20. August 2019
    
Mein kampf? - Dolezite.sk

Mein kampf?


  2009-09-05  (03:13)  |  Zo sveta
  50% hlasovalo = 4  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
hitler,adolf,mein kampf - Mein kampf?

Raz pri surfovaní po internete som narazil na článok s jednoduchým, no veľavravným názvom – Mein kampf. Každý z nás vie, o čo ide. Nakoľko som po dočítaní článku zostal v nemom úžase nad skvelými úvahami autora, rozhodol som sa, že vám to dielo v plnom znení sprostredkujem. Skvelé myšlienky sú predsa na to, aby sa šírili ďalej.

Váš Mišiak
(Uverejnené na www.sis.sk dňa 31. 12. 2000)
Minule mi prišiel mail so subjectom: Vtip. Podľa mňa však nešlo o vtip, ale o veľmi výstižne popísanú realitu:
1. Zatvorte do jednej prázdnej miestnosti 20 opic.
2. Do stredu miestnosti pod strop zaveste banán a prisuňte k nemu rebrík tak, aby sa dal dočiahnuť. Treba to však urobiť tak, aby sa k banánu nedalo dostať nijakou inou cestou, len po rebríku.
3. Nainštalujte na strop systém, ktorý vždy, keď nejaká opica začne vyliezať po rebríku, spustí na celú plochu miestnosti ľadovú sprchu (niečo na spôsob hasenia požiaru).
4. Opice sa rýchlo naučia, že nie je možné vyliezať po schodoch, aby sa zároveň nespustila ľadová sprcha.
5. Potom nahraďte jednu z 20 opíc novou opicou. Tá sa ihneď skúsi priblížiť k rebríku a dostať sa tak k banánu, na čo sa na ňu zvyšný kŕdeľ okamžite vrhne a začne ju mlátiť, hoci tá chudera absolútne netuší prečo.
6. Následne vymeňte ďalšiu starú opicu za novú. Ostatné sa na ňu opäť vrhnú, pričom najviac ju bude mlátiť tá, ktorú tam "dodali" tesne pred tým.
7. Pokračujte vo výmene opíc podľa predošlého vzoru, až kým nebudú všetky "nové".
8. Teraz sa už žiadna z opíc neodváži priblížiť k rebríku a navyše, ak by to aj niektorú z nejakého dôvodu napadlo, ostatné ju zmasakrujú a najhoršie na veci je, že ani jedna z opíc nebude tušiť dôvod.
Experiment končil ešte záverom takto sa rodí fungovanie a kultúra firmy, ale pokojne je možné tento princíp aplikovať na celú našu spoločnosť. Aby experiment ešte viac odrážal fungovanie našej spoločnosti, v bode 5 by sa malo vypnúť spúšťanie ľadovej sprchy. Hociktorá opica by potom mohla pre banán pokojne ísť bez rizika, že sa niečo stane, ale nepôjde a ani nebude vedieť, prečo vlastne.
Pred časom český vydavateľ Michal Zítko vydal vo svojom nakladateľstve český preklad Hitlerovej knihy Mein kampf. Vydanie tejto knihy okamžite zdvihlo vlnu protestov a o jej stiahnutie z predaja žiadalo aj nemecké ministerstvo zahraničných vecí (v Nemecku je vydávanie tejto knihy zakázané zvláštnym zákonom). Michal Zítko bol krátko na to obvinený zo spáchania trestného činu podpory a propagácie hnutí smerujúcich k potlačovaniu menšín, kde sa sadzba pohybuje v rozmedzí tri až osem rokov nepodmienečne.
Ak by Zítko vydal knihu vo Veľkej Británii alebo v Spojených štátoch, nemal by žiadne problémy - tam je táto kniha na pultoch predajní bežne dostupná. Pritom jedna z týchto krajín je považovaná za baštu konzervativizmu a zakazuje svojim občanom vlastniť zbrane a kryptovať svoju korešpondenciu a druhá je pokladaná za baštu demokracie, kde pre zmenu pozvanie kolegyne na večeru môže byť dôvodom na zatknutie.
Tento rozličný prístup ku knihe Mein Kampf sa dá vysvetliť rôznymi spôsobmi:
a) národy ako Angličania a Američania sú imúnni voči nacistickej ideológii.
Takéto tvrdenie však samo o sebe zaváňa nacizmom, pretože podľa neho národy žijúce v štátoch, kde Mein Kampf je zakázaný, sú menejcenné, lebo nedokážu zvládnuť prečítať si Mein Kampf bez toho, aby nepodľahli nacistickej ideológii.
b) zákonodarcovia v krajinách, kde sa Mein Kampf môže predávať, sa pomýlili, alebo naopak, pomýlili sa zákonodarcovia v tých krajinách, kde sa nesmie predávať.
Otázkou je, ktorí to zbabrali. V demokracii všetkých demokracií, ktorá svojím ekonomickým potenciálom nakoniec porazila fašizmus, alebo v krajinách, kde fašizmus vymysleli, resp. spoznali ho na vlastnej koži.


Mein Kampf je o ideológii, ktorá sa v praxi okrem iného prejavovala potláčaním slobody a ľudských práv. Ako každá totalitná spoločnosť sa snažila zlikvidovať všetky ostané názorové smery a bála sa iných myšlienok. Výsledkom bolo pálenie kníh, tak typické pre každú totalitu. Komunisti už knihy nepálili, ale len zakazovali, efekt bol však rovnaký.
Ak sa štátny aparát bojí občanovi dať do ruky knihu, niečo nie je poriadku. Samotná kniha a jej myšlienky, nech sú akokoľvek zvrátené, nikomu neublížia, kým sa nepoužijú. Mein Kampf zabíja presne tak, ako zabíjajú zbrane - len keď ich človek použije. V skutočnosti to ale nie sú zbrane, ani myšlienky z knihy Mein Kampf, ktoré zabíjajú - je to človek, ktorý zabíja.
Štát sa ale rozhodol, že občan je natoľko nesvojprávny, že nedokáže pochopiť zvrátenosť fašizmu a knihu zakáže. V podstate urobil zo svojich občanov potenciálnych fašistov a zakázal im prístup k myšlienkam uloženým v knihe Mein Kampf. Má ale štát právo rozhodovať o tom, ktoré myšlienky je možné sprístupniť a ktoré nie a ich šírenie trestať?
Predpokladajm, že verejne o sebe vyhlásim, že som fašista a vnútorne sa stotožňujem s týmto hnutím. Pravdepodobne ma obvinia z podpory a propagácie hnutí smerujúcich k potlačeniu práv a slobôd občanov, sadzba tri až osem rokov. Ak to verejne nevyhlásim, nič sa nestane. Pritom v oboch prípadoch budem fašista, ktorý o tom buď kecá alebo nie.
V podstate v prípade verejného vyhlásenia pôjdem sedieť za to, že som priznal svoju spriaznenosť s nejakou ideológiou, hoci som fašizmus v praxi nerealizoval ani som nikoho k niečomu takému nenabádal. Prípad Müller a drogy je dôkazom toho, že na Slovensku je to tak. Ale ak by sa spoločnosť chcela zachovať k občanovi spravodlivo, začala by ho postihovať až v momente, keby fašistickú ideológiu začal aplikovať v praxi.
Z hľadiska spoločenskej nebezpečnosti vôbec nie je podstatné, čo si človek myslí, ale čo v skutočnosti robí. A rovnako pre poškodeného nie je zaujímavé, aký motív mal ten, kto ho poškodil, ale do akej miery ho poškodil. Trestať je nutné skutky a nie myšlienky, v opačnom prípade sa vraciame do stredoveku.

