18. August 2019
    
Masaryk - likvidátor Štefánika i Slovenska? - Dolezite.sk

Masaryk - likvidátor Štefánika i Slovenska?


  2010-03-07  (19:20)  |  Z domova
  53% hlasovalo = 5  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Masaryk - likvidátor Štefánika i Slovenska?

Masarykov vzťah ku Slovákom a Slovensku bol čisto účelový. Pre Európu neznáme osoby, Masaryka a Beneša, na najvyššiu diplomatickú úroveň pozdvihol v najvyšších kruhoch známy M. R. Štefánik, ktorý sa už vtedy preslávil zorganizovaním légií, rokovaniami v USA, ale aj v Rusku a Taliansku. Kým Štefánik bojoval a drel, Masaryk s Benešom intrigovali. Výsledkom intríg bola údajná letecká nehoda a smrť Štefánika. Masaryk neskrýval, že Slovákov potreboval iba do počtu občanov budúceho štátu a Slovensko ako koloniálne územie pre české domínium. Ignoroval plnenie záväzkov Clevelandskej zmluvy a Pittsburskú zmluvu, ktorej bol jedným zo signatárov, označil za falzum a podvrh, čo bola lož. Po celý svoj život popieral Slovákov ako národ a slovenčinu ako jazyk, ale považoval ju iba za odnož češtiny. Masarykovské Slovensko bolo pre príliš veľa ľudí trpkým sklamaním. Slovensko zaplavili českí prisťahovalci, úradníci, ale aj remeselníci, obchodníci, rôzne profesie, ktorých na Slovensku bolo dosť. S pedagógmi prišli aj školníci, železničiari, ale aj traťoví robotníci. To však bol iba začiatok.


Slovensko bolo najpriemyselnejšou časťou Uhorska, avšak iba krátko. Masaryk dal demontovať viac ako štyristo tovární, dielní a najrôznejších priemyselných podnikov a dal ich previesť do Čiech a tam nainštalovať. Poľnohospodárstvo na Slovensku bolo dôležitým odvetvím pôsobiacim v náročnejších klimatických podmienkach, bez subvencií zo strany štátu. Česká poľnohospodárska konkurencia bola zvýhodňovaná, slovenský vidiek sa zbedačoval, bieda hnala ľudí do vysťahovalectva.
Bolo však masarykovské Československo pre Slovákov, ktorí sa zbavili maďarského jarma, tou vytúženou zemou a vlasťou o ktorú usiloval Štefánik? Masaryk bol „tatíčkom", ako sa dával titulovať, iba pre Čechov, voči Slovákom prejavil železnú ruku diktátora bez súcitu. Protestné hladové zhromaždenia robotníkov, nezamestnaných, či zbedačených poľnohospodárov Masaryk riešil streľbou českých žandárov do zhromaždeného davu - hrôza! Slovenskou krvou sa sfarbili Trenčín, Nové mesto nad Váhom, ale aj južné Slovensko. Ten istý Masaryk vnucujúci Slovensku cudzorodé husitské kališníctvo, dával vytvárať o sebe svätožiaru ľudomila a demokrata. Jeho vzťah ku Slovákom bol trvalo povýšenecký, urážlivý a vysmieval sa slovenskému úsiliu o rovnocenné postavenie Slovenska. A práve tejto protislovenskej osobnosti radní konšeli na čele s primátorom Ďurkovským, starostom Andrejom Petrekom, servilnými kozmopolitnými poskokmi a odporcami slovenskej štátnosti chcú vybudovať pomník so sochou a to pred Slovenským národným múzeom. Nehoráznosť.
Krvavý masaker poľnohospodárov českými žandármi v Košútoch prispel k definitívnemu rozhodnutiu Slovákov vo veci orientácie na vlastnú štátnu zvrchovanosť, zatiaľ čo z Hradčian sa stupňoval protislovenský útlak a šikanovanie slovenských osobností, ktoré zapĺňali české väznice. Masarykovsko-benešovská protislovenská zaslepenosť rúcala ilúzie československej demokracie a niet žiadneho dôvodu tejto českej protislovenskej diktatúre budovať pamätník v metropole Slovenskej republiky so sochou politika popierajúceho náš národ a jazyk.
Titulok NIFMV

Ing. Roman Hofbauer, CSc.Filip
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
admine   |   ip:217.112.1   |   2010-03-07  (20:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jak je to s tím řeckem ? Nezobrazuje se mi text.


tojemi   |   ip:217.112.1   |   2010-03-07  (20:52)
42% hlasovalo = 2  
mínus plus
  To je mi novina. 400 tovární. To je zajímavé, že na Slovensku se vyráběly pouze pastičky na myši, proto se jim dlouho říkalo pastičkáři. A státní rozpočet až do 80 let se dělil 2, přesto, že Slováků byla jen 1/3. Aby se vyrovnaly životní úrovně. Pokud vám, v Čechách a na Moravě byly 2/3 Rakousko-uherského průmyslu. Co se vyrábělo ve 400 továrnách na slovensku, pane autore Csc ?


stigd   |   ip:78.99.99.   |   2010-03-07  (20:54)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  velmi dobre napisane ...
super


mrbean   |   ip:89.173.11   |   2010-03-07  (21:23)
58% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Pre tojemi : zvolenská Union fabrika na plech bola demontovaná a inštalovaná v Třinci . Zaklady tejto fabriky sú možné k pozretiu aj teraz...Jirik   |   ip:109.238.4   |   2010-03-07  (21:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Taky mi to příjde trochu na hlavu, jako fakt nevím proč by se měli k nám v tý době vozit fabriky, když jich tu bylo tolik, že bez Českých zemí(a sudetských obyvatel) by v Rakousku Uhersku skoro nic nepostavili. Co se týká střelby do lidí, to se dělo i u nás. Masaryk nebyl svatej, ale díky především jemu žijeme ve svých státech(ikdyž ČR už je prakticky podle majitelů fabrik většinou německá). Masaryk byl zednář, to nebyl žádnej českej spolek. A Štefánika má myslím na svědomí Beneš.key   |   ip:147.175.1   |   2010-03-07  (22:07)
58% hlasovalo = 2  
mínus plus
  No, citam uz dolezite.sk dost dlho ale vzdy som odolal pokuseniu na nieco reagovat. Tento clanok ma dost zaujal a kedze sa v danej tematike neorientujem, tak by som bol rad ak by k tomu boli uvedene aj nejake zdroje na ktore sa odvolava, alebo aspon nejaky protinazor aby sa z toho vyprofilovala co najpravdepodobnejsia verzia minulosti.
Dakujem


Kamka   |   ip:95.103.21   |   2010-03-07  (22:26)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Určite to tak bolo, ako je v článku. Ešte by som dodala, že aj M.R.Š.vadil a tak sa ho zbavil, vieme ako.


uholpohladu   |   ip:84.16.41.   |   2010-03-07  (22:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pan Ing. R.H.Csc, píše síce polopravdivo, len na 50%. Totiž z toho istého hniezda ako ste vy, bol aj TGM čize vyvolených. Snad nie je cielom rozostvavat Slovákov s Čechmi, alebo je to vas prvorady zamer. Dobre si pamatáme váš egoizmus vyvoleného a výrok v Žiline: „Ste len kapustné hlavy...“ všetci. TGM, Benes naozaj neboli tí najlepší ale prečo nepovedat aj o Hodžovi a dalsich že zapredali Slovensko za trafiky. Na Slovensku bola bieda, veľká bieda a zaostalosť, ale to bolo dedičstvo z veľkej časti po Uhorsko-maďarskom šafárení, za ČSR (v 30. rokoch) bolo zo Slovenska veľké vysťahovalectvo do Ameriky, Francii, Austrálie. Vždy budem tvrdiť, že príchod českých učiteľov na Slovensko urýchlil budovanie vzdelanosti na Slovensku aj keď, aj tu môžu veci znalí povedať, že len odtiaľ-potiaľ. Nič nie je len čierne alebo biele, ale to je na dlhú debatu. Som za rovnosť, ale aj za jednotu. S rozoštvávajúcim prístupom, ak sa sami nezameriame na spoluprácu, zvíťazia len tí vaši. Nedopustíme naplnenie hesla: „Rozdeľuj a panuj“ ktoré vnucuje R.H.


