17. August 2019
    
Križiacke výpravy na severo-východ Európy - Dolezite.sk

Križiacke výpravy na severo-východ Európy


  2011-12-04  (22:34)  |  Európa
  55% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Križiacke výpravy na severo-východ Európy


V momente keď Rím pretransformoval mithraizmus na kresťanstvo, na spôsob Perzského Zoroastrizmu, keď spohanštil kresťanstvo a pokresťanštil pohanské náboženstvo, začal sa hon na pohanov. Tento hon vyústil do križiackych výprav na sevrovýchod Európy, ktorý trval viac ako 300 rokov medzi rokmi 1100-1600. Terčom boli Slovania, ako uvádza wikipedia aboriginálny osídlenci územia.

 

Rád Teutonských Rytierov dostal pápežskou bulou požehnanie a imperiálne privilégia na všetkej zemi ktorú dostanú pod kontrolu Vatikánu na severovýchode Európy a v Rusku.

 

Operáciu spustili v roku 1147 tzv. Wendskou krížiackou výpravou namierenú proti Polabským Slovanom- nazývaných Wendi.

 

Najstatočnejšie sa v odpore novej Rímskej ríši, maskujúcej imperiálne záujmy krížom, stavali Starí Prusi, čo bol Slovanský kmeň. Zdroje jednoznačne uvádzajú, že od Labe a Polabských Slovanov bol celý sever Európy osídlený pôvodnými slovanskými kmeňmi.

 

Keď sa Rád Teutonských rytierov nakoniec predsa len dostal slovanským Prusom na koňa tak títo starí Prusi boli asimilovaný Teutonmi, alebo sa rozptýlili v Poľsku a Rusku a Rád Teutonských rytierov si ponechal pôvodný názov kraja Prusko. Tak sa zo slovanského Pruska stalo Prusko Teutonov a tým že sa ocitli v Germánii sa Teutoni stali Germánmi.

 

Stručná chronológia:

 

1226 Rád Teutonských rytierov dobyl Prusko

 

1409 Poľsko-Litovská-Teutonská vojna

 

1454 bolo Prusko rozdelené na Kráľovské a Kniežatstvo. Vtedy vznikol Danzig koridor a mestu

Danzig, dnešný Gdansk bolo garantované voľné postavenie.

 

Na začiatku 16. storočia teutonský Prusi konvertovali na protestantizmus, a teda sa odklonili od Vatikánu čim došlo k porušeniu zmluvy uzavretej medzi Vatikánom a Rádom Teutonských Rytierov.

 

1525 Majiteľom Pruského kniežatstva sa stal Albrecht Hohenzollern, posledný grandmaster Rádu

Teutonských Rytierov.

 

1657 Po invázíi Švédov- protestanti- sa Poľsko vzdalo akýkoľvek nárokov v Prusku. Prusko sa stalo

kráľovstvom na čele s Friedrichom II. Hohenzollern- Frederik Veľký

 

1871 Francúzko-Pruská vojna naštartovala zjedotenie Nemecka pod taktovkou pruského premiéra Otta

von Bismarcka. Cisárom zjednoteného Nemecka sa stal Wilhelm II. Hohenzollern až dokiaľ nebol

odstránený počas Nemeckej revolúcie 1919.

 

Po 1. Svetovej vojne všetky zeme bývalého Pruska pripadli katolíckému Poľsku a teda pod správu Vatikánu.

 

Povedzme si ešte niečo o Teutonoch:

 

Teutoni boli barbari ktorí vnikli na územie Rímskej ríše v 2. storočí pred kristom. V roku 102 BC boli porazení pri Aquae Sextiae (dnes Aix, Francúzko).

 

 

V roku 1917 sa vo Viedni stretli barón Rudolf von Sebottendorf (Thule Society), Karl Haushofer, Mária Oršic (Vril Society), Lothar Waiz s prelátom Gernotom hlavou “Societas Templi Marcioni” nástupcami Templárov. Počas týždenného pobytu preberali veci týkajúce sa Zlatého Rúna. Prelát Gernot tu mal prezradiť tajomstvo, že Ježiš rozprával k Teutonom, legionárom Ríma, ktorých nazval vyvoleným národom. Že Teutoni sú vyvolení na vytvorenie „Zeme polnočného slnka.“ Vybraná bola lokalita hory Untensberg pri Salzburgu. V roku 1982 túto lokalitu navštívil Dalajláma a horu nazval jednou z čakier zeme. Podľa legendy v hore sedi na tróne Friedrich Barbarossa a opustí horu na posledný biblický súboj zla a dobra- Vojnu medzi Gog a Magog. Na vojnu medzi Gog a Magog vyzýval George Bush Francoise Mitteranda pred inváziou Iraku a Afganistanu a rovnako tak bola považovaná výprava Napoleona do Ruska. Nepochybne krížiacka výprava, Napoleon bol vysoko postaveným slobodomurárom .

 

Nedávno objavili vo Vatikáne Teutonský cintorín a kostol. Mithraizmus, ktorý neskôr prerobili na kresťanstvo priniesli do Ríma legionári a bol náboženstvom vojakov a vysoko postavených hodnostárov.

 

 

Isté je že dnešní Germáni boli v starovekom Ríme Teutonmi a aj to, že Cyril a Metód nevytvotili slovanom písmo. Azbukou písali predchodcovia romanov Etruskovia, ktorí Rím nazývali hrôza. Rome Groza.

 

Čo sa v 5. storoči stalo nebolo to, že Slovania prišli do Európy, ale že Slovania vtrhli do Grécka , vyplienili ho, a usídlili sa v okoli Solúne, Thessaloniki, dnes Macedónsko. Táto udalosť mohla zmiasť historikov keď považovali príchod do ich sféry vplyvu za príchod do Európy.

 

Križiacke výpravy na Severo-východ Európy boli zamerané proti pôvodným obyvateľom, ktorí tam sídlili najmenej 3000 rokov, alebo 2000 rokov pred kristom. Tak to uvádzajú zdroje ktoré sú v texte.

 

 


Juraj Smrek
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!

Zemislav . mymygage45   |   ip:213.81.16   |   2011-12-05  (12:03)
62% hlasovalo = 3  
mínus plus
  Slovania majú oveľa dlhšiu a významnejšiu históriu, ako tú oficiálnu a do hláv tlačenú. Odporúčam venovať pozornosť Slovansko-Árijským Védam...


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-12-05  (12:37)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  "Odporúčam venovať pozornosť Slovansko-Árijským Védam... "
a načo? Aby svet znova upadol do pohanstva?


Jozef . tijegaxi19   |   ip:217.118.1   |   2011-12-05  (12:55)
50% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Vážený pán Smrek, podľa Vás sa mýlia všetci historici ? Prof. Stanislav a ostatní uznávaní profesori zrejme čítali inú literatúru...? A ešte jedna otázka: Chcete tvrdiť, že Etruskovia začínali svohu abecedu znakom kríža ? Ak toniekto nevie, tak hlaholika začína písmenom A, ktoré má znak kresťanského kríža. Odporúčam všetkým, ktorí sa púšťajú do podobných "historicko-populárnych" diskusií, aby si predtým prečítali aj nejaké odborné texty. A tvrdenie, že Kresťanstvo je prerobený Mithraizmus môže tvrdiť len človek absolútne neznalý problematiky.


lenlen . lovegigu11   |   ip:195.212.2   |   2011-12-05  (13:09)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  LenkaB
upadol ?

narobili ste z ludi tupe stado
znicili a upalili ste vsetko dobre na co ste siahli
Zemislav . mymygage45   |   ip:213.81.16   |   2011-12-05  (13:29)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Upadli do pohanstva ?! Už len to pomenovanie "POHAN" je obrazom cirkvi. Čo také prírodné národy HANIA ? Úcta, rešpekt a láska k Zemi sú hanebné ? Ani si sa na to nepozrela a už vynášaš súdy. Vidieť, že si vzorná katolíčka :) Vo védach je toľko informácií, že pre neznalých to bude znieť ako sci-fi. Ale stádo ovčanov bude aj tak stále veriť len oficiálnej "pravde". Keď chcete, žite si naďalej v nevedomosti. Každý ma právo voľby, to len cirkev a ostatné po moci bažiace sekty toto právo potlačovali a naďalej potláčajú...


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2011-12-05  (13:56)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Pre FC je pohan kazdy, kto neuctieva Zida pribiteho na prekrizenych brvnach.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-12-05  (14:25)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Hej, racionálny týpek, pohania neboli veľmi racionálni. Rozmach vedy a písomníctva na našom území sa konal až s príchodom cirkvi. Cirkev zakladala školy, univerzity, prvými učiteľmi boli kňazi – kým pohania hádzali do rieky ľudí, aby si uzmierili „bohov“. Ale ty sa spojíš s každým, kto je proti Ježišovi, ty ancikrist, o tom to je, nie o tvojich encyklopediach.

Zemislav . mymygage45   |   ip:213.81.16   |   2011-12-05  (14:42)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  LenkaB: nenávisť ti zaslepuje mozog. Písal som niekde niečo o Ježišovi ? Pokiaľ by žil, tak by plakal nad tým, čo robili a robia ľudia v jeho mene. A keby sa stretol s Budhom, Mohamedom a pod. osvietenými ľuďmi, tak by si bez problémov rozumeli, na rozdiel od ich "nasledovníkov". A mimochodom splietaš piate cez deviate :D Moja zlatá, Ježišovo učenie tu poznali ľudia dávno pred príchodom nejakých mníchov, ale poznali ho v prvotnej podobe a nie v podobe upravenej cirkvou. Máš minimálne znalosti a ideš mi dávať rozumy a to ešte aj takým spôsobom, že by boli aj inkvizítori na teba hrdí :) Ži si ďalej svoj sen a už mi prosím ťa nepíš. Nie som zvedavý na názory človeka slepo veriaceho vatikánskej propagande...


Zemislav . mymygage45   |   ip:213.81.16   |   2011-12-05  (14:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  KOHO PRIŠIEL JEŽIŠ SPASIŤ ? Odporúčam prečítať katolíckym fanatikom typu LenkaB :)
http://vedy.sk/sk/hladanie_pravdy.php#SPASA


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-12-05  (14:46)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  aká nenávisť zemislavko? Plakal by aj nad tebou, že si pohrdol jeho obetou a chceš sa vrátiť k uctievaniu pohanských "božstiev" - mimochodom tá reakcia bola na rafaela a on to dobre vie. už ti písať nebudem a nepíš ani ty mne.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-12-05  (14:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pozrela som na ten web - obrátený dvojkríž? Ďakujem za snahu, to mi zatiaľ stačí.

Mimochodom RPVP - je mi to ľúto, asi teraz prežívate krízu:
http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-svetove-celebrity/161898/zenaty-patejdl-z-elanu-ma-milenku-cesku-a-nemanzelskeho-syna.html
(to je opäť reakcia na rafaela, aby to niektorých nepomýlilo)


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-05  (16:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zemislav...kde ti čerpáš tu nekonečnú múdrosť?...z véd?...a akých?


Zemislav . mymygage45   |   ip:213.81.16   |   2011-12-05  (16:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Svetlonos: z rôznych zdrojov. Ale najväčšie poznanie mi dali prírodní učitelia Matky Zeme :)


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-05  (16:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...to je pekné Zemislav a napíšeš nám čo ťa naučili?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-05  (16:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...lebo doteraz len súdiš...aj to ťa učili?


mk . jomocybe65   |   ip:78.98.55.   |   2011-12-05  (17:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zemislav, máš zaujímavé názory, čo hovoria védy na krv RH pozitiv negativ?


bublinka . pahequji50   |   ip:95.103.80   |   2011-12-05  (18:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vedy nehovoria nic, ale grecka mytologia pozna slovo ἰχώρ - Ichor,éterické šťavu, ktorá prúdi v žilách bohov,zlozka krvi bohov,ktora prebudza v cloveku neporazitelnost a nesmrtelnost.


prd . vocahepu72   |   ip:78.98.160   |   2011-12-05  (18:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenka b neviem akych mas predkov ale ak si slovenka tak slovenov. ty iste veris ze mi sme slovaci ale to bys ty bola slováčka a nasa narodnost by bola slovácka a nie slovenská.
este raz pomaly slovenka, sloven - obyvatelia slovenska ktori maju slovenskú narodnost.
da sa to pomylit so slováckom na morave slovák, slováčka - obyvatelia slovácka ktorí maju cesku narodnost.
pani zo savky asi nehovoria po slovensky ale po slovacky.
a v anglictine by mala byt nasa krajina slovenia a slovinsko - slovinia ale to by sa im asi tazko v ich vyslovnosti rozoznavalo.
uz toto naznacuje ze kdesi v dejinach pisanych este za cias ru monarchie a v neskorsich cechyzovanych prepisoch sa stala chyba a to nielen gramatická...
ty si predstavitelom povodneho obyvatelstva karpatie (ktore dakedy zilo podobnym zivotom az identickym ako povodny obyvatelia ameriky mnohe tisicrocia v zhode so svojou zivitelkou,aj kroje hudba a umenie su podobne, takisto ako zubor je variantou bizona), ktori popiera svoju vlastnu kulturnu podstatu a svoje dedicstvo. ak si spominas, zrodenie krestanstva ako ofic nabozenstva (uz to samo osebe zavana psychozou oficialne uctievanie boha to co ma byt?)prinieslo kroky spat v kazdom védskom obore. vek temna. skolstvo zdravotnictvo... mohly byt minimalne 500 rokov po predu.ale je to asi prirodzeny vyvoj no uz je na case skoncit stredoveku eru ci ni? hovoaria ti nieco betonove monstra za miliardy po celom svete ktore sa nazyvaju chramy? mne sa zda ze su to chmary ktore predstavuju mnozstvo znieceneho skutocneho chramu ktorym je zem. nehovoriac o lepsom vyuziti tych certovskych upisov zvanych peniaze npr skolstvo zdravotnictvo. co stavaju v Turzovke je vo vyraznej konfrontacii so zakonom o ochrane prirody a krajiny kde kazdy ma povinnost ju chranit, zivitelku, aj pan fararko.prd . vocahepu72   |   ip:78.98.160   |   2011-12-05  (18:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  este k tomu kostolu http://www.panoramio.com/photo/59109765 cisto falicky symbol muzskeho nabozenstva kde zena vznikla z muza a nie naopak.toto je obratena viera... odporucam nastuduvat vznik chromozomu yJohn11146 . vexutefo87   |   ip:89.102.36   |   2011-12-06  (07:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  (V duchu diskusie, nie je to adresovane nikomu osobne, pre menej chapavych)


Tieto myslenky o Slovanstve u vas vzbudilo 'Hnutie vpred' navratom naspat?
Je pravdou, ze odpadlicka 'cirkev' je zmixovana z okultizmom a mysticizmom, takym istym akym je tzv. Slovanske pohanstvo - carodejnice, bosoraci, zaklinaci, vestci.