Je zaujímavé, že kniha Mein Kampf je zakázaná, hoci na čitateľa nemôže mať väčší vplyv ako iné knihy resp. filmy, ktoré zakázané nie sú a nájdeme v nich toľko násilia a nenávisti, že Mein Kampf pri nich vyzerá neškodne ako Slovenská kuchárka. V priebehu posledných 60 rokov v americkej kinematografii sa v roli nepriateľov Ameriky vystiedali Nemci, Japonci, Kórejci, Rusi, Vietnamci a Arabi, ktorí boli zásadne prezentovaní ako zloduchovia a teroristi prvej triedy. A nemal by som zabudnúť na krvilačných Indiánov.
V súčasnej aj minulej filmovej produkcii nie je problém nájsť prvky šovinizmu, rasovej neznášanlivosti a nacionalizmu. A môžeme ísť ešte ďalej - každý druhý film je v podstate návod na zločin, či už vraždu alebo krádež. Je zaujímavé, že v týchto prípadoch štát dôveruje občanovi, že pravidelnému vymývaniu mozgov nepodľahne, jedna knižka z neho však urobí druhého Hitlera. Filmy oslavujúce zločincov a zabijákov sú považované za neškodné, ale kniha ktorá je pre väčšinu ľudí nečitateľná, je na indexe.
Ak budeme hľadať dôvod prečo je Mein Kampf tak veľmi nebezpečný, hoci pravidelné servírovanie glorifikovaného násilia v televízii malým deťom je považované za neškodné, dostaneme sa k syndrómu dvadsiatej druhej opice. Dvadsiata druhá opica generálny prokurátor Slovenskej republiky Milan Hanzel pre médiá povedal, že šírenie a distribúcia prekladu knihy Mein Kampf na Slovensku je jednoznačne trestným činom. Prokuratúra bude proti šíriteľom diela trestnoprávne postupovať.
Dá sa veľmi silno pochybovať o tom, že pán Hanzel Mein Kampf vôbec niekedy čítal. A ak ho nečítal, nemôže vedieť, čo obsahuje a teda zakazuje niečo a ani nevie čo. Hitler bol okrem iného maliar, čo ak tá knižka je o tom, ako Adolf bojoval s farbami? Druhá možnosť je, že Mein Kampf čítal. Ale kde sa ale k nemu dostal, keď šírenie tejto knihy je zakázané?
Dostávame sa k zaujímavému paradoxu, kedy vlastne chceme zakázať niečo, o čom ani nemáme možnosť sa dozvedieť, čo to vlastne je. Chceme postaviť fašizmus mimo zákon, ale nemáme možnosť sa dozvedieť, čo ten fašizmus vlastne je, aká je jeho ideológia. Ako chceme potom rozhodnúť o tom, čo fašizmus je a čo nie je, ak nemáme možnosť túto ideológiu študovať?
Spáľme všetky knihy Mein Kampf. A keď o tridsať rokov sa začne v niektorej krajine presadzovať fašizmus, nikto už nedokáže rozoznať blížiace sa nebezpečenstvo. Budeme vedieť, že Mein Kampf je zakázaná kniha, ale už vôbec nebudem vedieť, o čom vlastne bola. Mein Kampf obsahuje spoločensky choré myšlienky, ale ak odmietneme o chorobe sa niečo dozvedieť, nedokážeme rozpoznať, že sa blíži.
Režim, ktorý začal zakazovať knihy, nakoniec vždy skončil ako totalitný. Tak sa v praxi začala realizovať aj ideológia, popísaná v knihe Mein Kampf. A my teraz vlastne máme zakázané dozvedieť sa o pôvode režimu, ktorý zakazoval a pálil nevhodné knihy, máme zakázané dozvedieť sa, ako sa totalita začína. Je to skutočne len syndróm dvadsiatej druhej opice?

(frank)



Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!




Brian   |   ip:91.127.53   |   2009-09-07  (12:02)
58% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Dobrý článok...celá kauza so Zítkom stojí na zamyslenie. Prečo je vlastne táto kniha nežiadúca? A nie je to náhodou tak, že proces pod ktorým sa z veľa štátov stávajú štáty totalitné sa už začal a štát sa teda bojí že občan by mohol rozpoznať prvky fašistickej ideológie priamo vo svojom štáte?...


Stevo   |   ip:92.52.6.6   |   2009-09-07  (13:01)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Ten priklad s opicami moze byt aj pravdivy. V case,ked bol ten rozruch s vydanim tej knihy v Cechach,som bol aj v jednom knihkupectve u nas a na pulte s knihami bola aj tato kniha. Nikto z ludi co tam boli si ju ale neprezeral. Chvilu som stal nad tou knihou,prekvapeny,ze ju tam vidim, mal som aj chut ju zobrat a prelistovat. Nie z dovodu,ze by som sa zaujimal o tie myslienky v nej,ale zo zvedavosti. Lenze mal som strach,ze sa vsetci na mna divaju a cakaju co urobim.Tak som sa jej pre istotu ani nedotkol a presunul som sa dalej. No co uz narobim,som proste tiez posero.


sxg   |   ip:91.127.11   |   2009-09-07  (13:22)
58% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Oveľa škodlivejšia ako Main Kampf je Freudova psychológia. :D


obcan   |   ip:195.146.1   |   2009-09-07  (14:09)
58% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Frank
Na Tvoju otázku,
"Je to skutočne len syndróm dvadsiatej druhej opice?"
odpovedám:
Clovek s neposkodeným slobodným mozgom zijuci v r.2009 na Slovensku a preživší tzv.socializmus jasne vidí že v r.2009 teda 20 rokov po tzv.nežnej revoluciii ktorá vraj odstranila totalitu ,žije v ešte väčšej a horšej totalite,biede a anarchii ako pred 89.
Main Kampf som si uz davnejsie precital a je to vlastne Hitlerov životný denník a vysvetlenie vyvoja jeho myslenia a názorov od mladosti do času písania.
Ja osobne som v tej knihe nenasiel nič horšie ako v Leninových spisoch kde bol hlasaný triedny boj.
Ozaj a Leninove spisy su u nas povolené ci zakázané???
To by ma zaujímalo kedže komunizmus sa považuje za taký istý zločinecký režim ako fašizmus.
A kedy bude Norimberský proces s komunistami???
Nesmiem ale pužívat logiku lebo vidím že by sa mi z toho mohla hlava zatočit a zacal by som zvracat.


Tara   |   ip:94.112.16   |   2009-09-07  (14:40)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Frank:
a kedy s vojnovymi zlocincami USA, Izraela a ich vlezdoprdelnikmi z mnohych inych statov? Toha sa ja urcite nedozijem:)))
K clanku:
Zaujimalo by ma, ci su na Indexe napriklad aj Protokoly Sionskych mudrcov... To je naozaj nieco, co stoji za precitanie!


robo   |   ip:87.197.11   |   2009-09-07  (15:39)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Pre ADMIN
Nezobrazuje sa mi članok Laszlo Soyom nie je .....
to sa mi stalo asi druhy krat, nevies mi povedat kde moze byt chyba? Ostatne clanky su v poriadku. ďakujem


michal   |   ip:213.181.1   |   2009-09-07  (15:54)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  veľmi zaujímavý uhol pohľadu. len tak ďalej autor článku - pán žurnalista.


kesso   |   ip:78.98.119   |   2009-09-07  (19:06)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  frank, veľká vďaka za posuniutie asi najlepšieho clánku čo som tu kedy čítal , prosím opravte ma ak sa mýlim, mám slabú pamäť :)


mr.bean   |   ip:85.216.24   |   2009-09-07  (19:16)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
   -štát je vtedy bohatý,keď je bohatý každý jedinec.
-národ, ktorý za seba nebojuje,nemá právo na život.

-citát z knihy Mein Kampf
-Čo je v tom zlé?...


mr.bean   |   ip:85.216.24   |   2009-09-07  (19:28)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
   -Pre TARU:Protokoly sú na indexe,ale Talmud nie.Stojí to za to prečítať si.
-Jeden múdry človek povedal: Sionizmus je horší ako fašizmus...a ja tomu verím!


kesso   |   ip:78.98.119   |   2009-09-07  (19:52)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  asi nebude Mein kampf dostupný ako e-book čo ? :D

ešte jedna vec ... Thinkcrime ... presne tak ..Orwell sa obracia v hrobe

farebné spracovanie tiež veľmi vítané ... mohli by si vziať príklad aj ostatný prispievatelia


admin   |   ip:91.127.10   |   2009-09-07  (21:14)
  robo, skus firefox namiesto internet explorera


kri   |   ip:213.151.2   |   2009-09-07  (21:36)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  kesso | 2009-09-07 (19:52)

samozrejme, ze je. google to zvladne po zadani spravnych slov ;-)


Basa   |   ip:91.127.92   |   2009-09-07  (22:37)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  to admin: nezobrazuje mi to odoslany prispevok do fora...


