17. September 2019
    
Najväčšie chyby pri opaľovaní (seriál 11 krokov ku zdraviu, 7.krok) - Dolezite.sk

Najväčšie chyby pri opaľovaní (seriál 11 krokov ku zdraviu, 7.krok)


  2012-07-12  (09:02)  |  Zdravie
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Najväčšie chyby pri opaľovaní (seriál 11 krokov ku zdraviu, 7.krok)

Ako dlho trvá kým sa Vám vstrebe vitamín D z pokožky do krvného obehu? Aká je najväčšia chyba, ktorú ak urobíte po opaľovaní, tak môžete stratiť prijatý vitamín D? Aké kofaktory potrebujte, aby ste dostatočne zmetabolizovali vitamín D? Sú opaľovacie krémy najlepšie riešenie a aké zložky by ste v nich mali hľadať?
Akými prírodnými látkami môžete nahradiť opaľovacie krémy? Nielen na tieto otázky Vám odpoviem vo svojom 4.pokračovaní 7.kroku ku zdraviu – Doprajte si dostatok slnka...
Štvrté pokračovanie môjho seriálu 11.krokov ku zdraviu, v ktorom Vám predstavím úžasné vlastnosti podceňovaného „lieku“ – slnka, pred ktorým Vás klamlivo varujú mnohí odborníci. V mojom 6.dielnom článku sa dozviete čo nám vlastne ponúka slnko. Aké liečivé vlastnosti má vitamín D. Čo je to vlastne vitamín D a ako ho môžete prijať. Čo Vám hrozí v prípade jeho nedostatku. Kedy a ako by ste sa mali opaľovať. Aké chyby môžete urobiť pri opaľovaní. Ako sa prirodzene vyhnúť spáleniu a čo robiť v prípade spálenia. Prečo by ste sa mali vyhnúť opaľovacím krémom a aké opaľovacie krémy by ste mali hľadať. Aký typ solária je bezpečný a prečo by ste sa mali vyhýbať väčšine bežných solárií. Všetkých 6.dielov môjho článku môžete nájsť tu. Všetky moje články môžete nájsť tu.
Čo môže narušiť vstrebávanie vitamínu D?
Aby absorpcia a metabolizmus vitamínu D prebehli v poriadku, potrebujete svojmu telu dodať dostatok potrebných živín z iných kofaktorov. V prípade vitamínu D sa jedná o tieto najdôležitejšie kofaktory:

Horčík – orechy, semená, strukoviny, tekvica, špenát, halibut

Vitamín K – hlavne K2 (fermentovaná sója natto, fermentované syry)

