25. August 2019
    
Naša cesta do otroctva - Dolezite.sk

Naša cesta do otroctva


  2012-06-29  (10:04)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Naša cesta do otroctva

Vo roku 1945 spravilo Československo malý krok na ceste k lepšej budúcnosti – prezident Beneš tlačený komunistami podpísal znárodňovacie dekréty na takmer všetky väčšie podniky. Samozrejme, existovali na to dobré dôvody – potrestanie všetkých kolaborantov a kapitalistov. To, že sa týmito dekrétmi postuloval princíp kolektívnej viny, nebolo podstatné. Dôležité bolo, že získali ľudia a získal štát. Pre mnohých to bolo zadosťučinením a preto tento krok podporovali. Len sotva by im napadlo, že už o tri roky sa bude po nich na hraniciach strieľať.

Nebolo to ináč ani 30. septembra 1938, keď európski lídri podpísali Mníchovskú dohodu. Oddelenie Sudetov od Československa bol iba malým ústupkom Hitlerovi, aby sa odvrátilo vojne. Dav jasal spokojnému Chamberlainovi, no opozičný Churchil to trafil presne: „ Mali ste šancu si vybrať vojnu alebo nečestnosť. Vybrali ste si nečestnosť a dostanete vojnu“.

Podobný scenár sme videli mnohokrát v histórii – veľké ilúzie a drobné právne ústupky vedúce často k devastácii celých krajín. Malý politický kompromis a krátkodobé potlačenie morálnych princípov na dosiahnutie jednoduchých a rýchlych ziskov. Nehovorí sa nadarmo, že cesta do pekla je dláždená dobrými úmyslami. Možno to najdôležitejšie, čo by nás mala história naučiť je, že v morálke neexistujú kompromisy. Každý kompromis je víťazstvom zla.

Keď sa v súčasnej finančnej kríze pozeráme okolo seba, zisťujeme, že nemáme alternatívy. Aj keď by bolo dobré nechať Grécko skrachovať, nemôžeme to spraviť, keďže pravdepodobne by to spôsobilo rozpad eurozóny. Aj keď by bolo dobré, keby sme nechali skrachovať nezodpovedné banky, nemôžeme to spraviť, keďže by to spôsobilo kolaps celého svetového finančného systému. Zrazu sme sa ocitli v situácii, kde neexistuje alternatíva, iba možnosť pokračovať v nastúpenej ceste.

Nakoniec tak budeme všetci platiť za chyby systému, v ktorom žijeme. A čím ďalej, tým viac. Kde sú tie časy biblických desiatkov? V súčasnosti platíme 60% z našich príjmov štátu, nehovoriac o desiatkach tisíc eur, ktorými nás štát zadlžil. Počas ostatných rokov sme sa to naučili akceptovať, aj napriek tomu, že sa musíme moc snažiť, aby sme videli iný výsledok použitia našich peňazí ako korupciu a nefunkčné služby. A pritom na začiatku stála pekná myšlienka, že je správne byť solidárny a vzdať sa malej časti našich príjmov v prospech ostatných.

Rovnako sme sa naučili akceptovať monetárny systém založený na dlhu, v ktorom môže centrálna banka pomocou komerčných bánk vytvárať tak veľa virtuálnych peňazí, ako sa jej páči. Na začiatku sme počúvali, ako tieto peniaze vykúzlené zo vzduchu vytvoria prosperitu. Avšak teraz prosperita zomiera pod ťarchou úrokov a sťahuje nás stále hlbšie do dlhového otroctva. Ďalšia drobná chyba v nastavení systému, kde banky získali možnosť profitovať bez toho, aby tvorili.

A ak si myslíme, že kríza ukázala, že táto cesta je nesprávna a treba z nej zísť, mýlime sa. Naopak, kríza sa používa ako dôvod na to, aby sme boli ešte solidárnejší a ešte viac sa zadlžovali. Nie je lepší príklad ako eurozóna – únia, z ktorej sa nedá vystúpiť. Stačí si pozrieť prijatú zmluvu s ESM a len sotva v paragrafoch plných povinností a záväzkov nájdeme odsek ohľadom spôsobu odstúpenia od nej.

Nevadí nám, že zmluvu s ESM ústavné súdy niekoľkých krajín budú skúmať ako protiústavnú. Dôležité je, že Európa nemá inú možnosť, ako ju prijať, a my si musíme dostáť našim záväzkom v európskej integrácií. Zdá sa, že nemáme na výber a opäť obmedzíme svoju slobodu a morálku v prospech vyššieho dobra. Rušeň, čo nás ťahá vpred zrýchľuje. Iba idiot robí to isté a pritom očakáva iný výsledok. No nakoniec výsledok straty slobody vždy bol a vždy bude rovnaký.

Zdroj: "Finweb", autor: Ronald Ižip, analytik Trim Broker


Jaroslav Šedivý
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
MarianUspesny . mawesuse70   |   ip:178.40.8.   |   2012-06-29  (13:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ešte nás čakajú škrty zo strany štátu, prelož si čo pod tým myslia. Myslia tým odbúranie sociálnej zložky. Finančný systém stojí z časti aj na tom že v ňom existujú sociálne zložky zo strany štátu. Po ich zlikvidovaní bude pre veľmi veľa ľudí jedlo mimo zákon a ak budú chcieť normálne prežiť budú ten zákon musieť porušiť neviem kto by dobrovoľne zomrel iba preto že je napríklad dočasne nezamestnaný. Polícia bude proti takýmto ľuďom bojovať = vojna.

Na toto sa treba pripraviť respektíve to treba zastaviť. Vo vojne sa energia, peniaze čas iba strácajú. Nikto nebude víťaz ak to začne prehrali všetci je jedno ktorá strana akože "vyhrá".