Basa   |   ip:91.127.92   |   2009-09-07  (22:40)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  nemozem vlozit odkaz na M.K., resp. ako ho vlozim a odoslem, nezobrazi sa, tos pre chtivych: v googli zadate, mein kampf 1.časť/2.časť, je to nejaka stranka nsec-88.org


hej ja   |   ip:89.173.14   |   2009-09-07  (23:30)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  tá kniha je plná chorých myšlienok, to že tu Mr.Bean vytiahol jednu z mála ako tak rozumných, ale určite vytrhnutých z kontextu nie je dôvod, prečo sa na knihu tešiť ako na zaujímavé čítanie. Na každom fóre si ju môžte stiahnuť ako e-book, mám pocit, že s odborným psychologickým výkladom na začiatku knihy môže byť predávaná na Slovensku, však odkiaľ by bol na nete e-book po slovensky, že?


hej ja   |   ip:89.173.14   |   2009-09-07  (23:39)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  link: warlink.net a cez vyhľadávanie nájdete :)


kri   |   ip:213.151.2   |   2009-09-07  (23:49)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  slovensky prekled nie je moc dobry. skuste vygooglit cesku verziu.

hej ja: prva cast knihy, stoji rozhodne za precitanie.

"Keď som po prvý raz počul Federovu prednášku o „rozdrvení úrokového otroctva", okamžite som vedel, že ide o teoretickú pravdu, ktorá sa musí stať najstálejším zmyslom budúcnosti nemeckého národa. Ostré oddelenie burzového kapitálu od národného hospodárstva ponúkalo možnosť postaviť sa proti zmedzinárodňovaniu nemeckého hospodárstva bez toho, aby sa súčasne bojom proti kapitálu ohrozoval samotný základ nezávislej ľudovej sebazáchovy. Pred očami som mal úplne jasný rozvoj Nemecka, než aby som nevedel, že najťažší boj bude potrebné vybojovať nie s nepriateľskými národmi, ale s medzinárodným kapitálom."


Godwinson   |   ip:85.216.13   |   2009-09-08  (00:18)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Suverénna a legitímna vláda či parlament sa neobávajú žiadnych filmov, kníh či umeleckých diel a nemajú potrebu ich zakazovať. Dôverujú občanom a tí zasa dôverujú im.




Godwinson   |   ip:85.216.13   |   2009-09-08  (00:20)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  To kri:

Bez úrokov to dlhodobo nejde, ale Hitler urobil aj väčšie chyby.


Rudolf Vasky   |   ip:85.216.16   |   2009-09-08  (00:33)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Godwinson

Ano,nakoniec Hitler odmietol Federove zavedenie bezurocnej ekonomiky (po noci dlhych nozov v rokun 1934),Fedor bol definitivne odstaveni a asi rok po zacati II.svetovej vojny zomrel.

To bola najvecsia Hitlerova chyba,preto bol donuteni ist dalej do europy,lebo Nemecka uzernicka banda ktora financovala jeho pristup k moci sa nechcela vzdat urokov (hoci uroky a dividendy boli obmedzene na 4%).
Tvoj priatel:R.V. ( skratka pre rudolf vasky)


Rudolf Vasky   |   ip:85.216.16   |   2009-09-08  (01:05)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Godwinsonovi a ostatnim odbornikom ako je Godwinson.

Ved co bol povojnovy Nemecky hospodarsky zazrak? To boly Federove hospodarske opatrenia dotiahnutie do absolutnej dokonalosti.

To co Nemecky financnici,fabrikanti,tovarnici a statkary odmietly po Hitlerovom nastupe k moci - a co bolo definitivne zablokovane v roku 1934 po "noci dlhych nozov",- po Hitlerovej porazke v roku 1945 bolo zavedene vojenskym rozkazom okupacnej spojeneckej armady:- rozkaz znel: 100% zdanenie ziskov a dividendov (ak nejdu na re-investicie,alebo splacanie dlhov),a potom pri prijati Marshalloveho planu zavazok zakazujuci bratia urocenych pozicok z MMF a Svetovej Banky.- dokonalost a kompletnost ekonomiky Gottfrieda Federa aku len od by si vedel predstavit.Urcite duch Federa osobne riadil mysel generalov ktory ten rozkaz vydali.

Vysledok bol:- pozri moj prispevok tu na Dolezite.sk - kliknite si na "ekonomiku" a skrolujte troska dole na moj prispevok s nazvom :Poznamka o povojnovom Nemecku a bezurocnej ekonomike.

Dufam ze teraz sa vam definitivne otvorili oci.Ale pre istotu pre tych co su totalni tupci tu mam preventivny odkaz : -vy kokoty!

S uctov pre vsetkych: vas R.V.


julo   |   ip:213.220.2   |   2009-09-08  (01:53)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  fakt vyborny clanok...bezpochyby

tiez si myslim,ze sa ta kniha zakazuje preto,aby boli dejiny take,ake ich napisali vitazi.

Chcem len reagovat na pana Vaskeho:
dufam,ze ten nick pouziva niekto iny a trebalo by to napravit.Cital som viacero clankov p.Vaskeho a prisli mi moc sympaticke.Dokonca som premyslal podporit ho,ak by pripadne vstupil do volieb...ale..
clovek,ktory tu pise pod nickom Rudolf Vasky nema ziadnu kulturu a vyjadruje sa ako Slota,a to uz vobec nehovorim o gramatike..skoda


Rudolf Vasky   |   ip:78.98.165   |   2009-09-08  (02:29)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Julo

Drahy Julko,ano to som ja,aj teraz pracujem na jednom krasnom clanku,ktory chcem tu uverejnit.- bude sa ti urcite pacit.

Moj problem je,ze ja dokazem napisat nieco dobre len vtedy ked sa rozzurim nad neakym totalnym idiotstvom alebo totalnou zvrhlostou,potom sa my mozog prekrvy a moja mysel zacne pracovat,- bez toho rozzurenia som totalny tupec,-este tupejsi ako Godwinson.Tak to este vydrz,ten clanok sa ti urcite bude pacit.

Precital si moju knizocka Tretia Cesta,ktoru som vydal v roku 1994 ?

S pozdravom ostava Rudolf Vasky,moja e-mail je : r.vasky@live.com
p.s.-s tym clankom poslem aj moju fotku aby si videl ze to som ja.


Rudolf Vasky   |   ip:85.216.16   |   2009-09-08  (02:35)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Julo - dodatok

A gramatika a pravopis tam bude opraveny,tak ako aj v ostatnych mojich clankov.

Ahoj: R.V.


Godwinson   |   ip:85.216.13   |   2009-09-08  (08:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To Rudolf Vasky:

Napíš niečo, nech sa dobre zasmejem ako na tvojich výplodoch v "Tretej ceste", akčnom to dielku.


Rudolf Vasky   |   ip:85.216.16   |   2009-09-08  (08:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Godwinson

A ty vstavas tak skoro?



Stevo   |   ip:92.52.6.6   |   2009-09-08  (09:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre mr.bean
Ja som to pochopil tak,ze clanok obhajuje pravo na slobodu informacii a nie Hitlerove myslienky. Hitler boj chuj,to vie kazdy rozumny clovek.Aj myslienka,ze narod co za seba nebojuje ,nema pravo na zivot je zla. Kazdy ma pravo na zivot,kto sa narodil,ci za seba bojuje ,ci nie.Hitlerovi neislo o obhajovanie prava na zivot,ale o zdovodnenie svojej agresivity.Stanovenim podmienky prava na zivot,ze sa musi za neho bojovat,len obhajuje a legitimizuje pravo na agresiu. O to mu tou vetou islo.


durislav   |   ip:62.242.2.   |   2009-09-08  (13:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý článok. Fakt výborný a výstižný. Nechcem teraz hovoriť o obsahu Mein kampf. Čítal som ho, ale nedočítal. Chcem povedať niečo na tému kniha. Kniha ako taká.
V článku od "frank" ma zaujali niektoré myšlienky. Napríklad: "Ako každá totalitná spoločnosť sa snažila zlikvidovať všetky ostané názorové smery a bála sa iných myšlienok. Výsledkom bolo pálenie kníh, tak typické pre každú totalitu. Komunisti už knihy nepálili, ale len zakazovali, efekt bol však rovnaký." Alebo: "Ak sa štátny aparát bojí občanovi dať do ruky knihu, niečo nie je poriadku."
Inkvizítori pálili knihy, komunisti ich zakazovali a dnešní mocipáni ich tak zdraželi, že si ich bežný občan len veľmi ťažko môže dovoliť kúpiť. Moja otázka znie: Je aj táto forma prístupu ku knihám totalita? Či ...?



