20. September 2019
    
Môžme sa mať lepšie? - Dolezite.sk

Môžme sa mať lepšie?


  2011-10-27  (14:09)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Môžme sa mať lepšie?

 Možná Budúcnosť !

 

Hádam každý Slovák čaká ,že nám Európska únia pomôže k vyššej životnej úrovni. Neviem ,ale zatiaľ to vypadá skôr opačne. Čo keby sme zobrali rozum do hrsti a pomohli si sami. Teraz Vám načrtnem ako by sme mohli ovplyvniť blízku budúcnosť.

V roku 2012 sa vláda rozhodla Vybudovať  sieť čerpacích staníc po celom Slovensku. Teto čerpacie stanice by mali k dispozícii čerpadlo na naftu čerpadlo na benzín a dobíjacie stanice na elektromobily.

V areáli by sa nachádzala budova ktorá by bola predajňa veľkosťou ako LIDL a Mala by slovenský znak na logu. Jej názov by bol“ SK market“. Predával by sa v nej výlučne tovar Slovenskej výroby, ako aj zelenina ovocie z BIO produkcie  (domáce)Mlieko a mliečne výrobky bez pasterilizácie.

Výrobky by sa predávali z celého Slovenska na to by slúžil centrálny sklad. Do neho by nosili svoju produkciu malé a stredné Slovenské firmy za ceny ktoré by odzrkadľovali trhovú cenu veľkoobchodu. Tam by sa rozdelovali na jednotlivé prevádzky podľa dopytu cez internet. Na internete by bola ponuka skladu a vedúci predajní by si objednali iba to čo potrebujú. Sklad by vedel zadať dopyt pre pestovateľov a výrobcov, na čo by výrobcovia mohli adekvátne zareagovať. Pestovatelia  a výrobcovia by museli prispôsobiť svoju produkciu požiadavke na kvalitu.

Dodávanie potravín by zabezpečovali aj miestne pekárne a iné firmy. Dopyt po potravinách našej výroby by rozbehol poľnohospodárstvo. OUP by dával dotácie na vznik prvovýrobných  subjektov ako aj na ďalšie spracovanie potravín.

Ceny by boli postavené tak aby  rabat predajne bol iba 15%. To by zaručilo nízke ceny. Hypermarkety dnes majú na niektorých výrobkoch aj 300% a na väčšine 100%.Navyše by bolo určité množstvo potravín za cenu dopravy, keďže by ho vyprodukovali Farmy OUP.

Preto je cena potravín neadekvátne vysoká!

Slovenské potraviny pred rokom 1989 boli na veľmi vysokej úrovni. Je pravda balenie bolo hrozné ale výrobok bol zdravý a z pravých surovín plných minerálov a vitamínov.

 K tomu sa treba vrátiť!

 Sirup obsahoval cukor a nie sladidlá, Maslo bolo z mlieka a nie voda s tukom a tužidlom Mlieko keď zkyslo tak s neho bolo kyslé mlieko a teraz je to šialene horká vode podobná chémia. Údeniny obsahovali iba mäso a teraz sóju a arómy. V niektorých dokonca mäso ani vôbec nie je. Kurčatá  a ošípané neobsahovali rastové hormóny po ktorých človek trpí obezitou. A tak by sa dalo pokračovať do nekonečna.

Táto predajňa by podnikateľom dala jasne najavo že chce od nich zdravé potraviny a budú mať dlhodobo postarané o biznis.

Predpokladám, že ľudia po zistení, aký výborný tovar predáva táto predajňa  by si ju obľúbili a uprednostňovali by ju pred supermarketmi iných firiem. Pri tom by samozrejme aj natankovali

Štát by dával 50% dotáciu na Elektromobily. Keď že už by mal vybudovanú sieť nabíjacích staníc, bolo by to výhodné. Znížilo by to spotrebu ropy a tým aj Slovenský IMPORT. To je dôležitý krok k tomu aby sa krajina nezadlžovala. Elektrinu si vieme vyrobiť sami ale ropu nie.

50% dotácia na LED žiarovky do domácností. Každá domácnosť by mala nárok na 10 žiaroviek. To by okamžite znížilo spotrebu domácností o 50% Na čom by sa ušetrila elektrická energia ktorú je potrebné dodávať do nabíjacích staníc pre Elektromobily.

Tieto dotácie by sa vrátili behom troch rokov a potom by už pokračoval ich pozitívny dopad na spoločnosť ďalej.

Zabezpečenie jednej takej prevádzky  aj zo zriaďovacími nákladmi by bolo asi: 65 miliónov korún.

Na pokrytie takýchto nákladov by mohla vláda využiť  enviro fondy.