ANONYM . sipyrige36   |   ip:178.40.8.   |   2012-06-29  (13:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  skúška


MM . sidasafa91   |   ip:217.75.73   |   2012-06-29  (13:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chvalim clanok. kratke a velmi vystizne. Ta veta Churchila ma celkom prekvapila. Velmi zaujimave.
Ako stale pisem na svete sa musi stat nieco velke. Mi ludia uz momentalne nemame moznosti to zmenit. Uz je moc neskoro. Musime pockat kym ten vlak narazi ale potom budu obete na kazdej strane.

Marian este ku tej vojne. Ona nema vytaza na strane normalnych ludi ale ma vzdy jedineho vytaza a to toho co pozical obom stranam - cize zas sa bohaty nabalia a zaroven sa pre nich skodna vyhlusi navzajom.


sxg . nexadipu01   |   ip:95.102.25   |   2012-06-29  (13:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Historia est magistra vitae"
http://www.youtube.com/watch?v=7LNTeWrrqWw


cula . vofipetu88   |   ip:78.98.19.   |   2012-06-29  (13:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neda mi aby som trochu nekritozivala autora. Članok je super je dobrý, niet mu čo vytknúť, iba ak to, že všetci títo čo robia analytikov,brookerov, hrajkaju sa s trhmi a akciami a teraz im dochádza že všetko to bola len hra a je hra v ktorej už tí menši hráči nemajú miesto, že tobude hra len pár vyvolených, ktorí toto otroctvo na nás skúšaju a dohrajú dokonca. Určite sú vychodíska ale to by náas nemohli média masírovať aké je to pre nás dôležite zachrániť nejakuú tu sukromnú finančnú inštitúciu z našich daní.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.38   |   2012-06-29  (13:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Treba sa normalne vyvaliť na gauč a počkať nech to padne.. :-)


Piotr . mahovusa5   |   ip:109.74.15   |   2012-06-29  (14:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko máš pravdu, veď sa to nejak vyvrbý, my to aj tak nevyriešime, môžeme len okolo toho všetkého mudrovať.

Ľahneme si a ukáže sa čo je dôležitejšie.Davo . jafilehy   |   ip:88.198.55   |   2012-06-29  (15:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nečudujme sa, že chcú mať z nás mocnejší ľudia otrokov aj keď môžu spokojne žiť bez toho. Ono totiž aj my otročíme slabších aj keď nemusíme. To všetko len pre slastný pocit v ústach.


Buďte zmenou, ktorú chcete vidieť vo svete. (Móhandás Karamčand Gándhí)
Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.38   |   2012-06-29  (16:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veru Davo, odkedy sa živím pránou tak chápem o čom hovoríš..
Buď zmenou aj Ty, a neubližuj už bezbrannej zelenine.


Davo . jafilehy   |   ip:88.198.55   |   2012-06-29  (16:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {Buď zmenou aj Ty, a neubližuj už bezbrannej zelenine.} Vybral som si lepšiu alternatívu. Rastliny pravdepodobne necítia bolesť, pretože z evolučného pohľadu by postrádala zmysel, ale o tom som už dosť popísal tu: http://dolezite.sk/Hlad_ekologie_a_mir_215.html Každopádne keď už tak strašne chcú niektorí ľudia zrovnávať zvieratá so zeleninou, prečo majú problém svoje deti zobrať trebárs na jatky, alebo im ukázať zabíjanie zvierat ? Prečo však nemajú problém zobrať ich na pole a ukazovať im zber plodov ? Keby svoje deti zobrali na jatky, zrejme by s nimi odtiaľ išli hneď na psychiatriu. Mne tu pokojne môžete ukazovať zábery zo zberu plodín a nebudem mať s tým problém a zrejme ani deti. Ale ľudia, ktorí konzumujú mäso sú často pobúrení, keď im niekto ukazuje pravdu z jatiek miesto tancujúcich kravičiek v reklamách.

Mne nemusia predajcovia zeleniny vytvárať ilúziu. No videli ste niekedy trebárs na klobásach, alebo na mäsových konzervách v ktorých je ten najväčší bordel obrázok z bitúnku ? Asi nie, ale v tom prípade vitajte v meatrixe.

Čo sa týka zmeny, som práve tou zmenou, ktorú chcem vidieť ;-))) A keby som mohol prežiť bez pojedania zeleniny, urobil by som to, ale chcem prežiť. Bez zabíjania zvierat, ktoré cítia bolesť veľmi intenzívne dokážem prežiť.Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.38   |   2012-06-29  (16:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Davo buď tým kým chceš byť. Si slobodný a to akým sa cítiš byť je tvoja vec.:-)

http://www.youtube.com/watch?v=bAk4z-uqh4g


Davo . jafilehy   |   ip:88.198.55   |   2012-06-29  (17:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Horkýže sú retardi...je to trápne ako Senzus akurát drvia zo tri silové akordy dookola cez distortion a to je asi jediný rozdiel. Speváci oboch skupín zrejme kúpili knižku vtipov a neuvedomili si, že opakovaný vtip už nie je vtipom.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.38   |   2012-06-29  (17:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Davo
To je jedno co o nich hovoris, bol si to myslim Ty co si nabozenskym fanatikom dal odkaz na 'nabozenske zvyky'..
Alebo rafael ?

Tak dal som Ti 'já žeru kvítí'.. :-)))
Asi toľko si o tom myslím.. Papkaj kvietočky.
Ahoj.
Davo . jafilehy   |   ip:88.198.55   |   2012-06-29  (17:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {To je jedno co o nich hovoris, bol si to myslim Ty co si nabozenskym fanatikom dal odkaz na 'nabozenske zvyky'..} Ja som to bol, ale to neznamená, že som ich fanda. Tie náboženské zvyky som vkladal z jediného dôvodu a to bolo, že veriaci popierali fakt, že sa počas veľkého pôstu mäso nejedlo, keď som upozorňoval na FIGEĽOV PRASAČÍ BÁL počas pôstu ;-))) Ono horkýže totiž tiež vychádzali z náboženských zvykov, ktoré som opisoval aj ja.


