17. September 2019
    
Marihuana a účinky na organizmus športovca - Dolezite.sk

Marihuana a účinky na organizmus športovca


  2013-03-31  (20:42)  |  Šport
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Marihuana a účinky na organizmus športovca

predošlom príspevku o konope sme sa zaoberali výhodami, ktoré nám poskytuje jeho "bezpečná odroda" – takzvané technické konope. Dnes sa pozrieme na problematiku užívania psychoaktívnej konopy u športovcov. V nasledovných riadkoch budeme psychoaktívne konope pre zjednodušenie označovať marihuana.

Na úvod si treba uviesť, že marihuana je druh konopy, ktorá obsahuje zväčša 1 percento účinnej látky delta-9-tetrahydrokanabinol (THC). Účinná látka sa nachádza predovšetkým v šiškách, v menšom množstve aj v listoch či stonkách. Táto látka je uvedená aj na zozname zakázaných dopingových prípravkov pre športovcov.

Bezprostredne po fajčení obvyklého množstva marihuany (0,25 – 1g) je možné namerať približne polovicu obsahu THC v bunkových membránach. Po mesiaci sa v krvnom obehu nachádza cca 10% - 20%. Po uplynutí 48–138 dní sa THC ešte stále vyskytuje v tuku a vo vlasoch. Vzhľadom na pomalé odbúravanie tejto látky sa THC hromadí v organizme. Usádza sa najmä v bunkách mozgu, pohlavných orgánov a v pečeni. Prehnané a časté užívanie marihuany často vedie k zníženiu množstva a kvality spermií, k predčasným pôrodom, potratom, neplodnosti, poruchám rastu či mentálnej degradácii. Marihuana sa nielen fajčí, ale aj konzumuje v rôznych podobách – vo forme koláčikov, muffinov, mlieka, keksíkov, naložená v alkohole či ako súčasť rôznych jedál.

V rámci užívania marihuany športovcami je dôležité uviesť dôsledky užitia tejto drogy. Medzi najtypickejšie sa radí eufória, zmenené vnímanie priestoru a času, zlepšenie zmyslového vnímania, predĺženie reakčného času, spomalenosť, niekedy aj ospalosť, návaly veľkého hladu a smädu, sucho v ústach a zvýšenie myšlienkového toku a predstavivosti. Niekedy sú prítomné aj zvukové či sluchové halucinácie, ktoré môžu byť príjemné no aj nepríjemné či nebezpečné.

Aktívni športovci, ktorí pravidelne užívajú marihuanu prostredníctvom fajčenia, často zaznamenajú zhoršenú funkciu pľúc, občasný kašeľ a príznaky podobné ako pri klasickom fajčení tabaku. Fajčenie marihuany, tak isto ako fajčenie tabaku, zanáša pľúca dechtom a znižuje ich vitálnu kapacitu, čo môže byť u športovca pomerne veľkým mínusom.

Užívanie marihuany v iných podobách má tiež rôzne účinky, ktoré vplývajú na športový výkon. Bezprostredne po užití marihuany môže nastať prechodný stav, keď športový výkon môže byť na lepšej úrovni ako obvykle. Dôvodom je najmä zostrenie zmyslov a schopnosť intoxikovaného plne sústrediť svoju pozornosť na danú aktivitu.

Na druhej strane môže športový výkon zmariť práve častá ospalosť, zvýšenie reakčného času či zmenené vnímanie časovo-priestorovej reality. Je to veľmi individuálne no experimentovať s marihuanou pred športovým výkonom sa skôr neoplatí – jednak z dôvodu nepredvídateľných účinkov, ktoré môžu veľmi ľahko spôsobiť zranenie a jednak z dôvodu nelegálneho užívania marihuany nielen ako dopingového prostriedku, ale všeobecne.

Najmä v prípade profesionálnych športovcov sa užívanie marihuany vzhľadom na jej ľahkú preukázateľnosť v organizme naozaj nevypláca. Taktiež v posilňovaní a kulturistike je dôležité zachovať si dobrú orientáciu v priestore a realite, pretože v opačnom prípade sa môže športovec veľmi ľahko dopracovať k úrazu. Pozitívne účinky marihuany je teda lepšie prenechať chorým (napríklad na HIV alebo rakovinu) a športu sa venovať s čistou hlavou.Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!

MyMindHurts . kihywulu86   |   ip:85.216.24   |   2013-03-31  (23:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joj či by taky joint padol teraz...


hribik . qujeqemu91   |   ip:188.123.1   |   2013-03-31  (23:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mariuana je menej skodliva na telo, ako alkohol.


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2013-04-01  (00:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To zlepšenie zmyslového vnímania by som ani nepovedal . Práve skôr naopak , že sa človek začne utápať v myšlienkach a okolie si prestane skoro celkom všímať . Často si človek sadne a začne o niečom filozofovať a takto tam dokáže sedieť a premýšľať aj viac hodín a vôbec nevníma ako plynie čas . Často človeka napadajú aj dosť morbídne veci , preto marihuanu moc neobľubujem , ale občas aj celkom zaujímavé veci , ale je to celé čiastočne popletené a človek nieje schopný si udržať nejaký celistvý logický zmysel a je z toho potom taký mixovaný bordel , akoby sa ti myšlienky sami prepínali , každú chvíľu na čosi iné .


