22. August 2019
    
Matej Bel o bratislavských Židoch - Dolezite.sk

Matej Bel o bratislavských Židoch


  2010-06-07  (11:09)  |  Z domova
  58% hlasovalo = 2  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Matej Bel o bratislavských Židoch

„V minulých storočiach boli v meste aj Židia; mali dokonca takú veľkú moc, že málo chýbalo, aby neovládli mesto, ktoré celkom vyžmýkali mimoriadne ťažkými úžerami. Zmocnili sa domov, vinohradov, polí a iných pozemkov, ktoré majitelia zadlžili židovskými peniazmi.

Bezprávie zosilnelo už za Karola I. a Ľudovíta I. Preto králi vynaložili úsilie, aby sa to ďalej nešírilo, ba aby sa tento ohavný a zhubný nešvár zlikvidoval zo dňa na deň.

Sem patrí nariadenie Ľudovíta I. z roku 1371, ktorým sa Židom ukladalo zaplatiť mestským úradom dane zo zisku. Túto jeho predvídavosť horlivo nasledovali ďalší králi a oslobodili občanov od platenia úžer, ktorými ich zavalili Židia. Bolo to dobrodenie Žigmunda, ktorým sa usiloval zo všetkých síl usporiadať roku 1392 záležitosti Bratislavy, mimoriadne narušené najškodlivejším národom. K tomuto veľkému dobrodeniu pripojila iné, omnoho vznešenejšie, jeho dcéra Alžbeta, vdova po Albrechtovi. Ona totiž nielenže chcela, aby boli Bratislavčania zasa oslobodení od židovských úžer, ale roku 1441 odpustila mestským úradom na celých desať rokov aj všetky poplatky, ktoré až dovtedy prinášali do kráľovskej pokladnice. Toto desaťročie ešte neuplynulo, keď Ján Korvín, vtedy vládca Uhorska, roku 1450 obnovil zákon o zrušení úrokov, aby ho Židia neuviedli do pôvodného stavu. Potom prišiel do Bratislavy po prepustení z Fridrichovho poručníctva Ladislav Pohrobok, aby na verejnom zhromaždení prijal kráľovskú hodnosť, ktorú vzal na seba ešte ako dieťa. Prejav jeho priazne voči mestu možno doložiť tým, že roku 1453 potvrdil ustanovenie zákona, ktoré vyhlásili predchádzajúci králi o židovských úžerách, ba roku 1454 prísne nariadil, aby aj Židia, ktorí bývajú v meste, rovnako ako iní občania znášali mestské bremená a dane. Lenže nespokojnosť najprešibanejšieho národa je už taká, že neprestal dobiedzať dovtedy, kým nezrušil tieto ustanovenia. Preto Matej Korvín keď si zasadol ku kormidlu štátu, ponechal znovu jednu časť úrokov Židom, jednu občanom, a to na základe kráľovského rozhodnutia, ktoré vyhlásil roku 1475. Vtedy sa aj občanom zakázalo, aby dali Židom ako záloh zdedené majetky, vinice, polia, lúky a podobné veci. Keby však Židia neprestali cestou peňažných pôžičiek brať do zálohu takéto dedičstvá, koľko peňazí by takto vynaložili, toľko by sa muselo pripísať na účet štátnej pokladnice.Odkiaľ však pochádza táto peňažná moc Židov? Domnievam sa, že mali v Bratislave zriadené zmenárne. Keď sa občania neopatrne zaviazali ich podmienkami, ľahko sa zavalili úžerami. Keď si to všimli dobrotiví králi, nemohli nepotlačiť vyhlásenými nariadeniami hrabivosť obrezaného národa, ako aj nerozumnosť občanov. Bohatstvo, ktoré plynulo zo zmenárenského zisku Židov, smerovalo potom do štátnej pokladnice. Z toho vyplýva postup Komory voči mestským úradníkom v posledných rokoch Ferdinanda I. a na začiatku vlády Maximiliána, predovšetkým roku 1567. Takýmito úskokmi národ kresťanskému menu najnepriateľskejší zmocnel natoľko, že hoci počtom menší, v bohatstve sa mohol pretekať s občanmi.

V meste mali svoju ulicu, ktorú nazývali Židovskou, dnes ju voláme Klobučnícka. Tu mali aj synagógu, nie však veľkolepú, ale postavenú podľa svojho rítu. Aby ju zakryli medzi radmi nízkych budov, vybudovali ju na zadnej strane, a to tak, aby na jednu siahu zapustená do zeme neprečnievala ani kúsok nad ostatné strechy. Táto stavba vydržala až do našich čias a jestvuje aj dnes; vnútri sa delí na dve podlažia.

Vynaložili sme veľké úsilie, aby sme sa dozvedeli, akého priestupku sa dopustil najzločinnejší národ, prečo ho vypovedali z mesta. Nenašiel sa však nikto, kto by nám to vysvetlil. Prijali sme teda výklad, že najväčší lotri spomedzi dvojnožcov zneuctili bezbožnými rukami Najsvätejšiu Sviatosť oltárnu. Len čo sa to rozchýrilo medzi ľudom, Židia sa museli vysťahovať z mesta až za hranice jeho panstva, keď mestská rada vydala rozhodnutie, aby sa najnepriateľskejší národ už nikdy, v žiadnom čase nedostal na územie mesta. Toto sa povráva, ale žiaľbohu, bez dôkazu. Nemôžem však uveriť, že by verejný mestský archív neuchovával aspoň nejaký doklad o preklínanom zločine.

Nech je to čokoľvek, je to zbytočné, pretože z mesta vyhostený najhanebnejší národ, usilujúci sa o záhubu kresťanov, znovu sa usadil všade navôkol na krok od hradieb, na väčšiu škodu Bratislavčanov ako vtedy, keď býval v meste samom. Vtedy bol totiž podriadený občianskym úradom, platil dane a podliehal trestom, ak sa zaplietol do nejakého zločinu; teraz oveľa viac ťaží z mestských výhod ako občania, pričom sa odvďačuje len tým, že zžiera ľud úžerami, neopatrných opantáva úskokmi, a keď sa ukáže príležitosť, ošudí bohatších, ak už nespomenieme ostatné ničomnosti a zlomyseľnosti pri uchvacovaní úrody občanom. Tak ako si ťažkal na českých Židov jezuita Bohuslav Balbín, treba, aby sme sa aj my posťažovali na bratislavských Židov. Hovorí: ,,Čo napísal kedysi Tacitus o filozofoch-tvorcoch horoskopov, to sa najprimeranejšie hodí na Židov: ľudské plemeno nespoľahlivé voči mocným (ale užitočné a prospešné), neúprimné voči dôverčivým (škodlivé verejným aj súkromným veciam), ktoré sa v našom meste bude vždy aj potláčať zákazmi (bude v nenávisti), aj sa udrží." Zaiste však aj dnes preveľkú časť prosperity Bratislavčanov oslabujú Židia. Odstráň Židov! Urobíš šťastnou Bratislavu a toto šťastie želáme mestu z celého srdca, najmä v týchto ťažkých časoch.“

Zdroj: Bratislava Mateja Bela. Obzor, Bratislava 1984, s. 134-136


lolo
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
julo   |   ip:86.49.107   |   2010-06-07  (17:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zaujimave,ze sa clanok neobjavi na RSS vystupe


Uite   |   ip:89.173.88   |   2010-06-07  (18:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Článok je pre dolezite.sk zaujímavý a dôležitý. RSS ich nezaujíma, ich zaujíma niečo iné.jozef   |   ip:87.197.12   |   2010-06-07  (19:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  čo je to RSS?


