26. August 2019
    
Milan Lasica: Radosť vládnuť tomuto národu - Dolezite.sk

Milan Lasica: Radosť vládnuť tomuto národu


  2012-11-05  (11:48)  |  Z domova
  58% hlasovalo = 2  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Milan Lasica: Radosť vládnuť tomuto národu

Tento text údajně vytvořil slovenský herec Milan Lasica počátkem roku 2012. Po internetu je na něj hodně odkazů, i když se mi nepodařilo zcela prokazatelně prokázat, že to skutečně napsal on. V každém případě, text je zajímavý a zcela výstižný, vnímáme to tak asi mnozí...


Ryba, jedlo žobrákov, ako sa niekedy na bratislavskom trhovisku hovorilo, sa stala luxusnou lahôdkou. Kuracie zadky, ktoré sme hádzali psom, sa začali predávať s kúskom chrbta v honosnom balení s hrabákmi a krkmi ako delikatesa. Kvalitnú vodu z vodovodu sme vymenili za sladké presýtené žbrndy. Rohlíky sa scvrkli o polovicu, kyslé mlieko sa nedá doma vyrobiť, pretože vznikne jedna smradľavá odporne zapáchajúca tekutina, ktorú udržíte v ústach len dovtedy, kým ju rýchlo nevypľujete, a to kamkoľvek!


Všetko, čo bolo kedysi naozaj dobré, čo malo svoju hodnotu-tradíciu, sme vlastne vymenili za drahé šmejdy v načačkanom obale. Sú tu aj dobré veci. Lenže, čím ďalej tým je ich menej a treba ich poriadne dlho hľadať. Hľadať, premýšľať, čítať nečitateľné návody a obsahy, ktoré nemáme šancu vidieť, ak sme si nepribalili lupu. Ulice sa nám zaplnili Bratislavčanmi z Číny, Thajwanu či Vietnamu. Cez reklamy si nevidíme špičku nosa. Chodníky a prechody sú plné stojacich áut.


Exekútor dopisuje adresu a správca domu hádže do schránky vyúčtovanie s tučným nedoplatkom. Žijeme v pomyselnom blahobyte. Máme dva aj tri telefóny, internet, televíziu, domáce kino, DVD, PC a stále nám niečo chýba.


Zákazy, príkazy, nariadenia, poučenia, ktorým už človek prestáva rozumieť a vyznať sa v nich je priam nemožné. Kamery nás sledujú na každom kroku. Kdekoľvek sa pohneme,sme pod kontrolou. Všetko je evidované, zaznamenané a to všetko pre našu "bezpečnosť." Každá správa, každá pošta, každý telefonát, každá platba, každý mail, každý, niekedy veľmi súkromný pohyb, je pod organizovaným dohľadom. Kedykoľvek sa dá vybrať z archívu ako zbraň,ktorá je pripravená na okamžité použitie proti nám. Zaujímavé je, že aj pri takomto špicľovaní dochádza k trestným činom, o akých som nemal v minulosti ani potuchy. Drogy, prepady, násilie, výpalníctvo, vraždy, sa stali bežným sprievodným javom tejto "slobodnej" doby. Zbavujeme sa vlastnej identity, pretože súhlasíme so všetkým, čo po nás rôzne inštitúcie, ako banky, mobilní operátori a pod., požadujú. Môžeme vidieť oči bezdomovca, ktorý sa určite na ulici nenarodil. Môžeme vidieť žobrákov, ako im trčia nohy z kontajnera, aby sa natiahli za prázdnou fľašou, či noblesné hotely pre psov aj s vlastnou webovou stránkou, lekárom a kaderníkom. Môžeme sledovať zložité operácie svojich psích miláčikov priamo na internete. A ak sa nám náhodou náš drahý psík stratí, okamžite sa oňho postarajú v útulku aj s lekárskou starostlivosťou. Ak sa však ocitne na ulici človek, nezakopne oňho ani pes. Stávame sa číslom daňového úradu či sociálnej poisťovne. Kde sa podeli hodnoty, kde je vlastná podstata človečenstva? Kde je niečo viac, ako len strohé konštatovanie ? Hrôza, čo sa tu udialo za tých dvadsať rokov.


Vytratila sa láska, porozumenie, ľudskosť, tolerancia, teplo rúk, sklon pred šedinami.
Nepoznáme suseda, nevieme aký plat má vlastná žena či muž. Nesmieme dať po zadku vlastnému dieťaťu ak nechceme mať problémy s úradmi. Sledujeme stupídne, nehodnotné, až deštruktívne pôsobiace televízne stanice, kde seriály bez konca nahradzujú kultúrne vyžitie určitej skupine nevedomých a možno aj nevidomých ľudí. Ale čo ta druhá polovica?


Nemá šancu fungovať dôstojne, bez toho aby jej boli podsúvané podobné stupídnosti? Ak je toho málo, môžeme si pozrieť Superstar a tam nás pošlú verejne do riti aj s posmešným komentárom. Nádhera a vďaka, za ten kultúrny a hodnotný zážitok, ktorý nám za lacný peniaz podsúvajú ako duševným mrzákom, niektoré televízie. Nehovoriac, aké celebrity tam má možnosť človek vidieť. Kde že by mali na nich takí umelci, ako p. Króner, Dibarbora, Huba. atp., čo sa celý život usilovali, aby predviedli ten najlepší herecký-umelecký výkon, aby zanechali v divákovi ozajstný zážitok. Rozdiel je len v tom, že títo herci s umením žili celý svoj život. Žili pre umenie a srdcom umenie tvorili.


Kupujeme cigarety, ktoré nám zakázali fajčiť tam, kde sa fajčiť vždy mohli. Okrádajú nás ako malé deti na piesočku a z každej predanej krabičky nám jednu-dve vytiahnu už ešte pred predajom. K lekárke chodíme s platobnou kartou, alebo s peňaženkou v ruke. Bavíme sa ako roboti, keď jeden rozpráva o živote a druhý hľadí do počítača. Formulky, nacvičené frázy, ktoré nemajú s našim ozajstným ľudským vnútrom a presvedčením nič spoločného. Letákmi, ktorými sú upchané vchody bytoviek, nás lákajú do obchodov. Dobre nás neprosia, aby sme nakúpili len u nich. Keď sme však zaplatili "u nich", nestačíme sa diviť, ako musíme kmitať a hádzať svoj nákup do tašky. Hneď je jasné, kto je tu pánom a kde ich zdvorilosť skončila.


Môžeme povedať svoj názor. Slobodne, demokraticky sa aj vyjadriť. No, k čomu to je, keď to nie je nič platné! Žijeme v neustálom strese a napätí. Nikto z nás si nie je istý zajtrajškom. Je len pár jedincov, ktorým je to jedno a tí žijú aj tak mimo nás a v anonymite. Nie som sám,komu to všetko už začalo vadiť. Niekde sa stala chyba-veľká chyba, ktorej náprava bude trvať veľmi dlho. Svet ochorel a mi v snahe uplatniť sa,sme ochoreli s ním!


Socializmus nebol dobrý, ale takáto demokracia, nie je o nič lepšia. Možno až nástup duševných chorôb, depresii,samovrážd, naštartuje proces triedenia, ktorý nás položí na kolená, keď to už prestaneme zvládať. A čo ďalej? Mám dosť slobody tohto typu, slobody, ktorá so slobodou nemá nič spoločného. Slobody, ktorú si nedokážeme užívať, pretože je viac proti nám ako pre nás. Je tak oklieštená zákonmi a právami tých druhých, že je v podstate otvorená neprávosti, zločinu, podvodom, že jej existencia mi pripadá ako aura. Kdesi je, ale nevidím ju. Je mimo mňa.


Želám si stretnúť človeka - priateľa. Chcem sa ráno prebudiť a celým srdcom sa tešiť novému dňu. Chcem mať okolo seba úprimných ľudí, ako tomu bolo voľakedy. Chcem stretnúť kamaráta, ktorého prvá otázka nebude smerovať k materiálnym veciam, ale opýta sa ma : Ako sa máš? Ako žiješ? Zájdeme si spolu niekam sadnúť? Kamaráta, ktorého v polovici debaty nevyruší zvonenie mobilu a nebude musieť odísť. "Vieš, tento telefonát bol tak dôležitý, že ak by som to nezobral, mohloby ma to stáť prácu."


Ovládol nás strach a v tom strachu žijeme svoje každodenné životy. To je fakt a skutočná realita tohto novodobého, demokraticky pokazeného sveta. Nehovorím o novembri, ten prísť musel, ale o tom, čo všetko sem s novembrom vkĺzlo. Ďalšieho pokusu, ktorý príde, keď sa to už celé nebude dať udržať, sa chvála Bohu nedožijem. Hoci rád by som sa toho dožil - možno. Dokedy bude človek hľadať svoje miesto?


Neposielaj 10x, radšej 10x prečítaj !!! Alebo aj pošli. Na šťastie, ja ešte zopár priateľov mám ... Prajem im zdravie , pohodu, šťastie a veľa lásky!!!
Milan Lasica


Asi Milan Lasica
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Jozko . tukofuby74   |   ip:85.216.23   |   2012-11-05  (19:38)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Milanko, demokracia ako taká je veľmi krásna, len ak ju dostanú do pazúrov KLONY KSS - potom je to hotová POHROMA !!!


Sakirujesekera . wewusyre87   |   ip:92.52.36.   |   2012-11-05  (19:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To má byť predvolebné ukecávanie na post prezidenta ?

z vlka jahňa neurobíš...sa nehraj, Lasica, máš tiež nekalý podiel... humoru máme dosť, najmä čierneho...

jozef . cucexuso04   |   ip:87.197.12   |   2012-11-05  (19:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ten přizdisráč Lasica by nič takéto nenapísal. Kolovalo to už pred vyše rokom a zistilo sa, že si to niekto vymyslel. Lasicovi tento systém úplne vyhovuje - nenáročný divák je presne to, čo potrebuje jeho peňaženka.


jozef . cucexuso04   |   ip:87.197.12   |   2012-11-05  (19:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  upresňujem - Lasicova cieľová skupina sú pseudointelektuáli obdivujúci šašov z relácií Pod Lampou a Sedem sro.


kubatanazorycz . didumiry12   |   ip:88.103.69   |   2012-11-05  (19:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mluví mi z duše. Tohle jsme určitě nikdo z nás nechtěl.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2012-11-05  (19:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Socializmus nebol dobrý, ale takáto demokracia, nie je o nič lepšia, ale ja som sa mal vždy dobre, to zabudol Lasica povedať!


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2012-11-05  (20:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A je jasné, že na čiej strane tento vševed stojí....


kubatanazorycz . didumiry12   |   ip:88.103.69   |   2012-11-05  (20:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Oprava: Slováci mají o Lasicovi jistě mnohem lepší informace než já, takže vypadá to, že jsem jen nalítla na hezké řeči, nic víc. Lasica patrně jen umí hezky mluvit, ale jinak z dnešních poměrů hezky profituje. To mě mohlo napadnout hned, omlouvám se.


jozef . cucexuso04   |   ip:87.197.12   |   2012-11-05  (20:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  neomlouway se. Text je OK, aj by som si vedel predstaviť, že ho napísal Lasica - keby z toho mal prachy.