Mazy . hynuweku19   |   ip:79.130.13   |   2013-04-01  (03:03)
62% hlasovalo = 3  
mínus plus
  Blbost s tim spomalovanim. Si to zkus zakourit kdyz to chces hodnotit.
U nas v tymu kdyz se brankar zkouril tak prakticky dycky vychytal ciste konto.
Dokonce jednou chytl i dve penalty a my vyhraly 1:0!
Nekdy ganza spomaluje, nekdy ale zrychluje. A taky na kazdeho pusobi
jinak. Nekoho vylepsuje na "super sportovce", nekoho zhorsuje.
Tot vse. Holt autor clanku malo experimentuje a moc mluvi!


hulic_lifter . gemisecu09   |   ip:95.103.63   |   2013-04-01  (06:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V podstate sa neda nic vytknut clanku ale rad by som podotkol ze som aktivny fajciar (da sa povedat ze denny) a pravidelne cvicim uz 3 roky, a stale dokazem zaznamenat pozitivny progress (najma silovy) takze vsetko co sa tyka THC a cvicenia je podla mna silne INDIVIDUALNE, ale zo svojich skusenosti mozem povedat ze PRED cvicenim sa to nevyplaca, skrz unavenost, otupenost a celkova unava, vyhodnejsie mi pride dat si PO pretoze sa aj fajne nazerem a napijem, pricomz cisty by som toho tolko nepozral/nepil... a samozrejme ze zaspim ak babatko...

a este k tej vitalnej kapacite, pokial by sa aplikovala vaporizovanim, tak si dovolim tvrdit ze to nema ziadny negativny vplyv na samotne pluca... kedze to vsak fajcievame zvacsa formou vodnych/suchych/jointov atd. tak je prirodzene ze vtiahneme aj akysi decht...MarisaZakerna . rinybyby29   |   ip:91.233.24   |   2013-04-01  (09:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Marihuana degeneruje zdravé myslenie človeka a zároveň znižuje športové výkony. No u mnohých športovcov však často prebieha sebaklam. Myslia si dokonca, že sú lepší, ale to je rovnaké ako keď si hulič, alebo ožran za volantom myslí, že jazdí lepšie. Končí sa to však skoro vždy tragicky.


MarisaZakerna . rinybyby29   |   ip:91.233.24   |   2013-04-01  (09:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pri športovaní si mozog vytvára látky, ktoré spôsobujú euforické stavy podobne ako marihuana, ale mozog to vie optimálne dávkovať - táto funkcia sa vyvíjala a prispôsobovala milióny rokov. No keď túto funkciu doplňuje človek fajčením marihuany, začínajú problémy a poruchy vnímania. Huliči robia to, čo by nemali robiť a to si vyberá svoju daň. Dobrovoľne deformujú funkcie svojho tela i keď to vôbec nepotrebujú.
Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-04-01  (11:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A teraz konečne o cigaretách, alkohole, chemických liekoch, ktoré na tony užíva nejeden športovec, aby jeho výkon bol nadľudský...

Včera veganstvo, dnes mariška tu na scéne...zajtra?...už dnes viem, že opäť čomu to opäť tu bude....


MarisaZakerna . rinybyby29   |   ip:91.233.24   |   2013-04-01  (11:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {A teraz konečne o cigaretách, alkohole, chemických liekoch, ktoré na tony užíva nejeden športovec, aby jeho výkon bol nadľudský...} Cigarety, alebo alkohol neužívajú športovci, aby mali vyššie výkony. Práve naopak. Tí rozumnejší sa im snažia vyhýbať, pokiaľ chcú mať dobré výkony. No zrejme si sa len zle vyjadril. Čo sa týka dopingu, ten je samozrejme problém. Inak ešte jedna zaujímavosť. Aj konzumácia mäsa dnes môže byť pre športovcov problém, pretože sa zvieratá žijúce v extrémnych podmienkach udržujú pri živote farmaceutikami. Prečítajte si:

http://www.vegan-fighter.com/novinky/cinsti-olympionici-prechazeji-na-vegetarianstvi.html


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-04-01  (11:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nevyjadril zle, lebo je tam čiarka , a myslené je to hlavne dopingom, na ktorý sa už nejeden raz prišlo....

A koľko je tých rozumných, koľko že, že ozaj len zdravou stravou, bez liekov, bez žúrov....?


Fero . lifuroru61   |   ip:90.182.25   |   2013-04-01  (12:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nechcem nikomu brat iluzie, ale ludia uz skoro vo vsetkych sportoch svoje moznosti dosiahli,ale dopyt po stale novych rekordoch nuti sportovcov dopovat. doping je velmi rozsireny a uz sa malokde najde cisty vrcholovy sportovec.

pre mna usmevna veta, vsak aj pre vas Sloven:"táto funkcia sa vyvíjala a prispôsobovala milióny rokov" :DD
MarisaZakerna . rinybyby29   |   ip:91.233.24   |   2013-04-01  (12:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {Nevyjadril zle, lebo je tam čiarka , a myslené je to hlavne dopingom, na ktorý sa už nejeden raz prišlo....} Tá čiarka na tom nič nemení. ;-) Veta je zle napísaná, pokiaľ teda neveríš tomu, že alkohol a cigarety užívajú športovci, aby zlepšili svoje výkony.

{ A koľko je tých rozumných, koľko že, že ozaj len zdravou stravou, bez liekov, bez žúrov....? } Nemám presné štatistiky. Každopádne ak užívajú látky ako je marihuana, alkohol a cigarety, nerobia dobre a znižuje to ich výkonnosť.

