17. Júl 2019
    
Ľubo Huďo : Skutoční vládcovia sveta oficiálne nefigurujú vo vládach či mocenských štruktúrach - Dolezite.sk

Ľubo Huďo : Skutoční vládcovia sveta oficiálne nefigurujú vo vládach či mocenských štruktúrach


  2012-11-06  (08:58)  |  Z domova
  64% hlasovalo = 4  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Ľubo Huďo : Skutoční vládcovia sveta oficiálne nefigurujú vo vládach či mocenských štruktúrach

Dosť často ľudia vyznávajúci alternatívny pohľad na život, odsudzujú správanie masy ľudí, ktorá je plnohodnotne zapojená do systému a komerčného prúdu. Nazývajú ich hlupákmi, obmedzencami s malým IQ. Na druhej strane, ľudia v komerčnom prúde sú vnútorne šťastní so svojim spôsobom života, páčia sa im seriály, núkané reality show, spravodajstvo jedného pohľadu a napr. správy zo života celebrít. Ak si čítajú správy alternatívneho spravodajstva, nič im nehovoria, jednoducho ich nezaujímajú. Hovoria si, že ich sa to netýka, a čo z toho oni majú, či dokonca z ich pohľadu sú naopak alternatívci akýsi hlupáci. Každý totiž vidí len to, čo chce vidieť. Tento trend nie je len u starších ľudí, ale hlavne prevláda u väčšiny mladej generácie. Trápia ich mediálne vzory, vzhľad, skôr majú chuť sa baviť ako skúmať „blbosti" o dianí sveta, či chcú si budovať kariéru a tá sa dá budovať len tak, že sa zapoja do systému a prispôsobia sa mu. Peniaze sú pre nich jediným cieľom. Každopádne stále viac ľudí sa stáva pasívnymi, strácajú chuť o skutočné dianie, javia nezáujem.

Chcel by som sa spýtať, čo si myslíte, či má vôbec zmysel otvárať oči ľudí tohto komerčného prúdu a zároveň rozširovať ich jednostranný pohľad na svet, keď to sami nechcú? Nie je to len zbytočne hádzanie dreva, do nezapáleného ohňa? Respektíve, ako ukázať ľudom, že pravda nemusí byť vždy len pravdivá, ako inšpirovať ľudí k väčšiemu rozhľadu?

Otváranie očí, aby verejnosť videla neskreslenú realitu a nedala sa ľahko zmanipulovať je beh na dlhú trať , alebo ekonomicky povedané či napísané - dlhodobá investícia, ktorej výsledky ukáže až budúcnosť. Podľa príslovia Komu niet rady, tomu niet pomoci je skutočne zbytočné plytvať energiou a argumentami tam, kde je evidentné, že chýba vedomostný a inteligenčný potenciál, hoci zdravý rozum častokrát prekonáva akademické vzdelanie poplatného pseudointelektuála. Každá zmysluplná činnosť má svoje opodstatnenie, aj otváranie očí v zmysle alternatívnych informácií, aj keď Vás niekedy zožiera skepsa, že to asi nikam nevedie. No aj keď sa to podarí hoci len v jednom prípade, má to význam, no nemožno za to očakávať slávu, popularitu a peniaze. Je to kombinácia idealizmu, sebaúcty a snahy ovplyvniť budúcnosť. Bez toho všetkého by sme ani dnes nevydávali časopisy, knihy, nevysielali televízny a rozhlasový signál a nekomunikovali cez laptopy. Faktom je, že uvažovanie a zamýšľanie sa je záležitosťou menšiny, väčšina sa radšej zabáva, konzumuje a vegetuje zo dňa na deň, ale to platí už od starovekých Atén či Ríma.

Jedna múdrosť hovorí, že čím človek menej vie, tým je šťastnejší. Neviem, či ste videli kreslenú rozprávku „Doba ľadová 3". V nej keď sa spýtali dvoch vačíc, myslím, že to boli vačice, že ako je možné napriek tomu, že sa rozpadá svet sú stále šťastné a veselé odpovedali, že je to ich tajomstvo, ale že prezradia to tajomstvo: „Sme strašne hlúpe"!

S týmto súvisí aj moja otázka. Myslíte si, že autori aj komerčných filmov chcú prinášať skryto nejaké uvedomenie pre masy ľudí, alebo ide len o náhodu? Je práve takáto sladká nevedomosť tajomstvo šťastia podľa Vás?

Vačice z Doby ľadovej, žiaľ, pripomínajú ľudstvo, teda aspoň jeho časť a nemusíme sa dohadovať matematicky či štatisticky, o akú veľkú množinu a koľkopercentnú skupinu z celkového obyvateľstva jednotlivých krajín či Zeme v skutočnosti ide. Nevedomosť je niekedy skutočne dar, pretože nevedomec neprežíva strasti, pochybnosti a obavy uvažujúceho človeka. A či je to lepšie? Určite je to výborné pre vládnuce elity, duchovných i materiálnych klamárov a špekulantov, od burzy po médiá, ale pre ľudstvo ako celok je to nešťastie. Každý si môže vybrať, či mu k šťastiu stačí len pohodlie, užívanie a tupé prežívanie pobytu na Zemi.

Záleží na tvorcovi filmu, či má záujem aj cez jednoduchú zábavu naznačiť akú-takú myšlienku. Múdremu napovedz, a hlupák sa aj tak nechytí. Podľa mojej skúsenosti, hoci nechcem byť prehnaný optimista, pribúda uvažujúcich ľudí, hoci pomaly a stále sú vo výraznej menšine.

Myslíte si, že raz dôjde trpezlivosť ľudí, príde vzbura, rebélia a padne aktuálny kapitalistický systém, príde zoštátnenie a prevládne socializmus, či nastane akási nová forma systému - mutácia demokracie a komunizmu? Totiž z dlhodobého hľadiska sa zdá, že tento systém núteného ekonomického rastu nie je dlhodobo udržateľný, stále sa malá skupina veľkopodnikateľov stáva bohatšia a ľudia chudobnejú, stredná vrstva sa pomaly stráca.

Tento systém je chorý, ešte umelo prežíva a má stále potenciál vydržať určitú dobu. No nikam nevedie, nemá perspektívu a je to slepá ulička, hoci ešte nevidíme a nevieme, kedy a kde skončí jeho existencia. Stratil duchovný a etický rozmer, ponúka len a len neustály rast, zisk a konzum a to večne nevydrží. Je zbytočné používať termíny ako kapitalizmus, socializmus či komunizmus - všetky majú za sebou milióny mŕtvych, nešťastných a zlomených ľudí. Ich idealistické podoby mali ďaleko od ich praktického realizovania. Len vyspelí a vzdelaní ľudia, ak vytvoria reálnu spoločenskú silu, nastolia spoločenský systém, bez akejkoľvek politologickej nálepky, ktorý bude funkčný, duchovne vyspelý a perspektívny nielen pre malú skupinu vyvolených, ale ani rovnostársky pre uspokojenie širokých más a ich nenáročných potrieb. Systém na princípe Každému to, čo si zaslúži na základe svojho správania, činnosti a prístupu k ostatným a prostrediu, v ktorom žije. Bez diktátu politickej korektnosti, falošného humanizmu a prázdnych fráz o takzvanej slobode, takzvanej demokracii a takzvaných občianskych právach, ktoré v praxi znamenajú vlastne diktát menšiny vyvolených nad menšinou, ktorá dopláca na nadpráva iných.

