19. Júl 2019
    
Kresťanský národ konzumentov nečistoty - Dolezite.sk

Kresťanský národ konzumentov nečistoty


  2013-01-06  (18:01)  |  Náboženstvo a mystika
  55% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Kresťanský národ konzumentov nečistoty

Žiaľ, je v tom však háčik. Tie masy, snažiace sa v chrámoch uctiť si a osláviť Stvoriteľa sa totiž valia naspäť k tomu, od čoho sa len na chvíľku odtrhli. Valia sa k televíznym obrazovkám, k internetu, k bulvárnym plátkom a k mnohým iným veciam, ktorých obsah do seba nekriticky nasávajú a špinia si ním svoje vnútro.

 

Masy ľudí každodenne prijímajú špinu, zmyselnosť a nečistotu, prúdiacu k nim zo všetkých strán, naivne v tom nevidiac nič zlého. Hromadne čítajú „Nový čas“ (jeho českou alternatívou je „Blesk“), pozerajú „Farmu“ a podobné relácie, ktoré sú koncertom ľudskej nízkosti a úbohosti. Sú svedectvom toho, na akú úroveň, alebo lepšie povedané, pod akú úroveň je až človek schopný klesnúť.

 

A ľudia, vďační konzumenti tohto všetkého potom, so svojou špinou zanesenou dušou predstupujú vo vianočný čas pred svojho Pána, aby ho chválili, velebili a vzdali mu úctu.

 

Aké to pokrytectvo! Veď Pán, vládca všetkých svetov je Čistotou, vznešenosťou a ušľachtilosťou samotnou! Je žiarivou Čistotou bez najmenšej poškvrny! Čistotou, ktorú nemožno vyjadriť, ani opísať ľudskými slovami.

 

Preto jedine v čistote a ušľachtilosti svojej duše smie človek predstupovať pred Najvyššieho. Jedine čistota a ušľachtilosť vlastného cítenia a myslenia môže nájsť spojenie so vznešenou Čistotou a ušľachtilosťou vševládneho Boha. Všetko ostatné, to znamená nízke, poškvrnené a pošpinené musí zostať odrezané od tohto spojenia a nemôže nájsť nijakú cestu smerom nahor, k Výšinám a k Stvoriteľovi.

 

Preto ten, kto svoje vnútro, svoju dušu, svoje cítenie a myslenie necháva dobrovoľne zahlcovať prúdmi nečistoty a takto potom predstupuje pred svojho Pána, ten sa mu rúha!

 

Rúha sa mu svojim pokrytectvom, ktoré navonok predstiera pobožnosť, ale vo vnútri skrýva náklonnosť a sympatiu k špine.

 

A preto chvíle strávené v chráme nebudú slúžiť takýmto ľuďom k ospravedlneniu, ako oni sami mylne dúfajú, ale k odsúdeniu! K odsúdeniu za pokrytectvo, ktoré sa odvažuje predstupovať pred najvznešenejšiu Čistotu so špinavou dušou.

 

A práve takto pokrytecky sa chová kresťanský národ slovenský, vo vianočné sviatky hojne navštevujúci chrámy a dúfajúci v Božiu milosť, ochranu, pomoc a ospravedlnenie.

 

Ale duša tohto národa nie je čistá! Je znečistená a pošpinená nekritickým prijímaním balastu a nízkosti, ktorú ponúka televízia, internet, noviny, časopisy a podobne. Duša tohto národa je znečistená a preto nenachádza spojenie s Tým, ktorý je Čistotou samotnou. A preto ich Pán, v ktorého dúfajú, bude namiesto ospravedlnenia biť za ich nečistotu.

 

Z času na čas sa tu a tam predsa len ozvú hlasy ľudí, uvedomujúcich si túto neradostnú situáciu a upozorňujúcich na ňu. Zväčša sa však útočí iba na tých, ktorí zo šírenia špiny rôznym spôsobom profitujú a dobre na nej zarábajú. Tým však môže vzniknúť dojem, že národ je ich obeťou. Že oni môžu za všetko.

 

Áno, sú to jednoznačne zločinci. O tom niet pochýb. Ale treba vidieť aj druhú stranu mince. Nie je totiž ponuky bez dopytu, čo znamená, že tam, kde je dopyt, kde je teda niečo žiadané, tam je aj zodpovedajúca ponuka. Ak by ľudia nechceli špinu, neotvárali sa jej, ak by ich nepriťahovala a neprijímali ju, potom by ju darmo niekto ponúkal.

 

Ale ľudia špinu chcú! Prahnú po nej, priťahuje ich a vyhľadávajú ju. Bezbreho a neviazane si ňou nechávajú zahlcovať svoje vnútro. Svoje cítenie a myslenie i celú svoju dušu. A to každý svojim vlastným spôsobom, ktorý najlepšie vyhovuje jeho osobným slabostiam.

 

Ľudia nie sú obeťou pomerov! Ľudia si svojim vlastným postojom a prístupom tieto pomery vytvorili. Špina, nečistota, zvrhlosť, zmyselnosť a zvrátenosť preto vládnu dnešnému svetu. Duše ľudí sú temné, čierne, špinavé a skazené.

 

Napriek tomuto všetkému je však v slovenskom národe pevne zakorenená túžba po Bohu a úcta k nemu. To je pozitívom a bohatstvom, ktoré už niektoré národy takmer stratili. Avšak slovenský národ, ale aj ostatné národy sveta, ba každý jednotlivec musí vedieť, že jediná cesta k Najvyššiemu je cesta čistoty. Cesta bdelosti nad čistotou a ušľachtilosťou vlastného vnútorného života, ktorá sa uzatvára pred všetkým nečistým a nekompromisne ho odvrhuje.

 

Nech sa preto nikto viac neodvažuje predstupovať pred Pána, ak ho priťahuje nečistota. Ak prísne nezavrhol všetko nečisté, ale z rozličných zdrojov ho pokojne necháva naďalej prúdiť do svojho vnútra.

 

Takýto človek je pokrytec, ktorý navonok usiluje k Stvoriteľovi, ale jeho vnútro je od neho práve pre jeho sklon k nečistému úplne vzdialené.

 

Takýto človek sa tak podobá tomu, kto sa snaží prekĺznuť na svadbu bez svadobného rúcha. Keď však príde Pán svadby a zbadá ho, prísne sa ho spýta: Priateľu, prečože nemáš svadobné rúcho? A on od strachu onemie. Vtedy Pán povie svojim služobníkom: Chytte ho, poviažte mu ruky a nohy a vyhoďte ho do vonkajšej tmy. Tam bude plač a škrípanie zubov.

 

Svadobným rúchom je čistota nášho vnútra, čistota nášho cítenia a myslenia, čistota našej duše! Jedine s čistým vnútrom sa je možné približovať k Najvyššiemu!

 

Kto ale svoje vnútro necháva zarastať burinou nečistoty z internetu, pochybnými filmami, knihami, novinami a časopismi, „Novými časmi“, „Farmami“, či inou znôškou nízkosti a špiny, toho rúcho jeho duše nemôže byť čisté a preto ho postihne osud človeka, snažiaceho sa vniknúť na Pánovu svadbu bez svadobného rúcha. Iba plač a škrípanie zubov bude potom jeho údelom!

 


Libor Lukáč
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (19:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Liborko bojím sa o Tvoje duševné zdravie.

A nezabudni tam kde je najčistejšie tam nie je už nič. Ani tráva tam už nerastie. Ani vetrík nezafúka. Ani vtáčik nezaspieva.. Ani smiech tam nepočuť.


Pock . sihysuri34   |   ip:193.110.1   |   2013-01-06  (19:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Aké to pokrytectvo! Veď Pán, vládca všetkých svetov je Čistotou, vznešenosťou a ušľachtilosťou samotnou! Je žiarivou Čistotou bez najmenšej poškvrny! Čistotou, ktorú nemožno vyjadriť, ani opísať ľudskými slovami."

Aké to pokrytectvo! Neviete jeho existenciu dokázať, ale viete presne aký je!


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-01-06  (19:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Libor

Tvoj dar viery nešír tým čo ti neprináleží, súdiť nevinných.

Máš vo svojom článku chybu, Svadobné rúcho nieje čistota duše, svadobné rúcho znamená, že človek UVERIL.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (19:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chlapi to je jedno čo je dar viery...


Mne ten článok chlapi nič čisté nepripomínal, mal som pocit že niekto dokáže poriadne hnusne špiniť na druhých.. Dokonca na vlastných..

Tak sa milý Libor nabudúce trochu kontroluj. Takto do neba iste neprídeš, nech by aj existovalo. Sám špiníš ale nevíš to. Tak ja neveriaci pes Ti to hovorím, možno Ti to pomôže.


qwerty . cikatepu96   |   ip:176.61.20   |   2013-01-06  (20:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stale ti isti chronicky nihilisti piko a lucifer ,vzdy a vsade na kazdom prispevku. ze ste este nikto z Vas nic rozumne nenapisal... ,ale kydat hnoj na druhych vie kazdy uboziak ....


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-06  (20:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  neviem či sa libor vyčlenil z masy na ktorú kydá... (možno som si len nevšimol)... ale ak nie prečo mu tu nadávate? veď je to aj jeho sebakritika... a vari napísal zle čo by nechcel robiť?
neviem čím sa vás dotkol...


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (20:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  qwerty
Podľa reakcii usudzujem - budeš asi ten Libor Lukáč. :-)


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-01-06  (20:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dotklo sa to toho, koho malo, preto aj taký postoj, reakcia, že to tak je, že to o ňom aj hovorí tento článok, inak by sa mlčalo...


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-01-06  (20:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gwerty

Libor je veriaci, on veľmi dobre rozumie čo mu píšem, ja na neho nekydám, tebe sa to možno zdá, ale určite ho nepotrebujem dehonestovať za tento článok.

Dokonca mu dávam za pravdu v jednej časti, z každej strany sa do čistoty človeka valí špina.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (20:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb

Nedotkol. Neznášam ľudí ktorí sa prezentujú 'vnútornou čistotou' a kydajú na iných.. Vždy mi prebehne hlavou otázka: No aká to je 'vnútorná čistota' ak takto dokáže kydať ?