{ pre mna usmevna veta, vsak aj pre vas Sloven:"táto funkcia sa vyvíjala a prispôsobovala milióny rokov" :DD} No možno veríš, že to tak vytvoril židovský Jahve žerúci spálené mäso, ale tak to už je zas iná story. ;-)))


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2013-04-01  (12:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mazy . Aj to spomaľovanie tam je . Človeku sa to môže javiť všelijak a možno to každý neregistruje , ale ja by som povedal že tam je veľké spomaľovanie , čo sa týka reakcii na okolitý svet , ale možno máš aj pravdu , že každému to pôsobí trocha inak . Človek si na drogu po čase zvykne , ak ju užíva často , teda myslel som v tom zmysle že mu to čiastočne odbúra tie vedľajšie účinky . Keď som sa prvý krát opil tiež som bol z toho omnoho viac mimo ako teraz a tak sa to môže u častých huličov tiež časom upraviť , aby sa im neznižovala koncentrácia , ak sú zhúlený .


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-04-01  (12:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Alan Dalles,
Kongres Spojených štátov, 1945

„Končí vojna, (bolo to po II. svetovej vojne), všetko sa dá do poriadku. Dáme všetko čo máme, všetko zlato, všetku materiálnu moc v prospech dobehnutia
a balamutenia ľudí. Ľudský mozog, vedomie ľudí je prístupné na zmeny. Zasejeme tam chaos, nenápadne zmeníme ich hodnoty na falošné a necháme ich týmto
falošným hodnotám veriť. Ako? Nájdeme svojich rovnako zmýšľajúcich spojencov, nielen v samotnom Rusku, ale aj v štátoch bývalého východného bloku. No
pozerám, spojencov je tu dosť.
Krok za krokom budeme rozohrávať grandióznu tragédiu zániku týchto národov do úplného a nezvratného umlčania ich sebavedomia. Z literatúry a umenia
napríklad odstránime ich sociálnu podstatu. Literatúra, divadlo, film, všetko bude všemožne podporovať a oslavovať najhanebnejšie ľudské pocity. Budeme
vyzdvihovať takzvaných umelcov, ktorí budú presadzovať a vtĺkať do hlavy občanom chuť sexu, násilia, sadizmu, zradcovstva a všelijaké iné nemorálnosti.
Vo vedení hospodárstva vytvoríme chaos a zmätok, budeme postupovať nenápadne, ale aktívne vytvárať despotizmus úradníkov a úplatkárov. Poctivosť a
slušnosť budú terčom posmechu. Pozrime sa na tú paralelu dnes. Hulvátstvo a narkománia, živočíšny strach druha pred druhom, homosexualita, úchylnosť,
nehanebnosť a zákernosť,
nacionalizmus a nepriateľstvo národov, predovšetkým nepriateľstvo, nenávisť k všetkému ruskému a k všetkému slovanskému.
Všetko toto budeme obratne, nenápadne pestovať a rozvíjať. Len niekoľko málo ľudí si bude domýšľať o čo ide, či snáď tomu aj rozumie, ale takýchto ľudí
postavíme do bezvýchodiskovej situácie, urobíme z nich terče posmechu, nájdeme spôsob ako ich ohovárať a vyhlásime ich za odpad spoločnosti. Vytrháme
duchovné korene spoločnosti, znevážime základy morálky národov. Takto budeme narúšať pokolenie za pokolením, zameriame sa na deti a na mládež. Budeme ich
rozvracať, učiť nerestiam a budú tak mravne upadať. Vytvoríme z nich cynikov, bezduchých ľudí a kozmopolitov. Takto to urobíme.“Fero . lifuroru61   |   ip:90.182.25   |   2013-04-01  (12:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Davo je este usmevnejsie a polutovaniahodnejsie ak niekto je odporca "argumentov" ad hominem a hned v dalsej diskusii ich pouziva. to robia aj knazi vodu kazu,vino piju


MarisaZakerna . rinybyby29   |   ip:91.233.24   |   2013-04-01  (12:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {Davo je este usmevnejsie a polutovaniahodnejsie ak niekto je odporca "argumentov" ad hominem a hned v dalsej diskusii ich pouziva. to robia aj knazi vodu kazu,vino piju} Kde bol použitý ad hominem ? ;-)


Joo . gujusyre07   |   ip:89.173.17   |   2013-04-01  (12:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.novemyslenie.eu/articles/public_menu/show-modules/id/25

Fantastický článok na tému fajčenie


Sakirujesekera . wewusyre87   |   ip:92.52.36.   |   2013-04-01  (13:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čo si má športový fanúšik myslieť o tom, že niektoré svetové športové federácie, doposiaľ zakazujúce doping, nedávno umožnili národným športovým federáciam vykúpiť sa zo zistených dopingových prípadov ? teda za previnilca zaplatia stanovenú pokutu a súťaží sa ďalej...
to je o čom ? žeby naozaj o športe ?


MarisaZakerna . rinybyby29   |   ip:193.28.22   |   2013-04-01  (13:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  { Fantastický článok na tému fajčenie} Pre fanúšikov Nového myslenia - fajčiarov ponúkame špeciálne tachyónové očistenie cigariet od ničivých vplyvov varovaní na krabičkách. Pre bližšie vysvetlenie nás prosím kontaktujte.


