21. September 2019
    
Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí - Dolezite.sk

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí


  2011-04-11  (10:31)  |  Úvahy a komentáre
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

VIAC NA: www.Warfare.blog.cz

 

Prečo je to tak ? Všade okolo nás je propagovaná dokonalosť. Najmocnejšími nástrojmi sú práve televízia a internet. Postupne si rozoberieme tieto dva "nástroje" tých mocných a šikovných.

Televízia:
Televíziu môžme kľudne nazvať masový debilizátor čo dokázali dlhodobé výskumy na západe. Všetky (najmä súkromné) televízie sú prepchaté množstvom bezduchých, komerčných programov, relácii a súťaží. ktoré sú tak dokonalo spracované, aby si aj úplne unavený človek sadol za TV a pustil si program, nad ktorým netreba vôbec rozmýšľať a zapojil sa do súťaže, ktorá je absurdné jednoduchá, a na ktorú stačí odpovedať len Áno /Nie (inak sa nezapojí dostatok ľudí a príjmy budú menšie). Všetko v Tv je tak premyslené, aby si daným programom udržali čo najviac divákov, a to práve jeho jednoduchosťou.

A takto človek akonáhle príde z roboty, usadí sa za televízor a do večera pozerá bezduché relácie a zábavy, pričom mu leniveje mozog. Veď predsa ako inak by mohol využiť tento, čas ? Veď načo komunikovať s rodinou alebo s priateľmi ? Radšej sa budem dívať na nejakú reality-show, v ktorej zo seba ľudia robia idiotov. A práve toto je chyba dnešnej spoločnosti. Ľudia medzi sebou nekomunikujú, všetko sa dozvedajú prostredníctvom médii a pomaly vychovávajú generáciu "tupých hláv" (tento pojem bližšie objasním neskôr). Práve tým, že sa v TV sledujú samé jednoduché a bezduché relácie, náš mozog takmer vôbec nemusí pracovať a tým upadá naša intelektuálna úroveň. Ďalším prostriedkom na ovládanie ľudí prostredníctvom TV je všemocná reklama. Práve v reklamách na najrôznejšie kozmetické prípravky, elektroniku a oblečenie sme kŕmení samou dokonalosťou. Ak si to niekto neuvedomuje,vysvetlím to na nasledujúcich príkladoch:

Ak žena nemá dokonalé prsia, dokonale štíhlu postavu a dokonalý zadok, nestojí ani za pozornosť mužov. Ak nemáš doma najmodernejší plazmový televízor nie si "in". Ak nemáš špičkový Mp3 prehrávač si outsider. Ak nemáš oblečenie od najdrahšej značky, si chudák a si "out". Ak tvoj PC neutiahne najnovšie hry si slaboch, a tak ďalej. (všimnime si tie
zahraničné názvy, ktoré sa začínajú udomácňovať v európskych krajinách.) Už chápete čo som tým chcel povedať ?

Obklopujeme sa vecami, ktoré nám možno ani netreba ale máme ich len preto, aby sme nedajbože neboli mimo spoločnosti. A teraz si položme otázku - treba nám všetky tieto veci ? Chceli by sme ich mať aj keby nebolo reklamy ? Asi nie. Preto si treba uvedomiť, čo vlastne potrebujem, čo je nutne mať a čo je lepšie nemať, či je lepšie pozrieť trápny Tv program alebo sa radšej stretnúť a porozprávať s priateľmi a blízkymi...Podľa najnovších výskumov, priemerný Američan sleduje televíziu päť až šesť hodín denne. Ak to porovnáme s ostatnými činnosťami v jeho živote, televízii venuje viac času ako všetkému ostatnému, okrem práce a spánku. Venuje jej viac času ako konzumácii jedla, viac času ako svojej manželke a výchove detí. A jeho deti? S nimi je to ešte horšie.
Deti predškolského veku venujú v Amerike sledovaniu televízie osem hodín denne. Školáci o pár minút menej. V roku 1980 uverejnili noviny Times, že priemerný dvadsaťročný človek prežil pred obrazovkou viac ako dva roky. Výskum súčasne zaznamenal ja nový znepokojujúci fenomén. Američania sa stávajú vďaka televízii čoraz hlúpejšími. Prestali
čítať a majú problémy s pochopením akéhokoľvek písaného textu. Výskum potvrdil, že táto schopnosť u nich z roka na rok klesá. A čo sa týka písania, je známe, že priemerný Američan nie je schopný napísať viac ako pár jednoduchých viet. Patria medzi najmenej gramotných ľudí na planéte. A zhoršuje sa to. Znižovanie intelektuálnej úrovne populácie súvisí s množstvom času, ktorý človek trávi pred obrazovkou, pričom je jedno, či sleduje Simpsonovcov, Murphy Brownovú
alebo Nightline.

