20. September 2019
    
NOW - Dolezite.sk

NOW


  2010-11-09  (21:46)  |  Zo sveta
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - NOW

Nový Svetový Rád

 

Nathan Rothschild- ako jeden z prvých Angličanov sa dozvedel o porážke Napoleona, ale vzhľadom k svojím osobným záujmom na Londýnskej burze vyhlásil že Napoleon vojnu vyhral. Akcie sa prepadli o 98% a Rothschild bol potom schopný kúpiť celú britskú ekonomiku za zlomok hodnoty.

Keď sa správa o Napoleonovej porážke rozniesla akcie opäť stúpli na pôvodnú cenu. Británia, bola teraz nepochybným vládcom Európy a Rothschild ovládal Anglicko. A toto impérium rástlo dosť agresívne rýchlo. Jeho vojska a byrokracie sa šírili po celom svete. Podporovali vojny, ktoré pomáhali vyvolávať a vytvárať. Fungovalo to tak že požičiavali  peniaze obom stranám, čím zarábali ohromné zisky úrokmi. Napr. 1 svetová vojna- nemala skoro žiadny dôvod ku vzniku, iba ten že bola veľká možnosť ku bankovým pôžičkám a preto keď títo „bankári“ videli možnosť vyvolania vojny a je celkom pravdepodobné že atentát naplánovali oni. Čiže to bolo len zo zisku. Chcete vedieť koľko stála 1 sv. vojna? Odhadujú sa náklady 196 500 000 000 $ (hodnota dolára je taká ako v roku 1990). 1. sv. vojna trvala 1597 dní, t. j. 123 043 206 $ na deň. Koľko z týchto peňazí asi bolo požičaných? A aký bol asi zisk? Nesporne veľa, ale aká bola odplata ľudských životov? 20 mil. ľudských obetí...

Dôvodom tejto vojny bolo- 1. získanie peňazí

                                             2. chceli založiť spoločenstvo národov

Myslím, vlastne som si istý, že chceli ukázať aby „držali“ spolu čím sa veľmi uľahčila práca Zotročenia sveta- Nového rádu, ktorý sa tak veľmi páčil aj napr. Bushovi keďže ho občas spomínal aj vo svojich prejavoch.

 

Briti po storočných praxiach vedeli výborne skrývať svoje impérium za bábkové vlády a komisie.

Prezident W. Wilson- silne podporoval vytvorenie Spoločenstva Národa.

„Národný socializmus využije svoje vlastné revolúcie k založeniu Nového Svetového Rádu„. Adolf Hitler

V 2. sv. vojne to bolo tak isto ako v prvej- bankári financovali obe strany, rovnako ako to robili za Napoleona. Náklady za 2. sv.  vojnu boli tentoraz rovnako veľmi veľké ( asi 2 091 000 000 000$, t.j. 953 488 372$  za deň (2193 dní)).

A elita opäť tvrdila, že iba Celosvetovou vládou je možné zachrániť ľudstvo pred istým zničením. A tentokrát sa im podarilo založiť OSN, čo je nesporne ich organizácia...

Budova OSN bola postavená v New Yorku na pozemku ktorý daroval John Rockefeller.

Akonáhle sa im podaril tento krok, začali ihneď na postupnom formovaní kontinentálnych superštátov.

  1. krokom bolo vytvorenie Európskej Únie a Briti vedú formáciu Európskej Rady.
  2. po EU bolo plánované založenie Severoamerickej a Ázijskej Únie

Tieto 3 superštáty, sformujú jadro Svetovej vlády.

 

 

 

Toto je stručný článok ktorý som napísal na základe filmu: Alex Jones - Endgame

 

Ešte by som chcel poznamenať že neviem o tomto tak veľa ako niektorý z vás, prípadne tu mám veci s ktorými nesúhlasite a rád by som počul váš názor, pretože mi je iba 16. :)

 

Bez mena. :)


Erik Beneš
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
JL   |   ip:94.228.80   |   2010-11-10  (08:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kedze mi to admin nezverejnil pridam to do diskusii:

Velka Hra na Slovensku o Slovensko sa zacina

Chcel by som len upozornit na jednu zasadnu zmenu, ktoru nam prinesie rok 2011 a o ktorej sa viac-menej mlci - moznost zahranicnych subjektov skupovat polnohospodarsku a lesnu podu.
Prikladam odkazy na dva clanky zo SMEti, plus upresnujuci clanok starsieho data z Hnojline.
Myslim, ze aj sami si z tychto clankov jednoducho spocitate 2+2.

http://ekonomika.sme.sk/c/5478534/cudzincom-zrejme-umoznime-nakup-pody.html

http://www.sme.sk/c/5491327/rozloha-chranenych-uzemi-sa-pravdepodobne-zmensi.html#ixzz0vYd45IsY

http://hnonline.sk/ekonomika/c1-44004560-obmedzenia-pri-kupe-pody-cudzincami-chce-ministerstvo-predlzit


prave   |   ip:209.159.1   |   2010-11-10  (08:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A kto im to odvolil?


slnecnica   |   ip:87.197.10   |   2010-11-10  (13:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Este jeden nepriatel im stoji v ceste - Katolicka Cirkev. Je to aj dovod, preco toto divadlo okolo NWO. Staci si vsimnut celosvetovi pohon na Katolicku Cirkev. Samozrejme ze sa to deje cez inych - islam a im podobne "nabozenstva", "demokaraciu", ktora ani neexistuje, new age, satanizmus, jehovizmus. Staci si ale precitat Zjavenie sv. Jana - Apokalypsu. Hned je jasne, ze na to bude kratka aj Rothschildovska chobotnica aj so svojim "svetovladcom" - antikristom, ktoremu dlazdia cestu cez mrtvoly nevinnych ludi.


adam   |   ip:195.80.16   |   2010-11-10  (13:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  základným prvkom NWO je centrálne riadenie (pyramídové), tj väčšinu ovláda menšina a tú menšia menšina až po "elitu". podľa mňa všetky organizácie s týmto centrálnym riadením, (aj keĎ v niektorýx veciax sa zdá byť efektívne, ale to sa naozaj len zdá, v konečnom dôsledku sú úspešnejšie necentralizované systémy), sú prisluhovači NWO, či už vedomí, alebo nevedomí. aj cirkvi, sekty, politické strany, zamestnanie, armáda, teroristické bunky, štátne byro snáĎ až po skauting a neviem čo ešte. snaž sa vyhýbať týmto systémom s pyramydálnym riadením a priblížiš sa k slobode. okrem toho kde je pyramída, platí zákon padajúceho hovna. niektorí to riešia tak, že sa snažia priblížiť čo najbližšie k vrxolu pyramídy aby to hovno nepadalo na nix , ale aby ho oni na inýx púšťali (kariéristi)a to je princípom zla.


googolplex   |   ip:78.80.222   |   2010-11-10  (13:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pro přispěvatele "slnecnica": Vážně si myslíte, že Církev Svatá Katolická je opravdu svatá? Já mám za to, že Bank of Vatikán třeba právě s Rottschildovci spoluinvestuje... stejně jako protestantská hlava Anglikánské církve Její výsost Královna Velké Británie a Severního Irska... Vzpomeňme si, že jen sama Křesťanská Víra je jinou vírou než jak ji založil Ježíš Kristus (jméno přeloženo je z řečtiny a hebrejštiny: Spasitel Spasitel). Mám na mysli Nicejský koncil svolaný pohanem Císařem Konstantinem roku 330 n.l. a další koncil z roku 550 n.l. kde v obou případech byly z bible vyřazeny evangelia 8 kristových učedníků a dalších a později byla např. víra v minulé životy a zmínky o ní rovněž z bible vymazány a následně dána tato víra do kladby...


NeniDolezite   |   ip:92.52.1.1   |   2010-11-10  (15:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Katolicka cirkev stoji v ceste NWO? :D...To je velky omyl, tiez je to banda zasranych satanistov na cele s papezom.


Mazy   |   ip:94.142.23   |   2010-11-10  (16:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Přesně, papež je největší satan ze všech, má to ve ksichtu a oči mu občas svítí červeně, jako démonovi!


Lukas   |   ip:188.167.7   |   2010-11-10  (16:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak krestanska elita urcite ano ale take nejake babky s fararom z mestecka Zapadakov urcite nie


JANESS   |   ip:193.87.77   |   2010-11-10  (17:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cirekv ako taka urcite Nesuhlasi s nwo..aj v pisme sa o tom mnoho pise a celkom ti veci sedia..odporucam stranku ktora sa zaujima touto tematikou z nabozenskeho hladiska: DIESIRAE.IC.CZ- UPLNE S NOU SUHLASIM


nitko   |   ip:81.0.116.   |   2010-11-10  (17:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Z DENNÍKA SV.FAUSTÍNY:

741

"Dnes som bola v priepastiach PEKLA. Viedol ma anjel. Je to miesto VEĽKÝCH MÚK. Jeho územie je veľké. Druhy múk, ktoré som videla:

PRVÉ UTRPENIE, ktoré vytvára peklo je strata Boha,

DRUHÉ – ustavičné výčitky svedomia,

TRETIE – TENTO OSUD SA UŽ NIKDY NEZMENÍ,

ŠTVRTÁ MUKA je OHEŇ, ktorý bude prenikať dušou, ale ju nezničí. Je to strašná muka. Je to oheň čisto duchovný, zapálený Božím hnevom.

PIATA MUKA je ustavičná tma a strašný dusivý zápach. Hoci je tma, satani a zatratené duše sa navzájom vidia a vidia všetko zlo iných aj svoje.

ŠIESTA MUKA je ustavičná prítomnosť Satana.

SIEDMA MUKA – strašné zúfalstvo, nenávisť voči Bohu, zlorečenia, kliatby, rúhanie.

Sú to muky, ktoré VŠETCI ODSÚDENÍ TRPIA SPOLU. ALE TO NIE JE KONIEC TRÁPE-NIA. SÚ JEDNOTLIVÉ MUKY PRE DUŠE, A TO SÚ MUKY ZMYSLOV. ČÍM KTORÁ DUŠA HREŠILA, TÝM JE MUČENÁ STRAŠNÝM SPÔSOBOM, KTORÝ SA NEDÁ OPÍSAŤ. Sú tam strašné jamy, priepasti múk, kde sa jedna muka odlišuje od druhej.

ZOMRELA BY SOM PRI POHĽADE NA TIE STRAŠNÉ MUKY, keby ma nepodopierala Božia všemohúcnosť. Nech, hriešnik vie, že akým zmyslom hreší, takým bude MUČENÝ PO CELÚ VEČNOSŤ. PÍŠEM O TOM NA BOŽÍ ROZKAZ, ABY SA ŽIADNA DUŠA NEVYHOVÁ-RALA, ŽE PEKLA NIET, ALEBO ŽE TAM NIKTO NEBOL A NEVIE AKO TAM JE! JA, SESTRA FAUSTÍNA, SOM BOLA NA BOŽÍ PRÍKAZ V PEKELNÝCH PRIEPASTIACH, ABY SOM MOHLA HOVORIŤ A SVEDČIŤ DUŠIAM, ŽE PEKLO EXISTUJE!... MÁM PRÍKAZ OD BOHA, ABY SOM TO ZANECHALA NAPÍSANÉ... TO, ČO SOM NAPÍSALA, JE LEN SLABÝM ODTIEŇOM TOHO, ČO SOM VIDELA. VŠIMLA SOM SI JEDNU VEC: JE TAM NAJVIAC DUŠÍ, KTORÉ NEVERILI, ŽE PEKLO JESTVUJE! Keď som prišla k sebe, nemohla som sa spamätať zo zdesenia, ako strašne tam duše trpia.“

JANESS aj sa s touto strankou uplne suhlasim.


nitko   |   ip:81.0.116.   |   2010-11-10  (18:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ZO ZJAVENIA PANNY MÁRIE V AKITE REHOĽNEJ SESTRE SASAGAVE – 13. októbra 1973:

„Diabolské sily budú pôsobiť dokonca i v Cirkvi: kardináli povstanú proti kardinálom, biskupi proti biskupom. Cirkev bude PLNÁ ľudí ochotných ku kompromisom. Kňazi, ktorí si ma ctia, budú svojimi kolegami znevažovaní a vysmievaní, budú pustošené oltáre a chrámy. MNOHÍ kňazi a rehoľníci, zvedení diablom, opustia Pánovu službu... POHÁR UŽ PRETEKÁ. AK SA BUDE STÁLE VIAC HREŠIŤ, POTOM UŽ NEBUDE ŽIADNE MILOSRDENSTVO... KAŽDÝ Z VÁS JE VZÝVANÝ K MODLITBE A KAJÚCIM SKUTKOM!“


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-10  (18:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RE: Nitku

Strachom na pravu vieru nikoho neobratis. A nesuhlasim s danym komentarom. Ludska dusa nepotrebuje trpiet. Trpia iba ti ktory veci chapu zle a stradaju transcendentalnu mudrost teda nevedomost je pricina utrpenia. No dusa by mala byt povznesena nad utrpenie ci potesenie. Iba posetilci sa rozhoduju podla ovocia cinov pre seba.


nikto   |   ip:81.0.116.   |   2010-11-10  (19:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja tu nikoho nestrasim, ani sa nesnazim obratit nikoho na pravu vieru len ukazujem: je to pravda? samozrejme tu nikto nepovie ano je, len tu budu nadavat na papeza, cirkev atd... je to pravda pre mna je to isté, ved vsetko co tam je napisane sa uz deje a pise to aj o tom co sa BUDE diat. a pise sa tam aj o cirkvi ze tam bude vela zlých knazov a biskupov (aj v minulosti boli) ALE to neznamena ze CELA CIRKEV je zlá a zapredana!


sxg   |   ip:195.80.16   |   2010-11-10  (19:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SLOVA JEŽÍŠE KRISTA K ŽIDŮM
VÁŠ OTEC JE ĎÁBEL A VY CHCETE DĚLAT, CO ON ŽÁDÁ.
ON BYL VRAH OD POČÁTKU A NESTÁL V PRAVDĚ, PONĚVADŽ V NĚM PRAVDY NENÍ.
KDYŽ MLUVÍ, NEMŮŽE JINAK NEŽ LHÁT, PROTOŽE JE LHÁŘ A OTEC LŽI.
http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-10  (19:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak potom nepis taketo komentare o mukach z ktorych doslova vyplyva jeden pol hodnotenia :D

Polemicka tema: Cirkev a Krestanstvo.