;-)))))))))))))))))))))))) Špeciálne tachyónové očistenie cigariet ? No boha...to má byť akože prvý apríl ;-))))))


MarisaZakerna . rinybyby29   |   ip:193.28.22   |   2013-04-01  (13:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale verím tomu, že sa nájde dostatok mentálne vypatlaných, ktorí ich budú kontaktovať a žiadať tachyónové očistenie i keď to bude zrejme za "menší" poplatok. ;-)))


Fero . lifuroru61   |   ip:90.182.25   |   2013-04-01  (13:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na jeho skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite."
pokor svoje ego a pozri sa este raz


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-04-01  (13:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  plávajúci hnis už aj mariša zákerná...to ma ozaj viac ako pobavilo...)))))))))))))))))))))))))

Fero, ale ani jeden nezvíťazil sám nad sebou, až vtedy by sa stal skutočným majstrom a nepomyslel už nikdy by na takú pochabosť, aby porážal druhých....


MarisaZakerna . rinybyby29   |   ip:193.28.22   |   2013-04-01  (13:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fero ešte raz sa pýtam kde som použil ad hominem. Nepýtam sa na definíciu.


MarisaZakerna . rinybyby29   |   ip:193.28.22   |   2013-04-01  (13:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chlapi, chcem sa dnes riadne sprášiť, ale bojím sa. Neočistí mi niekto liter vodky a dva jointy špeciálnym tachyónovým spôsobom za cenu, ktorá by nepresiahla cenu zakúpeného matrošu ? ;-)))


MarisaZakerna . rinybyby29   |   ip:193.28.22   |   2013-04-01  (13:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chlapi, chcem sa dnes riadne sprášiť, ale bojím sa. Neočistí mi niekto liter vodky a dva jointy špeciálnym tachyónovým spôsobom za cenu, ktorá by nepresiahla cenu zakúpeného matrošu ? ;-)))


MarisaZakerna . rinybyby29   |   ip:193.28.22   |   2013-04-01  (13:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chlapi, chcem sa dnes riadne sprášiť, ale bojím sa. Neočistí mi niekto liter vodky a dva jointy špeciálnym tachyónovým spôsobom za cenu, ktorá by nepresiahla cenu zakúpeného matrošu ? ;-)))


kamil . teqalaci   |   ip:178.40.16   |   2013-04-01  (13:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PITBULL...
vstko je o sustredeni treba sa vediet upriamit a potom nebude ani ten mixovany bordel...
zvysena koncentracia tam je...vyskusaj si niekedy napr.zahrat nejaku hru uvidis ze ked sa do toho ponoris tak reakcie budu este lepsie...poznam ludi co robia freeride na biku alebo borde a daju si prda aby to lepsie precitili...neplati to vsak vzdy ani pre kazdeho...mne osobne to nesedi...
HULIC...
ja si dam pred namahou ci posilka alebo sa niekde ide slapat...dokazem na to viac namotat a tym aj podat lepsi vykon...samozreme ze sa nesmies strubit na debila....

každému to pôsobí trocha inak . Človek si na drogu po čase zvykne , ak ju užíva často , teda myslel som v tom zmysle že mu to čiastočne odbúra tie vedľajšie účinky . Keď som sa prvý krát opil tiež som bol z toho omnoho viac mimo ako teraz a tak sa to môže u častých huličov tiež časom upraviť , aby sa im neznižovala koncentrácia , ak sú zhúleni.TOTO JE TREFA DO CIERNEHO...


MarisaZakerna . rinybyby29   |   ip:193.28.22   |   2013-04-01  (13:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nepiju, nekouřím, nefetuju - ale i tak se bavím
http://www.novinky.cz/zena/styl/259582-straight-edge-nepiju-nekourim-nefetuju-ale-i-tak-se-bavim.htm
l

{Človek si na drogu po čase zvykne} Presne a práve vtedy rozmýšľa nad tým, že si šľahne niečo silnejšie, aby mal tie isté stavy ako na začiatku zo Zákernej Mariše, alebo húli ďalej, aby sa cítil aspoň trochu normálne a keď prestane, začínajú ťažké depresie.


kamil . teqalaci   |   ip:178.40.16   |   2013-04-01  (13:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aby som nezabudol...v suvislosti so sportom...najrychlejsi clovek vo vode aj na susi...su hulici...
clanku by som inak nic nevytkol...vsetko pravdive...


MarisaZakerna . rinybyby29   |   ip:193.28.22   |   2013-04-01  (13:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nepiju, nekouřím, nefetuju - ale i tak se bavím
http://goo.gl/Vc3Eu


swinci . liwycacu94   |   ip:109.74.15   |   2013-04-01  (14:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak ma byt ganja doping, malo by to teda znamenat, ze cim viac si das, tym vacsiu mas vyhodu, ci nie? Nech sa len skusia poriadne zhulit, a potom nech idu behat dake sprinty al. hrat futbal, proste nieco zatazove a uvidia, ze to ma opacny efekt. Toto je aspon moj pripad a tiez niektorych ludi ktorych poznam...
proste citim skorsie a vacsie zadychanie,ako normalne neviem ako vy...aj preto som to obmedzil na minimum


Fero . lifuroru61   |   ip:90.182.25   |   2013-04-01  (14:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite=No možno veríš, že to tak vytvoril židovský Jahve žerúci spálené mäso, ale tak to už je zas iná story.


kamil . teqalaci   |   ip:178.40.16   |   2013-04-01  (14:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SWINCI...
poznam hokejove Ccko z extraligy co pravidelne pred zapasom trubil....je to individualne...a to zadychanie pri zatazi cca 150az 180 za min po cca 15 az 20min prejde...a ostane len stav ale nie je silny....