Uite   |   ip:89.173.88   |   2010-03-07  (23:09)
58% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Prečo nenazvať veci pravými menami. Zo zovretia maďarských chazarov sme prešli do zovretia českých chazarov, a teraz nás ošklbávajú slovenský chazari a ich poskokovia.


Jirik   |   ip:109.238.4   |   2010-03-07  (23:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je to jak píše uholpohladu ci Uite, řešit věci starý skoro 100 let k ničemu nevedou, tenhle článek nemá za účel nic jinýho než rozeštvávat...Nemám problémy s němci ani slováky, spíš se děsím co se sem přihrne z Afriky...


bazooka   |   ip:78.141.12   |   2010-03-08  (00:44)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  tiez velmi dane obdobie neovladam, aby som mohol hodnotit, ale nieco predsa - podla mna si treba v prvom rade uvedomit tieto fakty :
1. Masaryk nebol Cech , ale zid a z bohatej rodiny...
2. Masaryk bol slobodomurar a nie radovy, ale vysoky...
3. za manzelku mal americku zidovku Garique
4. mal velmi dobry vztah s vtedajsim US przidentom W.Wilsonom, ktory ako je zname presadil v Kongrese USA legalizaciu zidovskeho FED-u a ktory bol tak isto slobodomurarom
5. polozme si otazku, comu sa venoval TGM pred rokom 1918 ?
- odpoved - podielal sa na priprave rozbitia Rakusko-Uhorskej monarchie, na co sa treba v prvom rade pozerat z pohladu zido-murarskeho a nie Ceskoslovensko - statotvorneho.
To je ten omyl, jeho prioritou nebolo zalozenie CSR ako sa to dnes interpretuje, ale rozbitie monarchie, ... ak niekto nerozumie pricine dolezitosti tohto aktu, nech nastuduje Protokoly sion.mudrcov...
inymi slovami, jeho a aj Benesova (a vlastne aj Stefanikova) uloha bola v rozpade Rak-Uhorska a naslednom vzniku CSR (ktora vznikla ako dosledok ci akesi alternativne riesenie, jedno z viacerych moznych) rovnaka ako Leninova a Trockeho v zido-bolsevickej revolucii !
Vsetkych tychto zlocincov financovali a aj skolili rovnake zdroje, preto mali aj rovnake poslanie...
Pre mna to nikdy nebudu ziadni statnici, vlastenci... ale zlocinci a zidia !


Stratus   |   ip:89.173.36   |   2010-03-08  (03:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zabili Stefánika,zabili Dubčeka.
Havel zlikvidoval slovenský zbrojársky priemysel a ten český nie.
Nepotebujeme feferonov,pepíkov,ani amíkov.
Vystúpme z Eú a vládnime si konečne sami.
Najprv ale musíme vytvoriť fungujúce zákony,aby sa na nás nepriživovali pijavice,ktoré nám vládli doteraz!Filip   |   ip:213.151.2   |   2010-03-08  (07:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Myslím si, že autor R. Hofbauer vychádzal, okrem iného, s tvrdení historika Milana Ďuricu, ktorý ako je známe je katolícky procirkevne založený. Predsa je však článok prinajmenšom z 50% pravdivý. Tvrdenia že Masaryk s Benešom sú vrahovia Štefánika sú na 99% pravdivé.


klifton   |   ip:91.127.27   |   2010-03-08  (07:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je jasné, že bez Štefanika by ČSR nikdy nevznikla. Ako vždy výsledky práce si prisvojili chazari (Masaryk - kto to bol? 0) A teraz by zase radi rozoštvávali a rozdeľovali aby mohli ovládať? Však p. Hofbauer?
A s Čechmi? :"čo bolo, to bolo", nie? :o)))))))))))))


Stefan   |   ip:213.151.2   |   2010-03-08  (07:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  T.G.M. bol aký bol. Vznik ČSR bol dobrý krok pre Slovensko. Máme však iné osobnosti, ktorým treba stavať pamätníky. Vzťah väčšiny Slovákov k T.G.M. je indoletný. Myslím, že je to správne aj spravodlivé. M.R.Š. je ďaleko vyššia úroveň.


durislav   |   ip:87.48.148   |   2010-03-08  (08:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Obdobie T.G.M. vnímam ako prechod z monarcie k republikovému usporiadaniu. Či cielený alebo nie, neviem posúdiť. Nie som historik a reči o českých učiteľoch, policajtoch, železničiaroch beriem a ďalších beriem ako fakt. Tí na Slovensko prišli a boli tu. Nie raz som o tom počul hovoriť môjho deda a otca. Oni ich zažili. Reči o slobodomurároch beriem s rezervou. Ale ko fakt musím povedať, že Stratus má pravdu o tom, že Havel zlikvidoval slovenský zbrojársky priemysel a ten český nie. Na Považí sa mu to podarilo určite. Videl som to a zažil na vlastnej koži. A o tento názor ma nik neoberie. Nechcem rozoštvávať Slovákov proti Čechom a opačne.
S článkom pána Hofbauera spolovice súhlasím. Ale rád by som sa opýtal, prečo chcú v Bratislave postaviť veľký pamätník tatičkovi Masarykovi a Štefánik ostáva v úzadí?dodo   |   ip:213.81.17   |   2010-03-08  (08:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To všetko "možno" bolo, ale čo sa deje dnes? A čo bude zajtra...?


Pistalka   |   ip:195.49.18   |   2010-03-08  (09:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smutne je najma to,ze niekto ma aj po smrti neuveritelnu moc rozdelovat. Je treba zobrat si z minulosti poucenie to ano, na druhej strane nenavist nie je dobry "partak". Napriek vsetkym skutocnostiam aj nepravostiam, ktore sa udiali, je treba vyvodzovat vinu individualne a nie kolektivne. A vzdy to tak bolo, je a snad aj bude,ze CR nam je stale najblizsia (kulturne, jazykovo, historicky...). Hladajme to co nas spaja a nie to co nas rozdeluje.


