18. September 2019
    
Len jediná dôveryhodná banka v histórii ? - Dolezite.sk

Len jediná dôveryhodná banka v histórii ?


  2011-07-11  (14:08)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Len jediná dôveryhodná banka v histórii ?

 

Banka, ktorá na trhu vydržala viac ako 200 rokov

Amsterdamskú banku vo svojich dielach spomínajú takí filozofovia a ekonómovia ako: David Hume – v jeho eseji O peniazoch, Adam Smith – Pojednanie o podstate a pôvode Bohatstva národov, Jesus Huerta de Soto v knihe – Peniaze, banky a hospodárske krízy a mnohí iní.

Prečo uchvátila veľkých mysliteľov a ekonómov v minulosti a je inšpirujúca aj dnes ? Najlepšie to snáď vystihuje Jesus Huerta de Soto vo svojom Magnum Opus, kde hovorí: „Amsterdamská banka bola poslednou bankou v dejinách, ktorá dodržiavala 100% rezervný pomer.“ Amsterdamská banka bola vo svojej dobe inšpiráciou pre vznik mnohých bánk, avšak žiadna z nich nezískala taký rešpekt a dôveru ako ona.

Aký je teda jej príbeh ? Kedy a prečo vznikla ? Na akých princípoch fungovala ? Prečo po viac ako 200 rokoch skrachovala ? Existuje dnes na svete spoločnosť, ktorá by fungovala na princípoch ako Amsterdamská banka v časoch jej najväčšej slávy ?

 

Založenie banky 

Banku založilo mesto Amsterdam 31. Januára 1609.  Adam Smith popisuje dôvody jej vzniku v Bohatstve národov nasledovne: „Dôvodom boli problémy obchodníkov pri medzinárodnom obchode. Kovové peniaze, ktoré vtedy v Amsterdame obiehali, pochádzali z okolitých krajín a boli často znehodnocované, orezávané a zľahčované. Pretože to boli peniaze okolitých štátov, nemal Amsterdam možnosť tieto peniaze opravovať, znova raziť a tým kontrolovať ich kvalitu. To zvyšovalo náklady obchodníkom. Jednoduchšie bolo peniaze ukladať do trezorov banky a obchodovať s potvrdenkami na tieto peniaze. Banka bola založená, aby zabránila chaosu s peniazmi a mala za cieľ znova zaviesť poriadok do finančných vzťahov.

 

Princípy fungovania

Banka prijímala mince akejkoľvek kvality (napr. zľahčené, opotrebované) za ich skutočnú hodnotu, ktorá sa odvíjala od hmotnosti kovu. Odpočítala si náklady na razenie a iné nevyhnutné výdavky na správu. Na hodnotu, ktorá zostala po odpočítaní týchto poplatkov zriadila banka úver. Tento úver sa nazýval bankové peniaze. Ak chcel klient mince vybrať, musel zaplatiť poplatok za ich skladovanie. Tieto uložené mince sa nazývali depozitá, ktoré bola banka povinná spätne vyplácať v minciach.

Banka poskytovala vo svojich účtovných knihách aj úver v bankových peniazoch na uložené zlaté a strieborné prúty. Banka samozrejme tvorila zisk, pretože si účtovala poplatky za úschovu mincí a prútov, za otvorenie účtu a za poplatky pri transakciách.

Z jej stanov vyplývalo, že musí udržiavať 100% rezervy, čo bola záruka jej solventnosti. Okrem striktných stanov existovali aj ďalšie kontrolné mechanizmy, ktoré zvyšovali dôveru vkladateľov.

 

Kontrolné mechanizmy

Prvým mechanizmom bol systém štyroch rotujúcich starostov, ktorí sa každý rok striedali. Každá nová štvorica starostov depozitá prehliadla, skontrolovala a porovnala s účtovnými záznamami. Adam Smith poznamenáva: „Ani raz sa nestalo, že by víťazná strana obvinila svojich predchodcov z nepoctivosti pri spravovaní banky“.

