22. September 2019
    
Na Slovensko zamieril úspešný projekt Výtlky.sk. Štartuje motoristická anketa Najhoršia diera na Slovensku - Dolezite.sk

Na Slovensko zamieril úspešný projekt Výtlky.sk. Štartuje motoristická anketa Najhoršia diera na Slovensku


  2013-04-26  (14:09)  |  Auto-moto
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Na Slovensko zamieril úspešný projekt Výtlky.sk. Štartuje motoristická anketa Najhoršia diera na Slovensku

·       Slovensko hľadá najhoršiu dieru v republike

Portál Výtlky.sk umožňuje nespokojným vodičom upozorňovať na zničené cestné úseky s nebezpečnými výtlkmi. Jeho cieľom však nie je upozorňovať na kritický stav ciest. Výtlky.sk ponúkajú nástroj pre efektívnu komunikáciu medzi vodičmi a cestármi.

 

„Projekt Výtlky.sk sme chceli trochu odľahčiť, či už vizuálnym štýlom alebo výzvou: „Žerú ťa? Nahlás ich!“ Vyzývame motoristov k nahlasovaniu cestných úsekov, ktoré sú v dezolátnom stave a výtlkov, ktoré ich štvú,“ hovorí Peter Čaník, autor projektu. „Od samého počiatku projektu však zdôrazňujeme, že cestári a vodiči stoja na rovnakej strane barikády, a projekt Výtlky.sk má zjednodušiť komunikáciu medzi nimi.“ dodáva Peter Čaník.

 

·       Výtlky.sk sa predstaví na bratislavskom autosalóne v stánku Zelenej vlny

Projekt Výtlky.sk sa predstaví aj v informačnom stánku Zelenej vlny v hale A1 na bratislavskom autosalóne. Autori chcú projekt v priebehu roka podporiť rôznymi súťažami. Ako prvú vyhlasujú anketu o „Najhoršiu dieru v republike“. Motoristi môžu do súťaže na portáli Výtlky.sk prihlásiť ľubovoľný cestný úsek alebo výtlk a verejnosť vyberie hlasovaním ten najhorší.

 

„Domnievam sa, že pozitívne ohlasy, akým sa Výmoly.cz tešia v Českej republike aj medzi správcami ciest, svedčia o tom, že autorom projektu Výmoly.cz skutočne nejde o bulvarizáciu témy alebo konfrontáciu, ale o čo možno najefektívnejšiu spoluprácu medzi motoristami a cestármi,“ uzatvára Ľuboš Kasala, manažér dopravného vysielania RTVS (Zelená vlna a Pozor, zákruta!), ktoré je mediálnym partnerom projektu. Na konci sezóny budeme v rámci projektu Výtlky.sk oceňovať nielen najaktívnejších „výtlkárov“ (motoristi, ktorí nahlasujú výtlky), ale tiež najaktívnejších správcov ciest.

 

·       Úspechy projektu Výtlky

Projekt Výmoly.cz v Českej republike za minulý rok evidoval viac ako 850 nahlásených cestných úsekov s výtlkmi. Výsledný celorepublikový priemer ich opráv dosiahol 39 %, pričom najaktívnejší kraj dosiahol až 53 %, za čo si od českej Nadácie poisťovne Generali odniesol ocenenie. „Teraz budeme s veľkým očakávaním sledovať tohtoročné výsledky tiež v rámci medzinárodného porovnania, pretože projekt tento rok spúšťame na Slovensku, v Českej republike aj v Maďarsku,“ hovorí autor projektu Peter Čaník.

 

·       Cestári v Česku: Projekt Výtlky funguje a je pre nás prínosný

„Uvedomujeme si, že cesty v zlom až havarijnom stave sa musia opraviť, i keď v niektorých prípadoch len provizórne. Oproti zabehnutej predstave, nie o každom výtlku cestári okamžite vedia. Napríklad stav ciest tretej triedy v Česku podľa platnej legislatívy kontrolujeme len raz za mesiac, cesty druhej triedy raz za 14 dní. Portál Výtlky je pre nás preto obrovská pomoc. Na základe zasielaných dát sme schopní operatívne určovať priority pre pripravované opravy,“ objasňuje stanovisko cestárov Milan Novák zo Správy ciest Moravskoslezského kraja.