Odi   |   ip:90.177.12   |   2010-06-07  (20:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To josef:

Je to format vstupu formatu XML, ktery dava na vystupu napr. nadpis + 2-3 vety definujici obsah clanku.
JNapriklad Outlook, lze nastavit na odber techto XML asouboru, takze odpada nutnost chodit na web, kde jsou clanky a pokkazde kdyz se objevy novy tak se vam to v Outlooku obevi jako novinka (nebrat dogmaticky, jsou ruzne ctecky i lepsi funkce, pro vetsinu leposi outlook).


Odi   |   ip:90.177.12   |   2010-06-07  (20:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prekled:
vstupu -> vystupniho


ANONYM   |   ip:178.41.10   |   2010-06-07  (21:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sry nemozem si pomoct ale musím to tu dať
http://ovolbach.topky.sk/c/1864/fico-chce-zobrat-stranam-4-miliony-a-dat-ich-na-povodne
je jasne ze pre mnohych je to predvolebny tach ale mne sa to vidi a som rad ze skrsol takyto napad a teraz ktora strana sa vzda vsetkych penazi v prospech povodni a lebo statu ked mame krizu?co myslite bude mat daka take velke gule ze sa zriekne?hm bude to narodovec alebo madar alebo smer ci prava pravica ?haa?


ANONYM   |   ip:178.41.10   |   2010-06-07  (22:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   sry za spam ale toto tuc tiez musim uviest mozno si myslite ze s naas to netyka ale dnes si si uz myslim ze toto neni nahoda aj ked to vizera,toto je dalsi pokus elity vyvolat hlad na celej zemi tak aby si nik nic nevsimol a hlavne neuvedomil ze tio neni nahoda.smeruje to ku severnemu moru su to riadny strategovia a hlavne su to ludia bez chrbtovej kosti a svedomia,
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-zahranici/137333/ropna-katastrofa-ovlivni-potravni-retezec-ohrozi-i-nas.html


ANONYM   |   ip:178.41.10   |   2010-06-07  (22:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  *severnej evrope


bazooka   |   ip:95.105.14   |   2010-06-08  (01:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mateja Bela len doplnim o dalsie citaty slavnych na adresu tejto chazarskej pliagy...

http://www.protiprudu.info/je_toto_antisemitizmus.html


eros   |   ip:86.41.75.   |   2010-06-08  (02:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A teraz trochu presmerujem diskusiu k teme.
Clanok je zaujimavy, a len ma utvrdzuje v mojom postoji k zidom. Je az zarazajuce ze vzdy pri niecom tykajucom sa penazi v zlom zmysle alebo vid kto ovlada ameriku atd.atd su zidia. Najviac ma sere ze tie spiny to robia takym sku..nym sposobom a furt omielaju holokaust, a nahodou povies nieco proti tak si antisemitista. Nemozem napisat vsetko co si myslim, lebo by som porusil kodex.
Ja len tolko som chcel.2010   |   ip:78.98.229   |   2010-06-08  (03:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vsetko je to o kvalite ludi!Kto im umoznil aby sa mohli usadit v tom ci onom meste a podvadzat a okradat lud!!no predsa vrchnost,ktora za tucne uplatky povolila usadenie sa uzernikov v tom ci onom state!Takze sami sme si zasadili dyku do chrbta vlastym narodom!!Je to hanba europskych mocipanov a ich zrada na vlastnom narode!!Hanba nasich predkov!!


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-06-08  (06:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no článok pekný, Mateja Bela som čítaval. No nemôžem si pomôcť, ľudia, ktorých židia využívali si pravdepodobne za to môžu vlastným rozhodnutím. Takisto ako to je vidieť dnes v rôznych reláciách o pôžičkách v TV. Ľudia si nečítajú podmienky za akých sa dakomu upisujú a hrôza je na svete. Takisto ako cigánski úžerníci, banky, súkromné finančné inštitúcie, všetci využívajú hlúposť ľudí a ich chamtivosť.


2010   |   ip:78.98.229   |   2010-06-08  (08:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jedna stara pani mi rozpravala ako pracovala v Seredi pred vojnou u zidov v obchode ako predavacka-TO keby som tu napisal co sa tam dialo medzi nimi,Sicilska mafia moze ist do zadku-tie podvody,radenie si navzajom ako nas okradnut,co a kde koho uplatit,kde nakupit kradnuty tovar a pod.,navzajom drzali ako kliest na kliestovy a pomahali si,ale ked sa jednalo o nezida tak s nim jednali ako s handrou a co za vyuzivania sa musela dennodenne najest.Keby som to tu rozpisal,tak by som bol hned rasista a neviem co


alfo   |   ip:195.146.1   |   2010-06-08  (08:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  si treba priznat, ze maju o koliesko viac a my o koliesko menej ze im dovolime na nas zarabat...taka je pravda


filip   |   ip:95.103.0.   |   2010-06-08  (08:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je za tým židovský rasizmus - podľa ich zmýšľania majú právo iným robiť zle,lebo oni sú vyvolený národ a ostatní sú tu len aby im slúžili.Výdatne im pomáhajú zapredanci,ktorých nieje problém nájsť v každom národe.


Lu   |   ip:78.99.125   |   2010-06-08  (09:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonym

sice mimo temu (neviem, preco to pre dolezite.sk nie je dolezite, malo by sa tu o mexickom zalive pisat kazdy den), ale dik za link. Tiez ti poslem jeden http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=10625

Goldman Sachs predal akcie BP tri týdne pred katastrofou. A ani nemusíme spomínať angažovanosť GS v Grécku. Ale to je len konšpirácia. Niečo sa chystá.
DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-06-08  (10:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako povedal môj kamarát židovského vierovyznania, ktorý študoval v Izraeli, Židia sú kurvy. A odišiel odtiaľ.