Biblia sa velmi jasne vyjadrje k carodejnictvu, a k tomu, kto je 'autorom' ludskeho carodejnictva. Nepriatel.

Kazdopadne netusim aku spojitost ma Slovienstvo z temou clanku?
(Povedal by som to asi takto: Pokrstime ich pohansky bohov, aby sme si ich ziskali. Len nech sa nemusia klanat Kristovi.)


julo . hukogodi76   |   ip:89.176.40   |   2011-12-06  (08:36)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Je to fakt zufale!Zobudte sa!Ak dnes je mozne cenzurovat informacie,vytvarat falosnych teroristov..beztrestne znicit suverenny stat kvoli ziskom,tak preco by to nebolo mozne v casoch,ked sa RKC bali i krali.Palenie knih bola totalna cenzura a je mizive mnozstvo povodnych dokumentov spred 16.storocia.Nieco muselo zmiznut,ze?
Vraj sme sa objavili v 5.storoci ako barbari z nejakych mociarov..
-bol tu clanok,ze sa geneticky potvrdila autochtonnost obyvatelstva na nasom uzemi..sme tu 8000rokov.Vtedy sme sa pristahovali..ale boli sme aj predtym.
-lingvistika:porovnajte si bohatost slovanskych jazykov.Neviem presne cisla(pise o tom A.Horak).
LenkaB-ziadni Byzantinci nam nemohli priniest pismo a kulturu,pretoze mame kulturu starsiu,nez su greci.Pismo "stvorili" odobranim par pismen zo slovanskej azbuky..

Pokrestancovanie bolo uspesne az po vyvrazdeni vsetkych nesuhlasiacich dospelych(90%obyvatelstva Kyjevskej Rusi).A decka prevychovali..

Historia je totalne zmanipulovana Judejcami,ktori stvorili RKC,pokrivili Jezisov odkaz(on nebol Zid,ale bol poslany Zidom).

Su to len criepky mozaiky,kto chce vediet viac,nech si precita clanky na vedy.sk a leva-net.cz

A hlavne prosim,aby si to precitali odporcovia,predtym,nez zacnu prskat zlc.
Dakujem a vsetkym pekny den prajem!:-)


prd . vocahepu72   |   ip:78.98.160   |   2011-12-06  (08:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ty si zae vsetko pochopil Johny ale sak mne to nevadi klanaj sa komu sces, aj papezovi a biskupom prsten boskaj pre mna za mna len pochop ze hovoris ako indian co neznasa svojich predkov lebo boli "pohania" oni sa divaju tak isto na teba ak im to neni jedno ze cosi dake chudatko zmetene okupane zlatou korunou mysli...pre nich bol pohan krestan tak isto ako pre inych za to ze rim mal silu armady a zarazil kriz meca do kazdeho s inym pohladom na svet nema patent na rozum ani teoriu vzniku vesmiru nieto este cloveka. aj svatky vase teda ich fasistov, boli preonacene sak jezis se nenarodil hen na vianoce to je pohansky datum ty odpadlicka cirkev :) a vecina svatkov je tak nasteluvana ci ty nevis necitas neinformujes sa to ale neny ospravedlnenie. sa vas tedajsi symbol ranny bol pentagram to bol symbol ochrany u veciny narodov a filozofii. takto by som mohol vymenuvavat aj cely den.dosi ta chlebom vo vine namacanom opil brate.


pEET . nubavahe41   |   ip:195.146.1   |   2011-12-06  (08:52)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  
LenkaB ste extreeeeme vedľa! Západná kultúra vraj ... to nevidíte čo so západom prichádza, zánik kultúry a nie kultúra ...
Runové písmo a azbuka boli najstaršie rovné času Mayského písma, tak už prosím nedržte bludy s Cyrilom A Metodom, chazarskými agentmi pre zotročovanie Rusi!
Neboli sme dobyvateľní - o tom svedčí aj Bojovník na koni čo prepichuje draka - veľká vojna s Čínou, Víťazstvo ... atď atď ..
Až náboženstvo šírené zo Západu zhora (rozumej cez panovníkov)potlačilo silu Slovanov.
Pagan - Poganij - človek idúci vlastnou cestou - rozumej cestou Boha, nie cestou Otroka - ako učí Kresťanstvo - Kresťanstvo, ktoré učí klaňať sa židovskému spasiteľovi ... Dogmy ako trám !!!LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-12-06  (09:53)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Zemislav, žiarislav, peet fľaša atd. – veď budťe pohania, kto vám bráni?

Prd – a ty žiješ v nejakej zemľanke, alebo v dome? Tiež si potom zabetonoval matku zem – hanbi sa.
Mimochodom - mojimi koreňmi sú Ježiš Kristus, Otec a Duch Svätý. V nich verili moji predkovia, slovanskí pohania a ľudské obety sú môjmu srdcu už príliš vzdialení...každý máme svoju cestu.

(Čo sa týka tých falických symbolov – odporúčam pozerať menej porna, potom sa možno dokážeš pozerať na svet aj inými očami)LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-12-06  (09:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mimochodom - niektorí nadávajú, že cirkev brzdila pokrok, ďalší nadávajú, že cirkev je príčinou pokroku. Tak sa rozhodnite vážení, alebo - kto chce psa biť, palicu si nájde. Vytvorili vám nepriateľa a vy slepo opakujete


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2011-12-06  (10:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  FC, mozes sa snazit ako chces, ale tie tvoje skratky su len smiesnou a nicnehovoriacou napodobeninou. FC je skratka uz oznacenie, ktore ti pravom patri.
A samozrejme k tomu patri aj tvoja retorika o zbozsteni cirkvi, bez ktorej by sme tu len prihluplo sedeli. Zatial co teraz len prihluplo sedia navstevnici kostolov a so slabomyselnym vyrazom v tvari pocuvaju toho panaka za ponkom.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-12-06  (10:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dnes je svätého Mikuláša rafi, čo urobíš so všetkými sladkosťami? Vyhodíš ich od zlosti do koša? Predpokladám, že zemislav, žiarislav and. co ich pôjdu spáliť na potok ako Morenu. LOL


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2011-12-06  (10:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  FC, kedze ziadne tieto sviatky nevyznavam, ale celorocne si robime s manzelkou radost, bez ohladu, ci nejakeho fiktivneho Zida pribili na kriz neidentifikovatelneho tvaru, ci jeho hypoteticke narodenie, je tvoja otazka ako vzdy bezpredmetna.Zemislav . mymygage45   |   ip:213.81.16   |   2011-12-06  (10:53)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Svetlonos: namiesto čakania na moje odpovede si Védy radšej sám prečítaj. A kde súdim ? Ja len konštatujem zrejmé fakty :)
LenkaB: prečo potrebuješ nejaké škatuľky? Nie som pohan, ale keď nevieš žiť bez toho, aby si ma niekde zaradila, tak by som radšej bral označenie rodnoverec :) Kde robili Slovania ľudské obety ? O pár prípadoch som čítal, ale aj tie sa diali až v dobe, kedy im začali vnucovať kresťanstvo ohňom a mečom. Už len fakt, že Slovania svoju vieru nikomu násilne nevnucovali hovorí o veľkom duchovnom rozdiele oproti katolíckej cirkvi. Koľko ľudí prišlo o život v mene križiackych výprav a inkvizície ? Zaujímavé, že ľudia ktorí sa snažili o národné prebudenie a pozdvihnutie Slovenského národa, si dávali pôvodné slovanské mená ako Velislav, Vajanský, Miloslav, Timrava, atď... Údajní šíritelia "pokroku" ako napr. Cyril a Metod priniesli akurát tak ničenie svätohájov a pokresťančenie pôvodných sviatkov (Vianoce, Veľká noc, Sviatok všetkých svätých, atď.) Prečo napr. Veľká noc nie je v ten istý deň, ale riadi sa podľa splnu mesiaca ? Cirkev sa odlúčila od prírody a zaviedla mužské božstvo. Kedysi uctievané ženy (matky) počas vlády cirkvi stratili svoje postavenie v spoločnosti a stali sa z nich slúžky a majetok mužov. A je neskutočná irónia, že práve ty píšeš niečo o vytvorenom nepriateľovi. Liečitelov, uctievačov prírody a prírodných živlov a všetkých ktorí nezapadajú do plánov cirkvi treba zabiť, upáliť alebo umučiť, aby sa zriekli svojho presvedčenia a prijali čo im prikážu. Skutočná ukážka katolíckej lásky. Slovania Ježiša nepotrebovali, lebo nemali pomýlené myslenie ako Židia a tak im nebolo treba ukazovať správnu cestu lásky a vďačnosti. Skutočne by si si mala niečo naštudovať o svojich predkoch, lebo ich neprávom považuješ za nevzdelaných barbarov a pritom boli viac civilizovaní ako nasledovníci Vatikánu...


Zemislav . mymygage45   |   ip:213.81.16   |   2011-12-06  (10:57)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Zase píšeš o niečom, o čom nič nevieš :)
BOHYŇA MARA (MORÉNA) – Veľká Bohyňa Zimy, Noci a Večného Sna a Večného Života. Bohyňa Moréna neukončieva ľudský život, ale dáva ľuďom Rasy Večný Život vo Svete Slavi. Je Bohyňou-Ochrankyňou Súhvezdia Líšky na Svarožom kruhu.
Pri Bohyni Mare sa opäť pristavíme a povieme si niečo viac. Patríme totiž medzi naozaj málo národov, ktoré dnes poznajú Bohyňu-Ochrankyňu svojho národa. Hoci sa to zdá málo pravdepodobné, runový znak Bohyne Mary (u nás nazývanej aj Moréna) je dodnes našim štátnym znakom! Ak by ste začali dôkladne hľadať odkiaľ pochádza náš erb, dostali by ste sa skôr k nejasným predpokladom a nie reálnym podkladom. V podstatnej miere za zachovanie erbu môžeme ďakovať štúrovcom, ale „oficiálne“ vysvetlenia stavajú na neodôvodnenom predpoklade, že ide o „misijný dvojkríž“ katolíckej cirkvi – a, akože ináč – o veľkú zásluhu našich kresťanských svätých patrónov, Cyrila a Metoda – dvoch pologramotných mníchov. Chrámy s runou Bohyne Morény – teda dvoj ale aj trojramenným krížom, pretože runové znaky sa nadväzujú na hornú základnú líniu ako od nich odvodený a zjednodušený sanskrit – existovali na slovanských územiach dávno pred príchodom agresívneho kresťanstva a nemali s ním vôbec nič spoločné.
Bohyňa Moréna je jednou z troch sestier Premúdreho Boha Perúna. Veľmi často ju nazývajú aj Bohyňou Smrti, ktorá končí pozemský život človeka v Javnom Svete. Bohyňa Moréna neukončieva ľudský život, ale dáva ľuďom Rasy Večný Život vo Svete Slavi.
Tradične sa predpokladá, že Veľká Bohyňa Moréna má na krajnom severe Midgard-Zeme Ľadové Príbytky, v ktorým rada oddychuje po cestách po Prečistej Svarge.
Keď Bohyňa Moréna prichádza na Midgard-Zem, celá Príroda sa ukladá na pokojný zimný spánok, pohrúži sa do dlhého, trojmesačného spánku, lebo povedané je v Santiách Védach Perúna: „Veľké Ochladenie prinesie da΄Árijský vietor na túto zem a Moréna ju na tretinu Leta (= dnešného roka) prikryje svojim Bielym Plášťom“ (Santia 5, šloka 3).
A keď Moréna odchádza do svojich Ľadových Príbytkov po dni Jarnej rovnodennosti, nastáva prebudenie Prírody a všetkého života. Na počesť odchodu Bohyne Morény na Sever sa každoročne slávi sviatok Kranogor, Deň Odpustu (pôvodne Maslenica) Morény, ktorý sa tiež nazýva Sprievod Bohyne Zimy.
V ten deň sa páli slamená postava, ktorá však symbolizuje nie Bohyňu Morénu, ako si mnohí myslia, ale snežnú Zimu. Po rituáli pálenia slamenej postavy sa hrsť popola rozviala nad poľom, sadom alebo záhradou, aby vyrástla dobrá, bohatá úroda. Lebo, ako hovorili naši Predkovia: „Bohyňa Vesna na Midgard-Zem prišla, na Krasnogor nový život priniesla, oheň zapálila a zimné snehy roztopila, celú zem živou silou napojila a zo sna Morény zobudila. Matka Zem dá poliam našim životodarnú silu, bude zrno na našich poliach rásť, aby všetkým našim Rodom bola dopriata dobrá úroda“.
No Bohyňa Moréna, okrem dohliadania na oddych Prírody na Midgard-Zemi, keď Matka Príroda naberá živiace sily na jarné prebudenie pre život rastlinného a živočíšneho sveta, dohliada aj na životy ľudí. A keď pre ľudí z Rodov Veľkej Rasy nastane čas odísť na ďalekú púť po Zlatej Ceste, Bohyňa Moréna dáva rady každému zomrelému človeku v súlade s jeho pozemským Duchovným a svetským životom, ale aj vo vzťahu k jeho nadobudnutej budovateľskej skúsenosti, aby vedel, akým smerom má pokračovať na svojej posmrtnej Ceste do Sveta Navi alebo do Sveta Slavi.
Bohyňa Moréna je ochrankyňou Súhvezdia Líšky na Svarožom Kruhu.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2011-12-06  (10:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja nadmieru zaujimave, ze zastankynou mizogynneho nabozenstva je prave zena.