Davo . jafilehy   |   ip:88.198.55   |   2012-06-29  (17:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Okrem toho to, čo spieva ten obžratý kudrnáč zo skupiny "hrivňákove gýče" sa mňa z veľkej časti netýka...nie som hipie a ani člen sekty háre krishna.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.38   |   2012-06-29  (17:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Davo
O ano, tak ja som Ti to dal z dovodu že vychadazam z textu...

Ja tu Vašu divnu hudbu vobec nemusim..
Ja si radšej... (papkam masko)

A ak sa ti to nepači tak vlez mi na kredenc
ja si budem tančiť ďalej ten svoj happy dance

Davo mne je to jedno, neosloviš nikoho mne už je naozaj z teba do smiechu.. :-))

Veď už nikto ani neklika na tie Tvoje odkazy. A adekvatne nereaguje na Tvoju kritiku. Normalne všetci papkaju mäsko a prestali si Ťa všimať.


Tak... Pekny deň..Davo . jafilehy   |   ip:88.198.55   |   2012-06-29  (17:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {O ano, tak ja som Ti to dal z dovodu že vychadazam z textu...} V tom texte som sa nenašiel okrem toho, že pojedám rastlinnú stravu na rozdieľ od obžratého Hrivňáka.

{Davo mne je to jedno, neosloviš nikoho} Propagujem to, čo je skrývané a myslím si, že dosť ľudí sa aj vďaka mne aspoň nad tým zamyslelo.

{Normalne všetci papkaju mäsko a prestali si Ťa všimať.} Mojou úlohou bolo predložiť informácie, ktoré v mainstreame ťažko uvidia. Ich úlohou je rozhodnúť sa, čomu dajú prednosť.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.38   |   2012-06-29  (17:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mojou úlohou bolo predložiť informácie, ktoré v mainstreame ťažko uvidia. Ich úlohou je rozhodnúť sa, čomu dajú prednosť.

Davo ďakujem za informácie, dal som prednosť domácemu chovu, vajciam z dvora či mäsa a mlieka z dediny. Aj včera som kúpil ovčí syr od baču, tak vďaka určite to nejaký zmysel malo.


Davo . jafilehy   |   ip:88.198.55   |   2012-06-29  (17:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {Davo ďakujem za informácie, dal som prednosť domácemu chovu, vajciam z dvora či mäsa a mlieka z dediny. } Nerozhodol si sa moc múdro, ale aspoň niečo. Každopádne od teba som nečakal viac. ;-)


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.38   |   2012-06-29  (17:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Každopádne od teba som nečakal viac. ;-)

Nič som Ti nesľúbil,nič Ti nedĺžim tak nemal si čo čakať.. :-)
A nemám pocit že by som mal niečo viac v tej veci robiť.
Neživím sa kvietkami. :-)

Som Loveeeeec. A ty zberač. Nič nové pod slnkom.


classique . dapasava0   |   ip:217.12.58   |   2012-06-29  (17:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  piko

to že ti mama chodí na sliepky do tesca považuješ za lov?Davo . jafilehy   |   ip:88.198.55   |   2012-06-29  (18:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {Nič som Ti nesľúbil,nič Ti nedĺžim tak nemal si čo čakať.. :-)} Samozrejme a uvedomujem si, že určití ľudia nie je schopní odoprieť si mäso aj keď vedia, že existuje lepšia alternatíva a že pre ich mäso trpia zvieratá. Tak isto mnoho mocných ľudí (napríklad paranormálny Ratzinger) si neodoprie luxus aj keď vedia, že môžu žiť inak a že tým škodia ostatným. Veď prečo by to robili, keď sa riadia heslom beriem to, čo je bez ohľadu na druhých ?... Mnohých bankárov zrejme tiež nezaujíma vaše trápenie, ktoré podľa vás spôsobujú podobne ako mnohých z vás nezaujíma trápenie zvierat, ktoré určite spôsobujete, ale len vlastný prospech. Chceme zmenu ? Skúsme začať u seba.


Davo . jafilehy   |   ip:88.198.55   |   2012-06-29  (18:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pikovi asi nechodí mama na sliepky. Nájdeš ho v oddelení pre lovcov sliepok v tescu, alebo ich možno po víkendoch loví na dvore miestneho baču.


Davo . jafilehy   |   ip:88.198.55   |   2012-06-29  (18:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale inak má pravdu. Ja som zberač. Občas konzumujem to, čo bolo pozberané zo záhradky a občas to, čo bolo zberané v tescu. ;-)


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-06-29  (18:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pandáš
raz darmo si a budeš tupy jak medený pilník,hoc tu píšeš ako promovaný inginer slov,jazyka,pochybujem že vieš čo znamena tupý jak medený pilník:)


classique . dapasava0   |   ip:217.12.58   |   2012-06-29  (19:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo
žeby sme boli všetci zberači a to len systém nahradil naše prirodzeno svojím neprirodzeným aby nás tak ovládol?...


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-06-29  (19:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Davo . jafileh

takže ja tým že jem maso možem za to že niekto chova kravy bez citu,i kéd ho jem prevažne z domáceho chovu?to je ako ked som veriaci možem za to že úchyl farár znásilnuje deti

je to presne o tom že keď chcete niečo dosiahnuť tak neváhate manipulovať a prekrúcať,tak ako ten čo tu bolo to video,za záchranu zvierat,dal dietaťu živeho zajaca a jablko,a preto že dieťa sa hralo zo zajacom,a zahryzlo do jablka,tak to je dokaz že sme vegetariáni,hm ak to je dokaz tak ja som asi fárar,a mi všci gumojedi,bo keď mu dam loptičku gumenú tak donej tež zahryzne,


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-06-29  (19:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale to je vedecký prístup a overený fakt,s tým dieťaťom:))))preto tak bezhranične verím vo vedu a v mimozemšťanov


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.38   |   2012-06-29  (19:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pani ja som lovec.. Lovím ryby a šiel by som aj na divú sviňu s partiou lovcov, stačí mi dať oštep do ruky, obkľučime ju a zabijeme... Komu sa to nepači nech si zbiera čo chce nikomu nebranim.. A možte mi fukať.....:-))


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-06-29  (19:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...ja k príspevku len toľko, nikto nieje otrok a nikdy ním ani nebude, ak sa ním dobrovoľne nestane.