Jasné je len to, že čím viac televíznych programov sledujete, tým ste hlúpejší. Jediné, čo prekvapilo výskumníkov, bol fakt, že hoci odborníci už niekoľkokrát predpovedali nasýtenie ľudí sledovaním TV programov, a tým aj pokles sledovanosti, nikdy im to nevyšlo. Naopak, tak ako pribúdali rôzne káblové a satelitné televízie, prinášajúce ešte viac
zvrhlosti, stovky správ, liberálnu pornografiu a iné hlúposti, stúpal čas strávený pri obrazovkách.

Ďalším nástrojom je sledovanie Amerických filmov v ktorých sa propagujú americké zvyky, jedlo a ako vždy dokonalosť. Hlavný hrdina je vždy dokonalý, má dokonalú postavu... Veľmi často sa v Amerických filmoch USA zobrazuje ako dokonalá krajina pre život a že v ostatných krajinách je len násilie a ako ho musia "dobrí" vojaci Spojených Štátov zastavovať a bojovať proti nemu.

Toto boli výsledky z prieskumu v USA lenže nemáte pocit že to prichádza aj k nám ? Nemyslíte že ak sa situácia nezmení, za pár rokov budú rovnako hlúpi ľudia aj v Európe a aj na Slovensku?

Internet:
Druhým nástrojom na ovládanie verejnosti je internet. Aj na internete sa nachádza nespočetne veľa reklám, ktoré propagujú "dokonalosť". O vplyvoch takýchto reklám som už písal. Avšak internet má ešte jednu zásadnú výhodu, a tou je rýchle a nekontrolované šírenie informácii. Tieto informácie môžu byť buď "zlé" alebo "dobré". Na internete taktiež koluje veľké množstvo zvrhlostí, mnohé stránky nabádajú na užívanie drog, alkoholizmus a množstvo ďalších zvrhlostí.

Všimli sme si vôbec, že sa pomaly vytláčajú naše zvyklosti, symboly a názvy a nahradzujú ich zahraničné ? Stačí len spomenúť na Vianoce. Tradičné symboly Vianoc ako kométa, vianočný stromček alebo betlehemy pomaly vytláča Santa Claus, reklamy na coca-colu... Vianoce pomaly strácajú svojho ducha, svoju atmosféru TICHEJ NOCI a pomaly ju nahrádzajú Santovia a vyblikané svetelné billboardy na vianočné akcie...

Preto sa sústreďme radšej na našu kultúru, naše zvyklosti a pamiatky, nestavajme nákupné centrá, ale radšej chodme
do prírody a vážme si ju, pretože nie každý Európsky štát má také prírodné bohatstvo ako my a preto si ho chráňme! Nedovoľme aby konzumný spôsob života zasiahol pohltil aj nás. Nedovoľme, aby nám Santa Claus na sánkach zobral Vianočný betlehem alebo Ježiška. Chráňme si našu kultúru ktorá tu je už po stáročia a nedovoľme aby ju vystriedala nejaká novodobá "konzumná" "kultúra".


-MT-
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-04-13  (09:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Synu mam pre teba odpoved:

Neskorooo, neskoroooo, heja, heja, heeeja neskoro..