Na jednej strane sa o Rockefellerovcoch a Rothschildovcoch hovorí v rôznych konšpiračných teóriách ako o najmocnejších a najbohatších ľudoch na svete, ale na druhej strane sa neumiestňujú v rebríčkoch TOP 10 najbohatších ľudí na svete. Sú podľa Vás tieto rebríčky robené účelovo? Aj s podobným argumentom som sa stretol, že oni nemôžu byť najbohatší a nemajú moc ovládať svet, lebo vraj nie sú ani v rebríčku najbohatších ľudí sveta..

Skutoční vládcovia sveta oficiálne nefigurujú vo vládach či mocenských štruktúrach, pretože nie sú tak hlúpi, na to majú svoje dobre platené a exhibicionistické bábky, zamilované do svojho falošného pocitu moci a vplyvu. Preto ani skutočných finančných elitárov nenájdete v rebríčkoch najbohatších osôb, alebo uveríte, že Gates, Kamprad či Mital určujú, kde budú vojny, prevraty, revolúcie a aké zákony budú uplatnené na kontrolu obyvateľstva? Je to ako s mafiou, keď nastrčené podniky pracujú pre skutočných kmotrov. No skutočný kmotor sa nevycapí na obálku Playboya, Timesov či Forbes.

Na Slovensku sa často hovorí o priamej demokracií ako o ideálnom riešení. Podľa mňa na to občania nie sú pripravení, nemajú jednoducho chuť sa zapájať do politického diania. Majú problém prísť vôbec raz za 4 roky voliť, neviem si predstaviť ako by vôbec venovali pár hodín mesačne
schvaľovaniu a podávaniu návrhov na zákony. Je podľa Vás potrebná zmena politického systému, či skôr zmena myslenia obyvateľstva? Myslím teraz Slovensko.

Priama demokracia je u nás nereálna. Presne ako uvádzate, že ľudia kašlú na voľby či referendá. Čo je dobré pre Island, neznamená, že je dobré pre Slovensko. Na každý spoločenský model je potrebná určitá civilizačná úroveň. Ak sa implantuje násilím, má určitú životnosť, ale dlho nevydrží, tým myslím z historického hľadiska, nie z pohľadu jedného ľudského života - napr. 70 rokov boľševizmu v Sovietskom zväze - pre niekoho celý život, pre dejiny kvapka v mori, ale treba sa z nej poučiť. Teda najprv zmena myslenia a potom zmena systému. Ako hovoril Karel Kryl, ktorý určite nebol žiaden totalitarista, ale v súvislosti so strednou Európou zdôraznil potrebu osvietenej diktatúry. Otázne je, kto bude medzi týmito osvietencami? Mýlil sa Kryl, alebo nie? Bezhraničná rádoby sloboda a dnešný Klondike dáva Krylovi skôr za pravdu.

Žili ste určitú dobu v predošlom režime. Bol podľa Vás komunizmus v tomto podaní až taký zlý, ako sa o ňom hovorí dnes z pohľadu bežného človeka?

Históriu vždy píšu víťazi a skresľujú a zamlčujú fakty podľa vlastných potrieb, aby udržali obyvateľstvo v poslušnosti a letargii. No zločiny komunizmu a la Sovietsky zväz, Čína alebo Kambodža sú nepopierateľné, ale realita na Slovensku či v Čechách bola iná v 50-tych rokoch, iná v 60-tych či v 80-tych rokoch. Najväčšia tragédia je v tom,keď kritici určitého systému sklznu do rovnakých špinavostí a dokonca ešte väčších, pričom demagógiou obhajujú ten systém, vďaka ktorému profitujú a je mi úplne jedno, že pre väčšinu ostatných sa toho kvalitatívne veľa nezmenilo a dokonca naopak sú na tom ešte horšie. Najväčšou stupiditou dnešných pseudodemokratov je fráza - Cez víkend si môžete odskočiť do Paríža, za komunistov ste nemohli. - Ja sa pýtam, kto si to môže dovoliť? No určite len tí "šikovní" čo vedia, ako sa uplatniť na trhu a ostatní sú neschopní a leniví a tak im treba. Nemôže sa pre nás donekonečna starať štát. Tí šikovní vedeli štát včas vytunelovať, zarobiť na štátnych zákazkách a ostatní sú pre nich neschopní závistlivci. Najväčšou iróniou je, že tí okradnutí a oklamaní si ešte dobrovoľne volia parazitov vo voľbách, aby im vládli a určovali zákony.

Aký je Vás názor, na to, že nežná revolúcia bola plánovaný jav, ako sa zmocniť štátneho majetku?

Nežná, či zamatová mi už pripomína tradíciu ako niekedy VOSR, ale teraz je VNZR -Veľká novembrová zamatová revolúcia - jej protagonisti a obhajcovia sú dnes už rovnakí demagógovia, manipulátori a dezinformátori ako tí, proti ktorým tzv. bojovali. Dali si nový politický náter, namiesto červenej používajú iné farby, ale stále pre nich platí staré boľševické - Kto nejde s nami, ide proti nám! Chránia si iba svoje peňaženky, kontá a pozície a kašlú na všetkých ostatných. Poznajú len svoje egoistické blaho a nanajvýš svojej rozmaznanej rodiny a majú tu drzosť poučovať ostatných a určovať im ich dobro. Nepoužívajú gulagy a heslá, no tárajú o akejsi slušnosti, tolerancii a odporcom a tým, čo im stoja v ceste lámu väzy ekonomickou gilotínou - namiesto nežnosti a zamatu nastolili diktatúru zisku, lacného komedianstva a predajnosti za hrsť drobných. A majetok a vplyv je okrem pestovaných disidentov len a len v rukách aktérov, pohrobkov a ich potomkov z radov Štb, Komunistickej strany a ich figúrok vo vtedajších podnikoch zahraničného obchodu. Akurát len, že vystupujú v kostýmoch kresťanskej demokracie, sociálnej demokracie, liberálov či rádoby obyčajných ľudí.

A na záver posledná otázka. Myslíte si, že príde tretia svetová vojna, podľa vášho pohľadu na aktuálny vývoj na svete? Predsa len pracujete so zahraničným spravodajstvom dlhodobo a máte určite väčší rozhľad ako väčšina ľudí..

Svetová vojna vždy poslúžila finančno-mocenským elitám, aby si riešili svoje záujmy a našli si zámienku,politické figúrky a osprostené davy, ktoré im poslúžili na rozšírenie svojho vplyvu, moci a finančných zdrojov i svetovládnych projektov. Či dôjde k tretej svetovej to sú len hypotézy a dohady, no o jednom som presvedčený, že tí, ktorí majú prostriedky na jej rozpútanie a celosvetové masírovanie spoločenských nálad, nemajú v úcte život ako taký a hlavne životy iných a najmä majú v sebe dosť pokrytectva, aby nás prostredníctvom svojich hlásnych trúb presviedčali, že to bude v náš prospech, pre slobodu, demokraciu a krajší svet. Včera to bolo Rakúsko-Uhorsko a Sarajevo, potom Hitler a Poľsko, teraz Ahmadínedžád a Izrael- aspoň na prvý pohľad a podľa učebníc, či médií hlavného prúdu. A v skutočnosti? No tí, ktorí skutočne ťahajú šachovými figúrkami na svetovej šachovnici, ale zbytočne ich budete hľadať v učebných textoch, v rebríčkoch najbohatších ľudí alebo v lifestylových časopisoch.