TNT1973 . hamuqeno04   |   ip:217.145.1   |   2012-11-05  (20:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  preco mu vsetci krivdite?preco si vsetci mylite sikovnost a talent s mamonarstvom?aj za byvaleho rezimu si zil na urovni aj teraz a ak by sa system zmenil tak verim tomu ze aj potom si bude zit slusne.a viete preco?pretoze je to inteligentny clovek s talentom a je to PAN herec.je to stara skola a verim tomu ze mu chyba alebo vadi vsetko to o com v clanku pisal.
ak to bol ovsem on.mozno to pisal niekto kto sa za jeho meno chce iba schovat a nieco tym sleduje...


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-11-05  (20:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemohol to písať on. Je to absolútne vylúčené! Jeho charakter to vylučuje...


Milan . nofocape63   |   ip:188.121.1   |   2012-11-05  (20:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kto LASICU nepozná ,

tomu hovorí z duše . Kto ho pozná , vie že je to slizký had a klamár, ktorý stále robí politiku , do každej vety zasúva svoje dzurindovské politické názory. Do slohu zabudol dodať koľko miliónov EUR mu táto jemu odporná demokracia vyniesla . Koľko vyniesla jeho nahlúplej manželke Magde , vďaka jej bývalému nabíjačovi , ktorý ju posunul do politiky.
Kde študovali Lasicove snobské dcerušky . Milovaná Bratislava im nebola dobrá . Museli do Viedne , tak nech tam aj zostanú.

Neschopná komunistická herečka , manželka sa stále necháva kŕmiť v parlamente z našich daní a podporuje zločineckú lúzu SDKU .

Milan lasica , si zákerný a slizký had . Tvoj príspevok je obyčajné slohové cvičenie na objednávku gangstrov z SDKU !

Predpokladám , že budeš vytrvalo "hajlovať" za ich prezidentského kandidáta . Samozrejme , za poriadny balík , čo už k tvojej nenažranosti patrí .

Milan , pozdravuj svoju sprostú Magdu a nakop ju za všetkých daňových poplatníkov do zadku , za naše peniaze z ktorých žije celá tvoja rodina !

PS
A propos , už nie si vôbec vtipný , si dementný . Konečne zaparkuj !


JS . boborufu   |   ip:78.98.98.   |   2012-11-05  (20:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lasica sa dištancuje od textu na webe
http://www.sme.sk/c/6019561/lasica-sa-distancuje-od-textu-na-webe.html
http://blog.etrend.sk/miroslav-beblavy/2011/12/08/lasica-vy-ani-neviete-co-pisete/
stacilo trochu googlovat; je to od anonyma alebo od menovca (moze sa volat Milan Lasica, len je to iny clovek)


harry . paholenu0   |   ip:95.102.21   |   2012-11-05  (20:57)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Absolutne sa necudujem,ze z tohto webu odisiel Piko a par dalsich.

Ach jaj,vyhodou internetu je,ze da kazdemu ch.jovi moznost sa vyjadrit.


Miron . rusomenu59   |   ip:195.91.4.   |   2012-11-05  (21:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak by ste mi nezablokovali komentovanie na FB, tak by som vás na tento trapas hneď upozornil.


ujszo_killer . bekolepu71   |   ip:85.237.22   |   2012-11-05  (21:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ohľadom tých potravín: ak bývate blízko rakúskych hraníc (t.j. aj bratislavčania), tak rozhodne choďte nakupovať potraviny do Rakúska. Nie sú o nič drahšie ako u nás, no tá kvalita sa nedá ani len porovnať. Je strašné, aký odpad sa jedáva u nás na Slovensku ako "potraviny". Ešte keby bol lacnejší, ale už ani to nie. Podvedome si nejak začínam uvedomovať, že ak tento odpad budem jesť dlhodobo, tak to asi bude priama cesta k civilizačným ochoreniam ako rakovina a pod.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2012-11-05  (21:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kto povedal, že piko odišiel, tak nevidí, že ako to funguje tu!


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-11-05  (21:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Odísť sa zaprisahal akurát Bazoošnik a Jozef Varga (krycie meno Juzek) ale ukázalo sa, že obaja majú záľubu nasierať si do huby. Takže z dobrého predsavzatia je akurát tak veľké H... :-DDD


zdendo . mybesuge03   |   ip:92.52.46.   |   2012-11-05  (21:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nech je aký je, ale má obrovskú PRAVDU.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2012-11-05  (21:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Áno, kde vietor, tam plachta, to sedí...


Prorok . vequvypa55   |   ip:178.40.67   |   2012-11-05  (21:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  @Naivne deti: Tato hra bola rozhodnuta davno nez sa zacalo hrat.Vy ste tu hlupacikovia ktorych napalili. Vy sa len dozvedate ako citatelia knihy svoj pribeh, ktory oportunisticke kreatury v ludskych telach napisali vo vedomi ze vas vsetkych prestia a aj tak cinia. Ubili by vas vsetkych na smrt keby to stihli(oni si mysle ze to stihnu), ale pomaly, aby ste este popri krvacani stihli co to pootrocit. Tento system a jeho obal vs. obsah :) V sklenenej nadobe s napisom MED(obal) je len vyvareny kukuricny skrob cukrom a farbivo(obsah). V state z nalepkou DEMOKRACIA(obal) je len otroctvo a vydieranie ale s "ludskou tvarou"(obsah). Nikomu z vas sa nechce budit do reality, presne tak ako do prace rano je to bolestive chapem. Problem je ,ze dan za neochotu vidiet pravdu "bude" pre vas tento krat ovela ovela vyssia ako si uvedomujete. To ale tak vzdy byva. Nech napisal tento clanok ktokolvek je pravdivy.

@Zlo: Tesim sa na den ked sa vam zradcom na zivote budem vysledkami svojej snahy usmievat do tvare plnej nenavisti sklamania a bezmocnosti. Pycha strieda vzdy pad chlapci a nepomoze vam ani sledovat kazdy krok ci platit si armadu prisluhovacov-policajto-sudcov a spol. vratane skorumpovanych politikov meniaciych zakony pre toho kto zaplati. Doprajem vam poctivej odmeny toho comu ste tak vydatne sluzili cely cas: "smrti". Osudu sa utiect neda tak ako vlastnym spomienkam. Vy viete co ste spravili a vzdy to budete vediet. Nemenil by som s vami co vas caka je vela vela bolesti a dusevneho utrpenia.


Buzek . xunexiki8   |   ip:77.247.22   |   2012-11-05  (21:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Absolutne sa necudujem,ze z tohto webu odisiel Piko, Pandemoniu, Kučma a par dalsich... primitívi jednoducho nemožu existovat medzi inteligentami...
Co sa týka Lasicu je to naozaj had...ja by som s tak tupou ovcou ako je jeho proeuropska manželka nevydržal ani jednu minutu... a tá bezcharakternost že takto klame ludí sa nedá komentovat...
ale ved po 21.12.2012 sa rozhodne...uvidíme všetci že kto je kto....nastastie to bude uz za chvílu...tesime sa vsetci spolocne...

JS . boborufu   |   ip:78.98.98.   |   2012-11-05  (22:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
>Milan . nofocape63
Kto LASICU nepozná ,tomu hovorí z duše . Kto ho pozná , vie že je to slizký had a klamár, ktorý stále robí politiku , do každej vety zasúva svoje dzurindovské politické názory. Do slohu zabudol dodať koľko miliónov EUR mu táto jemu odporná demokracia vyniesla . Koľko vyniesla jeho nahlúplej manželke Magde , vďaka jej bývalému nabíjačovi , ktorý ju posunul do politiky.

Zaujimave, ja mam stale ten pocit, ze tato demokracia najviac vyniesla "otcovi vlasti Vladovi", jeho "konom" (Rezesovci, Poor, ...), "kralovi Ziliny Janovi", dalej kamaratom koloveho Roberta (sudruh major Siroky, atd).
Ze by sa s nimi Lasica mohol majetkovo zrovnavat? Hadam nie.JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2012-11-05  (23:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Poznám inteligentné žartujúceho Lasicu a Satinského z ich mladosti, mal som ich rad. Teraz vystúpenia pána Lasicu sú viac orientované na podporu SDKÚ. Tie príležitosti hrať a zabávať obyvateľstvo sa po roku 1989 vytratili.

Mali sme kvalitných hercov, humoristov, smiali sme sa. Títo ľudia sa vytratili s obrazoviek zábavných programov, inscenácii, filmov. Čo sa vlastne stalo s nimi po nežnej revolúcii? Kde sa podeli po nežnej revolúcii.?Nežná revolúcia im ublížila tak, ako bežným ľudom.

Ty čo sú orientovaný na nejakú politickú stranu, tak tým umožnia občas za nejaský honorár vystúpiť v TV v nejakom programe, ale to zaostáva, nemá to tu kvalitu čo malo v 70 až 80 rokoch.leblues . jobyfaby94   |   ip:178.41.10   |   2012-11-06  (00:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lasica to nenapisal, tento text som aj ja cital uz davno. to, ze sa ma dobre mu nezavidim, ani nevycitam. mam ho rad, ako herca, humoristu, zabavaca, ale ked otvori hubu v suvislosti s politikou, tak je to hnusna prodzurindovska propaganda, ako takmer u vsetkych nasich tzv. celebrit.
pametate si, ako chodil telecvoking? v tej dobe v skoro kazdej relacii venovali polovicu casu na tzv. politicku satiru vecsinou v prospech dzurindu. herci z telecvokingu, 7 sro, ktori propagovali SDKU teraz ktohovie preco robili na predvolebnej kampani SDKU.Som . hifonejy60   |   ip:87.197.22   |   2012-11-06  (05:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tesné pred koncom, každý ukáže svoju pravú tvár!


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.141.66   |   2012-11-06  (05:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  posrali si to v 90tych rokoch ked si nasi slavni disidenti
sadli do jednej lavice v parlamente s komunistami.pred
89tym jeden druheho osocovali a po rev.dobre,ze si neliezli
do zadku je mi z nich na rihanie


vierona . pawirevy15   |   ip:95.102.17   |   2012-11-06  (06:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mne sa nikdy nepacili-bavili sa o h...e v tvtaky bol ich humor po revoluci nastala u nich senilita a priatelia ktorí stalr digitalizuju na zlatom fonde ich vytvori o nicim -kde skutocna satira od jesenskeho ktora je aj v dnesnych casoch potrebna -lasica to nikdy nenapisal ani nepovedal dost dobre ho poznam-a magduska?je kapitola sama o sebe stvava hlupa a protislovenska!!!


vierona . pawirevy15   |   ip:95.102.17   |   2012-11-06  (06:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nech uz to napisal ktokolvek je to pravdive-
prepacte mi preklepy -


vierona . pawirevy15   |   ip:95.102.17   |   2012-11-06  (06:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a som bloknuta???admin


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2012-11-06  (07:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan Lasica.
Napísať článok na dôležite.sk je ľahké, ale musíte počítať tu s tým, že Vás kritika roznesie na kopytách. Viem to z vlastných skúsenosti. Toto tu nie je TV relácia, či NR SR, kde nemá prístup verejnosť. Tu beží vojna názorov v plnej paráde a otvorenosti. Tu musíte primať údery pod pás a taktiež občas aj údery pod pás rozdávať.