Druhým bol tzv „Run“ na banku. Ten preverí solventnosť banky vždy za každých okolností. Je to situácia kedy sa vkladatelia hromadne rozhodnú vybrať si svoje vklady. Túto situáciu Amsterdamská banka zvládla vo svojej histórii hneď niekoľkokrát. Aj Adam Smith spomína príhodu ako v roku 1672, francúzsky kráľ vpochodoval do Utrechtu a Holansku hrozilo dobytie cudzou mocnosťou. Vkladatelia si zo strachu začali hromadne vyberať svoje vklady. Banka ustála a uspokojila požiadavky na vyplatenie vkladov na požiadanie do posledného.

V čase, keď Smith vydal Bohatstvo národov, bola táto banka považovaná za jednu z najsloventnejších na svete. Avšak o pár desaťročí neskôr skrachovala.

 

Čo bolo príčinou krachu ? 

Ako to zvyčajne býva, banka začala financovať rastúce verejné výdavky mesta Amsterdam. Keďže nemala dostatok vlastných peňazí,  začala v roku 1802 poskytovať nekryté pôžičky. Rezervný pomer sa tak znížil zo 100% na približne 25%. Chýr o týchto pôžičkách sa rozniesol medzi klientov, ktorí začali inštinktívne vyberať vklady – došlo k „runu" na banku, ktorý už banka nemohla prežiť. A tak v roku 1819 končí po 210 rokoch existencie epizóda jednej z najlepších bánk aká bola kedy otvorená.

 

Nájdeme dnes na trhu podobnú spoločnosť ako bola Amsterdamská banka ? 

Banky na Slovensku udržujú 10% rezervný pomer. Takže na túto otázku by si mal odpovedať každý sám, ale možno jeden malý pomocný link, ktorý som našiel ja http://www.goldmoney.com/?gmrefcode=zlatepeniaze7 .

Možno sa Vám to bude páčiť.

 


Martin Jurčo
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-11  (16:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slovensko si v tomto roku na trhoch požičalo viac ako 4 miliardy eur
SITA | 11. júla 2011 13:55
Slovensko si v tomtoroku viacerými cestami požičalo na trhoch vyše štyri miliardy eur. Zhruba polovica pochádza zo zahraničia.

Ilustračné foto
Autor: SHUTTERSTOCK

Štát si požičal na finančných trhoch ďalších vyše 140 mil. eur. Podľa informácií Agentúry pre riadenie dlhu a likvidity v pondelňajšej aukcii bondov splatných v apríli 2014 bol akceptovaný investorský dopyt v objeme 140,4 mil. eur, z toho dlhopisy za 46 mil. eur boli predané zahraničným investorom. Celkový dopyt pritom dosiahol 224,8 mil. eur, z čoho nerezidenti prejavili záujem o slovenské bondy za 51 mil. eur.

Slovensko pritom v tejto aukcii predáva bondy s úrokom pod 3 % p.a. Priemerná úroková sadzba akceptovaného dopytu totiž dosiahla 2,9762 % p.a., pri minimálnej sadzbe 2,8753 % p.a. a maximálnej 3,0261 % p.a. Investori do aukcie nahlásili dopyt pri priemernej cene 3,0230 % p.a. s minimálnym požadovaným úrokovým výnosom 2,8753 % p.a. a maximálnym úrokom 3,2189 % p.a.

Slovensko v tomto roku v dvanástich aukciách štátnych bondov už predalo cenné papiere za vyše 1,7 mld. eur. Okrem toho sa bondy za 200 mil. eur emitovali do vlastného portfólia Ministerstva financií SR a v rámci dvoch syndikátov predal štát tiež bondy zo série 213 a 214 v celkovom objeme 2,25 mld. eur. Zhruba polovicu slovenského dlhu, v sume vyše 2 mld. eur, pritom v tomto roku zatiaľ refinancovali zahraniční investori.

V minulom roku získal štát z predaja štátnych bondov na finančných trhoch 7,094 mld. eur. Predstavovalo to významný nárast zo 4,208 mld. eur z roku 2009, čo spôsobila najmä zvýšená potreba refinancovania deficitu štátneho rozpočtu. Vlaňajší predaj pritom zahŕňal aj 3,5 mld. eur zo syndikovaného predaja dvoch emisií benchmarkových dlhopisov z apríla a októbra minulého roka. Okrem toho štát vlani predal štátne pokladničné poukážky za 2,421 mld. eur, kým v roku 2009 to bolo za 1,259 mld. eur.-setrenie podla miklosa a zlepenca.hm farizeji ,fakt neviem o com ta zena radicova splieta.o stabilizaci a o uspechu jej vladnutia.kua to je fakt nemozne .este neni ani pol roka a uz si pozicali stiri miliardy e.


