18. August 2019
    
Leniví ako vši - Dolezite.sk

Leniví ako vši


  2010-10-14  (23:48)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Leniví ako vši

      Miesto: rakúska diaľnica. Rýchlosť obmedzená na 60km/h. Dôvod: práca na ceste. Už niekoľko tunelov a niekoľko kilometrov je premávka vyvedená do jedného pruhu, ale po práci ani chýru. Až na samom konci ten najmenší bágrik kopal jamku, aj to vedľa cesty! Niečo výnimočné v Rakúsku? Ale vôbec nie!

      Desať kilometrov diaľnice, opäť premávka v jednom pruhu, opäť šesťdesiatka a dôvod: kosenie trávy! Jedno auto kosí, ďalšie tri "dávajú pozor" - tri veľké nákladiaky s kompletnou posádkou celú smenu blikajú šípkou alebo výstražným trojuholníkom! Koľko zhrabne súkromná firma zo štátnej kasy za takéto megalománske kosenie?

      Čisto náhodou rovnaká práca v Rakúsku a u nás - v tom istom čase: vyfrézovanie starého asfaltu a nový "koberec" na ceste 1.triedy. U nás sa na preskáčku menil asfalt v 30-kilometrovom úseku, celkovo sa úplne vymenilo odhadujem aspoň päť, možno až desať kilometrov. Trvalo to dva mesiace, premávka bola zložito vyvedená na cesty 2.triedy, občas musela asistovať polícia. Ľahko sme to "pretrpeli".

      V Rakúsku to bolo v úseku cca 500 metrov, trvalo to od jari do jesene a dôvod som nepochopil, lebo cesta predtým hrbatá bola hrbatá i potom, i keď menej.

      Diaľnice v okolí Viedne permanentne rozkopané, a keď po mnohých mesiacoch dokončia prácu, nepoznať rozdiel. Betónové fľaky boli i ostali, ale možno vymenili zábradlie, ktovie čo "kutili". Diaľnica k Bratislave bola opravovaná asi mesiac po otvorení. Smerom k Linzu sa kope a kope, jedinou výnimkou bolo to krátke obdobie po vypuknutí krízy, vtedy sa nemuselo opravovať nič. Zrejme zázrakom bolo na pár mesiacov všetko v poriadku. Alebo je to inak?

      Keď so situáciu s pracovným nasadením spoznal priamo v ich kolektíve, bolo všetko jasné. Ak je to štátna zakázka, pracovná smena má min. 9 hodín a asi toľko aj prestávok. Hodinová taxa je aj na ich pomery značná, tak jediný, kto sa pretrhne, je ten, čo naháňa štátne zakázky. U súkromníka by sa za rovnaké peniaze nadreli ako kone, ale štát je spoľahlivá dojná krava, vďaka ktorej tam vznikla špeciálna forma socializmu: rojenie súkromných firiem okolo štátnej kasy. Keď už je im práca odklepnutá /netvrdím, že pre modré oči/, snažia sa šetriť si ju aspoň do zimy. Istý kruhový objazd vyplnil pracovným čatám dlhý čas čakania na "fajront" jeden a pol sezóny. Asi tam boli trúby /v zemi/.

      Vo Švédsku to zrejme nebude iné, zábradlie na 10 metrovom moste natierali traja ľudia týždeň. Obchody, banky a úradovne sa menili na debatné krúžky, kde v príjemnej nálade vraždili pracovný čas. V nemocnici bolo pracovné úsilie také mŕtve, že celé hodiny ani nezašustilo! Ľudia sa chodili prechádzať von, aby im telá načisto nestuhli. Keď sa konečne objavila sestrička, schytala to aj s úrokami, tak som jej vynadal, že už o hodinu som bol prijatý na sál. Za 5 minút mi potom zašili bradu a mohol som ísť do práce. Dobrý deň, Švédsko!

      V Nemecku sa stali veci, o akých náš ľud ani nesníva. Je to už dávno, možno teraz tak nechľastajú, ale vtedy nebolo možné na manuálnu prácu nájsť iných, než ožranov v poslednom štádiu. Ten jeden ani neviem ako by vyzeral triezvy a ten druhý jazdil bavorákom ožralý už do práce, mal drevenú nohu a deň čo deň predstieral poruchu na mašine. Tretí bol náčiním a pivom vybavený, akoby šiel na manébre a ďalší chľastal iba tak - z dlhej chvíle než si ho niekto vyberie za pracanta. Jeden slušný so ženou, deťmi, babkou a dedkom, tromi autami a tromi gazdovskými domami vyžil z 24 kráv.. Vážne, v Nemecku stačí mať 24 kráv a ste v pohode! Kto to platí? Štát, predsa, veď vlastní všetky príjmy z našich tovární, bánk a poisťovní. Pozdrav pán boh, Deutschland!

      V Taliansku pracuje sedliak asi 3-4 mesiace v roku. Ale keď už maká, tak mu slovenské ručičky nestačia! Myslel som, že sa iba predvádza, ale on tak robil deň čo deň, rok čo rok. Šialené tempo! Jeho brat to zvládol i s cigaretou v ústach, ďalší oberal, ako keď Paolo Rossi útočil na brazílsku bránu. U iného sedliaka to bolo ešte desivejšie. Súťažili sme, kto viac, ale nemal som na nich. Porazil som iba skupinu diskotékových vymetačov, lebo vôbec nespali a rovno z lokálu išli ešte nadrogovaní na rebríky. Bon giorno, Italia! Come va?

      A teraz to horšie. Ak sa niekomu rozbúšilo vlastenecké srdce, nech ho zase schladí. Slovák skutočne v umení hádzať do miešačky tromfne kde-koho. Ale manažérske schopnosti našich diletantov znehodnocujú všetko úsilie tisícov robotníkov! Ak sa štátni zamestnanci teraz chystajú štrajkovať proti úsporným opatreniam, nech sa nečudujú nízkej podpore. Máme trikrát viac okresov než v r.1989, úrady sú rozhádzané po všetkých čertoch, zákony sú úplne tupé a od dverí k dverám inak vykladané, takže nás posielajú tam a späť, z mesta do mesta a za všetko platiť! Kataster, notár, právnik, poisťovací agent, geodézia, polícia, buzerácia, psychiatria. Kto, do pekla, sa fláka po tých obchodoch v pracovnej dobe?! Ako to, že sú stále natrieskané? Ja pracujem aj cez víkendy, aby som sa odtrhol pre nejakého úradníčka v pracovný deň. A tá liknavosť všade, keby nemuseli, ani nedýchajú. Raz som bol v Rakúsku v krajskej budove tamojšej sociálno-zdravotnej poisťovne /majú len jednu/. Na Slovensku takej budovy ani niet! Bol to moloch kancelárii, od nevidím do nevidím, gigantická barabizňa, ale neviem, prečo toto má byť náš príklad? Štátni aparátnici, do pekla s vami! NIKTO VÁS NEPOTREBUJE! Vy ste potenciálni nezamestnaní, ktorí nedostávajú podporu, ale slušné platy nehorázne dvíhajúce údajný priemerný zárobok. Pracovnú náplň máte: hádzať polená živnostníkom pod nohy. Dobrý deň, Slovač!