...bohatý si to síce nepripúšťajú, ale oni si vybrali otroctvo dobrovoľne...ako?...ráno vstanú, myslia na peniaze, celý deň myslia na peniaze, večer zaspávajú s myšlienkou na peniaze, otroci mamony...zoberte im ich a ich život stratí zmysel.


milos . xydohequ44   |   ip:37.61.166   |   2012-06-29  (20:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čím ďalej tým viac si uvedomujeme, že sme vykorisťovaní oveľa viac ako naši predkovia vo feudalizme, že sme poháňaní kupovať si stále viac stále ligotavejších nepotrebností a že vyčerpateľné zdroje Zeme sa raz vyčerpajú. K tomu viď dokumenty Zeitgeist 3, Home a iné. Neuvedomujeme si to radi, ale fakty sú fakty. Chvalabohu sa nedožijem tej hanby, čo sa bude o 200 rokov učiť na dejepise o tejto našej epoche.
Otázka je, čo s tým. Komu takýto jasne neudržateľný systém vyhovuje? Pýtam sa, akej časti svojho blahobytu sme ochotní sa zriecť a radšej byť ako mať? (Erich Fromm: Mít nebo být?)
K téme peniaze a dlhy sú dobré dokumenty Money as debt (v angl. so slov. titulkami), The money masters (v angl.), Lets make money (v nem.) a ďalšie. Pozor však - po pozretí je človek väčšmi znechutený a zneistený z toho, čo sa deje, ako doteraz.
Jeden možný spôsob, ako usporiadať spoločnosť, som našiel v tejto publikácii:
David Schweickart: Po kapitalizme ekonomická demokracia.


classique . dapasava0   |   ip:217.12.58   |   2012-06-29  (20:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  piko
stých tvojích silných rečí ti pipíš nenarastie
poznám veľa lovcov čo lovenie berú seriózne vôbec nemajú o tom reči ako ty

keď niečo zabiješ zabiješ to preto aby si nakŕmil svoju rodinu, zviera je prakticky živinová bunka
takže sa jedná o živého tvora ktorého zabiješ preto aby si ukojil svoje potreby nie preto aby si tým sebe a iným niečo dokazoval


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.38   |   2012-06-29  (20:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  classique

Hovor si čo chceš. Lovím pre ten pocit, veď rybu si môžem aj kúpiť že.. A také chyť a pusť to nepoznáš ?

Je to o niečom inom ako píšeš. Porozprávaj s rybármi, oni nelovia pre potrebu.. Je ich veľa.. A je to o love. Len o love.
Nie o potrebe mať plný žalúdok.


Davo . jafilehy   |   ip:88.198.55   |   2012-06-29  (20:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {Pani ja som lovec.. Lovím ryby a šiel by som aj na divú sviňu s partiou lovcov, stačí mi dať oštep do ruky, obkľučime ju a zabijeme... Komu sa to nepači nech si zbiera čo chce nikomu nebranim.. A možte mi fukať.....:-)) } Si to lahko predstavuješ s tou sviňou chlapče. Podobný dríst ako keď si tvrdil, že chov hospodárskych zvierat je úplne bez roboty. No i tak nie si lovec. Si Piko Van Regál Tescový, ktorý neloví po lesoch svine s oštepom.
Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.38   |   2012-06-29  (20:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Davo
To je pravda že nelovím svine s oštepom.. Ale šiel by som. :-)

Ok davo opravím sa. Mám lovecké sklony.. A radšej by som lovil ako zbieral ak by som si mal vybrať spôsob života v divej prírode. Bavíme sa predsa o tom kto sme, respektíve kým sa cítime byť.. Tak Ty by si zbieral a ja lovil. Stačí ?


classique . dapasava0   |   ip:217.12.58   |   2012-06-29  (20:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
tak potom prečo ste proti vojnám však aj to je iba niekoho vášeň

no ja by som sa za generálskym stolom náramne bavil
Davo . jafilehy   |   ip:88.198.55   |   2012-06-29  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No ja sa môžem cítiť ako kozmonaut, ale to neznamená, že ním som. Ty sa samozrejme môžeš cítiť ako lovec, lenže zrejme tie svine s kamarátmi po lesoch nenaháňaš, alebo ti krivdím ?...


Davo . jafilehy   |   ip:88.198.55   |   2012-06-29  (20:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre 333.xohohaqo72: Prepáč, ale na teba teraz nejdem reagovať, lebo idem von. Možno neskôr. Prajem všetkým pekný piatok.


classique . dapasava0   |   ip:217.12.58   |   2012-06-29  (20:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  piko: a ako sa prejavuje lovecký sklon?


a ešte ma zaujíma niečo v ktorej časti zvieraťa je najviac živín dám príklad krv alebo mäso?
krv vytečie po zabití a keď s mäsa urobím vývar tak nestačí vypiť len tú vodu?
keď si robím čaj tak tiež nezjem sáčok s drogou len vypijem vývar, tak ako to je?

ide o to zostať živý? ide teda o rozumnú obživu? alebo ide o vášne? riadime sa pudmi? alebo rozumom? sme ľudia? alebo už sme zas na úrovni zvierat

Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.38   |   2012-06-29  (20:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clasigue
Tak prečo sme proti vojnám ?
No možno preto že nechceme zabíjať ľudí ak ide o toto.. :-)
Vlastne zabíjať ani nechceme ale chceme ten zážitok, keď lovíme že.. Pretože na druhej strane je tiež prefíkaný tvor.. A to je na tom zaujímavé..