valdo   |   ip:95.102.22   |   2010-03-08  (09:10)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
   Konečne výborný článok pre ľudí, ktorí nič nevedia o vzniku ČSR,...o M.R.Štefánikovy a pokútnych štátnikoch,ktorých dostal na výslnie M.R.Štefánik.
Teda pucfleka Masaryka a mafiana Beneša, ktorý prehral peniaze vyzbierané M.R.
Štefánikom v Amerike pre vznik ČSR. Už vidím našich českých bratoch ako sa teraz začnú biť do pŕs a vykrikovať, že slovensko vtedy bolo len príťažou pre
Česko.
Naši bratia Češi nás historicky vždy zradili a aj v tomto štáte nás ukazovali na každom medzin. veľtrhu ako národné etnikum tancujúce v detvianskom kroji. Ešte že každý národ má svojich zradcov. Teraz je doba, keď vyjdú na povrch všetky neprávosti a podvody, teda aj tie, prečo sa naši dopredu už jasné slovenské osobnosti za nevyjasnených okolností stratili z tohoto sveta/ Dubček a Štefánik, aj iní /. Nebojte sa, karma sa čistí, lebo musí...a to nielen karma osobná, ale aj karma národov a ďalšie. Teraz sa príde na to, ako to je aj s národom Maďarským a inými.Tým, chcem povedať, aby sme sa už prestali báť a začali sa venovať konečne slovanským historickým hodnotám, ktoré siahajú do 6.OOO rokov pred n. l. A toho sa boja. Židia, maďari, češi a celý západ. Teraz prichádza naša doba milovaní. Nedajme si zabiť svoju dobu, svoj vzostup a vzostup národa, ktorému bola znetvorená jeho história. Odstráňme takých historikov,...posluhovačov, ktorých činnosť ničí národnú identitu v prospech falšovateľov dejín a histórie.
Nebojme sa povedať pravdu a nechajme aj priestor tým, ktorý budú pľuvať na
náš národ tak, ako to robili mnoho rokov pred tým a aj teraz. Sami sa vo svojej lži utopia, lebo teraz sa nedá už klamať tak ako pred tým. Je doba pre
vzostup, tak ju nepremárnime kopaním zemiakov na záhumienkoch. Nestavajme
pomníky vrahom našich národných dejateľov. Ctime si svojich hrdinov, lebo ten
národ, ktorý nemá históriu,...nemá ani budúcnosť. Buďme súdržný...v mene A.Hlinku a jemu podobných. V pravde svorne spolu a napred, bratia a sestry.


ab   |   ip:78.141.71   |   2010-03-08  (09:19)
42% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Toľko hlúpostí a neprávd na jednom mieste, tu už dávno nebolo, autor nevie kde je sever,


jazz   |   ip:88.212.40   |   2010-03-08  (09:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  áno, od človeka, ktorý nazval Česko finálnou časťou zažívacieho traktu (ktovie, či vôbec chápal, o čom hovorí:) nie je možné očakávať žiadnu serióznu prácu. znôška poloprávd, omylov a lží vydávaná za pravdu... stačí, keď sa autor opancieruje titulmi odpredku aj odzadku - ale aspoň si môžeme urobiť úsudok, kto všetko sa k titulu môže dostať.
a v samotnej diskusii ma zaujal najmä obrovský počet gramatických chýb, predovšetkým v plamenných výzvach roduverných hejslovákov.


Odi   |   ip:90.177.12   |   2010-03-08  (09:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to uholpohladu:
Jedine prispevek se kterym se da souhlasit.

To all, Masaryk napul slovak (po otci) napul nemec(matce). Diky manzelce vysoke zednar. Tento clovek bojoval za kolonizaci Slovaku Cechama?

To Stefan:
Jinak ten k.o.k.o.t Havel zlikvidival i zbrojni prumysl v CR nejenom na slovensku.Zhodnoceni? Nu Ing. Roman Hofbauer, CSc. ma jedine ukol rozestvat obyvatele CR a SR. Nedal bych moc za to, ze nekteri co souhlasi s clankem a nadavaji na cechy jsou slovensti madari, bo vy, ze dokud budou vztahy mezi CR a SR dobre, nemuzou vojensky napadnout slovensko aby utvorili velke madarsko.

P.S. Pro vsechny SR je samostatna, vytvoreni vzedelanosti po 1918 bylo tezke, bo Madari delali vse proti. S chybama se to povedlo. Ted mame kazdy vlastni stat. A k.o.k.o.t.i co ted rozestvavaji sou bud madari ci jejich prisluhovaci.


JUDrMUDrRNDrIngProfPistalkaMPH   |   ip:195.49.18   |   2010-03-08  (10:06)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Madari zabili Kenyho.


Filip   |   ip:213.151.2   |   2010-03-08  (10:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Mainstreamové média české aj slovenské vykresľujú Masaryka len v tom najlepšom svetle. Malo by sa povedať aj B nielen A. Nech si Česi nechajú svojho Masaryka je to ich tatíček. Mali by sme si ctiť osobnosti, ktoré v skutočnosti aj boli osobnosťami ako napr. Milan Rastislav Štefánik, pričom Masaryk bol s najväčšou pravdepodobnosťou jeho vrahom. Tu nejde vôbec o nejaké protičeské nálady, len si nebudem ctiť vážiť predsa zdiskreditovaného štátnika.


sxg   |   ip:78.99.64.   |   2010-03-08  (10:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vy Židové jste malý národ, jen 6 milionů, jak by mohl váš mesiáš vyhrát válku? Mudrc odpoví : Ukážu ti jak. Zorganizuj kohoutí zápasy.

Tak se i stalo. Všichni přivezli velké nádherné kohouty. Mudrcův kohoutek, směšně malý a vetchý, se krčí v koutě ringu, zatímco silní kohouti se zabíjejí. Když boj ustane a kohouti jsou mrtví, z kouta (rabín názorně předvádí) cupy dupy vychází kohoutek, jediný vítěz.
NoirOrioN   |   ip:212.5.222   |   2010-03-08  (11:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  P R A V D A je nasledujúca (stručne) :-) Čechovi: Na Slovensku bola presne taká výroba, aká bola v Česku - v časoch po rozpade Rakúsko-Uhorska. Slovensko bolo najpriemyselnejšou časťou Uhorska - TU BOLA ťažba nerastov a ich spracovávanie. Po 90-tich rokoch by toto už Česi mohli mať naštudované (preto Vám vyčítame tie vaše nájazdy po 1918-tom a odmontovávanie strojov z fabrík vybrakovanie všetkého čo sa dalo a následný odvoz do českých zemí). Bolo to tak a treba sa s tým zmieriť - z vašej strany. Nepopieram zas pomoc z vašej strany, nakoľko Rakúšania vás podporovali a neobmedzovali ako Maďari. MASARYK: včera v TV povedal Zemko na margo tej sochy, že Masaryk bol taký i onaký, ale predsa kvôli pár stromom nevidieť les...(= prečo by nemohol mať sochu v Bratislave) No ááááááno, pán Zemko, ak bude v Bratislave LES SÔCH, samozrejme, jedného Masaryka znesiem. Ale nie ako asi 8. sochu v Bratislave. Máme totálny nedostatok sôch slovenských a pro-slovenských dejateľov a mybudeme stavať sochu neSlovákovi... Kde je Björnson, kde je Žigmund Luxemburský, Matej Korvín, Rastislav, Cyril a Metod, kde vedci, kde je Dočolomanský, Pántik.. O to ide o ten SLOVENSKÝ les. Potom môže byť aj Masaryk. Ale až POTOM!


Filip   |   ip:213.151.2   |   2010-03-08  (11:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Jedna z najväčších osobností českých dejín, ktorá by nás Slovákov a Čechov mala dnes spájať, na život a učenie ktorej by sa nemalo zvlášť dnes zabúdať je Ján Hus. Za jeho čias sa ešte ľudia vedeli zjednotiť za ušľachtilé hodnoty. A dnes? Dnes je nás málo, žalostne málo. Hus je osobnosť hodná nasledovania. Na takýchto osobnostiach stavajme. Masaryk nás slovákov a čechov staval proti sebe.