      Je pravdou, že ked začne človek vynechávať, nevie si už na prácu zvyknúť. Je to ako droga - váľať sa ráno v posteli, a potom robiť všetko ako spomalený film. Socializmus mnohí odmietajú práve preto, že vtedy museli makať, i keď sa len preflákali, ale čosi predsa spravili. Dnes len dostať sa na štátom platenú stoličku a vyfasovať nejaké práva na buzeráciu okolia, to je džob snov, to sú tí najmúdrejší táraji, čo majú plnú hubu demokracie a trhového mechanizmu. Ja neviem, že ekonómovia melú stále niečo o kríze, ale najdôležitejši člen do rovnice - ľudská lenivosť - ešte nebola ani spomenutá! Čo sa učia v tých školách, keď im ešte nedošlo, že nie mechanizmus taký či onaký, ale pracovitosť ľudu je hlavným motorom vyspelosti štátu. Vždy to tak bolo, aj za komunistov sme  my, Česi a východní Nemci boli vyspelejší ako zvyšok, lebo sme viac makali /Poliaci sem nepatria, tí štrajkovali/. Kde by sme boli, keby sa v 90-tych rokoch nenamnožil úradnícky bacil a keby slovenskí kapitalisti nestavali golfové ihriská, obory a bratislavské mrakodrapy! A napriek tomu stále žijeme! To je výkon  zopár slovenských pracovitých rúk, ktoré to všetko utiahnu, a ešte vždy máme lepšie bývanie ako priemerný Rakúšan: storočné domy s drevenými stropmi, hnilými základmi, drevené okenice, myši, osy, zatečené podkrovia, ale nová škridla na streche, kolesá z voza na stene, maľované dvere... pozlátko. Naše fajnové manželky by to nazvali maštaľ. Oni už si zvykli na onakvejšie! Voziť sa z bille do lidlu cez ulicu autom, kupovať nábytky po každej výplate a uvariť čaj vie len každá druhá. Väčšinou nepracujú, lebo nemajú kde, iba ak u zahraničného kapitalistu za 300€, a ten zas by z nich nedbal kožu zodrať.

      Sme leniví. My, Európania, sme leniví ako vši. Skúsme si len na sekundu predstaviť, ako sa nadrie taký Brazílčan, aby zarobil na trochu chleba a bývanie v plechovej diere. Skúsme to, keď nám ráno bude káva voňať pod nosom...

 

autor: JA


JA
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
bo   |   ip:78.99.52.   |   2010-10-16  (17:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak, tak - máš absolútnu pravdu.
A páči sa mi tvoj literárny prejav.Odi   |   ip:90.177.12   |   2010-10-16  (17:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Muzu mluvit jenom ca CR, ale zivnostniky bych moc nevyzvihoval v CR dane dle statistickeho jak ktere rok neplati zadne dane 50-60 procent. Korporatni dane nebo jak se jim rika, dane od firem jsou cca25 procent, tj. drtivou vetsinu dani plati zamestnanci.

Ja bych rekůl mi lidi co pracujem a platime dane si nechavame srat na hlavu od firem a jejich slouhu ve stranach S tim je jeste 40-50 procent zivnostniku je okradano, ale ne zamestnanci jak nam to busi do hlavy, ale polovinou jinych zivnostnku, bo oni plati a druha polovina neplati.

Ja bych rekl, kdo plati dane ten ma rozhodovat, ale skutecne dane. Zadne podle velikosti odvodu, ale skutecne cisla, tj. zamestnanci svoju stranu a podle odvedenych dani by dostali v parlamentu kresla, OSVC(zivnostnici) dle odvedenych dani, a to same u firem( jinak take receno majitelu), by dostali kresla. A to by pak bylo prekvapeni kdo by mel vetsinu :D


Leftie_SK   |   ip:95.102.24   |   2010-10-16  (18:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mocný článok. palec hore ;-)


Klenivosti   |   ip:202.179.1   |   2010-10-16  (19:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobry clanok a dovolim si dodat myslenku Vybudovany system zlodejov u moci a dennodenne vymyvanie mozgov pracujucej triede zlomil nasenie a doveru v zmenu u vacsiny Vztahy sa zmenili v divadlo VY simyslite ze nas platite a My sa zase tvarime ze pracujeme !! Lenivost je prejav nechute vydavat viac energie ako je potrebne lebo u cloveka sa stratil zaujem o vsetko co sa netyka priamo jeho Prrdosle usmevy a radost zo zivota nahradzuje zamracenie zlost a apatia
Silna osobnost ktora sa nedala deformovat je pomali vynimkov Vacsina uradnikov pracuje podla hesiel,, Ked nerobis tak nemozes nic pokazit,, Iniciativa v praci smerom k obcanovi je dovodom startit pracu v statnej sprave RYBA smrdi od hlavy a uradnici zapach cuchaju ako drogu kazdy den od svojich sefov Horizontalny system uradnickej moci a byrokratizmu smrdi az tak ze obcan ako moze tak sa vyhyba kontaktu s uradmi a aked uz aj musi ist tak uz dopredu vie ze ma dalsi den cisty horror Uradnici a statny aparat je samostatna kasta pajacov vyberanych systemom moci peclivo podla kriteria DRBIL alebo mentalne retardovana osoba . osoba s deficitom zakladnych moralnych vlastnosti so stratou osobneho nazoru Podvodnik zlodej deviant no nakoniec vsetko mozne cim horsie tym lepsie Taky clovek v aparate drzi hubu dostava plat ktory by nikde nedostal a plni prikazy ochotne a presne Za roky sa vykrystalizovala a precistila cela siet a zmenila ma armadu debilov grazlov podvodnikov a zlodejov Uvedeny aparat finguje s podporov zakona a POLICIE TEL pracovnika aparatu statu aparatu POLICIE je za sekundu akceptovany a Vyraza hned partia policajtov z sirenami aj kuklacov zachranovat SVOJICH Policia je dalsia banda Degenerovancov Obcasna vynimka ze a dostane do struktury aparatov MOCI slusny a normalny clovek je vynimka a Uvedeny clovek alebo casom sam da vypoved alebo ho aparat vyhodi na ulicu V konecnom Naco su nam vlastne Tisice uradnikov dalsia armada platena z nasich penazi ktora nas denne davi kontroluje a zneprijemnuje nam zivot ? Miliardy platene na Vojska politikom statnej sprave z nasej prace si rozdeluju aj tak ako sami chcu Demokracia sa da povedat cca 10 % ked nie uz aj viac obcanov statneho aparatu s podporov jednotlivcov pri MOCI ozobracuje Zdiera vykoristuje a okrada 90 % ludi ktory podla ich debilne cypracovanych zakonov musia pracovat platit dane a plnit ich prikazy Taraniny politikov uz netreba vobec rozoberat Vzdy taraju od veci a nejasne a v pravu chvilu vzdy zacnu tarat o inom V sutazi s chameleonom by chameleon utekal za desay minut vystraseny nasmrt s vytrestenymi ocami ako velkonocne gule na vianocnom stromceku My oncania tu musime denne pocuvat a znasat Z generalni stavky se zas VYKECAJI naslubuji reseni a vsecko Taktiku na prezxtie maju aparatnici vypracovanu perfektne so csetkymi alternativami ako sa udrzat pri moci Nadej zomiera posledna a netreba si ju dat znicit Caf


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-10-16  (19:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nesuhlasim z clankom. Taketo technicke a socialne myslenie odsudzujem. Prave na tomto stoji aj spolocnost na peniazoch a byrokracii. Stavanie dialnic a neustaly tlak na zrychlovanie pokroku. Treba sa aj trochu zastavit a pozriet co robis. Praca nema byt hocijaka. Kazdy by mal robit pracu ktora ho aj bavi a citi v nej zadostucinenie aby si splnil svoju dharmu. Ak to spolocnost neumoznuje tak je pravdepodobne zle nastavena. Nutia ta kazdy den robit to iste bez sance odbocit co i len trochu viac od hlavneho smeru. Mladych studentov sa teraz nepytaju ze co chu robit ale cim sa uzivis. Musia prirodzene hladat to za co su peniaze. Za cim je dopyt. Na vine je cela spolocnost ktora takto podporuje tento stale sa zrychlujuci tlak na pokrok a docastne uspechy.