ANONYM   |   ip:95.103.13   |   2010-06-08  (11:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lu
diksxg   |   ip:95.103.19   |   2010-06-08  (12:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je to as takto, moslim a kresťan majú vo svojich svätých písmach zakázanú úžeru, v kresťanskom práve ste za to išli ešte nedávno cca 1800 do basy/pokuta a tým, že kresťansko-moslimská civilizácia sa nechcela špiniť peniazmy tak to prebrali chudáčkovia židia, pretože Talmud im gójov prikazuje okrádať, stručné videjko v CZ:
http://www.youtube.com/watch?v=3hsmfsBE5BI


ANONYM   |   ip:95.103.13   |   2010-06-08  (12:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Voliči sú po 20 rokoch znechutení
Radovan Krčmárik | 8. júna 2010 11:40
Očakávania a eufóriu z veľkej zmeny vystriedala apatia a znechutenie. Tak sa za 20 rokov od prvých slobodných volieb po páde socializmu zmenila nálada voličov. Podľa analytikov bol taký vývoj prirodzený. V júni 1990 išlo totiž o skoncovanie s totalitným režimom, kým dnes už ľudia necítia potrebu niečo naprávať.

Ľuďom sa pomaly začala politika odcudzovať. A odzrkadľuje sa to aj na volebnej účasti.
Autor: Ivan Majerský, Pravda

Pred 20 rokmi, 8. a 9. júna, prišlo k urnám toľko voličov ako už nikdy potom. Volebná účasť dosiahla vyše 95 percent, teraz ju odborníci odhadujú na 50 až 55 percent. Za rekord z roku 1990 môže nadšenie z nežnej revolúcie. "Bolo to obdobie historickej zmeny, takže tá účasť bola pochopiteľná," tvrdí analytik Ján Baránek.

Podľa sociologičky Zory Bútorovej z Inštitútu pre verejné otázky boli vtedajšie voľby vlastne referendom o tom, či sa spoločnosť rozlúči so socializmom. "To sa odrazilo na tej obrovskej volebnej účasti, lebo občania sa na tom referende chceli zúčastniť," porovnáva.

Ľudia vtedy verili, že sa rýchlo priblížime životnej úrovni na Západe. Nevedeli, čo ich čaká. Keď revolučný ošiaľ opadol, zostali sklamaní. "Mohol za to vývoj po roku 1993, nárast korupcie, kriminálne činy, ktoré sa nevyriešili. Spoločnosť sa polarizovala, dokonca i rodiny," vysvetľuje Baránek. Ako pripomína, svoje zohrala aj zlá skúsenosť s politikmi. V 90. rokoch ich voliči ešte veľmi nepoznali, postupne im však prestali veriť. Veľa ľudí je navyše vo vrcholovej politike veľmi dlho. "Vo svete pôsobia takíto politici asi desať rokov, potom odídu. U nás to neplatí, a keď ľudia nevidia nové tváre, nechce sa im voliť," hovorí Baránek.

Podľa neho je však normálne, že voličská účasť klesá. Je to bežný jav aj v zahraničí. "Zavedená demokracia prináša aj istú apatiu, lebo ľudia už nemajú potrebu niečo meniť. Napríklad v porovnaní s voľbami v roku 1998 teraz už nejde o budúci charakter štátu. Tieto veci sa vyriešili," dodáva analytik.

Na Slovensku však pribúda ľudí, ktorým sa politika odcudzila. "Mnohých nezaujíma alebo sa ich zmocňuje pocit bezmocnosti," mieni Bútorová, ktorá to dáva za vinu i politikom. Podľa nej neurobili dosť na to, aby ľudí presvedčili, že sú súčasťou politiky, že na ich hlase a názore záleží. "Pre politikov je to zaujímavé, len keď sa blížia voľby," hovorí sociologička. S tým potom súvisí aj znechutenie z politiky a nostalgia za starými časmi. "Veľa ľudí si myslí, že demokracia je niečo perfektné, k čomu sa dopracujeme bez konfliktov. Vnímanie demokracie už nie je také romantické," domnieva sa Bútorová.perfektné, k čomu sa dopracujeme bez konfliktov. Vnímanie demokracie už nie je také romantické," domnieva sa Bútorová.


hm ako si to vedia nadherne vsetko vysvetlit a nadherne zdovodnit na vlsanu spokojnost a potrebu.rad by som tu urobil prieskum kym tu neni novy clanok a uvedte prosim kolky sa s tymi dvovdomi stotoznujete.co udavaju ty odbornici, znali pomerov na slovensku .dik


mrbean   |   ip:89.173.11   |   2010-06-08  (12:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Žid Sűss--rabi,ale ľudia ma začínajú nenávidieť.To je dobre, to je veľmi dobre - to je MOC...


Kiwo   |   ip:195.80.16   |   2010-06-08  (12:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vo všetkých popredných miestach sedia židia.Asi nato majú,či nie?V politike,úradoch,bankovníctve,všade.Peniaze sú moc a moc ovládajú práve oni.No boh všetko vidí.


2010   |   ip:78.98.229   |   2010-06-08  (17:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano boh vsetko vidi!1ale ved prave taky veriaci v boha robia tie najvecsie bezpravosti-ved vy veriaci mozte za drvivu vecsinu zla na tejto planete;krestania,zidia,moslimi a vsetky ostatne sekty!!Keby nebolo vas veriacich tak pevne verim,ze sa tu zije ovela ovela lepsie ako doteraz!!


filip   |   ip:178.40.85   |   2010-06-08  (17:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM-je to súčasť plánu.Keď ľuďom ukazujú toľké roky,že môžu všetko a sú nedotknuteľní a spodina sa musí len podriadiť a tolerovať bez možnosti dianie ovplyvniť dostaví sa výsledok- apatia.Najlepšie sa ovláda človek bez vlastnej vôle.


Yosarian   |   ip:91.191.10   |   2010-06-08  (18:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toľko antisemitizmu! Je zima, môže zato žid ! je horúco , aj za to môže žid! som nešťastný! aj zato môže žid, som chorý! no aj za to môže žid, nemám peniaze a prácu! aj zato môže žid, tak Vážený prispievatelia antižidovských príspevkov, pokiaľ ste si nevšimli v tomto Slovakostane ,už 65 rokov akosi Židov nemáme a ak, iba pár málo nevplyvných exponátov( len taká kontrolná otázka: -skús vymenovať dvoch židov bezprostredne zo svojho oklia, ktorých poznáš?) Zaoujímavé je , že všetky tie nelichotivé veci , ktorá sa pripisovali Židom, dne robia nežidia. Včom je asi problém ? Problém je v univerzálnej ľudskej hlúposti, hrabivosti, ziskuchtivosti..... bez ohľadu na farbu pleti,vieroviznania..... ˇ" Židia pôsobili ako mafia" , či dnešný vykoristovatelia, častokrát prímajúci v Nedeľu sviatosť oltárnu, nepôsobia ako mafia, skús sa im postaviť do cesty a potom uvidíš! Ťá vec čo máte na krku neslúži iba na nosenie čiapky, niekedy sa s ňou aj myslí.


filip   |   ip:178.40.85   |   2010-06-08  (18:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yosarian- si nám to teraz nandal.Až teraz som si uvedomil ako im chudákom krivdíme.