ANONYM   |   ip:87.244.19   |   2010-03-08  (11:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ,


Pistalka   |   ip:195.49.18   |   2010-03-08  (11:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NoirOrioN: súhlasím s Tebou čo sa tých sôch týka. Dúfam len, že k počtu sôch adekvátne nestúpne počet holubov :D


Jaro   |   ip:94.113.81   |   2010-03-08  (14:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  HÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁHA HA HA,no jasné,to sa dalo čakať!Tie blbé české reakcie!!!Tak vážený PEPÍCI,vaše peniaze boli obyčajné ZDRAPI PAPIERA!!!SLOVENSKÁ MENA VYROVNALA VAŠE BEZCENNÉ PAPIERIKY!!! A čo sa týka TGM,tak odporúčam všetkým slovákom aby navštívili novootvorené múzeum v Prahe na Žižkove k vzniku ČSR!!!V celom múzeu je TGM vyzdvihovaný ako snáď najdoližetejšia osoba,ktorá ma največšie zásluhy k vzniku ČSR,PRIČOM V CELOM MÚZEU O ŠTEFÁNIKOVI NIET ANI JEDINÉ SLOVO,NIETO JEHO MENO ALEBO DOKONCE JEHO FOTKA!!!!!!!!!!!TAKÝCHTO MÁME(VRAJ)BRATOU!!!!!!!!!
BOŽIE MLYNY MELÚ POMALY,ALE ISTO!!!!


Slovan   |   ip:77.48.180   |   2010-03-08  (14:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  článek jednoznačně napsán v duchu rozeštvání,je psán tendenčně pod heslem "rozděl a panuj"..z ajakej tým asi pan Roman Hofbauer hraje??? apeluji na Slováky,aby se tímto svinstvem nenechali strhnout do bahna nenávisti...mějte se fajn a přemýšlejte,komu tohle nejvíce prospívá,slovanům určitě ne...
na nás stále častěji doráží sudetský landsmanšaft,už i rakouský prezident označil Benešovy dekrety za špínu,co se to tady hraje za hru???


Jaro   |   ip:94.113.81   |   2010-03-08  (14:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dúfa,že ak v BA bude tá blbá socha,tak ju SLOVÁCI dokonale očúrajú,ale až tak,aby sa popri nej nedalo prejsť!!!Tak ako to spravili v Humennom na železničnej stanici s tým ich švejkom!!!HÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁHA HA HA,HÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁHA HA HA.


Slovan   |   ip:77.48.180   |   2010-03-08  (14:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  P.S. netvrdím,že v tom článku není kus pravdy!! ale ti znalejší poměrů znají,jak se dělá propaganda,napsat kousek "silné,nacionální" pravdy a k tomu přihodit spoustu špíny...


Slovan   |   ip:77.48.180   |   2010-03-08  (14:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pro Jaro : je to proto,že naši repbliku ovládají židi,kdybys promluvil s obyčejnými lidmi,možná by jsi zmněnil názor,bohužel výplach mozků u nás funguje dobře..:-(


Jirik   |   ip:109.238.4   |   2010-03-08  (14:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Já jen žasnu co se tu vyrojilo prolhanců a blbů.
Toto jsou ověřené údaje o průmyslové výrobě v Českých zemích rok 1918
http://www.kge.zcu.cz/pesonal/PERSON/Novotna/vyuka/univ06/prum/frame.htm

•20% území Rakousko-Uherska
•25% obyvatel Rakousko-Uherska
•70% průmyslu Rakousko-Uherska
•80% textilního a obuvnického
•90% výroby cukru
•98% výroby porcelánu
•49% výroby železa
•43% výroby celulózy
•21% zpracování ropy
Žádám vás o odkazy na vaše zroje že na slovensku bylo tolik průslu jako v Čechách!
Posílejte odkazy a nikoliv nadávky!


Jirik   |   ip:109.238.4   |   2010-03-08  (15:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zde si můžete objednat knihu kde je to rozepsáno podrobně! Čekám na ty vaše ověřené údaje a odkazy!
http://aleph.vkol.cz/pub/svk01/00076/53/000765331.htm


Jaro   |   ip:94.113.81   |   2010-03-08  (15:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SLOVAN-to my u nás na SLOVENSKU veľmi dobre vieme,ako vám tie mozgy vypláchujú!Ačo sa týka toho aby som sa opytal obyč.ľudí,tak to som robil,ale nik mi nevedel na to odpovedať.Tak sa maj krásne.


Jaro   |   ip:94.113.81   |   2010-03-08  (16:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak som to našiel:http://pospolitost.wordpress.com/2009/01/05/donauer-dollar/#more-2215 TIE % SI ODLOŽ.


Slovan   |   ip:77.48.180   |   2010-03-08  (16:36)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  pro Jaro : možná máš pravdu Ty,možná Jirik,stejně se celou pravdu nikdy nedozvíme,asi je pavda,že jsme my(Česká rep.)vytěžili ze společného soužití o něco víc ale já bych už minulost nevytahoval(neber to tak,že to chci zamést pod stůl),teď je důležitější budoucnost,pokud budeme rozeštvaní a nesoudržní,tak mám obavy,že jako národy zanikneme...vidíš sám,že se to na nás valí ze všech stran,na nás němci,na vás maďaři,je načase spolupracovat,jinak půjdeme do hajzlu všichni,budoucnost vidím ve spojení slovanů,nic jiného nám podle mě nezbývá,pro němce budeme vždycky vši,němci se nikdy nevzdali myšlenky velkoněmecké říše,to mějte všichni na paměti,tahle rozhádanost slovanů někomu kurevsky vyhovuje!!!!


Jaro   |   ip:94.113.81   |   2010-03-08  (17:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slovan-súhlas-ja mám v ČR veľa kamošou aj vzdialenú rodinu,ale je mi veľa vecí veľmi ľúto,no nejme to ako s nami aj s vami narábali a narábajú cudzie záujmi!!!


Jirik   |   ip:109.238.4   |   2010-03-08  (17:15)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Slovan: Pravdou je, že minulosti se nenajíme. V současnosti je český a i slovenský průmysl v cizích rukou, a západní elity nás vysávají úplně stejně. Taky bych se přimlouval za větší jednotu a nerozhádával bych se.


Filip   |   ip:213.151.2   |   2010-03-08  (17:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   dolezite.sk podáva alternatívne zdroje informácii, a keďže mainsteamové média vykresľujú Masaryka zväčša len v peknom svetle máme tu aj pohľad z iného uhla, pre niekoho možno až príliš zarezávajúci do živého. V žiadnom prípade by nás obyčajných ľudí toto nemalo nejako deliť! Plne súhlasím so SLOVANom: my obyčajní ľudia, Česi, Slováci, Maďari máme spoločných nepriateľov, toto je dôležité správne pochopiť.Čakajú nás kruté časy a ak nebudeme držať spolu bude to pre nás ešte o to horšie.


Filip   |   ip:213.151.2   |   2010-03-08  (17:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Máme spoločných nepriateľov, ktorí nám tu všade vo všetkom zaviedli zvrátený systém. Na vine sú však aj obyčajný ľudia keďže všetko smeruje tam, kam chcenie väčšiny. Máme tu pevnú pyramídu, hierarchiu temných ktorých drží najsilnejšie lepidlo, peniaze, vplyv a moc. Pyramída, hierarchia svetlých ľudí dnes žiaľ prakticky nejestvuje. Ale to sa zmení. Víťaz je už dopredu istý. Víťazstvo Svetla je isté bez ohľadu na počet tých, ktorí sa zapoja.


rainbow   |   ip:81.0.116.   |   2010-03-08  (22:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chcelo by to odkazy na nejaké seriozne zdroje...na jednej strane sa tvrdí že maďari neinvestovali do horného uhorsko ani filier a na druhej strane že slovensko bolo hospodarsky vyspelé...


