20. September 2019
    
Kto chce zlepšiť svet, musí zlepšiť seba! - Dolezite.sk

Kto chce zlepšiť svet, musí zlepšiť seba!


  2010-04-22  (10:04)  |  Úvahy a komentáre
  45% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Kto chce zlepšiť svet, musí zlepšiť seba!

Aj keby sme odstránili "elitu", tak kto ju nahradí? Nová elita. Je to vidieť takmer na každom mieste, takmer v každej profesii či oblasti života - pokiaľ je človek dole, nemá moc, tak je akože "dobrý". Akonáhle postupuje a bohatne, stáva sa "zlým". Čím to asi je? No tým, že on sa ním nestáva, on ním vždy bol!!! Ten nepriateľ, proti ktorému bojujú mnohé organizácie, je v skutočnosti úplne, ale úplne, inde: je v každom z nás!!! U niekoho viac, u niekoho menej. Niekto je uvedomelý a koná tak, aby aj okolie malo z jeho činov osoh, pretože „robiť druhým radosť“ prináša radosť aj jemu samotnému. Niekto je bezcitný, bez lásky k druhým – a vlastne aj BEZ LÁSKY K SEBE SAMÉMU, lebo chorý egoizmus nepramení z prehnanej lásky k sebe, ale práveže z jej absencie! Kto si uvedomuje, že dýchať čistý vzduch je krásne, túži túto radosť dopriať aj iným. Kto je SKUTOČNE SÁM SEBOU, ŽIJE V PRÍTOMNOSTI, JE ZDRAVÝM EGOISTOM A RIADI SA INTUÍCIOU, NIE LEN LOGIKOU, NIKDY NEBUDE UBLIŽOVAŤ DRUHÝM (nevedome možno áno, ale určite nikdy nie tak, ako sa to deje dnes a ako to robí väčšina ľudstva)! Je to ťažké pre niekoho, kto je uväznený alebo trpí ako otrok niekde v krajinách tretieho sveta, ale je nutné si uvedomiť, že to nie je naša vec - my nevieme, prečo sa mu to stalo. Môžeme mu z lásky nastaviť pomocnú ruku, ale nemusíme. Ak to urobíme, mali by sme brať na vedomie, že sme zodpovední za svoje konanie a robíme to hlavne pre seba, lebo nám sa nepáči jeho utrpenie a my ho chceme z toho dostať. Čo si každý povie v situácii, keď vidí niekoho trpieť? Že "čo keby sa to stalo mne?" - to je jasný dôkaz, že pomáhaním druhým sledujeme v skutočnosti svoje vlastné ciele - ochranu seba, nie tých druhých. Mali by sme totiž výčitky, resp. okolie by nám mohlo vyčítať, že sme nepomohli, že sme boli príliš sebeckí.

Je zaujímavé, že málokoho trápia ľudia chorí na rakovinu, keď ich nevidí, pritom vie, že sú. Ale ak ho vyzvú nejakí brigádnici s kasičkou v ruke, aby prispel na pomoc chorým, väčšina ľudí zrazu prispeje – no v drvivej väčšine nie preto, že by chceli pomôcť tým chudákom, ale len preto, aby nevyzerali pred druhými (a sami pred sebou) ako škrobi. Keby totiž skutočne chceli prispieť peniazmi, dali by viac ako len pár drobných. Viem to z vlastnej skúsenosti, pretože ja som na charity dával práveže dosť – aby som naozaj prispel. A to bola moja záchrana: tým, že som si odoberal veľa peňazí naraz, pociťoval som to nie len finančne zle pre mňa, ale aj energeticky. Vtedy som moc nevedel o veciach nad klasickým chápaním, resp. ignoroval som ich, ale zaujímavé bolo, že akonáhle som niekomu niečo takto dal, v 99% prípadoch som mal z toho kdesi vo svojom vnútri vyslovene zlý pocit. Akoby som urobil niečo strašné! Pritom logicky som urobil správnu vec, nie? Ale o to práve ide: tu netreba používať logiku, ale intuíciu! Pochopil som vďaka životným skúsenostiam (a ešte niečomu inému, ale to je na inú tému), že NIEKEDY JE LEPŠIE NIE „POMÁHAŤ“, ALE NAOPAK, EŠTE VIACEJ PRIŤAŽIŤ.

Niekto sa tu bije za práva ľudí, ale tomu istému človeku je častokrát jedno, že aj zvieratá majú svoje práva. Ak by to tak nebolo, prečo sa protestné hlasy proti Bilderberg Group, Iluminátom, tzv. Slobodomurárom, proti elitám v Bruseli, proti zahraničnej politike USA, proti korporáciám, proti farmaceutickému priemyslu apod. ozývajú až teraz? Veď tí ľudia v chudobných krajinách trpia už stáročia – lenže až teraz sa to začína týkať aj nás... Takže oni len zachraňujú seba. Na tom nie je nič zlé, pokiaľ sa však títo aktivisti netvária ako spasitelia sveta. lebo skutočne spasiť môže človek iba seba. Nie, že by som bol proti protestným akciám a hnutiam, proti odboju apod. len vravím, že si treba uvedomiť, že tí, čo to robia, to robia PRE SEBA. Nechcem ich kritizovať, naopak, chválim ich za ich aktivity, len chcem upozorniť, čo je na pozadí a varovať, aby to neskĺzlo niekam, kam nemá.

Pretože nie len nejaká elita zotročuje svet, ale aj bežní ľudia - ibaže bežní ľudia väčšinou nezotročujú iných ľudí, lež zvieratá. To sú takisto živé tvory, čo cítia. Ale vlastne aj ľudia bývajú zotročeni bežnými ľuďmi - napr. v Číne sú firmy, kde pracujú malé deti. A ešte k tomu za smiešne sumy – nedávno vyšlo najavo, že nejaká firma (meno som zabudol) na výrobu klávesníc zamestnáva deti a za smiešnych 12 USD na deň. Dozorcovia sú samozrejme hnusné svine a dozerajú, aby „zamestnanci“ makali čo najsvižnejšie. A tie krutosti na zvieratách i ľuďoch - vlastných spoluobčanoch robia konkrétni ľudia, tí z radov „ovčanov“, žiadni "eliťáci" z Bilderbergu im to neprikazujú. Takisto počas vojny velitelia nenútili radových vojakov znásilňovať miestne ženy. I keď sú výnimky, ale v princípe veliteľ nemá ako skontrolovať vykonanie takéhoto príkazu, takže to bolo na samotných radových vojakoch, či taký príkaz vykonajú alebo nie. O šikane na povinnej vojenskej službe ani nehovorím...Väčšina ľudí „oviec“ sú vo svojom stave veľmi preveľmi šťastné. Oni potrebujú byť chudákmi. Predstavte si, že by ste nejakému bezdomovcovi dali miesto na bývanie a prácu. Sa vám na to vyse*ie, pretože jemu viacej vyhovuje byť "chudák", ktorý sa len váľa v špine a čaká, až sa nad ním niekto zmiluje. Viem osobne, že sú aj výnimky, ale sú to fakt len výnimky – je ich žalostne máličko.  Cigáni a cigánske osady, paneláky, ktoré dostali zadarmo od štátu, za naše peniaze z daní, totálne zdemolované, ich kultúra – to hovorí za všetko. Oni chcú byť problémovou komunitou, je to ich štýl.

Zistil som, že nemá význam snažiť sa vehementne zachraňovať svet. Mám pokušenie zachraňovať aspoň svojich najbližších – rodinu a fakt dobrých kamarátov, ale aj tam často zlyhávam. Pretože väčšina ľudí o záchranu nestojí! Keby zrazu stratili svoj stav "chudáka", nemohli by sa sťažovať na nespravodlivosť, nemohli by obviňovať všetkých naokolo a museli by prijať zodpovednosť za svoj život, tak by ste videli, ako vás rýchlo pošlú do r*ti (mňa uz poslali X-krát) - väčšina ľudí potrebujú byt "trpiteľmi", je to ich spôsob života. Je to totiž pohodlné.

My, čo chceme lepší svet, sme bohužiaľ v menšine, preto sa nám to NEMÔŽE PODARIŤ GLOBÁLNE. V skutočnosti to však je veľmi logické, ak aspoň čiastočne pochopíme zákony reinkarnácie a karmy alebo ak chcete zákony Boha: na tento svet prichádzame ako nezrelé duše, mimochodom, takýchto svetov je len v našom známom vesmíre viac. Ja osobne si pamätám na jeden svoj minulý život medzi "šedými" a viem, že sme navštevovali Zem a komunikovali s ľuďmi. To, že mám korene niekde inde, viem odmalička, akurát časom a výchovou v kresťanstve som na to na chvíľu pozabudol. Ale pred časom prišlo čiastočné rozpomenutie. Zaujímavým a pre mnohých kresťanov neznámym faktom je, že samotné kresťanstvo kedysi bralo reinkarnáciu ako samozrejmú vec. Ale to sa nehodilo do niektorých manipulatívnych učení, ktorými je dnešné kresťanstvo preplnené, preto v 15. storočí pápež (ktorého meno som žiaľ zabudol, lebo na mená mám zlú pamäť) zrušil reinkarnáciu z kresťanského učenia a odvtedy to kresťania považujú za výmysel budhistov či hinduistov či všelikoho. Nevedia, že aj kresťanstvo to kedysi tvrdilo. No, také sú dejiny... Určite ste si všimli, že niektorí ľudia proste nedokážu chápať pre vás jednoduché a jasné veci. Oni na to totiž nemajú kapacitu nie mozgu, ale duše - ich vedomie je natoľko detské, že nevedia pochopiť svoju podstatu ani svoju úlohu vo vesmíre a nemajú šajnu o ničom. Len poslúchajú naučené doktríny či už politiky, náboženstva alebo tzv. morálky. Sú väčšinou totálne závislí na pohľade a názore druhých na nich samotných a všetko svoje konanie podmieňujú tým, ako to vyzerá, čo si o nich pomyslia druhí. Medzi nimi sú samozrejme ľudia na rôznej úrovni vývinu vedomia / duše, čiže nemožno všetkých hádzať do jedného vreca. A obrovskú „zásluhu“ má na tom výchova: ak rodičia sú „DUŠEVNÉ DETI“, ich pozemské deti dostanú genetický základ po nich a tiež softvér vo forme dogiem, ktoré svoji rodičia nahustia deťom do hláv. Proti tomu je niekedy veľmi ťažké sa postaviť. Láskyplným prístupom sa dá niečo pomaly dosiahnuť, ale väčšinou je to beh na veľmi dlhé trate, ak vôbec. Pre mňa osobne je dosť nepríjemné a smutné vidieť všelijakých mojich blízkych (kamarátov, členov rodiny), ako sa sami ženú po vyjazdených koľajach väčšiny – davu a nikdy nepoužijú vlastnú hlavu na to, aby nad niečím pouvažovali. A týka sa to aj ľudí inak mimoriadne inteligentných, vzdelaných v odboroch, ktoré vyžadujú logické uvažovanie, veľmi bystrých a šikovných.

Ďalej sú tu ľudia, ktorých nazývam DUŠEVNÍ PUBERTACI – to sú práve rôzni aktivisti, ktorí si začali viacej uvedomovať seba, svoje JA, začali si všímať okolie a pochopili niektoré súvislosti, až sa vzopreli. Keďže puberťáci sú stale len deti, začne im z toho niekedy šibať a začnú rebelovať nie len proti zlému systému, čo je správne, ale aj proti samotnej prírode a začnú si myslieť, že oni sú tí múdri, oni poznajú liek na všetko a oni nadiktujú všetkým, aby boli múdri ako oni. Začnú hľadať – z otrokov sa stanu hľadači. Mnohokrát sa venujú ezoterike, mágii, bojovým umeniam, či kungu, tai či, falun gongu, neraz sa dostanú do siekt. Ľahko môžu tomu prepadnúť a prospešne si pomýlia s neprospešným, až majú z toho maglajs. Je medzi nimi mnoho inteligentných ľudí, ale paradoxne bývajú oveľa menej šťastní ako ľudia-ovce, pretože nenachádzajú riešenie všetkých problémov sveta, ktoré si oni sami veľmi dobre uvedomujú. Teda nachádzajú: v boji, stanú sa fanatikmi, alebo im preskočí, tak začnú drogovať alebo sa i zabijú (áno, aj to). Okolie samozrejme nechápe, prečo.

Keď tu toto píšem, tak nekritizujem ostatných - naopak, chápem ich, čo prežívajú, pretože som to tiež zažil, dokonca vrámci tejto mojej inkarnácie. Venoval som sa všeličomu, hľadal som cesty, popálil som sa, ale poučil som sa. Aj dnes robím ešte chyby, ale viem, že všetko v skutočnosti bude a už aj je pre mňa dobré.

Potom sú ľudia kategórie, ktorú nazývam DUŠEVNÍ DOZRIEVAJÚCI, kam po všetkých tých skúsenostiach trocha odvážne radím aj seba :-) Ak mám pravdu povedať, nijak si nechcem o sebe namýšľať, niekedy si sám pripadám ako decko, hoci mám 27 rokov. Rozdiel medzi mnou a väčšinou dospelých, ktorí sa mi divia, že to o sebe vyhlásim, je v tom, že ja som natoľko sebakritický, že si uvedomujem, že sa stále učím. Človek sa učí celý život. Väčšina dospelých ľudí sú však namyslení a povýšeneckí a nedokážu preto prijať, že niečo nevedia a že niekto iný môže byť oveľa múdrejší. My „duševne dozrievajúci“ si uvedomujeme našu polohu vo vesmíre, poznáme nejaké tie základy zákonov vesmíru: Princíp reinkarnácie; Žiadna strata = žiaden zisk; Sme tu preto, aby sme sa učili, ale aby to učenie bolo zábavné; Život je hra. Ešte nie sme úplne „duševne dospelí“, aj nám sa stane, že nám šibne. Ale v princípe počúvame intuíciu a nenecháme sa nadlho vykoľajiť hlasmi iných ľudí, ani módou, ani dogmami, ani fanatickým rebelizmom, lebo vieme, že práca na zlepšovaní sveta spočíva v práci na zlepšovaní seba samého - ak vyjde energia navyše a dá sa niekomu inému pomôcť, je to len plus, ale nie je to naša povinnosť a žiadny Boh to od nás neočakáva automaticky! Ak sa zadarí niekomu otvoriť oči a priviesť ho na CESTU POZNANIA, odčiníme si možno časť zlej karmy, ale je to niečo navyše. SLÚŽIŤ JE RADOSŤ, NIE POVINNOSŤ! Tento svet je krásny aj so všetkými tými svinstvami, ktoré ho sprevádzajú, pretože nám dáva možnosť prejaviť svoju TVORIVOSŤ.

Nakoniec sú tu DUŠEVNE DOSPELÍ – ľudia, ktorí pochopili oveľa viac, než ja a keďže ja som tento stav ešte nedosiahol, nechcem si vymýšľať, že ako asi zmýšľajú a konajú. Predpokladám len, že by som sem mohol zaradiť každého buddhu.

Ľudia majú možnosť voľby: môžu sa chovať horšie ako prasatá – váľať sa v špine, vlastných výkaloch a zvratkoch, smrdieť, alebo môžu byť čistotní ako kôň. Môžu byť láskyplní k druhým a plní inteligencie ako delfíny či opice, alebo byť tvrdými predátormi a kruto zabíjať všetkých nepriateľov ako tyranosaurus rex či krokodíl. Môžu rozvinúť svoje pomyselné krídla a vznešene plachtiť ponad smiešne zvyky a obmedzenia ľudí ako albatros, alebo sa zakrádať podsvetím ako krysy. Môžu byť veľkorysí a štedrí, o svoje mláďatá sa starať s láskou ako slony, alebo môžu kradnúť a využívať nevedomosť druhých ako straka. Je na nás, čím budeme. My tvoríme našu realitu.

Preto tvrdím, že najlepšie, čo môže človek urobiť v prospech ľudstva, je:
1.) Prijať, že sa stále má čo učiť v zmysle hesla HLÚPY VIE VŠETKO, MÚDRY VIE MÁLO. (Viď Sokrates a jeho povestné „Viem, že nič neviem“)
2.) Začať Milovať seba samého a z tejto Lásky môže prameniť Láska k druhým (aj v Biblii sa píše: Miluj blížneho svojho ako seba samého! Takže v prvom rade treba MILOVAŤ seba!)
3.) Brať život ako hru. Máme právo na život, nie povinnosť žiť, život je dar, nie trest, tak si začnime život konečne užívať! Bez závisti, čo majú druhí. Možno majú aj niečo, čo by sme za žiadnu cenu nebrali!
4.) Namiesto kritizovania, neustáleho bojovania, niečo začať konečne tvoriť. Na tvorenie je ťčasto nutné najprv sklamanie z existujúceho stavu, ale to sklamanie má služiť ako inšpirácia a motivácia tvoriť niečo nové lepšie, nie neustále kritizovať existujúce.
5.) ROZHODNUTIE KONAŤ! Akonáhle sformulujeme neoblomný zámer a prijmeme všetko predošlé, intuícia nám sama začne „našepkávať“, aké kroky podniknúť.