 

„Výtlky pre nás budú určite cenným zdrojom dát aj v tomto roku. Vítame tiež možnosť informovať verejnosť prostredníctvom portálu Výtlky, že konkrétnu opravu plánujeme, alebo že už bola uskutočnená,“ dodáva Milan Novák.

 

·       Monitorovanie stavu ciest v teréne: pomáhajú mobilné aplikácie

Databáza výtlkov vzniká vďaka aktívnym motoristom prostredníctvom webovej aplikácie na www.vytlky.sk, ale aj priamo z terénu prostredníctvom aplikácie pre mobilné telefóny s operačnými systémami iOS a Android. V týchto dňoch vyvíjame aplikáciu Výtlky aj pre mobilné telefóny s Windows Phone 8.

 

·       Ako projekt Výtlky.sk pomáha monitorovať cesty

Projekt Výtlky.sk nie je kritikou cestárov, ale konštruktívnym sprostredkovaním potrebných dát. Pomáha zlepšovať komunikáciu medzi motoristami a cestármi. „Ide o nadviazanie komunikácie a efektívnej spolupráce, čo oceňujú všetky zúčastnené strany,“ zdôraznil Ľuboš Kasala.

 

Prostredníctvom webovej alebo mobilnej aplikácie nahrávajú jednoducho motoristi na www.vytlky.sk fotografie a videá výtlkov, vrátane ich presnej lokalizácie/polohy a aktualizácie ich stavu. Portál Výtlky.sk umožňuje pri jednotlivých výtlkoch aj sledovanie vývoja v čase. Správcovia ciest majú možnosť na podnety motoristov reagovať, nebezpečné výtlky opraviť, alebo informovať o súvislostiach týkajúcich sa daného cestného úseku. Obe strany – motoristi aj správcovia ciest – sú prostredníctvom projektu Výtlky.sk motivovaní k vzájomnej spolupráci.

 

·       O projekte Výmoly.cz

Projekt Výmoly.cz vznikol na začiatku roku 2011. V septembri rovnakého roku sa stal víťazom prestížnej súťaže Internet Effectiveness Awards a získal Grand Prix – hlavnú cenu súťaže udeľovanú odbornou porotou ako Najefektívnejšie internetové riešenie roka 2011.

 

V roku 2012 predstavil mobilnú aplikáciu pre platformu iOS, s ktorou v máji 2012 vybojoval 3. miesto na prehliadke mobilných aplikácii AppParade. Na IEA 2012 zabodovali Výmoly.cz v kategórii Auto-Moto a umiestnili sa na 1. mieste.

 

Výtlky.sk na Slovensku štartujú vďaka podpore poisťovne Generali Slovensko. Mediálnym partnerom je dopravné vysielanie RTVS – Zelená vlna.

 

·       Ďalšie informácie

Webová aplikácia: www.vytlky.sk

Mobilná aplikácia iOS: Výtlky pre iOS

Mobilná aplikácia Android:Výtlky pre Android

Výsledky 2012: Najhoršia diera roka 2012 (ČR)

Sociálne siete: Výtlky na Facebooku, Výtlky na Twitteru,  Výtlky na YouTube


Petr Čaník
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
sxg . nexadipu01   |   ip:178.40.87   |   2013-04-26  (20:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To za Dzurindu boli cesty rovné ako sklo, to až tentok tfuj Počiatok tam narobil tie diery!


Terth . sigafegy01   |   ip:92.245.5.   |   2013-04-26  (21:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nechcem ti brať názor ale tie diery asi urobili kamiony :)


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:178.40.70   |   2013-04-26  (21:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja navrhujem nechať to na trh a nech štát nezasahuje, počkáme na bohatého investora ktorý nám cesty opraví a dá na ne závory a bude vyberať mýto a tak je to správne a tak to má byť, že Piko, že Yanath, že LordX, ... :DDDDDDDDDDDDDDDDDD


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.33   |   2013-04-26  (21:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neviem prečo ma EL do toho montuješ. Mohol by si tie diery miesto tých hlúpych rečí zalátať.


