17. August 2019
    
Maďari neexistujú, tvrdí profesor L. L. Cavalli - Sforza - Dolezite.sk

Maďari neexistujú, tvrdí profesor L. L. Cavalli - Sforza


  2011-08-19  (11:19)  |  Z domova
  29% hlasovalo = 7  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Maďari neexistujú, tvrdí profesor L. L. Cavalli - Sforza
Maďari neexistujú, tvrdí profesor L. L. Cavalli - Sforza

Rubrika: Európa 2007  Prof. L. L. Cavalli - Sforza zo Standard University v USA, keď študoval otázku sťahovania národov a ich jazyky v závere svojho výskumu konštatoval, že obyvateľstvo Maďarska je v Európe anomáliou. Používa jazyk dobyvateľov z Ázie, ale obyvateľstvo Maďarska nie je etnicky maďarské - ono je prevažne slovanské, definitívne európske. Prof. Cavalli - Sforza spolu so svojimi spolupracovníkmi potvrdzuje spomínanú anomáliu genetickým výskumom krvi, publikovaným v Scientific American vyd. v novembri 1991. Podľa tohto výskumu gén, o ktorý sa dlhoročný výskum ľudí a jazykov všetkých kontinentov prof. Cavalli - Sforza opieral je Rh - negatívny faktor v krvi. Tento sa v Afrike, Ázii a u amerických Indiánov vôbec nevyskytuje. Je však typický pre Európanov. V prípade Maďarov profesor Cavalli - Sforza vyvodzuje, že pôvodní aziatski dobyvatelia nanútili svoj jazyk podmanenej väčšine a ťažko možno dokázať čo i len zvyšky ázijsko - maďarských génov v dnešnom obyvateľstve Maďarska. Podľa profesora je obyvateľstvo úplne vymenené. Preto dnes , kto hovorí o "maďarstve" z etnického hľadiska iba fantazíruje. Väčšina Maďarov to vie, ale sa bojí o tom hovoriť, čo samozrejme spôsobuje u nich vnútorné napätie, konfúziu, extrémizmus a môže byť jednou z príčin vysokého percenta samovrážd maďarského obyvateľstva. Mnohým historikom a antropológom Maďarska by pomohlo oboznámiť sa so závermi amerického vedca a možno by sa presvedčili, že by mali mať radi Slovanov, z ktorých vlastne pochádzajú. Po roku 1945 mali "Maďari" na juhu Slovenska možnosť sa prihlásiť za Slovákov - ak si nájdu aspoň jedného slovenského predka. Toho si väčšina aj na juhu skoro našla. Tak vlastne objavili, čo historici, etnológovia i jazykovedci dávno vedia: Maďari na južnom Slovensku sú vlastne pomaďarčení Slováci. Tak isto Maďari v Maďarsku, ktorí už stáročia nejavia mongoloidné črty aziatskych predkov. Nie je žiadnym tajomstvom, že i sám kráľ sv. Štefan (1000 - 1038) zakladateľ Uhorska bol etnicky len z polovice Maďar a jeho deti boli už z troch štvrtín Európania a doma sa zhovárali po nemecky - jazykom Štefanovej manželky a jej nemeckej čeľade.