Yosarian   |   ip:91.191.10   |   2010-06-08  (19:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No čo Filip, poznáš aspoň dvoch Židov vo svojom okolí?( Porozmýšľaj.....) nemyslím tým Rotschilda,Fishera...., keď nie tak aspoň jedného
( Porozmýšľaj.....) , vieš čo, tak aby si nebol smutný môže byť aj Rotschild a Fiser.
Pointa je v tom , že vlastnosti pripisované Židom sú univerzálne ľudské
vlastnosti, tak ako SSákom pripisované zverstvá trebárs páchané v dnešnej Gaze.
V podstate sme zvieratá, spravajúce sa inštiktívne, schopné všetkého, jediný univerzálny zákon , ktorý všeobecne platí je zákon (pud) prežitia, preto nikdy nebude tretia svetová.....


sxg   |   ip:178.40.17   |   2010-06-08  (19:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na celom svete kultúru riadia Židia a homosexuáli.
http://www.plus7dni.sk/plus7dni/rozhovor/2010/05/vysmech-roka.html


sxg   |   ip:178.40.17   |   2010-06-08  (19:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yosarian,
V podstate sme zvieratá, spravajúce sa inštiktívne, schopné všetkého, jediný univerzálny zákon , ktorý všeobecne platí je zákon (pud) prežitia
To je čo propaganda? Vyser sa na Freuda a prečítaj si Junga:
http://www.youtube.com/watch?v=yBeUExclr-c210   |   ip:213.151.2   |   2010-06-08  (19:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yosarian:Ja poznam tolko zidov na Slovensku a vo nsvojom okoli,ze to by si len oci otvaral!


Yosarian   |   ip:91.191.10   |   2010-06-08  (19:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pointa je v tom , že vlastnosti pripisované iba Židom sú univerzálne ľudské
vlastnosti.

V živote som Freuda ani Junga nečítal, ani ich čítať neplánujem , aktuálne čítam :Daltona Trumba, Johny got gun :-) / odporúčam/ANONYM   |   ip:178.40.66   |   2010-06-08  (20:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   toto si isto precitajte uz zacinaju utocit a hajit si peeniaze za volby od statu hyeny.vsera som dal o kusok vise link na to co chce fico aby sa uzakonilo to ze vezmu peniaze za volby politickym stranam a daju na povodne teraz sa ukazuju ako im je obcan mili,
http://ovolbach.topky.sk/c/1873/zaplavy-ostavaju-temou--opozicia-kritizovala-ficaANONYM   |   ip:178.40.66   |   2010-06-08  (20:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nezabudnite ich ist volit slovaci


2010   |   ip:213.151.2   |   2010-06-08  (21:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM=Sam veris vo vymyslene postavicky a vuhrazas sa koncom sveta a ides tu radit slusnim ludom,chod radsej za fararkom,co on spravil pre tych chudakov! a nezabudni hodit do zvonceka


filip   |   ip:178.40.85   |   2010-06-08  (21:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yosarian- nerob si starosti s negatívnymi postojmi voči židom na tejto stránke.Mainstream zodpovedne razí tie správne názory.Takých netolerantných ako tu ,je len pár jedincov a tí nijako demokraciu neohrozia.Aj keď máme vytúženú slobodu,ako vraví Peter Schutz (SME) vždy sa nájdu nespokojní.


ANONYM   |   ip:178.40.66   |   2010-06-08  (21:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  filip
hm asi ked ti niekto tvrdi ze mas slobodu a ty ju necitis asi spokojny nebudes,ci?a potom sa chytro najde niekto co povie taketo heslo aby odvratil azosmiesnil ich.


filip   |   ip:178.40.85   |   2010-06-08  (21:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonym- ja sa len vždy nechám strhnúť nejakým infiltrátom a trochu si s ním zablbnem.


ANONYM   |   ip:178.40.66   |   2010-06-08  (22:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  filip
fu mi odlahlo ze to len ironia:)


Yosarian   |   ip:91.191.10   |   2010-06-08  (22:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  filip : pre takých ako ty vrelo odporúčam server prop.sk, no tam by si zo svojimi názormi bol iba šedý priemer, tam je antižidovských fetišistov celý server, no čo Filip poznáš aspoň dvoch Židov zo svojho bezprostredného okolia?
filip   |   ip:178.40.85   |   2010-06-08  (22:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Poznám a mám veľa info od starých ľudí,ktorí mali osobnú skúsenosť a dokonca aj teraz malo pár známych tú česť pre nich robiť.Nešlo o židov na vysokých postoch,ale správanie zodpovedalo vyvoleným.


kri   |   ip:213.151.2   |   2010-06-08  (22:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  k ropnej skvrne:

http://krija.blog.pravda.sk/2010/06/08/lide-bdete-pojdeme-z-kopca/


filip   |   ip:178.40.85   |   2010-06-08  (22:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yosarian-prop poznám a tebe odporúčam ostať v hlavnom prúde,aby si nedostal hysterický záchvat a neodpadol,ako Fišerov syn, keď počul Topolánkov výrok,že žid uhne.


Yosarian   |   ip:91.191.10   |   2010-06-08  (22:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "správanie zodpovedalo vyvoleným"

Nebolo to spôsobené náhodou ich inteligenciou a vzdelanosťou, kultúrnou inakosťou,ktorú tvojí
známy starý ľudia postrádali a pravdepodobne ju bohužiaľ postrádaš aj ty, alebo sú to iba obyčajné komplexy,neúspech,životná frustrácia čo Filip?


filip   |   ip:178.40.85   |   2010-06-08  (22:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Myslím,že tu v archíve je článok nekrmte trolov.Ale to pre ostatných.


maX   |   ip:178.41.11   |   2010-06-09  (00:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nik nikdy nemal rad zidov... lebo ich viera je viera mafie
odpad.skbazooka   |   ip:95.105.14   |   2010-06-09  (02:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yosarian - ty sam si zid aj s tvojim nickom... nesmrad tu vzduch a chod prispievat na SMEtisko - tam najdes seberovnych !