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:178.40.70   |   2013-04-26  (21:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko tak daj penáze a ja zalátam :DDDDDDDDDD


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-26  (21:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ja si myslím keby tak žil náš ."a kamení tam rouztloukal..a kdybych ja žil tak jako král" .. -to o cestárovi tá pesnička cca z50-tich rokoch ...tak dnes sme --hajajáj s plátaním nie len NH ale aj dier na cestách dááááááávno ...tá het. Keď sa niekto vyzná v kvalite povrchu ciest vNorsku, Kanade nech to povie tým čo ....nevedia ... kde je to Norsko, Kanada..či Švédsko....


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.33   |   2013-04-26  (22:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klopi. V norsku stavali dialnicu kontinualne. Na zaciatku velke zbijacky vysekavali do skaly cestu, za nimi sli hne bagre - valce a tak dalej - na konci davali asfalt.. Vsetci sli sucasne - ako na pase. Za nimi ostavala hotova cesta. To u nas nehrozi.


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2013-04-26  (23:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Každý politický súdruh opozície aj koalície nám tvrdí, že mame ekonomický rast a sme na to najlepšie v Európe.

Prax je iná. Nemáme peniaze na nič, opravu ciest, stavbu diaľnic a - súdruh Fico - zo Smeru chce financovať uskutočnenie zimných olympijských hier na Slovensku v budúcich rokoch, keď v roku 2013 až 2014 už avizovali primátori miest Slovenska, že rušia profesionálnu extraligu hokeja na Slovensku z dôvodu nedostatku financií. Dlh Slovenska v ekonomickom Ficovom raste nám rastie stále viac, dnes je 1.5 bilióna korún čiže 40 miliárd €, keď prijem štátneho ročného rozpočtu dosahuje úbohých 13 miliárd € ročne a pravdovravný ústavný činitelia Smeru aj sám Róbert Fico nám tvrdia, že Slovensko je na tom najlepšie z krajín Európy, keď premiér Fico znova ide dotovať súkromných zamestnávateľov a musí si na to požičať zo zahraničných súkromných bank ročne 5 miliárd € na vykrytie štátnych vydajov počas jedného roka.

Nuž čarodejníkov máme vo vláde a NR SR neúrekom s slepačím rozumom...kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.248   |   2013-04-27  (01:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  co tam po vytlkoch, treba poslat peniaze na zachranu grecka, cypru atd. kazde usetrene euro je dobre a pomoze chudobnemu ludu v grecku, ci na cypre, u nas chudoba neexistuje, preto mozeme posielat peniaze nasim chudobnym bratom, aj keby sme mali cesty ako tankodrom...xixixi ps: tento rok rusime vsetky brigady pre slovakou za 800euro na mesiac na cypre, aj v grecku, pomarance prepadli globalnej depresii a nechcu sa predavat na medzinarodnych trhoch, to iste urobili olivi, aj syr tofu, ktory nechce dozriet ani pod tlakom MMF....xixixi


kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.248   |   2013-04-27  (03:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  probelm je v uvedomeny si identity, hej slovan vstan a ukaz ze si narod, ktory sice nieje zapadoeuropsky, ale si narod eurpsky-druhy najrosirenejsi na tejto planete, kazdy slovak ma nato, a bratia cesi nas nenechju V STICHU? aj ked aj oni budu v eu teda eurozone, eu je tu pre nas-frici, tak ked sa budeme mat vseci dobre, tak tie vytlky tam nebudu, a ked tam budu tak odchod z unie a ideme si zacat robit normalne cesty, ziadny off-road, kua sme v strede europy, aby bolo jasne, ked nie tak ideme vseci do grecka tam nepozna clovek slovensku zimu....xiixixii


kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.248   |   2013-04-27  (03:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a ziadny uhlovodik, tieto derivaty sme predali, nieviem ci s mekkim, alebo s tvrdim y, pri tom co predali su to iba detaili, hold slovakistan.


