20. September 2019
    
Kruté potraty - Dolezite.sk

Kruté potraty


  2010-05-09  (12:32)  |  Politika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Kruté potraty

Rozhodol som sa trochu viac vyjadriť svoj názor na potraty. V článku píšem za seba a môj postoj vôbec nemusí zdieľať každý ateista, lebo nie sme  chodiace kópie.


Na diskusiu o potratoch tu nikto nepotrebuje kostol, rúcho, ani svätosť a bohov, lebo bohovia nepomôžu a "svätí" hovoria rovnako svoj korporačný názor ako bežný ľudia svoj slobodný. Veľmi často bývajú názory priemerných ľudí žijúcich v realite kvalitnejšie ako názory "vysokovzdelaných" rozprávkárov žijúcich v bludoch...Spôsobuje to spoznanie skutočného, zatiaľ čo iný blúdia v nepoznaní neskutočného.


Začnem výrokom Abraháma Lincolna: Keď robím dobre, cítim sa dobre a keď robím zle, cítim sa zle. To je moje náboženstvo.


Jeho myšlienka by sa dala použiť aj na potraty. Podľa môjho názoru sa nikto pri nich necíti dobre, lebo nerobí dobre a preto ich využije len tá žena, ktorá si myslí, že keby na potrat nešla, bolo by horšie. Je to prirodzený strach o budúcnosť, ktorý je však oprávnený a znamená zodpovednosť. Niekedy jednoducho musíme podstúpiť aj to, čo nechceme a hlavne ak spravíme chybu. Človek by v našej spoločnosti ľudské mäso nezjedol, ale na opustenom ostrove by asi zmenil názor a rovnaké je to aj u potratov. Žiadna žena potrat určite nechce, lebo je to kruté, ale ak ju podmienky prinútia, často zmení názor. To je tá krutosť spoločnosti, ktorú treba riešiť zlepšením podmienok pre ľudí.


Ak nebude žena schopná vychovať poriadne svoje dieťa, alebo jej to priťaží v ťažkej situácii, bude príťažou pre spoločnosť a potrat by bol zjavne lepším riešením. Potrat síce určite spôsobí psychickú bolesť, ale bolesť spôsobí aj nedôstojný život pre dieťa v prípade zlého zabezpečenia a často spôsobí aj bolesť iným. Je len na žene, pre ktorú bolesť sa rozhodne a vždy ponesie zodpovednosť. Ak dá dieťa do ústavu, platíme to všetci. Za zlyhanie človeka tak platí spoločnosť a potrat túto nespravodlivosť odstraňuje.


Samozrejme by bolo najlepšie, keby k nim nedochádzalo, určite by si to želal aj každý ateista, alebo veriaci a myslím, že aspoň v tom sa dokážeme zhodnúť. Možno by sa mali veriaci radšej modliť, aby boh spravil update tehotenstva, keď už teda robil update priemerného veku človeka. Aha, to už je asi nad moje chápenie, tak prepáčte. Možno by to však bolo efektívnejšie ako posielanie synov na zem a nemuseli by sa stavať kríže na každom rohu. No to už je naozaj nad moje chápanie, lebo som prospešný význam v realite nespoznal. Treba asi zájsť do ríše fantázie a uprednostniť bludy...šľahnúť si dávku psychodrog, aby som si myslel, že nám viera v boha pomáha...ale späť do reality.


Keby boh bol, vyzeralo by to, že dal slobodnú voľbu len elitám, aby nám slobodú voľbu brali.  Slobodnou voľbou len vypatlávajú hlavy veriacim. Najprv im nanútia pomocou psychického vydierania svoju ideu a potom im dajú slobodu, lebo už nedokážu rozmýšlať za seba. Skutočná sloboda myslenia elitám vadí a podporujú len tú postmodify freedom = po zmanipulovaní, kedy už ľudia nemajú svoju individualitu a rozprávajú podľa cirkevného modelu. "Slobodná božia voľba" a cirkevná totalitná ideológia je absolútne v protiklade. Slobodná voľba je len reklama cirkvi, ktorá vás má dostať do pazúrov kňazov a v podstate ani u potratov cirkev neprezentuje slobodnú voľbu. Keď sa chcete na bohov sťažovať, hovoria vám, že je všetko chyba ľudí a vaša slobodná voľba, ale keď vás chcú ovládať, zrazu majú pre vás aj božie slová a zákony...


Keď má matka potrebu ukončiť "existenciu" svojho plodu vo svojom tele, nech sa rozhodne sama,  lebo je súčasťou jej tela a keď môžu mať elity právo schvaľovať zlé, ktoré prinesie dobré len pre nich, prečo by teda nemala právo žena na potrat, ktorý môže byť naozaj lepším východiskom dokonca aj pre spoločnosť a samotné dieťa ? Vlastne je to v istom smere až na rozhodovanie podobné ako eutanázia.  Eutanázia v podstate znamená radšej smrť ako utrpenie a potrat často znamená - radšej prerušiť tehotenstvo ako dieťati nedať poriadny život. Je to smutné, ale realita je krutá a človek niekedy jednoducho musí následkom podmienok, ktoré nás často nútia. Vlastne aj preto som za ukončenie podpory parazitom, lebo práve ich kŕmenie spôsobuje zlé podmienky a uberá na skutočných potrebách.


Cirkvi asi ide o kvantitu oviec a nie o kvalitu života občanov.


Práve túžba zaručiť deťom dôstojný život smeruje k schvaľovaniu potratov, lebo sú ľudia, ktorí sa nechcú prizerať na utrpenie svojho dieťaťa len preto, že spravili chybu. Existujú tu aj ľudia, ktorí nechodia na potraty a plodia sa aj bez toho, aby si uvedomili to, čo bude nasledovať, ale svätí zjavne nie sú... Asi viete o kom hovorím...Nie sú to len rómovia, ale aj iné národy, ktoré sa často množia bez vnímania následkov a potom musia trpieť. Tam môžete vidieť výsledok plodenia a nedostatku vedomia. Ešte im zakážte prezervatívy a potom sa chystajte na námestie protestovať proti kriminalite, ktorú spôsobuje hlavne zlá a nedostatočná výchova.  Myslím, že je dôležité brať dieťa ako bytosť, ktorá potrebuje zázemie a dobré podmienky.Za dôležité považujem zrušiť náboženstvo na školách a miesto neho skvalitňovať etickú výchovu v oblasti sexuálnej témy spojenú s náukov o drogách a prevencii, upozornenie proti internetovej hrozbe,. zneužívaniu naivity... JEDNODUCHO REÁL MIESTO BLUDOV a učitelia pod štátom miesto farárov, ktorí majú cca hodinovú "pracovnú" dobu a väčšinou rozprávajú o bludoch, čo si učiteľ na hodine etickej výchovy nemôže dovoliť.