:DDD


jarmila   |   ip:89.173.33   |   2011-04-13  (09:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  martintrue
...si zabil!...:)


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-04-13  (10:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  teraz kukám markízu a som až zarazený o čom je obsah toho filmu;)


biblista   |   ip:188.167.8   |   2011-04-13  (10:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečo sa všetko točí okolo dokonalosti? Pretože ľudia podvedome cítia, že o ňu boli obratí. Preto hľadajú falošnú, neskutočnú náhražku dokonalosti, v podobe reklám na dokonalosť. A všetko to začalo jedným spotom v záhrade Eden, keď klámár a otec lži povedal: Určite nezomriete, ale budete ako Boh, poznať dobré a zlé. Dnes už poznáme dobré a zlé,a predsa sa väčšine nechce vrátiť na pravú cestu k dokonalosti, návratu k Bohu a uznaniu si svojho omylu.

Radšej budú sedem hodín sedieť pred TV a snívať o dokonalosti. Prebuďte sa!


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-04-13  (12:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  biblista..ty sa prebud a raz a navzdy zavri tu knihu a popremyslaj nad sebou..

Sak jehovisti su to najhorsie co beha po tejto planete..

Ty si uplne klesol na duchu, veris kravinam a este sa tu tym aj chvalis, nie si normalny..
martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-04-13  (14:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Telefon do radia:

moderator: " Halo, koho mame na linke? "
volajuci: " Lukasko z Hornej Divnej, chcel by som dat zahrat pesnicku *****. A venujem ju celej mojej rodine (mamke, ockovi, bratovi, sestricke, babke, dedkovi, sestreniciam a bratrancom) a rad by som ju venoval aj vsetkym hercom, politikom, sektarom a podbnym zlym ludom"
moderator: " Lukasko to si robis srandu, ze?"
volajuci: " Ti J*BE!"

http://www.youtube.com/watch?v=runQo_hRRrs
laky   |   ip:213.215.1   |   2011-04-14  (14:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pravda ale čím to asi bude že,všetci sú ako slepé ovce nikomu to nevadí?


fidel   |   ip:91.148.5.   |   2011-04-15  (08:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nevadí to preto nikomu lebo chudák príde z roboty ustatý a je rád že nemusí rozmýšľať pri TV ako sú reklamy, smotánky, sadistické filmy. Akurát nad tým aby sa zdraví dožil ďalšieho dňa bez výdavkov, aby bol zdravý neplatil lekárov a lieky, nečakal nové šeky a aby ho z roboty nevyhodili. A bohatý ten je rád že cez masmédia môžu ľudí oblbovať a masírovať ako môže aj chudák zbohatnúť, narobiť daňové úniky, spravit7 detí zo siedmymi ženami, mať luxusné dovolenky. proste šanca na nereálny luxusný život pre väčšinu ľudí.A takto ich snývaním umlčujú. " SNÍVAJTE S NAMI"
p.s. Myslíte že majitelia dovolia uverejniť čo chcete?! Omyl iba to čo vyhovuje majiteľom týchto médií, sloboda prejavu a šanca pre každého je len výmysel kapitalistickej spoločnosti.


laky   |   ip:213.215.1   |   2011-04-15  (14:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak sa nad tým hlbšie zamyslíme už od pradávna niekto oblboval ľudí či cirkev alebo rôzny fanatici a všetko to ľudia žrali pretože tí čo stáli za oponou ako aj dnes vedeli ako na to.Dnes to je rovnaké len doba je iná ovplyvňovanie charaktera ľudí a ovládanie mysle ide z každej strany.Mrzí ma to že,najviac sú to práve deti keď vám už od malička niekto dáva chrobáky do hlavy a ešte si niekto nad vami dokazuje budete sa chcieť pomstiť to je najpoužívanejšia vlastnosť a tak už to bude len horšie a horšie títo zmanipulovaný ľudia budú mať svoj uzavretý svet a žiaden názor.


fidel   |   ip:91.148.5.   |   2011-04-16  (10:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  laky, presne tak kto bol vždy najskôr zmanipulovaný?
deti, mládež a chudoba. Všimnite si čo sľuboval pán Sulík a strana SAS vo voľbách určité povolené množstvo prechovávania marihuany pri sebe a pre seba, povolenie vzťahov medzi dvoma rovnakými pohlaviami, oslobodenie mesač. platieb za používanie TV a rozhlasu. A čo splnil?! Akurát sebe výnosné koryto v parlamente a toto bolo zacielené na mladých voličov.Ako môže vlastne chodiť slobodne po uliciach našich miest bez svedomia a charakteru no predsa môže lebo nemá to svedomie ani chrbtovú kosť.


