21. August 2019
    
Len slabí ľudia veria v Boha - Dolezite.sk

Len slabí ľudia veria v Boha


  2010-07-23  (18:38)  |  Náboženstvo a mystika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Len slabí ľudia veria v Boha

Len čo Eduard Pavlovič počul, že rozhovor bude o náboženských konfesiách, hneď povedal: "Vyučovací predmet základy pravoslávnej kultúry nesmie byť povinným predmetom, musí byť voliteľný! V takom prípade budú všetci ateisti spokojní." - začal sa rozhovor.

K2KNews: Prečo vy, ak to tak možno povedať, vyznávate "ateizmus"? Je to vplyv profesie? Alebo je to v tom, že ste sa narodili krátko pred veľkou vlasteneckou vojnou a vidiac toľké umieranie začali ste odmietať existenciu boha?

E. K.: Narodil som sa dávno pred vojnou, v roku 1934, ale na príčine nie je vojna. Ľudí s prírodovedným vzdelaním netreba skúšať, presviedčať o tom, že existuje boh. Majú opačný názor – je to bezpochyby dôsledok vedeckého štúdia. Nikto nás nenútil uveriť v to, že ateizmus je správny a náboženstvo nie. Je to len vo vzdelaní, ktoré vedie k takémuto záveru, lebo zákony existujúce vo svete nevyžadujú prítomnosť pána boha. Aj tak, bez neho, môže byť všetko pochopené.

K2KNews: Vždy ma zaujímala otázka, či si ateisti myslia, že práve boha niet, ako "triedy", alebo vo všeobecnosti odmietajú existenciu akejkoľvek vyššej hmoty, v ktorú možno veriť?

E. K.: A v čom je rozdiel? To, že neverím v boha, znamená, že pre mňa neexistuje. To je celý názor ateistu, ktorý nikomu nevnucujem.

K2KNews: Ale všetky tie početné spory o tom, že vedecký ateizmus je náboženstvo, preto, že človek musí vždy v niečo veriť...

E. K.: Je to hlúposť! Som presvedčený, že všetky tie spory sú nezmyselné preto, lebo nikto nikomu nič nedokáže. Pochopte: boh bol vymyslený ľuďmi. Jednoducho vymyslený. Preto sú povinní dokazovať existenciu boha veriaci a nie ateisti, ktorí boha nepotrebujú. Považujem za nevyhnutné vstupovať do sporu v jedinom prípade - keď sa svetský štát mení na teokratický. Proti tomu treba vystupovať. A opakujem: deti sa nesmú povinne učiť pravoslávie, islam alebo niečo iné. To je neprípustné.

K2KNews: A učenie o histórii konfesií z vedeckého názoru je nevyhnutné?

E. K.: Áno, myslíme si, že učiť históriu náboženstiev možno a treba, lebo je to súčasť celosvetovej kultúry. Aby bolo pochopené antické, stredoveké umenie – a všetko svetové umenie, treba poznať históriu náboženstiev. Vo svete existuje obrovské množstvo umeleckých diel, ktoré súvisia s náboženstvom, majú náboženské motívy. To je potrebné naučiť každého kultúrneho človeka. Ale povinne učiť náboženstvá, ako keď sa pokúšali zaviesť vo verejných školách "Základy pravoslávnej kultúry" – to samo o sebe je neprípustné. Nesmieme zabudnúť na jednu dôležitú vec: máme mnohokonfesionálny štát a nanucovaním takéhoto predmetu... urážame city veriacich Rusov, ktorí nie sú pravoslávni. Už z tohto dôvodu je nevyhnutné, aby toto vyučovanie bolo voliteľné. Nech sa páči, učte sa podľa želania.

K2KNews: Existuje názor, že pre veriacich je boh stelesnením dobra. Keď sa dejú tragédie, ľudia dúfajú v boha. V čo "dúfajú" ateisti?E. K.: Viete, ateisti majú veľmi dobrý vzťah k prikázaniam – i ku kresťanským, i ku komunistickým. To všetko je múdrosť nazhromaždená ľudstvom za celú dobu jeho existencie.

K2KNews: Morálka?

E. K.: Správne, je to morálka. A myslieť si, že morálka ľudstva bola vytvorená iba náboženstvom, nie je celkom správne. Na to, aby som dodržiaval morálne normy, mi stačí moje prírodovedné vzdelanie, nepotrebujem na to boha. Dodržiavam všetky prikázania pravoslávnej, ba aj ľubovoľnej inej cirkvi. Ľudské pravidlá správania – to je to dôležité. Vedieť, čo je normálne a čo nie. Zabíjať a kradnúť je nenormálne, to chápu všetci. Načo kvôli tomu veriť v boha?

K2KNews: Anglickí vedci nedávno dokázali, že viera je súčasťou nášho racionálneho myslenia, na úrovni intuície.

E. K.: To fakticky znamená, že nič nedokázali. Je veľmi pochybné, že by v otázkach viery bolo možné niečo dokázať.

K2KNews: Prečo?

E. K.: Nevidel som tie práce. Najskôr sa s nimi treba oboznámiť. Tak sa dohodnime, že nebudeme teraz diskutovať o tejto téme. Počkajme nejaký čas.

K2KNews: Aký je váš vzťah k náboženským konfesiám ako k inštitúciám?

E. K.: Existujú slabí ľudia – oni náboženstvo potrebujú. Potrebujú útechu: nuž, nech ich boh utešuje. Sú ľudia, ktorí to nepotrebujú. Napríklad akademik Ginzburg krátko pred smrťou hovoril: "Veľmi by som chcel veriť v boha, lebo by mi to dávalo nádej na posmrtný život, ale chápem, že nič také nebude."

K2KNews: Nakoľko je populárny ateizmus vo vedeckom prostredí? Vrátane Moskvy.

E. K.: Ja pracujem v inštitúte jadrovej fyziky v Novosibírsku: tu medzi vedeckými pracovníkmi nepoznám nikoho, kto by chodil do kostola. Vo fyzikálnych inštitútoch nenájdete veriacich. Možno povedzme v administratíve je niekto, kto verí. Ale nie medzi vedeckými pracovníkmi.

K2KNews: To je pochopiteľné. A čo poviete na to, že RPC (Ruská pravoslávna cirkev) nezverejňuje svoje správy o príjmoch? Ale katolíci naopak, zverejňujú všetky údaje... (kiež by to bola na Slovensku pravda - pozn. red.)

E. K.: Bolo by správne, keby RPC zverejňovala také údaje – jednoducho preto, aby bolo menej zlodejčiny. Vo všeobecnosti by sa to malo týkať všetkých štátnych organizácií a na štátny rozpočet napojených štruktúr. Ale ak mám hovoriť vážne, nikdy ma príjmy RPC (práve tak, ako aj príjmy iných konfesií) nezaujímali a ani ma nebudú zaujímať. Je mi to veľmi vzdialené. Ale katolíci postupujú správne (ako kde - pozn. red.).

K2KNews: Vy sa zo zásady nezaujímate o to, čo sa deje v konfesiách?

E. K.: Absolútne ma to nezaujíma.

K2KNews: A aká by mala byť prax s dobročinnosťou?

E. K.: Viete, dávam prednosť darom na trochu iné účely.

K2KNews: Na niečo viac materiálne, napríklad fyzikálny inštitút?

E. K.: Nie celkom. Ale na náboženstvo úmyselne neprispievam a nikdy neprispejem.

K2KNews: Ale chrámy – to je predsa umenie, ktoré má svoje korene v minulosti. Majú sa obnovovať, zachraňovať a podporovať?

E. K.: Aby potom patrili pravoslávnej cirkvi? A boli jej agitačnými strediskami? Sú iné veci, na ktoré má zmysel darovať. Ja sa zaoberám vedou a mám množstvo spoločenských povinností, takže mám viac než dosť možností prispieť tam, kde sapeniaze nerozkradnú a kde urobia niečo prospešné. Ateisti, vo všeobecnosti, sa zaoberajú prácou a nespoliehajú sa na boha. Snažia sa z nás niekedy robiť strašidlo, vykresľujú nás ako rozbíjačov – bezbožníkov. Všetko je to nezmysel. My nevyhadzujeme do vzduchu chrámy, máme pochopenie pre veriacich. Pravda, existujú veci, s ktorými nemôžeme súhlasiť.

K2KNews: Napríklad?

E. K.: No povedzme nezmieriteľný boj s cirkevníkmi (nie s obyčajnými veriacimi) sa rozvinul v súvislosti s otázkou teórie evolúcie. Takto sa o tom nedávno vyjadril nositeľ Nobelovej ceny D. Watson: "Samozrejme, že ľudia môžu veriť tomu, čo chcú. Ale iba dovtedy, kým ich presvedčenie neškodí spoločnosti. Napríklad súčasná medicína je nemysliteľná bez toho, aby sme brali do úvahy evolučnú teóriu. Preto nemôžeme dovoliť ľuďom, ktorí by chceli zakázať štúdium a používanie tejto teórie, aby mali pravdu. V opačnom prípade sa budeme všetci musieť vrátiť o niekoľko storočí späť."

Ak sa vrátime k tomu, čo sa týka Ruska, potom ťažko môžeme súhlasiť s tým, aby v svetskom štáte, v armáde, napríklad boli duchovní najskôr "tajne" a teraz aj celkom legálne. To je v rozpore s ústavou. Všade, kde štát zavádza podobnú prax, je to neprípustné. Nemá právo to robiť preto, lebo existuje ústava, podľa ktorej je Rusko svetským štátom.

K2KNews: Ale vo väzení? Vo svete prichádzajú duchovní k odsúdeným pred vykonaním trestu smrti.

E. K.: No ak si to odsúdení želajú, potom ťažko byť proti. Je to ich posledná vôľa.

K2KNews: Tak vy si myslíte, že len slabí ľudia veria v boha a silným nie je potrebný taký druh opory v živote?

E. K.: Áno, silní ľudia vieru nepotrebujú. Ja osobne nielen, že vieru nepotrebujem, ale je mi cudzia. Mňa neznepokojuje, čo bude so mnou po smrti: viem, že nič. Akú utechu mi dá náboženstvo? Žiadnu!

Rozhovor viedla Dinara Setdiková.
Zdroj: http://www.k2kapital.com/news/fin/817402.html

(pozn. red.: článok prešiel jazykovou korektúrou)


Konrad
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Madness   |   ip:95.103.28   |   2010-07-23  (22:16)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Veľmi, veľmi dobrý článok. Nič viac k tomu netreba povedať.


joplins   |   ip:95.209.22   |   2010-07-23  (22:24)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  nic viac netreba... le to. ze ked to povedal dedo ktoremu sa zvecerieva a za chvilu ho budu zrat cervy a duch sa stretne z bytostou svetla, tak by som na jeho mieste brzdil a nebol tupy ako pubertiak... len tolko by som dodal...


joplins   |   ip:95.209.22   |   2010-07-23  (22:26)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  ale ked to povedal pan MUDR , csc jadrovy fizyk.. tak to je dost dobry dokaz pre ateistov... vsak hadam nebudeme slabosi...

nie ??? my sme ty neskutocne sylny ktorym sa nic nemoze stat... a ked pride vojna tak plac a narek a aky sme my biedaci a preco to boh neurovna...

hlad a biedu na vas aby ste sa prebrali...


ANONYM   |   ip:78.99.122   |   2010-07-23  (22:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  silnym uz nic ine neostava na konci len neverit ze PanBoh je:Dhm ale sa velmi milite.hahaha


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-23  (22:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ten človek už aj začal vyzerať ako ľudoop :)


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-23  (22:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ďalši slobodomurár a tzv. "humanista", ktorý ide proti kresťanskej civilizácii, ľudia prestaňte tu už postovať tieto nekonečne članky, veľa ľudi sa sťažuje, že kôli tomu klesa uroveň portálu


joplins   |   ip:95.209.22   |   2010-07-23  (22:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no taketo clanky daju vlaju tolko dolezitosti do dusi rafaelovi a tomu klobasoidnemu hemeroidovi , ze k akej šlache oni patria a skym zdialaju rovnayk nazor... a na to tie clanky su skontruovane...

nic lahsie ako napisat nieco v takomto zneni a dat tam fotku nejakeho starca a ze jadrovy fyzik... chapete... voda na mlyn


otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2010-07-23  (22:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vazeny, to je ateista, co kazdu sobotu ide do sinagogy.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-23  (22:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  alebo na čiernu omšu...


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-23  (22:50)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
   Konrad trefne,konečne članok na úrovni.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-23  (22:51)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Názov článku perfektne vystihuje podstatu. Psychologický posudok oviec v jedinej vete.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-23  (23:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Inak ak toto je silny človek, tak ďakujem pekne:).Prave takto ako on by som dopadnuť nechcela, to je odstrašujúci príklad. Asi mal tiež pošramotene vzťahy s otcom...

Chorobny uzlik, ktorý vyzerá, že žije iba v tých svojich teóriách a šťastný nebol už poriadne dlho a taky nas ide poučovať, či je pripustne veriť v Boha alebo nie, a stado oviec povie: ano, ujo ma pravdu, skvely članok :)))))sxg   |   ip:195.80.16   |   2010-07-23  (23:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hmm a môj týkajúci sa Slovenska admin nepridal:
http://www.facebook.com/notes/anti-radicova/radicovej-mentalna-sraka/141439932541981


andy   |   ip:95.103.16   |   2010-07-23  (23:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Byt presvedcenym ateistom chce este viac viery ako verit v Boha.


stribi   |   ip:95.103.11   |   2010-07-23  (23:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB neboj ty tak nedopadneš pretože ten ujo používa niečo čo ty nemáš - rozum.


tchetche   |   ip:85.248.42   |   2010-07-24  (00:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vystihol podstatu!
Načo žiť v omyle! Sú podstatnejšie veci, ktorými sa treba vo svojom živote zaoberať! Veriaci sú veriaci zo strachu! Keď niekedy budú trpieť, aby sa mali o koho oprieť a koho prosiť.


tchetche   |   ip:85.248.42   |   2010-07-24  (01:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ježiš nám ukázal, čo sa s každým stane,keď pôjde niekto proti prúdu...zas musel spravodlivý dobrák zomrieť...nech žije kráľ!...čo sa jeho smrťou zmenilo v ľuďoch?...absolútne nič!...klamem!...začal sa hon na čarodejnice!


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-24  (06:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stribiček, hlúpätko, ja ti poviem, ako tento človek používa rozum. Moji starí rodičia boli veriaci ľudia, ktorí mali svoj menši statok, dedo robil a babka sa starala o domacnosť a deti. Vychovali ich 8 a postarali sa ešte aj o kopu vnúčat. A takto žila väčšina ľudi v dedinach na Slovensku. Toto komunizmus zabil a kapitalizmus definitívne pochoval. Tak to dopadne, keď prídu takéto „humanisticko“-slobodomurárske typy a začnú vtlkať svoje režimy a myšlienky ako máme žiť a čomu máme veriť. Že dnes musia dvaja makať (ked si najdu pracu), ale ledva splacaju 30-ročnu hypoteku na 4 panelakove steny debilnym humanistickym bankarom, ktori vykorisťuju trištvrťku sveta a raz za polrok spravia humanisticky nobl večierok, a o veľkej rodine môžu iba snivať, že Slovaci a Europania vymieraju a lúza sa množí, ale hlavne, že ta najdôležitejšia vec je, aby sme všetci boli ateisti a „nežili v omyle“!

Yosarian, ty sa tu vytešuješ z člankov o židoch z Izraela a Izraelskych nemocniciach. Vieš o tom, že v Izraeli ak sa chceš stať občanom, musiš mať buď židovských predkov alebo KONVERTOVAŤ NA JUDAIZMUS? A kresťanstvo nenavidia tak, že dokonca na ZŠ zakazujú medzinárodné znamienko plus, lebo sa podobá na kríž. Prečo nejdeš tam a tam nevyvinieš svoje „ateizačné“ úsilie? Alebo tam už asi nebudeš taky humanista čo? Zakazujú nám v Európe to, čo si oni starostlivo budujú v Izraeli. Kto nam tu zakazuje veriť v Boha, prikazuje stavať mešity a synagogy, vyčleňovať motlitebne pre moslimov, starať sa o prisťahovalecku luzu atd? Europski ľudia sa už nespamätaju, už je neskoro, oni budu radšej počuvať tychto odkundesov „humanistov“, ako maju žiť a čomu maju veriť, ako by sa mali pozrieť pravde do oči. A potom zistia, že tito humanisti ich privedu akurat tak na pokraj zbedačenia a vymierania. A dnes s nimi väčšina tupcov suhlasi, holt, ako hovorim, ľudska bieda...BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-24  (06:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nezmyselný článok. A čo sú potom ateisti vo svojej podstate? Hlavná vec, že ateizmus podporujú nábožensky založený ľudia. (Opoenenti kresťanov).
Nad tým sa asi ateisti nazamýšlali. Hlavne, že o sebe hovoria, že slúžia zdravému rozumu. Jediný kto môže slúžiť zdravému rozumu je veriaci, samozrejme nie všetci veriaci, lebo si treba priznať, že väčšina veriacich sú rovnaké ovce ako ateisti. Ale elita z veriacich, ktorá má otvorené oči!

Že slabí ľudia veria v Boha, tak toto je poriadna perla. Stačí si pozrieť aká sebranka tvorí ateistickú a luciferiansku komunitu a dáte si dve a dve do hromady.


BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-24  (06:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sxg admin ani mne nechcel uverejniť článok o smradičovej! On sa asi tiež nechal ohlúpnuť a volil ju a teraz nepridá čokoľvek čo ukazuje aká v sktutočnosti je!

Pridávam niečo:

List KDH

Vážení členovia Predsedníctva KDH,
vážení funkcionári a poslanci KDH,

asi nemusíme pripomínať, ako pred minulými prezidentskými voľbami naše masmédiá podporovali kandidátku na prezidenta Ivetu Radičovú.
Núka sa otázka: Prečo I. Radičovú? Nuž preto, že I. Radičová je na Slovensku v Sorosovej Otvorenej spoločnosti a je predsedníčkou jej Správnej rady. Riaditeľkou tejto spoločnosti je Alena Pániková, ktorá nedávno publikovala v novinách článok s názvom „George Soros nám nikdy nedal peniaze len tak“. Ľahko si domyslíme, akú demokraciu môže podporovať G. Soros – podporu tzv. otvorenej spoločnosti. Dúfame, že netreba hovoriť, aké idey sú v programe tejto otvorenej spoločnosti.

Kto je sám G. Soros? Je to finančný špekulant maďarského pôvodu, ktorý špekuláciou, podvodom spôsobil v minulých rokoch napr. pád britskej a talianskej meny. Pád talianskej líry bol 25 % a to malo vážne následky pre Taliansko. V USA G. Soros financuje rozličné radikálne skupiny. Aj také, ktoré presadzujú „práva homosexuálov“. (Chorvátsky prezident Franjo Tudjman si napr. identifikoval podrývačov chorvátskej štátnosti, ktorých financoval G. Soros.)
Po nepokojoch v Juhoslávii sústredil G. Soros svoju pozornosť na Slovensko: financuje „demokraciu“, teda „demokraciu“ na zničenie slovenskej štátnosti a na oslabovanie Katolíckej cirkvi. Svoju ideu otvorenej spoločnosti vysvetľuje vo vlastnej knižke „Soros o Sorosovi“, ktorú z angličtiny do slovenčiny preložili Pavel Vilikovský a Martin Bútora. Odborne to posudzoval Ivan Mikloš. (Knihu vydala Soros Alapitvany, Budapešť 1996.)
Július Binder v článku „Aj Sorosova minca má dve strany“ upozornil, ako G. Soros spolu s Maďarmi brojil proti výstavbe vodného diela Gabčíkovo. Jeho postoj bol a je vyslovene promaďarský, teda protislovenský, veď aj hlavné sídlo pre východnú Európu má jeho nadácia práve v Budapešti.

Je nespochybniteľné, že katolíci a vôbec Slováci nemôžu veriť Sorosovi ani jeho sluhom! Nemôžu ich ani podporovať!
Pred redaktorom S. Šáškym povedal J. Beliansky: Slovensko si ako obetného baránka vytipovali niektorí veľkokapitalistickí žraloci ako napr. G. Soros. Vidieť to aj z článku “Faust opäť predáva svoju dušu“ uverejneného v novinách Kultúra z roku 2005. Je tam zoznam 35 zahraničných inštitúcií a nadácií pre nastoľovanie „demokracie“ na Slovensku a až 65 organizácií v SR, ktoré čerpajú financie zo spomenutých zahraničných inštitúcií. Azda bez služby, zo samej lásky?

Kto je teda Iveta Radičová? Je to jednoducho verný sluha G. Sorosa. Na revanš za jej bohato financované pobyty na mnohých zahraničných univerzitách G. Sorosom bude sa teraz snažiť na Slovensku vytvoriť „otvorenú spoločnosť“ v takej podobe a miere, ako si to bude priať G. Soros. Našej pozornosti neušlo, ako po prehratých prezidentských voľbách I. Radičová utekala hneď do USA do New Yorku – centrály Sorosovej spoločnosti - poradiť sa so Sorosom, ako ďalej postupovať v ohlupovaní naivných kresťanov-Slovákov a najmä kresťanov-katolíkov. Všímame si aj to, že I. Radičová nikdy nepovie „Slovenská republika“, lež vždy iba „táto krajina“. (A nie iba ona, dokonca aj politici KDH.) Pavol Janík v novinách zo dňa 10.2.2010 upozornil, že vytrvalí používatelia spojenia “táto krajina“ dávajú najavo, že povedať „Slovenská republika“ sa im prieči a mimoriadne sa im bridí povedať „domovina“, „vlasť“, „otčina“.

Varovný signál pred I. Radičovou je to, že ako kandidátka na prezidenta získala 900 tisíc voličov, čo hovorí o tom, že slovenskí katolíci sú veľmi neinformovaní (alebo veľmi zle informovaní a manipulovaní). Nečudo, veď naše informačné médiá sú v nepriateľských zahraničných rukách. A iného akoby nebolo.
Ak by I. Radičová po voľbách zostavovala vládu, bol by to aj istý začiatok konca našej štátnosti, nášho národa. Vykročili by sme na cestu do dunajského regiónu, do „tejto krajiny“ veľkého Maďarska. Nemýľme sa, je to aj strategický program B. Bugára! (Prečítajte si o tom jeho knižku Žijem v takej krajine, resp. jej recenziu v Kultúre z 18.11.2009 pod názvom Kam vedie most Bélu Bugára.)

Dnes sa už nemožno spoliehať na medzinárodné právo ani na Trianonskú zmluvu, ani na iné zmluvy, veď aj Kosovo bolo západnými vládami protiprávne uznané ako samostatný štát, čím vznikla absurdná situácia faktickej existencie dvoch vzájomne susediacich rovnakých štátov! Slovenským politikom to nič nehovorí? Politikom KDH nezáleží na osude národa a jeho štátu? Ide len a iba o moc? Ešte vždy sa politici KDH mlčky pridržiavajú svojho kedysi verejne vysloveného výkriku: „Som proti“ alebo výroku, že Slovensko nemá dejiny? A mnohí bohato žnú na poli štátu, ktorý odmietli...!

Toto by si malo konečne uvedomiť naše KDH. Konečne by malo vedieť, kto je I. Radičová, čo by teda cez ňu KDH podporovalo. KDH nemôže predsa vstúpiť do koalície s takouto SDKÚ, rovnako za žiadnu cenu nie ani do koalície s protikresťanskou stranou SaS! SDKÚ má tiež v názve kresťanstvo, ale mnohé jeho činy sú nekresťanské. Mohla by napr. kresťanská strana navrhnúť I. Radičovú, ale rovnako aj E. Kukana za svojho kandidáta na post prezidenta SR? Človeka, ktorý otvorene, verejne vyhlásil: „Bol som ateista, som ateista, budem ateista“?

Ak sa slovenskí kresťania a ich kresťanské, resp. „kresťanské“, politické strany zo svojho naivného sna neprebudia, ak ich neprebudia ani tí, čo sú za to zodpovední a čo opakovane konali neprozreteľne, Slovenskú republiku a Slovákov čakajú veľmi zlé časy: ponesieme dôsledky svojej ľahostajnosti, farizejskej falošnosti a vlastne aj prázdnoty nášho domnelého kresťanstva. Musíme sa zobudiť, musíme kresťansky a za kresťanstvo aj konať bez ohľadu na zisk alebo na stratu zisku. Mravné hodnoty nemôžu byť predmetom politického princípu „kompromisu“.

Nečinné, naivné a kompromisnícke kresťanstvo nie je živé kresťanstvo. (Vaša reč nech je áno, áno, nie, nie!) To si už konečne musí uvedomiť aj naše KDH! KDH, ktoré kedysi odmietlo možnosť byť vedúcou politickou silou Slovenska a ktoré má práve zo svojho kresťanstva povinnosť, zodpovednosť i možnosť stať sa ňou ešte aj dnes – ak prestane politikárčiť a bude konať naozaj kresťansky. Nie ani hrubo nenávistne, ako to robí už niekoľko rokov, lebo dobro nekvitne na nenávisti.
Politici KDH. odložte naivnú predstavu, že Vy ovládnete veľkú väčšinu pripravovanej liberálnej (neoliberálnej), protikresťanskej a protinárodnej koalície)! A prijmite, prosíme, naše slová v dobrej mysli, ako ju máme my, čo Vám toto píšeme.

S úctou a nádejou
...

Na vedomie: Arcibiskupský úrad v Bratislave,
KBS


ktojeadministrator   |   ip:74.63.112   |   2010-07-24  (07:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tym kto este nevedia , kto je za tymto portalom , je za nim bratislavska loza,odnoz francuzkej orient, ich cielom je vsetkych popliest a nasmerovat tam kde potrebuju, maju to premyslene a vy ste sa im chitili na lep, to si fakt neuvedomujete,ze vas tu prechcavaju jedna radost, segreguju,cenzuruju a podvedome vas niekam smeruju


ajki   |   ip:195.91.79   |   2010-07-24  (07:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ktojeadministrator A kam nás smerujú??? Sami smerujeme tam kam chceme!!!


BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-24  (07:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ktojeadministrator:

Aj som si to myslel, že za týmto portálom nebude nikto kto má čistí štít. Nasmerujú kam chcú a popletú len slabých ľudí!

P.S. zmrdi, myslíte si, že ste najmudrejší? Ste vedľa, bojujete v dopredu prehratej vojne!


BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-24  (07:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Silného človeka nenasmerujú a nepopletú len tak. Len slaboduchých ľudí môžu popliesť, pretože tí naslabší sa najlahšie obrátia!


archanielgabriel   |   ip:95.102.91   |   2010-07-24  (07:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tento človek ide aj proti samotnej vede!
Aby sme uverili v Boha, stačí, keď
sa pozrieme na dielo stvorenia.
Vesmír existuje, teda má svoju
príčinu. Pochybovať o existencii
Boha znamená popierať, že každý
následok má nejakú príčinu, a
tvrdiť, že nič môže vytvoriť niečo.


mrstefanik   |   ip:95.102.17   |   2010-07-24  (08:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  presne ako pise autor. len slabi ludia ,a sprepacenim aj blbsi veria v boha.a ak by aj nekay boh bol.tak to je prave ten zly ktory ludom skodi. ludia sa odjakziva klanaju tomu kto je zly,vrazdi a sikanuje.a to je ten vas panbozko.


aton   |   ip:95.102.91   |   2010-07-24  (08:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  keby si bol silný jedinec tak by si viedol tých slabších a nepodríval autoritu stvoritelovy.Nikto nikdy nepovedal že sa treba k bohu klanať to je vaša slabosť ako keď na zemi leziete autoritám do zadku.
on to nepotrebuje on vás stvoril a nechál rásť.zem je ako božia záhrada a vy ste jej úroda.stvoriteľ nepotrebuje slabé jedince


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-24  (09:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak chcete vidieť vyselektovaných slabochov, postavte sa v nedeľu doobeda pred zhromaždište oviec - kostol.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-24  (09:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Len zloba a nenavist srsia z tych, ktorym takyto clanok nevoni. Tie atributy, ktore vyznavate zrazu pri citani tychto slov vo vas vyvolavaju animalne reakcie. Velmi tazko sa to cita tym, ktori boli cely zivot vedeny len jednym smerom, velmi tazko sa to cita, lebo nechapu tu druhu stranu. My sme povinny ju chapat, akceptovat ich vymyslene ritualy, klananie sa imaginarnym veciam. Ale akonahle niekto polopate vysvetli cele to nezmyselne konanie, uz je napadany ani nie za to, co povedal, ale ako vyzera. To je to iste ako neznaly krestanskych pomerov prvykrat uvidi vo farebnych uboroch starsich panov, ktori nemaju ani na nohavice, ale su ovesani zlatom, co si on o nich ma mysliet, ako mu ma verit, ked je obleceny ako saso z kralovskeho dvora. Pointa celej diskusie je totiz v niecom uplne inom, a to vas drazdi.


classique   |   ip:95.102.91   |   2010-07-24  (09:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  človek bez strachu nemá potrebu veriť tak to je tak to aj bude.ani veda ani náboženstvo vám nedá nič čo by vám pomohlo v živote.rozmýšlate nadtým že sa systém čo nevidieť rozpadne ako domček s karát radšej uvernujte voláke články a videa na temu ako prežiť v extrémných podmienkach alebo niečo o psychologií čo ľuďom pomôže prekonať strach.Kto chce veriť nech verí ale je to len korisť toho kto vytvára to včo verite.verte sebe samému to vám musí stačiť ak nie to znamená že sa bojíte a nieste si sebou istý a potrebuje volakoho kto vás bude držať za ruky a takýto pojdu ako prvý!


