17. Júl 2019
    
Momentky z, ehm, z EHMK2013 - Dolezite.sk

Momentky z, ehm, z EHMK2013


  2013-01-28  (09:02)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Momentky z, ehm, z EHMK2013

Megalomanské, trápne, provincionálne, predražené, populistické, amatérske. Tak nejako charakterizujú dianie okolo projektu Európskej únie – EHMK Košice 2013 jeho kritici. Preto im je dobré odpovedať protiútokom či už vo forme oficiálnych vyhlásení organizátorov, magistrátu, článkami v známych alebomenej známych médiách, platenými diskutérmi či úprimnými a zanietenými nadšencami.

Na úroveň novozavedenej kultúry sa treba pozerať pozitívne a zbytočne neupozorňovať napríklad na toto:

Výtlky na cestách nie sú výnimkou nikde. V Košiciach dostali cesty okrem výkyvov počasia výrazne zabrať zvýšeným pohybom ťažkých mechanizmov práve z dôvodu výstavby objektov EHMK2013. Neporušený  asfalt, kubíky betónu i častokrát až nebezpečne šmykľavá dlažba sa nachádzajú v „revitalizovaných“ parkoch, na cesty financie nezvýšili. Fotiť aj omnoho väčšie a hlbšie diery je možné hocikde v meste, od okrajových sídlisk až po epicentrum Košíc.

Prípadne na toto:

Špinavé a chátrajúce budovy tiež nie sú výnimkou v žiadnom meste Slovenska. Do obrazu EHMK takáto fotka nezapadá, ale ak to pôjde so šafárením magistrátu tak ako doteraz, takýchto zákutí bude stále viac.

Alebo hoci na toto:

Daň za psa mesto vyrubilo na 40€ za rok. Spravidla jej platiči extrementy po svojich psoch poctivo zbierajú a odhadzujú do určených nádob. Ale na ich odvoz sa občas zabúda. Bude toto realita zadĺžených Koších v blízkej budúcnosti?

Niekto môže namietať, ako tie fotky súvisia s Európskym hlavným mestom kultúry. Nuž, nepatrím k tým, ktorí za kultúru považujú len to, čo im nariadi strana, vláda, magistrát, či mocná EÚ. Kultúra v mojom ponímaní je oveľa širší pojem. Poďme sa však radšej pozrieť na projekty, ktoré sú oficiálnou súčasťou celého tohto cirkusu.

Najviac peňazí pochopiteľne ide na investičné projekty. Sú to sumy, ktoré nemôžu nechať chladným žiadneho zodpovedného človeka. Platíme ich my, platiť ich budú naše deti a možno aj ich deti. Krátkozrakosť typu „zaplatí to Únia“ je síce rozšírená, ale všetko nás napokon dobehne. Keď som sa pred časom začala zaujímať o podrobnosti okolo EHMK, na moje štyri oficiálne otázky som dostala dve (a pol) oficiálne odpovede. Predovšetkým ma zaujímal najväčší (cca 20 miliónov bez DPH) projektKULTURPARK. V uzavretej zmluve sa spomína termín dokončenia vrátane odovzdania najneskôr 31.12.2012. Keď bol termín už pri začiatku realizácie nespokojnými občanmi označený ako nereálny, dostalo sa im odpovede, že nie sú odborníci, v stavebníctve sa nevyznajú a všetko bude splnené tak, ako je dohodnuté. K dnešnému dňu nie je na stránke „transparentného“ mesta zverejnený žiadny dodatok k zmluve s generálnym dodávateľom. Na informačnej tabuli stavby je však už dátum dokončenia mierne modifikovaný.

Ukončenie výstavby: 31.12.2013. Rok sem, rok tam. Hlavne, že na Silvestra bude veselo. Čulý ruch je predzvesťou splnenia upraveného termínu.

Na rekonštrukcii sa evidentne pracuje.