Jan   |   ip:91.176.21   |   2010-10-16  (20:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..no neviem, ci prave v strednej Europe su ti najlenivsi ludia...?!?
Pozri sa na Balkan, alebo este lepsie do Afriky-taky Egypt, tam som bol-to by bolo na dlho...
Skor by som povedal, ze mnohi ludia u nas su "vykcani"..


Jan   |   ip:91.176.21   |   2010-10-16  (20:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..no neviem, ci prave v strednej Europe su ti najlenivsi ludia...?!?
Pozri sa na Balkan, alebo este lepsie do Afriky-taky Egypt, tam som bol-to by bolo na dlho...
Skor by som povedal, ze mnohi ludia u nas su "vykcani"..


reo   |   ip:78.141.10   |   2010-10-16  (23:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kedze lenivost a pohodlnost je prirodzena ludska vlastnost - lenivi ludia su vsade na svete, uplne vsade. Problem je to vtedy, ked aj napriek tomu tito ludia, dokazu fungovat, t.j. za ich "pracu" je im vyplacana nejaka mzda bez ohladu na vysledky; a z ktorej napr. dokazu uzivit rodinu... Potom tu naozaj nie je nic co by zmenio ich pristup. Ak vychovou clovek nebol vedeny k pracovitosti, nic ho nepresvedci, ze len poctivou pracou dokaze urobit svet okolo seba lepsim, a podla svojich predstav. Je to velky problem, clanok je vystizny.
Otazka je - co my s tim ve sroubarne?


Steve   |   ip:178.40.14   |   2010-10-16  (23:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak by človek nebol lenivý nevymyslel by ani pluh, pretože len lenivosť ho k tomu donútila ako s tým vybabrať a zapriahnuť koňa. Uznávam som lenivý a vôbec ma to netrápi, nenechám sa zapriahnuť lebo niekto skonštatuje že sme lenivý a my blbci začneme teraz makať. "Sme lenivý, no a čo."..


ANONYM   |   ip:85.216.14   |   2010-10-17  (00:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kedysi som cital neaky clanok kde zenska pisala ako sa furt v ich meste opravuju cesty a aj tam kde to moc ani netreba a hlavne cez najvacsiu spicku ,napisala ze to robia naschval a maju premyslene aby to zastihlo a vytocilo co najviac ludi ,ze tym idu ludom po psychike.skus sa pozriet na to z tejto s trany a mozno pochopis preco bol az na kocnci malinky bagrik.)akonetvrdim ze ta zena mala pravdu ale mozno ze mala neskumal som to nieako moc velmi .len raz som zazil ked som isiel do mora tak na slovensku naopravovali dvakrat dialnicu v tom istom pruhu v najvacsiom hice a v piatok cista debilita a to co sa dialo s ludmi v tej zapche bolo ozaj riadne psycho.


ferko   |   ip:95.103.13   |   2010-10-17  (01:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a este nejaky zazitok z potuliek dedinkami?


sxg   |   ip:195.80.16   |   2010-10-17  (04:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  24 kráv musí byť v poho, bol si v Tecsu a kúpil PRAVÉ maslo?


sxg   |   ip:95.103.15   |   2010-10-17  (06:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Igor Matovič a banánová republika:
Slovensko

Časť prvá: povrchnosť a plytkosť.
Čo je povrchnosť a plytkosť ? To, čo je na povrchu,to čo je zjavné len na povrchu,len na prvý pohľad, je to ne-dôkladnosť a nedbalosť v premýšľaní. Je to manifestácia plytkého myslenia. Manifestácia myslenia a mysle ,ktorá nejde do hĺbky veci,teda do podstaty veci.
Závažné veci, ktoré majú vplyv na milióny ľudí,vyžadujú starostlivosť a dôkladnosť. Ak tieto závažné veci nie sú starostlivo a dôkladne skúmané,zákonite dôjde k ich triviali-zovaniu a bagatelizovaniu - a toto potom nazývame povrchnosť a lebo plytkosť.
Povrchnosť a plytkosť u ľudí s nízkym IQ (Intelligence Quotient) je znak hlúposti, ale povrchnosť a plytkosť u ľudí inteligentných a zvlášť u ľudí ktorý sú v pozícii moci a autority, u nich je to zlovestný znak trestu hodnej,arogancie, opovrhovania a bezočivého primitívneho chrapúnstva.
Dňa 4.októbra 2010,Igor Matovič na svojom HN blogu uverejnil článok s názvom : Nezodpovedný tata.
http://moje.hnonline.sk/node/3419
Tento článok je jasná a zreteľná manifestácia absolútnej plytkosti a povrchnosti Igora Matoviča.
Je to krátky článok,tak som ho sem prekopíroval :
=========================================================================
Bola raz jedna rodina, ktorá mala tatu.
Tata chodil do práce a každý mesiac v čase výplaty priniesol domov 30 tisíc peňazí.
Ženička i deti si mohli kúpiť čo chceli a tata im splnil každé jedno prianie. Rodina preto mala tatu veľmi rada, ba priam ho zbožňovala. Ich láska sa stupňovala každým jedným mesiacom, ktorým tata rodine dokazoval aký je on šikovný.
Susedia často vykrikovali, že rodina na tatu raz doplatí, ale rodina tatovi bezhranične dôverovala a neverila preto rečiam kacírov.
Až raz, po 48 mesiacoch tata už domov neprišiel. Miesto tatu zaklopal na dvere domu ujo sused exekútor. Hovoril niečo o tom, ako si tata každý mesiac z bánk požičiaval 10 tisíc peňazí, aby vyzeral pred rodinou lepší ako iní tatovia. Hovoril o tom, že tata takto rodinu zadĺžil o státisíce peňazí aj s úrokmi. Hovoril o tom, ako rodina bude musieť dlh za tatu splatiť. Hovoril o tom, ako tata založil aj ich strechu nad hlavou.
Sú členovia rodiny, ktorí napriek tomu tatu naďalej slepo zbožňujú. Úlohou nás ostatných je im vysvetliť, ako tata zneužil ich dôveru. Mne sa pri vysvetľovaní veľmi dobre osvedčil tento príbeh.
PS. Kde sa príbeh stal a kto je tata s rodinou, je dúfam každému jasné;)
=================================================================================

