16. September 2019
    
Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí? - Dolezite.sk

Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


  2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
  62% hlasovalo = 3  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

 

Bločková lotéria STOP

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Bločková lotéria je štátom organizovaná lotéria / súťaž, do ktorej sa môže zapojiť ten, kto má bloček z registračnej pokladne za nákup tovaru alebo služieb u obchodníka na Slovensku. Údaje z bločka prepíše na tiket v spoločnosti TIPOS a každé dva týžne sa vylosuje 10 výhercov finančných cien do hodnoty 18tis. EUR. Lotéria má motivovať občanov pýtať si od obchodníkov bločky a tým znížovať daňové úniky obchodníkov. Aká je však pravda?

Štát zaplatí milióny EUR za nový software (pravdepodobne spoločnosti SAP) na losovanie bločkov z registračných pokladní.

Investigatívna novinárska sieť GINN už dlhší čas monitoruje ľudí z prostredia lotérie bločkov z registračných pokladní.

Interview pre rádio

https://soundcloud.com/martin-dano/blockova-loteria-nazor

 

Kto bločkovú lotériu riadi?

Pre zavedenie bločkovej lotérie na Slovensku vznikla špeciálna komisia. Skladá sa z týchto osôb:

  • Ing. František Imrecze / prezident finančnej správy a bývalý generálny riaditeľ SAP (2006-2012). František Imrecze bol generálnym riaditeľom SAP a mal príjem vyšší ako 20tis. EUR/mesačne. Jeho úlohou bolo v minulosti predať čo najviac software pre Slovenskú republiku a štátne podniky. V roku 2012 zo SAP dobrovoľne odišiel, aby sa stal štátnym úradníkom. Ako prezident finančnej správy teraz zarába len zlomok pôvodného príjmu, iba 4tis. EUR/mesačne. Teraz riadi 9 tisíc colníkov a daňových úradníkov - je to on, čo bude zavádzanie lotérie kontrolovať. Systém bude pravdepodobne postavený na báze riešenia Sybase IQ, ktorý kúpil SAP v roku 2010. Aká je teda skutočná úloha Ing. Františka Imrecze? Je to dobro občanov, alebo spoločnosti, ktorú roky na slovensku zastupoval?
  • Ing. Daniel Čech / generálny riaditeľ sekcie daní a ciel. Daniel Čech sa narodil v roku 1978, má 34 rokov, a má prepožičaný titul "plukovník" (len na čas kým vyknáva funkciu riaditeľa pre správu daní). Je pravá ruka Františka Imrecze a vybavuje všetky záležitosti.
  • Ing. Peter Pellegrini - štátny tajomník Ministerstva financií SR:
  • PhDr. Ladislav Kriška - predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti TIPOS
  • Ing. Adrián Belánik - generálny riaditeľ sekcie daňovej a colnej Ministerstva financií

Doteraz sa využíva bločková lotéria na Taiwane a plánovaná bola aj v krajine ako je INDIA, kde sa prevažne používa hotovosť.

Vo všetkých krajinách stojí za lotériou spoločnosť SAP, ktorú na Slovensku reprezentoval posledné roky práve Ing. František Imrecze.

Vyzývame verejnosť a občanov SR aby sa spojili proti zavedeniu bločekovej lotérie. Je krajne nevýhodná pre štát.

Vláda, miesto toho, aby dala občanom prácu, alebo nižšie dane a podmienka a pozitívne tak motivoval obchodníkov (ale aj spotrebiteľov) na platenie daní, tak miesto toho občanov nepriamo (psychologicky) navádza k tendenciám hazardu a robí z nich policajtov. Príjem by nemal byť postavaný na podstate náhody ale na základe poctivej práce - nie výhry.

Na slovensku je DPH na potraviny 20% - jedna z najvyšších

Prečo robiť z ľudí policajtov miesto toho, aby sme jednu z najvyšších daní v Európe na potraviny (Slovensko má 20%) znížili na úroveň iných štátov, miesto toho, aby sme ľuďom ponúkali falošnú nádej na výhru a ešte im zaberali čas kontrolovaním množstva účteniek, či vyhrali alebo nie.