Tu sa opovážil prísť jedine Richard Sulik z SaS. Nik iný z politikov a keď, tak z nickom pseudonym . Tu dostane na frak každý. Ešte aj Nato či OSN bez milosti aj Dzurinda čo liezol zločincovi Bushovi do zadku či zločinnému NATO lezú do zadku všetci politici a média hlavného prúdu, keď SDKU a v ktorej strane najväčších vlastizradcov Slovenska je aj vaša manželka. To je moje presvedčenie pán Milan Lasica.svan . nigaseka27   |   ip:195.168.4   |   2012-11-06  (07:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je to už staré a nepísal to on,vyjadroval sa ktomu...kde by sa tento obrezaný nepriatel národa takto zmenil???


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2012-11-06  (07:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pán Milan Lasica
Vite, že sa chystajú protesty občanov (17.novembra 2012) proti podvodu z rokov osemdesiatych, na ktorom v režií komunistov ste sa zúčastnili aj Vy herci národného divadla o ktorom som napísal v článku na doležite.sk

Dohoda o páde socializmu
http://dolezite.sk/DOHODA_o_pade_socializmu_55.html

možná scenár bude takýto, ale bude sa opakovať každý 17 november v nasledujúce roky až do víťazného ťaženia nespokojného obyvateľstva Slovenska !!!

Štrajky, protesty pred Generálnou prokuratúrou, protesty proti Gorile a ďalšie aktivity chudobných, diskriminovaných, postihnutých a státisícov občanov vytesnených nevedú k žiadnej zmene. Burcovanie občanov k tomu aby 17. novembra opäť vyšli do ulíc bude mať ten istý efekt ako pri „Sviečkovej manifestácii“, kde sa občania nechali v chladnom počasí popolievať a rozohnať brachiálnou mocou, ktorá z vykúrených izieb hotela Carlton v obsadení Gejza Šlapka, M. Válek, A. Lorenc, Hruškovič, Janák a ďalší sa uchechtávali nad naivitou ľudí, ktorí sa nechali vyprovokovať Františkom Mikloškom a Jáno m Čarnogurským k protestu a sami sa preventívne nechali vraj internovať, aby nedajbože nenachladli ako ich naivné ovce.
„17. novembra 2012“ nebude celonárodný protest, pretože falošný odpor na ulici nevedie k zmene režimu tak, ako to pripravil „Neoliberálny západ v roku 1989“. Len sa zopakuje situácia zo sviečkovej manifestácie, pričom nebude potrebné použiť striekačky Hasičského zboru, no obsadenie chechtajúcich sa gaunerov sledujúcich naivistov bude tou zmenou, keď z viacerých bytov v okolí námestia SNP, z Ďurkovského bytu to môžu byť autentický František Mikloško a Ján Čarnogurský, z ministerstva kultúry Kaliňák, Glváč, Fico, Široký…, z ďalších ešte žijúci Gejza Šlapka (zať Viliam Maroš spoluprivati zátor národného majetku s Vajdom v majetkovom holdingu) a aj Alojz Lorenc so svojimi Penťákmi, veď ešte žije a ako?


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2012-11-06  (07:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pán Milan Lasica
Moja vízia je takáto aj keď viem, že zatiaľ je to len utopia.
17 november 2012
Vy mladí ľudia nebojte sa prísť protestovať 17 novembra 2012 do ulíc a žiadať okamžitý odchod bývalých komunistov a ŠTBákov či konfidentov ŠTB z verejnej a štátnej správy, justícii, polícii, úradu prezidenta SR, vlády, NR SR a skonfiškovať im osobný majetok, ktorý nadobudli komunistickým mafiánstvom po roku 1989!!!


Čítajte viac: http://dolezite.sk/doc.php?hash=132c8bafb50fe78f8eadfe219e293b68&;save=Preview+%C4%8Dl%C3%A1nku#ixzz2
BQDz9xHU

Keď neprídu tento rok občania protestovať 17 novembra 2012, tak prídu nasledujúce roky. Som o tom som presvedčený.


Na Slovensku žije ešte mnoho obyvateľov, ktorí nemajú vedomosti o nežnej revolúcii 1989 a tak je potrebné na internete o tom písať, keď mienkotvorné média hlavného prúdu, hlavne súkromné o tom mlčia a vo verejnoprávnej RTVS sa opovážia o týchto veciach a dianí vo svete hovoriť opatrne len zopár jedincov, ktorých si vážim a ctím aj napriek tomu, že RTVS je politický ovládaná za koncesionárske poplatky obyvateľstva Slovenska.


O dohode medzi KGB a CIA písal už Miroslav Dolejší vo svojej analýze o 17 novembri


http://www.analyza.wz.cz/


HRDINA TŘETÍHO ODBOJE o sametovom podvode.

Dne 26. června 2001 ve věku nedožitých sedmdesáti let
zemřel dlouholetý politický vězeň komunistického režimu
a autor Analýzy 17. listopadu, pan Miroslav Dolejší.

Čítaj viac:


http://casodej.cz/dolejsi.htm


HRDINA TŘETÍHO ODBOJE o sametovom podvode.

Dne 26. června 2001 ve věku nedožitých sedmdesáti let
zemřel dlouholetý politický vězeň komunistického režimu
a autor Analýzy 17. listopadu, pan Miroslav Dolejší.

Čítaj viac:


http://casodej.cz/dolejsi.htm


http://casodej.cz/analyza17.htm
Signatár Charty 77, účastník sviečkovej demonštrácie v roku 1988, býv. redaktor Necenzurovaných novín a občiansky aktivista Vladimír Pavlík, ako jeden z mála na Slovensku pomenoval veci pravým menom a na plné ústa zakričal, že Cisár je nahý!

http://www.szcpv.org/11/gpus.htmlAj v Všeobecnej deklarácii ľudských práv sa píše, citujem ČLANOK 21

Každý má právo zúčastniť sa vlády svojej krajiny priamo alebo prostredníctvom slobodne volených zástupcov.

Každý má právo na rovnaký prístup k verejným službám vo svojej krajine.


Základom vládnej moci nech je vôľa ľudu.


Táto vôľa má byť vyjadrená pravidelne konanými a správne uskutočňovanými voľbami, na základe všeobecného a rovnakého hlasovacieho práva tajným hlasovaním alebo iným rovnocenným postupom, zabezpečujúcim slobodu hlasovania.Pluralitné strany tvorene aj z bývalých komunistov sklamali mňa a mnohých obyvateľov Slovenska a tak mám, mame pravo žiadať zmenu vytvorením občianskej novely volebného zákona schváleného v referende občanmi Slovenska.Kedže ja aj mnoho občanov Slovenska sme prestali dôverovať počas 23 rokov pluralitným stranám v ktorých sú aj bývalý komunisti či aj ľudia evidovaný v zväzkoch ŠTB, tak máme právo na demokratickú zmenu kultivovaným slušným spôsobom:Zástupcov ľudu v NR SR by nemali tvoriť stranícky lídri miest okresov, krajov,

ale

jednotlivý aktívny občan obce, mesta, kraja, ktorých poznáme a taktiež aj s pravom voličov v určenom mieste, ktorí sme im dali mandát nás zastupovať v NR SR v slobodných voľbách, právom ich aj kedykoľvek odvolať.


Na pluralitné strany sa môžeme po 23 ročnej skúsenosti a poznaní ako to bolo v rokoch 1988 až 1992 či neskôr do dnes sa môžeme na nich na pluralitné strany navždy ..........! ! !


Pokiaľ ide o vládu, jej členovia by sa vyberali na základe rozsiahlych odborných pohovorov, ktoré by vykonávala komisia zložená z najlepších odborníkov, napríklad profesorov, univerzitných učiteľov alebo vedeckých pracovníkov. Zodpovedali by sa však samotným občanom, ktorí by v prípade nesúhlasu s ich rozhodnutiami mohli na základe zozbierania určitého množstva podpisov iniciovať ich odvolanie.


Taktiež je potrebné prijať občiansku novelu zákona o nadobúdaní prvotného kapitálu na podmokanie od roka 1990 a vlastizradu Slovenska trestať u kohokoľvek bez súcitu doživotným väzením.


Vlastizrada je nepremlčateľná. To nech si bývalý komunisti a ŠTBáci pamätajú pokiaľ budú žiť.


Stručne.

Smer, HZDS, SNS, SMK, odovzdali byrokratom Bruselu v službách Petrochemického a Farmaceutického Kartelu do 80 vládnych kompetencii Lisabonskou zmluvou bez referenda a hlavne bez súhlasu obyvateľstva v referende čim podľa môjho presvedčenia zbavili obyvateľstvo SR právnej suverenity aj ktorú koľ vek vládu, ktorá príde po Smer a bude musieť plniť vládne príkazy z Bruselu (Európskej komisie). Podľa môjho presvedčenia došlo k trestnému činnú vlastizrady Slovenska týmto aktom. Takže Smer nás bude požičiavaní si z bank zadlžovať a aj s pravicou budú hľadať čo by sa ešte štátne mohlo odpredať ako je predaj poľnohospodárskej pôdy, lesov a zdrojov vody Slovenska.


...................................................... Čl.7 Ústavy SR

(1) Slovenská republika môže na základe slobodného rozhodnutia vstúpiť do štátneho zväzku s inými štátmi. O vstupe do štátneho zväzku s inými štátmi alebo o vystúpení z tohto zväzku sa rozhodne ústavným zákonom, ktorý sa potvrdí referendom.

Samostatnosť a sebestačnosť SR sme stratili už dávno, keď V. Mečiar pristúpil na aproximácii prevzatia právnych noriem a pravidiel západnej Európy, keď sme v referende hlasovali o vstupe SR do EU, keď Smer, HZDS, SNS, a SMK ratifikovali Lisabonskú zmluvu bez súhlasu verejnosti aj keď obyvateľstvo Slovenska malo pravo z Ústavy SR na referendum v tejto veci, keď Smer, SDKU, KDH, Most-Hid hlasovali o pristúpení SR k Zmluve o ESM (trvalom eurovale), keď obyvateľstvo Slovenska malo právo s Ústavy SR na referendum v tejto veci, keď SDKU, SMK, KDH a ANO predali strategické podniky SR a ked sa nám po tom všetkom vysmiali nakoniec zrušením trestnoprávnej imunity.Čítajte viac: http://dolezite.sk/Vyzva_vlade_casovo_neohranicene_trvanie_embarga_na_pred_93.html#ixzz2BQFGUoTK
Geminus . comedequ2   |   ip:80.250.25   |   2012-11-06  (08:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pred niekoľkými mesiacmi tu bol tiež jeden článok údajne od Lasicu a nakoniec vysvitlo, že to on napísať nemohol. Však už pri prvom čítaní mi to bolo podozrivé. Bohužiaľ si už neviem spomenúť na nadpis toho článku.


alfo . resabevu49   |   ip:195.49.19   |   2012-11-06  (08:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nepolemizujte uz ci to napisal lasica ci nie. to vobec nie je podstatne, hlavne ze to je dobre napisane, len par tupcov pre stromy nevidi les...