LordAragorn   |   ip:213.151.2   |   2010-06-09  (04:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nuž ako ja hovorím, jediným naším riešením neisť ku voľbam, padom legitimity zastupiteľskej demokracie by sme mohli nastoliť to čo tu dusilo Židov doteraz a tou je Habsburská absolutistická monarchia. Kontrarevolučné ultrarojalistické hnutie vychádza z toho, že ako prirodzený režím neni poznačení slobodomurastvom ako je demokriacia, nacizmus, fašizmus, bolševizmus. A to že víťazi vypravajú dejiny je aj v tomto prípade kedy su nám európsky kresťanský králi prezentovaní ako despotický vladari, lenže oni skutočne verili, že ak nebudu postupovať v zhode s Božskou legitimitou a jeho voľou tak ich to poznači na vlade, na moci, na živote. Takmer vôbec nedostupní je spis kraľovského životopisu francúzského kráľa LUDOVÍTA XV. v ktorom sa odsudzuje a veľmi ľutuje Boha za porušenie prisahy v jednej veci a nasledný pokus o život bere ako jeho trest. Kedy mal dnes aspon jeden politik jeho svedomie tak sa nam tu hned lepšie žije, lenže hold platí pravidlo, že 150 stokárov v parlamente nenahradi jedného urodzeného človeka na tróne. A teda nerozhodujú o svojom osude len ty čo chodia voliť ale aj ty, ktorý podporuju legitimný nárok Otta von Habsburga-Lotrigena na slovenský trón, kedže kontinuita tohto rodu bola nemilosrdne potlačena revoluciou v tejto nastupnickej zemi Habsburskej mnohonarodnostnej monarchii. Takže už spomínana kontrarevolúcia je navrátenie do prirodzeného režimu a nie umeleho legalného podporovaného demokratickou fraškou menom "slobodne voľby". Kráľi mali prehľad o Židoch a boli im nepodriadení čoho dokazom sú krúte zákony voči ním, židia ich neuplatili lebo keby tak spravili nemuseli by tu vytvoriť 1. sv. vojnu a v revolucii proti Svätej Aliancii nerozlučeného kresťanského bratstva európskych monarchov v roku 1848-49 by nemuseli uplacať narodovcov-demokratou a koministou do koalicie proti moci urodzených - teda monarchom, šľachte a kresťanskej cirkvi vtedajšej mocnej Európy, netraba zabúdať že omnoho rozvinutejšej než vtedajšia Amerika. Nech žije cisár a kráľ Otto von Habsburg-Lotrigen z bôžej vôle a milosti nielen panovník Slovenského kráľovstva ale aj iných štátov strednej Europy :DYosarian   |   ip:91.191.83   |   2010-06-09  (06:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bazooka - ty budeš asi Filipov brat, tiež vyznávaš antižidovský fetišizmus, nuž v podstate je to tvoja vec, každý sa musí nejako vyventilovať, odbúrať adrenalín, Ja viznávam antiblbečkovský fetišizmus zamindrákovaných ľudí, takých ako si ty a tebe podobný. Žid nie som , boh je iba ilúzia.


sxg   |   ip:178.40.17   |   2010-06-09  (09:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečítajte knihu Holokaust indastry, uvedomte si ako sa to dá zneužiť a pozrite si ako to vyzerá v praxi:
http://www.youtube.com/watch?v=PYskawC6-GY
Potom sa nečudujte že im Slovan /má dobrú dušu/ radšej ustúpi z cesty a ešte poľutuje: "Bože, tu máš tie reparácie len toľko nerev, a áno aj riaditeľom banky buď, len už drž tú hubu!"
Výsledok:
http://www.youtube.com/watch?v=DbtMLzraX-g


osmoza   |   ip:212.197.3   |   2010-06-09  (09:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sxg: na tu temu je tu clanok "Aka bola cena za vstup do EU": http://svornost.org/?p=1086


BednertheOffender   |   ip:62.141.0.   |   2010-06-09  (10:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Boze moj vsak toto je len klasicke palenie carodejnic. V stredoveku mali bimbasovia vyhovorku zle carodejnice ktore im pocarovali dobytok ze im nedojil, Potom mali bimbasovia imperialistickych agentov co zhadzovali z bombarderov mandelinky a neustale sabotovali nas socialisticky raj. Teraz su to zidia co mozu za vsetko. Tragedia slovenska je v tom ze vacsina ludi bude ukazovat na druhych co udajne mozu za ich miziny namiesto toho aby makali na zlepseni svojej siutacie. Kto tvrdi ze to nie je tak len nech sa pozrie na japonsko. otec sa v 60 rokoch na zakladke ucil ze japonsko je zaostala rozvojova krajina tretieho sveta. Kde sa dostali za jednu generaciu vieme vsetci. Ale spravny slovak vie ze ked sa upalia vsetky carodejnice tak si treba najst dalsi dovod preco nemoze robit to co by mal....


sxg   |   ip:178.41.8.   |   2010-06-09  (11:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bendertheofender Toto je od židov tak to vysvetli:
Israeli President: We are buying up Manhattan, Hungary, Romania and Poland
www.youtube.com/watch?v=JL4Cu-K17vE
A satanistický rituál s kresťanskými deťmi je to židovka tak to je ba priam od zdroja:
Vicki Polin-Jewish Satanic Ritual Abuse Survivor
http://www.youtube.com/watch?v=mRYm5YtaCQo
a aha čo sa stalo:
Izraelská armáda přiznala zfalšování zvukových záznamů
http://www.zvedavec.org/vezkratce-4209.htm


dix1   |   ip:213.160.1   |   2010-06-09  (12:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonym ty co tu vipisujes za somariny si sedis na kabli alebo nemáš pamät sa choď pohrat na tie ihriska z premierovej rezervy. Či všetko čo ti natara ficko je sveté porozmyšala preco su vlastne tie zaplavy ako sú na tom naše odvodňovacie kanáli, drenáže možno by nebolo treba teraz brať politickým stranám. Ty asi žiješ len pre súčasnosť.


VanHelsing   |   ip:212.17.57   |   2010-06-09  (12:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No je pravda ze na mnohych klucovych miestach su prave zidia. Vacsinou su tam, kde mozu ovplyvnit beh veci. Napr. bankari, lekari, pravnici, obchodnici atd. Do takychto povolani sa dostavali uz v stredoveku. To uz nehovorim o tom ako ovladaju USA, ako stale pytaju peniaze od Nemecka atd.
Je ale rozdiel medzi Zidom a Zidom. Su taki (a myslim ze ich je vacsina) ktori nechcu mat so Zidmi ktori vyuzivaju ostatnych nic spolocne. Vela Zidov sa vystahovalo z Byvaleho ZSSR a Vychodnej Europy do Izraela, zili tam nejaky cas a potom odisli. Tam sa im otvorili oci a sami hovoroli ze sa tam takmer neda zit. Hoci dostali od Izraela pas, stale ich povazovali za obcanov druhej kategorie. Ortodoxni Zidia si doteraz myslia ze oni su ti pravi a maju aj pravu vieru. Hoci je tam vela veci ku ktorym mam vyhrady. Tak napr. uz vyssie spominane poziciavanie penazi na urok. Boci Biblia aj Koran to zakazuje, Zidia to nerespektovali. Hoci knihy Stareho zakona oficialne uznavaju aj oni.

Holocaust je na dlhu temu, k nemu by som chcel len povedat ze nie malou mierou prispeli aj bohati Zidovski obchodnici. Je zname ze dalej obchodovali s Nacistami a postavili sa proti navrhu pomoci chudobdym vychodoeuropskym Zidom.