Podla mna je hlavny problem ze Cirkev zabudla na obsah nabozenstva a to co teraz udrzuju je len forma ktora sa ruca. Tych co v Cirkvy udrzuju obsah je uz pramalo. Dokonca stale viac vidam materialisticko-psychologicke hodnotenia sympatie a antipatie. Sami idu proti tomu co kazu.


nikto   |   ip:81.0.116.   |   2010-11-10  (20:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover celkom suhlasim ale mali by sme si vsetci uvedomit ze úpadok cirkvi maju na svedomi iluminati a slobodomurari- satanisticke spolky ktore proti cirkvi najviac pracuju. ved pokazila sa takto cirkev sama? nie! je to preto lebo
1. media su kupene tymito slobodomurarmi a pisu sem vsetko co sa da aby cirkev uviedli v najhorsom svetle a vela zadubencov im v tom mozno aj nevediac pomáha.
2. slobodomurari maju v cirkvi svojich agentov, robia to iste co "elity" z USA v politike. tak sa mozme cudovat ze cirkev je plna pedofilov atd. a nesuhlasim s tymi hlupostickami co tu vsetci pisete- papezovi svietia nacerveno oci alebo ked na krestanov vy ateisti "zautocite" idete hned na sv. pismo a hladate cokolvek co by sa dalo proti krestanom pouzit... ked tomu neverite tak to sem nepiste! lebo potom hned vidno ze sa vsewmocne mozno nevedomky "spolcujete" so slobodomurarmi, iluminatmi, satanistmi atd.


joplins   |   ip:77.241.14   |   2010-11-10  (20:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nikto. velky omyl priatelu... velky omyl... ona kat. cirkev velmi dobre vie co robi a . robi to organizovane a planovito od pociatku a z nikim nebojuje, a uz vobec nie z ilumunatmi... je to len fraska, bratu.. plne kostoly symbolov a znakov. namestie sveteho petra vyzdobene pohanskym obeliskom , bratu malo citas... a ono to je tak aj v proroctvach, ze sa na konci dni z antikristom spriahne zena sediaca na selme.... citat bratu citat... a nespat...


off   |   ip:95.103.23   |   2010-11-10  (20:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Britští studenti obsadili sídlo Konzervativní strany, bojují s policií
Studenti protestující v počtu asi 50 000 proti masívním škrtům, jimiž britská vláda zatížila resort školství, dnes odpoledne obsadili londýnské sídlo Konzervativní strany Millbank Tower. Střetli se přitom s policií a násilné scény podle zpravodajů pokračují. Na policii létají vejce a je slovně napadána. Aaron Porter, předseda Národní unie studentů (NUS), násilí odsoudil.

Na místě střetů hoří ohně, létají vejce a maskovaní aktivisté se v sídle konzervativců zabarikádovali. V půl druhé odpoledne se demonstranti odchýlili od nahlášené trasy protestního pochodu a zamířili k sídlu Toryů. Někteří pronikli do budovy, zatímco zbytek pálí vlajky venku. Došlo k opakovaným potyčkám, při nichž policie použila obušky a sama byla vystavena trvalé "palbě" v podobě vajec; dva policisté byli zraněni a jedno velké okno bylo rozbito. Policii neustále přicházejí další posily.

joplins   |   ip:77.241.14   |   2010-11-10  (20:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a stym zjavenim marie tiez postuduj a potom pis... ci nie sam diabol sa preoblieka za anjela svetla???? ci za koho sa to podla teba preoblieka ten diabol?? no skus napisat,, ktoto asi moze podla teba byt??? ciu podobizen by si satan asi vybral keby chce zviest a oklamat miliony ludi a aby vypadal pekne a milo... skul mily nikto... zeby to bola podoba bruce wilisa??? ci marylin monroe??? hm...
no ja neviem bratu... studovat a mysliet... a nespat....


nikto   |   ip:81.0.116.   |   2010-11-10  (20:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins: "a ono to je tak aj v proroctvach, ze sa na konci dni z antikristom spriahne zena sediaca na selme..." vyjadri sa trocha jasnejsie co je na nejakej zene? a mimo to co mam citat? ateista.sk? :D zartujem, ale prosim ta daj mi nejake dokazy lebo takto to je, ehm... ako by si cural do vetra. napr. ze to robi organizovane a ja som zasa pisal ze "2. slobodomurari maju v cirkvi svojich agentov, robia to iste co "elity" z USA v politike. tak sa mozme cudovat ze cirkev je plna pedofilov atd." cize tieto dve tvrdenia su pre nas uplne vyvratene, ja by som chcel nejake SKUTOCNE dokazy z hodnovernej stranky ktora nie je kupena, ovladana, ani inak zmanipulovana (ani nejakeho cloveka ktory by tam pisal iba same pekne veci- ved vies ako to myslim :) ).


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-10  (20:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplinsová, napodobni nám hodiny...!


nikto   |   ip:81.0.116.   |   2010-11-10  (21:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no ani ja neviem bratu... ale predpokladam ze ty ani tym zjaveniam marie ani neveris, ani na satana? to neviem presne, ale tieto rozdiely sa daju lahko spoznat- spravanie diabla by bolo urcite ovela insie ako skutocnej marie nie?


nikto   |   ip:81.0.116.   |   2010-11-10  (21:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ďalsi dovod preco nebyt krestanom:

Náboženstvo je stále dostatočným dôvodom, aby sa ľudia zabíjali a trestali. V Iraku sa otvorene hovorí o vyvražďovaní kresťanov a v Pakistane chcú popraviť kresťanku len preto, že pred kolegyňami porovnávala svoju vieru s islamom.Útoky na kresťanov v Iraku

Svetové agentúry dnes od rána prinášajú informácie o útokoch na kresťanské oblasti irackého Bagdadu. Šesť bagdadských okrskov so silnou kresťanskou základňou sa stalo cieľom bombových a mínometných útokov. Minimálne traja ľudia prišli o život a najmenej 24 je zranených.

Neoficiálne zdroje uviedli, že cielene na kresťanské domy dopadli dva mínometné granáty a desať domácky vyrobených bômb.

Podľa spravodajcu BBC v Bagdade Jima Muira nie je síce jasné, či sú mŕtvi a zranení len kresťania, ale tieto útoky majú jasný cieľ – ukázať kresťanom, že v Iraku nie sú vítaní. Že je to islamská krajina.

Kresťania to v Iraku nemajú jednoduché. Viacerí duchovní vyzývajú k ich vyhnaniu či vraždeniu, a tak sa mnohí z nich rozhodli pre útek z krajiny. Tí, ktorí ostali, sú ľahkými cieľmi pre islamských extrémistov.

Irackých kresťanov na odchod z krajiny vyzval aj iracký kresťanský duchovný vo Veľkej Británii Athanasios Dawood. Vo svojom víkendovom prejave bol tvrdý: "Ak ostaneme, zabijú nás!"

V Pakistane bola odsúdená na smrť 37-ročná kresťanská žena za rúhanie. Asia Bibi, matka dvoch malých detí, robotníčka, bola v nedeľu večer tribunálom v Pandžábe uznaná vinnou za to, že sa rúhala pred svojimi kolegyňami v práci. Informuje o tom Konferencia biskupov Slovenska (KBS).

Niektoré z kolegýň sa ju snažili presvedčiť, aby sa zriekla kresťanstva a obrátila sa na islam. Počas tejto diskusie sa Bibi bránila tým, že porovnávala islam a kresťanstvo.

Moslimské spolupracovníčky sa urazili, zbili ju a uväznili. „Na nátlak miestnych moslimských predstavených ju kolegyne zažalovali za rúhanie, vzápätí na to nasledovalo odsúdenie na smrť,“ uvádza KBS.

Podľa údajov pakistanskej organizácie Národná komisia pre spravodlivosť a pokoj (NCJP) od r. 1986 – odkedy začal platiť zákon o rúhaní – bolo takmer 1000 ľudí obžalovaných a odsúdených za to, že sa rúhali proti Koránu, alebo proti prorokovi Mohamedovi. Tento zákon je veľmi často zneužívaný na osobnú pomstu, alebo na ospravedlnenie mimosúdnych vrážd, spáchaných jednotlivcami alebo rozzúreným davom.

no povedzte mi ci sa mi stale chce byt krestanom. ano chce! a rovnako to bolo aj v Rime za cisara Nera- dal upalovat krestanov za ich vieru, no povedzte mi je v tomto skryta nejakaa tajna organizacia?
zdroj: aktuality.sk


joplins   |   ip:77.241.14   |   2010-11-10  (21:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nikto. myslis ze satan je debil ci nevie ako klamat ludi?? ci ma prist ako zjav z hororu a z vidlami na ludi??? nechapes ,ze sa preoblieka za anjela svetla.. berie podobizen dobrych bytosti na seba a zavadza aklame cely svet... na konci budu aj zjavenia jezisa , tam v komorach a na pusti a on hovori " neverte " hla,predpovedal som vam to.. ja verim na tie zjavenia , jasne,ze hej ale viem kto za nimi stoji... nedaj sa oklamat a studuj aviac bibliu, nic tam o mariinich zjaveniach nie je!!! iby tieto falosne su tam opisane a ludia tomu slepo veria.,...


joplins   |   ip:77.241.14   |   2010-11-10  (21:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  azgarot... tik tak... uz si zasa blizsie o par hodin k sudnemu dnu... uz ti zostava zasa menej casu, tak nezahalaj a vysmievaj sa ako mozes... davaj.... a stym casom to bude uz len coraz kratsie.. fuu to je smola co??? tik tak... kym si tot docital zasa ti ubudli nejake sekundicky z tvojho zivotika ,, uberas sa k vecnosti blbecku tak sa spravaj....


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-10  (21:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nikto
útoky kresťanov na islam: Bombardovanie Iraku, Afganistanu, Líbie, Somálska... Snaha o bombardovanie Jemenu a Iránu. Nemám pocit, že by Irak kedy bombardoval kresťanskú krajinu. Už asi každému Iračanovi zabil nejaký kresťan niekoho z rodiny. Nuž tak sa mstí, čo je na tom čudné?


nikto   |   ip:81.0.116.   |   2010-11-10  (21:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins asi som sa zle vyjadril alebo si ma zle pochopil. ja si nemyslim ze satan je retard. prave PRESNE NAOPAK klame ludi a je velmi "presibany". a cital som aj to co sa pisalo v tej biblii- ze pridu mnohí v jeho mene atd. ale na konci anjeli zajmu selmu a falosneho proroka a hodia ich do pekla (to bude myslim uz sudny den).


nikto   |   ip:81.0.116.   |   2010-11-10  (21:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA nie krestansku krajinu ved toto boli samotný rodaci ktori len mali inu vieru a nebali sa to verejne povedst. keby zautocili na tych ktorym sa chcu skutocne pomstit nepoviem ani muk.


joplins   |   ip:77.241.14   |   2010-11-10  (21:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no ja sa ta pytam ako podla teba klame ludi a za koho sa to teda preoblieka,, kto je ten anjel svetla????

2. katolicka cirkev sa spriahne na konci s antikristom kvoli svetovej moci... no antikrist ju po dosiahnuti ciela ci mosi znici a zacne krute porenasledovanie katolikov...take su proroctva o kat, cirk. je to snou zle... bratu ,, studuj , cas sa krati... je to svetska moc , co smilni s kralmi zeme a na rukach ma krv prorokova a svetych bozich,, opita krvoj jezisovych ucenikov... je to bratu velmi zle s tou instituciou....


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-10  (21:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nikto
tí, ktorým sa chcú pomstiť, sú po zuby ozbrojení. Keď mi americký kresťan zmasakruje rodinu, tak zabijem kohokoľvek, kto sa tomu vrahovi v niečom podobá. Ak ide o príslušníka vlastného národa, teda zradcu, tým skôr. Také správanie je plne v súlade s ľudskou prirodzenosťou. Nikto iný by sa na ich mieste nesprával inak.


nikto   |   ip:81.0.116.   |   2010-11-10  (21:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins no neviem to presne povedat, ako si povedal tak za p. mariu a myslim ze aj za inych anielov, napr. sa zjavi nejakej osobe klame ze ho poslal boh ze boh od teba chce toto a toto pricom to nie je pravda atd....

2. mozno to bude tak ale smiem dolozit, ze nie VSETCI! moze byt tak polovica ludi budu kvoli tomu trpiet kvoli svojej viere (knazi, reholnici, zopar biskupov atd...

potom co sa tyka nasho falosneho aniele- satana, tak ten moze dat inym ludom urcitu moc, napr. videl som chlapika ktory chdil pomaly po vode zatial co ludia (v bazene to bolo) ho kamerovali a čudovali ako to robi- priamy fakt "opičenia sa" alebo iny ktory robil kusky s ohnom ci triky alebo nie to neviem isto ale myslim ze to bola satanova magia, pretoze jezis nikdy nepouzival magiu na predvadzanie sa atd. len napr. na liecanie, zmrtvychstanie atd.

JA: no z tohoto hladiska to je celkom pravda ale MYSLIM ze je to hlavne iba v tychto statoch. ved bolo aj kopa inych podobnych veci a mohli by sme sem zaradit aj v nasom pripade slovenskych ciganov, lenze hentam na to maju popletene zakony zatial co "tatokrajina" by bola ochotná urobit aj chranene miesto pre lunik 9 keby za to dostali zaplatene nasi milý pani z BA.
ms   |   ip:90.179.18   |   2010-11-11  (02:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JE NICK "DrHujer" TÝMOVOU AKCÍ AGENTŮ SIS ?!....PODLE RŮZNÝCH IP ADRES (zřejmě anonymyzér)by to bylo docela možné...už jsem ho viděl pod min. 5-ti růz nými IP adresami, takže se buď jedná o jednu osobu pod různými IP adresami nebo tým lidí pod jedním "nickem" "DrHujer"...tak jsem si všiml, že má čas reagovat i někdy celé dva dny za sebou...to je časově na jednoho člověka příliš...takže se zřejmě asi jedná o dezinformační tým...nepřekvapuje mne to !