MH . kigikewe8   |   ip:213.81.22   |   2012-11-06  (09:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lasica to nepísal

Prominentné celebrity málokedy protestujú proti akémukoľvek režimu. Veď Lasica so Satinským za socializmu podpísali antichartu, a Lasicova manželka Magda Vašáryová sama vyhlásila, že antichartu nepodpísala len preto, lebo vtedy natáčala niekde mimo, a nevedeli sa k nej dostať. V prípade, že by sa k nej dostali podpísala by. Celebrity sa režimom prispôsobujú, lebo ich misa šošovice je vždy plná.
Chcem tým povedať to, že pravdu o režime sa zriedkakedy dozviete od prominentov, ktorí majú plné válovy. Pravda o režíme sa šíri zdola. Že autor “pamfletu” zneužil meno Milana Lasicu je smutné, neetické a svedčí o jeho nevyzretosti. Na druhej strane, množstvo myšlienok, ktoré v “pamflete” uviedol, je pravdivých.
O nemorálnosti tohto režimu svedčí aj to, že poslanec Beblavý, ktorý je platený z verejných peňazí, namiesto toho, aby riešil vážne problémy spoločnosti (čo je jeho primárna poslanecká úloha), obetuje daňovníkmi draho zaplatený čas svojho poslaneckého aparátu na “inkvizičné” vyšetrovanie anonymného autora.Jizek . kaqoboto77   |   ip:62.197.22   |   2012-11-06  (09:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pán Milan Lasica.

Súčasná satira v ktorej vystupujete je už úbohá a trápna, ktorou sa úmyselné vysmievate divákom, hlavne bežným a mladým ľudom. Stratili ste kredit zabávača, ešte keď ste bol mladý a keď Vás obyvateľstvo na Slovensku aj v Čechám, občania mali radi.

Kde sa podeli vaši kolegovia herci Pán Lasica po roku 1989? korí si nevydupali cez manželku ako Vy v strane SDKU, v diplomacii SDKÚ miesto na slnku vyvolených, ktorí sa ocitajú na cintoríne pluralizmu ako HZDS, SNS, SDĹ.

Sú v háji..!!!Dakon . vesahexu85   |   ip:195.28.75   |   2012-11-06  (09:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ukažkový plod záslužnej tvorivosti Milanka Lasicu:
,, To je tiež pekná kravina, že rodina je základ spoločnosti,ďakujem pekne za takú spoločnosť,ktorej základom je rodina"!To je vylev košer degeranta Milana Lasicu v platku Týždeň.Nečudujte sa mu ubožiakovi,lebo on a jeho pripálená žienka sú s košersforky.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2012-11-06  (09:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bez ohľadu na to, či to písal alebo nie ..... pán Lasica by už radšej moc nemal hovoriť. Vždy som si ho vážil ako komika, ale v poslednom období sú jeho niektoré názory a postoje už nie veľmi vtipné a dokonca by som povedal že až čudné.

Chcem si ho pamätať tak, za koho som ho mal v mladosti. Na jeho humore som vyrástol a za to mu ďakujem. Teraz je však mlčať skôr zlato ...


jan . pukikyri5   |   ip:87.197.18   |   2012-11-06  (16:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Asi Milan Lasica"?
Môj názor - nikdy nebol dobrým komikom, možno hercom. Jeho humor, ktorý sa nazýval vraj intelektuálny, chválili a chvália len chazari, oni to musia, majú to v talmude. Jeho otočka po 89 u mňa spôsobila, že keď ho na obrazovke niekde vidím,tak prepnem, no nielen jeho, ale celé VPN a z neho vzišlých politikov. Jeho názory na politiku sú smiešne, aj v tejto dobe / ak to on písal - čo pochybujem /, ak to písal, potom sa pýtam: "Zas nás chce o-d-r-b-a-ť?" Bola by to zvláštna otočka názorov a ak áno, kde mal doposiaľ rozum / a svedomie / a ktože by mu ho nalial resp. kto mu to prikázal? ....


Milan . nofocape63   |   ip:188.121.1   |   2012-11-06  (22:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  VOBEC NIE JE DOLEZITE,

ci clanok napisal mapisal Lasica alebo Hadica. Faktom je, ze je tu konecne prilezitost trochu rozobrat tohoto stareho krypto estebaka vratane jeho komunistickej herecky Magdy. Je nacase, aby sa slizky estebacky odpad co tah ana 80 tku konecne vypadol z verejneho zivota a prestal arogantne podporovat zlocinecke bandy ala SDKU a robit si z ludi po pritom posmech .

Uz zmizni GAUNER , mame ta dost !


bazooka . racebagi30   |   ip:78.99.171   |   2012-11-07  (00:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandebilium - keby si už konečne tak ty chcel vypadnúť z tohto fóra... Ty si ani srať do huby nemusíš, tie tvoje prízemné irónie sú vymínuskované skôr ako si ich stihnem prečítať.
Keby som mal ja takú "karmu" príspevkov ako ty, tak odhlásim internet...


Frodo . tobabewu41   |   ip:195.145.2   |   2012-11-07  (08:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lasica by mal byt prezident a to myslim vazne. :)JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2012-11-07  (10:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
From: Jozef Varga [mailto:wargas@extel.sk]
Sent: Wednesday, November 07, 2012 9:09 AM
To: 'generalny.manager@strana-smer.sk'
Cc: JUDr. Robert KALINAK; 'Jarjabek, Dusan (asistent)'; 'monika.flasikovabenova@europarl.europa.eu'; Subject: Integrovaný Globálny KapitalizmusDobrý dámy a pani.

Občanom strednej a východnej Európy Michal Gorbačov sľúbil zmenu a slovo dodržal. Po zmenách v rokoch 1985 až 1990 padla železná opona medzi socializmom a kapitalizmom. Pluralitné strany začali uskutočňovať reformy na západe aj východe Európy vedúce vraj k mierovému spolužití národov a lepšej budúcnosti ľudstva s trhovou súkromnou ekonomikou, ktorá v západnej Európe vo výsledkoch národných súkromných ekonomík predstihla štátnu sociálnu ekonomiku orientovanú na robotníkov a roľníkov vo východnom bloku pod správou ZSSR po rozdelení sveta mocnosťami, víťazmi II svetovej vojny.

Spustil sa privatizačný proces, prijala sa aproximácia noriem a predpisov západnej Európy, vstúpili sme do EU, politici nám v Európe ratifikovali Lisabonskú zmluvu bez súhlasu obyvateľstva Európy, neskôr Zmluvu o pristúpení k ESM a výsledky týchto procesov čiže


Integrovaného Globálneho Kapitalizmu


už dnes pozná ľudstvo celého sveta a tak politici nám hľadajú cestu na zastavenie úpadku globálneho kapitalizmu v celom svete.


A tak sa pýtam, skolabuje voľný trh so súkromným vlastníctvom ekonomiky (dnes globálny kapitalizmus) podobne, ako skolabovala štátna plánovaná ekonomika (štátny kapitalizmus pre robotníkov a roľníkov)???


DOHODA o páde socializmu.
http://dolezite.sk/DOHODA_o_pade_socializmu_55.html


17 november 2012
http://dolezite.sk/17_november_2012_176.html


Petr Cibulka - LUSTRACE StB
http://dolezite.sk/Petr_Cibulka_LUSTRACE_StB_1.html


Integrovaný Globálny KapitalizmusEkonóm SAV Peter Staněk:


Čaká nás prepúšťanie a sociálna kríza

Na zamestnanosť primárne nevplývajú zmeny v Zákonníku práce, ale hospodárska recesia, upozorňuje krátko po prijatí novely ekonóm Ekonomického ústavu Slovenskej akadémie vied Peter Staněk. Podľa neho sa máme na čo „tešiť“ – po súčasnej kríze spotreby nás čaká ešte silnejšia kríza nezamestnanosti, ktorá môže vyústiť do sociálnych nepokojov. V exkluzívnom rozhovore pre náš spravodajský portál Aktuality.sk ďalej hovorí napríklad o tom, že keby sa menej podplácalo, bolo by aj na platy učiteľov...

V auguste minulého roku ste v rozhovore pre náš portál Aktuality.sk povedali, že to, čo sme zažívali vtedy, nie je ešte kríza, ale že kríza nastane až v januári 2012. Dovoľte preto otázku: Ako ste spokojný so svojou predpoveďou – vyšla vám? Sme už naozaj v kríze toho pravého razenia?

Po dlhovej kríze sa začína naplno prejavovať kríza globálnej spotreby, presne podľa mojich predpokladov. Táto fáza krízy znamená, že sa všade vo veľkom prepúšťa, všetko sa mrazí a reálna úroveň väčšiny obyvateľstva klesá alebo stagnuje. Nie je to len domáci jav, je to vidieť napríklad aj na tom, že už aj Nemci začínajú siahať na svoje úspory. Takáto situácia znamená, že klesá spotreba vo všetkých typoch odvetví, väčšina podnikateľov sa dostane do stavu optimalizácie, vrátane optimalizácie počtu zamestnancov. Na rad pôjdu najskôr agentúrni a dočasní zamestnanci, a kmeňových si ponechajú a budú dúfať, že situácia sa o pol roka, o rok zlepší. Ale ona sa nezlepší, a tak začnú prepúšťať aj kmeňových zamestnancov. Kríza sa prejaví naplno, sme svedkami napríklad 30-percentnej nadprodukcie v automobilovom priemysle, a tak krízu globálnej spotreby vystrieda kríza nezamestnanosti a po nej príde sociálna kríza.

V tejto situácii prichádza k dôležitým zmenám, napríklad v oblasti Zákonníka práce. Konkrétne zmeny nastanú napríklad pri dohodároch. Je podľa vás reálne, že každý tretí dohodár dostane od zamestnávateľa riadnu pracovnú zmluvu, ako to očakáva vláda?

Pokiaľ budú hovoriť rôzne skupiny, že to prepúšťanie, ku ktorému bude ďalej dochádzať, je otázkou zmien v Zákonníku práce, tak to nebude pravda. Kľúčovým problémom je recesia a prebytok vo výrobe. Samozrejme sa popri tom zvezie aj prepúšťanie agentúrnych zamestnancov a podobne, ale kľúčový problém nie je v zaťažení odvodmi, ale v celkovej recesii. Problémom, ktorý sa týka dohodárov, je ten, že ak sa im príjem z dohody stal jediným príjmom a oni si neplatia rôzne odvody, napríklad aj na penzijné poistenie, tak z čoho im neskôr tie penzie budú vyplácané? A budú chcieť aspoň minimálnu sadzbu. A z čoho im tie penzie budú vyplácané, keď do systému nič nepriniesli? Smutným paradoxom je to, že sa môže stať, že tí, ktorí nepracovali, budú mať vyššie penzie ako tí, ktorí pracovali alebo pracovali na dohodu. Celkovo za zhoršeným postavením dohodárov nebudú zmeny v Zákonníku, ale tá celková recesia a kto tvrdí, že za to môže zákonník, klame. Dostávame sa do recesie, ktorej výsledkom bude menšia potreba práce, to je ten problém.