Alebo by sa vyčlenilo percento z dane ako to bolo na nepríspevkové organizácie. Mohlo by sa to volať percento na budovanie Slovenského Poľnohospodárstva.(neziskové organizácie)

Neskôr by sa tieto príspevky použili na vytvorenie Fariem OUP. Na ktorých by mali povinné pracovné hodiny nezamestnaní  vedení v evidencii OUP ako dlhodobo nezamestnaný. Ku korupcii by nedochádzalo, keďže celú úrodu by odovzdávali farmy bezplatne do skladu  SK- marketu. Na nákup osiva a pomôcok by OUP Farmy dostávali percento z dane.(už spomenuté skôr).

Štát by na tento účel znárodnil pôdu na ktorej už viac ako 3 roky nikto nehospodári. Väčšinou sa jedná o pôdu neznámych vlastníkov alebo o pôdu o ktorú nemá nikto záujem. Paradoxne jedna z najúrodnejších oblastí Slovenska východoslovenská nížina má polia zarastené dvojmetrovou burinou. Na týchto pozemkoch je možné urobiť aj skleníky na pestovanie  skorej zeleniny. Navŕtanie teplého prameňa na východe nie je nič ojedinelé. Vykurovanie skleníkov by teda bolo zdarma.

Je treba ale tieto pozemky najprv znárodniť.

Čo by stálo Slovensko takéto riešenie? Nič!

Aký prínos by to malo? Stabilne nízka cena potravín a systematické znižovanie dovozu, čiže aj štátneho dlhu!

Napísal a vymyslel: SANDO


Igor Garan Maťaško
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Gobseck . roneciqu8   |   ip:88.103.16   |   2011-10-27  (15:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Znárodnit, znárodnit, znárodnit - vám už fakt hrabe. Nechápete že všechno je jen důsledek používání nekrytejch penězí. Makáme jak ovce za virtuální hodnotu. Přistoupili jsme v negramotnosti na bankovní hru a teď nevíme jak ji ukončit. Buďto jim musíme vrátit jejich čísla, nebo je zrušit jinak to asi nepůjde. Na první asi většina nemá, tak zbejvá jen druhá varianta. Znárodněním a regulacema se chytnem do pasti ve který už jsme jednou byli, a taky se nám to nelíbilo. To už jste zapoměli?


sando . dexepady6   |   ip:85.237.22   |   2011-10-27  (15:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja hovorím že znárodniť ipa pôdu, ktorú nik neobrába. Na tom nič nie je. V iných štátoch to je vyriešené ani v jednom som nevidel neobrobené hektárové polia. A keby si čítal pozornejšie tak to má svoju pointu.Túto pôdu by obrábali nezamestnaní občania , ktorí už dostávajú zaplatené. Isto že tie polia ktoré niekto obrába by ti nikto nedal aby si tam nahnal lenivú bandu neprispôsobivých občanov. Navyše by im polovicu sociálnych dávok mohli dávať v stravných lístkoch do SK- marketu.


alfo . resabevu49   |   ip:195.146.1   |   2011-10-27  (15:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kiez by si z toho brali priklad aj zadubeni politici. lobing vsak nepusti


sando . dexepady6   |   ip:85.237.22   |   2011-10-27  (16:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A tu je bonus. Všetci štátny zamestnanci aj poslanci by dostávali prémie výlučne v stravných ltria peniaze. Koľko by sa podľa Vás ušetrilo? Ušetrené peniaze by sa dali použiť na dotovanie Elektromobilov.ístkoch do toho SK marketu.Nech sa uše


sando . dexepady6   |   ip:85.237.22   |   2011-10-27  (16:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prepáčte malo tam byť: Stravných lístkoch do SK-marketu. Koľko peňazí sa tým ušetrí? Dali by sa použiť na dotovanie elektromobilov.


Snipper . fejuvyta99   |   ip:90.176.58   |   2011-10-27  (16:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nic jiného, než úplná adresnost volebního systému, nepomůže:
Čím byl ve skutečnosti Listopad 1989? Dovršením Února 1948. Tehdy byl uloupen majetek za biliony, avšak „revoluční" (neústavní) cestou. Tak si to soudruzi a jejich „prognostičtí“ superagenti oposmluvně „zlegalizovali“ pomocí jednorázové, účelové a umělé „strany modrého ptáka“ a „oranžového levého padělku“ namísto bývalé ČSSD. „Lůze" rozdali kuponové knížky, vrátili zničený majetek několika přeživším restituentům (včetně ochočeného mouřenína Havla). Teď rafinovaně svádí všechno svinstvo střídavě na ekology, restituenty, pokrokáře, eurofily, finančníky, katolíky, (ne už na tajné spoluhráče z KSČM) a každý volič je jim dobrý v jejich absurdní opofrašce: „Každý chvilku krade pilku“. Ohánějí se"standardní parlamentní“ kleptokracií (superagenta a opravdu, ale opravdu vlastizrádce Pružinského, která je pro něj „opravdu tím nejlepším možným řešením“). Státy se prostě udržují těmi principy, na kterých vznikly (TGM). Proto projekt: "Právní stát" na Seaplanet: http://www.seaplanet.eu/index.php/souvislosti/organizace-spolenosti/324-pravni-stat-je-spoluvlastnictvi-oban-nikoliv-koist-politik dále „Demokracie jako náboženství“ Andrease Poppa na Seaplanet: http://www.seaplanet.eu/index.php/souvislosti/vzdlavani/330-andreas-popp-o-demokracii-novem-naboenstviPandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-10-27  (16:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Postavte sa konečne čelom k realite, pouvažujte logicky a zmierte sa už raz prevždy s faktom, že dobre už bolo.