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-12-06  (11:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tradične sa predpokladá, že Veľká Bohyňa Moréna má na krajnom severe Midgard-Zeme Ľadové Príbytky, v ktorým rada oddychuje po cestách po Prečistej Svarge.

zemislav..
to tomuto fakt veris??:-DDDDDDDDDDDD


Zemislav . mymygage45   |   ip:213.81.16   |   2011-12-06  (11:35)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  joplins: to sú názory mojich predkov, nie moje. Nikde som nepísal, že tomu verím od slova do slova. Keď si prejdeš prebudením kundalíni a určitými stavmi, tak pochopíš trochu viac, ako chápeš teraz. Alebo aspoň psychadelický zážitok s hubami, ayahuascou, šalviou a pod. by ti ukázali niečo mimo bežné ľudské chápanie. Vieme minimum o dejinách civilizácii pred nami, tak preto si ani netrúfam tvrdiť, či to je pravda alebo nie. Existujú rôzne entity a nižšie "božstvá" o ktorým nemáme tušenie a preto sa smiať z viery starých civilizácii, ktoré mali duchovné znalosti na vyššej úrovni ako my teraz, je viac ako nemiestne. A ten úryvok som uviedol kvôli poznámke o pálení Moreny.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-12-06  (11:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins - no vidíte to, velebnosti? +


adam . cytetala8   |   ip:195.80.16   |   2011-12-06  (12:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zemislav
práve tie "nižšie božstvá" keď si už myslíš , že to zvládaš, ťa môžu dostať.
je to nebezpečné experimentovať s tým, a aj nepotrebné. daj si pozor. niet lepšieho spoločníka do iného sveta ako ježiš kristus. nebude ti stačiť, žiadny bôžik ani pomocný dux. aj oni podliehajú bohu a vedia to, teda sám sa spoliehaš na niečo slabé, ak už nie priamo na niečo, čo ťa oklame a dovedie do zatratenia. aj keď to vyzerá lákavo.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-12-06  (12:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zemislav - inak prečo hovoríš, že neviem o čom píšem? Ešte si nepočul o pohanskom zvyku pálenia moreny? :
http://www.youtube.com/watch?v=-l3lWyZN9Ew&;feature=related

"Morena bola staroslovanská bohyňa zimy a smrti.
Je zosobnená zimou, na jar končí jej vláda.
Tradičným zvykom je vynášanie Moreny a jej upálenie alebo utopenie.
Najčastejšie sa hádže z mosta alebo zo skaly."Sheldon . hyhopyqu52   |   ip:87.197.12   |   2011-12-06  (12:26)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Slovansko-Arijske Vedy a veľa staroslovanskych textov su napisane takym sposobom, ze samotny napisany text ma mnohovrstevnu vyznamnost, teda zalezi na prebudenosti a vnimavosti daneho cloveka co to cita, ci rozumie napisanemu len ako slovo po slove a predstavuje si (napriklad vyssie uvedeny text o Morene) to co tam je napisane ako realizaciu do nasho 3D prostredia, alebo vnima text ako celok a z neho dokaze vynat celistvu informaciu - takyto sposob zapisu textov starymi zrecmi bol z dovodu zachovania informacie...
ano - takisto tomu neverim, ze niekde v Gronsku ma Morena chalupu - to nie. Ten text treba vnimat inym sposobom. Levashov o tom hovori velmi dobre.... Mimochodom aby ste sa do mna nenavazali - nie som dogmaticky krestan, nie som ani pohan, ani ateista. Verim v Boha, Prvotny Zdroj, Velky Ramcha - nazvime si to ako chceme. Uznavam ucenie Jezisa Krista - ale takisto viem, ze ho katolicka cirkev upravila pre svoju potrebu ovladania a ze bezvedome zahubila nasu povodnu kulturu. Bohuzial su to fakty. Uznavam svojich predkov a citim svoje Slovanske korene a napriek tomu nie som ziadny v lanovom platne zabaleny... snazim sa zit v sulade s prirodou, ale vyuzivam aj moderne technologie... ziadny extrem nie je dobry


Zemislav . mymygage45   |   ip:213.81.16   |   2011-12-06  (12:35)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Adam: pozorne si prečítaj môj príspevok, lebo ti asi unikla jeho podstata. Ja viem, že stvoriteľ je len jeden resp. jedna ( dualita neexistuje ). A Ježiš nebol boh, ale súčasť stvoriteľa, tak ako sme aj my a všetko okolo nás jeho prejavením a súčasťou. Takže aj tie nižšie božstvá sú jeho súčasťou a všetko má svoj dôvod na existenciu, takže sa neboj, že ma niečo zláka do zatratenia :D A pichnem do osieho hniezda katolíckej cirkvi. Náš regionálny boh je SLNKO :)


Zemislav . mymygage45   |   ip:213.81.16   |   2011-12-06  (12:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sheldon: veľmi dobre si to napísal :)


Martin . nujogibe55   |   ip:195.91.10   |   2011-12-06  (14:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Preboha, to co tu riesite ludia?


DrotarzNYC . basefudi56   |   ip:66.36.243   |   2011-12-06  (15:28)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Jozefe, čo nosia svätý tato na hlave keď im je zima na uši? Mitra. Je to kalap ktorým sa hrdil Mithra, boh slnka, teda materialny boh.Friedrich Barbarossa, vodca Teutonov, sedi podľa legendy na tróne a keď sa mu otoči brada 3x okolo stola tak vstane na posledný biblický boj medzi Gog a Magog. Dolfi nazval operáciu proti Rusku operácia Barbarossa. V tom istom čase Vatikánski hrdlorezi likvidovali pravoslávnych Srbov v koncentračnom tábore Jasenovac.
http://en.wikipedia.org/wiki/Jasenovac_concentration_camp
Nie je to pekný pohľad.
Teutoni porazili rímanov v Teutonborgskom lese. Prečo nie v Germánskom?

Vieš Jozefe, že si niekto vymyslí pohádky ktorými oblbuje ľudí je síce nemorálne, ale blbí sú ktorí uveria. Ale to že si niekto najme vojakov a tieto pohádky vnucuje druhým nasilu je zločin.


DrotarzNYC . basefudi56   |   ip:66.36.243   |   2011-12-06  (15:35)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  a tento zločin pokračuje dodnes, keď kríž a vieru vymenili za frídom a demokrasi. Samozrejme že kriminálne živly a ciele v pozadí zostávajú tie iste. The empire of the city


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-12-06  (15:42)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Verte si čomu chcete, keď už vám ani Ježiš Kristus nie je dosť dobrý - na vlastnú zodpovednosť. Nech sa páči, mínusky


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-06  (15:44)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Drotár...ale čo nepovieš?...očierňuješ CIRKEV, len na základe toho čo si našiel v Googly?...skús sa opýtať aj Kňazov, oni majú znalosti z kníh.


silver . sirebuhy98   |   ip:85.237.22   |   2011-12-06  (17:53)
58% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Lenka a lucifer, uvedomte si jednu základnú premisu a tou je Ježíš verzus Církev. Potom si už len vytiahnite Ježišové premisy typu: "poznáte ich po ovocí" a ako sa prihovára k farizejom. Taktiež si všimnite čo hovorí Ježíš o modlitbe a porovnajte s monster procesmi čiernokňažných zombíkov a ich oviec. Zoberte si predchádzajúce vyjadrenia cirkvi a porovnajte s tými dnešnými. Viac farizejstva nájdete už len v politike u demokratických kresťanských liberálov( http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Mikul%C3%A1%C5%A1_Dzurinda) a tzv. konzervatívcov: (http//necyklopedia.wikia.com/wiki/KDH) spoločne s boľševikmi okolo Róberta( http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Robert_Fico), ale nie o nich som chcel. Obávam sa, že pre svoju slepotu by ste sa mohli stať obeťami cirkvi, zneužívajúcej Vašu vieru. Mimochodom, Lenka blbá nie si, tak by si mohla pochopiť, čo z Vás žien spravilo patriarchálne náboženstvo, kde sú ženy klasifikované ako nejaké nepodstatné poddruhy a šľapky. Nezabudni na celý vtip tohoto klamu: NÁBO-ŽENSTVO. A teraz si pozri tú úchylnú hierarchiu vo Vatikáne.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-06  (18:06)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  silver...tak to si zle odhadol pretože každý Kňaz ti povie to isté a to je...žena je rovná mužovi....kde ti chodíš na tie hlúposti?...


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-06  (18:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mimochodom tieto politické strany už dávno neslúžia BOHU.


mkultra . jytewedu51   |   ip:78.98.55.   |   2011-12-06  (18:44)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Ok, rád by som pridal zopár postrehov.
1, Za prvé, pri všetkej úcte k mojim predkom, nemôžem veriť v pohanských bohov Perúna, Velesa, Morénu, Černoboga a už vôbec ich nebudem uctievať. Biblia jasne hovorí, že existujú mnohé entity, ktoré sa chcú nechať uctievať ako Boh. Neviem, prečo by som mal vzdávať vďaku stvorenému a nie Stvoriteľovi.

2, Vedy.sk - začal som čítať tie články, som asi v 1/3. Niečo stojí za zamyslenie, ale väčšina materiálu na tej stránke stojí za fajku dymu. Taký je to matroš. Asi ako vesmírni lidé alebo scientológovia. Sú tam úžasné tvrdenia, ale žiadne zdroje, z ktorých autor čerpal. 90% z toho čo som si chcel overiť, mi google našiel iba na jednej stránke na celučičkom internete - vedy.sk. Čistý L.Ron Hubbard.

3, Večer som nad tým všetkým rozjímal a povedal som si, skúsim sa obrátiť na Bibliu - ak je to Božie Slovo, snáď mi nejako poradí. Zatvoril som teda oči, otvoril naslepo Bibliu a zapichol prst len tak- otvoril som oči a prečítal som to, na čom spočinul môj prst - spadla mi sánka, prečítal som totiž toto(na náhody neverím už roky rokúce):

Jozua 1,7

Len buď silný a veľmi odvážny, aby si konal podľa zákona, ktorý ti prikázal môj služobník Mojžiš. Neodboč od neho ani napravo, ani naľavo, aby si si rozumne počínal vo všetkom čo podnikneš. Nech sa táto kniha zákona nevzdiali od tvojich úst.
silver . sirebuhy98   |   ip:85.237.22   |   2011-12-06  (18:45)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Na tie hlúposti chodí cirkev a Ty ich papáš. Rádová sestra, toť vsjo, čo je žena v cirkvi. "Povie každý kňaz." To choď tvrdiť do Vatikánu, nie mne. A že nech si prerobia hierarchiu ak si majú byť rovní. Hlúposti? Tak potom definuješ svoju vieru a hierarchiu v cirkvi. S tým potom súhlasím. Politické strany nikdy neslúžili Bohu, rovnako ako ani cirkev Vatikánska. A mimochodom, čo Ti hovorí konkordát medzi exkrementovou stolicou a SR. Malý príklad ako si schopný vnímať súvislosti:http://astro-tabu.sk/47_zneuzita_viera.html


silver . sirebuhy98   |   ip:85.237.22   |   2011-12-06  (18:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://vedy.sk/sk/dejiny.php


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-06  (19:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mkultura....oslovil ťa priamo BOH...to sa nestáva hocikomu:)...silver...otec a syn, to nieje hierarchia?...ale každý chce pre každého len to najlepšie....či nie?


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-12-06  (19:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pacient, už si si viedol celkom dobre a zrazu bum! Znovu oplzlá nadávka umocnená funkciou Caps_LOck...!


silver . sirebuhy98   |   ip:85.237.22   |   2011-12-06  (19:30)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Ja o voze Ty o koze, lucifer. Čo sa babe chcelo, to sa babe prisnilo. Až uvidím z Tvojej strany argumenty, môžme diškurovať ďalej. Mkultru mohol osloviť maximálne tak JHVH, myslím, že inak uvádzaný ako Adonai, ale na to až takú odborník. Nie som. Mimochodom Ježiš sa mal vyjadriť: "Neprišiel som zrušiť prorokov." Ak teda niekto zruší vieru a vedomostí svojich predkov a začne sa klaňať cudzím ideológiam, entitám exportovaným z Ázie, tak toto ja nazývam jednoducho samodeštrukciou.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-06  (19:40)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  silver....ja sa ti snažím vysvetliť že je úplne jedno kto zastáva post Kňaza, najdôležitejšie je aby prinášal BOŽIE slovo a dobro ktoré káže BIBLIA...mimochodom len si uveril hlúposti na nete...takých je tam plno a v lepších podobách ako sa prepisovala BIBLIA...BIBLIA nebola NIKDY, opakujem NIKDY prepisovaná...BOH si svoje slová stráži...ale to na nete nenájdeš, Kňaz ti vysvetlí ako to v skutočnosti je, stačí sa ho opýtať, možno ti ukáže aj nejaké staré BIBLIE môžeš porovnať.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-12-06  (19:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  m kultura, skúsila som tvoju metódu a vieš čo som otvorila ja?:

Vyslanie dvanástich

Zvolal svojich dvanástich učeníkov a dal im moc nad nečistými duchmi, aby ich vyháňali a uzdravovali každý neduh a každú chorobu. Týchto dvanástich Ježiš vyslal a prikázal im:
„Priblížilo sa nebeské kráľovstvo“ Chorých uzdravujte, mŕtvych krieste, malomocných očisťujte, zlých duchov vyháňajte. Zadarmo ste dostali, zadarmo dávajte. Neberte si do opaskov ani zlato, striebro, ani peniaze, ani kapsu na cestu si neberte, ani dvoje šiat, ani obuv, ani palicu, lebo robotník si zaslúži svoj pokrm.
Keď prídete do niektorého mesta alebo dediny, vypytujte sa, kto je vás tam hoden. Tam potom ostaňte, kým nepôjdete ďalej. Keď vojdete do domu, pozdravte ho. Ak ten dom bude toho hoden, nech naň zostúpi váš pokoj, ale ak toho hoden nebude, nech sa váš pokoj vráti k vám. A keby vás niekto neprijal, ani vaše slová nevypočul, z takého domu, alebo aj mesta odíďte a straste si prach z nôh. Veru, hovorím vám: krajine Sodomčanov a Gomorčanov bude v deň súdu ľahšie ako takému mestu.

Hľa, posielam vás ako ovce medzi vlkov. Buďte teda opatrní ako hady a jednoduchí ako holubice. Chráňte sa ľudí, lebo vás vydajú súdom, budú vás bičovať vo svojich synagógach a pre mňa vás budú vláčiť pred vladárov a kráľov, aby ste vydali svedectvo im aj pohanom. Ale keď vás vydajú, nestarajte sa, ako a čo budete hovoriť, lebo v tú hodinu vám bude dané, čo máte povedať. Veď to už nie vy budete hovoriť, ale Duch vášho Otca bude hovoriť vo vás.

Brat vydá na smrť brata a otec dieťa. Deti povstanú proti rodičom a pripravia ich o život. Všetci vás budú nenávidieť pre moje meno. Ale kto vytrvá do konca, bude spasený. Keď vás budú prenasledovať v jednom meste, utečte do druhého. Veru, hovorím vám: Nebudete hotoví s Izraelskými mestami, kým nepríde Syn človeka.John11146 . vexutefo87   |   ip:89.102.36   |   2011-12-06  (19:46)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  prd . vocahepu72 | ip:78.98.160 | 2011-12-06 (08:39)

Plne suhlasim. Kamenom urazu je zda sa to, ze Biblia automaticky u teba znamena Vatikan (Rimsky Katolicizmus)?
Len tolko, v Biblie je to asi takto: Vatikan vs. Kristus.

Tak ako si clovek nevybera rodicov, tak ani predkov; a nema automaticky dane zobat z ruky kazducicku tradiciu / poveru / slavnost.
A Jezis Nazaretsky - Kristus Zidom stale je; a prisiel nas vyslobodit, prvorade Zidov / Izraelitov od dodrziavania Mojzisovho 'Tradicneho'/ceremonialneho zakona: prorocky predobraz Krista a jeho obety.
A vo svetle Jeho posolstva nepovazujem navrat k pohanstvu za mozny.

A ak sa teraz 'militarizuje' navrat k slave Slov(i)enskych / Slovanskych / Slavskych ved (ci ako), nie je to rovnaka razia ako Kriziacke vypravy RKC?