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2013-04-27  (06:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Problém je v tom, že po páde železnej opony pre západ bolo najlepšie zničiť štátnu ekonomiku strednej a východnej Európy a súdruhovia z tretej komunistickej divízie Ruska a satelitov Ruska tomu dali zelenú, keď nastolili super fašistický režim s krycím pomenovaním kvázi demokracia v týchto krajinách a beztrestne rozkradli všetko čo sa pred rokom 1989 vybudovalo a spolu zo západnými investormi si urobili s tohto geopolitického priestoru otrokársku kolóniu, ktorá sa stále zadlžuje.

Mať tak moc, tak za týždeň by som dal vystrieľať týchto zločinných mafiánov tretej komunistickej divízie strednej a východnej Európy, aj keby ich bolo niekoľko stovák miliónov, podobne ako to v roku 1989 až 1990 skončilo v Rumunsku s ich komunistickým vodcom.

Nuž zakrátko príde čas, keď tieto štáty strednej a východnej Európy nebudú mať na nič a ľudia tohto priestoru ich budú hlušiť ako potkanov či škodnú zver. Podobne by mali urobiť v každej krajine sveta, kde podnikatelia a politici zadlžili úmyselne svoje krajiny, hlavne v USA, Japonsku z dôvodu redukcie ľudstva našej planéty, ker tento zločin genocídy bežných ľudí sveta si naplánovali už aj kur.vy v OSN v roku 1995 v Globál Biodiverzity Assessment a mediálne prostitútky konšpiračných médií hlavného prúdu si držia účelovo hubu na uzde.Mik . feqyhave63   |   ip:84.16.32.   |   2013-04-27  (08:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Najhoršia a najnebezpečnejšia diera na Slovensku? Bezkonkurenčne parlament SR!!!


folkon . qyjoxuve66   |   ip:91.127.6.   |   2013-04-27  (08:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak ja vam neviem....
pocas mojho pobytu v Norsku som sa niekolkokrat zamyslel, ako je mozne, ze cesty maju v niekolkonasobne lepsom stave ako tu u nas...aj ked maju niekolkonasobne horsie podmienky
Napriek tomu ze je mozne ze nasnezi 1m snehu za noc (zazil som) a rano je aspon ako tak odhrnute aby mesto neskolabovalo
napriek tomu ze obcas snezi este aj v maji (zazil som)
napriek tomu ze cesty vlastne neodhrnaju, ale sneh vyvazaju za mesto, kde sa tvoria kopce snehu ktore sa ani cez leto neroztopia...(zazil som videl som)

a vytlky ? no teda nic moc....a ani s opravami sa nejako netrhaju, nie je ich tam tolko co tu....asi pouzivaju nejake kvalitnejsie bitumeny, alebo co (teraz mi je aj luto ze som sa nespytal)
Ked si tak spominam konkretne vytlky som ani nevidel opravovat....rovno cely usek cesty...a nerobilo sa na tom ako u nas mesiac, ale co ja viem dva dni...

A tym nemyslim len tie "najlukrativnejsie" cesty ako su napriklad Ringy v Osle( take akoby obchvaty, su to 3 sustredne vrstvy viacprudovych ciest, ktore ulahcuju prepravu v meste na dlhsiu trasu....btw skvely system) ale aj uplne obycajne lokalne komunikacie v zastavbe rodinnych domcekov.Yanath . vepebeku80   |   ip:85.159.10   |   2013-04-27  (10:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  eldolarko ty falat ch.u.j.a, na cestnej dani a dani z PHM odvadzame viac nez dost akurat nemame ako zabranit tomu aby to tvoji sudruhovia nestrkali do vacku sirokemu namiesto oprav ciest


folkon . qyjoxuve66   |   ip:91.127.6.   |   2013-04-27  (12:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  este ma jedna vec napadla....kedysi bola stranka (mozno este stale je) nieco ako parkujem ako blbec. sk
genialny napad.
sam som tam chcel poslat fotku, co som v Trencine nafotil pred stanicou mestskej policie, kde nejaky patron, napriek tomu ze tam bol zakaz vjazdu a dokonca aj zakaz zastavenia (nie , nema to logiku)...zastavil cca 1m od vchodu do tej policajnej stanice svoju paradnu embecku....nafotil som to uz aj s papucou....veru, aj by som tam tu fotku poslal, len vtedy este tato stranka neexistovala...
preslo par rokov....stranka chvilu bola a uz nie je....a ludia stale parkuju ako debilni...
mam obavu ze tak isto to dopadne so strankou o vytlkoch


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2013-04-27  (12:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  folkon . qyjoxuve66
Nóri majú prachy s ťažby a predaja ropy a tak Nórska koruna ma cenu zlata.
Mi sme sa stali vďaka politickým stranám a nemožnosti ich odvolať alebo odmietnuť zákon nimi prijatý či medzinárodnú zmluvu, stali sme sa kolóniou pre domácich politických zlodejov a zahraničných podnikateľov v integračnom a globalizačnom hnuse.