Uvidíme, aké bude ďalšie tempo výstavby a čo prebehne skôr. Či slávnostne otvorenie kompletne dokončeného areálu, alebo pojednávanie krajského súdu z dôvodu žaloby za neposkytnutie informácií o podrobnostiach tejto stavby. Naozaj ťažko odhadnúť. Aj keď je ešte jedna okolnosť, ktorá našepkáva, že sa na stavbe bude intenzívne makať. Totiž v jej tesnej blízkosti, priam v okrajovej časti areálu vyrastá súkromný projekt s poetickým názvom Šafránová záhrada.

Sľubované budúce lukratívne bývanie v srdci mesta. Bezprostredne za novostavbou v pozadí rozostavané schátralé objekty projektu KULTURPARK. Ale po dokončení by mali byť okolie aj výhľad diametrálne odlišné. 

Patrilo by sa, aby majitelia týchto luxusných apartmánov prišli bývať do prostredia nezaťaženého zvýšeným hlukom, prašnosťou s nedokončenými prístupovými cestami.

Zdá sa to, alebo tieto dve rôzne investičné akcie dvoch rôznych investorov nie sú od seba oddelené?

Zanechajme Kulturpark a poďme sa pozrieť na inú, mediálne ešte možno známejšiu stavbu, ktorá má zaručiť, že Košice budú kultúrnou Mekkou Slovenska aj priľahlých gubernií. Preto aj zodpovedajúci svetový názov. KUNSTHALLE.

 Niekdajšia Mestská plaváreň, nepochybne architektonický skvost, sa prezlieka do novej podoby. 

Budova roky chátrala, teraz sa má vynoviť a účelov, na ktoré sa vraj bude môcť využívať, je veľa. Samozrejme, kultúra bude na prvom mieste. Teda predpokladajme, že aspoň prvých päť rokov. Taká je totiž podmienka, aby mesto nemuselo peniaze za celý projekt vrátiť. No a po piatich rokoch sa pôvodne na kultúru určené objekty môžu využívať hocijako.

Akoby bola už jedna časť stavby vynovená a dokončená. Alebo že by to nebola súčasť projektu?

Pekná, v celoštátnej architektonickej súťaži ocenená stavba v bezprostrednej blízkosti budúcej Kunsthalle je obývaná a to nie hocikým. Síce ide oficiálne o nebytový objekt, niekoľko nielen košických prominentovtam však aj s rodinami už býva. Z jednej strany Kunsthalle, z inej tiež pri príležitosti EHMK aj motorovými pílami, bagrami a cisternami s betónom zrevitalizovaný Mestský park. Stavba je súkromná a stojí na súkromnom pozemku, čo mne ako zástancovi menej štátu a slobody jednotlivca nedáva žiadnu príčinu na rozčuľovanie sa a odsudzovanie skutočného využitia jej priestorov.

Zaujímavý je však spôsob, ako sa pôvodne mestský pozemok dostal do súkromných rúk. „Pozemok susediaci s Mestským parkom získal v čase, keď bol primátorom terajší župan Zdenko Trebuľa. Spolu s inými mestskými nehnuteľnosťami bol založený v Prvej komunálnej banke, od nej ho D. Mach kúpil. Tak Košice riešili dlhy z éry Rudolfa Schustera.

Po zoznámení sa s tou skutočnosťou sa natíska otázka, ako asi bude mesto riešiť prípadné enormné zadlžovanie sa spôsobené aj projektom EHMK. Už teraz financie chýbajú. Ak sa „podarí“ porušiť niektoré podmienky, ktorých dodržanie vyžaduje únia a mesto bude musieť financie vrátiť, máme tu sekeru ešte väčšiu, ako nechal Schuster. Kto to zaplatí? Občania Košíc, celého Slovenska alebo sa budú dlhy riešiť zakladaním a neskorším odpredajom či dražbami mestského majetku súkromníkom? Aj toho majetku, ktorý sa teraz tak veľkolepo rekonštruuje a je v tesnej blízkosti súkromných objektov, za ktorými  stoja mená z vrcholových podnikateľských a politických kruhov?