Joo . gujusyre07   |   ip:89.173.17   |   2013-04-01  (14:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MarisaZakerna - najskôr si preštudujte fakty na tému tachyóny a až potom kritizujte a zosmiešňujte. Na skúšku si môžte nechať očistiť krabičku zadarmo a sama pocítite rozdiel a inú chuť.


MarisaZakerna . rinybyby29   |   ip:91.233.24   |   2013-04-01  (14:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ferko, ale to nie je ad hominem. ;-))) Nepochopil si môj dotaz. Ono totiž moje tvrdenie vychádzalo zo základov evolučnej teórie, ktorej však neveria napríklad veriaci v Jahveho, ktorý žerie spálené mäso. Teda pardón, miluje jeho vóňu, ale tak možno mu aj chutí. To sa treba opýtať šamana v kostole. ;-)


MarisaZakerna . rinybyby29   |   ip:91.233.24   |   2013-04-01  (14:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {MarisaZakerna - najskôr si preštudujte fakty na tému tachyóny a až potom kritizujte a zosmiešňujte} Aké fakty ? ;-))) Rovnaké ako sú u geopatogénnych zón ? Ono totiž podstata odrbu na ľudí je rovnaká aj tam. Mentáli si myslia, že keď im šarlatán navrhne trebárs presunutie postele do iného rohu, že ich budú obchádzať choroby a budú v bezpečí a tí, ktorí veria v tachyónové blúznenie zas veria, že si môžu očistiť trebárs aj drogu, ale to je dosť nebezpečné.

Krásne o nebezpečenstve pavedeckých drístaníc hovoril aj môj obľúbenec Michael Shermer. Ten však vysvetloval podstatu týchto podvodov na inom zariadení. Pozrite si, sú tam aj cz titulky:

http://www.ted.com/talks/michael_shermer_on_believing_strange_things.html
http://www.ted.com/talks/michael_shermer_the_pattern_behind_self_deception.html


Joo . gujusyre07   |   ip:89.173.17   |   2013-04-01  (14:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MarisaZakerna - to, že je váš obľúbenec nejaký obmedzenec, čo verí len tomu, čo sa dá chytiť ma nezaujíma. To, že ľudia už neveria obyčajným vedcom a hľadajú alternatívu pramení z toho, že alternatíva pomáha. Skúste naskôr tie tachyony a potom haňte a zosmiešňujte.


Fero . lifuroru61   |   ip:90.182.25   |   2013-04-01  (14:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  akceptujem tvoj pohlad. ale ty neurcujes moj pohlad na vec. podla mna je. snazil si sa dehonestovat moj vyrok nejakym nezmyslom. ja tam ten dehonestujuci podton, zameral si sa na moju integritu a pritom ten vyrok bol urceny Slovenovi.


MarisaZakerna . rinybyby29   |   ip:91.233.24   |   2013-04-01  (14:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  { Skúste naskôr tie tachyony a potom haňte a zosmiešňujte.} Aj lsd sa dá očistiť špeciálnym tachyónovým spôsobom ? A môže sa po očistení dávať aj deťom ? ;-)


Joo . gujusyre07   |   ip:89.173.17   |   2013-04-01  (14:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nie, očisťuje sa negatívny odkaz nápisov a je to informačná očista tabaku. Čítajte poriadne článok a až potom klaďte otázky.


MarisaZakerna . rinybyby29   |   ip:91.233.24   |   2013-04-01  (14:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  { akceptujem tvoj pohlad. ale ty neurcujes moj pohlad na vec. podla mna je. snazil si sa dehonestovat moj vyrok nejakym nezmyslom. ja tam ten dehonestujuci podton, zameral si sa na moju integritu a pritom ten vyrok bol urceny Slovenovi.} Ty si akurát vôbec nepochopil moju narážku ;-) Vôbec nejde o ad hominem. Moje tvrdenie bolo o tom, že sa spomínaná funkcia mozgu vyvíjala milióny rokov, čomu však samozrejme neveria trebárs veriaci v Jahveho. To je celé...nešlo o žiadne vyvracanie argumentu oponenta !!!


MarisaZakerna . rinybyby29   |   ip:91.233.24   |   2013-04-01  (14:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {nie, očisťuje sa negatívny odkaz nápisov a je to informačná očista tabaku. Čítajte poriadne článok a až potom klaďte otázky.} Sklamal si ma. Som myslel, že tachyóny zvládnu aj ťažšie úlohy ako je očistenie od negatívnych nápisov, čo v podstate dokáže aj veta: MÁM TO V P.ČI ;-)))

A dá sa tachyónmi očistiť aj svedomie, keď napríklad niekto podporuje zabíjanie zvierat aj keď môže prežiť bez problémov bez toho ?

A ako také čistenie prebieha ? Treba mať nejaký tachyónový prístroj, alebo stačí nejaké zaklínadlo ? ;-)))


Fero . lifuroru61   |   ip:90.182.25   |   2013-04-01  (15:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dakujem za tvoj pohlad. ten dehonestujuci podton podla mojho vysvetlenia definicie, ktore som ti zvyraznil splna ad hominem. vsak o tom to podla mna je, ze argument sa nevyvracia, ale sa dehonestuje. ak by si to napisal, ako v poslednom prispevku, tak by som to bral inak. dakujem, ze akceptujes moj pohlad.


MarisaZakerna . rinybyby29   |   ip:91.233.24   |   2013-04-01  (15:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fero ty nevieš, čo je to ad hominem a to je tvoj problém.