Vitamín A – hovädzia pečeň, rybí tuk, mlieko, maslo, syry, zelenina

Zinok – červené mäso, hydina, strukoviny, orechy, ustrice

Bór – zelenina, ovocie, sušené slivky a ovocie, orechy, semená, med

Ďalšia dôležitá poznámka súvisí s cholesterolom. Jeden z prekurzorov vitamínu D je cholesterol. Ak užívate statíny (nebezpečné lieky na cholesterol, ktoré vôbec neriešia príčinu problému a preukázateľne spôsobujú vážne vedľajšie účinky) alebo inhibítory proteínovej pumpy ako Helicid, Omeprazol, Nexium, Lanzul, Losec (používajú sa na liečbu vredov, pálenie záhy, helicobaktera a vôbec neriešia príčinu problému a často majú opačný efekt), tak budete mať nižšiu hladinu cholesterolu a tým aj zníženú schopnosť vytvárať vitamín D.
Najväčšia chyba, ktorú môžete urobiť po opaľovaní
Vitamín D3 je v oleji rozpustný steroidný hormón. Keď UVB žiarenie prenikne do vašej pokožky, vaša pokožka premení derivát cholesterolu v pokožke na vitamín D3. Avšak to sa nedeje hneď a vyžaduje si to určitý čas, kým bude absorbovaný z povrchu pokožky do krvného obehu. Kritickou otázkou teda zostáva, ako dlho trvá, kým prenikne vitamín D z pokožky do krvného obehu. Ak ste si mysleli, že 1 alebo 2 hodiny, tak ste sa mýlili. Trvá to približne 48 hodín.
Ak si teda dáte medzitým sprchu, hlavne spolu s mydlom alebo sprchovým gélom, tak doslova zmyjete vitamín D z vašej pokožky. Celé dva dni po opaľovaní by ste sa teda mali vyhnúť sprchovým gélom a mydlu. Výnimkou sú samozrejme chúlostivé miesta a priestor pod pazuchami. Sprchu si môžete dať, ale taktiež počkajte aspoň niekoľko hodín.
Tento fakt dokazuje napríklad skutočnosť, že hawajskí surferi, ktorí sú často na slnku, ale aj vo vode, majú menšie zásoby vitamínu D oproti hawajským plavčíkom, ktorí sa pohybujú vo vode menej často. Podľa výsledkov testu majú surferi hladinu vitamínu D okolo 70 ng/ml, zatiaľ čo plavčíci až 100 ng/ml.
Aké chyby ešte môžete urobiť pri opaľovaní?
Mnoho ľudí si v letných mesiacoch pomáha repelentmi proti hmyzu, aby sa vyhli uštipnutiu komárom. Nerobte to! Ak chcete zostať zdravý, nerobte to. Tieto produkty sú určené na „vraždenie“ hmyzu, ale nie na ľudskú pokožku. Tieto produkty obsahujú chemikáliu DEET (N,N-diethyl-3-methylbenzamide), ktorá bola patentovaná americkou armádou v roku 1946 a používa sa ako efektívny repelent proti komárom. DEET spreje dokážu roztaviť rybárske vlasce alebo plastové vrecká, takže predstavte si, čo to urobí s vami.
Vyše 30-ročný výskum farmakológa Mohameda Abou-Donia na Duke University Medical Center na vplyv pesticídov preukázal, že predĺžené vystavenie k DEET vedie k poruchám bunkovej funkcie v niektorých častiach mozgu, a to konkrétne smrťou určitých neurónov, ktoré zahŕňajú oblasti svalového pohybu, pamäte, koncentrácie a učenia. Tieto tvrdenia potvrdzujú aj vojenské správy z použitia DEET v Perzskom zálive.
Vystavenie sa k DEET alebo iným insekticídom môže zároveň spôsobiť podráždenie očí, pokožky, stratu pamäte, bolesti hlavy, slabosť, únavu, bolesti svalov a kĺbov, nevoľnosť, otrasy, dýchavičnosť. Symptómy môžu prísť dokonca až po rokoch od použitia. Abou-Donia tvrdí, že aj keď krátke vystavenie k DEET nemusí byť škodlivé, tak produkty s koncentráciou vyššou ako 30% sú podľa neho nebezpečné. DEET je však nanešťastie používaný v stovkách produktov v koncentrácií 100%.
Najhoršou vecou však je, že kombinácia DEET a iných chemikálií v kozmetike ako krémy, deodoranty, mydlá, make-up alebo opaľovacie krémy, je oveľa nebezpečnejšia, pretože vzniká silnejšia reakcia. Takisto to platí pre viaceré lieky, či na predpis alebo podpultové, ktoré tiež reagujú s DEET. Nebezpečenstvo hrozí najmä deťom.
Ďalším neurotoxínom v repelentoch je permethrin, súčasť „neurotoxínovej rodiny“ pyrethroidov. The Environmental Protection Agency ho označili za karcinogén, pretože u hlodavcov spôsobuje nádory na pľúcach a pečeni. Avšak škodí aj životnému prostrediu a je smrtiaci pre ryby, raky, krevety, včely a iný prospešný hmyz.
Potom tu máme S.D. alcohol, používaný ako protibakteriálne činidlo. Denaturovaný toxickými rozpúšťadlami ako acetón, turpentín či benzén. Prehltnutie týchto látok môže spôsobiť nevoľnosť, zvracanie, poruchu vnímania, strnulosť, kómu a smrť. A nakoniec sa môžete stretnúť s názvom inertné látky, čo vlastne ani nezistíte, čo to presne je. Celkovo by ste sa mali vyhnúť repelentom, pretože to nie je nič vhodné pre ľudský organizmus. Majte na pamäti, že vaša pokožka vie tiež dýchať a vstrebávať veľké množstvo nežiaducich látok.
Ak vám však robia komáre, kliešte a iný hmyz problémy, použite prírodné metódy, ktoré neobsahujú toxíny:

Citronella – olej z citronelly sa používa už viac ako 50 rokov ako prírodná prostriedok proti hmyzu

Olej z citrónovej trávy – hodnota citralu (lemonal), aldehydu zodpovedného za jeho citrónovú vôňu určuje jeho kvalitu. Používajte iba ak nie ste citlivý na citrónovú trávu.

Mätový olej – vedci v Indii objavili jeho silné účinky proti komárom

Vanilín - aromatický aldehyd vyskytujúci sa vo vanilke. Použite skutočnú vanilku a nie imitáciu.

Opaľovacie krémy – profitujúce klamstvo
Už dlhé roky vás mnohí odborníci strašia z rakoviny kože, predčasného starnutia a iných vážnych problémov v prípade, že sa budete opaľovať bez opaľovacieho krému. Niektorí to robia nevedomky v snahe pomôcť (aj keď majú nanešťastie väčšinou chybné informácie), zatiaľ čo iní sú zato pekne platení a nevadí im, že vedome klamú ľudí a tým im môžu spôsobiť vážne zdravotné problémy. Mali by ste teda používať opaľovací krém? Ak viete, že sa na slnku zdržíte veľmi dlhý čas, napríklad na dovolenke, tak je určite vhodné si nejaký zaobstarať. Avšak viete aký? Verte, že tie najznámejšie a najreklamovanejšie značky to nie sú, aj keď ich výrobcovia sa vás snažia presvedčiť o opaku.
Navyše spáleniu sa môžete vyhnúť aj prirodzenými cestami. V prvom rade majte na pamäti, že spáliť sa slnkom je nevhodné a mali by ste sa tomu vyhnúť úplne, pretože si zvyšujete riziko rakoviny kože. Avšak napríklad nedostatok omega 3 mastných kyselín je oveľa väčší rizikový faktor pre smrteľný druh rakoviny kože než vystavovanie sa slnku. Na druhej strane, dokonca aj keď spálenie zvyšuje riziko rakoviny kože, väčšinou sa jedná o karcinóm bazálnej bunky, čo je oveľa menej vážny druh rakoviny kože. Nie je žiadny dôkaz, že opaľovanie bez spálenia zvyšuje riziko melanómu, vážneho druhu rakoviny kože. Práve naopak, sú dôkazy, že správne opaľovanie bez spálenia znižuje riziko melanómu. V konečnom dôsledku ľudia, ktorí dostanú nonmelanómovú rakovinu kože majú vysoké percento prežitia. Ani nie 0,5 % ľudí zomrie na tento typ rakoviny.
Je však až zarážajúce ako sa vás snažia rôzni experti cez médiá vystríhať pred slnkom a vnucujú vám opaľovacie krémy. Síce je to miliardový biznis, ale na úkor zdravia veľkého počtu svetového obyvateľstva. Dokonca sa môžete dozvedieť také klamstvá, ako že UVB žiarenie je to škodlivé a UVA je to dobré, ktoré vám neublíži. A aj to je dôvod, kde zlyháva väčšina opaľovacích krémov. Drvivá väčšina opaľovacích krémov chráni hlavne pred UVB žiarením a redukuje tvorbu vitamínu D až o 97,5-99,9 %. Čiže sa môže stať, a to sa aj väčšinou stáva, že sa vrátite z dovolenky krásne opálený, ale bez vitamínu D, čo je vážny zdravotný nedostatok.
Dokonca, doteraz žiadna relevantná štúdia nepreukázala, že opaľovacie krémy chránia pred rakovinou kože. Pred spálením vás síce ochránia, ale škodlivé UVA žiarenie aj tak dostatočne prenikne do vašej pokožky a spolu s ním aj voľné radikály. Hlavná zložka opaľovacích krémov, ktorá bráni UVB žiareniu je octyl methoxycinnamate, ktorý sa nachádza až v 90% opaľovací krémov, a ktorý preukázateľne už v malých dávkach zabíja bunky u myší. Ďalšou toxickou látkou, ktorá v opaľovacích krémoch bráni zasa UVA žiareniu je butyl methoxydibenzoylmethane. To však ani zďaleka nie je všetko.
Druhou obrovskou nevýhodou opaľovacích krémov je ich toxický obsah. Tieto krémy obsahujú množstvo chemických látok, z ktorých viaceré sú označené ako zdraviu škodlivé. Najhoršie na tom je, že tieto látky sa preukázateľne vstrebávajú do krvného obehu cez pokožku prakticky ihneď po vtretí do pokožky. Dve veľmi nebezpečné látky sú napríklad dioxybenzoneand oxybenzone. Tento zoznam je však oveľa dlhší. Nižšie uvedeným látkam by ste sa mali v opaľovacích krémoch vyhnúť a niektoré z nich sú zakázané v niektorých krajinách:

Dioxybenzone

Oxybenzone

Para amino benzoic acid

Octyl salicyclate

Avobenzone

Oxybenzone

Cinoxate

Padimate O (Octyl Dimethyl PABA / PABA Ester) Dioxybenzone

Phenylbenzimidazole

Homosalate

Sulisobenzone

Menthyl anthranilate

Trolamine salicyclate

Octocrylene

Octyl methoxycinnamate

Butyl methoxydibenzoylmethane

Micronized Titanium Dioxide

Micronized Zinc Oxide

Ensulizole (Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid)

Nano Zinc Oxide

Nano Titanium Dioxide

Menthyl Anthranilate

Mexoryl SX

Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol

Sulisobenzone (Benzophenone-4)

Benzophenone-2

Retinyl palmitate (vitamín A)

A všetky tieto chemikálie sa vám vstrebú do krvného obehu. Sami teda vidíte aký „hnus“ sa skrýva v opaľovacích krémoch. The Enviromental Working Group vykonáva pravidelné prieskumy kvality opaľovacích krémov. Podľa prieskumu viac ako 1000 značiek prišli k záveru, že 4 z 5 opaľovacích krémov neposkytujú adekvátnu ochranu a zároveň sú preplnené škodlivými chemikáliami. Medzi najhoršie značky patrili Coppertone, Neutrogena, Aveeno, Banana Boat a CVS. Najhoršie z najhorších produktov mali tieto spoločné črty.

Oxybenzone – narušuje endokrínny systém a môže spôsobiť hormonálne poruchy a bunkové poškodenia. 97% Američanov sú ním kontaminovaní. Problematické je to hlavne pre deti.

Vitamin A (Retinyl Palmitate) – vitamín A sa pridáva, pretože spomaľuje starnutie kože, ale vo forme retinyl palmitátu alebo retinolu práveže urýchľuje tento proces.

Neadekvátna UVA ochrana – v Európe by mali byť pravidlá oveľa prísnejšie a opaľovacie krémy by mali dostatočne chrániť pred UVA žiarením.

Príliš vysoké SPF alebo sprejová forma – vysoké SPF (sun protection factor) nie je zvlášť škodlivé, ale v skutočnosti ľudia, ktorí používali krémy s SPF 50+ prijali rovnaké množstvo UV žiarenia ako ľudia, ktorí používali nižší faktor, takže vyšší faktor vám príliš nepomôže, ak chcete zostať dlhšie na slnku. Na druhej strane sprejová forma obsahuje toxíny, ktoré sú uvoľnené do ovzdušia a ľahko ich môžete vdýchnuť.