-

A pridavam sa k vyjadreniu pisatela 'mkultra'.


silver . sirebuhy98   |   ip:85.237.22   |   2011-12-06  (20:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://astro-tabu.sk/34_betlehem.html


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-12-06  (20:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Silver a spol., ktorý mi dávate tieto otázky. Je to presne naopak – všade okolo sme svedkami poníženia ženy – nahé krasotinky, pornoherečky, nabádanie na vzťahy, kde sa má žena oddať už pomaly prvú noc – vzťahy, kde žena dáva zo seba všetko a muž iba svoj ejakulát (sorry za hrubosť, ale je to tak), kde je žena ponížená na sexuálny objekt uspokojenia mužského samca, ktorý sa chváli svojimi „skalpmi“ – snad ešte nikdy žena nešla pod cenu tak, ako dnes.

Naopak – cirkev hovorí o dôstojnosti ženy:
Naše uvažovanie zacielime predovšetkým na obhajobu dôstojnosti ženy, pretože sa nám zdá, že práve široko medializované ponižovanie ženy a presadzovanie správania, ktoré je v rozpore s jej vnútornou štruktúrou bytia oslabuje vykonávanie tej úlohy, ktorú za ňu nik iný v rodine i spoločnosti nemôže vykonať. Práve tu je srdce manželskej spirituality, tu vnímame aj prameň osobitnej schopnosti milovať a vytrvalosti vo vernosti, lebo práve žene je daná možnosť nosiť v sebe iného človeka a dávať mu samu seba, telo i krv, a to všetko ženu povznáša a dáva jej celkom osobitnú veľkosť.

Pápež Pius XII v jednom svojom príhovore novomanželom povedal: „Naozaj, žena a matka je ako slnko rodiny. Je slnkom svojou veľkodušnosťou a schopnosťou obetovať sa, stálou radosťou, pozornou a milou starostlivosťou o všetko, čo môže urobiť radosť mužovi a deťom. Ona sála okolo seba svetlo a srdečné teplo. Hoci sa hovorí, že manželstvo je šťastné vtedy, keď obaja manželia idú doň s túžbou urobiť šťastným toho druhého, a nie seba, a hoci to závisí od obidvoch, predsa len takýto vynikajúci duševný zmysel a úloha sú výsadou ženy. Ona je od prírody obdarená materským citom a akousi zvláštnou múdrosťou a rozumnosťou srdca. Preto na príkrosť odpovedá vľúdnosťou, keď ju urazia, dá najavo svoju dôstojnosť spojenú s úctou, tak ako keď slnko na západe ožiari zlatými lúčmi ťažké mraky. Počujte, čo o nej hovorí Sväté písmo: „Pôvab úprimnej ženy potešuje muža. Svätá a cudná žena je pôvab nad pôvab. Ako slnko, čo vychádza svetu na Božej oblohe, tak je krása dobrej ženy ozdobou jej domu.“ (Sir 26, 16n) Áno, žena je slnko rodiny zvláštnou prirodzenou a šľachetnou úprimnosťou, vážnou jednoduchosťou a ušľachtilou kresťanskou dôstojnosťou; ďalej vnútornou sústredenosťou, duševnou vyrovnanosťou a príjemným vystupovaním, vkusným oblečením a prizdobením i skromným a príťažlivým správaním.
Jemný a vnímavý duch, pôvabné črty tváre, mlčanie a úsmev bez zlomyseľnosti, pohyby hlavy prezrádzajúce dobrotu, to všetko jej získava krásu ušľachtilého a pritom jednoduchého kvetu, ktorý otvára lupene na prijímanie a vyžarovanie slnečných farieb.“mkultra . jytewedu51   |   ip:78.98.55.   |   2011-12-06  (20:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB:

Dobre si otvorila! Toto je presne dôvod, prečo je dobré byť kresťan. Všetky pohanské a polyteistické náboženstvá buď priamo uctievajú svet duchov a neľudských entít alebo idú cestou kompromisu. Ježíš je jediný o kom viem, ktorý nevyjednáva z démonmi a stavia sa na stranu ľudí. Za Boha a za náš rod! (ľudský)
Šliapať po hadoch a škorpiónoch!
(Slobodomurári robia dôležité rozhodnutia, keď je slnko v znamení škorpióna, neviem či sú to priamo oni alebo im iba slúžia)

Silver, bol som v Izraeli. V tej dobe som bol v podstate agnostik. A musím ti povedať, že som sa veľmi čudoval tomu čo som zažil. Celý čas som cítil pokoj. Akoby vyžaroval priamo z krajiny pokoj. Vedel som koľko krvi sa prelialo za tie miléniá na tom kúsku zeme. Chodili sme v nepriestrelnom autobuse, všade izraelci zo samopalmi, keď sme brodili rieku Jordán (skôr už iba potok) bolo počuť z Golanských výšin delostreleckú paľbu (vedúca bola z toho na nervy) a ja som cítil ,neopísateľný pokoj. Celý čas, čo sme tam boli, divné?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-06  (20:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pekne si to vystihla Lenka...fakt pekne.


silver . sirebuhy98   |   ip:85.237.22   |   2011-12-06  (20:53)
58% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Lenka, opak je len v Tvojej hlavičke. Malým príkladom je okultizmus zvaný Panna Mária, ktorá počala z ducha svätého. Trochu sa nad tým zamysli. Pán Boh teda mal stvoriť prírodné zákony a následne ich obchádzať? Nebuď smiešna. Na druhej strane sa tomu klaňajú Tí, pre ktorých je sexuálny vzťah obrovským hriechom, celibát im ten tebou spomínaný ejakulát vytlačil do hlavy a vyplnil lebku na miesto mozgu. Oni sa stali tými ktorí zároveň kážu ľudstvu čo je čisté a čo špinavé (hriešne), práve Tí, ktorí to nikdy ani nemali zažiť. Ak sa tomuto fanatizmu ľudia dlhodobejšie podrobujú, potom to môžeme prirovnať k stláčaniu pružiny, ktorá až sa uvoľní môže vystreliť do druhého extrému, ktorý opisuješ Ty. Samozrejme, že títo čiernokňažníci o týchto veciach vedia veľmi dobro a preto vytvárajú dualistický extrémizmus v podobe dobro-zlo, nebo-peklo, boh-diabol, kde bežná ovca nemá šancu rozoznať čo je čo a preto potrebujú výklad farizeja aby sa nebála spraviť krok bez pomyslenia na to, že zhrešila.
mkultra: možno Tvoj nick je najlepšou odpoveďou na to čo si opisoval. MIND CONTROL. Ešte jedna otázka. Bol si sa pozrieť aj na Palestíncov? Ako sa asi musia cítiť? Tiež ako obdarovaní bohom? Skôr trestaní tým IzraHELLským.


mkultra . jytewedu51   |   ip:78.98.55.   |   2011-12-06  (21:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Silver:
Ja som tam bol tancovať zo súborom. Boli sme pozrieť aj palestíncov. Najprv z ich tvárí bolo vidieť znechutenie. Niečo na štýl: super, došli sa na nás pozrieť nejakí bohatí kresťania ako do zoo. Ale asi tak do desiatich minút to celé opadlo a videli, že sme prevažne deti, ktoré nemajú šajn o politike a nemáme žiadnu účasť na ich útlaku. My sme zatancovali im, oni nám zaspievali. Bol to pekný zážitok. Je to smola, že sa tam tak sekajú. Nie som fanúšik sionizmu. Znova však dochádza na Ježiša. Ak by jeho posolstvu ľudia viac načúvali, svet by bol lepší.
Takto moslimovia aj židia uznávajú oko za oko a zub za zub - špirála násilia a odplaty sa nikdy nezastaví, bude iba narastať. Židia stáročia žili v Palestíne v mieri s moslimami pred tým, než vznikol Izrael. Stačí sa pozrieť na izraelskú vlajku a je vymaľované. google - Seal of Saturnlucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-06  (21:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  silver...ak by si UVERIL, pochopil by si všetko, aj to že Panna Mária počala z DUCHA SVÄTÉHO a prečo počala ako panna?....lebo BOH dodržal prírodné zákony...ale ako hovorím pokiaľ neuveríš, nepochopíš...mimochodom, myslíš že BOH sa bude na Kňazov hnevať, ak si uľavia?...s tým sa musíme každý vysporiadať sam, je to diskrétna vec a každý na tejto zemeguli to cíti ináč.


jarka . cydagosy5   |   ip:89.173.33   |   2011-12-06  (21:24)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Panna moze otehotniet- umele oplodnenie- a po sekcii (cisarsky rez) zostane pannou, an ked sa stane matkou.Dnes to zvladne lekar- clovek.


morf . lykipaja50   |   ip:178.41.3.   |   2011-12-06  (21:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Za 16h a 30min.


silver . sirebuhy98   |   ip:85.237.22   |   2011-12-06  (21:27)
58% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Mkultra-splietaš hrušky s jablkami a myslím, že nemáš ani najmenší problém to pochopiť. Nevšimol som si ani u jedného diskutéra, aby tu znevažoval Ježiša. Rozpor je len v tom, že kým Vy ste sa skrz cirkev ktorá farizejský zneužíva Ježiša stali otrokmi JHVH, my chceme pátrať hlbšie po viere našich predkov a žiť v zhode s touto vierou a jej tradíciami. Takže láskavo nezamieňajte Ježiša a cirkev za jedno. Sionizmus dnes operuje nielen v Izraeli. Všimni si praktiky NATO, USA, EÚ. Nie to náhodou koalícia tzv. kresťanských štátov? Nie sme náhodou súčasťou dnes páchaného svinstva v moslimských krajinách aj my? Hlavne, že má každý plné ústa Ježiša a oháňa sa ním, sťa jeho hovorca.


silver . sirebuhy98   |   ip:85.237.22   |   2011-12-06  (21:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Preboha jarka:-))) Toto už radšej ani nejdem komentovať.


silver . sirebuhy98   |   ip:85.237.22   |   2011-12-06  (21:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neboj lucifer, ja verím, ale nie dogmám ako Ty.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-06  (21:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  silver...dobre..a čo s tým majú spoločné skutočne VERIACI...ktorý vyznávajú JEŽÍŠOVÚ CIRKEV?


illuminatedBimbo . wavapihi67   |   ip:178.41.16   |   2011-12-06  (21:34)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Skutočné uctievanie Boha sa neprejavuje v blúznení, v mumlaní modlitieb, v žobraní, kľačaniu, v spínaniu rúk, ani nie v blaženom rozechvení, ale v radostnom čine!

Čo sú dnes vôbec náboženské vyznania? Sú to putá na zotročenie slobodného ľudského ducha, Božej iskry sídliacej vo vás; dogmy a cirkevné poučky, ktoré sa usilujú vtesnať dielo stvorenia do foriem obmedzených ľudským rozumom, teda strhávanie a plánovité znehodnocovanie Božského. Každého kto vážne hľadá tento spôsob odpudzuje, nemôže nikdy prežiť v sebe onú veľkú skutočnosť, čím sa jeho túžba po Pravde stáva stále beznádejnejšou a on nakoniec zúfa nad sebou i nad svetom! Preto sa prebuďte ! Zbúrajte v sebe hradby dogiem, strhnite si pásku, aby k vám mohlo nerušene prúdiť čisté Svetlo z Najvyššieho.
Vo vesmíre pôsobí večný zákon: Iba dávaním dochádza súčasne k prijímaniu, ak ide o trvalé hodnoty! To zasahuje tak hlboko, že to preniká celým stvorením ako svätý odkaz...


silver . sirebuhy98   |   ip:85.237.22   |   2011-12-06  (21:44)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Lucifer, práveže, skutočne veriaci by s takýmito zvrhlosťami nechceli mať nič spoločné a podľa mňa by buď žiadali nápravu alebo z takejto cirkvi čím skôr odišli. Mne to skôr pripadá, že budú obetovaní...
Na dnešnú cirkev si radšej pomôžem samotnou Bibliou: 21Nie každý, kto mi hovorí: Pane, Pane! vojde do nebeského kráľovstva, ale ten, kto činí vôľu môjho Otca, ktorý je v nebesiach. 22Mnohí mi povedia tamtoho dňa: Pane, Pane, či sme neprorokovali v tvojom mene a v tvojom mene démonov vyháňali a v tvojom mene mnoho divov nečinili? 23A vtedy im vyznám: Nikdy som vás neznal. Odídite odo mňa, páchatelia neprávosti!" Mt7
Na veriacich zo zvyku a nevedomých:5A keď sa modlíš, nebudeš ako tí pokrytci, lebo oni sa radi stojaci modlia v synagógach a na uhloch ulíc, aby ich ľudia videli. Ameň vám hovorím, že tam majú svoju odplatu. 6Ale keď sa ty modlíš, vojdi do svojej komôrky a zavrúc svoje dvere modli sa svojmu Otcovi, ktorý je v skrytosti, a tvoj Otec, ktorý vidí v skrytosti, odplatí ti zjavne. 7Ale keď sa modlíte, nežvatlite jako pohania, lebo sa domnievajú, že pre tú svoju mnohomluvu budú vyslyšaní. 8Teda nebuďte im podobní, lebo váš Otec vie, čo potrebujete, prv než by ste ho vy prosili. 9Vy sa tedy modlite takto: Náš Otče, ktorý si v nebesiach, nech sa posvätí tvoje meno! 10Nech prijde tvoje kráľovstvo! Nech sa stane tvoja vôľa jako v nebi, tak aj na zemi! 11Daj nám dnes náš každodenný chlieb 12a odpusť nám naše viny, jako aj my odpúšťame svojim vinníkom, 13a neuvoď nás v pokušenie, ale nás zbav zlého, lebo tvoje je kráľovstvo i moc i sláva na veky. Ameň. 14Lebo ak odpustíte ľuďom ich poklesky, odpustí aj vám váš nebeský Otec; 15ale ak vy neodpustíte ľuďom ich pokleskov, neodpustí ani váš Otec vašich pokleskov. "lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-06  (21:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  silver...JEŽÍŠ spomínal rabínov, ktorý ho nakoniec aj ukrižovali...či nei? ale nechápem čo to má spoločné s ostatnými...nehádž všetkých Kňazov do jedného vreca...ja som v RKC kvôli tomu aby som bol v spojitosti s BOHOM nie s Kňazom?...Kňaz my má cestu ukazovať a keďže žijem ako slušný človek, nemám sa prečo báť...mňa BOH nebude súdiť za hriechy nikoho iného...len za MOJE.


mkultra . jytewedu51   |   ip:78.98.55.   |   2011-12-06  (22:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Silver: Nemyslím si, že pletiem jablká s hruškami a keby aj, stále je to ovocie :-)
Problém vidím takto - vždy, keď niekto povie, že verí Ježíšovi, tak ťa druhá strana automaticky zaradí do kolónky - člen organizovanej Cirkvy - RKC,pravoslávni, evanjelici, atď. Ja som sám za seba, Vatikán je u mňa Babylon tak ako každé organizované náboženstvo, pretože technokrati moci ho vždy pokrivia tak, aby slúžilo na svetské účely a nie duchovné.
Pridám tiež citát z Biblie:
Izaiáš,Ježíš: "Tento ľud ma ctí perami, ale jeho srdce je odo mňa ďaleko. Zbytočne ma však uctievajú lebo ako náuku podávajú ľudské príkazy."