Pred niekoľkými rokmi sa uskutočnil prieskum v Maďarsku, v ktorom sa 48 % respondentov vyslovilo, že niektoré časti susedných štátov by mali patriť Maďarsku. Tento fakt je pre Slovensko veľmi znepokojujúci a nemal by sa podceňovať. Aj v súčasnosti sme svedkami revizionistických snáh v Maďarsku. Mnoho Slovákov si kladie otázku: "Z čoho pramení tento ultranacionalizmus, rozpínavosť, nespokojnosť a prehnané sebavedomie Maďarov"? Tieto nedemokratické vlastnosti vyplývajú predovšetkým zo skutočnosti, že maďarskí historici napísali nepravdivé dejiny, ktoré oplývajú maďarským velikášstvom a každý žiak si ich musí osvojiť nielen na hodinách dejepisu, maďarčiny, ale prakticky na každej vyučovacej hodine. Napríklad je známe, že v Maďarsku sa maturuje z predmetu : dejepis ! Tento postup výchovy k maďarskému chápaniu dejín opísal už v r. 1934 český historik na Karlovej univerzite v Prahe Dr. Josef Macúrek, ktorý sa veľmi dôkladne zaoberal dejinami Maďarov a Uhorska. Preštudoval množstvo literatúry a v knihe sa odvoláva na vyše 1133 literárnych odkazov. Pre nás je v knihe zaujímavá časť: " Rozvoj maďarskej historiografie v druhej polovici 19. a zač. 20. storočia - jej nedostatky." Historik Macúrek poukazuje na sedemzväzkové dielo profesora
V. Hómana a Gy.Szekfüho, ktorí určili svoje dielo na výchovu mladých maďarských generácií. V diele sa hovorí o Uhorsku ako o "maďarskom národnom štáte". Príchod nemaďarských národností do Uhorska kladú napospol do 16. - 18. st., do doby tureckých vojen a kolonizácie v prvej polovici 18. st. O dejinách Nemaďarov sa píše len veľmi málo a spomína sa len maďarský živel na Slovensku, v západnom Uhorsku a v Chorvátsku.
Maďarská historiografia uvádza, že Maďari ako živel neobyčajne štátotvorný a obdarený zvláštnym politickým zmyslom ihneď po príchode do Podunajska utvoril jednoliaty uhorský štát v novšej podobe. Tradične učia, že Maďari sú praobyvatelia zeme pred všetkými ostatnými národmi Uhorska, že až do 16. st. bolo Uhorsko národným štátom v ktorom Maďari tvorili aspoň 80% všetkého obyvateľstva. Dr. Macúrek končí vetou: " Všemi těmi a podobnými představami maďarská historiografie stále vychováva nové a nové maďarské generácie a vnucuje je i cizině, která nemá možnosti, aby se přesvědčila odjinud o pravdě." Ak sa v maďarských školách vyučuje takýto dejepis, tak sebavedomie Maďarov stúpa až do rozpínavosti a nárokmi na územia, ktoré im nikdy nepatrili. Práve naopak nárokovať by sme si mohli celú Panóniu, veď je tu mnoho dôkazov o osídlení starými Slovákmi. Najmarkantnejším dôkazom je názov mesta Tihany, ktoré pochádza od slova "tichý". Takisto archeologické nálezy svedčia o slovenskom osídlení Panónie. Predseda Občianskeho združenia Slovenský juh Dr. František Bartošek zistil, že u nás v učebniciach dejepisu pre základné školy s vyučovacím jazykom maďarským, nie je ani zmienka o existencii Veľkomoravskej ríši a okrem toho sú tam iné nepravdy. Je smutné, že tieto učebnice boli schválené Ministerstvom školstva SR. Naša nová vláda s ministerstvami školstva zo zahraničia ( Ukrajiny, Chorvátska, Slovinska, Srbska atď.) by mali trvať na tom, aby medzinárodné inštitúcie preverili maďarské učebnice za účasti slovenských historikov a trvať na pravdivom prednášaní dejín strednej Európy v maďarských školách s cieľom: predísť vyvolávaniu napätia a nepokojov v strednej Európe. Som presvedčený, že keby v medzinárodných inštitúciách sedeli nestranní odborníci a dôkladne preskúmali maďarské i naše dejiny, uspeli by sme tak isto ako v Haagu v spore o Vodné dielo Gabčíkovo. Zdroj: Ing. Peter Koštúr, NII, I - 20

http://hznk.blogy.atlas.sk/sociologia/53950/


Ivan
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
classique   |   ip:217.12.58   |   2011-08-22  (11:03)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  a ktorý štát existuje?


Ukázať príspevok od prispievateľa slvka  |   ip:85.237.22


MeGusta   |   ip:78.99.155   |   2011-08-22  (19:32)
46% hlasovalo = 3  
mínus plus
  http://dolezite.sk/Slovaci_maju_viac_ako_8000_rocne_etnicke_geny_124.html uz to tu bolo no super na zopakovenie :)


interbulo   |   ip:88.212.36   |   2011-08-22  (23:11)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Slvka! Všetko bolo inak...A hlavne v Náš prospech a bude sa to stále vyvíjať len a len v Náš prospech! Totižto, ktorýsi múdry Slovák kedysi povedal, že Božie mlyny sú najúspešnejším podnikom v dejinách! Melú pomaly, ale isto!


interbulo   |   ip:88.212.36   |   2011-08-22  (23:14)
50% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Classigue! O čom to básniš? Štáty existujú, len niektoré národy zanikajú, pretože príliš koristili, až na to doplatili!


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-08-22  (23:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Len pre poriadok upresním, že sú to mlyny osudu. To prvé slovné spojenie s neexistujúcim mlynárom nie je presné a ani výstižné.


interbulo   |   ip:88.212.36   |   2011-08-22  (23:17)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  MeGusta!Tento príspevok je notoricky známy, avšak treba ho sústavne pripomínať a rozširovať, aby sa Slovač dovzdelala! Ďakujem za snahu, len tak ďalej!


interbulo   |   ip:88.212.36   |   2011-08-22  (23:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No, ako sa to vezme, čo som použil, je viac biblické!Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-08-22  (23:21)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Správne, ale práve preto je aj z podstaty nepresné...


interbulo   |   ip:88.212.36   |   2011-08-22  (23:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čo je podstata? čo je postať? Ťažko povedať!Múdrym je byť ľahko! Ako to hovoril stoik Xenón?.....


interbulo   |   ip:88.212.36   |   2011-08-22  (23:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Alebo Xenofón? Hádam tak!