Foto: http://www.stv.sk/spravodajstvo/redakcia/hudo-lubomir-1/


lh
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2012-11-06  (10:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Systém je v globále nastavený tak, že sa začína integrovať na udržanie si moci postupnými procesmi, ktoré majú vyriešiť problémy vyspelej spoločnosti a taktiež tretích krajín súvisiacich s demografiou obyvateľstva planéty a z potrebou zavadzania nových moderných technológii. Ako nato zareaguje väčšina nevedomého ľudstva v 21 storočí tak to nevie nik, ale na tieto budúce udalosti sú elity čo vládnu svetu a krajinám sveta pripravene. Politici sú iba drevené figúrky na šachovnici, ktorú vlastnia najbohatší a najvplyvnejší ľudia 21 storočia zo všetkých spoločenských smerov.
Masy sú masírované médiami a tým udržiavane v stabilite systému diktatúry v celom svete.

Tiež si kladie otázku. Ako sa to skončí?
Martinos . cudyxyla04   |   ip:109.230.4   |   2012-11-06  (13:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Armageddonom.


JednookovyBill . kofywaju64   |   ip:91.127.65   |   2012-11-06  (13:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja si skôr myslím, že až po vyčerpaní všetkých možností sa ľudstvo začne správať rozumne.


Pandemonium . darujete36   |   ip:178.41.22   |   2012-11-06  (15:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako sa to skončí? Dám odpoveď, akú chce počuť autor otázky z prvého príspevku: Jozef Varga sa napokon stane prezidentom zemegule. Potom všetci budú žiť šťastne až do smrti. A zazvonil zvonec a búzneniu starého senila je koniec... :-DDDtrtko . fumisima35   |   ip:95.102.17   |   2012-11-06  (18:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  syhefufy... tak nadejna stranka no hned na zaciatku urazat ludi za ich nazor je trapne... mimo ineho ak autora konspirativci urazaju vlastnymnazorom tak mu niet pomoci....


SomTenKtorySom . bocipera87   |   ip:92.41.83.   |   2012-11-06  (23:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na otázku, či rozširovať informácie o sprisahaní proti ľudstvu je odpoveď - jednoznačne áno!

Je zrejmé, že treba rozlíšiť človeka, ktorý o žiadne info tohoto druhu nemá záujem, ale väčšina aj ovčanov sa zaujíma o dianie okolo a podeliť sa s jednou dvoma vetami nikdy nezaškodí. Nikdy nevieme čím konkrétnym danému človeku otvoríme oči a aj keď pre zmenu (systému) nie je nutná väčšina populácie, isté (kritické) percento k naštartovaniu pohybu je nutnosť.

Ľubo len kľudne a s výdržou vytrvaj v nastúpenom smere, čo robíš je dobré a zmysluplné. Držím palce!


VegDrSpinach . faqijity8   |   ip:95.141.19   |   2012-11-07  (00:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ach, zas tento konšpiračný táraj.


LogON . mowogesu02   |   ip:78.98.98.   |   2012-11-07  (07:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako vždy, veľmi dobrý príspevok, čomu zodpovedá aj počet nasadených "trollov". Už len treba odviesť diskusiu na inú tému, napr. osočovanie veriaci kontra ateisti alebo "bulinožrúti"....ai


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2012-11-07  (10:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
From: Jozef Varga [mailto:wargas@extel.sk]
Sent: Wednesday, November 07, 2012 9:09 AM
To: 'generalny.manager@strana-smer.sk'
Cc: JUDr. Robert KALINAK; 'Jarjabek, Dusan (asistent)'; 'monika.flasikovabenova@europarl.europa.eu'; Subject: Integrovaný Globálny KapitalizmusDobrý dámy a pani.

Občanom strednej a východnej Európy Michal Gorbačov sľúbil zmenu a slovo dodržal. Po zmenách v rokoch 1985 až 1990 padla železná opona medzi socializmom a kapitalizmom. Pluralitné strany začali uskutočňovať reformy na západe aj východe Európy vedúce vraj k mierovému spolužití národov a lepšej budúcnosti ľudstva s trhovou súkromnou ekonomikou, ktorá v západnej Európe vo výsledkoch národných súkromných ekonomík predstihla štátnu sociálnu ekonomiku orientovanú na robotníkov a roľníkov vo východnom bloku pod správou ZSSR po rozdelení sveta mocnosťami, víťazmi II svetovej vojny.

Spustil sa privatizačný proces, prijala sa aproximácia noriem a predpisov západnej Európy, vstúpili sme do EU, politici nám v Európe ratifikovali Lisabonskú zmluvu bez súhlasu obyvateľstva Európy, neskôr Zmluvu o pristúpení k ESM a výsledky týchto procesov čiže


Integrovaného Globálneho Kapitalizmu


už dnes pozná ľudstvo celého sveta a tak politici nám hľadajú cestu na zastavenie úpadku globálneho kapitalizmu v celom svete.


A tak sa pýtam, skolabuje voľný trh so súkromným vlastníctvom ekonomiky (dnes globálny kapitalizmus) podobne, ako skolabovala štátna plánovaná ekonomika (štátny kapitalizmus pre robotníkov a roľníkov)???


DOHODA o páde socializmu.
http://dolezite.sk/DOHODA_o_pade_socializmu_55.html


17 november 2012
http://dolezite.sk/17_november_2012_176.html


Petr Cibulka - LUSTRACE StB
http://dolezite.sk/Petr_Cibulka_LUSTRACE_StB_1.html


Integrovaný Globálny KapitalizmusEkonóm SAV Peter Staněk:


Čaká nás prepúšťanie a sociálna kríza

Na zamestnanosť primárne nevplývajú zmeny v Zákonníku práce, ale hospodárska recesia, upozorňuje krátko po prijatí novely ekonóm Ekonomického ústavu Slovenskej akadémie vied Peter Staněk. Podľa neho sa máme na čo „tešiť“ – po súčasnej kríze spotreby nás čaká ešte silnejšia kríza nezamestnanosti, ktorá môže vyústiť do sociálnych nepokojov. V exkluzívnom rozhovore pre náš spravodajský portál Aktuality.sk ďalej hovorí napríklad o tom, že keby sa menej podplácalo, bolo by aj na platy učiteľov...

V auguste minulého roku ste v rozhovore pre náš portál Aktuality.sk povedali, že to, čo sme zažívali vtedy, nie je ešte kríza, ale že kríza nastane až v januári 2012. Dovoľte preto otázku: Ako ste spokojný so svojou predpoveďou – vyšla vám? Sme už naozaj v kríze toho pravého razenia?

Po dlhovej kríze sa začína naplno prejavovať kríza globálnej spotreby, presne podľa mojich predpokladov. Táto fáza krízy znamená, že sa všade vo veľkom prepúšťa, všetko sa mrazí a reálna úroveň väčšiny obyvateľstva klesá alebo stagnuje. Nie je to len domáci jav, je to vidieť napríklad aj na tom, že už aj Nemci začínajú siahať na svoje úspory. Takáto situácia znamená, že klesá spotreba vo všetkých typoch odvetví, väčšina podnikateľov sa dostane do stavu optimalizácie, vrátane optimalizácie počtu zamestnancov. Na rad pôjdu najskôr agentúrni a dočasní zamestnanci, a kmeňových si ponechajú a budú dúfať, že situácia sa o pol roka, o rok zlepší. Ale ona sa nezlepší, a tak začnú prepúšťať aj kmeňových zamestnancov. Kríza sa prejaví naplno, sme svedkami napríklad 30-percentnej nadprodukcie v automobilovom priemysle, a tak krízu globálnej spotreby vystrieda kríza nezamestnanosti a po nej príde sociálna kríza.