Robo   |   ip:78.98.231   |   2010-03-09  (05:22)
58% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Jirikovi a Slovanovi: Z vašich príspevkov je jasné, že nemáte šajnu, o čo tu ide. Článok Romana Hofbauera je žiaľ úplne pravdivý. Po rozpade CK monarchie zaplavili Slovensko českí úradníci, ktorí repatriovali z ostatných zemí monarchie a v Česku sa už nemali kde uplatniť. (netvrdím že medzi nimi neboli kvalitní odborníci (napr.architekti Koula, Karfík) ale celkove to znamenalo obsadenie takmer všetkých štátnych zamestnaní. Keď sa Slováci chceli zamestnať dostali spravidla odpoveď "nelze vyhověti" Boli sme skrátka v postavení KOLÓNIE a nie bratského národa.A stálo nás to stratu takmer 20% obyvateľstva, čo emigrovalo za chlebom. Tá demontáž tovární zo Slovenska do Česka sa formálne zdôvodňovala tým, že aby nepadli do rúk Maďarom! Nakoniec, presne to isté sa dialo, keď tu začala zúriť debokracia za toho ožrana Havla. Začala sa demontáž priemyslu zo slovenska do Čiech (tanky z Martina sa teraz vyrábajú u Vás, len s izraelskými vylepšeniami (pokiaľ som čítal v tlači)Tatrovka sa tiež zatvorila najprv na Slovensku, aktíva ČS banky sa pred rozdelením stratili a zmenili na pasíva, aby sa potom objavili už ako aktíva Českej banky. O tom by sa dalo siahodlho argumentovať, lenže o tom české média mlčia. Pripomína mi to Kosovo, kde sa tí Albánci učili históriu z Albáskych učebníc celé roky a potom šli vraždiť Srbov v presvedčení, že sú v práve. Tu v Bratislave vládne protislovenská farizejská a skorumpovaná klika Dzurindovcov a pseudokresťanov, ktorá potláča všetko slovenské. Čo by ste povedali, keby Vám v Prahe pred národné divadlo postavili sochu Masaryka v rajtkách nad ktorou by sa týčil vysoký pylón s rakúskou orlicou na vrchole??? Tak to nám tu už vnútili pred NOVÉ slovenské národné divadlo vo forme českého leva na pylóne, pod ktorým je generál Štefánik v leteckej kombinéze pripomínajúcej montéra!!! No a toho leva tam preniesli spred múzea, kde teraz chcú postaviť Masaryka. Bratislava tak bude mať dva pamätníky ČS štátnosti, ale slovenskej žiaden. Mali by ste preto pochopiť, že tým, kto tu rozoštváva naše národy nie je Roman Hofbauer, ale naši mestskí konšeli a ich poskokovia - a samozrejme média, ktoré sú komplet v rukách cudziny. Klobúk dole Romanovi za jeho chlapský a otvorenýčlánok.


Robo   |   ip:78.98.231   |   2010-03-09  (06:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to rainbow: mali by ste si prečítať aj inú, nielen českú faktografiu. Predsa po porážke uhorských vojsk Turkami(1526 pri Moháči) maďarská časť Uhorska prestala existvať a bola podriadená Turecku. A už aj predtým bola Bratislava najväčším a priemyselne najrozvinutejším mestom Uhorska. Bratislava bola 247 rokov hlavné mesto Uhorska, (teda dlhšie, než Budapešť dodnes)v ktorom bolo korunovaných 18 uhorských kráľov a kráľovien, zatiaľ čo v Budapešti len dvaja, aj to ten druhý musel abdikovať po vzniku ČSR. Na tom sa najväčšou mierou podielal Štefánik, ako vrchný veliteľ légií, ktoré organizoval a bez ktorých by žiadna republika nevznikla. Pokiaľ ide o ten priemysel a tie percentá, trebale povedať že to bol v prevažnej miere priemysel nemecký, tak v Čechách ako zčasti aj na Slovensku. Pravdou je, že vznik ČSR predsa len zachránil Slovákov od maďarizačnej genocidy, rovnako však aj Čechov od ponemčenia, veď aj Božena Němcová písala svoje knižky nemecky!


Stefan   |   ip:213.151.2   |   2010-03-09  (07:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý príspevok, Robo.


Jaro   |   ip:94.113.81   |   2010-03-09  (10:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ROBO-SUPER


NoirOrioN   |   ip:212.5.222   |   2010-03-09  (12:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj ja ďakujem ROBOVI. Presné. Česi: veď čo bolo, bolo. Ale nezapierajme, postavme sa k tomu chlapsky. Podebatovať môžeme. Ale nepíšte veci, že z minulosti sa nenajeme. ALE NEAJEME, a ako! Totižto ak to všetko hodíme za seba, bez poučenia a vedomia o tom, stane sa nám to isté znovu. Je úplne pochopiteľné, že keď ste sa po 1918-tom voči nám ocitli v úlohe dominantného, tak ste to využili. TO JE PRIRODZENÉ. Taktiež je pochopiteľné vaše lavírovanie, keďže nemecká menšina bola vo väčšom počte ako Slováci - aj tu sa dá pochopiť averzia voči autonómii, aj keď svetovo boli dané pravidlá kto môže a kto nie mať autonómiu. Jasné, že svetové normy sa dajú ľahko upraviť, prípadne aj ignorovať, ak je na to sila a postavenie. SLOVAN, ci JIRIK, nik nespochybnoval, ze Cesko nebolo NAJpriemyselnejsou castou R-U, ale tiez nespochybnujte nespochybnitelne, ze Cesi tu ozaj demontovali stroje, ba i tovarne, aby boli prenesené ku vám. Slovensko bolo najpriemyselnejsou castou Madarska...napokon - co kedy mali Madari za priemysel? Tu boli hute, banske mesta, chemicka vyroba, potravinarstvo. Vy to mate zas ovela lepsie hist. podchytene. ja ani neviem z coho mam cerpat informacie, pretoze toto je HRIECH, ze dodnes sa toto na nasich skolach neuci. TO JE O VLASTENECTVE (nie to, ze jacim, ked Slovensko vyhrava nad Ruskom 3:2...a mindzujem vulgarne, ak prehraju 3 zapasy za sebou...)


NoirOrioN   |   ip:212.5.222   |   2010-03-09  (16:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ešte by som veľmi rád (a trpezlivo a pokojne - a la M.Dz.) chcel vedieť, kde, v ktorom českom meste má pomník Štefánik alebo Vavro Šrobár (čechoslovák), alebo taký priateľ Čechov ako Clementis. Hm? Zas len servilná tuposť tiežSlovákov, ktorí miesto vlastným cudzím stavajú. Opakujem, i Masaryk, aj Mária Terézia by mohli stáť kdesi v Bratislave. Ale až po minimálne DESIATKE významných Slovákov!


Slovan   |   ip:77.48.180   |   2010-03-09  (17:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=tHmBX0JTulk

přemýšlejme


stern   |   ip:83.240.33   |   2010-03-09  (20:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  k NoirOrioN :Štefánik má i v ČR sochu-bustu a zrovna v městě kde žiji je po něm pojmenované náměstí...n ení pravda, že masaryk nechal zavraždit Štefánika...na Slovensku se ádo zapomíná, že Štefánik byl v podstatě čechoslovakista...


gog_z_magogu   |   ip:95.103.88   |   2010-03-09  (21:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  slovan a vy ostatny čo bolo bolo už to nenapravime ,odznela tu myšlienka a ta je hlavna ,že sme v područi vyššich zapadnych a chazarskych zaujmov a to je nas problem nežijeme v minulosti ale dnes a v buducnosti takže našim problemom je sionisticko-chazarske slobodomurarstvo ktore chce nastolit novy svetovy poriadok a tam budu tito temy banalita kedže všetci skončime ako gojovia otroci.