sando . dexepady6   |   ip:85.237.22   |   2011-10-27  (16:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No ano ja ti verím politika nieje v poriadku, ale toto riešenie nie je až také neprijateľné ani pre dnešných politikov , či už v Čechách , alebo na Slovensku. Nikomu totiž neubližuje a potom keď by sa to rozbehlo to už bude ubližovať všetkým veľkým firmám. Ale je to riešenie , ktoré neodporuje žiadnej smernici EU. a pri tom všetky iné dotácie poľnohospodárstva sú zakázané iba určitý limit je dovolený. Problém je že to zlikvidovalo dve tretiny poľnohospodárstva u nás. A nikto nič iné nevymyslel.


sando . dexepady6   |   ip:85.237.22   |   2011-10-27  (16:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium Ja som s tým zmierený. Ale myslel som že sa podelím o nápady. Možmo to niekoho inšpiruje. Ale to som ešte nevedel koľko chýb v tom článku bude. Teraz si myslím že ,keď ho niekto vzdelaný prečíta tak si povie "to čo za debila" Sorry , ale je to môj prvý článok. Budem musieť popracovať na gramatickej úprave. Alebo aspoň si to prekontrolovať.


sharpiq . nuxaxiha30   |   ip:80.242.16   |   2011-10-27  (16:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hmm, zaujimave. Teda ty vravis, ze centralny sklad definuje cenu za ktoru bude robit vykup a na tu cenu hodi 15%. To znamena ze cele naklady na vyrobu, transport etc. prenasas napriklad na pekara, ze? Ako presvedcis pekara ze sa mu neoplati viac dovazat rovno na predajnu a dostat aj +15%? Vies si predstavit ake velke skladovacie priestory potrebujes na nieco take, ake obrovske chladnicky na ovocie a zeleninu by si potreboval? A tieto naklady (priestory, energie, vystavba, transport na pobocky, zamestnancov, kontrolorov, predajcov, atd.) chces pokryt z 15% marze? Mas vypracovanu nejaku studiu ktora to oznacuje aspon ako samo-seba-ufinancovany projekt?

Na druhej strane, myslis ze supermarkety tlacia cenu hore umelo? Predstav si ze by malo Tesco moznost znizit ceny o 50%, myslis ze by to nespravili a nevytlacili konkurenciu? Nevravim ze nemaju zisk, ale velka cast toho zisku ide IMHO prave na podporne funkcie ktore ty nevidis.


biblista . xebesewu88   |   ip:188.167.1   |   2011-10-27  (16:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hľadať spravodlivosť v nespravodlivom svete je utópia. Dnes ráno o štvrtej zažilo Slovensko druhú a definitívnu Mníchovskú pardon Bruselskú zradu. Bolo opäť zradené veľmocami Nemeckom, Francúzskom a Veľkou Britániou. Štvrtá ríša bola zriadená bez vojny, zradou cieľov EÚ, pre ktoré bola zriadená. Už sme v pasci, finančnom žalári európskych národov, z ktorého nás oslobodí až zásah Božieho Kráľovstva.


sando . dexepady6   |   ip:85.237.22   |   2011-10-27  (17:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prepáč ale ja som robil v takom hypermarkete a viem koľko s toho asi išlo na náklady a vydel som aj nákupné ceny. ale nie to som ti chcel povedeť. Celý tento projekt má taký svoj kolobeh. Ja som ho ale zle štylisticky napísal. Je to prevažne o tom , že nezamestnaní ľudia by pracovali v celom tomto projekte. Tí čo by mali vzdelanie , tak v obchode a tí čo by nemali tak ne farmách. Poberali by sociálku ako doteraz a k tomu by dostali príplatok podľa počtu hodín . A to by vyšlo z 15% rabatu. A nezabúdaj že by tam boli aj čerpadlá na palivo a s toho by bol tiež zisk a ďalej tovar vypestovaný na farmách OUP by sa predával za takú cenu ako od pestovateľov. Tam by vznikol zaujímavý cenový výnos.Pekárne by dodávali priamo do predajní. To by sa inak ani nedalo. lebo čerstvé pečivo musí byť. Tržbu by zaručovali stravné lístky platné iba v takomto obchode. Tak že na východe je povedzme 100tisíc nezamestnaných a dostane každý sociálku okolo 100 eur. Tak, že ak im polovicu dajú v lístkoch, tak iba s tohto opatrenia by bolo 50 miliónov eur, mesačnej tržby.