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-06  (20:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer
napíš mi tú pasáž kde podľa teba "súdi nevinných"

podľa mňa je skôr pravdepodobné že si sa tam našiel a cítiš sa nevinný... netvrdím že to tak je... zdá sa mi to na základe tvojej reakcie...


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-06  (20:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
tak isto aj mne... s tým s tebou súhlasím... ale ak je to v rámci sebakritiky - uvedomenie si svojich chýb - pričom chce na tú "čistejšiu" stranu naviesť ostatných tak mi to príde v poriadku... :-)

musel by sa libor vyjadriť ako čistý sa cíti... :-)


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-01-06  (20:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb

" A preto ich Pán, v ktorého dúfajú, bude namiesto ospravedlnenia biť za ich nečistotu"

To sú vážne výroky, on nemôže vedieť ako a kto bude začo súdený.

Namyslím že dobrú babičku, ktorá svojou prácou prinášala celý život len ovocie pre spoločnosť, BOH zatratí len preto že sleduje na svojom malom TV farmu.

bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-06  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dokonca aj ja mám námietku hneď k prvému odstavcu...

"Žiaľ, je v tom však háčik. Tie masy, snažiace sa v chrámoch uctiť si a osláviť Stvoriteľa sa totiž valia naspäť k tomu, od čoho sa len na chvíľku odtrhli. Valia sa k televíznym obrazovkám, k internetu, k bulvárnym plátkom a k mnohým iným veciam, ktorých obsah do seba nekriticky nasávajú a špinia si ním svoje vnútro."

že či im to nekritické nasávanie nebolo v tých chrámoch vštepené...


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (20:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb
Ale ak je to v rámci sebakritiky - uvedomenie si svojich chýb - pričom chce na tú "čistejšiu" stranu naviesť ostatných tak mi to príde v poriadku... :-)

No tak týmto kresťanským zvyklostiam, akým spôsobom sa bičujú aby boli odolnejší a lepší, tomu ja už príliš nerozumiem.. :-)bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-06  (20:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer
" A preto ich Pán, v ktorého dúfajú, bude namiesto ospravedlnenia biť za ich nečistotu"

veď ale komu tak píše??? tím čo tak nečisto konajú! nie? a ak tak konajú sú nevinní?

takže ja v tom nevidím súdenie nevinných... iba výstraha pre vinných... :-)
chytil si sa?


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-01-06  (20:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb

A kto mu dovolil ľudí označiť za vinných len preto že používajú internet a pozerajú farmu v TV?

BOH mu zvestoval naše viny?

Alebo Anjel? ako vôbec nato prišiel? dáš mi aj nato odpoveď?


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-06  (20:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer
"Namyslím že dobrú babičku, ktorá svojou prácou prinášala celý život len ovocie pre spoločnosť, BOH zatratí len preto že sleduje na svojom malom TV farmu."

- on ani nepísal že samotné sledovanie je zlé... ale nekritické...


TNT1973 . hamuqeno04   |   ip:217.145.1   |   2013-01-06  (20:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre Libor

kto si bez viny,hod kamenom!

vies Libor v dnesnej dobe chodi vela mladych ludi na polnocnu omšu iba preto,lebo sa tam stretava s ostatnymi rovesnikmi a nejde vobec o to aby si vypocul omšu ale aby sa s nimi zabavil.
a je otazne ci clovek ktory je v kostole kazdu nedelu ma cistejsiu dusu ako clovek ktory sice v boha neveri,ale snazi sa zit podla desiatich prikazani!


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (20:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hah Lucifer spochybnil prikazania od Libora. To bude zaujimave. :-)
Libor by mu to mohol vysvetliť.. A vzhľadom k tomu že nerozumiem kresťanskemu očisťovaniu sa či čo to robil, tak sa mu ospravedlňujem.

Prepač Libor.


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-06  (20:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer
tak čo... čo by povedal boh? je nekritické sledovanie tých programov hriech? ja neviem... ty a libor možno hej... musíte sa teda dohovoriť alebo čakať kým prehovorí boh... dovtedy žiť podľa svojho najlepšieho (s)vedomia...


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-01-06  (20:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Možno by stačilo povedať, že aj dnes kto je úplne bez viny, nech teda hodí aj tu kameňom. Verím, že odrazu by tu nik nemohol prispievať, teda ani ja, lebo každý máme nejeden mínus na svojich pleciach, v akej miere, to až tak nie je podstatné....Tu ide teraz skôr o to, že s akým súdom sem kto prišiel, ako píše, o kom, o čom, prečo vôbec, keď vôbec neverí, alebo verí cirkvi, nie Bohu v prvom rade, to je skôr podstatné...


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-06  (20:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven
pravda! (i keď sa môžme mýliť obaja :-))


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (21:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Libor chcem sa Ta opytat a nebolo by lepšie keby si to poslal do krestanskych novin ako takto robit vlastnym hanbu ?


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2013-01-06  (21:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chlapci už zasa sa odbavujete na mystike a náboženstve?

Nájdite si prácu alebo babu a neseďte každý deň od rána do neskorých večerných hodín pri internete. Prospeje to vašej psychike, nakoľko ste už z trávenia času pri PC úplný magori.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-01-06  (21:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb

Tak ako ja neviem či je pozeranie týchto programov hriech, tak to nemôže vedieť ani Libor.

Ale viem že ich sledovanie je naozaj zbytočné.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (21:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer čo je to hriech ?


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-06  (21:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jozef
strácaš moje sympatie... fandil som ti v tvojich revolučných snahách... ale dnes už druhý príspevok od teba ktorý ma sklamal...

neuraz sa prosím... ale mám pocit že piješ...
ak to nie je pravda sa neurazíš...
a ak je tak sa to snaž obmedziť... alebo aspoň prístup do diskusie "v stave"...
nechcem ťa mať za hulváta ako niektorých tu ktorí sú takí pre potešenie (alebo to majú zaplatené)


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-01-06  (21:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

Hriech? aj to že urážaš diskutujúcich.


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-06  (21:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer
"Tak ako ja neviem či je pozeranie týchto programov hriech, tak to nemôže vedieť ani Libor."

- iba ak by vedel... alebo ty vieš na 100% že on nevie?

"Ale viem že ich sledovanie je naozaj zbytočné."

- to vieš ty...
ja si zase myslím že ich vysielanie (pre všeobecný prospech spoločnosti) je zbytočné... no sledovanie až tak nie... záleží z akého dôvodu to človek sleduje... ale to je len môj názor...

vieš že táto naša debata by mohla ísť do nekonečna? :-)
(asi tak ako každá tu... a aj tak sa nič nevyrieši...)


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (21:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer myslím všeobecne.. Nie konkrétne. :-)

Čo si Ty pod tým predstavuješ ?. Pod tým slovom ?


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2013-01-06  (21:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko . Presne mi to tak prišlo ako tebe . Ako by už bol Libor čistý celkom .
Inak zdá sa vám že by bol Boh svätosť Liborovho štýlu zmýšlania , lebo ja som tiež boha nevidel , ale moc sa mi to nezdá . Mne by prišiel prinajmenšom trocha nezdravý . Inak k tej svätosti . Boh spravil čosi ako hriech , ak spravil potopu sveta . K tomu sa nám aj priznal a povedal že už to viac nespraví . Takže sa v tom dosť podobá človeku . Ale ešte iné som chcel . Ako môže byť taký Boh zároveň múdry a dobrý , ako tu opisuješ . Možno keby bol brutálny egoista , tak by sa to dalo , ale potom tam moc nesedí to dobrý . Tebe to príde dobré ? Neodporuje si to akosi z zdravou logikou . Milujúci Pán Boh neznáša všetkých naokolo ?


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (21:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pitbull

Čistému je všetko čisté.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (22:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dokonca je to aj v biblii.

15 Čistým je všetko čisté, poškvrneným a neveriacim však nič nie je čisté, ale myseľ aj svedomie majú poškvrnené.

Mohol by mi niekto z bibliofilov vysvetliť ako si to osobne vysvetľuje ?


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2013-01-06  (22:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Libor . Zafilozofuj trocha na tú Pikovu otázku , lebo tiež neviem ako by sa to malo chápať a rád by som vedel tvoj názor .


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-06  (22:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  boh povedal:
S M I E Š N E S M I E Š

tí bez lásky: (čo si ho prisvojili)
začali ľuďom prikazovať (smieš-nesmieš)
a zneužívať (smiešne-smieš) a druhým škodiť

tí s láskou: (čo ho rozdávajú)
kašlú na pravidlá
a nerobia iným to čo nechcú aby robili im

kto vymyslel hriech? :-)


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-01-06  (22:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

Čo je hriech? máš krásne vypísané hriechy v desatoru, stačí si ich prečítať.
Skús pri tom čítaní popremýšľať ktoré si napáchal.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (22:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer pokiaľ dobre viem desatoro sú prikázania a nie hriechy. :-)


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-06  (22:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer
takže keď ťa niekto zosmiešni tak to nie je hriech?
alebo je aj také že "nezosmiešniš"? alebo pod čo by to spadalo?


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-01-06  (22:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A správaš sa tak podľa nich? nie? tak potom páchaš hriechy.Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-01-06  (22:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak som tomu dobre porozumel, tak jedna ovečka sa odvážila odhaliť pokrytectvo kostolného stáda, ktorého je sama súčasťou. (Žeby čierna ovca?) Alebo - inak obrazne povedané - stala sa niekým, čo sa vyprázdňuje do vlastného košiara (hniezda)?


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (22:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer
Aha. A je tam napísané že nesmieś pozerať televízor a internet a čo to tu všetko Libor písal..


Sakirujesekera . wewusyre87   |   ip:92.52.36.   |   2013-01-06  (22:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prijímaním tých nekvalitných programov z telky, alebo novín, časopisov, internetu, si každý zahlcuje svoju myseľ, to je tá špina, ktorú má na mysli Libor...domnievam sa...