To nepochopíš kým neskúsiš a nie každému to niečo povie.
A vlastne Tebe to možno nepovie nič. :-)

Dnes chodia ľudia na paintball tak máme iné možnosti ako si brať životy..
Ide o to poraziť súpera. Ku takému pstruhovi v čistej rieke sa musíš niekedy pomaly aj plaziť a skrývať sa. :-))
Je to šport ako každý iný.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.38   |   2012-06-29  (21:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Davo cíť sa ako chceš už som Ti to povedal viackrát.. Ak sa cítiš byť vegánom tak si buď, mňa to nezaujíma tie Tvoje píip.
To ani nie sú argumenty len Tvoja večná nespokojnosť že svet nevyzerá tak ako si Ty praješ a ľudia nerobia to čo si Ty praješ. :-))

Nie nenaháňam divé svine s partiou pretože mi to neumožňuje súćasná legislatíva a s puškou mi to príde nazujímavé.. Čauko..
A dober si zabehaj.


i . docerexu69   |   ip:78.98.29.   |   2012-06-29  (23:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo
ty tuším závidíš pikovi, že zožerie 2-3 kaprov za rok. ale on neohrozí druh, dokonca rybári aj dávajú násadky mlade.
ale keď pri protipovodňovej úprave firma xy zničí neresisko, alebo fabrika xy vypustí chemikáliu do vody a uhynie 10 t rýb to je ok, oni nič oni nezabili.....
a to neni ani pre loveckú vášeň, ani pre potravu, to je len preto, lebo zavadzajú. tých sa bojíš?
to si aj proti výstravbe diaľnic? aj tá pretne zvieratám koridory a veľa ich zabijú autá.
uvedom si, že ak by sa hospodárske zvieratá nechovali na mäso, vajcia a mlieko, tak by nemali žiadnu idylku, lebo by proste neboli!!! čo ich chceš vypustiť do prírody? v tých počtoch zahynú! alebo chceš vyburať mestá a spraviť z nich pasienky? alebo by byčko ponaháňal niekde školákov a čo, polícia by ho vyviezla za mesto? ak si proti chovom, ty by si musel vyzabíjať tie kvantá zvierat.
alebo by tie kravy behali po uliciach ako v indii?
veď mestský policajti ťa pokutujú aj za psie hovienko a nie ešte za lajná po ceste.
davo a prečo v bangladéši ľudia zaberajú tigrom teritórium a tých ubúda a ľudia im nechcú byť za potravu?
davo si pokrytec alebo totálny hlupák!

classique
vieš prečo sme proti vojnám? lebo sa bojíme prehry. a pre otrokov je každá vojna prehra, lebo tí trpia bez ohľadu na to na ktorej strane bojujú. pre generálov od stola a z bunkra, čo si spomínal a pre politikov je vojna zisk ak vyhrajú a preto to k nej speje.
ale tí čo sa neboja prehry a strát sa niekedy prepočítajú.
na živiny je asi nalepšia pečeň.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.38   |   2012-06-29  (23:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  i . docerexu69
Len pre upresnenie, lovím iba dravce, kapre ma nezaujímajú..
To je pre mäsiarov co chcú mat mäso v chladnicke.. :-)


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.38   |   2012-06-30  (00:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ináč Davo povedal že domace zvieratka by jednoducho vyhynuli a hotovo.. Jemu ide o zniženie utrpenia , teda ochranu nervovej sustavy živých tvorov ak som mu dobre rozumel v predošlých debatách. Takisto by rád všade po celom svete pestoval zeleninu namiesto krmiva pre zvieratá aby to uživilo celú planétu.Lebo tie zvery tu len parazituju na zemeguli a my parazitujeme na zvieratach. :-)
klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2012-06-30  (06:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja si myslím že nebyť výmeny "SKúSENOSTí" madzi "Piko- Davo" na tejto diskúsií tak otroctvo -čo je predmetom diskúsie by bolo tu "coby dup". Ešte šťastie že ich máme...


brano . pelasedo59   |   ip:77.247.22   |   2012-06-30  (06:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ako tak sleduje Pika aj na iných diskusiach.... je to neuveritelný pablb a primitív


brano . pelasedo59   |   ip:77.247.22   |   2012-06-30  (06:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sledujem-oprava


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-06-30  (07:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Američania: S mimozemšťanmi by si poradil lepšie Obama ako Romney

Vyše tretina populácie USA verí v mimozemšťanov. Podľa agentúry AFP, ktorá sa odvoláva na televíziu National Geographic, by si podľa prieskumu s inváziou mimozemšťanov lepšie poradil súčasný americký prezident Barack Obama ako jeho rival v prezidentských voľbách Mitt Romney.

dnes, 10:13 Washington
Živá diskusia (44)Barack Obama by si podľa Američanov lepšie poradil s mimozemšťanmi lepšie, ako...

Vyše 80 miliónov Američanov verí v existenciu mimozemšťanov. Táto časť populácie predstavuje 36% všetkých obyvateľov. Takmer 65% „veriacich“ sa domnieva, že s ich kontaktom by si lepšie poradil súčasný prezident Obama ako jeho vyzývateľ v prezidentských voľbách Romney. Veľkú úspešnosť má Obama aj medzi mladými – podpora sa zastavila na takmer 68%-ách.

Analýzy prezrádzajú, že viac než jeden z desiatich Američanov už mimozemšťana videl; každý piaty dokonca pozná niekoho, kto tvrdí, že má takúto skúsenosť.

Za veľkou mlákou by si ľudia s mimozemšťanmi poradili nasledovne – opýtaní by si na pomoc zavolali populárnych filmových či komiksových hrdinov – Hulka (21%), Batmana (12%) či Spidermana (8%).
Mohli by mimozemšťania zmeniť ľudstvo?