bertold   |   ip:178.40.15   |   2011-07-11  (17:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Môj e-mail poslancovi NR Slovenska:
Dobrý deň, pán poslanec,
Oslovujem Vás ako kompetentného pre zákonodarnú iniciatívu, nakoľko si myslím, že jedine Vy (úsmev) môžete vzhľadom na Vaše postoje k dianiu v tejto spoločnosti niečo podniknúť.
Dlhšiu dobu sledujem ekonomicko-politickú situáciu vo svete, ale i u nás doma na Slovensku.
Predkladám Vám „nápad“(neviem to lepšie pomenovať) pre vytvorenie zákona, ktorý by ((s istotou(teda dúfam)) mohol pre budúcnosť i súčastnosť obmedziť a minimálne zabrzdiť možný default (alebo ťažkosti)Slovenska.
Iste by prospel i preventívnej kontrole „budovania“ nášho štátneho dlhu politikmi.(samozrejme treba uzákoniť i kontrolné mechanizmy). Návrh by iste nebol „populistický“, ale mimoriadne prospešný...A ako recesiu z mojej strany považujte to, že by Ste sa iste!!! pozitívne zviditeľnil (čo nie je iste na zahodenie pre budúcnosť).
Zákon (najlepšie ústavný) by sa mal týkať maximálneho možného dlhu štátu včítane garancii štátu za pôžičky iným krajinám. Zrejme by to chcelo podrobnú a hlavne odbornú analýzu, ale iste existujú vo svete odborné štúdie, ktoré pojednávajú o „únosnosti“ štátneho dlhu (a jeho obsluhu) k výkonu ekonomiky daného štátu.(samozrejme tento zákon by mohol byť obmedzený v prípade živelných katastrof a vojnového stavu), ale porušenie by malo mať i trestno-právnu rovinu pre porušovateľa. Nebudem Vás ďalej zaťažovať, a žiadam Vás o posúdenie, lebo „Špirála“ sa roztáča.
Sorry, ale volil so Kopúrkovú...
Váš podporovateľ (s výhradami cca 35%,- ostatní majú 99%) a občan
Šedivý Jaroslavbertold   |   ip:178.40.15   |   2011-07-11  (17:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  poslal som to asi 1O-tim, ale nereagoval zatiaľ nikto...


illuminatedbimbo   |   ip:91.127.8.   |   2011-07-11  (17:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bertold
Ty si asi dobrodruh? Dúfam že si mal asi slabú chvíľku!
Práve naopak ...nech to "prubnú" ako Grécko ...čím prv to všetko kľakne tým lepšie!Niet inej cesty z otroctva!

http://video.google.com/videoplay?docid=3719610459164146264


Zaujimave   |   ip:178.41.82   |   2011-07-11  (17:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chcem aby moje peniaze (kým to bude potrebné) riadila táto banka.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-11  (17:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vies ja nvm ako to vlastne mozu ,ked vsade citas ako si vyplacaju odmeny a platy jak rit na ministerstvach ci na miklosovom ci na dopravnom ,ci tomu poradcovi,mimochodom radicova najslusnejsi politik ,podla seba si plati milenca zo statnych finacii.co je totalna bezchrbtovost,zaujimave ze bol krestan a kapucin ale s tym problem nema,robit poradcu.milenke,za statne.ako fakt nechapem ako si mozu vyplacat odmeny ,ved kazdy sukromnik ,cize kapitalista,ked nema zisk dokonca ked nema pracu tak ako mava,tak ti neda odmeny a plati ti 60%,a tyto najvaci prodemokrati a zastanci kapitalizmu nemaju problem si poziciavat na chod statu a vyplacat si odmeny.ako toto ma stve a ty ich volici su pre mna nepochopeni inteligenti ,inteligenti sa sami nazvali,ze im to je putna.dan spotrebna jak rit na benizn a naftu ,jak zadna vlada nemala.vsetko rusia dph zdvihli ,a stale si poziciavaju nekrestansek peniaze do inych na stat, a pritom budu tvrdit ze maju narok na odmeny.kua som robbil u sukromnika ked sme nevyrobil ,tak mi nic nedal ked dosla kriza , a ja som sa hanbil si pytat ,lebo som nezarobil a tu bez hanbi a v pohode,maju narok.kde to zijem?raz ked ste pravicsa cize kapitalisti ja rit tak si vyplacajte zo zisku a ak ziadny nemate tak vsetkym 600e ,a basta.aj prezidentovi .vsak ked nedokazete hospodarit aby ste mali zisk ,tak ziadne stotisic platy jak v parlamente a vo vlade.toto ani komunisti si nedovolili ,kua a este budu davat zakon ze su to zlocinci jak fasisti,