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-23  (05:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tomu nepis nic o Bohu a biblii..
on totiz az tak neveri v jeho existenciu, ze od samej nenavisti k tomu neexistujucemu to ani napisat nevie..
absurdnost svojho konania samozrejme vysvetlit nevie.. a je dost pravdepodobne ,ze si ho ani neuvedomuje..

no nick "zoskupenie demonov" je podla neho v najlepsom poriadku.

ktovie keby napisal prispevok o madaroch ktorí podla clanku neexistuju ci by aj ich "hviezdickoval"??

noze skus pandamanik..napisat slovo "madar"..

da sa ti to??:-)))))


Mattias   |   ip:95.102.18   |   2011-08-23  (06:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Classique ma pravdu, ale tento pohlad je pre zaby v hrnci prilis vzdialeny na pochopenie.. mozno pride doba kedy sa myslenie vacsiny chopi skutocnej pravdy na ukor virtualnych svetov, hoci su take lakave..


classique   |   ip:217.12.58   |   2011-08-23  (07:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  interbulo:
mám skor dojem že štáty niekto vytvoril práve nato aby rozložil národy a kultúry ktoré vznikali prirodzene a nie za guľatým stolom.


Tule   |   ip:77.93.216   |   2011-08-23  (08:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý článok - treba ho preložiť do madarčiny a šíriť aj tam.
Ja som si všimol inú podobnosť s iným virtuálnym národom.
Národom americkým.
Indiáni sú pôvodní obyvatelia, zvyšok USA tvoria prisťahovalci.
Môžu mať občianstvo, môžu tam žiť po generáciách.
Ale možno hovoriť o národe?
http://sk.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1rod
A Američania sú veľkí patrioti.
Vlajka im vlaje pred každou búdou.
Podobne aj Madari - podvedome tušia, čo sú zač a tak chcú prehnaným uctievaním svojho pochybného pôvodu presvedčiť seba aj iných, že existujú.
Sú tak zneistení svojím pôvodom, že sa neustále snažia uisťovať sa, že ich pôvod je nielen jasný, ale aj veľmi vážení.
A tam sa rodí ten ich extrémizmus a neznášanlivosť voči materskému národu, ktorý mu priniesol pokrok.Pandemonium   |   ip:85.248.61   |   2011-08-23  (08:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aha, tak o 5,30 vstávala naša dánska Joplička demontovať šiatre po žúre tamojšej smotánky! Preto som sa jej nedočkal večer...


Tule   |   ip:77.93.216   |   2011-08-23  (08:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  @Pandemonium:
Všimol si si názov článku?
Má to niečo spoločné s tvojimi kydmi?
Ked chceš tliachať o ničom, bežkaj na pokec medzi ostatné yebnuté detičky a tam môžeš chatovať koľko len chceš.
Kapiš?Pandemonium   |   ip:85.248.61   |   2011-08-23  (08:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobre teda: Myslíš, že by aj Maďari mohli kšeftovať so švajčiarskymi frankami?


Tule   |   ip:77.93.216   |   2011-08-23  (08:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak nemáš nič rozumné povedať k veci, nevrav radšej nič a ak chceš silou - mocou komunikovať, odporúčam už vyššie spomenutý http://pokec.azet.sk/
Len to tu spamuješ samými off topic trápnosťami, na ktoré nie je nikto zvedavý.
Na pokeci môžeš baliť baby aj sa hádať o vaginovinách a o podobných veciach, na ktoré stačí tvoj tínejdžerský mozoček.


Pandemonium   |   ip:85.248.61   |   2011-08-23  (08:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jasne, na postupy vekslovania so švajčiarskym frankom máš patent iba ty. Nikto ti ho nechce vziať.


Tule   |   ip:77.93.216   |   2011-08-23  (08:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toto čo má spoločné s témou?
Zas off-topic.
Nevieš čítať?
Máš problémy s chápaním písaného textu?
Príspevok môžeš dať tam, kde patrí a odpoviem.
Ale nespamuj to tu - kvalita portálu potom klesá, solídni diskutujúci odchádzajú a nakoniec tu zostaneš sám s Karolkom...


Pandemonium   |   ip:85.248.61   |   2011-08-23  (08:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ani nie tak s témou, ako s diskutujúcim. Na tvojich veksloch som sa dobre pobavil. Ale prosím ťa, neodchádzaj, kvalita je prvoradá!