sando . dexepady6   |   ip:85.237.22   |   2011-10-27  (17:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Biblista. Pri všetkej úcte, nevieš mi povedať kedy príde Božie kráľovstvo, lebo to nikto nevie! Dovtedy si musíme snažiť pomôct sami!


sando . dexepady6   |   ip:85.237.22   |   2011-10-27  (17:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sharpiq. Už som vymyslel spôsob dopravy od výrobcov do veľkoskladu. Mohli by tovar prebrať v najbližšej predajni a auto čo bude dovážať tovar zo skladu ho vezme.


sando . dexepady6   |   ip:85.237.22   |   2011-10-27  (17:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veľké obchody ako si spomínal majú kartelové dohody. Robia garanciu najnižšej ceny iba preto , lebo tam tajú poznámku. "Ak nájdete taký istý tovar inde lacnejšie tak vám doplatíme. " Je to chytak taký istý tovar nemá nikto , lebo každý si objednáva u výrobcu trochu iný tovar. Napríklad poviem , v kečupe bude iné zloženie trebárs iná gramáž cukru a už to nieje ten istý výrobok. Chápete? preto si môžu dovoliť tú reklamu. Také navýšenia ceny majú že by si sa divil. Ten istý olivový olej predáva Tesco za 3,90 čo v Carrefoure predávajú za 1,80 eur. Už to by mohlo čosi napovedať. Ale najlepšie je to pri zelenine. Naša zelenina sa tu na trh dostane len ťažko. Je to preto , že tu vozia zeleninu, čo je určená na siláž na kŕmenie dobytka, lebo v západnej európe by to nikto nejedol. Cena takej zeleniny je často 15,- euro za tonu. To už doprava vyde drahšie. Niektoré produkty sú ale celkom dobré , ale tie sa kupujú väčšinou iba keď je výrazná nadprodukcia. A vtedy je aj cena dobrá. Inak to ani nevozia, lebo to nemá zmysel keď si na to nevedia hodiť 100%. A napadlo ťa už koľko stojí tá doprava? Napríklad zo španielska. Oni to kúpia a dajú na to 100% a aj tak to predajú.Tak koľko to muselo stáť tam? Určite málo. A tak to urobíme aj tu. A tu nieje treba dopravu 2tisíc kilometrov. Ďalej ja chcem iba zdravé produkty. nie také nahnité a pesticídmi prepchané jedlo. Teraz objavili v kečupoch jedy. A čo myslíš, že o tom nevedeli?


DamienKarras . guvinyta21   |   ip:85.248.76   |   2011-10-27  (18:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Využívanie níykopotenciálnej geotermálnej energie na ohrev skleníkov je reálne, ale táto technologia ma vysoké počiatočné náklady, no potom je to viacmenej zadarmo, záleží na výdatnosti zdroja. V tomto ti fandím. Rozmýšľal si prečo je najúrodnejšia pôda na východe zarastená? ......cígáni. celý tento nápad mal začať takto: Najskôr by sme deportovali našich cigánskych príživníkov niekam kde rozvinuté krajiny uskladňujú odpad z jadrovývh elektrárni (dosť možné, že by krajiny tretieho sveta povolili ich "uskladnenie" keď im navadí urán). No a potom by sa mohlo začať s realizáciou tvojho plánu. Fakt, veď sa zamysli, budeš rozdávať šetriace "ledky" niekomu čo má čierny odber?


Klopi . myhujehu81   |   ip:88.212.40   |   2011-10-27  (18:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ono to je o cene , hodnote moralke ,etike.. ale už je to dáááávno vymyslené ako sa mať dobre.../ min. 1500 rokov/ Dokonca sú spoločenstva ktoré dlhodobo existujú 100-150 rokov a viac a nie su zverejnené /Na každom kandelabri /hlavné princípy / Kibuci v Izraeli , Baťov systém vo Zlíne....Koncentrácia nekrytých peňazí vedie jemne povedané k politickým extrémom....Existencia trhového mechanizmu dosahuje svoje maximum v nemonopolizovaných spoločnostiach .Kde začínaju existovať monopolne tendencie trhový mechanizmus prestáva pôsobyť a začína .....ale to je už Machiaveli...