Je tu aj iný druh prevencie, ale ten je rovnako radikálny a obmedzuje často aj zodpovedných ľudí. Je to forma riadenej prevencie, ale zas vedie len k potláčaniu ľudskej voľby. Myslím, že ešte fašisti boli za túto metódu a fašisti išli ruka v ruke s cirkvou aj keď má oficiálne iný názor... Hovorím o eugenike...Ja som však zástanca klasickej prevencie...


Zakazovať kondómy určite nepovedie k zlepšeniu situácie...ale skôr k masakru, alebo k radikálnejšiemu zásahu, čo zjavne potreboval urobiť pápež s Afričanmi. Potraty sú kruté, lebo sú zrkadlom spoločnosti, ktorá je krutá, preto treba začať poukazovať aj na dôvody a snažiť sa riešiť hlavne tie.


Zhrnutie: Neuznávam potraty, ale nie som za ich zákaz, lebo sú ľudia, ktorí často nemajú na výber a uvedomujem si, že nie každý má zabezpečenú budúcnosť...Ľudia však musia sami niesť následky za svoje pochybenia a činy. Tu sa však nedá povedať, že za potraty môžu ateisti, alebo veriaci. Za potraty môže hlavne neopatrnosť a ľahostajnosť ľudí+výchova, ktorá bola často vina nezodpovednej osoby.


Ak ma chce niekto súdiť za potraty, je to neoprávnene:

1. Ja potraty nevyrábam ani nereklamujem

2. Nie som platený za riešenie potratov ako tisícky ľudí, ale snažím sa aspoň vyjadriť

3. Odmietam niesť zodpovednosť za nezodpovednosť iných, ktorí si možno užívajú ďalej


Ja som nič zlé nespravil a to, že niekomu nechcem upierať slobodu voľby zo mňa nejakého "vraha nenarodených" nerobí.


Prečo je ateizmus spájaný s potratmi ?  Lebo ateista často vníma aj ich opodstatnené dôvody , ktoré sú často lepším riešením aj keď sa v tej situácii nenachádza ? Veď za potraty môžu rovnako aj veriaci, ktorí si nedávajú pozor a ide len o to, kto je voči sexu nezodpovedný... Veriaci sú často za potraty až keď sa im stane to, čo u iných kritizovali.

To nie je o viere a neviere a náboženstvo sa do toho len infiltrovalo a použilo potraty aj ako zbraň proti ateistom.

Rozdiel je len v tom, že veriaci sa hrajú na dobro pokiaľ sa len dá a  pokiaľ nespravia viditeľnú chybu a keď ju spravia, sú len ľudia, ale ateisti sú vždy len zver bez svedomia...To, že ateizmus nezakazuje potraty neznamená, že ich vyrába. Ateisti zvyčajne len nechcú zakazovať, lebo poznajú rôznosť situácii.


A čo "božie" potraty ? Volajú ich prirodzené....A čo vraždenie detí zemetraseniami ?  Skúste byť kritický aj k imaginárnym priateľom a nie iba k ľuďom, ktorí často nemajú na výber a konajú z nutnosti, alebo následkom chýb. Boh má zrazu na všetko dôvod, ktorý si vymyslíte ako trest za niečo, ale nedokonalý človek nemá dôvod aj keď dôvod často ukazuje realita...


Prečo si aj u žien nevymýšľate imaginárne dôvody na potrat, ale u bohov si vymýšľate imaginárne dôvody na zemetrasenia ? Čo ak ženy majú špeciálne videnie, ktoré im prikazuje potraty ? Vymýšľať si môže každý a aj potraty dokážeme zastať dogmami.


zdroj: www.ateizmus.sk


autor : Somár
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
DavidB   |   ip:213.81.13   |   2010-05-09  (16:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Preco je to v rubrike politika? co to ma s politikou spolocne?Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-05-09  (18:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pohľad rozumového jedinca a nič viac, ktorý sa podpíše ako somár. Preto žiadam ho, aby neurážal zvieraciu ríšu a dal si prezývku podľa obmedzeného človečenstva, myslím, že ju nájde rýchle.

Samozrejme, že žena o tom rozhoduje, že či áno a či nie, ale aj s dôsledkami, ktoré nebývajú nikdy príjemné. Opýtajte sa nejednej ženy, aspoň trochu cítiacej, ktorá na niečo také pristúpila a spoznáte niečo z čoho vás poriadne neraz zamrazí!


putnik   |   ip:188.112.1   |   2010-05-09  (18:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To raz jeden "vodca" vysiel na vysoky kopec a pytal sa Boha, ako pozna, ze sposob akym vedie svoj narod je dobry.
A boh mu odpovedal (a odpoveda dodnes - tym, co sa nielen pytaju):
Poznas to podla toho, ze milovat budu Boha svojho ...
... svatit budu den sobotny, neskor aj den vsetny, napokon vsetky dni ...

To v skole po prvakoch nechcu, aby vedeli to co tretiaci, alebo aby sa spravali ako siestaci. Hoci nikoho nenapadne povedat, ze prvaci su menejcenni.

To niektori ludia su len sami sebe bliznymi; niektorym su blizny len clenovaia rodiny, priatelia, ci ludia rovnakeho zmyslania, vyznania. A niektorym su blizny vsetci ludia.

Kto rozhodne, co je dobre a co zle? Ludia, ktorych Boh ucil: "Nesudte druhych ..."? Jezis ktory ucil: "Ak ta udru po jednom lici, ..."? Niesme si sami Zakonodarcami aj Sudcami? Ak ak sudime skutky inych, neporusujeme ti iste "prikazania", z ktorych porusenia sudime inych?


LordX   |   ip:158.194.1   |   2010-05-09  (20:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  triezvy nazor, stotoznujem sa a davam + :)


hoblik   |   ip:85.216.18   |   2010-05-09  (22:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  je to jednoduche:
cirkev = kriziacke vypravy & inkvizicia
Boh neni lebo by nedopustil vojny, zemetrasenia, tsunami...
a potraty = sloboda

dakujem a gratulujem


slavka   |   ip:213.151.2   |   2010-05-09  (23:16)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Potrat je nemorálne zlo v každom prípade. Môžme teraz kľudne vynechať náboženské dôvody, rozumný človek musí k tomu dospieť.
Pretože ako sa dohodneme na tom /čím neveriaci operujú/, a síce, že nevieme, či je plod pred narodením už človekom / ak by bol, je to logicky vražda/, v tom prípade musí platiť u civilizovaných ľudí niečo ako presumpcia neviny. Čo keď náhodou je človekom? Čiže dospeli sme k tomu, že ho nemôžeme potratiť/zavraždiť/. Aké jednoduché. Všetko ostatné je len schovávanie sa pred pravdou.
Potom sú tu ženy, čo podstúpili potrat. O tie sa už nikto nezaujíma. A práve tie by mohli rozprávať. Neexistuje presný prieskum, ale vysoké percento žien trpí popotratovým syndrómom, takmer všetky sú nešťastné, nehovoriac o zdravotných následkoch potratu. Knihy ako Miriam, prečo plačeš, Kto uverí mi, sú toho dôkazom.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-05-09  (23:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nechcem sa vyjadrovať k otázke či abortus áno alebo nie, keďže so svojím genetickým odporom voči krucifixu mám na to aj tak stabilný názor. Len mi prišlo mimovoľne na um, prečo žiadna Cigaňa nikdy nejde na výškrab...