IlluminatedBimbo: My tu otvorene hovoríme o našej viere, prečo aj ty nenapíšeš, čomu veríš, viem, ktorá tradícia hovorí o Božích iskrách... Za každú cenu sa snažíš byť tajomný, chcel by som si ťa zaškatuľkovať, pre pokoj mysle :-)


silver . sirebuhy98   |   ip:85.237.22   |   2011-12-06  (22:09)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Tak to sa môžeme len dohadovať, ale veľmi by ma zaujímalo, ako by sa Ježíš pozeral na dnešnú RKC a hlavne na to čo vykonávala v jeho mene, aby sme sa vrátili k tomu o čom pojednáva článok vyššie, čo nikto nebol schopný vyvrátiť. City of empire je to, čo pohrobkovia rímskej ríše na čele s farizejmi vybudovali. Vatikán, City of London, Washington. Posedná inštancia: OSN a New Age-NWO(v materiálnej rovine). Skús hádať, ktorá cirkev má výsostné postavenie v rade cirkvi OSN. Kto organizuje show zvanú ekumenizmus a porozmýšľaj za akým účelom. Takže ak cirkev mlčí na margo všetkých neprávosti, tak je to v poriadku? Nerobia tieto neprávosti práve jej ovce? Unavuje ma táto debata: ja nič, ja len veriaci muzikant. Som s nimi v jednej kapele, ale to nie ja, to oni hrali falošne...


silver . sirebuhy98   |   ip:85.237.22   |   2011-12-06  (22:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No vidíš, mkultra, nakoniec si napísal to isté čo tu píšem celý deň. Ostatné si obišiel ale nevadí. Ani svet nebol stvorený za jeden deň.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-06  (22:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  silver...ale RKC netvorí len pápež, ale BOH a ľudia...to čo robia za chrbtom veriacich...tak zato nebudú súdení všetci.


silver . sirebuhy98   |   ip:85.237.22   |   2011-12-06  (22:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prepáč lucifer, ale si minimálne naivný. No úprimný...


mkultra . jytewedu51   |   ip:78.98.55.   |   2011-12-06  (22:30)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Silver- ja by som to prirovnal k ceste autobusom. Duchovná púť je cesta. Môžeš ísť sám, hľadať, potkýnať sa, blúdiť a aj sa stratiť. Alebo môžeš ísť plne klimatizovaným autobusom, pohodlne, v dobrej spoločnosti, ale už neurčuješ smer cesty ty. Skončíš tam, kam ťa vodič zavezie. Je to otázka dôvery a rešpektujem ak niekto dôveruje napr.RKC. Ja nemám problém s radovými veriacimi, ale s vrcholom organizačnej pyramídy.


silver . sirebuhy98   |   ip:85.237.22   |   2011-12-06  (22:55)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  No tak tým rádovým cestujúcim zapraj aspoň šťastnú cestu a čo najmäkšie pristátie, ja by som im najradšej zaprial čo najrýchlejšie vytriezvenie, aby nemuseli vďaka šeroslepote na ktorú si draho kúpili lístok doplatiť. Pozdrav od uja Albiho Pikeho a Papa Raciho:http://news.branyvnimani.cz/?article_id=8938
Ešte niečo na pobavenie:http://necyklopedia.wikia.com/wiki/P%C3%A1pe%C5%BE


illuminatedBimbo . wavapihi67   |   ip:178.41.16   |   2011-12-06  (22:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vaša myseľ má byť len pokorný sluha v tomto vašom krátkom živote ,teda v tele.A preto k rozumu aj tak zvnútra pristupujte "naučte sa to" nakoniec váš mozog stejne zhnije v hrobe.....ide len vyššie vyvinutú organickú formu ktorá je podrobená zániku,ale podstata ... že vo vás je niečo veľmi jemné a krásne ,kde nedovoľte vášmu rozumu aby to vo vás zadusil pretože potom tisíce rokov len v životoch trpíte a neuvedomujete si kto a čo vlastne ste a čoho ste súčasťou.
Smrtelníci čo vy vlastne o stvorení viete?!
Vy neviete nič...priznajte si to ....tak nízko v tele teda v hmote ste dobrovoľne uveznení ,aby ste s touto skúsenosťou začli trvale existovať.Máte možnosť sa zrealizovať do podoby "trvale existujúceho seba-vedomia" ktoré raz už nebude potrebovať hmotné telo ,ale toto vaše vedomie bude na úrovni sfér kde niet času ani hraníc a ktoré vám poskytnú ten pravý domov...


bublinka . pahequji50   |   ip:95.103.80   |   2011-12-06  (23:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.abundanthope.net/pages/
dajte si prelozit,kto neviete anglicky, neuveritelne obrovske mnozstvo a aj aktuakizovane spravy,ktore nikto nebude stihat prekladat do slovenciny.
Stranky su udrziavane judaistami,izraelitmi,ktori tvrdia ze zidia (jewis) nie su z 12 kmenov judei. Zidov-sionistov tam volaju Jewis a pisu ,ze jezis nepovedal 12 kmenom judei, ale kmenu Jewis (zidom),ze ich plemeno pochadza z diabla.
Urobte si obraz aky chcete,ale rozhodne sa nudit nebudete.MeGusta . mybodite20   |   ip:78.98.167   |   2011-12-06  (23:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bimbo hovoris urcite o ceste za poznanim alebo inak povedane osvietenim moja otazka znie, na kolkatom z tych 8mich stupnov si ty? hovoris mudro a neosobne to je dobre ale zvedavost vitazi

a o védach? zistime coskoro ved ked je cirkev taka super nech vytasi z katakomb pod vatikanom co ma skryte ked sa nema za co hanbit


bublinka . pahequji50   |   ip:95.103.80   |   2011-12-06  (23:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
pardon,stal sa preklep: toto je spravna adresa:

http://www.realjewnews.com/


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-12-06  (23:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  silver.


Trochu sa nad tým zamysli. Pán Boh teda mal stvoriť prírodné zákony a následne ich obchádzať? Nebuď smiešna.

tak toto fakt nie je argument..
jedine co to vystihuje je- "kto chce psa bit ,palicu si najde"

je to ako keby si obvinoval, Henriho Forda,ze hoc vyvynul auto musi ho aj pouzivat!!
ved taky Henri musi vediet urcite sam aj lietat..

ja by som povedal, mily silver,ze prave to ,ze porusil tento zakon ktory sam stvoril ,je dokazom toho ,ze je Boh!!
lebo keby to bolo obycajnou cestou,,a Jezis by sa narodil ako kazdy clovek,,tak by kazdy mohol povedat - ved on je syn Jozefa..je to ludsky potomok,,a robi sa Bohom!!
no takto su ludia bez vyhovorky..a jedine "spekulanti" za kazdu cenu mudry, povedia,,- vje to smiesne,ze by Boh ktory stvoril zakon,,ich musel potom obchadzat..a teda to je dôkaz toho ,ze to nie je pravda!!"

toto je na smiech silver..
tvoje slovickarcenie..
silver . sirebuhy98   |   ip:85.237.22   |   2011-12-07  (00:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ty sa aj čítaš joplins, čo za protirečenia, alogizmy a totálne farizeizmy píšeš? Na túto kopu nezmyslov chceš odpoveď? Akú? Na bludy sa odpovedať nedá. To si rovno mohol vyhlásiť, že všetci sme k.k.ti, len Ty si lietadlo, ktoré si zdedil od Forda a namiesto paliva jazdíš na manu nebeskú. Toto je fakt na smiech len pri ňom použi zrkadlo. Ak by som bol všemohúci a vševediaci, tak predsa nevytváram zákony, ktoré následne musím meniť. Potom sa bavíme bohoch a nie o Bohu, ale to už je na Teba asi trošku veľa. Good night!


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-12-07  (00:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bubla..
pre nas nabozenskych fanatikov,,je toto stara informacia..
neviem ci si to bol ty, komu som pisal,ze vdaka Bohu ,ze aspon jeden clovek tu rozlisuje medzi Zidmi a Sionistami??

no tu je to v biblii-(je to predpoved o konecnej bitve zo Zachariasa)

Zach 14,14
A bude i Júda bojovať proti Jeruzalemu, a shromaždené bude imanie všetkých národov naokolo, zlato a striebro a rúcha, veľmi mnoho.joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-12-07  (00:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  silver..
jasne pan mudrenko..:-DDDD


bublinka . pahequji50   |   ip:95.103.80   |   2011-12-07  (00:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kazarian-sionisti vraj nejedia bravcove,lebo je to pre nich kanibalizmus,haaa,tak ro je dobre.

...Mám na mysli špinavé jidiš diablov z východnej Európy, ktoré zaberajú Palestína prostredníctvom brutálneho squattocracy ako "yids" a nie sú Židia, že termín je podvod na podporu goysov prepožičať legitimitu ich klamstvám, ktoré pokrývajú ich ukradnutu identitu: Oni ukradli jazyk hebrejský (kmeň Ebre). Ich vlastný skutočný jazyk, jazyk bastard dláždené spolu v dôsledku ich tisícročnej žebravost v celej Európe nemá vôbec žiadnu podobnosť s hebrejčine vôbec! Nie sú členovia kmeňa Júda, a nikdy neboli, sú špinavé mongolský hák-čuchali neandertálci z bravčového mäsa Lucifer, čo je dôvod, prečo nejedia bravčové - cannabalism!
..........
Prosím, ak každý prestal odkazovať na nich ako Židia a miesto toho používa správny termín "jidiš khazarians", čo by sa nejakým spôsobom mení ich vnímanie verejnosťou.


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-12-07  (00:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a nakoniec, vytrat sa na vedy.sk..a chod ustievat bradateho deda, poloboha dobrej stolice a rannych vetrov,,ktori strazia drevene budare roznych velkosti a farieb zhotovenych z rôznych druhov dreva,,na rôzne stolice..mäkke ,tvrde.. rychle aj pomale..
bohov ktorí dozeraju a staraju sa o stolicu hlavne mäkku a rychlu,,a, ktorí byvaju v suhvezdi velkeho hnedeho..

a tuto problematiku nechaj na ludi co o tom trosku vedia..

:-DDDD

and good night..


Zemislav . mymygage45   |   ip:213.81.16   |   2011-12-07  (08:38)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Joplins: teraz sa ukázala tvoja úroveň v celej paráde :)
Zopakujem to ešte raz. Nevieme takmer nič o predchádzajúcich civilizáciách a o našich dejinách, lebo väčšinu zaznamenaných vedomostí a poznatkov našich pozemských predkov zničili a to čo sa zachovalo, držia vo Vatikánskej knižnici a iných neprístupných miestach. Čo ak slovanskí bohovia neboli nejaké nehmotné entity ale mimozemská civilizácia ? Keď Sumeri mohli mať anunnaki, tak Slovania mohli tiež mať svojich patrónov, učiteľov a možno aj stvoriteľov. Netvrdím, že to, čo píšem je 100%ná pravda, ale je to jedna z možností. Dogmaticky sa držať svojho názoru (ktorý bol prevzatý z knihy napísanej človekom) a zosmiešňovať názory iných je podľa nasledovníkov Ježišovho odkazu správne ?


Krovak . fugeputy8   |   ip:194.154.2   |   2011-12-07  (09:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  julo . hukogodi76 : len pre ujasnenie A.Horak - myslis tym Antonina Horaka a jeho, ehm, knihu "O slovanech uplne jinak?". Cital si to vobec? Triezvy? Kniha kde na par zmysluplnych informacii su tony blbosti?


Astar . kykufubu28   |   ip:92.52.11.   |   2011-12-07  (09:43)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  pekne,,pekne . . mozno keby ste namiesto dokazovania ,,svojej,, nastudovanej ,,pravdy,, ....akceptovali informacie jeden druheho .. dopatrali by ste sa pravdy o akej sa vam ani nesniva. Skuste tvorit-mozno vam mozaika, ktora vam vide, ked spojite svoje vedomosti- ci uz krestanske alebo pohanske, racionalne alebo fantazi.sci-fi - ukaze tu pravu podstatu a pravdu o veku zvanom ,,informacna vojna,, ........


Zemislav . mymygage45   |   ip:213.81.16   |   2011-12-07  (10:25)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Krovak: žijeme v dobe, kedy všetko čo nepožehná oficiálna veda a vládnuca kasta je "blbosť". Dejiny píšu víťazi a ako všetci vieme, Slovania to nanešťastie neboli, lebo to by sme potom neboli v takej žumpe, v akej sme. Ale áno, treba veriť tomu, že poľnohospodársky založený ľud sa rozmnožil niekde v močiaroch a počas krátkej doby obsadil väčšiu časť Európy :D To je taký nezmysel, že tomu mysliaci a triezvo uvažujúci jedinec nemôže uveriť.


pEET . kipadupy48   |   ip:195.146.1   |   2011-12-07  (10:54)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  LenkaB : nie ste vy náhodou chlap-Žid??
Nielenže nepoznáte a ani sa nesnažíte poznať dejiny, ale pokúšate sa vrhať zlo na všetko mimo svojich úst ...
PraSlovania nikdy neuskutočňovali obety ľudí, dokonca ani zvierat !!!
Okrem toho, Židia (samozrejme len "vyvolení") prevádzajú obety aj dnes, väčšinou detské obety, prečo v USA mizne ročne asi 20.000 detí ?? asi nešli odniesť babke koláče do lesa ...
Všetci by si už mohli uvedomiť konečne, že nepotrebujú RKC aby mohli byť spojení s BOHOM ! Ježiš sa na Nebi obracia, keď vidí, že nielen tí ho okašlali, za ktorými došiel, ale pridali sa aj ostatní, ktorí ho nepotrebovali ...
Každý, kto nie je dosť silný na to, aby mohol mať priamo kontakt s BOHOM, potrebuje k tomu pomocníkov :D ...