Krovak   |   ip:193.93.73   |   2010-11-11  (07:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ms: o tom spieva aj Pepa Nos: "Já su agent síájéj, jsem nebezpečnej a jsem zlej". S tym casom sa vyjadrit neviem, ale to ak ma clovek rozne IP moze byt sposobene aj cisto a jednoducho providerom - malokto si totiz objedna staticku IP adresu, beznemu userovi to netreba a ak sa pripojis povedzme 10x za den mozes mat aj 10 roznych adries (skor by som povedal ze je vynimka ak ich je menej ako 10 roznych, zalezi na sposobe pridelovania). Samozrejme tiez to nevylucuje anonymizer, ale DrHujer mi nepride ako clovek toho typu (paranoik)


Azgaroth   |   ip:85.248.61   |   2010-11-11  (07:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tiež si myslím, že Dr. Hujer je tu jeden z mála normálnych ľudí, ktorý netrpí konšpiračnou paranojou.


adam   |   ip:195.80.16   |   2010-11-11  (07:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ms.
Dr. hujer ako som si všimol už párkát v texte zmenil rod mužský za ženský a často reaguje na "texnické" témy ako aj krovak, a niekedy aj ja. nikdy nevieš! je pravdou,že takéto služby fungujú, často platia novinárov, preto majú na to toľko času, resp. novinári sami spolupracujú. je to proste obxod z informáciami. záleží čo im poskytneš. možno čakajú senzácie, aby si mohli budovať kariéru a postup "frčky". ale keĎ hovno vieš to aj získajú. a to čo je pravda aj tak dávno vedia sami, len to zahmlievajú. možno sa boja rebélií, aby za peniaze a frčky xránili svojix pánov, ale na tomto blogu xcú získavať informácie o tom :DD. no ak to nahrávajú asi sú platení od kB. síce keĎ budú v koncox a nebudú mať "prípad" tak pre kariéru sú oxotní aj z toho hovna spraviť vedu a zničiť zopár bezvýznamnýx životov. vid. rôzne monsterprocesy v minulosti. no tomu sa zabrániť nedá, keĎ si ťa vyberú tak z teba vytvoria čo xcú aj tak. v takýx štruktúrax ten zákon padajúceho hovna funguje dokonale. no a keĎ sa to pokombinuje s ľudskou hlúposťou a xamtivosťou :DDD. absurdity mám rád, aj keĎ netúžim byť zrovna tou obeťou:DDD.


a   |   ip:85.248.61   |   2010-11-11  (07:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stále ti šifruje ti klávesnica, blbeček.


333   |   ip:85.216.14   |   2010-11-11  (07:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nase NWO US ritoliesky uz funguju na plne obratky
http://www.cas.sk/clanok/184792/radicova-na-stretnuti-s-clintonovou-slovensko-netuneluje-europske-fondy.htmlJeanLaroux   |   ip:194.50.64   |   2010-11-11  (09:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins.

V co věřit ? Která víra je slepá a která ne ? Věřit dle tradice v místě narození ? Věřit dle vlastního úsudku na základě zkoumání všech náboženství a různých teorií o původu lidstva nebo to vzdát a raději nevěřit ničemu ? Kdo nás klame a kdo ne ? Kdo je ten satan ? Řídit se příkazy církve nebo raději vlastním svědomím ? Jistota a pýcha ve vlastní víře může zaslepit. Může se stát dokonalým nástrojem lži.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-11  (09:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pekne napisane, myslim clanok nado mnou, veriacim sa cudujem s akou istotou hovoria o satanovej moci, ale zamysleli ste sa niekedy nad tym co hovorite? Cisto hypoteticky, ak by satan existoval a mal vami prisudzovanu moc, nerobilo by mu problem zalozit zhruba pred 2000 falosnu cirkev s bohom, jezisom a ostatnym balastom okolo toho?


JeanLaroux   |   ip:194.50.64   |   2010-11-11  (09:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael ..

Někde jsem četl ..

cca 1500 let BC. - Potlačení Hyksosské královské linie Luciferiánských Anunnaků v Egyptě a následný exodus Hyksosů (Izraelitů) z Egypta = souvislost s vznikem monoteismu jako nástroje k ovládnutí lidstva formou vnucení jediného "žárlivého" boha (Lucifer, JHVH).

Jistě. Někdo může namítnout, že jde jen o pohádky pár konspirujících bláznů. Pokud ale alespoň na okamžik připustíme, že vše může být trochu jinak, pak se smění i náš vlastní pohled na sebe sama. Vše může opravdu mít mnohem složitější pozadí než které vnímáme jen skrze žalmy, modlitby a další rituální církevní modly. Když si to uvědomíme, pak se sami sobě můžeme jevit jako stádo hloupých a nevědomých tvorů, kteří odříkávají naučené básničky, aniž by věděli co odříkávají a proč vlastně mlátí hlavou o zem nebo si ničí kolena. Tyto "kospirace" vůbec nemusí směřovat směrem k světskému a materiálnímu. Skutečná historie na pozadí různých "konspirací" může mít s s duchovním aspektem člověka mnohem více společného než silně zjednodušené a účelově překroucené církevní aplikace určené pro pasáky koz. Pokud bychom znali skutečnost tj. JAK TO OPRAVDU BYLO pak bychom možná ucítili sílu té moci nad námi a v nás a zjistili bychom, že různá zdánlivě protichůdná náboženství a různé ideové směry mají vlastně hodně společného. Začali bychom je možná vnímat jen jako jednotlivé úhly pohledu na jednu a tu stejnou realitu.
LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-11-11  (10:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "útoky kresťanov na islam: Bombardovanie Iraku, Afganistanu, Líbie, Somálska... Snaha o bombardovanie Jemenu a Iránu. Nemám pocit, že by Irak kedy bombardoval kresťanskú krajinu."

že kresťanov lol. Pokiaľ viem, tieto utoky suvisia so vznikom štátu Izrael, rovnako ako "vojna proti terotizmu"...


JeanLaroux   |   ip:194.50.64   |   2010-11-11  (10:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  My lidé jsme jako myšky v bludišti. Některé myšky vnímají jen bludiště a běhají po připravených cestičkách s cílem najít hromádku zrní. Tak uplyne celý jejich život. Uplyne v soustředení se jen na jejich životní roli a "neztrácí čas" s ničím jiným. Jiné myšky napadne, že vše nemůže mít přeci jen ten jeden smysl, a to běhat v bludišti a hledat zrní. V jejich hlavičkách vznikají nepříjemné a zneklidňující úvahy o smyslu toho co vidí když se zastaví a podívají se v tom svém bludišti směrem nahoru. Jsou tam skleněné stěny terária a jakési postavy v bílých pláštích o jejichž podstatě a poslání nemá myška ani ponětí. Většina myšek se tedy nebude zabývat s tím co nelze pochopit a bude po chvilce dál běhat a hledat své zrní s malým znepokojivým pocitem ve své mysli. Některým myškám začne vadit, že se jiné myšky zastavují a hledí nahoru protože je tak brzdí v jejich snaze nalézt hromádku zrní. Začnou tedy pošetilc Existují možná i myšky, které stereotypní běhání unaví, zahledí se tam nahoru a zasní se. Začnou si "to co vidí a to co nemohou nikdy pochopit" vysvětlovat po svém. Hledají podobenství poplatné jejich stupni empirického poznání. Pro myšku bude člověk v pláští božským sypačem zrní a současně temnou silou, která je za nějaký čas vyzvedne za ocásek do míst bez návratu. Možná, že bude sypač zrní dobrým bohem a ten kdo je odnáší z terária bude ďáblem. Co může myška vědět o pokusech a jejich smyslu? Některé myšky se budou možná časem snažit zalíbit dobrému bohu aby měly více zrní a jiné myšky naopak tomu zlému bohu aby je neodnesl tam odkud se žádná myš ještě nevrátila. Některé myšky vnutí svůj sen ostatním, situují se do role vůdce skupiny a začnou tak kontrolovat přístup zrní. Některé začnou podstrkávat bohu zla jiné myšky namísto sebe. Některé podřízené myšky se přestanou klanět těm nepochopitelným postavám v bílých pláštích a začnou se klanět vůdčím myškám, které snad komunikují s těmi nahoře. Vůdčí myšky, neschopné pochopení těch v bílých pláštích začnou působit v roli jejich samozvaných tlumočníků a přesvědčí ostatní, že jsou myškami prorockými, které ty postavy v bílých pláštích chápou. Začnou vykládat jejich vůli a to jim zvýší moc nad ostaními myškami. Jsou snad i myšky, které běhají protože běhat musí neb zrní znamená život ale současně se nepoddají lžím vůdčích myšek a jejich mysl zůstane otevřená. Uvědomí si, že i když nemohou ty v bílých pláštích pochopit a i když nemohou opustit terárium, nebrání jim to v tom, aby se alespoň nesnažili ty nahoře studovat a vytvářet si o NICH svobodný úsudek.

Co z toho plyne ? Ať je to tak či tak .. stejně nás časem někdo chytne za ocas a .... :)Madness   |   ip:95.103.11   |   2010-11-11  (10:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Len pár slovami. Čakať na koniec sveta sa mi zdá absurdné. Títo ľudia hl. Joplins a podobní, asi chcú ten koniec aby im opadli oťaže z ramien. Riešiť problémy, či už svoje alebo sveta ukončením mnohých životov sa mi zdá šialené a to nehovorím stále spomínanie tikania a Satana.
Ak ste pán/pani Joplins aspon trochu veriaci/a, tešiť sa na súdny deň iného človeka vám určite zaručuje sedadlo v pekle. A ešte niečo. Newiem či tieto vaše "vízie" prezentujete aj na verejnosti medzi známymi, ak nie prestaňte zo seba robiť blázna.Azgaroth   |   ip:85.248.61   |   2010-11-11  (10:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Presne tak! Patrí k sekte a členovia siekt - ako je známe - páchajú hromadné, alebo individuálne samovraždy. Kostolná hodinárka Joplinsová, ktorej tiká vo veži, patrí určite k takýmto blahoslaveným emákom. Stránka zrejme čoskoro stratí klauna.


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-11  (11:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  azgarot. keby som odisiel tak ty ma v tesnom zavese za sekundu nahradis, takze tej straty by som sa neobaval...

madnes. no su ludia co vidia asu ty co si myslia ze vidia a to si ty madnes... niktory ludia maju dar viery a vidia veci a suvislosti a niektory ako ty nebudu vidiet ani ked ich bude pravda bit tycou po hlave,, takz len tik tak a cakaj na mikrocip na rucku, stavbu hcramu v izraeli a nastup antikrista a potom budes cucet...

no pochybujem ze ked toto uvidis a zazijes ze si to das dokopy z proroctvami z biblie.. tik tak.. cas sa krati . vykupujte cas lebo dni su zle...


Peli   |   ip:93.89.145   |   2010-11-11  (11:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobré shrnutí tohoto dokumentu.
Akorát jsi mohl něco připsat o "Bilderberg group". Jinak dobrý článek. Dost informací na toto téma je taky na http://dokumentarni.tv


JeanLaroux   |   ip:194.50.64   |   2010-11-11  (11:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins..

"madnes. no su ludia co vidia asu ty co si myslia ze vidia a to si ty madnes... niktory ludia maju dar viery a vidia veci a suvislosti a niektory ako ty nebudu vidiet ani ked ich bude pravda bit tycou po hlave,, takz len tik tak a cakaj na mikrocip na rucku, stavbu hcramu v izraeli a nastup antikrista a potom budes cucet... "

Víte já si myslím, že vidí ti i oni. Vždyť jsme přeci všichni stvoření k obrazu boha a musíme být tedy všichni obdařeni schopností vidět. Problém je ten, že si jako správný věřící nikdy nemůžete být jist, že vidíte "pravdu" a že ti druzí vidí "nepravdu". Jste věřící a tedy jen "věříte". Věřit neznamená vědět. Víra a pochybnost má ve světle "pravdy" stejnou hodnotu a mlácení někoho tyčí po hlavě na tom nic nezmění ;) Myslím, že je lépe pomáhat lidem, aby se osvobodili od stereotypů a naučili se hledat "pravdu" skrze svou svobodnou mysl než někomu přímo říkat, která že ta pravda a víra je ta skutečná a pravá.


LordX   |   ip:158.194.1   |   2010-11-11  (11:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rozne apokalypticke sekty a hnutia tu byvali uz od nepamati, to nie je nic nove, ocakavanie skoreho konca sveta sa vyskytuje takmer v kazdej mytologii. V kazdej generacii existovali ludia ktori boli skalopevne presvedceni ze prave ta ich bude posledna alebo jedna z poslednych, no po nesplnenych proroctvach sa na nich zabudlo a ludstvo islo dalej.

Aj dnes taki su, napriek zlyhaniam ich predchodcov v minulosti sa nepoucili. A dlho tu este aj budu :D


Madness   |   ip:95.103.11   |   2010-11-11  (11:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins
Aká viera :) Viera v to že príde Lucifer a zmetie nás zo sveta. To je tá viera? V to máme veriť. Viera je niečo čo dáva ľuďom nádej a v tvojej viere nádej nie je. Tvoja viera ukazuje zlo a beznádej. To rozširuješ vo svojich príspevkoch.
A kto ti povedal, že čakám na čip alebo iné "výdobytky" budúcnosti.
A neodpovedal si mi. Aj známym hovoríš tieto "skvelé správy" o budúcnosti a prehováraš ich aby verili v Apokalypsu, či iba tu sa prezentuješ s tvojimi víziami.


Madness   |   ip:95.103.11   |   2010-11-11  (12:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JeanLaroux
Ak tu píšete neutrálne nik vás neberie. Viem o čom hovorím, písal som tak. Vravieť aby ľudia hľadeli na svet nielen z jednej strany a nesnažili sa vnucovať svoj názor sa neoplatí, lebo nikoho nezaujímate. Väčšina potrebuje urážky aby sa do diskusie zapojila. Neutralita tu neplatí, takýto svet budujeme, buď alebo.


333   |   ip:85.216.14   |   2010-11-11  (12:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins
troska sa mylis veriacih v PanaBoha budu prenasledovat nie katolikov


333   |   ip:85.216.14   |   2010-11-11  (12:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Madness
si mimo viera v zacharanu ludi PanomBohom pred ich uplnym koncom ,panBoh nikdy nikomu neublizil,stary zakon neni o nom ale o satanovy ktory sa zan vidava preto mojzis nebol s panomBohom na hore ako s apise,ale malo ludi tomu chape.