Juraj Kalus Delviar del Viar - Spontánne Tvorivý Otvorený a Milujúci Veselý Zdravý Egoista
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Slnko   |   ip:194.1.130   |   2010-04-22  (10:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Najlepsi clanok na tejto stranke!!! Nemam viac co dodat, tento clovek akoby mi z duse hovoril :-)


Slnko   |   ip:194.1.130   |   2010-04-22  (10:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.cestyksobe.cz/video-reportaze.htmlpjotre   |   ip:85.216.25   |   2010-04-22  (11:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobre si to napisal. :)


mracik   |   ip:147.175.2   |   2010-04-22  (11:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vynikajuci clanok a s vacsinou veci suhlasim, akurat je podla mna velmi tazke hodnotit pre cloveka jeho sucasne postavenie v spolocnosti a dusevnu vyspelost.


pjotre   |   ip:85.216.25   |   2010-04-22  (11:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mam taki pocit, ze prichadza skvela doba. :)


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-04-22  (11:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Presne to som už aj ja v komentári písal že egoisti sú najdôležitejší a že tí majú najväčší dôvod pomáhať druhým.


inocean   |   ip:79.69.152   |   2010-04-22  (11:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Diky za pekna slova!!! Super!


moon   |   ip:195.168.4   |   2010-04-22  (11:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  z vacsinou sa da len suhlasit ale mam troska pocit ze autor clanku len prepisuje myslienky ktore cital v nejakej knizke ...ta problematika je ovela zlozitejsia a niektore veci ktore opisuje sa nedaju len tak generalizovat ale aj tak prajem vela uspechov dalsom hladani :)))


bublinka   |   ip:178.40.84   |   2010-04-22  (11:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj mne sa to zda trochu skolene,ale je tam citit aj prezite a pochopene,teda priame poznanie.Tiez prajem vela stastia na ceste.


nieopodobnakynarodtakavlada   |   ip:81.19.47.   |   2010-04-22  (11:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  niečo podobné je na http://jakynarodtakovavlada.angelfire.com


JurajKalusDelviar   |   ip:87.197.99   |   2010-04-22  (11:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ďakujem za toľkú chválu, nečakal som to. Pre tých, čo si myslia, že to mám prečítané a prepísané z nejakej knižky tak smola, nemám. Je síce pravda, že za svoj život som prečítal asi 30 kníh, ale ja tvrdím len to, o čom si JA myslím, že je správne, a čo mám osobne potvrdené. Viem, že sa zhodnem vo niektorých veciach s autormi kníh, to však neznamená nutne, že som musel opisovať. často sa mi stalo, že ma napadla nejaká myšlienka, a potom ju niekto iný realizoval. Alebo aj predtým, ale o mesiac ako ma to napadlo som sa to dočítal alebo videl v TV, čiže funguje to aj naopak - asi oni opisujú moje myšlienky :-D Napríklad nehlsáim sa priamo k budhizmu, ale mám s ním veľa spoločného, lebo SOM TO SÁM OBJAVIL! Ako malý chlapec som si predstavoval raj ako stav duše, v ktorom akoby všetky obľúbené činnosti prebiehali naraz a neustále, všetky krásne pocity mal človek naraz a neustále, bol absolútne šťastný. Nazval som si to pracovne STAV VEČNÉHO ŠŤASTIA. Až op rokoch som sa dozvedel, že prvý Buddha tvrdil niečo podobné a nazval to STAV VEČNEJ BLAŽENOSTI, takž ej to zhoda. Náhoda? Nemyslím, skôr logika, pretože sme obaja prišli na tú istú, pre mňa logickú, vec =)

Chcem sa dať dokopy s ľuďmi, čo zmýšľajú podobne, konkrétne neplánujem byť večný otrok ale podnikateľ, no mám dosť svojskú predstavu o tom: 6 hodinový prac. čas, max 4 pracovné dni v týždni, 8 týždňov platenej dovolenky. Pre mňa budú zamestnanci najprv ľudia, až potom pracovníci. Mojim, kréom je: Človek pracuje, aby žil, nežije, aby pracoval! Mám už konkrétne podnikateľské nápady, bohužiaľ na rozbeh sú vždy nutné tie financie, ale aj nápady ešte musím dotiahnuť. Ak sa niekto chce pridať do mojej "Aliancie Tvorivého Prístupu", píšte na delviar@azet.sk
Skype: Delviar, ICQ: 347661327

Krásny deň plný dôvodov na úsmev prajem všetkým =)


endrius   |   ip:95.103.22   |   2010-04-22  (11:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  100-krát plus !!! Absolútne najlepší článok aký som kedy na tejto stránke čítal, ktorý nás núti hlboko sa zamyslieť nad tým čo vlastne hľadáme.


putnik   |   ip:195.80.17   |   2010-04-22  (12:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dakujem. V tomto clanku je mnoho Zivota.
Niet nad osobnu skusenost. Co mozno namietat voci tomu, co niekto prezil? Nic.

Niekolko mojich postrehov:
- Myslim si, ze ludia sa teraz zacinaju ozyvat, lebo sa dostavaju k informaciam (a su pod tlakom nielen informacnym (SAC 2000-2022, ...).
- Par krat som sa stretol s tym, ze reinkarnacia bola "zrusena" na 2. Carihradskom koncile (6. storocie).
- Kategorie ludi. Na kazdeho plati, ze niektore veci nevie pochopit. Zalezi len na nasich skusenostiach (nielen z tohto zivota), do akej miery sme schopny precitit niektore veci (mame s nimi uz skusenost). (Medzi nami (normalnymi) nie su az take rozdiely, aby sa prejavili kvantove/skokove rozdiely.)
- Clovek nie je schopny spravne ohodnotit svoj duchovny rast, lebo nema s cim porovnavat. Moze porovnat zmenu svojho spravania so zmenou spravania inych ludi. No do isteho stavu (a vacsina este tam nie je), neviem precitit to co vnutorne citi iny. Len na zaklade vonkajsich prejavov.
Tie spomienky na minuly zivot. To je fenomem, ktory nie je bezny. Cim viac ludi, ktory maju take alebo podobne "zazitky", sa podeli o to s ostatnymi, tym skor sa to stane beznou realitou, nielen skusenostou par jednotlivcov. Prosim, zvaz moznost opisat to podrobnejsie.

Ano, kto chce zmenit, musi zmenit seba.
Preto opat vyzyvam vsetkych, ktori chcu len mozno nevedia ako, ktory hladaju ako jednotlivci, na spolupracu. Na spolupracu v roznych oblastiach zivota (ekonomika, duchovny rast, hladanie pravdy, ...). Ak mate pocit, ze sami malo zmozete, skuste hladat sebe blizkych a koordinov svoju cinnost. Vdaka (putnik@pobox.sk)PETER   |   ip:217.119.1   |   2010-04-22  (12:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Parádny článok, akurát neviem čo si mám myslieť o tej reinkarnácií :-)


bublinka   |   ip:178.40.84   |   2010-04-22  (12:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Peter: Nic si nemysli, zatial len zober na vedomie, ze niekto toto poznanie ma a ty zatial nie.Ked ho budes mat uz si nebudes musiet nic mysliet,ked nie,nic sa nestane.Samotne toto poznanie nic nemeni na tom,kym a cim si teraz a tu.


firex   |   ip:13.20.137   |   2010-04-22  (13:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako raz niekto mudry povedal, vsetko je inak.. Bacha na duchovny materializmus 'ja som lepsi'

Podme si radsej skusat ako by sme ako spolocnost udrzatelne a celorocne vyzili z toho co nam kazdemu nuka najblizsie okolie, s co najnizsim vyuzitim modernej techniky (internet si chranme, je to dolezity nastroj ako ohen alebo koleso!!), ci este sme toho schopni.
Lebo to, co dava skutocny zivot je vdaka nasemu nezaujmu systemom tak dokafrane, ze cele toto duchovne 'snivanie' a poletovanie je len pozeranie inym smerom od reality, cize klamanie samych seba.

PS: Ved 'Realita' ktorou tak pohrdame je zrejme spolocna komunikacna rovina, 'velka hra', ktoru 'fyzicky' ovplyvnuju rozhodnutia duse/vole (ciny) kazdeho zucastneneho.. Ze to vsetko vyzera 'skutocne' je zrejme efekt, ktory taketo 'spolocne snivanie' podla prijatych najelementarnejsich pravidiel prinasa.. Samozrejme 'je to aj tak inak'


cv   |   ip:77.247.22   |   2010-04-22  (13:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Podla mna je Del Viar rozmaznaný pubertiacky fracek ktorý este len nieco hlada a sám nevie že čo.
Snaží sa hrat na filozofa,ekonóma,spisovatela,umelca ale zatial je len obycajná nula lebo sa NEVZDELÁVA.
O jeho choromyselnosti svedci aj jeho priezvisko ktorým sam seba častuje.
Je zrelý medzi tupcov zo Smotánky.
Hovori stale o zmene seba a kazdeho ale konkretne nevie povedat nic.
Jednoducho pubertiacky nicnehovoriaci rojko...


GOOGLEistyckyKNAZ   |   ip:85.248.42   |   2010-04-22  (14:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DOBRE VAM TEN CHLAPEC VITIERA MOZOG.ZNIE AKO VOLEBNA KAMPAN.


GOOGLEistyckyKNAZ   |   ip:85.248.42   |   2010-04-22  (14:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ALE MA PRAVDU.VAM TREBA VYTRIET MOZOG.OHOVARATE TU SLOBODOMURAROV LEBO STE NESCHOPNE NULY A KEBY STE BOLI NA ICH MIESTE,VRAZDILI BY STE SA PRE PET KORUN.NA TOHOTO ODVAZNEHO CHLAPCA TU HADZETE SPINU A PRITOM STE UPLNE SRACKYAUTOR CLANKU BY SI NEMAL VSIMAT TAKETO NULY LEBO NIKDY NEPOCHOPIA CO CHCES POVEDAT.MOZES IM DAT AJ ZLATO A AJ TAK TI SPRAVIA ZLE,LEBO TI BUDU ZAVIDIET DOBRE SRDCE.SU TO NULY A TY SI NIEKTO ALE MEDZI TYMI PANDRAVAMI NEDOSIAHNES USPECH.SI MOC DOBRY A TAKY KONCIA ZLE.


GOOGLEistyckyKNAZ   |   ip:85.248.42   |   2010-04-22  (14:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  CHLAPEC NAPISAL ODVAHU A KOPA HYEN ZERE KOSTI.ZERETE LEN ODPAD KTORY STE SI VYBRALI A KVALITU STE NECHALI KVALITNYM

STE NULY.UBOZIACI,KTORI NESIAHAJU TOMUTO AUTOROVI ANI PO PATY.

numlock   |   ip:89.173.15   |   2010-04-22  (14:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pravdivy clanok, dakujem.


Pisatel   |   ip:216.155.1   |   2010-04-22  (14:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jediný úbožiak v okolí si tu ty GOOGLEistyckyKNAZ.
Naivný zmanipulovaný človek, ktorý je sám manipulovaný a nevie o tom.
Teraz ti poviem niečo o tých hviezdach Slobodomurároch, sú to obyčajný pešiaci Iluminátov. Ich defky v prvých líniach ktoré im slúžia v ich službách. Jediný kto má rozum a aj ho využíva sú Ilumináti, preto sú aj na špici. Slobomurári si nechali vlastné lóže infiltrovať Iluminátmi a teraz sú nimi ovládaný. Kto sú tí Slobodomurári vlastne? Verbovanie Slobodomurárov spočíva v hľadaní naivných a manipulovatelných ľudí, ktorí im budú robiť pešiakov. Sami Ilumináti sa smejú Slobodomurárom, že vykonávajú za nich špinavú prácu. A keď nastane čas na vládnutie, tak všetkých slobodomurárov sa chcú zbaviť ako starej handry! Už ich nebudú potrebovať.


pilgrimdou   |   ip:178.40.14   |   2010-04-22  (14:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ďuri pekne si to:-) klobúk dole, a z rečí aké tu trúsi ,cv, si nerob nič: Damnant, quae non intelligunt. Odsudzujú to, čo nechápu.


GOOGLEistyckyKNAZ   |   ip:85.248.42   |   2010-04-22  (15:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  CV JE UPLNY MAGOR.NIKDY SA PORIADNE NEVYJADRIL A NEROZUMIE ZAKLADOM SPOLOCNOSTI.AUTOR CLANKU JE NAD VECOU.

CV LEN NECHAPE A NECHAME HO V TOM.ON ZA TO NEMOZE A JEHO RODICOV UZ NEMA VYZNAM SUDIT.


GOOGLEistyckyKNAZ   |   ip:85.248.42   |   2010-04-22  (15:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SLOBODOMURARI SU DEFKY ILUMINATOV ALE VERIACI SU OTROCI A POSKOCI LEBO NEVEDIA MYSLIET A NECHAJU SI NATAHAT DO HLAVY ZUMPY.


Odi   |   ip:212.158.1   |   2010-04-22  (15:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To CV>

Souhlasim stebou, ty keci ve clanku jsou mimo realitu. Toto mohl napsat jenom kdo nepoznal realne svet nebo byl na fetu anebo v nejake sekte.

Az ho nasi tmavy spoluobcane prepadnou nebo bodnou do bricha jak mu pomuze to jeho sebezdokonalovani.

Svet je a bude postaven na komunite a respektovani pravidel a kazde kdo pravidla porusi potrestat, at zlodeje s nozem na ulici tak zlodeje v bankach.

Ten clanek mi pripomina idealni komunismus. Proste keci. Zakladem je resit pricinu ne zde kecat o pruvodnich jevech.Beebee   |   ip:87.197.13   |   2010-04-22  (15:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Odi - prvotna pricina vychadza z nas.


enslow   |   ip:95.103.69   |   2010-04-22  (15:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  najlepsi clanok na tejto stranke..!!!


BB   |   ip:83.208.17   |   2010-04-22  (16:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Člověk poznává svět za pomocí pěti smyslů. Je podobný černé skřínce, která vnímá jen to, co do ní přichází z vnějšku. Informace jsou dodávány našimi senzory do uzavřeného systému, kde se registrují, zapracovávají a analyzují. Nepociťujeme to, co není zachyceno našimi smyslovými orgány.
Realita, která nás obklopuje, nás také stále ovlivňuje a tento vliv je pro nás ve skutečnosti záhadou. Nevnímáme realitu samotnou, pouze pociťujeme svoji reakci na ni, protože naše poznání je uzavřeno uvnitř a neumožňuje objektivně posoudit vnější realitu. Zpracováváme přicházející údaje za pomoci našich 5 smyslů, nic víc.
Veškeré technické přístroje nám jen trochu rozšiřují škálu našich možností, ale neumožňují kardinálně vyjít za jejich rámec. Není možné za pomocí přístrojů vytvořit nový smyslový orgán. Nedokážeme si představit, jak by vypadala skutečnost, pokud bychom měli jiné smyslové orgány.
Po odpovídajícím zpracování všech získaných dojmů, vzniká v naší představě vnitřní obraz, kterým nazýváme „náš svět“. Tento obraz je čistě subjektivní, nemáme možnost jej porovnat s objektivní realitou.
Objem našeho poznání je tedy omezen hranicí našich vjemů, založených na možnostech pěti smyslových orgánů. Tento stav je společný pro všechny lidi, což nám umožňuje podporovat vztahy, vyměňovat si vědomosti, dojmy, chápat jeden druhého.
Naše smyslové orgány, přesněji orgány sběru informací, tyto informace čerpají a zpracovávají pouze podle kritérií osobní výhody.
Jakýkoliv organizmus funguje tak, že jeho jedinou touhou je získávání požitku. Touha získat maximální požitek je základní zákon, existující na všech úrovních přírody – neživé, rostlinné, živočišné a lidské.
Může člověk vyvinout v sobě dodatečný smyslový orgán, umožňující vnímání obklopující reality v její úplnosti?
Právě kabala je tou prověřenou dobou a vědecky zdůvodněnou metodikou, umožňující rozvinout ten dodatečný smyslový orgán. Umožňuje získávání doplňujících informací o tom, co existuje ve vnější realitě. Pokud ovládneme tuto metodiku, začínáme chápat svět, který nás obklopuje, absolutně jinak: nezávisle na našem subjektivním egoistickém pochopení.
Kabala je pro člověka nejpřirozenější vědou. Vysvětluje, proč člověk existuje: proč se rodí, proč žije, odkud přišel, kam odchází poté, co skončí svoji pozemskou cestu a v čem je smysl jeho života.
Kabala tedy je metodikou pochopení duchovních světů a našeho světa jako jejich následku. Kabala nejen, že nám předává vědomosti o duchovních světech, ale samotný vyučovací proces v nás vyvíjí dodatečný smyslový orgán, s jehož pomoci můžeme uskutečnit vzájemné spojení se systémem Vyššího vedení.
Kabala není teoretickou ani abstraktní vědou, je neoddělitelná od praxe: člověk na vlastním příkladu chápe, kdo je, jaká je jeho podstata, a co je potřeba v sobě změnit. Není a nemůže pro člověka být nic bližšího, než toto vědění, protože tím poznává sám sebe, svůj osud a svět objektivní reality.

Vice na http://kab.tv/eng/


magor   |   ip:178.40.19   |   2010-04-22  (16:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no neviem, podľa mňa na takéto rozmýšlanie je na zemi veľa ľudí,,môj názor bude znieť divne ale ja si myslím aby to na zemi fungovalo ako jeden organizmus musela by sa zredukovať populácia,,,je nás strašne veľa a to je fakt!!!a nejde ani o potraviny alebo o vzduch,,keď si zoberete zem ako živý organizmus a my sme len bunky vňom tak veľa buniek na hromade je vlastne rakovina...a presne to sme my pre našu planetu. ja si myslím že tie eliti to čo robia robia zo strachu lebo vedia vela otom ako zem a vesmír funguje vedia otom že ked bude veľa ludí tak zem aktivuje svoj imunitný systém a tu rakovinu proste očisti a začne život od znova,,,jedine čo chýba na zemi je spravodlivost a to že tý ludia s elit sa stavajú do pozyiecie boha arozhoduju otom kto bude žit a kto zomrie!