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-24  (09:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Príkladom môže byť slohový prejav ovce Joplinsovej, keď sa rozčúli.


joplins   |   ip:212.27.22   |   2010-07-24  (09:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pravda azgaroth.. vis co, ja som rad ,ze som slaby, a ze verimmm , mozno sa moj vztah z Bohom jedneho dna zlepsi a ja pretanem byt taky aky soo a nebudem viec urazat ludi, vratane teba..
som rad ,ze som slaby . lebo Boh si slybych vyvolil aby mocnych pokoril!!!

LEPSIE JE ZIVEMU PSU AKO MRTVEMU LVU... CHAPES..

den D sa blizi.. a slabi budu stastny a silny budu pokoreny...


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-24  (09:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To bola skúška. Tušil som, že striehne za (kostolným) rohom...


ANONYM   |   ip:178.40.13   |   2010-07-24  (09:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sxg
ani mne tu nepridal clanok o lipsicovi a o tom ako vykrikoval pred volbamy ze sa za miklosa kupovali hlasy bnezaislich poslancov a ze teraz ma jedinecnu sancu to vysetrit ked je minister vnutra ,a aj o referende som tam pisal ze tam treba ist koli znizenu imunity aby bolo platne,admin je modrej jak rit preto ti to tu neda,skoda taky by mal byt sam sebou a nie patrit niekam a hlavne by nemal byt posratej a mat strach.


LordX   |   ip:95.103.42   |   2010-07-24  (09:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "nie ??? my sme ty neskutocne sylny ktorym sa nic nemoze stat... a ked pride vojna tak plac a narek a aky sme my biedaci a preco to boh neurovna...

hlad a biedu na vas aby ste sa prebrali..."

Presne si to vystihol. ludia veria v boha zo strachu, je to obranny mechanizmus ludskej psychiky pred utrpenim. To ze niekto zacne verit v boha ked je vystaveny nedostatku a utrpeniu vobec nedokazuje ze existuje.


joplins   |   ip:212.27.22   |   2010-07-24  (10:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja som narazal na hrdinov ateistov,,ked maju plne brucha a nie je vojna , tak su plny sebavedomia a pychy .. a ked sa nieco zomele a pride strach o zivot a utrpenie , zrazu preco to boh neurovna...

ja viem ,ze Boh je aj bez vojny a utrpenia....


ANONYM   |   ip:178.40.13   |   2010-07-24  (10:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ateisti hm moc by som nebrechal ze sme slabi a ze sme popleteny ked verime vPanaBoha.ten panko vas ale navnadil ze len slaby veria v PanaBoha.hm len slaby jedinec sa vzdy prida k silnejsimu aj ked ten silnejsi sa len tvari ze je silnejsi vdaka peniazom co mu dali moc,vdaka peniazom co si kupi blbcou co nevahaju ako vojaci zabijat inych..a ja nepoznam na zemi nikoho silnejsieho ako PanaBoha,to je len najivna predstava tych co maju tolko penazi aby si kupili akoze svoju moc ze su silnejsi ako on,PanBoh.ano cas sa blizi lebo prichadza to co bolo predpovedane uz davno.a to nebude uz hra,


joplins   |   ip:212.27.22   |   2010-07-24  (10:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  azgaroth- no mam silny dojem, ze sa to tu zacina krystalizovat...

googlisticky knaz, ty a par ludi maju za uloho rozbit tuto diskusiu,, odohnat ludi.... stranka bola predana.. uz davnesjsie dom si vsimol, ze tie clanky nie su to co byvali a neskutocne provokacny ludia sa tu objavili ktorym sa aj fajne dari...
klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-24  (10:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Verim v Boha. Nuz, som slabsi ako on. priznavam. este neviem vytvorit veci ako on. som clovek a zatial to neviem.
Chapem ateistov. neveria v Boha. to je v poriadku. Ale jedno mi dost vadi, ze spajaju Boha vylucne s nabozenstvami. Boh nie je nabozenstvo. Nabozenstvo je politicky a mocensky prvok vytvoreny ludmi za ucelom ovladania mas. Preto si kazdy moze vymysliet vlastne nabozenstvo.
Ten pan je vedec. Cakam uz len na den, kedy veda vytvori inteligentny stroj. jeho inteligencia mu potom umozni odputat sa od cloveka. tym sa jeho pohlad na cloveka zmeni. clovek uz pre neho nebude stvoritel ale len bytost. a ak ten stroj bude vyrabat dalsie stroje, tie uz tazko uveria, ze stvoritelom prveho stroja bol clovek. budu z nich jednoduchu neveriaci. a vlastne budu mat pravdu, lebo ich uz clovek nevytvoril. a tak je to aj s ludmi.


joplins   |   ip:212.27.22   |   2010-07-24  (10:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  urcite clanky politicky "nekorektne" sa nezverejnuju a goglisticky pekac tu propaguje volaku slobodomurarsku lozu...

jasne ako facka...

budujte si svoje luciferianske kralovstvo ktore bude mat trvacnost len 3 a pol ROKA....

tolko mu bolo vymerane... aj s tvojim sefom ktoremu sluzis-

tik tak...


BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-24  (10:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Plne súhlasím s joplinsom, najprv sa sem pridávali informačne prínostné články a teraz sa tu pridá každý odpad čo kto postne ako článok. Hlavná vec, že viacerí ľudia chceli pridať články veľmi prínosné a tie sem admin nedal. Komu tento portál slúži?
Googlekňaz tu propagoval úplne prvý stupeň humanizmus.

Stačí si najsť niečo o Slobodomurároch a pochopíte koho príjmajú. Skrachované, manipulatívne, nerozmýšlajúce osobnosti ktoré potom môžu riadiť ako sa im páči. Ktorá strana má potom slabých ľudí na svojej strane? Na Božiu stranu sa dávajú len rozumní a rozumovo a duchovne vyspelí ľudia a nie so strachu ale preto, že je to správna strana pravdy.

BOH=mier, dobro, pokoj, láska...
Lucifer=vojny, bieda, hladomor, smrť, nenávisť, chamtivosť...


BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-24  (10:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Teraz vám na zemi vládnu ľudia slúžiaci Luciferovi. A čo máte teraz? Vojny, chaos, vykorisťovanie, bieda, nenávisť, hladomor....
Toto chcete? Si myslíte že ten kto toto vytvára vám chce dobre?


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-24  (10:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Len slaby a hlupy človek vidi ohrozenie svojej sily v Bohu. Boh je ten, kto nam tu silu dáva, tak ako nám dal život. Alebo možno dotyčný vedátor stvoril sam seba...

Mudri ostanú v pravde, hlúpy spadnú do bahna a uveria slobodomurárom. A tych bude väčšina. Čitajte Bibliu, všetko je predpovedané. Myslite, že prečo chcu zničiť Sväté písmo? Lebo tam je celá pravda, aj o nich

P.s. už veľa ľudi si "všimlo", že s tymto portálom prestalo byť niečo v poriadku...Ide tvrdo proti kresťanstvu a platenych diskuterov je tu zrejme viaceroklinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-24  (10:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB,Bobo,

s tymto portalom nie je nieco v poriadku od zaciatku. pisal som to hned v prvych prispevkoch. myslite si,ze by toto niekto robil zadarmo? nie su peniaze na ine veci a na toto sa "zazrakom" najdu. vsetky taketo servre financuju ti isti ludia co aj ostatne masove media.
tento server sluzi na podchytenie odporu, pricom sa ho snazi zamierit "spravnym" smerom. quo vadis?


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-24  (10:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sancta simplicitas! Ovce, ovce...! Z vašich úvah by nejeden medik z oboru psychiatrie urobil záverečnú prácu par excellence. U slabých jedincov je nekonečná studnica hlúposti k štúdiu...


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-07-24  (10:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bobo, je to tak, správca tieto články dáva sem zámerne, on sám vie iste prečo to tak robí, nehovoriac o tej temnej zberbe, ktorá tu pôsobí, nehovorím o tých zopár pajácoch, ktorí nič nikdy pekné nenapísali, hovorím o niečom skutočnom, čo aj tu pôsobí z úzadia, niekedy aj priamo, len aby Boh a jeho Pravda bola vždy napádaná, popieraná, znehodnocovaná, posmievaná, práve tými pajácmi aj.

Všetko dnes speje ku svojmu koncu, alebo k novému začiatku. Dnes v časoch, keď temno a jeho predstaviteľ je na vrchole svojej moci, samozrejme opäť len vinou ľudí, sa nič iné už nedá očakávať, len popretie Toho, kto ľudom prináša záchranu a spásu. Toho, ktorý ľudom prináša mier, lásku, pokoj. Toho, ktorý prichádza ako víťaz nad temnom. A z Toho ma ten niekto strach, teda všetko to, čo stojí dnes na strane temna a zla, všetkého zlého a bez života, čo život ničí, ale len vojny, zmätok, nepokoj, zločiny im prináša. A k takým sa dnes radia aj všetci tí, pre ktorých Boh už dnes nie je. Teda nechajte ich nech si vedú tu vojnu prehratú, veď už čoskoro zažijú to, o čom by sa im nesnívalo ani v tom najhoršom sne!

Boh bude vždy víťazom, a nie odporné a slizké temno, ktoré ľudom prinieslo zlo v rôznych podobách.

Už čoskoro sa toto temné nivočenie skončí, už čoskoro, preto ten obrovský tlak na ľudí, aby sa každý prejavil v tom pravom svetle!klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-24  (10:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Azgaroth,

neviem koho oznacujes za ovce, ale ak si nahodou narazal na mna, tak mas v hlave gyt. som totiz proti vsetkym nabozenstvam a oznacit mna za ovcu je dost silna kava. to mozes rozpravat snad do zrkadla, ale nie o mne.
mam tento svet uz dost zmapovany na to, aby som istym veciam dostatocne porozumel.
ale v jednom s tebou suhlasim. dodnes nepochopim, ako v dnesnej dobe mozu davat ludia tolko moci do ruk cirkiev.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-24  (10:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako vzdy len dristy s clanko nesuvisiace, len ohen a sira od ludi, ktorym ked spochybnia hracku, nevahaju upalovat, vrazdit, vyhrazat sa. Tento clanok normalneho cloveka, ci uz veriaceho, alebo neveriaceho urazit nemoze. Ak to niekoho urazilo, nepatri ani k jednej horeuvedenej skupine.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-24  (10:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No nehovorím? Trafená ovca ješitne zabečala. A úplne zbytočne...


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-24  (11:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Azgaroth,

triafal si na vsetkych, ktori sem prispievali a len ja som sa ozval. to preto, ze pises nezmysly.


petares   |   ip:95.105.14   |   2010-07-24  (11:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Náboženstvá vrástli do všetkých kultúr,prerástli ich v každom detaily, stali sa ich súčastou, vyriešili ludstvu, ľudom veľa problémov spolužitia,vzájomnej kooperácie, ktoré užívame doteraz,(iné, nové zas vytvorili), ale moc nad človekom stráca a viera je len potreba klerikov mať ešte niečo zo zašlej slávy, vážme si vlastnú kultúru, tej rozumieme,


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-24  (11:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klinec - suhlas, su ako mor, ktory sa širi rychlym tempom, aj keby to niekto začal robiť z presvedčenia, aj tak by sa tam votreli a pretlačali to svoje...
Ale mne sa zdá, že predtým tu bol iný admin, ktorý aj prispieval a bol uplne v pohode, no neviem...možno to len hral


lubo   |   ip:178.40.12   |   2010-07-24  (11:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a keď ma boh bude súdiť tak mu mám povedať radšej chcem hovoriť s tvojim šéfom? ;) nepleťte vieru a logiku nešlo, nejde a nepôjde do hromady

a inač zaujímavý článok a Lenka ako ho môžeš súdiť poznáš ho, alebo ho súdiš podľa jedného rozhovoru ?


illuminatedBimbo   |   ip:178.41.21   |   2010-07-24  (11:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Len slabí ľudia veria v Boha"
Stym suhlasim ,verim tomu Pavlovičovi ale len verim s pohladu biedneho rozumu!
Je povinnostou kazdeho cloveka sa o existencii Boha presvedcit a niest zodpovednost za svoje posobenie!
To ze sa niekto nechce ci nedokaze sam ""presvedcit"" je jeho slobodna volba ktora tape len v rozume!


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-24  (11:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB,

ked vtacka lapaju, pekne mu spievaju.
zatial ma tento server malo navstevnikov. preto su podmienky take ake su. ale keby sem chodili tisise ludi, tak sa vsetko zmeni. pritiahne sa uzda. ludia sa nebudu moct vyjadrovat bez prihlasenia a aj hodnotenie prispevkov ziska na vahe. zacnu sa rozne obmedzenia a nakoniec niektorych "neprisposobovych" zo servra jednoducho vylucia.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-24  (11:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hľa, El Bimbo po dlhom čase! Z ktorého kláštorného seminára ťa vyhrabali?


tchetche   |   ip:85.248.42   |   2010-07-24  (11:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Treba veriť v prvom rade sám sebe a potom zistíš, že životom sa dá prejsť od narodenia až po smrť. Sme smrteľní a skôr či neskôr zomrieme a to je fakt! Strach je v nás pre našu vlastnú ochranu, aby sme mohli prežiť čo najdlhšie. Nič neexistuje len život medzi narodením a smrťou a na ceste životom sa má človek uvedomovať a nie zotrvávať v tézach a dogmách, ktoré sú len náhradou skutočného života.


tchetche   |   ip:85.248.42   |   2010-07-24  (11:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jedna otázka. Ako veriaci došli k presvedčeniu, že boh existuje?


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-24  (11:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zjavuje sa im kolektívna halucinácia...


Madness   |   ip:95.103.28   |   2010-07-24  (11:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  KLINEC
Vystihol si to. už veľa krát som písal aby možného Boha nespájali s náboženstvom. Ale preto že kydám na náboženstvo hl. na cirkev som v ich očiach ako ateista. A mal si pravdu aj s článkami. Veľa článkov či už náboženských alebo ateistických. Ale ako pozerám len tieto články majú toľko príspevkov :D


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-24  (11:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Doteraz nepochopili, a to je aj hlavnym mottom toho rozhovoru, ze dokazovat existenciu maju ti, ktori veria v jeho existenciu. Potom by tu bol riadny gulas, keby sme akceptovali rozne bludy bez overovania.


50   |   ip:94.136.13   |   2010-07-24  (11:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajki: "...Sami smerujeme tam kam chceme!!!..."

„Povaha psychologického nátlaku je taká, že tí, ktorí jednajú pod obmedzením, sú ponechaní v dojme, že jednajú na základe vlastnej iniciatívy. Obeť manipulácie mysle si nie je vedomá, že je obeťou. Pre ňu sú steny jej väzenia neviditeľné a verí, že je slobodná.“Laco   |   ip:78.98.176   |   2010-07-24  (11:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na to ze boh neexistuje nepotrebujem tento clanok, to viem uz davno :)


tchetche   |   ip:85.248.42   |   2010-07-24  (11:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Články sa uverejňujú preto, aby sa vyvolala diskusia. A majú sa diskutovať hocijaké témy, pretože o to v diskusiách ide. Diskusia je jedna z možností ako sa uvedomovať. Nechápem urážanie sa časti obyvateľstva, keď sa otvoria niektoré témy a diskutuje sa na ne. Veď je to len fórum na získanie ďalších poznatkov a vedomostí a tie má právo získavať každý.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-24  (11:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Madness,

je prirodzene, ze taketo temy maju najviac prispievatelov. netreba k nej totiz ziadne specialne vzdelanie, len osobny nazor.
okrem toho stoja porti sebe dve skupiny ludi. ta prva pevna su ateisti. druho, rozstiepenou su veriaci. prva podskupina veriacich su veriaci v nabozenstvo. ta druha su veriaci len v Boha. patrim k tej druhej podskupine.
k viere v Boha ma totiz tiahne logika. uz som totiz pocopil, ze same sa nic neurobi. ked som sa narodil, uz tu vsetko bolo. kto to teda urobil? viem iste len to, ze ja som to nebol.
dalsim racionalnym bodom bolo zistenie, z eked zavriem slavika do klietky, tak sa onho musim starat, inak vypusti dusu. ale keby som ho pustil do jeho prostredia, prezije aj bezo mna. a my vsetci sme uvazneni v klietke casopriestoru, tak kto o nas star, ze sme este nepomreli?
takze k viere v Boha ma doviedol rozum, co je asi v prikrom rozpore s tym, co si myslia ateisti. nech ich Boh opatruje.Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-24  (12:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klinček, neskutočne primitívna úvaha, na ktorú bola napasovaná a zneužitá logika. Díky za dlhý smiech po dobrom obede, lepšie potom po tej hmotnej potrave trávi... Lol!


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-24  (12:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klinec to nie je logika, to je tvoj subjektivny nazor. Ak je to, co tvrdis, logicke, preco boh vo svojej neutichajucej vsevednosti stvoril obrovsky vesmir, stvoril ho pred zhruba 14 mld. rokov, tento vesmir ma miliardy milard galaxii, sustavne sa rozpina. V neposlednom rade, prichod cloveka, co sa tyka jeho doby na zemi v porovnani s vekom zeme je taky nepatrny, ze sa da oznacit ako tisicina zlomku percenta. Preco boh, nestvoril len tuto zem? Preco si dal taku namahu s tym ostatnym, aky to ma zmysel, lebo to jee jedna z castych otazok veriacich pre svoju existenciu. Takze s tou logikou trocha opatrne.


Madness   |   ip:95.103.28   |   2010-07-24  (12:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klinec
človek nech verí alebo nie nijak ma nepresvedčí o existencii alebo neexistencii Boha. Som ty človeka kt. musí mať jasný dôkaz a ten mi nemôže dodať ani jedna strana. Takže pravá nepošpiniteľná pravda vyjde najavo až po smrti.


tchetche   |   ip:85.248.42   |   2010-07-24  (12:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A kto stvoril boha?


aspirant   |   ip:95.102.22   |   2010-07-24  (12:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nesuhlasim s clankom. Moje vlastne badanie mi dokazalo pritomnost boha vo mne aj v celom svete. A nepotrebujem to nikomu dokazovat a ani nikoho presviedcat. Je to na kazdom ako sa postavi svojmu osobnemu rastu.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-24  (12:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Azgaroth,

tento svet je primitivny. je z vodika.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-24  (12:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To je jedina otazka, o ktorej veriaci nediskutuju, to je proste fakt. Nechapu, ze problem stvorenia vesmiru to nezjednodusuje, len to odsuva do uzadia. Na tu temu sa nedokazu bavit, je im proti srsti, lebo podvedome citia, ze tapu.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-24  (12:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Azgaroth,

poznas pojem "zlaty rez"?
je to vyjadrenie procesu delenia, ktorym vznika tento svet. vznikal a stale vznika. a proces delenia je naozaj strasne primitny. je tak strasne jednoduchy, ze je zarazajuce, co vsetko nim naokolo vzniklo.
este chces pocut nieco k jednoduchosti.
vsetky veci su nekonecne jednoduche, ak ich vie clovek jednoducho vysvetlit.


tchetche   |   ip:85.248.42   |   2010-07-24  (12:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak kto teda stvoril boha aby mohol stvoriť tento svet?


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-24  (12:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zlaty rez sa objavil uz u stavitelov pyramid, ale to predsa nevysvetluje existenciu boha.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-24  (12:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vidis, ak tvrdis, ze vsetky veci su strasne jednoduche, potom jednoducho svet vznikol aj bez pricinenia niekoho.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-24  (12:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael,

nic nevysvetluje existenciu Boha. Boha nikto nikdy nevidel. tazko ho mozno potom predkladat ludom ako samozrejmost. je to otazkou pohladu na svet. bud rad, ze ludia maju rozny pohlad na svet.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-24  (12:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lubo – a to, že on odsúdil všetkých veriacich ti už neprekáža? Nech je teda pripravený, že aj veriaci môžu odsúdiť jeho...

„E.K.:Aj tak, bez neho (Boha), môže byť všetko pochopené. „

Nech teda ujo ľudoop všetko vysvetlí, ked je taky majster sveta

„E.K.To, že neverím v boha, znamená, že pre mňa neexistuje. To je celý názor ateistu, ktorý nikomu nevnucujem.

E.K.:Pochopte: boh bol vymyslený ľuďmi. Jednoducho vymyslený.“

lol

E.K.Považujem za nevyhnutné vstupovať do sporu v jedinom prípade - keď sa svetský štát mení na teokratický. Proti tomu treba vystupovať.

Prečo ujo nevystupuje aj proti teokratickému Izraelu, alebo moslimským krajinám, ale iba proti pravoslávnej cirkvi? Zdá sa že takym typom ide hlavne v kresťanskom svete. Ja som proti diskriminácii. Som tiež za zákaz nebezpečného náboženského fundamentalizmu – sionizmu, ktorý je masívne propagovaný a presadzovania nebezpečného moslimského fundamentalizmu v krajinách, kde žijú pôvodný Európania. To sa vôbec nedeje.

E.K.:Viete, ateisti majú veľmi dobrý vzťah k prikázaniam – i ku kresťanským, i ku komunistickým. To všetko je múdrosť nazhromaždená ľudstvom za celú dobu jeho existencie.

Aj sám ukázal kam patrí, je to komunista jak repa, čo od takeho čakať ako komunistickú agitku?

E.K.:Správne, je to morálka. A myslieť si, že morálka ľudstva bola vytvorená iba náboženstvom, nie je celkom správne. Na to, aby som dodržiaval morálne normy, mi stačí moje prírodovedné vzdelanie

Ďalší nezmysel. Ako z prírodovedného vzdelania odvodí morálku? Náboženstvá boli vždy vo všetkých kultúrach základom morálky. Išlo o to, aké to náboženstvo bolo. Už primitívne spoločenstvá si vytvárali náboženstvá a morálne normy. U nich bol morálnou normou napr. kanibalizmus alebo rituálne obete...ujo to ma zjavne trocha popletene...Morálka prírodných zákonov je skôr zabi, lebo budeš zabitý, okradni lebo okradnú teba atd. jednoducho zákon džungle, kde by sa ľudia pozabíjali navzájom

E.K.:Vedieť, čo je normálne a čo nie. Zabíjať a kradnúť je nenormálne, to chápu všetci.

Naozaj? Chcela by som vidieť, ako by svoje tézy uplatňoval v istých mimokresťanských spoločnostiach, tam by sa mu mohlo ľahko stať, že by ho napichli na kôl alebo odrezali jazyk, prípadne obe ruky a potom by už veľmi nemohol mudrovať

E.K.:To fakticky znamená, že nič nedokázali. Je veľmi pochybné, že by v otázkach viery bolo možné niečo dokázať.

Ujo je opäť ťažko mimo. Je množstvo paranormálnych javov, ktoré sú empiricky dokázané...

K2KNews: Prečo?

E. K.: Nevidel som tie práce. Najskôr sa s nimi treba oboznámiť. Tak sa dohodnime, že nebudeme teraz diskutovať o tejto téme. Počkajme nejaký čas.

lol, vyhovorka, nebudeme teraz diskutovať o tejto téme, ked nevie kam z konopí, jednoducho nevie o čom hovorí

E. K.: Existujú slabí ľudia – oni náboženstvo potrebujú.

Ujo bude zrejme najmocnejší valibuk na svete, duchovne neuveriteľne silný a neohroziteľný hrdina...:) Práve v naozajstnej viere je ale sila

E.K."Samozrejme, že ľudia môžu veriť tomu, čo chcú. Ale iba dovtedy, kým ich presvedčenie neškodí spoločnosti.

Škoda, že nežije medzi slobodomurármi, sionistami, alebo mudžahedínmi, ale sústredil sa na kresťanstvo

E.K.Mňa neznepokojuje, čo bude so mnou po smrti: viem, že nič.