Zacer je asi takyto: Neda sa povedat ze Zid ako clovek je vyslovene zly, tak ako sa neda obvinit cely Zidovsky narod zo vsetkeho zleho co sa vo svete stalo. Mozme ale spokojne tvrdit ze bohati Zidia a ich spolocnosti velkou mierou prispeli k roznym zmenam a revoluciam a v drvivej vacsine to bolo na skodu vsetkych ostatnych.
BednertheOffender   |   ip:62.141.0.   |   2010-06-09  (13:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sxg>
>ad Israeli President:
http://www.youtube.com/watch?v=OmNgq86gzAo
Slovaci su vojnovy stvaci, ktory chcu napadnut madarsko podla tvojej logiky
>ad A satanistický rituál s kresťanskými deťmi je to židovka
Sexualne zneuzivanie deti katolickymi knazmi. Kedze 70% slovakov su katolici tiez su sexualnydevianti a perverti podla tvojej logiky. Kedeze na slovensku su satanisti slovenskej narodnosti ktore toto robia slovaci su narod satanistov podla tvojej logiky
>ad armada
slovenska armada sa ucastnila agresie proti rusku cez 2 svetovu vojnu => slovaci su bestie ktore vradzia ostanych slovanov podla tvojej logiky
filip   |   ip:95.103.10   |   2010-06-09  (13:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neriešte to s nimi. Neplatia na nich argumenty.Robia si svoju robotu - prekrúcajú,porovnávajú neporovnateľné a motajú. Ten link s ožratým Slotom má byť porovnanie? Ste majstri,ale všetci nie sú jednoduchý a manipulovateľný!


4proteus   |   ip:213.151.2   |   2010-06-09  (14:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bojovnici za ekonomicku a rasovu cistotu na Slovensku, isto by ste vedeli nelamentovat tolko len nad minulostou a skuste zrecenzovat "rychle pozicky" z prehnanymi urokmi, ktore sa dnes poskytuje hocikym, hocikde. Place niekto? Akurat tí, ktorí si neskôr uvedomia ake velke uroky musia splacat. Vitajte v pritomnosti. (Pochybujem, ze väcsina majitelov tychto "rychlopozicovni" su zidia, mozno si skôr zasluzia pochvalu (zidia), ze na tie pozicky dokazali prist o niekolko storoci skôr, kym nas pospoliti lud az dnes...)


VanHelsing   |   ip:212.17.57   |   2010-06-09  (14:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  BednertheOffender, ty to mas trochu pomylene, nie?


BednertheOffender   |   ip:62.141.0.   |   2010-06-09  (15:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre menech chapavych (filip ;) To co povie politik <> narod. To ze nejake polit. prasa je kreten neznamena ze cely narod su kreteni. kapisto? Inac si dobry material pre totalitne rezimy, ak si myslis ze kazdy clovek s inym nazorom je plateny zahranicnymi rozvracacskymi zivlami :))))))))))

VanHelsing mas nejaky kontretny argument na moje tvrdenie ze zopar vysinutych jedincov sa najde vsade ( aks si moju odpoved nepochopil ) a na zaklade ich nemozes hodnitit cely narod?


filip   |   ip:95.103.10   |   2010-06-09  (15:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  B Of- podstatné je ktorí v konkrétnom národe prevládajú.Príklad romovia sú slušní,pracovití, vzdelaní ,nekradnú.Platí to na väčšinu romov? Alebo na menšinu? Takisto si treba položiť otázku aj v prípade tohto vyvoleného,ukrivdeného národa.A stačí nazrieť do našej historie a popýtať sa ako sa u nás správala táto menšina k ostatným.Budú aj výnimky,ako všade.


BednertheOffender   |   ip:62.141.0.   |   2010-06-09  (16:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Príklad SLOVACI sú slušní,pracovití, vzdelaní ,nekradnú. Vies povedat ake je to cislo u slovakov? Ked hodnotis tak povedz. Inac ludi hodnotim ako jednolivcov podla ich vlastnosti. ked je niekto nevzdelany, lenyvy, hulvat a kradne je mi jedno akeho je etnika aj keby to bol Stefanikov pra pra synove tak je to pre mna nicka. Ako by si sa citil ze by ta v rakusku automaticky hodnotili ako okradaca dochodcov len preto ze si zo slovenska ( ked si otvoris rakuske noviny tak okrem jadrovej energie sme tam vacsinou spominany ako zlodeji...)

Aby sme sa len tak neidealizovali a moc tak odlisny neboli. Poviem ti nenazranost, chamtivost je univerzalna vlastnost. Ak si myslis ze je to len vlastnost zidovskeho etnika tak nevydis brvno vo vlastnom oku.....


Kiwo   |   ip:195.80.16   |   2010-06-09  (16:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yosorian-máš pravdu,veď každý je tak troch žid.


filip   |   ip:95.103.10   |   2010-06-09  (21:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  u romov a židov to nie je problém určiť,čo prevláda.


BendertheOffender   |   ip:62.141.0.   |   2010-06-10  (09:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Wow a vies to nejak kvantifikovat. Napriklad u slovakov je to 10% a u romov je to 80%? Myslis si ze sme potom lepsi? Mam na teba otazku ked jeden chlap byje svoju zenu 2x mesacne a druhy 8x mesacne je lepsi ten prvy? Nie obidvaja su hovada len jedno je mensie a druhe vacsie ;) Cize myslis si ze sme bezchybny? Inac bol si niekedy v izraeli poznas zidov? Alebo ich len poznas z rozpravanie niekoho zo slovenskym syndromom "Vzdy existuje niekto zodpovedny za to ze sa mam zle. Ja za svoj zivot ziadnu zodpovednost nenesiem"


filip   |   ip:178.41.10   |   2010-06-10  (17:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Žeby všetci naši predkovia mali syndrom? To je vaša taktika - otočiť to!Oni sú ok,to len celý svet je zakomplexovaný! Tu moc vody nenamútiš. Musí vám stačiť, že máte hlavný hlavný prúd. Tu to môžete len zašpiniť.


2010   |   ip:78.98.229   |   2010-06-10  (17:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  BaderMeinhofKomplex_-Prepac ja len tak ma to napadlo,aby si sa neurazil-Poznam pani ktora dost inklinuje k nabozenstvu a preto uz viac krat bola v izraeli teda Palestine na tych svojich putach a keby som tu napisal ake ma skusenosti so zidmi tam,co nemozem,lebo by som bol hned obvineny aj zo sopecnej erupcie na Islande,nie len z rasizmu,su to len drobne ale podstatne postrehy,pretoze zidia sa tam vsemozne snazia aby ste sa pohybovali len po vyticenych svetych trasach a inde to vysvetluju ako bezpecnostne riziko pre Vas[ake nechutne: nemozte tam ist,lebo sa vam moze nieco stat a nie,my tam robime bezpravie tak aby ste to nahodou nevideli!!]-ale tato pani je znala troch jazykov a preto sa dorozumie a vravela o neustalom zastrasovani Palestincanov a ich ponizovani a diskriminacii,jednani aj so starymi Palestinskymi zenami ako by to boli menejcenne bytosti a biti chlapcov a muzov vojakmi.O tvrdsich rasistickych praktikach pomlcim,lebo to dopadne ako s tym chodenim do nebezpecnych oblasti a ja budem paradoxne a zamerne obvineny z rasizmu!!