Krovak   |   ip:194.154.2   |   2010-05-10  (10:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ked som sa zamyslel nad argumentom "ale bolesť spôsobí aj nedôstojný život pre dieťa v prípade zlého zabezpečenia a často spôsobí aj bolesť iným", napadlo ma, ze autor v podstate hovori "nebudem to dieta vediet vychovat, tak ho zabijem". Ako to totiz pregnantne vyjadril klasik "naje.al si si tak sa staraj".
Cim nechcem povedat, ze som za zakaz potratov, len sa mi nepozdavaju niektore argumenty a najma to ze vcelku nesuvisle do toho pletie cirkevnikov


marcelKE   |   ip:88.212.40   |   2010-05-10  (11:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som ateista, ale potraty povazujem za vrazdu.Je to nechutne vrazdenie.


bublinka   |   ip:178.40.12   |   2010-05-10  (11:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobri ludia,len sa nedajte do boja proti potratom,proti drogam a podobnych inych debilit,ale dajte sa do boja za dostojny zivot a uvidite,co sa stane,vsetci tito "bojovnici si budu musiet najst ine objekty na prezentaciu svojej zbytocnej dolezitosti.
Som za dobre pripravenu jednodnovu revoluciu.Ak nie ,tak sa to zruti samo,v tom pripade bude pre zaciatok potrebna minimalne polovojenska dobre organizovana statna moc.


Azgaroth   |   ip:85.248.61   |   2010-05-10  (11:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj ja sa prihováram za jednodňový cirkus záškolákov, ale musí ich viesť major Žifčák, alias agent Ružicka.


GOOGLEistickyKNAZ   |   ip:85.248.42   |   2010-05-10  (12:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  VYZIVAM KROVAKA ABY ISIEL DO CIGANSKEJ OSADY A VYHLASIL KED SI SI NAJE..L TAK SA AJ STARAJ. UVIDIME CO POTOM POVIE NA POTRATY A CI SA SITUACIA ZLEPSI. MORALIZER POTREBUJE PARALIZER


lima   |   ip:188.167.4   |   2010-05-10  (13:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keby všetci zmýšľali systémom, keď si nie som istý budúcnosťou svojich detí, tak ich zlikvidujem ešte v zárodku, tak by možno ani vyššie podpísaný SOMÁR nemusel byť medzi nami, ako aj mnoho ďalších.


GOOGLEistickyKNAZ   |   ip:85.248.42   |   2010-05-10  (13:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LIMA ASI NEZAZILA NAVSTEVU V CIGANSKEJ OSADE ASI NEZAZILA SILVESTROVSKE CIGANSKE KAMENOVANIE.POTOM BY ZMENILA POHLAD NA MORALNE ZASADY. MORALKY BUDEM MAT AJ JA PLNU PAPULU Z MOJEJ KRASNEJ JACHTY A VILY.

BOHATE PANDRAVY PLNE MORALKY.RADSEJ POTRATY AKO ZIVIT FARAROV.


GOOGLEistickyKNAZ   |   ip:85.248.42   |   2010-05-10  (13:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SOMAR TY SI NEVSIMAJ TYCH MORALNYCH SVETUSKAROV Z KRASNYCH ZAHRAD KTORY PRI NAJBLIZSOM OKUSENI DEBILNEJ VYCHOVY SPOZNAJU SILU TVOJHO MYSLENIA A POCHOPIA VYZNAM.


MORALIZOVAT MOZEME Z MOJEJ YACHTY A INY BUDU TRPIET BIEDOV A ZNASAT NESCHOPNOST RODICOV.GOOGLEistickyKNAZ   |   ip:85.248.42   |   2010-05-10  (13:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NESTAZUJTE SA KED NEBUDETE MAT NA STRAVU PRE DIETA A BUDETE MUSIET OTROCIT 18 HODIN DENNE ABY STE HO UZIVILI.ROBTE ZO SEBA OTROKOV.NENADAVAJTE NA CIGANOV LEBO NECHODIA NA POTRATY A UVAZUJU AKO CIGANA LIMA.


lima   |   ip:188.167.4   |   2010-05-10  (15:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre GOOGLEistickyKNAZ
Máš to Ty len v živote ťažké. Akiste si už vychoval zopár detí, takže vieš presne o čom hovoríš a to ani nechcem vedieť akými obrovskými príspevkami si sa pričinil o rozvoj a rast tej tzv. rómskej populácie. Ale zjavne si nepochopil pán GOOGLEistickyKNAZ, že to nie je o rómoch a im podobným, ale o svedomí, práve na život, ale hlavne o správnom rozhodnutí sa. Ak mám s niečim problém, tak neplodím (a dnes je možností viac, ako kedykoľvek predtým v minulosti), ale určite nepotláčam život, právo naň a všetko, čo s ním súvisí. Buď rád, že sa Tvoji rodičia nepostavili k tejto téme tak ako Ty, lebo by tu bolo teraz z Tvojej strany ticho.


Ateista   |   ip:91.191.11   |   2010-05-10  (17:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "nebudem to dieta vediet vychovat, tak ho zabijem"

Ja som dôvod na potraty nevymyslel... Neuznávam potraty, ale bral som do úvahy aj ich vplyv na spoločnosť, preto je môj príspevok aj o snahe pochopiť príčinu. Bolo by jednoduché napísať zakážte potraty a hotovo. Pokojne by som mohol byť za, tváriť sa strašne morálne a vôbec by to nebol pre mňa problém. Okrem toho plod v tele a dieťa je predsa len rozdiel. Môže sa stať, že neskôr budú zabíjať nezabezpečené deti...,alebo zúfalí rodičia. Všetci dobre vieme, čo znamená nedostatok. Ja som za riešenie potratov za pomoci zlepšenia podmienok pre mladé rodiny...ukončením podpory tým, ktorí sa nazývajú svätí...