Fero . lifuroru61   |   ip:90.182.25   |   2013-04-01  (15:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Davo ty nevieš, čo je to ad hominem a to je tvoj problém.MarisaZakerna . rinybyby29   |   ip:91.233.24   |   2013-04-01  (15:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  citujem z tej stránky {Textové a obrázkové varovania na cigaretách a tabaku priamo ovplyvňujú podvedomie ľudí. Každodenné pozeranie sa na krabičky cigariet a vedomé opomínanie týchto varovaní zabezpečí vloženie ich obsahu priamo do ľudského podvedomia. Hlavne z týchto dôvodov fajčenie naozaj spôsobuje impotenciu, rakovinu, srdcové choroby a celú škálu ďaších neduhov. } Niekto si asi myslí, že keby tam tie varovania neboli, cigarety by nespôsobovali choroby. Práve toto však považujem za propagandu, pretože výrobcovia cigariet by uvítali, aby tam nič také nebolo.

To je ako tvrdiť, že by vysoké napätie nezabíjalo, keby neboli varovania: Pozor vysoké napätie !!! Alebo ako keby niekto tvrdil, že pes vám neublíži, pokiaľ tam nie je varovanie: Pozor pes !!!

A nakoniec je v tom texte ten blud o pamäti vody:
http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&;sec=1179743306
http://www.pouzimerozum.sk/2011/10/14/ked-voda-spomina-na-stare-%E2%80%9Edobre%E2%80%9C-casy/MarisaZakerna . rinybyby29   |   ip:91.233.24   |   2013-04-01  (15:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {Davo ty nevieš, čo je to ad hominem a to je tvoj problém.} Ad hominem. Príklady: http://www.youtube.com/watch?v=FD50OTR3arY

Proste trepeš bludy. Ja som ad hominem nepoužil. Nepadlo žiadne tvrdenie. Len som naznačil, prečo niekto neverí v moje tvrdenie. Jednoducho verí v Jahveho a 6000 rokov starú Zem... To, že si to nepochopil je len tvoj problém a nie logický klam z mojej strany.Fero . lifuroru61   |   ip:90.182.25   |   2013-04-01  (15:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ty trepes bludy:
-spajas vieru v Jahveho so 6000 rokmi starou zemou-blud, neviem odkial ho mas, mozno zo stranky humanisti.sk
-spajas vieru v Jahveho so samanmi v kostole, este k tomu napises zidovskeho. zidia nemali ani kostoly, ani samanov
-Jahve zerie spalene maso, opat blud, neviem odkial si to zobral aj ked viem z akeho kontextu to je vytrhnute

same bludy, pritom ja som ti dal moj pohlad na tvoju reakciu, ktora podla mna splna tu definiciu. ty nie si ten, kto bude urcovat moj pohlad ani ak mi tu pustis 100 videii z youtubu


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-01  (15:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fajčim tak"fajky mieru" a cigáro do úst na "zmenu flóry" ..Ale vytlsť politický kapitál z "fajčenia" hocičoho...je skôr vadná kombinácia ako racionálna!!!/SaS tak nejak sa "vol--aj júú"/


MarisaZakerna . rinybyby29   |   ip:91.233.24   |   2013-04-01  (15:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {nie, očisťuje sa negatívny odkaz nápisov a je to informačná očista tabaku. Čítajte poriadne článok a až potom klaďte otázky.} V článku sa nepriamo čitateľovi podsúva, že tie varovania na krabičkách sú hlavnou príčinou chorôb a zároveň sa im ponúka tachyónové neutralizovanie vplyvu týchto nápisov, čo v konečnom dôsledku vedie k názoru, že cigarety nebudú spôsobovať rakovinu, impotenciu, atď. To je však nezmyslel...


MarisaZakerna . rinybyby29   |   ip:91.233.24   |   2013-04-01  (15:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {-spajas vieru v Jahveho so 6000 rokmi starou zemou-blud, neviem odkial ho mas, mozno zo stranky humanisti.sk} Vychádzam z tvrdení kreacionistov s ktorými som roky komunikoval. Ako vypočítali vek Zeme si naštuduj sám ak ťa to zaujíma. Ja ti nebudem vysvetlovať všetky základy. Na to čas nemám.

{-spajas vieru v Jahveho so samanmi v kostole, este k tomu napises zidovskeho. zidia nemali ani kostoly, ani samanov} Áno, pretože túto vieru so židmi zdielajú kresťania a práve šamani z našich kostolov o tomto bohu rozprávajú. Ak ti to ešte nedošlo, Jahve je ten bôžik v ktorého veria aj kresťania a v ktorého veril aj žid Ježiš.

{-Jahve zerie spalene maso, opat blud, neviem odkial si to zobral aj ked viem z akeho kontextu to je vytrhnute} Príbeh Kain a Ábel a svoje tvrdenie som poopravil. Spálené mäso mu vonia a ľahšie si ho nakloníš mäskom ako zeleninkou nad ktorou ohŕňa svoj rypák.

{same bludy, pritom ja som ti dal moj pohlad na tvoju reakciu, ktora podla mna splna tu definiciu.} Už som ti dal aj príklady ad hominem a stále trepeš nezmysli. I rest my case.