Nejak si je moc istý. Dosť trúfalé hovoriť, že vie, čo bude po smrti...Ako hovorim, ujo majster sveta
Madness   |   ip:95.103.28   |   2010-07-24  (12:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tchethce
To je taká otázka ako: ako vznikol človek,ako vznikol čas, čo bolo pred vesmírom, ako to všetky fyzikálne veličiny sú nastavené na desaťtisícinu presne. Takéto otázky by sa nemali klásť ani jedna strana. Nemožno ich s istotou potvrdiť tak načo sa pýtať. A prečo sa to vlastne pýtaš keď v neho neveríš? :D trošku hlúpe pýtať sa na niečo čo ťa nezaujíma a neveríš v to.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-24  (12:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klinec, takze tvojou logikou roznym pohladom na vec, je vlastne existencia boha nutna. Cudna logika, ale doteraz si nedal jeden jediny argument, okrem viery, a to je malo.


tchetche   |   ip:85.248.42   |   2010-07-24  (12:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Halóóó, tak kto to stvoril boha?


putnik   |   ip:188.112.8   |   2010-07-24  (12:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Interview s ateistom. - Naozaj az tak dolezite? Aku novu informaciu prinasa. Aku pridanu hodnotu ma?
Rozne nabozenstva ucia veci, ktore je mozne logickymi ci vedeckymi postupmi vyvratit. (Nie vsetko co ucia!) - Nuz, asi to musia urobit veriaci.
Vo vede sa casto rozne teorie prijmu len preto, ze ako jedine vedia vysvetlit rozne javy, a nejestvuje nic, co by ich vyvracialo. V pripade "teorie" existencie Boha je vsak maly problem - nejednoznacnost/mnohost teorii. Hlavne v pripade nabozenstiev. Co je vsak pripustne vo vede, akosi nie je pripustne v teisme.
To s tou vierou na vedeckych pracoviskach je rozne (na jednom moskovskom som bol). Mozno by bolo vhodne navstivit institut experimentalnej psychologie ci teoretickej kosmologie.
Ciernu dieru clovek este nevidel, no jej prejavy su dostatocne na prijatelnost tejto teorie. V pripade "teorii" Boha su experimentalne fakty casto jednoducho obchadzane.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-24  (12:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nabuduce, ked budeme kritizovat vieru, musime skritizovat vsetkych milion nabozenstiev, ktore si clovek vytvoril, lebo urcity zidofobni, rasisticki jedinci nevedia prehryznut svoje fobie a filie.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-24  (12:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ašpirantus, ty sa potom podľa vlastnej proklamovanej hodnoty osobného rastu musíš najskôr živiť ako liliputánska kreatúra v cirkuse. Celkom by ma zaujímal výsledok toho tvojho osobného pseudovýskumu, či ti v skúmavke vykvasil ten prvok "b", ktorý ti ...chacha... vraj dal empirický dôkaz o jeho existencii - akú mal podobu, tvar, váhu? Lol!


tchetche   |   ip:85.248.42   |   2010-07-24  (12:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Madness,
chcem len vedieť, pretože aj keď neverím v boha, tak stále hľadám dôkazy napríklad o bytí a nebytí, myslím si, že je to prirodzené neustále hľadať.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-24  (12:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tchetche to aj my, ale neuspokojujeme sa s myslienkou zjavenia boha za horiacim krikom v barbarskej krajine, hlavne ked koliska civilizacie a kultury uz tu davno bola. Preto odmietame tieto cirkevne tmarstva.


kam   |   ip:88.100.8.   |   2010-07-24  (12:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Ale v dejinných podmienkach, v ktorých sa človek nachádza, stretá sa s mnohými ťažkosťami pri poznávaní Boha iba svetlom svojho rozumu.(1960)
„Hoci ľudský rozum, jednoducho povedané, naozaj môže svojimi prirodzenými silami a svojím prirodzeným svetlom dospieť k pravému a istému poznaniu jediného osobného Boha, ktorý svojou prozreteľnosťou chráni a riadi svet, ako aj prirodzeného zákona, ktorý Stvoriteľ vložil do našich duší, predsa je veľa vecí, ktoré bránia, aby ľudský rozum používal túto svoju vrodenú schopnosť účinne a s úžitkom. Lebo pravdy o Bohu a o vzťahoch, ktoré sú medzi ľuďmi a Bohom, úplne presahujú poriadok zmyslových vecí, a keď sa uvádzajú do životnej praxe a ju stvárňujú, vyžadujú sebaobetu a sebazaprenie. Pri získavaní takýchto právd ľudský rozum zápasí s ťažkosťami jednak pre nápor zmyslov a predstavivosti a jednak pre zlé žiadosti, ktoré pochádzajú z dedičného hriechu. A tak si ľudia v takýchto veciach radi nahovárajú, že je mylné alebo aspoň pochybné, čo si neželajú, aby bolo pravdivé.“"

Katechizmus KC, 37rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-24  (12:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj to horeruvedene napisal len clovek, takze to plati aj v pripade hore napisaneho.


ferko   |   ip:95.103.22   |   2010-07-24  (12:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a uz je to tu zase jedna diskusia 200 prispevkov a dalsia o tom istom pocitam ze tiez tak okolo stovecky to bude
tieto clanky idu na dracku ale tento stal konecne za to
nejde o to ze vam veriacim v toho debilka co podla vas bol na pociatku vsetkeho nevieme odkial ani co bolo pred nim ani kde je ani co je a co je najstupidnejsie vieme o nom len z rozpravania ludi a este vecia blbost je to ze njaky fetak co bol moc naslahany si vymyslel taku blbost a ostatni dementi vtedy totalne primitivni mu to uverili a odvtedy sa to tiahne a dokonca co mi uz naozaj drbe hlavu je to ze sa este najdu individua ktore su az tak premudrele ze tvrdia ze oni neveria v nabozenstvo oni veria len v boha! looool to je uz moc alebo taki co veria iba v boha ale citkev neuznavaju...je pekne ze sa vam nepacia pedofilne praktiky tych co o bohu kazdu a veria, len oni to uz asi maju cele u riti ked nakladaju male deti a popritom sluzia bohu (mozno mali o tom sen v ktorom im to boh povedal muhahaha) strasne si serete do huby ked tu pisete taketo vyjadrenia ze boh ano nabozenstvo nie...cele to vymysleli ludia pochopte to nikto sem neprisiel a neoznamil nam ze ja som boh a stvoril som svet
nedomyslajte si rozne teorie a pozrite sa na to cele z pohladu ked to vzniklo..ved je to uplne smiesne


Madness   |   ip:95.103.28   |   2010-07-24  (13:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ferko
To čo si napísal vyvolá ďalších 100 príspevkov. A po ďalšie nik newie ako všetko vzniklo a či za tým niekto nie je. Preto nevyvraciam teoriu o Bohu ale nie som ani za pretože ľudia skúmajú a raz sa možno dostanú na kosť veciam, kt. sú dnes neznáme.
A boha nevimyslelo náboženstvo ale ľud, kt. si newedel objasniť určité veci. Náboženstvo si ho len prisvojilo aby mohlo ľudí ovládať.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-24  (13:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tieto debaty su zbytočne. Ateisti su len ďalšia sekta, ktora tvrdo presadzuje svoj názor (ako za čias komunizmu), ktorí síce nemajú žiadneho Boha, ale majú svoj súbor ideológií, ktorým veria (a ak nie, tak sú iba prázdne nádoby) a ich najvyznamnejšou činnosťou je boj proti kresťanstvu,presne tak, ako u viacerych inych naboženstiev, povedala by som, že ten boj je mnohokrat ešte oveľa tvrdši. Takže síce žiadneho Boha nemajú, ale viem, čo ešte nemajú – nemajú ani dušu. Takými sa manipuluje úplne najľahšie, lebo potom uveria všetkému, čo im povedia „vedci“. Chviľu veria tomu, potom zase tomu, potom spochybňuju tamto potom hento, su ako mľandrave prostitutky a ešte sa tým hrdia, v skutočnosti žiaden vlastný názor a ani pevný bod v živote nemajú...

čitať niektore prispevky je fakt čisty humus...


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-24  (13:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Duta , prazdna nadoba, nikdy nepochopi, ze ateista nebojuje proti konkretnemu nabozenstvu, bojuje proti nezmyselnemu, vykonstruovanemu cudu zvany boh, v akejkolvek podobe.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-24  (13:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak nemam argument ,pouzijem hrubu silu, v historii ludstva to vzdy platilo na tych, ktori sice neverili, ziadnu sektu netvorili, len otvorene na tie sekty poukazovali.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-24  (13:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vrhnime sa teda opäť na diskusiu k článku, či nám netreba modlu "b". Je tam teraz tak prázdno, ako na nebíčku...


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-24  (13:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  inak, tento pan E.K. nie je ateista. ateisti sa totiz Bohom nezaoberaju. poznam ich dost, ale nikto z nich o Bohu nehovori. ved logicky, naco by sa zaoberali niecim, co neexistuje.
takze rafael si vlastne ateista?
mne na vysveteleni existnecie Boha staci to, co som napisal. odvijam sa od logiky. rovnako ako vedci. len sme si kazdy zobrali ine zakldy pre polozenie tezy, v mojom pripade istoty existencie Boha.
to, ze v neho ini neveria je v poriadku. musi to tak byt.ferko   |   ip:95.103.22   |   2010-07-24  (13:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB kazdy tvoj prispevok stoji za to ale pis racej o tvojej babke a dedkovi na dedine a podobne romanticke pribehy ktore sice nesuvisia s temou ale dokazu ma dojat
najvecia sekta na svete ste vy lebo tak ako vy niecomu verite moze povedat clen inej sekty ze veri svoju najvysiemu a trapne je ze vy si akurat myslite ze vas boh je ten pravy smiesne a nedokazete si uvedomit ze keby si sa narodila v afrike v kmene keket(o) tak by si do dnes este nepocula o tvojom bohu a verila by si historkam o tom ze ked udre bles tak kmen nedal dostatocnu obetu alebo podobne blbosti
uvedom si ze za to ze veris v boha moze tvoja rodina a nie ty za to moze spolocnost v ktorej zijes kazdy inteligentni jedinec si toto musi dokazat uvedomit je mi jasne ze si myslis ze tvoja rodina je najlepsia na svete a podobne veci ale presne to je vychova a to ako sme ludia lahko ovplyvnitelni

k tvojim slobodomurarom ktorych tak rada spominas v prispevkoch a ktori pokazili aj tu tvoju laskyplnu carokrasnu malebnu dedinku prave oni vyuzivaju boha na svoje uceli a ty kedze si proti nim a zaroven veris v boha je sranie si do hubky a dost velka zabava..myslim ze dobre vies co maju americania na bankovke napisane a ako krasne tym oblbuju lud tak isto oblbi aj teba len ty chodis na stranky ako dolezite.sk kde si o nich pocula tak si teraz mudra ze :)


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-24  (13:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale mam tu pre vas inu perlicku.
co je to vedomie?


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-24  (13:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak sa to odvija od logiky, skus Occamovu britvu .


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-24  (13:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Príznačná otázka na kostolnú ovcu...


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-24  (13:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Azgaroth,

dik za sofistikovanu odpoved.


ANONYM   |   ip:178.41.71   |   2010-07-24  (13:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael
na akom zaklade veris ze vesmir je stvoreny uz 14 miliard rokov?ako toto ma fakt zaujima.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-24  (13:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemáš za čo. Každému treba odpovedať cielene, každý má právo na odpoveď, akú si zaslúži...


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-24  (13:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Azgaroth,

stretneme sa pri inej teme a potom sa mozes predviest, co si zasluzis. ferove, ci nie?


itate   |   ip:178.40.14   |   2010-07-24  (14:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rim 9,29-33
A ako povedal Izaiáš:Keby nám Pán zastupov nebol ponechal potomstvo, boli by sme ako Sodoma, Gomore by sme boli podobní.
Čo teda povieme? Že pohania ktorý sa neusilovali o spravodlivosť, dosiahli spravodlivosť, a to spravodlivosť ktorá je z viery.
Izrael sa však usiloval zákon spravodlivosti, a k zákonu nedospel.
Prečo? Preto, že nevychádzal z viery, ale zo skutkov. narazil na kameň úrazu ,
Ako je napísané : Hľa kladiem na Sione kameň úrazu a skalu pohoršenia ; kto v neho verí, nebude zahanbený


upir   |   ip:178.40.69   |   2010-07-24  (17:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V prvom rade by sa mali vsetci veriaci (katolici, zidia, moslimovia...) zist a vydiskutovat si to medzi sebou, kto z nich ma vlastne pravdu a potom sa mozeme pohnut dopredu. Ale myslim, ze take stretnutie by dopadlo presne tak mierumilovne ako mierumilovni a laskyplni su ich bohovia :)


LordX   |   ip:95.103.42   |   2010-07-24  (17:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM - podla astronomickych dat (Hubblova konstanta, WMAP..) je vek vesmiru, teda cas uplynuty od Big bangu doteraz 13.75 ±0.17 miliard rokov. V tomto nie sme odkazani na vieru, lebo su na to exaktne vedecke dokazy.

http://en.wikipedia.org/wiki/Age_of_the_universe


ANONYM   |   ip:178.41.71   |   2010-07-24  (19:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lordx
hm fakt?:D ako na sto percet ze 13,75miliardy?haha ze extraktne vedecke dokazy:))))hm lebo vas to ucia a este ta nikdy nenapadlo ze vas ucia to co potrebuju?a nie to co je skutocna pravda?


LordX   |   ip:95.103.42   |   2010-07-24  (19:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM - a co je podla teba skutocna pravda, a ake mas na nu exaktne dokazy? Ako vysvetlis fakty dokazujuce vek vesmiru 13,75 mld rokov v linku? Je smiesne vidiet vsade konspiracie, a hlavne v exaktnych prirodnych vedach, kde si kazdy vedec moze dane teorie overit - priroda neklame a nekonspiruje.


ANONYM   |   ip:178.41.71   |   2010-07-24  (19:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   ako si moze kazdy vedec overit ze je tak stari vesmir ?to by ma zaujimalo?ako sa da na sto percent odmerat miliarda rokov ?LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-24  (20:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zase som sa pobavila, vedci sa nevedia presne dohodnuť, čo bolo pred 300 rokmi, dokonca ani v minulom storočí, ale podľa Lord X s určitosťou vedia povedať, čo bolo pred 14 miliardami rokov. A LordX si naivne mysli, že jeho viera, ktoru mu podsuvaju a on ju nekriticky prijma, lebo tým vzorcom ani za prd nerozumie a ešte sa tvári premúdrelo, lebo pravdivosť toho celeho potvrdzuju vyskumy a vzorce exkluzivne uverejnene na wikipedii alebo v Novom čase. LordX zamysli sa, kto je tu ovca...


Majo   |   ip:213.151.2   |   2010-07-24  (21:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  

Ahojte, v prvom rade by som pripomenul, nemam zaujem nikoho urazat, kazdy ma svoj vlastny rozum, presvedcenie a pravo na vlastny nazor.
Preto by som rad vyjadril svoj nazor, a to ten, ze ten clanok sa mi velmi pacil. Ja osobne nemam ziadnu potrebu verit v Boha.
Nikdy som nemal a zrejme ani nebudem. Kazdy sme strojcom svojho osudu.
Btw, mam strasne sympatie ku Azgarothovi, velmi ma zabavali jeho prispevky :)
Majte sa krasne


barbar   |   ip:91.127.21   |   2010-07-24  (22:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pánboh zaplať aj za takýchto. Je to pre nás veľmi podnecujúce.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (08:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonym o tom, aky je vesmir stary sa neda docitat v biblii, su na to ine kaoacity, ktore to vedia zhruba na +- 1 mild. rokov zdovodnit. Zatial sa nenasiel nik z odbornikov, podotykam odbornikov, lebo teologovia odbornici nie su, ze by sa mylili. Su v tom lahko dokazatelne veci, napr sum z BB.


ANONYM   |   ip:95.102.0.   |   2010-07-25  (08:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hm rafael
je zaujimave ze veris vedcom a na sto percent.tym vedcom o ktorych sa neraz prevalilo ze koli svojim grantom dost hodne klamu a zavadzaju.keby vsetci verili v desatoro a neoklames blizneho svojho tak ten problem nemam ani ja im verit.taka mala ukazka vedci tvrdia ze zem ma miliony rokov mayovia co mali najpresnejsi kalendar z tak ze vedci ssa domnievaju ze ho maju od mimozemstanov(dokonca aj v nich verite mnohi:)))) tvrdia ze sme presli stiry veky a tento je piaty.vek je cyklus 26000rokov cize 26000svetelnych rokov,a je to cyklus obiehania slnka okolo mliecnej drahy.4x 26 000r=104 000r.kde je pravda?minule som cital nvm uz kde ze dvakja vedci co sa zaoberali oceanskymi dnamy prisli na zaujimavu vec ze ich rostrhanie a vytvorennie morskeho dna je relativne mlade a ze odhaduju ze sa to stalo pred 100kami r a niie ako povodne sa predpokladalo ze pred milionmi rokov,vcul bud s teho mudry.ja si myslim ze vas vedci naschval ucia verit v rozne teorie aby ste neverili v PanaBoha je to len vasa vec aj v bibli sa ppise ze na konci bude vladnut klamstvo a falos a ze bude problem vediet a najst pravdu ze clovek neveriaci vPanaBoha ju bude mat fakt velky problem najst.je na kazdom z vas posudit ci uz nie sme v tej dobe.a preto si myslim ze tvrdit v dnesnej dobe ze je nieco skutocne tak a pravdive len na zaklade ze to niekto tvrdi nech ma a nvm kolko skol a nemat si to moznost overit je dost velka odvaha,tak ako tvrdit ze vesmir je nekonecny len preto ze ho nemam ako odmerat lebo etse nemame taku technologiu,hm ale na to nech si spravy kazdy sam nazor je sloboda a silny ludia predsa maju vlasne nazory a nebudu sa priklanat k silnejsim nazoom ci?rafael


ANONYM   |   ip:95.102.0.   |   2010-07-25  (08:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sry to 100vkami je nvako preklem ma tam byt 1000kami


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (08:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nuz co k tomu dodat, ty veris, ze vedci sa dohodli, ale preco by aj? Takze sa dohodli, ze vek vesmiru je zhruba 14 mld rokov, inak ta doba sa upresnuje zhruba 100 rokov, takze kontinualne dostavaju granty, aby klamali o veku vesmiru. Ale inym veciam veris? Napriklad takym, ze barbarovi sa zjavil boh za horiacim krikom, nadiktoval mu 10 veci.... a ostatne uz nema ani vyznam komentovat. Naozaj si myslis, ze vedci od cias Hubbla, Einsteina a inych nas klamu?


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (08:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonym snad mi nechces tvrdit, ze veris tomu , ze zem vznikla 4004r. p.n.l. Ussher to vyratal presne podla biblie, tak to je potom exaktna vec.


dana   |   ip:80.242.33   |   2010-07-25  (08:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bohu je jedno, že nejaký pajác postihnutý rozumom v neho verí či neverí. Postihnutie rozumom je druh diagnozy príznačnej v dnešnej dobe.
Bohu je tiež jedno, že nechápeme že môže spojiť bielu s čiernou, ateistu s veriacim, nebo zo zemou, lebo pre Boha je všetko možné a pre človeka to zostane nepochopitelné pre svoje postihnutie rozumom.
Boh nie je pochopitelne dedko kdesi v nebi je to hybatel ktorý je v každom jadre atomu hmoty aj nehmoty od počiatku vesmiru až na jeho koniec.
Pajáci postihnutí rozumom budú si vždy o sebe myslieť aký sú božškí a neopakovatelní, no oni sú len ubožiaci neuvedomujúci si svoju malosť a bezmocnosť v kontexte celého vesmíru.
Admin nezabudni skryť tento príspevok, ako to máš vo zvyku.


dana   |   ip:80.242.33   |   2010-07-25  (09:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ešte som zabudol doplniť že výrok tohoto pajáca a jeho stúpencov na tomto fore je vskutku pravdivý, že len slabí veria v Boha. Silní sú tí čo si myslia že sú silní no oni sú v kontexte nekonečného vesmíru ubohé zrnká prachu ktoré majú rovnaký význam ako odchadzajúce výkaly z našeho tela. Len tie výkaly si o sebe myslia že sú diamanty.
Ktorýsi mudry muž kedysi povedal: viem že nič neviem, tento blbeček v článku si myslí opak, a pajáci mu žerú jeho "odvahu".


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (09:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takze to je dokaz existencie boha, ze sme malicki ako zrnko prachu, vskutku osviezujuce konstatovanie, inak cely vesmir sa sklada z malickych zrniecok prachu zvanych atomy. To na vysvetlenie existencie boha nestaci, ty to dobre vies.


BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-25  (09:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Len ateistické ovce mu to žerú a neuvedomujú si, že sú v podstate obete. Pretože tí naslabší sa najlahšie obrátia.
Stačí aby niečo vypustil niejaký pseudovedec a už dostanú pokrm pre svoj pseudorozum. Slobomurári nato prišli už dávno, stačí získať na svoju stranu ľudí v bielych pláštoch s titulmi a ľudia budú smerovať kam oni budú chcieť, pretože to povedal odborník. Však to musí byť pravda keď to bolo v televízii a povedal to vedec nie? Vedcovi by neuveril len blázon, ale to nevadí, že si to nemôžeme overiť, pravda je to, pretože to povedal odborník.

Staré civilizácie boli na vyššej úrovni než my sme teraz a títo pseudovedci im nikdy nebudú siahať ani po členky.


BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-25  (09:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Staré civilizácie mali iné smerovanie než my, preto boli takí vyspelí. Naši pseudovedci ešte doteraz nevedia pochopiť nič z ich vyspelosti.


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-25  (09:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Giordano Bruno - +17.2.1600

- vedec upálený katolíckou cirkvou za to ,že hľadal pravdu aj keď sa niekomu nehodila. Jeho mučenícka smrť nech je mementom pre nás všetkých, že ľudstvo už nikdy nesmie podľahnúť žiadnemu -izmu.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (09:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takze BOBO my sme obete, lebo verime vedcom. Preco si potom nesadnes do lietadla vytvoreneho teologom a neodletis na iny kontinent? To by si neurobil, aj ked veris tomu, co hlasa. Ale sadnes si radsej do lietadla skonstruovaneho vedcami, ktori pochopili elementarne zakony fyziky, ktore su v okolo nas nemenne. Nespoliehaju sa na ruku boziu, ale na svoje znalosti.


ANONYM   |   ip:95.102.0.   |   2010-07-25  (09:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael
nepleties trocha hrusky z jablkami?


BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-25  (09:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Práve si porovnal neprovnatelné, keďže teológ sa uberá iným smerom a lietadla tým pádom konštruovať nepôjde. Takže konštruovanie nechajme vedcom a náboženstvo teológom. Z toho vyplýva, že vedci nemôžu hovoriť či existuje alebo neexistuje Boh, pretože sa uberajú iným smerom a vedia o tom hov.no. Existenciu Boha nechajme na tých čo sa tým zaoberajú. Pochopil si? Sám si pribil kliniec do truhly, tým predchádzajúcim príspevkom.

Čo hovoríš na globálne oteplovanie?
Keď bola prasacia chrípka dal si sa očkovať, keď to hlásali odborníci?
...

Som zvedavý čo odpovieš.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (10:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonym a v com?


BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-25  (10:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vedu nechajme vedcom a Boha a náboženstvo teológom.


ferko   |   ip:78.99.41.   |   2010-07-25  (10:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hahahahhahahahahhahahaha

Boh nie je pochopitelne dedko kdesi v nebi je to hybatel ktorý je v každom jadre atomu hmoty aj nehmoty od počiatku vesmiru až na jeho koniec.

v kazdom jadre atomu tak to je dobre
uz to chapem tie stare sfanatizovane babky to chapu takto jasneee ved takto im to hovoria aj v kostole ved takto to od zaciatku vsetci tvrdia to nevymysleli az teraz ked by im to davalo aku taku nadej kdeze to uz 2000 rokov tvrdia ze boh je v kazdom jadre atomu a od pociatku vesmiru

dementi keby bolo podla tych co veria v boha tak do vesmiru ani nejdeme

inac vcera som sa vystal a nakreslil som krista do hajzlu neviem teraz ci mam zavolat niekam do vatikanu ze som mal zjavenie asi zavolam mam aj cislo tusim ze 666 666 666 dufam ze to dvihne njaky pedofil s krizikom na krku


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (10:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie nedal som sa ockovat. Ale ak mas na mysli, ze teologovia maju pravo hovorit o nabozenstve, to vitam, nikto im to nebude vycitat. Ale nech sa zaoberaju vykladom biblie formou literarneho kruzku a nepchaju nos tam, comu nerozumeju. To znamena, ze o tom ,aky je vesmir stary, z coho vznikol, nemaju ani potuchy. A tym sa dostavame k tym hruskam a jablckam. Vedci predsa nespochybnuju existenciu boha tym, ze vyvratia nepodarky z biblie. Existencia boha sa spochybnuje sama od seba uz tym, ze je to vyplod nabozenstva. Ak by vedci boli nuteni drzat sa toho, co tam je napisane, uz to nie su vedci, ale teologovia. Takze s tym ovocim opatrne.


joplins   |   ip:95.209.22   |   2010-07-25  (10:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lord x- tak to je sila--- zamyslas sa nad tym co pises??, vek vesmireu je 13,7 miliardy rokov.. a beries to ako holy fakt,,,a ko nieco co je nad slnko jasnejsie a ani okom nemrknes ,ze to tak nemusi byt.. ty nie si vobec tupa ovca co vsetko zere ako z tacky co mu ty sarlatani v bielych plastoch z kazatelni ponuknu... vobec nie...

kto je ovecka.. halooo bee bee..

uplne presne to odmerali ,,, akoze .. jano daj meter a ,, akolko to ma da doska?? ... uplne presne a niet pochyb...

ty kokos.. dohady nad dohady.. ale slepa viera lorda x sa nepoivazuje za vieru lebo to povedali vedci.. a uz je to fakt.. zrazu...

normalne tlak...


joplins   |   ip:95.209.22   |   2010-07-25  (10:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael-- keby vedci citali bilbiu tak by vedeli, ze zem je gulata davno bred Jordanom Brunom a nemuseli zit v tme co im katolicka cirkev tlacila do hlav...

vsetko na co prisli vedci je v biblii uz davno napisane...a vsetko co sme kedy "vymysleli" je len odkukane z prirody.. vsetko tam uz bolo a vdaleko mensom a dokonalejsom prevedeni...

tak sa moc nevychvaluj aky su vedci mudri... nic len plagiatorstvo...


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (10:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vesmir vznikol 4004r. p.n.l. , vyratal to biskup Ussher velmi tazkou metodou, zratal roky uvedene v biblii a vyslo to na chlp presne, dokonca o niekolko storoci to upresnili na nedelu 14 popoludni, tento fakt ako mnoho inych sa dost vazne prebera na renomovanych cirkevnych univerzitach. je to nespochybnitelne, akakolvek odchylka ide na vrub nevedeckosti a bezboznosti. Cirkev vo svojej vedeckosti pokracuje az do takych titernosti, ze napr. Galilei objavil skvrny na Slnku vlastnorucne zostrojenym dalekohladom, ktore cirkev rozhodne poprela s oddovodnenim, ze boh vo svojej dokonalosti, by predsa nepripustil take nieco nedokonale ako skvrny na Slnku. Aj tato vedeckost v podani teologov sa ucila. Skvrny na Slnku bolo tabu na ich skolach. Este nieco k tomu kto sa k akemu ovociu pletie?


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (10:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins, nerad na teba reagujem, ale toto je klamstvo, o Zemi, ze je gulata vedeli stari Greci davno nez spiskali tuto hatlaninu, a nikde sa nepise, ze je gulata, len ze je zavesena, takze to kludne mohla byt ta vasa donedavna vytvorena doska so styrmi rohmi.


qwert   |   ip:88.102.50   |   2010-07-25  (10:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tchetche:Bůh je alfa i omega, počátek i konec..Boha prostě nikdo nestvořil, protože ten už tu byl, je věčný.. Samozřejmě se to nedá nijak vědecky dokázat,je to otázkavíry..
A stejně tak si ale můžeš položit na otázku, kdo stvořil Boha, klást, odkuď se vzala všechna ta hmota před velkým třeskem??


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-07-25  (10:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rozumár vie všetko, aj to povedať, že čo bolo pred veľkým treskom, pred koľkými rokmi, čo spôsobilo ten veľký tresk, keď nebolo ničoho, a ako je to možné, že vznikol vôbec život na tejto Zemi, bez ničoho, nikoho, bez programu, bez Tvorcu-------

A čo dokáže takto postihnutý rozumár, keď už je v úzkych, ziapať a bľačať ako ovca pred porážkou...

Strach z Boha je pre takých obrovský, lebo niekde vnútri, hoci u takých je rozum v prevahe, preráža na povrch, preto to ziapanie a bľačanie, aby to prehlušili, prázdnymi a nič nehoriacimi slovami, ktoré sú im rozsudkom nad sebou samými!
joplins   |   ip:95.209.22   |   2010-07-25  (10:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak citaj rafael........Prvá kniha Samuelova
9 Lebo Pánove sú základy zeme, okruh zeme položil na ne. Nohy nábožných on stráži, hriešnici však zhynú vo tme; nie silou víťazí človek.
Kniha Ester
4 mi oznámil, že po celom okruhu zeme (žije) roztrúsený nepriateľský ľud, ktorý sa drží iných zákonov a počína si proti zvykom všetkých ostatných národov, opovrhuje kráľovskými nariadeniami a svojou odlišnou povahou ruší svornú (jednotu) všetkých národov.
joplins   |   ip:95.209.22   |   2010-07-25  (10:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a este.. 1 Dávidov žalm. Pánova je zem i všetko, čo ju napĺňa, okruh zeme aj tí, čo bývajú na ňom.
31 hrávala som sa na okruhu jeho zeme a moja rozkoš (je byť) medzi synmi ľudskými.
Kniha múdrosti - kapitola 9
9 U teba je múdrosť, ktorá pozná tvoje diela, ktorá bola prítomná, keď si tvoril zemský okruh. Ona vie, čo tvojim očiam lahodí a čo je správne podľa tvojich príkazov. Kniha proroka Izaiáša - kapitola 40
22 On tróni nad okruhom zeme, - jej obyvatelia sú ako kobylky - on rozťahuje sťa závoj nebesá a rozprestiera ich ako obytný stan.
Kniha proroka Daniela - kapitola 3
45 Nech vedia, že ty, Pane, si jediný Boh a si slávny po celom zemskom okruhu."
joplins   |   ip:95.209.22   |   2010-07-25  (10:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  takze "len" zavesena???

mas diery v poznani ale kricis ako holy fakt... keby toto citali "vedci" a keby toto citali katolicky knazi ..mohol Bruno zomreit stastny v starobe....

co ty na to??? ci.......................??????Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-25  (10:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A jéje...! Vy tu ešte stále diskutujete o nesmrteľnosti chrústa? Len si vás dovoľujem ovce upozorniť, že o chvíľu sa máte odobrať na vaše nedeľné zhromažďovacie miesto. Prajem pekný deň!


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (10:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jak citam tak citam gula tam spomenuta nie je. Ono ak ja mam okruh znamych, ale gula z toho nie je a nebude. Je to ako o koze a ja o voze. Kde v biblii je napisane, ze zem je gulata? Este raz, okruh neznamena gulu, ale urcity priestor a ten sa da vytvorit aj na placatej doske, ta totiz mohla v ich ponimani byt okruhla ovalna.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (10:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na to , aby zistili, ze zem je gulata, staci pozorovat Mesiac, vedeli to uz stari Greci.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (10:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cakam stale na ten vycuc z biblie, kde je opisana ako gula, no asi to tam este nestihli dopisat. Tony, bez argumentov ti neostava ako obvykle len vyhrazat sa.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-25  (10:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Za tento geometrický názor by ti kostolní tmári voľakedy dosť nepríjemne podkúrili...