Podľa posledných prognóz by prípadný kontakt človeka s mimozemšťanmi mohol mať fatálne následky pre náboženstvá na svete.

„Myslím si, že existujú dôvody, prečo by sme sa mali zamýšľať nad tým, že by v prípade kontaktu človeka s mimozemšťanom došlo vo svete k problémom,“ povedal Doug Vakoch, riaditeľ inštitútu pre kontakt s mimozemskou inteligenciou Interstellar Message Composition SETI v kalifornskom Mountain View.

„Predpokladám však, že by to také vážne byť nemuselo,“ doplnil Vakoch, píše portál space.com. Svoje hypotézy vyslovil na konferencii s názvom „Zničil by kontakt s mimozemšťanmi náboženstvá na svete?"

Svet si však podľa expertov už stihol „zvyknúť“ na myšlienku kontaktu s mimozemskou civilizáciou. Vedci pripomínajú, že bolo objavených už vyše 700 planét mimo našej slnečnej sústavy a ďalšie tisíce čakajú na potvrdenie pozorovaniami. Niektoré exoplanéty sú veľmi malé, iné majú skalnatý povrch a ďalšie zasa pripomínajú Zem. Mnohé z nich obiehajú okolo svojich hviezd.

Začiatkom 20. storočia boli objavené tzv. kanály na Marse, ktoré sa považujú za silný dôkaz mimozemskej civilizácie na Červenej planéte. V polovici roka 1990 zasa vedci oznámili, že objavili mikrofosílie na meteorite nájdenom v Allan Hills v Antarktíde v roku 1984, ktorý takmer s istotou pochádza z Marsu. Vek horniny, ktorá dostala názov ALH 84001, sa odhaduje na 4,5 miliardy rokov. Dodnes sa vedú debaty, či magnetické kryštály môžu nejako súvisieť s tými, ktoré produkujú niektoré pozemské baktérie žijúce vo vode.

-tu mate nádherne vysvetlené,prečo sa oplatí podporovať mytus mimozemštanstva.kto múdry jest pochopi,veľmi ľahko,


Klopi . myhujehu81   |   ip:88.212.40   |   2012-06-30  (07:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Otroci po občianskej vojne vUSA húfne sa vracali späť do "južanských štátov " a žiadali "otrokárov "-majiteľov pôdy o prácu hoci len za stravu a ubytovanie!!


Klopi . myhujehu81   |   ip:88.212.40   |   2012-06-30  (07:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zistili totiž že "vyspelý"sever- priemyselny disponuje pre robotníkov smradľovými koloniami na ubytovanie, 12.hod. prac, dobou. všetko treba kupovať , mizivé soc. podmienky aaaa. Ale mali "slobodu" ktorú nikto nevedel definovať....


Klopi . myhujehu81   |   ip:88.212.40   |   2012-06-30  (07:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Véééľmi zaujímava téma "produkovaná" Ms. 333.. Ja by som ale chcel vedieť Ms. 333 aký je rozdiel medzi kozou a vozom..????


classique . dapasava0   |   ip:217.12.58   |   2012-06-30  (08:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333
teba trápi len toto?

Podľa posledných prognóz by prípadný kontakt človeka s mimozemšťanmi mohol mať fatálne následky pre náboženstvá na svete.
...........
podľa mňa ide hlavne o marketingový ťah keď si predstavíš že 80 mil ľudí verí a obama povie áno tak má možných pár mil hlasov
aj keby sme si stých 80 zobrali len 10% stále je to dosť

každý hlas sa počíta
ale na marketing som chodil len 2 roky:D


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.38   |   2012-06-30  (09:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Brano
- ako tak sleduje Pika aj na iných diskusiach.... je to neuveritelný pablb a primitív..

Trapi ta ze si nepochopil dovod inflacie pri velkom mnozstve penazi v obehu ? Nevadi, raz ti to zapne.. :-)


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-06-30  (09:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko...peňazí môže byť v obehu neskutočne množstvo, ale pokiaľ nebude práca, nikto ich mať nebude, keď nieje práca je málo produktov, keď je málo produktov dvíha sa ich cena...čiže tak či tak ide len o chamtivosť ľudí, ktorý stále a stále sťahujú peniaze z obehu a tým likvidujú zamestnanosť...čo vytvára peniaze?...len služby obyvateľov.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.38   |   2012-06-30  (09:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jaj lucius
Peniaze su len bezcenny papier ak sa ich natlaci veľa, ide predsa o vymenu tovaru ci sluzieb.. Kazdy chce vymenit vyhodne, to je pravda. Ak to volas chamtivost a zda sa Ti niekto chamtivy tak nekup to... Nikto ta nenuti. :-)
Napkon aj Ty sa snazis vyhodne kupit tak ako niekto vyhodne predat.. Teda si chamtivy lucius podla Tvojej teorie, ak sa snazis kupit vyhodne.


classique . dapasava0   |   ip:217.12.58   |   2012-06-30  (09:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer
však veď je logické že v obehu nemôže byť akýkoľvek počet peňazí ja si to predstavujem ako ľudské telo cesty sú žili peniaze sú krv ktorá preteká cestami, púšťanie nekrytých peňazí do obehu by som preto prirovnal k leukémií ktorá zabije celý systém celé cisárové telo, už len čí tí ktorí to riadia chcú toho cisára zabiť aby nás oslobodili alebo preto aby získali kontrolu nad telom a teda aj nami?ide o moc alebo o slobodu čo ženie tých ľudí?...