Smaragd   |   ip:92.52.7.1   |   2010-03-09  (22:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NoirOrioN: mas pravdu, len islo o to,ze ten clanok je pisany tak, aby rozputaval vasne. Je rozdiel ci je clanok pravdivy a informuje alebo je pravdivy a okoreneny tym,ze rozputava vasne. To si myslim,ze dobre nie je. Takisto si myslim,ze vlastenectvo nie je o tom,ze sa ma jacat ak hrame hokej, ale vlastencom nie je ani to, ak sa zan niekto vyhlasuje a pritom tejto republike sustavne ublizuje (vid Slota), preto vela mladych ludi ani vlastencami byt nechce, ak maju byt taky ako on. Ak sa ma prijat zakon ohladne vlastenectva, tak v prvom rade to nemoze propagovat niekto, kto to o sebe len vykrikuje a je schopny ukradnut co sa da. Dakujem za taktuto lasku k vlasti. Toto je len moj nazor. Este by som Ta chcela poprosit, aby si dal na spravnu mieru tuto vetu "Slovensko bolo najpriemyselnejsou castou Madarska...napokon - co kedy mali Madari za priemysel"

A už prestaňme s tym čobolovaním :DDD


Mitsuko   |   ip:95.140.24   |   2010-03-10  (01:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pokud zde hovoříme o potlačování nějakého národa, myslím, že si Slováci nemají na co tolik stěžovat, pokud to srovnáme s Moravou. Te se nikdy nedostalo ani desetiny toho co Slovensku. Ale je jasné, že nebylo vše vpořádku a to ani co osob Masaryka a zejména Beneše ale ani samotného Štefáníka. Jen si ale řekněme, že ti lide už dávno nežijí, nemohou se ani bránit a hlavně by jim to co říkame bylo jedno stejně jako těm, co jsou u moci dnes. Ale všem počínaje Masarykem přes Havla (který zničil vojenský průmysl všude a ne jen u Vás na Slovensku viz Zbrojovka Brno, Adast Adamov a jiné, proto si nelžeme) dosáhli toho co chtěli. Tím, že se lide dohaduji mezi sebou jen dávají těm nahoře čas se smát tomu rvoucímu se hloučku ovcí pod nimi. Tak v tom jen pokračujte, ale pak se nedivte co uvidíte, až se potom rozhlednete okolo sebe.


Mitsuko   |   ip:95.140.24   |   2010-03-10  (03:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jen ještě doplněk. Mohu důvěřovat tomu, že Slovensko bylo nejprůmyslovější oblastí uherska. Zcela určitě to může být pravda. Ale s odkazem na už. Smaragd je zde opravdu otázka, jaké vlastně bylo průmyslové bohatství Uherska? A Co se týká průmyslu v tzv. "českých zemích", není na škodu se také podívat, kde ten největší průmysl skutečně byl a kde je do značné míry i dnes.


jazz   |   ip:88.212.40   |   2010-03-10  (08:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobre som sa zasmial - pospolitosť je hodnoverný informačný zdroj? ak hej, potom očakávam, že tu budete uvádzať aj najnovšie správy z Melmaku:)
ale kľudne ma zmažte alebo skryte, stále bude viac ľudí, ktorí nad pseudoargumentáciou, ktorú používate (a nielen v tomto článku) pokrútia hlavou a pomyslia si svoje...


Karol   |   ip:85.248.42   |   2010-03-10  (08:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Riadne prisposobovanie.To uz mozem ist citat na stranky nacistov,ze bol einstein tupec a vykradal slovakov.


jjj   |   ip:213.151.2   |   2010-03-11  (10:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  karol ty sa pekne drz svojich zidovskych a protikrestanskych. alebo vies co? uz by si mohol prestat otravovat slovensky narod a emigrovat do izraela....tam budes medzi svojimi


Robo   |   ip:78.98.231   |   2010-03-11  (22:28)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Mitsuko,nikto tu nechce rozoštvávať, to provokujú tí, čo rozhodujú o Bratislave. Ale zasa fakty nepustia a mohli by ste ich chápať bez hnevu, ako síce smutnú, ale históriu, ktorá spôsobila naše rozdelenie. Na Morave mám rodinu a práve preto viem, ako málo poznajú ich deti, ako to bolo za Masaryka na Slovensku. Takže: Ako to bolo za Masaryka so Slovákmi.
Komu staviame sochy a komu nestaviame?
Milí priatelia, Slováci,
opäť aktuálné, posielam Vám stav úradníkov na najvyšších úradoch "demokratického Masarykového
Československa", ktoré bolo de facto českým štátom a v podstate len s krycím názvom Československo.
Údaje sú tak, ako to priniesol denník SLOVÁK 9. augusta 1936. Teda, dá sa konštatovať, že skoro po 18
rokoch budovania tzv. "spoločného" štátu, Slováci prakticky vo vedúcich funkciach Československého
štátu neznamenali nič !
Úrad Česi Slováci %
Kancelária prezidenta ČSR 96 2 2,08
Predsedníctvo vlády 153 4 2,61
Štátny úrad štatistický 781 8 1,03
Ministerstvo zahraničia 1246 35 2,81
Ministerstvo národnej obrany 1294 35 2,81
Ministerstvo vnútra 383 3 0,78
Ministerstvo spravodlivosti 132 8 6,06
Ministerstvo unifikácie 51 4 7,84
Ministerstvo školstva 382 1 0,26
Ministerstvo poľnohospodárstva 391 5 1,28
Ministerstvo priemyslu a obchodu 322 1 0,32
Ministerstvo verejných prác 464 0 0,00
Ministerstvo pôšt a telegramov 441 7 1,59
Ministerstvo železníc 689 5 0,73
Ministerstvo socialnej starostlivosti 397 2 0,50
Ministerstvo zdravotníctva 182 3 1,65
Ministerstvo financií 630 8 1,27
Najvyšší kontrolný úrad 163 0 0,00
Zákonodarné zbory 223 1 0,45
Najvyšší správny súd 303 3 0,99
Poštová sporiteľňa 2102 17 0,81
11 825 121 1,02
Ako to bolo v armáde.
Pridávam údaje o dôstojníckom zbore Československaj armády z roku 1938 teda po dvadsiatich
rokoch ! budovania tzv. Československej armády pod českým velením. Tak ako to napísali v časopise
DIMENZIE z 9/2007: Zo 140 generálov bol v roku 1938 Slovákom len Rudolf Viest a až do marca 1939
(14.3.1939 vznik 1.SR) bol len brigádnym generálom, čo bola najnižšia generálska hodnosť. Hoci traja
ruskí emigranti boli tiež generálmi. Zo 433 plukovníkov bolo 8 Nemcov, jeden ruský emigrant a ani
jeden Slovák. Z 1004 podplukovníkov bolo 35 Nemcov 10 ruských emigrantov a len dvaja Slováci a to
Augustín Malár a Ferdinand Čatloš.
Ak si to všetko uvedomíme, mali by sme pochopiť, prečo sa Slováci tak obetavo a s takým nadšením
zapojili do budovania 1. SR a odrazu to čo nebolo možné dosiahnúť za 20 rokov pod českou nadvládov
sa dalo urobiť počas vlastnej samostatnosti za pár mesiacov!!!
A keď si to domyslíme do podrobností vieme potom aj prečo bol 1. Slovenský prezident Dr. Jozef Tiso
v Československu (za Beneša) v r. 1947 takým beštiálnym spôsobom zavraždený. Odvážil sa postaviť
na čelo a aj úspešne viesť 1. Slovenskú republiku. A pre nás, to bola zároveň aj výstraha, aby sme
navždy stratili chúťky, byť ako tak samostatní alebo mať vlastný štát.
Z tohto pohľadu si treba domyslieť nedávné postavenie mohutného pomníka v Bratislave, kde Český
lev trôni nad sochou Generála M.R.Štefánika oblečeného len v kombinéze letca pred novým Slov.
národnym divadlom a už toho času nachystané postavenie Masaryka pred Slov. Národným muzeom.
Tak to vyzerá, pre tých čo sa bili za nás peniaze ani čas nemáme a tak nám tu na Slovensku začínajú
stavať sochy tým čo pracovali proti nám.
*******************************
vvvv