Hospodárstvo, vlastne celý HDP, v poslednom čase opäť držia nad vodou automobilky. Ako si vysvetľujete, že tento segment sa oklepal z krízy ako prvý? Zrejme nejde len o bezodný ázijský trh, keďže už aj Čína hlási prvé stagnačné príznaky... Alebo si myslíte, že je to len dočasné vyšvihnutie nahor? A ako budú na tom slovenské automobilky?

Prvá vec, ktorá by nás mala zaraziť, je, že šéfom Kie v Žiline sa stáva šéf stratégie z Hyundai. To znamená, že Hyundai sa chystá na strategickú zmenu. Ďalšia vec – Peugeot v Trnave zastavuje na tri týždne produkciu. Tretia vec – Volkswagen hovorí o výrobe elektromobilov. A čo je výhoda elektromobilov? Nenávratná dotácia 5 500 eur na predaný voz, a tá sa vyplatí z peňazí krajiny, kde sa automobil predá. A teraz si zoberte, že si tu Nemci, alebo hocikto iný, budú môcť nakúpiť takéto autá, odvezú si tieto ekologické autá domov a slovenský rozpočet bude zaťažený sumou 5 500 eur na každé jedno predané u nás. Samozrejme, bude sa vyrábať, zaznamená sa export, HDP bude 2 – 2,5 %, ale...

Stále si myslíte, že je reálna hyperinflácia na úrovni od 20 do 40 %? Kedy by takáto apokalypsa mohla nastať?

Problém nekrytých peňazí sa určite musí prejaviť skôr či neskôr aj v hyperinflácii. Inflácia nie je dôsledok ekonomického rozhodnutia, ale je to otázka politického rozhodnutia. Ide o tri veci. Prvá – otázne je, ako je viazaný európsky rozpočet na obdobie 2014 – 2020 na eurozónu. Druhá – žiadna krajina nechce dať do rozpočtu viac ako dostane, to znamená 1,2 % HDP. To znamená, že európsky rozpočet bude na úrovni 160 miliárd eur ročne. Tretia – to znamená, že to nebude stačiť na pokrytie potrieb, ktoré európsky rozpočet má. Ďalej to znamená, že nebudú peniaze na ďalších nových členov. Aby ste vyriešili rovnováhu medzi potrebami a zdrojmi, musíte sa rozhodnúť – buď domáce kofinancovanie, možno desať, pätnásť, niekde dvadsať, tridsať percent, revolving znamená, že časť prostriedkov budete musieť Európe vrátiť, nikto nevie v akom čase, niektoré do dvoch, do piatich rokov a podobne. A nebudú sa podporovať regionálne projekty, ale nadnárodné, ako napríklad Podunajská stratégia.

Možno trochu zjednodušená otázka, ale predsa: ktorá z vlád, ktorá zažila krízu, teda prvá Ficova, vláda Ivety Radičovej, alebo súčasný kabinet – podľa vás zápasí s krízou najlepšie? Kto prijíma najlepšie opatrenia?

Nechcem sa vyjadrovať na tému kvality vlád. Prvá vláda bola 4 roky, druhá rok a pol a tretia šesť mesiacov. Čiže už takto je to nezrovnateľné. Prvá Ficova vláda celkom úspešne zvládla prvé fázy krízy, podarilo sa jej vyhnúť nástrahám, ktoré stretli iné krajiny. Otázka je, či sa ďalším problémom dalo vyhnúť používaním nástrojov ako v rokoch 2006 až 2010, alebo neskôr nástrojmi prijatými v rokoch 2010 a 2011. Môj názor je, že nedalo, lebo kríza sa modifikovala. Začínala ako hypotekárna, potom banková, neskôr dlhová v Európskej únii, tá prešla do krízy spotreby a tu sa neodvážim hodnotiť činnosť vlád. Otázne je, či sa riešia príčiny krízy. Žijeme v čase obrovskej polarizácie, kedy 5 % ľudí vlastní 90 % svetového kapitálu. Tí obyčajní proste riešia svoju spotrebu úvermi a keď je tých úverov veľa, je jasné, že to raz muselo padnúť. Teórie rastu jednoducho nefungujú – teda že keď budem zvyšovať spotrebu, zvýši sa produkcia a zvýšia sa aj platy. No a ešte je tu rakovina spoločnosti – obrovská korupcia, obrovský rozmer daňových únikov, šedej či inej ekonomiky. O rozmere korupcie si môžeme spraviť úsudok aj podľa toho, že podľa analýz spoločnosti McKenzie a Gartner sa v Európe odhaduje na úroveň 320 až 350 miliárd eur. Preto sa hovorí o neudržateľnosti európskeho modelu. Odhad korupcie na Slovensku je na úrovni štyroch miliárd eur ročne. Ďalším problémom je presun head office spoločností zo Slovenska do daňových rajov. Česká ekonomika príde takto o sto miliárd korún ročne. Na Slovensku odhadujeme aj spolu s daňovými únikmi stratu troch miliárd eur ročne.

Ďalej tu máme optimalizáciu daňových nákladov,

operácie na hrane zákona. Nemecké firmy robia takéto operácie podľa nemeckých odhadov na úrovni 400 miliárd eur ročne. Nikto nič nerieši. K tomu máte šedú ekonomiku, ktorá sa odhaduje na bilióny eur ročne, ďalej máte čiernu ekonomiku, ďalšie miliardu, samozrejme bez daní, bez odvodov. Stále má právo niekto v Európe tvrdiť, že nie sú peniaze na riešenie problémov a že sa dajú riešiť len pomocou zvyšovania daní, škrtov sociálnych dávok a podobne? Rieši niekto na Slovensku napríklad, že verejné obstarávanie na úrovni 4 miliárd eur ročne prinesie záťaž navyše (korupcia) na rozpočet na úrovni miliardy eur ročne? A rieši tu niekto tieto veci? Aj keď máme novelu zákona o verejnom obstarávaní a pani podpredsedníčka úradu, ktorý ma na to dohliadať, odchádza, pretože jej došiel domov náboj? Nezabudnite, že ide o obrovské peniaze, kedy náklady na odstránenie nepohodlného človeka sú v porovnaní s tým zanedbateľné.

Zoberme si také Grécko.

Z Grécka odtieklo vyše 260 miliárd eur do zahraničia. Keby nemali korupciu, nepotrebovali by žiadne pôžičky. Áno, mali tam trinásty a štrnásty dôchodok pre ľudí v štátnej správe, skorý odchod do dôchodku, ale ide o omrvinky proti tomu, koľko korupčných peňazí bolo v obehu. Keby mala nemecká vláda k dispozícii úroky z kont 1 700 najbohatších ľudí, ktorí majú peniaze vo Švajčiarsku, ročne by z týchto úrokov mala k dispozícii 11 miliárd eur. Keby mala prístup k všetkým úsporám, ktoré sú uložené mimo zákony Nemecka, ten príjem by mohol byť na úrovni vyše 120 miliárd eur. Stále má niekto právo hovoriť, že nie sú peniaze na riešenie krízy? Politici o tom na úrovni Bruselu vedia, preto je zásadná otázka, prečo sa tieto peniaze nepoužijú na riešenie dlhovej krízy.

Aký je podľa vás hlavný motivátor toho nevšímania?

Veľmi jednoduchý. Zoberte si príklad jedného nemenovaného mediálneho magnáta. Politické elity sú závislé na jeho peniazoch, a tak mu vytvárajú priestor na zarábanie. On ovplyvňuje a zosadzuje vlády v demokratických krajinách. Trikrát hádajte, koho tým myslím. Jeho majetok je výrazne väčší ako majetok Georga Sorosa, presahuje 6 miliárd dolárov.
Ktoré z odvetví hospodárstva považujete s dnešnými informáciami za najohrozenejšie? Inak povedané, zamestnanci ktorého sektoru sa môžu najviac obávať o otrasy na pracovnom trhu?

Stavebníctvo. Po utlmení výstavby administratívnych priestorov či bytov stavebníctvo nemá priestor na rozvoj. Stavebníctvo možno prepustí 50 tisíc ľudí, výstavba diaľnic sa týka len troch štyroch firiem a tie malé a stredné firmy, ktoré by sa mohli zviesť na zatepľovaní budov, tak čakajú na spustenie tohto projektu, ktorý sa nerozbehol ani po troch rokoch. Jeho trvanie by pritom mohlo byť vyše 10 rokov, znižovali by sa náklady na prevádzku týchto budov a udržala by sa zamestnanosť.

Pred rokom ste radili občanom, aby na úspory nesiahali. V mnohých rodinách však napríklad vplyvom straty zamestnania sa tieto úspory vyparili. Máte v tejto situácii nejakú radu?

Čokoľvek dnes spravíte, je otázkou strát. Aj nákup zlatých tehál, ak by na to niekto mal, tak prináša straty. Osobne odporúčam sa pri uvažovaní, čo s financiami, nehýbať sa. Zotrvajte v pozícii, v ktorej ste. Akýkoľvek pohyb znamená zvýšenie rizika. V žiadnom prípade by som neinvestoval do sľubovaných výnosov akciových a kapitálových trhov. Všetko sú to len bubliny. Určite treba aj kvôli zvyšujúcej sa hrozbe nezamestnanosti myslieť na rezervu. Aj kvôli tomu, že zmrazené platy nie sú krátkodobá záležitosť. Ale to neznamená, že životné náklady nebudú rásť. V takomto prípade sa rezerva nestáva zdrojom príjmu na starobu, ale na prežitie. Zaujímavé je sledovať projekt bankovej únie. Európska centrálna banka bude rozhodovať o prežití bánk. Ale ak tieto banky skrachujú, tak náklady budú znášať jednotlivé krajiny, kde sa nachádzajú. A ak budú, a to budú, banky rozdelené na strategické a nestrategické, sporitelia by si mali svoje vklady uložiť do tých strategických. Ak si myslíte, že tento projekt má slúžiť na ochranu vyše 6-tisíc bánk v Európskej únii, tak ste na omyle. 8 finančných konglomerátov ovplyvňuje 80 % finančných trhov v EÚ. Ak zachraňujeme španielske banky, zachraňujeme v skutočnosti nemecké banky.

Ako vnímate fakt, že ani po zavedení fiškálnych modulov do registračných pokladní sa nedarí bojovať s daňovými únikmi? Pritom práve výber daní je priestorom, ktorý by mohol štát lepšie využiť na svoje príjmy...