Madness   |   ip:194.50.64   |   2010-11-11  (12:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Buď .. alebo. Akce a reakce. Teze a antiteze. Nutnost vyvinout protitlak odpovídající tlaku. Ano souhlasím. Pokud chcete působit jako protiváha efektivně pak je nutno vyvinou odpovídající sílu. Jistá - úměrná agresivita je součástí asertivního přístupu. Pokud existuje něco co vnímáte jako velký tlak pak tomu musíte čelit odpovídající (účinnou) silou. Co je ale cílem ? Neustále se houpat nahoru a dolů ? Možná je dobré vidět i cíl v podobě jakéhosi konečného kompromisu, konsensu, průniku, syntézy, zlaté střední cesty, harmonie nebo jak to nazvat. Chceme protivníka nebo lépe řečeno "toho na druhém" břehu zničit nebo s ním chceme najít společnou řeč ? Pokud se rozhodneme jej zničit pak rozpoutáme jen nekonečný koloběh vendety. Nemusí jít apriori o něco "špatného". Pokud bychom se na věc dívali z pohledu reinkarnační teorie pak by měl KONFLIKT pro duchovní podstatu člověka pozitivní význam protože by přinášel poznání a znamenal by obohacení nesmrtelné duše. Znamenal by dynamiku duchovního vývoje. Z pohledu fyzického je takový vývoj provázen bolestí a pro orientaci v hmotném prostoru jsme nuceni implantovat uvnitř sebe sama a v naší hmotné komunitě pohledy dobra a zla. Z pohledu duchovního pro nás může mít např. význam když se staneme vrahem (nabytí zkušenosti) ale pro dosažení duchovní rovnováhy se budeme muset stát v budoucím životě zavražděným. Směrování k rovnováze je základním principem jak v tom hmotném tak i v tom nehmotném světě. Měli bychom to mít vždy na paměti pokud se rozhodujeme jaký cíl má naše agresivita a jaký tlak máme vyvinout ;)


JeanLaroux   |   ip:194.50.64   |   2010-11-11  (13:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To Madness. Omlouvám se za vložení vašeho nicku do MENA u mého příspěvku.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-11  (13:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja to chapem, co tym myslis. Ale uraza ma to ustavicne besnenie a sirenie poplasnych sprav od zastancov takeho destruktivneho smeru, akym svoje nabozenstvo ponali. Ja som nikdy vo svojom okoli nenasiel takych agresivnych siritelov, ako sa tu poniektori prezentuju. Preto aj reakcia musi byt adekvatna tomu, co oni hlasaju. Oni to robia vo svojej anonymite na webe z dovodov roznych. Aj ked dovody su zjavne , ich vlastna frustracia, nenavist k ludom a hlavne anonymita. Hlavne ta anonymita ich uchvacuje, lebo hlasat nieco take na verejnosti sa neodvazia. Predstavte si v spolocnosti toho hodinara, ktory pri kazdej zmienke o niecom, s cim nie je vnutorne stotozneni rozpraval o nejakej znacke selmy, tikajucich hodinach a inych nezmysloch. Ako dlho by ho ta spolocnost akceptovala? Urcite po istom case by bol sam, len so svojimi fobiami. Preto sa rad vracia na tieto stranky, tu je v anonymite, tu si moze ukajat svoje nenaplnene vizie.


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-11  (14:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333. no to ja viem, viem presne koho budu prenasledovat no pravda je aj tak , ze kat. cirk. sa spriahne s antikristom a na koniec sa antikrist obrati proti nej a spali ju ohnom a bude zrat jej meso.. prenaslodovanie kat. cirk bude a popri tom sa budu viezt aj cirkev kristova.... je to trosku zlozitejsie ako sa zda...


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-11  (14:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  madness. ci o tom hovorim znamym, jasne, ze ano a maju to tazke so mnou.,,. he he.. no nehovorim len o konci sveta ale na to treba dlhsiu debatu a nie parriadkovy prispevok... a hovorim o konci preto lebo je to najocividnejsie z proroctiev a nieco co sa da pozorovat v momontalnom diani... je to pomaly nieco na co sa da siahnut.... ci co ti mam vysvetlovat.. o spaseni??? vsetci na tomto fore veci ducha ignoruju a proroctva a konci su tu a daju sa skontrolovat.. tak preto...


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-11  (14:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a to ze cakas na cip ani sam nevies... a nevies to preto lebo necitas.... na cip cakaju totizto vsetci ludia na svete vratane teba.... aj ked nechcene... za chvilu bude krok po kroku system nastaveny tak, ze bez cipu sa nepohnes amozno este aj uznas ze to bol super napad.." a ludia pojdu ako ovce na zabitie"... tak tak.. len vyckaj...


JeanLaroux   |   ip:194.50.64   |   2010-11-11  (14:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael. Ono na té "značce šelmy" a jiných "nesmyslech" může něco být. Citace z religiózního díla může být zjednodušující nebo připodobňující ale i tak může poukazovat na něco skutečného. Smysl metafor je upoutání pozornosti, usnadnění pochopení a zapamatování si. Je to takový záchytný bod. Jako když se se synem učíte básničku a zafixujete si první slova každé sloky pro snazší rozpomenutí se v jednotlivých etapách přednesu. Pasákovi koz budete těžko popisovat princip genové manipulace nebo třeba klonování. Musíte mu stvoření popsat s použitém "věcí" které zná. Zná hlínu a tak mu zjednodušeně předáte informaci o stvoření připodobněním k uplácání z hlíny. Ani Golem zřejmě nebyl z hlíny pokud tedy byl. Pokud si představíme lidi před 2000 lety, pro které byla psána bible pak musíme z dnešního pohledu bibli brát jako značně zkreslující. Nejsme už pasáky koz. Dnes bychom "zázraky" a "zjevení" zřejmě popsali úplně jinak . Nehodnoťme fráze negativně jen proto, že jsou nám sdělovány "jinou" řečí určenou pro lidi s jinou životní zkušeností. I když .. vy jistě nehodnotíte ty fráze ale spíše některé jejich HLASATELE, že ? ;)

Mě osobně zmínky o těch tzv "nesmyslech" sice neuráží ale je mi líto lidí, kteří jen opakují hesla aniž by si uvědomili co může být za nimi ve skutečnosti skryto. Byla tu disukze o RFID a z pozice těch lidí se okamžitě spustila kritika "nástroje" o kterém vlastně ani nic nevěděli. Jako když dáte býku před oči rudý šátek. Některá slova v těchto lidech vyvolávají okamžitou reakci bez uvažování. Pojem zde funguje jako SOMATICKÝ MARKER. Naprogramovaný jedinec pak po vyřčení SLOVA - reaguje emotivně a naučeným způsobem. Žid = zlo. Komunista = zlo. Demokracie = dobro. Extrémista = zlo. Kacíř = upálit. Kněz = poklonit se. SLOVO vyvolává hněv nebo radost. Slovo má moc nad takto naprogramovaným stádem. Takové stádo udělá cokoliv si umanete. Příslušník stáda půjde klidně do války a rád za Vás zemře. Kdo pozná moc slova a je schopen jím vládnou se těžko ubrání zneužité slova. Je jedno jestli jde o politika, kněze nebo kohokoliv jiného. U lidí naučených přijímat bez rozmyslu Iniciační slova (somatické markery) a reagovat jde o velmi zúžené vnímání reality. Tito lidé jsou uzavřeni novým vjemům a bojí se do své "víry" vpustit každou cizí = kaciřskou úvahu. Jejich pevná víra vlastně není vůbec JEJICH. Jde o víru v něco co nejsou schopni definovat ani zkoumat. Jde o víru převzatou či vnucenou a udržovanou pomocí strachu z pekla či naděje v nebe (v případě náboženství). Pokud chce mít člověk SVOU ! pravou víru může ji dosáhnout jen hledáním a používáním toho co mu "bůh" dle obrazu svého dal do hlavy. Jen takto se lze přiblížit k bohu. Přibližování se ke kněžím, kostelům a křížkům na zdi je modlářství a taková víra je vírou slepou. Proč hledat boha v kostele když je přímo u Vás či přímo ve Vás ? Tím nechci zpochybňovat roli církve jako takové a rozhodně nechci tvrdit, že mezi církevními představiteli nejsou lidé s otevřenou myslí. Vůbec ne. Církev může mít velmi významnou roli psychologickou. Takové kázání v kostele může mít účinek skupinové terapie. Církev může pomoci člověku s odpoutáním se od toho materiálního směrem k tomu duchovnímu. Může ho nasměrovat jiným směrem. Směrem k jeho sebepoznání. Diskuze s otevřeným knězem může být mnohem více než kázání byť kázání je tím jediným co někteří žádají a jsou schopni přijmout. Myslím, že je lépe hledat cestu k srdci přes mozek než naopak. Pokud je emoce sestrou přání a přání se stává otcem myšlenky může být následná cesta jen pouhou iluzí.


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-11  (14:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael rafael... ti si si popri astronomii a kvantovej fyzike , makrobiologii a pedikure z manikurou vystudoval aj vysoku psychologiu ... hm,.,., super... no proste inteligencia sa neda schovat .. ono ked to tam je tak to potom srsi na vsetky strany...

inac napostrehol som zeby si sa ty tu prezentoval niecim inym ako svojimy ateistickymi urazkami vsetkoho co ma spolocne z bibliou ci Bohom.. aj teba maju dost tvoji znami .. prezrad???? stale dookola napadas a ked ta uz nikto nechce pocuvat tak prides na dolezite sk a ventilujes svoju zlost na Boha??? je to tak rafaelko???????


Madness   |   ip:95.103.11   |   2010-11-11  (14:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins
Nečítam, nehľadám, neuznávam proroctvá, kt. tu vždy boli a budú. AK sa má niečo stať, načo budem strácať čas, hľadaním niečoho čo nezmením. Ak to robíš, ľutujem ťa, že si premárnil toľko rokov pre nič. Človek by mal žiť v prítomnosti, tešiť sa z každého dňa, nie myslieť kedy ma niečo zabije.
Niekto raz povedal: V nevedomosti je krása, v poznaní je bolesť a tu to sedí.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-11  (14:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JeanLaroux od malicka som skepticky k predpovedaniu buducnosti, a cim som starsi, som skeptickejsi, utvrdzuje ma v tom velmi vela veci. Je tu cely rad prirodnych zakonov, ktore su nemenne, je tu princip neurcitosti, je tu rad dalsich veci, ktore moju a nielen moju hypotezu potvrdzuju. Ja svoju nevieru v boha beriem ako normalny zivotny styl, nie je to fetis, dokonca aj keby sa jeho existencia potvrdila, co je z mojho hladiska cisto hypoteticka zalezitost, nic by som vo svojom konani a spravani nezmenil. Aj keby mal tie svoje moralno- volove vlastnosti, ktore mu ludia prisudzuju, aj tak by ma nicim nedokazal presvedcit o svojom laskyplnom a dobrosrdecnom zaobchadzani. Je to pre mna uplne nepodstatne, a ak si niekto mysli, ze nejako bojujem proti bohu, nebojujem, je to len zabavne. zabavne pocuvat kvilive hlasy ludi, ktori su opantani svojou vlastnou neschopnostou a ktori sa snazia ospravedlnit svoje spravanie a zivot niecim inym ako vlastnou osobnostou. V spolocnosti a v okoli, v ktorom sa pohybujem o mne vedia, ze neverim, ale nepresviedcam nikoho, neoponujem mu, lebo ako som vravel, ani v mojom okoli sa nepohybuju taki fanatici, typu slepeho hodinara.


ANONYM   |   ip:79.138.24   |   2010-11-11  (14:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vidis aky si.. ja zasa poznam" kto informuje , zbrane daruje" ty ani len nechces vediet co ta neodvratne caka.. no kazdy ako chce tak bude mat... ziadna ludska bytost ktora sa narodila sa urcitym veciam nevyhne.. ani ty nie.. a proroctva tu boli no nikdy v historii sa neplnili tak doslovne ako teraz.. nikdy nebola taka civilizacia a technika na takej urovni aby dokazali naplnit co len jedno proroctvo co sa deju teraz... nedaj sa oklamat ze to tu bolo stale a stale bude... teraz sa deje to co este nikdy nebolo a teraz to vyvrcholi...


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-11  (15:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No vidite, nie su zlati, spomen certa, a uz je to tu. Proroctva sa naplnaju, proroctva sa plnia, az je citit aka radost z nich srsi. Hovorim, biedne to stvorenia, nedokazu sa tesit z toho, ze su chvilku na tomto cudnom svete, este si ho musia zneprijemnovat takymito blbostami.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-11-11  (15:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Je to pre mna uplne nepodstatne, a ak si niekto mysli, ze nejako bojujem proti bohu, nebojujem, je to len zabavne. zabavne pocuvat kvilive hlasy ludi, ktori su opantani svojou vlastnou neschopnostou a ktori sa snazia ospravedlnit svoje spravanie a zivot niecim inym ako vlastnou osobnostou."

Otazka je aku "schopnosť" má človek, ktory sa v zrelom veku cca 12 h denne "zabáva" pisanim bludov na nete. Začni konečne robiť aj niečo užitočne, lepšie urobiš


JeanLaroux   |   ip:194.50.64   |   2010-11-11  (15:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael: Když říkáte, že nevěříte v boha znamená to co ?
a) Věříte, že bůh neexistuji i přesto, že boha díky absenci vlastní zkušenosti s ním nemůžete popřít stejně tak jako jej nemůžete potvrdit ?
b) Odmítáte převzít jinou vizi (víru) od církve nebo církví, jejichž náboženství je založeno na interpretaci proroků, kteří ÚDAJNĚ tu osobní zkušenost s bohem měli ?

Pokud je to za a) Jste věřící. Věříte, že bůh neexistuje. Vaše víra je stejně slepá jako víra těch, kteří bez osobní zkušenosti s bohem v něj věří.
Pokud je to za b) Nejste nevěřící ani věřící. Tak jako máte právo svobodně věřit a svobodně pochybovat tak máte i právo si vybrat v co se rozhodnete věřit a co necháte "otevřené". To otevřené lze přeci zkoumat neomezenou dobu i bez rozhodnutí a přijetí nějaké víry. Může zde i platit, že čím pozdější přijetí víry a čím více zkoumání = tím je víra pevnější a sebejistější.