V tejto situácii prichádza k dôležitým zmenám, napríklad v oblasti Zákonníka práce. Konkrétne zmeny nastanú napríklad pri dohodároch. Je podľa vás reálne, že každý tretí dohodár dostane od zamestnávateľa riadnu pracovnú zmluvu, ako to očakáva vláda?

Pokiaľ budú hovoriť rôzne skupiny, že to prepúšťanie, ku ktorému bude ďalej dochádzať, je otázkou zmien v Zákonníku práce, tak to nebude pravda. Kľúčovým problémom je recesia a prebytok vo výrobe. Samozrejme sa popri tom zvezie aj prepúšťanie agentúrnych zamestnancov a podobne, ale kľúčový problém nie je v zaťažení odvodmi, ale v celkovej recesii. Problémom, ktorý sa týka dohodárov, je ten, že ak sa im príjem z dohody stal jediným príjmom a oni si neplatia rôzne odvody, napríklad aj na penzijné poistenie, tak z čoho im neskôr tie penzie budú vyplácané? A budú chcieť aspoň minimálnu sadzbu. A z čoho im tie penzie budú vyplácané, keď do systému nič nepriniesli? Smutným paradoxom je to, že sa môže stať, že tí, ktorí nepracovali, budú mať vyššie penzie ako tí, ktorí pracovali alebo pracovali na dohodu. Celkovo za zhoršeným postavením dohodárov nebudú zmeny v Zákonníku, ale tá celková recesia a kto tvrdí, že za to môže zákonník, klame. Dostávame sa do recesie, ktorej výsledkom bude menšia potreba práce, to je ten problém.

Hospodárstvo, vlastne celý HDP, v poslednom čase opäť držia nad vodou automobilky. Ako si vysvetľujete, že tento segment sa oklepal z krízy ako prvý? Zrejme nejde len o bezodný ázijský trh, keďže už aj Čína hlási prvé stagnačné príznaky... Alebo si myslíte, že je to len dočasné vyšvihnutie nahor? A ako budú na tom slovenské automobilky?

Prvá vec, ktorá by nás mala zaraziť, je, že šéfom Kie v Žiline sa stáva šéf stratégie z Hyundai. To znamená, že Hyundai sa chystá na strategickú zmenu. Ďalšia vec – Peugeot v Trnave zastavuje na tri týždne produkciu. Tretia vec – Volkswagen hovorí o výrobe elektromobilov. A čo je výhoda elektromobilov? Nenávratná dotácia 5 500 eur na predaný voz, a tá sa vyplatí z peňazí krajiny, kde sa automobil predá. A teraz si zoberte, že si tu Nemci, alebo hocikto iný, budú môcť nakúpiť takéto autá, odvezú si tieto ekologické autá domov a slovenský rozpočet bude zaťažený sumou 5 500 eur na každé jedno predané u nás. Samozrejme, bude sa vyrábať, zaznamená sa export, HDP bude 2 – 2,5 %, ale...

Stále si myslíte, že je reálna hyperinflácia na úrovni od 20 do 40 %? Kedy by takáto apokalypsa mohla nastať?

Problém nekrytých peňazí sa určite musí prejaviť skôr či neskôr aj v hyperinflácii. Inflácia nie je dôsledok ekonomického rozhodnutia, ale je to otázka politického rozhodnutia. Ide o tri veci. Prvá – otázne je, ako je viazaný európsky rozpočet na obdobie 2014 – 2020 na eurozónu. Druhá – žiadna krajina nechce dať do rozpočtu viac ako dostane, to znamená 1,2 % HDP. To znamená, že európsky rozpočet bude na úrovni 160 miliárd eur ročne. Tretia – to znamená, že to nebude stačiť na pokrytie potrieb, ktoré európsky rozpočet má. Ďalej to znamená, že nebudú peniaze na ďalších nových členov. Aby ste vyriešili rovnováhu medzi potrebami a zdrojmi, musíte sa rozhodnúť – buď domáce kofinancovanie, možno desať, pätnásť, niekde dvadsať, tridsať percent, revolving znamená, že časť prostriedkov budete musieť Európe vrátiť, nikto nevie v akom čase, niektoré do dvoch, do piatich rokov a podobne. A nebudú sa podporovať regionálne projekty, ale nadnárodné, ako napríklad Podunajská stratégia.

Možno trochu zjednodušená otázka, ale predsa: ktorá z vlád, ktorá zažila krízu, teda prvá Ficova, vláda Ivety Radičovej, alebo súčasný kabinet – podľa vás zápasí s krízou najlepšie? Kto prijíma najlepšie opatrenia?

Nechcem sa vyjadrovať na tému kvality vlád. Prvá vláda bola 4 roky, druhá rok a pol a tretia šesť mesiacov. Čiže už takto je to nezrovnateľné. Prvá Ficova vláda celkom úspešne zvládla prvé fázy krízy, podarilo sa jej vyhnúť nástrahám, ktoré stretli iné krajiny. Otázka je, či sa ďalším problémom dalo vyhnúť používaním nástrojov ako v rokoch 2006 až 2010, alebo neskôr nástrojmi prijatými v rokoch 2010 a 2011. Môj názor je, že nedalo, lebo kríza sa modifikovala. Začínala ako hypotekárna, potom banková, neskôr dlhová v Európskej únii, tá prešla do krízy spotreby a tu sa neodvážim hodnotiť činnosť vlád. Otázne je, či sa riešia príčiny krízy. Žijeme v čase obrovskej polarizácie, kedy 5 % ľudí vlastní 90 % svetového kapitálu. Tí obyčajní proste riešia svoju spotrebu úvermi a keď je tých úverov veľa, je jasné, že to raz muselo padnúť. Teórie rastu jednoducho nefungujú – teda že keď budem zvyšovať spotrebu, zvýši sa produkcia a zvýšia sa aj platy. No a ešte je tu rakovina spoločnosti – obrovská korupcia, obrovský rozmer daňových únikov, šedej či inej ekonomiky. O rozmere korupcie si môžeme spraviť úsudok aj podľa toho, že podľa analýz spoločnosti McKenzie a Gartner sa v Európe odhaduje na úroveň 320 až 350 miliárd eur. Preto sa hovorí o neudržateľnosti európskeho modelu. Odhad korupcie na Slovensku je na úrovni štyroch miliárd eur ročne. Ďalším problémom je presun head office spoločností zo Slovenska do daňových rajov. Česká ekonomika príde takto o sto miliárd korún ročne. Na Slovensku odhadujeme aj spolu s daňovými únikmi stratu troch miliárd eur ročne.