Lima, možno by som neexistoval ani ja, ale v tom prípade by to nikoho netrápilo a ani mňa... Človek by mal mať právo na dôstojný život. Ja nie som proti deťom a ani za potraty. Príspevkom hlavne poukazujem na dôvody žien.
abec3   |   ip:178.41.51   |   2010-05-10  (18:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  citácia - "A čo "božie" potraty ? Volajú ich prirodzené....A čo vraždenie detí zemetraseniami ? atď"

to s tým predsa nemože mať nič spoločné, je jedno či je človek ateista alebo nie, ale nemožeme predsa prirovnávať prirodzené a umelé potraty ! je to to isté ako keby som prirovnál prirodzné úmrtia s vraždami !! takže podľa autora je úplne v poriadku vraždiť a zabíjať ľudí ktorí ma nejako obmedzujú, robia mi akože zle?


VEĽKÉ ***FUJ*** tomuto článku, nič hnusnejšie som tu ešte nečítal..


abec3   |   ip:178.41.51   |   2010-05-10  (18:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kaťdá žena može dať dieťa do hniezda záchrany, alebo do detského domova a nemusí to dieťa zabíjať !!


abec3   |   ip:178.41.51   |   2010-05-10  (18:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  keby mal muž syfilis, žena rakovinu a z 5 predchádzajúcivh detí by prežilo len 1 a čakali by ďalšie dieťa, mali by podľa vás ísť na potrat? keby žena šla, nenarodil by sa Ludwig van Beethoven !!!

(ten príbeh je skutočný, napísal som ho len približne, pretože si ho presne nepametám, ale je to PRAVDA !!)


Ateista   |   ip:91.191.11   |   2010-05-10  (19:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "keby žena šla, nenarodil by sa Ludwig van Beethoven !!!"

To je pravda, a ja napríklad doplním aj Michaela Jacksona, ktorého som už spomenul napríklad v diskusii na svojej stránke. Mnoho géniov by sa nenarodilo, ale keď sa na to pozeráme takto, možno by sa nenarodili ani masový vrahovia..., ktorí následkom neschopnosti rodičov začali neznášať svet.

"kaťdá žena može dať dieťa do hniezda záchrany, alebo do detského domova a nemusí to dieťa zabíjať !!"

V poriadku, veď môže, ale potom by si ľudia mali zvyknúť na zvyšovanie daní...Aj to som v článku spomínal. Pokojne sa môže nájsť také východisko, že sa absolútne zakážu potraty a budú pribúdať domovy...O tom by si mali rozhodnúť občania, ale iný ľudia si zas nedajú hovoriť do života a kriminalizovať potraty je tiež dosť nebezpečné, lebo ľudia si cestičku aj tak nájdu. Je to naozaj problém.

Ateista   |   ip:91.191.11   |   2010-05-10  (19:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "je to to isté ako keby som prirovnál prirodzné úmrtia s vraždami !! "

Čo tak prirovnať "božiu" genocídu - topenie svojích detí s hitlerovou ? Tým však neobhajujem vraždy, len poukazujem na nezmyselnosť. Zemetrasenie často veriaci pripisujú bohu a preto to v článku bolo myslené tak, že ľudí za vraždy súdia a bohov chvália. Nebola to obhajoba vraždenia, ale poukázanie na bludy

Nad naše chápanie ? No to určite...


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-05-10  (19:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemôžem odolať neprispieť tiež trochou pravdy do mlyna. Beethoven dal aspoň ľudstvu nesmrteľnú hudbu, ale to veľké NIČ, čo údajne vstúpilo do Márie, by sa nedalo ani kliešťami uchopiť. A výsledok dal ľuďom čo? Navždy ich rozdelil, naučil nenávidieť, zasial tmárstvo a po svete rozšíril hlúposť.


Ateista   |   ip:91.191.11   |   2010-05-10  (19:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "je to to isté ako keby som prirovnál prirodzné úmrtia s vraždami !! "

Z pohľadu ateistu, ktorí berie prirodzené úmrtia ako zlý výsledok prírody máš pravdu, ale ja som to myslel na veriacich. Z pohľadu veriacich by to znamenalo, že to tak chcel boh a to znanemá, že sú "božie" vraždy chválené, ale u ľudí kritizované. Poukázal som na nezmyselnosť a neobjektivitu hodnotenia.

krovak   |   ip:193.93.73   |   2010-05-10  (19:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ateista: dve poznamky:
- ja som nepisal, ze som za zakaz potratov, to rozhodne nie - riesenie je podla mna vzdelavanie, aby si zena uvedomovala co chce spravit pred tym nez to spravi. Navyse pragmaticky - ak to oficialne zakazeme, tak iba podporime cierne potraty a tym budeme riskovat aj zdravie a zivot zeny.
- ak hovoris o "bozich vrazdach" nehovoris vlastne o niecom comu neveris (aj ked na to si vpodstate odpovedal o kusok vyssie)


Ateista   |   ip:91.191.11   |   2010-05-10  (19:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Súhlasím krovak, máš pravdu. Tiež som za zvýšenú formu vzdelávania ako som to napísal už aj v článku. Napríklad trebárs aj upozornenie cez rozhlas počas veľkej prestávky. Stačilo by jeden deň za mesiac, alebo ja neviem. Od toho je diskusia...Dajú sa vymyslieť aj iné alternatívy upozornení. Viac násteniek na školách s problematikou, atď...Netreba problém dogmovať...

"ak hovoris o "bozich vrazdach" nehovoris vlastne o niecom comu neveris"

Presne to hovorenie o božích vraždách vystihuje, prečo neverím. Keby som veril, musel by som chváliť boha aj ako vraha a to ja nechcem robiť. Niekedy sa snažím zamyslieť aj z pohľadu veriaceho, aby som vyjadril prečo neverím. Inak sa to niekedy nedá.


ggg   |   ip:81.89.55.   |   2010-05-10  (19:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zaujimave, ze takmer vsetky "mudrosti" su v od muzskych diskuterov. rad by som si vypocul skor zenske nazory. oni su tie, co sa po potrate budu musiet pozerat do zrkadla...


alakam   |   ip:212.5.206   |   2010-05-10  (20:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nemam deti,-ani nexcem-nesulozim-ak uz tak oral- A NEMAM PROBLEM S PORTRARTMI..grc...som toho nazoru,-ze kazdy co si navaril nech si aj zje,-a potert by mal byt v pripadoch vynimocnych-urcenych zakonom.Bodka.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-05-10  (20:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Azgaroth ip:188.123.1 - 19:14, ak Vám niekto niečo nedal, tak nechápem, že prečo je toľko surovosti vo Vás? Verte, že raz aj Vás budu mrzieť a to dosť poriadne tieto slová. Raz niekto múdry povedal: Radšej mlč a zadrž slovo, lebo len čo raz prehovoríš a ho vypustíš z úst, tak ho už nikdy nebudeš môcť vrátiť späť!

,,A v tých časoch si bude každý sudcom, ktorý vynesie sám nad sebou rozsudok...každým slovom, každou myšlienkou, každým skutkom!!!"

A tie časy sú už tu...Každý si je dnes sudcom a tribunálom, a vynáša nad sebou konečný rozsudok!