Všichni v něco věříme a něco necháváme otevřené. Pokud patříte k těm lidem (var.b), kteří jen nevěří v to co věří ostatní slepě a z rodové tradice, nic si z toho nedělejte. Jste nejspíše tomu cosi, co může být nazýváno bohem, mnohem blíže než všichni ostatní ;)


Madness   |   ip:95.103.11   |   2010-11-11  (15:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Anonym
Asi si myslel mňa. Ak existuje osud, pevne stanovený, nemenný Ja ho nepotrebujem vedieť. Aký koniec mi udelí tak ho prijmem. Na čo budem robiť so seba človeka, kt. som nikdy nebol, len za to, že zistím o skaze ľudstva. Môj pohľad to nezmení, nezačnem 5 minútu do 12, bedákať a prosiť Boha, Alaha, Budhu i samotných mimozemšťanov o spasenie. Urazil by som samého seba.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-11  (15:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No ono je to ako so zavislostou a nezavislostou, ak ste na niecom zavisli, ste zavislak, potom ale ak ste nezavisli, aj tak ste vlastne zavisli na vlastnej nezavislosti. No a tak je to aj s vierou,clovek totiz moze splnat aj skupinu a a aj skupinu b.


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-11  (15:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   lenkaB a ci ty nevies ze on je plateny za to??? ved to je jasne ako facan... jeho nazaujima co hovoris, cial je napadnut , zosmiesnit.. plateny sorosovec , ako moze clovek co m u zena chodi do roboty sediet na nete cele dni?? bud magor alebo plateny..


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-11  (15:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No joplins, asi plateny, lebo za magora si tu ty.


JeanLaroux   |   ip:194.50.64   |   2010-11-11  (15:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hezky řečeno :) Nechat otevřené dveře znamená i hlídat, kdo těmi otevřenými dveřmi prochází. To může být někdy docela namáhavé zejména když žijete v domě s mnoha dveřmi. Někdy to člověk nevydrží a pár těch dveří nebo raději všechny ty dveře zabouchne ;)


Madness   |   ip:95.103.11   |   2010-11-11  (15:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonym
A čo Vám to dalo, že viete o konci sveta. Ste si tým istý ako Joplins, meníte svoj pohľad k ľuďom k svojmu životu?

Mimochodom. Aj ja som platený sorosom ako polka tejto stránky. Tu vlastne nik iný nediskutuje iba samostatné bunky platené jedným človekom.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-11  (15:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mam rad taky sposob, lepsie ako precitat jednu knihu, zotriet pot z cela a zahlasit, hotovo uz viem vsetko.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-11  (15:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A čo ja, paranoidní konšpiratívni psychopati? Mňa do spolku platených sorosových hungaroidných obrezancov nepočítate?


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-11  (15:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  madness , hej myslel som teba.. no ako chces , ludsky zivot ma len jeden jediny zmysel.. a to je hladanie a najdenie Boha.. kto toto neurobi , zivot premarnil a bude si to naveky vvycitat..


Madness   |   ip:95.103.11   |   2010-11-11  (15:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins - anonym
Niekto tu používa dna nicky a ze kto je platený :D :-)


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-11  (15:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplinsová, tebe už treba naordinovať iba elektrošoky...


JeanLaroux   |   ip:194.50.64   |   2010-11-11  (15:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins.

A Vy jste už našel ? Pokud ne, jste na stejné cestě jako většina ostatních a pokud si myslíte, že ano, pak byste si měl uvědomit, že ostatní jednoduše nemohou být ve stejném bodě cesty jako Vy a tudíž je nepřesvědčíte. Budou muset sami hledat a možná také najdou. Kdyby jen převzali Vaši vizi a uvěřili by Vám, pak by se vzdali hledání a boha by nenašli. Našli by jen slepou víru v něj resp. by uvěřili Vaši nalezené "jistotě" o jeho existenci . To chcete ?


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-11-11  (16:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins - bud je za to plateny, alebo je ešte väčši blazon ako sme si mysleli a robi to zadarmo:). Keby sa nechal platiť Sorosom, tak by aspoň nemusel byť sociálnym parazitom. (aj keď Soros sám je parazit)...


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-11  (16:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V tom je ten velky omyl, ak si clovek mysli, ze nieco nasiel a este sa snazi presviedcat ostatnych.


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-11  (16:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  madness. prepac, len som rychlo pisala zabudol odkliknut nick.. tak mi dalo anonym..


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-11  (16:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jean laroux. takze- ja nikoho nepresviedcam a uz vobec nie o nejakej "svojej" viere!!
ja len upozornujem na nieco co sa deje a je to doslova hmatatelne.. uplne zle ste to pochopili.. ukazte mi jeden prispevok v ktorom presviedcam. pisem o tom ze proroctva a dianie vo svete sa podozrivo zhoduju a treba to brat do uvahy a nie vsetko zmietnut zo stola s posmeskom ako rafael...
Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-11  (16:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nesuhlasim s tym porovnanim mysky k cloveku. Myska narozdiel od cloveka nemoze dojst k transcedentalnemu uceniu pochopit vesmir a jeho zakony zatial co clovek je plne kvalifikovany. Myska moze maximalne pochopit velmy male okolie zatial co clovek uchovava cele banky informacii a tym dokaze vo svojej hlavicke drzat a predstavit si prakticky nieco co ho bilionkrat prevysuje.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-11  (17:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pozri joplins, s rovnakym posmeskom zmietnes zo stola kazdy argument aj ty. Neexistuje nic, co by dokazovalo co len promile splnenia akehokolvek proroctva. To, ze sa niekto snazi naplnat to, co je napisane v nejakej knihe, ak to tak posudzujes, este neznamena, ze v tom ma prsty boh, alebo satan. Vzdy je tu totiz este ta najsamozrejmejsia moznost , moze za to clovek.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-11  (17:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Predovšetkým myška si nekladie stupídne otázky o existencii takých pre život nepotrebných hlúpostí, ako je existencia nejakého b. V tomto jej človek môže iba závidieť...


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-11  (17:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover, to je blbost, podla coho usudzujes, ze nas mozog je vytvoreny preto, aby pochopil vesmir? Co ked to nie je pravda?


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-11  (17:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael. keby si poznal proroctva uplne, vedel by si ako to pre momentalne vladnucich skonci. neviem ci by som sa snazil tlacit na pilu keby som niektory z mocnych sveta keby som vedel ako to skonci.. a keby som to napisal ja a napisal by osm si aj svoje odsudenie a tazky sud nad sebou tak by osm bol asi na hlavu nie???


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-11  (18:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RE: Rafael

Aka blbost ? To hadam nevidis realitu.. Clovek vie ako jedina bytost pochopit fyzicke zakony tz.Newtonove a uviest ich do realneho uvazovania (prace s nimi) pre vlastny prospech a vyvoju technologii ktore su sami napomocne pri dalsiom objavovani pr.(pocitace,mikroskopy atd.) a tak reprodukovat informacie na dalsiom levely pomocou lepsich zdrojov ktore zas umoznuju sirsie poznanie. To je hadam kazdemu jasne. A s myskou je to na mile vzdialene. Ak niekto tvrdi ze clovek neni schopny dojst k takemu vzdelaniu a nemal by sa o to pokusat tak moze pisat max. tak za seba a svoju schopnost.

RE: Azgarot

To nie su stupidne otazky, ale otazky rozumne-logicko vyvinuteho cloveka ktory sa aj realne zaujima o svoje okolie vsetkym co mu je dostupne. Znehodnocovanie a nepochopenie v tomto smere poukazuje len na nezrelost dotycneho.


interbulo   |   ip:88.212.36   |   2010-11-11  (20:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zaujímavé, že takáto bohatá diskusia na článok ktorý napísal iba 16-stnásť ročný chlapec!!! Ono, podľa všetkého, ako ste písali, Boh je Jánus...má dve tváre jedna je tá, ktorá žiada, aby sme boli verní a verili a budeme spasení až po smrti a druhá, svetlonosiaca, žite teraz a tu!!! A teraz si vyber, človiečik!!! No, čo už navyberáš....ggg   |   ip:85.216.16   |   2010-11-11  (20:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zbytocne vstupovat do zbytocnych skriepok, poznat veci neznamena poznat aj suvislosti


interbulo   |   ip:88.212.36   |   2010-11-11  (21:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Asi tak!


nikto   |   ip:81.0.116.   |   2010-11-11  (21:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins ja s tebou suhlasim o konci sveta ale nemam nijaky termin o konci (2012 uz tobôž nie) som si len isty ze koniec sveta bude ked uz svet bude uplne zvrateny, ked budú vsetci ocipovaný, ovladaný a v kostoloch, ak nejake budu, budu vysiet satanisticke znaky. ludia si sami dlazdia cestu do pekla- peniazmi, cipmi a satanistickými sektami).


nikto   |   ip:81.0.116.   |   2010-11-11  (21:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  madness a podobný:
osud neexistuje- vzdy mame na vyber a preto je lepsie vediet co bude aby sme vedeli co si vybrat!


deofujara   |   ip:91.127.17   |   2010-11-11  (22:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NOW? TWF? OLL....FIAL!!


nikto   |   ip:81.0.116.   |   2010-11-11  (22:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NOW je omyl ma to byt NWO... co na tom je to len mala chyba.


JeanLaroux   |   ip:94.112.12   |   2010-11-11  (22:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 Joplins. Možná jsem Vás špatně pochopil ale přišlo mi, že trochu heslovitě káráte druhé protože mají jiný názor. Pokud jsem se spletl a ukvapeně Vás soudil pak se omlouvám.

2 Groover: Jistě. Jde jen o přirovnání. Žádné přirovnání nelze brát doslova :) Máte pravdu, že myš a člověk jsou na různém stupni vývoje. Myš není schopna pochopit co je smyslem života těch tvorů nad ní a co ti tvorové (my) činí a proč. Stejně tak jsme vůči bohu (pokud existuje) my něčím jako je vůči nám myš. Z toho důvodu jsou pro nás jeho cesty nevyzpytatelné. Tak jako by se myš jistě dopustila dezinterpretace při výkladu lidské existence tak se takové dezinterpretace jistě dopouští církev ve vztahu k bohu. To je to o čem jsem psal.

Azgaroth. Myš si jistě neklade otázky s použitém nějakých slov. Pojmy jsou používány až na vyšší úrovni vývoje. Myš má na základě pozorování nějaký pocit, který souvisí s prožitou zkušeností a ten pocit se do její paměti ukládá spolu s projevy oné zkušenosti. Přinesete-li jí kousek sýra a párkrát to zopakujete pak si vytvoří představu ve které spojí požitek se sýra s Vaší podobou a bílým pláštěm který nosíte. Na své úrovni Vás vnímá jako "b", který jí přinese sýr :) Člověk komunikuje pomocí pojmů a proto dokáže vidět mnohem více i na abstraktní úrovni. Současně ale slova matou a zkreslují protože co člověk to trochu jiné vnímání obsahu pojmů. Díky abstrakci jsme schopni hledat hlubší význam věcí ale současně si často vytváříme nerealistické virtuální světy, které zastírají skutečnou realitu kolem nás. Vznikají tedy nedorozumění, za která mohou jen ony pojmy a schopnosti jež nás odlišují od zvířat. Možná kdybychom si mohli místo slov přenášet jen pocity a obrazy, ubylo by nedorozumění i v této diskuzi.

2 Interbulo. Je dobře, že 16-ti letý hoch takto uvažuje o světě byť jde (dle obsahu článku) zatím jen o sběr a třídění myšlenek. To, že mladí lidé hledají alternativní pohledy na realitu a nedůvěřují jen v mainstream je pro mne signál, že máme budoucnost. Právo pochybovat je třeba hájit stejně jako právo věřit. Jen tak dál


JeanLaroux   |   ip:94.112.12   |   2010-11-11  (22:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 Nikto: "osud neexistuje- vzdy mame na vyber a preto je lepsie vediet co bude aby sme vedeli co si vybrat!"

Jak víte že neexistuje ? ;) Třeba si svůj život plánujeme sami z nějakého místa mimo tento hmotný svět. Pak by byl osud jen skrytým plánem. Naším vlastním plánem, který jsme si už vybrali a náš život (naše volby v něm) se bude blížit prvotnímu plánu. Pokud si nejsme vědomi prvotního plánu pak nám může osud připadat jako náhoda. Jen malá spekulace k zamyšlení na noc :)


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-11  (22:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kazdy mame slobodnu volu NO.. zaroven znieme aj ovocie svojich minulich cinov a preto zalezi hlavne aj na tom co sme uz vykonali a to dost ovplyvnuje aj nasu buducnost. Preto by som to nazval polovicatim osudom.


333   |   ip:85.216.14   |   2010-11-11  (22:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kurňa ale na s idu zas zadlzit nemam slov pjb zlepenec nwo si manie ruky

Rop z EIB: Slovensko môže získať historicky najvyšší úver
TASR | 11. novembra 2010 18:26
Možnosť získať najväčší úver v histórii Slovenska od Európskej investičnej banky (EIB) v hodnote 1,3 miliardy eur by mala podporiť ekonomiku krajiny a rast investícií. Ako zdôraznil viceprezident banky Anton Rop, táto pomoc zo strany EIB by mala podporiť jednoduchšie čerpanie eurofondov, pretože je určená práve na spolufinancovanie a predfinancovanie projektov z Európskej únie.
Slovensko si na eurofondy chce požičať stovky miliónov

Anton Rop, viceprezident Európskej investičnej banky EIB).
Autor: EIB


O aký úver ide? Čo by mal Slovensku priniesť?

Ide o úver v hodnote 1,3 miliardy eur, čo je veľmi dôležité z pohľadu Slovenska. Napomôže to rastu rôznych druhov investícií, ktoré sú zabezpečované zo štrukturálnych fondov Európskej únie. Úver by mal podporiť absorpčnú kapacitu krajiny, pretože s týmto úverom, ktorý má byť zajtra (12. 11.) podpísaný, bude oveľa jednoduchšie sa dostať k štrukturálnym fondom. Vysoká absorpčná kapacita by tak mala priniesť výrazný rozvoj.

Pre koho sú úverové prostriedky určené?

Ide o úver spätý so štrukturálnymi fondmi, ktoré Slovensko dostáva na základe finančného programu Európskej únie. Slovensko tak dostane viac ako 13 miliárd eur z eurofondov do roku 2013. Prostriedky z EIB sú tou časťou, ktorú by Slovensko muselo financovať samo, takže bude jednoduchšie dostať sa k týmto peniazom.

Sú tieto peniaze určené aj pre privátny sektor?

Nie, v tomto úverom rámci sa nepočíta so súkromnými firmami. Ony môžu využívať iné možnosti, zvyčajne ide o komerčné banky. Úver je určený pre centrálnu vládu a samosprávu, teda každého, kto môže získať peniaze z eurofondov.