Zaťažení budú aj podnikatelia

Aj podnikateĺský sektor bude zaťažený. Malé prevádzky potvrdzovaním bločkov a veľké prevádzky budú musieť vytvoriť oddelenia na verifikáciu a správu týchto údajov a komunikácius verejnosťou, čo sa tiež môže odraziť na ich marži. Neodmysliteľný bude aj update pokladní a informačných systémov. Koľko v skutočnosti zavedenie lotérie bude stáť?

Podĺa vyhlásenia Ing. Františka Imrecze sa však pokladne updatovat (dočasne) nebudú. Občan bude údaje z bločku prenášať na tiket, ktorý podá do Tiposu.

Pravdepodobnosť výhry je minimálna

Podĺa vyhlásenia Imreczeho, losovanie bude prebiehať každých 14 dní a vylosovaných bude 10 výhercov do maximálnej výške 18 tis. EUR.

Keď porovnáme množstvo obvyvateľov a počet bločkov, je pravdepodobnosť výhry minimálna.

V porovnaní s tradčnou hrou Lotto (športkou) organizovanou na týždennej báze - počet výhercov presahuje 30.000 osôb a výhry presahujú objem miliónov EUR.

Bločková lotéria nie je výhodou pre občana ale pre úzku skupinu osôb zo softwarovej lobby.

Psychologicé dopady a morálny vplyv na vývoj rodiny na Slovensku

V posledných rokoch mnohé rodiny na Slovensku s úzkosťou vnímajú pojmy: hráčska náruživosť, hráčska vášeň, výherné automaty, patologické či hazardné hráčstvo, bingo, herňa, kasíno alebo ruleta.

Denne trpia dôsledkami nového spôsobu zábavy a trávenia voľného času spojeného s možnosťou výhry väčšej sumy peňazí. Viaceré rodiny psychicky nezvládnu finančné a morálne škody spôsobené neznalosťou, ľahkomyselnosťou, nedisciplinovanosťou a v určitých prípadoch aj duševnou poruchou niektorého zo svojich členov.

Hra je stará ako ľudstvo samo. Sprevádza človeka celým jeho vývojom. Človek začína hrať náhodne, prvotným motívom návštevy herne býva zvedavosť alebo snaha o bezpracný zisk.

Až opakovanými kontaktmi s automatmi, ruletami, či inými formami hazardu vystupuje do popredia tendencia hrať pre samotnú hru a pre pocity, ktoré vyvoláva.

Vláda zavedením lotérie tieto tendencie nepriamo podporuje. Skúmal niekto psychologicé dopady na vývoj rodiny a spoločnosti? Sú prioritné len peniaze a výber daní alebo aj život jedinca, ktorý vyrastá v atmosfére nádejí na výhry, lotérie a iné druhy príjmov, nie poctivú prácu?

Dalšie články:

Rozšírený názor na bločkovú lotériu

Dalšie zdroje:

Bločková lotéria na FB

Iné

Séria reportáže: Kauza Megalodon

 Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-05-26  (19:16)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  PRAVNICKY STAT. Pravnicki zmrdi ktori NEVYTVARAJU ZIADNE HODNOTY reguluju, zdanuju, stazuju vytvaranie hodnôt a z hodnôt inými vytvorených CICAJU.
SMER je PRAVNICKA STRANA. Vsetky slubovane ISTOTY dosttli len PRAVNICKE PIJAVICE na min.SPRAVODLIVOSTI, VNUTRA, PROKURATURACH, SUDOCH a FICOVI GORILI KAMARATI. Ovcanom zostali len statne dlhy, nezamestnanost, chudoba, podradne skolstvo, hlad a exekucie.
Kym budu NEPRODUKTIVNI PRAVNICI CICAT PRODUKTY PRACE OSTATNYCH, BUDEME STALE CHUDOBNOU KRAJINOU S MNOZSTVOM PROBLEMOV!!!


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-05-26  (20:38)
50% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Veru STOP!!!