V tomto článku,Igor Matovič prirovnáva zadlžovanie Slovenska k zadlžovaniu rodiny. Bolo by to perfektné prirovnanie keby jedine Slovenska republika bola zadĺžená (v deficite) a všetci ostatný nie. (teda susedia rodiny). Potom by malo zmysel že : (citujem Matoviča) "Susedia často vykrikovali,že rodina na tatu raz doplatí", - a práve tu,v tejto citovanej vete je jasná manifestácia plytkosti a povrchnosti Igora Matoviča - keby venoval patričnú pozornosť problému štátneho zadlžovania sa - tak by vedel že NEEXISTUJÚ ŽIADNY SUSEDIA SLOVENSKA,KTORÝ NIE SÚ ZADĹŽENÝ - NA OPAK,TÍTO "SUSEDIA" SÚ ZADĹŽENÝ EŠTE VIAC AKO SLOVENSKO !
Keby Igora Matovičova ozaj trápil problém zadlžovania Slovenska, venoval by problému štátneho zadlžovania svoj čas a námahu na dôkladné a starostlivé skúmanie. Keby to urobil,určite by si začal klásť otázku ako je to možné že taká bohatá krajina ako USA je po uši zadĺžená ?
Igor Matovič by si začal klásť otázky :
že by všetci v USA osprosteli, zleniveli a prestalo sa im chcieť robiť a žijú na dlh ? Ak Američania osprosteli,a zleniveli,čo potom Briti ? Aj oni zrazu sú sprostí,leniví nič nerobia a žijú na dlh? Alebo do konca aj Nemci ? O Nemcoch sa hovorilo že sú šikovný a pracovití, aj oni zleniveli a začali žiť na dlh ? A to isté Íri ? Španieli ? Taliani ? Gréci? Francúzi ? Maďari ? Poliaci ? Česi? A tak ďalej, a tak ďalej ! Desiatky miliónov,stovky miliónov.
Keby potom,Igor Matovič spočítal všetkých ľudí v zadĺžených štátoch na tejto planéte tak by prišiel k ohromujúcemu číslu : niekoľko miliárd !
Potom by si zákonite musel položiť otázku : je možné že by miliardy ľudí na tejto planéte osprosteli,zleniveli,prestali robiť a všetci začali žiť na dlh ? (ako tata ?).
Po dôkladnom a starostlivom preskúmaní tejto otázky,Igor Matovič by prišiel na odpoveď : ľudia neosprosteli,ľudia nezleniveli, ľuďom sa robiť chce, ešte by aj zistil,že sú stovky miliónov ľudí ktorí by ihneď nastúpili do práce - ale prácu nájsť nemôžu.
A keby pokračoval, vynárali by sa mu ďalšie a ďalšie otázky na ktoré by nachádzal ďalšie a ďalšie odpovede, až by sa dopátral pravdy : PREČO ŠTÁTY NA TEJTO PLANÉTE SÚ
ZADLŽOVANÉ !
A tá pravda ktorej by sa Igor Matovič dopátral je : že,je to preto,lebo PENIAZE SÚ ZAŤAŽOVANÉ ÚROKOM !!!
Potom,keby sa dôkladne a starostlivo venoval otázke úrokov,prišiel by na úžasnú,ohromujúcu, strašnú a hroznú pravdu,že : PENIAZE NA PLATENIE ÚROKOV NEEXISTUJÚ !!!
Igor Matovič by prišiel na to, že je to preto, lebo peniaze na platenie úrokov nikto nikdy nepridá do celkového súčtu peňazí obiehajúcich v ekonomike !
Po dôkladnom a starostlivom preskúmaní tejto otázky úrokov,Igor Matovič by zistil nasledovné :
-,že pri vzatí pôžičky, každý jeden dĺžnik je daný do zmluvného záväzku, ktorý je podporený a istení plnou silou ľudskej moci, zaplatiť späť nie len tú sumu ktorú skutočne prijal
-(to sa nazýva "istina", a táto istina sú tie peniaze ktoré dĺžnik prijal, minul a teraz existujú v celkovom súčte obiehajúcich peňazí )
-ale, tiež zaplatiť požičiavateľovi dodatočnú čiastku peňazí ako percentá z požičaných peňazí
-( to sa nazýva "úrok", tento úrok sú tie peniaze, ktoré ani jeden jediný požičiavajú-ci nikdy nedostal, nikdy neminul a preto tie peniaze neexistujú v celkovom súčte obiehajúcich peňazí )
Každá úročená pôžička operuje tým istím spôsobom.
Takto by si Igor Matovič uvedomil,že v celkovom súčte peňazí obiehajúcich na tejto planéte sú peniaze len a iba na splatenie istiny. Nikde na tejto planéte sa nenachádzajú peniaze na platenie úrokov !
Takto,Igor Matovič by zistil, že keď niekto tvrdí,že peniaze na platenie úrokov existujú v celkovom súčte obiehajúcich peňazí v ekonomike, - také tvrdenie je absolútni matematický nezmysel, klam, blud a fantazmagória !
A teraz by Igor Matovič prišiel k odhaleniu :
Keď že občanom žiadna banka nepožičia peniaze na platenie úrokov,tak, jediní možný spôsob ako dnešný finančný systém,ktorý zaťažuje peniaze úrokom môže fungovať, je že vlády sa musia zadlžovať a pumpovať do ekonomiky peniaze aby ľudia ktorý si vezmú úvery a hypotéky mali z čoho úžerníkom platiť úroky - preto že ináč peniaze na platenie úrokov jednoducho v ekonomike NEEXISTUJÚ !
Takto potom keď sa štáty zadĺžia v ekonomike síce na nejaký čas sú peniaze na platenie úrokov - ale samozrejme aj tieto peniaze sú požičané na úrok, a keď aj štáty musia platiť úroky, tak po čase zas si zoberú novú pôžičku na splatenie úrokov starej pôžičky a tak sa zadlžujú viac a viac.
A tak to pokračuje do kola,až zadĺženie je vyhnané do astronomických čísiel. Preto všetky vyspelé priemyselné štáty sú dnes zadĺžené (Pozrite príklad Grécka).
Tie peniaze na "záchranu Grécka" - nie sú pre Grékov - vy k-k-ty sprostý - tie peniaze sú pre úžerníkov na zaplatenie ich úžery !!!
Časť druha : do oči bijúca bezcharakternosť.
Bolo to už dávno,pradávno,ešte v antickom Ríme, V tom čase Cézar zastával vysoko vážený úrad Pontifex Maximus. Jeho manželka Pompeia,bola obvinená s nevery . Bolo z toho veľké vyšetrovanie a súd. Na súde Pompeia bola oslobodená od viny. Cézar sa s nou ale aj tak rozviedol.
Keď sa Cézara spýtali prečo sa rozviedol keď na súde Pompeia bola oslobodená od viny, Cézar odpovedal : áno,súd ju oslobodil od viny, ale nie od podozrenia.
Inde zas píšu,že Cézar povedal : Cézarová žena musí byť nie len slobodná od viny ale slobodná aj od podozrenia.
A zas inde píšu,že Cézar povedal : Cézarová žena musí byť mimo podozrenia.
Proste z toho vznikla politická morálna koncepcia ktorá v našej západnej civilizácii je platná až do dnes.
Výraz : Like Caesar's wife, a politician should be above suspicion, (ako Cézarová žena,politik by mal byť mimo podozrenia) sa stal morálny štandard.
Pre politika nestačí len dodržiavanie zákonov a nebyť usvedčený na súde zo spáchania niečoho zlého,- politik v pozície moci a autority musí byť
- mimo - podozrenia so spáchania niečoho zlého,
- mimo - podozrenia so spáchania niečoho nemorálneho a,
- mimo - podozrenia so spáchania niečoho neetického.
A tu sa pozrite na blog Igora Matoviča s názvom Radičová s.r.o.
http://moje.hnonline.sk/node/3301
v ktorom Igor Matovič obhajuje a tvrdí že byť v politike,zastávať štátny úrad v a pritom podnikať je v poriadku. Tu prekopírujem čo tam hneď na začiatku píše :
========================================================================
Igor Matovič : Firma pani premiérky by vyhrala verejnú súťaž na ministerstve sociálnych vecí. Bol by to konflikt záujmov? Podľa mňa nie. Samozrejme len vtedy, ak by súťaž prebehla fér. Fér? Po každej stránke čisto. =========================================================================
Veď takto presne to funguje v banánových republikách. Morálka a etika Igora Matoviča je morálka a etika politikov v banánových republikách.
Odborní politologický výraz pre banánovú republiku je : "comprador state". Comprador je po španielsky "zákazník",-"kupujúci".
Tak teda Igor Matovič chce urobiť zo slovenska typický juhoamerický "comprador state",kde politici v pozícii vládnej moci budú súťažiť o štátne zákazky a aby všetko bolo fér - budú aj dohliadať nad sebou a budú sami sebe vydávať certifikáty a potvrdenia že všetko bolo fér a po každej stránke čisto !
Ak toto je predstava Igora Matoviča , tak potom určite, z morálneho a etického hľadiska Igor Matovič môže byť úplne legitímne nazvaný HAJZEL , ŠPINA, ODPAD A HNOJ !
Vážený a milí spoluobčania,
Prípad Igor Matovič nám len potvrdzuje,čo už všetci vieme, že už je len jedno jediné správne riešenie :
ZABIŤ VŠETKY TIETO ŠPINAVÉ KURVY KTORÉ TU VLÁDLI POSLEDNÝCH 20 ROKOV - A NECHAŤ PÁNA BOHA NECH ICH VYTRIEDI !
A ja sa volám : Rudolf Vaský.
http://moje.hnonline.sk/node/3455