ANONYM . sipyrige36   |   ip:188.167.1   |   2011-10-27  (18:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sando, pri všetkej úcte k programu, ktorý tu opisuješ, je utópiou. Neviem koľko máš rokov, ale 23 rokov sa tu pred našimi očami demontuje priemyslovo potravinová samostatnosť Slovenska politickými renegátmi. Slovensko je len malou súčasťou celosvetového spiknutia. Príklad vývaja elektromobilou je jeho ukážkou: https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=gmail&attid=0.1&thid=13311784847c354e&mt=application/vnd.ms-powerpoint&url=https://mail.google.com/mail/?ui%3D2%26ik%3D1270da01a2%26view%3Datt%26th%3D13311784847c354e%26attid%3D0.1%26disp%3Dsafe%26realattid%3D59bbacc61c88dc11_0.1%26zw&sig=AHIEtbRr7oFu-efA43L9d8ysMYjf01rjyw

Iný príklad moci potravinových reťazcov, ktoré sú schopné predať aj 5x recyklované mlieko: http://www.hoax.cz/hoax/recyklovane-mleko/

sando, teraz si zober, že by si to chcel zmeniť. Voľby sú v marci 2012. Musel by si sa dostať na kandidátnu listinu, niektorej politickej straníckej mafie. Potom si predstav, kto by ťa volil, keď ťa nikto nepozná ? Ako by si sa prekrúžkovaním dostal na zvoliteľné miesto? Neviem či mám pokračovať, lebo už doteraz je to utópia, že by si to dokázal. Utópia je aj to, že by si presadil svoju myšlienku do programu strany, aby bola prijatá, a mohla sa realizovať, a ak aj áno kde by si zobral peniaze, keď Slovensko bolo predané do finančného otroctva ? Navyše nič nevieš o celosvetovom spiknutí s cieľom zaviesť korporátny fašistický NWO, v ktorom má Slovensko zmiznúť z politickej mapy sveta a má sa volať len "táto krajina" usudzujúc podľa toho, že naši koaliční politický predstavitelia Slovenska, nevedia už dnes prísť tejto krajine na meno.....

A čo sa týka tvojej otázky kedy príde Božie kráľovstvo, odpovedám že deň a hodinu nevie nikto. Ale jedno viem, že sa plnia všetky znamenia, ktoré predpovedal budúci vládca zeme Ježiš Kristus, ktoré si väčšina ľudí vôbec nevšímajú pre zámerne vytvorené chaotické pomery násilia a nespravodlivosti . Žijeme v dobe , ktorú Biblia nazýva "čas konca, s presne vymedzeným začiatkom aj koncom. Kulisy pre záverečnú scénu konca, sa stavajú pred našimi očami. Preto tvrdím, že je lepšie zpoznávať Boží plán záchrany ľudstva, ako vymýšľať utopistické plány. Nakoniec sa bude aj tak realizovať Boží plán záchrany ľudstva.Život pod Božou vládou, po odstránení súčasných vlád v Armagedone, bude oslobodením zo zotročenia a ľudia sa budú venovať práci, ktorá ich obšťastní. Po politikoch, ktorí vládli na našu škodu nezostane ani spomienka. Vtedy sa budeme mať lepšie, a na skoršie zlé časy si ani nespomenieme...


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-10-27  (18:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM...ako vždy jednotka z hviezdičkou:)...pekne vysvetlené.


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2011-10-27  (18:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Autor článku neurčil v nadpise aký rozsah /...môžme sa mať .../ verím že všetci , ale to je už v oblasti skôr utopistiskej.


sando . dexepady6   |   ip:85.237.22   |   2011-10-27  (19:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  S tými rómskymi občanmi by som to asi urobil inak. Na koľko je dokázané že jadrový odpad spôsobuje degeneratívne zmeny. A nikto nechce aby sa nám vrátili ako bumerang nejakí kyklopovia a potom by nás terorizovali ešte viac, ba čo potom by mali nárok na invalidný dôchodok. Ja by som im najradšej nedal ani sociálku. A toto práve rieši tento projekt. Oni totiž tvrdia že ich musíme živiť ,lebo im nedáme prácu. Ja tvrdím že keď OUP farmy vzniknú , každý dostane prácu. Bude okopávať políčko , len aby dostal sociálku. Lebo ten kto odmietne, tak nedostane nič. Možno by sa od začiatku musela o pokoj na poli postarať aj polícia , ale časom by si zvykli a po rokoch by im to ešte aj chýbalo. A ešte by za to dostávali aj stravné lístky do SK.marketu a čo je hlavné už by nemali čas na potulky a fetovanie.Jeden róm stojí štát oveľa viac ako jeden biely a to aj keď sú rovnako dlho nezamestnaný.