Tule   |   ip:77.93.216   |   2011-08-23  (08:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ešte raz:
Chceš sa baviť o perspektíve € v porovnaní s perspektívou CHF?
OK...
Ale v danej téme!
Táto téma sa volá:
"Maďari neexistujú, tvrdí profesor L. L. Cavalli - Sforza"
Nespamuj to tu!
Niekto si chce prečítať reakcie na daný článok a číta iba tvoje drýsty a sprostosti!
Fakt NIKTO na TEBA a tvoje trápne K0K0TINY nie je zvedavý!!!
Kapiš?Tulemmegahnup   |   ip:85.237.22   |   2011-08-23  (09:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ak Pandemonim spamuje tak já som rómska chatrč s rybým chvostom... Čo robí potom Zdenko ?


interbulo   |   ip:88.212.36   |   2011-08-23  (14:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cassique: Záležitosť uhla pohľadu, ale hádam sa chápeme...


iz   |   ip:178.40.16   |   2011-08-23  (16:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vsetky narody su odveci. Keď sú uz pani taky genetici, nech Nas vsetkých na zemeguli rozdelia do napr 100 statov podla genetickej pribuznosti.. a potom sa budeme do konca zivota ucit jazyky nasich susedov, aby sme sa s aspon polovicou dohovorili..

Všetci neustále mutujeme a dúfam ETs zasialhnu, keď sa im naše debilné správanie nebude pozdávať..aha už mali dávno.

Podľa mňa národy a štáty je niečo úplne nepredstaviteľné v morálnej a kultúrne zdravej vyspelej spoločnosti.... aká bude na Zemi za cca 500 rokov.

Prečo? lebo pravda je len jedna, a to že si tú pravdu o stvorení každý vykladá po svojom spôsobuje 10x toľko problémov ako úžitku.

Komisiu zo všetkých krajínsveta a dohodu o dejinách Zeme. Aha, nedá sa dohodnúť, tak potom sa netreba diviť ani iným debilizmom v nielen našej prekvitajúcej spoločnosti.


iz   |   ip:178.40.16   |   2011-08-23  (16:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2Pandemonium

madari ci mozu kseftovat s CHF? nakolko zidia v eu nemaju svoj stat, tak napr madarsky zidia mozu, aj nemecky aj anglicky..a oni konecne spoja svet do jedneho. Mozno sa nam to zda protivne, ale co ak sme tam uz davno v roku 2011 mali byt, a teraz ked s tym niekto suri tak je kadekto len nie normalny.
ps:lol?


iz   |   ip:178.40.16   |   2011-08-23  (16:58)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  madari neexistuju:)
len ich rec zaujimavym sposobom pochopia v juznej amerike, za uralom, zapadnom sibiri...ale hlavne ze neexistuju, paradny clanok.
napr: Alma Ata, kto ma iq nad 120 a trocha vie napr. madarsky vie coho symbolom je jablko a vie co (kto) je Ata. .


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-23  (19:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  iz..
alma ata je v preklade otec jablk!!

divne meno.. no bolo premenovane na Astana.. ktovie preco..

no spojitost medzi madarmi.,, chazarmi..a kazachstanom ako niekdajsou chazarskou risou tam urcite je!!

no je to v kazdom pripade divne!!


prd   |   ip:78.98.100   |   2011-08-23  (23:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  človek je divny mysli si ze ini ludia su ini ako on stale su to bytosti co sa snazia prezit bliz tem organizovanej nedokonalosti zvlastnosti nie optimalnosti pestrej palety bijucich sa nazorov v neopodstatnenej rivalite bezprizornej seba klamlivosti v obycajnej kvapke rosi ktora sa vo vesmire vypari do zrazky planetoidnych bliztématickych super galaxioidnych hyper strun zvuku b od vzniku prejduceho c d e f g a v harmonii nevyslovenych slov


iz   |   ip:178.40.61   |   2011-08-25  (11:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins
http://www.kwintessential.co.uk/language/about/hungarian.html

a toto cele je velmi zaujimave, staci kuknut pri 2 minute
http://www.youtube.com/watch?v=6vq3wOgDb2s

mne madari pripadaju ako pozostalost 4tej generacie ludi na Zemi, teraz je piata

ale ktovie, lebo
http://www.gotquestions.org/Slovencina/potopa-celosvetova-miestna.html

ps: specialna pedagogika je pre Androidov, alebo velmi silne osobnosti, povahy nakolko dosiahnut respekt bez palice u nich je
cosi ako dokoncit sutaz Ironman.... par ludi to dokaze


iz   |   ip:178.40.61   |   2011-08-25  (11:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tebe joplins doplnim ze doslovny preklad sice je otec jablk, len jablko je aj symbol znalosti. Ata ako Atya je ten najvyssi zo svatej trojice, teda Otec.
Sranda je ze v biblii had zakazuje jest Adamovi a Eve zo stromu, na stome je jablok - jablko = poznanie. Je had nas stvoritel (ufo-reptiles)?
.. ktory vie nad nami vladnut iba dovtedy kym ho nedobehneme a predbehneme vo vedomi, alebo teda informovanostou o stvoreni..
ps: specialnu pedagogiku co sa tyka povodu Nas ludi na Zemi potrebujeme vsetci


interbulo   |   ip:95.103.78   |   2011-08-25  (21:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  iz: Tvoje príspevky sú sila! Len, akosi tomu zmätku nerozumiem...trošku to učloveč!!!