Ďalej tu máme optimalizáciu daňových nákladov,

operácie na hrane zákona. Nemecké firmy robia takéto operácie podľa nemeckých odhadov na úrovni 400 miliárd eur ročne. Nikto nič nerieši. K tomu máte šedú ekonomiku, ktorá sa odhaduje na bilióny eur ročne, ďalej máte čiernu ekonomiku, ďalšie miliardu, samozrejme bez daní, bez odvodov. Stále má právo niekto v Európe tvrdiť, že nie sú peniaze na riešenie problémov a že sa dajú riešiť len pomocou zvyšovania daní, škrtov sociálnych dávok a podobne? Rieši niekto na Slovensku napríklad, že verejné obstarávanie na úrovni 4 miliárd eur ročne prinesie záťaž navyše (korupcia) na rozpočet na úrovni miliardy eur ročne? A rieši tu niekto tieto veci? Aj keď máme novelu zákona o verejnom obstarávaní a pani podpredsedníčka úradu, ktorý ma na to dohliadať, odchádza, pretože jej došiel domov náboj? Nezabudnite, že ide o obrovské peniaze, kedy náklady na odstránenie nepohodlného človeka sú v porovnaní s tým zanedbateľné.

Zoberme si také Grécko.

Z Grécka odtieklo vyše 260 miliárd eur do zahraničia. Keby nemali korupciu, nepotrebovali by žiadne pôžičky. Áno, mali tam trinásty a štrnásty dôchodok pre ľudí v štátnej správe, skorý odchod do dôchodku, ale ide o omrvinky proti tomu, koľko korupčných peňazí bolo v obehu. Keby mala nemecká vláda k dispozícii úroky z kont 1 700 najbohatších ľudí, ktorí majú peniaze vo Švajčiarsku, ročne by z týchto úrokov mala k dispozícii 11 miliárd eur. Keby mala prístup k všetkým úsporám, ktoré sú uložené mimo zákony Nemecka, ten príjem by mohol byť na úrovni vyše 120 miliárd eur. Stále má niekto právo hovoriť, že nie sú peniaze na riešenie krízy? Politici o tom na úrovni Bruselu vedia, preto je zásadná otázka, prečo sa tieto peniaze nepoužijú na riešenie dlhovej krízy.

Aký je podľa vás hlavný motivátor toho nevšímania?

Veľmi jednoduchý. Zoberte si príklad jedného nemenovaného mediálneho magnáta. Politické elity sú závislé na jeho peniazoch, a tak mu vytvárajú priestor na zarábanie. On ovplyvňuje a zosadzuje vlády v demokratických krajinách. Trikrát hádajte, koho tým myslím. Jeho majetok je výrazne väčší ako majetok Georga Sorosa, presahuje 6 miliárd dolárov.
Ktoré z odvetví hospodárstva považujete s dnešnými informáciami za najohrozenejšie? Inak povedané, zamestnanci ktorého sektoru sa môžu najviac obávať o otrasy na pracovnom trhu?

Stavebníctvo. Po utlmení výstavby administratívnych priestorov či bytov stavebníctvo nemá priestor na rozvoj. Stavebníctvo možno prepustí 50 tisíc ľudí, výstavba diaľnic sa týka len troch štyroch firiem a tie malé a stredné firmy, ktoré by sa mohli zviesť na zatepľovaní budov, tak čakajú na spustenie tohto projektu, ktorý sa nerozbehol ani po troch rokoch. Jeho trvanie by pritom mohlo byť vyše 10 rokov, znižovali by sa náklady na prevádzku týchto budov a udržala by sa zamestnanosť.

Pred rokom ste radili občanom, aby na úspory nesiahali. V mnohých rodinách však napríklad vplyvom straty zamestnania sa tieto úspory vyparili. Máte v tejto situácii nejakú radu?

Čokoľvek dnes spravíte, je otázkou strát. Aj nákup zlatých tehál, ak by na to niekto mal, tak prináša straty. Osobne odporúčam sa pri uvažovaní, čo s financiami, nehýbať sa. Zotrvajte v pozícii, v ktorej ste. Akýkoľvek pohyb znamená zvýšenie rizika. V žiadnom prípade by som neinvestoval do sľubovaných výnosov akciových a kapitálových trhov. Všetko sú to len bubliny. Určite treba aj kvôli zvyšujúcej sa hrozbe nezamestnanosti myslieť na rezervu. Aj kvôli tomu, že zmrazené platy nie sú krátkodobá záležitosť. Ale to neznamená, že životné náklady nebudú rásť. V takomto prípade sa rezerva nestáva zdrojom príjmu na starobu, ale na prežitie. Zaujímavé je sledovať projekt bankovej únie. Európska centrálna banka bude rozhodovať o prežití bánk. Ale ak tieto banky skrachujú, tak náklady budú znášať jednotlivé krajiny, kde sa nachádzajú. A ak budú, a to budú, banky rozdelené na strategické a nestrategické, sporitelia by si mali svoje vklady uložiť do tých strategických. Ak si myslíte, že tento projekt má slúžiť na ochranu vyše 6-tisíc bánk v Európskej únii, tak ste na omyle. 8 finančných konglomerátov ovplyvňuje 80 % finančných trhov v EÚ. Ak zachraňujeme španielske banky, zachraňujeme v skutočnosti nemecké banky.

Ako vnímate fakt, že ani po zavedení fiškálnych modulov do registračných pokladní sa nedarí bojovať s daňovými únikmi? Pritom práve výber daní je priestorom, ktorý by mohol štát lepšie využiť na svoje príjmy...

Odpoveď je veľmi jednoduchá. Čoraz väčšie množstvo efektívnych subjektov odchádza do daňových rajov. Tí neefektívni ostanú tu. Pri daňovom zaťažení jedno percento nemôžete konkurovať ani s 21-percentnou sadzbou dane, ani s 19-percentnou. Keďže platí smernica únie proti dvojitému zdaneniu, ak ste už raz zdanení napríklad v daňovom raji, dodatočne už dane platiť nemôžete. Kým pred troma rokmi bolo asi tisíc takýchto subjektov zo Slovenska, dnes je to vyše 3 a pol tisíca. A pri únikoch desiatok miliárd je to samozrejme cítiť. Vždy je tu snaha firiem optimalizovať svoje daňové zaťaženie, vrátane možnosti odchodu do daňového raja. Ak by niekto v Únii chcel s tým bojovať, ako prvé by sa musela zmeniť legislatíva na Cypre, Bahamách a podobne. V roku 1995 prišla OECD so smernicou boja proti daňovým rajom. O sedem rokov neskôr túto smernicu analyzovala francúzska akadémia vied a zistila, že najväčším porušovateľom smernice proti úniku daní boli vlády národných štátov. A na ich čele stála vláda Veľkej Británie. O akej snahe o zamedzenie daňových únikov hovoríme? Nejde už len o snahu niektorých firiem, ide už o systémové prekážky v boji s týmto problémom.

Dokedy bude podľa vás Nemecko zachraňovať euro? Nie je eurozóna a aj celé euro už za zenitom?