Ako nájsť vhodný opaľovací krém?
Možno sa vám teraz zdá, že vám nezostalo veľa možností, ale opak môže byť pravdou. Stále je na trhu dostatok možností len ich musíte hľadať. Čo by ste teda mali hľadať v zložení opaľovacieho krému? Veľmi vhodná ochrana proti UVA a UVB žiareniu sú zinc oxide (oxid zinočnatý) a titanium dioxide (dioxid titaničitý). Tieto dve netoxické zložky a prírodné minerály boli používané vyše 75 rokov ako prirodzené opaľovacie krémy. Tieto zložky môžete nájsť aj vo viacerých bežných opaľovacích krémoch, čo je jedno z mála pozitív týchto krémov.
Inými vhodnými látkami, ktoré by ste mali hľadať v opaľovacích krémoch, alebo respektíve použiť namiesto nich sú napríklad tieto produkty:

Slnečnicový olej a vosk

Lecitín

Kokosový olej

Glycerín

Jojoba olej

Tocopheryl acetate (vitamín E)

Bambusové maslo

Olej z eukalyptu

Aloe vera gél

Včelí vosk

Tieto látky vám budú slúžiť ako vhodná ochrana pred spálením. Veľmi vhodný je kokosový olej, ktorý vám pomôže lepšie a rýchlejšie prijať vitamín D. Využite teda radšej prírodné ochrany proti spáleniu, namiesto toxínov, ktoré sa vám dostanú priamo do krvi.
Pokračovanie článku už čoskoro. V 5.časti sa dozviete ako sa môžete vyhnúť spáleniu pri opaľovaní. Čo prirodzene zvýši vašu ochranu pred slnkom. Čo by ste mali urobiť v prípade spálenia a mnoho ďalšieho. Prvú časť článku si môžete prečítať tu. Všetky moje články nájdete tu.
Zdroj: http://martinchudy.blog.sme.sk/c/303180/Najvacsie-chyby-pri-opalovani-serial-11-krokov-ku-zdraviu-7krok.html#ixzz20L8OyTKb


Martin Chudý
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2012-07-12  (10:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Opaľovanie, výstrelok len nie tak nedávny, nie je vôbec potrebný. Predsa stačí sa prechádzať po slnku, prírode, nie po Maxoch, a vitamínu D bude telo mať vždy nadostač, najlepšia a najlacnejšia ochrana proti akejkoľvek chrípke...A nakoniec prečo sa ľudia opaľujú, aby boli tmavší? Veď ak by mali byť, tak sa narodia niekde inde, medzi inou skupinou ľudí, kde je tmavá pokožka samozrejmosťou.............


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-07-15  (14:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rozvaliť sa na deku a smažiť sa na slnku je už dávno zastaralé a prekonané myslenie trávenia napr. dovolenky a bolo populárne najmä v šesťdesiatych a sedemdesiatych rokoch. Existovalo také okrídlené heslo: kam nechodí slnko, chodí lekár. Nezdravé a nežiadúce je skôr to, čo sa preháňa. Ak už, tak opaľovanie je dobré pri pohybe. Nebyť na slnku zbytočne dlho a myslieť aj na odrazy slnečného jasu na/pri vode. Naša metalová banda, ktorá chodí často v lete na akcie do zátoky, musí predsa o tom niečo vedieť...! Á propos, osobne nepoužívam žiadne ochranné kozmetiky. Prplať na seba krémiky alebo natierať sa olejíčkami mi (a nielen mne), pripadá tak sulíkovsky dúhové... :-DDDdiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Študentský experiment objavil, že v blízkosti wifi rúterov rastliny rásť nebudú


 - Študentský experiment objavil, že v blízkosti wifi rúterov rastliny rásť nebudú2013-05-30  (01:15)  |  Zdravie
Malý "záhradný" experiment dánskej deviatačky testuje efekt mobilného žiarenia na rastlinách. Jeho výsledky vás môžu prekvapiť.

Klamavá reklamní kampaň Angeliny Jolie ???!


2013-05-22  (17:54)  |  Zdravie
Jaké je skutečné pozadí kauzy Uříznutá ňadra Angeliny Jolie? Miliardový byznys s oklamanými ženami a s genovými patenty AUTOR: MIKE ADAMS ZDROJ: http://www.protiproud.cz/


PROČ ŽENY V ČÍNĚ neonemocní na rakovinu prsu


2013-05-22  (12:22)  |  Zdravie
Nevím o žádném Číňanovi, žijícím tradičním čínským životem, který by někdy použil kravské nebo jiné mléčné výrobky na nakrmení svých dětí. Tradice povoluje kojení ale nikdy ne používání mléčných produktů. Kulturní Číňané považují naši zaujatost mléčnými výrobky za velmi zvláštní. Vzpomínám si na pobavení velké delegace čínských vědců, krátce po skončení kulturní revoluce v osmdesátých letech.