panm   |   ip:89.173.10   |   2009-09-08  (16:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no zaujimave ze vsetci mate kopec reci o vsetkom, avsak tato kniha je na slovensku volne dostupna. kupil som ju asi 3-4 roky dozadu v knihkupectve panta rei:
Hitler, A.: Mein kampf, komentár Vyskočil R., vydalo vydavateľstvo ARA: Bratislava 2000, počet strán 439, ISBN 80-96371-0-3


vilonemec@azet.sk   |   ip:87.229.76   |   2009-09-08  (17:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  CHCEM VYDAŤ KNIHU "PROTOKOLY SIONSKÝCH
MUDRCOV" A INÉ KNIHY, KTORÉ BUDÚ VEĽMI HĽADANÉ A DOBRE SA BUDÚ PREDÁVAŤ. UVÍTAM SPONZORA, KTORÉMU VOPRED ĎAKUJEM ZA POMOC A SPOLUPRÁCU, NA KTORÚ SA TEŠÍM NA ADRESE; vilonemec@azet.sk
p. s. PROSÍM, AK MÁTE NIEKTO ZÁUJEM SPOLUPRACOVAŤ PRI VÝROBE A VYDÁVANÍ LITERATÚRY, DAJTE VEDIEŤ, LEBO POČAS TOHOTO OBDOBIA SA DÁ DOSŤ VEĽA PORIEŠIŤ ZA MENEJ PEŇAZÍ A ROKY UTEKAJÚ, ĎAKUJEM VÁM.


zajtra pridem   |   ip:89.242.16   |   2009-09-08  (17:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mna by len zaujimalo, keby sa zmenil nazov knihy. Ako by stat, ktory vlastne tuto knihu zakazal reagova? Ked, ako tu bolo vyssie uvedene, vlastne ani nevie, co je v tej knihe napisane?!?
Bezpochyby zaujimavy clanok. Trosku mi to pripomina ako keby mala jedna totalita strach z tej druhej a preto je zakazana kazda forma totality, ktora nevystihuje ten-ktory smer, tom-ktorom state. Tiez su vystihujuce aj priklady, ktore autor uviedol. Nemalo by sa stavat(stava sa), ze by vo fungujucom demokratickom state na jednej strane odsudzovali nasilie, ale na strane druhej (pri zmene medii), toto nasilie propagovali.


pozeraj   |   ip:95.102.22   |   2009-09-08  (18:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  prepacte,necital som vsetky komenty,ale Godwinson, mne sa zda,ze v Izraeli je bezurocne bankovnictvo a cuduj sa svete,funguje to tam.


Rudolf Vasky   |   ip:85.216.16   |   2009-09-08  (22:42)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Pozerajovi

Godwinson nevie ze Talmud zakazuje poziciavanie bliznemu za uzeru- ale ked ze zidovsky Zakonnici- na rozdiel od Kristovho ucenia ktore uznava vsetky narody za "svojho blyzneho" -tyto zidovsky Zakonnici nepovazuju nezidov za bliznych zidov,- v Talmudickej logike vykladu z toho vypliva,- ze sam zidovsky Yahweh posvacuje a povoluje poziciavanie nezidom za urok.

Ale poziciavanie na urok zid zidovy je tazky hriech a urazka samotneho zidovskeho Boha.

Nic v zlom,ale fakty su fakty.



Godwinson   |   ip:85.216.13   |   2009-09-09  (00:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To pozeraj a R.V.:

Nech žije vzor všetkých vzorov - štát Izrael! Cirkevný štát, ktorý nežnou rukou hladí Arabov až ich vyhladí. Nech žijú obhajcovia talmudu, biblie a koránu, kníh, ktoré si malé písmeno na začiatku plne zaslúžia. V totalitných státoch všetko "funguje", len ľudia kvôli nim zbytočne zomierajú, ale vy na také drobnosti asi nikdy nedorastiete.


Godwinson   |   ip:85.216.13   |   2009-09-09  (00:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hehe, excuse me! Nie Cirkevný, ale náboženský štát. Voľajako som sa neovládol.


Rudolf Vasky   |   ip:85.216.16   |   2009-09-09  (00:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Godwinson

Moj prispevok sa tykal vylucne Talmudickych vykladov zidovskych zakonnikov ohladom praxe urokov - cize poziciavanie za uzeru - nie dnesneho Izraela,- do takej debaty by som sa nikdy nenechal zatiahnut!




kesso   |   ip:78.98.119   |   2009-09-09  (00:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   ak by som sa aj tak veľmi nudil aby som to čítal tak už to prečítam v originále, díky za odpovede ale :)


chodiaca zelatina   |   ip:78.99.148   |   2009-09-09  (10:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  viete co?.ja som o toho hitlera nemal nikdy zaujem ale tieto zakazy mi naznacuju ze je tam nieco zauimave a pravdive.vzdy sa zakazuju veci o ktorych sa obycajny clovek nesmie dozvediet.takze to prebudilo moj zujem .rad sa dozviem nieco co mi chcu papalasi zatajit.kde sa da ten mein kampf zohnat?



hej ja   |   ip:89.173.14   |   2009-09-09  (15:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  všetkým, ktorí tu píšu, že kniha je zakázaná opakujem, že so odborným psychologickým výkladom na začiatku knihy je legálne dostupná aj na Slovensku, článok tým považujem za bezpredmetný.... a stiahnuť si ju môžte cez rôzne fóra, alebo stačí do googlu napísať "Mein Kampf e-book"


vilo   |   ip:87.229.76   |   2009-09-09  (20:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ZDRAVÍM VÁS, JÁ SOM SI ÚPLNE ISTÝ TÝM, ŽE V KRAJINE, KTORÁ O SEBE TVRDÍ, ŽE JE DEMOKRATICKÁ, ANI TAKÁ KNIHA, KTORÁ NEOBSAHUJE ŽIADEN ODBORNÝ PSYCHOLOGICKÝ VÝKLAD NIE JE A NEMÓŽE BYŤ NA NIJAKOM INDEXE, ALEBO AKÝMKOĽVEK INÝM SPÓSOBOM OBMEDZOVANÁ, ČI JEJ PREDAJ ZAKAZOVANÝ, LEBO V KAŽDEJ DEMOKRATICKEJ KRAJINE ŽIADEN INDEX PREDSA NEMÓŽE A NESMIE BYŤ. KAŽDÝ NEKOMUNISTICKÝ A NEŽIDOVSKÝ PRÁVNIK VÁM TO POTVRDÍ, ALEBO SI TREBA O TOM PREŠTUDOVAŤ ZÁKONY, KTORÉ NEBOLI TVORENÉ ZA SÚDRUŽENKOV. INDEX A ÚČINNOSŤ INDEXU JE TOTIŽ VÝPLOD KOMUNIZMU A NIE DEMOKRACIE. ČIŽE AJ KNIHY MEIN KAMPF, PROTOKOLY SIONSKÝCH MUDRCOV, SVETO VLÁDA I. a II. A INÉ KNIHY NIE SÚ NA ŽIADNOM INDEXE. JE VŠAK DOSŤ MOŽNÉ, ŽE TENTO DRUH LITERATÚRY SA NEJAKÝM PAKOMUNISTICKÝM SÚDRUŽENKOM, ALEBO ŽIDOVSKEJ ŠPIČKE NEPÁČI, ALEBO IM DOKONCA NEVYHOVUJE, NAKOĽKO ODHAĽUJE VEREJNOSTI ICH SNAHU O NADVLÁDU A MANIPULOVANIE S CELÝM SVETOM. ČIŽE AK NIEKTO NEMÓŽE V KNÍHKUPECTVE NORMÁLNOU, NIE PODPULTOVOU CESTOU KÚPIŤ HOCIJAKÚ KNIHU, TAK JE ASI CHYBA V TOM, ŽE JU MAJÚ VYPREDANÚ A PRETO JU TREBA VYDAŤ A DO KNÍHKUPECTVA DODAŤ, ALEBO MAJITEĽ KNÍHKUPECTVA JE DAJAKÝ PAKOMUNISTICKÝ IDIOT, KTORÝ SI MYSLÍ, ŽE NIEKTORÝ DRUH LITERATÚRY NEBUDE OBJEDNÁVAŤ, ABY MU HO NEJAKÁ PAKOMUNISTICKÁ CENZÚRA ČI INDEX NÁHODOU NEZHABALA A NEDOSTAL SA DO PROBLÉMU S DODÁVATEĽOM TAKÉHOTO DRUHU LITERATÚRY. ZDRAVÍ VÁS, vilonemec@azet.sk


huspenina   |   ip:77.247.22   |   2009-09-09  (20:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vilo
asi nepoznaz zakon o boji proti extremizmu podla ktorého sa da na teba napasovat co chcu,netreba ziadne indexy ani zakazy.
Nemaju ziadne definicie,horsia diktatura ako za komancov.