Aký veľký bude úrok na túto pôžičku?

EIB je bankou, ktorej cieľom nie je dosahovať zisk, takže náklady na úver sú najnižšie možné. Je dôležité zdôrazniť, že úver s takýmito podmienkami nie je možné dostať niekde inde na trhu. Podľa pravidiel si EIB neúčtuje žiadnu dodatočnú ziskovú prirážku, takže si započíta iba prevádzkové náklady, čo predstavuje 13 bázických bodov, a náklady na získanie finančných zdrojov. EIB má hodnotenie AAA, peniaze môže získať z vlastných zdrojov alebo na trhu. Nedá sa tak povedať, aká je cena úveru, ale prirážke je iba 13 bázických bodov.

Na čo konkrétne sa peniaze môžu využiť? Kam budú smerované?

To je na vláde a parlamente, ako vytvorí investičnú schému pre štrukturálne fondy. To, čo Slovensko týmto úverom získa, je, že dokáže dostať finančné zdroje okamžite po odsúhlasení schémy Európskou komisiou. Veľkou výhodou pre Slovensko je, že v niektorých prípadoch môže získať tieto zdroje skôr ako peniaze zo štrukturálnych fondov.

Môže sa vláda rozhodnúť, že minie všetky peniaze napríklad na diaľnice, ktorých výstavbu z eurofondov chce aktuálne podporiť?

To je takmer nemožné, pretože je nemožné dostať taký objem peňazí z fondov. V takom prípade bude pre vládu lepšie dostať špeciálnu pôžičku iba na výstavbu ciest.


Madness   |   ip:95.103.11   |   2010-11-11  (23:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nikto
Je to tvoj subjektívny názor na vec. Osud, Boh, Lucifer, nič z toho existovať nemusí, ale i môže. Jednoznačné tvrdenie je presviedčanie samého seba o neomylnosti a po pochybení ostatných.

Joplins
Hľadať celý život Boha sa mi zdá zbytočné a určite toho nebudem ľutovať. Boh ak existuje nám dal slobodnú vôľu, možnosť voľby. A bolo písané, že sme jeho obrazom, nielen po fyzickej stráne, ale i duševnej. Z toho vyplýva jeho múdrosť. On nechcel mať z ľudí otrokov, kt. ho velebia a klaňajú sa mu. Nechal nás napospas vlastným rozhodnutiam, vlastným životom. On je iba divák v tejto divadelnej hre. Každý si tvorí vlastný scenár, do role kt. mu Boh dal. Ak mu niekto chce poďakovať za jeho dar, nech sa páči, ale prečo by to mal robiť tak ako mu je vnucované náboženstvami, čo som trochu odskočil. Môj názor sa však opiera a veľké slovko AK.


interbulo   |   ip:88.212.36   |   2010-11-11  (23:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  re:333 Toto zadlžovanie Slovenska vedie do pekla...Vraj výhodná pôžička, ak nechceš do pazúrov vládcov sveta padnúť, nepožičiavaj si A Mikloš nás do pazúrov priamo strká!! Je to možné? A My nič, ná je to jedno??


333   |   ip:85.216.14   |   2010-11-12  (08:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  interbulo
tak co navrhujes?ja su z Oravy,do bratisla´vy nemam za co ist a tu ked budem podskakovat tak prd z toho.co ked valnej hromade je to uplne jedno a ani im nic ine nenapadne ako sa pachtit za zrnkami.a je im dokonca jedno ze ich zlepenec alebo nie ich chce predavat ornu podu zahranicnym investorom teda sorosovcom.a vies preco je madar minister polnohospodarstva a schvaluje taky to zakon aby si nas mohli kupit madari.madar sosros velmi dobre vie co robi a curinda s miklosom hlavne ze zarobia na tom ako uz neraz predtym a radicovej straci ocenenie za to .ved len debo moze mat cudzokrajneho v politike a mysliet si ze bude hajit jeho zaujmi.a je zaujimave ze valkova vrazda sa ani raz nespaja z tym co sa odohralo na politickej scene cez vikend a co si musel curinda vypocut v tvmarkiza pri zlatici,nvm preco nam tvrdia ze to bola planovana a dlhodobo vrazda ked,je jasne ze to bolo na rychlo,ze ten vrah nestudoval jeho zvyky a nemal cas si vybrat ine miesto na to.nemal cas preto sa vlupal do domu a pouzil aceton a nevadil mu ani kamer system a bol to profik.a nasi specialisti nevedia ani to ci sa plazil alebo ho tahali dnu,tak ako chcu chytit prof, vraha.hm ta vymena kadrov na policajnej urovni co prebehla nedavno,cize cistka doniesla pozadovane ovocie.ale nie pre ochranu pred zlocincami.


333   |   ip:85.216.14   |   2010-11-12  (08:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mam otazku na vas ludkovia nevie niekto nahodky kedy a okolkej odlitalka radicova do us a z kade?


nikto   |   ip:81.0.116.   |   2010-11-12  (15:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  madness ja sam by som sa nevajadril lebsie naozaj si to dobre napisal, ale da sa to popstrehnut- ze niekedy to vyzera ako osud, ale neskor zistime ze sme mali na vyber nieco ine.


nikto   |   ip:81.0.116.   |   2010-11-12  (16:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ospravedlnujem sa za par gram. chyb


NeveriaciTomas   |   ip:88.212.37   |   2010-11-13  (01:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...nebudem prilis vstupovat do tejto diskusie a toboz menovat konkretne mena, len vidim ako sa tu utoci na cloveka co skutocne vidi suvislosti pretoze veri v Boha....a utocit a posmievat sa niekomu kto tu nikoho do svojej pravdy nenuti, len chce poukazat na to aky je dnesny clovek slepy a ze tym speje do zahuby....posmech je prvotnym znakom hlúposti! Ako skonci asi NWO a ich "supervlada"? - v tmavociernej tme plnej utrpenia...ale az po druhom prichode Jezisa Krista. Ako povedal jeden z Vas..."vsetci tu ignorujete veci ducha a proroctva o konci" ....ktore v ziadnej dobe pred nami neboli snad viacej hmatatelne. Koniec je velmi velmi blizko. Nech sa vsetci zobudia z agonie a trosku sa nad zmyslom svojho zivota aj zamyslia namiesto toho aby boli tak skalne presvedceni ze ziadny Boh neexistuje :) prajem pekny den.


nikto   |   ip:81.0.116.   |   2010-11-14  (15:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  suhlasJeanLaroux   |   ip:194.50.64   |   2010-11-15  (08:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To Hmmmm: Cituji z Vašeho odkazu

Svojim študentom som odmietol premietať film Zeigeist: The movie, ktorý mimo iné obsahuje tvrdenia o tom, že za pádom WTC (World Trade Center) v New Yorku 11.9.2001 stála americká vláda. Dokument som prirovnal k popieraniu Holocaustu a odmietol sa podieľať na šírení jeho bludov.

Nasledovná diskusia nad obsahom daného snímku bola pre mňa nesmierne cenným a dôležitým svedectvom o mentálnom obzore veľkej časti mojich stredoškolských študentov, v ktorom som bohužiaľ identifikoval také neblahé javy ako je nadšenie pre konšpiračné, sprisahanecké, špionážne a vôbec tajomné teórie.
.............................................................................................
Tak pan "učitel?" na jednu stranu odmítne promítat snímek, aby nešířil "bludy" a následně probíhá diskuze ????? A o čem asi tak mají možnost diskutovat ti, kterým bylo shlédnutí snímku odepřeno ?? Mají diskutovat o bludu, který neviděli ? Mají diskutovat o víře v něčí interpretaci, kterým jim zároveň odepřel možnost udělat si vlastní úsudek.

Takového génia, který ví přesně co je konspirace a blud a co není aby pohledal. "Pojďme diskutovat o bludech a hlupácích co je šíří. A Teď mi milí studenti řekněte jestli jste také hlupáci co šíří bludy ?" .. " Ne ne pane profesore nejsme" .. :-))) Skvělá ""diskuze"" ...

Věk popíračů. Super. Věřit v názor pana profesora je OK ale pochybovat se nepřipouští. Nemá PRÁVO pochybovat pro skutečně svobodnou mysl stejnou váhu jako PRÁVO věřit ? ... Takovou snůšku "bludů" co je v odkazovaném článku už jsem dlouho nečetl. Btw. Všímáte si, že jsem se tímto tvrzením stal tím samým co kritizuji ? .. A asi o tom to je ... ;)filip   |   ip:178.40.20   |   2010-11-15  (10:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Česká tv ako oponenta do diskusie o Hájkovej knihe "Smrt ve stredu" pozvala človeka , ktorý ako prvú informáciu uviedol ,že ju nečítal...
Zvykajme si!


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-15  (10:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Oto horak je borec.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-15  (10:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jeanlaroux nesud cloveka, pokial si o nom viac neprecitas, pozri si vysvetlenie na jeho blogu.


filip   |   ip:178.40.20   |   2010-11-15  (10:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vy ste všetci borci!


joplins   |   ip:94.191.24   |   2010-11-15  (10:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dost silno pochybujem,ze otakar ma jasno v tom,ci tie dvojicky ozaj spadli...


joplins   |   ip:94.191.24   |   2010-11-15  (10:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dost silno pochybujem,ze otakar ma jasno v tom,ci tie dvojicky ozaj spadli...


JeanLaroux   |   ip:194.50.64   |   2010-11-15  (10:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael. Článek jsem četl celý a hodnotím tedy přístup "profesora". Na jeho argumenty bych mohl napsat článek obsahující 5x tolik protiargumentů ale to už není na toto místo určené pro diskuzi ale na samostatný článek. Blog patří studentovi Otakaru Horákovi a jeho názor jsem ve svém příspěvku nehodnotil protože zde není přímo uveden. Nebo je Otakar Horák sám i profesorem ? Až teprve v diskuzi pod článkem je obhajoba autora webu a z ní usuzuji, že se z popsaným postojem a argumenty ztotožňuje, pokud tedy on sám není tím "profesorem".

O konspiracích a přehnaných reakcích přerůstajících v paranoiu by se jistě dalo diskutovat. To s čím ale já nesouhlasím je přístup k diskuzi a některá filosofická zdůvodnění. Označování (nálepkování) těch, kteří zastávají jiný názor. Slova jako "falešný", "bludy" "chyby" atp. nemají v diskuzi o problému co dělat. Tato slova jsou útočná a jejich cílem je démonizovat protistranu. Pokud se něco ukáže jako chybné nebo falešné mělo by se to ukázat až v závěru diskuze ke každému jednotlivému problému. Zde se však jednoduše ti, kteří stojí někde "jinde" označí "nálepkou" a tím diskuze končí. Nejhorší je když se kritik konspirací a manipulace sám stane manipulujícím konspirátorem. Soudím jen toho, kdo sám soudí. Není to kosher ?


filip   |   ip:178.40.20   |   2010-11-15  (10:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JeanLaroux- Neni to kosher! Na súdenie toho čo je a nie je správne sú vyvolení!My sme povinní len slúžiť a odstraňovať naše "chyby v myslení".


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-15  (10:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja som nezastaval jeho postoja, len ma udivuje, ze ho niekto odsudi, a ani si nic o nom neprecita. S tvojim vysvetlenim suhlasim. Ale nemeni to nic na fakte, ze konspiracne teorie sa daju vyrobit na vsetko. V tom je problem, a to vidime aj na tychto strankach. Jednoducho chcel len predist komentovaniu niecoho, comu diskutujuci nerozumeju. Lebo predikovat na zaklade neznalosti a suvislosti to je len specialita konspiratorov a nekonspiruju ti, co maju o tom aspon nejake vedomosti.


joplins   |   ip:94.191.24   |   2010-11-15  (10:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jeanLaroux. rafael tu kope za NWO. on ma za domacu ulohu spochybnovat tusenie pravdy a obhajovat oficialne verzie..


jarmila   |   ip:89.173.33   |   2010-11-15  (11:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ktovie, za co nasa panicka prenierka dostala v USA ocenenie, ved este nic neurobila. Asi za to, co ma urobit. Tak ako ich ,,najvyssi" dostal nobelovku za mier.


illuminatedBimbo   |   ip:95.103.79   |   2010-11-15  (12:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://youtu.be/ZI94jxx2SUU

NADÁCIA OTVORENEJ SPOLOČNOSTI
Open Society Foundation, NOS - OSF
Baštova 5 Weberova 8
81103 Bratislava 08001 Prešov
tel.: 02/5441 4730 tel.: 051/7732 469

Cieľom nadácie je prispieť k vzniku otvorenej, občianskej spoločnosti na Slovensku. Je súčasťou celosvetovej siete nadácií amerického podnikateľa a finančníka Georgea Sorosa.