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-11  (18:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a k temuto clanku ziadna sukromna banka nemoze byt lepsia ako statna ,zazil som statnu banku ktora vyplacala novomanzelske pozicky 50000 nevratne.a problem zo ziskom nikda nemala .len bola statna,


illuminatedbimbo   |   ip:91.127.8.   |   2011-07-11  (18:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dami a pani "úrok" je tvoreny zisk bankami bez prace na hospodárstve národov teda na vytvorených statkoch ,a o tento zisk bánk je znízena aj hodnota vašeho majetku a majetku vašich detí,pretože tieto podvodné peniaze z úrokov sa v ekonomike spravajú trhovo...teda čim ich je virtualne v hospodarstve viac a su nepodložené prácou a statkami tým viac aj klesá hodnota týchto penazí a vy musite platiť čím dalej tým viac za statky ktore nutne potrebujete k prežitiu!

Najprv sa musime zbavit Bank,úrokov, dani včetne eura ....
Pracujte na tom a snazte sa!
Ak ste si vedomy svojej zodpovednosti,a mate silu nieco zmenit nemate sa coho bat.Zoberte svoj osud do vlastnych ruk a pomahajte si navzajom!
Nepouzivajte ich peniaze ani nijake financne produkty!Zacnite trebars aj z výmenným obchodom.....najdite uz konecne v sebe silu a dostante sa spod jarma systému ktorý z vás robí len čiarovy kod a hlúpu ovcu ktorá sa dá jednoducho ovladat!

Naco su nam politici?

Uz davno a stale nas zapredavaju ako otrokoch pre zahranicne firmy a nadnarodne koncerny.Uz dokonca aj Korejcom a Cinanom...Statisice Slovakov bolo nutenych utiect za pracou zahranice.A este sa politicke strany predbiehaju kto a kolko investoroch pritiahol na Slovensko a pritom tu prisli len preto aby oje*bali Slovenskeho robotnika!

Veru nemaju sa cim chvalit!Mozu sa hambit za takeho investora co da Slovakovi 300-400 euro .....Takychto investoroch vsade v europe kopu do RI*TI!


Politici slovenske firmy umyselne zapredali a zlikvidovali su to KUR*VY.
Politikom 15% nezamestnanost vyhovuje, oni zastupuju podnikatelske prostredie a to nechce dopustit nizku nezamestnanost, lebo ludia by si zacali dovolovat a pytali by si vyssie mzdy..

Preco nedavali-ju Slovenskym firmam 10-rocne danove prazdniny tak ako zahranicnym investorom?
Naco je nam SAV? Naco su im tituly ked toto svin*stvo neoj*ebu politikom o hlavu?
Najprv co bolo dobre tak to sprivatizovali a rozkradli ...pritom na tvorbe tohto majetku sa podielali aj terajsi dochodcovia ..no aku-ze rezervu pre ich dochodky ztoho vyclenili?Nijaku!Teraz nas len zadlzuju za uzerske uroky bankarom a ILLUMINATOM!

A CHCU ESTE VASU DUSU!

Zdravá spoločnosť sa však nikdy nedá zviesť na prenechanie svojich záležitostí cudzincom. Rovnako nepustí z rúk ani svoje hospodárstvo a bohatstvo svojej krajiny. Skutočné bohatstvo je založené na využití prírodných zdrojov a pracovných schopností a usilovnosti obyvateľov krajiny, nie finančných špekuláciách. Vydávanie meny nekrytej reálnou hodnotou je pyramídovou hrou ktorá nebude trvať donekonečna. Skutočný hospodársky rozmach znamená zvyšovanie reálnej výroby, nie finančné machinácie a odzrkadlí sa v životnej úrovni v krajine, nie v papierových číslach prezentovaných „analytikmi“.

