, pán prezident Gašparovič

Maléry pána živnostníka

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.2966 s