martin   |   ip:95.103.20   |   2011-04-16  (11:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  myslím si že internet je zatial posledne slobodné medium. každý si tam najde čo chce. A reklama sa da lahko blokovať, napr vo firefoxe je doplnok AdblockPlus. Odporúčam.


fidel   |   ip:91.148.5.   |   2011-04-16  (12:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Martin, no moc sa neteš lebo EU už chce sprísniť a kontrolovať aj Internet takže aj teraz si už kontrolovaný keď chcú tak si Ťa nájdu aj Tvoju IP adresu, sloboda prejavu je relatívna a stále viac a viac sa pracuje na jej obmedzený a Tvojom sledovaní.
p.s. Ja vo Firefoxe na blokovanie reklamy používam plugin "FlashBlock" ale to je malá náplasť na to že máš relatívnu slobodu. Veď kedysi sme žili pri možno o 80%menej reklám a nechýbali nám je to masírovanie ľudí.


andy   |   ip:178.41.14   |   2011-04-22  (13:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Reklama ťa má donútiť robiť veci čo by si inak neurobil.
Napr:Kúpiť si veci ktoré nepotrebuješ,za peniaze,ktoré nemáš,aby si zapôsobil na ľudí,ktorých nepoznáš,alebo dokonca nemáš rád.
Nemá to zmysel...


Jos999   |   ip:95.105.22   |   2011-04-22  (13:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Študujem masmediálne štúdiá a tento článok považujem za insitnú snahu orientovanú jednostranne...


bublinka   |   ip:95.102.24   |   2011-04-22  (15:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=J_IKlXktlSA&;feature=related
jos999 co ti napisat? radsej nic.Studuj dalej.


Jos999   |   ip:95.105.22   |   2011-04-23  (20:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bublinka, každý racionálne zmýšľajúci človek si predsa vie selektovať informácie, každý, kto sa tomu aspoň do určitej miery venuje dobre vie, o niekoľko málo korporáciách, ktoré ovládajú mediálny trh v USA a stávajú sa tak "gatekeepermi" atď, atď. Vedeli by sme túto horlivú tému niesť niekoľkými smermi, ale písať o tom, že sú médiá, resp. samotná televízia len "masovým debilizátorom, plným bezduchých programov" je stále pre mňa len jednostranne orientovaný názor...Nehnevaj sa, nechcel som uraziťdiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Čo ak Mars...


2013-05-06  (17:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes stačí pár atómových bômb a na Zemi život zanikne. Keby k niečomu takému došlo, mohli by ľudia v civilizácii pokračovať na Marse. Vlastne by boli nútený. Čosi ako nový začiatok.

Československo Európe nevoňalo


2013-04-25  (10:34)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Monštrum zvané ego (alebo ego - falošné centrum).


2013-04-21  (11:51)  |  Úvahy a komentáre
Takže máš dve centrá. S jedným sa narodíš, je dané samotnou existenciou. To je tvoje vlastné ja(self). To druhé centrum, ktoré vytvára spoločnosť, je ego. Je to falošná vec – a je to obrovský trik. Prostredníctvom tvojho ega ťa spoločnosť ovláda. Musíš sa určitým spôsobom správať, lebo iba vtedy ťa spoločnosť ocení. Musíš určitým spôsobom chodiť; určitým spôsobom sa smiať; musíš sa riadiť určitými spôsobmi, morálkou, kódexom. Iba vtedy ťa spoločnosť ocení, a ak sa to nestane, tvoje ego bude otrasené. A keď je ego otrasené, nevieš, kde si, nevieš, kým si.