Slobodomurarsko-zidovska cvarga podporovana iluminatormi sa snazi rozbit moralku, ma pod kontrolou , banky, financie , media. Nastoluje svetovladu , manipuluje a vymyva ludom mozgy.Mnohi nevedia , ze tuto planetu kontroluje 20 zidackych rodin, je to hnoj a odpad ktory nici narodne povedomie ,rozbija sudrznost, vyvolava nepokoje a rozbroj, v pozadi si upevnuje pozicie, ale narody sa prebudzaju a zacinaju konecne chapat ze svetove pijavice su zodpovedne za ten humus, zlo, odpad ktori nivoci celu planetu..DOKEDY??


Videli sme tieto úsporné opatrenia už skôr. Latinoameričania, rovnako ako Rusi, boli nútení Medzinárodným menovým fondom a Svetovou bankou, aby vykuchali sociálne služby, ukončili dotovanie základného tovaru a potravín a zdecimovali úroveň príjmov strednej triedy - základu demokracie - v mene fiškálnej zodpovednosti. Drobní podnikatelia, najmä poľnohospodári, bol zničený. Štátna priemysel bol odbytuje skorumpovanými vládnymi úradníkmi kapitalistom za zlomok skutočnej hodnoty. Verejnej a štátnej služby boli sprivatizované.

Čo sa už deje v Grécku, čo sa stane v Španielsku a Portugalsku, a to čo sa začína diať aj tu v štátoch ako Kalifornia, je dielom globálny, úradníckej triedy zločincov. Žiadna vláda, vrátane našej vlastnej, im nebude vzdorovať. Je to na nás. Barack Obama je jednoducho najnovšie tvárou maskujúce korporatívne štát. Jeho administratíva slúži korporátnym záujmom, nie našim. Obama, ako Goldman Sachs alebo Citibank, nechce aby verejnosť videla, ako Federálny rezervný systém funguje ako súkromný účet a bankomat Wall Street ktorý je prevádzkovaný na naše náklady. Aj on pomohol organizovať najväčší presun bohatstva smerom nahor v americkej histórii. Vedie naše imperiálne vojny, odmieta obnoviť občianske slobody, a prehĺbil naše ochromujúce deficity. Jeho administratíva vykuchala regulačné agentúry, ktoré povolili BP premeniť Mexický záliv v toxicky močiar. Obamova odmietnutie zmysluplne zasiahnuť za účelom záchrany ekosystému v zálive a obmedziť zneužívanie zo strany plynových a ropných korporácií nie je náhoda. Vie, kto má v rukách moc. BP a jej zamestnanci venovali za posledných dvadsať rokov federálnym kandidátom viac ako 3,5 milióna dolárov, pričom podľa Centra pre zodpovednú politiku (Center for Responsive Politics) najväčší diel týchto peňazí získal práve Obama.

Čelíme kolapsu svetového finančného systému. Je to koniec globalizácie. A v týchto posledných chvíľach sa bohatí snaží dostať všetko, čo sa dá, kým je ešte čas. Spojenie korporativizmu, militarizmu a vnútorné a vonkajšie spravodajské služby - veľa z ich práce vykonávajú súkromie Kontraktori - dala týmto korporáciám desivé kontrolné mechanizmy. Považujte to, rovnako ako Gréci, za formu cudzej okupácie. Považujte grécke nepokoje za oslobodenecký boj.

Dwight Macdonald stanovil dôsledky kultúry, ako je tá naša, kde sa vedenie vojny stalo "normálnym režimom existencie." Pojem trvalé vojny, ktorý unikal teoretikům reformy a sociálne hnutia z 19. a začiatku 20. storočia, vrátane Karla Marxa, zbavil sociálnych reformátorov schopnosti zvládnuť tento účinný mechanizmus masového ovládania. Starí reformátori obmedzili svoje zameranie na vnútorný triedny boj, a ako poznamenáva Macdonald, nikdy nespolupracovali "adekvátna teórii politického významu vojny." Kým táto medzera nebude vyplnená, Macdonald varuje: "Moderný socializmus bude mať aj naďalej dosť akademickú príchuť."