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (10:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako inak to mali pisatelia napisat, bez ohladu aky tvar zeme vyznavali? Ak by verili, ze zem je placata doska, stale je tam priestor na okruh, takze zdovodnenie ako vzdy chyba, nikde, podotykam nikde nie je napisane v biblii, ze Zem je gulata.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (11:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Inak je velmi smutne, ze za tych 1500 rokov prepisovania biblie, to tam doteraz este nikto nevlozil, dalo by jej to aspon trocha pravdivosti na tych bajkach. Ale, co cakat od zadubenych cernoprdelnikov, ktori vo svojej neochvejnej neomylnosti s takym niecim neratali, ze sa to bude dat dokazat aj vedecky, ako kopec inych veci.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-25  (11:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins – Giordano Bruno nebol upálený preto, lebo hovoril, že zem je guľatá, ale preto, že popieral trojjedinosť Boha, náuku o ľudskej duši a chcel prepísať Bibliu. Exkomunikovali ho aj protestantské cirkvi a neprestal z tymito činnosťami (prednášal proti cirkvi na univerzitách) ani po niekoľkych rokoch a mnohych upozorneniach. Tak si ho zobrali na paškal stredoveké súdy. To, že bol upálený za to, že zem je guľatá je slobodomurárska proticirkevná propaganda

kto by bol na mieste pápeža a zodpevedne mal dať najavo, že Bruno učil pravdu, alebo klamstvo, tak ako by sa zachoval ? Bol by ticho, alebo by povedal jasne že učí bludy. Verím, že ak by sa zachoval zodpovedne, tak by vyhlásil pravdu o jeho bludoch a čo sa týka upálenia, to bola bežná stredoveká prax, nebol to výmysel stredovekej cirkvi. A ak ste si nevšimli, časy pokročili – aj vďaka morálnej náuke cirkvi – ani svetská moc, ani cirkev už nie je ako za stredoveku. Slobodomurári nemajú čo na cirkev vyťahovať, tak vyťahujú stredovek, pritom aj za tých časov sa ľudia úmyselne rúhali pred svetskými súdmi, aby sa dostali pred miernejšie cirkevné

Galileo Galilei, propaganda z neho robí tiež obrovského martýra stredovekej cirkvi, pritom dostal obyčajné domáce väzenie, lebo išiel proti jej učeniu.

Ateisti by si mali uvedomiť, že upaľovanie je jedna vec a to, či sa Biblia mýli je druhá vec, treba to oddeľovať... hnutie voľnomyšlienkarov vždy využije
výročie Brunovej smrti na to, aby prezentovalo svoje „pokrokové“ názory.rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (11:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Galileo Galilei nebol sudeny za to, ze tvrdil, Zem sa otaca okolo Slnka, on bol sudeny za ikontinenciu.


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-25  (11:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Giordano_Bruno


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-25  (11:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Azgaroth,

a to stihas robit aj pre SME? Kolko takychto serverov vlastne zastresujes? platia dobre?
no ty si uplny superman. len tvoje prispevky su na spodnej hranici ludskej hranice IQ.
a kolko mas vlastne nickov? 5? 10? 20? 100?


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (11:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No deti moje osprostele, kde to je v bilii, hladate?


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (11:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No deti moje osprostele, kde to je v bilii, hladate?


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-25  (11:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael - ty si uplne duta hlava, ktoru nezaujimaju nejake dejiny, len boj proti Bohu a proti cirkvi. škoda s tebou stracať čas nejakymi reakciami.

Yosarian - pozeram, že najsilnejšim zdrojom ateistov je wikipedia. Kam sa my hrabeme s našou Bibliou?


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (11:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dejiny ma zaujimaju, preto citam aj ine veci okrem biblie, reakcie od teba necakam su plne zloby, fobii, a vymyslenych konspiracii. Zaujimave, ze vo vsetkom vidis konspiracie, len ta najhlavnejsia ti stale unika, viera v boha.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-25  (11:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael, choď s davom, všade hlasaj, že Boh je konšpirácia a slobodomurári sú spasitelia sveta, ktorý nám konečne otvárajú oči, to je tvoja „záslužná činnosť“

To, že Bibliu beriem ako pevný bod neznamená, že nečítam aj niečo iné, ale je toho trocha viac ako stránky www.ateizmus.sk a www.humanizmus.sk Lebo ty nemaš odkiaľ zistiť pravdu, je to len komunistická a postkomunistická propaganda.

Moje reakcie sú plné zloby? Ešte nikdy som nevidela v jednej diskusii toľko útokov – že kresťania sú ovce, hlupáci, vrahovia a neviemčovšetko. tak sa nečuduj, že keď kydáte, reakcie nebudú prave najprijemnejšie. To je prekvapko čo?
BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-25  (11:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael práve si sám priznal, že vedci nie sú 100% dôverihodný zdroj, tým, že si sa nedal očkovať. A čo hovoríš na globálne oteplovanie? Odborníci podla oficialneho vyhlásenia potvrdili, že 9/11 bol teroristický útok, ako sa staviaš k tomuto čo potvrdili vedci?
A takto by sme mohli pokračovať ďalej.

rafael si slobodomurár?


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (11:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aka takze ked sa v niecom mylia, automaticky sa mylia vo vsetkom? Pausalizujes, lebo to znamena, ze ak je neomylny jeden lekar, su neomylni vsetci, alebo naopak. Ja netvrdim, ani vedci to netvrdia, ze maju pravdu vo vsetkom, aspon co sa vesmiru tyka, ale zatahovat do toho ockovanie, je rovnake ovocie, ake si spominal. Takze dost od veci, ak sa myli jedno nabozenstvo, co nie je tazke dokazat, potom sa mylia vsertky? To je taky isty sofizmus, ako si spominal. Nie neverim, ze globalne oteplovanie sposobuje len clovek, on mu len svojou cinnostou napomaha. a co sa tyka vedcov, su taki, ktori su za globalne oteplovanie, aj proti, su taki, ktori su za ockovanie aj proti, ale vedci su za odhadovany vek vesmiru, ale ziaden vedec proti. To je dost zaujimavy fakt.


BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-25  (11:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak si?


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (11:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  TY myslis, ci som slobodomurar, cital som o nich, ale to neznamena, ze nim som. Ty si jehovista? Alebo moslim, alebo krovak? Podla mna je to uplne jedno, ak sa dokazeme zhodnut. My dejinami nehybeme, to co si tu napiseme na tejto stranke nikoho ineho nezaujima, takze mozes spochybnovat, kritizovat, ale nic ine v tom nie je.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-25  (12:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nadhodil som tu do diskusie dve zakladne veci potrebne pri tvorbe a modelovani tohto sveta. delenie, spomenute v zlatom reze a vedomie.
samozrejme nikto na to nezabral.

tak to trochu priblizim.svet vznika odjakziva delenim. je to proces, ktory je od pociatku konstantny, teda nemenny. vznika nim vsetko stale, stale, stale. znamerna to,ze tento svet vznika stale rovnako.

vedomie som spomenul preto, lebo vdaka nemu dokazemem svet modelovat. kazda vec, ktoru clovek vyrobil, vyrobil pomocou vedomia. je to sposob akym vyraba veci. je konstatny rovnako ako delenie, teda nemenny. takto sa teda vo svete modeluju veci.

kedze svet od pociatku nezmenil vzorec svojho vzniku, pytam sa teda, koho vedomie modelovalo veci pred clovekom?

a nehovorte mi,ze ziadne, lebo to je v rozpore s procesom delenia, teda metode rovnakeho postupu pri tvorbe tohto sveta.

tak co ateisti? cakam odborne vysvetlenie.rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (12:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klinec nevies citat?


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (12:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klinec precitaj si knihu Nove zaklady experimentalnej psychologie od Bretislava Kafky.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (12:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klinec a vies co je entropia, ta zasa teiriu o existencii boha vobec nepodporuje.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-25  (12:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael,

neodpovedal si mi. ale to som presne cakal.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-07-25  (12:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  My dejinami nehýbeme? Ozaj? Myslím si, že dejinami hýbe každý z nás, každým slovom, myšlienkou, úkonom, ktorý vykoná, či už na úrovni hmoty, duše, ducha...akí ľudia, taký svet, také počasie, taká vláda...Všetko je našim dielom, či už to dobré alebo to zlé, ktoré ku nám neustále prichádza, ale my máme tu moc to veľakrát pozmeniť, k lepšiemu, k horšiemu, v tom tkvie ta slobodná voľba rozhodnutia, ktoré človek v myšlienkach veľakrát vykoná neraz behom jednej hodiny, a čo potom behom jedného pozemského života...

Tu sa vždy prie akurát tak cirkev a veda a nič viac, teda vždy len tí, ktorí vždy sa mýlili v nejednej veci, a keď boli pri moci, tak to patrične dali aj pocítiť, v každom smere, v každom ohľade, každému, kto sa nechcel im podriadiť, lebo takí vždy ohrozovali ich samých, ich pomýlené výklady Biblie a sveta, ktorým dali prívlastkom neomylné. Preto toľko obetí z radov tých, ktorí nato poukázali, lebo tým ihneď strácala moc jedná a či druhá strana, vždy to tak bolo, stále to tak je, hoci už nedlho...

Rozumný človek, nemyslím tým rozumového, vždy hľadá odpovede na svoje otázky, ktoré ho vždy posunu ďalej, vždy bližšie k Bohu a jeho Pravde, nie k omylom, ktoré mu ponúka cirkev a aj veda vo svojich skostnatených a mŕtvych dogmách a poznatkoch, hoci aj tam bolo to čo dobré, len škoda, že to dobré je opäť prehlušované tým zlým a zavádzajúcim!filip   |   ip:95.103.52   |   2010-07-25  (12:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pasteur by vám tiež porozprával ,ako "vedci a lekárske kapacity "prijali jeho tvrdenie o existencii baktérii. Takých "vedcov " ateisti prečo neoznačujú za tmárov brániacich pokroku?


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (12:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klinec odpovedal som ti hore, ze zlaty rez je vyuzivany aj v stavbach pyramid, ale existenciu boha to nevysvetluje, vedomie si precitaj u psychologov, nie u teologov, a entropiu si nastuduj.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (12:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak vam clovek polozi otazku o tom ,kde je napisane toto a toto, hned zacnete citovat z biblie, tvrdite, ze tam je vsetko, ak chcem dokaz, nastane hlboke ticho. a ked uz argumenty dojdu, zacne prave peklo, o tom, ako svojou nevierou naburavame chod veci, ako popretim boha nahravame satanovi a ine psychedelicke vykriky. To naozaj neviete rozumne diskutovat a aspon zcasti prijat aj nazory, ktore su neodskriepitelne? To sustavne odmietanie novych vedeckych poznatkov je smiesne.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (12:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Povedz Tony jednu jedinu vo vede skostnatenu dogmu, na dogmy su experti cirkevni hodnostari, oni maju vo svojich dogmach take perly ako neomylnost papeza, rodenie z panny, nanebovstupenie Marie. Takze este raz, tie dogmy .


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-25  (12:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael, je čas pochutnať si na dobrom hmotnom obede. Nechajme ovce popásať sa tu na tej ich duchovnej ničote, ktorú im do kalerábov doobeda natlačili pasáci... ee ... pastieri na zhromažďovacích miestach za hlasného hlaholu zvonov, kedy sa normálny človek až strhne či nie je náhodou vyhlásená mobilizácia, alebo sa neblíži povodňová vlna. Dobrú chuť!


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (12:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Azgaroth manzelka ho prave dovara, ja idem spravit chutny rajciakovty salat.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-25  (13:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak tak, chodte papkať, potom kadiť, potom spinkať a duchovne debaty prenechajte vyspelejšim jedincom. Konečne po dlhej dobe rozumny nazor z vašej strany:)


teethe   |   ip:78.141.10   |   2010-07-25  (13:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toto je údajne skutočná otázka, ktorú dostali študenti na Washingtonovej
univerzite ako semestrálnu úlohu. Odpoveď jedného študenta bola natoľko
"hlboká", že sa o ňu s kolegami podelil po internete, vďaka čomu ňou
môžeme
potešiť aj my.

Bonusová otázka: Je Peklo exotermické (vydáva teplo) alebo endotermické
(absorbuje teplo)?

Väčšina študentov založila dôkaz svojho presvedčenia na Boylovom zákone
(hovorí, že plyn sa ochladzuje, keď expanduje, a ohrieva, keď sa stláča)
alebo nejakom jeho variante.

Jeden študent však napísal toto:

Po prvé, musíme zistiť, ako sa hmotnosť Pekla mení s časom.
Potrebujeme poznať rýchlosť, s akou duše do pekla vstupujú, a rýchlosť, s
akou ho opúšťajú. Myslím, že môžeme spoľahlivo predpokladať, že keď sa
duša
dostane do Pekla, už ho neopustí. Žiadne duše teda Peklo neopúšťajú.

Čo sa týka počtu duší, čo do Pekla vstupujú, uvážme rôzne náboženstvá,
ktoré dnes vo svete existujú. Väčšina z nich tvrdí, že ak nepatríte k ich
náboženstvu, dostanete sa do Pekla. Keďže je viac ako jedno takéto
náboženstvo a keďže ľudia nepatria zároveň k viac než jednému náboženstvu,
môžeme predpokladať, že všetky duše idú do Pekla.

Pri súčasnom počte narodení a úmrtí môžeme očakávať, že počet duší v Pekle
rastie exponenciálne. Teraz musíme zvážiť rýchlosť zmeny objemu Pekla,
keďže Boylov zákon hovorí, že teplota a tlak v Pekle ostanú rovnaké iba
vtedy, keď sa Peklo bude zodpovedajúcim spôsobom rozpínať, keď doňho budú
pribúdať duše.
Potom existujú dve možnosti:

1. Ak sa Peklo rozpína pomalšie, ako doňho pribúdajú duše, potom v ňom
teplota a tlak rastú, až kým Peklo nevybuchne.

2. Ak sa Peklo rozpína rýchlejšie, ako je rýchlosť pribúdania duší, tak v
ňom teplota a tlak klesajú, až kým Peklo nezamrzne.

Ktorá možnosť je tá pravá?

Ak príjmeme postulát, ktorý mi povedala Tereza: "V Pekle bude zima, kým sa
s tebou vyspím", a zvážime fakt, že sa so mnou vyspala minulú noc, potom
je
pravdivá možnosť 2 a som si istý, že Peklo je exotermické a už aj
zamrznuté.


Dôsledkom tejto teórie je, že keďže Peklo je zamrznuté, neprijíma už
ďalšie
duše, a ... ostáva iba Nebo, čo dokazuje existenciu božskej bytosti a
vysvetľuje prečo, minulú noc, Tereza stále vzdychala "Ó, Bože."ANONYM   |   ip:95.102.0.   |   2010-07-25  (13:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael
ty nie si slobodomurar ale amin preto tu vsystupjes pod roznimi nickymi a hars tu hru s nami.hru oblbovaca:)))vsimol som si uz davnejsie ze par nickou sa tu vyjadruje dost rovnako a to moze len admin.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (13:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  

Prečo nie som kresťanom

Thursday, 1 October 1998 | Zošity humanistov č. 01

Bertrand Russell

Prednáška 6. marca 1927 v sále obecného domu v Battersea pod záštitou juholondýnskej pobočky Národnej spoločnosti voľnomyšlienkarov

Ako vám už povedal váš predseda, prehovorím dnes večer na tému „Prečo nie som kresťanom“. Nebude pritom asi nijako na škodu, ak si najprv vyjasníme, čo máme na mysli pod pojmom „kresťan“. Tento výraz sa dnes používa vo veľmi voľnom zmysle slova. Niektorým ľuďom úplne stačí, ak sa niekto poctivo snaží viesť poriadny život, aby v ňom už videli kresťana. Predpokladám, že kresťanov v tomto zmysle by sme našli vo všetkých sektách a vyznaniach. Podľa môjho názoru nemožno v tomto zmysle vidieť vlastný význam tohto slova, aj keď len z toho dôvodu, čo by z toho nutne vyplynulo: že sa totiž zrejme nikto, kto nie je kresťanom – teda nijaký budhista, vyznávač Konfucia alebo moslim – nesnaží žiť poctivo. Nepokladám za kresťana každého, čo si dáva za cieľ žiť slušne podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Aby ste mali právo nazývať sa kresťanom, musíte mať do určitej miery definovanú vieru. Ani tento výraz už dnes nemá taký plnokrvný význam, ako mal za čias sv. Augustína a sv. Tomáša Akvinského. Keď vtedy niekto o sebe povedal, že je kresťan, bolo každému jasné, čo má na mysli. Kresťanstvo sa prijímalo ako ucelený súhrn presne formulovaných článkov viery a každej jednej slabike týchto článkov sa verilo celou silou svojho presvedčenia.


Čo je to kresťan?

Teraz to už neplatí. Obsah pojmu kresťanstvo sa rozplýva. Napriek tomu sa domnievam, že existujú dva piliere viery odlišného charakteru, s ktorými sa musí v každom prípade stotožňovať každý, kto sa nazýva kresťanom.

Prvý je povahy dogmatickej – že totiž musíte veriť v boha a v nesmrteľnosť. Ak neveríte jedno alebo druhé, nemôžete sa právom vyhlasovať za kresťana. Po druhé, ako hovorí už samo meno, musíte mať určitú vieru v Krista. Aj moslimovia veria v boha a nesmrteľnosť, ale za kresťanov sa iste nepokladajú. Domnievam sa, že prinajmenšom musíte veriť, že Kristus bol, ak už nie priamo božskej podstaty, tak aspoň ten najlepší a najmúdrejší zo všetkých ľudí. Ak nemienite veriť aspoň toľko, nemáte nijaké právo nazývať sa kresťanom. Pravda, výraz kresťan sa používa aj v iných významoch, napr. vo Whitakerovom almanachu a v iných zemepisných knihách, v ktorých sa obyvateľstvo sveta delí na kresťanov, moslimov, budhistov, fetišistov atď.; v tomto zmysle sme v našich končinách kresťanmi všetci. Ak nás však za kresťanov považujú zemepisné knihy, platí to len v zemepisnom zmysle slova a na tento sa, predpokladám, nemusíme obzerať.

Ak teda chcem odôvodniť, prečo nie som kresťanom, musím odpovedať na dve otázky, ktoré sú svojou povahou odlišné: po prvé, prečo neverím v boha a nesmrteľnosť; po druhé, prečo si myslím, že Kristus nebol tým najlepším a najmúdrejším z ľudí, aj keď mu priznávam mimoriadne vysoký stupeň mravnej dokonalosti.

Sotva by som mohol vychádzať z uvedenej pružnej definície kresťanstva, keby nebolo bývalo úspešného úsilia neveriacich v minulosti. Ako som už povedal, kedysi mal pojem „kresťanstvo“ význam oveľa jednoznačnejší. Zahrnoval v napr. vieru v peklo. Viera vo večný pekelný oheň patrila k základným článkom kresťanskej viery ešte v dobe dosť nedávnej. Vo Veľkej Británii, ako je vám známe, prestala byť základným článkom viery z rozhodnutia Tajnej rady, pričom arcibiskup z Canterbury aj arcibiskup z Yorku (obidvaja členovia Tajnej rady) vyjadrili s týmto rozhodnutím zásadný nesúhlas. Keďže však vo Veľkej Británii rozhodujú aj o náboženských otázkach s konečnou platnosťou parlamentné zákony, podarilo sa Tajnej rade presadiť svoje stanovisko bez ohľadu na názory Ich Cirkevných Milostí a vieru v peklo anglický kresťan už nevyhnutne nemusí vyznávať. Preto ani ja nebudem trvať na tom, že kresťan musí veriť v peklo.


a   |   ip:188.123.1   |   2010-07-25  (13:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To si vyčítal z toho Rallye programu na dohľad nad tovarom na blšom trhu?


ANONYM   |   ip:95.102.0.   |   2010-07-25  (13:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  presne tak admin:Dses kua vychcana


ANONYM   |   ip:95.102.0.   |   2010-07-25  (13:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  len admin nema problem menit ip:)a vkladat prispebvky aj nad ine:)


ANONYM   |   ip:95.102.0.   |   2010-07-25  (13:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  admin soros plati dobre?


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-25  (13:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Russellovci rodina, ktoru radia k iluminatom. Tato rodina vraj založila aj spolok skull and bones a bola činna v pašovani opia a istej činnosti napr. Charles Taze Russel, zakladateľ sekty jehovistov, či Bertrand Russell – známy spisovateľ a „skeptik“, čo sa týka viery v Boha...

Nazor už nech si vytvori každy sam, či je to konšpirácia, alebo nie...filip   |   ip:95.103.52   |   2010-07-25  (13:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vedci v súčastnosti vytvárajú viac dogiem ako náboženstvá. Jedna z najhroznejších je presadzovanie vakcinácie , ako niečoho prospešného.Nedá sa proti nej bojovať argumentami , lebo z nej židácke korporácie urobili dogmu. Vaše mozgy a mozgy vašich detí zasierajú ortuťou a inými jedmi , tak bojujte ďalej proti Bohu a náboženstvám , aby mohli úspešne pokračovať.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (13:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vacsina cirkevnych hodnostarov su pedofili, homosexuali a picibubovia, nazor nech si utvori kazdy sam.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (13:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Filip dogmu v oblasti vesmiru, k veci.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-25  (13:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Väčšina? Rafael, ty už nie si schopny ani sledovať fakty, taky si sfanatizovany...btw. vyzdvihovanie pedofilie medzi kňazmi je podla mna sučasťou tej konšpirácie

Dogmy: napr. vesmir je nekonečny. Ak by aj bol nekonečny, v živote by sme nemohli vedieť, že je, iba by sme mohli povedať, že nie sme schopny najsť jeho koniec, tak je pravdepodobne nekonečny, alebo - veríme, že vesmír je nekonečný, alebo veríme že vesmír nestvoril Boh... alebo viera, že vesmir vznikol zo zrna prachu atd....

rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (13:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Božia existencia

Dostávame sa tak k otázke božej existencie, ktorá je tak široká a závažná, že by som vás tu musel zdržať až do súdneho dňa, keby som sa jej chcel venovať primeraným spôsobom. Budete ma musieť ospravedlniť, ak o nej pojednám len stručne a všeobecne. Ako iste viete, vyhlásila katolícka cirkev za dogmu, že sa existencia boha dá dokázať samotným rozumom. Je to síce čudná dogma, ale je to jedna z katolíckych dogiem. Cirkev bola jedného dňa nútená vyrukovať s touto vecou na verejnosť, pretože si svojho času voľnomyšlienkari navykli hlasne hovoriť o tom, že síce existujú také a onaké dôkazy proti božej existencii, a že tie sa rozumu priam vnucujú, oni sami však vraj dobre vedia, že boh existuje - pre nich je to vec viery. Svoje dôkazy zoširoka rozoberali a odôvodňovali, až katolícka cirkev pocítila, že tomu musí urobiť koniec. Prehlásila teda, že existencia boha sa dá dokázať samotným rozumom. A aby svoje tvrdenie o niečo oprela, musela vystúpiť s určitými dôkazmi, lepšie povedané s tým, čo za dôkazy pokladala.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (13:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mila LenkaB, to, ze vesnir je nekonecny nie je dogma, nastuduj si to slovo, lebo taras, a nastuduj si vedecke teorie hovoriace o vzniku vesmiru, rozpinani a nekonecnosti, s dogmami si to pleties.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (13:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takze ako je to s tym rozumom mili veriaci, zrazu musite pouzit rozum, aby ste uverili v boha.


stribi   |   ip:95.103.23   |   2010-07-25  (13:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na týchto diskusiách je najúžasnejšie to že niekde na druhom konci zemegule sa ľudia na ich dolezite.xy hádajú o existencii hinduistického boha s ateistami a o tom ako je ich boh jedinečný a jediný správny, a ostatný sú vymyslený, citujú zo svojich svätých knižiek, niekde inde sa zase hádajú moslimy s ateistami že ten ich boh je jediný správny a ostatný sú vymyslený a falošný a podopierajú to samozrejme citátmi zo svojej svätej knihy. atď, atď. A to je na tomto celom tá najsmiešnejšia a zároveň najsmutnejšia vec.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (13:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stribi veru , veru tak.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (13:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Nedostatky Kristovho učenia

Uznal som úplne veľkosť uvedených zásad, no teraz pristúpme k určitým momentom, pri ktorých podľa môjho názoru nemožno priznať Kristovi, ako nám ho líčia evanjeliá, ani najvyššiu múdrosť, ani zvrchovanú dobrotu. A dovoľte mi poznamenať, že sa týmto problémom nezaoberám historicky. Z historického hľadiska je totiž dosť pochybné, či Kristus vôbec kedy existoval, a keď áno, aj tak o ňom nič nevieme, takže historický aspekt tejto otázky, ostatne veľmi komplikovaný, úplne vynechávam. Budem sa zaoberať Kristom tak, ako sa javí v evanjeliách a prijímajúc novozákonné rozprávanie tak, ako sa podáva. Nuž a tam sa človek stretne so všeličím, čo nepôsobí dojmom veľkej múdrosti.

Predovšetkým sa Kristus s istotou domnieval, že k jeho druhému príchodu na svet v oblakoch slávy dôjde skôr, ako umrú všetci ľudia, ktorí vtedy žili. Dokazuje to celý rad citátov. Kristus napr. hovorí svojim učeníkom: „Nebudete hotoví s izraelskými mestami, (= nepochodíte ich všetky), kým nepríde Syn človeka“ (Mt 10,23). Alebo na inom mieste: „Niektorí z tých, čo tu stoja, neokúsia smrť, kým neuvidia Syna človeka ako prichádza vo svojom kráľovstve.“ (Mt 16,28). Aj na iných miestach je celkom jasne zrejmá jeho viera, že sa po druhý raz vráti na svet ešte za života svojich súčasníkov. To verili aj jeho prví nasledovníci a zakladalo sa na tom mnohé jeho mravné ponaučenie. Keď hovorieval „Nestarajte sa o zajtrajšok“ a iné podobné veci, činil tak často preto, lebo sa nazdával, že čas jeho druhého príchodu na svet nastane veľmi skoro a že teda veľmi málo záleží na všetkých našich každodenných starostiach. Sám som sa ostatne stretol s kresťanmi, ktorí naozaj verili, že Kristov druhý príchod je predo dverami. Poznal som farára, ktorý oznámil svojim farníkom, že sa Kristov druhý príchod už bezprostredne priblížil a náramne ich tým vydesil; všetci sa však uspokojili, keď ho videli, ako si na záhrade vysadzuje stromčeky. Prví kresťania však tomu verili z hĺbky srdca a niečo také, ako sadiť stromčeky v záhrade, nerobili, lebo prebrali od Krista vieru, že sa jeho druhý príchod neodvratne blíži. Je jasné, že v tomto smere nebol Kristus ani zďaleka taký múdry, ako boli niektorí iní ľudia a na každý pád mu chýbala zvrchovaná múdrosť.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (13:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vidite mile ovecky, cakate uz 2000 rokov a nic, nepripada vam to trocha uletene, Ako v tej pesnicke od Zbirku, Nechodi, stale nechodi.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-25  (14:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Preto hovorim, že tieto debaty su uplne zbytočne. Snad len:

SPOLU S BOHOM SI VYBERAŠ AJ SVOJ OSUD.

Každy mame svoju vieru, aj ateisti, len si to nechcu priznať - možno tvoju vieru v napr. nekonečnosť vesmiru alebo "zrno prachu, tresk atd" ty nenazyvaš dogmou, ale je to len viera. Na to, že kresťanstvo je pravym naboženstvom je veľa dôkazov, stači otvoriť oči. Je len jeden stvoriteľ a jedno učenie od Boha. To, čomu kto uveri je jeho osobna vec

Btw. stribi - hinduistické božstvá majú po 8 rúk a zabíjajú nepriateľov mačetami. Allah nazyva ostatnych neveriacimi psami a kaže ich pozabijať, zo židovstva sa po odmietnuti Krista a spisani talmudu stala divna, dosť antikresťanska sekta, všetko služi satanovi na oklamanie človeka. Stači sa pozrieť, čo najviac nenavidia uctievači zla - nepouživaju preškrtnutu davidovu hviezdu, ani polmesiac, ani šivu, použivaju obrateny križ a najviac nenavidia kresťanstvo - ateisti detto...Ked poviem niečo judaizmus, alebo na moslimov - tuto rafael ma nazve rasistom a xenofobom, ale na kresťanov kyda tak, že sa až rozum zastavuje...dosť podozrive


BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-25  (14:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael dobre platí Soroš?


BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-25  (14:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Viete čo je najkomickejšie?
Najväčší klamári, zlodeji a podvodníci vlastnia a podporujú humanistické a charitatívne organizácie.
A rovnako najväčší rasisti pre ktorých sú nežidia dobytok vlastnia a podporujú organizácie ktoré sa zaoberajú diskrimináciou, rasizmom, xenofóbiou a homofóbiou.

Vtipné že?