Spomienka na slobodu


2013-04-04  (03:47)  |  Úvahy a komentáre
Keď pozeráte telku každý deň, ani vám to nepríde… Keď počúvate rádio denne, ani vám to nepríde… Pozriete si, čo vás zaujíma. Nejaký dokumentárny film napríklad. Chvíľu správy. Keď sa objaví politik, vypnete to. Predvčerom išiel pekný dokumentárny film o anglických záhradách. A tá superstar tiež nebola taká zlá, keby len niektoré tie detská tá porota tak nezhadzovala. Až nepríjemné to bolo mne miestami. Niekto sa na tom možno smeje. Vlastne je všetko asi v poriadku.


Žena a úcta


2013-04-02  (04:26)  |  Úvahy a komentáre
Veľká noc. Akosi sa nám tie zvyky zvrhli. Dievčatá sa cítia ukrivdené. Môžno až duchovne znásilnené, keď sú studenou vodou oblievané, švihané korbáčmi… Muži, často podnapití, im dávajú silne pocítiť, kto je pánom. Je toto ale naozaj tá podstata nášho zvyku?


Bitcoin, demokracia, náboženstvo, Slovanstvo.


2013-03-29  (11:46)  |  Úvahy a komentáre
Iba poznaním tisícročných dejín dokážeme pochopiť súčasné spoločenské dianie, dokážeme sa efektívne a múdro správať, dokážeme nestratiť hodnoty, ktoré sme v živote pracne vytvorili, dokážeme neublížiť tým, čo si to zaslúžia, dokážeme vychovať deti múdre, prosperujúce a odolné proti sociálnym parazitom.


Nevýslovné utrpenie odišlo, no môže zase prísť


2013-03-28  (07:36)  |  Úvahy a komentáre
Druhá svetová vojna je pomerne dobre zdokumentovaná. Sfilmované hrôzy rôzneho druhu vynikajúco varujú do budúcnosti. Ľudia, nebuďte hlúpi... Ten čas ukázal, ako veľmi ste boli vinní, ako veľmi ste šli nesprávne.


Chcite žiť obyčajne


2013-03-27  (09:08)  |  Úvahy a komentáre
Ale žiť. Súčasný svet je v zajatí virtuálnosti, priam sci-fi. Nič obyčajné sa neprijíma, to je nuda. Ako v Japonsku, chce to robotov na všetko, aj namiesto psa a potom aj cintoríny pre psov – robotov.


Čo to bol za režim?


2013-03-19  (08:55)  |  Úvahy a komentáre
V poslednom čase v komentároch pribúda nostalgických spomienok na bývalý režim. Ľudská pamäť je naozaj nedokonalá. A je to tak správne. Aspoň nás nepríjemné spomienky toľko netýrajú.


Belgický poslanec sa nebojí nazvať zločin zločinom


2013-03-12  (09:56)  |  Úvahy a komentáre
Všechno je to strategie. V Iráku si naši američtí spojenci přivlastnili zásoby ropy. V Afghánistánu se opium a narkotika ukázaly jako velmi užitečné a pomohly jim k pohádkovým ziskům. V Libyi, Tunisku, Egyptě, a dnes v Sýrii, hlavním úkolem bylo a dosud zůstává svržení umírněné moci a její nahrazení mocí islamistů, kteří se brzy stanou obtížnými a které my beze studu budeme likvidovat pod záminkou boje s terorismem a záštitou Izraele.


Kofein je hořký, jedovatý a rostliny ho tvoří aby se ochránily


2013-03-09  (07:48)  |  Úvahy a komentáre
Pro včelu to moc slavně nedopadlo. Kofein totiž není návykový jen pro lidi. Pro rostlinu to ale byl tah přímo geniální. Stačilo doladit jeho obsah v nektaru aby včelám nepřipadal moc hořký a pak už se jen těšily z pravidelných návštěv závisláků. Přesně podle strategie drogových dealerů. Místo idylického vztahu květinky s včelkou Májou tu máme spíš brutální snahu vytvořit si co největší armádu závislic. Zdá se, že vše jede v sobecké režii ku prospěchu vlastních hrátek lásky a opylení.


Veľký brat sa už pridlho pozerá, viete to, lebo Orwell to vedel už dávno!