Inú pravdu nepoznám.

Ja by som ich dal sudiť a popraviť za vlastizradu a sociálnú genocídu bežných Slovákov a taktiež za mafiánské zlodejtvo a rozkradanie štátného čo sa vybudovalo do roka 1989. Sú to špiny politických strán Slovenského národa.


sxg . nexadipu01   |   ip:213.181.1   |   2013-04-27  (12:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To za Dzurindu boli cesty rovné ako sklo, to až tentok tfuj Počiatok tam narobil tie diery!
A ak to vraj urobili kamióny, za Dzurindu chodili len tie z prekurzorom, tie sa k cestám správajú šetrne!
Kto ešte nechápe iróniu.


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-27  (13:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Technologia opráv vý.tlkov je asi známa aj vý-tlko-opravárom!!! No a "prečo by ju mali dodržiavať," --stratiť robotu???A tak buď hneď ,alebo do --mesiaca -je vy-tlk- ta het..!!!


folkon . qyjoxuve66   |   ip:91.127.6.   |   2013-04-27  (13:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jozef
/Nóri majú prachy s ťažby a predaja ropy a tak Nórska koruna ma cenu zlata./

To je sice pravda , ze maju narozdiel od nas prachy, ale stale mi to nevysvetluje to, preco sa im tie cesty po kazdej zime nerozsypu ako hrady z piesku ako tu u nas....

A ked si spomeniem ako som isiel po cestach priatelstva, ci ako to volali , cez Jotunheimen, ktore stavala mladez, organizaciua podobna nasej zvazackej, ci pionierskej(oni totiz aj nori inklinovali ku komunizmu ak to nahoédou neviete) postavena davno pred tym ako nasli ten zdroj penazi-ropu, ako je mozne ze tie cesty vo vyslovene bohom zabudnutych krajoch funguju doteraz a na kvalitativne vyssej urovni ako tu....(to bohom zabudnutych myslim tak....ak ste niekto turista ako ja , urcite poznate ten stav, ked sa napriklad v Tatrach obchadzate s ludmi ako na korze, a ako napriklad v Strazovskych vrchoch kazdu hodinu stretavate inu turisticku skupinu.....no mne sa prave v Jotunheimene stalo ze som 2 dni nestretol a dokonca ani NEVIDEL inu zivu ludsku dusu...a rozhlad je tam vacsi ako u nas, tam totiz nie su lesy, len taka mesacna krajina, na poziadanie fotky ukazem....len stado sobov....a tam maju asfaltku kvalitnejsiu ako u nas najdolezitejsiu dialnicu....cim to je....)


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-28  (08:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bol som tiež kdesi v Anglií--ja viem, že tam "nie sú zimy".. ale opravári vytlkov dostanú 1/3 hneď, druhú po cca3 mesiacoch a zbytok po "zime", zaplatené od platiteľa-objednávateľa! /..a indo-pakistanci..či polaci..to "richtovali"/!


anon . tyreduri71   |   ip:95.105.13   |   2013-04-28  (10:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Skúsenosť posledných desaťročí mi hovorí že asi pôjde o prípravu na privatizáciu. Pripravme sa na stavbu turniketov pri každej polnej odbočke z hlavnej cesty (IRÓNIA) Koncentráciu kapitálu treba doviesť dokonca - možno príde aj investor,možno priamo z finančných trhov, tam im peniaze zbytočne "hnijú" tešme sa ! (IRÓNIA)


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-28  (11:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale nie, Piťo v "našej" krčmičke hovorí , že cestám treba rozumieť!!! Auta dosahujú dokonalosť, ani nevie sa ako sa otvára kapota nad motorom a čo je tam /chladiaca, ostrek../ !