MarisaZakerna . rinybyby29   |   ip:91.233.24   |   2013-04-01  (15:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale ešte dodám, že Jahve bol upatlaný z bôžikov Sumerov a upatlal ho Abrahám z Uru (Ur - sumerský mestký štát). Odtiaľ pochádzajú aj prvé mýty. Napríklad mýtus o Babylónskej veži, v skutočnosti išlo o Etemenaski na ktorej bol chrám zasvätený bohu Mardukovi, ktorého tatko bol Enki... Jahve ešte vtedy neexistoval. A tiež odtiaľ pochádza aj príbeh o Adamovi a Eve a tiež príbeh o potope - Gylgameš...Fero . lifuroru61   |   ip:90.182.25   |   2013-04-01  (15:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nie som kreacionista, neviem, co ucia. viera v Jahveho nevychadza zo ziadneho kreacionizmu.

krestania nikdy nemali a ani nemaju kostoly a nezdielaju vieru so zidmi. tieto tvrdenia su len tvrdenia niekoho ineho a manipulacia. odporucam osobny vyskum.

co sa tyka stravy je vidno pekny vyvoj, ak by si si to nastudoval, zistil by si Jahveho nariadenie, ktore bolo veganske:"A Boh riekol: Hľa, dal som vám každú bylinu, ktorá plodí semä a ktorá je na tvári celej zeme, i každý strom, na ktorom je ovocie stromu, ktorý plodí semä. To všetko vám bude za pokrm." maso bolo povolene ovela neskor s tym, ze je to len docasne.
inak bola by to zaujimava tema, ten vyvoj.

Nechame to tak, niekedy v inej atmosfereANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-04-01  (15:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je pravda, že je marihuana VŽDY kouřená zároveň s průmyslovým tabákem (jinak by nehořela)? Toto kouření tak spojuje a násobí škodlivost obou?


MarisaZakerna . rinybyby29   |   ip:91.233.24   |   2013-04-01  (16:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {viera v Jahveho nevychadza zo ziadneho kreacionizmu.} Kreacionisti podľa informácií z biblie vypočítali vek Zeme...

{krestania nikdy nemali a ani nemaju kostoly a nezdielaju vieru so zidmi.} Ale majú a zdieľajú. Biblický Jahve je aj boh kresťanov. Začalo to tak, že Abrahám upatlal z primitívnych bôžikov Sumeru jedného boha, ktorého formoval neskôr aj vrah Mojžiš a ďalší...veril v neho aj žid Ježiš.

{co sa tyka stravy je vidno pekny vyvoj, ak by si si to nastudoval, zistil by si Jahveho nariadenie, ktore bolo veganske:"A Boh riekol: Hľa, dal som vám každú bylinu, ktorá plodí semä a ktorá je na tvári celej zeme, i každý strom, na ktorom je ovocie stromu, ktorý plodí semä. To všetko vám bude za pokrm." maso bolo povolene ovela neskor s tym, ze je to len docasne.} V mene Jahveho bolo povolené jesť mäso a to nie len dočasne. Záznam o tom je aj v biblii a mäso žral aj Ježiš. http://www.biblia.sk/sk/evanjelicky/deuteronomium/14

Okrem toho už pred tým mu obetovali zabité zvieratá. Príbeh Kain a Ábel je presne o tom...Samozrejme žiadny skutočný Jahve nebol. To len šamani v mene vymysleného Jahveho žiadali od ľudí obety a nad zeleninou ohŕňali rypáky a tvrdili, že tým sa bohu nezavďačia tak ako mäsom, ale veriaci to takto neberú. Veria v Jahveho a teda v Jahveho, ktorý ohŕňa rypák nad zeleninkou.

Každopádne pred tým to bolo ešte horšie a to je aj dôvod, prečo chcel Abrahám zabiť svojho syna. Ono totiž pred tým bolo tradíciou obetovať bohom prvorodených synov a Abrahám bol v tomto vychovávaný, ale nakoniec to nespravil.


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-01  (16:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pst.. za "drogistkaciu" 5, 10,15, rokov -basy-- za zabítie človeka v "afekte" 2-3 roky ..hele hele???


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-01  (16:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pozor!!! Śportovci -to je kto-??? To nie sú náhodou - FINANĆNE riadené celebrity??/Chudák oční lekár a nedal gol v NHL../


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-04-01  (16:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  plávajúci hnis opäť v akcii alebo ako prekričať opäť všetkých....


Fero . lifuroru61   |   ip:90.182.25   |   2013-04-01  (16:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven tolko nezmyslov pokope. pritom by stacilo trochu osobneho vyskumu.


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-01  (17:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..Sloven .. čo to je "plávajúci hnis" to je "ten" INÍÍÍ "prispievateľ" ??Nie nie nehovorím o "VADNOSTI".


kamil . teqalaci   |   ip:178.40.16   |   2013-04-01  (18:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM...
nie je pravda ze zeli sa sale fajci s tabakom...bonga fajky atd. a asi 5 percent co huli nefajci...ja som jeden z nich...pretoze z tabaku nic neni a smrdi je velmi skodlivy, vadil by mi pri sporte atd....


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-01  (18:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takže z našej strany .. na záver: Ćo je športovec?? Ćo je organizmus?? Čo je "Marihuana- drogi"??Ak sú definície--tak určite neexistujú .. no ako Pali-- kombinácie!!