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (14:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB to nie je nenavist, pre mna su totiz veriaci vsetci rovnaki, bez ohladu aku pitomost vyznavaju, to je len tvoja utkvela predstava.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (14:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB to nie je nenavist, pre mna su totiz veriaci vsetci rovnaki, bez ohladu aku pitomost vyznavaju, to je len tvoja utkvela predstava.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (14:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bobo najrasistickejsia najxenofobnejsia kniha vstekych cias je prave ta najrozsirenejsia. Stale tvrdim, napisat ju teraz a vydat autor by sedel vo vazeni.


LordX   |   ip:78.99.106   |   2010-07-25  (14:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB - "Zase som sa pobavila, vedci sa nevedia presne dohodnuť, čo bolo pred 300 rokmi, dokonca ani v minulom storočí, ale podľa Lord X s určitosťou vedia povedať, čo bolo pred 14 miliardami rokov. A LordX si naivne mysli, že jeho viera, ktoru mu podsuvaju a on ju nekriticky prijma, lebo tým vzorcom ani za prd nerozumie a ešte sa tvári premúdrelo, lebo pravdivosť toho celeho potvrdzuju vyskumy a vzorce exkluzivne uverejnene na wikipedii alebo v Novom čase. LordX zamysli sa, kto je tu ovca..."

Preco predpokladas ze tomu nerozumiem? Lebo tomu ty nerozumies? Astronomia je nahodou moje hobby :P Tak sa ta este raz pytam, ako vyvratis dokazy v clanku? WMAP, Hubblova konstanta...

Zaujimave ze ty ma nazyvas ovcou, ked veris vsetkemu co sa pise v nejakych nabozenskych spisoch starych semitskych kmenov, a svoju absenciu dokazov a slepu naivitu este povysujes na “vieru“ a nazyvas cnostou. Ja sa nebojim povedat, ze nieco neviem, alebo ludstvo este nevie (nevieme toho este vela), ale tebe je vsetko jasne, lebo sa to pise v biblii, a pochybovat alebo hladat alternativny vyklad je predsa hereza..

"pozeram, že najsilnejšim zdrojom ateistov je wikipedia. Kam sa my hrabeme s našou Bibliou?"

Co je zle na Wikipedii? Je to velmi objektivny zdroj informacii, hlavne v exaktnych vedach. Tam sa blbost dlho neudrzi a vsade su referencie a zdroje na vedecke prace. Novy Cas s nou neporovnavaj, to je uplne odveci. Biblia nie je vedecka ale nabozenska kniha pisana pre jednoduchych ludi.

"Čo hovoríš na globálne oteplovanie?"

Globalne klimaticke zmeny (oteplovanie je nepresne) sa diali aj v minulosti a budu sa aj v buducnosti, otazne je aky vplyv ma na tieto deje clovek, ktory vykonal dost vyznamne zasahy do prirody. To neviem presne povedat, nie som klimatolog, a myslim ze ani vedci nie su celkom dohodnuti, nie? Co to ma spolocne s temou?

"Keď bola prasacia chrípka dal si sa očkovať, keď to hlásali odborníci?"

Odbornici nerobili ziadnu paniku a neodporucali povinne ockovanie, pri nakupe obrovskeho mnozstva vakcin zauradovala hlavne farmaceuticka lobby a politika. Odbornici presadzovali dobrovolne ockovanie a odporucali to hlavne rizikovym skupinam - na tom nevidim nic zle. Hlavne zo zaciatku nikto nemohol vediet ci sa situacia nakoniec nevyvinie horsie, a mat v zasobe nejake vakciny je standardny postup. Ockovat som sa nedal, nevidel som dostatocny dovod na takyto zasah do organizmu.

joplins - "uplne presne to odmerali ,,, akoze .. jano daj meter a ,, akolko to ma da doska?? ... uplne presne a niet pochyb..."

Tam mas v clanku napisane ako to odmerali. Spochybnujes ich metodiku? Ci nechapes?

"Odborníci podla oficialneho vyhlásenia potvrdili, že 9/11 bol teroristický útok, ako sa staviaš k tomuto čo potvrdili vedci?"

Utok bol asi organizovany a uskutocneny s pomocou a vedomim USA (false flag). Ale nemam na to az tak vyhraneny nazor, velmi som to neskumal..

klinec - "vedomie som spomenul preto, lebo vdaka nemu dokazemem svet modelovat. kazda vec, ktoru clovek vyrobil, vyrobil pomocou vedomia. je to sposob akym vyraba veci. je konstatny rovnako ako delenie, teda nemenny. takto sa teda vo svete modeluju veci.

kedze svet od pociatku nezmenil vzorec svojho vzniku, pytam sa teda, koho vedomie modelovalo veci pred clovekom?

a nehovorte mi,ze ziadne, lebo to je v rozpore s procesom delenia, teda metode rovnakeho postupu pri tvorbe tohto sveta."

Kazda vec ktoru CLOVEK vyrobil vyrobil pomocou vedomia, to ano. Ale nie kazda vec ktora existuje bola vyrobena clovekom, teda pomocou vedomia - existuju aj veci ktore clovek nevyrobil, tie samozrejme nemuseli vzniknut procesom vyzadujucim vedomie. Cela priroda predsa funguje bez zasahov vedomia.
Co myslis pod pojmom “proces delenia”? Preco by vznik veci procesom bez ucasti vedomia bol v rozpore s "procesom delenia”? Veci sa predsa mozu delit a delia aj bez ucasti vedomia.


tchetche   |   ip:85.248.42   |   2010-07-25  (14:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  qwert:
práve preto neuznávam ani jednu cestu za 100%-nú vec, beriem to len ako poznatky, ktoré postupom času triedim a na základe toho sa sám vyvíjam. A keďže nie som povinný jednostrannosti, tak som v celej záležitosti ako pozorovateľ.


BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-25  (14:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael utvrdil som sa v tom čo som o tebe predpokladal.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (14:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To ma tesi, lebo da to dost velku namahu vyzerat tak ako ty predpokladas.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (14:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Snad mi nechces tvrdit, ze biblia je synonymom lasky a dobroty, to srandujes?


BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-25  (14:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Soroš určite neľutuje tú vloženú invetíciu.


LordX   |   ip:78.99.106   |   2010-07-25  (14:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenka - ktory vedec kedy povedal ze vesmit je nekonecny? To nie je ziadna "vedecka dogma". Kozmologovia su toho nazoru ze je konecny a neohraniceny (ako povrch gule).


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-25  (14:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bobo - aj ja...

Ti, čo nie ste schopni vidieť v naboženstve nič mystické, skuste uvažovať inak: naša Europska kultura a civilizácia bola po dlhe storočia založena na kresťanstve, naše umenie bolo kresťanské, sviatky, morálne hodnoty, proste všetko. Komu to zrazu začalo vadiť a kto začal na to vynakladať obrovské finančné a iné úsilie, aby toto zničil? Myslite, že za tym naozaj nikto nestoji a o nič mu nejde - že to je len "prirodzeny vyvoj"?

Znamy je aj vyrok, že v politike sa nič nedeje len tak, nebudte naivny a sledujte suvislosti


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (14:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  BOBO nepredpokladal som, ze si taky trapny. Uz len to meno ked pocujem, tak je mi zle, ver mi, Soros ma neplati. Je to moje presvedcenie, rovnake ako tvoje, nic ine v ton nehladaj.


filip   |   ip:95.103.52   |   2010-07-25  (14:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael -Všetci veriaci sú pre teba rovnakí , ale keď pozriem tvoje staršie príspevky , tak občas utrúsiš , ako veľmi sa tu krivdí židom.Aspoň jedna skupina ti je sympatická.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (14:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako vzdy, argumenty dosli, zasa len osocovanie, urazky, nic ine, fakty nikde, ak nieco spochybnime, ticho, odklon od danej temy, zasa urazky, vyhrazanie, zidia, slobodomurari, a neviem, co este. Vas kto plati? Vatikan,alebo nejaki nabozenskii fanatici?


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (14:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kde som to napisal Filip?


BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-25  (14:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kamuflovanie a protiútok, pekne na odvrátenie pozornosti :)


BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-25  (14:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a nasmerovanie iným smerom :)


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (14:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To je len z vasej strany ja som odpovedal, odpovedz ty svoje dovody


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-25  (14:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak a som späť! Najedený, vyspatý i vykadený - to je základ nedeľného dňa. Moja odpoveď kostolnej ovci s visačkou Lienka Bé na jej poznámku spred dvoch hodín je "grg" a "prd" (tej druhej citoslovci sa hovorí aj "dych pána slabých ľudí). No a po vyčerpávajúcej adekvátnej odpovedi duchovnej intelektuálke sa pýtam: zmeškal so tu niečo, alebo "na duchárskom fronte nič nového"?


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-25  (14:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael-napisal si to v prispevku vyššie. Ked som povedala, že som proti diskriminácii a nech sa rovnako zaobchádza aj s judaizmom, sionizmom a islamom, označil si ma za xenofoba a rasistu. Dalej nechce sa mi to vyhladavať, ale napr. ked si z ničoho nič porovnával exaktnosť dôkazov evolúcie s exaktnosťou dôkazov pre holokaust atd., je toho dosť. Ty maš jedineho najväčšieho nepriateľa - každemu to musi byť jasne.

LordX - takže Biblia je pisana pre jednoduchych ľudi. Vedecke veci su pisane pre zložitych ľudi. Nie je to zámerom, že je to písané tak komplikovane, aby tomu nikto nerozumel? Pravda je väčšinou vždy jednoduchá...

"Kozmologovia su toho nazoru ze je konecny a neohraniceny (ako povrch gule)."

Aha, takže teraz už „našli koniec vesmiru". A kde? Ako? Ale nedavaj mi tu ničnehovoriace vzorce z „vedeckej“ wikipedie, lebo „astronomia je tvoje hobby“

ANONYM   |   ip:178.41.12   |   2010-07-25  (15:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Azgaroth
nic si nezmeskal ale to vies velmi dobre lebo si tu bol stale len pod inym nikom to mam z relly a blsaku:)hlavne je hrat dalej tu svoju ulohu admin ze,ked tak dobre plati soros ten silny ujko :Djarmila   |   ip:89.173.33   |   2010-07-25  (15:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenka,s ludmi typu rafael sa nedohadas. Myslia, ze my verime v akehosi deduska co sedi na oblaciku. Ale to nieje Boh. Je zbytocne hadat sa na tomto fore, tych ludi nepresvedcis. Nechaj ich nech si ziju vo svojej iluzii ze su len kopa hmoty. Zameraj sa radsej na ine stranky.
Je rozdiel verit a vediet. Ti, co naozaj chcu, dokaz dostanu. No k tomu je treba pokora a nie pycha. A nieje potrebne patrit do nejakej cirkvi, lebo aj tam je vela pychy, a tuzby po moci.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (15:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB, klames,.nic take som nepovedal pre mna je kazde aj zidovske rovnako usmevne.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-25  (15:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jarmila, maš pravdu, su zaseknuti, ale možno keď si to prečíta také debilátko ako napr. stribíček, tak sa mu otvoria oči.:)))))))

No, zatiaľ ma to celkom bavi,lebo pomaly zisťuju, že oni sami taki arogantni a pyšni nemaju nič ine, iba svoju vieru založenu na vzorcoch z wiki a dristoch ujov, čo vyzeraju ako ľudoopi


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (15:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenka ak nieco povies tak to musis niecim dolozit, ale ako obvykle,vymyslas si


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-25  (15:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenka: Ja som proti diskriminácii. Som tiež za zákaz nebezpečného náboženského fundamentalizmu – sionizmu, ktorý je masívne propagovaný a presadzovania nebezpečného moslimského fundamentalizmu v krajinách, kde žijú pôvodný Európania.

Čítajte viac: http://dolezite.sk/Len_slabi_ludia_veria_v_Boha_110.html#ixzz0uhb2i5wR

Rafael: nabuduce, ked budeme kritizovat vieru, musime skritizovat vsetkych milion nabozenstiev, ktore si clovek vytvoril, lebo urcity zidofobni, rasisticki jedinci nevedia prehryznut svoje fobie a filie.

Čítajte viac: http://dolezite.sk/Len_slabi_ludia_veria_v_Boha_110.html#ixzz0uhb7EFyh

opäť, ako obvykle, zavádzaš a klameš, to je zrejme tvoja pracovná metódaYosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-25  (16:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jan Hus


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (16:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenka klames ten prvy odstavec som nepisal a ten druhy nedokazuje zidofiliu


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-25  (16:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  +1415 ,justične zavraždený katolíkmi .
stribi   |   ip:95.103.23   |   2010-07-25  (16:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB ty máš panický strach z toho že sa ti ten tvoj kresťanský svet rozpadne. Čoho sa tak bojíš? veď ten tvoj boh je všemohúci. Utekaj pre bibliu a čítaj ju pozornejšie, veď jemu nerobí problém vyhubiť celé národy, ženy, deti, státisíce ľudí, prečo sa tak bojíš zopár židov a moslimov, veď tvoj boh ich môže zrovnať so zemou v sekunde. Veď ty veríš v toho najbohovskejšieho boha, tak načo ten strach?
Btw. Lenka hinduistický bohovia majú 8 rúk a zabíjajú nepriatelov mačetami? to znamená že existujú? Alah nazýva ostatných neveriacich psami? to znamé že existuje? Takže ty pripúšťaš existenciu aj ďalších bohov?


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-25  (16:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  5.prikázanie : nezabiješ!!


stribi   |   ip:95.103.23   |   2010-07-25  (16:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB že zaseknutý :DDDDD a vy tu citujete dvetisíc rokov starú knihu, ktorá bola napísaná ako alegorická literatúra :DDDDD aaaach ty sliepočka, padaj k šporáku a hrncom.


filip   |   ip:95.103.52   |   2010-07-25  (16:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Obete vakcín, chemoterapie a " vedeckej" medicíny , chránenej dogmatizmom spomente tiež. Nezabudnite manželky a dcéry zaočkovať proti rakovine krčka maternice a uistite ich o správnosti. Veď to neodporúčajú cirkevní tmári ,ale "vedci". Rozum musí dôverovať vede , nie tmárom.


RealSculduggery   |   ip:178.41.12   |   2010-07-25  (16:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Najlepsi sposob, ako si podrobit ineho cloveka je zastrasit ho nejakou vyssou mocou a vyrobit strach. Ved co ked je to tak a ja sa nedostanem do neba ? Tento model sa pouziva vo vsetkych nabozenstvach a od pociatku vekov. Najvyssi sluzobnici napr. papez, su najblizsie k svojim bozstvam. Ak by oni verili v jeho existenciu a robili by to, co robia, vedeli by, ze za svoje skutky by sa uz davno skvarili v pekle. A teda ako je to mozne, ze sa neboja toho pekla a neziju podla prikazani ? Ved za skutky zotrocovania ludi a deti na pracu bez mzdy, zneuzivania deti, prostitucia, predaj bieleho mäsa, mamutie podniky, ktore nemusia platit dane a dalsich tisic hrdelnych hriechov. Ano, robia to aj ateisti, ale preco to robia veriaci ? Uz sa neboja pekla a zatratenia a co ja viem este coho ? Alebo maju dohodu s bohom, ze oni to robit mozu ? Mozu zasievat zlo, upalovat nevhodnych ludi, ktori odhaluju ich cierne duse, nicit cele rodiny a vnucovat im imaginarny svet, v ktorom je jedina povinnost sa stat chudobnym a modlit sa k svojim svätostiam a odovzdat im cely svoj majetok ?

Nie, dakujem.

Ateista nemoze presvedcit veriaceho o opaku, lebo ta slepa viera je tak hlboko v mysli, ze nieje v nej miesta na ine nazory.
Veriaci sa stava ateistom az po vytriezveni, ked skonci v chudobe a sam, alebo po osobnej tragedii, kedy zisti, ze ten sväty mu odmietol pomoct, napriek tomu, ze mu zasvätil cely zivot. Ved ako mu moze pomoct to, co nieje.Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-25  (16:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Alebo ho zabili ilumináti, sú za tým slobodomurári, ach nie asi židia, nie, nie určite ilumináti.
Rímsko -katolícka cirkev je tou najväčšou spodinou, úbohým prospechárskym kriminálnym bahnom, tohto sveta, kto to ešte nepochopil tak nosí klapky na očiach. Žiaľ tu už reformácia nejakým Oravcom... nepomôže, história nám odkrýva zverstvá páchané touto inštitúciou. Ak každý súdny a morálny človek musí odsúdiť fašizmus,komunizmus..... ,tak treba odsúdiť aj historické zlo páchané touto inštitúciou, cez križiacké výpravy, tridsaťročnou vojnou, podporovaním otroctva a feudalizmu, ikvizície, tmárstvo ...., je to morálne bahno chce sa mi s toho zvracať a táto inštitúcia nám ide kázať čo je morálne, veď to je šialenstvo.
Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-25  (16:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  filip -je úplne jedno kto pácha zlo , každé zlo páchané hocikde,hocikedy a hocikým trba pomenovať a odsúdiť.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-25  (16:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na chvíľu sa vzdialim. Ovečky, buďte zatiaľ dobré a učkajte sa, aby ste neboli naivné a hlúpučké.


filip   |   ip:95.103.52   |   2010-07-25  (16:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ide predsa o to , či dôverovať tmárom ,alebo vedcom. Ktorým vedcom teda áno a ktorým nie ?


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-25  (16:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yosarian, si odporný kydač klamár a demagóg. Nevieš o čom rozprávaš, mali by ťa dať do zvieracej kazajky, lebo si nebezpečný pre spoločnosť. Takato nenavisť ku kresťanstvu a zaslepenosť nie je normalna. Je mi z teba zle

Rafael – ten prvy prispevok som pisala ja

Stribi – ty padaj do svojej dielničky, opraviť si hračky
mkultra   |   ip:78.98.229   |   2010-07-25  (16:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Podľa mňa viacej ľudí zo strachu v Boha neverí ako opačne.
Ja verím v Boha z vďačnosti, som vďačný, že môžem žiť v tak krásnom svete. Škoda, že to veľa ľudí nevie doceniť.
Taktiež som veľmi poctený tým, že som sa narodil do obdobia okolo 2012, toľko ľudí v dávnej minulosti fantazírovalo o tomto dátume a my to zažijeme na sebe. Niečo sa určite stane, pretože aj kebyže príroda nepripraví nejaké divadlo, tak ilumináti určite nejakú manipuláciu majú v pláne. Ale hlavne cítim v kostiach, že sa blíži naprosto bezprecedentné víťazstvo ľudskej rasy!
Babylon konečne padne


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-25  (16:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Azgaroth....- nehnevajte sa , ale tvoj primitívn slovník a vyjadrenia na stranu veriacich,svedčia o tvojej nízkej mentálnej úrovni EQ. Je úplne jedno či je človek veriaci, alebo neveriaci,každý si zaslúži úctu a rešpekt, človeka treba súdiť podľa činou a nie podľa toho aké "tričko" nosí, si iba naškodu.


stribi   |   ip:95.103.23   |   2010-07-25  (16:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenôčka sliepočka takto sa do nebíčka nedostaneš! Nakolená a 10x očenáš!


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-25  (16:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  že ťa ešte bavi opakovať stokrat ten isty vtip, ale mňa to už čitať nebavi, nemam na teba čas, idem sa chystať do kostola


filip   |   ip:95.103.52   |   2010-07-25  (16:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čo poradíte tomu , kto by sa chcel pridať ku vám ctiteľom rozumu a vedy , ako rozdeľovať tých vedcov , ktorým veriť a ktorým nie? Je vás tu toľko riadiacich sa len rozumom a vedou , tak by odpoveď nemala byť problém.


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-25  (16:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to lenkaB, v čom konkrétne som klamal. Ja odsudzujem každé zlo páchané kýmkoľvek, fašizmus,komunizmus,náb.tmárstvo, ...... samozrejme aj Izraelskú


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-25  (16:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  politiku voči Palestíncom, ja s týmnemám problém, nenosím žiadne okuliare, iba vravím pravdu, ak sa Ťa to dotklo, čo už, pravda niekedy bolí, veď preto je to pravda.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (17:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Filip to,co pises je demagogia. Ked pojdes k lekarovi,tak si vyberies radsej teologa,alebo odbornika,nezamienaj politicku a financnu loby za vedcov.


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-25  (17:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Koľko krát cirkev porušila 5.božie prikázanie nezabiješ? státisícekrát!


stribi   |   ip:95.103.23   |   2010-07-25  (17:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenka, ty si začala, ja som sa ťa niečo slušne pýtal, Keď ti však dojdu argumenty začneš urážať, dokonca si začala urážať ľudí nielen kvôli ich názorom ale aj výzoru, a to je úbohé. Takže tak.


BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-25  (17:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sú dva tipy protikresťanských diskutérov:
Zmanipulované zaslepené ovce, ktoré slúžia ako užitoční idioti a platení diskutéri zo sorošových fondov.
Takže každý protikresťanský diskutér je z jednej z tých skupín.
Je zaujimavé že tí "otroci rozumu" nepochopili ešte stále prečo náboženskí založení ľudia podporujú ateizmus. Veď to ide proti logike. "Otroci rozumu" asi nakoniec toho rozumu moc nepobrali.


BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-25  (17:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vedu nechajme vedcom a Boha a náboženstvo teológom.


filip   |   ip:95.103.52   |   2010-07-25  (17:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veď práve o očkovaní sa nemôžem radiť s teologom. Poraď s ktorým vedcom by sa dalo v tejto otázke? Ich štúdie nerobia lobisti , ale vedci!


BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-25  (17:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A už tu niekto spomínal, že ateisti Boha a náboženstvo neriešia, pretože v Boha neveria a náboženstvo ich nezaujíma. Podstata je pravdivá, takže prečo tunajší ateisti riešia Boha a okydávajú len kresťanské náboženstvo? Ale iné nemenované rasistické náboženstvo je v ich očiach super?


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-25  (17:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yosarian - ty sa v prvom rade spamätaj čo rozpravaš a ako podnecuješ nenavisť voči niečomu, čo si to ani najmenej nezasluži - nenavisť voči Kristovi.

Keď Richard Levie srdce bojoval v križiackych výpravách, zrejme treba zničiť celé anglicko..to je veľmi nebezpečna logika hodna jedine primitíva.

čo to dobré, čo cirkev urobila? a bolo toho oveľa viac ako toho zlého, to zabednenci ako ty nie su schopni vidieť, furt budu len nenavistne utočiť, aj keby neviem aké fakty som predložila. Si hlupák na n-tu, neschopní rozumného vyhodnocovania. Prečo tak nenávidíš cirkev, čo ti robí? Ja idem zachviľu do kostola a tešim sa na to. A čitam tu tieto nenavistne kydy, tak mi je zle

Yosarian - priznaj sa, že si žid a nenavidiš kresťanstvo, bud aspon trocha čestny, ked už nič ine
filip   |   ip:95.103.52   |   2010-07-25  (17:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yosarian - Pre tvoj vyvolený národ je porušovanie tohto prikázania rutina. To ty asi nespomenieš , aj keď píšeš ,že treba odsúdiť každé zlo.


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-25  (17:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bobo aj Ján HUS,Giordano Bruno boli platený, jedine kto je tu zmanipulovaný svojou ideológiou si ty, žiadná ideológia nemá rada pravdu, pretože pravda skôr či neskôr zloží každú ideológiu, ak sa bojíš pravdy, je to tvoj problém, ale prosím ťa neurážaj, že ľudia ,ktorý majú svoj názor, śu nekim platený,... ja rešpektujem veriacich, neznášam hlúpich a arogantných "ateistov" a človeka nesúdim podľa toho ,aké tričko nosí, ale podľa jeho skutkov. Premňazamňa nech verí v čiernu mačku a bieleho kocúra,to je jedno.


BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-25  (17:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "bud aspon trocha čestny"
To je u nich urážka slovo čestnosť


filip   |   ip:95.103.52   |   2010-07-25  (17:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yosarian - Azgarotha môžeš ako admin stopnúť , ak ti vadí.


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-25  (17:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  filip nie som žid, niektorý židia ma považujú za antisemitu,lebo im stále poviem pravdu, ako vám.Bohužiaľ pre vás, nepodlieham žiadnej ideológii,iba vraví pravdu, samozrejme sa môžem mýliť, ak som sa mýlil tak mi povedz v čom,v ikvizícii,vojnách,husovi,brunovi,tmárstve v čom budte konkrétny?, no aj tak veľkú šancu Vám nedávam,lebo bojovať proti pravde sa nedá, je to boj s vopred prehratým koncom.


RealSculduggery   |   ip:178.41.12   |   2010-07-25  (17:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenka, ak by si mala tu moc, kludne by si upalovala tych co hovoria inou recou ako ty ? Tvoja nenavist k inym je taka silna, ze by si tu hranicu kludne zapalila ?GOOGLEKNAZ   |   ip:85.248.42   |   2010-07-25  (17:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  POVODNE SA VOLAL JESOS KRISTOS A ZABYL SVOJHO BRATA LEBO NARODU PREZRADIL JEHO HRIECHY A LUDIA MU PRESTALY VERIT,ZE JE BOZIM SYNOM.ZIADNE KRIZOVANIE SA NEDIALO.ODTALI MU HLAVU ZA VRAZDU A KLAMSTVO.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (17:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pochopte konecne, ze ateizmus nie je za ziadne nabozenstvo,nema ziadne oblubene,ani meoblubene a ten sorosizmus v podani BOBA je trapny. Ja tiez mozem obvinovat veriacich, ale nerobim to, myslim si totiz, ze su malo presvedcivi a nepoznajuci historiu, vedu a ine veci. Takze by ich nikto nenajal.


BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-25  (17:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yosarian, že ľudia ktorí majú svoj názor? Ovciam je názor na vec podsúvaný, takže vlastný názor nemajú a platení diskutéri presadzujú názor toho kto ich platí, takže tiež nemajú svoj názor.
Použi iný argument.

Sme na tom podobne, rešpektujem ateistov ale neznášam hlúpich arogantných ateistov, ktorí majú prázdnu hlavu a tvária sa ako najväčší mudrci.

Moja ideológia je založená na pravde ;-) moje názory sú objektívne a vždy založené na pravde a faktoch.


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-25  (17:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to LenkaB ak bysom rozmýšlal tvojou logikou tak ani fašizmus nebol taký zlý priniesol tiež veľa pozitívneho,ani Komunizmus nebol zlý, tam bolotiež niečo pozitívne, je to iba úskoprsé vydenie ľudí podliehajúci ideológii,žiadná z ideológii nemá rada pravdu!


BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-25  (17:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael dotkol som sa citlivého miesta?


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-25  (17:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to BOBO iba toleranciou založenou na pravde sa môže spoločnosť zdravo vyvýjať.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-07-25  (17:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale áno, ateizmus je tiež náboženstvo v podstate, kde na jeho čele stojí neobmedzená nadvláda rozumu, teda úplná obmedzenosť skutočného videnia a poznania!


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (17:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ohovaranie, nic ine,nemas dokazy,ale to je typicke,mate to totiz v DNA,len vieru,dokazy ziadne,len vykonstruovane obvinenia, ktore maju zakryt vase fobie. Nemam vobec dojem, ze by cokolvek, co som napisal,dalo dovod verit takym dristom.Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-25  (17:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tony ešte raz:
Rímsko -katolícka cirkev je tou najväčšou spodinou, úbohým prospechárskym kriminálnym bahnom, tohto sveta, kto to ešte nepochopil tak nosí klapky na očiach. Žiaľ tu už reformácia nejakým Oravcom... nepomôže, história nám odkrýva zverstvá páchané touto inštitúciou. Ak každý súdny a morálny človek musí odsúdiť fašizmus,komunizmus..... ,tak treba odsúdiť aj historické zlo páchané touto inštitúciou, cez križiacké výpravy, tridsaťročnou vojnou, podporovaním otroctva a feudalizmu, ikvizície, tmárstvo ...., je to morálne bahno chce sa mi s toho zvracať a táto inštitúcia nám ide kázať čo je morálne, veď to je šialenstvo.

+1600 upálený Giordano Bruno
+1415 upálený Ján Hus

5.prikázanie : nezabiješ! ,tak o čom je to?
filip   |   ip:95.103.52   |   2010-07-25  (17:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ktorým vedcom dôverovať? Nezmôžete sa na odpoveď vy zástanci vedy a rozumu?


stribi   |   ip:95.103.23   |   2010-07-25  (17:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Filip
ktorej svätej knihe dôverovať?
ktorý boh je ten správny?
Nezmôžeš sa na odpoveď?


filip   |   ip:95.103.52   |   2010-07-25  (17:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yosarian a teraz buď objektívny. V súčastnosti kto pácha najväčšie zlo . Cirkev , alebo žid. elity ?