pistolnik   |   ip:92.52.11.   |   2011-08-26  (01:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Clanok je pravdivy. Dokazali to aj dalsie geneticke vyskumy.
Teraz to treba len oznamit "Madarom"...


lopuchy22   |   ip:95.103.35   |   2011-08-26  (06:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja som zase niekde čítal že maďari majú viac slovanských génov ako samotní slováci, ešteže som germán a nemusím to riešiť.


iz   |   ip:178.40.61   |   2011-08-26  (13:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  interbulo nejdem to viac sumarozivať, každý máme iný hodnotový systém podľa ktorého dávame veci do súvislostí tak si z tých mojich expresných výjavov vyber čo Ti pasuje do otáznych oblastí matrixu.

pistolnik: prosím Ťa, kukni si toto, je to dôležitejší objav čo sa týka ľudskej civilácie na Zemi
http://www.youtube.com/watch?v=6vq3wOgDb2s Maďarom oznám čo chceš,slováci sa mali dávno spojiť s rusmi a juhosláviou, ale i tak by toto akože silné zoskupenie rozdriapali siajej miliardovými injekciami, ktoré sa im vrátia po rozvrátení a skúpeni ekonomík..


joojzsi   |   ip:195.91.55   |   2011-08-26  (19:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K hl.článku:Pán prof.chcel povedať niečo veľmi zásadného, ale genetický pôvod je veľmi málo podstatný v porovnaní s tým, čo si človek o sebe myslí, že je. Keď sa niekto cíti maďarom, tak je maďar, keď slovákom, tak slovák, pritom môže mať trebárs aj šikmé oči. Mám pocit, že národnosť je len politická kategória, lebo azda najpodstatnejšie sú ľudské kvality. Alebo snáď nie? Čo s takými, ktorí sa rovnako cítia maďarmi, ako slovákmi, ako napr.aj ja. Nebohá monarchia to dokonale pomiešala...
p.s. chápem podozrievavosť v zrkadle dejín, ale je to hovadina zastiera-júca zrak !! Chápem aj napätia z rozdielností kultúr,ale mám pocit, že práve moje dve etniká nie sú až také rozdielne, najmä skrz kresťanstvo.


joojzsi   |   ip:195.91.56   |   2011-08-26  (19:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Môj nick v predchádzajúcom príspevku sa nejako skrátil,ale nie mojim pričinením. Keďže ho pokladám za zásadný v rámci autorstva, tak ho uvádzam v správnom tvare: "jožojózsi"


balu   |   ip:188.121.1   |   2011-08-27  (10:50)
62% hlasovalo = 3  
mínus plus
  Ak vy ste teda tá "slovenská národná elita", to "svedomie národa", tak ďakujem. S prepáčením, ste iba zaslepení šovinisti. A dovtedy, kým si neuvedomujete, kto ja váš ozajstný nepriateľ, a vyžívate sa v nadávaní na Maďarov, len prihrávate presne tým, ktorí nás chcú proti sebe poštvať - a darí sa im. Verte mi, som Maďar, prvých 20 rokov som prežil v Maďarsku a druhých v ČSSR, Česko-Slovensku a najnovšie na Slovensku.

Ak ste si ešte nevšimli, že na Slovensku oficiálna verzia histórie je tiež novodobý výplod, tak vám niečo veľmi vážne ušlo, chuopci. Nehovorím, že v Maďarsku históriu neprekrúcajú, ale vy by ste sa mali predovšetkým starať o to, aby ste o histórii svojho vlastného národa dostali pravdivý obraz. Idzte sa pozrieť na korene panslavizmu, preštudujte, kým a ako boli podporované odštiepenecké hnutia rôznych Slovanov v bývalej Monarchii. Kupodivu nájdete tú istú (a to doslov, a dokonca s miernym posunom aj v Dzurindovom zmysle...) "skupinku", ktorá históriu umelo ovplyvňuje a vytvára a následne interpretuje vo svoj prospech. Nakoľko ja, ako Maďar z Maďarska viem, Ferákové zistenia len potvrdzujú podobné genetické výsledky jednej Talianky so zložitým menom, kde je jednoznačne dokázané, že Karpatská kotlina, presnejšie súvislý "fľak" od Chorvátska cez Maďarsko, Slovensko, juh Poľska až po západnú Ukrajinu je tvorený tým istám paleolitickým etnikom. Maďari a Slováci nie sú bratia na takej úrovni, že moja babka bola tiež Slovenka z Pešti a váš dedo bol tiež Maďar od Šale. Slováci a Maďari majú rovnaké rozprávky, ľudové melódie, symboly... no skoro všetko až na jazyk.