Anunnaki   |   ip:80.188.86   |   2010-05-11  (02:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na potraty mam stejny nazor.

A pre DEBILOV ktory si myslia, ze POTRAT je VRAZDA ci ZABITIE ... tak to je uz fakt DEBILITA najhlbsieho zrna. PREBOHA ! Ved ten plod je zhluk buniek, ktore sa vyvyjaju. Tam nieje este ani mozog, len nejaky zhluk neuronov, ktory nemoze mat ani pri navetsej fantazii nejaku mysel v sebe.

Bavime sa tu o potratoch do 8 tyzdnov ci kolko je to povolene. Takze sa zobudte, ziadna vrazda to nieje, pretoze ziadna mysliaca bytost ( ci bytost a akymkolvek i najnizsim inteligentom) nebola zabita.

Cize z etickeho hladiska s tym rozumny clovek nemoze mat absolutne ziadny problem a vycitky svedomia.


vlado   |   ip:173.72.38   |   2010-05-11  (03:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  s tym beethovenom je to somarina,precitaj si jeho zivotopis


vlado   |   ip:173.72.38   |   2010-05-11  (03:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  boh nam dal slobodnu volua rozhodovanie,ak sa zena rozhodne pre potrat tak to nieje nic proti bohu


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2010-05-11  (07:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je fajn, že o potratoch sa budú baviť hlavne muži. To je tá správna atmosféra.

K veci.
Ak by táto spoločnosť mala štipku svedomia, už dávno by sa o tom diskutovalo otvorene aj v médiách.
Ale nie spôsobom, že nejaká dilinoblondýna obklopená naslovo vzatými odborníkmi bude hovoriť o nutnosti/nenutnosti potratov.
Diskutovať by mali len a len ženy, čo tú traumu prežili. Mali by vyjadriť svoje pocity "pred a po".
Môj názor :
Verím tomu, že len malý zlomok z nich by sa odhodlal urobiť to znova.Krovak   |   ip:194.154.2   |   2010-05-11  (10:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anunnaki: a dostavame sa ku klasickemu problemu, ty vies urcit kedy je hranica medzi tym ze je to exte iba zhluk buniek a kedy uz nieco s myslou? A tuto sa teda dostavame k tomu co celkom spravne vyhlasil Oravec - preco potom nezaviest potraty az do porodu?
Ako som napisal v pohode, nech si kazdy robi co chce, ale nech si uvedomuje co robi!


LordX   |   ip:158.194.1   |   2010-05-11  (11:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak - vyssie struktury mozgu zodpovedne za vedomie sa vyvijaju az v 6 mesiaci. Dovtedy plod nemoze mysliet, jednoducho na to nema dostatocne vyvinuty mozog.¨Takisto thalamo-kortikalne spojenia bez ktorych sa signal o vonkajsich stimuloch napr. o bolesti nedostane do vyssich casti CNS sa tvoria az v tomto case. Hranica vedomia (osoby) je podla vedy v cca 6 mesiaci tehotenstva.


Krovak   |   ip:194.154.2   |   2010-05-11  (16:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX: OK, jasne aj ked to bol v podstate priklad toho ze neexistuje presna hranica (aj 6. mesiac je dost siroky pojem). Chcel som len poukazat na to, ze sa iba velmi tazko da zvolit metrika ktora by jednak vyhovovala vsetkym alebo aspon bola dostatocne "silna" na rozlisenie medzi zhlukom buniek a niecim co by sa dalo charakterizovat ako samostatna entita (na rozlisenie toto je uz clovek a toto je este iba "zopar" buniek).


ggg   |   ip:81.89.55.   |   2010-05-11  (19:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vsetsi sme len zhluk buniek, ked sa to tak vezme...


lima   |   ip:188.167.4   |   2010-05-12  (00:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Úbohý Anunnaki.
Tvoj názor je ako semienko púpavy.Ľahký, vzletný, ale stále primitívny. Myslíš si, že si vyššia forma života, keď si prekonal ten zhluk buniek do 8 týždňov a si na tejto planéte? Si také isté HOVNO, ako každý, kto sa vyvyšuje nad život. To nebudem radšej písať o tej Tvojej gramatike, ktorá jasne naznačuje kam patríš.


LordX   |   ip:158.194.1   |   2010-05-12  (09:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lima - mysliaca bytost je vyssia forma zivota ako nemysliaci zhluk buniek. To nemozes popriet.


lima   |   ip:188.167.4   |   2010-05-12  (12:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre LordX
Aj my sa skladáme zo "zhluku nemysliacich buniek", ktoré vytvárajú celok, teda vyššiu formu života (človeka) a zároveň mysliacu bytosť. Z toho vyplýva, že bez tých tzv. zhromaždených nemysliacich buniek, by sme proste neexistovali. To, že je to dokonalý systém, perfektné usporiadanie a sled o tom niet pochýb. Ešte keby tak tá vyššia forma života dokázala zistiť KTO alebo ČO za tým stojí,že?


LordX   |   ip:158.194.1   |   2010-05-12  (12:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lima "Aj my sa skladáme zo "zhluku nemysliacich buniek", ktoré vytvárajú celok, teda vyššiu formu života (človeka) a zároveň mysliacu bytosť. Z toho vyplýva, že bez tých tzv. zhromaždených nemysliacich buniek, by sme proste neexistovali. To, že je to dokonalý systém, perfektné usporiadanie a sled o tom niet pochýb. Ešte keby tak tá vyššia forma života dokázala zistiť KTO alebo ČO za tým stojí,že?"

Ano, ale celok je viac ako sucet jeho casti, a az tento celok (organizmus, a najma jeho neuralna siet) je dolezity, nie jeho jednotlive casti (bunky), tie umieraju v milionoch kazdy den.


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-05-12  (18:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Potrat? Nie, ďakujem...


LordX   |   ip:158.194.1   |   2010-05-13  (11:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer: "Potrat? Nie, ďakujem..."

hm.. si gravidny?? :D


pato   |   ip:110.20.42   |   2010-05-13  (17:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  potrat je obycajna vrazda. argument ze plod je zhluk buniek je povrchny a smiesny. aj ty si zhluk buniek ked sa chces takto na to pozerat. nemas podmienky na vychovu dietata?tak ho zabijes, no dakujem pekne.na to ci mas podmienky na vychovu dietata a ci mu vies zabezpecit normalny zivot asi musisi mysliet pred tym nez ides sulozit, ze?ak si ochotny/ochotna prijat riziko pocatia za cenu dobreho sexu tak potom treba vediet znasat aj nasledky.potrat=vrazda.bodka.