Riaditeľka: Alena Pániková

Správnej rade sú: Iveta Radičová, predsedníčka

Grigorij Mesežnikov - podpredseda, Ján Hrubala, Katarína Vajdová

Spolupracovníci: Lajoš Grendel, Rudolf Chmel, Martin Porubjak, Pavel Vilikovský, Peter Zajac, Šarlota Pufflerová, Oliver Brunovský, Zuzana Wienk

Finančné zdroje k dispozícii 155 mil. Sk
Majetok 90,7mil. Sk
Počet pracovníkov 27


JeanLaroux   |   ip:194.50.64   |   2010-11-15  (12:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael: Věřte mi, že jsem článek četl velmi pozorně a právě o tom o čem ten článek je vím opravdu hodně ;) Všechna argumentace se někde hluboko v pozadí slévá v jednom jediném tématu. Dovolit pochybnosti čehokoliv , dovolit diskuzi a dovolit svobodné prezentování názorů ? NEBO TO NEDOVOLIT a nějak to zdůvodnit ? Pokud to nedovolíme což je postoj Otakara Horáka a mj. i těch předních představitelů polistopadových thinktanků, pak musíme říct CO JE SPRÁVNÉ A PRAVDIVÉ. Musíme říct i KDO JE TEN NORMÁLNÍ a KDO JE TEN CO KONSPIRUJE. Z hesla PRAVDA A LÁSKA zvítězí se stává heslo NAŠE ! PRAVDA A LÁSKA ZVÍTĚZÍ ZA KAŽDOU CENU. Za dvacet let se z bojovníků za svobodu stali bojovníci proti svobodě tj. tsali se z nich ti, které dříve kritizovali. Z Lumpové a (promiňte mi ten výraz) zmrdi zůstali zmrdy a budou jimi pod jakýmkoliv praporem. Z tohoto důvodu jsem zastáncem jiné myšlenkové linie. Jsem pro absolutní svobodu slova. A´t si klidně někdo popírá třeba holokaust nebo říká o nějaké menšině, že je méněcenná. Zní to KACÍŘSKY ? Naskakuje Vám při čtení mého názoru husí kůže ? Překonejte Vám naprogramovaný odpor a zkuste se aspoň na chvíli zamyslet. Ty tzv. "společensky nebezpečné" názory tu budou vždy. Možná se je podaří jen pod výhrůžkou trestu podaří potlačit, aby nemohly být nahlas vyřčeny. To jim ale dodá sílu. Zakázané totiž přitahuje. Chtějí to umlčet = Něco na tom je. Pokud se nechá prostor pro prezentaci čehokoliv tak zmizí "lákavé a přitažlivé tajemno". Lidé začnou být opatrní v tom co přijímají protože takových různých "konspirativních" či urážlivých výroků bude všude plno. Nebude to přitahovat a proto to ani nikde nebudou majitelé novin a webů zveřejňovat. Svoboda vybuduje přirozenou korektnost .. ne jak je to nyní, kdy převládá korektnost vynucená. "BLUDY" se v otevřené diskuzi, kde budou moci být veřejně konfrontovány se eliminují samy. Chápete co chci říct ? Proč myslíte, že to tak není ? Proč je místo diskuze a oponování názorům volena raději cesta typu "Abych nešířil bludy, tak jim to promítat nebudu" ? Zatajováním informací přece nemůže být vyvolávána SVOBODNÁ diskuze. TO JE NESMYSL ! JDE O PROTIMLUV. Je to dnes tak proto, že kdyby existovala skutečně svobodná diskuze pak by mohlo při konfrontaci názorů dojít k tomu, že vypluje na povrch skutečnost, která se někomu do krámu zrovna nehodí. A že to oficiální jení vždy to pravdivé víme všichni. Různé Cover act, výmysly při zdůvodňování invaze do jiných zemí atd. všichni známe. Takže raději nálepkovat a označovat nepohodlné názory a jejich nositele. raději korigovat diskuzi a prezentace názorů a omlouvat to nesmysly o potřebě chránit demokracii a zájmy nějakých skupin. Ty skupiny (svoboda a demokracie) se dá chránit jedině tak, že se každá nová a jakákoliv myšlenka podrobí otevřené diskuzi a nebude se démonizovat nebo rovnou zakazovat.

Z našeho částečného nedorozumění je zřejmé, že uzavíráme hodnocení na sebe navzájem poněkud unáhleně. V mnohém s Vámi i s p. Horákem souhlasím. To, že je přání často otcem myšlenky a lidé hledají jen to co se jim hodí pro podporu jejich pravdy (aniž by si připustili názory protistrany) je fakt. Někdy může dojít až k fanatismu, paranoi a zaslepenosti. Takový stav se ale nejlépe odhalí v konfrontační diskuzi. Říct o někom, že je konspirátor (dát mu nálepku) a šíří bludy je značně kontraproduktivní. Pan Otakar ve svém článku popírá sám sebe a své filosofické závěry aniž by si to uvědomoval.


JeanLaroux   |   ip:194.50.64   |   2010-11-15  (12:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Omlouvám se za hromadu překlepů


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-15  (14:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JeanLaroux ja nekopem za nikoho, som samostatne uvazujuca entita, na rozdiel od oviec odchovanych knihou tuzob. Joplins ty kopes za stareho Jana, vid tvoje citacie z rozpravok.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-15  (14:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jeanlaroux, ver mi, mne nie je proti srsti ziadna z tych tvojich nazorov, holocaust je tiez pre mna nepochopitelna tema, uz len tym, ze ho nemozem spochybnovat. Je to dokonca trestne, ak niekto spochybni holokaust, aj mne to vadi, ale to neznamena, ze vo vsetkom vidim sprisahanie. Tiez neverim oficialnej verzii utoku na dvojicky, ale takisto nemusime verit ziadnej oficialnej verzii ziadnej udalosti, co sa v dejinach odohrala. Ak som skeptik principialne musim byt skeptik vo vsetkom, co sa udialo. Tieto krcmove reci, ze oni chcu toto, oni urobili toto, nikam nevedu. Ano zanadavame si, ale karavana ide dalej. Mne len vadia urciti konspiratori, ktori si vyberu temu, o ktorej nevedia nic, len su ohurovani niecim konspirativnym a zdokonaluju svoju verziu az do absurdnosti. Preto ak konspirujem, musim si uvedomit, ze to muselo byt vzdy, aj pred 100 rokmi, aj pred 1000 rokmi a dokonca aj vtedy, ked im nanutili nabozenstvo. Ak konspiracie potom aj nabozenstvo vzniklo na oblbovanie, a preto si myslim, ze tu poniektori, ktori vo vsetkom vidia konspiraciu, nevidia ju v nabozenstve, tomu veria ako keby to naozaj prebiehalo tak ako je to napisane.


joplins   |   ip:94.191.24   |   2010-11-15  (14:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael- ty si samostatne uvazujuca entita??? moj priatelu, duchovny svet ktory ty vdaka svojmu otroceniu rozumu prehliadas, ma na teba vplyv vecsi ako by si si myslel... duch ktory ta spracovava sa skryva za tvoju mysel a ty o tom sladko netusis... takze tak je to s tou tvojou samostatnostou...


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-15  (14:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins, existenciu ducha ani duse nevieme dokazat, a co ovlada tvoju mysel tiez nie. Pokial veris talafatkam z biblie si dozaista nie samostatne uvazujuca entita, ale len obet konspiracii.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-15  (14:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplinsová nemá rozum, takže ju ovládajú iba tie kostolné taľafatky...


jarmila   |   ip:89.173.33   |   2010-11-15  (18:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael, su veci, o ktorych ziskas dokaz len tak, ze ich prezijes. Potom uz nebudes verit, ale budes vediet. No pokial budes zaryty materialista a nepripustis moznost niecoho vyssieho, ani nedostanes dokaz. Ludia na vyssej duchovnej urovni nehadzu perly sviniam. Dufam, ze si to pochopil.


bazooka   |   ip:92.52.16.   |   2010-11-16  (01:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JeanLaroux

Konecne je tu na tomto fore po dlhsej dobe clovek schopny otvoreneho zmyslania a zaroven kvalifikovanej diskusie.

Velmi rad by som s tebou podiskutoval, ak nemas nic proti, napis mi na : Bazooka.Joe@azet.sk

Dik !


bazooka   |   ip:92.52.16.   |   2010-11-16  (01:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  admin

A ty mi tiez mozes napisat - preco si zablokoval vsetky moje komentare pod nickom "bazooka" ?!?!?! ... a musim preto pouzivat rozne ine ako napr. aj teraz - "b.a.z.o.o.k.a" !!!


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-16  (08:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jarmila, mozno som prezil daleko viac v uvodzovkach duchovnych veci ake si ty len mohla stihnut precitat, prezitie neznamena automaticky uverit vsetkemu, ide v prvom rade o subjektivny pocit, pre niekoho nabozensky zalozeneho je to boh, pre niekoho ktory v boha neveri, je to nieco co s bohom nesuvisi. Takze opatrne s hodnotenim materialistu, je to nevhodne pausalizovane a donekonecna omielane od privrzencov gymnastu. Neviera v boha nie je cisty materializmus, tak ako viera v boha neznamena duchovny a dusevny svet daneho cloveka. Medzi vierou a a schopnostou vediet je rovnaka obrovska pripast ako medzi nevierou a schopnostou vediet.


ucenik   |   ip:188.167.8   |   2010-11-30  (09:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Nezaškodí trochu pojednání o skutečné víře , ne lehkovernosti ani pověrčivosti:
(Hebrejcům 11:1) Víra je jisté očekávání věcí, na něž je naděje, zřejmý projev skutečností, ačkoli je nelze spatřit.
(Hebrejcům 11:6) Bez víry je nadto nemožné líbit se [mu], neboť ten, kdo se přibližuje k Bohu, musí věřit, že je a že se stává dárcem odměny těm, kdo ho s opravdovostí hledají. Víra začína tam, kde končí naše schopnosti a možnosti přesvědčit se o důkazech. Vůbec není pravdou co říka Rafael, že " Medzi vierou a a schopnostou vediet je rovnaka obrovska pripast ako medzi nevierou a schopnostou vediet." Víra se zakladá na přesvédčivých rozumových důkazech, logiky a faktú které jsme bili schopní si ověřit. To je rozdíl medi vírou, pověrčivostí a lehkověrností. Suma takto získaných dúkazu je proto základem víry.
Navyše. Víru si v sobě nevytvoříme vlastní silou vůle. Víra patří mezi ovoce Božího svatého ducha neboli činné síly. (Galaťanům 5:22, 23) Co tedy máme dělat, když potřebujeme posílit svou víru? Ježíš řekl: „Jestliže vy ... umíte dávat dobré dary svým dětem, oč více dá Otec v nebi svatého ducha těm, kdo ho prosí!“ (Lukáš 11:13) Ano, modleme se o svatého ducha, neboť v nás může vytvořit víru, kterou potřebujeme, abychom mohli činit Boží vůli i za těch nejobtížnějších okolností. (Efezanům 3:20)
Jsme nedokonalí lidé a náš život je plný obtíží. Víra v Boží slovo nám však může opravdu pomáhat. (Job 14:1) Dejme tomu, že například nevíme, jak se vyrovnat s určitou zkouškou. Boží slovo nám poskytuje tuto radu: „Jestliže ... někomu z vás chybí moudrost, ať stále prosí Boha, neboť všem dává štědře a bez kárání; a bude mu dána. Ať však stále prosí ve víře a vůbec nepochybuje, neboť ten, kdo pochybuje, je jako mořská vlna hnaná a rozfoukaná větrem. Ať ten člověk vskutku nepředpokládá, že něco od Jehovy obdrží; je to nerozhodný muž, nestálý na všech svých cestách.“ (Jakub 1:5–8) Když tedy používame Boží slovo k našemu rozhodováni je to důkazem naší víry v Boha. Proto považujeme Bibli za Bohem inspirovanou. 2. Timoteovi 3:16,17

Projevujeme-li pravou víru v Boha, získáváme jeho přátelství, a toto přátelství vede k odměně. Bůh žehná těm, kdo vážně hledají jeho přízeň.
Odměna je skutkem lásky. Bůh Jehova chce, abychom věděli, že je Bohem, který odměňuje ty, kdo ho milují. Uvážliví rodiče například hledají způsoby, jak odměnit své dítě, které z lásky k rodičům ochotně pomáhá s domácími pracemi. Rodiče dítěti poskytnou víc než jen věci nezbytné k životu. Odmění je zvláštním dárkem. Někdy to dokonce mohou být peníze, které rodiče vloží do banky, aby později bylo dítě finančně zajištěno. Pro nás věřícich je proto víra dokladem k vyzdvihnutí odměny v přicházejícim novém světe spravodlivosti. Jelikož uctívame Boha lásky a svobodné vůle, je pro nás nepřijatelné někoho nutit věřit. To dělali naposledy komunisti, kteří chtěli vybudovat nový svět bez Boha a lásky. A dělá to taky falešná cirkev. Kdy vznikla? V roce 325 na Nicejskem koncile, kdy cisář Konštantím přijal odpadlíckou formu křesanství jako státní všebecné náboženství římské říše. RKC je balvan, cez kteří se nemohou dostat lidé bez rozlišovací schopnosti. Zjevení 17: 1,2, Zjevení 21:1-4 Falešná církev Kristova je v Bibli označena jako prostitutka předávajíci se svým politickým milencúm. S pravou cirví, která je označená jako panna, nemá ni společního. Proto všechno to tlachaní ateistů považuji jen za ich neschopnost vidět skutečnou příčinu jich nevíře.

diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


štyri + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013


2013-05-23  (09:03)  |  Zo sveta
Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.

Google-Berg: Globální elita se transformuje na technokratickou revoluci


2013-05-15  (09:53)  |  Zo sveta
Autoritářská, anti-demokratická mocenská síť se přeznačkuje jako trendy fórum ve filantropickém stylu. Tajnůstkářská Skupina Bilderberg v současnosti prodělává velkou transformaci, při níž během toho, jak elita urychluje svůj plán na konsolidaci technokratické agendy, spatříme, jak se ona i další vysoce profilované sítě slijí pod standartou Googlu.


USA se lekly úspěchů syrské armády


2013-04-27  (20:08)  |  Zo sveta
Hysterie rozpoutaná USA kolem syrských chemických zbraní souvisí s bojovým úspěchem vládní armády, prohlásil syrský ministr informací Omran Zuabí v rozhovoru s náměstkem předsedy Rady Federace RF Iljasem Umachanovem. Zuabí rovněž zdůraznil, že „syrská vláda nepoužila a nikdy nepoužije chemické zbraně.“


To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta deje každý deň


2013-04-22  (09:10)  |  Zo sveta
Ľudský život má rovnakú cenu v Afganistane, Iraku, Jemene, Pakistane, Sýrii, Lýbii, Srbsku, Kosove, Nórsku, aj v USA. Ak matka príde o svoje dieťa v akejkoľvek časti sveta, je jej bolesť rovnako veľká. Ak otec príde o syna, syn, či dcéra o rodiča, ak prídete o svojich priateľov, prídete o kus svojho srdca, nech ste narodení v Somálsku, Rwande, Mali, Egypte, alebo na Slovensku.


Norové mění investiční politiku


2013-04-20  (11:50)  |  Zo sveta
Norský fond spravující devizové rezervy země zásadním způsobem přehodnotil svoji měnovou investiční politiku. Z portfolia vyřadili cenné papíry zemí, které provozují monetární expanzi.