palo   |   ip:95.102.10   |   2009-09-09  (22:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vilo, preco kricis? Dal by som ti za trest citat cely den vsetko pisane kapitalkami.
P.S. Nabuduce vyskusaj aj klavesu CapsLock :-)))


vilo   |   ip:87.229.76   |   2009-09-10  (13:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdravím vás, pán, alebo pani huspenina a pán Palo. Počul som o tomto zákone, ale naozaj nepoznám znenie zákona o boji proti extrémizmu, budem sa oň asi trocha viacej zaujímať. Osobne si myslím a som o tom presvedčený, že tento zákon nemôže mať nič spoločné s literatúrou akéhokoľovek druhu. Ak si vyťukáte na googli názvy kníh "mein kampf" "protokoly sionských mudrcov", alebo napr. "totalitná svetovláda I.aII." a to nepíšem o iných tituloch, tak hocikedy si každý, kto má počítač a internet, môže túto literatúru prečítať. Čiže tento zákon je asi nejaký oklieštený, keď nemá potrebné argumenty a páky na likvidáciu takýchto titulov z internetu. To, že sa nedajú, alebo (nemôžu) predávať tieto knihy mi iba potvrdzuje to, že sa v tomto takzvanom akože demokratickom štáte so všetkým diktátorský manipuluje. Kniha je o tom, že je prenosná a čitateľ si ju môže vziať na vychádzku, alebo do vlaku, či do postele, kde ju môže pohodlne čítať. Čo sa o počítači a pozeraní do monitora, v súvislosti z nejakou pohodou nedá povedať, aj keď existujú rôzne filtre, ktoré by mali šetriť zrak. Zoberte si nootbok na vychádzku, alebo do vlaku a čítajte knihu. Vybije sa vám batéria a je "kaniec filma", že? A ak nejaký zákon bráni ľuďom v pohode pri čítaní kníh, tak, ako ste to napísali, tak to potom zaváňa manipuláciou. A pán Palo, ako na vlastné oči vidíte, pre vaše potešenie som použil klávesnicu Caps Lock, hlavne preto, aby ste nemali pocit, že sa tu, v tomto štáte niekto snaží niečim sa odlišovať, ako manipulátora Vás já obyčajný zaprdený človiečik v plnej miere rešpektujem a skáňam sa pred Vami, len aby na mňa niekto nevytasil zákon o boji proti extrémizmu a hlavne preto, aby mi náhodou nevyčnievala hlava z davu, aby mi ju nejaký letiaci paragraf náhodou neurval. Pozdravujem Vás, a želám Vám veľa posratosti pred týmito manipulátorskými zákonami, vilonemec@azet.sk


cv   |   ip:195.146.1   |   2009-09-10  (15:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vilo
nezalezi co si myslis ty ,pochop to konecne, ale je dolezite.sk ako je formulovaný zakon.
Ano na internete je to k stiahnutiu ale zakon hovorí ze kto take materiali uchovava a rozsiruje...atd, treba si ten zakon precitat a nie rozpravat co si myslim ja.Urcite mas pravdu ale zakon je zakon a na to co si ty myslís sa ti moze kazdy vys...Co nezijes na tejto planete???
Tu nejde o postratost, posraty cloviecik,tu ide o dovtip a rozum lebo takych hrdinov co si nieco mysleli su plne cintoríny.A myslis si ze hrdinovia su potrebny na cintorínoch???Tak rozmyslaj.


vilo   |   ip:87.229.76   |   2009-09-10  (16:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zdravím vás, vážený/á cv. Já viem, že máme obidvaja pravdu a viem aj to, že ak sa ľudia nedajú cez nejakú dobrú petíciu do hromady, alebo, ak to bude nevyhnutné, tak aj cez nejaké silné demonštrácie proti takémuto a takýmto zákonom, že dovtedy sa tu bude manipulovať s týmto
národom, alebo sa podľa vás mýlim? Ak áno, napíšte mi o tom. Ďakujem vám za reakciu a je dosť možné, že to budeme práve mi dvaja, ktorý začneme brojiť proti týmto manipulačným zákonom. pozdravuje vás, vilonemec@azet.sk


vilo   |   ip:87.229.76   |   2009-09-10  (16:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zdravím vás, vážený/á cv. Já viem, že máme obidvaja pravdu a viem aj to, že ak sa ľudia nedajú cez nejakú dobrú petíciu do hromady, alebo, ak to bude nevyhnutné, tak aj cez nejaké silné demonštrácie proti takémuto a takýmto zákonom, že dovtedy sa tu bude manipulovať s týmto
národom, alebo sa podľa vás mýlim? Ak áno, napíšte mi o tom. Ďakujem vám za reakciu a je dosť možné, že to budeme práve mi dvaja, ktorý začneme brojiť proti týmto manipulačným zákonom. pozdravuje vás, vilonemec@azet.sk


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-09-10  (20:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vilo
a naco chces vydavat Protokoly? Ja ich mam od r.1990 ,aj Kniezata zloby .Koho zaujimaju si ich stiahne z internetu, ale kludne si ich vydaj ked chces zarobit ale najprv si z pravnikom over potrebne skutocnosti aby si nemal problemy.Ci chces byt hrdina ktoreho prevalcuju?Nie je lepsie zo zakopu a tajne ich odstrelovat?Efektivnejsie je okolo seba rozsirovat poznanie a nie hned vybehnut s bubnom na zajace.


vilo   |   ip:87.229.76   |   2009-09-10  (21:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdravím vás, máte nepochybne veľkú pravdu, ale nie je to až také, ako sa vám to javí. Ďakujem, vilonamec@azet.sk


Samot129   |   ip:195.68.23   |   2009-09-12  (19:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mam doma ceske vydanie tento kontroverznej knihy a myslim si ze kniha moze ovplyvnit iba cloveka ktory nema v skutocnosti svoj nazor ....
neviem ake verzie knihy mate vy ..ale rad by som tu pridal par slov cloveka ktory moju verziu tejto knihy trocha upravil respektive doplnil par svojich nazorov...

ČLÁNEK I. Oddíl 2. Ústavy USA
...Místa ve Sněmovně reprezentantů a přímé daně se rozdělí mezi jednotlivé členské státy Unie podle počtu jejich obyvatel, který se určí tak, že k celkovému počtu všech svobodných osob, včetně těch, které jsou v časově omezeném služebním poměru, a kromě Indiánů, kteří neplatí daně, se připočtou tři pětiny všech ostatních osob.
DODATEK XIV. Oddíl 2. Ústavy USA
...Členové Sněmovny reprezentantů musí být rozděleni mezi jednotlivé státy podle počtu jejich obyvatelstva; přitom třeba počítat všechny obyvatele každého státu s výjimkou Indiánů, neplatících daně.
...Tu noc projdu egyptskou zemí a všechno prvorozené v egyptské zemi pobiji, od lidí až po dobytek. Všechna egyptská božstva postihnu svými soudy. Já jsem Hospodim. Na domech, v nichž budete, budete mít na znamení krev. Když tu krev uvidím, pominu vás a nedolehne na vás zhoubný úder, až budu bít egyptskou zemi. Ten den vám bude dnem pamětním, budete jej slavit jako slavnost Hospodinovu...
Druhá Mojžíšova, Velikonoce a vyjití z Egypta, Nařízení hodu beránka