Odpoveď je veľmi jednoduchá. Čoraz väčšie množstvo efektívnych subjektov odchádza do daňových rajov. Tí neefektívni ostanú tu. Pri daňovom zaťažení jedno percento nemôžete konkurovať ani s 21-percentnou sadzbou dane, ani s 19-percentnou. Keďže platí smernica únie proti dvojitému zdaneniu, ak ste už raz zdanení napríklad v daňovom raji, dodatočne už dane platiť nemôžete. Kým pred troma rokmi bolo asi tisíc takýchto subjektov zo Slovenska, dnes je to vyše 3 a pol tisíca. A pri únikoch desiatok miliárd je to samozrejme cítiť. Vždy je tu snaha firiem optimalizovať svoje daňové zaťaženie, vrátane možnosti odchodu do daňového raja. Ak by niekto v Únii chcel s tým bojovať, ako prvé by sa musela zmeniť legislatíva na Cypre, Bahamách a podobne. V roku 1995 prišla OECD so smernicou boja proti daňovým rajom. O sedem rokov neskôr túto smernicu analyzovala francúzska akadémia vied a zistila, že najväčším porušovateľom smernice proti úniku daní boli vlády národných štátov. A na ich čele stála vláda Veľkej Británie. O akej snahe o zamedzenie daňových únikov hovoríme? Nejde už len o snahu niektorých firiem, ide už o systémové prekážky v boji s týmto problémom.

Dokedy bude podľa vás Nemecko zachraňovať euro? Nie je eurozóna a aj celé euro už za zenitom?

Nemecko už dávno hovorí o zoštíhlení Európskej únie, sme svedkami rečí o dvojrýchlostnej Európe a podobne. Zatiaľ nebudú robiť nič, lebo ich na budúci rok čakajú voľby a táto téma by sa hneď stala predmetom predvolebného boja. Druhá vec je, že keď Nemci zaplatili daň za zjednotenie Nemecka, a tá bola 2 bilióny eur, nikto im z Európy nepomohol. Dnes preto vzniká logická otázka, prečo by oni mali sanovať iné krajiny. Odpoveď je jediná – pretože 40 % ich produkcie ide do krajín Európskej únie. Nemecko má trvalé prebytky produkcie, a preto vyhovovalo, keď ho umiestňovali na európsky trh. To, že sa tieto krajiny pri tom zadlžovali, bola druhá vec. V momente, kedy aj Nemci prijímajú úsporné opatrenia, možno očakávať, že časť tejto produkcie už nebudú vyvážať do krajín únie. Pred Nemcami vyvstáva otázka, kde nájdu nové odbyty a či domáca spotreba dokáže vykryť straty z exportu. Nové trhy budú problém, aj Čína, ktorá je obrovským trhom, má vlastné produkčné kapacity a firmy, ktoré budú chcieť tovar exportovať. India je inde, 70 % produkcie, ktoré sa tam vyrobia, sa tam aj spotrebuje. Arabské krajiny podporujú z 30 percent zisku používanie nových technológií, tretinu na odsoľovanie vody a tretinu využívajú na vnútornú infraštruktúru. Krajiny ako Nemecko, ale aj iné, budú mať obrovský problém, pretože už teraz odhady vianočných tržieb hovoria o dvadsaťpercentnom prepade a navyše vláda odporúča svojim občanom šetriť, šetriť, šetriť, a tak zvýšenie domácej spotreby je otázne.

Kde bude postavenie Slovenska v takto prerozdelenej, alebo inak povedané zoštíhlenej Európskej únii?

Mnohé nemecké kruhy berú kvôli previazanosti ekonomík Slovensko ako ďalší spolkový štát. Našťastie sa slovenskej elite nepodarilo spraviť také kroky, ktoré by vzbudili nedôveru voči Slovensku. Aj keď existujú isté výhrady napríklad voči pomalosti súdnych konaní a podobne. Zatiaľ je Slovensko brané ako súčasť toho nového jadra eurozóny. A ak nespravíme žiadnu chybu, mali by sme byť tak braní aj naďalej. Treba si uvedomiť ale jednu vec – Európa sa začína deliť na severnú a južnú. Jazýčkom na váhach sa stane stredná Európa. Tá má dobré vzťahy na východ, teda Rusko a Čínu, i na západ. Tým myslím vyspelé ekonomiky. V takom prípade nastáva otázka, či stredná Európa bude hovoriť jedným hlasom, alebo štyrmi rozdielnymi hlasmi. Je pravdepodobné, že takýto stav, kedy bude stred hrať kľúčovú rolu, nastane a bude dôležité, akým hlasom bude hovoriť. A je všeobecne známa previazanosť českého hospodárstva na nemeckú ekonomiku, rovnako tak aj slovenského. Zatiaľ máme na to, aby sme boli v lepšom klube, všetky predpoklady.

Predstavte si hypoteticky situáciu – máte disponibilných 10-tisíc eur. Kam s nimi dnes? Uložiť v banke, investovať do nehnuteľností? Čo najmenej stráca hodnotu?

Nech ich nechá tam, kde ich má. Treba sa však vrátiť k tomu, čo som už povedal, o delení na strategické a menej strategické banky. Strategické banky nenechajú padnúť. Tým som vám odpovedal, čo s tými peniazmi treba spraviť. Problémom Slovenska ale je, že Die Erste Bank i Reifeisen Bank sú chápané ako malé banky.

Zaujímavá diskusia prebiehala na Slovensku v súvislosti s otázkou, či majú alebo nemajú byť obchody v nedeľu zavreté. Stali sme sa svedkami rôznych argumentov – od sociálnych, podľa ktorých by mali mať ľudia viac času na spoločné, rodinné trávenie, až po ekonomické – obchod sa bál, že zákazník odíde do zahraničia a to by viedlo k strate pracovných miest pre predavačov. Boli to racionálne úvahy? Myslíte si, že by zatvorené obchody jeden deň v týždni ovplyvnili ekonomiku?

Pri tom zhone, ktorý zažívame, je nedeľa pre mnohých mála z chvíľ, kedy si môžu nakúpiť. Navyše myslieť si, ako niektorí politici na Slovensku, že zavrieme obchody a rodina bude tráviť čas spolu, je naivné. Navyše je tu otázka, či by obchod držal taký stav zamestnancov, ako má dnes. No ale ak by obchodníkom záležalo na tom, čo sa tu deje, stačí im zvýšiť podiel domácich výrobcov na svojich pultoch. Prispeli by tak nielen k vyššej zamestnanosti u svojich slovenských dodávateľov, a tým aj k vyššej kúpyschopnosti domáceho obyvateľstva. Načo by som si mal kupovať čínske sušené slivky, keď si môžem kúpiť slovenské a pritom ide o výrobok, ktorý bol typický pre Slovensko. Prečo sa ale na prácu pozerať len cez stereotypy 8 hodinových úväzkov? Čo keď niekomu vyhovuje pracovať len tri hodiny a viac chce byť s rodinou? Porovnáva sa produktivita práce medzi jednotlivými krajinami, no zoberte do úvahy, že v Európe sa pracuje aj o 200 hodín ročne menej ako v USA. Ale keby sa ľuďom, ktorým to vyhovuje, umožnilo pracovať napríklad tie tri hodiny a takto zamestnaný človek by chodil do práce spokojný, malo by to väčší vplyv na zamestnanosť ako úvahy o tom, čo by so zamestnanosťou spravili zavreté obchody jeden deň v týždni.

Irán hrozí zastavením dodávok ropy do Európy, rôzne ďalšie špekulácie prichádzajú aj z iných krajín. Ak by prišlo k vojne na Blízkom východe, plus k tomu súčasná kríza – čo by to všetko znamenalo pre životnú úroveň v Európe?

Takáto situácia, kedy by Irán zastavil prísun ropy a podobne, by vyhovovala všetkým tým, ktorí nebojovali s krízou, schovalo by sa všetko pod toto vysvetlenie. A mienka sa ovplyvní tak, že tam niektorý štát napochoduje a obnoví dodávky ropy do Európy... Ak je však konflikt s Iránom len súčasťou reťazca vojen, od Arabskej jari, cez Egypt, Afganistan, tak si treba položiť otázku, akú úlohu hrá dnes geopolitika. Geopolitika používa ekonomiku ako nástroj na dosiahnutie nových mocenských pozícií. A pokiaľ geopolitika, a všetky náznaky hovoria, že tomu tak je, rozohráva takúto hru, tak to, o čom hovoríte, bude prejavom nového prerozdelenia vplyvu na Zemi so všetkými dôsledkami. Zoberte si Irak. Myslíte si, že keby médiá a politici tak výdatne nepodkurovali pod nenávisťou, že by americká verejnosť tak podporovala vojenský zásah. Navyše následnú ekonomickú deštrukciu a chaos využili niektoré kruhy na ospravedlňovanie reštrikčných opatrení smerovaných ku kontrole spoločnosti. Takže tam vôbec nejde o to, aký tam je Ajatolláh a podobne, ide o nové prerozdelenie vplyvy na planéte Zem. To je aj odpoveď na otázku, prečo sú americké zbrojárske zásoby také obrovské, hoci zdanlivo nemajú nepriateľov. A na boj proti teroristom nepotrebujete také gigantické zbrojárske výdavky. Hlavne v čase, keď máte bezpilotné lietadlá a podobne, ako sa to robilo nedávno pri likvidácii príslušníkov Hizzballáhu. Nepotrebujete stovky miliárd dolárov.

Podľa analýzy Svetovej banky sa v priestore V4 najlepšie podniká na Slovensku. Čím to však je, že žiadne mohutný nával investorov neprichádza? Slabé štátne stimuly, alebo proste len recesia?

Logicky ani nemohol prísť, pretože v čase krízy všetci osekávajú náklady, rozvojové programy, firmám ide o prežitie. Nezabudnite napríklad na to, čo sa stalo v BMW, nemecká vláda nedovolila presun výroby do Čiech, pretože išlo aj o zamestnanosť v Nemecku. Ide o výmenný obchod, kedy štát bojujúci s nezamestnanosťou vyžaduje od firiem, aby prílišná redukcia miest neohrozila jeho chod.

Vláda chystá vyššie dane. Zvýšia sa ale skutočne príjmy do štátnej pokladne? Nebude to ďalšou brzdou v spotrebe, keď už teraz ľudia radšej kúpu menej potrebných vecí odkladajú? Čo všetko bude mať toto zvýšenie za následok?

Áno, štát môže podporovať spotrebu tým, že dá väčšie dôchodky, že zvýši platy. Ale na to nemá. A na korupciu peniaze sú? A na daňové úniky, na rozkrádanie? Stačil by len zlomok z peňazí, ktoré takto stratíte a dala by sa stimulovať spotreba. Môžete podporiť malé a stredné podniky, lebo tie tvoria až 80 percent zamestnanosti a máte stabilné sociálne prostredie. Zvýšenie daní je fiškálny krok, ktorý má zvýšiť príjem štátu, no pritom máte otvorené kanály, kade vás ďalšie príjmy unikajú.

Vláda opäť otvorila druhý pilier.

Vyjadrujú sa k tomu všetci, no s rôznymi odhadmi a odporúčaniami, komu je ten druhý pilier vlastne prospešný a kto by doň vstúpiť nemal. Sociálna poisťovňa hlási lepší výber poistného, no DSSky nechcú, napriek nižším odvodom do druhého piliera, o klientov prísť. Môžete dať jednoduchú hranicu, pre koho dvojpilierový systém je a pre koho už nie?