Macdonald v eseji "Koreňom je človek" z roku 1946 podrobne popisuje manželstva medzi kapitalizmom a permanentnou vojnou. Zúfal si nad nemožnosťou účinného odporu, kým permanentné vojnové hospodárstvo a sním spojená mentalita nebudú porazené. Macdonald, ktorý bol anarchista, vedel, že marxisti a liberálne triedy v západných demokraciách omylom upínajú svoju vieru v pokrok ľudstva k dobru štátu. Táto viera, ako si všimol, bola obrovskou chybou. Štát, či už v kapitalistických Spojených štátoch alebo v komunistickom Sovietskom zväze, príležitostne požiera svoje deti! A robí to s pomocou orgánov masovej propagandy, aby obyvateľstvo udržal v strachu a v stave nekonečnej vojny. Dosahuje toho tým, že trvá na tom, že ľudské bytosti budú usmrcované pred posvätnou modlou trhu alebo utopického raja robotníkov. Vojna štátu poskytuje nepretržitý prúd nepriateľov, či už nemeckého Huňa, boľševického, nacistického, sovietskeho agenta, alebo islamského teroristu. Strach a vojna, ako pochopil Macdonald, boli mechanizmom, ktorý dovolil oligarchom plieniť v mene národnej bezpečnosti.

"Moderný totalitarizmus dokáže integrovať masy do politickej štruktúry tak úplne - a to prostredníctvom teroru a propagandy - že sa stanú architektmi vlastného zotročenia," napísal. "To nerobí otroctvo menším, ale naopak väčším - čo je paradox, na ktorého rozlúštenie tu nemám priestor. Najnebezpečnejším nepriateľom budúcnosti socializmu nie je kapitalizmus, ale byrokratický kolektivizmus."

Macdonald tvrdí, že demokratické štáty musia odstrániť permanentné vojnové hospodárstvo a propagandu, ktorá prišla spolu s ním. Musia konať a riadiť sa nehistorickými a viac esoterickymi hodnotami pravdy, spravodlivosti, rovnosti a empatie. Naše liberálne triedy, od kostola cez univerzitu až po tlač a Demokratickú stranu, ktoré vzdávajú hold praktickému diktátu prázdneho politikárčenia a zákonodarstva, stratili svoj morálny hlas. Liberáli slúžia falošným bohom. Viera v pokrok dosahovaná prostredníctvom vojen, vedy, techniky a spotreby bola použitá na ospravedlnenie útlaku nehistorických hodnôt. A slepom prijatí diktátu a globalizácie, tragické a falošné presvedčenie, že je nevyhnutnou formou pokroku, je možná dokonalým predvedením MacDonaldoveho tvrdenia. Výber nie je medzi potrebami trhu a ľudskej bytosti. Nemala by existovať žiadna možnosť voľby. A kým sa neoslobodíme z otrockej služby fikciou pokroku ľudstva, či už prichádza v podobe firemného kapitalizmu alebo akékoľvek iné utopické vízie, budeme sa aj naďalej kastrovat a udržiavať zbytočné ľudské utrpenie. Ako davy a štrajkujúci v Aténach dobre chápu, to čo je dôležité nie sú banky, ale ľudia, ktorí vychovávajú deti, budujú komunity a udržujú život. A keď vláda zabudne, komu slúži a prečo existuje, musí byť vymenená.
Takurcite   |   ip:78.98.142   |   2011-07-11  (23:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333
Som zvedavy, ci rozumies tym veciam, ktore su obsiahnute v prispevkoch, ktore tu tak uspesne kopirujes. Ale uz z pozorovania si nemyslim, ze ekonomia je tvoja parketa. Skus nieco ine.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-12  (05:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takurcite
pokial si niekto pozicia 4miliardy e ,za polroka ,tak nvm co mam na tom rozumiet?ci mi chces povedat ze si vlsne nepozicali?


adam   |   ip:195.80.16   |   2011-07-12  (12:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  že spoľahlivá banka:D
a čo tak spermobanka, alebo destilačná banka?
no hotový bankok!


scriptalertXSSscript   |   ip:85.248.42   |   2011-07-12  (15:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  <script>alert('XSS');</script>