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-04-01  (19:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kamil: Dík a to se dělá jak, aby se nemusel používat průmyslový tabák jako příměs aby to vůbec hořelo?
Ještě otázka...Žádá si to kouření (tu marihuanu) tělo nebo mysl? (Dává nějak těl najevo, že to potřebuje aby prospívalo nebo si to myslí mysl, že to na něco potřebuje co nejde nahradit jinou aktivitou?)


kamil . teqalaci   |   ip:178.40.16   |   2013-04-01  (21:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM...
no neviem ci vtipkujes....ale dobre...na to aby to horelo to staci vysusit.:)))
telo to nedava najavo a rozhodne to nepotrebuje...mysel si nemysli ze to telo potrebuje...je to nieco specificke...vzdialenymi nahrazkami su sport, sex atd. to co vyvolvava naladove endorfiny


ocal . nexecamo96   |   ip:89.144.20   |   2013-04-01  (22:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM,co su to za otazky?Co to mas za matros,ty si fest skureny


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-04-02  (13:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To je davo ala plávajúci hnis v mlieku, aj také pekné meno si on už tu dal. poslednýkrát mariša zákerná...

Fero, asi tak nejak, ale ľudia sú leniví, radšej nech iný, hoci škody bude omnoho väčšie....


kareldvorak . rubuwaqa95   |   ip:87.197.14   |   2013-04-03  (10:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keby si dali chlapci dobrý africký durban poison tak by vedeli čo je to stimulant, ked reakčný čas je 2krát rýchlejší a zároveň telo rýchlejšie. Kmeň zuluov na prelome 19/20 storočia porazil s lukmi a oštepmi niekoľkonásobnú prevahu ozbrojených britov s gulometmi. a to boli sfajčený.Byť mimo neznamená pre človeka automaticky horšie.Práve tieto špecifické stavy určitej odrody sú najliečivejšie. Napr. mesačné húlenie Purple Haze dokáže úplne vyliečiť sociálnu fobiu, dokáže toto niečo iné? Raz som si meral tep v stave spomaleného času a vyšlo mi 4,5úderu za sekundu a vobec som to necítil. Normálny doktor by povedal že to je smrtelné!!!


kareldvorak . rubuwaqa95   |   ip:87.197.14   |   2013-04-03  (10:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ešte som chcel dodať že momentálne najnebezpečnejšia vec na fajčení marihuany je každodenná paranoia a strach že ma prídu zbaliť policajti zatože každodenne fajčím trávu pretože som invalid a neberiem žiadne iné lieky. skúste sa pozriet na to z mojej strany a to tak že kvoli fašistyckým a zjavne nelogickým zákonom nemožem legálne fajčiť a pestovať- takže pestovaˇsa bojím, lebo hned ste pre nich díler. A kupovať od dílera prehnojené sračky ktoré ani nemajú stav a účinok, sa mi tiež už nechce. Za to že fajčím som kriminálnik???komu som ublížil???To je vyslovene istý druh rasizmu, ked alkoholik može aj fajčiar aj milovník mrtvych zvieratiek, aj ten milovník áut sa može vyvážať každý den a znečistovať a ničit aj ostatne životy a planétu. +++konope dokáže vyniesť ročne až do 5kíl semien z 1m2 v chránenom stanovisku. to je až 20násobok výnosnosti obilia, je zakázaná iba kvoli THC?????diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + štyri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Skôr než sa pustíš do debaty


2013-05-10  (19:21)  |  Šport
O umeni argumentace bylo mnoho znamo v anticke filozofii. Jiz nekteri recti sofiste v 5. a 4. stoleti pred Kristem ucili umeni umyslnych falesnych zaveru. Nekdy byva tato umyslna sofistika odlisovana od chyb neformalni logiky, ktere jsou neumyslne. Prvni knihou zabyvajici se kritikou sofistu je Aristoteluv spis znamy pod latinskym nazvem "De sophisticis elenchis". Pozdeji se tematem chybnych argumentu vehementne zaobirala scholasticka stredoveka filozofie. Proto nektere falesne zavery maji latinske nazvy. Sofistickou argumentaci a jak ji zdarne celit mistrne a elegantne rozebral nemecky filozof Arthur Schopenhauer ve svem souboru eseji "Parerga und Paralipomena".

Bílkoviny z masa zabíjejí, zjistili vědci


2011-03-09  (17:26)  |  ŠportOlympijské symboly


2010-01-18  (13:24)  |  Šport
V posledných rokoch sa veľkej obľube teší výroba rôznych symbolov. So symbolmi sa v poslednej dobe stretávame takmer všade. Či už je to školstvo, medicína, veda, politika, či iné odvetvia. Tradícia symbolov siaha do čias dávno minulých. Už v stredoveku si ľudia vytvárali rôzne symboly, ktoré by charakterizovali dedinu v ktorej žili, ale to boli rodové symboly. Boli to rôzne erby, vlajky, zástavy a iné.


Najlepší strelec Corgoň ligy vládne futbalovej Európe


2008-11-25  (12:09)  |  Šport
Novinári anglického denníka Guardien sa v piatkovom vydaní čudovali nad tým, prečo najlepší strelec Premier League Nicolas Anelka ani raz neskóroval zo značky pokutového kopu, hoci má na svojom konte už dvanásť presných zásahov. V redakcii šport.sk sme sa na túto problematiku pozreli z iného uhla. Zaujímalo nás, kto z najlepších strelcov premenil najviac jedenástiek v prebiehajúcej sezóne.


Ďaľšie zo športu...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Propaganda

Pravdivé texty, treba šíriť ďalej...


F. Šebej: Nejde len o tú hŕstku neonacistov

10 důvodů, proč posmrtný život neexistuje

Dr. Edgar Mitchell-pilot lunárneho modulu Apollo 14- ...

Greenspan priznal že finančné podvody sú pôvodcom kr...

Ako upiecť chlieb

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.3245 s