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-25  (17:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  filip.dôveruj svojmu rozumu,ľudia sú "dobrí a zlý", bez ohľadu postavenia,náb.presvedčenia... rob to čo ti káže srdce, dobre sa dobrým a zlé zlým opláca, na pyramídu svojích hodnôt postav objektívnu pravdu.


filip   |   ip:95.103.52   |   2010-07-25  (17:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stribi -na toto si sa zmohol?


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-07-25  (17:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yosarian, či akože sa to voláte, Vy ste niekedy niečo si odo mňa prečítali? Asi nie, lebo ten Váš príspevok o 17:45 hovorí za všetko, čiže mali ste ho nasmerovať na niekoho iného, lebo ja sa neprikláňam k žiadnej cirkvi, sekte, združeniu, hnutiu, teda k ničomu, čo popiera Boha a jeho Pravdu, nech ma v nápise a či v názve čokoľvek!


filip   |   ip:95.103.52   |   2010-07-25  (18:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zosarian - o cirkvi to neplatí? Lebo si napísal niečo iné.Tam sú len zlí?


RealSculduggery   |   ip:178.41.12   |   2010-07-25  (18:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Najväcsie zlo je skryte a neviditelne, aby sa mohlo opakovat dovtedy, kym ho niekto neobjavi. A je jedno ci je to cirkev, alebo nejake elity.


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-25  (18:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  filip nepochopil si ma aj vo fašizme boli poctivý ľudia, ako aj v komunizme a sú aj v kat. cirkvi, cirkev ,ako inštitúcia podlieha nejakému riadeniu, čiže jej kroky boli cieĺavedomé,je len na tebe ,ako sa s tým vyrovnáš a priíjmeš pravdu, inak ti už asi nemám čo povedať


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-25  (18:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael,

neodpovedal si mi. poslal si ma od exaktnej matematiky k filozofickej psychologii. chces snad porovnavat exaktne vysledky matematiky s pravdepodobnostou psychologie?
ak ano, tak potom matematiku degradujes. matematika je presna veda.
ked dom ti dal jasny realny priklad funkcnosti vedomia opierajuci sa o zlaty rez vyplyvajuci z Fibonacciho postupnnosti, tak si ma poslal k sarlatanom. myslis si, ze tvoja argumentacia u mna obstoji? ani nahodou. u mna by si ako oponent prepadol.
ale vlastne som od teba takuto "odbornu" odpoved cakal.
pracu admina naozaj moze robit hocikto. hlavne, ze vie cloveka poslat do r... .


Juraj   |   ip:178.40.15   |   2010-07-25  (18:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dalsi typek, ktir sice neveri v boha, alebo "veri" ze neexistuje, ale zaroven veri v svoju " vedu" .... lol... Veda je rovnako len dalsia forma nabozenstva, nic viac, nic menej.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (18:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klinec, comu nechapes,ja nesplietam matematiku s psychologiou, zlaty rez na to som ti odpovedal, takisto aj vedomie. To, ze si to neprecital je tvoja vec, mna neobvinuj. Ja som len povedai, ze to vobec nevysvetluje boha, a doteraz nic ine tiez.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-25  (18:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  juraj,

veda je veda. stavia na prirodnych zakonoch. fyzikalnych a chemickych a vyjadruje ich matematicky. verim v Boha a ked is precitas, co som popisal, tak ti bude jasne o co mi ide.
mozes sa k tomu kludne aj vyjadrit.
otazka znela, koho vedomie formovalo tento svet pred clovekom?


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-25  (18:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael,

asi si necital, co som napisal. pisal som o tom, ze tento svet robi vsetko stale rovnako. o tom pojednava aj zlaty rez. cize, ak clovek svojim vedomim formuje tento svet, tak aj pred nim bol svet formovany vedomim. proces je stale rovnaky.
a preto som sa pytal kohoze vedomie to formovalo svet pred prichodom cloveka?
jednoducha otazka, ci nie?


Voltaire   |   ip:88.212.36   |   2010-07-25  (18:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Odporúčame si pozrieť http://voltaire.netkosice.sk , webovu stránku Národný Inštitút Francois Marie Voltaire, ktorá poskytuje informácie, stanoviská a skúsenosti prispievajúcich k šíreniu svetského (nenáboženského) humanizmu, národovectva a vlastenectva. Ikona TREZOR (Tabu spravodajstvo) Vám prináša informácie, úvahy, analýzy o diani vo svete od rôzných autorov, z uhla pohľadu, ktorý buď nedostáva v médiach priestor, alebo je úmyselne skresľovaný, dokonca niekedy zatajovaný. Dozviete sa o náboženstvách i cirkvách a ich nie vždy ľudstvu prospešnej činnosti.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (18:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To co si napisal neplati,preco si myslis, ze vedomie cloveka formuje tento svet? Zivot na zemi sa formoval aj bez cloveka, takisto aj cely vesmir. Tento princip uz vysvetlii davno pred tym ako si sa narodil,staci si precitat Russela, Dawkinsa.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-25  (18:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael,

popriet Finonacciho postupnost pretavenu do zlateho rezu znamena popriet cely tento svet. To by iluminati neprezili. Oni totiz vedia, ze delenie tento svet tvori a ze vsetko nas svete sa deje prostrednictvom delenia. Postavili na tom celu svojhu taktiku, vratane financnych trhov. Ak by niekto z nich poprel zlaty rez, poprel by tym uplne vsetko. a popriet zlaty rez znamena popriet aj funkcnost vedomia a jeho realnu existenciu.
nedokazes vyvratit, ze tento svet postupuje pri svojej tvorbe stale inak. a teda nedokazes popriet ani ulohu vedomia pri modelovani tohto sveta.
na toto nemas ani ty a ani oni.
este sa chces so mnou priet, ze existuje vyssie vedomie, ktore formuje svet od napamati? tak vyvrat, ze tu nie je. a pouzi matematiku, tak ako ja. pouzi nieco rukolapne.


LordX   |   ip:78.99.106   |   2010-07-25  (18:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klinec - preco by malo pred clovekom formovat svet nejake vedomie?
Ty si zas neodpovedal mne :P


LordX   |   ip:78.99.106   |   2010-07-25  (19:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  filip - "Ktorým vedcom dôverovať? Nezmôžete sa na odpoveď vy zástanci vedy a rozumu?"

Ako ktorym? Tvrdia snad nejaki (v dokazanych teoriach, nie hypotezach) nieco navzajom odlisne? Ked uz chces silou mocou odpoved, tak tym najlepsim (najrenomovanejsim).


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-25  (19:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael,

prestan sem pliest nejakych podla teba odbornikov a zameraj sa na vlastnu logiku. ked raz nieco funguje od zaciatku rovnako, tak to funguje stale rovnako.
ked raz vedomie formuje hmotu, tak ju formuje od zaciatku.
hmota nema mysel, aby sa vedela formovat sama.
vies ja uz par rokov cakam, ze sa mi postavi dom a nic. nevies mi poradit, ake carovne slovko na to potrebujem?


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-25  (19:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to Voltaire - dobrí server, akurát s tým národovectvom by som to vzhľadom na negatívne historické skúsenosti nepreháňal.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-25  (19:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX,

preco by malo pred clovekom formovat svet nejake vedomie?

a ty ako ovplyvnujes svet okolo seba? ako sa mozes takto pytat?
poradim ti. prejdi sa mestom a uvidis sam.rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (19:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nasiel si svoj svaty gral? To co tvrdis,je len tvoja utkvela predstava, dokaz, ze sa svet formoval len vedomim


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-25  (19:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael,

to nie je predstava. to je skutocnost. ty mas predstavy o tom, ze sa mylim. lenze, ja sa nemylim. nemozem sa mylit, lebo vychadzam z principu delenia.
to je to iste, ako ked ludia odfotia vesmir stary 300tis. rokov a povedia,ze ma na fotke 300tis. rokov a je stary 13.75 mld.rokov. odkial to vedia? zeby vychadzali z pohybu svetla? a bol ten pohyb konstantny? to vlastne nie je dolezite. vychadzaju z toho, ze svetlo sa siri a ze ked k nam dopadlo, tak muselo mat niekde pociatok. a pociaotk bol na tej fotke.
cize aj vedomie malo niekde pociatok a clovek nim rozhodne nebol.
takze, kohoze vedomie formovalo svet pred prichodom cloveka?Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-25  (19:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klinec, majú všetky primáty vedomie?


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-25  (19:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yosarian,

pozri sa do zrkadla.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-25  (19:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  priatel/ia/,

neviete ako sa lieci schyzofrenia. niekto to tu na mna vyvalil vo viacerych nickoch a este sa k nim pridal nejaky primat.


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-25  (19:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ozaj pomýlil som sa, namiesto vedomie som chel povedať svedomie,klinec,máš ho aj ty?


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-25  (19:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yosarian,

preco sa pytas?


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-25  (19:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ozaj klinec, schyzofrénia je tažká choroba ľudia za ňu nemôžu, takže by som to na tvojom mieste veľmi nezosmiešnoval, skôr pokorou lieč svoju ....


LordX   |   ip:78.99.106   |   2010-07-25  (19:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klinec - to ze clovek teraz ciastocne ovplyvnuje vedomim (rukami) svet okolo seba je jasne. Ale to neznamena ze vsetko musi byt formovane vedomim a ze nieco pred existenciou cloveka nim bolo formovane. Ani teraz vsetko nie je formovane vedomim - ty sa prejdi po svojom meste a urcite najdes okrem veci vytvorenych ludskym vedomim aj mnoho veci ktore vznikli prirodne - na zaklade prir. zakonov, bez ucasti vedomia.

"prestan sem pliest nejakych podla teba odbornikov a zameraj sa na vlastnu logiku. ked raz nieco funguje od zaciatku rovnako, tak to funguje stale rovnako.
ked raz vedomie formuje hmotu, tak ju formuje od zaciatku.
hmota nema mysel, aby sa vedela formovat sama.
vies ja uz par rokov cakam, ze sa mi postavi dom a nic. nevies mi poradit, ake carovne slovko na to potrebujem?"

Vedomie formuje hmotu iba v ramci svojich moznosti a iba tam kde nejake existuje. Pred eistenciou ludskeho (a zvieracieho) vedomia ziadne nebolo, a svet formovali len fyz. zakony a vzajomne interakcie hmoty a energie.

"hmota nema mysel, aby sa vedela formovat sama."

To povec v zime vznikajucim krystalom ladu, mozno s tym seknu :D


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-25  (19:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yosarian,

places na nespravnom hrobe. nepisem pod viacerymi nickmi ako ty. len pozor protredie formuje cloveka a toto tebou rozhodne casom zamava.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (19:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klinec, viem o co sa snazis, ale ine vedecke kapacity to vedia zdovotnit, tuto teoriu si nevymyslel ty, ale je velmi tazko obhajitelna.


LordX   |   ip:78.99.106   |   2010-07-25  (19:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "cize aj vedomie malo niekde pociatok a clovek nim rozhodne nebol."

Mas pravdu, aj pred clovekom boli na zemi zvierata s vedomim, aj ked menej dokonalym. Vedomie ako produkt mozgu, teda evolucie, existovalo uz v nizsich zivocichoch, a v pravom slova zmysle sa objavilo asi uz u pravekych ryb - tam hladaj pociatok vedomia.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-25  (19:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael,

nevedia to zdovodnit. museli by mi dat za pravdu. ani ja neviem, koho vedomie formovalo svet pred clovekom, ale viem, ze nejake to bolo. to je zapisane vo Fibonacciho postupnosti. chces popriet aj tu?
pamataj si si. nikdy nevies koho stretnes. moje nazory nepramenia z knih, ale z pozorovania. viem o principe delenia, lebo som nan prisiel uz davno. deli sa vsetko. az potom som pocul o Fibonacciho postupnosti, ktora ho matematicky popisuje a nasledne o zlatom reze, ktorou je prakticky vyuzivane v matematike.
nechcem znevazovat nikoho vedomosti. si zaiste vzdelany clovek. lenze, mam skusenosti s ludmi, ktori nedokazu a ani nechcu zmysluplne argumentovat a tym odpovedam rozne.


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-25  (19:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klinec, pod akými nickmi ešte píšem?


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-25  (20:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yosarian,

pod tymti tromi, co teraz so mnou diskutuju. vychadzam z toho, ze pravdepodobnost, ze tuto temu v tomto momente so mnou preberaju traja ludia sa blizi k nule.
okrem toho, dnes uz existuju pristroje, ktore jednemu cloveku umoznia pracovat pod viacerymi IP adresami.
ako dokaz je to c=isce malo, ale tentoraz staviam aj na intuici.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-25  (20:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pred chvíľou som sa vrátila z kostola a musim povedať, že mi je veľmi neprijemne, ked tu čitam tu nenavisť. Stretli sa ľudia dobrej vôle, oslavili nedeľu, plno malých detí v bielom, ktoré sa chystajú na prvé sväté prijímanie, pozitívna energia, farár hovoril o charitatívnych akciách, ku ktorým sa môžeme pripojiť, po omši sa ľudia rozprávali kto sa ako má a prídem tu a Yosarian napiše: treba zničiť cirkev, lebo kresťanstvo rovna sa fažizmus a komunizmus. Vy antikristi nakoniec zničite všetky pozostatky toho dobreho a pozitivneho, čo na tomto svete ešte je...Hlavne, že sa mam furt pozerať na tie ksichty, ktoré rozkrádajú štát alebo bombardujú ostatné krajiny, ale cirkev je najväčšie zlo sveta. Total recal toho mozgu, ktorí na sebe tak neskutočne velebia.

Yosarian – tebe svedomie káže ísť proti Kristovi? Tvoje svedomie mal Judáš a všetci zradcovia tohto sveta, také je tvoje svedomie

„Lenka, ak by si mala tu moc, kludne by si upalovala tych co hovoria inou recou ako ty ?“

Tebe už načisto hrabe z tej protikresťanskej propagandy. Ak by si mal tu moc, napichol by si ma na kôl, lebo verím v Ježiša Krista, ktoreho nenavidiš?

Rafael: „Pochopte konecne, ze ateizmus nie je za ziadne nabozenstvo“

či už ateizmus je naboženstvo alebo nie je, je isté že svojho zakladateľa má. A Ježiš to nie je. Je to veľmi nebezpečná ideológia, pretože ešte aj tí moslimovia majú nejaké morálne normy, ateizmus nema žiadne,lebo tam, kde nie je Boh ani nikto, kto by trestal, tam je dovolené všetko. Skuste svojmu dieťaťu dovoliť všetko a uvidíte, čo z neho vyrastie

Yosarian: „žiadná z ideológii nemá rada pravdu!“

Áno, herr fuhrer, (okrem tej tvojej samozrejme...)

"Yosarian a teraz buď objektívny. V súčastnosti kto pácha najväčšie zlo . Cirkev , alebo žid. elity ?"

Neodpovedal si Yosarian

Real...“Najväcsie zlo je skryte a neviditelne“

Presne tak, tajné spolky, ktoré rozvracajú našu civilizáciu. Do kostola môže prisť ktokoľvek, kedy ja môžem prisť na slobodomurarsky „zasväcovací“ rituál sa pozrieť?

"Národný Inštitút Francois Marie Voltaire, ktorá poskytuje informácie, stanoviská a skúsenosti prispievajúcich k šíreniu svetského (nenáboženského) humanizmu, národovectva a vlastenectva. "

už aj národovectvo podchytili „humanisti“ ? To je čistý mor, nech sa staraju o narodovectvo vo svojej vlasti

Rafael propaguje iluminátov – rodinu Rusellovcov, jednu z 13 pokrvných dynastíí...to hovorí za všetko

LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-25  (20:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pred chvíľou som sa vrátila z kostola a musim povedať, že mi je veľmi neprijemne, ked tu čitam tu nenavisť. Stretli sa ľudia dobrej vôle, oslavili nedeľu, plno malých detí v bielom, ktoré sa chystajú na prvé sväté prijímanie, pozitívna energia, farár hovoril o charitatívnych akciách, ku ktorým sa môžeme pripojiť, po omši sa ľudia rozprávali kto sa ako má a prídem tu a Yosarian napiše: treba zničiť cirkev, lebo kresťanstvo rovna sa fažizmus a komunizmus. Vy antikristi nakoniec zničite všetky pozostatky toho dobreho a pozitivneho, čo na tomto svete ešte je...Hlavne, že sa mam furt pozerať na tie ksichty, ktoré rozkrádajú štát alebo bombardujú ostatné krajiny, ale cirkev je najväčšie zlo sveta. Total recal toho mozgu, ktorí na sebe tak neskutočne velebia.

Yosarian – tebe svedomie káže ísť proti Kristovi? Tvoje svedomie mal Judáš a všetci zradcovia tohto sveta, také je tvoje svedomie

„Lenka, ak by si mala tu moc, kludne by si upalovala tych co hovoria inou recou ako ty ?“

Tebe už načisto hrabe z tej protikresťanskej propagandy. Ak by si mal tu moc, napichol by si ma na kôl, lebo verím v Ježiša Krista, ktoreho nenavidiš?

Rafael: „Pochopte konecne, ze ateizmus nie je za ziadne nabozenstvo“

či už ateizmus je naboženstvo alebo nie je, je isté že svojho zakladateľa má. A Ježiš to nie je. Je to veľmi nebezpečná ideológia, pretože ešte aj tí moslimovia majú nejaké morálne normy, ateizmus nema žiadne,lebo tam, kde nie je Boh ani nikto, kto by trestal, tam je dovolené všetko. Skuste svojmu dieťaťu dovoliť všetko a uvidíte, čo z neho vyrastie

Yosarian: „žiadná z ideológii nemá rada pravdu!“

Áno, herr fuhrer, (okrem tej tvojej samozrejme...)

"Yosarian a teraz buď objektívny. V súčastnosti kto pácha najväčšie zlo . Cirkev , alebo žid. elity ?"

Neodpovedal si Yosarian

Real...“Najväcsie zlo je skryte a neviditelne“

Presne tak, tajné spolky, ktoré rozvracajú našu civilizáciu. Do kostola môže prisť ktokoľvek, kedy ja môžem prisť na slobodomurarsky „zasväcovací“ rituál sa pozrieť?

"Národný Inštitút Francois Marie Voltaire, ktorá poskytuje informácie, stanoviská a skúsenosti prispievajúcich k šíreniu svetského (nenáboženského) humanizmu, národovectva a vlastenectva. "

už aj národovectvo podchytili „humanisti“ ? To je čistý mor, nech sa staraju o narodovectvo vo svojej vlasti

Rafael propaguje iluminátov – rodinu Rusellovcov, jednu z 13 pokrvných dynastíí...to hovorí za všetko

Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-25  (20:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klinec,môžem ti úprimne povedať,že ťa tvoja intuícia bezpečne sklamala, s tými IP anonymizérmi máš pravdu.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-25  (20:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX,

suhlasim, ze vedomie mali pred nami zvierata, ale nepovazujem ich za pociatok.
stale su tu mikroorganizmi. ale tie tiez nie su pociatok.
uvediem priklad.
zelezo. je to tuha latka. no iba do chvile, kym ju nezahrejes na teplotu tavenia. naraz sa z pevnej latky stane kvapalina. asko je to mozne?
no fyzika to vysvetluje tak, ze atomy zeleza umiestnene v pevnej presne struktuovanej mriezke, uz to je divne, ze nieco je presne vraj mrtve struktuovane, dostanu dostatok energie, aby mriezku opustili. a to ako atomy vedia, ze ju maju opustit? to by vedel len zivy organizmus, nie, podla vedcov mrtvy atom.
znamena to, ze cela fyzika i ked stoji na pevnych zakonoch nepovazuje hmotu za zivu, i ked sa hmota honosi fyzikalnymi a chemickymi vlastnostami, ktore by sme skor hladali u zivych organizmov. uz samotna vlastnost je totiz istym sposobom schopnost reakcie na prostredie. tak ako moze mrtva latka na nieco reagovat?
preto vychadzam z novu Fibonacciho postupnosti, ktora zacina od 0. teda aj vedomie zacalo od 0. a tou nulov bolo obdobie pred velkym treskom.
klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-25  (20:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yosarian,

tak sa ti ospravedlnujem. ale mam s tym neblahu skusenost. i ked stale som trochu na pochybach. zu presiel kadecim.


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-25  (20:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB, pomodli sa potom prosím Ťa aj za mňa za Giordana Bruna a Jána Husa, ináč proti úprimne veriacim ľuďom nič nemám, jednozačne odsudzujem súčasnú Izraelskú politiku, inak Fašizmus, Komunizmus,Náboženské tmárstvo to je čistá pravda.


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-25  (20:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klinec -ja som sa ťa s tými primátmi snažil iba niekde nasmerovať,ale to už urobili iný.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-25  (20:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Papez bol v Hitlerjugend, tomuto tipkovi tiez veris, Vatikan pomahal nacistom utiect, to je tiez humanne, tie deticky v bielom o tom este nevedia, ale ked dospeju tiez si vytvoria vlastny nazor


Stela   |   ip:174.120.2   |   2010-07-25  (20:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Za tieto pravdive slova bol upálený Ján Hus.

http://www.ateizmus.sk/index.php/video-galeria/viewvideo/111/naboenstva/jan-hus


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-25  (20:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yosarian,

a ja som zase tamu nasmeroval k pociatku. takze primatov uz beriem len ako dalsie cislo v postupnosti. zvierata nie su korene vedomia.LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-25  (20:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som zvedava koľky "humanisti" sem ešte nabehnu so svojimi nezaujatými webíkmi. Opakujete tu dookola jedno meno. Viete vy vôbec koľko ľudi zomrelo v stredoveku? Myslite si, že všetci išli rukou cirkvi? Ste na hlavu? Viete vy vôbec, koľkym vraždam cirkev zabránila a to dokonca ešte aj ustanovenim toho inkvizičneho súdu, keď ľudia brali spravodlivosť do vlastných rúk a chceli zabiť kde-koho? Vy ste tu všetci nejaky posadnuti satanisti neschopni uvažovania. Aj cirkev urobila chyby, ale kto ich neurobil? Kde sa v stredoveku nevraždilo? Prečo dnes sa môže beztrestne rozhodnuť jedna krajina, že zabije 1 milion ľudi v Iraku na zaklade nejakej domnienky a vy idete požadovať zrušenie cirkvi, ktora robi x charitativnych akcií? Spamätajte sa

Rafael – Ratzingera neuznavam, ale kôli par ľudom neodsudim predsa celu cirkev. Alebo ty uznavaš kolektivnu vinu? Zmetieme zo sveta všetkych židov kôli Arielovi Šaronovi?LordX   |   ip:78.99.106   |   2010-07-25  (20:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klinec - na to aby nejaka vec reagovala na inu vobec nemusi byt ziva, a uz vobec nemusi mat vedomie. Iba schopnost reakcie sama o sebe este z nicoho nespravila zivot alebo vedomie. To ma ovela sirsie vlastnosti.

V biologii existuje 6 zakladnych charakteristik podal ktorych je definovany zivot - http://www.essortment.com/all/characteristics_rbrc.htm

Samozrejme ak by sme uvazovali o nejakom hypotetickom zivote zalozenom na uplne inej podstate ako na uhliku, mohli by sme to este zredukovat. Minimalne vlastnosti ziveho systemu vsak vyzaduju aspon reagovanie na vonkajsie podnety, a udrziavanie vnutorneho prostredia tak aby bolo zabezpecene pokracovanie jedinca (+ziskavanie na to potrebnej energie z okolia) a reprodukciu. Takyto jednoduchy zivot vsak vobec nemusi este mat vedomie.

"suhlasim, ze vedomie mali pred nami zvierata, ale nepovazujem ich za pociatok.
stale su tu mikroorganizmi. ale tie tiez nie su pociatok."

Mikroorganizmy su zive, ale nemaju vedomie. Kazde vedomie je zive, ale nie kazdy zivot ma vedomie. Na vedomie musi byt adekvatne vyvinuta nervova sustava.


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-25  (20:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to rafael , pápež síce v Hitlerjugend bol, mal iba 17 rokov a musel tam byť, čo je zaujímavejšie stal na čele "oddelenia" , ktoré malo v stredoveku počas najhlbšej inkvizície na starosti práve túto inkvizíciu ,tuším ,že keď som pôsobil vo Ríme tomu vraveli "oddelenie pre náuku o viere", neviem či Vatikán sprístupňuje všetky tieto dokumenty zo spomínaného obdobia, ale sebareflexia už pomaly nastáva, minimálne v otázke Giordana Bruna, u Husa som ešte nič nezaznamenal, Ratzinger nie je "típek" je to veľmi vzdelaný a múdry človek, RKC iba nevie ,ako sa s týchto historických "sračiek" dostať von, zvolili taktiku blaženného mlčania, uvidíme dokedy, no určite to nie je J.P,II, ktorý bol človek s veľkou charizmou, vážil som si ho.


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-25  (20:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no čo lenkaB pomodlíš sa za nich.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-25  (20:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX,

reakcia je prejav zivota. aj "nezive" latky sa dokazu reprodukovat. nase Slnko je hviezda 4.generacie.
nechcem degradovat biologiu, ale zivot sa da len tazko uzavriet do pouciek. je mnohoraky a dokaze obist vsetky existujuce poucky. to, ze mikroorganizmi nemaju vedomie je podla mna nezmysel. hybu sa a kazdy ich samotny pohyb je cieleny, pretoze vacsina z nich smeruje za potravou. teda ich pohyb je zistny, cieleny, ci zamerny a teda podlieha mysli. aky format ma ta mysel je uz druha vec. je urovnou urcite nizsie ako u cloveka. ale je tam.
to, ze vedomie musi mat vyvinutu nervovu sustavu je tiez len mytus. povedzme, ze vyssie stupne vyvoja ju maju a nizsie nie. ale ziju aj jedni aj druhe.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-07-25  (20:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Och, och, ateisti a Ján Hus, to akosi nejde dokopy, lebo on veril Bohu a jeho Pravde, /na rozdiel od ateistov, ktorý popierajú Boha a jeho Pravdu, dokonca tvrdia, že vesmír vznikol z ničoho, bez nikoho, len tak, prásk a bolo to, tam kde vládne rozum sa nakoniec nič iné nedá čakať, len popieranie skutočnej Pravdy, teda aj Boha/, preto musel byť umlčaný, tak strašným spôsobom, lebo poukazoval nato, z čoho cirkev ťažila.

Takže dve myšlienky od Jána Husa, ktoré potvrdzujú to hore mnou napísané:

Pravda je Ježíš Kristus, toho se člověče přidržuj. Tuto Pravdu hledej, poznávej Ji a jestliže Ji nalezneš, pak podle této Pravdy žij a bude-li to třeba, tuto Pravdu braň veškerou silou svého života.

Protož, věrný křesťane, hledaj Pravdy, slyš Pravdu, uč sě Pravdě, miluj Pravdu, prav Pravdu, drž Pravdu, braň Pravdy až do smrti: neboť Pravda tě vysvobodí od hříchu, od ďábla, od smrti.


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-25  (21:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tony objavil ste teplú vodu,gratulujem.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-25  (21:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yosarian – ja s tým nemám problém, otázka znie, pomodlíš sa za nich ty? Alebo len budeš zneužívať ich meno v boji proti viere...


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-25  (21:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja sa nemodlím, len si stále smutne spomeniem, ináč ďakujem, proti dogmatizmu bojujem preto , aby ich už nikto nikde nemusel nasledovať, po mne preberú štafetu iný, keďže moja cesta sa blíži ku koncu.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-25  (21:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neplačeš na nesprávnom hrobe? Máš pocit, že dnes cirkev zabíja ľudí? Nie sú to náhodou tí, ktorí proti cirkvi bojujú?:

V dobách totality
bývá Církev se
svým učením
vnímána těmi, kdo
chtějí upevnit svou
moc, jako nepřítel
číslo jedna.

už končim s touto temou, už toho bolo akurat tak dosť...ANONYM   |   ip:178.41.12   |   2010-07-25  (22:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  admin mas dobru taktiku :)))vydavas sa tu za niky na obidvoch stranach ale tak sikovne ze jednu stranu robis hlupejsou.hm soros asi plati velmi dobre:)ale keby si veril v PanaBoha tak by si to nerobil nech by platil ako kolvek.svedomie a nedal by si sa kupit za ziadne peniaze.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-25  (22:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tuším, prečo ťa asi z toho blšieho trhu vykopli. Nie je to kvôli tomu, že tvoj písomný prejav vykazuje znaky ako od žiaka, ktorý nedokončil ZŠ. Ani ja by som nezniesol v práci kostolného príbucha, ktorý trpí permanentnou predstavou všadeprítomných konšpirácií a má dokonca paranoidný pocit, že tohto roku sa stmieva inak, ako minule...