John Virapen: Acylpyrín vás môže zabiť skôr, ako sa dostanete k dverám lekárne


2013-05-20  (15:29)  |  Zdravie
Len málokedy sa do prvej trojky bestsellerov dostane literatúra faktu od úplne neznámeho autora. Johnovi Virapenovi sa to podarilo, čim len dokázal, že téma, o ktorej sa rozhodol písať a zasvätiť jej život, je výsostne aktuálna a pre ľudí zaujímavá. Jeho bestseller Nežiaduci účinok: Smrť je šokujúcim priznaním bývalého riaditeľa farmaceutického priemyslu, ktoré odhaľuje zločiny páchané dennodenne v odvetí, ktoré by sa malo starať o zdravie ľudí. A keďže John Virapen bol hosťom na tohtoročnej Bibliotéke, niet divu, že som neodolal jedinečnej príležitosti spraviť s ním rozhovor.


Jak si zajistit 100% zdraví


2013-05-20  (14:34)  |  Zdravie
„Člověče, vzpamatuj se! Vyžeň všechny ty šamany, léčitele a duchy z hlavy, zapomeň na jejich moudra a běž na dovolenou!“


Zdravotní devatero


2013-05-19  (17:20)  |  Zdravie
Léčit nemoc je jako začít kopat studnu až když dostaneme žízeň.


14 LET STARÝ HAMBURGER Z MCDONALD’S VYPADÁ TÉMĚŘ JAKO ČERSTVÝ


2013-05-14  (10:00)  |  Zdravie
Víme dobře, že produkty rychlého občerstvení jsou plné syntetických chemikálií a že mají doslova devastující vliv na náš organismus. Nedávno objevený, „mumifikovaný“ hamburger z McDonald’s je však vizuálním důkazem toho, jak málo se takový frankesteinovský pokrm změní za 14 let.


Štúdia náhodne odhalila, že chemoterapia rakovinu ešte viac podporuje!


2013-05-09  (08:16)  |  Zdravie
Počas toho ako jedna skupina výskumníkov sledovala prečo sú nádorové bunky také odolné, dospeli k oveľa dôležitejšiemu zisteniu. Počas výskumov skupina objavila, že kým chemoterapia vo veľkej miere poškodzuje zdravé bunky, zároveň ich stimuluje na to, aby produkovali takú bielkovinu, ktorá predstavuje v podstate pohonnú hmotu pre rast nádorových buniek. Okrem toho sa nádor stáva ešte odolnejším voči ďalšej liečbe.


Za zdmi mlékárenského průmyslu (pravda nie je propaganda)


2013-05-04  (15:47)  |  Zdravie
„Holou pravdou je, že morální pravda je často extrémistická a musí být, protože když je nespravodlnost absolutní, pak se proti ní někdo musí postavit — absolutně.“ Tom Regan


Mámo, táto, přijel on – očkovací kamión!


2013-05-04  (13:00)  |  Zdravie
Očkovací kamión, akce, která má za cíl zvýšit prodej vakcíny proti klíšťové encefalitidě. Roadshow zavánějící porušením hned několika právních předpisů i principů humánní medicíny.


Ako som sa vyliečil


2013-05-02  (08:25)  |  Zdravie
Choroba ma kvárila 3 roky. Z času na čas mučivé bolesti, samovoľné intenzívne krvácanie a dennodenné vymieňanie obväzu. Navyše hnisavý výtok riadne zapáchal. Tri roky utrpenia pominuli. Ako? Bez lekárskej starostlivosti.


PROČ NEKUPOVAT BIO?


2013-04-19  (09:24)  |  Zdravie
My Češi jsme obzvláště opatrní. Vše zdravé okamžitě podezíráme a rovnou kritizujeme. Všichni víme, že biozemědělci postřikují v noci. A je nám jasné, že označení bio je na potravinách jen za účelem klamání naivních spotřebitelů. Co jsou naše nejčastější argumenty proti všemu, co je bio?