Teda otázka nestojí, či pozeranie Farmy je hriech, ale aké úbohé myšlienky sa preháňajú každému hlavou...lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-01-06  (22:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

A prečo sa nato pýtaš mňa, nato sa opýtaj Libora.
Môj názor poznáš, písal som ho vyššie.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (22:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Momentálne sa mi preháňa hlavou ako si tuto s Luciferom pošpásovať a trochu si z neho vystreliť.

Televíziu totiž nepozerám a noviny ani časopisy tiež nečítam.

Je to hriech či nie sekera povedz..


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (22:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer neboj viem čo je hriech.
Chcel som vedieť čo si Ty pod tým predstavuješ.

Prikázania sú zákon a hriechy sú porušovaním zákona.
A to mi vôbec nevadí. Kašlem na Váš zákon.
Pre mňa je hriech niečo iné ako pre Teba.
Mám iný zákon ako Ty. Inú 'vieru'.


kucma . fyvafixa2   |   ip:82.145.20   |   2013-01-06  (22:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobre citam?
z kostola rovno pred farmu a dalsie sprostosti?
ale ved to, ze kto je okupantom mozogvymyvajucich kapliciek som uz davno vedel...uboho-myslienkari take radi :)


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-01-06  (23:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

A ako vieš že je to tá správna?


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-01-06  (23:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keď už sme pri tom sledovaní tzv. nekvalitných programov, tak najúčinnejší prostriedok obrany voči nim je veľmi jednoduchý a má ho dokonca konštrukčne zabudovaný každý televízny prijímač: je to vypínač! Lenže najväčším problémom sa mi javí schopnosť jednotlivca rozlíšiť kvalitu od braku. Podľa mňa to priamo súvisí s IQ, ale nech sa nad tým zamyslí každý osobne a nech si dá odpoveď sám...


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-06  (23:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer
a ty ako vieš?...
prepáč že sa pýtam... ale teraz sa správaš ako niektorí tvoji oponenti ktorí všetko vedia... preto ma to zaujíma...

ako vieš že tá tvoja viera je správna?


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-01-06  (23:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb

Tak, že ja veriť NEMUSÍM. Toto nieje nick.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (23:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer viem to z logickej úvahy.


Totiž pre každého veriaceho jeho osobná viera pre neho správna.
Ak by nebola neveril by tomu.

Takže pre mňa je moja viera takisto rovnako správna
ako pre Teba Tá tvoja. :-)


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-06  (23:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer

"Tak, že ja veriť NEMUSÍM. Toto nieje nick."

- sa čuduješ že za takéto výroky ťa pande pasuje za pacienta? veď tak robíš sám...

ani som sa ale nepýtal či veríš... ale ako vieš že je správna...


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-01-06  (23:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

Áno každá viera vychádza z toho čo je pre človeka najlepšie, lenže či to správne sa dozvieš až po tom ako vydýchneš posledný krát, tak ako ostatný.Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (23:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifuk ale tomu veríš Ty nie ja.. :-)))


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-01-06  (23:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb

Pretože je tá PRAVÁ a skutočná.lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-01-06  (23:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

Ved nič iné ani od BOHA nedostaneš len vieru, dostal si ju preto aby si sa sám rozhodol a ako čítam rozhodol si sa.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (23:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifuk aj moja viera je PRAVÁ a skutočná..
A môźem Ti dokázať že aj lepšia. :-))


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-01-06  (23:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Áno tak dokazuj.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (23:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No totiž Ty sa dozvieš až po smrti čo si robil zlé.
Ale ja sa to dozvedám oveľa skôr. Tak asi máš dosť na nič tú vieru.


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-06  (23:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer
ty si komik... :-)

vieš... ono je to tak že za tvoje pevné presvedčenie ťa obdivujem... ale podľa toho ako niekedy píšeš (nemyslím pravopis) a reaguješ ma presviedča že si sa nechal pomýliť... a to viem zase ja! :-)

a ak by som to zobral tak že človek má v sebe dva archetypy a to lucifer a ježiš tak prečo sa stotožňuješ s luciferom?
a nepíš prosím ťa že ním skutočne si lebo vážne zavolám záchranku... :-)


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-01-06  (23:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

Mýliš sa, ja sa snažím žiť slušne a poctivo.
Snažím sa to zlé naprávať ešte za života, tak ako ty, takže mám dôkaz o správnosti aj ja, tak si to myslel?lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-01-06  (23:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb

Nenúť ma klamať, radšej sa ma potom na tieto veci ani nepýtaj, ber to ako nick.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (23:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Potom je lucifer Tvoja viera v poriadku. :-)


jeikristus . tijaxipe22   |   ip:213.81.13   |   2013-01-06  (23:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer
tak poď... vyzývam ťa na súboj... :-)


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-01-06  (23:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

Ale tvoja viera nieje správna, viem to z niektorých tvojich príspevkov.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-01-06  (23:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pacient, ja ťa napríklad neberiem ako nick, ja ťa beriem reálne ako za blázna... :-DDDD


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-01-06  (23:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb

A prečo by som mal s tebou súperiť? nemám dôvod.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (23:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer
Ja nemám žiadnu vieru.. :-)

Mám iba svedomie. Vieru máš Ty.


jezis_kristus . fobyxugy88   |   ip:213.81.13   |   2013-01-06  (23:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer
(posledný pokus)
považuješ sa za jediného lucifera???
alebo to myslíš tak že vlastne hmotu (svetlo) považuješ za "lucifera" a duch (zvuk) je pre teba "boh" ako protiklad?

skús mi to vysvetliť a neklam... možno sa ti budú niektorí smiať (ale ty to predsa pre svoju vieru vydržíš - a ty chceš predsa šíriť pravdu)... ver že ja sa budem zo všetkých síl snažiť ťa pochopiť... možno sa dozviem niečo nové ja a možno by som ti mohol aj poradiť...


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-07  (00:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vsechno je pouze energie. To je jiste :)
Vsichni sme soucasti te energie. To je jiste :)
Pokavad neco provedeme druhemu cloveku, provedeme to vlastne i sobe.
Karma urcitym zpusobem funguje. Pokavad naplnujes cloveka negativnimi pocity, ocekavej negativni reakce i od nej.. a naopak..
Pokud pusobis na lidi pozitivne, ocekavej i pozitivni zpetnou vazbu.

Je jiste ze "dobro" plodi "dobro", a "zlo" plodi zase jenom "zlo".

Pokavad clovek citi spravedlivost mezi lidmi, je spokojeny a nema potrebu si stezovat.
Pokavad clovek vidi ze je nekdo jiny zvyhodnovan nad jinymi, a cela spolecnost funguje na techto principech, logicky: bud se prizpusobi a zacne budovat vlastni zivobyti na ukor obycejnych lidi, nebo se izoluje a pokusi zit tak jak mu meze dovoluji.., ci bude jak se hovori prezivat, a nebo se postavi proti!


jezis_kristus . fobyxugy88   |   ip:213.81.13   |   2013-01-07  (00:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer
a vieš že v raji boli okrem adama eva a lucia aby bola evolucia
a lucia mala fera a spolu mali lucifera :-)

a že tam na začiatku v AlFe
že adam nabol z hliny ale z hliníka? :-) Al(13)
a fero bol zo železa? :-) Fe(26)

a eva bola hélium (2)?
a lucia lítium (3)

a boh je vodík (1)?

takže matematicky to je:
žena - boh * 13 = muž
:-)

a že všetko sú fraktály?
že keď vo vesmíre je cca 70% vodíka
tak povrch na zemi je cca 70% vody
a v tele pri narodení je jej obsah tiež cca 70%

:-)


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-01-07  (00:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pacient, "odbila púlnoc a z kostela zvon, ti připomííínááá, co bude dááál...(?)" Takže, zhasnúť a spať! Porušuješ poriadok ústavu a za trest pôjdeš na celý deň do klády...! :-DDDDDDDDD


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-07  (00:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovany
zdieľam s tebou názor že všetci sme jedno (prípadne z jedného)
a platí to tak isto v prípade či už nás stvoril boh alebo to bol nekontrolovateľný veľký tresk...
takže je zbytočné sa o tom hádať... (podľa mňa presvedčujúce dôkazy nemá ani jedna strana)... a mali by sme sa k sebe tak aj správať...

a hádať sa čo a ako bolo je zbytočné aj z druhého dôvodu... je jedno ako to bolo a teda je zbytočné sa hádať za "pravdu" pretože všetci vidíme aké to JE TERAZ... a vážne to chce zmenu... len je ťažké sa na nej dohodnúť... práve preto že sa k sebe navzájom správame tak ako sa správame...

to uvedomenie že sme z jedného by nám malo pomôcť a nie deliť nás...


kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.248   |   2013-01-07  (00:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kua, niekto musi ist aj do pekla, lebo inak by boli certy bez prace, co by robili potom?


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-07  (00:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kua... a nie sme už tam? :-)


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (00:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fiha co som sa tu nedozvedel..

Jeden o energiach dalsi o vodiku iny zase az po smrti sa vsetko dozvie..
Tu to je ale dopletene riadne..

A čo keď je ten boh iba nejaky vymysel. To ešte nikoho nenapadlo ?


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-07  (00:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
"A čo keď je ten boh iba nejaky vymysel. To ešte nikoho nenapadlo ?"

- a záleží na tom? bez ohľadu na to či je alebo nie je by sme sa mohli k sebe správať príjemne... :-)


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (00:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb

Spravat sa prijmne vravis.. :-)))

No obcas sa mi to dari ale ked vidim tie nazory tak niekdy.. Ach jaaaaj..


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-07  (00:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
veď hej... ale tolerovať sa môžme aj tak... :-)
pokiaľ mi nik fyzicky neubližuje alebo ma neobmedzuje vo voľnosti ktorou nikomu neškodím tak nech si rozpráva a verí v čo chce...

škoda že už lucifer (obhajca pápeža a cirkvi - ani nie tak boha) odišiel chcel som sa ešte spýtať ako by mi vysvetlil nepoužívanie kondómov...


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (00:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To Ti môžem vysvetliť ja.. Bez kondómu je to príjemnejšie. :-)


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (00:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nech si rozpráva a verí v čo chce...