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-06-30  (09:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko...samozrejme že kto vyrába a pracuje nebude to robiť zadarmo...ale ja hovorím o tom že ak dnes vyrobí dva a zajtra jeden, prečo ten jeden predáva drahšie?...to nieje chamtivosť?

classigue...každý to robí len pre moc.


classique . dapasava0   |   ip:217.12.58   |   2012-06-30  (10:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a je vôbec tento svet pripravený na slobodu t.j. na bezvládie? alebo je tu stále veľa prípadov ktorý potrebujú byť vedený? lebo kým budú mať ľudia túto potrebu stále sa najde niekto kto si vedenie pomýli s ovládaním, moc je len nástroj a je individuálne ako sním človek bude zaobchádzať že, lucifer alebo michael .
kráľ môže byť aj ako otec ktorí riadi svoju rodinu, rodina je národ, kráľovstvo alebo štát...
takže moc nemusí automaticky znamenať zlo?

a tá inflácia je podľa mňa účelová ide o veľa peňazí v obehu a tým klesá jej hodnota tam vôbec nejde o dopytoch po tovare alebo
nezamestnanosti...peniaze strácajú cenu to potom vypadá ako keby zdražoval tovar a nezamestnaných je preto toľko lebo slovák nebude pracovať za 2€ na hodinu zato všetko ďakujeme znehodnocovaniu peňazí...podľa mňa za všetko môže inflácia a vy prakticky dôsledky inflácií považujete za jej príčinu, ale je to naopak ale neviem či ma niekto pochopí lebo...proste sa nato pozri opačne


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.38   |   2012-06-30  (10:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer, vieš prečo sme dnes tam kde sme ?
Pretože človek je tvor ktorý si chce všetko uľahčiť a namiesto tvrdej driny radšej používal rozum.

Tu ide o ľudské pripisovanie hodnoty niečomu.. Pozri sa na mobilné telefóny či počítače čím ich bolo viac tým boli lacnejšie.. Samozrejme že najprv sa museli vrátiť náklady na technológie a prvé telefóny si kupovali tí čo majú viac peňazí vo vrecku, pre všetkých na začiatku aj tak nebolo dosť telefónov.. S autami je to to isté.. Zvyčajne sa nevyrobia dva a potom už len jeden ako píšeš, je to práve naopak.. Takže čím viac toho bolo tým menej tomu pripisujete hodnotu..

No a tak je to aj s tými tlačenými papierikmi...
Čím ich budete mať viac, tým im budete pripisovať menšiu hodnotu.


Rusty . cyjymecu28   |   ip:91.191.12   |   2012-06-30  (11:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ako s diamantami a drahymi kovmi, cim ich bude menej tym budu drahsie. ponuka, dopyt.

inak co sa tych mimozemstanov tyka, ked naozaj pridu, som zvedavy co spravia biblisti. zacykli sa im mozog? :D


Rusty . cyjymecu28   |   ip:91.191.12   |   2012-06-30  (11:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nienie, papezko zas vyda nejake vyhlasenie, ze samozrejme bol v styku s mimozemstanmi a ti mu potvrdili, ze aj ich stvoril ten isty hospodin. Juuu! A kde bude potom komunikacia papeza s bozikom? Asi nikde ako nikdy ani nebola :D.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2012-06-30  (11:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Do roku 1945, nebolo Československa, ale Slovenský štát, a Čechy a Morava. to len pre poriadok.

A možnosť tu je, ale o tu stojí dnes málokto...

Prv všetko musí padnúť, očistiť sa, vytriediť, tak ako sa to už neraz stalo, teraz už poriadne, až potom môže vzniknúť nový svet, kde po zle už nebude ani stopy, tak ako ani po tých, ktorí sa k nemu hlásili!


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-06-30  (12:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko...ale infláciu máme stále či nie?...tak potom čím to je?


sherry . foxinowa45   |   ip:95.102.60   |   2012-06-30  (12:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko, sice neviem, co by som bola teraz, ale ako dieta som bola lovec. ;) Radsej som nahanala zvierata po dvore, stylom, chytila, pohladkala a pustila :))), akoby som mala ist na pole zbierat napriklad zemiaky. To uz bola pre mna nuda. :(


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.38   |   2012-06-30  (13:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer
To by bolo na dlhú debatu... :-)
Ale ja myslím že znehodnocovaním peňazí..

Tu máš niečo oficiálne z wiki

Hodnota peňazí, definovaná ako obrátená hodnota cenovej hladiny a/alebo výmenný kurz meny, nie je stála, ale sa mení v priebehu času. Zmeny hodnoty peňazí závisia predovšetkým od národohospodárskych (makroekonomických) faktorov, akými je množstvo peňazí v obehu, stav, vývoj a efektivita hospodárstva, vyrovnanosť dovozu a vývozu resp. zahraničnej platobnej bilancie, vyrovnanosť štátneho a verejného rozpočtu. Prevažne dochádza k postupnému znižovaniu hodnoty peňazí, teda k inflácii a/alebo depreciácii meny. Napríklad hodnota slovenskej koruny pred zavedením eura predstavovala približne len 1/10 hodnoty česko-slovenskej koruny v roku 1990. Postupné mierne znižovanie hodnoty peňazí, definované ako mierny pokles cenovej hladiny (teda mierna inflácia), sa zväčša uskutočňuje zámerne - či už zo strany štátu alebo centrálnej banky, pretože sa často usudzuje, že mierna inflácia je prospešná ekonomike. K opačnému vývoju, teda deflácii, dochádza málokedy, lebo centrálna banka pri deflačných tlakoch zvykne vytlačiť toľko peňazí, koľko potrebuje na ich mierne znehodnocovanie a teda na zachovanie želanej miernej inflácie.

http://sk.wikipedia.org/wiki/Peniaze

Samozrejme si otrok ak peniazom pripisuješ nejakú hodnotu...