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2011-10-27  (19:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre lucifera : Prosím aký je študijny program na fakulte Vyhaňania diabla v Boloni Taliansko ???


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-10-27  (19:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klopi...neviem, neštudujem tam...ale metlou po zadku, to asi nebude.


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2011-10-27  (19:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To snaď nie ....Priatelia ... Romovia boli riešení ..Pravne---- sú slovenský... Etnickí ... sú naši ale prispôsobivosť je vždy a všade násilná . Ja som, sa najviac poriadku naučil na vojenskej základnej ..


zero . vaxipyke63   |   ip:212.80.64   |   2011-10-27  (20:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   V létě manželka objednala dovolenou v Šaštíně na Gazárce. Nebyl jsem na Slovensku 15 let a strašně jsem se těšil i na jídlo. Na skvělé ovoce a zeleninu (obvzlášť na aromatickou papriku),která se dřív prodávala kdekoli,na náměstích i u silnic. Byl jsem strašně zklamaný,tím že jsem nenarazil ani na jednoho prodejce. Pak jsem si vzpoměl na stupidní zákony o registračních pokladnách,tak asi proto se na to všichni vykašlali.
Tyhle autoritativní režimy (žijeme v diktatuře korporací),vždy odnaučily lidi dělat to co uměli nejlíp. Když jsem jezdil na Ukrajinu v r.1994,jejich kuchařské neumění bylo doslova šílené. Teď díky diskriminačním zákonům se o to samé pokoušejí na Slovensku.
U nás na Moravě to taky stojí za prd,na trzích je nabízena supermarketová zelenina,ale někde i ta dobrá - slovenská.hr . qocywibi08   |   ip:78.141.10   |   2011-10-27  (20:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sando

máš celkom dobrý nápad , ale či aj praktický ? Teda reálny !

A tam kde ty vidíš problém ( teda u neprispôsobivých nezamestnaných občanoch ) ja nevidím absolutne žiadny. A prečo nie ?

Pretože ak dáš či bielemu nezamestnanému alebo romovi nezamestnanému čestnú a dôstojnú protihodnotu ( peniaze ) za jeho vykonanú prácu ( napr: na spomenutých políčkach ), tak ti pracovať bude .!
A prečo to tak je ?

Pretože prostredníctvom ich vykonanej práce, budú mať k dispozícií viacej peňazí , ako keby mali len k dispozícií 62,50 eur + príspevok na bývanie , t.j. cca 116 eur.

Proste , jednoducho synchronne , zavedením taketo systému , vzniknú nové pracovné miesta , a ľudia sa sami ohlásia ( a aj samotný ,,neprispôsobivý občania" ) k vykonaniu práce.


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2011-10-27  (21:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Len kľudne : Detaily... nato som ..hau hau Exitovali VSŽ . existovali majitelia, existovala Sparta, ex istovali firmy v HU, D .. niektorí páni sú už mimo ... ale financie boli a sú .Tak im ich zoberme .... kedy sa budeme mať lepšie


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-27  (21:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hr..
neviem kde zijes,,a kolko mas kusenosti z dupkami..no nebol by som na tvojom mieste az taky optimysticky!!
ja viem co su cigani zac.
mam kamosku co robi v skole ucitelku a jej mama je riaditelkou..rozprava mi co su tie bagance zac!!
nemas sancu ich prevychovat..uz boli pokusy o asimilaciu kazdeho druhu..
Jedno prislovie hovori za vsetko: "neprivykol cigan orať"!!!

myslim,ze tu pracuje len tvoja naivna predstava ako by si to riesil,,lebo ti to pripada logicke a normalne..lebo ty si normalny!!
Lenze oni niesu"!!
Raz dva by si vytriezvel z toho.adam . cegawapa72   |   ip:95.102.25   |   2011-10-27  (22:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sando
mao c tung k tomu ešte dodával, že treba mať aj pravidelnú stolicu. veď si predstav, že toto všetko by ľudia mali, ale nemohli by sa vykadiť! mali by sa lepšie?


gofy . faqeselu1   |   ip:91.148.5.   |   2011-10-27  (22:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mne sa to paci.vedel by som si to predstavit a myslim ze by to bolo zrealizovatelne. keby..... to narod by sa musel prebudit chciet nieco zmenit.