ANONYM   |   ip:85.216.14   |   2010-10-17  (08:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  milujem,nechapem tych co zhodili tatu,a dostali tam mamu,teraz ju posluchaju a vykrikuju,ze tata robil to a to ze na to doplatime,a mama keru posluchaju robi to iste a este viac.a pritom si vravi ze je cistota v politike a plati si milenca zo statneho(cize z nasich)farizeja.co klamal ze odchadza od veriacih koli konfliktom z vedenim,a pritom )ta mama a jej ludia vyhadzuju zo statnej spravy ludi aby usetrili.tak taky maju fakt pravo vykrikovat na tatu.ale neni co sa divit najvacssi farizeji sa zas dostali do vlady od cias novodobeho slovenska. ty co nas vydali za par drobnych bankstrom sukromnim a teraz sa tam tvaria ako najvacsi ekonomicky majstri a dokonca aj diplomaticky majstri sveta.a pritom su to len abyc,zapredanci a vykonavaci vole inych.


bo   |   ip:78.99.52.   |   2010-10-17  (08:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To sxg : p. Vaský dajte si dolu vaše čierne okuliare, nevidieť vám do tváre. Ale možno o to vám práve ide.

Prosím berte do úvahy p r o s b u administrátora aby sa tu nepoužívali vulgarizmy, ak to vôbec dokážete.
Ináč povedané píšte si čo chcete, nie som admin tejto stránky ale hovorím v tomto SHUT UP !!!
Platí obecne....


MarekM   |   ip:89.173.8.   |   2010-10-17  (10:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Trošku to zjednoduším - ak sú Európania leniví, ako to že kolonizovali Južnú Ameriku (okrem iného) a nie Juhoameričania nás???

Na margo platov - niekto hore dobre povedal: "vy sa tvárite že nás platíte, my sa tvárime že pracujeme"... trh práce je trh, platíš málo, nečakaj že predriem.


filip   |   ip:178.40.16   |   2010-10-17  (10:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sxg-dá sa to aj jednoduchšie : Matovič je hlupák


filip   |   ip:178.40.16   |   2010-10-17  (11:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keď človek vidí ,že poctivou robotou sa k ničomu nedopracuje ,tak je logické ,že ho to demotivuje a to nie je lenivosť. Ako vysvetliť bezdomovcovi ,aby začal odznova, za minimálnu mzdu ,že sa bude mať dobre ?


ganef   |   ip:85.135.15   |   2010-10-17  (11:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EURÓPANIA SÚ LENIVÝ ????? Zrejme ste nikdy neboli v štátoch záp. Európy a nevideli, ako pracujú prisťahovalci ??? Čo sa týka práce samotnej a pracovného času, napr. Francúzi odpracujú v priemere najmenej hodín na svete, ale sú v prvej desiatke najviac zarábajúcich ľudí. Ak si myslíte, že sa budeme mať dobre pri ázijskom modely práce, kde už existuje bežná klasifikácia "úmrtie z prepracovanosti" a kde ľudia na pracoviskách doslova zomierajú, ste na veľkom omyle. Áno, spoločnosť bude smerovať k vyššiemu tempu, viac prac. hodinám a väčšiemu objemu, avšak obyč. ľudia - 95% Slovenska sa nebudú mať ani o piaď lepšie. Zrejme prídeme k stavu, v ktorom aby človek ktorý chce splatiť hypotéku, poplatky, odvody, dane, stravu a pod. a musel mať min. ďalšiu prácu popri hlavnom zamestnaní.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-10-17  (12:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslím, že nie sú leniví, skôr sú tu niektorí, ktorí sú ozaj leniví niečo urobiť, niečo pochopiť, na niečo sám prísť. Ale to je všade, niekde vo väčšej miere a niekde v menšej miere. Myslím, ako celok sme pracovití, stačí sa pozrieť niekedy len okolo seba, že ľudia dokážu pracovať, tu, aj za ten najnižší plat, dokonca z toho ešte stále vyžiť, narozdiel od tých, ktorí o takom niečom nemajú páru, čo je to žiť z takých peňazí!


bo   |   ip:78.99.52.   |   2010-10-17  (13:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Najlenivejší sú tí čo poberajú sociálne dávky....


prave   |   ip:94.229.32   |   2010-10-17  (14:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bo: to je pravda ale kto ti bude pracovat za par supov na nejakeho podnikatela co dava minimalnu mzdu.Sa vykaslu.
Problem je niekde inde.


filip   |   ip:178.40.16   |   2010-10-17  (15:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bo - Presne tak nám to prezentujú ,ako keby poberatelia dávok (tí ,čo sa im neoplatí pracovať za min.mzdu) najviac rujnovali ekonomiku. A plebs to preberá ,zakiaľ si tí hore rozoberú ročne sto miliárd korún. Od tých vo vláde ,po malého starostu.Toľko predstavuje ročne korupcia na malom Slovensku. Tam sa ale škrtať nejde , veď ovce ešte veľa znesú.