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-13  (08:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takurcite
mam na teba prosbu daj tu ty,co su podla teba dlhopisy statne,podla mna je to umoznenie bohatej vrstve profitovat na pracujucich so si podctivo platia dane,prostrednicvom zapredanej vlady,cize je to okradanie a nic ,tym ze oni predali dlhopisy ,za 4miliardy e kazdy rok az do splatenia ,prideme na urokoch,ak je len 5% 225mega e.takto to nevyzera ako velka suma aleked si das vsetko na sk.tak je to strach penazi,a jaksi nechapem ked miklos tvrdil pred troma mesiacmi,ze oozdravny balik zabrala ze minuli ako stat len 655mega e ako vybrali,cize za dalsie tri mali minut ak len tak sporili ako pred troma mesiacmi,655mega ,takze jaksi nechapem preco si pozicali 4,5miliardy e.ked za polroka stat musel minut 1,3miliardy mnad to co vybral na daniach ci dph ci spotrebnej a ci klasickej co plata pracujuci,a preco dlhopis je okradanie ludi podstivo platiacich dane bohatymi ludmi,lebo ty co maju peniaze moziciavaju na urok statu,a stat musi vratit ajj z urokom peniaze,kedze ziadny podnikatel neplati si dane podstivo iba co mu zakon prikazuje,ale su tak nastavene zakony ze kazdy ekonom dokaze ich obist,cize len ludia ktory pracuju ako zamestnanci platia dane,a neikto vdaka dlhopisom si ich presuva do vlasneho vrecka,toto je skutocny dovod padu grecka,a inych ekonomik.lebo greci si zas pozicali ,lebo vdaka eu uz nemali moznost tak zarabat ako pred vstupom do nej,lebo eu ich svojimi normamy riadne poslala ku dnu.ich ppriemysel a polnohospodarstvo,a tak sa im scvrklo zo stat penazia nebolo na zaplatenie urokov a tak si zas pozicali ,aby splatili prve dlhopisy .a tak to sa to dalej nabalovalo az ten urok narastol do totalneho exstremu,toto je skutocna pravda preco grecko je v sravorach,a nie to ako nas do nekonecna vymyvali v tv ze za to ze mali dochodky 100 000sk ,bohuzial kopa ludi im to aj zerie.


illuminatedBimbo   |   ip:91.127.8.   |   2011-07-14  (20:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://youtu.be/ZI94jxx2SUU


uhadni   |   ip:85.135.18   |   2011-07-14  (21:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bertold, uz Vam niekto z "panov" poslancov odpisal? pochybujem, ale ak ano zaujimalo by ma ako sa k tomu navrhu postavili.


Kolobot   |   ip:188.167.4   |   2011-07-16  (14:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  TOTO JE SPROSTOSŤ S TOU JEDNOU BANKOU.

Ešte existovala a myslím aj existuje dodnes minimálne jedna banka.
Je v jednom americkom štáte ak si to dobre pamätám.

Tá banka podporuje miestnu komunitu a nieje primárne zameraná na zisk ako ostatné banky. Niekde na internete bol o nej aj parádny článok len to zrovna nemôžem nájsť už to bolo dávnejšie. Ale možno si niekto spomenie a dá link.
wwwgoldmoneysk . farikemu16   |   ip:213.160.1   |   2011-11-18  (09:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Registrácia cez www.goldmoney.sk -- nakupuje zlato najvýhodnejšie a najjednoduchšie ako sa dá, už pri zvýšenie ceny o 3% ste zarobili.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


tri + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Začína obdobie nepokojov a demonštrácií po celom svete. Dôvod? Nedostatok peňazí!

Názov článku hovorí za všetko. Možno sa niekomu zdá názov prehnaný, ale je to tak. Dôvodom protestov a demonštrácií bude nedostatok peňazí. Niekto tento problém nazýva nezamestnanosť. To nie je podľa mňa správne pomenovanie. Nezamestnanosť nie je nič iné ako nedostatok peňazí! Ak máte dostatok peňazí nepôjdete protestovať, že nemáte prácu, alebo máte malý príjem s ktorého nedokážete vyžiť.


Úžasné fotky toho, co svět jí

Nigel Farage: EU způsobí masivní nepokoje a revoluce v ...

I dvanáctiletá holčička ví, proč jsou země světa v...

Koniec Eurozóny bude bolieť hlavne bankárov, nie ľudí

Operation Unthinkable

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.4521 s