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-05-15  (00:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX, dakedy aj motyka vystrelí :-)


supa   |   ip:85.248.68   |   2010-05-15  (01:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja sa napriklad nestotoznujem s tym, ze moje dieta malo pri narodeni 0 (nula) dni (tyzdnov, mesiacov a samozrejme rokov).
Pretoze to ani nie je pravda! Ma priblizne 9 mesiacov zivota za sebou!
Nech sa k teme potraty vyjadruju aspon trochu kompetentny, dakujem.


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-05-15  (01:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kompetentné su myslím v tomto prípade najmä matky


slovensko   |   ip:213.151.2   |   2010-05-16  (19:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  chlapci nech sa nikto na mna nehnevá, ale abort nie je vôbec vhodná téma na diskusiu!! Abort nie je prirodzený, je to v násilný čin voči právu na život iného človeka( aj ked nenarodeného ) Ak budúca matka nechce dieta vychovávať, ok, po narodení ho môže dať na adopciu, je veľa bezdetných párov, ktoré toto dieťa radi adoptujú (samozrejme pokiaľ to nie je cigánča) v každom prípade interupcia je nemorálna a vami uvádzané problémy s výchovou nie sú dostatočnou príčinou na abort. dá sa to riešiť aj humánnejšou cestou. Abort podporujú len komunisti a židia.


LordX   |   ip:158.194.1   |   2010-05-16  (20:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Abort podporujú len komunisti a židia."

A proti abortu su len bigotni krestania. Ach, ako sme sa teraz utesene zaskatulkovali, hned je svet jednoduchsi... :D


ANONYM   |   ip:95.103.20   |   2010-05-16  (21:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  je to zabavne ako veriaci kvilia nad mrtvolou nenarodeneho dietata ,len tie miliony narodenych deti ktore umieraju hladom im vobec nevadia.vysvetlenie je jednoduche kvilenie nad potratom nic nestoji ale tie deti ktore nemaju co jest stoja peniaze a tie veriaci najviac miluju.Mimochodom potrat je stari ako samotne ludstvo uz praclovek vylozil pred jaskynu novorodencoch ktorych nedokazal uzivit.


Papo   |   ip:80.95.108   |   2010-05-17  (14:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  anonym: checht, to je zase argument.. Vlastně není..diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


šesť + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Občan (ožran) Havel a polícia


2013-03-11  (15:57)  |  Politika
Mestská polícia v Košiciach dňa 16 novembra 2012 riešila s Václavom Havlom veľmi vážny prípad slobody a demokracie. Problémom bola maska Havla, neskôr prázdna fľaša v jeho ruke, jeho triezvosť či opitosť a neskôr i jeho samotná účasť na zhromaždení papalášov mesta a antikomunistov pri príležitosti 23 výročia novembrového prevratu z roku 1989.

Politická drzosť


2013-02-15  (16:36)  |  Politika
Čo si dovoľujú naši politici, je naozaj za hranicou elementárnej slušnosti. Že vďaka ich výdatnej pomoci je rozkradnutá a morálne zdecimovaná celá naša krajina, sme si za tie roky už akosi zvykli. No to, čo pred národom predvádzajú svojou pracovnou morálkou, už presahuje všetky medze. Najmä poslanci zákonodarného zboru.


K mocnému tomu dubisku ...


2013-02-06  (09:10)  |  Politika
Keď sa zavŕšila "ostblocková" séria ľudových povstaní, ktorých ľudovosť vznikla cestou z ústredia KGB do centrál tajných služieb v satelitných štátoch tábora mieru, tak by nikoho ani vo sne nenapadlo, že slovanský sen o mocnom ruskom dubisku na východe vstane do štvrťstoročia z mŕtvych.


Superman zo Smeru: Tento politik zvláda osem funkcií!


2013-01-31  (11:25)  |  Politika
Právom si zaslúži titul primátor – superman! Prvý muž Považskej Bystrice Karol Janas každý decembrový deň úradoval vo svojej pracovni. Zároveň však celé dni podľa prezenčnej listiny pracoval na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka. Ako to len dokázal?!


Velké spiknutí mimozemšťanů - CZ dabing


2012-12-18  (14:19)  |  Politika
Oficiálne odvysielané v televízií Science.


Čo sa na dejepise neučí – Kto stál za boľševickou revolúciou?


2012-11-12  (13:54)  |  Politika
Dnes sa deti na dejepise v škole učia, že za veľkou októbrovou socialistickou revolúciou stála najchudobnejšia robotnícka trieda, ktorá sa už nechcela nechávať vykorisťovať. Ťažko si predstaviť, že spočiatku neorganizovaná masa ľudí, robotníkov, dokáže zosadiť niekoľko storočný cársky režim a pritom vybudovať najsilnejší mocenský aparát, aký kedy uzrel svetlo sveta, v podobe ZSSR, z ktorého sa neskôr vykľuje svetová veľmoc založená na ideológií, ktorá sa ako mor rozšíri do celej Európy.


Kartová hra Illuminati III.


2012-10-19  (22:12)  |  Politika
Bermudský trojuholník - čo je za ním


Fakty k vyhláseniu Polície SR ohľadne nebezpečnosti konope


2012-10-14  (13:18)  |  Politika
V bakalárskej práci [2], ktorá cituje [3] (z ktorých pravdepodobne čerpala aj hovorkyňa) sa môžeme dočítať: “THC je 4000 krát účinnějšie než alkohol”. Teda nie je tu reč o nebezpečnosti, ale len o psychoaktívnej účinnosti. Nie je však jasné, ako sa táto účinnosť porovnávala. Mohlo by to napríklad znamenať, že 1 g THC má podobný psychoaktívny účinok ako 4000 g etanolu. Podľa [4] obsahuje marihuana 6 – 18 % THC a podľa [5] má bežný joint okolo 0,24 alebo 0,33 g marihuany. To znamená, že 1 joint obsahuje 0,01 – 0,06 g THC. Jeden panák (4 – 5 cl) vodky (37,5 – 40 % etanolu) obsahuje zas 11,84 – 15,79 g etanolu. Jeden joint by bol teda podľa týchto údajov tak psychoaktívne účinný ako 3,65 až 20,07 panákov vodky. Ak by sme brali do úvahy porovnanie jedného molu THC a jedného molu etanolu, tak jeden joint by mal potom takú účinnosť ako 0,53 – 2,21 panákov vodky.


ZSSR za Stalina - iba fakty


2012-04-21  (17:45)  |  Politika
„Ja viem, že po mojej smrti na môj hrob nahádžu kopu špiny, no vietor histórie ju neľútostne rozpráši!“ J. V. Stalin, 1943


Vítajte všetci späť v ozajstnom svete.Naša jasná budúcnosť je : OZAJSTNÁ krvavá, legitímna a právne ošetri-teľná revolúcia !


2012-03-11  (13:22)  |  Politika
Tak a je to ! Moje tajné prianie sa splnilo ! Pán Boh ma vypočul. Fico má v parlamente nadpolovičnú väčšinu.