John11146 . vexutefo87   |   ip:84.42.133   |   2013-05-26  (20:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Logan's Run (1976) www.youtube.com/watch?v=eH847W2eauQ
Brazil (1985) www.youtube.com/watch?v=4Wh2b1eZFUM

Bez si za svojim blockom.


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.13.   |   2013-05-26  (21:35)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Tiež si myslím STOP bločkovej lotérií, pretože o takto pribudnutých nič nerobiacich by štát radšej mal zosilniť kontrolné / finančné, colné, daňové, policajné / orgány a oveľa viac sprísniť k tomu naležiace trestné zákony a nie chrániť nepoctivých podnikaťeľov ako medveďov!

Dokonca lepšie, lebo jednotlivý medveď keď ublíži človeku tak ho zabijú, ale z """kopy""" nepoctivých podnikateľov potrestajú po čine len jednotlivcov ktorým """náhodou""" na to prídu, pretože systém ich nestačí alebo nechce všetkých kontrolovať!

Relácia TELE-TELE: "" A to se vyplatí!"", veď aj tí nás volia!


Bertold . fulixuju84   |   ip:95.102.25   |   2013-05-26  (22:33)
42% hlasovalo = 2  
mínus plus
  už roky sa správam tak, ž pokiaľ "bloček" reálne nepotrebujem (reklamácia,prípadne dokladovanie nákupnej ceny) predavačovi vopred hovorím, že účtenku nepotrebujem...Po zavedení lotérie som to začal praktizovať dôsledne - to je môj boj proti tým, ktorí nás(a naše deti, ktoré tieto džoby zdedia) zadlžujú nadspotrebou.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.141.66   |   2013-05-27  (06:32)
58% hlasovalo = 2  
mínus plus
   bože ,Bertold ty si vymlety


Pindos . wykybute55   |   ip:212.37.64   |   2013-05-27  (07:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je na zamyslenie, ak vymeníme dobre platené miesto za horšie platené. Alebo musel, alebo je v tom ešte niečo iné! Štát namiesto toho, aby zvyšil počty daňových kontrolórov, vyškolil ich a tak zabezpečil platenie daní, tak to rieši takým spôsobom. Nemusí to byť nevyhnutne zlé, vždy to závisí na detailoch zmluvy s realizátorom, treba to však zobrať komplexne: nielen zlosovavať bločky, ale aj potvrdenky o zaplatení(za vydanie potvrdenia o návšteve, o zaplateni objednania sa u lekára na určitý čas) či rôzné faktúry. Tiež treba povedať ako sa budú používať kópie účteniek pri identifikácii daňového úniku a či sa použijú-skontrolujú všetky daňovým úradom! Ak sa len zaregistrujú, tak štát na tom jednoznačne prerobí, pretože aj tak sa s vysokou pravdepodobnosťou na podvod nepríde a peniaze vynaložené na vybavenie, prevádzku lotérie a výhry budú zbytočne vynaložené. Takže: žiadam o podrobnú informáciu ako bude táto "losovacia akcia" prebiehať!


alex . fiqojeju84   |   ip:178.40.43   |   2013-05-27  (08:25)
58% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Treba sa inšpirovať tam kde tento systém funguje, prečo by to nemohlo byť dobré?
Aj tak najviac na všetkom zarobia obchodníci, výrobcovia su nútený predávať za nehorázne nízke ceny a to nerozprávam len o polnohospodárskych produktoch.