Budúcnosť ukáže, ako to celé dopadne a naznačí, čo všetko a dokedy budú občania tolerovať politikom, ktorých si zvolili. A to nie len v Košiciach. Možno aj vďaka tomuto projektu pochopia, že je lepšie právomoci a prostriedky politikom zverené do ich rúk obmedzovať a nie naopak. Toto všeobecné poznanie by bolo najhodnotnejším a najužitočnejším prínosom ku skultúrneniu národa. Uvidíme.

http://www.menejstatu.sk/momentky-z-ehm-z-ehmk2013/


Jana Kováčová
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2013-01-28  (13:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bývam v Košiciach a môžem potvrdiť, že Košice si nezaslúžilí byť mestom kultúry. Bol to vyber psychopatov EU, ktorí ani nevedia, kde sú Košice a ako vyzerajú úboho Košice a ich verejne zdroje na kultúru v Košiciach po vyhlásení Košíc mestom kultúry v EU.colder . ropekuwi56   |   ip:85.248.10   |   2013-01-28  (15:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj ked som tiez Kosican, podla mna Kosice nedorastli na EHMK. Vsetko rozbabrane, s obcanmi sa pocas stavebnych prac necitlivo zaobchadzalo a aj bude nadalej a naozaj, tie cesty v KE su teraz hotova hroza - to som este nikdy a naozaj nikdy pocas celeho svojho zivota nezazil take diery na cestach ako su teraz. Niektore jamy su na sirku celeho auta!
Mesto na nas kasle.


Vrtk . vapoqysa27   |   ip:78.98.242   |   2013-01-28  (15:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Košice by boli OK,len niektorí obyvatelia sú na hlavu ako ten kverulant Varga.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (16:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=bhDB8vvYSiY

Kosice mesto :)


jozko . numuloka40   |   ip:89.173.14   |   2013-01-28  (17:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kosice su pekne mesto ..chodte do zadku frfloši...ked sa ti nepaci neporiadok...zober metlu a pozametaj...lenze vy to neurobite...ste take velke nafuknute arogantne mechy..ze vo svojej vlastnej pyche a spupnosti dokazete len kritizovat pracu inych...v domnienke ze vsetci su debili len vy ste ta posledna inteligencia a ta jedina spasa pre tento svet...ale opak je pravda..


Dragoman . lawareqi53   |   ip:178.40.24   |   2013-01-28  (17:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jozko
cele je to tu rozbabrane...rozostavame nedokoncene, revitalizacia parku na moyzeske dopadla horsie ako bol povodny park, mestsky park zatvoreny nedokonceny, v krasnej je kastiel rozrobeny a nedokonceny akurat stihli uirobit tie vymeniky a to je asi tak vsetko...este by som tu pridal fotky zeleznicnej stanice... tak ja ako turista ak by som mal prist do europskeho mesta kultury a by ma privitala takato zeleznicna stanica co je prvy kontakt s turistom tak rovno si kupujem spiatocny a odchadzam...bez pochyb mame pekne mesto ja som tiez kosican... ale toto je projekt na ktory sme nedorastli ani zdrojmi ani vsetkymi projektmi ktore sa zacali...jediny kto si nevidi daleko od nosa si tu asi ty...


peter . nanidihe23   |   ip:88.212.40   |   2013-01-28  (18:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Košice ako kazde ine mesto ma aj pekne ulice aj skarede. celkovo patria medzi najkrajsie mesto na Slovensku.

Hlavne Hlavna ulica a centrum mesta : http://www.keturist.sk/kosice/pamiatky/


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-01-28  (18:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A načo je dobré, to naj, naj, naj...?