LordX   |   ip:95.103.21   |   2010-10-17  (15:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  filip - ked ovce volia tych ktori ako jedini v parlamente zas zablokovali zrusenie imunity, nech sa necuduju, maju co chcu..


filip   |   ip:178.40.16   |   2010-10-17  (15:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX -voľbami sa dá ovplyvniť h.... Preto ich ešte nezrušili.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-10-17  (16:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lord jasnačka, modrá úderka je v tom nevinne!

Hovoríte o ovciach, neustále, tak sa pýtam, že čím sú tí, ktorí volili terajšiu vládu, ktorá sa opäť chystá rozpredať ešte to, čo sa dá?

Voľbami sa nedá nič ovplyvniť, ale dá, aby to nedopadlo tak, ako v rokoch 1998 až 2006...a ako to dopadne po terajších voľbách!

Budíček vážení, aspoň trochu mysliaci...


deges   |   ip:178.41.12   |   2010-10-17  (16:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  filip tak ako je potom mozne ze sa tam uz dostane hocikto?
ako napr matovic? a z takych ako on sa stane bud uplne nepochopeny debil alebo premier


LordX   |   ip:95.103.21   |   2010-10-17  (16:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tony - ked sa maju statne podniky rozkradat politikmi (a pokial sa nezrusi imunita, a nezavedie materialna zodpovednost budu sa vzdy), radsej nech sa predaju do zahranicia. Pokusit sa zrusit imutitu, pokial to nevyjde (vdaka Smeru), podniky predat, nech dalsie vlady nemaju co rozkradat. Radsej nech mame z tych podnikov zisk nulovy (resp. maly, len zo zdanenia), ako by sme mali mat zaporny (este ich dotovat z dani).


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-10-17  (18:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lord, Vy už nehovorte radšej nič, je jasné, že tiež kam ste nasmerovaný, preto Vaša odpoveď vôbec neprekvapuje!


ANONYM   |   ip:85.216.14   |   2010-10-17  (19:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lordx jaksi ti nedoslo ze miklos mal zariadit aby ich nerozkradali a nie ich predat.ako fakt nechapem ta ,vsak aj tvoje boli tie podniky,lol


ANONYM   |   ip:85.216.14   |   2010-10-17  (19:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lord ty mudrc ukaz mi co je s tych penazi co sme akoze dostali za ne potichucky si ich preliali do kesien sukromnych miklos cez pentu ale to uz enak tebe nedochodi,a z tych penazi je prd.ale keby biol statny podnik tak ho nik nemoze preliat a este vzdy by bpola sanca ze pride niekto kto ho da doporaidku a vhadz e pijavioce,taktio je s toho cisty holi prd.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-10-17  (21:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Priatelia, ďakujem za podporu, aj za názor opačný. Asi som to nenapísal dobre, lebo niektorí nepochopili, ako som to presne myslel.
Západní Európania sú manuálne o dosť lenivejší než my, ale úžasne nami vždy pohŕdali, najmä v 90-tych rokoch nám drzo prízvukovali: arbeit! traveillers! lavoro! make! Mali nás za lenivcov, povalačov, zberbu. Dnes si to tak nedovolia, a voči mne už vôbec nie, lebo už sa hanbia. Ale pohŕdajú nami stále.
Manuálne pracujem od r.1987. Nemám obedňajšiu prestávku, lebo jem na zemi, v špine, snehu, blate, tak to len zhltnem, žiadne kávičkovanie, trkotanie, chodenie po obchodoch. Nemám 13 štátnych sviatkov, nemám platenú dovolenku, nemám platenú nemocenskú /neoplatí sa kvôli byrokratom vymeškať deň/, nemám žiadnu istotu práce, často robím kompletne zabalený v gume v daždi či v snehu. Dane koncoročné platím malé, ale 19% z obratu ide štátu, tak mi z môjho hrubého príjmu ostáva len malá časť sotva dosahujúca priemer. A keď ma pošle nejaká kancelárska krysa: Prídte v stredu tam a tam... a drží kávičku a má obedňajšie voľno a večne jej tam niet a nie je kompetentná... ! To je tá drzosť, tá lenivosť, tá špina tohto úradníckeho kapitalizmu. Pán pod značkou "klenivosti" mi rozumie. V tomto štáte asi 50% ľudí nerobí nič, predovšetkým značná časť úradníkov, väčšina manažerov a iste aj nejakí inžinieri. Štát ťahajú zamestnanci pod 600E/mesiac a živnostníci.


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2010-10-17  (21:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 JA
Ako živnostník Vám tento príspevok podčiarkujem a do bodky súhlasím.


DrHujer   |   ip:178.41.98   |   2010-10-17  (21:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Oli63, súhlasím a pripájam sa.


Yanath   |   ip:85.159.10   |   2010-10-18  (06:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja, oli, hujer, neostava nez suhlasit, a ked som surne potreboval vypis zo zivnostenskeho registra na ktory treba uradnikovi par kliknuti mysou, peciatka a podpis (bol som tam len ja a uradnik, ziadni ludia necakali) tak mi povedal, ze si mam prist po neho na druhy den, ked som povedal, ze ho potrebujem dost surne tak to hovado mi bohorovne zahlasilo, ze cakacia lehota je aj 7 dni


bo   |   ip:78.99.52.   |   2010-10-18  (07:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dnes som akási lenivá, prší, ... mala by som robiť, no nieeee, som lenivá NO A ČO !!! Šak som len človek.
Každý šlapeme na inej úrovni lenivosti - poznám spústu workoholikov a to je ouvej. Títo bedákajú ako na lenivcov robia, čo nie je pravda, lebo robím pre SEBA.

***Chodil Ježíš po svete a poblúdil. Tu zbadal človeka ležať pod stromom. Opýtal sa ho : "Dobrý človeče, ako sa dostanem do dediny?" Ležiaci zdvihol nohu a pohnul ju máličko smerom, kde bola tá dedina. Ježiš sa naštval na toho lenivca a šmaril do jeho handier za hrsť b l c h !
Ta taaak, dakomu treba blchy aby sa pohol, dakomu blchy aby prestal šalieť od roboty !

Mám skúsenosti so zahraničím, Angličania sú leniví a sami to priznávajú. Bol taký filmík, čo by sa stalo keby všetci gastarbeiteri-cudzinci v Británii prestali pracovať.
Nič by nefungovalo !
/Zdravotný personál, služby - indovia, číňania, fabriky -východniare, a tých pár domácich by to neutiahlo/.
Zažila som asi 80 percent makajúcich Angličanov, to je dosť vsoké číslo, že?
Čím chcem povedať že každý je strojcom svojho šťastia aj toho pracovného !

adam   |   ip:195.80.16   |   2010-10-18  (10:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to ja, oli, dr. hujer
ale veď to nie je o lenivosti, len o tvrdej ekonomike. prečo by ten manager robil, keď nemusí? čo ho donúti? keby xcel robiť/vytvárať ňáké hodnoty/ prečo by sa stal managérom? Vy ste nepoxopili kapitalizmus. je to o tom stať sa parazitom a vegetovať a keĎ už budú paraziti všetci tak sa treba stať parazitom parazita a to sa opakuje v niekoľkýx stupňox. nie všetci sú sxopní dosiahnuť rovnakú úroveň parazitácie a tak sa vytvorí tá slávna pyramída s tým okom navrxu. pod tou pyramídou na to ešte najviac doplatí životné prostredie a príroda.na dôležité sk boli kedysi také filmy kde to vysvetľoval amerikanizovaný japončík "bohatej a xudej táta". oni to xápu tak, rozdelia ľudí na ten kríž I,B, W, a živnostníci. pozrite si to znova. negri to xápu, cigani xápu len vy sa nad tým rozčuľujete.buď to trba prijať a prispôsobiť sa systému, alebo jak xceš byť proti tomu budz, ale isto to neni o lenivosti.


bo   |   ip:78.99.52.   |   2010-10-18  (11:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 prave - netreba to stavať na hrot, vyykašlú sa, nebudú
robiť za min mzdu.
Ako to, že v zahraničí robia za min. mzdu ??
2 : filip - prezentovanie je vždy na efekt, aby niečo
zakrylo. Ja som robila aj na govermente aj
podnikala , aj som bola nezamestnaná.