MKS   |   ip:213.151.2   |   2010-04-22  (16:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre:GOOGLEistyckyKNAZ

Vyjadrenie "cv" je v tomto prípade nevkusné (bez ohľadu na obsah). Ale ruku na srdce, skúste si len tak, pre seba povedať, aká je Vaša reakcia - vyslovanie nesúhlasu k názorom iných. Prepčte mi tu hrubosť ale neovládol som sa.


Miso_2   |   ip:88.212.37   |   2010-04-22  (16:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Bez utrpenia niet súcitu."


Beebee   |   ip:87.197.13   |   2010-04-22  (16:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Magor, je to tvoj nazor a mas nanho pravo. Len jedna otazka: si ochotny aby sa zacalo tebou a tvojou komunitou v ktorej zijes? Myslim tym tu redukciu :o)


Dikus   |   ip:91.148.17   |   2010-04-22  (16:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dakujem autorovy clanku ze som sa nasiel v skupite dusevne dozrievajucich. Este raz dik "sme ludia bez hranic sme ty z planety Zem"


cv   |   ip:77.247.22   |   2010-04-22  (16:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nemozem si pomoct ale

http://www.youtube.com/watch?v=LMnW6wvPtnY

pre mna je to nezrely pubertiak.Vsetci sme takí mozno boli ale vtedy sme nepisali clánky ..aspon ja nie lebo som sa necitil byt taky mudry...on sa citi a keca len nezmysly..nic konkretne...exhibicionista

http://moneymaniac-money.blogspot.com/2010/04/odpoved-ingdelviarovi.html


magor   |   ip:178.40.19   |   2010-04-22  (16:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  beebee...ja by som to nechal na prírodu nech si spravý snami čo uzná za vhodné...otom je ten môj názor,,,osobne sa smrti nebojím lebo viem že smrtov všetko začne od znova,,,a to som dal aj vtom názore že keď bude ludí veľa zem aktivuje svoj imunitný systém a očistí sa...
ja len tvrdím že nieje správne keď chcú redukovať populáciu elitný hráči,,,nechajme to všetko na prírodzenosť
nezasahujme to prírody,,,ja si myslím že celý vesmír je niečo ako perpetum mobile božie dielo a všetko funguje beztoho aby sme zasahovali do toho,,,žime a nechajme žiť...rob čo máš a ostatné nechaj na boha:D...


999   |   ip:85.135.13   |   2010-04-22  (16:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Priviesť niekoho na cestu poznania? Mne sa to ešte nepodarilo. Myslím si alebo som skôr presvedčený že je to tým, lebo nie sú pripravený alebo to nemajú dovolené. Preto sa riadim niekoho výrokom: ,,nehádžte perly sviniam“ Je to strata času a ten má pre každého na ceste k poznaniu najväčšiu hodnotu. Dokonca by som povedal že čas hrá proti nám. Doviesť niekoho na cestu poznania je tisíckrát ťažšie, ako ho namotať na ,,tmárstvo“ respektíve náboženstvo, sektu, ideológiu a podobne. Na poznanie človeku nepostačuje ani vzdelanie a ani inteligencia. Preto som egoista, neplytvám časom a pracujem neustále alebo zväčša iba na sebe. Lebo:
Mnohí sú povolaný, no len málo z nich je vyvolených,
mnohí dostali šancu, no len málo z nich dostalo aj možnosť,
mnohí chcú, no len málo z nich aj môže,
mnohý sa pokúšajú, no len vyvoleným je dovolené.cv   |   ip:77.247.22   |   2010-04-22  (16:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prícina vychadza z financneho systemu.Mozte sa smiat a pokladat ma za blazna ale ked vidite ze tí co nic nevedia robit a ani nic nerobia maju vela penazi a tí co pracuju nemaju nic a su povazovaní za menejcenných tak co si myslíte že to robí z ludskou moralkou a delviarovou "laskou k sebe"???
Keby ste boli zazili aký boli k sebe ludia v novembri 89 ked ocakavali nadej a spravodlivost a dnes ked to porovnate akym primitívnym sposobom boli oklamaní a podvedení a takí ako delviar co boli vtedy v otcových gulách budu tu mudrovat o zacati od seba a nevedia ani kde a v com je problem tak sa mozte takym nicnehovoriacim nezmyslom co on rozprava iba vysmiat.
A podobne ked si precitate jeho ekonomicke kydy tu

http://moneymaniac-money.blogspot.com/2010/04/odpoved-ingdelviarovi.html


bublinka   |   ip:178.40.84   |   2010-04-22  (16:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Verim tomu,ze o dvadsat rokov napise autor celkom iny clanok,ale zatial to nie je zle.Zda sa pri svojom duchovnom zapale dostal par krat po nose a snazil sa pochopit preco a myslim,ze sa mu to z casti podarilo.
Niekto tu dnes spominal Castanedu: co povedal don Juan,alebo uz neviem ci to nebol liecitel: Urobim pre ludi vsetko co mozem,ale nedam za nich ani deravy gros.
Tolko k autorovmu zamysleniu o pomoci inym,ci a ked tak ako.Ked by bol skoleny Castanedovym ucitelom, tak by vedel,ze ak ma prilezitost a citi vnutornu potrebu ,tak moze,ale ma ist dalej, akoby sa nic nestalo,lebo to ako obdarovany dar pouzije je uz na nom.Inak toto je dost kontroverzna tema a skutocne,clovek,ktory este nepomahal a nakoniec nedostal po nose to nepochopi.


cv   |   ip:77.247.22   |   2010-04-22  (16:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mogor
co píses pre beebee s tým suhlasím velmi ale s tým ze nas je vela absolutne nesuhlasim.Zem uziví 3x tolko ludi kolko na nej zije teraz avsak pri inom systeme,nie takomto aký je teraz
staci si zobrat kalkulacku a atlas a mozes pocitat


enslow   |   ip:95.103.69   |   2010-04-22  (17:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  preto tu na dotycneho autora kydate lebo napisal pravdu a ta sa vam nepaci pretoze nezivil vase primitivne ega o debilnych konspiraciach tipu neviem co...
aj na inyc portaloch tohto tipu sa stretavam s podobnymi vecami ze ked niekto napise pravdu je zneseny pod zem...


classique   |   ip:178.40.19   |   2010-04-22  (17:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA TO NAPIŠEM ČIRNE NA BIELOM ABY STE POCHOPILY...
zaujímavý názor ale ja si myslím že je to jednoduché pochopiť keď si povieš aj človek je zviera...zvieratá máš divoké a zvieratá máš domestifikované...nenahjte sa zdomácnovať...eliti sú vlastne niečo ako máš na bitúnkoch farmárov a mestá a velko mestá sú vlastne naše bitunky a my sme zvieratá vnich...byť slobodný znamená byť divoký žiť s čistou myslou a robiť to čo prave potrebuješ,,,keď si hladný naješ sa keď si smadný napiješ sa adť adť samozrejme s patričnou dávkou tolerancie,,,elity sú problém lebo hrabú len pre seba ich systém je ako čierná diera čo iba tahá ale nič nevracia,,,systém by mal fungovať ako plúca nadýchnem sa ale potom vydýchnem,,,elita nám nedáva možnosť dýchať...len znás vyciciava pozitívnu energiu a vytvárajú všetko zlo na zemi...treba elitu odstrániť a potom možeme dávať podobné ideológie...lebo čo elita chce je aby sme boly slušný vystrašeny ako ovečky aby nám šelmi mohly vládnuť...bublinka   |   ip:178.40.84   |   2010-04-22  (17:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neviem,ako vy,ale ja citam clanok ako autorovo "vyznanie" aky je momentalne jeho svet a nemam s tym problem ze vsetko moze byt inak,lebo moze,ale zatial je to u neho tak.Inak v ytchto veciach sa toho neda vela napisat ani v jednej knihe,nieto este v clanocku.


Odi   |   ip:212.158.1   |   2010-04-22  (17:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To beegee>

Tak samozrejme ze vetsina zla pochazi s cloveka (Priroda zla jako takova neni, pro pumu je clovek jidlo apod.).

Ale autor jaksi rekl zdokonaluj sebesama a vse okolo bude dobre? Hezka myslenka, ale pravda je takova, ze zdokonaluj sebesama a jakmile poznas pravdu bojuj za ni, spolcuj se do spolku s lidma kteri poznali pravdu bo zmenu prosadis jenom s ostatnima. Proc? to co vidis okolo sebe je spolecnost, a tu nedela jednotlivec, ale masa.

CV to chape, spolecnost dnes je tvorena finacnim systemem a tim jak funguje. Priklad chces dum? chces jidlo? musis fungovat v ramci finacniho systemu. Tj. drtiva vetsina zla je dana tim jak funguje spolecnost.

A sorry chovej se jak psal autor a spolecnost te rozmacka jak sardinku.... To je ukazka prave naivitz toho cloveka. Pravdu ma z poloviny a polovicni pravda je lez.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-04-22  (17:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Skvely clanok. Necakal som ze vobec nieco take na dolezite.sk najdem :)bublinka   |   ip:178.40.84   |   2010-04-22  (18:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  odi: nepochybujem,ze casom bude z autora sardinka,tento ma vsak sancu dozvediet sa preco,to pochopi,ked bude jeho ego drtene az bude potit krv.Cim duchovnejsie zalozeny clovek,tym vacsia bolest.
Co sa tyka financneho systemu,tak samozrejme CV ho moze vela naucit,ale to je presne o tom,ze v tom autor pomoc nechce (a odmieta pravdu,presne tak,ako ti,co odmietli jeho pomoc))a napriek svojej duchovnosti, lebo to neznamena nechybit. A este ako.
Jeho clanocek je skolkarsky,ale na ten vek slusny.


MatoZV   |   ip:80.198.10   |   2010-04-22  (18:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Najlepší článok aký som na dôležité.sk doteraz čítal.


Toudy   |   ip:95.102.91   |   2010-04-22  (18:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Beebee, ano ludia nie su zli, ale ani vyslovene dobri, su tvarovatelni podla okolia. System ich nuti konat zle, tak preto je ludstvo zle. Motiv nekonecneho nahanania za ziskom, uroky a pyramidne rozdelenie spolocnosti su pliaga ludstva. Mozes byt aky chces superman a mozes sa aj rozkrajat, ak nenajdes dalsich a nezmenis system, krajsi svet nebude, pretoze tento system odmenuje hajzlov a uzernikov. Suhlasim s cv a Odim.


bublinka   |   ip:178.40.84   |   2010-04-22  (18:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Beebee:je to uplne inak,zlo existuje.


Odi   |   ip:90.177.12   |   2010-04-22  (20:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to bublinka:

Asi nejsme ve sporu, kazde se to divame jenom jinym pohledem.

Docela dobre to odhadlas, me na tom vadi, ze vidi cast problemu, a dalsi ignoruje. Ale doufejme, ze jednou pochopi (a nebudeto v jeho 80 letech) kde je cela pravda jako celek nejenom malou cast.


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-04-22  (21:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Výborný článok tento chlapec rozmýšľa presne ako ja: "Nemenme druhých menme seba!"

http://dolezite.sk/Naliehava_sprava_pre_vsetkych_Patriotov__168.htmlcv   |   ip:77.247.22   |   2010-04-22  (22:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM

skoda ze to video je uz zablokované...co v nom bolo?nemozes povedat par slov k nemu?


hades   |   ip:88.212.37   |   2010-04-23  (01:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  celkom dobry clanok, s niektorymi nazormi suhlasim. clovek ktory hlada viac ako len hrabat pre seba, je na dobrej ceste. skoda ze v tej elite, ktora
riadi svet je ich pomenej. osobne povazujem za najvacsie hodnoty lasku, radost, cest, tuzbu poznavat, prekonavat nezdolatelne, byt tvorivy a prejavit tym sam seba.
ale samozrejme bez zdravej agresivity to nejde, clovek musi vziat svoj osud do vlastnych ruk a bojovat za vytvorenie lepsieho miesta na zemi. je dobre vlastnit ducati veyron, microsoft alebo nadnarodny energeticky gigant. ale ak clovek zneuzije svoju zodpovednost za verejne financie a namasti si kapsy, ma u mna nulovu hodnotu. a proti takym musime bojovat.rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-04-23  (08:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je zaujimave ako sa podla prispevkov da ohodnotit vek prispievatela, cim mladsi, tym sa mu to zda krajsie a naopak.Je to este nevyzrete, nicim nezatazene rozpravanie cloveka, ktory vie prd o zivote. Bolo by mudre, aby si to sam pisatel precital po cca 10 rokoch a sam sa bude cudovat, co to splodil.


hugo   |   ip:213.151.2   |   2010-04-23  (08:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobre si to napísal,ale ľudia radšej na všetko nadávajú,pretože je to ľahšie ako niečo riešiť


pilgrimdou   |   ip:178.40.14   |   2010-04-23  (10:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Když byl starý, když umíral - na smrtelném loži, radoval se ze smrti a ohromně se smál - tak se ho jeden žák zeptal: "Jsme zmateni. Ty teď umíráš. Proč se směješ? Co je na tom tak legračního? My cítíme smutek. Mockrát během tvého života jsme se tě chtěli zeptat, proč jsi nebyl nikdy smutný. Ale teď, tváří v tvář smrti, bys měl být smutný. A ty se stále směješ! Jak to dokážeš?"A ten starý muž řekl: "Je to velmi prosté. Zeptal jsem se svého mistra.
Přišel jsem ke svému mistrovi, když jsem byl mladík; bylo mi tehdy pouhých sedmnáct a pořád jsem se cítil strašně. A můj mistr byl starý, seděl pod stromem a smál se, aniž by k tomu měl nějaký důvod. Nikdo jiný tam nebyl, nic se nedělo, nikdo neřekl žádný vtip. On se prostě jenom smál, až se za břicho popadal. A já se ho zeptal: "Co je to s tebou? Copak ses zbláznil?"Mistr řekl: "Kdysi jsem býval stejně smutný, jako jsi ty. Pak mi došlo, že je to moje volba, že je to můj život. A od té doby, každé ráno, když vstanu, dřív než otevřu oči, tak si prostě řeknu: "Abdulláhu" - tak se jmenoval - tak co chceš? Utrpení? Blaženost? Copak si dneska vybereš?" A já jsem si vždycky vybral blaženost."
Otázka voľby
Je to otázka volby. Zkuste to. Hned v té první chvíli, když se ráno probudíte ze spánku, sami sobě řekněte: "Abdulláhu, je tu další den! Jaká je tvoje volba? Vybereš si utrpení, nebo blaženost?"

Kdo by si volil utrpení? A proč? Není to přirozené.
http://www.sebapoznanie.sk/Appl/WebObjects/VFPortal.woa/1/wa/articleDetail?articleId=368&;wosid=PRaHX1Dy2pbt52qk3Awib0


Slovan   |   ip:212.5.205   |   2010-04-23  (14:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale ak by musel 12 hodin denne makat v strese a strachu o pracu a doma musel este odrobit dalsiu sichtu ten smiech by ho presiel.


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-04-23  (14:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slovan
citát:"Ale ak by musel 12 hodin denne makat v strese a strachu o pracu a doma musel este odrobit dalsiu sichtu ten smiech by ho presiel."

Keby Slováci volia č. 14 ĽS NS nikdy strach o prácu nemajú a celkovo by nemali strach pred ničím. Tiež veci ktoré potrebujeme by neboli drahé a veci ktoré potrebujeme menej by stáli toľko ako aj teraz. Takže ak niekto pracuje a príde domov všetky práce by si mohol dovoliť z výplaty zaplatiť firmou.


Jozef   |   ip:87.197.12   |   2010-04-23  (14:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cv, teraz bodujes.
Vidno, ze rozmyslas nad tym, co citas. Napisal si to o tom autorovi nepekne, ale sedi to. Mam kamarata, ktory sa s tym exhibicionistickym karieristom pozna osobne a sedi to.
Vypichnem len jednu koko.tinu z clanku:
Obycajny ovcan - manager cinskej tovarne vykoristuje deti. A ten debil to pripisuje na vinu toho managera, nie toho, kto vytvara tento skurveny system, ktory nuti ludi zneuzivat jeden druheho.
Ja by som tohto pubertiackeho nafukaneho karieristickeho exhibicionistu este tipoval na plateneho agenta, ktory ma za ulohu blogovat na takychto strankach a nenapadne presadzovat individualizmus. A chce, aby sme menili sami seba, aby sme mohli este lepsie sluzit tym, ktori vymysleli a prevadzkuju tento neludsky system.


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-04-23  (14:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jozef
citát:"Obycajny ovcan - manager cinskej tovarne vykoristuje deti. A ten debil to pripisuje na vinu toho managera, nie toho, kto vytvara tento skurveny system, ktory nuti ludi zneuzivat jeden druheho."