Proč pije člověk potravu pro telata?


2013-04-18  (16:39)  |  Zdravie
I když na nás reklamy na mléko a mléčné výrobky útočí ze všech stran, stále častěji můžeme slýchat informace, že pití mléka není zase až taková výhra, ba dokonce že může způsobit více škody než užitku. Pojďme se na tuto záležitost podívat a používat u toho zdravý selský rozum.


Veganství vede ke smrtelným chorobám


2013-04-14  (06:04)  |  Zdravie
Přísná vegetariánská dieta může být pro člověka životu nebezpečná. Odborníci tvrdí, že zvláště Indové dodržující extremní rostlinnou stravu mají v těle nadbytek homocysteinu. Tahle aminokyselina ve zvýšené koncentraci poškozuje výstelku cév, vede k ateroskleróze a také poruchám mozku. Takové choroby končívají často smrtí.


Kde sa berú a kam tečú príspevky Lige proti rakovine?


2013-04-12  (15:11)  |  Zdravie
Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna krásna modrá planéta. Vládli však na nej nenásytné farmaceutické koncerny. Nikto ich v láske príliš nemal. Ľudia totiž tušili, že u nich nie je všetko s kostolným poriadkom.


Odhoď narcis, kúp si jabko!


2013-04-12  (15:09)  |  Zdravie
Áno, Liga proti rakovine nelieči. Sú však nedeliteľnou súčasťou chorého systému a pomáhajú udržiavať jeho status quo. Toto je ich najväčším hriechom…


Rostlinné bílkoviny


2013-04-10  (12:20)  |  Zdravie
V tomto článku bych chtěl předložit některá fakta ohledně rostlinné bílkoviny. Tato fakta velkou měrou ovlivnila můj pohled na problematiku rostlinných bílkovin a můj jídelníček.


Tatarák i s tasemnicí


2013-04-09  (17:49)  |  Zdravie
O tom, že pojídání masa s sebou nese poměrně nemilá rizika, se může přesvědčit stále více lidí, kteří si v minulých dnech pochutnávali na tataráku a dalších masových "lahůdkách". Spolu s masem se totiž dostaly do jejich děla i zárodky tasemnice.


Zastavme ten smrteľný kolotoč!


2013-04-09  (15:18)  |  Zdravie
Proč zvířata geneticky manipulované plodiny odmítají nikdo neví, ale pokud je musí žrát laboratorní zvířata, nedopadá to dobře. A co na to člověk?


Báj o upíroch


2013-04-07  (19:56)  |  Zdravie
Veľa duchovných ľudí dnes hovorí, že my ako Slovania zohráme kľúčovú úlohu v nadchádzajúcich zmenách. Už sme však jednou zásadnou vecou prispeli, ani si to neuvedomujeme. Prispeli sme vedomosťou o tom, čo sa stalo. Dnes tieto báje vďaka ich príťažlivosti a vďaka médiám a pozná už hádam každý. Tieto príbehy obrazne opisujú, čo sa stalo. A opisujú hlavne to, ako z toho von. Dávajú riešenie.


6 ODSTRAŠUJÍCÍCH DOPADŮ TOXICKÉ CHEMIKÁLIE BPA V PLASTECH


2013-04-05  (09:47)  |  Zdravie
Bisfenol A, (BPA) je často používaná toxická chemikálie se schopností narušovat funkci hormonů. Můžeme ji najít v mnoha plastech, vnitřních obalech plechovek a dokonce i na amerických dolarech a účtenkách.


Byznys v bílých pláštích


2013-04-02  (21:15)  |  Zdravie
Tak opět další reportáž tentokrát odhalující špici tohoto ledovce jménem farmaceutika a její podvody a kšefty s lidskými životy i s zdravím. Vidíte zde jasné svědectví jak farmaceutických zástupců tak doktorů uplácených zájezdy dárky i hotovostí. Šokující realita, tak popřemýšlejte nejste náhodou také obětí tohoto monstrózního zvráceného byznysu ?