No ja mam pocit niekedy že ti ľudia sa poblaznili..


kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.248   |   2013-01-07  (00:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb, no malokto si to uvedomuje, ale vravi sa ze, i ked v pekle, ale v teplucku...xixixi


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-07  (01:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
"To Ti môžem vysvetliť ja.. Bez kondómu je to príjemnejšie. :-)"

- bod! :-) to ja viem ale chcel som vysvetliť názor cirkvi na ich zákaz...

"No ja mam pocit niekedy že ti ľudia sa poblaznili.."

- keď uvidíš dákeho hendikepovaného na vozíčku alebo mentálne postihnutého tiež sa im neposmievaš... a rešpektuješ ich... :-)


samozrejme aj ja si niekedy rypnem do ľudí ktorí sa tvária že všetko vedia... nie som na to hrdý ale príde mi to ako menšie zlo než sa tváriť že všetko viem...


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-07  (01:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb dobry komentar! moc dobry..

A lucifer neni spatnej chlapec. Veri sice v to co veri ale jde mu o to same co nam.. Chce jenom lepsi svet. At si veri vco si veri.., DULEZITE JE ZE NENI SPATNY CLOVEK!

A MAS STOPROCENTNI PRAVDU!

TO ZE SME VSICHNI JEDNO A Z JEDNOHO BY NAS MELO SPOJOVAT!

NEHRAJE ROLI JAK TO PRESNE BYLO! ALE V CEM SE TED NACHAZIME A JAK TO ZMENIT!
MUSIME SPOLUPRACOVAT!

Piko, rafael, kucma, atd. uz spolu nebudeme mluvit timto stylem. Sme(doufam) rozumni lide.., a budeme spolu tak aji komunikovat! :)
Ani jeden z nas prece nechceme toho druheho precuravat a bojovat za nejakou svoji "pravdu"! SVET SE NETOCI KOLEM NAS! A JE ZDE TOHO MNOHO CO JE TREBA SKUTECNE ZACIT RESIT!!!


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-01-07  (01:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pacient musel odísť, ospravedlňte ho. V ústave majú nočný kľud a keby tu ešte naďalej vyprázdňoval tie svoje choré názory, šiel by ráno za trest na 24 hodín rovno do klády... :-DDD


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-07  (01:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kombajn
bbb, no malokto si to uvedomuje, ale vravi sa ze, i ked v pekle, ale v teplucku...xixixi"

- to sú zvláštne protiklady... pekne pekELne :-) boh aj lucifer sú svetlo... a o láske sa hovorí že je horúca a bezcitný je chlad...

keď ja navštívim boha tak je ticho a tma... :-)
a iba cítim slová... :-)


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (01:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb
Ja skôr viem že nič neviem.. Ale som si istý že toto sú teda riadne hlúposti a nezmysly. A nejedná sa o žiadnych retardovaných. Skôr by som to nazval infovírus. Usadil sa im ako chrobák v hlave.. Toľko môj skromný názor..bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-07  (01:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
presne toho "viem že nič neviem" sa snažím držať aj ja... aj vtedy keď sa mi zdá že niekto trepe podľa mňa hlúposti... práve preto mi to nedovolí niekoho urážať za to čo si on myslí... a ak sa tvári ako majiteľ pravdy iba mu "polichotím" že je múdry a žiadam dôkazy... :-)

viera tu vždy bola... a ja si osobne nemyslím že to bolo iba to čo neskôr vysvetlila veda (blesky búrku a podobné veci)... ale že v tom je aj niečo hlbšie čo človek vnútri cíti... no práve cirkvi z toho urobili frašku...
teraz keď spomeniem boha každý neveriaci si predstaví ujka čo vymodeloval adama a to len preto že to oni im uverili (nie ja - ja ho tak "nevidím") a mňa nazýva ovca... dobre... nie každý neveriaci... ale tí čo majú odpor k tomu slovu "boh" práve preto že im ho cirkev možno práve tým ako koná zhnusila...

ja skrátka verím v "niečo" a nie len preto že mne veda nedáva odpoveď na niektoré otázky ale preto že to tak cítim... či dokonca si to namýšľam (o čom pochybujem - nemám dôvod - nikdy som boha nehľadal a ani som nebol v náboženskej rodine vychovávaný)... ok... možno sa mýlim...
no verím (keď verím - lebo sa to strieda s pochybnosťami) nie preto aby som mal po smrti dáky lepší život ale ako som spomenul lebo to tak cítim...

a čo som sa tak rozpísal? :-)


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-01-07  (02:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Libor Lukac

Prv, nez napisem cokolvek ine, chcel by som ta poprosit o clanok ohladom tvojho pohladu na homosexualov, lesbicky, transvestitov a transexualov s tym, aby si kazdej tejto skupine venoval osobitnu kapitolu. Uz teraz ti slubujem, ze si ho vytlacim, dam zaramovat a zavesim na stenu...

Musim ti povedat, ze vo svojom clanku si prezentoval nebyvalu "odvahu", nazvanim celeho naroda Slovakov pokryteckym a "spinavodusnym".

Neuviedol si ziadne statisticke zdroje v suvislosti s percentom katolikov sledujucich "reality shows" a citajucich bulvarnu tlac. Jedno je vsak aj tak zrejme, ak by si v ludoch hladal cistotu duse podla tvojich kriterii, tak by si musel z kostolov vykopat nielen "veriacich" Slovakov, ale aj fararov im kazucich. Ba co viac, musel by si rozpustit cely krestansky spolok a tym vykopnut aj papeza z Vatikanu...

Problem sledovania "reality shows" nespociva v nejakej necistote dusi, ale jednoznacne v nizkom intelekte sledujucich a to bez akehokolvek ohladu na ich svetonazor...

To nie ludia sa dozadovali vysielania "reality shows", ale tie "reality shows" im boli jednoducho naservirovane. Kedze v kazdom narode existuje pomerne pocetna skupina mentalne jednoduchsich ludi, tak tieto programy maju urcitu sledovanost. Podla tejto sledovanosti je mozne odhadnut aj percento mentalne jednoduchsich ludi v tom, ktorom narode...

Ak by tym istym ludom boli namiesto "reality shows" naservirovali akykolvek iny program, divali by sa na ten. Napriklad 76 dielny serial o vplyve Janosika na HIP HOP, alebo reprizu programov "Okna vesmiru dokoran" s Grigarom, alebo serial o horolezcoch, alebo cokolvek...

Ak televizia ma zaujem na ohlupovani mladeze a zien takymito programami, asi na to bude dovod? Otazkou je, kto a preco moze mat zaujem na vychovani generacie hlupakov? Ja a chcel by som verit, ze vacsina dospelych ludi, odpoved na tuto otazku pozname. Ty si na nu skus odpovedat sam, ale vynechaj z toho vieru, aj Ivetu, aj Janu a skus na toto pouzit len tvoju mysel a logiku.

Svojim clankom si na mojich perach vyvolal usmer. Nie uskrn, ale usmev... Ano, dobre som sa pobavil. Prv, nez skoncim, este jedna poznamka. Neviem ci si si to uz vsimol, ale cely koncept katolickeho kostola je zalozeny na hriechu a odpustani... Prave preto tam niektori ludia behaju! Zabil som suseda a podpalil mu dom => behom do kostola => spoved => pokuta => bozie odpustenie => zajtra mozem podpalit dom niekomu inemu a proces sa bude opakovat...

Ak toto ludom vezmes tym, ze od nich budes pozadovat nejaku absolutnu cistotu dusi, tak do kostola nepojde ani matka postkova... Ak by si vsak dokazal vybavit, ze cirkevny sposob odpustania hriechov by bol akceptovany aj v svetskom prave, tak od toho momentu by pocet katolikov na Slovensku stupol na 100% obyvatelstva!!! Pocet zavaznych trestnych cinov by pravdepodobne tiez vyrazne stupol, ale co uz, nic nie je zadarmo, nie? Ano, aj ja by som sa zapisal do toho klubu, len pre pripad, ze by som raz niekoho odstrelil...

Zamysli sa nad tym...


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-07  (05:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Opico :) Pekny koment ;)

Je to skutecne tak, lide co chtej na televizi koukat, budou koukat na cokoliv jim tam pustej, a pokavad nenajdou nic "lepsiho", budou koukat na to "nejlepsi" co najdou...

Smutne je to, ze prumerny clovek je k tomu vylozene nucen. Prijde zedreny z roboty, ted jestli ma jeste rodinu, deti... Takovy clovek je rad ze si potom odpocine aspon u te televize. A mame tady zacarovany kruh.


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-01-07  (06:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Admííín!!! Ak bolo snahou autora dosiahnúť velebenie duchovných, naboženských hodnôt tak mu odkazujem , že dosiahol "pekný" kontraproduktívny stav!!


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-01-07  (06:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A Joži v krčmike povedal že uních na dedine "čerstvý" ateista v 50-tich rokoch uviazal manželku k stolu v nedeľu a nepustil do kostola--potrhal jej modlitebnú a sväté....Ale itak...


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-01-07  (07:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A všetci...,hlavne Joži , majú strach lebo autor píše.." Nech sa nikto neodvažuje predstúpiť pred Pána ak ho priťahuje nečistota..." ktorý do nedávna mláky neobchádzal.../Joži/ a mater mu musela prať ..zadok..


gordon . telulofe97   |   ip:195.168.4   |   2013-01-07  (08:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Delenie ľudkov na inteligentných a menej inteligentných je rasizmus.


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.83.   |   2013-01-07  (10:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Libor Lukáč:

Neboj sa ty o duše slovače, veď v Rade pre televízne vysielanie sú okrem iných regenerátov aj zástupcovia cirkvi.


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.83.   |   2013-01-07  (11:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb.rexyrato2

Hovorí sa, že údajne boh je svetlo a diabol je nosič svetla a jeho jazyk je lož.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (13:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb
To ze Ty to dobre co je v Tebe volas boh, nedokazuje ze by nieco take mohlo existovat mimo Tvoju mysel. Tak sa mi to marne pokusas vysvetlit.
Chyba tomu exaktnost.