USA kontra svet v štatistických číslach


2013-04-19  (01:59)  |  Zo sveta
Dve sady medzinárodných rebríčkov boli vydané nedávno. S jednou z nich prišla UNICEF pod názvom "Životné podmienky detí v bohatých krajinách." Druhý vydalo Svetové ekonomické fórum ako "Správu o svetovej konkurencieschopnosti" (The Global Competitiveness Report 2012-2013)


NIGEL FARAGE SE ROZOHNIL: „JSTE OBYČEJNÍ ZLOČINCI“


2013-04-18  (09:38)  |  Zo sveta
„Už před lety paní Thatcherová rozpoznala pravdu za Evropským projektem,“ připomíná Nigel Farage z UKIP svým ‚kolegům‘ z Evropského parlamentu, „viděla, že to je o odebrání demokracie od národních států a o předání této moci nesmírně neodpovědným lidem.“


SVĚDEK: ÚŘADY PŘED BOSTONSKÝMI EXPLOZEMI OHLAŠOVALY CVIČENÍ


2013-04-17  (09:14)  |  Zo sveta
Svědek dvou explozí na bostonském maratonu uvedl, že před tím, než bomby explodovaly, bylo několikrát ohlašováno „cvičení“. Řekl, že „mu bylo divné“, že se na místě před neštěstím objevili psi cvičení na vyhledávání bomb. Trenér přespolních běhů z University of Mobile Ali Stevenson řekl Local 15 News, že „z tlampačů se opakovaně ozývalo hlášení, že se jedná o cvičení a že není třeba se ničeho obávat“.


Globalizácia nie je pre každého


2013-04-15  (09:57)  |  Zo sveta
Vedeli ste, že v rámci globalizácie stojí auto vyrobené v Nemecku dvakrát toľko na Slovensku, ako v USA alebo v Kanade? Vedeli ste, že štvorkolesová kosačka na trávu od firmy Husquarna, ktorá na Slovensku stojí 7000 €, stojí v Kanade $ 3100? Že výborný drevoobrabací stroj od nemeckej firmy Bosch stojí na Slovensku € 1650, a v Kanade $ 710?


Další internetová bublina praskla, hodnota Bitcoinu zase raketově padá


2013-04-13  (11:15)  |  Zo sveta
Lehce nabyl, lehce pozbyl. Tak by se dal charakterizovat Bitcoin. Od včerejšího pozdního odpoledne hodnota virtuální měna padá raketovým tempem. Za jeden tak Bitcoin ztratil skoro 3/4 své hodnoty.


Po homosexualite pedofília a skupinové „manželstvá“? Správy z Holandska to naznačujú


2013-04-12  (13:45)  |  Zo sveta
Dnes je už zrejmé, že tzv. homosexuálna agenda je len drobnou súčasťou frontálneho útoku na morálny kódex Európy. Smutné je, že zatiaľ čo tá, v kresťanstve zakotvená, a dnes likvidovaná morálka zabezpečila našej civilizácii prežitie, úspech a rozvoj, jej deštrukcia nám prinesie len smrť. Preto je povinnosťou každého človeka postaviť sa liberálnemu zlu, nech má akúkoľvek podobu.


Hlavné správy


2013-04-11  (09:16)  |  Zo sveta
Skutočná hrozba nepochádza z KĽDR, ale z USA. Prevencia je len “predohrou” ku globálnej vojne.


Sergej Chelemendik: Európa leží pri nohách Euróazijskeho zväzu – Programový text hnutia Dobrá sila - Časť 1.


2013-04-09  (14:18)  |  Zo sveta
Prognóza budúcnosti Európy sa ešte nedávno zdala byť hmlistá a záhadná. Dnes to tak nie je – po historickom rozkradnutí multikultúrnej pokladničky na Cypre žiadne hádanky v súvislosti s blízkou budúcnosťou EÚ už nezostali.


KÝM SKUTEČNĚ BYLA MARGARET THATCHER?


2013-04-09  (13:59)  |  Zo sveta
Záplava titulků v Británii hlásí, že po mrtvici zemřela Železná Lady a bývalý ministerská předsedkyně Margaret Thatcher. Odpočívej v pokoji. Tato první ženská ministerská předsedkyně rozvinutého světa transformovala sklerotickou britskou ekonomiku, kromě toho však i vytrhala zuby odborům a podnikla „ústup pouze k hranicím role státu“ politikou zbavení se velkých znárodněných průmyslů a rozprodejem radničních bytů jejich obyvatelům.


Terorismus


2013-04-08  (16:56)  |  Zo sveta
Brzy po pádu Sovětského svazu Spojené státy poznaly, že bez nepřítele nelze žít. Ztratily strašáka komunismu kterým udržovaly svoje obyčejné občany ve strachu, že když přijdou komunisté tak nastolí diktaturu proletariátu a seberou jim všechen majetek, že lidé ztratí svobodu, kterou ovšem nikdy neměli protože měli diktaturu kapitálu. Nepřítel je na světě. Válka proti terorismu je nádherná válka, je to nekonečná válka. Terorismus nelze porazit. Denně vyrůstají noví teroristé. To je ideální. Víc si vládci nemohou přát.


Celosvetová vizualizácia za účelom zmeny


2013-04-08  (11:02)  |  Zo sveta
Kdo věří, uvěří…. Přeposílám a dodávám: - někdy se nám zdá, že to nefunguje jen proto, že změna není hned podle našich představ. Nezapomínejme, že úspěch je vždycky skryt v trpělivosti a vytrvalosti a věci se zkraje mohou dít skrytě pod povrchem. Tak jako když v zimě skryty pod zemí miliony mikroorganizmů mění v půdě odpady na životodárnou sílu, kterou zjara převezmou rostliny pro svoji potřebu a tu ještě následně předávají dál...


Likvidace Kypru je dalším krokem k NWO


2013-04-04  (09:14)  |  Zo sveta
Bylo by naivním věřit, že likvidace daňového ráje na Kypru byl „strašlivý omyl“ evropské politiky, učiněný ve vznešeném boji se společnostmi z daňových rájů obecně, nebo s těmi, ve kterých ruští oligarchové perou své peníze. Analýza ukazuje, že je to součástí plánu na vytvoření nového světového řádu, nutnou pro nadcházející kolaps americké dluhové pyramidy. Je do tohoto procesu zapojeno i Rusko?


Bývalá reportérka CNN o falšovaní spravodajstva


2013-04-03  (09:22)  |  Zo sveta
Manipulácia, falošné spravodajstvo, selektovanie informácií – denný chlieb vysielania CNN. Amber Lyon, bývalá reportérka CNN, fotografka, filmárka a trojnásobná držiteľka ocenenia Emmy Award, ešte ako zamestnankyňa vyniesla na svetlo praktiky v CNN, kde dostala príkazom vysielať falošné spravodajstvo, vymazať informácie nepriaznivé pre Obamovú vládu, vhodne selektovať, čo imidžu vlády prospieva ako i špecificky manipulovať správy.


Zaplaceno ve vteřině: Spojené státy končí s pokladnami


2013-04-02  (17:24)  |  Zo sveta
Washington – V amerických obchodech začala tichá revoluce. Tradiční fronty a pípání pokladen totiž střídá moderní bezhotovostní technologie. Ústřední pokladny tak už možná brzo budou minulostí. Platit by měli zákazníci jedině kartou, a to kdekoliv v obchodě. Nový způsob platby začínají používat hlavně velké řetězce včetně inovativních Apple Stores. Tato obchodní strategie reaguje na dlouhodobé průzkumy, podle nichž odejde z obchodů kvůli dlouhému čekání ve frontě až 15 procent zákazníků.


ČO TO JE?


2013-03-30  (13:24)  |  Zo sveta
prosím kuknite si toto videiko poriadne ,a vyjadrite svoj názor naň.


Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní nábožensko-politické říše


2013-03-29  (15:24)  |  Zo sveta
Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní říše. O tom se Stalinovi s Hitlerem ani nesnilo. Vědci již vynalezli takzvaný "chytrý prach", to jest mikropočítače o velikosti zatím zrnka rýže (a budou ještě daleko menší). Ty je možno "rozprášit" kdekoli pomocí chemtrails. Zrnka prachu bezdrátově komunikují a jsou schopny předávat informace o čemkoli odkudkoli: z ulic, z budov. Mohou řídit dopravu, ale taky budou vědět vše o každém z nás.


Pravda o 11. 9.


2013-03-26  (17:28)  |  Zo sveta
Lož do času, pravda na veky! Presne ako v prípade 11. septembra 2001


Divadlo s názvem „Audit zlatých rezerv USA“


2013-03-25  (12:20)  |  Zo sveta
Téma zlatých rezerv USA dnes přetřásají všichni. Existencí nebo neexistencí tohoto žlutého kovu v trezorech a sklepeních amerických depozitářů se dnes zabývají jak v samotných Spojených státech, tak mimo jejich hranice. Již mnoho let americký kongresman Ron Paul usiluje o kompletní audit oficiálních zlatých rezerv USA, které jsou od r. 1934 evidovány v bilanci ministerstva financí, avšak je to extrémně spletitá záležitost.


RUŠTÍ VŮDCI VARUJÍ: „HNED VYBERTE VŠECHNY PENÍZE ZE ZÁPADNÍCH BANK!“


2013-03-25  (09:26)  |  Zo sveta
„Naléhavý oběžník“ ministerstva zahraničí rozeslaný dnes ambasádám po celém světě radí jak ruským občanům, tak společnostem, aby „okamžitě“ zrušili investice svých aktiv v západních bankovních a finančních institucích, jelikož roste strach Kremlu, že jak Evropská unie, tak Spojené státy připravují tu největší krádež soukromého bohatství v moderní historii.


Čínsky drak a ruský medveď skrátili americkému orlovi pazúry


2013-03-21  (10:18)  |  Zo sveta
Jednotky USA v Japonsku v danej chvíli pozostávajú z 35 000 príslušníkov USPACOM, dvoch atómových lietadlových lodí, piatich torpédoborcov a štyroch fregát. V prístavnom meste Jokosuka si americké jednotky vytvorili základňu. Na ostrove Okinava sa nachádza približne 17 000 vojakov morskej pechoty. Japonská flotila pozostáva z 3 nosičov vrtuľníkov, 8 raketových torpédoborcov, 20 fregát a 16 ponoriek.


Rekordní inflace v Argentině nutí lidi kupovat zlato


2013-03-21  (09:10)  |  Zo sveta
Aktuální míra inflace v Argentině dosahuje 26 procent. Množství peněz v ekonomice narostlo minulý rok o 38 %. Argentinská vláda, která tištěním peněz financuje svůj chod, odmítá, že by na vysoké inflaci měla podíl. Dokonce přistoupila k pokutování a věznění ekonomů, kteří nesouhlasili s oficiálními informacemi o nízké inflaci.


Tvary krystalů vody se mění podle toho, jak k ní lidé mluví


2013-03-19  (17:39)  |  Zo sveta
Dr. Masaru Emoto vedl dlouhodobý rozsáhlý výzkum vody. Ve své práci však nepoužívá klasické vědecké postupy, ale jeho cílem je dosáhnout netradičního a nového úhlu pohledu. Doktor Emoto svým vědeckým výzkumem prokázal, že voda je významným nosičem informací, udělal první fotografie krystalu zmrzlé vody a v současné době patří mezi nejznámější specialisty ve svém oboru.


Naštrbený imidž Matky Terezy


2013-03-15  (23:24)  |  Zo sveta
Skupina kanadských vedcov likviduje mýtus altruizmu, ktorý okolo seba vybudovala počas svojho života Matka Tereza. Vedci došli k záveru, že jej zbožný imidž je len obyčajným dobre premysleným konštruktom vybudovaným pomocou masovej mediálnej kampane a v rozpore s faktami.


Konec amerického snu - část 2


2013-03-11  (10:39)  |  Zo sveta
Našel jsem fantastický web, který rozbíjí představy některých lidí u nás o Spojených státech. Jmenuje se Endofamericandream.com (Konec amerického snu) a ukazuje nám Ameriku zbavenou všech příkras. Obávám se, že to zkazí žaludek mnoha lidí u nás, kteří v USA vidí svůj vzor. Autor webu Michael žádá, aby jeho informace byly co nejvíce šířeny a proto budu tento seriál článků postupně uvádět.


Tak Chaveza nakoniec tie ... dostali !!


2013-03-10  (13:38)  |  Zo sveta
Venezuelský viceprezident Nicolás Maduro dnes oznámil, že za rakovinou, ktorá sužuje prezidenta Huga Cháveza, bol "útok" jeho nepriateľov. Údajne ide o ďalšie spomedzi mnohých sprisahaní, ktoré proti nemu viedli počas 14 rokov na čele krajiny, informovala agentúra Reuters.


Lov na deti - zločiny juvenilnej justície !!!


2013-03-10  (13:33)  |  Zo sveta
Ďalšia forma ničenia tradičného poriadku, rodiny a likvidácie bielej rasy. Je to súčasťou agendy, ktorá zahrnuje podporu homosexuálov a inakosti, podporu imigrácie, feminizmu atď... Proste jedno veľké ferizejsko talmudistické prekrúcanie tradičných hodnôt a poriadku, ktoré má pôvod v právnom systéme, presnejšie v jeho devastácii. LEN PRE SILNÉ POVAHY !!!


10 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ZPŮSOBŮ MANIPULACE VEŘEJNOSTÍ PODLE NOAMA CHOMSKEHO


2013-03-08  (08:54)  |  Zo sveta
Noam Chomsky, profesor lingvistiky, nebojácný kritik bohaté elity (sám židovského původu), která vládne Spojeným státům, sestavil seznam deseti nejběžnějších strategií využívaných médii k tomu, jak manipulovat s lidmi v USA. V minulosti naše sdělovací prostředky vytvořily nebo zničily sociální hnutí, ospravedlňovaly války, zmírňovaly finanční krize, a povzbuzovaly nebo ničily některé další ideologické proudy.


Ďaľšie zo sveta...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Z telky sa na mňa valí, jedna supervýhodná hypotéka za druhou. Ja veľmi telku nepozerám a už mi to dosť lezie na nervy, takže ľutujem všetkých telemaniakov. Aj tak si hovorím, že ľudia sa už predsa nachytať nedajú. Ale asi predsa..


Iontové, holografické a magnetické náramky = PODVOD!

Prírodný hobití domček v lese

Utajený Tesla a normalizácia zvyšovania spotreby

Alespoň 800 vědců tvrdí: Marihuana nakopává ...

Austrália hovorí „NIE“ už po druhý raz!

Archív

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom House

Americká nezisková organizace Freedom House vydala nový žebříček svobody ve světě. Podle očekávání euroatlantické země jsou nejsvobodnější a „darebácké státy“ naopak nesvobodné.


Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Odhalenie kampane Bohatšie Slovensko

Wikileaks - Ron Paul komentuje depeše o meetingu USA se ...

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.5371 s