Chcem tu skôr o význame práce, každá, akákoľvek činnosť je ďaleko nad nič nerobením, počula som raz poľskú ministerku práce hovoriť že : ...až po 15tich rokoch tvrdej nezamestnanosti v Poľsku sa prejavil pozitívny aspekt tejto
krízy práce v prístupe ľudí.
S kritikou mrhania peňazí hore súhlasím...VanHelsing   |   ip:80.254.14   |   2010-10-18  (12:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Clanok trafil klinec po hlavicke. V Zapadnej Europe sa pomaly nic nevyraba, oni to len predavaju alebo si nechali len vyrobu ktora prinasa najvyssie zisky. Vsetko oblecenie robi Cina a Afrika (vsetky znackove firmy), tazky priemysel zase Vychodna Europa (napr. vacsina veci na Land Rover sa robi v CR). Vsetci ti co vyrabaju dostavaju za to almuzni a vsetci ti co to predaju si nechajobrovske zisk (napr. rifle od Hilfigera vyrobene v Tunisku za dolar a predavane za 100 eur).

Takyto system vyhovuje zapadnym firmam ktore podporuju im naklonene vlady aby nedajboze nedoslo k zmene. Ako pisal uzivatel Bo, je pravda ze zapadniari (hlavne Anglicko a Irsko) su lenivi a vsetko robia cudzinci. V tom dokumente anglickej televizie to bolo super ukazane. Domaci sa stazovali ze im cudzinci beru pracu no nepacilo sa im robit v Indickej restauracii, ani na farme, ani vo fabrike. Vsetko to bolo samozrejme za minimalnu mzdu.

Tu vidno ze najlepsi mozgovy potencial je vo vychodnej Europe. Na to ake mame obmedzene podmienky ludia dokazu mat stale dobre napady. Za komunistov boli stale nejake zlepsovaky. Vela tzv. zapadnych patentov bolo vlastne vymyslenych v Rusku, no kedze to bolo socialisticke vlastnictvo nikto to nepatentoval, dotycny dostal medailu alebo auto ci novy byt a hotovo. Vela firiem este doteraz zije z toho co nakradli.

Mnohi hovoria ze Slovaci kradnu a zavidia atd. Ano, niekedy kradnu no zamysleli sa ti ktori ich obvinuju preco? Preco ma clovek na zapade min. 300 euro za tyzden aj ked sa len mota a nerobi dokopy nic? Nas clovek sa nadrie ako kon a dostane 300 euro za mesiac. Potom mu povedia ze musi robit aj vikendy ale nezaplatia mu nadcasy lebo je kriza. Jasne ze nieco ukradne ked ma moznost. Keby mal 300 euro za tyzden tak nema dovod nieco kradnut. No nie to len materialna stranka veci. Cloveka odradi aj to ze sa k nemu spravaju ako k handre. Vyzmykat do poslednej kvapky. Ludia uz nemaju cas na nic. Za komunistov sa robilo 6 - 14.00 a zbytik dna mohol clovek este co-to vybavit alebo vyuzit ako chcel. Dnes sa robi 9 -17 alebo 18.00 a clovek uz nema ani zbytok dna a nema uz na nic ani chut.

Pri takejto situacii nam este modra banda pripomina ze si treba utiahnu opasky lebo je kriza. A kto ju zapricinil? Obycajni ludia? Jasne ze len spekulanti, bankari a politici. Po revolucii bola moda byt bankarom, manazerom a podobne sprostoti. Osobne si viac vazim ludi ktori vystudovali nieco uzitocne alebo sa zivia manualne. Co produkuje taky manazer alebo bankar? Vraj zarabaju peniaze na burze. Ale ako? Vsadzaju cudzie peniaze na to ze cosi sa zmeni, nejake ceny pojdu hore, nieco pojde dole atd. Ak to vyjde tak super, maju velke odmeny a ak nie tak skoda, bolo to velmi necakane a peniaze su prec. Zodpovednost ziadna. Lekari maju na takychto ludi vyraz: gambleri.

Za starych cias bol v Americkych fabrikach predak ktory mal dvojnasobny plat ako ostatni a to preto ze vedel robit vsetky prace ktore sa na dielni robili. Ak niekto ochore, potreboval si odkocit tak mu to oznamil a tento robil isty cas jeho robotu. Myslite ze dnesni manazeri maju aspon predsavu ako sa co robi? Mam silne pochybnosti.
Kym ludia nebudu zodpovedni za svoje ciny tak nebude poriadok. Teda odnat poslancom imunitu, sefov velkych spolocnosti brat na zodpovednost pri hacariach alebo financnych nezrovnalostiach, bankarom pri spreneverach vymerat vysoke tresty.

Dufam ze Slovensko sa toho raz dozije!


lunex   |   ip:88.80.249   |   2010-10-18  (20:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vanhelsing

burza je jedno svetových ziel. a je to veľmi zlé zlo.

s tým predákom máš pravdu. a to nebolo ale len v tej iluminátskej anglosaskej severnej amerike. a tak by to malo byť. vedúci / nadriadený má ovládať prácu tých, za ktorých zodpovedá. robil som v istej finančnej inštitúcii a riaditeľ, si myslel o sebe pomaly, že je manažérom z dresdner bank, ale poriadne nevedel zapnúť ani počítač. napr. ja ako úradník som nebol "partnerom" pre rozhovor alebo riešenie problému s niekým, kto je v hierarchii vyššie, ako napr. riaditeľ, konateľ... . a tým pádom to bol každý, lebo ja a mne podobní, sme boli na poslednom schode samozrejme.

slobo manažér začínam s.k.u.r.v.e.t.e nenávidieť. začínam mať pocit, že toto pomenovanie si zaslúži jedine ford a baťa. a tí akože dnešní manažéri? no hnus. samá zberba - nepotisti, honelníci a iné zvieratká.