ANONYM   |   ip:178.41.37   |   2010-07-26  (08:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hm som trafil co azgoret jj nemohli unies to ze som prisiel vzdy na pravdu a povedal ju inm spolupracovnikom , tak ako ty:)a preto tu ponizujes:Drafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-26  (09:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klinec, ak chces precitaj si to
http://www.zosity-humanistov.sk/2010/06/nabozenstvo-a-veda-8-kapitola/#more-1890


BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-26  (09:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonym oni pravdu nikdy neunesú, keď sa dotkneš citlivého miesta, tak začnú byť arogantný a vulgárny.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-26  (09:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonym, Bobo, nepreháňajte to, ja nie som žiadny Yosarian, ani Rafael, ktory sa sam so sebou háda:), trocha súdnosti...


BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-26  (09:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "V době 3. zednářského kongresu ve Frankfurtu roku 1786 měli Ilumináti pod
kontrolou doslova všechny zednářské lóže a na tomto kongresu byly formulovány následující
cíle:

"1) Panteismus pro vyšší stupně, ateismus pro nižší stupně a populaci.

2) Komunismus zboží, žen a věcí veřejného zájmu.

3) Zničení církve a všech forem křesťanství a odstranění všech existujících světských vlád a
vytvoření univerzální republiky, v níž by vládly utopické myšlenky úplného osvobození od
existujících sociálních, morálních a náboženských omezení, absolutní rovnost a společenské
bratrství.""

David Allen Rivera, Dejiny Nového světového řádu.SeeBee   |   ip:85.207.19   |   2010-07-26  (09:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Podle teorie Eduarda Pavloviče je i současný ministerský předseda Ruska slaboch ?

http://rutube.ru/tracks/2799836.html?v=cc5da1aba4af08e4dd4e3c0f89360310

Pokud toto video není přetvářkou (a jaký by to mělo smysl, že ?), tak jasně ukazuje Putina modlícího - jako pravoslavného křesťana. Celá Putinova kariera (nikdo nemůže popřít Putinovu zásluhu na obnově Ruska - a ta vyžadovala setsakramentskou duševní sílu a cílevědomost) ukazuje, že ta teorie o věřících slaboších je totálním nesmyslem. Je to přesně naopak - slaboši jsou většinou ti, kteří jsou ateisté - viz opilec Jelcin.


arti81   |   ip:213.151.2   |   2010-07-26  (13:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Po prečítaní nadpisu som zistil, že som slabý.
Aspoň mám niekoho o koho sa môžem v ťažkej chvíli oprieť.
Arti


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-26  (13:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Arti81 - nie si slaby, len žiješ v pravde, nie v "siláckom" sebaklame...


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-07-26  (13:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja nepotrebujem verit v Boha. Viem ze je a stacilo mi len pozorne vnimat co sa deje a zaujimat sa o svet v ktorom zijem. Viera v Boha prameni z ludskosti a moralnosti v nieco vyssie. To odlisuje zvierata od ludi. Naopak pocit pychy a nadradenosti bez idealu boha svet len zahuby. To co sa dnes deje ma za nasledok falosne ego pycha a pocit stat sa hrdinom. Silny clovek si nepotrebuje nic dokazovat pracov postavenim alebo mocou. To je odkaz na dnesne hlavne hodnoty ludstva ktore su zial bohu omylne...


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-26  (18:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael,

precital som si ten clanok, no povazujem ho za ideologiu a to mi nestaci. chcem fakty. povysit psychologiu nad vedu nie je spravna cesta. psychologia je svet nazorov a je to odnoz filozofie. mna zaujima veda, lebo je presna.
myslim si, ze problem vedy prameni z toho, ze nevie a asi ani nechce identifikovat vyssiu moc teda vyssiu inteligenciu. pre mna cloveka, ktory veri v Boha je Boh vsetko naokolo. Je stvoritelom a zaroven tym, kto dava veci do pohybu. Cely vesmir je v pohybe a niekto ho do toho pohybu dal.
podla mna ateisticky pohlad vedy stavia vedu na dve hlinene nohy.
1. veda dodnes nedokazala, ze zivot vznikol na Zemi.
2. veda vychdadza z poznatkov z nasej Zeme, ktora je sucastou sustavy hviezdy az strvtej generacie. je to to iste, akoby som zacal tristostranovu detektivku citat od 100-tej strany. preto zavery vedy tykajuce sa minulosti spred 4.5-13.75 mld. rokov su len predpoklady.
Biologia tvrdi, ze k zivotu su potrebne 4 zakladne prvky. H,C,O,N. Suhlasim, no v podmienkach hviezdy 4.generacie. Clovek ich napriklad potrebuje viac, lebo v len krvi ma Fe2 navyse.
Ak sa teraz opriem o Fibonacciho postupnost, je mozne, ze zivot zacal uz pri H. pretoze H=1. Lenze moj predpoklad a rovnako aj vedecky predpoklad vzniku zivota je mozne overit len v pripade, ze clovek najde hviezdu staru 13.75 mld. rokov a k nej aspon jednu planetu, aby ju mohol preskumat.
Vzhladom na tieto skutocnosti nemozem akceptovat vedecky a ani psychologicky pohlad na existenciu Boha. Ateizmus nie je ziadne vychodisko. Je to revolta. Pokial clovek nebude natolko vyspely, aby dokazal objasnit vznik zivota, mal by sa radsej zdrzat posudzovania veci, ktore nema prebadane. A pokial niekto naozaj veri v Boha, je to preto,ze ho dokaze identifikovat, teda dat mu nejaku podobu.
co sa tyka tvojho pohladu na moju osobu, zle si ma zaradil. nie som ziadny teolog. hladam len povod vzniku zivota a hladam ho uplne na zaciatku, lebo verim, ze vsetko naokolo je zive.rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-26  (18:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klinec to hladam aj ja, tiez si ma zle zaradil, nie som zastancom ani odporcom ziadnej teorie, ktora je postavena na rozumnych zakladoch. Ale co ma priam ide do vyvrtky dat, je to, ze stale nic nevieme, ale uz tomu priradujeme slova, skutky hriechy, proroctva, vyhrazky. Ja som za rozumnu debatu, ale bez cirkevneho balastu, to ma uraza, lebo viem o historii nabozenstiev dost, aj o tych presd krestanskych. Preto odmietam debatovat rozumne na temu boha v ich predstavach. A uz som sa ta pytal, zamyslel si sa nad entropiou?


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-26  (18:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael,

osobne nie som zasancom ziadneho nabozenstvo. nabozenstva su pre mna mocensky a politcky prvok s cielom ovladat masy. je to neslobodne a preto to nemusim. ak si vsimnes ani raz som necitoval Bibliu, lebo ju neuznavam. Je to pre mna beletria, ktoru som cital len ako dita v detskej verzii tak ako grecke baje a povesti ci Dobsinskeho. rovnako nemam rad cirkev. pokila ide o nabozebnstva skor sa priklanam k polyteizmu, lebo je prirodzeny. co si ludia nevedeli vysvetlit, tomu dali nadpozemsku moc.
a pokial ide o moju vieru v Boha, tak prameni z toho, ze hybe sa len zive a cely vesmir je stale v pohybe.rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-26  (18:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No vidis sam musis uznat, ze debata bez cirkevneho balastu sa da viest na urovni, bibliu takisto beriem ako rozpravku, a co sa tyka ostatneho, hladam, ale netapem, lebo ti, ktori si myslia, ze uz nasli pravdu, su pre mna nezaujimavi.


Juraj   |   ip:144.160.9   |   2010-07-26  (18:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dnes zomrelo od hladu 40 000 deti, tak mi zacnite hovorit o bohu, slepe stado.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-26  (18:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  myslism si, ze tu ani tak nejde o nabozenstvo ako o moc. cirkev mala velmi dlho temer absolutnu moc nad ludmi. zdalo by sa, ze tento system bol pe ludi prilis tvrdy, ale nie je to celkom tak. bol v tom kusok symbiozy. ludia totiz potrebovali Boha aj cirkev. neveril by si, co dokaze urobit s clovekom spoved, ako mu to ulavi na dusi. ano, pre mna to tiez vyzera ako nezmysel, ale je to tak.
v dnesnej dobe sa niekto snazi vytrhnut moc z ruk cirkvi a vziat ju do svojich. lenze snazi sa vziat ludom Boha a to pojde len tazko. stale je totiz na svete dostaok javov a faktov, ktore ludia nevedia vysvetlit. sme este stale prilis zaostaly, aby sa mohol stat Bohom clovek.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-26  (18:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale moze to byt kludne aj naopak, cirkev sa boji, ze pride aj o ten zvysok moci, co ma, a preto sa tu robia rozne konspiracie. My do toho nevidime, ale je iste, ze cirkev tu moc stale ma.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-26  (18:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Juraj,

tie deti urcite nezomreli preto, ze by ich nemal tento svet cim nakrmit. staci ist Sirokemu do chladnicky. problem je teda v ludoch. ked jeden clovek zopreze za 40.000 inych ludi, tak ti nedostanu nic. to je princip presypacich hodin.


BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-26  (18:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "sme este stale prilis zaostaly, aby sa mohol stat Bohom clovek"

tak toto ma dostalo...


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-26  (18:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cirkev prichadza o moc, pretioze predava svoje majetky. Hovori sa, ze zem sa predava az ked nie je na chleba.


BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-26  (18:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Juraj zrejme patrí do prvej podskupiny, to znamená slepá manipuloavatelná ovca.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-07-26  (18:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A čo urobil Juraj preto, aby ich zomrelo menej, čo, ak mu také niečo leží na srdci?

Ak niekto niečomu nerozumie, tak čo ho núti, alebo kto ho núti, aby sa vyjadroval k danej veci?
klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-26  (18:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bobo,

prvy pokus hry cloveka na Boha nas caka pri kolonizacii Marsu. je to velmi zlozite najma z pohladu rovnovahy. to je to, co cloveku nejde. tvorba rovnovahy. to, co nam Slnko dokaze zabezpecit miliony rokov clovek nedokaze udrzat ani 10. v tomto clovek absolutne zlyhava. zlyhava totiz vedenie. napriek tomu, ze si mozu tlacit penazi kolko chcu, nevedia s nimi narabat v prospech rovnovahy. viem, ze je to zlozite. ale hrat sa na Boha neznamena vladnut, ale starat sa.


BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-26  (19:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Človek sa nikdy nemôže hrať na Boha a ani sa ním nikdy nemôže stať.
Kolonizácia Marsu? To si robíš srandu? Veď ani na zemi si poriadne nevieme vládnuť je tu bordel a už by sme sa chceli kydať na Mars?
My si pekne máme ostať tu na Zemi a urobiť su tu najprv poriadok.


BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-26  (19:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Staré civilizácie boli omnoho na vyššej úrovni ako sme my teraz pretože uprednostňovali iné veci ako my teraz. Áno ich priority boli iné ako naše. Pre nich zlato nemalo napríklad žiadnu hodnotu, vedeli asi prečo. Žili si spokojný a bezstarostný život.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-26  (19:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bobo,

kazdy z nas ma v sebe nieco z Boha. je to schopnost tvorit a modelovat svet. Sme jediny druh na tejto Zemi, ktory je schopny sa postarat o ostatne. to, ze nam to nejde je preto, ze medzi sebou nezmyselne superime o moc.
pred 200 rokmi sa blyskalo leda tak z oblohy. dbnes uz clovek dokaze suplovat mensi blesk a tym fusuje do prace Peruna.
tu nejde o to, ci budeme kolonizovat Mars ale kedy? ked to nestihneme do par storoci, tak to s nami nedopadne dobre. mam totiz dojem, ze Zem je niektorym ludom mala. a ti ludia maju prilis penazi, aby ju nechali tak podla nich preplnenu.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-26  (19:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stare civilizacie boli stare a zaostale. sme neporovnatelne dalej ako oni. uvedom si kolko zilo vtedy na Zemi ludi a koko zije dnes. to su vsetko len myty. dejiny pisu vitazi.
to, ze niekto neuznaval zlato je preto, ze na vymenny obchod mal inu menu. to je vsetko. ti ludia nemali ani prud. my dne smame PC a virtualny svet. keby si im to vtedy ukazal spolu s tankom a vrtulnikom, tak a dozivotne ovievaju.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-26  (19:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bobo,

ak ma byt vyspelost to, z eniekto postavi pyramidu do kruhu, tak mi daj kolik a 100m spagatu a hned ti narysujem podstavu. to neni ziadny problem. len sa na tom ludia namakali.


LordX   |   ip:78.99.106   |   2010-07-26  (19:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Staré civilizácie boli omnoho na vyššej úrovni ako sme my teraz pretože uprednostňovali iné veci ako my teraz. Áno ich priority boli iné ako naše. Pre nich zlato nemalo napríklad žiadnu hodnotu, vedeli asi prečo. Žili si spokojný a bezstarostný život."

To myslis vazne? Pre ktoru staru civilizaciu zlato nemalo ziadnu hodnotu? Ludia sa pre kusok zlata zabijali odnepamati, vo vsetkych civilizaciach. A ten spokojny a bezstarostny zivot mali mozno krali a slachta. Zbytok ludi mal zivot ovela tazsi ako maju nizke vrstvy dnes. Ziadne lacne potraviny v supermarketoch, ziadne statne soc. davky, ziadne antibiotika a zdravotnictvo.. ak si rolnik nevypestoval dost pre seba a pre pana, jednoducho zomreli od hladu.. Bez ohladu na vsetky negativa dnesnej zapadnej civilizacie sa priemerny clovek v nej ma ovela lepsie ako v akejkolvek starej civilizacii. Nechapem ako ich mozes tak slepo idealizovat.


BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-26  (20:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klinec to máš odkial, že boli staré civilizácie zaostalé? Presne ako si povedeal "dejiny píšu víťazi", takže dnes ti povedia, že my sme ďalej ako oni. Ale je to v skutočnosti tak?
My sa môžme chvastať máme facebook, tanky, zbrane hromadného ničenia. Ale naozaj to potrebujeme a naozaj žijeme vyspelejšie než oni? Je nám to prospešné?
Zamysli si nad týmto.

Odpoveď na vyspelosť je: nie, nesme ďalej ako oni.
Oni viedli bezstarostný a pokojný život, čo my nevedieme.
Dokázali prenášať obrovské niekoľkotonové kamene bez pomoci strojov, čo my nevieme.
Mali najpresnejšie kalendáre, ovládali matematiku, fyziku, vedu, astrológiu, medicínu...
Rozmery pyramíd a rôznych stavieb boli také presné, že dnešný vedci a odborníci so strojmi by to tak presne neurobili. Doteraz nevedia ako také obrovské stavby dokázali postaviť tak presne.
A takto môžem pokračovať ďalej, dokázali veci čo my doteraz dokázať nevieme a vedeli to čo my stále ešte nevieme. Potom kto je tu ďalej?

Takéto civilizácie boli Sumeri, Inkovia, Aztékovia, Babylončania, Mayovia...

Zoberme si Atlantídu ktorá jestvovala cca 10,000 pred Kristom, bola to taká vypelá krajina, že mali na každý chorobu lieky. Vyspelú kultúru, vyspelé vojsko ktorého sa každá krajina bála. Potopila sa preto, že svoju vyspelosť začali zneužívať pre ovládnutie sveta.BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-26  (20:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "To myslis vazne? Pre ktoru staru civilizaciu zlato nemalo ziadnu hodnotu? Ludia sa pre kusok zlata zabijali odnepamati, vo vsetkych civilizaciach. A ten spokojny a bezstarostny zivot mali mozno krali a slachta. Zbytok ludi mal zivot ovela tazsi ako maju nizke vrstvy dnes. Ziadne lacne potraviny v supermarketoch, ziadne statne soc. davky, ziadne antibiotika a zdravotnictvo.. ak si rolnik nevypestoval dost pre seba a pre pana, jednoducho zomreli od hladu.. Bez ohladu na vsetky negativa dnesnej zapadnej civilizacie sa priemerny clovek v nej ma ovela lepsie ako v akejkolvek starej civilizacii. Nechapem ako ich mozes tak slepo idealizovat."

Naštudujsi niečo o tom, lebo očividne nemáš o tejto oblasti ani potuchy. Jasné dnešná propaganda, žijeme v najvyspelejšom obodí.
Táto propaganda je smiešna a absorudná.
Hovorím o starých civilizáciach, pre tých bolo zlato bezcenné. Dokonca ich chrámy boli celé zo zlata alebo zlatom zdobené.
Jedným z týchto civilizácii boli aj Máyovia a Inkovia.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-26  (21:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bobo,

sme jednoducho vyspelejsi. zatial co oni sa na hviezdy len pozerali z dola, my na to mame Hubblov teleskop a posielame k planetam druzice. a ich matematiku sme dnes doviedli dalej ako oni.
ich artiketuru sme uz davno prekonali. nad dnesnymi stavbami by len krutili hlavou. na presnost mame laser a podobne technologie ako trebars GPS. boli sme na dne oceanu. mame moderne technologie a vidime aj pod zem. jazdime autom a kone mame do filmov a na dostihy. lietame vo vzduchu. a co jer najhorsie, jednou ranou dokaze vymazat cele mesto.


zili inak, lebo ich spajala rodova spolocnost. my zijeme v mestach, kde sa tesnia tisice rodov. nemozeme zit rovnakym sposobom zivota.

to, ze boli inteligentni nepopieram. boli taki ako sme my. bolo ich vsak prilis malo na to, aby mohli byt vyspelejsi ako my.

ono je to vsetko o zdrojoch. ked je vela zdrojov, je zivot lahsi. cim menej ludi, tym viac zdrojov a naopak.


slavka   |   ip:213.151.2   |   2010-07-26  (21:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Len slabí a pyšní neveria v Boha.
Inak, čudujem sa, že niektorých to tu stále baví. Akoby to bolo ich zmyslom života. Úbožiaci! Treba sa za nich modliť. V tom lepšom prípade sa raz poďakujú.


RealSculduggery   |   ip:78.99.187   |   2010-07-26  (23:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ktory boh je ten pravy ? Ktoru vieru mam prijat za skutocnu ? Keby som zil na zapade, bol by to iny boh. Na severe, vychode a juhu presne takisto. Vzdy iny boh a ina viera, ina podstata a ine sväte pismo. Ale vsade su ludia az fanaticky chraniaci toho svojho, ze sa bezproblemov uchylia k nenavisti, zlobe urazaniu a mozno aj k zastrasovaniu, vrazdeniu a vyhladzovaniu. Ine vierovyznanie sa uz moze zatracovat a tych ludi nenavidiet do morku kosti.
Ja neverim v ziadneho boha a nabozenstvo. Nemam teda dovod niekoho nenavidiet. Nemam co vnucovat ludom a nemam cim ich zastrasovat. Ja, ateista nikomu nebranim, aby niekto veril trebars aj v svätého za dedinou a jeho svätu knihu. Ale je to aj naopak ? Pozrel si z Vas niekto nabozenske knizky pre deti skolskeho veku ? Kolko je tam psychologickeho natlaku, s umyslom dostat do tych malych mozockov ideu poslusnosti, oddanosti a potlacenia inych nazorov na vsetko okolo nas a ideu viery len v neho ?
Preco maju byt krize v skolach ? Preco tam nieje polmesiac, alebo ja neviem, trebars sväta krava ? Preco je to one-man show ?
Vacsina neveriacich nema dovod presviedcat niekoho o tom, ze boh nieje a teda nema verit. Veriaci to ale ma za povinnost. Musis uverit, lebo budes zatrateny !
Tak ja budem radsej zatrateny, ale slobodnej mysle bez nejakeho diktatora.

Ked sa veriaci previni proti prikazaniam, ocisti sa modlidbou a vyspovedanim sa. Tym sa mu ulavi a vina je zmazana.
Neveriaci taku moznost nema, preto sa musi spravat tak, aby sa neprevinil aby mal ciste svedomie sam pred sebou.BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-27  (08:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klinec, nie niesme vyspelejší porozmýšlaj nad tým!


BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-27  (08:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RealSculduggery všetci Bohovia v rozličných náboženstvách sú ten istý Boh. Boh je len jeden. Napríklad Allah znamená po arabsky Boh.
Náboženstvo a zvyky sa len prispôsobili určitej mentalite.
Každé náboženstvo má určité odchylky ale v podstate je to to isté náboženstvo. Porovnaj si niektoré náboženstvá a pochopíš o čom hovorím.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-27  (08:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bobo,

staroveke narody zili inak ako my.
1. Zili v sulade s prirodou, lebo boli na nu absolutne odkazani.
2. Bolo ich malo a preto sa navzajom potrebovali.
3. Nemali stroje, co znizovalo ich produktivitu prace.

nasa spolocnost.
1. Uz nemusi zit v absolutnom zvazku s prirodou a ani nezije.
2. Je pocetna. je nas tolko, ze sa ludia stavaju zbytocnymi.
3. Ma stroje a moze vyrabat masovo pre cely svet z jedneho miesta.
Toto je dan za pokrok.
BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-27  (09:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Trocha to ešte poupraviť a mohlo by to byť.
Ešte ti tam chýba že žili kludný a spokojný život, my žijeme život v zmätku, bordeli, vykorisťovaní a v strese.

"Toto je dan za pokrok."

Je to vážne pokrok?


NZPRX   |   ip:204.110.2   |   2010-07-27  (13:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  BOH JE LÁSKA: Našou jedinou životnou láskou je láska ku peniazom. Keď mám plnú peňaženku som šťastný a citim sa bezpečne.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-27  (19:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bobo,

neboli vyspelejsi. boli sebestacnejsi. to je velky rozdiel. dnesny mestsky clovek sebestacny nie je.


BOBO   |   ip:209.119.1   |   2010-07-30  (21:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vatikán vydal mnoho ediktů odsuzujících zednáře: papež Klement XII v roce
1738, papež Benedict XIV v roce 1751, papež Pius VII v roce 1821, papež Lev XII v roce
1825, papež Pius VIII v roce 1829, papež Řehoř XVI v roce 1832, papež Pius IX v roce 1846
a 1873 a papež Lev XIII v roce 1884 a 1892. Papež Lev XXIII řekl, že cílem zednářství je
"zničit celý náboženský, politický a sociální řád založený na křesťanských institucích a
založení státního zřízení založeného na čistém naturalismu." Do roku 1974 římsko-katolická
církev zakazovala svým členům být zednáři a 21. Března 1981 Vatikán varoval, že "všichni
římští katolíci, kteří patří k nějaké zednářské lóži, riskují, že budou exkomunikováni."
V roce 1784 a opět v roce 1845 bavorská vláda prohlásila zednářství za nebezpečí pro stát.
Roku 1814 vláda regenta Milána a benátský guvernér vyjadřovali stejné pocity. Portugalský
král Jan VI. Vydal v roce 1816, a podruhé roku 1824, zákaz činnosti tohoto bratrstva. V
Rusku roku 1820 Alexandr I. Tento řád zakázal.
Mnoho spisovatelů na konci 19. Století, jako například arcibiskup Meurin a Dr. Bataille,
tvrdilo, že zednářství je jen krycí organizací uctívačů satana, kteří se vyskytovali ve vyšších
stupních zasvěcení a pro běžné členy byli utajeni.

Vysoce postavení zednáři věří, že Lucifer nikdy nespadl na zem a že je skutečným Bohem a
Jehovovovi dali jméno "Adonay", tvrdíce, že je zlým bohem, protože nutí lidi, aby se
podřídili jeho represivnímu diktátu. Zednářské knihy, dávané vybraným členům 32. a 33.
stupně, říkají, že Ježíš byl podvodník a že pravým Bohem je Lucifer. Zednáři mají svůj vlastní
luciferský kalendář. Zatímco náš kalendář začíná narozením Ježíše Krista a za letopočtem se
uvádějí zkratky př. Kr. a po Kr., oni počítají roky s příponou A.L., což znamená Anno Lucis,
česky "rok světla".

V knize Morals and Dogma, Pike napsal: "Každá zednářská lóže je náboženský chrám a jeho
učením jsou náboženské příkazy. Zednářství, stejně jako všechna náboženství, všechna
mystéria, Hermetismus a alchymie, ukrývá svá tajemství před všemi s výjimkou Adeptů a
mudrců, nebo vyvolených, a používá falešná vysvětlení a nesprávné interpretace svých
symbolů, aby nežádoucí osoby uvedlo v omyl. zakrylo Pravdu, kterou nazývá Světlem.
Pravda musí zůstat utajena a masy musí mít takové učení, které je úměrné jejich
nedokonalému rozumu." Napsal, že "každá lidská představa Boha musí být úměrná jeho
vzdělání a duševním silám a morální úrovni. Bůh je, jak si ho člověk vymyslel, odrazem
samotného člověka." Následující tvrzení redukuje zednářskou filozofii do jednoduchého
předpokladu. Pike píše: "Kabalisté říkají, že pravé jméno Satana je obrácený Jahve; protože
Satan není černý bůh. Lucifer je Nositel Světla! Je nesmysl dávat takové jméno Duchu
Temnoty! Lucifer je Syn Jitra! Je to ten, kdo přináší Světlo. O tom nepochybujte!" Myslím, že
tyto pasáže jsou pádnými argumenty pro tvrzení, o antikřesťanské povaze zednářů. Zdá se, že
jejich role v dějinách je působit jako zřeďující faktor, zmenšující vliv křesťanství
prostřednictvím hlásání tolerance a politicky pracovat směrem k dosažení cílů, určených
Ilumináty. Aby skryli své podvratné aktivity, začali se nejvyšší členové Řádu maskovat jako
humanisté a filantropové.

"Davu musíme říci toto: 'Uctíváme Boha, ale je to Bůh uctívaný bez
předsudků.' Avšak vám, Suverénním velkým generálním inspektorům (zednářům 33. stupně)
říkáme, že Bratrům 32., 31. a 30. stupně můžete opakovat toto: 'Zednářské náboženství by
mělo být všemi z nás, kteří jsou zasvěceni do vyšších stupňů, udržováno v čistotě Luciferské
doktríny.'"
Dále řekl: "Pokud Lucifer není Bůh, je jím Adonay (nebo Adonai, hebrejské slovo pro "Pána",
které odkazuje na slovo "Jehova", označení Boha Izraele, jehož používání se vyhýbali), jehož
činy dokazují jeho krutost, věrolomnost a nenávist k člověku, barbarství a odpor k vědě,
kterého jeho kněží pomlouvají? Ano, Lucifer je Bůh a Adonay je bohužel také Bůh. Podle
věčného zákona není světla bez stínu, krásy bez ošklivosti, bílé bez černé, proto Absolutno
může existovat pouze jako dva Bohové: temnota je nutná jako pozadí pro světlo, jako je
podstavec nutný pro sochu a brzda pro lokomotivu."
"Doktrína Satanismu je hereze a pravé a čisté filozofické náboženství je víra v Lucifera, který
je na stejné úrovni jako Adonay; ale Lucifer, Bůh Světla a Bůh Dobra bojuje za lidstvo proti
Adonayovi, Bohu temnoty a zla."

V době 3. zednářského kongresu ve Frankfurtu roku 1786 měli Ilumináti pod
kontrolou doslova všechny zednářské lóže a na tomto kongresu byly formulovány následující
cíle:
1) Panteismus pro vyšší stupně, ateismus pro nižší stupně a populaci.
2) Komunismus zboží, žen a věcí veřejného zájmu.
3) Zničení církve a všech forem křesťanství a odstranění všech existujících světských vlád a
vytvoření univerzální republiky, v níž by vládly utopické myšlenky úplného osvobození od
existujících sociálních, morálních a náboženských omezení, absolutní rovnost a společenské
bratrství.

"Oklamaní lidé" musíte pochopit, že zde existuje spiknutí ve prospěch despotismu a proti
svobodě, ve prospěch neschopnosti proti talentu, ve prospěch neřesti proti ctnosti nebo
nevědomosti proti světlu!. Každý druh hříchu, který souží zemi, každá nedovařená myšlenka,
každý zvrácený vynález se hodí do doktriny Iluminátů. Cílem je celosvětové panství."

Ilumináti vytvořili takové situace, aby mezi lidi zaseli sváry. Například Vévoda z Orleánsu
nařídil svým agentům, aby skoupili tolik obilí, kolik mohli, potom lidi nechali uvěřit, že král
záměrně způsobil nedostatek, aby lidé hladověli. Spoluspiklenci ve vládě pomohli vytvořit
prudký vzestup inflace. Tak byli lidé manipulováni, aby se obrátili proti králi, jehož vláda
podporovala střední třídu. Monarche měla být zničena a střední třída utiskována. Bůh měl být
nahrazen iluminátským náboženstvím rozumu, které se opíralo o myšlenku, že "lidská mysl
vyřeší lidské problémy."