To nieje pravda manažér určuje a plánuje plat svojich zamestnancov a tiež dohliada nato aby sa so zamestnancami zaobchádzalo ako s ľuďmi to v prvom rade. To nemá nič spoločné s bezúročnou menou. Aj keby bola neviem aká bezúročná tak ten manažér by chcel zamestnancov vyžmýkať pokiaľ by sa len dalo aj keď aj deti tým by sa nič nezmenilo.

Spamätaj sa JOZEF nad každým zamestnancom a každou jeho výplatou stojí niekoho podpis z firmy !!! Autor článku hovorí presne o tomto! Áno keby sa ten manažér nesprával ako otrokár najali by si ďalšieho ale podľa autora ak by ten manažér bol egoista nič také ako je zneužívanie ľudí by pre majiteľa firmy neurobil nikdy v živote ! Keď že egoista nieje tak robí všetko pre majiteľa firmy! Keby bol každý egoista majiteľ firmy by nemal na výber. Takže sa mýliš a autor článku je myslením ďalej ako ty a CV.


Slovan   |   ip:212.5.205   |   2010-04-23  (14:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Celkovo autor clanku je pomyleny, resp. mu nedochadza. Ludia navrchu ovplyvnuju bohozial celu spolocnost. Ak kradnu tak vela ludi (najme ti mladi, ktori sa formuju) kradne takisto. Ak velitel zabija vo vojne civilistov tak aj vela vojakov ho napodobnuje. Preto clovek stvoril zakony, aby mudri ludia urcili co je spravne. Ma pravdu, ze nejaka elita vzdy bude. Ale co je cielom dnesnej chazarsko-zidovskej elity? Je a vzdy bolo vyhubenie najlepsich zloziek ludstva, t.j. elity z inych narodov/ras. Preto aj napr,. zidia vrazdili v Katyni.
Dnes je na rade biela rasa. Ciel chazarskej elity je jasny - vyhladenie bielj arijskej (europskej) rasy. To jasne zdokumentovali aj Zapiskoch sionskych mudrcov. Preto podporuju multikulti, miesanie ras a prilev farebnych imigrantov do bielych krajin. Je na kazdom bielom bratovi ci chce vymriet potichu s blazenostou falosnej demokracie alebo bude bojovat za zachovanie svojich jedinecnych genov. Sionisti nam tvrdia, ze sme na 99.9% rovnaki. Ale nepovedia celu pravdu. Ano sme vsetci z rovnakych genov (mame 60% rovnakych genov aj s bananovikom). Ale zo 99 kuskov lega zlozis bager aj napr. dom, t.j. dve odlisne veci. Takisto z 99 rovnakych genov zlozis ludoopa neschopneho vytvorit civilizaciu ako aj bytost schopnu lietat ku hviezam. Preto je potrebne znicit terajsie chazarske elity a nahradit ich nasou elitou. Sucasni nasi politici su len chazarmi vybrata zberba, nie nasa elita.


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-04-23  (14:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slovan tak teraz si zabodoval 100 bodov úplne si vystihol problém! Hlavne to s tými génmi Áno súhlas.


uzlatejsvini   |   ip:84.16.41.   |   2010-04-23  (14:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pilgrimdou - stretnime sa zajtra (v sobotu)24.4.
pred molecovým obchodom o 13.00 hod.Prídem zo zv.
odpovedz dnes do 22.00


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-04-23  (15:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tato stranka sa zacina podobat, cim viac na predvolebnu kampan, neviem, ci EkonoomKarol je plateny nejakou stranou, ale je totalne zmagoreny propagandou .Je vidiet, ze je to este nevyzrety, volbami neoslahany -nastrocny prvovolic, ktory veri v silu volieb. Este nepochopil, ze este sluby nic neznamenaju, a ziadna politicka strana nikdy nesplnila ani 5 perc. co slubila, toboz ked nejaka ministranicka bez bohatych mecenasov,ktora bude rada, ak ju aspon raz pred volbami niekto spomenie.


Toudy   |   ip:188.123.9   |   2010-04-23  (16:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EkonomKarol, Ty mudrlant, keby bol kazdy rovnaky egoista, ako ty hore, tak by si nechcel vidiet ten masaker. To by bola otvorena vojna, nikto by sa nezamestnal, nikdo by pre nikoho nechcel nic urobit. Absolutne by sme boli izolovany a hladeli len na seba a kde koho osklbat. Ste sa uz uplne pomiatli ? KAPITALIZMUS JE PLIAGA. Prebudza v nas to najhorsie, najagresivnejsie a najzvrhlejsie. Vsetci si myslia, ako krasne by sme sa mali keby tam hore bol ten nas, spravny, cestny a jediny vyvoleny. Takych to uz boli tony. Kazdy sa posere, ked mu pred ksichtom zamavaju zahranicne firmy s obrovskym kapitalom, pripadne ak by odolal, fyzicke vyhrazania. Ak sa chcete prisposobovat a najst si svoje miestecko v systeme a mysliet si, ze sak ja nikomu neublizujem, ja davam na charitu. Zamyslite sa ked dostanete vyplatu za pracu pre spolocnost, co s nou spravite. Ak vsetko miniete na spotrebu, spravate sa k okoliu spravne. Ak vsak zacnete investovat a zit z kapitalu ste kapitalista a vykoristujete. Ci uz dostavate uroky v banke, alebo najomne, alebo obchodujete na forexe. Taketo vykoristovanie z vlastnictva je to zlo, co nas nici.


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-04-23  (16:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toudy
citát1:"keby bol kazdy rovnaky egoista, ako ty hore, tak by si nechcel vidiet ten masaker. To by bola otvorena vojna, nikto by sa nezamestnal, nikdo by pre nikoho nechcel nic urobit. Absolutne by sme boli izolovany a hladeli len na seba a kde koho osklbat."

1. V tomto sa prudko mýliš ! Veď ak ja idem do roboty a som egoista čiže chcem pre seba svoju rodinu len to najlepšie aký by som mal dôvod nepracovať pre druhých veď dostanem výplatu a za ňu si kúpim proti hodnotu čiže aj pre mňa ROVNAKO robia druhý čo je na tom zlé ?

citát2:"Zamyslite sa ked dostanete vyplatu za pracu pre spolocnost, co s nou spravite. Ak vsetko miniete na spotrebu, spravate sa k okoliu spravne. Ak vsak zacnete investovat a zit z kapitalu ste kapitalista a vykoristujete. Ci uz dostavate uroky v banke, alebo najomne, alebo obchodujete na forexe. Taketo vykoristovanie z vlastnictva je to zlo, co nas nici."

2. Tak v tomto sa mýliš ešte prudkejšie! Si totálne vygumovaný a vidno že nevieš čo s peniazmi ale to je tvoj problém. Tvrdíš že ak to čo zarobím a neminiem na spotrebu automaticky začnem vykorisťovať druhých ? to je čo za výrok odtrhnutý od reality. A čo ak za našetrené peniaze kúpim ornú pôdu a po práci sa hodinu každý deň o ňu budem starať a budem tam pestovať bio-zeleninu aby moja rodina bola zdravá kedže som egoista a chcem pre seba a rodinu to najlepšie? Odpovedz koho tým vykorisťujem ?!
EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-04-23  (16:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael
citát1:"Tato stranka sa zacina podobat, cim viac na predvolebnu kampan, neviem, ci EkonoomKarol je plateny nejakou stranou, ale je totalne zmagoreny propagandou .Je vidiet, ze je to este nevyzrety, volbami neoslahany -nastrocny prvovolic, ktory veri v silu volieb. Este nepochopil, ze este sluby nic neznamenaju, a ziadna politicka strana nikdy nesplnila ani 5 perc. co slubila, toboz ked nejaka ministranicka bez bohatych mecenasov,ktora bude rada, ak ju aspon raz pred volbami niekto spomenie."

1. V tomto si úplne vedľa. som čistý egoista neplatí ma nikto. Chcem iba pres voju rodinu a seba to najlepšie. Ked že sa mi to podarí iba keď na Slovensku bude mier a poriadok vrátane Ekonomiky ! tak sa snažím čo najviac čitateľom otvoriť oči. Nie je to propaganda tú vidíš v médiách. Predvolebná kampaň ĽS NS vidíš v uliciach a nič nepropagujú iba tvrdia že pomocou zákona a práva môžme na Slovensku prinavrátiť slušný život pre slušných ľudí! A veru je to možné povedz čo by natom nebolo možné ?!

2. Ty mi prídeš ako keby si žil v totalite ak neveríš voľbám potom je tento režim pre teba totalitou a preto odmietaš čokoľvek voliť len preto že poznáš iba NEO-liberálny kapitalizmus čiže neregulovaný. Ale aby si vedel existuje aj volný trh v rámci štátu a siaha iba po hranice aby nás cudzinci nekúpili so všetkým čo tu je vrátane ľudí ! Existuje aj niečo lepšie ako je Neo-liberálny kapitalizmus. Zanedlho ĽS NS zverejní svoj volebný program tak si to môžme potom pozrieť ako sa situácia na Slovensku dá dať veľmi jednoducho do poriadku!

3. Ak neuznávaš voľby potom načo platíš dane a hráš sa nato že žiješ v právnom systéme?!


ion_cannon   |   ip:178.40.11   |   2010-04-23  (17:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vazeny autor, urcite viem ze si na dobrej ceste, no zda sa mi ze momentalne ani nevies akym smerom by si sa ubral.

Chcem Ti ukazat iba smer Tvojej dalsej cesty.
Pridi na to co je zmyslom zivota, aku ulohu hra v tomto svete laska a potom skus zdolat svoje vlastne ego a pojdes zasa o stupen vyssie :)


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-04-23  (17:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toudy
citát1:"Ak vsak zacnete investovat a zit z kapitalu ste kapitalista a vykoristujete.
Ci uz dostavate uroky v banke, alebo najomne, alebo obchodujete na forexe. Taketo vykoristovanie z vlastnictva je to zlo, co nas nici.

1. Toto je najväčšia kravina akú som čítal! Veď ak ja zdedím náhodou dva domy a bývam iba v jednom tak čo spravím s druhým ? Ak ho dám do prenájmu prečo by som niekoho vykorisťoval? To ho mám dať akože na charitu ?! A keby som ho aj predal tak by som nežil z toho kapitálu tiež by som vykorisťoval ostatných ?! Mám do dať charite zadarmo ja pracujúci občan ktorý má zo všetkých egoistov najmenší majetok a tí ktorí zarábajú milióny nedajú ani cent ?

citát2:"Ci uz dostavate uroky v banke,alebo obchodujete na forexe.

2. Ďalšia kravina veď ak som egoista nebudem investovať do tých najväčších kravín čo si spomenul kde na mne najviac zarobia druhý ! :) to nedáva logiku a ešte budem aj vykorisťovateľ a najväčšie zlo ktoré nás ničí ? Ty si mimo realitu dúfam že takých ako ty je iba málo že si iba výnimka ! neber to ako výsmech alebo kritiku ale iba vstup do reality ktorý ťa má posunúť ďalej!


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-04-23  (17:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ion_cannon
citát:"Vazeny autor, urcite viem ze si na dobrej ceste, no zda sa mi ze momentalne ani nevies akym smerom by si sa ubral.

Chcem Ti ukazat iba smer Tvojej dalsej cesty.
Pridi na to co je zmyslom zivota, aku ulohu hra v tomto svete laska a potom skus zdolat svoje vlastne ego a pojdes zasa o stupen vyssie :) "

1. Teraz sa musím zastať autora článku chlapec práve že presne vie o čom píše do bodky! Ak by ťa počúval išiel by o stupeň naspäť. Viem aj podľa seba spomeniem iba ako banálny príklad! Keď som bol malý mama sa o mňa prehnane starala a čo tým dosiahla iba to že keď nikto nebol doma plakal som doma hladný ? A prečo lebo som si nevedel odkrojiť chleba :(( Má pravdu aj s tým že niekedy netreba pomáhať do nekonečna ale naopak priťažiť. Potom vám v konečnom dôsledku budú vďačný tí ktorím ste chceli pomôcť lebo objavia svoju samostatnosť. Samozrejme že sú aj výnimka ako postihnutý na vozíku skôr takým treba pomôcť ale kto má ruky nohy zdravie nie je dôvod to preháňať. Zase spomeniem banálny príklad pozrite sa na asosciálnu časť cigánskeho obyvateľstva. Jediné čo robia v tých sociálnych domčekoch je že sa iba kotia. Nakoľko nič nespravia hlavne pre seba a nikdy nezažnú oslavovať svoju samostatnosť ! Ak by sme im tie domy nepostavili postavili by si ich samy a keď nie spali by pod holým nebom alebo by spali u mami do dôchodku a keby sa už prekotili k čomu majú veľkú tendenciu a nechceli by si ani nový dom postaviť zrazu by si rozmysleli koľko detí budú mať že či si neukrátia v dome miesta. Ale keď sú zvyknutý že čím viac ich je tým viac domov im postavíme výsledok je logický. A tie deti nás potom nenávidia zato že ako sa ich rodičia kôli nám správali.EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-04-23  (17:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Autor
Len tak ďalej Juraj. Tupcov ktorý sú od teba na na nižšom stupni vývoja to nepochopia kým tam sami neprídu. Tento tvoj článok je skvelý vysvetlil si to po lopate a jednoducho! S tým prevtelením si netrúfam... :)) ale inak ostatné 10000000 bodov trafil si klinec po hlavičke. Teším sa na ďalšie tvoje články. mohol by si to vydať ako druhú časť.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-04-23  (17:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Spravne si to nazval tuto spolocnost, je to totalita, a volbami sa nikdy nic nezmeni, na to su revolucie.


bazooka   |   ip:78.141.12   |   2010-04-23  (18:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SLOVAN -

stotoznujem sa s tvojim prispevkom (chazari, biela rasa...)
Rad by som vymenil zo par nazorov, ak suhlasis, kontaktuj ma na mojej adrese - bazooka.joe@azet.sk
Dik


ion_cannon   |   ip:178.40.11   |   2010-04-23  (18:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EkonomKarol

Ahoj :)
Ty si ma pochopil uplne opacne nez som to myslel :)
Ja tiez suhlasim s nazorom autora no ja som mu chcel iba poradit aka je nasledujuca cesta k dusevnej vyspelosti. Vobec nic som mu nevycital :)


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-04-23  (18:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael + úbožiatka utláčané
citát:" Spravne si to nazval tuto spolocnost, je to totalita, a volbami sa nikdy nic nezmeni, na to su revolucie."

1. Ty si nedáš pokoja. Nevysvetlil som ti to dosť jasne ? A ešte k tým revolúciám keby si študoval dejiny pochopil by si že každá revolúcia viedla iba k manipulácií a vždy tým elity získali. Takže ak chceš revolúciu iba nahrávaš iluminátom a podobným sektám!

2. Ak chceme zmenu musíme to dosiahnuť demokratickou a hlavne právnou cestou ktorá nebude porušovať zákon! Rafael a všetci jemu podobný zmanipulovaný tupci čo nevedia ani čo chcú! Veď akú vy úbožiatka chcete revolúciu keď ostatný spoluobčania nebudú súhlasiť s tým čo chcete vy! Veď čo vám bráni 12. Júna 2010 sa rozhodnúť ktorou cestou chcete ísť ?!

3. Tak čo očakávaš od revolúcie čo chudáčik by si chcel akú zmenu ?! :)


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-04-23  (19:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ion_cannon
citát:"Ty si ma pochopil uplne opacne nez som to myslel :)
Ja tiez suhlasim s nazorom autora no ja som mu chcel iba poradit aka je nasledujuca cesta k dusevnej vyspelosti. Vobec nic som mu nevycital :) "

predošlý citát:"Chcem Ti ukazat iba smer Tvojej dalsej cesty.
Pridi na to co je zmyslom zivota, aku ulohu hra v tomto svete laska a potom skus zdolat svoje vlastne ego a pojdes zasa o stupen vyssie :) "

1. Jáj tak nato to ti budem argumentovať tiež. Ja som sa mýlil. Autor mi pomohol ešte k úplnejšej pravde o vesmíre. Ďík. Minule som písal že v tele prebieha láska a že bunky nám slúžia a že keby nás neľúbili tak by sme hneď zomreli ale moje tvrdenie bolo mylné dopracoval som sa k tomuto poznaniu:

2. Ľudské telo je ten naj-egoistickejší systém aký vo vesmíre existuje spolu so všetkými živými organizmami. Rovnako ako naše telo tak aj naše bunky sú tie naj-egoistickejšie podsystémy nášho tela. Toto tvrdenie sa dá aj dokázať. Skúste nejesť niekoľko týždňov. Čo sa stane ?! Vaše bunky začnú hltať všetky živiny ktoré telu ešte do zásoby ostali. Sú také pažravé a mysliace iba na seba že zanedlho vo vašom tele vypukne vojna. Bude to vojna o živiny. S najväčšou pravdepodobnosťou vám zlyhá niektorý orgán. Váš mozog nedostane energiu a pomaly začne odumierať a s ním aj váš vedomí prežitok. Žiadna bunka sa neobetuje v prospech mozgu vedomého prežitku aby mohol ešte žiť.