MM . sidasafa91   |   ip:217.75.73   |   2013-01-07  (13:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Necital som to cele ani dlhu diskusiu. Chcem len povedat ze presne tyto akoze lavo,pravo zido veriaci su najvacsim zlom, ich zid siri tieto idotiny do sveta a tak im vymyva mozog nie len v chramoch zla a skazy ale neustale aj doma v obyvacke.
Tyto ludia uz davno nemaju duse, su to zombie skodiace na kazdom rohu vsetkemu a kazdemu. Stado nasledujuce vodcu ktoreho nikdy nevideli a ktory sa vala v bohatstve a riadi im zivoty.
Ubohost veriacich zombi zasla uz tam kde ichc chceli mat. Pozieraju jeden druheho a znicia navzajom nie len seba ale aj celu zem.


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-07  (16:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
mne nejde o to aby som ti to vysvetlil... ale je to moje empirické poznanie a chcel by som aby si ho rešpektoval... :-)


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (18:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A čo si pod tým ako predstavuješ 'rešpektoval' ?
Veď predsa Ti nič nerobím a ani Ťa do ničoho nenútim.
Plne Ťa rešpektujem. Máš pocit že nie ?


Vladimir . majuride91   |   ip:80.87.209   |   2013-01-07  (20:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K článku: článok je síce zaujímavý ale žiaľ je to len ľudská chybná múdrosť.
Avšak články inšpirované skutočne Duchom Svätým nájdete tu:
http://www.vierafilozofia.estranky.sk/clanky/clanky

(nechýba ani ostrá kritika morálneho úpadku RKC)


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-07  (23:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovaný

A lucifer neni spatnej chlapec. Veri sice v to co veri ale jde mu o to same co nam.. Chce jenom lepsi svet. At si veri vco si veri.., DULEZITE JE ZE NENI SPATNY CLOVEK!

A MAS STOPROCENTNI PRAVDU!

TO ZE SME VSICHNI JEDNO A Z JEDNOHO BY NAS MELO SPOJOVAT!

NEHRAJE ROLI JAK TO PRESNE BYLO! ALE V CEM SE TED NACHAZIME A JAK TO ZMENIT!
MUSIME SPOLUPRACOVAT!

Piko, rafael, kucma, atd. uz spolu nebudeme mluvit timto stylem. Sme(doufam) rozumni lide.., a budeme spolu tak aji komunikovat! :)
Ani jeden z nas prece nechceme toho druheho precuravat a bojovat za nejakou svoji "pravdu"! SVET SE NETOCI KOLEM NAS! A JE ZDE TOHO MNOHO CO JE TREBA SKUTECNE ZACIT RESIT!!!
**************************************

Moja poklona. Gratulujem. Presne o toto ide a o tom som Ti písala. :)))))))))))))

ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-07  (23:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ORANGUTAN

:)))))))) Vitaj dlhšie som ťa nevidela. :)))))) Páčil sa mi koment. :) DDDDDDD


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2013-01-08  (00:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  O tom pokrytectve musím priznať že mi to dosť pripomenulo aj samého seba . Možno podľa niečích merítok som pokrytec , ale osobne sa ako pokrytec necítim . Pokrytec by som bol ak by som mal taký názor , ak by som o tom rečnil ako máme žiť podľa Boha a potom keď prídem domov neriadil sa tým , ale já mám trocha odlišný názor na svet . Ja sa za akéhosi príliš oddaného Bohu ani necítim . Já mám skôr presvedčenie že človek by mal veriť vlastnému srdcu čo je správne , lebo to je ozaj pre neho to pravé dobro , niečo čo vychádza priamo z toho človeka a nie na to čo povedal niekto druhý . Proste sa mi zdali vždy taký ľudia akýsi prirodzenejší a lepší . Ja Boha možno iba uctievam , presne ako si to vystihol , ale zase mám pocit že zaslúži nejakú úctu a tak neviem prečo by som to nemal , ako si to ty povedal , ale určite sa nejak príliš nechcem riadiť podľa božích zákonov , skôr som rád nemravník .


Pravdomluvec . wecoheda29   |   ip:2.98.161.   |   2013-01-08  (00:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak by tieto charakteristiky aj predstavovali akúsi skupinu, bola by to presne tá, čo sa nechala vystrúhať cirkvou.

To falošná cirkev vyprodukovala falošných kresťanov.

To, že Libor Lukáč potrebuje citovú pomoc som už dávno navrhol, a dúfam že mu ju niekto, kto ho pozná, aj sprostredkuje.

Osobne verím, že sa úprimný úmysel skrýva pod jeho pokusmi ktoré si pletú hodnoty a smery.

Boh nech Vám Ukáže cestu "Libor". Všetko dobré Vám prajem.


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-01-08  (01:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ukulele

Ahoj ukulele, dakujem a za odmenu si teraz do teba trosku rypnem... Tak si dobre hrala, ale v prispevku urcenemu "Nejmenovanemu" si falsovala... [prispevok 2013-01-07 (23:48)] Citujem: "Moja poklona. Gratulujem. Presne o toto ide a o tom som Ti písala. :)))))))))))))"

Nejmenovany je totiz mladik, ktory tu a tam cital to i ono a jedneho dna sa mu zapacila myslienka indigovych deti a tamtoho a oneho... Nezamyslal sa vsak nad tym do hlbky a nestotoznil sa s tym na zaklade vlastnych zivotnych, alebo akychkolvek empirickych skusenosti, jednoducho sa mu myslienka pacila a to mu stacilo. Nic by sa nebolo stalo, ak by sa o svojom presvedceni, ktore v podstate nie je ani jeho presvedcenim, len akymsi teoretickym a velmi pochybnym, od reality odtrhnutym konceptom inych, ktory ho z nejakeho dovodu oslovil, nezacal pokusat presviedcat inych...

Cela jeho debata s jeho oponentami, vyzerala asi takto:


on: Pocuvajte blbci, svet je o tomto...

oponenti: No, celkom s tebou nesuhlasime...

on: Nesuhlasite, lebo ste blbci...

oponenti: Odkial beries svoje dristy?

on: Ak by ste neboli blbcami, vedeli by ste...

oponenti: Nam sa zda, ze tym blbcom si ty...

on: Nemate na pochopenie toho, co vam hovorim, dost mozgovych zavitov, blbci!

oponenti: Snazis sa tu obhajovavat nejake kraviny a este sa naparujes.


Po tyzdni takejto debaty o nicom...


on: Nebudeme snad jeden druhemu dokazovat kto ma pravdu a kto je mudrejsi, musime si pomahat a diskutovat...


TYPICKY ZLATY CESKY RUCICKY STOVEZATY... DEJTE MI LIDI A JA TO UDELAM...


Viac menej, po tyzdni prezentovania svojej arogancie a spupnosti obhajobou niecoho, co nikdy nemal sancu obhajit pred kymkolvek, urobil "gesto" a svojim oponentom, ktorych nedokazal presvedcit, aby ho uznali za sefa povedal: "Tak dobre, budem teda tym vasim sefom, ak uz to tak velmi chcete..."

A jediny diskutujuci, ktory mu za toto vyhlasenie zatlieskal si ty...

Nepytam sa preco, odpoved poznam sam... Ty si to jednoducho cele videla inac...


No tak som si do teba rypol a nie, nie je mi teraz lepsie, len mam nazor, ze si dobre dievca a chcel som, aby si o tom popremyslala...bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-08  (06:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ORANGUTAN

dúfam že sa neurazíš... vážne ťa nechcem prešťať... nemám na to... lebo ty si ten najmúdrejší...
ty dokážeš aj pochopiť myšlienku a žiadať dôkaz či ju chápe aj ten čo ju napísal...
ja viem že som hlupák preto píšem že si múdry aby som ti dal za pravdu... veď kto by dokázal tvrdiť že "Nejmenovany je totiz mladik, ktory tu a tam cital to i ono a jedneho dna sa mu zapacila myslienka indigovych deti a tamtoho a oneho... Nezamyslal sa vsak nad tym do hlbky a nestotoznil sa s tym na zaklade vlastnych zivotnych, alebo akychkolvek empirickych skusenosti, jednoducho sa mu myslienka pacila a to mu stacilo."... ja hlupák neviem že tie skúsenosti nemá a či sa mu len páči myšlienka... ty hej... ty si múdry... (ho poznáš? či si vymýšľaš?) sa tak správaš...
ty dokážeš vidieť aj priebeh debaty ktorá nebola... pardón... ja hlupák... to som ju zle videl ja... prepáč...

skláňam sa...
moja úcta

PS: to že ty si nemal v 25 rokoch žiadne skúsenosti neznamená že ich nemal nik... (súdim podľa seba... tak ako každý... môžem sa mýliť...)


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-08  (09:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ORANGUTAN vystihol si to presne...
Tiez som hned na zaciatku napisal, ze tento nas novy prispievatel nebude mat dlhu zivotnost. Podla hesla, zviditelnit, znemoznit sa a zmiznut napodobnil rovnake sialene strely, ktorych mena si uz asi nik nepamata.


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.21.   |   2013-01-08  (10:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Môže všadeprítomný a všemohúci boh vytvoriť taký oddelený priestor kde by on nebol?


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-01-08  (17:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb

SKUSENOSTI mozeme vo vseobecnosti posudzovat z roznych aspektov. Co sa tyka ZIVOTNYCH SKUSENOSTI, tam je ich miera jednoznacne ovplyvnovana vekom toho ktoreho jedinca a samozrejme tiez doplnovana mierou jeho inteligencie a rozmanitostou a mnozstvom zivotnych situacii, ktorymi ten jedinec presiel...

Determinujucim faktorom vsak nadalej ostava casovy horizont jeho existencie v spolocnosti, teda jeho vek. Niekedy sa hovori, ze hlupy clovek sa uci na vlastnych chybach (skusenostiach) a mudry sa uci na chybach (skusenostiach) inych. Hodnota takychto skusenosti je vsak kvalitativne na daleko nizsej urovni a to sa v praxi prejavuje tym, ze ked pride chvila, kedy by sa skusenosti jedinca mali prejavit v jeho reakcii na danu situaciu, vzdy sa automaticky uchyli k cerpaniu z vlastnych, prezitych skusenosti a nie ku skusenostiam mu pripadne odovzdabych inymi...