Jsem toho názoru, že diktatura může vzniknout jen v nefungující společnosti. V Německu po I.světové válce pro vznik fašismu byly ideální podmínky. Sociální problémy, zadluženost státu a jeho zatížení mezinárodními sankcemi a válečnými reparacemi, zbytnění Říšského sněmu (rozuměj parlamentu), silné marxistické hnutí, specifické postavení často podnikatelsky úspěšné židovské menšiny. Léčit tyto problémy začali marxisté i národní socialisté, každý po svém. Zhovadilosti jedné strany byly vodou na mlýn straně druhé. Za nečinného přihlížení státu. V Německu zpracované masy lidí tleskaly národním socialistům. V jiných zemích komunistům. Věděly tyto davy, že na konci národního socialismu je čeká Hitler a na konci komunismu Stalin?
Po přečtení této knížky mi bylo smutno. Příliš často je totiž v tzv. demokratických státech uskutečňováno to, co se Hitlerovi nepodařilo, nebo co nestihl.
Vypadá to, že Židy u nás docela úspěšně nahradili Rómové. Stavíme kolem nich zdi, název "židovské gheto" je vystřídán termínem "cigánské gheto", holé lebky si z nich, děti nevyjímaje, udělaly lovnou zvěř. Tento problém trápí naše politiky hlavně těsně před volbami. Obávám se ale, že udělováním milosti romským zlodějům a vrahům, obviňováním zaměstnavatelů, policajtů a učitelů z rasismu, když se nějakým způsobem dotknou Roma, udělováním mimořádných sociálních dávek, o kterých se poctivému člověku ani nesnilo a které někteří Romové prolijou hrdlem, že to všechno našim mocipánům přihraje možná pár hlasů ze strany snědých spoluobčanů, ale jiní spoluobčané se možná začnou dívat na bandy holých lebek s rostoucími sympatiemi.
Stavění plynových komor a spalování mrtvol v pecích je zřejmě finančně nákladné. Daleko jednodušší je likvidace civilního obyvatelstva atomovým žárem, sypáním "Agent Orange" nebo humanitárním bombardováním pumami s ochuzeným uranem. Vyjde to levněji - ti, kdo přežijí, si mrtvoly uklidí sami. Zároveň se takto uskutečňuje jedna Goeblsova zásada: "Vždy někoho potrestat. Třeba i nevinného. Popravit nevinného a příbuzní nespravedlivě odsouzeného to tomu skutečnému viníkovi nikdy neodpustí..." Hitlerův "boj za životní prostor" je nahrazen "bojem za demokracii a humanismus". Jen některé vojensky silné státy se nemusí bát říct světu, že se jim jedná o "životní zájmy země". Zatím každý vývoz humanismu a demokracie skončil ekonomickou expanzí. Ale v jedné věci jsou současné války opravdu humánnější. A sice vůči vojákům. Zatímco nejeden německý občan navlečený do esesácké uniformy při pohledu na roztrhaná těla dětí a žen zapochyboval o smyslu ideologického boje, současný kombatant takové problémy nemá. Co oči nevidí, srdce nebolí. Lidé jsou dnes všeobecně nějak citlivější při pohledu na krev. S tím je třeba počítat. Co kdyby měl humanitární pilot humanitárního bombardéru s humanitárními bombami těžké spaní z pohledu na plazící se dítě s vyhřezlými střevy, umírající, příšerně řvoucí bolestí, nebo geneticky "upravené" novorozence geneticky "neškodnými" bombami? Toho je pilot uchráněn. Z letadla to vidět není. Pak klidně může říct, že "dělal jen svou práci". Inu, bombardujme nevinné lidi, tak se přece vede moderní válka! Jen hlupák může chtít, aby bojovalo vojsko proti vojsku! Uplatňujme na civilním obyvatelstvu různé bojkoty, trapme je hladem a nedostatkem léků, však oni přijdou k rozumu, svrhnou si svého vládce a ještě příjdou s prosíkem, aby jsme jim ukázali, jak že se to vládne po demokraticku!
Jak to všechno zdůvodnit? Není třeba nic zdůvodňovat! Stačí "mandát" voličů. Jen je třeba z voličů občas udělat dav, na náměstích mu rozdat předvolební guláš nebo v podhradí vlašák. A pak ho promasírovat několika hesly. Zpracovaný dav podpoří cokoliv. O tom se dnes a denně přesvědčují diktátoři, politikové i umělci. V duchu Mein Kampf - před masami stačí zařvat jen pár jednoduchých, líbivých hesel, zazpívat do toho nějakou tu hymnu a dílo je hotovo. Ale i tak se najde spousta politiků, kteří si chování zpracovaného davu pletou s vůlí národa. Pokud se jim to ovšem hodí do politické kuchyně. Není divu! Politice (peněžence politika) je podřízeno všechno! Jak jinak bychom od nich mohli slýchávat, že hlas odborníka není to, čím by se měl politik řídit? A že odborné vzdělání ministra je na závadu? To byl vskutku památný výrok jednoho již zesnulého politika!
Zdá se, že demokracie opět zklamala. Že sametové vize typu "Co nebude zakázáno, bude povoleno" jsou nahrazovány spletí zákonů a jejich novel (Bože, ten parlament se z těch novel nikdy nevyhrabe!) ve smyslu "Co není přikázáno, je zakázáno". Tragikomické je to, že něco je jedním zákonem přikázáno a druhým zakázáno. Prostý člověk je na každém kroku znechucován "výkonem státní moci". A kormidelníci "demokracie" se radostně šklebí: "Už jsme na druhé straně, už to nepůjde zvrátit", a myslí si, že si mohou dělat cokoliv. Jistěže se to nedá zvrátit do předsametových pořádků, ale pozvracet se z toho dá. A jestliže potenciál nasranosti našeho národa (promiňte mi ten vulgární výraz, ale nechci použít marxistický "revoluční situace", ani hradní "blbá nálada") poroste dál, je jen otázkou času, kdy se u nás dostane k moci nějaká extrémní strana, která bude masám slibovat pořádek a spravedlnost. A že to není nic nemožného, viděli jsme u nás na jisté, již neparlamentní straně, a vidíme to jižně od našich státních hranic.



Anty   |   ip:78.99.128   |   2009-09-12  (21:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Frank no to je SUPER článok.Tak výstižné,logicky odôvodnené a trefné.100 bodov .Vydavateľ Michal Zítko jasne poukázal na "demokraciu" v EU a presadzovani práv na informácie!Hold na Slovensku (a nie len u nás)je to tak...


Iluminator sa vratil.   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (15:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  VY SAMI BY STE BOLI FASISTI KEBY STE BOLI PRI MOCI AKO PANI ILUMINATI.ZNACIA O TOM UZ VASE NAZORY.LEN VAS STVE,ZE NEMATE MOC A PRETO NA NICH NADAVATE.MALI STE SA LEPSIE UCIT ;-)


Raviel   |   ip:78.99.180   |   2009-09-20  (11:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Skvelí článok, ktorý rozvíja zaujímavú myšlienku len tak ďalej.


interbulo   |   ip:88.212.36   |   2011-01-17  (22:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mein Kampf sa má distribuovať bez problémov...aby ľudia pochopili o čo šlo a aby sa vedeli riadiť sami seba v takejto otázke!


GEORGESMITH . sumifaja82   |   ip:207.244.7   |   2015-12-12  (07:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MY NAME GEORGE SMITH Ponúkame úvery @ 2% úrokovú sadzbu pre
Služobné a súkromné PURPOSES.APPLY teraz george.smith7th@gmail.com
S TVOJÍM
meno:
Suma potrebná:
doba trvania:
krajiny:
účel:
Telefónne číslo:
Zúčastnené žiadatelia by mali odovzdať všetky informácie na: george.smith7th@gmail.com




diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


tri + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013


2013-05-23  (09:03)  |  Zo sveta
Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.

Google-Berg: Globální elita se transformuje na technokratickou revoluci


2013-05-15  (09:53)  |  Zo sveta
Autoritářská, anti-demokratická mocenská síť se přeznačkuje jako trendy fórum ve filantropickém stylu. Tajnůstkářská Skupina Bilderberg v současnosti prodělává velkou transformaci, při níž během toho, jak elita urychluje svůj plán na konsolidaci technokratické agendy, spatříme, jak se ona i další vysoce profilované sítě slijí pod standartou Googlu.