V roce 1829 Ilumináti uspořádali tajné zasedání v New Yorku
Přítomným bylo sděleno, že bylo rozvinuto mezinárodní podvratné hnutí podle linie principů Iluminátů,
které mělo být použito k podněcování budoucích válek. Členy tohoto hnutí nazývali
"komunisty". Toto hnutí mělo být použito k učinění myšlenky jednosvětové vlády
přitažlivější působením chaosu ve světě prostřednictvím válek a revolucí, aby Ilumináti mohli
nastolit pořádek podle svých představ.

V dopise s datem 15. srpna 1871 Pike Mazzinimu píše: "Pustíme z řetězu nihilisty a
ateisty a vyprovokujeme strašnou sociální katastrofu, která v celé své hrůze ukáže národům
účinky absolutního ateismu, původ divošství a nejkrvavější vřavy. Potom se občané budou
všude bránit proti menšině revolucionářů, vyhladí tyto ničitele civilizace a většina, zbavená
iluzí o křesťanství, bude v ten moment bez duchovního vedení, avšak prahnoucí po nějakém
ideálu, ale bez znalosti, kde získat předmět uctívání, přijme čisté světlo, prostřednictvím
univerzální manifestace, která bude výsledkem všeobecného reakčního hnutí, jež vyplyne z
destrukce křesťanství a ateismu, obě ideologie poraženy a vyhlazeny současně."
Další část tohoto dopisu, která byla objevena v roce 1949, graficky znázorňuje plány na tři
světové války a minimálně dvě revoluce. První světová válka měla umožnit komunistickým
ateistům zničit carskou vládu v Rusku. Tohoto cíle bylo dosaženo. Druhá světová válka měla
být vyprovokována popichováním Velké Británie proti Německu za účelem zničení nacismu a
na podporu sionismu, aby mohl být vytvořen stát Izrael. Také tohoto cíle bylo dosaženo. Po
této válce měl být komunismus již tak silný, že mělo dojít ke svržení slabších vlád. V roce
1945 na Postupimské konferenci mezi Trumanem, Churchillem a Stalinem byl Rusku dán
pořádný kus Evropy, což také napomohlo tomu, že komunisté zaplavili Čínu. Plán také volal
po Třetí světové válce, která má být vznícena podnícením výboje mezi sionisty (Izrael) a
Araby, kteří se zničí navzájem a zbytek světa přivedou do konečného konfliktu. Tento
konflikt bude naplánován tak, aby způsobil úplný společenský, politický a ekonomický chaos,
z něhož vzejde světová vláda, kontrolovaná Ilumináty.


Zose   |   ip:195.49.19   |   2010-08-10  (18:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mal by si sa prebrat tak ako vsetci fanuskovia tejto stranky a odporcovia Sorosovej nadacie, vsak si len designom a aj obsahom porovnaj stranku na ktorej pises http://dolezite.ska http://www.soros.org.Nech sa paci, vsetkych Vas tu lakaju informaciami a nazormi, pisu o ovplyvnovani a ovladani masi ludi, demokratickym nazor, a hlavne na ich vlastnom web priestore, vsak je to cele uplne na smiech, ale to snad len mozno trosicka pozornejsim ludom, ked si tak vsimam tato skupinka ludi ma velmi velky vplyv, a stale krici zlodej chyte zlodeja, zeby toto bolo to ich ziskavanie oveciek do stada... :-)))

A BA MOZNO JE TO AZ TAKA VELKA DRZOST, ZE TO UKAZUJU V KAZDOM JAZYKU SKORO V KAZDEJ KRAJNE A V OMNOHO VACSEJ MIERE AKO HITLER SO SVOJOU KNIHOU MEIN KAMPF, PROSTE VAM TU PREDHADZUJU SVOJE VLASTNE PLANY A VY TOMU VERITE, O SPIKNUTI SPOLOCNOSTI A KONSPIRACIAM !!!

TO MUSI BYT STRASNE ZIST, ZE STE VERILI VLASTNE TYM O KOM TAK HANLIVO PISU, A O TO STRASNEJSIE, KED STE S TYMTO NAZOROM ZILI A PLANUJETE HO SLEPO PRESADZOVAT AZ DO SMRTI ... :)))

JE MI VAS VSETKYCH LUTO, ZE SA NECHATE MANIPULOVAT ... MALA RADA PRE VAS: NEVERTE NIKOMU !!!

A TERAZ SA URCITE ZAMYSLATE, CI MAM PRAVDU, STALE SKEPTICKY, VSAK ODO SOBNITE OD NAZOROV A VERTE LEN TOMU SVOJMU, AAAAACH ....


prd   |   ip:78.99.121   |   2010-08-13  (11:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  opice ktoré si nechcú priznať že sú opice sú smiešne kým nezačnú žrať iné opice už nepice spiritus in rekto ...


Marcos001   |   ip:80.250.25   |   2010-10-30  (22:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ten Pavlovic ma pravdu: viera je pre slabych ludi!Neprisiel som spasit zdravych ale nemocnych(Jezis K)


SreBelzebub   |   ip:178.40.21   |   2011-01-09  (09:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ateizmus a viera v Stvoriteľa sú iba dva symetrické póly vo filozofickej a fyzikálnej sústave, ktorá sa snaží nájsť a pochopiť ľudsky vnímanú realitu.
Že silní ľudia nepotrebujú Boha a slabí áno je názor nie silného človeka, ale extrémne sebavedomého človeka, ktorý zjavne hľadá (resp. je presvedčený že nachádza)pravdu iba na jednej strane osi. Zaujímalo by ma, či tento vedec skutočne odhalil a pochopil niečo podstatné z toho neznámeho vo svete fyziky, čo mu dáva takú vieru v samoexistenciu a samovznik hmoty, času, priestoru, a živých organizmov. Nenašiel, zatiaľ nikto. Čím hlbšie sa zoznamuje fyzika s našou realitou, tým viac vysvetľuje javy pravdepodobnosťou a štatistikou, a preniká do neznáma. Už mnohokrát si Fyzici mysleli, že ešte pár detailov, a svet je dokonale racionálne pochopený. Nestalo sa.
Ale vysvetliť, ako z ničoho (žiadnej hmoty a energie) a bez pričinenia ničoho (žiadnej energie ani impulzu)vzniklo v čase keď čas neexistoval všetko čo je, je nemožné, tak ako je nemožné vysvetliť kde sa vzal Boh. Rozdiel je teda ten, že viera sa toto ani nesnaží vysvetliť, a za najdôležitejšie pre našu realitu a existenciu pokladá učiť ľudstvo k láske k blížnemu. Ateizmus verí v svoju silu - silu individuality a v potrebu sily silných v ľudskom spoločenstve, ako bolo prezentované, a to je všetko, dokonca bez potreby hľadať argumentáciu. Akákoľvek pokora pre silných je nemysliteľná, či už voči prírode a či voči životu. Pýcha človeka.
A to je najvyššia chyba v logickom uvažovaní ateistov, ktorá už toľkokrát uvrhla ľudstvo v mene dobra do otroctva, biedy a skazy.
Nakoniec mnoho vedcov bolo a je veriacich.
Čo sa dnes zanedbáva, je poctivé vzdelávanie ľudstva. Dnes sa cez ovplyvňovanie verejnej mienky tlačou a internetom urobí selekcia názorov a vedomostí, ktorá má vyformovať svet pre zotročenie svetovládou neznámych najbohatších ľudí, ktorí chc´aby ich potomkovia ešte tisíc rokov bohatli cudzou prácou na bohatstvách národov a zemegule (ba vesmíru), ktorú momentálne vyjedná a vyčerpáva mnohomiliardové ako tak slobodné ľudstvo.


SreBelzebub   |   ip:178.40.21   |   2011-01-09  (09:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ateizmus = blbosť pre obmedzene zmýšľajúcich ľudí, a pre úplne nerozmýšľajúcich ľudí.


SreBelzebub   |   ip:178.40.21   |   2011-01-09  (09:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Inak existuje kniha: Sila slabých, slabosť silných.
Ako vo Fyzike: slabé sily, silné sily, ... a nestačí nám toto poznanie, stále hľadáme zjednotenie všetkých síl do jedinej.
Proste realitou je, že existuje aj duchovno, neodeliteľné od hmotna, tak ako je čas neoddeliteľný od pohybujúcej sa hmoty.
Spor nie je a nemá byť o tom či je Boh, a či nie je, ale ako má človek a ľudské spoločenstvo žiť vo vzťahu k nehmotnému svetu, a tiež vo vzťahu k ľudstvu a životu vôbec.
Tam nech sa ukáže sila a pozitívny vplyv ateistov, nie v neriešiteľnej debate pôvodu nášho existenčna.


Dave . xeminuni81   |   ip:195.91.15   |   2012-08-04  (19:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ludia dám vám 2 dve dobré stránky o Bohu, je na vás ako to všetko zoberte, času už totižto veľa nie je. Tak si to dobre rozmyslite. http://www.dobakonce.cz/
http://www.znamenicasu.cz/diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


tri + päť =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?


 - Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?2013-06-01  (10:13)  |  Náboženstvo a mystika
Čo nám malo byť zamlčané a prečo? Existuje reinkarnácia, teda možnosť opakovaných vtelení? 30 až 40% obyvateľstva je presvedčených o tom, že žili na Zemi už viac krát. Toto prastaré poznanie ľudstva nájdeme vo všetkých končinách Zeme a v mnohých kultúrnych kruhoch a nielen v budhizme a hinduizme ako si mnohí myslia. Reinkarnácia bola kedysi úplne prirodzeným poznaním aj v rannom kresťanstve, až kým ho kňazská kasta pred 1500 rokmi nepotlačila a neuvalila svoju kliatbu na každého, kto by tomu veril.

Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 1


2013-05-01  (12:02)  |  Náboženstvo a mystika
Kto sa trochu hlbšie zaujíma o duchovné súvislosti života vie, že človek sa na zem nerodí iba raz. Prichádza sem viac krát a to jednak preto, aby odložil svoje staré chyby a viny a jednak preto, aby sa práve tu na zemi mohol výraznejším spôsobom duchovne posunúť nahor. Znalosť o opätovných príchodoch človeka na zem bola do piateho vatikánskeho koncilu bežne rozšírená i medzi kresťanmi a toto poznanie je až dodnes prirodzenou súčasťou všetkých východných náboženstiev.


2013: Apokalypsa ezoteriků a agónie společnosti!


2013-04-19  (10:53)  |  Náboženstvo a mystika
,,Ezoteriky, sektáře a příznivce New Age čeká po 21. prosinci 2012 podobný osud jako komunisty po rozpadu Východního bloku mezi lety 1989 – 1991.“ - Václav Bláha


Odev ako prejav ducha


2013-04-19  (09:31)  |  Náboženstvo a mystika
Týmto textom sa obraciam na nežnejšie pohlavie s výzvou, aby sa už konečne spamätali a zamysleli sa nad svojím počínaním.


Večné peklo ? BLUD RKC ! (VIDEO)


2013-04-11  (17:45)  |  Náboženstvo a mystika
Ako je možné aby náš milostivý a láskyplný Boh dopustil večné utrpenie pre tých, ktorí neprijali obeť Ježiš Krista ? Určite Boh, ktorý je nekonečná láska a chce zachrániť každú dušu by niečo také urobil ? Poďme sa spoločne pozrieť čo hovorí o tom Božie Slovo - Biblia. Učenie, že bezbožní sú trápení ohňom a sírou vo večnom pekle a že za hriechy, ktoré spáchali počas svojho krátkeho života na zemi, budú mučení tak dlho, ako dlho bude žiť Boh, je nezlučiteľné s Božou láskou a milosrdenstvom i s naším ľudským zmyslom pre spravodlivosť.


CO JE CÍRKEV?


2013-04-04  (21:53)  |  Náboženstvo a mystika
Každý národ mněl svou víru, a své bohy, a také nějakou minulost kterou si uchovávaly moudra, a vzpomínky na své předky. Ano, hovořím o nějakých pohanech anebo barbarech, i tyto národy mněly ve skutečnostech jistou civilizaci, a jiný postup životních skutečností danou jistou životní lokalitou a tím i mentálním přístupem k životu a daných jiným podmínkám. Co přinášelo jejich náboženství? Setkání svých sousedů, výměna zkušeností jak pro dobrý chod komunity, tak také pro pobavení a také nabytí informací pro další chod komunity do budoucna, osobní setkání utužovalo jistou sounáležitost a také vědomí někam se zařadit. Toto kulturní dědictví bylo ale hrubě pošlapáno katolickou vírou a doslova zneuctěno. Když si uvědomíte, že každý národ mněl ne staletí, ale tisíciletí svou víru a děděné poznatky, které se předávaly po několik tisíc generací na novou generaci, a v průběhu okamžiku jim bylo sebráno vše nějakým misionářem hrubou silou a hrozbami. Kdo se nepodřídil, byl prostě zavražděn, v jejich jazyce prostě řečeno jen "odstraněn".


Uvidel som smrť!


2013-04-04  (18:41)  |  Náboženstvo a mystika
Nie som jasnovidcom, ale stalo sa mi, že raz som predsa len niečo uvidel. Niečo strašné! Uvidel som skazu a smrť!


RKC a pápež František


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Tento článok by som venoval aktuálnemu dianiu v RKC, zo zameraním na pápeža Františka. Posledných niekoľko rokov som ostro kritizoval veľmi vážnu morálnu rozvrátenosť v RKC. Mnoho ľudí mi neverilo, ale dnes mi musia dať za pravdu aj fanatický katolíci. Najprv si veľmi stručne zhrňme najbližšiu históriu RKC a potom bude téma pápeža Františka


Absurdity kresťanskej viery


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Hlavným účelom každého náboženského systému je, aby bol človek lepší. Aby sa snažil byť čoraz lepším, čistejším, spravodlivejším a láskavejším. Aby sa o to snažil tak intenzívne, ako len môže, pretože iba tadiaľto vedie cesta k raju, ale i cesta k šťastnému, vyrovnanému a harmonickému životu na zemi.


Kauza Ján Pavol II. a vnútorný rozklad RKC


2013-03-01  (09:51)  |  Náboženstvo a mystika
Beatifikácia je predstupeň blahorečenia. Po beatifikácii Jána Pavla II. bol zastavený tento film,ktorý kritizuje jeho beatifikáciu. Beatifikovaný môže byť len človek, ktorý žil z kresťanského hľadiska veľmi vzorne, čo sa nedá o Jánovi Pavlovi II. povedať: -kryl pedofilné škandály -bol zo slobodomurármi najlepší priateľ – dali mu najvyššie ocenenie za presadzovanie ideálov NWO -kade chodil tade ohlasoval náboženskú ideológiu Nového svetového poriadku – hlásal, že všetky náboženstvá treba spojiť v jedno Ak by nám média objektívne informovali, vznikla by najväčšia mediálna kauza v dejinách ľudstva – Ján Pavol II.


Satanistický pápež? Ján Pavol II. vzdal hold NWO


2013-02-23  (16:02)  |  Náboženstvo a mystika
Som veľký kritik Jána Pavla II., pretože tento pápež vzdal hold ideológii Nového svetového poriadku. Presadzovanie ideológie NWO sa nekončilo len týmto výrokom. Kade chodil tade rozhlasoval radikálny medzináboženský ekumenizmus – jeho cieľom bola príprava sveta na jedno svetové univerzálne náboženstvo – náboženstvo ideológie Nového svetového poriadku. Kritici hovoria, že kresťanstvo a pohanské náboženstvá v žiadnom prípade nie sú zlúčiteľné, ako si to predstavoval Ján Pavol II.


Skutočný dôvod rezignácie pápeža Benedikta XVI.


2013-02-16  (15:42)  |  Náboženstvo a mystika
Nechcem o tejto problematiky písať nejaký dlhý článok – nemá to význam – problematika je veľmi jednoduchá. Musíme chápať pre pápeža bolo určite veľmi nepríjemné bývať zo slobodomurármi pod jednou strechou vo Vatikáne. Niet pochýb, že pápež ani nebol slobodný a že v skutočnosti mu vo všetkom šéfovali slobodomurári. Táto stránka sa napr. venuje veľmi závažnej kauze väznenia pápeža Siriho slobodomurármi


Katolicismus odchází z Evropy


2013-02-15  (09:18)  |  Náboženstvo a mystika
Rezignace Benedikta 16. se stala překvapením nejen pro věřící a kurii, ale také pro odborníky. Sám papež odůvodňuje tento krok zdravotními problémy. Experti však uvažují o krizi katolické církve.


Papež abdikoval, aby se vyhnul zatčení?


2013-02-15  (09:17)  |  Náboženstvo a mystika
Nevím, jakou pravdivost lze přikládat následujícímu prohlášení ITCCS. Zní to ale nadějně. ITCCS neboli Mezinárodní tribunál pro zločiny církve a státu je zřejmě dobrovolná organizace právníků, kteří připravují právnické dokumenty k obvinění představitelů církví a států, v tomto případě za zneužívání dětí. Ale není mi jasné, jak je to s jejich účinností. (Něco podobného je asi americké právnické sdružení People´s Trust, které už několikrát právně dokonale prohlásilo veškerý světový majetek za majetek všeho lidu, ale ti, co ten majetek ovládají, to jaksi zatím neberou na vědomí.) Tak to zatím berme s rezervou, a doufejme, že třeba na tom něco bude


Za papežským pučem je peněžní skandál


2013-02-14  (09:21)  |  Náboženstvo a mystika
„Abyste pochopili papežovu rezignaci“, říká Kevin Annett, „sledujte peníze“. „Tím, co bylo pro papeže Benedikta umíráčkem, bylo jeho osobní zapletení do úplatkářství a praní peněz Vatikánskou bankou.“ – Kevin Annett


Papež Benedikt 16. se vzdává pontifikátu


2013-02-12  (10:23)  |  Náboženstvo a mystika
11. února bylo oznámeno o rozhodnutí papeže Benedikta 16. zříci se trůnu. Oficiálně bude o tom vyhlášeno 28. února. O příčinách abdikace nynějšího papeže a o budoucnosti římskokatolické církve uvažují ruští experti.


Moja obhajoba


2013-02-09  (00:44)  |  Náboženstvo a mystika
Už ako malý chlapec od útleho detstva spoznával som dva svety. Mamka mi sem tam vravela o Ježiškovi a tatko nehovoril nič o Ježiškovi iba mi vždy poradil čo a ako mám robiť aby dobre bolo. Vyrastal som ako slobodné dieťa, a mohol som uvažovať ako som len chcel. Mohol som z mamkou o Ježiškovi či o strige a mohol som aj z tatkom o niečom inom trebárs o vesmíre či o svete.


Ako sa vyhnúť utrpeniu?


2013-01-27  (19:15)  |  Náboženstvo a mystika
Život je nekonečnou reťazou príčin a dôsledkov. Všetko, čo nás postretne, má svoju príčinu. Možno ju hľadať v našej nedávnej, dávnejšej, alebo veľmi dávnej minulosti. A tak je to aj s utrpením, ktoré nie je nijakým dielom náhody, ale logickým a zákonitým dôsledkom príčiny, ktorú sme my samotní kedysi v minulosti zavdali. Nijaké náhody totiž nejestvujú! Osud nie je slepý! Utrpenie je dôsledkom nami vyvolanej príčiny a prichádza k nám prostredníctvom Zákona spätného pôsobenia, ktorého účinky sa dajú veľmi výstižne vyjadriť slovami: čo kto zaseje, to aj zožne. Naše utrpenie býva teda žatvou toho, čo sme siali v minulosti. Niet v tom ľubovôle, ani nespravodlivosti. Je to dianie vecné, jasné, logické a nanajvýš spravodlivé.


Emil Páleš: Jezuitský štát v Paraguaji


2013-01-27  (11:32)  |  Náboženstvo a mystika
Kým sa Campanellovi, ktorý v talianskom väzení písal svoju knihu, pred očami vznášala vízia dokonalého štátu, jezuiti jeho utópiu premenili na skutky. Stala sa skutočnosťou v Paraguaji v roku 1609. V neprístupnom vnútrozemí amazonského pralesa, izolovaní riečnymi vodopádmi, uskutočnili teokratický komunizmus s indiánmi. Je unikátom svetovej histórie, že taký štát skutočne existoval a fungoval 150 rokov.


Emil Páleš: Biblická a katolícka Mária


2013-01-26  (00:57)  |  Náboženstvo a mystika
Biblická Mária bola pôvodne obyčajnou ľudskou ženou, pokornou, poslušnou, matkou viacerých detí (Mat 12:46, 13:55, Luk 8:19, Mar 3:31). Vedela, že sama potrebuje Spasiteľa. Súčasná katolícka Mária je nadprirodzenou bytosťou, ktorá má vlastnosti a schopnosti bohyne. Zoznam jej vlastností sa bod za bodom zhoduje s vlastnosťami pohanských bohýň, a nezhoduje s vlastnosťami biblickej matky Ježišovej.


Emil Páleš: Jezuiti


2013-01-15  (14:35)  |  Náboženstvo a mystika
Jezuiti predstavujú extrémnu saturnskú (orifielsku) inšpiráciu. Ich špecifikom sú ,saturnské vlastnosti: disciplína vôle a poslušnosť. Okrem bežných rádových sľubov cudnosti a chudoby skladali ešte jeden - o absolútnej poslušnosti pápežovi. „Pre jezuitský rád je charakteristická prísna centralizácia, tvrdá disciplína a bezvýhradná poslušnost‘ generálovi (‘, čiernemu pápežovi "), ktorý je volený doživotne.. . Jezuitský rád je organizovaný ako vojenský útvar.


Ako odhaliť jasnovidca


2013-01-10  (15:18)  |  Náboženstvo a mystika
Stačí málo na odhalenie klamára.


reakcia Tomáš Akvinský- Päť dôkazov existencie Boha


2013-01-08  (01:46)  |  Náboženstvo a mystika
Článok, priatelia, neslúži na to aby vás obrátil na neveriacich.. Dal som ho sem hlavne pre ľudí z fóra ktorý predchádzajúci článok o Tomášovi Akvinskom považovali za dôkazový materiál..


Kresťanský národ konzumentov nečistoty


2013-01-06  (18:01)  |  Náboženstvo a mystika
Slováci sú vo všeobecnosti považovaní za kresťanský národ. Štatisticky! Pravdivosť tejto štatistiky sa potvrdzuje zvlášť v čase vianočných sviatkov, kedy bývajú naplnené takmer všetky kostoly. Keď potom človek vidí tie masy, prúdiace po skončení sviatočných vianočných omší z kostolov, môže si pomyslieť: to je ale viera!


Tajomstvo obelisku.


2012-12-23  (11:57)  |  Náboženstvo a mystika
Chodíme okolo různých staveb, které někdy ani neumíme zařadit “do jaké kategorie patří“, některé jsou z doby dávno minulé, mají svůj stavební styl, někdy se na nich objevují zajímavé plastiky s různou tématikou. Ta náboženská převládá asi proto, že byla vytvořena v době, kdy církev soustředila veškerou duchovní i světskou moc do svých rukou. Víme, co znamenají různé nápisy, obrazy a sochy např. hadů a různých příšer ve společnosti svatých atd.? Známe jejich smysl? Víme komu byly určeny a proč?


Vatikán a.s., práčka špinavých peňazí mafie a politikov


2012-08-10  (08:25)  |  Náboženstvo a mystika
Zabudnite na Dana Browna. Vykašlite sa na konšpiračné teórie z dielne tvorcov Zeitgeist. Skutočnosť je oveľa napínavejšia. Skutočnosť, odhalená v knihe Vatikán a.s. Nejde totiž o fikciu, teórie alebo špekulácie. Sú to neodškriepiteľné fakty, podložené originálmi dokumentov, prevodných príkazov a bankových operácií. Ide o priame dôkazy od niekoho, kto bol súčasťou systému. Systému, ktorý s vedomím pápežov desaťročia pral špinavé peniaze nacistov, mafie a skorumpovaných politikov. Vatikánskej banky.


TEMNOTA NA VRCHOLE MOCI


2012-07-26  (15:32)  |  Náboženstvo a mystika
Všimli ste si niekedy, koľko je v našej zemí rôznych krížov umiestnených na každom kroku? Nejde iba o tie na kostoloch – tam to nikoho neprekvapí – ale ide o všetky tie po krajine. Od tých, ktoré sú na samých vrcholoch našich hôr až po tie, ktoré sú na kopci nad každou dedinou či v poliach a podobne. Tí, ktorí vidia toky energií vám povedia, čo vidia – sú to kliatby, blokácie Svetlej energie. Kríže samé osebe ešte nemusia znamenať nič, ale sú znakmi, kde je potrebné blokovať vstup Bielej, Svetlej energie. Takto si tvari „zoskrutkovali“ svoju energetickú mriežku, aby sme boli pod ich kontrolou nie iba v mestách, ale v celej krajine.


Kauza arc. Róbert Bezák, alebo – POHODA ako pre koho


2012-07-11  (11:51)  |  Náboženstvo a mystika
Zaujimavý článok o tom, prečo je dobré, že odvolali Bezáka. Na vedomie dávam hlavne list istého teológa a kňaza, ktorý je v článku.


Čo sa s nami deje po smrti?


2012-06-04  (11:53)  |  Náboženstvo a mystika
Bez znalosti jednotlivých úrovní stvorenia nemôžeme správne pochopiť, čo sa s nami deje po pozemskej smrti.


2. Prebuďte sa!


2012-05-25  (21:38)  |  Náboženstvo a mystika
Ľudia, prebuďte sa z oloveného spánku! Poznajte to nedôstojné bremeno, ktoré nesiete, a ktoré ťaží milióny ľudí nevýslovne húževnatým tlakom. Odhoďte ho! Je hodné nosenia? Ani na jednu, jedinú sekundu!


Iontové, holografické a magnetické náramky = PODVOD!


2012-05-22  (09:41)  |  Náboženstvo a mystika
Zdá se, že v každém obchodním středisku napříč USA potkáte mladého obchodníka prodávajícího barevné náramky, kterou mají údajně „iontový náboj“ nebo „magnetický hologram“, které vám způsobí lepší rovnováhu, zdraví, tlumí bolest nebo cokoliv jiného, co tvrdí. Tito obchodníci to i demonstrují ukázkou – slabost zákazníkovy síly nebo rovnováhy, pak mu nasadí náramek a provedou stejný pokus. Hle! Náhle je rovnováha na 100 procentech a síla až na střechu.


Svedectvo bývalého jasnovidca a prútikára o nebezpečenstve okultizmu


2012-05-12  (18:02)  |  Náboženstvo a mystika
Psychotronika môže byť i nebezpečná - prednáška bývalého prútkara a jasnovidca Martina Ševčíka z 12.2.1992 v Novom Meste na Morave. Autor podáva svedectvo o vlastnej skúsenosti v tejto oblasti, detailne opisuje praktiky, ktoré používal a princíp fungovania jeho schopností a zdôrazňuje nebezpečenstvá a dôsledky návštevy u ľudí s vešteckými schopnosťami.


Ďaľšie z náboženstva a mystiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

How-Know: Bitcoin - virtuálna mena (Video prednáška)

Juraj Bednár (Digmia - http://www.digmia.sk/) rozprával 18. januára v UPeCe o virtuálnej mene Bitcoin. O tom, ako to funguje, v čom je lepšia ako fiat peniaze, kde sa dajú Bitcoiny získať. Mgr. Juraj Bednár vyštudoval informatiku na Fakulte Matematiky, Fyziky a Informatiky UK v Bratislave. Venuje sa bezpečnosti, budovaniu serverových fariem a open-source. Je spoluzakladateľom spoločnosti Digmia. Zároveň je externým prispievateľom časopisu InfoWare. Medzi jeho záujmy patrí evolučná teória, ekonómia rakúskej školy, ázijská kultúra a čokoľvek, čo súvisí s IT a bezpečnosťou. Patrí medzi zakladajúcich členov SKLUG, momentálne časť svojho času venuje práci pre Spoločnosť pre Otvorené Informačné Technológie (soit.sk) a hackerspace Progressbar (progressbar.sk).


Rostlinné bílkoviny

Hlavné správy

Večné peklo ? BLUD RKC ! (VIDEO)

Berieme si spat svoju krajinu

Superslovák Robert Fico

Archív

Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách

Po udalostiach, ktoré pohli verejnou mienkou v celej Európe, po šokujúcom precedense, keď európskych a vládnych politikov vôbec napadlo siahnuť na súkromné vklady a to dokonca aj drobným vkladateľom, sme sa rozhodli vyzvať politikov, ktorí sa často a radi stavajú do úlohy zástupcov a ochrancov ľudu, aby jasne vyjadrili snahu presadzovať záujem občanov, ktorý hlásajú predovšetkým pred voľbami.


Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Den bez lékaře, nákupů, médií

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.694 s