Z tohto dovodu sme uz v davnoveku mohli pozorovat, ze o zasadnych otazkach vnutri kazdeho kmena rozhodovala rada starsich. Aj ten najinteligentnejsi mladik, ktory prestudoval vsetky doteraz dostupne vedecke poznatky, teorie, filozofie atd. jednoducho nemoze mat tolko skusenosti, ako priemerne inteligentny clovek o generaciu starsi. TO JE A VZDY AJ BOL NEDISKUTOVATELNY FAKT!

To, ze dnes mame 23 rocnych generalnych riaditelov statnych podnikov a 26 rocnych ministrov vo vlade nie je dokazom toho, ze s tymi ZIVOTNYMI SKUSENOSTAMI to moze byt pripadne uplne inac, to je len dokazom zvratenosti systemu...

Co tie ZIVOTNE SKUSENOSTI cloveku davaju?

Okrem inych veci, davaju mu aj schopnost vytvorit si velmi presny obraz o inom cloveku na zaklade jeho vyjadrovania sa, ale tiez na zaklade jeho gestikulacie (aj bez pritomnosti zvuku), mimiky, chodze, pohladu, fyzickeho vzhladu atd...

Tu si moze kazdy mlady muz povedat: Ale to predsa robim aj ja, na tom predsa nic nie je... Urcite, nic na to nie je, len to, ze tie odhady su u mladsich rocnikov daleko menej presne uz pri posudzovani ich rovesnikov a uplne nepresne pri posudzovani ludi generacne starsich... A nie je to sposobene ich hlupostou, alebo chybajucimi specialnymi schopnostami... Jednoducho im zatial chybaju zivotne skusenosti, ktore sa nedaju naucit, precitat, vysvetlit, lebo tie musia byt prezite. To je jediny sposob ich ziskania. Prezit ich!

Tak ako by sme nemohli vyprodukovat husloveho virtuoza z cloveka ktory v zivote nedrzal husle v rukach tym, ze by sme ho zavreli na 2 tyzdne do miestnosti s najlepsim huslistom tohto sveta, aby mu vysvetlil celu teoriu hry na husliach, tak isto nie je mozne do nikoho implantovat ZIVOTNE SKUSENOSTI!

V priklade toho huslistu by jeho talent a stupen rozvoja jeho psychomotorickych funkcii reprezentovali stupen inteligencie u jedinca posudzovaneho z hladiska jeho zivotnych skusenosti a dlzka a pocet huslistovych praktickych cviceni hry na husliach, by reprezentovali roky preziteho zivota nami sledovaneho jedinca. Inymi slovami, ak by sme posudzovali schopnost prezentacie hudby hrou na husliach u dvoch absolutne rovnakych jedincov vedenych tym istym ucitelom, absolutne rovnakym sposobom a rovnakym poctom dennych hodin stravenych cvicenim s tym, ze jeden by pred druhym mal 10 rocny naskok v spominanych aktivitach, tak by sme nutne dospeli k zaveru, ze huslista s 10 rocnym naskokom tu hudbu prezentuje na daleko vyssej urovni.

A presne o tom je to aj so zivotnymi skusenostami...

Dalsim dolezitym momentom je aj fakt, ze cim je clovek na svete dlhsie, tym sa stava aj zrelsim a to sa priamo odzrkadluje v jeho pristupe ako k jeho osobnym skusenostiam, tak aj k informaciam, ktore prijma a hlavne k ich prehodnocovaniu. Zjednodusenie, starsi clovek ma nielen vyhodu toho, ze uz tych roznych zivotnych situacii zazil viac, ako jeho mladsi kolegovia a tym su aj jeho osobne skusenosti daleko bohatsie, ale aj v tom, ze je schopny tieto skusenosti a sucasne aj nim ziskane akekolvek informacie spracovavat a aj vyuzivat daleko efektivnejsie. TOTO SA TIEZ NEDA NAUCIT, K TOMU JE POTREBNE DOSPIET A TO SI TIEZ VYZADUJE CAS.

Ako som uz skor spomenul, zivotne skusenosti a s tym suvisiaca aj patricna zrelost cloveka mu davju schopnost vytvarania si velmi presnych osobnostnych a chrakterovych obrazov inych ludi na zaklade aj len ich pisaneho slova. Hlavne ak ide o ich vyjadrenia v diskusiach s inymi ludmi.

Pisany text totiz nevypoveda len o znalostiach gramatiky dotycneho jedinca, o jeho schopnostiach vytvarania zlozitych vetnych konstrukcii, o jeho svetonazore, o jeho vseobecnych vedomostiach, o jeho odbornych vedomostiach, o jeho schopnosti prezentovania argumentov atd., ale aj o jeho osobe ako takej.

Samotne slovo ma nejaky ohraniceny vyznam, ale ked zacneme tieto slova spajat do viet, ich vyznam sa bude okamzite rosirovat a pri napisani niekolkych, alebo mnohych viet v diskusii, zaciname o sebe vytvarat aj akysi osobnostny obraz. Teda, okrem nejakych suchych faktov bude v texte citatelny aj pravdepodobny vek pisatela, jeho momentalne emocie, jeho temperament, jeho charakterove crty, stupen jeho zrelosti, nachylnost k psychickej labilite, tuzba po uznani, jeho komplexy, stupen jeho nespokojnosti a iritovatelnosti atd. Vsetky tieto, nazvem ich druhotne informacie pisaneho textu su tym zretelnejsie, cim je osoba citatela zrelsia a skusenejsia. A O TOTO TU IDE!

Cim viac dotycny napise, tym presnejsi obraz o sebe poda ostatnym...

Takze mily "bbb" ano, ja v niektorych pripadoch dokazem vidiet aj vysledok debaty, ktora sa este ani neodohrala, aby som pouzil tvoje slova... Ty mas, tak ako aj ktokolvek iny, tuto "schopnost", rokmi stravenymi na tejto planete, tiez ziskat... To nie je nic vynimocne...

Ak by som prehlasil, ze mam 11 rokov a som ziakom zakladnej skoly, uveril by si mi? Predpokladam, teda aspon dufam, ze nie?

Preco? Lebo si tiez dokazes vytvorit nazor o pisatelovi na zaklade precitania jeho textu.

Ak by som ale prehlasil, ze som Robert Fico, tak to by si si uz asi nebol taky isty, nie? Myslis, ze bol?

Si o tom skutocne natolko presvedceny, ze by si si za to dal odtat aj pravu ruku? Teda ak by si sa bol mylil, samozrejme...

No a tom to cele je... Kazdy raz dospeje do veku, kedy mu bude absolutne jasne odkial fuka vietor... A ano, kon ma 4 nohy a predsa sa potkne... ale velmi zriedkavo...


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-08  (18:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ORANGUTAN
mne je jedno kto si... pre mňa za mňa aj pápež to nie je podstatné... :-)
za to čo si napísal dávam na jednej strane klobúk dole... krásne si opísal skúsenosti a ich získavanie...(no nie niečo nové...)
na strane druhej ale nereagoval si na to čo som ti vyčítal... a písal si o inom...

minule si napísal:
"Nejmenovany je totiz mladik, ktory tu a tam cital to i ono a jedneho dna sa mu zapacila myslienka indigovych deti a tamtoho a oneho... Nezamyslal sa vsak nad tym do hlbky a nestotoznil sa s tym na zaklade vlastnych zivotnych, alebo akychkolvek empirickych skusenosti, jednoducho sa mu myslienka pacila a to mu stacilo."

- takže tu nejde o to KOĽKO má skúseností... bez ohľadu na to koľko ich má (a to predpokladám že nevieš) ty tvrdíš že on sa podľa nich nerozhodol... o to mi išlo... ako si môžeš byť v tom taký istý... ako to ty vieš?


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2013-01-09  (01:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Inak ešte o tom pokrytectve . Všimol som si že niektorý ľudia uznávajú vieru iba akože preto aby vraj ľudia boli lepší , ale v Boha ani skutočne neveria . Nieje to blízke pokrytectvu ? Je to tak správne , takto ľudí zavádzať ?


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-09  (01:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kazdy z nas je cast boha. Buh je jen energie...

A vubec! Je jedno jestli je buh energie nebo nejakej chlapik, v ktereho tolik lidi veri...

Nejdulezitejsi je dobre srdce!
A soucit s celou existenci okolo nas i se sebou samyma!


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-01-09  (11:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb

Reagoval som presne na to, co si mi vycital. Je to cele obsiahnute v poslednych dvoch vetach mojej reakcie: "Kazdy raz dospeje do veku, kedy mu bude absolutne jasne odkial fuka vietor... A ano, kon ma 4 nohy a predsa sa potkne... ale velmi zriedkavo..."

Prva z tyvhto dvoch viet hovori: Svoje ohodnotenie osoby Nejmenovaneho som napisal na zaklade precitania si priblizne 5 - 10% jeho prispevkov a jeho dalsie prispevky spravnost mojho hodnotenia len dalej potvrdzuju! Viem odkial fuka vietor...

Druha veta hovori: Pravdepodobnost toho, ze by som sa bol vo svojom hodnoteni mylil, je 0.01% co na jednej strane teoreticky pripusta omyl, ale stavia ho do pozicie zanedbatelne malej pravdepodobnosti.

Cely moj predchadzajuci prispevok je venovany vyhradne odpovedi na tvoje pochybnosti, ako som mohol dospiet k takemuto konkretnemu hodnoteniu osoby, ktoru som v zivote nestretol a tym ani skor nepoznal...

Predpokladal som tiez, ze svojim siahodlhym predchadzajucim prispekom som ti tiez objasnil fakt, ze nieco, co sa tebe dnes moze zdat nemozne, moze byt pre inych ludi nielen mozne, ale dokonca prirodzene...


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-09  (11:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  0.01% a pritom se na 100% mylis.
Ale to stejne nevyresime. Do hlavy me nevidis. Za blbce me uz mas. Vitr vis odkad fouka.. nac to pak resit :)diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + sedem =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?


 - Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?2013-06-01  (10:13)  |  Náboženstvo a mystika
Čo nám malo byť zamlčané a prečo? Existuje reinkarnácia, teda možnosť opakovaných vtelení? 30 až 40% obyvateľstva je presvedčených o tom, že žili na Zemi už viac krát. Toto prastaré poznanie ľudstva nájdeme vo všetkých končinách Zeme a v mnohých kultúrnych kruhoch a nielen v budhizme a hinduizme ako si mnohí myslia. Reinkarnácia bola kedysi úplne prirodzeným poznaním aj v rannom kresťanstve, až kým ho kňazská kasta pred 1500 rokmi nepotlačila a neuvalila svoju kliatbu na každého, kto by tomu veril.

Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 1


2013-05-01  (12:02)  |  Náboženstvo a mystika
Kto sa trochu hlbšie zaujíma o duchovné súvislosti života vie, že človek sa na zem nerodí iba raz. Prichádza sem viac krát a to jednak preto, aby odložil svoje staré chyby a viny a jednak preto, aby sa práve tu na zemi mohol výraznejším spôsobom duchovne posunúť nahor. Znalosť o opätovných príchodoch človeka na zem bola do piateho vatikánskeho koncilu bežne rozšírená i medzi kresťanmi a toto poznanie je až dodnes prirodzenou súčasťou všetkých východných náboženstiev.


2013: Apokalypsa ezoteriků a agónie společnosti!


2013-04-19  (10:53)  |  Náboženstvo a mystika
,,Ezoteriky, sektáře a příznivce New Age čeká po 21. prosinci 2012 podobný osud jako komunisty po rozpadu Východního bloku mezi lety 1989 – 1991.“ - Václav Bláha


Odev ako prejav ducha


2013-04-19  (09:31)  |  Náboženstvo a mystika
Týmto textom sa obraciam na nežnejšie pohlavie s výzvou, aby sa už konečne spamätali a zamysleli sa nad svojím počínaním.


Večné peklo ? BLUD RKC ! (VIDEO)


2013-04-11  (17:45)  |  Náboženstvo a mystika
Ako je možné aby náš milostivý a láskyplný Boh dopustil večné utrpenie pre tých, ktorí neprijali obeť Ježiš Krista ? Určite Boh, ktorý je nekonečná láska a chce zachrániť každú dušu by niečo také urobil ? Poďme sa spoločne pozrieť čo hovorí o tom Božie Slovo - Biblia. Učenie, že bezbožní sú trápení ohňom a sírou vo večnom pekle a že za hriechy, ktoré spáchali počas svojho krátkeho života na zemi, budú mučení tak dlho, ako dlho bude žiť Boh, je nezlučiteľné s Božou láskou a milosrdenstvom i s naším ľudským zmyslom pre spravodlivosť.


CO JE CÍRKEV?


2013-04-04  (21:53)  |  Náboženstvo a mystika
Každý národ mněl svou víru, a své bohy, a také nějakou minulost kterou si uchovávaly moudra, a vzpomínky na své předky. Ano, hovořím o nějakých pohanech anebo barbarech, i tyto národy mněly ve skutečnostech jistou civilizaci, a jiný postup životních skutečností danou jistou životní lokalitou a tím i mentálním přístupem k životu a daných jiným podmínkám. Co přinášelo jejich náboženství? Setkání svých sousedů, výměna zkušeností jak pro dobrý chod komunity, tak také pro pobavení a také nabytí informací pro další chod komunity do budoucna, osobní setkání utužovalo jistou sounáležitost a také vědomí někam se zařadit. Toto kulturní dědictví bylo ale hrubě pošlapáno katolickou vírou a doslova zneuctěno. Když si uvědomíte, že každý národ mněl ne staletí, ale tisíciletí svou víru a děděné poznatky, které se předávaly po několik tisíc generací na novou generaci, a v průběhu okamžiku jim bylo sebráno vše nějakým misionářem hrubou silou a hrozbami. Kdo se nepodřídil, byl prostě zavražděn, v jejich jazyce prostě řečeno jen "odstraněn".


Uvidel som smrť!


2013-04-04  (18:41)  |  Náboženstvo a mystika
Nie som jasnovidcom, ale stalo sa mi, že raz som predsa len niečo uvidel. Niečo strašné! Uvidel som skazu a smrť!


RKC a pápež František


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Tento článok by som venoval aktuálnemu dianiu v RKC, zo zameraním na pápeža Františka. Posledných niekoľko rokov som ostro kritizoval veľmi vážnu morálnu rozvrátenosť v RKC. Mnoho ľudí mi neverilo, ale dnes mi musia dať za pravdu aj fanatický katolíci. Najprv si veľmi stručne zhrňme najbližšiu históriu RKC a potom bude téma pápeža Františka


Absurdity kresťanskej viery


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Hlavným účelom každého náboženského systému je, aby bol človek lepší. Aby sa snažil byť čoraz lepším, čistejším, spravodlivejším a láskavejším. Aby sa o to snažil tak intenzívne, ako len môže, pretože iba tadiaľto vedie cesta k raju, ale i cesta k šťastnému, vyrovnanému a harmonickému životu na zemi.


Kauza Ján Pavol II. a vnútorný rozklad RKC


2013-03-01  (09:51)  |  Náboženstvo a mystika
Beatifikácia je predstupeň blahorečenia. Po beatifikácii Jána Pavla II. bol zastavený tento film,ktorý kritizuje jeho beatifikáciu. Beatifikovaný môže byť len človek, ktorý žil z kresťanského hľadiska veľmi vzorne, čo sa nedá o Jánovi Pavlovi II. povedať: -kryl pedofilné škandály -bol zo slobodomurármi najlepší priateľ – dali mu najvyššie ocenenie za presadzovanie ideálov NWO -kade chodil tade ohlasoval náboženskú ideológiu Nového svetového poriadku – hlásal, že všetky náboženstvá treba spojiť v jedno Ak by nám média objektívne informovali, vznikla by najväčšia mediálna kauza v dejinách ľudstva – Ján Pavol II.


Satanistický pápež? Ján Pavol II. vzdal hold NWO


2013-02-23  (16:02)  |  Náboženstvo a mystika
Som veľký kritik Jána Pavla II., pretože tento pápež vzdal hold ideológii Nového svetového poriadku. Presadzovanie ideológie NWO sa nekončilo len týmto výrokom. Kade chodil tade rozhlasoval radikálny medzináboženský ekumenizmus – jeho cieľom bola príprava sveta na jedno svetové univerzálne náboženstvo – náboženstvo ideológie Nového svetového poriadku. Kritici hovoria, že kresťanstvo a pohanské náboženstvá v žiadnom prípade nie sú zlúčiteľné, ako si to predstavoval Ján Pavol II.


Skutočný dôvod rezignácie pápeža Benedikta XVI.


2013-02-16  (15:42)  |  Náboženstvo a mystika
Nechcem o tejto problematiky písať nejaký dlhý článok – nemá to význam – problematika je veľmi jednoduchá. Musíme chápať pre pápeža bolo určite veľmi nepríjemné bývať zo slobodomurármi pod jednou strechou vo Vatikáne. Niet pochýb, že pápež ani nebol slobodný a že v skutočnosti mu vo všetkom šéfovali slobodomurári. Táto stránka sa napr. venuje veľmi závažnej kauze väznenia pápeža Siriho slobodomurármi


Katolicismus odchází z Evropy


2013-02-15  (09:18)  |  Náboženstvo a mystika
Rezignace Benedikta 16. se stala překvapením nejen pro věřící a kurii, ale také pro odborníky. Sám papež odůvodňuje tento krok zdravotními problémy. Experti však uvažují o krizi katolické církve.


Papež abdikoval, aby se vyhnul zatčení?


2013-02-15  (09:17)  |  Náboženstvo a mystika
Nevím, jakou pravdivost lze přikládat následujícímu prohlášení ITCCS. Zní to ale nadějně. ITCCS neboli Mezinárodní tribunál pro zločiny církve a státu je zřejmě dobrovolná organizace právníků, kteří připravují právnické dokumenty k obvinění představitelů církví a států, v tomto případě za zneužívání dětí. Ale není mi jasné, jak je to s jejich účinností. (Něco podobného je asi americké právnické sdružení People´s Trust, které už několikrát právně dokonale prohlásilo veškerý světový majetek za majetek všeho lidu, ale ti, co ten majetek ovládají, to jaksi zatím neberou na vědomí.) Tak to zatím berme s rezervou, a doufejme, že třeba na tom něco bude


Za papežským pučem je peněžní skandál


2013-02-14  (09:21)  |  Náboženstvo a mystika
„Abyste pochopili papežovu rezignaci“, říká Kevin Annett, „sledujte peníze“. „Tím, co bylo pro papeže Benedikta umíráčkem, bylo jeho osobní zapletení do úplatkářství a praní peněz Vatikánskou bankou.“ – Kevin Annett


Papež Benedikt 16. se vzdává pontifikátu


2013-02-12  (10:23)  |  Náboženstvo a mystika
11. února bylo oznámeno o rozhodnutí papeže Benedikta 16. zříci se trůnu. Oficiálně bude o tom vyhlášeno 28. února. O příčinách abdikace nynějšího papeže a o budoucnosti římskokatolické církve uvažují ruští experti.


Moja obhajoba


2013-02-09  (00:44)  |  Náboženstvo a mystika
Už ako malý chlapec od útleho detstva spoznával som dva svety. Mamka mi sem tam vravela o Ježiškovi a tatko nehovoril nič o Ježiškovi iba mi vždy poradil čo a ako mám robiť aby dobre bolo. Vyrastal som ako slobodné dieťa, a mohol som uvažovať ako som len chcel. Mohol som z mamkou o Ježiškovi či o strige a mohol som aj z tatkom o niečom inom trebárs o vesmíre či o svete.


Ako sa vyhnúť utrpeniu?