Ministerstvo zdravotníctva - člen skupiny Penta


2012-02-11  (12:59)  |  Politika
Ministerstvo zdravotníctva je formálne súčasťou vlády SR, ale v skutočnosti je spolu so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP) a Úradom pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou vysunutým pracoviskom Penty. Na mieste sú otázky: Kto rozhoduje o verejnom zdravotnom systéme? Vláda, alebo Penta prostredníctvom vlády?


Ľ.Huďo-Januárové udalosti vo svete, rok 2012


2012-02-11  (08:31)  |  Politika
“Kto nepozná pravdu je iba hlupák, ale kto ju zatajuje, je zločinec.” Bertolt Brecht


Ktože to tu robí revolúciu? Osoby a obsadenie.


2012-02-10  (20:41)  |  Politika
V súvislosti s aktuálnymi protestami ku kauze Gorila v poslednom období vystupujú v médiách ako líderky-organizátorky protestov aj tri ženy. Možno by vás zaujímalo, kto to vlastne je.


Rok Penty vo vláde: 5,5 milióna rukojemníkov


2012-02-05  (12:56)  |  Politika
Čo sa tých týka, budú premené na akciové spoločnosti a oddlžené. A následne ponúknuté k privatizácii. Nepredpokladám, že by sa našiel samovrah, ktorý by chcel robiť konkurenciu Pente. Po vstupe do tohto biznisu by ho čakala výpoveď 93 % pacientov zastupovaných dva poisťovňami. A tak zostane iba jeden záujemca o kúpu. Predpokladám, že pri takom záujme bude cena trhová, t.j. dopyt rovná sa ponuke. Koľko Penta ponúkne, toľko budú stáť.


Rečníci protestu Gorila: Kto ste?


2012-02-01  (14:41)  |  Politika
Vždy budem podporovať legitímne prejavy odporu voči vládnucej moci. Ako povedal Thomas Jefferson: "Keď sa ľudia boja vlády, to je tyrania. Keď sa vláda bojí ľudí, to je sloboda." alebo: "Ktorá krajina si môže zachovať svoju slobodu, ak jej vládcovia nie sú z času na čas upozornení na to, že ich ľudia si zachovali ducha odporu?"


Financovanie cirkví treba okamžite zmeniť !!!


2012-01-25  (02:07)  |  Politika
Vo februári 2011 začal minister kultúry Daniel Krajcer dialóg s predstaviteľmi cirkví, ktorého výsledkom má byť zmena financovania cirkví na Slovensku. K financovaniu cirkví je treba uviesť, doteraz platí zákon o hospodárskom zabezpečení cirkví z roku 1949, podľa ktorého štát priamymi dotáciami financuje v rámci schváleného rozpočtu platy a odvody duchovným cirkví a poskytuje príspevok na prevádzkové náklady cirkevných ústredí (biskupských úradov). Nemalé peniaze nás stojí aj cirkevné školstvo, platy učiteľov náboženstva a podobné.


Havel hrdina.


2012-01-18  (08:28)  |  Politika
Nezpochybňuji zkušenosti disidentů, každý má nějakou vzpomínku, ale co mají za vzpomínku dnešní třeba třicátnici? Jak si pamatují dobu před rokem 1989. Současná vláda devalvuje morální čest na všech stranách, dává na odiv jaká je doba, co máme nyní, poukazuje na nějaké neexistující hodnoty, které máme v současnosti. Dává na odiv třeba, že máme k běžné potřebě počítače, za komunistů to nebylo. No jistě, ale zapomenou dodat že v té době to nebylo ani jinde na světě. Je to stejné jako tvrzení, že Husité prohráli pro špatnou výzbroj, nebyl jim dodán kulomet a protivník napájel koně 98 oktanovým benzínem. Je to již dost dlouho co jsem položil otázku jednomu poslanci, a to bylo: kolik bylo zapotřebí denně vozů brambor k nakrmení řemeslníků při stavbě Karlova mostu? Odpověděl snad pět potahů. Ó, jak byl moudrý, proto mají tiskové mluvčí. Správnou odpověď neznal, ani jeden vůz. Amerika byla objevena 1492 a brambory jsou známy v Evropě zhruba 250 let.


Konzervatínvy inštitút Jaroslava Haščáka


2012-01-11  (14:19)  |  Politika
Mám za to, že tak ako historici delia obdobie na pred Kristom a po Kristovi, tak aj na Slovensku, časom, budeme deliť etapu verejného života na: pred Gorilou a po Gorile. Alebo, tak nejako. V každom prípade sa pri tristnom obnažení PENTA reál politiky akosi opomína ešte jedna zaujímavá skupina, ktorá tancuje tak ako Haščák a spol. píska. A síce svet tvz. „nezávislých“ think- thankov a svet mediálny (v mnohých prípadoch sa tieto svety prekrývajú). Práve tieto zoskupenia hrajú, ako nepriamo priznáva Haščák v Gorile, v celom procese korupcie, dôležitú úlohu. Oni majú totiž ovplyvňovať verejnú mienku a tak vlastne vytvárať dopyt po riešeniach, na ktorých sa PENTA kráľovsky obohacuje.


Ľ. Huďo - Národnoštátne záujmy a NWO


2012-01-05  (23:21)  |  Politika
Nový svetový poriadok nie je fikciou, konšpiračným blúznením ani prázdnym teoretizovaním. Jeho nástup a realizácia je faktom, pred ktorým …


Ľ. Huďo - Novembrové udalosti vo svete


2011-12-06  (15:14)  |  Politika
Pravda je viac ako moc, preto je trvalá. Karel Čapek


Hranice a obranné zóny Spojených štátov európskych


2011-10-15  (12:08)  |  Politika
Onedlho príde chvíľa, keď aj oficiálne vyhlásia Spojené štáty európske (SŠE). Samozrejme sa znovu neopýtajú ani členských krajín ani národov. Okrem menej očividných vecí to má viac, veľmi ľahko viditeľných znakov.


Euroval, cesta do pekla.


2011-10-13  (15:52)  |  Politika
EÚ pripravila nový základný zákon. Ide o takzvanú zmluvu o Európskom stabilizačnom mechanizme (ESM), medzi členskými štátmi používajúcimi spoločnú menu euro. Do platnosti má vstúpiť po júne 2013 a má plniť úlohy doteraz plnené EFSF (European Financial Stability Facility) a EFSM (European Financial Stability Mechanism). Tento zákon rozvíril hladinu na politickej scéne aj u nás, známy ako euroval. O čo vlastne v ESM ide?


Pravda o Eurovale


2011-10-12  (15:50)  |  Politika
Nechajte už prosím Grécko skrachovať. Je to jediná cesta z morálneho úpadku, ktorý v Európe zažívame.