Krovak . fugeputy8   |   ip:194.154.2   |   2011-12-07  (11:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zemislav: najmarkantnejsia je napriklad myslienka, ze chudaci slovania ktori vedeli pisat schvalne pisali hovadiny a robili si tak zo svojich panov srandu. Ani tomuto nemoze triezvo uvazujuci jedinec verit :-)


julo . hukogodi76   |   ip:89.176.40   |   2011-12-07  (11:22)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Krovak-cital si moj prispevok?triezvy?
Ale inak si spravne identifikoval knihu.No pozorne si preslabikuj,pri com som sa nan odvolaval.Ak mas cas a chut zistit z inych zdrojov bohatost slovnej zasoby roznych jazykov,vobec ti nebranim.Ak sa budu odlisovat,tak ti budem dokonca vdacny,ze si ma vyviedol z omylu:-)
Kniha kde na par zmysluplnych informacii su tony blbosti?
Takych knih je spusta,dokonca i donekonecna pretriasana biblia.Dnes,v informacnom veku,je dost dolezite,vediet to triedit..
V tom som oproti "veriacim" vo vyhode-ja mozem citat kriticky aj bibliu.A aj kritiku na nu.
Napriklad mkultura(fakt trefny nick) si otvori bibliu a hned ma odpoved
Jozua 1,7

Len buď silný a veľmi odvážny, aby si konal podľa zákona, ktorý ti prikázal môj služobník Mojžiš. Neodboč od neho ani napravo, ani naľavo, aby si si rozumne počínal vo všetkom čo podnikneš. Nech sa táto kniha zákona nevzdiali od tvojich úst.

Chcel by som sa ho opytat,ci si potom tie mojzisove prikazania nalistoval.To nieje len desatoro,chlapce..musis zabit vsetkych,co nevzyvaju JHVH,kamenovat neverne zeny,nosit strapce,odpustit dlhy kazdy siedmy(?)rok...a podobne chytre veci.A krestania,kedze Jezis prisiel naplnit zakon a prorokov,musite robit to iste..nie?Inak,vas Stary zakon je vynatok zo zidovskych svatych pisem.Precitajte si to cele a pokial to vydrzite,tak zistite,ze stejne nemate sancu..holt vyvoleny narod je jediny vyvoleny!

Treba inak vysvetlit,ze vo Vedach a tym padom pre nasich predkov znamenal pojem "boh" uplne nieco ine,ako pre krestanov.
Krestania maju nevyhodu-my ich bibliu pozname(castokrat lepsie ako oni sami) no oni nemaju o nasich zdrojoch ani sajnu a su lenivi si to dostudovat a/lebo sa boja,ze by sa nakazili hereziou:-)
Inak o tej panne.Izaias nepisal o panne,ale dievcati,ci mladej zene,ze pocne a porodi syna...
Je to podobne ako s lanom a tavou..
Ale veriaci su veriaci:-)
Nevadia vam v biblii tie vysvetlivky?Dokonaly boh by nenapisal knihu,ktoru musi dovysvetlovavat nejake jeho stvorenie,ci?
A co poviete na to,ze Jezis sa narodil roku 1150?:-)
http://www.youtube.com/watch?v=0U5_cqOIlBw&;feature=related

borneo . jenaxeta60   |   ip:195.80.18   |   2011-12-07  (11:57)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Spoliehajte sa na seba a svoj usudok. Kto sa neoslobodi od predsudkov a dogiem, nigdy nezisti pravdu.

Nezalezi na tom co hovorite. Lebo ked budete klamat, jediny koho oklamete ste vy sam. Ak zistite svoju pravdu, ziskate vieru. Viera nie je subor pravidiel a dogiem. Viera je stav mysle.

Jedna z mala ciest ako sa dopracovat ku svojej viere, je skusenost. Ktore skusenosti to budu, a ako sa pri ich prezivani zachovame, je na nas. Iba na nas. Nie je dolezite presviedcat ostatnych ludi o svojej pravde, lebo ti nezostane cas na to, zistit aka ta pravda vlaste v skutocnosti je.

Nik sa na koniec zivotnej cesty nedostane. Ziadny konkretny ciel nie je. Mozes si iba zvolit, po ktorej ceste budes kracat a obcas mozes ovplyvnit ako daleko sa dostanes. Nigdy to ale nebude ciel, pretoze ten nie je. Iba cesta.

Pretoze cielom zivota je zivot sam. A nie poklad na konci duhy ani smrt. Zivot je ten ciel. A je len na nas ako ho budeme zit.


Krovak . fugeputy8   |   ip:194.154.2   |   2011-12-07  (12:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Julo: no napriklad pri triedeni isla kniha pana Horaka do kosa aj napriklad z dovodov, ktore som uz pisal. Co mi vadilo je odkazovat sa na takyto zdroj.
Pokojne sa navazaj do krestanov (to mi je vcelku fuk), ale neviem ako to suvisi s tym co som pisal. Alebo chces povedat ze ked biblia obsahuje hovadiny a pouziva sa tak sa moze aj Horak?


lenlen . lovegigu11   |   ip:195.212.2   |   2011-12-07  (12:38)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  LenkaB si ma pobavila dakujem
ze rozmach pisomnictva a vedy nastal az prichodom krestanov

hahaha
ano palili ste kazdeho kto bol mudrejsi ako vy
pismo ?
dakujeme ze ste to nase znicili
uz sme mali lepsie a kvalitnejsier ako tieto ostatky co pretrvali

veda ? aka ?
tieto zaciatky
polozene na zlych zakladoch ?
co je tmava hmota vesmiru ?
co je zivot ?
ako to ze existuju rychlejsie castove ako svetlo ?

kde vo vede zastava miesto tvoj jahve ?

prosim neklam tu ludi
uz ste to robili dost dlho


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-12-07  (13:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer – to nie ja, to Pius XII :) toho pápeža mám veľmi rada a vážim si ho.

“aspon jeden clovek tu rozlisuje medzi Zidmi a Sionistami??“

Ako to?

„Poznám rúhanie tých, ktorí o sebe hovoria, že sú židia a nie sú, ale sú satanovou synagógou“lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-07  (14:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB...to som pochopil, ja som len chcel povedať, že si trafila klinec po hlavičke.


julo . hukogodi76   |   ip:89.176.40   |   2011-12-07  (15:52)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Krovak-ak si taky zasadovy,co sa tyka bezuhonnosti zdroja,preco tolerujes,ze sa kdekade cituje biblia,ktora je aj podla teba plna hovadin?
Podla mna je aj v biblii kopec peknych myslienok.Jedna z nich je,ze ta neposkvrnuje to,co do teba vchadza,ale co vychadza.Ak ty u Horaka vidis len tie blbosti,pre mna bol vstupnou branou do poznania o davnej a slavnej historii Slovanov.Prave preto,ze som si chcel vela veci overit,lebo mi moc nesedeli.Trebars dovtedy som vsade cital,ze etruske napisy nikto neprecita.On ich cital a ruski vedci ich citali uz davnejsie..ale my sme s Rusmi skoncili,teraz vsetci "spikuju" a na Vychod sa pozerame zvysoka a na Zapad zdola.Skoda!
Jeho teoria o Slovanoch,rozsirenych po celom svete,vsade ako otroci a jedini gramotni ludia,tiez nepozdavala,ale boli tam aj zaujimave informacie..


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-12-07  (18:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pritomni kresťania - čo poviete na toto? :

http://badman.aktuality.sk/clanok/1833/husty-skandal-v-nemecku-na-party-ukrizovali-pornohviezdu/


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-07  (19:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB...na to sa nedá nič povedať, len to, že aspoň mali toľko rozumu a ospravedlnili sa.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2011-12-07  (19:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.webnoviny.sk/veda-a-technika/objavili-planetu-podobnu-zemi-moze-/227676-clanok.html
Je to velmi zaujimavy objav. Som zvedavy, s akou ohromnújucou hypotezou pridu uctievaci Zida zaveseneho na trame.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-07  (19:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak táto planéta existuje stvoril ju BOH.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2011-12-07  (19:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A v biblii je to na ktorej strane vysvetlene, alebo si pockame na dalsi vytlacok?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-07  (19:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečo do toho ťaháš BIBLIU bol to objav ateistov.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2011-12-07  (19:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.webnoviny.sk/veda-a-technika/objavili-planetu-podobnu-zemi-moze-/227676-clanok.html
nejako sa roztrhlo s tymi planetami vrece....Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-12-07  (19:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pacient, nenadávaj zas ako kostolná luza veľkými písmenkami!


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-07  (19:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael...si vo vytržení?...jedno ti môžem napísať určite, ty túto planétu nikdy v živote nenavštíviš.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2011-12-07  (19:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A co to ma spolocne s tym, ze sa ruca jedna legenda za druhou zapisana v knihe zidovskych bludov?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-07  (19:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...rúca a čím?...správou z Ameriky?...tých už tu bolo.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2011-12-07  (19:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj ked je Drakeova rovnica o pocte obyvatelnych planet dost nadsadena, aj tak moze byt vo vesmire pocet planet vhodnych na zivot niekolko sto milionov.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-12-07  (19:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To by už ale bolo tej ich modle za chrbtom...


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-12-07  (19:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To by už ale bolo tej ich modle za chrbtom...


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-07  (19:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael...celá Drakeová rovnica je hlúposť...nemá ani tušenia o tom aký je vesmír veľký a čo v ňom je.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2011-12-07  (19:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  o nic mensia, ako teoria o jedinecnosti jednej jedinej obyvatelnej planety v tak rozlahlom vesmire.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-12-07  (19:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečo tu okamžite vy chudáci zakryjete každý môj príspevok, alebo ma nazývate židovským chlapom a pod.? To ste natoľko zakomplexovaní, že nedokážete akceptovať vieru niekoho iného? Ste mi ukradnutí a dajte mi konečne pokoj blbečkovia – ja rešpektujem vaše pohanstvo, či ateizmus, rešpektujte aj vy mňa, toto nie je len vaša stránka.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2011-12-07  (19:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  FC, ver mi, ze ja by som tak oplzlo nikdy nenazval, pre mna budes vzdy len fararova cicuska...


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-07  (20:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael...lenže doteraz sa život na inej planete nenašiel, takže ber to tak ako to je.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-07  (20:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael...lenže doteraz sa život na inej planete nenašiel, takže ber to tak ako to je.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-07  (20:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael...lenže doteraz sa život na inej planete nenašiel, takže ber to tak ako to je.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-07  (20:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...sorry...nejak to néjde.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-07  (20:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael...urážať ženu, ti musíš byť fakt chudák....odchovaný na darwinovi.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-07  (20:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...a drakeovy.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-12-07  (20:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pacient, aj ja som odchovaný na pokroku a Darwinovi. :-D


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-12-07  (20:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toto už nie je normálne a hraničí to so šikanovaním pre vieru - o to horšie, že si to dovolíte ku žene, ste obyčajní chudáci a pohrdam vami. Už sa ma nikdy nič nepýtajte, nemám záujem sa baviť s takýmito ľudmi. Dúfam, že som to napisala dosť jasne.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-07  (20:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...to vidím, tvoje vyjadrovanie je hodné opice, to máš pravdu, ale my sme trpezlivý.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-07  (20:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenka...to nepatrilo tebe ale pandemoňákovi...nič si z toho nerob, ber ich z rezervou, vieš slepota je slepota...sú vlastne to duševný mrzáci.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-07  (20:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenka....urážať a šikanovať ťa pre BOŽIU vieru, ťa budú dovtedy kým nepríde JEŽÍŠ druhý krát, to že zostaneš mlčať im len pomôžeš, pozri toto sú internetové dikusie, urážky tu nič neznamenajú,,,skôr dokazujú nevedomosť a slabú argumentáciu tých ktorý sa ti smejú, pretože oni veria tiež, ale googlu:)..a na tom sa zase bavím ja...a keď ma urážajú tak ešte viac.


Krovak . fugeputy8   |   ip:93.174.18   |   2011-12-07  (20:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Julo: hmmm, skus si precitat co tu sem tam napisem do diskusie. Navyse je predsalen jeden podstatny rozdiel - biblia sa tvari ako metaforicka kniha o viere a ako svet funguje. - nazvime to vo vseobecnej rovine. Takze blbosti ktore tam su sa mi daju prekusnut lahsie nez kvazi vedecka kniha ktora by mala byt viac menej o faktoch.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-12-07  (20:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pacient, nenadávaj stále zvýraznenými oplzlými slovami! Hovoríš predsa so ženou, ty svätý etik. :-D


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-07  (20:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Panflekmonium...myslíš toto?


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-12-07  (21:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pacient, neviem. Nič tu nie je zvýraznené. Keďže ani nevieš, ako oplzlo sa vyjadruješ, pozri príklad, čas: 2011-12-07 (20:17) ...


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-12-07  (21:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslel tvoje meno, hlúpätko.
Lucifer – ja viem a bude sa to len stupňovať, čo už, ale zas odtiaľ potiaľ, ešte stále verím v elementárnu ľudskú slušnosť, nie že ma tu nejaký zakomplexovaný úbožiak bude nazývať židovským chlapom apod. je to veľmi úbohé.…Kedysi to bola naozaj dobrá stránka a aj ľudia boli ku sebe lepší a milší…borneo . jenaxeta60   |   ip:195.80.18   |   2011-12-08  (09:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=uCxWUkaar5k&;feature=fvst


Zemislav . mymygage45   |   ip:213.81.16   |   2011-12-08  (10:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenka: ty si taká istá farizejka ako tí, čo sedia vo Vatikáne :) Píšeš o ľudskej slušnosti a o tom, ako ťa ostatní urážajú a pritom robíš to isté. A tvoje skryté príspevky sú dôsledkom ich hodnotenia ľuďmi, ktorí si ich čítajú. Takže je jasné, že väčšina s nimi nesúhlasí. Mimochodom k tej dôstojnosti ženy v cirkevných kruhoch: vo Vatikánskej banke boli identifikované účty vrcholných US politikov a prezidentov + ich rodinných príslušníkov (Bushovci, Clintonovci, Obamovci) s obrovskými sumami. A túto zvrátenú spoločnosť v akej žijeme vytvárajú svojimi zákonmi hlavne politici s požehnaním a podporou Vatikánu. A obhajoba niektorých homosexuálnych pedofilov zo strany RKC je tiež riadne zvrátená, lebo podľa nich ani neporušili celibát, lebo ten sa vzťahuje len na pohlavný styk so ženou... Takže toľko k mravnosti vedenia RKC.
Lucifer: a akú argumentáciu ste predviedli vy? Citácie z biblie ? To sú argumenty ako hrom :D Zažili ste vy dvaja vôbec niekedy jednotu so stvoriteľom a svetom čo vás obklopuje ? Alebo takú lásku k všetkým živým bytostiam, že ste z toho od šťastia plakali ako malé deti ? Pokiaľ nie, tak je to stále len otázka viery a nie vedenia, že skutočne existuje niečo viac. Môžem veriť, že viem lietať, ale pokiaľ skutočne nevzlietnem, tak mi je tá viera prd platná :)


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-12-08  (11:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zemislav..
len aby to nebolo tak ,ze ti tvoje super "zazitky" a "vedenie" sprostredkuvava nejaka silna duchovna entita za ucelom zvedenia!!

je tu aj takato moznost,,kedze ty si len clovek z mäsa a kosti..a kedze sa neriadis slovom Bozim ,lebo nim pohrdas ,tak sa ti to mohlo lahko stat!!

chapem aj to ,ze teraz budes kopat ako besny,,a navazat sa ,,no ja to zvladnem!!