2013-01-27  (19:15)  |  Náboženstvo a mystika
Život je nekonečnou reťazou príčin a dôsledkov. Všetko, čo nás postretne, má svoju príčinu. Možno ju hľadať v našej nedávnej, dávnejšej, alebo veľmi dávnej minulosti. A tak je to aj s utrpením, ktoré nie je nijakým dielom náhody, ale logickým a zákonitým dôsledkom príčiny, ktorú sme my samotní kedysi v minulosti zavdali. Nijaké náhody totiž nejestvujú! Osud nie je slepý! Utrpenie je dôsledkom nami vyvolanej príčiny a prichádza k nám prostredníctvom Zákona spätného pôsobenia, ktorého účinky sa dajú veľmi výstižne vyjadriť slovami: čo kto zaseje, to aj zožne. Naše utrpenie býva teda žatvou toho, čo sme siali v minulosti. Niet v tom ľubovôle, ani nespravodlivosti. Je to dianie vecné, jasné, logické a nanajvýš spravodlivé.


Emil Páleš: Jezuitský štát v Paraguaji


2013-01-27  (11:32)  |  Náboženstvo a mystika
Kým sa Campanellovi, ktorý v talianskom väzení písal svoju knihu, pred očami vznášala vízia dokonalého štátu, jezuiti jeho utópiu premenili na skutky. Stala sa skutočnosťou v Paraguaji v roku 1609. V neprístupnom vnútrozemí amazonského pralesa, izolovaní riečnymi vodopádmi, uskutočnili teokratický komunizmus s indiánmi. Je unikátom svetovej histórie, že taký štát skutočne existoval a fungoval 150 rokov.


Emil Páleš: Biblická a katolícka Mária


2013-01-26  (00:57)  |  Náboženstvo a mystika
Biblická Mária bola pôvodne obyčajnou ľudskou ženou, pokornou, poslušnou, matkou viacerých detí (Mat 12:46, 13:55, Luk 8:19, Mar 3:31). Vedela, že sama potrebuje Spasiteľa. Súčasná katolícka Mária je nadprirodzenou bytosťou, ktorá má vlastnosti a schopnosti bohyne. Zoznam jej vlastností sa bod za bodom zhoduje s vlastnosťami pohanských bohýň, a nezhoduje s vlastnosťami biblickej matky Ježišovej.


Emil Páleš: Jezuiti


2013-01-15  (14:35)  |  Náboženstvo a mystika
Jezuiti predstavujú extrémnu saturnskú (orifielsku) inšpiráciu. Ich špecifikom sú ,saturnské vlastnosti: disciplína vôle a poslušnosť. Okrem bežných rádových sľubov cudnosti a chudoby skladali ešte jeden - o absolútnej poslušnosti pápežovi. „Pre jezuitský rád je charakteristická prísna centralizácia, tvrdá disciplína a bezvýhradná poslušnost‘ generálovi (‘, čiernemu pápežovi "), ktorý je volený doživotne.. . Jezuitský rád je organizovaný ako vojenský útvar.


Ako odhaliť jasnovidca


2013-01-10  (15:18)  |  Náboženstvo a mystika
Stačí málo na odhalenie klamára.


reakcia Tomáš Akvinský- Päť dôkazov existencie Boha


2013-01-08  (01:46)  |  Náboženstvo a mystika
Článok, priatelia, neslúži na to aby vás obrátil na neveriacich.. Dal som ho sem hlavne pre ľudí z fóra ktorý predchádzajúci článok o Tomášovi Akvinskom považovali za dôkazový materiál..


Tajomstvo obelisku.


2012-12-23  (11:57)  |  Náboženstvo a mystika
Chodíme okolo různých staveb, které někdy ani neumíme zařadit “do jaké kategorie patří“, některé jsou z doby dávno minulé, mají svůj stavební styl, někdy se na nich objevují zajímavé plastiky s různou tématikou. Ta náboženská převládá asi proto, že byla vytvořena v době, kdy církev soustředila veškerou duchovní i světskou moc do svých rukou. Víme, co znamenají různé nápisy, obrazy a sochy např. hadů a různých příšer ve společnosti svatých atd.? Známe jejich smysl? Víme komu byly určeny a proč?


Vatikán a.s., práčka špinavých peňazí mafie a politikov


2012-08-10  (08:25)  |  Náboženstvo a mystika
Zabudnite na Dana Browna. Vykašlite sa na konšpiračné teórie z dielne tvorcov Zeitgeist. Skutočnosť je oveľa napínavejšia. Skutočnosť, odhalená v knihe Vatikán a.s. Nejde totiž o fikciu, teórie alebo špekulácie. Sú to neodškriepiteľné fakty, podložené originálmi dokumentov, prevodných príkazov a bankových operácií. Ide o priame dôkazy od niekoho, kto bol súčasťou systému. Systému, ktorý s vedomím pápežov desaťročia pral špinavé peniaze nacistov, mafie a skorumpovaných politikov. Vatikánskej banky.


TEMNOTA NA VRCHOLE MOCI


2012-07-26  (15:32)  |  Náboženstvo a mystika
Všimli ste si niekedy, koľko je v našej zemí rôznych krížov umiestnených na každom kroku? Nejde iba o tie na kostoloch – tam to nikoho neprekvapí – ale ide o všetky tie po krajine. Od tých, ktoré sú na samých vrcholoch našich hôr až po tie, ktoré sú na kopci nad každou dedinou či v poliach a podobne. Tí, ktorí vidia toky energií vám povedia, čo vidia – sú to kliatby, blokácie Svetlej energie. Kríže samé osebe ešte nemusia znamenať nič, ale sú znakmi, kde je potrebné blokovať vstup Bielej, Svetlej energie. Takto si tvari „zoskrutkovali“ svoju energetickú mriežku, aby sme boli pod ich kontrolou nie iba v mestách, ale v celej krajine.


Kauza arc. Róbert Bezák, alebo – POHODA ako pre koho


2012-07-11  (11:51)  |  Náboženstvo a mystika
Zaujimavý článok o tom, prečo je dobré, že odvolali Bezáka. Na vedomie dávam hlavne list istého teológa a kňaza, ktorý je v článku.


Čo sa s nami deje po smrti?


2012-06-04  (11:53)  |  Náboženstvo a mystika
Bez znalosti jednotlivých úrovní stvorenia nemôžeme správne pochopiť, čo sa s nami deje po pozemskej smrti.


2. Prebuďte sa!


2012-05-25  (21:38)  |  Náboženstvo a mystika
Ľudia, prebuďte sa z oloveného spánku! Poznajte to nedôstojné bremeno, ktoré nesiete, a ktoré ťaží milióny ľudí nevýslovne húževnatým tlakom. Odhoďte ho! Je hodné nosenia? Ani na jednu, jedinú sekundu!


Iontové, holografické a magnetické náramky = PODVOD!


2012-05-22  (09:41)  |  Náboženstvo a mystika
Zdá se, že v každém obchodním středisku napříč USA potkáte mladého obchodníka prodávajícího barevné náramky, kterou mají údajně „iontový náboj“ nebo „magnetický hologram“, které vám způsobí lepší rovnováhu, zdraví, tlumí bolest nebo cokoliv jiného, co tvrdí. Tito obchodníci to i demonstrují ukázkou – slabost zákazníkovy síly nebo rovnováhy, pak mu nasadí náramek a provedou stejný pokus. Hle! Náhle je rovnováha na 100 procentech a síla až na střechu.


Svedectvo bývalého jasnovidca a prútikára o nebezpečenstve okultizmu


2012-05-12  (18:02)  |  Náboženstvo a mystika
Psychotronika môže byť i nebezpečná - prednáška bývalého prútkara a jasnovidca Martina Ševčíka z 12.2.1992 v Novom Meste na Morave. Autor podáva svedectvo o vlastnej skúsenosti v tejto oblasti, detailne opisuje praktiky, ktoré používal a princíp fungovania jeho schopností a zdôrazňuje nebezpečenstvá a dôsledky návštevy u ľudí s vešteckými schopnosťami.


Římskokatolická církev je největším pokrytcem na světě


2012-05-04  (08:39)  |  Náboženstvo a mystika
Římskokatolická církev je největším pokrytcem a lhářem na světě. 25. ledna jsou pronášena krásná slova plná pokory a lásky, ale všichni tak nějak vědí, že papežská poslání jsou pouhými lacinnými slovy, kterými se neřídí ani církev, natož papež sám. Církev organizovaná v Římě je právě tou církví, kteá se jako ztracená ovečka ztratila ze své původní cesty.


Ďaľšie z náboženstva a mystiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ježiš je rómsky kráľ
EgbebleAugustn . liwawelu36:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Olej z marihuany vyléčil rakovinu tříletému d...
ValerieDesolaov . magoxuko57:   Dobrý deň, môj manžel trpel metastázami rakoviny pľúc v januári

Cirkev porušuje prikázania?
DARIO . wofugefu67:   

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Václav Havel – z jiné strany mince

Václav Havel nabyl po 17. listopadu 1989 v restituci rozsáhlý majetek. Pozadí této restituční transakce, jedné z prvních, která prolomila Benešovy dekrety, je však zatemněno a objevuje se jméno pražského pozemkového krále, miliardáře Miloše Červenky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Kipling- pieseň mužov

Když bezhlavost svým okem klidně měříš, ač tupen, sám že nejsi bezhlavý, když podezříván, pevně v sebe věříš, však neviníš svých soků z bezpráví, když čekat znáš, ba čekat beze mdloby, jsa obelháván, neupadneš v lež, když, nenáviděn, sám jsi beze zloby, slov ctnosti nadarmo však nebeřeš,


Človek s vierou v boha

Dolár určite strašne padne

Norský vrah: Jsem gay

Ako je na tom Rusko po desiatich rokoch bez kontroly ...

Rusko dokončilo systém vzdušné obrany

Archív

Počátek občanských nepokojů v USA?

První náznaky organizovaného občanského odporu, inspirovaného zejména španělským hnutím 15-M, se objevily 17. září ve Spojených státech. V zemi, jejíž představitelé se domnívají, že disponují monopolem na výklad demokracie, je stále více lidí nespokojených se stávajícím systémem banksterského kapitalismu a vlastní neutěšenou sociální situací. Skupina aktivistů doufá, že také Američané začnou s pokojnými masovými protesty na Wall Street.


Alternatíva priamej demokracie

Pesticid od Monsanta infikuje rostliny nemocí podobnou ...

Aj OĽaNO sklamalo.

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Ale vážení Slováci, veď vy nemáte prezidenta!


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.4359 s