3. Každá bunka v tele robí iba prácu za ktorú sa jej niečo ujde. Preto tvrdenie o láske vo vesmíre nemá zmysel. Preto je dôležitejšia ako láska vzájomná prepojenosť a tak ako cudzie bunky v cudzom tele aj vzájomná neutralita medzi krajinami(Nesnažiť sa nasilu spájať veľa tiel na silu takto nefunguje ani v prírode, EU je rakovina). Tu môžme nájsť pravú podstatu vesmíru a aplikovať ju do ekonomiky a systému.

ion_cannon   |   ip:95.103.21   |   2010-04-23  (20:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EkonomKarol

celkom zaujimave zistenia a nie nejdem z toho nic vyvracat :)

ale tvrdit ze laska vo vesmire nema zmysel to je trosku silne tvrdenie :)

ale vidim, ze si na dobrej ceste a bol by som rad, ak by si sa zamyslel nad tymito vecami:

ciste bytie vo forme vedomia bez tela
laska
zmysel zivota
hudba
a ked skutocne pochopis zmysel a podstatu tychto styroch veci, pozri sa na ego, s takymto nadhladom :)


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-04-23  (20:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ion_cannon
Mám otvorenú myseľ vyskúšať to môžem. Občas skúšam aj pracovať s čistými bielymi energiami :

http://karolinaloskotova.blog.cz/0908/i-jak-pracovat-s-energiemi

Raz sa mi stalo že po takomto cvičení som sladko zaspal v strede dňa. Po zobudení som sa cítil skvele.


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-04-23  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael
citát:"Spravne si to nazval tuto spolocnost, je to totalita,

Tú totalitu máš v hlave ktorá ti nedovolí zakrúžkovať 12. júna č.14 pravú zmenu. Si totálne vytretí obviňuješ tento systém za totalitný ktorý ti dovoľuje zakrúžkovať pravú zmenu k lepšiemu a slušnému životu.

Tak čo by si vlastne rafael chcel od nás spolu občanov aby sme čo pre teba urobili ?


bublinka   |   ip:178.40.16   |   2010-04-23  (20:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Spánok, jedlo, gravitácia, príčiny a následky. Šri Aurobindo preveroval jeden za druhým všetky tzv. "zákony prírody" a presvedčil sa, že pôsobia len v takej miere, v akej veríme v ich silu. Ak sa mení vedomie, mení sa aj "koľaj". Všetky naše zákony to je len "zvyk". "Jej pevné a nemenné zvyky, ktoré sa vydávajú za zákon".
(o kolajach hovori aj Castanedov ucitel Don Juan)

"Dokonalá rovnováha ma zachránila vo všetkom, predovšetkým som veril, že nejestvuje nič nemožné a zároveň som mohol o všetkom pochybovať"

A pozrite si stranu 215

"Jestvuje historka o jednom hinduistickou brahmanovi, ktorý každý deň, keď vykonával rituál, musel priviazať svojho kocúra, aby ho pri dokončení obradu nevyrušoval. Brahman zomrel, zomrel aj kocúr a syn, ktorý dbal o presné dodržiavanie rituálu, kúpil kocúra a s príkladnou akurátnosťou ho zakaždým uviazal počas prinášania obety. Kocúr prešiel z otca na syna ako nevyhnutný prvok efektívneho uskutočnenia rituálu. Je možné, že k naším "absolútnym, nesporným" zákonom sú priviazaní takýto kocúri "

"No predsa len treba priznať, že v našom napredovaní v čase je v Smrti veľký zmysel a múdrosť. Nesmrteľný pán Dupond by bol skutočným sprofanovaním nesmrteľnosti"

"Základnou úlohou je prejsť od
tohoto chaosu k pokoju, no nie k duševnej rovnováhe, ale k pokoju buniek. Len vtedy začne práca pravdy."

a strana 231 a 232 napriklad

Tymito uryvkami vas chcem navnadit na knihu o Aurobindovi,ktora ako jedna z mala knih tohoto druhu sa zaobera aj prave tym, preco sa kazdy clovek musi snazit sam, ale aj preco to nestaci...

Jeho integralna joga je jedina tohoto druhu ,ked nevezmem do uvahy toltecky popis sveta od Castanedu,ktory je samozrejme uchvatne iny,ale hovori o tom istom.
Na zaver uz len dodam,ze za toto vynikajuce dielo vdacime Satpremovi, ktori asi je ziakom sri CHinmoya,ktory bol ziakom Sri Aurobinda,ale istotu v tom nemam.bublinka   |   ip:178.40.16   |   2010-04-23  (21:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.slovmodels.sk/data/putovanie_vedomia.pdf
to je link na celu knihu


putnik   |   ip:188.112.1   |   2010-04-23  (22:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bublinka:
Mam prosbu. Mozem?


bublinka   |   ip:178.40.16   |   2010-04-23  (22:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :))))),ak bude v mojej moci?


pilgrimdou   |   ip:178.40.14   |   2010-04-23  (23:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sorry, do tej 10tej som to tu nestihol ale budem tam o jednej.


Marko   |   ip:195.168.1   |   2010-04-24  (00:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takze budem strucny:

1. Uplne suhlasim s autorom

2. Som potesený ze tu vidim coraz viacej ludi, ktori uz "dorazili" do "duchovneho dospievania"

3. Zo skusenosti viem, ze ti co najviac ukazuju prstom a vykrikuju "za vsetko moze on! (oni, politici, cirkev, elita.....)" su rovnaki "hajzli". Aj Hitler vykrikoval ze zidia su pricinou vsetkeho zla.... Avsak netvrdim ze sa tu nejake sionisticke sprisahanie nekona......

4. Kapitalizmus nieje zly, iba nam ukazal aki su ludia.

5. Zabijete elitu -> pride este horsia.

6. Skazenost a zvratenost tohto sveta nenapravis palicou.

7. Dakujem bublinke za link na knihu

P.S: Uvaha na zaver: Preco sa skor dočkame nejakeho primitivneho filmu za 100 mil. dolarov ako nejakeho hodnotneho dokumentarneho filmu? Zeby elita striktne urcovala co sa bude tocit alebo je to len otazka dopytu? Hmmm?


chegevara   |   ip:89.240.93   |   2010-04-24  (02:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zaujimavy clanok. Zmiesane pocity po precitani. Nasledne po precitani ma napadlo. Ludia kricia na zlodeja ako bezi z lumpom '' aha zlodej a bezi prec, za nim ''
No nikto sa nezamyslel nad tym, preco to ten zlodej urobil a nepredisli tomu. Ale ked uz sa to stalo, tak kazdy len to co je najednoduchsie. Taktiez ako tento clanok. Opisuje nieco co (ak pouzijem autorove slova) "dusevne dozrievajuci" uz vedia ale systematicky tu neposkytuje riesenie. Tiez mi to pride ako uvaha stavu a pocitov autora, pricom kladie doraz na druhych. Na egoistu, ako si sam hovori, je to protiklad?!?

Uvaha: predpokladal dvoje komentare: pozitivne (voda na mlyn pre egoistu) a potom negativne, dodrzanie principu demokracie

Ale musim suhlasit, ze laska, ci uz v akejkolvek podobe je to co nam z dlhodobeho hladiska (ludstvo) otvori dvere do dalsej dimezie vnimania sameho seba a tym podskocime na dalsi vyvojovy stupen.

Autor vie o com pise a vela stastia mu prajem, ako sa hovori : prve kroky su tie najtazsie.


uzlatejsvini   |   ip:84.16.41.   |   2010-04-24  (03:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pilgrimdou - potvrdzujem, ak nezomriem prídem.


ion_cannon   |   ip:95.103.21   |   2010-04-24  (07:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  este maly dodatok k tomuto celemu

som poteseny, ze sa ludia zacinaju prebudzat a zacinaju badat, co v skutocnosti dolezite je a co je zbytocne, zamyslaju sa nad samotnou podstatou svojho bytia a hladaju odpovede na otazky, ktore si dovtedy nekladli. Je to vsetko velmi potesujuce a ja Vam vsetkym drzim palce na tej fantastickej ceste za poznanim, ktora Vas rozhodne caka, no neda mi nespomenut maly trn v oku, ktory tu na tychto strankach vidim:

Elitna svetovlada,
vela ludi ju tu spomina s dvihnutym ukazovakom. Ludia, prosim Vas nebojte sa. Nie je coho. Uvedomte si, ze nech pride akakolvek moc, Vasu slobodnu mysel Vam jednoducho vziat nikto nemoze a ani nedokaze. A to je to uplne najhlavnejsie. Ked ma prist nejaka svetovlada, pride tak ci onak, nezmenime to, no netreba sa bat. My sa toho uz nedozijeme, ale pridu casy, ked bude vacsia cast ludi planety dusevne vyspela a ludska rasa sa konecne zmeni na civilizaciu hodnu tohto pomenovania. Dovtedy budte trpezlivi, a objavute svet, ten skutocny zmysluplny svet ktory nas obklopuje a ktoreho sme kazdy jeden sucastou viac, nez by ste si mohli mysliet :)

Drzte sa...


SH   |   ip:213.151.2   |   2010-04-24  (10:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No tento clanok mi hovory z duse, sam by som to lepsie nenapisal. Vydim, ze autor vie "kera bije".
Len tak dalej.
Mimochodom aj ja mam 27 :)


putnik   |   ip:188.112.1   |   2010-04-24  (14:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bublinka:
Stretla si sa s Amenti? (napr. http://www.olgabufkova.cz/files/duchovni/TajemstviAmenti.pdf)
Jedna z veci, ktoru momentalne citam, no na rozdiel od S. Aurobinda a N. D. Walsha skoro jednym dychom.


Toudy   |   ip:95.103.23   |   2010-04-24  (14:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EkonomKarol
Mozes mi nadavat kolko chces, ale si zaslepeny otrok. A zjavne sa ti to paci. Kludne si hladaj svoje miestecko v tomto sku..enom systeme, co likviduje vsetko okolo, prirodu, zdroje, ludi, zvierata. Zlepsuj sa stale, makaj, makaj, nasyp sa steroidmi, tabletkami a stale na sebe makaj. Ale bacha, ked prestanes pracovat a zlepsovat sa, ked prestanes byt uzitocny pre system. Vtedy sa nenajde nikto, kto by ti pohol. Zlikviduju ta bez mihnutia oka, alebo nechaju umriet ako v Afrike. Korporatna fasisticka diktatura je uz na ceste. Ved vy sa spametate, ale bude neskoro.


bublinka   |   ip:178.41.37   |   2010-04-24  (14:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  putnik: vobec nie, vidim to prvykrat


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-04-24  (14:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toudy
citát:" EkonomKarol
Mozes mi nadavat kolko chces, ale si zaslepeny otrok. A zjavne sa ti to paci. Kludne si hladaj svoje miestecko v tomto sku..enom systeme, co likviduje vsetko okolo, prirodu, zdroje, ludi, zvierata. Zlepsuj sa stale, makaj, makaj, nasyp sa steroidmi, tabletkami a stale na sebe makaj. Ale bacha, ked prestanes pracovat a zlepsovat sa, ked prestanes byt uzitocny pre system. Vtedy sa nenajde nikto, kto by ti pohol. Zlikviduju ta bez mihnutia oka, alebo nechaju umriet ako v Afrike. Korporatna fasisticka diktatura je uz na ceste. Ved vy sa spametate, ale bude neskoro."

1. Nie som otrok do roboty chodím za peniaze za ktoré pre mňa robia službu ostatný spolu občania. Takže nie som otrok.

2. Vôbec si nehľadám miesto v tomto "sku..enom" systéme ale hľadám ako mu prinavrátiť ľudskosť a našiel som ľudí čo mi v tom pomôžu a sú to kandidáti za ĽS NS č. 14.

3. Áno zlepšujem sa, ale nie stereoidmi ale každý tretí deň mi vyklíči klíčky ktoré jem http://dolezite.sk/Zelene_zlato__Domaca_vyroba_bio_vitaminov_enzymov_miner_198.html
Celý obed ma stojí 60 centov ! a prejem sa zato alebo lepšie povedané prežerem sa ako prasa! vitamínmi a všetkými živinami ktoré telo potrebuje. Rada pre čitateľov :" klíčky si môžte pomleť na mlinčeku jedenie vám zaberie menej času a šetríte si drahé zuby. Ja používam mlynček na odšťavovanie http://tinyurl.com/34j8n25 a potom aj tú šťavu ktorá z toho výnde zriedim s vodou a vypijem.

4. Korporatna fasisticka diktatura nieje na ceste tú už tu na Slovensku od roku 1989 máme podľa vzoru USA. Preto riešením je ĽS NS č.14 ktorá je proti korporátnej fašistickej diktatúre.

5. Ja som sa spamätal keď som prestal fajčiť pravidelne marihuanu a začal ju využívať iba na lekárske účely.


N1o   |   ip:77.93.216   |   2010-04-24  (15:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bublinka | ip:178.41.37 | 2010-04-24 (14:25)

Tajomstvo Amenti, ktoré spomína putnik si určite prečítaj. To, čo sa tam dočítaš potvrdzuje aj Dr. Steven Greer vo svojej prednáške, na ktorú si tu nedávno niekoľkokrát dala odkaz (http://vimeo.com/7606560).

Tiež o tom hovorí Roy Littlesun vo svojej prednáške:
1.časť
http://www.cestyksobe.cz/video-reportaze/roy-littlesun/roy-littlesun/417.html
2.časť
http://www.cestyksobe.cz/video-reportaze/roy-littlesun/roy-littlesun/419.html
3.časť
http://www.cestyksobe.cz/video-reportaze/roy-littlesun/roy-littlesun/418.html
4.časť
http://www.cestyksobe.cz/video-reportaze/roy-littlesun/roy-littlesun/420.html


putnik   |   ip:188.112.1   |   2010-04-24  (15:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bublinka:
Vodnarske envanjelium?


putnik   |   ip:188.112.1   |   2010-04-24  (15:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  N1o:
Poznas "podobne" zdroje, ako TAamenti1?


bublinka   |   ip:178.41.37   |   2010-04-24  (17:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  putnik:a to je co? Vodnarske evanjelium?


bublinka   |   ip:178.41.37   |   2010-04-24  (17:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nlo: urcite si precitam, vlastne uz citam,ale radsej by som v kniznej podobe.
putnik   |   ip:188.112.1   |   2010-04-24  (18:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bublinka:
Je to nieco ako zivotopis/evanjelium, no popisuje cele obdobie od narodenia po "odchod", aj jeho "pobyt" v Egypte, Grecku, Indii, ...
Prisiel som k tomu ako slepe kura k zrnu.
Moze to pochadzet z rovnakeho/popdobneho zdroja ako seria "Zaviate doby sa prebúdzajú".
http://www.najnakup.sk/ih2.ashx?p=149433

A co Abd-ru-shin (Posolstvo gralu)?

N1o:
Vdaka za tie linky (pre bublinku). Koniec videa s Dr. Greerom mi nejde, no povzbudilo ma to pokracovat v pokusoch na "perpetuum mobile".


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-04-24  (19:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EkonomKarol ty nie si chudacik, ked si myslis, ze volbami nieco zmenis, si este stale nevyzrety,velmi silno poznaceny touto tzv. demokraciou, ktoru ti chrlia media , si len obet tohto systemu, tak ako my vsetci, len ty o tom este nevies.


N1o   |   ip:77.93.216   |   2010-04-24  (19:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  putnik,

Z toho, čo som doteraz videl, čítal, počul by som dnes na Tvoju otázku odpovedal asi takto:
Vybral by som aspoň niekoľko ľudí (o ktorých ja viem a ktorých prednášky, články, knihy som videl/prečítal alebo sa chystám pozrieť/prečítať a myslím, že niektorých (možno všetkých) budeš určite poznať), ktorí v súčasnej dobe k nám prehovárajú a dovolil by som si ich rozdeliť podľa Tvojej otázky do troch skupín (aspoň teda po jednom človeku v každej skupine).
Do prvej skupiny by som zadelil ľudí, ktorí veľmi priamo a otvorene hovoria o tom, čo sa píše aj v knihe, ktorú momentálne čítaš.
Do druhej skupiny by som zaradil ľudí, ktorí si myslím, že sú si plne vedomí toho, čo práve prebieha (teda myslím, že vedia o tom, čo sa píše vo vyššie spomínanej knihe), ale zatiaľ ešte tak úplne priamo a otvorene o tom nerozprávajú (aj keď v niektorých prípadoch už tiež dosť naznačujú).
Do tretej skupiny by som zaradil ľudí, ktorí to naozaj veľmi, veľmi jemne naznačujú.

1. David Icke (http://www.matrix-neo.cz/autori/david-icke-a-pravda-te-ma-osvobodit.htm)
2. Roy Littlesun (http://www.cestyksobe.cz/video-reportaze/roy-littlesun.html), Alžběta Šorfová (http://www.cestyksobe.cz/video-reportaze/alzbeta-sorfova.html), Miroslav Zelenka (http://www.matrix-2001.cz/autor/635-miroslav-zelenka/)
3. Eckhart Tolle (http://www.overstream.net/view.php?oid=anrgr7m4izir)

Takže priamy, podobný zdroj/text, ako Tajomstvo Amenti1, o ktorom ja viem je kniha: David Icke - A pravda ťa má oslobodiť (dávnejšie som sem z nej niečo prekopíroval: http://dolezite.sk/comu_verit.html a podľa reakcií to zrejme niekoľko ľudí oslovilo). Na internete sa dala stiahnúť aj 30 stranová pdf verzia, či sa ešte dá som momentálne nepozeral (tam, kde som si ju ja stiahol - odtiaľ už bola odstránená), ale vyššie som dal aspoň odkaz na web stránku, kde je časť textu jeho knihy, prípadne si tú knihu sám vyhľadáš :-)


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-04-24  (20:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael
citát:" EkonomKarol ty nie si chudacik, ked si myslis, ze volbami nieco zmenis, si este stale nevyzrety,velmi silno poznaceny touto tzv. demokraciou, ktoru ti chrlia media , si len obet tohto systemu, tak ako my vsetci, len ty o tom este nevies."