John11146 . vexutefo87   |   ip:89.102.36   |   2013-01-28  (18:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ejha, a Slovensko zevraj chce kandidovat na Zimne Olympijske hry v 2022.
To aby Tatry zarastli lesom, lebo po tomuto podobne zvladnutom projekte zostane este vacsia sekera. *

Inac cela tato sarada je dobra len a len na zosmiesnenie aj tak uboheho predstierania znalostnej ekonomiky.

Prirodna katastrofa odhaluje katastrofu inu: ludsku zadubenost.
http://www.imdb.com/title/tt2498470/?ref_=fn_al_tt_1

(*) Aspon ostaneme v nemom uzase a povedomi Europy, a snazit sa zachranit 'dve sliepky' ala Maco Mliec.
Hlavu hore Slovaci, voda este len zacina stupat.Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (18:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PRAVDU POVEDAT SA NEBAT!!!

A MAT VLASTNY NAROD RAD TAK AKO SEBA!!!


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-01-28  (18:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vidíte,ako sa tí Rumuni pekne zmáhajú?...Slovensko sa zas raz predviedlo...trápnosť nad trápnosť.Ale však,všetko v rámci možností.Teraz sa isto zahraničný turisti o Slovensko pobijú.


John11146 . vexutefo87   |   ip:89.102.36   |   2013-01-28  (19:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A po predchadzajucej skusenosti by sa malo zapolenie v 2022 pre este mrazivejsie zazitky nazvat debt-olympics.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-01-28  (19:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A toto ma dostalo: http://menejstatu.sk/wp-content/uploads/2013/01/tabula_det.jpg načo nám kasárne, vojsko, načo? Ech, ech...


Jozef . tijegaxi19   |   ip:62.197.22   |   2013-01-28  (23:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vrtk . vapoqysa27
Politické stranícke pluralitné prasa Vrtk z HZDS, môžeš ma láskavo kultúrne poprosiť a bozkať v riť po európsky, integračne - DDD.chi6 . rudeqywe7   |   ip:132.205.1   |   2013-01-29  (01:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vsetky tie kritiky su legitimne, ci opravnene, je to jedna uboha a primitivna fraska, kultura vyuzivana zaostalymi slovenskymi politikmi na vlastne obohatenie sa, ci zneuzivana europskymi spekulantskymi politikmi na vlastnu propagaciu. EHMK je vlastne o hovne, je to nafuknuty balon, zbytocnost zabalena v pozlatku. Je zrkadlom ukazujucim v akom stave sa nasa kultura nachadza, nie vsak prostrednictvom vystupujucich ucinkujucich, ale tym, kolkych divakov dokaze na svoje trapne predstavenia nalakat. Ak by bolo mozne sa opytat ludi, ci chcu cesty bez jam, ci radsej ohnostroj, co by si vybrali?


ANONYM . gydyjaba85   |   ip:88.212.40   |   2013-01-29  (06:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ono aj okolie Kosic je naozaj krasne http://www.keturist.sk/

Clovek ma kde relaxovat...


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-01-29  (07:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Za Schustrovej ery sa riešilo...voda v KE, pešia zona/fontana../.... aaaaaa ... LunikIX ...Romovia za posledných ..dsať rokov celoštátne...????/prd do fujary/


Vrtk . vapoqysa27   |   ip:84.47.48.   |   2013-01-29  (07:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre jozef.Myslím,že po tom čo sú Košice EHMK a tvojom inteligentnom a mimoriadne kultúrnom príspevku by to tu bolo prekultivované.Ty si ta tienistá stránka ináč kultúrnych Košíc si skoro ako tá snímka z Lunika.


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2013-01-29  (08:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V EU je dostatok miest malých aj väčších, ktoré mohli byť pre rok 2013 vybrane ako mesto kultúry Európe. Košice aj keď som Košičan medzi nie určite nepatria. Bráško my žije s rodinou v Dolnom Kubine. Je to malé mesto, ale musím pochváliť kubinčanov, že im na svojom meste záleží. Ta starostlivosť obyvateľstva Dolného Kubína o svoje mesto spoločné s volenými predstaviteľmi mesta mi učarovala a rad sa tam vraciam. Znova opakujem, že Košice si nezaslúžilí byť mestom oceneným EU. Je tu bieda, chudoba a okrem centra Košíc všade neporiadok.