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-06-10  (19:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2010 jednoznačne treba poukazovať na neprávosť akého druhu na svete, páchanú kymkoľve, kdekoľvek. Situácia v Izraeli je bohužiaľ potvrdením historíckeho paradoxu, bohužiaľ to čo bolo páchané na židoch, sa v miernejšej podobe pácha na arabskom obyvateľstve. To len potvrdzuje premisu univerzalnej ľudskej hlúposti, zlomyselnosti. Z pozadia nám zas vyvstáva zákon /pud/ prežitia, keď sa jedna časť židovského obycateľstva štátu Izrael snaží neuznať legitimitu slobodnej Palestíny, obavajúc sa o svoju holú existencia a odvolavajúca sa na jede z ďalších božích bludov o ich božom práve na dané územie, no treba podotknúťnie, že tonie sú to všetci Izraelci .


ZidEinsteinrazpovedalzevsetkojerelativne   |   ip:194.138.1   |   2010-06-10  (20:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vsetko je na nieco dobre a na nieco zle. Aj Zidia. Ked Boh stvoril tento, pre vsetky ostatne narody tak odpudivy narod, urcite mal na to svoj dobry dovod. Patraniu po nom zasvetim tento strucny prispevok.

Zidia neuznavaju autority, intriguju, iniciuju rebelie, revolucie a vojny v ktorych zomieraju miliony ludi. Co tym vlastne robia? Okrem priamych skod to ma nepriame pozitivne dopady. Posuvaju vyvoj spolocnosti dopredu. Mozno inak by sme este stale zili v otrokarstve.

Namiesto toho teraz mame nepomerne vyspelejsiu spolocnost. Nie je to sice este demokracia, ale zajtra su volby, teda aspon aka - taka spatna vazba pre nasich mocipanov. A kazdy co studoval automatizaciu, alebo vie, aky velky rozdiel je medzi systemami riadenymi pomocou spatnej vazby a bez nej...

Zidia klamu, podvadzaju, snazia sa pripravit ostatnych o majetok akymkolvek sposobom. Tym nam gojimom ukazuju aky sme mnohokrat hlupi, naivni a dovercivi a tym nas nutia byt mudrejsi, rozhladenejsi a schopnejsi, ak chceme prezit.

Takto sa z nas, hlupych otrokov a loajalnych poddanych stali postupne inteligentni inzinieri, doktori prav, aby sme vobec v tejto spolocnosti boli schopni slusne zit a nechat sa okradat na kazdom kroku.

Takze ja vidim v Zidoch obrovsky prinos v tom, ako sa im dari vdaka svojej predstave o vyvolenom narode a snahe o ziskanie uplnej moci a absolutnej kontroly postupne nicit jeden spolocensky system za druhym a tym posuvat vyvoj ludstva zase o krok dalej a dalej. Tak to asi ma byt.

Jedina Zidovska hrozba je, ak by sa im naozaj podarilo ziskat neobmedzenu moc. Vdaka svojim neoodiskutovatelnym schopnostiam by zrejme zakonzervovali vyvoj ludstva na velmi dlhu dobu. Pravdepodobne by to bolo konecne stadium vyvoja ludstva. Teda zrejme jeho uplna degeneracia a evolucne nahradenie inym druhom.

Najvacsi prinos Zidov pre ludi je zrejme v tedy, ak ich moc postacuje na zvrhnutie aktualnej moci, ak tato uz nie je pre ludi prinosna. Ak by vsak ich moc mala narast na uroven, ze by s nom mohli uchopit neobmedzenu moc pre seba, tak im treba jednoducho cast ich moci odobrat, tak ako sa to robilo v minulosti http://www.protiprudu.info/je_toto_antisemitizmus.html .

Sposobov je teda viacero. Humanne sa to da robit prostrednicvom dani, pretoze peniaze = moc. Najjednodsie a najmenej bolestivo pre vsetky strany je progresivne zdanovanie, alebo majetkove dane. Uz tvrdsie opatrenia su konfiskacia majetku, zakaz, alebo regulacia cinnosti vo vybranych oblastiach. A samozrejme existuju aj nehumanne sposoby, ako to napr. robil Hitler. Aletie su nielen nehumanne, ale v konecnom dosledku kontraproduktivne a teda hlupe.


2010   |   ip:78.98.229   |   2010-06-10  (20:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yosarian: izrael vlastni jadrove zbrane,armada patri medzi najmodernejsie vo svete a dokonca su indicie,ze vlastni aj chemicke a biologicke zbrane-koho ze sa maju bat Palestincanov? tych zubozenych chudakov,skus sa ist porozpravat s lekarom v Topolcianskej porodnici Palestincanom Abutaima Nidalom,co sa tam robi s Palestincanmi a co si tam musia za zverstva vytrpiet od zidov,nepausalizujem-samozrejme nie od vsetkych,vie celkom pekne po Slovensky,zije tu uz relativne dlho.Tu bolest v hlase a nechut radsej o tom ani nerozpravat by si musel prezit kazdy sam.Mozno by si tomu ani neuveril co by si sa dozvedel.


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-06-10  (21:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Podľa mńa obavy niektorých židov predtransformované prostredníctvom demokracie do súčasnej vlády,prapenia z myšlienky
1.rapídneho sa premnoženia Palestínskeho obyvatelstva a následného prerozdeľovania zdrojov , ako aj ich politického vplyvu, Arabi majú neporovnateĺne vyššiu pôrodnosť ako Židia, ktorý v podstate od vzniku Izraela rástli počtom iba vďaka incomingu Európanov, Tuniských,Irackých, Argentínskych a v neposlednej rade Ruských židov, no ich prírastok už pomaly vysichá, Etiópskych židov pre svoju farbu pleti už akosi "nechcú" 2. u prevažne ortodoxných Židov z Božieho práva na danú zem.