1. Ty v akej realite žiješ ? Tak ja v živote nerobím voľby ? Moja voľba nebude nič znamenať pre môj osud ?

Takže rovno svoj mozog vypnem a všetci ho vypnime. Radšej ho napojme na jeden celosvetový počítač ktorý za nás urobí všetky rozhodnutia.

2. Už nepotrebujeme vlastný mozog ? Takže aké je tvoje riešenie na voľby v našich životoch ?

3. Čo od nás spoluobčanov by si vlastne chcel ?putnik   |   ip:188.112.1   |   2010-04-24  (20:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  N1o:
Vdaka. Od Icka som to dal tahat (aj "Deti Matrixu") na PC v praci (remote desktop, dama mam pomalu linku).
Amenti som precital, musim "rozchodit". Davaju niektore ine zdroje do ineho/noveho svetla.
Momental "ficim" na N.D.Walshovi (citam asi 9. z 12 knih co som stiahol). Aj vdaka nemu som Amenti nehodil "do kosa".
Stretol si sa este s niecim, co vnimas, ze ti pomohlo dopredu?


cv   |   ip:77.247.22   |   2010-04-25  (11:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EkonomKarol ty nie si chudacik,ale kkt
viac nie je potrebne dodavat


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-04-25  (11:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cv, prečo máte potrebu opäť niekomu nadávať do k...? Hádam je to len preto, že niekto má iný názor, iné videnie na niečo, niekoho? Vidím za tým opäť len úbohosť a nič viac z Vašej strany, možno aj určitú zakomplexovanosť Vás samého!!!


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-04-25  (11:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cv
citát:"ty nie si chudacik,ale kkt
viac nie je potrebne dodavat "

To tvrdí ten čo tu ľuďom dokáže bezdôvodne nadávať do kkt ? ale ty si potom kkkt .Čiže korunovaný kkt :D S roxormi chceš hnať politikov aby zaviedli tvoju super bezúročnú menu. Prečo nekandiduješ potom a nemáš to vo volebnom programe. Potom by ťa ľudia mohli voliť a dostal by si sa do parlamentu a tam keby si ju mohol zaviesť. Alebo tú tvoju menu máme zaviesť HUM-BUK roxorovou revolúciou?

Všetkým
Som rád že táto stránka existuje vďaka nej začínam chápať prečo existujú voľby a demokracia. Chránia nás pred psychopatmi ako je napríklad cv,krály,leninovia,hitlerovia,obamovia,sulikovia atď atď.... :)))))


pilgrimdou   |   ip:178.40.19   |   2010-04-25  (11:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja by som len dodal k tym informaciam tu spomenutym, ze duchovnych ucitelov je vo svet viac (aj ked je isto mozne, ze niekto, vacsinou v duchovne pozadu,
si vzdy nieco proti tymto "guruom" najde.) Mne dali vela Krishnamurti, Ramakrishna, Jirka Vacek, Kvetoslav Minarik, Maharadz i Osho.
Duchovne osvietenych majstrov je naozaj dost na to, aby si kazdy zaujemca mohol vybrat podla svojich danosti a zaujmov. Problem je ten, ze
sme lenivi, pohodlni a casto krat aj nenavistni k cinnosti, ktorou by sme zmenili vlastny charakter k lepsiemu.
Podla fyzickeho tela som 40tnik:-)


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-04-25  (11:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kto je ten pravý učiteľ pre ľudstvo? Bude to vždy len ten, ktorý bude vždy poukazovať len na BOHA a jeho Pravdu, na jeho zákony!!!

Myslím, že už tu neraz bolo spomenutá jedná výnimočná kniha pre ľudstvo od ABDRUSHINA. Ale nakoľko sa tu jedná o ten najvyšší stupeň poznania a múdrosti, tak je jasné, že ide o najvyššiu školu duchovného poznania pre ľudstvo, pre to ľudstvo, ktoré nesie vo svojom srdci túžbu po spoznaní BOHA a jeho Pravdy!!!


bublinka   |   ip:178.41.81   |   2010-04-25  (19:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Základnou úlohou je prejsť od
tohoto chaosu k pokoju, no nie k duševnej rovnováhe, ale k pokoju buniek. Len vtedy začne práca pravdy."

-toto je kluc, inak mozete citat knihy ake chcete a mat samotneho ziveho boha napred seba ,nic sa nezmeni,nepoznate ,nerozoznate pravdu,len mentalne cvicenia.

Slovan   |   ip:78.141.10   |   2010-04-25  (21:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ekonom Karol: Urcite budem tak ako kazdy Slovak so zdravym rozumom volit LS NS a budem presviedcat vsetkych okolo mna, aby urobili podobne. Len bohuziaol vela ludi je zavislako, t.z. je zavislich na platbach zo statu a su pre jedno Euro navyse dnes predat buducnost nas vsetkych. Ale drzim Vam palce. Slovvaci su si nie vedomi moci "vyvolenych". Presiel som uz viacero nadnarodnych firiem a skoro vsade boli TOP manazeri krivonosi.


ion_cannon   |   ip:95.103.15   |   2010-04-25  (22:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bublinka

nechcem brat Tvoje presvedcenie, ale aky ma zmysel dosiahnutie bunecneho pokoja, ked bunky umru, ked umrie Tvoje telo, bunky sa nenavratne stratia. Aky to malo potom zmysel? Ak tym myslis pokoj dusi tak by som to bral, bo dusa prekona aj smrt, no nie vzdy, pokial sa nestane stabilnou, stane sa na istu dobu sucastou vsetkej nezhmotnenej energie ktora je tu vsade a vrati sa uz len dalsi velky mix (lopatisticky povedane) kluc je uplne inde, hladaj, hladaj zmysel veci, hladaj ho tak, ze sa nad vsetko zemske povznesies, hladaj zmysel bytia na urovni vedomia a verim, ze ten kluc najdes :)

vela stastia pri badani :)


bublinka   |   ip:95.103.16   |   2010-04-26  (12:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ma to vacsi vyznam,nez dokazes domysliet,ved to si neprotireci,ze su ine svety,ale ty si teraz v tomto.A v tomto je to kluc.putnik   |   ip:195.80.17   |   2010-04-26  (15:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bublinka:
Ako menis stav buniek? (Niet nad osobnu skusenost ...)


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-04-26  (16:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bublinka
citát:"Základnou úlohou je prejsť od
tohoto chaosu k pokoju, no nie k duševnej rovnováhe, ale k pokoju buniek. Len vtedy začne práca pravdy."

putnik
citát:"Ako menis stav buniek? (Niet nad osobnu skusenost ...)

Poviem vám to po lopate s bunkami nemusíte nič robiť ! Len im dajte nažrať. Majú radi živiny a vitamíny. Drvivá väčšina vitamínov a živín sa tepelnou úpravou ničí na 99.9999 percenta ! Preto ak chcete bunky dostať do rovnováhy odporúčam najlacnejší a najefektívnejší spôsob !

http://dolezite.sk/Zelene_zlato__Domaca_vyroba_bio_vitaminov_enzymov_miner_198.html


bublinka   |   ip:95.103.16   |   2010-04-26  (16:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  putnik: je to take sprofanovane slovo: meditacia,alebo zastavenim vnutorneho dialogu


EkonomKarol   |   ip:95.102.25   |   2010-04-26  (16:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale aj to vypnutie vnútorného dialógu je rovnako dôležité. Tomu sa ľudovo povie vypnúť mozog :D A ešte vám poviem že ak aj vo vašom živote máte všetko normálne a chýbajú vám vitamíny tento impulz do mozgu sa môže prejavovať nikdy nekončiacim vnútorným dialógom.


bublinka   |   ip:95.103.16   |   2010-04-26  (16:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to su nezrovnalisti,ktore pramenia z uhlu pohladu,alebo lepsie povedane z priameho poznania.
Kto pozna dielo Castanedu,aj jeho ucitel poznal nieco,ako pamat tela,ale to urcite nie je jednorazova zalezitost-oslobodit telo od vplyvu tejto pamate, nejake mentalne cvicenia v zmysle "meditacie s tym nema nic spolocne".
Don Juan tak isto Castanedovi vysvetloval na alkoholikovi,ze nema slabu volu (oproti zapadnej psychologiiň,ale ze ma slaby tonal.
Jeden zavislak napisal knihu o tom,ako prestal drogovat,nepamatam si ,ako sa vola, ale tak isto tam zmienuje zmenu na bunkovej urovni (na urovni pamate tela a nie vole,ako by tvrdil studovany psycholog) a preto je protidrogova liecba taka neuspesna.
Totiz ak prebehne zmena na bunkovej urovni sposobi to,(pokusim sa to volne napisat) ze clovek ,tak,ako predtym musel, tak potom nemoze,aj ked by chcel.Jeho telo reaguje zvracanim a to je zmena na bunkovej urovni,narozdiel od voloveho potlacania,ak sa vobec podari.


putnik   |   ip:195.80.17   |   2010-04-26  (17:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bublinka:
Je tato zmena trvala?


N1o   |   ip:77.93.216   |   2010-04-26  (21:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  putnik,

v sobotu večer mi nešlo pridať príspevok, ešte som Ti chcel napísať toto:

Ak si sa doposiaľ nestretol s vynikajúcim slovenským autorom Emilom Pálešom a jeho knihou - Duchovná úloha Strednej Európy (čo je vlastne výber jeho prednášok), tak túto knihu Ti veľmi odporúčam prečítať. Je to vynikajúco napísaná kniha, ktorá dá človeku istý nadhľad. Píše v nej/vysvetľuje, okrem iného, prečo sme žili v socializme (čo sa mňa osobne dotklo len okrajovo, keďže som sa narodil niekoľko rokov pred "revolúciou") a prečo teraz žijeme v kapitalizme (ktorý už zrejme končí, a čo bude ďalej záleží od nás všetkých). Píše, že tu u nás v strednej Európe má dôjsť k duchovnej revolúcii:

"V Strednej Európe má ako medzi dvoma mlynskými kameňmi gigantov Západu a Východu po prvý raz vzniknúť duchovná individualita, duchovný človek. Aby mohol vzniknúť, je potrebné, aby Európa prijímala do seba sily z oboch strán."

Emil Páleš - Duchovná úloha Strednej Európy (http://tinyurl.com/3xd99dh).
(Knihu napísal už v r. 1995, ale to, čo v nej napísal skvele zapadá do toho, prečo teraz nedávno navštívil Českú republiku starší indián z kmeňa Hopi Roy Littlesun a prečo hovoril to, čo hovoril, rovnako tak, prečo hovorí, to, čo hovorí (a vynikajúco prednáša) Alžběta Šorfová a im podobní ľudia - pozri prednášky, na ktoré som vyššie odkazoval).

Z tohto rozhovoru s RNDr. Emilom Pálešom, CSc. (http://tinyurl.com/32jb7sq) sa mi veľmi páči veta, ktorú by si mal osvojiť každý jednotlivec:

"Nedívajme sa na jednotlivca ako na kvapku v mori, ale ako na iskru v kope sena"

Ešte by som spomenul aspoň dve knihy, ktoré som zatiaľ neprečítal (len tak prelistoval, ale myslím, že Ti ich môžem doporučiť), ktoré ale čakajú na to, aby som ich v najbližšej dobe prečítal :-)

Eckhart Tolle - Moc prítomného okamžiku (http://tinyurl.com/2v79wwf), reakcie ľudí na knihu (http://www.martinus.sk/?uItem=26321)
a
Jake Horsley - Matrix, Mýtus o našej dobe, údel vyvoleného (http://tinyurl.com/336hrtb) => (na tom odkaze pod článkom sa dá stiahnúť celá kniha napísaná vo worde).bublinka   |   ip:95.102.13   |   2010-04-27  (10:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Putnik: je nie len ze trvala,je nezvratna.


putnik   |   ip:195.80.17   |   2010-04-27  (16:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  N1o:
Velmi pekne dakujem.
Tu knihu mam v pdf - nasiel siel som ju vdaka tvojim odkazom. Vdaka za upozornenie.
Roy Littlesun - :-) - prave pozeram jedno z videi na portali cestyksobe. (Doma mam pomalu linku.)
Pomohol si mi k textom/zdrojom - no mam stravu minimalne na mesiac. (Zvyknem citat viac zdrojov na preskacku.)
Este jedna otazka ak mozem. Je meditacia (klasicka, nie pri plnom bdelom vedomi) nutna pre zmenu, zmenu potrebnu pre prekrocenie prahu? Aky je tvoj osobny nazor/skusenost?putnik   |   ip:195.80.17   |   2010-04-27  (16:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bublinka:
Je meditacia (klasicka, nie pri plnom bdelom vedomi) nutna pre zmenu, zmenu potrebnu pre prekrocenie prahu? Aky je tvoj osobny nazor/skusenost?


bublinka   |   ip:95.102.13   |   2010-04-27  (17:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je nezbytna,lebo vobec nejde o to aby si sedel pravidelne niekde,ale ide o to ,co to robi.Vsak verim v to,ze niekto moze dostat darom to ,co si niekto vydobije dvomy desiatimi tvrdymi tokmi.Je to nieco ako milost.


putnik   |   ip:188.112.1   |   2010-04-27  (18:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bublinka:
Uvazoval som, ci rozmyslanie/rozjimanie veciach minulych aj buducich, vedoma zmena spravania od takeho, ktore ktore "vyhodnotis" ako prejav sebelasky (ci niecoho zleho, pripadne ine nez "ideal") k takemu, ktore suhlasi s vlastnymi kriteriami lasky/vyssieho idealu, nemoze byt jednym zo sposobou, ako clovek vie zmenit svoje telo (DNA, DNA astralneho tela, ...).
Kedze meditacia so sebou nesie iste riziko, rozmyslam, ci musim "byt mimo", aby som menil veci k lepsiemu.bublinka   |   ip:178.40.10   |   2010-04-28  (10:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Carovne na tom je,ze ty tie zmeny nerobis,ale nechas ich robit.
Ked chces mat silne fyzicke telo,cvicis, ked chces ovladat snove telo,musis sa cvicit v snoch a ked chces mat rozvijajuce sa duchovne telo,treba ho tiez pestovat.Co myslis,co sa skryva za pojmom zrodenie duchovneho dietata?
Neustale vyhodnocujes,ale vobec nie je dobre robit to uporne.Vyhodnocovanie minulosti v zmysle Casanedovej rekapitulacie sa ti deje aj prirodzenou cestou a spontanne,ale je pravda ,ze pri vedomej rekapitulacii ti pridu na mysel veci,ktore si uz davno zabudol,ale nevyrovnal sa s nimi.
A ci je meditacia byt mimo? Mne trvalo dva roky vobec pochopit,co to je, a ver,ze mimo si aj ked mentalne prezuvas veci minule a buduce a nie si v pritomnosti.
Rozmyslanie sa velmi lisi od zameru,rozmyslanie sa moze zastavit,ale zamer nie a je to obrovsky rozdiel
Rozmyslanim ruku nezdvihnes,len zamerom a aj len s tym istym sa da vo sne vedome lietat.
So sebelaskou mat problem nemusis,ak sa mas skutocne rad,tj prijimas sa taky aky si,tak budes taky aj k inym.Ine je napr.osobna dolezitost ,to su su skutocne skodlive vlastnosti,ale pozor,v prvom rade pre teba,nie pre inych.A zmeny sa myslim skor stanu pozorovanim a nie nejakym nasilim na seb.Vedomym pozorovanim ,nie rozmyslanim o sebe.
Meditacia je nie "byt mimo",je to plne uvedomovanie si a nie nejake mentalne samozblbnutie.


JurajKalusDelviar   |   ip:217.23.25   |   2010-05-03  (19:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ďakujem Ti Ekonom Karol, že sa ma tak zastávaš =D

Viacerí mi tu píšete, že len kecám a nehovorím nič konkrétne. Alebo že som problematiku nepoňal komplexne. Nikdy sa nedá problematika poňať ABSOLÚTNE KOMPLEXNE, pretože vždy bude existovať spojitosť s niečím ďalším. To by som tu mohol napísať 2000 stranovú knihu a vždy by sa našiel niekto, komu by tam niečo chýbalo - mojím zámerom však bolo písať článok, nie knihu. Mám dať príklady? Dobre, spravím tak, uvediem ďalší článok s nejakými konkrétnymi návrhmi. Ale aj tak neviem, prečo by som mal druhých viesť za ručičku, mojím cieľom bolo dať námet na premýšľanie. Možno je to však dobré znamenie, ak to niekoho zaujalo a chce ešte aj inšpiráciu čítať odomňa =)

CV: sklamal si ma chlapče a to na plnej čiare. Vysvetlím prečo:
1.)vôbec si neodpovedal na moje otázky, ale VôBEC!!! Len si opakoval predchádzajúce tvrdenia, na ktoré som Ti tie otázky kládol. Úbohé.