Nemecko už dávno hovorí o zoštíhlení Európskej únie, sme svedkami rečí o dvojrýchlostnej Európe a podobne. Zatiaľ nebudú robiť nič, lebo ich na budúci rok čakajú voľby a táto téma by sa hneď stala predmetom predvolebného boja. Druhá vec je, že keď Nemci zaplatili daň za zjednotenie Nemecka, a tá bola 2 bilióny eur, nikto im z Európy nepomohol. Dnes preto vzniká logická otázka, prečo by oni mali sanovať iné krajiny. Odpoveď je jediná – pretože 40 % ich produkcie ide do krajín Európskej únie. Nemecko má trvalé prebytky produkcie, a preto vyhovovalo, keď ho umiestňovali na európsky trh. To, že sa tieto krajiny pri tom zadlžovali, bola druhá vec. V momente, kedy aj Nemci prijímajú úsporné opatrenia, možno očakávať, že časť tejto produkcie už nebudú vyvážať do krajín únie. Pred Nemcami vyvstáva otázka, kde nájdu nové odbyty a či domáca spotreba dokáže vykryť straty z exportu. Nové trhy budú problém, aj Čína, ktorá je obrovským trhom, má vlastné produkčné kapacity a firmy, ktoré budú chcieť tovar exportovať. India je inde, 70 % produkcie, ktoré sa tam vyrobia, sa tam aj spotrebuje. Arabské krajiny podporujú z 30 percent zisku používanie nových technológií, tretinu na odsoľovanie vody a tretinu využívajú na vnútornú infraštruktúru. Krajiny ako Nemecko, ale aj iné, budú mať obrovský problém, pretože už teraz odhady vianočných tržieb hovoria o dvadsaťpercentnom prepade a navyše vláda odporúča svojim občanom šetriť, šetriť, šetriť, a tak zvýšenie domácej spotreby je otázne.

Kde bude postavenie Slovenska v takto prerozdelenej, alebo inak povedané zoštíhlenej Európskej únii?

Mnohé nemecké kruhy berú kvôli previazanosti ekonomík Slovensko ako ďalší spolkový štát. Našťastie sa slovenskej elite nepodarilo spraviť také kroky, ktoré by vzbudili nedôveru voči Slovensku. Aj keď existujú isté výhrady napríklad voči pomalosti súdnych konaní a podobne. Zatiaľ je Slovensko brané ako súčasť toho nového jadra eurozóny. A ak nespravíme žiadnu chybu, mali by sme byť tak braní aj naďalej. Treba si uvedomiť ale jednu vec – Európa sa začína deliť na severnú a južnú. Jazýčkom na váhach sa stane stredná Európa. Tá má dobré vzťahy na východ, teda Rusko a Čínu, i na západ. Tým myslím vyspelé ekonomiky. V takom prípade nastáva otázka, či stredná Európa bude hovoriť jedným hlasom, alebo štyrmi rozdielnymi hlasmi. Je pravdepodobné, že takýto stav, kedy bude stred hrať kľúčovú rolu, nastane a bude dôležité, akým hlasom bude hovoriť. A je všeobecne známa previazanosť českého hospodárstva na nemeckú ekonomiku, rovnako tak aj slovenského. Zatiaľ máme na to, aby sme boli v lepšom klube, všetky predpoklady.

Predstavte si hypoteticky situáciu – máte disponibilných 10-tisíc eur. Kam s nimi dnes? Uložiť v banke, investovať do nehnuteľností? Čo najmenej stráca hodnotu?

Nech ich nechá tam, kde ich má. Treba sa však vrátiť k tomu, čo som už povedal, o delení na strategické a menej strategické banky. Strategické banky nenechajú padnúť. Tým som vám odpovedal, čo s tými peniazmi treba spraviť. Problémom Slovenska ale je, že Die Erste Bank i Reifeisen Bank sú chápané ako malé banky.

Zaujímavá diskusia prebiehala na Slovensku v súvislosti s otázkou, či majú alebo nemajú byť obchody v nedeľu zavreté. Stali sme sa svedkami rôznych argumentov – od sociálnych, podľa ktorých by mali mať ľudia viac času na spoločné, rodinné trávenie, až po ekonomické – obchod sa bál, že zákazník odíde do zahraničia a to by viedlo k strate pracovných miest pre predavačov. Boli to racionálne úvahy? Myslíte si, že by zatvorené obchody jeden deň v týždni ovplyvnili ekonomiku?

Pri tom zhone, ktorý zažívame, je nedeľa pre mnohých mála z chvíľ, kedy si môžu nakúpiť. Navyše myslieť si, ako niektorí politici na Slovensku, že zavrieme obchody a rodina bude tráviť čas spolu, je naivné. Navyše je tu otázka, či by obchod držal taký stav zamestnancov, ako má dnes. No ale ak by obchodníkom záležalo na tom, čo sa tu deje, stačí im zvýšiť podiel domácich výrobcov na svojich pultoch. Prispeli by tak nielen k vyššej zamestnanosti u svojich slovenských dodávateľov, a tým aj k vyššej kúpyschopnosti domáceho obyvateľstva. Načo by som si mal kupovať čínske sušené slivky, keď si môžem kúpiť slovenské a pritom ide o výrobok, ktorý bol typický pre Slovensko. Prečo sa ale na prácu pozerať len cez stereotypy 8 hodinových úväzkov? Čo keď niekomu vyhovuje pracovať len tri hodiny a viac chce byť s rodinou? Porovnáva sa produktivita práce medzi jednotlivými krajinami, no zoberte do úvahy, že v Európe sa pracuje aj o 200 hodín ročne menej ako v USA. Ale keby sa ľuďom, ktorým to vyhovuje, umožnilo pracovať napríklad tie tri hodiny a takto zamestnaný človek by chodil do práce spokojný, malo by to väčší vplyv na zamestnanosť ako úvahy o tom, čo by so zamestnanosťou spravili zavreté obchody jeden deň v týždni.

Irán hrozí zastavením dodávok ropy do Európy, rôzne ďalšie špekulácie prichádzajú aj z iných krajín. Ak by prišlo k vojne na Blízkom východe, plus k tomu súčasná kríza – čo by to všetko znamenalo pre životnú úroveň v Európe?

Takáto situácia, kedy by Irán zastavil prísun ropy a podobne, by vyhovovala všetkým tým, ktorí nebojovali s krízou, schovalo by sa všetko pod toto vysvetlenie. A mienka sa ovplyvní tak, že tam niektorý štát napochoduje a obnoví dodávky ropy do Európy... Ak je však konflikt s Iránom len súčasťou reťazca vojen, od Arabskej jari, cez Egypt, Afganistan, tak si treba položiť otázku, akú úlohu hrá dnes geopolitika. Geopolitika používa ekonomiku ako nástroj na dosiahnutie nových mocenských pozícií. A pokiaľ geopolitika, a všetky náznaky hovoria, že tomu tak je, rozohráva takúto hru, tak to, o čom hovoríte, bude prejavom nového prerozdelenia vplyvu na Zemi so všetkými dôsledkami. Zoberte si Irak. Myslíte si, že keby médiá a politici tak výdatne nepodkurovali pod nenávisťou, že by americká verejnosť tak podporovala vojenský zásah. Navyše následnú ekonomickú deštrukciu a chaos využili niektoré kruhy na ospravedlňovanie reštrikčných opatrení smerovaných ku kontrole spoločnosti. Takže tam vôbec nejde o to, aký tam je Ajatolláh a podobne, ide o nové prerozdelenie vplyvy na planéte Zem. To je aj odpoveď na otázku, prečo sú americké zbrojárske zásoby také obrovské, hoci zdanlivo nemajú nepriateľov. A na boj proti teroristom nepotrebujete také gigantické zbrojárske výdavky. Hlavne v čase, keď máte bezpilotné lietadlá a podobne, ako sa to robilo nedávno pri likvidácii príslušníkov Hizzballáhu. Nepotrebujete stovky miliárd dolárov.