2013-03-05  (17:24)  |  Úvahy a komentáre
V budoucnosti nebudou však ani manželky ani přátelé. Děti budou matkám odebírány při narození, jako se odebírají vajíčka slepicím.


Pracoval jsem v jatkách, dnes maso nejím


2013-02-22  (17:53)  |  Úvahy a komentáre
Přinášíme osobní výpověď bývalého pracovníka jatek v Uherském Hradišti. Jednalo se o provoz, kde se manipulovalo s již mrtvými zvířaty.


Máte zakázané


2013-02-21  (08:11)  |  Úvahy a komentáre
Nie som obhajcom bývalého, neslobodného režimu. Avšak po roku 1989 sa mnohé zmenilo. K lepšiemu, ale aj k horšiemu. Už vyše 23 rokov máte zakázané:


Ako prežiť nový svetový poriadok. Odkaz sebe samému


2013-02-20  (10:12)  |  Úvahy a komentáre
A čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom. MOR HO!


Ako poraziť otrokársky systém.


2013-02-17  (12:07)  |  Úvahy a komentáre
Súčasná kríza je krízou morálky ľudstva. Spoločnosť sa zmení, ak sa zmenia jednotlivci v nej a nie keď sa zmení politika a vláda. Ak poznáme systém fungovania chazaro-židovského finančného systému, tak vieme ho aj riešiť. Otázka je či chceme zmenu a slobodného občana, alebo uprednostníme konzum a finančné otroctvo.


Nemocnica na kraji mesta…


2013-02-08  (09:41)  |  Úvahy a komentáre
Dnes ráno som náhodou narazil na článok, ktorý mi v tých najpestrejších farbách namaľoval obraz budúcnosti nášho zdravotníctva… Obrázok bol síce skutočne pestrofarebný, namaľovaný v štýle absolútneho realizmu, ale vôbec ma nenadchol. Skôr by som povedal, že vo mne vyvolal hrôzu. Uvedomil som si totiž, že k dosiahnutiu takého obrazu, vďaka našej vládnej politike, vlastne cieľavedomo smerujeme. Áno, cieľavedomo nasledujeme príklad autorov toho obrazu. Dávame si od nich radiť, ako na to? Oficiálne sa stotožňujeme sa s ich ideológiou. Tvrdo presadzujeme zavádzanie všetkých pravidiel zvráteného a nikdy v prospech obyčajných ľudí nefungujúceho systému... Pokúšame sa o samovraždu, alebo sa len nechávame niekomu vyvražďovať?


Naše deti nemajú detstvo


2013-02-08  (09:13)  |  Úvahy a komentáre
Kvôli škole. Naše deti sú zničené. Veru, nechcel by som byť dnes školopovinný. Jednoznačne sa v tomto národe vznáša myšlienka, že naše školstvo je slabé, deti sú nekvalitne vzdelávané a tým pádom nás nemôže čakať pekná budúcnosť. Naše deti totiž vraj nechápu, nerozumejú predpísanému učivu v osnovách pre matematiku, fyziku, chémiu. Hrozný stav, ak uvážime, že ich rodičia tomu väčšinou nerozumejú už vôbec.


Československo Európe nevoňalo


2013-02-06  (10:02)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Vilo Rozboril: Zajtra zarobím na vašom kriplovi


2013-02-04  (17:45)  |  Úvahy a komentáre
Pravda je taká, že Vilovou úlohou je každého účinkujúceho priviesť k slzám a robí to kvôli vám, vy tie slzy totiž očakávate. Nie vždy sa to darí, ale Vilo je taký anjel, že neváha deptať napríklad deti, ktoré to už aj bez toho nemajú ľahké. Takto v predminulej časti sa nezabudol chalana, ktorý mal v izbe presne nula stupňov, spýtať Je ti zima?


V ťažkých časoch...