aj ludia zo zazitkami z "minulych zivotov" aj z astralnym cestovanim, maju neskutocne zazitky..a tiez "vedia" na 100% ze Boh je,,, no boh tohto sveta ti dokaze sprostredkovat aj 10 hodinovy orgazmus v bezvahovom stave vesmiru ked budes chciet...a po takom zazitku ta uz nic nepresvedci ,,ze on nie je bohom..


no ale ked vies..tak vies.. tam nie je co riesit..
vela stastia..lenlen . lovegigu11   |   ip:85.239.25   |   2011-12-08  (11:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins toto je typicke zastrasovanie :)))

a teba aj ked sa riadis slovom bozim uz nic nemoze zviest z cesty ? cize uz to mas v suchu ? zivot vecny a raj ?
co to je za logiku ?

vzdy je lepsie vediet ako verit
poznanie a rozvoj
a ak spravis chybu ?
no kto nic nerobi nic nepkazi
ale tym padom degraduje
idealne by bolo mat nejakeho ucitela, alebo niekoho kto vie viac ako ty
ano uznamvam, ze tu existuje moznost zneuzitia, alebo zavadzania (vid fararkovia)
nuz ale vzdy tu je riziko
preto treba pochybovat,pytat sa , overovat a neverit , ale spoznavat a vediet

myslim si ze zemislav ma pravdu


Zemislav . mymygage45   |   ip:213.81.16   |   2011-12-08  (12:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins: neviem o tom, že by som tu tituloval ľudí podobnými prívlastkami, alebo urážal vieru iných, ako to robia niektorí tu prítomní ľudia "riadiaci" sa slovom "božím" , ktoré napísal človek :D A že práve ty niečo píšeš o kopaní ( viď. tvoj príspevok 2011-12-07 (00:34) )...
Áno, máš pravdu. Zlá duchovná entita ma zvádza na cestu lásky a vďačnosti a z mojich príspevkov priam srší "pohŕdanie" stvoriteľom :) Aj preto som prešiel na bezmäsitú stravu, lebo "pohŕdam" živými bytosťami vytvorenými stvoriteľom a zvedený z cesty sa už nechcem podieľať na braní života, ako to robia ľudia slova "božieho" :D
S vami fanatikmi je veľmi ťažko viesť nejakú diskusiu, lebo ani za nič sa neviete aspoň na chvíľu odosobniť od svojich dogmatických názorov...


Pandemonium . darujete36   |   ip:85.248.61   |   2011-12-08  (12:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Minule sa ten príbuch nechal počuť, že keby sme vraj vedeli to, čo on... No, keby sme sa nimrali v bezvýznamných a nepoužiteľných prorockých nezmysloch, tak by sme skončili v liečebni ako pacient, alebo na koľajniciach. Looool!


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-12-08  (12:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  všimnite si, že všetci títo "novodobí pošahanci" prechádzajú na bezmesitú stravu a východné alebo pohanské filozofie - wtf? New age a New world order manipulácia.


Pandemonium . darujete36   |   ip:85.248.61   |   2011-12-08  (12:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lyrokema B, ubezpečujem ťa, že ja sa konzumácie mäsa nikdy nevzdám.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2011-12-08  (12:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.rozhlas.cz/zpravy/asieaustralie/_zprava/883338
Neviem, co je dostojnesie cloveka, ci sa vyhybat nejakemu druhu potravy, alebo taketo psychedelicke vyjavy na zaklade nejakej anekdoty, ci bajky...


lenlen . lovegigu11   |   ip:85.239.25   |   2011-12-08  (12:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenakB si nazaj zvlastna
teraz neviem ci sa takou hlupou robis alebo si tak naivna
vsak si zisti fakty !
ake pohanske filozofie ?
Staroverctvo tu bolo skor ako si zidia vymysleli Jezisa
bezmesita strava = to je ta laska bozia , ked ti to tak mam prelozit do tvojho jazyka
nezabijes ziveho tvora len kvoli tomu ze si rozdrapena a nevies co by si odradosti prehltla
si clovek , tvor mysliaci
nie zvieratko co sa chova pudovo
vlastne ty si krestanka , prepac, ty mozez


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-12-08  (12:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vďaka za ubezpečenie, darujete.
qelyhutu – zabudol si vypichnúť: „Církev ale s obřadem ukřižování nesouhlasí“

Vám su tiež podozrivo blízky tí s "morenou odpočívajúcou na čistých kryštáľoch Svarogu al. krišnamurtiovia s ôsmymi rukami".
Hlavne, že všetci svorne máte spoločného nepriateľa. Vlastne dávate dôkaz vy sami, že je len jeden Boh - proti ktorému ako ateisti idete.
Tak do útoku, vegáni, začínam si zvykať


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2011-12-08  (12:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano sofizmus je krasna vec.


Zemislav . mymygage45   |   ip:213.81.16   |   2011-12-08  (12:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenka: kde je tá tvoja slušnosť a rešpekt voči iným vieram ako je tá tvoja ? Ty si tak neskutočne protirečíš vo svojich príspevkoch, že to nie je ani možné. Vysvetli mi prosím, čo je pošahané na tom, keď sa niekto nechce spolupodieľať na utrpení iných živých bytostí ? A prečo najväčší géniovia v histórii ľudstva ( Sokrates, Platon, Pytagoras, Konfucius, Tolstoj, Newton, Edison, Ford, Da Vinci, Tesla, Einstein, atď.) prešli počas svojho života na bezmäsitú stravu ?


lenlen . lovegigu11   |   ip:85.239.25   |   2011-12-08  (12:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenakB pre krestanov ano
jahve parazit je tvoj jediny boh
tvoj pan
a ti uboha , nicka, s hriechom od narodenia si jeho sluha
ver a sluz svojmu horiacemu hovoriacemu kricku
:) pekny den
LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-12-08  (12:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zemislav - tvrdil si, že už mi nebudeš písať. Z toho vegetarianstva si už aj zabudol, čo je chlapske slovo?
Už ma nebavíte, majte sa


Zemislav . mymygage45   |   ip:213.81.16   |   2011-12-08  (13:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je jednoduchšie utiecť, ako odpovedať na otázky, na ktoré nemáš odpovede z biblie :D Treba sa naučiť používať vlastný mozog a nie len opakovať naučené frázy...


Zemislav . mymygage45   |   ip:213.81.16   |   2011-12-08  (13:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A mimochodom, urážala si ma vo svojich príspevkoch, tak som sa musel ozvať. Ja nie som poslušná otrocká ovečka, ktorá po facke nastaví aj druhé líce :)


lenlen . lovegigu11   |   ip:85.239.25   |   2011-12-08  (13:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zemislav nechaj ju
ju bavi pozierat zdochliny
jej laska je nasmerovana len voci zrkadlu a ujovi na oblaciku
ziveho tvora sa stiti
lebo by mohol mat dusu
juuuj ahaaa , to vlastne podla byblie nemoze , aj napriek tomu ze zije , dycha, miluje, citi bolest , strach, atd
predstavy o stahovani z koze , podrezavani hrdiel su krestanom dost blizkeZemislav . mymygage45   |   ip:213.81.16   |   2011-12-08  (13:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenlen: pravdu píšeš. A skúsenosti so zabíjaním nevinných ľudí v mene lásky božej majú dlhoročné skúsenosti. Diskutovať s nimi je skutočne ako hrach na stenu hádzať. Ale aj tak dúfam, že sa raz dokážu zbaviť tých dogmatických názorov, ktoré im od malička tlačili do hláv...


julo . hukogodi76   |   ip:89.176.40   |   2011-12-09  (18:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak-obvinujes ma,ze som si neprecital tvoje prispevky..no,mozno mi nieco uslo..a mozno aj tebe..
Precitaj si celu diskusiu a este raz napis,ze biblia je neskodna metaforicka kniha!:-)


Pa3ck22 . nehikoqe26   |   ip:188.112.7   |   2011-12-10  (21:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ZEMISLAV

Citam tvoj link na slovansko arijske vedy, ako je to fakt zaujimave citanie, ale precital som uz mnoho rozdielnych veci ktore boli podlozene "faktami" a bud neboli pravdive, alebo niektore aj boli no dost sa odlisuju od toho co citam najnovsie.Tkaze preco prave tato stranka ma byt pravdiva a nie len vymysel nejakej sekty ???? a ak "my" sme Krestansky fanatici manipulovany cirkvou tak nie si ty zanieteny "Slovansko arijskym" fanatizmom taktiez niekym manipulovany ??? Nechcem sa tu hadat ani nikoho urazat len ma to tak napadlo. Lebo som na to narazil pri hladani pravdy.Krovak . fugeputy8   |   ip:93.174.18   |   2011-12-10  (23:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Julo: odlahcene povedane - vzhladom na pocet stran nie je uplne bezpecna, v dobrom viazani keby ti spadla na hlavu aj ta zabije :-)
O ine mi ide. Zhruba o to ze tu posobi par fanatikov, ktori by nekrestana pomaly v lyzicke vody utopili. Alebo v lepsom pripade maju postoj "my sme ti jedini spravni a oni su zvedeni zlym duchom" a podobne, co po skusenostiach s inymi sektami (respektive destruktivnymi kultami) je typicky prejav. Tym nechcem povedat ze jednotlive krestanske odnoze su kulty (neberme svedkov jehovovych a podobny odpad, to je na dlhsiu diskusiu). Tym chcem povedat ze su ludia ktori sa vedia sfanatizovat do dost divnych stavov a ti su nebezpecni. Nie je dovod ich osocovat a pokial nerobia blbosti ani proti nim bojovat. Pre bibliu je relativne plus aj to ze je to vcelku dlhodobo konstantna zalezitost a kazdy vie co od nej cakat. A malo kto ju berie doslovne.


julo . hukogodi76   |   ip:89.176.40   |   2011-12-11  (13:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak-takze na jednej strane pises,ze medzi nie prilis obrovskym mnozstvom ludi,ktori tu prispievaju,je par fanatikov..najprv by pohlusili vsetkych ateistov a potom seba navzajom,lebo kazdy iny vyklad je kacirstvo.To suhlasim,neda sa to prehliadnut.A oni su dost mala vzorka,pretoze veriaci dalej nepotrebuje hladat,ba moze to byt aj hriech,lebo sa vystavuje pokuseniu..logika Kladiva na carodejnice:-)
A potom,ze malokto ju berie doslovne..no,ako v com.Poznam spustu krestanov,ktori akukolvek kritiku biblie beru ako urazku.Najlepsie na tom je,ze len mala cast z nich ju citala!Totalny brainwashing!
Co to znamena "vcelku dlhodobo konstantna zalezitost"?Myslis ako holokaust,o ktorom nikto nic nevie,ale nemoze o nom pochybovat?tiez to bolo davno(relativne)..Myslim,ze biblia nie je ani zdaleka tak "vcelku" a "dlhodobo" a uz vobec nie "konstantna".To koran je konstatnejsi..
Ja nechcem bojovat proti obetiam manipulacie..to by som bol rovnako zly ako samotni manipulatori.
Poznas WM magazin?V novom cisle je clanok,co stoji za to!:-)diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


EVROPŠTÍ VŮDCI SE DĚSÍ REVOLUCE


 - EVROPŠTÍ VŮDCI SE DĚSÍ REVOLUCE2013-05-30  (10:42)  |  Európa
Německo se děsí revoluce, pokud Evropa zavrhne model blahobytu… Německý ministr financí Wolfgang Schaeble v úterý varoval, že neúspěch v boji proti nezaměstnanosti mládeže by mohl Evropu rozervat na kusy a zavrhnout model blahobytu tohoto kontinentu ve prospěch tvrdších amerických standardů by zažehlo revoluci. Německo spolu s Francií, Španělskem a Itálií podporovalo naléhavé akce k záchraně generace mladých Evropanů,

LISABONSKÁ SMLOUVA VE SROZUMITELŠTINĚ:


2013-05-19  (12:22)  |  Európa
1) Německo si v Evropě bude dělat co chce. Běda, jestli ne.


Španělsko dávno za hranicí smrti


2013-05-07  (09:16)  |  Európa
Dva nejděsivější grafy nezaměstnanosti všech dob. Španělsko je ve velké krizi, a ta je jednou z nejděsivějších věcí, které jsem kdy viděl.


Těžká hra EU: ‚Přichází další konfiskace bohatství‘


2013-05-03  (09:06)  |  Európa
Bez pochyby dojde k dalším konfiskacím bohatství… Střadatele a investory v Evropě čeká další „konfiskace jejich bohatství“, jelikož tento kontinent se potýká s řešením problémů se společnou měnou, řekl šéf banky… Evropští politici se uchýlí ke „snadnému řešení“, radši vezmou bohatým peníze, než aby ve snaze poradit si s problémem zadlužení kontinentu zvedali daně a krátili výdaje, řekl Lars Christensen, šéf Saxo Bank. – UK Telegraph


MERKELOVÁ EVROPĚ: „PŘIPRAVTE SE VZDÁT SE SUVERENITY“


2013-04-24  (09:09)  |  Európa
Tsunami likvidity, které začalo v září 2012 v budově Marriner Eccles, a pokračovalo vlastní expanzí kvantitavního ulehčování BOJ epických rozměrů před třemi týdny, už poskytlo Evropě podnět, aby před sebou zase kousek kopala mrtvolu svých neřešených problémů k nevyhnutelnému rozpadu po dobu o pár měsíců delší, ale trh pomaličku, ale jistě, začíná už prokukovat ty umělé hodnoty natlačené do italských a španělských dluhopisů, tažené recyklovaným financováním od ECB přes bankovní a repo sazby a samozřejmě přivezenou japonskou hotovost, a krizové podmínky se tudíž s duněním už vrací.


Nigel Farage: Tahle EU je nový komunismus


2013-04-19  (09:29)  |  Európa
A jaká ironie, když ruský premiér Dimitrij Medveděv zhodnotil vaše činy a řekl: “Můžu to srovnat jedině s rozhodnutími, která činili sovětští politici.” Tahle Evropská unie je nový komunismus.


Budoucnost EU a jak v ní přežít


2013-04-07  (23:35)  |  Európa
Jsem euroskeptik! Nevěřím na světlé zítřky, které nám EU připraví. Nevěřím ve výhody společné měny. Nevěřím v blahodárné účinky přerozdělování a regulace a nevěřím ani na globální oteplování. Bohužel. Jsem ekonom a podnikatel. Zamýšlím se nad tím, jak se bude vyvíjet evropská i světová ekonomika. Jak zajistím důstojný životní standard pro svou rodinu a jak je uživím v dobách nejhorších. Nemám však křišťálovou kouli. A tak se jednak dívám zpět do historie a jednak studuji principy, podle kterých se přírodní, ekonomické a sociální zákonitosti řídí.