Aby ste mali zisk z druhého piliera, musíte mať príjem aspoň 900 eur a perspektívu, že ho budete mať aj ďalších tridsať rokov. Nesmiete byť chorý, nezamestnaný. Je to splniteľný predpoklad pre 1,2 milióna sporiteľov, ktorí sú v druhom pilieri? Sám pán exminister Kaník pri kreovaní druhého piliera očakával 200-tisíc sporiteľov z vyšších príjmových skupín. Ak si tu naozaj niekto myslí, že pri súčasných priemerných zárobkoch si našetrí na švajčiarsky dôchodok, tak je na omyle. Aj Svetová banka vyhlásila, že súkromný pilier nie je riešením dôchodkového zabezpečenia. Opakujem, nie je riešením, je len jedným z možných systémov, ktoré môžu zmierniť tlak. Keď však štát odkloní časť odvodov do druhého piliera, musí ho financovať dvadsať-tridsať rokov, pretože tí budúci dôchodcovia vám k nasledujúcemu roku nezomrú, aby ste ich nemuseli platiť. Pri priemernom poberaní dôchodku 11 rokov si vypočítajte koľko a v akom rozsahu musí štát vykrývať tento deficit. Teraz máme silné povojnové ročníky, ktoré pôjdu do dôchodku, tak si domyslite, s čím bude štát zápasiť. Keď príde nejaký politik s názorom, že štát bude garantovať len časť dôchodkov a ostatné budú mať penzisti z toho, či si nasporili, tak ten to musí mať v hlave pomotané. Ide o generácie ľudí, ktorí celý život pracovali, platili dane, odvody a zrazu sa môže stať, že dostanú zlomok z toho, na čo majú nárok. Aby sa nestalo to, že gangy dôchodcov budú prepadávať banky či DSS-ky. Sme v situácii, kedy sa časť mladých ľudí uberá cestou singles, časť navyše nie že by podporovala svojich rodičov, ale naďalej potrebuje ich pomoc.


Nezamestnanosť je na úrovni 13,44 percenta. Prekvapilo vás toto číslo v porovnaní s informáciami, ktoré ste mali pred rokom? Aké číslo „vypľuje“ Štatistický úrad za september 2013 – váš tip?


Porastie. Niekde na úroveň 14,5 percenta, možno 15 percent. Koľko to bude presne o rok nechcem odhadovať. Vzhľadom na predchádzajúce i súčasné prepúšťania nebudeme už hovoriť len o hladových dolinách niekde na východe. Zoberte si oblasť Senice a Myjavy. Pokiaľ odíde Delphi, v oblasti nemáte žiadneho veľkého zamestnávateľa. Armatúrka je preč, výroba pletiva v Brezovej končí, priemyselný park v Senici sa ani nerozbehol. Ostanú menší zamestnávatelia, ale tí problém v kraji nevyriešia. A budeme mať hladové doliny naprieč Slovenskom. A to je to riziko sociálnych nepokojov, aké momentálne vidíme napríklad v Grécku, Taliansku, Španielsku. A okamžite to posilní populistov, extrémistov a podobne a z toho mám pomaly väčšie obavy ako z ekonomického vývoja. Navyše sa žiadne nové miesta na Slovensku prakticky nevytvárajú. Navyše je dôležité porovnať, ako platené miesta zanikli a aké ťažko vzniknú. A ak budú vznikať miesta s platom 350 alebo 450 eur, tí ľudia si určite nebudú môcť vyskakovať, aj keď budú mať prácu.


Pred časom ste sa angažovali v projekte širokorozchodnej železničnej trati. Okolo toho je momentálne ticho. Má to zmysel v tomto stave, v akom sa nachádzame?

Ten projekt, dá sa povedať, spí. Ruská strana stále čaká na vyjadrenie Slovenska, Česká republika a Rakúsko sa k tomu vyjadrilo pozitívne, Maďarsko sa k tomu nevyjadrilo. Únia sa na jednej strane vyjadrila, že nepodporí ten projekt, ale na druhej strane sú tu významné podnikateľské skupiny, ktoré ho podporiť chcú. Ale musí byť k tomu jednoznačná medzivládna dohoda, pretože sa týka piatich krajín. Dá sa povedať, že je to vo fáze prípravných štúdií.

Slovensko zrejme čaká vlna štrajkov – začnú to asi učitelia. Sú očakávania na zvyšovanie platov adekvátne? Nemyslím ľudsky, to určite, ale vzhľadom na finančnú kondíciu Slovenska...


Opäť sa vrátim k otázke korupcie.


Keď máte korupciu v štáte v rozsahu 4 miliárd, dá sa pochopiť stanovisko pedagóga s príjmom 400 eur, ktorý má pocit krivdy. Ak tú korupčnú chobotnicu useknete aspoň z polovice, máte okamžite peniaze na učiteľov, zdravotníkov a podobne. Môže sa diskutovať o výške navýšenia, ale nemôžete tým ľuďom povedať, že absolútne žiadne navýšenie nepripadá do úvahy. Je ale eticko-morálnou povinnosťou elít, v tomto prípade politikov, aby sa o svojich občanov starala.


Veľmi zjednodušená otázka na záver: poraďte občanom nejaký liek na krízu. Ako by sa mali finančne správať?


Potrebujú si vytvoriť takú rezervu, ktorá by vykryla chod domácnosti na jeden rok. Treba oželieť všetko z toho, po čom túžime, no žiť bez toho sa dá a treba si zaobstarať dnes, pri dnešných cenách, všetko to, čo naozaj potrebujeme alebo budeme potrebovať. Nikdy vás nefascinovalo to, čo sa deje v spoločnosti? Že spoločnosť prestáva plniť svoje základné úlohy, že dochádza k extrémnym javom? Že sa vráža klin medzi mladých a starých rečami typu „Starí už dávno mali odísť na dôchodok a nechať miesto mladším“? Na druhej strane im zvýšime vek odchodu do dôchodku. Pracovných miest pritom niet. A niet ich ani pre absolventov. Napríklad v takom Španielsku nie je alarmujúca len celková nezamestnanosť, ale fakt, že 47 % absolventov univerzít nemá prácu ani 12 mesiacov po skončení školy. Nie je to teda nespokojná mládež, jav, ktorý rozdúchal Arabskú jar? Dnes Únia vyčleňuje osemdesiat miliárd eur na zamestnanie absolventov, len aby, preboha, tí absolventi nevyšli do ulíc robiť násilie. Nikomu nedochádza, že je tu plno náznakov kríz a politici toto neriešia? Sme svedkami totálnej krízy etiky a morálky a pritom morálka je alfou a omegou fungujúcej spoločnosti. Pritom dôležitosť morálky si uvedomujú aj liberáli, dokonca Hayek hovoril o nutnosti morálky, prečo o tom nehovoria napríklad naši liberáli?

Zdroj:
http://www.aktuality.sk/clanok/217137/ekonom-sav-peter-stanek-mame-sancu-na-postavenie-v-lepsom-euro
pskom-klube-nemcov-sme-si-este-nestihli-pohnevat/


Súvisiace správy
• Eurozóne hrozí, že ďalšie milióny ľudí prídu o prácu
• Najviac nezamestnaných žien je v Prešovskom a Košickom kraji
• Pri posudzovaní hmotnej núdze sa bude brať do úvahy aj zárobok z dohôd
• Počet nezamestnaných pod 400.000 tak skoro neklesne
• Na Slovensku príde o prácu 540 ľudí

Dlhová kríza

Viaceré európske štáty, ale aj USA majú vážne problémy so splácaním dlhov - hrozí zrútenie ekonomík a ich bankrot.
Ako prvá európska krajina, ktorá sa vďaka zadĺženosti dostala do mimoriadne veľkých problémov bolo Grécko. Postupne ho nasledovali Taliansko, Írsko a Portugalsko. Krajiny museli pristúpiť kú sporným opatreniam, aby zachránili, resp. ozdravili chorú ekonomiku. Napríklad v Grécku, ktoré je v tomto ... zobraziť viac smere v rámci eurozóny vo vôbec najhoršej situácii, sa to neobišlo bez demonštrácií a vážnych stretov s políciou. Dlhová kríza neobišla ani zámorie. Štátna kasa USA dosiahla dlhový strop. Zadĺženosť Spojených štátov predstavuje 14,3 bilióna dolárov. Podľa zverejnených informácií sú najväčšími veriteľmi Spojených štátov amerických Čína, Japonsko, krajiny Svetovej organizácie pre obchod s ropou (OPEC), Brazília a kartel karibských krajín (Bahamské ostrovy, Bermudy, Kajmanské ostrovy, Holandské Antily, Panama, Panenské ostrovy)...


Zdroj:
http://tema.aktuality.sk/dlhova-kriza/#


sherry . foxinowa45   |   ip:84.47.23.   |   2012-11-07  (11:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ve uz aj ja, vymetena sherry :DDD, som pochopila, ze to nemohol napisat lasica. Ale niekde, davnejsie, som uz citala tie vety.


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-11-07  (12:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  buzek.

"Absolutne sa necudujem,ze z tohto webu odisiel Piko, Pandemoniu, Kučma a par dalsich... primitívi jednoducho nemožu existovat medzi inteligentami..."

tak ti nieco prezradim. neviem ako to je s ostatnymi diskutujucimi, ale ja tu chodim a stale celkom rad.

ale k takymto clankom sa vyjadrujem len obcas, jednak preto, ze konkretne tento je fake a jednak preto, ze dolezite.sk je stranka povacsinou zabavna.

a tiez ma zvasty tych ultrarevolucionarov uz troska nudia...

ono to je jednoducha matika. cim viac vypisujes o svojich skutkoch, tym menej ich vykonas v skutocnosti.