Ak by ste súčasne chceli veriť oficiálnej verzii histórie a zároveň genetike, tak ste tiež ugrofíni. Že Maďari ugrofíni nikdy neboli, je potvrdené ako geneticky, etnograficky, kultúrne, historicky a dokonca aj jazykovo - trebárs DNEŠNÁ osmanská turčština je oveľa viac podobná maďarčine, len tak na margo. A é Poliakov v stredoveku tiež nazývajú Sarmátmi, to ste vedeli? Alebo že v maďarčine ešte prednedávnom pod slovom "tót" rozumeli predovšetkým Slavónci, Bonfini o kráľovi Matejovi Korvínovi píše, že ovládal jazyky Slovanov, medzi nimi aj "tótštinu" aby vedel komunikovať so Slavónmi. A zaujímavé, ale podľa Bonfiniho vedel aj po rusínsky, aby sa vedel dohovoriť aj s nimi - takže si môžete domyslieť, vo vtedajšom Uhorsku asi aký význam mali Rusíni... Dúfam, že som vystihol podstatu problému a pritom nikoho vážnejšie neurazil. Svojmu národu budete len a jedine tak prospešný, že popracujete na sebe a budete zo všetkých síl hľadať pravdu a nezastaviť sa pred ničím. Nadávať na Maďarov je najľahšie, hľadať styčné body a snažiť sa pochopiť druhého chce už oveľa viac. Nielen vedomosti, ale aj otvorené srdce. A mimochodom keď nerátame tieto účelovo vyvolané kauzy (napr. dvojité občianstvo, ktoré má totálne iný zmysel, ako je demonštrovaný v médiach) Maďari a Slováci dodnes bojujú tými istými problémami. Krajinu nám zvonka vykupujú spod nohy - a my sa hádame o p..ovinách?!?! Tak komu to prihráva? Maďarom či Slovákom? Alebo tretiemu? Ak naletíme na objednávku vyrábaným "vedeckým" teóriám (napr. ten Cavalli-Sforza z rodu milánskych kupcov, neskôr diktátorov s nemalým frňákom) a tupým emóciám, tak zahynieme, tak Slováci ako aj Maďari.


otaznik   |   ip:217.6.58.   |   2011-08-31  (09:39)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Balu: konecne rozumny nazor na dolezitom.skRacional   |   ip:94.71.85.   |   2011-09-05  (18:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Balu, paci sa mi tvoj nazor a suhlasim s nim. Myslim si ze hegemonia vacsich krajin ktore u nas skupuju vsetko od firiem cez podu je skutocny problem, ale je skryty. Europska unia postupne integruje vsetky narodne institucie do jedjen europskej co onedlho sposobi, ze nielen slovaci ale aj madari budu stracat vsetko. Ved rimania uz davno vraveli:"rozdeluj a panuj". Je uplne jasne, ze male staty nemaju sancu v novej EU vlade nic presadit.

Tiez si vsimnite ako FR a DE menia politiky pristahovalcov. Doteraz prijimali turkov a arabov, za nich nasli nahradu z novych clenov EU, ktora sa rada necha integrovat a vykasle sa na svoje korene. Oni tym budu kompenzovat starnutie. A co my?

Slovaci a madari sa hadaju len preto, ze to iniciuju politici, aby zakryli svoje problemy. Tu sa da lahko vsimnut, ze na to naleti dost ludi a politici tak ziskavaju hlasy. Je to uplne jasne, ale ludia sa aj tak na to nechaju nahovorit. Najlepsie by bolo, ak by ludia konecne zacali brat status quo tak ako je. Slovaci prestat drbat do madarov a madari do slovakov. Radsej by mali sustredit politiku tak, aby sa ekonomicky vyrovnavali zapadu. Spolocne pretlacat v celej V4 taku politiky, aby dokazail zaplavit zapad svojimi produktami. Ved nevyuzit vlastny lacnejsi potencial je predsa hlupost! Vo FR je minimum 1000 eur, u nas cca 300, tak aj keby sme mali minimum 2x cize 600 eur stale by sme mali vediet nase produtky vyrabat lacnejsie ako francuzi alebo nemci!!! To sme az taky sprosti, ze neviem otvorit usta a si presadzovat svoje? Ved V4 ma 64M ludi(poliaci 38, cesi 10, madari 10, slovaci 5.5). Francuzov je 65M a oni maju ovela vacsiu ekonomiku ako V4. Tak sa ludia zobudte a makajte. Politici riadte sa rozumom a robte nieco pre krajinu! Myslenie ludi sa musi zmenit od zakladov, az potom budeme svojbytnymi narodmi.


interbulo   |   ip:88.212.36   |   2011-09-07  (12:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Absolútny súhlas s balúom aj s Racionálom! Konečne sa začína debata hodná nášho postavenia v Európe!Zastavme ich bratia, ale tých zo západu, čo chcú naše prírodné aj ľudské zdroje drancovať pod pláštikom západnej demokracie!