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-27  (23:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gofi,,
naozaj nevidis dalej ako za svoju zahradku??
myslis,ze sa tvoje problemy moze tvoj sused??
hm??

co ti hovori slovo,,"globalizacia" zachytil si to uz niekedy??

tak to je to,co brani takymto napadom..
keby si tie prachy na ten projekt vysolil z vlastneho vrecka,,tak by za chvilu prisli chlapci v ciernych autach a okuliaroch..
a "vysvetlili" by ti rucne strucne ze "s kym tančiš mladej"!!
a ked nie, tak by ti ponukli spolupracu,,a keby si ju odmietol,,tak by si si pozeral jedneho pekneho vecera DVD zo zviazanymi rukamia nohami,,dobity,na ktorom by si to chlapik rozdaval s tvojou zenou,,a potom by jej podrezali hrdlo ako jahniatu!!

no a to by ti tusim stacilo ako presvedcovaci argument,.,aby si prisiel k rozumu..a "netropil hlouposti"!!

holt..takova je situace marvine!!Pandemonium . darujete36   |   ip:78.98.106   |   2011-10-27  (23:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplička, darujem ti tri šestky. Budeš sa mať dobre. :-D


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-10-27  (23:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "jadrový odpad spôsobuje degeneratívne zmeny. A nikto nechce aby sa nám vrátili ako bumerang nejakí kyklopovia a potom by nás terorizovali ešte viac, ba čo potom by mali nárok na invalidný dôchodok"

a predstav si tie velke bytovky, čo by sme im museli stavať...


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-27  (23:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  truhlik..
moze za tebou stat cele peklo..aj tak si nepomozes..
jedno ceske prislovie hovori:

"z lejna bič neupleteš,,a když upleteš, tak s ním nezapráskáš,a když zapráskáš tak jen sebe"!!

takze darmo tu hadzes vseliake satanske symboly na stranke..ako jediny podotykam..
ja viem kto za tebou stoji..
no odkaz mu ,ze (ako nasi polskí bratia hovoria) to ma"przej3ban3"

a uz mu nepomoze nic..
odkaz mu to..


trt . hidemefy46   |   ip:78.98.160   |   2011-10-27  (23:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  s tym ze ti "nezamestnani" v tomto pripade uz zamestnani by dostali za pracu zaplatene rovnako alebo viac ako ti co ziadne potraviny neprodukuju. to mi v clanku zaskripalo.


Leo . rabukaxa92   |   ip:85.228.18   |   2011-10-28  (00:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobry napad ma to zmysela nie je dvovod mysliet si ze to nebude fungovat.Problem je v tom ze hladate moznost ako to nebude fungovat ako snezit sa ako to vymysliet aby to bolo zivotaschopne


hr . qocywibi08   |   ip:78.141.10   |   2011-10-28  (00:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins

to že by sa do tohto projektu nepridali romovia by mi absolutne nevadilo, nech si teda žijú zo sociálnych dávok a majú si svoj,, sociálny luxus" aj naďalej

Podstatné však je niečo iné. Do takéhoto projektu by sa mohli pridať tí , ktorý pracovať chcú, teda tí ktorý preto aby sa mali lepšie , sú ochotný preto aj niečo spraviť.

A som si istý že k mnohým neprispôsobivým bielym nezamestnaným , by sa pridalo aj nemálo romských nezamestnaných, a taktiež aj ľudí ktorý pracujú v terajších zamestnaniach ( myslím tých ktorých to fakt ,,baví"), a cestujú do práce do Bratislavy, Čiech,a zahraničia , pretože doma nevidia inú lepšiu možnosť , ako tú ktorú práve vidia .

Nie som tu na to aby som niekoho vychovával.

Prosto , Je tu šanca pre rómov aj nerómov , a je na nich či ju využijú alebo nie. Či budú mať viacej peňazí k dispozícií , prostredníctvom svojej práce alebo budú mať k dispozícií len sociálne dávky .
Sociálne dávky by som nechal rovnako k dispozícií rómom ako aj nerómom , teda občanom Slovenska


Anupew . jacanidy24   |   ip:91.191.93   |   2011-10-28  (03:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Celkom dobrá myšlienka, ale dala by sa zrealizovať len približne v nejakej povojnovej situácii a pod.


Lea . jekegido   |   ip:195.210.2   |   2011-10-28  (07:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pekny clanok. Konecne niekto s tvorivym a pozitivnym myslenim.


sharpiq . nuxaxiha30   |   ip:80.242.16   |   2011-10-28  (09:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  OK, mohol by si to vycislit (myslim financne) a urobit plan kolko to nas, obyvatelov Slovenska bude stat? Pretoze aj socialne davky nieco stoja a momentalne na nich ma narok kazdy, aj ti co nemozu/odmietnu pracovat. Mna osobne by zaujimalo vycislenie pociatocnych nakladov (teda vystavba stanic, skladov, pobociek, nakup vozidiel atd.), mesacna rezia (platy, amortizacia, doprava, energie atd.), predpokladane vykupne ceny a ocakavany obrat. Myslim ze potom bude relativne jednoduche vyratat ci je taky projekt zivotaschopny a ci sa pociatocne naklady vobec maju sancu vratit povedzme v 10-rocnom horizonte. Ak nie, tak je to len dalsi dotacny projekt a mozme tie peniaze vrazit rovno do polnohospodarstva, dumpovat ceny nasich vyrobcov a vynechat prostrednikov nie?