2013-01-25  (03:57)  |  Úvahy a komentáre
V ťažkých časoch ekonomicko-spoločensko-morálného úpadku sa masovo prebúdza nespokojnosť zo spoločenským poriadkom, prebúdza sa záujem o veci verejné a o to o čo by sa ľudia v dobrých časoch nezaujímali: pozerajú do histórie a analyzovaním a porovnávaním histórie s ich dobou sa snažia nájsť príčiny úpadku. Výsledok je pararelne ten istý: príčinou úpadku je lakomosť a nenásytnosť elít, ktoré nemorálne v rozpore zo spoločenským poriadkom, o zákonnosti pomlčím keďže sú to tie isté elity kto vytvára zákony, vysávajú ekonomiku a demoralizujú spoločnosť do času až sa spoločnosť dostane do slepej uličky. Na dnešnej situácii môžme pozorovať, že čim reálnejšia je demokracia, Švajčiarsko, Škandinávia a Benelux kde je prerozdeľovanie spoločnosťou vytvorených hodnôt najrovnomernejšie, tak tým je spoločnosť zdemoralizovaná menej a v podstate len znášajú následky úpadku iných. Ekonomická depresia v rokoch 1873-1896, ktorá de facto vyústila do vytvorenia Federal Reserve a oboch svetových vojen, vyprodukovala mysliteľov a o jednom z nich J.M. Keynes povedal: „Verím, že sa v budúcnosti viac poučíme z odkazu Silvia Gesella ako Karola Marxa.“


Ako je to v SKUTOČNOSTI s vysokou školou?


2013-01-24  (22:26)  |  Úvahy a komentáre
Áno mám 20 rokov, som prvák VŠ, ktorý tu momentálne nebude pliesť „kritické“ a často krát „skľúčené“ stavy, ako mu chýba mamičkina strava, a iné srdcervúce pocity čo mu ležia na srdiečku (o tom možno nabudúce :). Skôr mám iný problém.


Žijeme v najlepších časoch


2013-01-22  (09:00)  |  Úvahy a komentáre
Hlavne my, Slováci. Ani si to neuvedomujeme a ešte sme aj akosi večne nespokojní. Prosím vás, prečo sa napr. priam zatajuje, že Slovensko má za ostatných 8 rokov úplne najvyšší hospodársky rast z celej EÚ? Zo všetkých 27 štátov naše hospodárstvo poskočilo najviac.


Ako sa dostať zo zovretia systému obnovením sebestačnosti


2013-01-21  (23:23)  |  Úvahy a komentáre
Veci potrebné pre prežitie: Bezpečnosť, Dom, Voda, Potraviny, Odev a obuv, Energia, Doprava, Zdravotná starostlivosť, Peniaze..... toto všetko sme si nechali zobrať, stali sme sa závislí na systéme a ten systém toho patrične využil.


Opľuli Mikloša, Kuric bol obscénny a Mihály opäť hysterický


2013-01-19  (23:33)  |  Úvahy a komentáre
Vstupné na ples bolo 500 eur, čo mnohí hostia plesu s úsmevom ohodnotili ako pár stovák. Keď zoberieme do úvahy to, že milión Slovákov žije na hranici chudoby a že zvyšok nezarobí ani 350 eur, nedá sa ples považovať za nič iné, ako výsmech. Preto sme sa akcie s názvom „Slovensko nepotrebuje celebrity“ zúčastnili aj my, členovia SP, pretože rovnako i my považujeme takéto jednanie „elít“ za výsmech slovenskému národu a vždy sme ochotní sa postaviť za trpiacich ľudí.


Chov hospodárskych zvierat


2013-01-14  (14:54)  |  Úvahy a komentáre
Ošípané sa chovajú v betónových kotercoch, v budovách bez okien, kravy sa udržujú v stálom kolobehu gravidity, aby sa vyprodukovalo čo najviac mlieka, teľatá sú hneď po narodení odobraté a reťazou pripevnené v klietkach iba trochu väčších ako sú samotné zvieratá a po niekoľkých mesiacoch umelej stravy sú premenené na jemnú teľacinu.


Pomätený svet Monči F.B.


2013-01-10  (21:55)  |  Úvahy a komentáre
Na výstrelky „bláznivej Monči“ sme si akosi chtiac-nechtiac v poslednej dobe zvykli. Ten posledný, ktorý som však mal možnosť zhliadnuť, vo mne vyvolal zmiešané pocity, nakoľko som nevedel, či sa mám tomu smiať, či plakať.