interbulo . qasapeqy40   |   ip:88.212.36   |   2012-01-04  (22:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Škoda, že sa na túto debatu pozabudlo! A Viktor Urban, keby vedel, by sa ináč správal pri prijatí novej ústavy! Balú, takýchto ako Ty, je tu dosť a malo by na tomto portáli čím viacej! Prajem všetkým z portálu všetko najlepšie v tomto roku! :-)))


Bynk . gexydobo59   |   ip:195.91.19   |   2013-03-05  (21:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slováci a Maďari majú rovnaké rozprávky, ľudové melódie, symboly... no skoro všetko až na jazyk.

No samozrejme, a keby mali rovnaký jazyk už by to asi neboli madari ale slováci :D
Lebo ked rozdelíte jeden národ a polovicu naučíte cudzí jazyk, tak asi dôjde k schizofrénii a všetci dobre vieme ako intenzívne sa začala vyučovat madarčina v 18 a 19 storočí. Jazykom ktorým hovorilo len zopár papalášov nútili hovoriť celý vidiecky lud. No kto by na to nebol hrdý, že? Preto sme asi aj dnes velmi hrdý ked naše predškolské deti už plynule rozprávajú po anglicky a nemecky, ved mi si ich už sami odnárodnujeme bez cudzieho prispenia. Je vlastne až zázrak že slováci prežili až do dnešních čias, ale možno že pár slovenských horalov pod Tatrami bolo takých natvrdlích, že sa madarčinu a nie a nie za boha naučiť a tak im nezostalo nič iné len zostať pri slovenčine ktorú sa od materí naučili. Len dúfam že takých pár natvrdlích slovákov sa nájde ešte aj dnes, čo nikdy nepochopia ani nemčinu a angličtinu, oni sú zárukou, že prežijeme možno aj rok 3000. :D


pannon . gatodona32   |   ip:78.45.189   |   2013-03-07  (22:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://michelangelo.cn/


pannon . gatodona32   |   ip:78.45.189   |   2013-03-07  (22:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jste chudaci. zaplat pan buch ze nejsem tot to bych si stidel.


pannon . gatodona32   |   ip:78.45.189   |   2013-03-07  (22:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  slovenska historie se vejde do jedné sms, tak nevim co tady pisou ty brinzovy intelektualove.


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2013-03-07  (22:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  p-onan..

Zarad "spátečku a nech si tí svojí ""zlatý"" česky pracky v klidku opočívat" a nepíš tu takéto ,,lebo by ti ich mohol niekto zlámať a nemal by si čím zožrať to svoje oblubené "knedlo"..
Interbulo . nikobodo04   |   ip:88.212.36   |   2013-03-14  (23:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Náhodou som sem zablúdil,ale čo si pannon dovolil je neuveriteľné...zabudol, alebo nevie z vlastnej nedovzdelanosti, že jeho prababka a prastarký boli Slováci! No prejavuje sa naša tvrdohlavosť!!! :-(


Projevy . cydicaky25   |   ip:92.52.52.   |   2013-03-17  (12:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Adolf Hitler – politik, diktátor, ríšsky kancelár a vodca. Dnes spomínaný najmä v súvislosti s rozpútaním druhej svetovej vojny a masovým vyvražďovaním Židov. Koľko ľudí dnes ale vie, čo si skutočne Hitler myslel, čo hovoril a ako videl politickú a spoločenskú situáciu okolo seba?

Obvykle sú nám postava a najmä konanie Hitlera podávané s istou dávkou predpojatosti. Nemôžeme sa tomu ani príliš čudovať. Bolo o ňom napísaných mnoho kníh. Ale mnoho z nich bolo písaných z pohľadu “víťaza”. Veľmi často nám bol (a vlastne stále je) vykresľovaný ako šialenec, fanatik, narušená osobnosť. Ako je teda možné, že takáto chorá myseľ dokázala ovládnuť desiatky miliónov Nemcov? A nielen Nemcov, ale aj ľudí iných národov na celom svete. Nielen ľudí jednoduchých, ale aj vzdelaných. Spisovateľov, nositeľov Nobelovej ceny, vedcov, špičkových politikov a umelcov. Boli snáď aj všetci títo ľudia nakazení vírusom šialenstva?