Podľa analýzy Svetovej banky sa v priestore V4 najlepšie podniká na Slovensku. Čím to však je, že žiadne mohutný nával investorov neprichádza? Slabé štátne stimuly, alebo proste len recesia?

Logicky ani nemohol prísť, pretože v čase krízy všetci osekávajú náklady, rozvojové programy, firmám ide o prežitie. Nezabudnite napríklad na to, čo sa stalo v BMW, nemecká vláda nedovolila presun výroby do Čiech, pretože išlo aj o zamestnanosť v Nemecku. Ide o výmenný obchod, kedy štát bojujúci s nezamestnanosťou vyžaduje od firiem, aby prílišná redukcia miest neohrozila jeho chod.

Vláda chystá vyššie dane. Zvýšia sa ale skutočne príjmy do štátnej pokladne? Nebude to ďalšou brzdou v spotrebe, keď už teraz ľudia radšej kúpu menej potrebných vecí odkladajú? Čo všetko bude mať toto zvýšenie za následok?

Áno, štát môže podporovať spotrebu tým, že dá väčšie dôchodky, že zvýši platy. Ale na to nemá. A na korupciu peniaze sú? A na daňové úniky, na rozkrádanie? Stačil by len zlomok z peňazí, ktoré takto stratíte a dala by sa stimulovať spotreba. Môžete podporiť malé a stredné podniky, lebo tie tvoria až 80 percent zamestnanosti a máte stabilné sociálne prostredie. Zvýšenie daní je fiškálny krok, ktorý má zvýšiť príjem štátu, no pritom máte otvorené kanály, kade vás ďalšie príjmy unikajú.

Vláda opäť otvorila druhý pilier.

Vyjadrujú sa k tomu všetci, no s rôznymi odhadmi a odporúčaniami, komu je ten druhý pilier vlastne prospešný a kto by doň vstúpiť nemal. Sociálna poisťovňa hlási lepší výber poistného, no DSSky nechcú, napriek nižším odvodom do druhého piliera, o klientov prísť. Môžete dať jednoduchú hranicu, pre koho dvojpilierový systém je a pre koho už nie?


Aby ste mali zisk z druhého piliera, musíte mať príjem aspoň 900 eur a perspektívu, že ho budete mať aj ďalších tridsať rokov. Nesmiete byť chorý, nezamestnaný. Je to splniteľný predpoklad pre 1,2 milióna sporiteľov, ktorí sú v druhom pilieri? Sám pán exminister Kaník pri kreovaní druhého piliera očakával 200-tisíc sporiteľov z vyšších príjmových skupín. Ak si tu naozaj niekto myslí, že pri súčasných priemerných zárobkoch si našetrí na švajčiarsky dôchodok, tak je na omyle. Aj Svetová banka vyhlásila, že súkromný pilier nie je riešením dôchodkového zabezpečenia. Opakujem, nie je riešením, je len jedným z možných systémov, ktoré môžu zmierniť tlak. Keď však štát odkloní časť odvodov do druhého piliera, musí ho financovať dvadsať-tridsať rokov, pretože tí budúci dôchodcovia vám k nasledujúcemu roku nezomrú, aby ste ich nemuseli platiť. Pri priemernom poberaní dôchodku 11 rokov si vypočítajte koľko a v akom rozsahu musí štát vykrývať tento deficit. Teraz máme silné povojnové ročníky, ktoré pôjdu do dôchodku, tak si domyslite, s čím bude štát zápasiť. Keď príde nejaký politik s názorom, že štát bude garantovať len časť dôchodkov a ostatné budú mať penzisti z toho, či si nasporili, tak ten to musí mať v hlave pomotané. Ide o generácie ľudí, ktorí celý život pracovali, platili dane, odvody a zrazu sa môže stať, že dostanú zlomok z toho, na čo majú nárok. Aby sa nestalo to, že gangy dôchodcov budú prepadávať banky či DSS-ky. Sme v situácii, kedy sa časť mladých ľudí uberá cestou singles, časť navyše nie že by podporovala svojich rodičov, ale naďalej potrebuje ich pomoc.


Nezamestnanosť je na úrovni 13,44 percenta. Prekvapilo vás toto číslo v porovnaní s informáciami, ktoré ste mali pred rokom? Aké číslo „vypľuje“ Štatistický úrad za september 2013 – váš tip?


Porastie. Niekde na úroveň 14,5 percenta, možno 15 percent. Koľko to bude presne o rok nechcem odhadovať. Vzhľadom na predchádzajúce i súčasné prepúšťania nebudeme už hovoriť len o hladových dolinách niekde na východe. Zoberte si oblasť Senice a Myjavy. Pokiaľ odíde Delphi, v oblasti nemáte žiadneho veľkého zamestnávateľa. Armatúrka je preč, výroba pletiva v Brezovej končí, priemyselný park v Senici sa ani nerozbehol. Ostanú menší zamestnávatelia, ale tí problém v kraji nevyriešia. A budeme mať hladové doliny naprieč Slovenskom. A to je to riziko sociálnych nepokojov, aké momentálne vidíme napríklad v Grécku, Taliansku, Španielsku. A okamžite to posilní populistov, extrémistov a podobne a z toho mám pomaly väčšie obavy ako z ekonomického vývoja. Navyše sa žiadne nové miesta na Slovensku prakticky nevytvárajú. Navyše je dôležité porovnať, ako platené miesta zanikli a aké ťažko vzniknú. A ak budú vznikať miesta s platom 350 alebo 450 eur, tí ľudia si určite nebudú môcť vyskakovať, aj keď budú mať prácu.


Pred časom ste sa angažovali v projekte širokorozchodnej železničnej trati. Okolo toho je momentálne ticho. Má to zmysel v tomto stave, v akom sa nachádzame?

Ten projekt, dá sa povedať, spí. Ruská strana stále čaká na vyjadrenie Slovenska, Česká republika a Rakúsko sa k tomu vyjadrilo pozitívne, Maďarsko sa k tomu nevyjadrilo. Únia sa na jednej strane vyjadrila, že nepodporí ten projekt, ale na druhej strane sú tu významné podnikateľské skupiny, ktoré ho podporiť chcú. Ale musí byť k tomu jednoznačná medzivládna dohoda, pretože sa týka piatich krajín. Dá sa povedať, že je to vo fáze prípravných štúdií.

Slovensko zrejme čaká vlna štrajkov – začnú to asi učitelia. Sú očakávania na zvyšovanie platov adekvátne? Nemyslím ľudsky, to určite, ale vzhľadom na finančnú kondíciu Slovenska...


Opäť sa vrátim k otázke korupcie.


Keď máte korupciu v štáte v rozsahu 4 miliárd, dá sa pochopiť stanovisko pedagóga s príjmom 400 eur, ktorý má pocit krivdy. Ak tú korupčnú chobotnicu useknete aspoň z polovice, máte okamžite peniaze na učiteľov, zdravotníkov a podobne. Môže sa diskutovať o výške navýšenia, ale nemôžete tým ľuďom povedať, že absolútne žiadne navýšenie nepripadá do úvahy. Je ale eticko-morálnou povinnosťou elít, v tomto prípade politikov, aby sa o svojich občanov starala.


Veľmi zjednodušená otázka na záver: poraďte občanom nejaký liek na krízu. Ako by sa mali finančne správať?