Verím , že Palestínci to majú veľmi ťažké, súcitim s nimi, no treba jednoznačne dodať, že celé to je dôsledkom II.sv.vojny a následného nešťastného historické vývoja, Arabsko-Izraelských vojen.....
Kľúč k riešniu je iba Dayton.2010   |   ip:78.98.229   |   2010-06-10  (21:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ZidAinsteinatd: Spartania ak ich chlapci dovrsili vek 7rokov odvliekli do vojenskej skoly a ked dospeli tychto bojovnikov sa bal cely stary svet a nebolo im paru,boli totiz cviceni,uceni v umeni[ak sa to tak vobec nazvat da umenim]boja,zabijania,prezitia,vojenskej strategie,zbrani,oddanosti a v neposlednom rade filozofii,pismu a vojenskej cti.Sirili strach a hrozu a ludia im pripisovali nadludske vlastnosti a bozske schopnosti.To iste plati aj pre grecke skoly a greckych filozofoch od ktorych sa ucime do dnes,boli od mala skoleni,poucovani a rozvyjali sa vsemozne ich rozumove schopnosti a nadani jedinci.Toto iste sa deje a praktizuje v jednom nemenovanom narode,kde sa od malinkata maleho cvicia a ucia deti v urcitych znalostiach a predavaju sa uatajovane skusenosti a vedomosti,starostlivo zapisovane a uchovavane po storocia,su to nahromadene znalosti-ci uz prevzate alebo vlastne-a utajovane skusenosti mnohych predoslich generacii pred ostatnymi,takto vycvicene a ucene pokolenia sa neznalemu mozu tiez zdan ako nadpriemerne sikovne a nadane,hlavne ked sa nadani jedinci[ktori sa vyskytuju v kazdom narode] zamerne vyzdvihuju a propaguju po celom svete a budi sa dojem neskutocne sikovnych a nadanych ludi v pausale!!Je to vsetko len nabubrela cielana propaganda a so skutocnym stavom veci nema nic spolocneho-cize sa jedna o dalsi klam,salenie,podvod z tejto strany!!


2010   |   ip:78.98.229   |   2010-06-10  (21:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yosarian:Nesporne ich natalita je nadpriemerna,ale uzemne naroky,nech sa mnozia seberychlejsie proti tak mocnemu superovy,ktory ma navyse najsilnejsie spojenca v podobe USA,nemaju v dohladnej buducnosti sebemensej sance.


sxg   |   ip:95.103.15   |   2010-06-10  (22:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yose, ty si *** a zavádzaš, moslimi nechcú do EU a ničiť nás nás chce zničiť EU a Brusel a tam sú samý židi:
Společná imigrační politika pro celou EU, protože prý je potřeba populačně chřadnoucí Evropu náležitě doplňovat. Zde je dobré dodat, že se schválením Lisabonské smlouvy je tento bod již naplněn. Imigrační politika plně spadá do pravomocí EU, která státům EU bude přidělovat imigrační kvóty tak, aby žádná země neměla nedostatek těch či oněch imigrantů, tedy aby ten multikulturální mix byl dostatečně vyvážený. Není potřeba si nic nalhávat, jedná se především o import voličů sociální demokracie. Evropská Unie právě zahájila postupnou imigraci 56 milionů severoafrických muslimů. Projekt se jmenuje „Euro-Mediterranean Partnership“ (též „Barcelonský proces“ nebo „Unie pro Středomoří“).


bazooka   |   ip:95.105.14   |   2010-06-11  (01:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yosarian - precital si si odo mna vyssie uvedeny prispevok, kde uvadzam aj link - v ktorom su uvedene mnohe citaty mnohych historickych svetovych osobnosti na zidov ?
Ako nam vsetkym vysvetlis - nam zakomplexovanym antisemitom a fasistom (ten tvoj slovnik zavana SMEtiskom - nepises aj tam ?) ze vsetci slavni z nasich europskych dejin si mysleli o zidoch to iste co napr. Matej Bel ???

A ci nas chces nebodaj presvedcit, ze vsetky tieto osobnosti su tiez len antisemitsky fetisisti a potrebovali si iba vybit komplexy ? Tak ako vraj ja ?

Tu je ten link (pre vsetkych este raz) - http://www.protiprudu.info/je_toto_antisemitizmus.html

P.S. pre Yosariana - ak mas pocit, ze si potrebujem vybit na zidoch nejake mindraky, pridi za mnou do ZA, vybijem si ich na tebe a podobnych curakoch.


bazooka   |   ip:95.105.14   |   2010-06-11  (01:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ked tak letmo prebehnem prispevky k tomuto clanku, mam dojem, ze dolezite.sk navstevuju v poslednej dobe uz len totalni idioti, alebo priamo plateni sionisticki provokateri...

Cest vynimkam ( sxg, filip...)


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-06-11  (06:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bazooka -som rád , že moje komentáre v tebe vzbudili toľkú zanietenosť, zas to len potvrdzuje teóriu, že ľudská hlúposť... nepozná hraníc, všade sa nájdu ľudia ,ako ty, či tebe podobný. Dúfam len , že väčšina ľudí chápe problém univerzálnej ľudskej hlúposti, čo si ty bohužiaľ do teraz nepochopil,tvoj komentár postráda akú koľvek súdnosť, s tvojim IQ to pravdepodobne nie je o nič lepšie.


tomas   |   ip:178.41.13   |   2010-06-11  (13:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yosarian - odporúčam Ti nerozoberať tu "univerzálnu ľudskú hlúposť", pretože keby hlúposť a klamstvo kvitlo, tak Ti nestíha 100 záhradníkov. Totálny pro-sio platený chudáčik si, ty keď raz skapeš tak Ťa matička zem zo seba vypľuje.

A pre ostatných: rozoznávajte medzi Židom /pravým/ a židom /samozvaným chazarským prasaťom napr: Yosarian./diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


päť + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Neo-liberalizmus-časť druhá:Čas tlačenia „ničím“ nekrytých peňazí.

Národom tejto planéty neostávalo nič iné,len zas,- po roku 1933,USA,Anglicko,Nemecko a ostatne krajiny – urobiť to čo v roku 1914.- čiže povedať úžerníkom a kadekým Rotchildovcom: vy sedíte na vašich úsporách a mi tu všetci hladujeme,-a zas ako v roku 1914 povedali:-strčte si do riti vaše úspory zlata ! Teda bankovky zas prestali byt vymeniteľne za zlato ale oficiálne peniaze naďalej mali zlate krytie, teda oficiálne obsahovali zlato.


Hackeri- potrebné zlo

Skôr alebo neskôr sa ale aj tak musíte prebudiť.

Kto vlastne pozeráva TV?

Mega-orgazmy a závislosť na sexe

Benjamin Fulford - Ultimátum - 1/3

Archív

„Čakáme na Obamu, Rada Európy a WHO v tomto prípade nestačia“ PhDr. Miloslava Zemková ...

WHO klasifikovala mobilní telefony jako potenciálně karcinogenní! Rada Evropy doporučuje zakázat používání mobilních telefonů a wifi sítí ve školách!


Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Sme na dobrej ceste, pán prezident Gašparovič

Ľ. Huďo -Decembrové udalosti vo svete

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Lietadlá spred tisícročí


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.2989 s