Bertold . fulixuju84   |   ip:95.102.25   |   2013-05-27  (08:50)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Tvoj príspevok beriem ako invektívu, nie preto, že píšeš že "vymletý", ale preto, že si ani slovkom nenaznačil v čom je "vymletý" môj príspevok a názor...Takže ako? nejaký argument? Kto je tu "vymletý"?


adam . cegawapa72   |   ip:195.160.1   |   2013-05-27  (10:32)
58% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Trafená hus gága!
Keď to funfuje na Taiwane prečo nie u nás? Tam nemuseli na to kúpiť softvér, len na Slovensku musia? Najviac kričia a burcujú tí, ktorých sa to týka a budú im odstrihnuté nelegálne píijmy z okrádania štátu a tým aj nás všetkých, lebo štát platí z daní školstvo, zdravotníctvo, bezpečnosť a infraštruktúru. Ak na to nebude, tak sa budú musieť vymyslieť iné dane, ktoré zasiahnu všetkých ale hlavne chudobných. Tak prečo nepristrihnúť krídielka okrádačom štátu? V obchodoch, či v supermarketoch je to zbytočné, tam falošné bločky nedávajú. Skôr sa jedná o podnikateľov v stavebníctve v službách a predajcov na trhoviskách. Vyplatené výhry by však nemali byť vyššie ako efekt z výberu daní to je jasné. Skôr treba kritizovať nastavenie a prevádzku celého systému.


John11146 . vexutefo87   |   ip:84.42.133   |   2013-05-27  (10:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V sulade so ziadostou Kpt. Pantoja znicte Spravu c. 3 o ZOPPP spalenim kedze obsahuje citlive skutocnosti tykajuce sa jeho osoby a rodinneho zivota tu spominaneho.
(s. 69)


John11146 . vexutefo87   |   ip:84.42.133   |   2013-05-27  (10:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre overovanie a kontrolu systemu budu vykonane nasledovne ukony: Zodpovedny veliaci dostojnik alebo podriadeny dostojnik obdrzi tymto Rozhodnutim prislusne mnozstvo kartonovych zetonov vo dvoch vyhotoveniach, kazdy v jednej zo symbolickych farieb ZOPPP (Zvlastneho Oddelenia pre Pevnosti, Pohranicie a pridruzene Priestranstva) a ziadnym rozoznavacim oznacenim. Tie v cervenej su urcene pre vojakov a teda budu hodne sest (6) Euro, a tie v zelenej pre vojakov bez hodnosti a teda budu hodne devat (9) Euro.


John11146 . vexutefo87   |   ip:84.42.133   |   2013-05-27  (10:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prveho kadzeho mesiaca bude kazdemu vojakovi bez hodnosti a vojakovi v jednotke rozdany pocet zetonov rovny maximalnemu poctu ukonov, na ktore ma narok, co znaci osem (8).


John11146 . vexutefo87   |   ip:84.42.133   |   2013-05-27  (10:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  .


John11146 . vexutefo87   |   ip:84.42.133   |   2013-05-27  (10:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Velmi lutujem, ze ste nespravne pochopili vyznam evanjelizacnej pokory alebo jednoznacne vasu chybajucu odvahu, co vam

sposobuje pretvavajucu neblahu mienku tvrdiacu, ze my, muzi v sutane, nie sme plnokrvni muzi s cervenou krvou schopni

napodobit Krista, ktory sa s bicom vrhol na kupcov urazajucich Chram.
(s. 85)

Vargas Llosa, Mario. Captain Pantoja and the Special Service


John11146 . vexutefo87   |   ip:84.42.133   |   2013-05-27  (11:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  admin oprav laskavo parsing. ok ?


Sonja . kucofope4   |   ip:78.98.179   |   2013-05-28  (08:24)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Akýže štát zaplatí ......... každý jeden predajca si to odserie a zaplatí , pretože zase bude treba upraviť v pokladni softvér a tá banda ITčkárov sa nebabre , každému zaúčtujú okolo sto eur za úpravu + dopravné , samozrejme zase každému aj keby jednou cestou obišiel 20 predajní , každej pekne vyúčtujú cestu osobitne ..... ďalší super nápad našej úžasnej vlády ....