Lu   |   ip:95.103.18   |   2010-10-18  (21:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tento clanok je velmi velmi jednostranny pohlad.


klinec   |   ip:85.216.14   |   2010-10-21  (22:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenivost je nedostatok motivacie.
V jednom mas pravdu, jedna skupina ludi zlenivela, pretoze maju moznost parazitovat na ostatnych. Ti robit nebudu. Druha skupina ludi je pracovita, avsak k lepsiemu vykonu potrebuje viac motivacie. Nejde len o peniaze, ale aj o pristup. Clovek bude asi sotva robit viac, ak plody jeho prace zhrabne niekto iny. Naco by to robil? Zvysenym usilim by leda tak zapricinil stratu prace niekoho ineho, lebo toho by mohli prepustit. Naco by im aj bol, ked druhy dre za dvoch?
Problemom dnesnej doby je vela parazitov a co je najhorsie lakomych parazitov. Nie su ochotni sa dalej podelit. Chcu hrabat len pre seba a ked maju viac, tak sa k ostatnym spravaju ako k menejcennym, neuvedomujuc si, ze prave oni su zbytocni a nepotrebni.
Pises o Talianoch, ako by boli lepsi ako my. Nuz, nie su, ani omylom. Talianski robotnici su temer vsetci na kokaine uz mnoho rokov. Preto v praci podavaju take vykony. Oni vlastne robia na to, aby si mohli kupit koks. Cest vynimkam.fh   |   ip:82.9.171.   |   2010-10-23  (01:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otorci pracovali na pyramidach 6 hodin denne. Vidim im dnes vela podobnych, nechcem ich tak nazvat tak povedzme ludi podobnych. Ludi co robia aj 12 hodin denne. Pekny clanok, chyba mi v nom pre koho to tak vysluzilo robia, snad nie pre seba :-DD


forest   |   ip:217.119.1   |   2010-10-29  (10:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  článok je v celku dobrý ale dali by sa mu vyčítať niektoré veci ale mnohý to tu už urobili. Chcem ale napísať o inom fenoméne a to je nadávanie a zhodzovenie úradníkov, ktoré tak radi preberáme od politikov.

bez najmenších pochýb existuje značná skupina úradníkov ktorý sú vyslovený lenivci a darebáci ( ako aj v mnohých iných povolaniach )

Ale odporúčam všetkým kritikom aby si skúsili prácu napr. na sociálke v Revúcej, Sabinove, RS , LC ale aj mnohých ďalších , kde máte 250 spisov , samá vyberaná spoločnosť ( jarovnice, čierne mesto a pod. ) , musíte tam chodiť na šetrenia , skoro vždy Vám asistujú policajti , klienti sa vám vyhrážajú od fyzických útokov až po zabitie (ale žiadne rizikové príplatky neberiete ) , musíte sa dať zaočkovať proti žltačke a iným chorobám a mnohokrát za vlastné . Mesačne púšťate priemerne 2 mil. korún, za ktoré zodpovedáte , ku každej zmene musíte napísať rozhodnutie pre klienta, a v čase dávok ste v práci do 20 hoď. Na mnohých úradoch museli zaviesť SBS lebo sa množili útoky na úradníkov.
Kto z nás by to chcel robiť za 400 eur mesačne ?

A napíšem aj jednu vlastnú skúsenosť.
svojho času som si vybavoval ako živnostník príspevok od úradu práce , pani čo ma mala na starosti mi dala zoznam aké všetky potvrdenia treba priniesť. Samozrejme po týždni keď som prišiel , jedno potvrdenie mi chýbalo ( potvrdenie o tom že som podal potvrdenie o zaplatení príspevkov na ZP - úplne choré ) , povedala že to potvrdenie musím doniesť lebo mi nepustí peniaze . No vynadal som jej nevyberane aj napriek tomu že na zozname som to mal ale vybodol som sa na to. Keď mi vychladla hlava hanbil som sa sám pred sebou. Na druhý deň mi volala a povedala že ak to potvrdenie prinesiem vie mi pustiť rýchlo peniaze ( nepomstila sa mi že som bol voči nej hrubí a mohla ) . Zohnal som potvrdenie , kúpil dezert a išiel som sa ospravedlniť.
Ona mi povedala ale zaujímavú vec : to aké potvrdenia ona musí požadovať jej striktne určuje zákon a vykonávacie predpisy , nie je to jej svojvôľa.
A tiež mi povedala že na zefektívnenie práce na úradoch a zníženie počtu úradníkov, by stačila jedna vec a to je zjednodušenie zákonov a vykonávacích predpisov. Ale to vedia urobiť len politici nie úradník. Musí existovať ale vôľa to zmeniť, a hlavne chuť politikov pýtať sa na to ľudí ktorý tomu rozumejú nie všelijakých protekčných, ktorých si po voľbách dotiahnu na ministerstvá.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-10-31  (13:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  forest
to ja veľmi dobre poznám. Nedostatky môjho článku sú v tom, že tam veľa vecí nie je dopovedaných. Dlhý rozsah však unavuje. Úradníkom nezávidím, a ich plat už vôbec nie, ale oni vedia, ktorí do jedného vreca nepatria. Vždy tak bolo, že pár obetavých ťahá aj tú väčšinu lenivých. Určite však platí: Systém je nastavený tak, aby lenivci mali svoje teplé fľaky a národ na nich drel. Vymýšľači zákonov zámerne vytvorili komplikovaný systém, aby bol dôvod stále za niečo platiť a aby sa hromadili peniaze na veľké kopy. Tzv. trhové hospodárstvo absolútne nefunguje, špekulanti vyciciavajú štátnu kasu a zopár živnostníkov /v skutočnosti robotníkov/ drží štát ako-tak nad vodou. 3/4 ziskov ide za hranice, sme otrokársky režim. /Denník SME otrokári režimu./diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


štyri + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Raper "Ego" členom správnej rady nemocnice? Prosím, ihneď paralen!

Že sa fotí Rytmus s premiérom Ficom to sme už videli, ale že jeho parťák zo skupiny kontrafakt "Ego" je členom správnej rady miestnej nemocnice tak to si "brácho zabiiil".


USA a NATO vstúpilo do vojny v Európe, Ázii a Afrike

Ruští vědci: Nesmrtelnost pro bohaté elity možná ...

Proč vláda tají statistiku o Romech?

KVANTOVÉ PROBUZENÍ - Pravda o roku 2012 (celý dokument)

Islandská revolúcia a jej inšpirácie pre slovenskú ...

Archív

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Vzkaz pro NATO: Přestaňte lákat chudé a nezaměstnané mladé muže z Egypta, Tuniska, Pákistánu a Afghánistánu do svého odporného západního tažení do Libye, zastavte posílání těchto mladých lidí na smrt, přestaňte jim lhát o tom, kolik jim zaplatíte a přestaňte používat cizince k podněcování vašich děsivých, sobeckých, ropných válek v Libyi. Nikdy jsem si nemyslel, že bych mohl mít nějaké slitování pro krysy, které zaměstnává NATO jako nájemné žoldáky (v rozporu s mezinárodním právem) v Libyi. Teď ale říkám těmto mladým mužům, kteří byli vlákáni do této pasti příslibem tisíců dolarů… že budou zabiti a pokud nebudou zabiti, vrátí se domů bez peněz. V invalidním vozíku (najatém od NATO, nepochybně za cenu obrovských splátek). Paralyzováni. NATO bankrotuje a tisícovky žoldáků v Libyi přestaly bojovat, protože už několik týdnů nedostaly zaplaceno.


Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce...

Ako také ovce

Den bez lékaře, nákupů, médií


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.3367 s