A je vôbec možná zmena systému ?


2013-01-05  (04:35)  |  Úvahy a komentáre
Rád by som Vám predstavil svoju krátku esej ktorá má slúžiť výlučne na zamyslenie. Napísal som ju svojim internet priateľom, systémovým bojovníkom.


Telefonicke sutaze - Fair play alebo podvod?


2012-12-23  (14:12)  |  Úvahy a komentáre
Priznam sa ze za cely svoj zivot som volal na telefonicku sutaz iba dvakrat a urcite tusite ze som sa nedovolal priamo do sutaze. Otazky alebo ulohy tychto sutazi vyzeraju na prvy pohlad velmi jednoducho avsak kazda uloha ma nejaky chytak.


Ako som sa naučil byť sám


2012-11-10  (09:47)  |  Úvahy a komentáre
Ponížili lásku na sex a priateľstvo na fejsbukový lajk. Hľadaj šťastie v instantnom svete, kúp si niečo, zaži pocit šťastia. Zažeň pocit hladu, smradu, samoty, hľadaj pocit pohodlia, mäkka a istoty,… pocity, pocity, nadradené nad city. Dnes som si vybral byť tu pri jazere bez ničoho a sám. Je ticho, hladina je veľké zrkadlo a len niekedy sa vzduchom zachveje dlhé hrmenie vzdialenej búrky. Nikto tu nie je a nikto nepríde. V Laponsku už pár dní nemám spojenie so svetom. Robím zlobu… mal by som behať po meste, kupovať drinky dievčatám s rúžom na perách, zabávať okolie historkami a tešiť sa z priazne okolia. Ja už nechcem, nechajte mi moje ticho, ja som tu rád sám…


AKO TO BUDE 21.12.2012


2012-10-24  (18:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes, keď píšem tento text sú necelé dva mesiace do legendárneho dňa, ktorý predpovedá Majský kalendár. Ak mám veriť presnosti prepočtov a porovnaní súčasného merania času s tými dávnominulými a ak by aj sedeli do bodky, máme tu teda 21.12.2012 čosi ako vrcholový bod tohto veľmi dávneho príbehu. Čo sa má vtedy udiať? Superkatastrofa, ktorá zmietne celý starý svet, ukončí túto story a časť vyvolených katapultuje do Novej Zeme vo vesmíre? Ak sa tak stane – kto budú tí, ktorí budú vzatí tam Hore?


Je pozeranie porna správne ?


2012-10-23  (13:45)  |  Úvahy a komentáre
Do pošty my dnes prišiel článok s názvom 5 dôvodov, prečo POZERAŤ PORNO. Tak by som chcel začať úvahu o tom či je takéto pozeranie vôbec správne ?


Ďaľšie z úvah a komentárov...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Podobenstvo o jaskyni

V siedmej knihe svojho diela Ústava (Politeia VII, 514a – 515a) grécky filozof Platón (420 - 348) napísal peknú alegóriu hlbokého zmyslu, ktorá sa preslávila ako „podobenstvo o jaskyni.“ Je podaná vo forme dialógu medzi Platónovým učiteľom Sokratom a istým Glaukonom. Odcitujem toto významné podobenstvo bez dodatočných komentárov. Jej zmysel pochopí každý sám.


Marec - mesiac knihy.

William Cooper

Pozor Slováci „ Náckovia majú na Slovensku zelen...

Zhrnutie faktov

Skrytá Historie Lidstva (Klaus Dona)

Archív

Zavádzanie slovenských médii ohľadne Grécka

Sorry, že obťažujem čitateľov tohto fóra, ale neviem kde a ako mám zverejniť informáciu, ktorá je pre mňa veľmi dôležitá pretože jednoznačne poukazuje na to, ako "pravdivo" a "plnohodnotne" je informovaná slovenská verejnosť o existenčnej kauze "GRÉCKO"...


Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Hlinové vystúpenie v parlamente

Dane by sa mohli zrušiť a štát by dokázal existovať!


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.2497 s