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-28  (11:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A v Albansku "doluju" prírodný asfalt..poĎme tam sa ..Ale nie ..Piťo hovorí že "motore treba meniť" bo cesty treba "richtovac"..


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-28  (12:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No končíme v "našej" --"Objit"-Obed-- "via--cesta" bola postavená dakedy v ..Rímskej ríši a do neška.."baví" ale cicho buc ..teľo motoroch nebulo ..lem koníky..Ta ale neška se rozmýšľa že "tuňo"/lacno/ a do "utra lem" / do zajtra/ Piťu domu ! Aj čitatelia vedia --svoje...


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-04-28  (12:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Spomínam si, ako sa úspešne rozbehla výstavba diaľníc v časoch budovania novej Slovenskej republiky. Bola to totiž priorita vtedajšej vlády, vybudovať diaľnice naprieč republikou. Bolo jasné, že bez cestnej infraštruktúry nie je možný rozvoj regiónov. Zniesla sa na ňu vtedy vlna kritiky. Potom prišila jeseň 1998. Zachránili ste si Mrkvízu, no doposiaľ diaľnice nemáte. Ale za to máte stránku výtlky. Bravo!
Takže to zhrniem pre totálnych blbcov a tých menej chápavých: Od prevratu uplynulo už 14 rokov. Už dávno by ste frčali po diaľnici z Bratislavy do Košíc, nehovoriac už o odbočke na Poľsko, alebo dolný koridor. Polocigán zo Spiša diaľnice nepotreboval, pretože na ne nesmie ani volebný bicykel. Docvaklo mu to až vtedy, keď ho okolnosti v súvislosti s budovaním KIA kopli do tej suchej riti. Na všetko už bolo vtedy neskoro...

:-DDD


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:91.127.89   |   2013-04-28  (14:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandebilium čo bolo to bolo ale teraz by bolo treba sa poskladať bravčovej hlave Bulovy von Elektra na mauzóleum, aspoň také aké má Štefánik mu dúfam Pandebilium dáte postaviť keďže to bol ten génitalius nadpozemský čo sa rodí raz za 1000 rokov, alebo budete šetriť a skončí ako bežní mafián s tuctovým predražením hrobčekom, to snáď nedopustíš Pandebilium :DDDDDDDDD


ANONYM . sipyrige36   |   ip:88.212.40   |   2013-04-28  (14:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Len kľud! Je jasné že prvý ťach diaľničný išiel z BA po Elektru! Ale netreba sa báť aj my spod Tatier sa máme za koho hanbiť!Či to cyklista, či "černohorec" -tatranský orly- nedali a nedali stavať diaľnice...kolo Tatier..kolo domu...len furt..ta het..A Maďari-lyžiari by to zaplatili...


folkon . qyjoxuve66   |   ip:91.127.6.   |   2013-04-28  (16:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Panda...
no ja ti neviem, ale pocas bacovania tvojho pomyselneho geniusa bolo postavenych tych dialnic 30km...
plus dalsich nieco vyse 30 sa slavnostne otvaralo nedokoncenych, vid napriklad horne streda- Nove mesto-chocholna
sice nedokoncenych, ale to v TV neukazali, tam bola vidiet len strana s dokoncenym profilom, usmiata Claudia a dvaja bujaci Vladko a Gerard (aka Obelix a Obelix)
Takze to zhrniem pre totalnych blbcov podobne ako ty....za 9 rokov 70 km dialnic (a to uznavam aj tie nedokoncene), cize za dalsich 14 rokov, ak by zostal Elektroman pri moci a temto zostalo zachovane tak mame plus 108 km dalsich dialnic (vratane polovicnych profilov)...cize by sme boli z nemsovej teraz niekde pri Ziline.....kde sme koniec koncov aj teraz. A to sme ani Pribinu ci ako sa to vola nebrali do uvahy...

