16. September 2019
    
Muammar Kaddáfí. Katolík, či Žid? - Dolezite.sk

Muammar Kaddáfí. Katolík, či Žid?


  2011-04-16  (17:28)  |  Afrika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Muammar Kaddáfí. Katolík, či Žid?
Už sa o neho nemusíme báť, má nárok hneď na dvojité občianstvo. On je totiž po otcovi taliansky katolík a po matke Žid. Križiak a sionista v jednej osobe. Za Žida ho vraj považuje až pätina povstalcov, preto tiež povstali. Kto sa nedávno čudoval nad jeho fotografiami počmáranými Dávidovou hviezdou, tu má vysvetlenie.

Vytrúbili to samotní Izraelčania v minuloročnom televíznom programe, kde jedna pani narodená v Líbyi rozprávala, že jej babička bola sestra Kaddáfího babičky z matkinej strany, ktorú si vzal nejaký láskavý moslimský šejk. To podľa židovských náboženských zákonov znamená, že Židovka bola aj jeho matka a Žid je teda aj on. K izraelskému občianstvu podľa zákona o návrate mu teda stačí len zriecť sa islamskej viery a stane sa automaticky etnickým Židom, aj keby sa neprihlásil k viere židovskej a zostal ateistom.

Ono sa to vlastne v Izraeli prvýkrát tvrdilo už niekedy v osemdesiatych rokoch. Vtedy zase jedna (tá istá?) pani pôvodom z Líbye tvrdila, že Kaddáfího matka bola jej sestra, ktorú vraj nejaký šejk uniesol a urobil z nej svoju tretiu ženu. Izraelská verejnosť to brala ako vtip, zvlášť keď na to ortodoxný rabín reagoval varovaním: "Tu vidíte, kam vedú zmiešané manželstvá" a denník Jerusalem Post komentárom: "Konečne sme normálny národ s vlastným diktátorom a hromadným vrahom".


Kaddáfí sám sa vydáva za dieťa chudobných negramotných Beduínov. To je však verzia veľmi nepravdepodobná, pretože každý Beduín má stovky príbuzných a počas celého Kaddáfího vládnutia sa k nemu neprihlásil žiaden súrodenec, strýko, bratranec, ani synovec, aby si polepšil.

A teraz sa s ďalšou - a historicky najdramatickejšou - verziou Kaddáfího pôvodu ozval Vatikán. Presne povedané neozval, vyhrabal ju tam nejaký taliansky historik. Vo vatikánskych archívoch vraj existuje kópia listu, ktorý Kaddáfimu v roku 1972 napísal istý kardinál, ktorý bol v čase jeho narodenia (1942) kaplánom talianskej armády v Líbyi. Potvrdzuje, že jeho matka skutočne bola líbyjská Židovka, ktorá sa zamilovala do švarného talianskeho dôstojníka a porodila mu nemanželského syna. Dôstojník s kaplánom vraj syna odviezli do Talianska, kde ho dali pokrstiť. Dôstojník potom padol vo vojne a nemluvňa ??
zostalo kaplánovi na krku. Vzal ich so sebou späť do Líbye a daroval ho bezdetnej beduínskemu páru. V liste Kaddáfímu pripomína, že je katolík a nech sa chová slušne.

Ďalšiu pravdepodobnosť to podporujú aj fotografie Kaddáfího ako mladého fešného plukovníka. Vyzerá na nich skôr ako Marcello Mastroianni než ako Omar Sharif. Napokon Taliansko k nemu vždy cítilo nehu. Keď sa s obdivuhodnou skromnosťou odmietol povýšiť na generála, dala mu prezývku "colonelissimo" a predalo mu pol firmy Fiat.

O osude jeho židovskej matky sa už nič nedozvieme. Zostáva otvorený na ďalšie dramatické zápletky, až sa z Kaddáfího story bude robiť veľkofilm. Ako sa o neho medzitým Taliansko s Izraelom podelí, bude možno námet na komédiu. Hodí sa im obom ako diera do hlavy. A tak nie je vylúčené, že sa nakoniec všetko vyrieši tak, že Kaddáfího nechajú doma budovať nejaký ten kaddáfizmus s ľudskou tvárou s pomocou jeho ešte fešáckejšieho syna, ktorý už o tom v Londýne rokuje. A mohlo byť horšie.

Titulok NIFMV
Autor: Benjamin Kuras

Voltaire
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
laco   |   ip:95.103.18   |   2011-04-19  (09:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sa mi paci slovo pravdepodobne :) tento clanok je pisany takym stylom ze by sa za to nemusel hanbit ani redaktor new york times :) doporucujem pozriet film zavrt psom, kde je jasne ukazane ako tento system odozdavania "zarucene" spolahlivych informaciii funguje. nic sa nezmenilo od cias nacistickeho ministra pre ludovu osvetu Josepha Goebbelsa. ze 1000 krat opakovana loz sa stava pravdou. najviac sa mi paci ked sa v novom case alebo podonom "demokratickom" mediu docitam aky je kaddafi zabijak a taketo blbosti. ukazuju akoze jeho prapichovu vilu :) ved sa staci pozriet na talapkovo sidlo co postavil na pode zeleznic :) to je mnohonasobne honosnejsie a to je da sa povedat nikto narozdiel od hlavneho predstavitela libie. tak je na zamyslenie sa, ze ci je nasa zurnalistika, naozaj slobodna, alebo len hracka v rukach mocnych.


biblista   |   ip:188.167.8   |   2011-04-19  (10:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kadáfi každého pozýval do stanu, aby ukázal, že nikdy nezabudol, v akom prostredí vyrástol. Každý iný z dnešných volov zabudol, že teľaťom bol.


lenlen   |   ip:195.168.2   |   2011-04-19  (11:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rozdeluj a panuj
skatulkujme
lebo tak je to "spravne"


anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-19  (18:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ludia kto my tu vie presne napísať kolko vládne obama?


Anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-20  (14:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...nikto?....


Antabus   |   ip:64.121.12   |   2011-04-23  (05:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fsetsi sme jedno a to iste: http://www.originofnations.org/books,%20papers/John%20Pilkey/The%20Teutons.pdfAntabus   |   ip:64.121.12   |   2011-04-23  (06:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nabozenstvo nehra rolu. Genetika. Ci si hovoris zid, krestan alebo muslim patris do jednej a tej istej gruppi. xexexexexeeeee


matej . dijapexu33   |   ip:195.91.10   |   2012-08-10  (23:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Inak na tomto clanku nieco je, pretoze aj Desperado z vyvolenych hovoril, ze jeho otec je z Talianska a Kadafi je jeho striko.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Francúzko spustilo vojenskú operáciu v Mali-Azawade leteckými útokmi


2013-01-12  (05:28)  |  Afrika
Je to prvá vojenská akcia kvázi socialistu Hollandeho. Bolo otázkou času kedy Francúzko začne vojenskú operáciu v ďaľšej z ich kolónii- teraz cez západným korporáciám priateľských demokratických proti nezávislosti Tuaregov. „Problém“ s Tuaregmi v Mali je dôsledkom zvrhnutia Muamara Kadáfiho v Libyi, keď Tuaregovia ktorí žili a pracovali v Líbyi vzali zbrane a odišli do ich domoviny v Mali začiatkom roku 2011, kde porazili skorumpovanú demokratickú armádu Mali a vyhlásili samostatnosť Azawadu. Generáli Malijskej armády nepreukazujú rešpekt pre civilnú vládu, tvrdia Francúzi. Podľa západu sú Tuaregovia islamisti a je medzi nimi asi 400 členov Al Kajdy, keď aj vodca Tuaregov konvertoval na ideológiu Al Kajdy.

Africký expert – „Preboha, prosím zastavte pomoc!“


2011-12-03  (21:47)  |  Afrika
Ekonomický expert z Kene James Shikwati (35) hovorí, že pomoc pre Afriku robí viac škody ako úžitku. Dychtivý zástanca globalizácie v rozhovore pre SPIEGEL hovoril o katastrofálnych účinkoch Západnej rozvojovej politiky v Afrike, skorumpovaných vládcoch a o sklone k zveličovaniu problému s AIDS.


Intervencia západných vojsk v Líbyi


2011-03-19  (20:11)  |  Afrika
Pár dní dôkladne sledujem dianie v Líbyi a ešte stále nemôžem pochopiť prečo a načo sa do tohto výlučne vnútorného konfliktu chcú zapojiť západné vojská. Mnohým je očividne jasné, že hlavným cieľom týchto mocností sú ropné polia, keď sa už naskytla možnosť „pomôcť líbijskému obyvateľstvu“. Áno, to by bol veľmi výhodný ťah. Nič sa však neudeje len tak náhodou, a aj to „povstanie“, čo v skutočnosti povstanie vôbec nie je, je v skutočnosti iba zákerným plánom západu a konkrétne USA anektovať si ďalšiu krajinu s ropným bohatstvom. Rovnako ako Irak, tak aj Líbia sa stane okupovanou krajinou. Plán USA bol jednoduchý, použili už starú známu „zbraň“ - Ál Kájdu, fiktívnu teroristickú skupinu. Tento plán použili keď si zhodili dvojičky v NYC, tentokrát údajne Al Kajda vyvolala konflikt v Líbyi. Kadaffi samozrejme netuší že to nieje Al Kajda, však to nevie skoro nikto okrem pár ľudí na čele USA a NATO. Líbijsky vodca pochopil že útoku západu sa neubráni a tak vyhlásil okamžité prímerie, to by ale znamenalo padnutie plánu na zisk Líbijskej ropy. Preto Al Kajda ( teda ľudia ktorý pracujú pre USA ) porušili prímerie, Kadafii samozrejme odpovedal na útoky týchto pseudoteroristov a EU obvinila Kadaffiho z porušovania prímeria. Francúzske stíhačky začali útok na Líbyu, o chvíľu príde NATO a USA. Najprv budú zbombardované kľúčové miesta a následne prídu pozemné vojska USA. A scenár z Iraku sa môže zopakovať !


Genocídy riadené elitami kapitalizmu


2009-05-14  (23:44)  |  Afrika
Afrika nehladoví, protože to je Afrika. Afrika hladoví, protože je obětí maximálně devastujícího příkladu predátorského kapitalismu, bezcitné a absolutní chamtivosti, kombinované s duchovní krizí západní společnosti, která nemá obdoby. Dlouhodobá kontrola nerostných zdrojů Konga je uskutečňována šířením teroru, vyhlazováním lidí, destrukcí rodin, zaséváním nedůvěry a nenávisti. Říká se tomu rozděl a panuj a je to nejstarší trik v učebnici evropského dobyvatelství.


Ďaľšie z Afriky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Projev, který jste neměli slyšet

Jak již všichni v České republice ví, bylo mi nakonec znemožněno tuto přednášku uskutečnit, aby bylo učitelům i studentům zabráněno ji vyslechnout. Zde je vlastní text oné plánované přednášky. Můžete posoudit, zda bych býval měl právoplatné oprávnění ji přednést a zda by studenti i učitelé univerzity měli právo ji slyšet.


Za stažení filmu z internetu můžete jít do vězení!

Fluor..mňamka

Nedotknutelný Izrael vyhrožuje EU, Lieberman míří i ...

Koniec Ameriky

Ring of power I. - CZ

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Ako sa chcel stať Kubo súčasťou strednej triedy

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.1722 s