Za Šustrovej éry Šuster si napožičiaval peniaze od podnikateľov a peniaze im nikdy neboli vrátene. Vydrbal s nimi starý komunista, pretože sa chcel stať prezidentom.


Jozef . tijegaxi19   |   ip:62.197.22   |   2013-01-29  (08:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vrtk už som ti povedal, že si stranícky platený plesnivý hajzel na webe doležite sk.
Tiahni si do psej matere a neotravuj ty zbabelý pes a pokritec.


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2013-01-29  (10:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To že vyhlásili Košice za mesto kultúry je politický účelový projekt bastardnou diktatúry z EU. Spravujú Európu cukrom a bičom a ty politický stranícky debili si myslia, že občania regiónu Košíc a zotročeného bežného obyvateľstva Slovenska a hlavne východného Slovenska im skočia na špek - politický podraz voči bežnému obyvateľstvu po páde železnej opony. Je to všetko umelé. Statnou plánovanou ekonomikou sa lepšie budovala naša krajina než súkromnou integrovanou ekonomikou Európy a politické hyeny a bastardi pluralitných strán našej krajiny aj krajín Európy to dobre vedia, pretože len oni si užívajú život v blahobyte diktatúry a totality na rozdiel od bežných ľudi našej krajiny aj krajín Európy.

Po takom to spravovaní Európy budú mnohé krajiny Európy asi tak za 25 rokov vyzerať ako keby sa Európu prehrnula globálna svetová vojna.Pandemonium . darujete36   |   ip:212.37.64   |   2013-01-29  (11:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak si vyper zašťaté gate a choď protestovať s transparentom do ulíc. A nezabudni poslať otravný pamflet našim ústavným činiteľom a tiež do EÚ... :-DDDDDDDDDDDDD


Interbulo . nikobodo04   |   ip:88.212.36   |   2013-01-29  (15:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Varga, nevarguj na Košice, keď tu nebývaš! Kubín je pekný, neberiem, ale Košice sú vážne pekné mesto, Bratislava je iba odvarom. Netreba len nadávať, treba si všímať, ako postupne krásnie. Samozrejme sa všetko naraz nedá, treba trocha trpezlivosti a nie iba samé zlorečenie..Bol som v mestách po celej Európe a Košice sa vôbec nemusia hanbiť, to hovorím bez srandy! Len Slovač si večne do vlastného hniezda musí s..ť!! Nechápem!


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-01-29  (18:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mám obavy..interbulo... či spomínaný " mentorovateľ" dokáže ...


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-01-29  (19:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...pochopiť čosi o hrdosti, prezente, reprezentatívnosti či láske k rodnému....? Ale čo už máme hory máme doly máme ľudí a máme...oly !


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2013-01-29  (23:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Interbulo . nikobodo04
Narodil som sa v Košiciach a poznám detailne Košice. Precestoval som hodne miest v našej krajine aj v zahraničí. Viem len jedno, že Košice majú ďaleko za ocenením od politických elít diktatúry z EU, ktorá si týmto krokom chce získať dôveru obyvateľstva regiónu Košíc. Košice majú verejný dlh, ktorí im neumožni nikdy sa stať kultúrnym strediskom zakarpatského regiónu v EU. Je to len ďalší primitívny krok cukru a biča od papalášov totalitnej z EU k regiónu Košíc. Nič viac nič menej súdruhovia v našej krajine aj v EU. Po páde železnej opony tu nastúpila na trón nová diktatúra bielych skorumpovaných golierov, ktorí nevedia nič iné, než klamať obyvateľstvo krajín Európy, prekrúcať fakty s ovládnutím medi hlavného prúdu ma manipuláciu bežného obyvateľstva a napĺňať si svoje konta. Projekt EU je primitívna diktatúra stredoveku a dávnoveku vysácaných ľudí, ktorí diktatúru vydávajú za demokraciu..Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-01-29  (23:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Otravný dedo, nezabudni si pred spaním vymeniť pampersku a vyliať bažanta... :-DDD