USA se lekly úspěchů syrské armády


2013-04-27  (20:08)  |  Zo sveta
Hysterie rozpoutaná USA kolem syrských chemických zbraní souvisí s bojovým úspěchem vládní armády, prohlásil syrský ministr informací Omran Zuabí v rozhovoru s náměstkem předsedy Rady Federace RF Iljasem Umachanovem. Zuabí rovněž zdůraznil, že „syrská vláda nepoužila a nikdy nepoužije chemické zbraně.“


To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta deje každý deň


2013-04-22  (09:10)  |  Zo sveta
Ľudský život má rovnakú cenu v Afganistane, Iraku, Jemene, Pakistane, Sýrii, Lýbii, Srbsku, Kosove, Nórsku, aj v USA. Ak matka príde o svoje dieťa v akejkoľvek časti sveta, je jej bolesť rovnako veľká. Ak otec príde o syna, syn, či dcéra o rodiča, ak prídete o svojich priateľov, prídete o kus svojho srdca, nech ste narodení v Somálsku, Rwande, Mali, Egypte, alebo na Slovensku.


Norové mění investiční politiku


2013-04-20  (11:50)  |  Zo sveta
Norský fond spravující devizové rezervy země zásadním způsobem přehodnotil svoji měnovou investiční politiku. Z portfolia vyřadili cenné papíry zemí, které provozují monetární expanzi.


USA kontra svet v štatistických číslach


2013-04-19  (01:59)  |  Zo sveta
Dve sady medzinárodných rebríčkov boli vydané nedávno. S jednou z nich prišla UNICEF pod názvom "Životné podmienky detí v bohatých krajinách." Druhý vydalo Svetové ekonomické fórum ako "Správu o svetovej konkurencieschopnosti" (The Global Competitiveness Report 2012-2013)


NIGEL FARAGE SE ROZOHNIL: „JSTE OBYČEJNÍ ZLOČINCI“


2013-04-18  (09:38)  |  Zo sveta
„Už před lety paní Thatcherová rozpoznala pravdu za Evropským projektem,“ připomíná Nigel Farage z UKIP svým ‚kolegům‘ z Evropského parlamentu, „viděla, že to je o odebrání demokracie od národních států a o předání této moci nesmírně neodpovědným lidem.“


SVĚDEK: ÚŘADY PŘED BOSTONSKÝMI EXPLOZEMI OHLAŠOVALY CVIČENÍ


2013-04-17  (09:14)  |  Zo sveta
Svědek dvou explozí na bostonském maratonu uvedl, že před tím, než bomby explodovaly, bylo několikrát ohlašováno „cvičení“. Řekl, že „mu bylo divné“, že se na místě před neštěstím objevili psi cvičení na vyhledávání bomb. Trenér přespolních běhů z University of Mobile Ali Stevenson řekl Local 15 News, že „z tlampačů se opakovaně ozývalo hlášení, že se jedná o cvičení a že není třeba se ničeho obávat“.


Globalizácia nie je pre každého


2013-04-15  (09:57)  |  Zo sveta
Vedeli ste, že v rámci globalizácie stojí auto vyrobené v Nemecku dvakrát toľko na Slovensku, ako v USA alebo v Kanade? Vedeli ste, že štvorkolesová kosačka na trávu od firmy Husquarna, ktorá na Slovensku stojí 7000 €, stojí v Kanade $ 3100? Že výborný drevoobrabací stroj od nemeckej firmy Bosch stojí na Slovensku € 1650, a v Kanade $ 710?


Další internetová bublina praskla, hodnota Bitcoinu zase raketově padá


2013-04-13  (11:15)  |  Zo sveta
Lehce nabyl, lehce pozbyl. Tak by se dal charakterizovat Bitcoin. Od včerejšího pozdního odpoledne hodnota virtuální měna padá raketovým tempem. Za jeden tak Bitcoin ztratil skoro 3/4 své hodnoty.


Po homosexualite pedofília a skupinové „manželstvá“? Správy z Holandska to naznačujú


2013-04-12  (13:45)  |  Zo sveta
Dnes je už zrejmé, že tzv. homosexuálna agenda je len drobnou súčasťou frontálneho útoku na morálny kódex Európy. Smutné je, že zatiaľ čo tá, v kresťanstve zakotvená, a dnes likvidovaná morálka zabezpečila našej civilizácii prežitie, úspech a rozvoj, jej deštrukcia nám prinesie len smrť. Preto je povinnosťou každého človeka postaviť sa liberálnemu zlu, nech má akúkoľvek podobu.


Hlavné správy


2013-04-11  (09:16)  |  Zo sveta
Skutočná hrozba nepochádza z KĽDR, ale z USA. Prevencia je len “predohrou” ku globálnej vojne.


Sergej Chelemendik: Európa leží pri nohách Euróazijskeho zväzu – Programový text hnutia Dobrá sila - Časť 1.


2013-04-09  (14:18)  |  Zo sveta
Prognóza budúcnosti Európy sa ešte nedávno zdala byť hmlistá a záhadná. Dnes to tak nie je – po historickom rozkradnutí multikultúrnej pokladničky na Cypre žiadne hádanky v súvislosti s blízkou budúcnosťou EÚ už nezostali.


KÝM SKUTEČNĚ BYLA MARGARET THATCHER?


2013-04-09  (13:59)  |  Zo sveta
Záplava titulků v Británii hlásí, že po mrtvici zemřela Železná Lady a bývalý ministerská předsedkyně Margaret Thatcher. Odpočívej v pokoji. Tato první ženská ministerská předsedkyně rozvinutého světa transformovala sklerotickou britskou ekonomiku, kromě toho však i vytrhala zuby odborům a podnikla „ústup pouze k hranicím role státu“ politikou zbavení se velkých znárodněných průmyslů a rozprodejem radničních bytů jejich obyvatelům.


Terorismus


2013-04-08  (16:56)  |  Zo sveta
Brzy po pádu Sovětského svazu Spojené státy poznaly, že bez nepřítele nelze žít. Ztratily strašáka komunismu kterým udržovaly svoje obyčejné občany ve strachu, že když přijdou komunisté tak nastolí diktaturu proletariátu a seberou jim všechen majetek, že lidé ztratí svobodu, kterou ovšem nikdy neměli protože měli diktaturu kapitálu. Nepřítel je na světě. Válka proti terorismu je nádherná válka, je to nekonečná válka. Terorismus nelze porazit. Denně vyrůstají noví teroristé. To je ideální. Víc si vládci nemohou přát.


Celosvetová vizualizácia za účelom zmeny


2013-04-08  (11:02)  |  Zo sveta
Kdo věří, uvěří…. Přeposílám a dodávám: - někdy se nám zdá, že to nefunguje jen proto, že změna není hned podle našich představ. Nezapomínejme, že úspěch je vždycky skryt v trpělivosti a vytrvalosti a věci se zkraje mohou dít skrytě pod povrchem. Tak jako když v zimě skryty pod zemí miliony mikroorganizmů mění v půdě odpady na životodárnou sílu, kterou zjara převezmou rostliny pro svoji potřebu a tu ještě následně předávají dál...


Likvidace Kypru je dalším krokem k NWO


2013-04-04  (09:14)  |  Zo sveta
Bylo by naivním věřit, že likvidace daňového ráje na Kypru byl „strašlivý omyl“ evropské politiky, učiněný ve vznešeném boji se společnostmi z daňových rájů obecně, nebo s těmi, ve kterých ruští oligarchové perou své peníze. Analýza ukazuje, že je to součástí plánu na vytvoření nového světového řádu, nutnou pro nadcházející kolaps americké dluhové pyramidy. Je do tohoto procesu zapojeno i Rusko?


Bývalá reportérka CNN o falšovaní spravodajstva


2013-04-03  (09:22)  |  Zo sveta
Manipulácia, falošné spravodajstvo, selektovanie informácií – denný chlieb vysielania CNN. Amber Lyon, bývalá reportérka CNN, fotografka, filmárka a trojnásobná držiteľka ocenenia Emmy Award, ešte ako zamestnankyňa vyniesla na svetlo praktiky v CNN, kde dostala príkazom vysielať falošné spravodajstvo, vymazať informácie nepriaznivé pre Obamovú vládu, vhodne selektovať, čo imidžu vlády prospieva ako i špecificky manipulovať správy.


Zaplaceno ve vteřině: Spojené státy končí s pokladnami


2013-04-02  (17:24)  |  Zo sveta
Washington – V amerických obchodech začala tichá revoluce. Tradiční fronty a pípání pokladen totiž střídá moderní bezhotovostní technologie. Ústřední pokladny tak už možná brzo budou minulostí. Platit by měli zákazníci jedině kartou, a to kdekoliv v obchodě. Nový způsob platby začínají používat hlavně velké řetězce včetně inovativních Apple Stores. Tato obchodní strategie reaguje na dlouhodobé průzkumy, podle nichž odejde z obchodů kvůli dlouhému čekání ve frontě až 15 procent zákazníků.