Potrebujú si vytvoriť takú rezervu, ktorá by vykryla chod domácnosti na jeden rok. Treba oželieť všetko z toho, po čom túžime, no žiť bez toho sa dá a treba si zaobstarať dnes, pri dnešných cenách, všetko to, čo naozaj potrebujeme alebo budeme potrebovať. Nikdy vás nefascinovalo to, čo sa deje v spoločnosti? Že spoločnosť prestáva plniť svoje základné úlohy, že dochádza k extrémnym javom? Že sa vráža klin medzi mladých a starých rečami typu „Starí už dávno mali odísť na dôchodok a nechať miesto mladším“? Na druhej strane im zvýšime vek odchodu do dôchodku. Pracovných miest pritom niet. A niet ich ani pre absolventov. Napríklad v takom Španielsku nie je alarmujúca len celková nezamestnanosť, ale fakt, že 47 % absolventov univerzít nemá prácu ani 12 mesiacov po skončení školy. Nie je to teda nespokojná mládež, jav, ktorý rozdúchal Arabskú jar? Dnes Únia vyčleňuje osemdesiat miliárd eur na zamestnanie absolventov, len aby, preboha, tí absolventi nevyšli do ulíc robiť násilie. Nikomu nedochádza, že je tu plno náznakov kríz a politici toto neriešia? Sme svedkami totálnej krízy etiky a morálky a pritom morálka je alfou a omegou fungujúcej spoločnosti. Pritom dôležitosť morálky si uvedomujú aj liberáli, dokonca Hayek hovoril o nutnosti morálky, prečo o tom nehovoria napríklad naši liberáli?

Zdroj:
http://www.aktuality.sk/clanok/217137/ekonom-sav-peter-stanek-mame-sancu-na-postavenie-v-lepsom-euro
pskom-klube-nemcov-sme-si-este-nestihli-pohnevat/


Súvisiace správy
• Eurozóne hrozí, že ďalšie milióny ľudí prídu o prácu
• Najviac nezamestnaných žien je v Prešovskom a Košickom kraji
• Pri posudzovaní hmotnej núdze sa bude brať do úvahy aj zárobok z dohôd
• Počet nezamestnaných pod 400.000 tak skoro neklesne
• Na Slovensku príde o prácu 540 ľudí

Dlhová kríza

Viaceré európske štáty, ale aj USA majú vážne problémy so splácaním dlhov - hrozí zrútenie ekonomík a ich bankrot.
Ako prvá európska krajina, ktorá sa vďaka zadĺženosti dostala do mimoriadne veľkých problémov bolo Grécko. Postupne ho nasledovali Taliansko, Írsko a Portugalsko. Krajiny museli pristúpiť kú sporným opatreniam, aby zachránili, resp. ozdravili chorú ekonomiku. Napríklad v Grécku, ktoré je v tomto ... zobraziť viac smere v rámci eurozóny vo vôbec najhoršej situácii, sa to neobišlo bez demonštrácií a vážnych stretov s políciou. Dlhová kríza neobišla ani zámorie. Štátna kasa USA dosiahla dlhový strop. Zadĺženosť Spojených štátov predstavuje 14,3 bilióna dolárov. Podľa zverejnených informácií sú najväčšími veriteľmi Spojených štátov amerických Čína, Japonsko, krajiny Svetovej organizácie pre obchod s ropou (OPEC), Brazília a kartel karibských krajín (Bahamské ostrovy, Bermudy, Kajmanské ostrovy, Holandské Antily, Panama, Panenské ostrovy)...


Zdroj:
http://tema.aktuality.sk/dlhova-kriza/#


kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.248   |   2012-11-07  (22:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  treba dokazat prezit v tomto systeme, pretoze to potrva dlhe roky kym sa to zlepsi a mozno sa to nezlepsi, iba si ludia na to vsetko zvyknu, na zaciatok lacne sebestacne byvanie s minimom dlhou, bez dlhu sa zije kazdemu lepsie, kua, freedom....xixixi http://www.youtube.com/watch?v=e5M5YVmlr5c


Duan . symevuma90   |   ip:84.47.0.2   |   2012-11-08  (17:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jozef Jozef. Poslať Monike Beňovej taký mail je jemne povedané blbosť.kptDaba . syvaqada   |   ip:178.143.7   |   2012-11-09  (16:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ten alebo tí, ktorí majú v sebe ušľachtilého ducha ochotného pomôcť občianstvu, ktorým sú doširoka doďaleka obklopení, musia ako jednu z prvých vecí na zlepšenie životných situácií milovaných spoluobčanov nastoliť dokonalé pravidlá na reguláciu počtu obyvateľstva v rámci celosvetovej populácie. Ak sa táto vec nerieši, všetky ostatné snahy sú žabomyšieho charakteru a dokážu sa s nimi bez problémov zaoberať ľudskí jedinci s prevažne negatívnými ľudskými vlastnosťami. Vtedy sa jedná iba o udržiavačov životného vzruchu, o udržiavačov chorých spoločenských rovnováh ktoré sú čím ďalej tým krehkejšie a neustále vzbudzuju v jedincoch manipulovanej väčšiny nervóznu tieseň, ktorú mnohí z tých prijednoduchých jedincov nevedia ani rozanalyzovať a vydefinovať. Vo svete vládne priveľa tajnostkárstva a k väčšej lyžici sa jedinci dostávajú kadejakými pofidérnymi spôsobmi. Ako z tohto nepríjemného hypnotyzérstva vykľučkovať? Jedinci na všetkých stupňoch spoločnosti by sa hromadne mali snažiť o osobnú dokonalosť a zároveň boli maximálne komunikatívni a dokázali neustále poukazovať na rôzne švindle zo strany úspešných (takmer vždy gaunerov) spoluobčanov. Hlavným garantom zlepšovania takýchto pozitívnych občianskych prerodov by mal byť súdny systém, ktorý opierajúc sa o perfektne vyladené znenia zákonov zásadným spôsobom napomáha celkovému zlepšovaniu občianstva. To by ale nemali mať pod palcom prívrženci bývalých komunistov.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + štyri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ježiš je rómsky kráľ
EgbebleAugustn . liwawelu36:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Olej z marihuany vyléčil rakovinu tříletému d...
ValerieDesolaov . magoxuko57:   Dobrý deň, môj manžel trpel metastázami rakoviny pľúc v januári

Cirkev porušuje prikázania?
DARIO . wofugefu67:   

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Konec amerického snu – část 2

Z amerického snu se rychle stává americká noční můra Když otcové zakladatelé USA zakládali národ, tak to dělali s úmyslem, aby vláda byla velmi omezená a lidé měli obrovské množství svobody.


Zlato proti strachu z inflace

Belgický poslanec sa nebojí nazvať zločin zločinom

Máme tu režim debilov a nestíhaných zločincov - 9.3....

Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?

Pološero Byznys v bílých pláštích Šokující pravda...

Archív

Pesticid od Monsanta infikuje rostliny nemocí podobnou AIDS

Výzkum provedený týmem rostlinných a živočišných vědců zjistil, že Monsantovská chemikálie glyfosát, která je hlavní složkou v jeho oblíbeném herbicidu Roundup, se zdá zodpovědná za infikování rostlin syndromem podobným AIDS, který ničí jejich imunitu, blokuje vstřebávání některých vitaminů a minerálních látek a nakonec je zahubí.


Počátek občanských nepokojů v USA?

Ale vážení Slováci, veď vy nemáte prezidenta!

Momentky z, ehm, z EHMK2013

Alternatíva priamej demokracie

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.3044 s