Vrtk . vapoqysa27   |   ip:84.47.52.   |   2012-11-07  (13:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Lasica,ten človek bez empatie a socialného cítenia,ako to zvykol v rozhovoroch zdôrazňovať jeho komediansky partner Satinsky určite nie je autorom tohto článku.Lasica je chamtivec hľadajúci vo všetkom predovšetkým svoj prospech a preto verte mi ,že problémy spomínane v tomto pravdivom pohĺade na súčasnú spoločnosť sa Vašaryho a Lasicovej absolutne nedotýkajú.Boh ho ,ale potrestal ,veď predstavte si jeho život a starobu s tou prihluplou radodajnou Havlovskou madračkou.Nezavidím mu!Vrtk . vapoqysa27   |   ip:84.47.49.   |   2012-11-08  (14:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Pre Kliksena: Po prečaní jedneho blogu som nadobudol dojem ,že všetko a všade vo svete riadia komunisti.Do čerta to všade vladli?Keď sa nám tak ten Martinicky rozpísal a božím prstom poukazoval na smerackého king konga a ich domnele ,,zlodejiny" zabúdnuc pritom na brvná klientelizmu a zlodejin členov bieleho bociana na bratislavských radniciach.Doslova som sa pobavil,ke sa snažil vyzdvihnuť morálne kvality nebohého otca biskupa Baláža nech mu je zem slovenská ľahká.Práve toho čloeka ,ktorý sa priamo podieľal na rozkradaní národnych kultúrnych pamiatok,ako to bolo pri znamej to kauze ,,Klaňania troch kráľov.Čo sa však dá očakávať od človeka ako je Martinicky však tie jeho drísty sú vhodné akurat tak na SME-Tisko.


anon . tyreduri71   |   ip:95.105.13   |   2012-11-08  (17:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Poplakal si nový buržuj v texte. Už je asi málokto zvedavý na jeho buržujský ideový profil, slovač bojuje o prežitie a už ju nemá čím osloviť tento nový buržuj. Česi mojú po Voskovcovi a Verichovi, novú nastupujúcu generáciu jasnozrivých umelcov, napri. spisovateľ Michal Viewgh http://www.viewegh.cz/aktuality.phpV - filozof Václav Belohradský - http://www.tady.cz/hawkmoon/ , - J.Keller sociológ, prof. Koukolík atď. Po Karlovi Krylovi zas - Zyggy Horváth, Daniel Landa, J.Nohavica, ....
Na Slovensku len TMA takýchto tmárov.


stehoax . kimesehu15   |   ip:89.173.11   |   2015-01-06  (07:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tzv. Lasicov text - jedna sa o HOAX - loz sirenu intenrnetom - tu je original v cestine u verejnene na stranke cmelda v roku 2011 Tu je original textu v cestine spred 4 rokov http://cmelda.webnode.cz/news/realita-dneska/


stehoax . kimesehu15   |   ip:89.173.11   |   2015-01-06  (08:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ryba, jídlo žebráků, se stala lahůdkou. Kvalitní vodu z vodovodu, jsme vyměnili

za sladké přesycené břečky. Rohlíky se scvrkly o polovinu, kyselé mléko se nedá doma vyrobit, protože vznikne jedna smradlavá odporně zapáchající tekutina, kterou neudržíte v ústech.
Všechno, co bylo kdysi opravdu dobré, co mělo svou hodnotu-tradici, jsme vlastně vyměnili za šmejdy v drahém obalu.


Jsou i dobré věci. Jen je jich čím dál méně a je třeba je pořádně hledat. Hledat, přemýšlet, číst nečitelné návody a obsahy, které nemáme šanci vidět, pokud jsme si nepřibalili lupu.
Ulice se nám zaplnily obyvateli z Číny, Taiwanu či Vietnamu. Přes reklamy si nevidíme špičku nosu. Chodníky a přechody jsou plné stojících aut.


Žijeme v pomyslném blahobytu. Máme dva i tři telefony, internet, televizi, domácí kino, DVD, PC a stále nám něco chybí. Zákazy, příkazy, nařízení, poučení, kterým už člověk přestává rozumět a vyznat se v nich, je přímo nemožné. Kamery nás sledují na každém kroku.
Kdekoliv se hneme, jsme pod kontrolou. Všechno je evidované, zaznamenané a všechno pro naši "bezpečnost."

Každá zpráva, každá pošta, každý telefonát, každá platba, každý mail, každý, někdy velmi soukromý pohyb, je pod organizovaným dohledem. Kdykoliv se dá vybrat z archívu jako zbraň, která je připravená na okamžité použití proti nám. Zajímavé je, že i při takovémto špiclování dochází k trestným činům o jakých jsem neměl v minulosti ani potuchy. Drogy, přepady, násilí, vydírání, vraždy se staly běžným průvodním jevem této svobodné doby.
Zbavujeme se vlastní identity, protože souhlasíme se vším, co po nás různé instituce,

jako banky, mobilní operátoři a pod., požadují.


Můžeme vidět oči bezdomovce, který se určitě na ulici nenarodil. Můžeme vidět žebráky, kterým trčí nohy z kontejneru,aby se natáhli za prázdnou láhví, či noblesní hotely pro psy

i s vlastní www stránkou, lékařem a kadeřníkem. Můžeme sledovat složité operace svých psích miláčků přímo na internetu. A pokud se nám náhodou náš drahý psík ztratí, okamžitě

se o něj postarají v útulku i s lékařskou pomocí. Když se však ocitne na ulici člověk, nezakopne o něj ani pes. Stáváme se číslem daňového úřadu či sociální pojišťovny.


Kde se poděly hodnoty, kde je vlastní podstata člověčenstva? Kde je něco víc, než jen strohé konstatování? Hrůza, co se tu událo za těch dvacet roků. Vytratila se láska, porozumění, lidskost, tolerance, teplo rukou, sklon před šedinami.
Neznáme souseda, nevíme jaký plat má vlastní žena či muž. Nesmíme dát na zadek vlastnímu dítěti,pokud nechceme mít problém s úřady. Sledujeme stupidní, nehodnotné televizní stanice, kde seriály bez konce nahrazují kulturní vyžití určité skupině nevědomých

a možná

i nevidomých lidí. Ale co ta druhá polovina? Nemá šanci fungovat důstojně, bez toho,

aby jí byly podsouvané podobné stupidnosti?


Pokud je toho málo, můžeme shlédnout Superstar a tam nás pošlou veřejně do řiti

i s posměšným komentářem. Nádhera a díky, za ten kulturní a hodnotný zážitek, který nám

za laciný peníz podsouvají jako duševním mrzákům, některé televize.
Kupujeme cigarety, které nám zakázali kouřit tam, kde se kouřit vždy mohly. Okrádají nás jako malé děti na písečku a z každé prodané krabičky nám jednu-dvě vytáhnou už před prodejem.
K lékaři chodíme s platební kartou, či s peněženkou v ruce, bavíme se jako roboti, když jeden vypráví o životě a druhý hledí do počítače.
Formulky, nacvičené fráze, které nemají s našim skutečným lidským nitrem a přesvědčením nic společného. Letáky, kterými jsou ucpané schránky našich domovů, nás lákají do obchodů. Dobře nás neprosí, abychom nakoupili právě u nich. Když jsme však zaplatili, "u nich", nestačíme se divit, jak musíme kmitat a házet svůj nákup do tašky. Hned je jasné kdo je tu pánem a kde jejich zdvořilost skončila.


Můžeme říkat svůj názor. Svobodně, demokraticky se /občas/ vyjádřit. No, k čemu to je, když nám to není stejně nic platné.
Žijeme v neustálém stresu a napětí. Nikdo z nás si není jistý zítřkem. Nejsem sám, komu to všechno už začalo vadit.


Někde se stala chyba-velká chyba, které náprava bude trvat dlouho. Onemocněl nám svět

a my, ve snaze uplatnit se, jsme onemocněli s ním! Socializmus nebyl dobrý, ale takováto demokracie, není o nic lepší.
Možná až nástup duševních chorob, depresí, sebevražd, nastartuje proces třídění, který nás položí na kolena, když to už přestaneme zvládat. A co dál?


Mám dost svobody tohoto typu, svobody, která se svobodou nemá nic společného. Svobody, kterou si nedokážeme užívat, protože je víc proti nám, než pro nás. Je tak okleštěná zákony a zároveň otevřená nepravosti, zločinu, podvodům, že její existence mi připadá jako aura. Kdesi je, ale nevidím ji. Je mimo mně.


No a závěrem? Nechybí mi už reklama, která mě v té západní civilizaci tak okouzlila. Nechybí mi ani západ ,o kterého ideách jsem tolik toužil ,

chybí mi jen jedno:
chci ještě potkat člověka-přítele. Chci se ráno probudit a celým srdcem se těšit novému dni. Chci mít kolem sebe upřímné lidi, jak tomu bylo dříve. Chci potkat kamaráda, kterého první otázka nebude směřovat k materiálním věcem, ale bez falše mě poplácá po zádech:
Jak se máš? Jak žiješ? Zajdeme si sednout.? Kamaráda, kterého v polovině debaty nevyruší zvonění mobilu a bude muset odejít. "Víš,tento telefonát byl tak důležitý, že pokud bych ho nevzal, mohlo by mě to stát práci."


Ne! Věřím, že ne! Ale ovládl nás strach a v tom strachu žijeme svoje každodenní životy. To je fakt a skutečná realita tohoto novodobého, pokaženého světa.
Nemluvím o listopadu, ten přijít musel, ale o tom, co všechno sem s listopadem vkĺouzlo. Dalšího pokusu, který přijde, když se to celé nebude dát udržet, se chvála Bohu nedožiju.
Dokdy bude člověk hledat své místo?
Neposílej 10x, raději 10x přečti !!!Více zde: http://cmelda.webnode.cz/news/realita-dneska/
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: http://www.webnode.cz


stehoax . kimesehu15   |   ip:89.173.11   |   2015-01-06  (08:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MILAN LASICA TO NENAPISAL. JE TAM ORIGINAL V CESTINE Z FEBRUARA 2011. DOLEZITE.SK NA SVOJICH STRANKACH PREJAVUJE SVOJU "VYSOKU" "UROVEN" "INFORMOVANIA". hnus


Caca . tabynaty32   |   ip:41.85.189   |   2016-06-03  (01:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň, Má pani a pán

Väčšina z tých, ktorí hovoria, že veritelia sú všetko zle som pripravený a vyhľadajte to bolo 2 roky. Navštívil som si úver reklamné miesto medzi obzvlášť závažný celosvetový a zažili obrovské dáma, s názvom LAETICIA TINHPON, ktorý pomáha každého človeka a iní tým, že úvery a poskytol mi úver vo výške 20.000 eur s veľmi nízkym záujmom na jeho strane alebo 3% na mojom výpožičnej lehoty a tam v 72 hodín po registrácii moja pôžička súbor a poistenie, mám peniaze na mojom účte bez protokolu. Potrebujete osobné úver, vaše banky odmietajú, aby vám poskytnúť pôžičku, máte zakázané bankovníctva a ďalšie kontaktné tá žena a budete spokojní, ale dávať pozor, aby sa vám nepáči na splácanie pôžičky. Tu je jeho email: poncia.credit@gmail.com

Ďakujem vám zaslať žiadosť o pôžičku mailom: poncia.credit@gmail.com

Hovoríte, Veru, veru veru a napriek tomu, pretože je všadeprítomný v mojom živote. To je môj pastier nebudem chcieť.

Zdieľať túto informácie, ktoré pomôžu náš brat našimi priateľmi a ďalšímidiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


štyri + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Nigel Farage: Rozbijte euro

Pane předsedo, jsme uprostřed hospodářské a stále více také humanitární krize,


Aké ľahké je kradnúť?

Děje říše velkomoravské, od počátku až do rozpadu ...

PRAVÁ TVÁR PROTESTOV GORILA

Američtí vojáci nacvičují invazi do Íránu s arabsk...

Olej z marihuany vyléčil rakovinu tříletému dítěti

Archív

Hlinové vystúpenie v parlamente

Čistý otras!!! Humus!!! Neuveriteľné!!! Že vraj politici nemajú nadriadených!!!


Ľ. Huďo -Decembrové udalosti vo svete

Sme na dobrej ceste, pán prezident Gašparovič

Maléry pána živnostníka

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.2983 s