ČO TO JE?


2013-03-30  (13:24)  |  Zo sveta
prosím kuknite si toto videiko poriadne ,a vyjadrite svoj názor naň.


Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní nábožensko-politické říše


2013-03-29  (15:24)  |  Zo sveta
Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní říše. O tom se Stalinovi s Hitlerem ani nesnilo. Vědci již vynalezli takzvaný "chytrý prach", to jest mikropočítače o velikosti zatím zrnka rýže (a budou ještě daleko menší). Ty je možno "rozprášit" kdekoli pomocí chemtrails. Zrnka prachu bezdrátově komunikují a jsou schopny předávat informace o čemkoli odkudkoli: z ulic, z budov. Mohou řídit dopravu, ale taky budou vědět vše o každém z nás.


Pravda o 11. 9.


2013-03-26  (17:28)  |  Zo sveta
Lož do času, pravda na veky! Presne ako v prípade 11. septembra 2001


Divadlo s názvem „Audit zlatých rezerv USA“


2013-03-25  (12:20)  |  Zo sveta
Téma zlatých rezerv USA dnes přetřásají všichni. Existencí nebo neexistencí tohoto žlutého kovu v trezorech a sklepeních amerických depozitářů se dnes zabývají jak v samotných Spojených státech, tak mimo jejich hranice. Již mnoho let americký kongresman Ron Paul usiluje o kompletní audit oficiálních zlatých rezerv USA, které jsou od r. 1934 evidovány v bilanci ministerstva financí, avšak je to extrémně spletitá záležitost.


RUŠTÍ VŮDCI VARUJÍ: „HNED VYBERTE VŠECHNY PENÍZE ZE ZÁPADNÍCH BANK!“


2013-03-25  (09:26)  |  Zo sveta
„Naléhavý oběžník“ ministerstva zahraničí rozeslaný dnes ambasádám po celém světě radí jak ruským občanům, tak společnostem, aby „okamžitě“ zrušili investice svých aktiv v západních bankovních a finančních institucích, jelikož roste strach Kremlu, že jak Evropská unie, tak Spojené státy připravují tu největší krádež soukromého bohatství v moderní historii.


Čínsky drak a ruský medveď skrátili americkému orlovi pazúry


2013-03-21  (10:18)  |  Zo sveta
Jednotky USA v Japonsku v danej chvíli pozostávajú z 35 000 príslušníkov USPACOM, dvoch atómových lietadlových lodí, piatich torpédoborcov a štyroch fregát. V prístavnom meste Jokosuka si americké jednotky vytvorili základňu. Na ostrove Okinava sa nachádza približne 17 000 vojakov morskej pechoty. Japonská flotila pozostáva z 3 nosičov vrtuľníkov, 8 raketových torpédoborcov, 20 fregát a 16 ponoriek.


Rekordní inflace v Argentině nutí lidi kupovat zlato


2013-03-21  (09:10)  |  Zo sveta
Aktuální míra inflace v Argentině dosahuje 26 procent. Množství peněz v ekonomice narostlo minulý rok o 38 %. Argentinská vláda, která tištěním peněz financuje svůj chod, odmítá, že by na vysoké inflaci měla podíl. Dokonce přistoupila k pokutování a věznění ekonomů, kteří nesouhlasili s oficiálními informacemi o nízké inflaci.


Tvary krystalů vody se mění podle toho, jak k ní lidé mluví


2013-03-19  (17:39)  |  Zo sveta
Dr. Masaru Emoto vedl dlouhodobý rozsáhlý výzkum vody. Ve své práci však nepoužívá klasické vědecké postupy, ale jeho cílem je dosáhnout netradičního a nového úhlu pohledu. Doktor Emoto svým vědeckým výzkumem prokázal, že voda je významným nosičem informací, udělal první fotografie krystalu zmrzlé vody a v současné době patří mezi nejznámější specialisty ve svém oboru.


Naštrbený imidž Matky Terezy


2013-03-15  (23:24)  |  Zo sveta
Skupina kanadských vedcov likviduje mýtus altruizmu, ktorý okolo seba vybudovala počas svojho života Matka Tereza. Vedci došli k záveru, že jej zbožný imidž je len obyčajným dobre premysleným konštruktom vybudovaným pomocou masovej mediálnej kampane a v rozpore s faktami.


Konec amerického snu - část 2


2013-03-11  (10:39)  |  Zo sveta
Našel jsem fantastický web, který rozbíjí představy některých lidí u nás o Spojených státech. Jmenuje se Endofamericandream.com (Konec amerického snu) a ukazuje nám Ameriku zbavenou všech příkras. Obávám se, že to zkazí žaludek mnoha lidí u nás, kteří v USA vidí svůj vzor. Autor webu Michael žádá, aby jeho informace byly co nejvíce šířeny a proto budu tento seriál článků postupně uvádět.


Tak Chaveza nakoniec tie ... dostali !!


2013-03-10  (13:38)  |  Zo sveta
Venezuelský viceprezident Nicolás Maduro dnes oznámil, že za rakovinou, ktorá sužuje prezidenta Huga Cháveza, bol "útok" jeho nepriateľov. Údajne ide o ďalšie spomedzi mnohých sprisahaní, ktoré proti nemu viedli počas 14 rokov na čele krajiny, informovala agentúra Reuters.


Lov na deti - zločiny juvenilnej justície !!!


2013-03-10  (13:33)  |  Zo sveta
Ďalšia forma ničenia tradičného poriadku, rodiny a likvidácie bielej rasy. Je to súčasťou agendy, ktorá zahrnuje podporu homosexuálov a inakosti, podporu imigrácie, feminizmu atď... Proste jedno veľké ferizejsko talmudistické prekrúcanie tradičných hodnôt a poriadku, ktoré má pôvod v právnom systéme, presnejšie v jeho devastácii. LEN PRE SILNÉ POVAHY !!!


10 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ZPŮSOBŮ MANIPULACE VEŘEJNOSTÍ PODLE NOAMA CHOMSKEHO


2013-03-08  (08:54)  |  Zo sveta
Noam Chomsky, profesor lingvistiky, nebojácný kritik bohaté elity (sám židovského původu), která vládne Spojeným státům, sestavil seznam deseti nejběžnějších strategií využívaných médii k tomu, jak manipulovat s lidmi v USA. V minulosti naše sdělovací prostředky vytvořily nebo zničily sociální hnutí, ospravedlňovaly války, zmírňovaly finanční krize, a povzbuzovaly nebo ničily některé další ideologické proudy.


Ďaľšie zo sveta...



Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Etikoterapia

Etikoterapia vychádza z vplyvu negatívnych pocitov na dušu. Poznáme 7 najdôležitejších pocitov, ktoré nám poškodzujú zdravie - závisť, nenávisť, krivda, zloba, ľútosť, strach alebo trápenie sa za iných. Ak niektorý z týchto pocitov ľudia „pustia do svojho vnútra“, tak za všetky následky nesú sami zodpovednosť. Už Sokrates povedal, že telo je iba obalom duše . Ak ochorie duša, ochorie aj telo.


Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánsky



V tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Genocída Katarov

Na rozdiel od prenasledovania židov, náznak výčitiek svedomia alebo ľútosti v súvislosti s genocídou Katarov by bolo treba v literatúre akéhokoľvek druhu hľadať a vo filmovom a divadelnom umení sú prakticky neviditeľné. Tieto udalosti ovplyvnili osud Európy a vojny na základe ľudskej chamtivosti ale pod kepienkom náboženských rozbrojov pokračujú naďalej, novšími metódami.


DOSŤ

História sa opakuje? Od "jávského kráľa" po...

Zbraň hromadného ovplyvňovania

Jedzte zdravo, ako jedli naši predkovia

Je dovolené brániť inkvizíciu?

Archív

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce?

2. března 2013 protestovaly proti vládě škrtařů v Portugalsku statisíce lidí, jen v Lisabonu jich bylo půl miliónu, od té doby opět mlčení. Mlčí se o revolučních událostech v Řecku, Albánii, Itálii, Španělsku, Portugalsku, mlčí se o demonstracích ve Francii, Německu, Maďarsku, Rumunsku. Cenzura je totiž dobrým nástrojem totality.


Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Den bez lékaře, nákupů, médií

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Hlinové vystúpenie v parlamente


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.3894 s