2.) Tvoja snaha zosmiešniť ma je trápna. Ani sa Ti to nepodarilo a ani sa Ti to nemôže podariť, lebo nemáš na mňa v skutočnosti nič!
Podľa Teba som exhibicionista? Za čo? Fakt si si myslel, že ma zosmiešniš tým, že uvedieš odkaz na video, kde tancujem a spievam? To si fakt taký naivný??? Veď SI MI NAOPAK SPRAVIL REKLAMU :-P Ja som veselý a hravý človek a nehanbím sa pred verejnosťou vystupovať a byť otvorený. Svoju fotku som tam dal preto, lebo sa nechcem skrývať - aj preto vystupujem pod svojím pravým menom + pseudonym. Nemám čo skrývať a nemám sa za čo hanbiť. Môžeš aj Ty odhaliť svoju totožnosť, či sa hanbíš za seba?

3.) Najväčšia sranda je, že zatiaľčo Ty s mňa snažíš zhodiť, v skutočnosti ja som Teba naopka dokonca pochválil, lenže pi Tvojej povrchnosti si si to zrejme ani nevšimol. Ak si znova prečítaš moje otázky Tebe, zistíš, že na konci je napísané:

Prosím CV, ber to ako konštruktívnu kritiku, ňie iba kritiku. Páči sa mi Tvoja snaha navrhnúť ňiečo INAK, akurát, že to potrebuješ kardinálňe vylepšiť, lebo Tvoj systém je zaťiaľ v plienkach. Možno, že bezúročná ekonomika sa dá navrhnúť tak, aby bola funkčná. Rád by som Ťa vyprovokoval k ňejakej tvorivej diskusii a ňie k tomu, aby si sa urazil a vynadal mi, že ňičomu ňerozumiem. Ale spôsob, akým píšeš aj na fórach, svedčí zaťiaľ žiaľ skôr o Tvojej ňevyspelosťi v oblasťi základnej psychologickej gramotnosťi. A dokonca aj v tých schémach máš zopár chýb, i keď oceňujem, že si si dal námahu to takto pekne rozkresliť. Takže – poď do mňa, CV!!! 8-)

No bohužia, pubertiak si Ty, milý náš CV, lebo len pubertiak sa chová tak, že sa urazí, naštve a začne na oponentov nadávať a keďže nedokážeš argumentovať, lebo celý Tvoj koncept spočíva v okopírovaní niekoho iného myšlienky (Rudolf Vaský, a ešte ako bonus si to nakreslil), tak argumenty proste nemáš. Preto do každého len hnusne útočíš. Nenapadlo Ťa nikdy, že keď Ti toľko ľudí vyčíta tie isté nedostatky Tvojho systému, tak že na tom niečo málo možno predsa len je? Prečo namiesto argumentácie vždy nadávaš, že sme nechápaví?

Nebudem Ťa ďalej rozoberať, nemá to cenu, chcem Ti však povedať, že sa na Teba nehnevám, napriek tomu, že Ty sa mňa snažíš zhodiť. Ja sa totiž nemôžem hnevať na niekoho, kto sa chová ako dieťa... Dokážeš aspoň prezradiť koľko máš rokov?

PRE ZVYŠOK: AK SI NIEKTO MYSLÍ, ŽE SOM EXHIBICIONISTA, ČÍTAJTE ČASŤ URČENÚ PRE CV. JA SA LEN NEHANBÍM ZA SVOJE NÁZORY A RÁD ICH ZVEREJNÍM, ABY SOM PODNIETIL K DISKUSII. NETVRDÍM, ŽE MÁM NA 100% VO VŠETKOM PRAVDU. JA SA RÁD POUČÍM. ALE PROSÍM VECNE POVEDAŤ, ČO SA VÁM NEPÁČI A K TOMU, AKO SI TO PREDSTAVUJETE/VYSVETĽUJETE VY.ROZŠÍRTE MOJE OBZORY. JA SOM SA PODELIL O MOJE MYŠLIENKY, NIE O NADÁVKY. UROBTE TO ISTÉ. DAJTE MI PROTITÉZU. DISKUTUJTE. NIE KRITIZUJTE. TO VIE KAŽDÝ, NA TO NETREBA BYŤ VZDELANÝ.

PEKNÝ DEŇ VŠETKÝM :o)


bublinka   |   ip:178.40.17   |   2010-05-04  (09:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JurajKalusDelviar:osobne CV chapem a chapem aj preco nadava a nadava.Nesuhlasim s tvojim vyhlasenim ,ze Cv nevie argumentovat,tato veta je typicka pre arogantnych diskuterov,neexistuje stav,ze niekto nevie argumnetovat, moze existovat,ze nevyjadri presne to co by rad vyjadril,alebo moze byt aj neoochota a snaha z druhej strany pochpit,co chce povedat ten druhy,ale opakujem neexistuje ze clovek neargumentuje,argument je nazor,vytrhnutie z kompletneho videnia a vnimania sveta,ak ty vyhlasis ,ze niekto nevie argumnetovat,povysujes svoj svet a jeho popieras, nic viac.
Ak v bezurocnej ekonomike chces hladat chyby,je to vsetko varenie z vody.A varenie z vody je aj snaha dokazovat ,ze urokova ekonomika funguje,ked prave zazivame je pad,ked sa pri tom dokazovani vytraca kopa veci,na ktorych urokova ekonomika dnes funguje a bez ktorych by nevydrzala ani 24 hodin, je to hlavne nepricetne vykorystovanie a zneuzivanie cloveka clovekom v nudzi,co sa nazyva "trhovou" ekonomikou,ale to nie je trhova ekonomika, je to zneuzivanie ludskeho nestastia.Diabolsky system.Mozno nemas obraz o tom, ako funguju mafie a ver mi ze je to tak, zadne trhy len mafie, uzavrete kruhy.
Je to nechutna a nenormalna zranica.Vela s toho ma na svedomi prave a len to,ze peniaze su tovar.Ze pristup k tomuto tovaru je bezpracnym zarobkom pre mafiansku luzu.


cv   |   ip:77.247.22   |   2010-05-04  (11:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Delviar
na mojom blogu som Ti odpovedal, visel tam ten clanok od 22.4. Nereagoval si v ziadnej diskusii ani na svojom blogu tak som ho dal dole.Mal si tam odpovede na co si sa pytal.
Ked Ti nieco chybalo mohol si sa pýtat alebo si mohol odpovedat.
No mna nezaujimas so svojim pohladom na svet preto si kludne mozes mysliet co chces o mne.
Ani ja sa na Teba nehnevam, ži si dalej vo svojom svete a vo svojich predstavach.
Nemienim uz ani nikomu nic vysvetlovat co sa týka bezurocnej ekonomiky.
Vsetko zazijete na vlastnej kozi ,cely krach tohto systemu v dohladnej dobe a potom aj sami pochopite co je to bezurocna ekonomika.Asi to neviem dobre vysvetlit resp.dokazu to pochopit len ludia na urcitej technickej a inteligencnej urovni a s dobrou predstavivostou reality a tí co vedia aj pochopit elektrotechnicke schemy a Kirchhoffove zákony.


cv   |   ip:77.247.22   |   2010-05-04  (11:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  delviar
"Prečo namiesto argumentácie vždy nadávaš, že sme nechápaví?"

Vidis delviar del-viar ja zijem asi naozaj v inom svete ked do dnesneho dna som nevedel ze povedat niekomu ze je nechapavý je nadávka.
Tak to naozaj sa neda komunikovat s niekym kto ma taketo predstavy.
JurajKalusDelviar   |   ip:217.23.25   |   2010-05-11  (21:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  CV: uz nespocetnekrat si vselikomu pisal, ze je KKT - to nie je nadavka? Ano, odpovedal si mi na svojom blogu, ale zrejme sme sa nepochopili - ty si mi totiz v skutocnosti neodpovedal, lne si zopakoval predchadzajuce tvrdenia. Konkretne, ze peniaze by sa nevyrabali z nicoho, ale z papiera, ma dostalo asi najviac - ja som si myslel, ze z dreva :-D :-D :-D

bublinka: zrejme mame inu definiciu slova ARGUMENTOVAT, takze aby ti to vyhovovalo, upravim to: CV nevie vysvetlovat tak, aby to pochopili ludia, ktori sami tiez vedia, ze TENTO FINANCNY SYTEM JE ZLY HLAVNE V TOM, ZE PENIAZE SA VYRABAJU Z NICOHO. Totiz tvrdenie, ze nejaky urok za vsetko moze nie je argument, pretoze ja som jasne sformuloval (a nie som sam, je nas tu takych na forach cca 15?), v com vidim nedostatky bezurocnej ekonomiky a v com vidim dostatky bezdeficitnej ekonomiky. Na to mi nebolo dane ziadne vysvetlenie, iba cv zopakoval, a Ty teraz tiez, ze "proste urok je to najhorsie svinstvo, a hotovo..." - tak to nie je vysvetlenie a teda nie je to ani argumentacia podla mna.

Stale obaja meliete jeden a ten isty nezmysel, ze my, co nie sme za bezurocnu ekonomiku, pocitime na vlastnej kozi, aky je tento existujuci system zly. Furt vam nedochadza, ze aj my tvrdime, ze tento existujuci system je zly, len sa proste nezhodneme v tom, ze novy system nema byt bezurocny, ale bezdeficitny? Vy sa zrejme riadite heslom "kto nepije s nami, pije proti nam" ale to je smiesne.

Vy stale porovnavate svoj system s terajsim a nazyvate ho urokova ekonomika. Ja ho nazyvam deficitna ekonomika s urokmi. Vy chcete deficitnu ekonomiku bez urokov. Ked ju odmietam, automaticky podla vas obhajujem terajsi princip? No ja chcem bezdeficitnu ekonomiku s urokmi. To je sakramentsky rozdiel. Ja som CV vyzval k diskusii na temu vyhody a nevyhody oboch systemov. Napisal som, ze navrhujem ten moj system. Este som ho nedokoncil a naopak som CV pochvalil za to, ze je dalej, ze on to uz nakreslil narozdiel odomna. Ale ma to nedostatky a o tych som chcel diskutovat. Ale ako vidim, CV a asi ani Ty nedokazete reagovat bez emocii, vecne, k teme. Okej. Kaslem na to, je mi to jedno, aj tak neidem teraz vytvarat novu ekonomiku,neviem ako by som mohol. Idem coskoro mozno vytvarat firmu s novymi pravidlami, uvediem coskoro, akymi. Howgh


EkonomKarol   |   ip:95.103.18   |   2010-05-11  (22:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bublinka
citát:"Ak v bezurocnej ekonomike chces hladat chyby,je to vsetko varenie z vody.A varenie z vody je aj snaha dokazovat ,ze urokova ekonomika funguje,ked prave zazivame je pad,ked sa pri tom dokazovani vytraca kopa veci,na ktorych urokova ekonomika dnes funguje a bez ktorych by nevydrzala ani 24 hodin, je to hlavne nepricetne vykorystovanie a zneuzivanie cloveka clovekom v nudzi,co sa nazyva "trhovou" ekonomikou,ale to nie je trhova ekonomika, je to zneuzivanie ludskeho nestastia.Diabolsky system.Mozno nemas obraz o tom,"

Všetkým
A čo takto povedať aj že človek sám zneužíva dnešný systém ?

1. Mám známych ktorý si užívali za cudzie peniaze! Začalo to nevinne. Predstavte si priemernú rodinu s 1 dospievajúcim a 2 dospelými deťmi. V tejto rodinke pracovali 4 ľudia. Iste si viete predstaviť keď 4 slušné výplaty spočítate koľko dostanete. Začali si myslieť že sú bohatý a že tak aj môžu začať hospodáriť. Otec si kúpil zbytočne drahý Mercedes s veľkou spotrebou,začali kupovať luxuxné veci od plazmi cez všeliake haraburdie. Varili aj 3 krát za deň podľa toho čo očiam práve zachutilo. Ako by jedla nebolo dosť veľmi často navštevovali reštauráciu kde si objednali každý najväčšiu a najdrakšiu pizzu spolu s drahým alkoholom. Elektronické výrobky začali kupovať na splátky. Keď im výplata nestačila na lachko vážne výdavky začali si brať drobné spotrebné pôžičky. Mesačné splátky stúpali no ošiaľ míňania peňazí neutíchal.

Oni si užívali za cudzie požičané peniaze! Kto ich to násilím nútil takto hospodáriť ?

Po čase príjmy prevýšili náklady na prežitie a splátky a nastal čas dlhy previesť na svoj dom a vybaviť si hypotéku na vlastný už zaplatený dom ! Mesačné splátky klesli rozrátali sa na dlhšie obdobie a život sa vracal do normálu. Zase začali rapídne míňať na totálne kraviny luxusné veci a dráhe večeri v reštaurácií. Jedného dňa však prišla realita, začalo prepúšťanie. Po čase ostali všetci do jedného bez práce ! Majú odpojenú elektrinu a na krku exekútora ktorý im za pár dní zoberie dom a budú sa musieť vrátiť k starým rodičom. Tak mi povedzte kto koho vykorisťoval ? Kto im môže za tento ich prešlap keď sa hrali na bohatých za cudzie peniaze ?!

2. Ďalší moji známi trpia za svoju hlúposť. Otec rodiny je majiteľom niekoľkých lízingov na ojazdené luxusné autá teraz už v šrote a na konte má hypotéku ktorú už mohol mať splatenú keby nemusel mať 10 000 Sk hodinky 5 000 Sk slnečné okuliare, auto luxusnej značky.

Odpovedzte mi !
Naozaj si myslíte že za dnešné problémy môžu len banky ?! že to vyrieši bezúročná ekonomika ?! Naozaj si to myslíte ? Takže týmto priemerným ľuďom máme dávať úvery na ich luxusné veci ktorými chcú urobiť dojem na Joža,Fera,Maru od susedov za nula percentný úrok ?!


EkonomKarol   |   ip:95.103.18   |   2010-05-11  (22:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V bode 1. Som chcel napísať že náklady prevýšil príjmy.


EkonomKarol   |   ip:95.103.18   |   2010-05-11  (22:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  CV
A ešte pre CV si poriadne asi chorý človek duševne. Možno keby si navštevoval lekára by ťa vyliečil. Potom keď budeš zdravý môžeš v budúcich voľbách kandidovať do parlamentu (ak si mal teda 18 rokov) a niečo legálne zmeniť. Zatiaľ iba toľko. Vylieč sa :SD) a dospej !


cv   |   ip:77.247.22   |   2010-05-16  (14:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EK Iluminator a Juraj Kalus
Nerozumiete peniazom ani za macny mak. Peniaze naozaj mozu byt aj z dreva pokial budu mat taky tvar alebo vlastnost ze ich nikto iny ako Centralna státna banka nedokaze vyrobit!!!Peniazmi moze byt hocico co dokaze vyrobit ci mat k dispozícii iba CB. Zlato nakolko je ho malo je nejnevhodnejsí material na peniaze.
Ked toto pochopite az potom budete rozumiet o com su peniaze.Zatial mate v hlave len mátaniny a nezmysly co ste o peniazoch poculi.


cv   |   ip:77.247.22   |   2010-05-16  (14:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Iluminator EK
Ja vobec nechcem byt v parlamente a nieco riesit.Lebo viem ze ked ludia pochopia o com su a ako maju spravne fungovat peniaze tak parlament sami bezo mna zrovnaju zo zemou a ja to budem iba sledovat v telke ako teraz Thajsko. A to ze nastane financny chaos za kratku dobu je uplne jasné. Bankari len skusaju ludi pokial az mozu zajst.Takze pokial ludia nepochopia peniaze tak bankari si budu s nimi robit co chcu...napr.rozpravat nezmysly za 750 miliard zachrani Grecko.Nic nezachrani Grecko pred bankarmi ktorí ho chcu sprivatizovat len vlastná a najlepsie bezurocna mena.A tak isto aj EU, pokial nezacne narabat s peniazmi tak ako treba.
A treba aj rozumiet tomu co je to za debilitu ked dovolim u nas podnikat firme ktorá zisky odnáša mimo mojej ekonmiky.
V tomto systeme je tolko zvrateností ze naozaj je uz iba otazkou velmi kratkeho casu kedy sa to prevalí.
Tak som zvedavý co budes potom trepat tu na diskusiach ked si za euro nic nekupis alebo bude taka mena penazi ze okradne vsetkých co maju peniaze.


JurajKalusDelviar   |   ip:217.23.25   |   2010-05-17  (23:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jozef: kto ze ma to osobe pozna a vie, ze som kariesristicky exhibicionista? Ha? Ktoze o mne tvrdi takuto totalne absurdnu blbost? To by ma fakt zaujimalo. Nepredpokladam, ze povies jeho meno, ale aspon oblast, odkial je ten, co ma "pozna" a toto o mne tvrdi? Prosim!


JurajKalusDelviar   |   ip:217.23.25   |   2010-05-17  (23:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  CV: kedy som povedal, že zlato je vhodné ako platidlo? Ja naopak tvrdím, že zlato má odjakživa veľkú hodnotu práve vďaka tomu, že kedysi skutočnú vnútornú hodnotu nemalo žiadnu, pretože sa nedalo z neho nič vyrobiť.

Krásne, ako nám stále dokazuješ svoju "vyspelosť" - keď už nedokážeš nič iné, tak EkonomaKarola nazveš iluminátom - rozprávkovo nádherná ukážka inteligencie :-D ha ha ha CV ha ha ha!

EkonomKarol: dobre si im to dal, presneo tom to je, že nie len bankári sú na ine, ale jednotliví ľudia, ktorý tento systém podporujú svojím konaním. Ale to CV proste nechce chápať, lebo to narúša jeho predstavu jasne identifikovateľného nepriateľa.