Mitsuko   |   ip:95.140.24   |   2010-03-12  (01:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  AD: ROBO

Toto jsou zajímavé informace. Nevěděla jsem o nich, ale popravdě, ani nijak mě nepřekvapují. Ovšem narozdíl od Moravanu si Slováci stále udrželi národní povědomí i svůj stát, byt jakou součást Československa. Kdežto Moravaci se často označují za národnost českou a ti co mají moravskou, jsou považování spíš za takovou legrační skupinku.


sudruh   |   ip:80.81.232   |   2010-03-12  (12:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Článok je pre mňa zaujímavý. Otázka je či to bolo naozaj tak ako to autor podáva. Skutočnosť že Slováci vynakladali ohromné úsilie na vybudovanie vlastného štátu môže naznačovať že Slovákom sa v spoločnom štáte nežilo dobre.


elektrikar   |   ip:87.244.22   |   2010-03-13  (00:51)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Bazooka a valdo. Ste od veci. Aj clanok je od veci. Masaryk nepochadzal z bohatej rodiny a ani nebol zid (to chcete len vy aby bol). Polku zivota stravil v chudobe (otec jeho zeny bol bohac ale sa o nich nezaujimal). Slovensko bolo najviac polnohospodarska cast rakusko-uhorska. priemysel sa budoval skoro vyhradne len v rakusku a cechach. masaryk mal so stefanikom vztah skoro ako otec a syn. Zaroven je pravdepodobne ze benes vedel ze ked zomre masaryk tak stefanika zvolia za prezidenta lebo benes bol medzi nimi do poctu. preto dal benes stefanika zostrelit.

Nehladajte stale vinu v zidoch. to je uplne absurdne. ked nejsu zidia k dispozicii tak su to madari, americania, nemci a bohvie kto este. za vsetko zle co vas stretne moze nekto iny ale nikdy vas nenapadne ze to moze byt aj vo vas. a stat sa nema o ludi co starat. to je len prezitok socializmu. stat ma vytvarat prostredie na to aby sa ludia mohli efektivne postarat sami o seba. to zatial nesplnila ziadna vlada. ale cesta vedie cez ekonomicke reformy a nie cez prispevky na prve tri deti a 50 eur dochodcom na vianoce. tym sa len zadlzuje stat a volici jasaju.


firex   |   ip:84.72.12.   |   2010-03-13  (01:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  elektrikar: suhlas, v jednom kuse niekto kyda na druhych a pritom mame take skvele trio vo vlade, ktore nepotrebuje komentar


Jaro   |   ip:94.113.81   |   2010-03-13  (08:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ELEKTRIKAR-no myslím,že si dostal poriadnu pecku.To asi neovládaš ČSN 34 10 10.HAAAAAAAAAAAAAAAAAAHA HA.


elektrikar   |   ip:87.244.22   |   2010-03-13  (10:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jaro: zrejme ty by si potreboval pecku nech ti to zacne palit


Jaro   |   ip:94.113.81   |   2010-03-13  (11:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  HÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁHA HA HA,HÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁHA HA HA - NO VIEŠ TU VYHLÁŠKU URČITE LEPŠIE OVLÁDAM AKO TY,PRETO MA TO VOBEC NEKOPE,A ANI NEMOŽE.HÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁHA HA HA.MAJ SA KRÁSNE.


elektrikar   |   ip:87.244.22   |   2010-03-13  (11:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No tak mi daj link na tu vyhlasku a nedavaj sem take komenty jak male decko


Jaro   |   ip:94.113.81   |   2010-03-13  (13:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vieš,tých liniek je veľa,kto chce tak si nájde,ale predsa ti dám a to 2 : Zájdi si do Prahy do múzea venované vzniku ČSR(NA ŽIŽKOVĚ).V celom múzeu je vyzdvihovaný ako zakladateľ ČSR doslova iba TGM!!!
Po Štefánikovi tam doslava niet ani stopy!Ani jeho meno,ani fotografia,ANI STOPY!!! Vari nechceš povedať,že Štefánik nezakladal ČSR?! Čo mám k tomu dodať?Vari to nieje URÁŽKA SLOVÁKOU?!
Link č.2 : Zájdi si do IVANKY PRI DUNAJI.Tam ti povedia,ako to bolo zo streľbou,s vistrájaním českých policajtou a s tým,ako ZÁHADNE zmizlo niekoľko svedkou atď.Dnes neviem,ale ešte donedávna predsa len žili priami svedkovia A DNES ŽIJÚ ICH DETI! Pametám si nato,keď bol v 90-tich r.v Martinskej nemocnici korunný svedok(tohto času malý chlapec,ktorý pásol dobytok na tom mieste),všetko vtedy povedal Mečiarovi,ale to je už veľká polityka.Je to tak,jak to je.Ale dá sa to nájsť na internete a sú o tom knihy,tak to aj ostalo.Pravdu nezmeníš.A k tomu článku hore-je na 80-90 % pravdiví.Ja by som ho ešte doplnil o asi 7 vagónou ruského ukradnutého zlata z ktorého vznikla (asi)Obchodná banka.Asi tak nejak.Prednešok končím,mám aj iné záujmy.


elektrikar   |   ip:87.244.22   |   2010-03-13  (20:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vies masaryk nemusel byt taky akeho ho prezentuju teraz. to ze cesi teraz vyzdvihuju iba masaryka neznamena ze sa tam nepodielali aj stefanik a benes. nebyt stefanika tak masaryk moze so svojimi ideami ist doriti. ja si myslim ze stefanik bol zostreleny na prikaz benesa lebo vedel ze nema taku silnu poziciu ako stefanik. prezidenta volil vtedy parlament a benes vedel ze by nebol zvoleny po masarykovej smrti ak by bol stefanik nazive


Jaro   |   ip:94.113.81   |   2010-03-14  (00:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som rád,že sme sa dohodli.Ale ešte som nespomenul,že exzistujú dokazi o tom,ako Masarik povedal,že Slováci nie sú národ atď.Toto všetko sa dá nájsť,všetko,kedy a kde to povedal,dokonca aj fotokópie zo zahraničných novín z tej doby.Preto tu sú(aj na celom Slovensku) také reakcie na TGM ,aké sú.


Vlado   |   ip:69.104.16   |   2010-03-14  (07:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Páni, keby ste sa trosku zaujimali o Stefanika, tak by ste vedeli, ze povedal: "Zvíťazíme, ak budeme my Česi a Slováci, vždycky po boku. Keď sa podarí niekomu nás rozdvojiť, potom bude s nami zle. V jednote je sila. Prvou zásadou nášho boja je jednota a svornosť. To si, bratia, pamätajme."
Takze, nech zomrel akokolvek, nech ho nechal zabit ktokolvek, s jeho vyrokom suhlasim do tej miery, ze by som za neho bol ochotny aj zomriet, ale nikdy by som kvoli tomu nikoho nezabijal.
Mimochodom, rozdelenie Cesko-Slovenska bolo zase "o nas bez nas" (Mnichov, vznik Slovenskeho statu, uchopenie moci komunistami...). Malo byt o tom referendum, a to take, ze pokial by sa aj len jedna cast (bez ohladu na percenta v celku) vyjadrila za rozdelenie, tak by sa stat rozdelil.
Pre obhajcov, ci obdivovatelov Slovenskeho statu (vraj katolickeho), skuste nazriet do Biblie. Trosku vam pomozem, je to v prvej knihe, Genezis. Uvidite, co to vlastne bolo...Jaro   |   ip:94.113.81   |   2010-03-14  (11:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Súhlas Vlado,ale tu nikto Štefánika nekritituje.