Leontna . puduboty61   |   ip:95.102.10   |   2013-10-07  (12:45)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Robíte okolo toho cirkus. nadávate si do vymletých a nikto z vás asi tomu nerozumie .Ani ja.Bertolt to asi pochopil. V obchode vám dajú blok automaticky. Trhovníci----tam je teda poriadny únik daní.Hovorilo sa že každý musí mať registračnú pokladňu. koľko ich má?
Sonja ,,,nerada používam vulgarizmy , len ti odpoviem. Predajca si to odserie? Ako? Trhovníci napríklad nedávajú bločky. Potom z toho neplatia dane nie?O to majú viac peniažkov. Stačilo by zaplatiť kontrolórov ,každému kto nebude mať registračnú pokladňu dať pokutu. Inak si to "odsierame" my kupujúci.Nakoniec aj keď tomu nerozumiem ,aj tak si myslím,že bločková lotéria je nanič.Možno sa zas niekto obohatí,ale nie tí kupujúci čo sa do toho zapoja.


Leontna . puduboty61   |   ip:95.102.10   |   2013-10-07  (13:17)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  John 111,-- Môžeš to pomenovať normálne.Nemusíš tu písať výňatky z evanjelia.Prirovnávať Krista ako vyháňa z chrámu trhovníkov(boli medzi nimi aj kňazi)k bločkovej lotérii?Ak si muž v sutane tak potom znevažuješ Krista.On predsa vyháňal z chrámu trhovníkov,preto že si našli na svoje obchody chrám a tým ho znesvätili.


DouglasRodgers . cynevupi69   |   ip:41.220.68   |   2014-11-07  (20:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobrý deň,
Ste vo finančnom problém ?, Máte účty urovnať? alebo potrebujete pôžičku na nastavenie výnosný obchod? Už ste hľadať pôžičky inde a vy ste boli sklamaní? Starosti nič viac môj drahý priateľovi. DOUGLAS RODGERS PÔŽIČKA pevné záruky dôveryhodné úvery jednoduchých krokoch, bez úverovej kontroly, bez zaistenia a nízkou úrokovou sadzbou vo výške 2%. Kontaktujte nás ešte dnes prostredníctvom Douglasrodgersloanfirm@live.com


DouglasRodgers . cynevupi69   |   ip:41.220.68   |   2014-11-07  (20:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobrý deň,
Ste vo finančnom problém ?, Máte účty urovnať? alebo potrebujete pôžičku na nastavenie výnosný obchod? Už ste hľadať pôžičky inde a vy ste boli sklamaní? Starosti nič viac môj drahý priateľovi. DOUGLAS RODGERS PÔŽIČKA pevné záruky dôveryhodné úvery jednoduchých krokoch, bez úverovej kontroly, bez zaistenia a nízkou úrokovou sadzbou vo výške 2%. Kontaktujte nás ešte dnes prostredníctvom Douglasrodgersloanfirm@live.com


Oljams . fytegefy0   |   ip:85.237.23   |   2016-05-12  (17:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ha ha ha, dobre ze ta loterie je. Obycajny clovek nema ani predstavu kolko zmrdov tu zije na ukor obycajnyc ludi. Vsetci vidia len politikov a naviazane firmy na nich. Taky Jozko, ci Ferko odvedla zo stanku ci obchodu sa od nich nijako neodlisuje ked nepriznava dph. A to ze odvedene dph sarozkradne je dobre tak na sproste zavadzanie zlodejickov- podnikatelov.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


tri + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.

Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Inflácia, kríza a Keynes.


2013-01-30  (09:14)  |  Ekonomika
Skoro každý vie, že inflácia sa prejavuje rastom cien. Má však ešte jeden nie veľmi známy dôsledok. Pre jeho objasnenie je vhodné položiť si otázku ako sa správa človek, alebo rodina ktorá má mesačne k dispozícii 1.000€ a ako sa správa tá istá rodina ak disponuje sumou 1.050€.


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Zlato a jeho propad – co za ním může být?

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Jeme aby sme žili alebo žijeme aby sme jedli ?! 4.časť

Paleo recepty...


Lékaři se rekreovali za peníze farmaceutických firem u...

Opica sa vyvinula z človeka- nie naopak

Kolaps CZ titulky

Slováci v Anglicku I.

Ukážka ľudskej hlúposti chamtivosti. Časť 1.

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Ako sa chcel stať Kubo súčasťou strednej triedy


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.3754 s