Cize tempo vystavby je za Elektrickara, Mikymauza, Fricla viac menej rovnake....jednym slovom ZALOSTNE


folkon . qyjoxuve66   |   ip:91.127.6.   |   2013-04-30  (11:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no panda zmizol a s nim aj vsetky vladoargumenty :D


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:95.103.10   |   2013-05-03  (08:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cestám by pomohlo viac mýta. Aj pre druhú a tretiu triedu

BRATISLAVA – Národná diaľničná spoločnosť (NDS) chce skoncovať s rozbitými a preťaženými cestami. Zavedie preto mýto na ďalších vyše dvoch stovkách ciest prvej triedy. Analytik Jozef Drahovský by ale išiel ešte ďalej a poplatky by zaviedol na všetkých cestách.

„Ja by som bol za to, aby sa do tohto systému zaradili všetky cesty, prvej, druhej aj tretej triedy. Výťažok z mýta by potom išiel správcom ciest,“ popísal celú svoju predstavu pre Aktuálne.sk

...

http://aktualne.atlas.sk/cestam-by-pomohlo-viac-myta-aj-pre-druhu-a-tretiu-triedu/dnes/doprava/
diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


palivo vodík vytvarany z vody a pouzivanie v automobilovych motoroch


2010-06-17  (10:50)  |  Auto-moto
uz viac krat som sa stretol s doplnkovym palivom vodikom ktory je vytvarany z vody u automobilovych motorov som konstrukter spalovacich motorov a preto viem

TESLA Model S


2009-04-12  (17:16)  |  Auto-moto
Budúcnosť automobilového priemyslu? Dlho očakávaný elektromobil so slušným dojazdom, skvelým výkonom, dobrým designom a ešte lepšou cenou. Budú ho ostatné automobilky bojkotovať, alebo sa vyberú rovnakou cestou? Aké budú reakcie ropných spoločností ktoré nepriamo ovládajú a podporujú automobilový priemysel?


GM, Chrysler a Ford asi čaká vládou riadený bankrot


2008-12-17  (09:54)  |  Auto-moto
Predpripravený bankrot spojený s finančnou pomocou vlády je najpravdepodobnejším scenárom pre tri americké automobilky, uviedla dnes ratingová agentúra Moody‘s Investors Service.


Škoda Octavia dobieha Superb


2008-10-25  (20:33)  |  Auto-moto
Po štyroch rokoch podstúpila Škoda Octavia druhej generácie plastickú operáciu. A nielen to. Po prvýkrát sa pod jej prednú kapotu dostávajú novučičké maloobjemové benzínové turbomotory s priamym vstrekovaním, či 7-stupňová prevodovka DSG! Koncern Volkswagen teda na Škode tentoraz naozaj nešetril.


Nový zákon o cestnej premávke: Kladivo na čarodejnice


2008-09-28  (15:07)  |  Auto-moto
Parlament schválil vládny návrh zákona o cestnej premávke, ktorý mal platiť od 1. októbra. Zákon prináša veľa užitočných noviniek, no aj také, o ktorých opodstatnenosti či logike možno právom zapochybovať. Najväčšou zmenou sú zimné pneumatiky, ktoré sa podľa nového zákona musia používať v prípade ak sa na ceste „nachádza súvislá vrstva snehu, ľadu alebo námrazy“ alebo ak vodič pôjde po trase, kde môže takúto situáciu predpokladať. Zmenou oproti pôvodnému návrhu je ustanovenie pre autobusy a nákladné vozidlá, ktoré musia mať zimné pneumatiky aspoň na jednej z hnacích náprav od 15. novembra do 31. marca.


Ďaľšie z auto-moto...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Otevřený dopis všem křesťanům

Několik dní před setkáním v Assisi jeho hlavní organizátoři z Vatikánu vydali jménem katolické církve 18-ti stránkové prohlášení k reformě mezinárodního finančního a měnového systému obsahující rovněž výzvu k založení jednoho celosvětového vládního systému. Toto prohlášení je šokem i pro lhostejné katolíky.


Platite v hotovosti? Zrejme ste terorista!

JAPONSKO A ČÍNA ODMIETLI DOLÁR

Omítka proti el.mg smogu

Pět tajemství, která musíte objevit dříve, než zem...

Nezamestnaní odmietajú prácu, mali by menej peňaz...

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Ako také ovce

Prednáška o peniazoch a peňažnej politike

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Hlinové vystúpenie v parlamente

Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.4026 s