15.11.2011 - Světová revoluce Opravdové demokracie


2011-10-11  (21:54)  |  Politika
Blíží se den, kdy se má konat po celém světě revoluce proti současnému systému typu virtuální peníze bez hodnoty či vláda mafiánů skrývajících se za iluzí práva a demokracie. Jestli se jedná o skutečné pozitivní hnutí nebo naopak nějakou předem připravenou akci globalistů, to si nechť zodpoví každý sám za sebe dle svého svědomí. Ale je jisté, že by odkaz na takovouto obrovskou akci by neměl chybět na Dolezite.sk .


Ve pátek 30.9.2011 - Eduard Chmelár utékol preč od Vaského jako čert od svacenej vody !


2011-10-03  (11:48)  |  Politika
Dňa 30.9.2011 o 17:00 sa v bratislavskom DK Ružinov uskutočnila konferencia o priamej demokracii. Vystúpili tam poprední zástancovia a teoretici z domácej a českej scény, ktorí mali obhajovať teoretické aj praktické princípy priamej demokracie ako riadenie spoločnosti priamo občanmi.


Politiku netreba! Existuje niečo lepšie! Pomôžeš to zrealizovať?


2011-10-02  (14:51)  |  Politika
Alebo sa mieniš len sťažovať a nečinne prizerať kolabujúcemu systému? AKO POMÔCŤ: http://nr.zeitgeistmovement.sk/web/pomozes-je-to-jednoduche + pridaj svoje nápady do komentára!!! Človek nezistí čoho je schopný pokým to neskúsi!


NEW WORLD ORDER : Postavme sa im!


2011-08-25  (23:21)  |  Politika
Ľudstvo je spútané v neviditeľnom väzení tvorené médiami, životný štýlom a hodnotami dnešnej doby. Aby sme zničili New World Order je potrebné zbúrať hranice myšlienok a sprístupniť svet neobmedzených možností. Elity sa dajú zabiť ale NWO sa nedá poraziť len politikou a hrubou silou. Je dôležité napraviť škody ktoré boli spôsobené na našom myslení a vnímaní sveta.


Manifest - Za náš hlas!


2011-08-22  (19:43)  |  Politika
Ak súhlasíte s presadením navrhovaných zmien, uvedených v tomto dokumente, zoberte si ho prosíme za svoj. Bol vypracovaný obyčajnými ľuďmi, občanmi Slovenskej republiky a nesleduje žiadne sebecké ciele. Je koncipovaný s úprimnosťou a v medziach slušnosti. Neobsahuje síce požiadavky, ktoré by vyvolali okamžitú zmenu a zlepšenie situácie v SR v konkrétnych oblastiach napr. sociálnych záležitostiach či daňovej politike, ale dve základné požiadavky, ktoré sú v ňom uvedené podľa nás prinesú významné zlepšenie a posilnenie demokratického zriadenia v Slovenskej republike a v budúcnosti jednoduchšie presadzovanie našich predstáv. Dúfame, že sa pre tento cieľ dokážeme zjednotiť, pretože sami sme slabí, ale ako masu nás budú musieť rešpektovať! Prosíme Vás, podporte túto iniciatívu akýmikoľvek inteligentnými prostriedkami. Ďakujeme


Tento krát, v tejto revolúcii, už nebudeme slušní ako Ján Budaj !


2011-08-10  (00:14)  |  Politika
V roku 1989 Slovenský Národ veril že V SLUŠNOSTI JE SILA ! A Ján Budaj sa stal PERSONIFIKÁCIA TEJTO SILY !


Dopis, který byl zaslán UBS aneb Jak to chodí u Policie.


2011-08-04  (14:12)  |  Politika
Dopis, který byl zaslán UBS od kolegy "strážmistra" z útvaru SDP PČR. Kolegům neřekne nic nového, ale pro občany České republiky je to nádherně popsaný pohled do myšlenek "skoro poldy", který je ještě stále "trochu civil". Doufám že se kolega neurazí za toto označení.UBS děkuje za všechny kolegy. Milí kolegové a přátelé z UBS a dalších odborových organizací! Důvod, proč jsem se rozhodl k napsání tohoto dopisu je, že si potřebuji urovnat myšlenky a zároveň s tím se i "svěřit". A protože jsem paranoidní, bude to bohužel dopis anonymní.


Vladimír Putin: USA sú parazitom globálnej ekonomiky


2011-08-03  (18:09)  |  Politika
"Kto kontroluje potraviny ovláda ľudí, kto kontroluje energiu môže ovládať celé kontinenty, kto kontroluje peniaze, môže ovládať svet." Henry Kissinger


Kauza Dominiqua Kahna skončená. USA nemajú zlaté rezervy


2011-07-12  (19:16)  |  Politika
New Yorská násilnicka kauza DSK skončila pre chuligánov, ako ich nedávno nazval Putin, z Federal Reserve and The City of London totálnym fiaskom. Ešte vždy pozerám na týchto chuligánov s najväčším obdivom. Zorganizovať tak dokonalý matrix ako sa im to podarilo od dobytia anglicka a založenia Bank of England stojí za zložený klobúk. Ale ako sú tlačený do kúta zvonku aj zvnútra tieto tvory bez tváre a chrbtovej kosti, ktoré nám tu permanentne pripravujú bitúnok: od Francúzkej revolúcie cez obe vojny a Boľševickú revolúciu po komunizmus atď., tak s DSK títo páni v bielych golieroch spadli tvárou do hnoja.


Ďaľšie z politiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Etikoterapia

Etikoterapia vychádza z vplyvu negatívnych pocitov na dušu. Poznáme 7 najdôležitejších pocitov, ktoré nám poškodzujú zdravie - závisť, nenávisť, krivda, zloba, ľútosť, strach alebo trápenie sa za iných. Ak niektorý z týchto pocitov ľudia „pustia do svojho vnútra“, tak za všetky následky nesú sami zodpovednosť. Už Sokrates povedal, že telo je iba obalom duše . Ak ochorie duša, ochorie aj telo.


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Illuminati - čast 4 / 7

"Magické čísla", ktoré illumináti uctievajú sú čísla 33, 19,5 a 11. 33 je najdokonalejšie číslo v symbolike Illuminátov. V slobodomurárstve existuje 33 stupňov zasvätenia. 33-tý stupeň je najvyšší. Ďalšie číslo 19,5 sa vyskytuje v oblasti Hyperdimenzionálnej fyziky.


2012 - ďalší podvod od Anunnaki

Slovensko sa pripravuje na najväčšiu zmenu vlatnícký...

Kousek utajované historie

Prasečí chřipka - prevence

Novinky z EU

Archív

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom House

Americká nezisková organizace Freedom House vydala nový žebříček svobody ve světě. Podle očekávání euroatlantické země jsou nejsvobodnější a „darebácké státy“ naopak nesvobodné.


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Ako také ovce

Odhalenie kampane Bohatšie Slovensko


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.2617 s