Výhody Syrové Stravy


2013-04-01  (10:52)  |  Zdravie
Otázkou není "Je to těžké?"... Otázkou je "Stojí to za to?" Změna mé stravy změnila celý můj život k lepšímu. Nikdy bych ani nečekala všechny ty pozitivní změny, které se staly mě a mé rodině.


Můj život na syrové stravě


2013-03-30  (14:56)  |  Zdravie
Mé rozjímání, ke kterému jsem se dostala díky syrové stravě :-) Jakmile pročistíme své tělo, přichází na řadu naše duše...


Lékaři: Veganství a další "zaručené" diety? Škodí zdraví!!!


2013-03-29  (07:05)  |  Zdravie
Jednostranné diety mohou podle lékařů poškodit zdraví, trvalé zhubnutí však nepřinesou.


CO OBSAHUJE SENDVIČ MCRIB OD MCDONALD’S: GMO PŘÍSADY, TOXICKÉ A ZAKÁZANÉ INGREDIENCE


2013-03-27  (12:46)  |  Zdravie
Sendvič McRib je na vrcholu oblíbenosti. Tisíce lidí zaplavují webové stránky, jako je „McRib locator“, aby si sendvičem McRib řetězce McDonald’s nacpali břicho.


Pozor na etikety i u ovoce a zeleniny


2013-03-27  (07:29)  |  Zdravie
Čtěte i etikety při koupi ovoce nebo zeleniny. I ovoce může obsahovat nebezpečná éčka, přidanou vodu nebo aspik.


Studie: Marihuana škodí hlavně mladým, může jim trvale snížit IQ


2013-03-23  (16:14)  |  Zdravie
Obecně především u mladých lidí převládá názor, že cannabis je neškodná droga a nenese žádná zdravotní rizika. Přitom právě tato skupina je jejím užíváním negativně ovlivněna.


ZDECHLINY V JÍDLE!


2013-03-22  (07:05)  |  Zdravie
Ještě ani neodezněla aféra s koňským masem vydávaným za hovězí, a už se nad námi ženou další černé mraky s daleko hrůznějšími potravinovými skandály, než jsme doposud v médiích zaznamenali. V polském masokombinátu přidávali údajně do klobás a jiných masných mletých výrobků, maso z uhynulých zvířat, což je absolutně smutný a hlavně nechutný případ, který vyvolává stále častější otazníky nad bezpečností současných potravin.


Léčba konopím


2013-03-21  (07:37)  |  Zdravie
Pokud se mocným tohoto našeho světa povede mne odhalit, já půjdu do vězení a z mojí dcery se opět stane křečemi zkroucená a bolestí řvoucí lidská troska


PŘÍRODNÍ ZABIJÁK RAKOVINY, KTERÝ JE 10 000X SILNĚJŠÍ NEŽ CHEMOTERAPIE


2013-03-18  (09:05)  |  Zdravie
Anona ostnitá je plod stromu graviola, a to je zázračný zabiják rakovinných buněk, 10 000 krát silnější než chemoterapie. A proč to nevíme? Jelikož některé velké korporace chtějí dostat zpět svoje peníze utracené za roky výzkumu při snaze vytvořit syntetickou verzi tohoto k prodeji. Takže když to teď víte, můžete pomoci kamarádovi v nouzi, když mu to sdělíte, nebo se občas sami napít šťávy anony jako prevenci. Chuť není konec konců špatná.


Konopné semínko je dokonalou potravinou


2013-03-14  (19:37)  |  Zdravie
Konopí patří mezi nejdokonalejší rostliny z hlediska výživy.


Ďaľšie zo zdravia...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Vedecký nesúhlas s evolúciou.

Veda má byť hľadaním pravdy, nielen hľadaním materialistických vysvetlení.


Základy evolučnej teórie

Amon Amarth - Tisíc let útlaku

MUDr.Ján Hnízdil - jeden z mála lekárov, ktorý si ...

Kosovo - can you imagine (slovak substitles)

Kniha Vatikán ve světové politice

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.3717 s