Ukážky prejavov Adolfa Hitlera:

!!! Zlato nemá hodnotu, ľudská práca áno:
!!! http://www.youtube.com/v/MbdXghRDV44

Prečo Hitler odmietal vojnu:
http://www.youtube.com/v/AA3mwgsF6lI

!!! Kapitál slúži hospodárstvu a hospodárstvo národu:
!!! http://www.youtube.com/v/M8L0f_WhhDc

Mierové ponuky Poľsku:
http://www.youtube.com/v/BIEi9lXM0_U

Rozdiel medzi národmi a ich vedením:
http://www.youtube.com/v/7jPaaAlY05Q

!!! Ako v demokracii ovláda kapitál médiá a "slobodu slova":
!!! http://www.youtube.com/v/qBdOa7tgRhw

Zákaz zbraní hromadného ničenia:
http://www.youtube.com/v/8_WsyslVxrM

Úcka k českému národu:
http://www.youtube.com/v/BvDC4atKpqA

Ukážky sú z knihy Adolf Hitler Projevy. Dá sa ju kúpiť do Česka najlepšie z Guidemedia a na Slovensku na Martinuse. Sám ju mám doma, a každému ju veľmi odporúčam!!!

Celá recenzia: http://www.protiprudu.org/adolf-hitler-projevy-recenzia/

Admin dôležité mi nedovolil uverejniť článok, tak to sem dávam takto.Interbulo . nikobodo04   |   ip:88.212.36   |   2013-03-20  (20:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No, celé kamoš to vychádza jednoznačne takto: Víťazi píšu dejiny a s tými sa nedá nič robiť, pokiaľ víťazná ríša funguje a tá zatiaľ funguje!Tak ich odrovná! Má síce na kahánku, ale je to tak. Takže, Slovač všelikoho preskákala, preskočí aj týchto darebákov, netreba sa ničoho báť, sme príliš odolný národ, ani tzv.USA národ na nás nemá, aj keď má medzi sebou počerného maratónca...


Flamingo . gudocata83   |   ip:62.197.22   |   2013-04-16  (15:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.google.hu/search?q=semino+2000&;sa=N&hl=hu&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ei=HVBtUaLSKMbHtAak8
ICoDQ&ved=0CDcQsAQ4Cg&biw=1364&bih=791#imgrc=nomJrV3UWFwTrM%3A%3BwQtLhb1T3hToyM%3Bhttp%253A%252F%252
Fwww.zmte.org%252Fhu%252Fe107_images%252Fsemino.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.zmte.org%252Fhu%252Fe10
7_plugins%252Fforum%252Fforum_viewtopic.php%253F28%3B1342%3B1740

http://www.google.hu/search?q=semino+2000&;sa=N&hl=hu&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ei=s1FtUZzYEIf0sgbJi
4DQCg&ved=0CDcQsAQ4Cg&biw=1364&bih=791#imgrc=Jc0f5qx49VFiAM%3A%3BwQtLhb1T3hToyM%3Bhttp%253A%252F%252
Fwww.zmte.org%252Fhu%252Fe107_images%252Fsemino2.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.zmte.org%252Fhu%252Fe1
07_plugins%252Fforum%252Fforum_viewtopic.php%253F28%3B1080%3B764


bezejmmmmena . buwiwuso77   |   ip:90.178.25   |   2013-04-16  (21:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vy nemate radi madary jen protoze je nemali radi vasi rodice, a vsichni ostatni, kdyby je meli radi, meli byste je radi i vy

a neexistuji ani vy, a pritom existujete obojediskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + šesť =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Takže kapitalizmus je zlý?

Španielsko, Chile, Spojené štáty, Grécko, Slovensko… Zo všetkých kútov sveta počúvame o tom, ako zlyhal kapitalizmus, ako môže za všetko zlo, chudobu a utrpenie. Bill Gates dokonca zistil, ako kapitalizmus napraviť. Jednoducho prevláda názor, že s tým “zlým kapitalizmom” treba niečo spraviť. Ak by ste zastavili človeka kráčajúceho so zástavou a megafónom k hradu alebo budove parlamentu a položili mu otázku, čo to ten kapitalizmus proti ktorému ide protestovať vlastne je, odpoveď by bola najskôr niečo v zmysle: “Je to systém, vďaka ktorému 1% ľudí vlastní 40% svetového bohatstva, a ostatní sú chudobní.”


Odkiaľ sa vzal názov Slovák

Kolko by ste vydržali?

Stredná v Texase trestá študentov, ktorí odmietnu by...

Fakty k vyhláseniu Polície SR ohľadne nebezpečnosti ...

Monika vypadni

Archív

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať zákony!

Opäť sa ukázalo, že na Slovenskú existujú ľudia rovní a rovnejší! Podľa aktuálneho vyjadrenia slovenskej prokuratúry a polície, keď pani Beňová prežíva emócie, môže porušovať zákon a urážať ľudí. Takýto neštandardný postup polície a prokuratúry je absolútne odlišný, oproti správaniu kompetentných orgánov voči ostatným občanom. V danej veci si pozorne prečítajte priložené vyjadrenie prokurátorky.


Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Stanovisko poslaneckého klubu Die Linke v německém ...

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce...

Den bez lékaře, nákupů, médií


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.517 s