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-06-30  (17:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  classique . dapasava0

chcel som tu len ukázať čo urobí dobre cielena propaganda.preto je dobre živený mytus mimozemský ako že sú ale dokazy nikde len nieake neostre videjka a td.

a milióny veria


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:95.103.11   |   2012-06-30  (17:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  chcel som tu len ukázať čo urobí dobre cielena propaganda.preto je dobre živený mytus nabozemský ako že je ale dokazy nikde len nieake knižky a td.

a milióny veria
ElDolars . vuhenydi61   |   ip:95.103.11   |   2012-06-30  (17:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Číselník mimozemšťania a Ježiš ta milujú :DDDDDDDDDD


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.38   |   2012-06-30  (18:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Boli tu aj takí čo si mysleli že Lenin je večne živý.. :-))


Marcos001 . wotevudi17   |   ip:62.168.65   |   2012-06-30  (19:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Riesenie existuje alternativa je, len ho nechceme prijat.Mnohi z vas sa tomu smeju a robia si zarty.Je kazdemu jasne ze system je vadny a zle nastaveny.Teda aspon pre mna je z tohto clanku jasne ze problem je z ludskeho hladiska neriesitelny, repektive nas caka kolaps.Otazne je ake scenare nas cakaju potom a ci sa z toho pozviechame.Neviem ci najvacsie zlo pre nas je alebo bude ekonomicky prepad. To si nemyslim.Najvacsie zlo ktore sme dopustili a ktore pachame na sebe je pycha, myslienka nezavislosti a falosnej slobody.


malaPerunica . nodaquce29   |   ip:92.52.36.   |   2012-06-30  (20:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Súčasný finančný systém je celosvetovo neudržateľný, neriešiteľný...je otázkou času, kedy skolabuje...treba všetko od základu zmeniť...


Marcos001 . wotevudi17   |   ip:62.168.65   |   2012-06-30  (21:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mnohi experti hovoria o nastupe noveho globalneho hegemona. Tazko urcit ci vytvorime nejaky lepsi spravodlivejsi system.Prajeme si vobec zmeny, mysim radikalne zmeny? Ludia su dost lenivi na to, radsej daju doveru vodcovi.


333 . fejivetu89   |   ip:85.216.14   |   2012-07-01  (08:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko . syfaqyxy | ip:178.41.38 | 2012-06-30 (18:06)

Boli tu aj takí čo si mysleli že Lenin je večne živý.. :-))


-fakt a kto okrem teba?


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.38   |   2012-07-01  (10:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333
Vidím že sme Ťa už pokazili dostatočne.. :-))Lunar . novynugu   |   ip:62.197.22   |   2012-07-02  (10:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slovensko: Čip do dvoch dní
Slovensko bude od júla vydávať občianske preukazy so zabudovaným elektronickým čipom. Vyplýva to z novely zákona o občianskych preukazoch, ktorú v utorok schválili poslanci parlamentu.


Čítajte viac: http://dolezite.sk/Slovensko_Cip_do_dvoch_dni_32.html#ixzz1zRrgLK2a


Netužím po novom občianskom preukaze.

V nich sa bude nachádzať mikro čip a údaje o Vás od kolísky až po hrob. Policajt, na úrade prace, v nemocnici, pred nástupom do zamestnania, v poisťovni a podobne si dotyčný zo skenuje Váš nový občiansky preukaz a dozvie sa všetky podrobnosti z vášho života. Či ste rozvedený/na, či ste v odboroch, či ste extrémista, či ste boli trestaný za priestupok alebo iné previnenia, koľko máte deti, kto boli vaši rodičia, vaše charakterové vlastnosti

a podobné údaje.

Je to začiatok špicľovania a ponižovania ľudí v Novom Svetovom Poriadku


Nuž je to výdobytok EU (integračného a globalizačného procesu), podobne ako dlhy v EU a ESM či fiškálna únia. New World Order jen už tu a máme po slobode. Môžeme na ňu zabudnúť.

Tým samým spôsobom mám znehodnotia naše nové cestovné pasy a preukazy poistenca v zdravotných poisťovniach.

Neskôr príde na rad zrušenie platby v hotovosti v obchodoch pri nákupoch.

Platiť sa bude len kreditkami či platobnými kartami !!!

Komunizmus sme nikdy nezažili len socializmus a kapitalizmus. Teraz v NWO zažijeme čo je pravý komunizmus špicľovanie ľudí a spoločenský systém bez hotovosti- peňazí

Nech Boh žehná skurv.... Integračný a globalizačný proces NWO začínajúceho sa pravého komunizmu a špicľovania ľudí!!!


diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


tri + päť =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Václav Havel – z jiné strany mince

Václav Havel nabyl po 17. listopadu 1989 v restituci rozsáhlý majetek. Pozadí této restituční transakce, jedné z prvních, která prolomila Benešovy dekrety, je však zatemněno a objevuje se jméno pražského pozemkového krále, miliardáře Miloše Červenky.


TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Češi mají tak rádi GM kukuřici

"Semena jsou na začátku potravinového řetězce. Ten, kdo ovládá semena, řídí zásobování potravinami, a tím ovládá lidi. "- Dominique Guillet, Kokopelli Přestože naše civilizace je postavena na humanistických ideálech, v tomto novém věku "volného trhu", všechno - věda, obchod, zemědělství a dokonce i semena - se staly zbraní v rukou několika mála globálních korporací… Pro dosažení světové nadvlády, již nemusíte spoléhat na nasazené bajonety v rukou vojáků.. Všechno, co potřebujete, je kontrola produkce potravin. (Dr. Arfad Pusztai, biochemik, původně z Rowett Research Institute výzkumného ústavu ve Skotsku)


Naše deti budú žiť v inom svete ako my

Ľudstvo sa necháva viesť zúžbou po smrti.

Boh je ilúzia slabých ľudí.

Riziko jadrovej vojny je stále veľké

Cirkev porušuje prikázania?

Archív

Hlinové vystúpenie v parlamente

Čistý otras!!! Humus!!! Neuveriteľné!!! Že vraj politici nemajú nadriadených!!!


Ľ. Huďo -Decembrové udalosti vo svete

„Čakáme na Obamu, Rada Európy a WHO v tomto prípade ...

Sme na dobrej ceste, pán prezident Gašparovič

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.2788 s