bankster . xesohoby2   |   ip:95.103.24   |   2011-10-28  (11:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie, nemôžeme sa mať na Slovensku lepšie, všetko čo sa na Slovensku vytvorí, tak veľká časť ide na západ a väčšinu zostatku zožerú podvodníci a zlodeji(podnikatelia, manažéri a politici). A tých pár percent čo zostane pre tých čo vytvárajú hodnoty je tak na holé prežitie.


matexij . tyjijofu83   |   ip:77.234.22   |   2011-10-28  (13:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je to dobrý projekt, možno života schopný, ale treba ísť do podrobnosti, že kde, čo, ako, koľko, kto?


Peter . fikymigu16   |   ip:85.248.61   |   2011-10-28  (14:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Navrhujem SANDA za predsedu vlady. Ze vraj s LED ziarovkami sa usetri 50 perc. el. enegrgie, hmm. Tak to je sila.


Leo . rabukaxa92   |   ip:85.228.21   |   2011-10-29  (01:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  co sa tyka osvetlenia tak 80 percent oproti beznym ziarovvkam nie celkovo nergie ako takej.a co myslis ze to malo .tak sa roby uspora postupne ,niekde sa zacat musy


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-10-29  (01:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Za to "roby" a "musy" máš odo mňa mínus. Nabudúce nám svoje myšlienky radšej zatelefonuj...!


Rene . sedufipo29   |   ip:91.191.10   |   2011-10-29  (12:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  perfektné


ContediSavoya . sibinaba02   |   ip:83.254.14   |   2011-10-29  (20:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dalsi drist.
Mlieko za sociku bolo otrasne,moj spoluziak robil tesne pred `89 okolo zivotneho prostredia, v mlieku zo sev. ciech bolo 10x viac PCB (polychlorovanych bifenylov) ako povolovala norma, dtto podobne v okoli strazskeho na vychode SR. Nesmelo sa o tom hovorit. Mlieko sa riedilo vodou a dosypavalo sa praskove z Holandska-pre jeho chronicky nedostatok.
Ako vypadali nase JRD neni treba zdoraznovat-smrad, svincik, kopy hnoja a bordelu vsade dokola. Inak, pasterizovane mlieko neskysne tak ako nepasterizovane (prirodzene kvasinky sa znicia pasterizaciou) -presne tak to bolo s tym sackovym za sociku.
Dnesny problem na SK je v tom, ze väcsina slovakov chce co najlacnejsi tovar (i potraviny)bez ohladu na kvalitu. Predajcovia sa podla toho spravaju.
Existuje moznost kupit si priamo mlieko na JRD alebo z automatov a to je uplne v poriadku. Spravte si experiment a nechajte taketo mlieko skysnut-mate z neho uplne normalnu kysku.


bublinka . pahequji50   |   ip:178.41.13   |   2011-10-29  (20:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  neviem,ci si napisal to,co si chcel napisat,tak radsej nereagujem


eros . ribequgu   |   ip:86.40.151   |   2011-10-31  (15:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobry napad a aj zrealizovatelny. Bohuzial nie v dnesnej situacii. Toto sa bude dat spravit az po tom co nas vsetkych caka. Anarchia, nepokoje, vojna...
Skoda, ze joplins ma pravdu ked pise, ze ako to dnes funguje. Mam na mysli to DVD so zaviazanymi rukami a nohami.... Takto nejako to dnes funguje.ANONYM . sipyrige36   |   ip:85.237.22   |   2011-11-03  (13:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No popracujem na tom a potom tu dám kompletný plán. A pošlem ho aj politikom.Možno že sa niekto namotá.Ale bude to trvať dlhšie, lebo mám teraz dva týždne veľa práce.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Odpovede p. Sulíka

Nedávno na dolezite.sk odzneli otázky na pána Sulíka. Podarilo sa mi ho vymáknuť v on-line diskusii a položiť mu jednu z tých otázok, ktoré tu odzneli...


Kto zabil elektromobil?

Priatelia, zmeňme svoje myslenie !

Minimálna mzda

Jadrový úder na Washington? - rýchly scenár pádu dol...

Vatikánska cirkev na súde - nemá sa viac nazývať &...

Archív

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom House

Americká nezisková organizace Freedom House vydala nový žebříček svobody ve světě. Podle očekávání euroatlantické země jsou nejsvobodnější a „darebácké státy“ naopak nesvobodné.


Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Odhalenie kampane Bohatšie Slovensko

Wikileaks - Ron Paul komentuje depeše o meetingu USA se ...

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.18 s