Lu   |   ip:178.40.96   |   2010-05-17  (23:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jezisikriste, ked precitas este k tym doteraz precitanym 30 kniham dalsich 3000, mozes zverejnit svoj nazor, zatial je to otras.


JurajKalusDelviar   |   ip:87.197.99   |   2010-05-18  (20:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LU: v čom konrkétne je to otras? To je ten najprimitívnejší spôsob kritiky :-pdiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


štyri + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Čo ak Mars...


2013-05-06  (17:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes stačí pár atómových bômb a na Zemi život zanikne. Keby k niečomu takému došlo, mohli by ľudia v civilizácii pokračovať na Marse. Vlastne by boli nútený. Čosi ako nový začiatok.

Československo Európe nevoňalo


2013-04-25  (10:34)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Monštrum zvané ego (alebo ego - falošné centrum).


2013-04-21  (11:51)  |  Úvahy a komentáre
Takže máš dve centrá. S jedným sa narodíš, je dané samotnou existenciou. To je tvoje vlastné ja(self). To druhé centrum, ktoré vytvára spoločnosť, je ego. Je to falošná vec – a je to obrovský trik. Prostredníctvom tvojho ega ťa spoločnosť ovláda. Musíš sa určitým spôsobom správať, lebo iba vtedy ťa spoločnosť ocení. Musíš určitým spôsobom chodiť; určitým spôsobom sa smiať; musíš sa riadiť určitými spôsobmi, morálkou, kódexom. Iba vtedy ťa spoločnosť ocení, a ak sa to nestane, tvoje ego bude otrasené. A keď je ego otrasené, nevieš, kde si, nevieš, kým si.


Spomienka na slobodu


2013-04-04  (03:47)  |  Úvahy a komentáre
Keď pozeráte telku každý deň, ani vám to nepríde… Keď počúvate rádio denne, ani vám to nepríde… Pozriete si, čo vás zaujíma. Nejaký dokumentárny film napríklad. Chvíľu správy. Keď sa objaví politik, vypnete to. Predvčerom išiel pekný dokumentárny film o anglických záhradách. A tá superstar tiež nebola taká zlá, keby len niektoré tie detská tá porota tak nezhadzovala. Až nepríjemné to bolo mne miestami. Niekto sa na tom možno smeje. Vlastne je všetko asi v poriadku.


Žena a úcta


2013-04-02  (04:26)  |  Úvahy a komentáre
Veľká noc. Akosi sa nám tie zvyky zvrhli. Dievčatá sa cítia ukrivdené. Môžno až duchovne znásilnené, keď sú studenou vodou oblievané, švihané korbáčmi… Muži, často podnapití, im dávajú silne pocítiť, kto je pánom. Je toto ale naozaj tá podstata nášho zvyku?


Bitcoin, demokracia, náboženstvo, Slovanstvo.


2013-03-29  (11:46)  |  Úvahy a komentáre
Iba poznaním tisícročných dejín dokážeme pochopiť súčasné spoločenské dianie, dokážeme sa efektívne a múdro správať, dokážeme nestratiť hodnoty, ktoré sme v živote pracne vytvorili, dokážeme neublížiť tým, čo si to zaslúžia, dokážeme vychovať deti múdre, prosperujúce a odolné proti sociálnym parazitom.


Nevýslovné utrpenie odišlo, no môže zase prísť


2013-03-28  (07:36)  |  Úvahy a komentáre
Druhá svetová vojna je pomerne dobre zdokumentovaná. Sfilmované hrôzy rôzneho druhu vynikajúco varujú do budúcnosti. Ľudia, nebuďte hlúpi... Ten čas ukázal, ako veľmi ste boli vinní, ako veľmi ste šli nesprávne.


Chcite žiť obyčajne


2013-03-27  (09:08)  |  Úvahy a komentáre
Ale žiť. Súčasný svet je v zajatí virtuálnosti, priam sci-fi. Nič obyčajné sa neprijíma, to je nuda. Ako v Japonsku, chce to robotov na všetko, aj namiesto psa a potom aj cintoríny pre psov – robotov.


Čo to bol za režim?


2013-03-19  (08:55)  |  Úvahy a komentáre
V poslednom čase v komentároch pribúda nostalgických spomienok na bývalý režim. Ľudská pamäť je naozaj nedokonalá. A je to tak správne. Aspoň nás nepríjemné spomienky toľko netýrajú.


Belgický poslanec sa nebojí nazvať zločin zločinom


2013-03-12  (09:56)  |  Úvahy a komentáre
Všechno je to strategie. V Iráku si naši američtí spojenci přivlastnili zásoby ropy. V Afghánistánu se opium a narkotika ukázaly jako velmi užitečné a pomohly jim k pohádkovým ziskům. V Libyi, Tunisku, Egyptě, a dnes v Sýrii, hlavním úkolem bylo a dosud zůstává svržení umírněné moci a její nahrazení mocí islamistů, kteří se brzy stanou obtížnými a které my beze studu budeme likvidovat pod záminkou boje s terorismem a záštitou Izraele.


Kofein je hořký, jedovatý a rostliny ho tvoří aby se ochránily


2013-03-09  (07:48)  |  Úvahy a komentáre
Pro včelu to moc slavně nedopadlo. Kofein totiž není návykový jen pro lidi. Pro rostlinu to ale byl tah přímo geniální. Stačilo doladit jeho obsah v nektaru aby včelám nepřipadal moc hořký a pak už se jen těšily z pravidelných návštěv závisláků. Přesně podle strategie drogových dealerů. Místo idylického vztahu květinky s včelkou Májou tu máme spíš brutální snahu vytvořit si co největší armádu závislic. Zdá se, že vše jede v sobecké režii ku prospěchu vlastních hrátek lásky a opylení.


Veľký brat sa už pridlho pozerá, viete to, lebo Orwell to vedel už dávno!


2013-03-05  (17:24)  |  Úvahy a komentáre
V budoucnosti nebudou však ani manželky ani přátelé. Děti budou matkám odebírány při narození, jako se odebírají vajíčka slepicím.


Pracoval jsem v jatkách, dnes maso nejím


2013-02-22  (17:53)  |  Úvahy a komentáre
Přinášíme osobní výpověď bývalého pracovníka jatek v Uherském Hradišti. Jednalo se o provoz, kde se manipulovalo s již mrtvými zvířaty.


Máte zakázané


2013-02-21  (08:11)  |  Úvahy a komentáre
Nie som obhajcom bývalého, neslobodného režimu. Avšak po roku 1989 sa mnohé zmenilo. K lepšiemu, ale aj k horšiemu. Už vyše 23 rokov máte zakázané:


Ako prežiť nový svetový poriadok. Odkaz sebe samému


2013-02-20  (10:12)  |  Úvahy a komentáre
A čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom. MOR HO!


Ako poraziť otrokársky systém.


2013-02-17  (12:07)  |  Úvahy a komentáre
Súčasná kríza je krízou morálky ľudstva. Spoločnosť sa zmení, ak sa zmenia jednotlivci v nej a nie keď sa zmení politika a vláda. Ak poznáme systém fungovania chazaro-židovského finančného systému, tak vieme ho aj riešiť. Otázka je či chceme zmenu a slobodného občana, alebo uprednostníme konzum a finančné otroctvo.


Nemocnica na kraji mesta…


2013-02-08  (09:41)  |  Úvahy a komentáre
Dnes ráno som náhodou narazil na článok, ktorý mi v tých najpestrejších farbách namaľoval obraz budúcnosti nášho zdravotníctva… Obrázok bol síce skutočne pestrofarebný, namaľovaný v štýle absolútneho realizmu, ale vôbec ma nenadchol. Skôr by som povedal, že vo mne vyvolal hrôzu. Uvedomil som si totiž, že k dosiahnutiu takého obrazu, vďaka našej vládnej politike, vlastne cieľavedomo smerujeme. Áno, cieľavedomo nasledujeme príklad autorov toho obrazu. Dávame si od nich radiť, ako na to? Oficiálne sa stotožňujeme sa s ich ideológiou. Tvrdo presadzujeme zavádzanie všetkých pravidiel zvráteného a nikdy v prospech obyčajných ľudí nefungujúceho systému... Pokúšame sa o samovraždu, alebo sa len nechávame niekomu vyvražďovať?


Naše deti nemajú detstvo


2013-02-08  (09:13)  |  Úvahy a komentáre
Kvôli škole. Naše deti sú zničené. Veru, nechcel by som byť dnes školopovinný. Jednoznačne sa v tomto národe vznáša myšlienka, že naše školstvo je slabé, deti sú nekvalitne vzdelávané a tým pádom nás nemôže čakať pekná budúcnosť. Naše deti totiž vraj nechápu, nerozumejú predpísanému učivu v osnovách pre matematiku, fyziku, chémiu. Hrozný stav, ak uvážime, že ich rodičia tomu väčšinou nerozumejú už vôbec.


Československo Európe nevoňalo


2013-02-06  (10:02)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Vilo Rozboril: Zajtra zarobím na vašom kriplovi


2013-02-04  (17:45)  |  Úvahy a komentáre
Pravda je taká, že Vilovou úlohou je každého účinkujúceho priviesť k slzám a robí to kvôli vám, vy tie slzy totiž očakávate. Nie vždy sa to darí, ale Vilo je taký anjel, že neváha deptať napríklad deti, ktoré to už aj bez toho nemajú ľahké. Takto v predminulej časti sa nezabudol chalana, ktorý mal v izbe presne nula stupňov, spýtať Je ti zima?


V ťažkých časoch...


2013-01-25  (03:57)  |  Úvahy a komentáre
V ťažkých časoch ekonomicko-spoločensko-morálného úpadku sa masovo prebúdza nespokojnosť zo spoločenským poriadkom, prebúdza sa záujem o veci verejné a o to o čo by sa ľudia v dobrých časoch nezaujímali: pozerajú do histórie a analyzovaním a porovnávaním histórie s ich dobou sa snažia nájsť príčiny úpadku. Výsledok je pararelne ten istý: príčinou úpadku je lakomosť a nenásytnosť elít, ktoré nemorálne v rozpore zo spoločenským poriadkom, o zákonnosti pomlčím keďže sú to tie isté elity kto vytvára zákony, vysávajú ekonomiku a demoralizujú spoločnosť do času až sa spoločnosť dostane do slepej uličky. Na dnešnej situácii môžme pozorovať, že čim reálnejšia je demokracia, Švajčiarsko, Škandinávia a Benelux kde je prerozdeľovanie spoločnosťou vytvorených hodnôt najrovnomernejšie, tak tým je spoločnosť zdemoralizovaná menej a v podstate len znášajú následky úpadku iných. Ekonomická depresia v rokoch 1873-1896, ktorá de facto vyústila do vytvorenia Federal Reserve a oboch svetových vojen, vyprodukovala mysliteľov a o jednom z nich J.M. Keynes povedal: „Verím, že sa v budúcnosti viac poučíme z odkazu Silvia Gesella ako Karola Marxa.“


Ako je to v SKUTOČNOSTI s vysokou školou?


2013-01-24  (22:26)  |  Úvahy a komentáre
Áno mám 20 rokov, som prvák VŠ, ktorý tu momentálne nebude pliesť „kritické“ a často krát „skľúčené“ stavy, ako mu chýba mamičkina strava, a iné srdcervúce pocity čo mu ležia na srdiečku (o tom možno nabudúce :). Skôr mám iný problém.


Žijeme v najlepších časoch


2013-01-22  (09:00)  |  Úvahy a komentáre
Hlavne my, Slováci. Ani si to neuvedomujeme a ešte sme aj akosi večne nespokojní. Prosím vás, prečo sa napr. priam zatajuje, že Slovensko má za ostatných 8 rokov úplne najvyšší hospodársky rast z celej EÚ? Zo všetkých 27 štátov naše hospodárstvo poskočilo najviac.


Ako sa dostať zo zovretia systému obnovením sebestačnosti


2013-01-21  (23:23)  |  Úvahy a komentáre
Veci potrebné pre prežitie: Bezpečnosť, Dom, Voda, Potraviny, Odev a obuv, Energia, Doprava, Zdravotná starostlivosť, Peniaze..... toto všetko sme si nechali zobrať, stali sme sa závislí na systéme a ten systém toho patrične využil.


Opľuli Mikloša, Kuric bol obscénny a Mihály opäť hysterický


2013-01-19  (23:33)  |  Úvahy a komentáre
Vstupné na ples bolo 500 eur, čo mnohí hostia plesu s úsmevom ohodnotili ako pár stovák. Keď zoberieme do úvahy to, že milión Slovákov žije na hranici chudoby a že zvyšok nezarobí ani 350 eur, nedá sa ples považovať za nič iné, ako výsmech. Preto sme sa akcie s názvom „Slovensko nepotrebuje celebrity“ zúčastnili aj my, členovia SP, pretože rovnako i my považujeme takéto jednanie „elít“ za výsmech slovenskému národu a vždy sme ochotní sa postaviť za trpiacich ľudí.


Chov hospodárskych zvierat


2013-01-14  (14:54)  |  Úvahy a komentáre
Ošípané sa chovajú v betónových kotercoch, v budovách bez okien, kravy sa udržujú v stálom kolobehu gravidity, aby sa vyprodukovalo čo najviac mlieka, teľatá sú hneď po narodení odobraté a reťazou pripevnené v klietkach iba trochu väčších ako sú samotné zvieratá a po niekoľkých mesiacoch umelej stravy sú premenené na jemnú teľacinu.


Pomätený svet Monči F.B.


2013-01-10  (21:55)  |  Úvahy a komentáre
Na výstrelky „bláznivej Monči“ sme si akosi chtiac-nechtiac v poslednej dobe zvykli. Ten posledný, ktorý som však mal možnosť zhliadnuť, vo mne vyvolal zmiešané pocity, nakoľko som nevedel, či sa mám tomu smiať, či plakať.


A je vôbec možná zmena systému ?


2013-01-05  (04:35)  |  Úvahy a komentáre
Rád by som Vám predstavil svoju krátku esej ktorá má slúžiť výlučne na zamyslenie. Napísal som ju svojim internet priateľom, systémovým bojovníkom.


Telefonicke sutaze - Fair play alebo podvod?


2012-12-23  (14:12)  |  Úvahy a komentáre
Priznam sa ze za cely svoj zivot som volal na telefonicku sutaz iba dvakrat a urcite tusite ze som sa nedovolal priamo do sutaze. Otazky alebo ulohy tychto sutazi vyzeraju na prvy pohlad velmi jednoducho avsak kazda uloha ma nejaky chytak.


Ako som sa naučil byť sám


2012-11-10  (09:47)  |  Úvahy a komentáre
Ponížili lásku na sex a priateľstvo na fejsbukový lajk. Hľadaj šťastie v instantnom svete, kúp si niečo, zaži pocit šťastia. Zažeň pocit hladu, smradu, samoty, hľadaj pocit pohodlia, mäkka a istoty,… pocity, pocity, nadradené nad city. Dnes som si vybral byť tu pri jazere bez ničoho a sám. Je ticho, hladina je veľké zrkadlo a len niekedy sa vzduchom zachveje dlhé hrmenie vzdialenej búrky. Nikto tu nie je a nikto nepríde. V Laponsku už pár dní nemám spojenie so svetom. Robím zlobu… mal by som behať po meste, kupovať drinky dievčatám s rúžom na perách, zabávať okolie historkami a tešiť sa z priazne okolia. Ja už nechcem, nechajte mi moje ticho, ja som tu rád sám…


AKO TO BUDE 21.12.2012


2012-10-24  (18:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes, keď píšem tento text sú necelé dva mesiace do legendárneho dňa, ktorý predpovedá Majský kalendár. Ak mám veriť presnosti prepočtov a porovnaní súčasného merania času s tými dávnominulými a ak by aj sedeli do bodky, máme tu teda 21.12.2012 čosi ako vrcholový bod tohto veľmi dávneho príbehu. Čo sa má vtedy udiať? Superkatastrofa, ktorá zmietne celý starý svet, ukončí túto story a časť vyvolených katapultuje do Novej Zeme vo vesmíre? Ak sa tak stane – kto budú tí, ktorí budú vzatí tam Hore?


Je pozeranie porna správne ?


2012-10-23  (13:45)  |  Úvahy a komentáre
Do pošty my dnes prišiel článok s názvom 5 dôvodov, prečo POZERAŤ PORNO. Tak by som chcel začať úvahu o tom či je takéto pozeranie vôbec správne ?


Ďaľšie z úvah a komentárov...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Bezák, petenti, pravdoláskari a užitoční idioti

A druhý den opravdu – média se předhánějí v tom, které známé a slavné osobnosti tu petici zase podepsaly. Nikoho přitom nepřekvapí, že jde pořád o stejná jména. Jisté je jen, že letos bude chybět Kaplický a Smoljak (i když v jeho případě převzal rodinnou štafetu syn David). Jinak je to rok co rok stejné.


Manipulácia médií s vedomím občanov. To nie je konš...

Otvorený list nemeckých profesorov k Eurovalu

Matrix je metafora

Kauza arc. Róbert Bezák, alebo – POHODA ako pre koho

Keď spadnú steny klamstva

Archív

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom House

Americká nezisková organizace Freedom House vydala nový žebříček svobody ve světě. Podle očekávání euroatlantické země jsou nejsvobodnější a „darebácké státy“ naopak nesvobodné.


Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Odhalenie kampane Bohatšie Slovensko

Wikileaks - Ron Paul komentuje depeše o meetingu USA se ...

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.6178 s