Vrtk . vapoqysa27   |   ip:95.102.34   |   2013-01-30  (07:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Pre Varga:Počúvaj ty kverulant spôsobom ako tu sa tu exhibicionisticky pretrčáš a neznalosťou pravopisu sa približuješ k svojmu krajanovi Hlinovi a nedal by som za to deravý groš,že si Hlina sam.Ozaj naštudoval si už význam slova kverulant?Mimochodom všimni si koľkým ľuďom začínaš liezť na nervy ty pokrYtec!


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2013-02-01  (08:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Najšpinavší ľudia za komunizmu boli konfidenti ŠTB. Dnes sú to internetový platený odstreďovači čiže krtkovia kritikov diktatúry a totality klamom a korupciou prehnitých pluralitných parlamentných strán politických strán, ktorí majú strach diskutovať s občanmi v politických diskusných reláciách pred kamerami TV a tak sa legitímne pluralitné straníčky uchyľujú k mediálnej vojne medzi voličmi, občanmi štátu a politikmi tým,

že vysielajú platených hajzlov na weby internetu anonymov, odstreľovať rôznou formou kritikov nimi nastolenej diktatúry a totality ak nechcú cenzurovať internet za účelom čím dlhšie sa udržať pri moci.

Vrtko krtko si s pandemoniom pekný hajzlik smradľavý.Pandemonium . darujete36   |   ip:212.37.64   |   2013-02-01  (08:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobré ránko, starý košický močopud! Nože daj zrána ešte nejaký vtip... :-DDDDDDDDDDDDDD


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-02-01  (13:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milí *Jožko" pozrite sa na svoje "intermedzo" ... najšpinavšíí.. konfidennti... odstreľovači... krtkovia.. kritici.. hajzli .. smradľaví.. Tak skutočne dá sa tomu --v jednej vete...rozumieť že sa o čosi jedná ...mimo... no... akosi blízko "kondášom.. pastierom..týchto..." A viete počítať do jedenácť... do desať vie skoro každý..diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + štyri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ježiš je rómsky kráľ
EgbebleAugustn . liwawelu36:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Olej z marihuany vyléčil rakovinu tříletému d...
ValerieDesolaov . magoxuko57:   Dobrý deň, môj manžel trpel metastázami rakoviny pľúc v januári

Cirkev porušuje prikázania?
DARIO . wofugefu67:   

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Ján Pavol II. Aká je pravda?

Názor katolíckych tradicionalistov na Jána Pavla II. je veľmi neznámy, preto si je vhodné vypočuť aj ich názor


Ján Pavol II. Aká je pravda? Časť 2.

Příliš mnoho lidí v Evropě?!

USA: Biskup nariaďuje modlitbu k archanjelovi Michalovi

Kaddáfí mobilizuje 800 tisíc vojáků a členů milice

Ako dalej, Europa? Treba nám rasistov?

Archív

Pesticid od Monsanta infikuje rostliny nemocí podobnou AIDS

Výzkum provedený týmem rostlinných a živočišných vědců zjistil, že Monsantovská chemikálie glyfosát, která je hlavní složkou v jeho oblíbeném herbicidu Roundup, se zdá zodpovědná za infikování rostlin syndromem podobným AIDS, který ničí jejich imunitu, blokuje vstřebávání některých vitaminů a minerálních látek a nakonec je zahubí.


Počátek občanských nepokojů v USA?

Ale vážení Slováci, veď vy nemáte prezidenta!

Alternatíva priamej demokracie

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Proč pracujeme v mizerných podmínkách? Odpověď..


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.2658 s