Bankovní loupež startuje hlubokou depresi


2013-04-05  (09:48)  |  Európa
Ta verze je zdánlivě betonová. Tím víc je však v reálu matoucí. Míní, že „kyperská konfiskace hotovosti“ dolehne hlavně na „bohaté jedince ruské provenience, vyhýbajícím se daním“, píše Tyler Durden na Zero Hedge. Právě ti ovšem patří do sorty, postižené ze všech nejméně. Většina „těch nejbohatších a s nejlepšími konexemi“ už totiž přísné restrikce obešla.


O budúcnosti Európy rozhodnú sporitelia


2013-04-03  (09:23)  |  Európa
Cyperský kompromis dopadol naozaj „zaujímavo“: 5 miliárd eur skonfiškovaných vkladov s možnosťou výmeny za akcie bánk a 10 miliárd eur ako finančná pomoc… a k tomu tradičné úsporné opatrenia.


Takhle se cítíte, když vám globální elita zkonfiskuje životní úspory


2013-04-02  (09:06)  |  Európa
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „prachatí evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Kypr zavádí internetovou měnu Bitcoin


2013-03-28  (09:07)  |  Európa
Země, která zažívá vážnou hospodářskou krizi, spustí bitcoin-bankomaty. Tohle hlásí portál „Now This News“. Místní orgány počítají se zavedením měny, která se používá pro on-line nakupování, hlásí RT.


Kyperští střadatelé to mají za sebou, kdo bude další?


2013-03-28  (09:06)  |  Európa
Když se o Kyperské krizi začalo mluvit před třemi týdny, prvotní návrhy na zdanění byla uváděná v procentech. I tak se mluvilo o pohromě, jelikož do té doby nemyslitelné bylo vysloveno a to, že v západně demokratických zemích by se mělo brát lidem kvůli problémům přetrvávající dluhové krize. Banky, které byly vtaženy do záchrany Řecka


Nejabsurdnější nařízení a nápady EU. Známe vítěze


2013-03-22  (09:42)  |  Európa
V rámci ankety o Nejabsurdnější bankovní poplatek jsme se rozhodli vyhlásit i podkategorii – Nejabsurdnější nařízení či nápady z EU, říká Patrik Nacher. Vedla nás k tomu poslední událost, kdy EU plánuje přijmout kvóty pro ženy ve vedení evropských firem. Do konce roku 2012 mohli lidé nominovat absurdity z dílny EU, ale i ze strany našich politiků a úředníků. A do konce února 2013 pak mohli návštěvníci webu hlasovat o 19 navržených absurditách. Prvnizpravy.cz informuje finanční poradce Patrik Nacher.


Co dál v Evropě: Kontrola kapitálu


2013-03-21  (09:09)  |  Európa
Teď je už i těm nejnaivnějším pozorovatelům bolestně jasné, že odteďka, když je Kypr oficiálně „nenapravený“, je pro Evropu největší hrozbou to, co by se stalo kdyby … po novém otevření kyperských bank – je zaplavily výběry z účtů, co vytáhnou 10% úspor, jak dnes varoval centrální bankéř této země, nebo 20%, 50% anebo úplně všechno? Je jasné, že někteří nebo všichni zahraniční „oligarchové“ konta rychle vyberou


RUSKO MŮŽE CHTÍT VÝMĚNOU ZA VÝKUP Z DLUHŮ KYPERSKÝ NÁMOŘNÍ PŘÍSTAV


2013-03-21  (09:05)  |  Európa
Pokud chcete vědět, proč je EU nervózní z kyperského vyjednávání o výkupu z dluhů s Ruskem, podívejte se dále do této Ekatrimerini zprávy o stavu vyjednávání mezi těmito dvěma zeměmi. Je pravděpodobné, že Rusové požádají o nějakou formu kompenzace za takovouto investici. Námořní přístav na Kypru pro ruskou flotilu a přístup k zásobám zemního plynu této země patří mezi ty odměny, o které může Moskva usilovat.


Vzkaz Nigela Farage Evropanům: “Vyveďte své peníze pryč, dokud ještě můžete”


2013-03-20  (09:04)  |  Európa
V prvním televizním vystoupením Nigela Farage od oznámení kyperské daně z bohatství si tento Angličan nebere žádné servítky. I po všech těch letech a s veškerou jeho zkušeností se zoufalou bídou vůdcovství Evropské unie „si nikdy nemyslel, že by se mohli uchýlit i ke kradení peněz lidem ze spořících účtů.“


Kyperská krádež


2013-03-19  (10:00)  |  Európa
O víkendu se udála i v našich socialistických končinách nevídaná věc - EU nutí kyperskou vládu mimořádně jednorázově zdanit všechny vklady na místních účtech[1], aby sama poskytla svoje (rozuměj: daňových poplatníků v EU) peníze na záchranu této země.


ROZHOVOR: NIGEL FARAGE O EU, UKIP A VELKÉM PROBUZENÍ V BRITÁNII


2013-03-04  (09:03)  |  Európa
Přinášíme exkluzivní interview s Nigelem Faragem, které vedlo Daily Bell. Nigel Farage je zakládajícím členem Strany nezávislosti UK, která byla založena v září 1993. Je členem Evropského parlamentu za oblast Jihovýchod a je vůdcem parlamentní strany v rámci parlamentu EU. Ústředním cílem této strany je zaprvé stažení UK z Evropské unie a zadruhé obnovení vlády nad Británií opět prostřednictvím Parlamentu.


Protestujúci Bulhari: "Zahájte proces voči každému, kto je zodpovední za drancovanie krajiny po roku 1989!


2013-02-27  (09:21)  |  Európa
Desítky tisíc Bulharů se sešly v celonárodním protestu proti chudobě, vysokým cenám energie a korupci. V neděli pod heslem „Pojďme zapálit monopoly" obrovské množství lidí vyšlo do ulic v různých částech Bulharska, včetně hlavního města Sofie, a vykřikovali „zbabělci", „mafie" a „máme hlad" a „chceme také financování od EU." Odhaduje se, že se 20 tisíc lidí shromáždilo před parlamentem a centrální bankou, aby daly najevo své frustrace. „Kde je Bojko? Hraje fotbal, jak to dělá vždycky v neděli? Jeho země je v plamenech, ale hasič (což ej Borisova profese) číslo jedna není nikde vidět....," řekl jeden z vůdců protestu Yanko Petrov.


Ako vnímam Nemcov?


2013-02-17  (09:07)  |  Európa
Veľké značky ako BMW, wolkswagen a Bosh, úspešná ekonomika a technologický pokrok po druhej svetovej vojne. V stredoveku údajne až 30 percent obyvateľstva slovenska hovorilo po nemecky. Potomkovia týchto karpatských nemcov nikde neodišli, nevymreli žijú tu, len hovoria po slovensky. Nenechajme sa však zmiasť.


EU pozměňuje minulost aneb 1984 v praxi


2013-02-08  (10:35)  |  Európa
Evropská unie se uchýlila k nejhorší praxi popsané v Orwellově románu 1984. Přečtěte si tento závažný text, který odhaluje, jak EU pozměňuje oficiální dokumenty a mění minulost. Lež=Pravda.


Dědicové Geobblese jsou miliardáři, vlastní polovinu koncernu BMW


2013-02-04  (09:21)  |  Európa
Potomci nacistického ministra propagandy Josepha Goebbelse drží téměř 50 procent koncernu BMW. Rodina si měla podle deníku Jerusalem Post přijít k bohatství z části i v koncentračních táborech. Harald Quandt měl na jaře 1945 jen 23 let. Jako důstojník vzdušných sil byl vězněn v libyjském přístavu Benghází. Tam dostal dopis na rozloučenou od matky, Magdy Goebbelsovy, manželky ministra propagandy a jednoho z nejvlivnějších mužů Hitlerovy Třetí říše Josepha Goebbelse.


Island porazil Unii: Dluhy zaplatí banka


2013-01-31  (09:09)  |  Európa
„Naprosté vítězství“, tak hodnotí list Frettablaðið verdikt Soudního dvora Evropského sdružení volného obchodu (ESVO), který ve sporu mezi Islandem a Evropskou komisí rozhodl ve prospěch Reykjavíku. Komise žalovala Island proto, že podle ní neměl v roce 2008, kdy zkrachovala největší soukromá banka v zemi Landsbanki, odmítnout vyplatit nizozemským a britským klientům banky Icesave, internetové pobočky Landbanki v Nizozemsku a v Británii, jejich vklady.


David Cameron proti účasti Nigela Farage v televizních debatách


2013-01-22  (09:06)  |  Európa
Britský premiér David Cameron minulý pátek, 18. ledna, zopakoval svůj požadavek na to, aby Nigel Farage, předseda Strany za nezávislost Spojeného království (United Kingdom Independence Party, UKIP) byl vyloučen z televizních debat předsedů politických stran před dalšími parlamentními volbami.


Čo nové v Grécku?


2013-01-21  (13:55)  |  Európa
Posledné týždne bolo trochu tichšie okolo Grécka. Niet sa čomu čudovať, veď dostali vyše tridsať miliárd eur (takmer celý dlh Slovenska) a to bude na chvíľu stačiť. Slovo „chvíľa“ treba brať v tomto prípade doslova, lebo už sa objavujú prvé hlasy, že sa treba zamyslieť na ďalšími peniazmi pre Grécko. Medzinárodný menový fond sa nechal v piatok počuť, že Grékom bude treba 9,5 miliardy eur, samozrejme, navyše ku všetkému, čo doteraz bolo zaplatené či prisľúbené.


Po celom Grécku sa objavujú alternatívne meny k euru


2013-01-11  (09:12)  |  Európa
Bol to náročný deň na trhovisku v centre Volosu. Angeliki Ioanitou predala slušné množstvo olivového oleja a mydla, zatiaľ čo jej priateľke Marii sa darilo pri predaji koláčov. Ani jedno jediné euro však nezmenilo svojho majiteľa - žiadny zo zákazníkov sa v toto sychravé dopoludnie neunúval priniesť so sebou peniaze. "Je to všetko o výmene a solidarite, vypomáhaním si v týchto ťažkých časoch," vysvetľuje Angeliki. "Mohli by sme povedať, že mnoho z nás sníva utópiu o živote bez eura." V tomto uponáhľanom prístavnom meste na úpätí Mount Pelion, v centre gréckej najúrodnejšej roviny, domáci prišli s novým spôsobom, ako sa vyrovnať s úspornými opatreniami


20 faktů o kolapsu Evropy, které by každý měl znát


2013-01-10  (09:22)  |  Európa
Ekonomické sesypávání Evropy se zrychluje. I když média mainstreamu nepřestávají vykřikovat, že finanční krize Evropy byla „zažehnána“, z Evropy přicházející ekonomické statistiky pokračují ve zhoršování. Aktivit výrobců v Evropě měsíc za měsícem ubývá, nezaměstnanost v eurozóně zase prorazila další fungl nový rekord a oficiální míry nezaměstnanosti jak v Řecku, tak ve Španělsku jsou daleko vyšší než vrchol míry nezaměstnanosti ve Spojených státech během Velké deprese ve 30. letech.


Marshallův plán


2013-01-08  (09:07)  |  Európa
Po druhé světové válce byla Evropa v troskách. Hospodářská situace v Evropě byla zoufalá. Do toho ještě přišlo hrozivé sucho v roce 1946 a nesmírně krutá zima v roce 1947. Ve zničené Evropě, kde byly desítky milionů lidí bez práce, se lidé radikalizovali. Nejhorší situace byla v Německu.


Von z EÚ a eura, von z NATO


2013-01-04  (08:55)  |  Európa
Švajčiarsko sleduje more EÚ, ktoré ho obklopuje, a spoločnosti, ktoré sa v ňom topia, už iba s neveriacim potriasaním hlavy. Robí si veľké starosti z toho, čo sa zo susediacich krajín stalo. Po 40 rokoch "spoločného trhu" je situácia skutočne zlá a klub sa postupne zmenil na nafúknutý, byrokratický a diktátorský útvar, kde aparátčikovia v Bruseli svojimi rozhodnutiami dusia 27 krajín. Sme svedkami doteraz nevídanej deštruktívnej krízy, ktorá ožobračuje všetkých občanov EÚ.


Nigel Farage: Čeho je moc, toho je příliš


2012-11-29  (08:53)  |  Európa
Nigel Farage: Čeho je moc, toho je příliš


Bilderberg svolává mimořádnou schůzi v Římě, aby zachránil vládu Maria Montiho


2012-11-16  (13:50)  |  Európa
Média v Itálii hlásí, že byl řídící výbor Bilderbergu [viz seznam členů] svolán na mimořádnou schůzi v Římě, aby diskutovali rozvíjející se evropskou krizi a jak zachránit svého muže v Itálii, Maria Montiho.


Protesty v Polsku: Tisíce lidí, vodní děla a slzný plyn (VIDEO)


2012-11-14  (09:14)  |  Európa
Protesty v Polsku a naše média opět mlčí. Tisíce mladých lidí v centru Varšavy zaútočili dlažebními kostkami a lahvemi na policisty během pochodů v Den nezávislosti. Polská policie zareagovala použitím slzných plynů a vodními děly. Při protestech bylo zraněno 18 lidí, z nich bylo osm policistů. Tři příslušníci bezpečnostních složek mají vážná zranění.


Ďaľšie z Európy...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Konkurujúce si meny sa stávajú populárne! (SK titulky)

Napríklad v USA sa používa 150 alternatívnych mien. Mnoho ľudí sa začalo správať trhovo aj pri výbere platidiel, ktoré budú používať. Bola by hlúposť dobrovoľne akceptovať jediného monopolného vydavateľa jedinej meny. Našťastie čaká nás BOOM vzniku nových výrobcov alternatívnych, konkurujúcich si mien.


Čip do každej rodiny

Kameraman, který natočil 9/11, čelí vyhoštění do ...

Vedci dokázali: "Marihuana bráni rastu nádorových...

Je HIV iba mýtus?

Postoj Novej cirkvi k slobodomurárom

Archív

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Vzkaz pro NATO: Přestaňte lákat chudé a nezaměstnané mladé muže z Egypta, Tuniska, Pákistánu a Afghánistánu do svého odporného západního tažení do Libye, zastavte posílání těchto mladých lidí na smrt, přestaňte jim lhát o tom, kolik jim zaplatíte a přestaňte používat cizince k podněcování vašich děsivých, sobeckých, ropných válek v Libyi. Nikdy jsem si nemyslel, že bych mohl mít nějaké slitování pro krysy, které zaměstnává NATO jako nájemné žoldáky (v rozporu s mezinárodním právem) v Libyi. Teď ale říkám těmto mladým mužům, kteří byli vlákáni do této pasti příslibem tisíců dolarů… že budou zabiti a pokud nebudou zabiti, vrátí se domů bez peněz. V invalidním vozíku (najatém od NATO, nepochybně za cenu obrovských splátek). Paralyzováni. NATO bankrotuje a tisícovky žoldáků v Libyi přestaly bojovat, protože už několik týdnů nedostaly zaplaceno.


Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce...

Naše výhody vstupu do EÚ

Hlinové vystúpenie v parlamente


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.4125 s