Jaro   |   ip:94.113.81   |   2010-03-15  (20:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.prop.sk/ako_to_bolo_za_masaryka.html
ešte niečo???


Lubo   |   ip:90.178.11   |   2010-03-26  (17:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mám rád Slovensko i Slováky ale chtěl bych vědět odkud a kam se stěhovalo těch 400 dílen nebo fabrik.Soudný člověk by ten článek nedal jinam než do koše A pro příště prosím autora aby si nejdřív prostudoval dostupné informace o obou stranách.


Honza   |   ip:90.176.23   |   2010-03-28  (21:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak tohle mi, lidičky, hlava nebere. To není odborný článek, to je nacionalistická rétorika, za kterou se nemusí stydět "vlastenci" v Pešti. Prosil bych o seznam těch továren a infrastruktury, kterou vám čehúni ukradli. Nespletl si to pan autor v horečce spíš s chováním SSSR ve Východním Německu? Naprosto souhlasím s názorem, že chování a přístup českých úředníků a funkcionářů určitě nebyl vždy v pořádku. Ale na stranu druhou si uvědomte, že kdybyste se nestali součástí ČSR, tak je vaším rodným jazykem dnes Magyar nyelv. Slovenské školství prakticky neexistovalo. Moje prabába chodila pod Tatrami do maďarské školy, protože žádná jiná široko daleko nebyla. Milí bratia Slováci, vy, kteří píšete takovéhle články: Hážete bláto na sousedy Maďary a vyčítáte jim nacionalismus (možná oprávněně), ale sami blábolíte velmi podobné nesmysly. Lidé jsou všude stejní, ať u Pardubic, u Žiliny nebo u Miskolce. Spíš než nenávidět své sousedy bychomná měli pověsit své vládce, kteří nás do těch hospodářských sr*ček zavedli. Daleko víc nám všem škodí lidé mluvící stejným jazykem (naši mocní), než sousedé za hranicemi.


prave   |   ip:94.229.32   |   2010-03-28  (21:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak sa tu dohadujete ako to bolo.Lepsie je sa dohadovat ako to je a bude.Mam rad Cechov aj ich jazyk.Problem nie je v narodnosti ale v ludoch.Zatial sa tvarime ako Slovensko a co sme urobili my pre Slovensko?Iba volime darebac do vlady.Nic viac.


Lopy   |   ip:178.40.19   |   2011-06-29  (23:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Musim namietat. Po 1. V ČSR bolo najviac Cechov tak Nemcov a az na tretom mieste Slovakov. Bolo ich menej ako Nemcov!!! Po 2.Cesi mali lepsie priemysel ako Slovaci. Po 3. Viete kolko bolo uvedomelich Slovakov??? Vavro Šrobar povedal: bolo nas tak malo, ze sme sa skoro vsetci poznali. Po 4. Cesi mali za Rakusko-Uhorska zakladne skoly, stredne aj vysoke. Slovaci??? Ty sa nemohli ucit ani na zakladkach po slovensky. Po 5. koho napadlo vybudovat ČSR??? Masaryka. Po 6. nech si pan Csc nastuduje Masaryka. Po otcovi Slovak po mame Cech. Pravy Čechoslovak. Po 7. viete preco vznikol narod Československy??? Lebo Slovakov bolo menej ako Nemcov a aby si Nemci a Madari neotvarali usta na tento stat ked Slovakov je menej. Neda sa povedat kto sa najviac zasluzil o stat, ale je iste ze keby nebolo Masaryka, Štefanika a Benesa stat by nebol. Kazdy sa velkou mierou zasluzil o tento stat. A kto mi povie, ze bolo nevyhodou ist do spolocneho statu s Cechmi nevie o historii nic. Lebo keby sme boli v Uhorsku tak tu rozpravame po madarsky, niesme ani narod a nemame ani rec. Viete kto zo Slovakov budoval stat??? Štefanik a neskutocne malu a smiesnu rolu zohral Šrobar. Prečo prišli Cesi ku nam vyucovat slovencinu??? Lebo sme nemali slovenskych ucitelov. Vsetko sa v roku 1918 zacalo budovat od znova. Cesi a Slovaci boli bratia, su a budu. A kto ma problem ze Cesky narod je silnejsi a ma koli tomu komplexi nech sa da liecit!!!


Jeimaria . buketuti89   |   ip:87.244.19   |   2012-04-22  (19:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Áno, urobme kompromis. Žiadna socha Masarikovi, ale aj 100 sôch Karlovi Krylovi (toho sa bude snažiť tiež hisTORIA zašliapať do zabudnutia)či Jánovi Žiškovi.
Verme svojim citom.

To keď niekto povie svoj názor, neznamená , že rozosieva nenávisť medzi našimi národmi. Žiadny kvalitný vzťah sa nedá stavať na klamstve.
Veci si treba vyjasniť.
Nie vláda väčšiny. Starý Slovania sa dohadovali, až kým nanastal
100% súhlas.
Pozrite sa na mapu Európy.
Veď to vklinené Maďarsko medzi slovanské štáty je veľmi divné.
Históriu píšu víťazi, čiže tie doložené vedecké fakty slúžia len
na zdôvodnenie klamstiev o histórii.
Prečo sa museli v minulosti páliť
knihy? Kto mal na tom záujem a kto mal z toho prospech?diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


štyri + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Najväčšie chyby pri opaľovaní (seriál 11 krokov ku zdraviu, 7.krok)

Ako dlho trvá kým sa Vám vstrebe vitamín D z pokožky do krvného obehu? Aká je najväčšia chyba, ktorú ak urobíte po opaľovaní, tak môžete stratiť prijatý vitamín D? Aké kofaktory potrebujte, aby ste dostatočne zmetabolizovali vitamín D? Sú opaľovacie krémy najlepšie riešenie a aké zložky by ste v nich mali hľadať?


Jak vedou život úspěšní lidé

Smrtiace rastlinné tuky

Česnek proti bakterii účinnější než antibiotika

Válka v srpnu? USA posílá čtvrtou letadlovou loď a ...

Dôvody, prečo nás v obchode „zblbnú“

Archív

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Vzkaz pro NATO: Přestaňte lákat chudé a nezaměstnané mladé muže z Egypta, Tuniska, Pákistánu a Afghánistánu do svého odporného západního tažení do Libye, zastavte posílání těchto mladých lidí na smrt, přestaňte jim lhát o tom, kolik jim zaplatíte a přestaňte používat cizince k podněcování vašich děsivých, sobeckých, ropných válek v Libyi. Nikdy jsem si nemyslel, že bych mohl mít nějaké slitování pro krysy, které zaměstnává NATO jako nájemné žoldáky (v rozporu s mezinárodním právem) v Libyi. Teď ale říkám těmto mladým mužům, kteří byli vlákáni do této pasti příslibem tisíců dolarů… že budou zabiti a pokud nebudou zabiti, vrátí se domů bez peněz. V invalidním vozíku (najatém od NATO, nepochybně za cenu obrovských splátek). Paralyzováni. NATO bankrotuje a tisícovky žoldáků v Libyi přestaly bojovat, protože už několik týdnů nedostaly zaplaceno.


Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Dane by sa mohli zrušiť a štát by dokázal existovať!

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.5161 s