19. September 2019
    
Návod, ako ukončiť éru náboženstva - Dolezite.sk

Návod, ako ukončiť éru náboženstva


  2011-11-08  (06:39)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Návod, ako ukončiť éru náboženstva

      Keď tak sledujem, ako sa donekonečna dokážu prieť príslušníci rôznych náboženských odnoží s tými, ktorí neveria v zázraky, prichádzam k záveru, že v tom musí byť čosi viac než PRAVDA, že v tom hraje úlohu inštinkt. Nestáva sa, že by člen kmeňa Čačapojov z ničoho nič začal uctievať Ježiša a nestáva sa, že by dieťa v kresťanskej rodine začalo inklinovať k islamu, lebo je "pravdivejší". Príslušnosť k viere je viazaná na prostredie - nehanbime sa povedať: Je viazaná na výchovu. Je produktom výchovy.

      Ak je to tak, potom by sme v izolovanej skupine dosiahli napríklad to, že by deti a mladí ľudia uverili v božstvo sídliace na Mesiaci. Že je tam nejaký najvyšší boh, čo býva v kráľovskom paláci, má svojich 2-3 pobočníkov a armádu svätých a anjelov, ktorí vykonávajú moc na Zemi. Našu obežnicu máme preskúmanú kameň po kameni, ale to veriacim zjavne nebude prekážať - ich mottom nie je skúmať, ale veriť.

      Na takej dávke iracionality by nebolo nič čudné, keby sme žili v jaskyniach či bývali v kožených stanoch. Ale ľudstvo sa honosí celým radom superlatívov, o svojej výnimočnosti a nadradenosti ani slovkom nepochybuje - povedzme to priamo: Cíti sa bohorovné! Nuž z toho ale jednoduchou logikou vyplýva, že buď existujú bohovia /a že ich musí byť!/, alebo sa človek nie príliš líši od svojich zvieracích predkov. Iná možnosť nie je: Buď-alebo...!

      Predstieranie, že som čosi viac, než skutočne som, je "bibliou" úskoku v ríši živočíchov. Nie vždy je lepšie zdupkať, už len preto, že nepriateľ môže byť rýchlejší, preto oveľa menej namáhavý úskok, naparovanie sa, dokonca predstieranie protiútoku zohrá svoju úlohu rovnako dobre. My sme si už odvykli, ale zvieratá v každej sekunde svojho života musia myslieť na útek. Jedným z najlepších spôsobov ako prežiť, je kolektívna obrana. Je vlastná živočíchom počnúc mravcami, končiac slonmi. Člen takého spoločenstva je odkázaný na dôveru svojmu kolegovi. Verí, že ten, kto je na stráži, upozorní všetkých na stav ohrozenia. Ak mu záleží na tom, aby sa preniesli jeho gény do ďalšej generácie, musí veriť, a nič viac než veriť. Najvyšším strážcom verejného blaha je stádový vodca. To platí iba v prípade živočíchov, ktorí žijú v stádach. Človek, samozrejme, nežije ako teritoriálny samotársky medveď, ktorý prekročí hranice len kvôli sexu, ale žije v obciach a v mestách, na čele ktorých stojí stádový starosra, či primátor, na najvyšších postoch stojí stádový boh. Je to zjednodušujúce, práve sme preskočili učebnicu ETOLÓGIE, ale na tomto fóre niet priestoru na výklady. Preto veríme iba v toho svojho pánbožka, lebo veriť v cudzieho by bola zrada.

      Spomenul som učebnicu etológie. Taká kniha však neexistuje. Etológia je náuka o správaní sa živočíchov, včítane ľudí. Je rozosiata v tisíckach odborných kníh a publikácii a podľa mňa je päť minút po dvanástej k tomu, aby bola ako vyučovací predmet zavedená na základných školách. A to predmet POVINNÝ! Nerobím si ilúzie o tom, že by ľudia skutočne pochopili meritum veci, veď takmer nikto ani nerozumie svojmu psovi, ale výukou by sa na deťoch uchytilo aspoň zopár podstatných poznatkov, ktoré tak veľmi korenšpondujú s tým, čo vykladá farár v kostole, ale zaobídu sa bez zázrakov a éterických bytostí. Etológia má odpoveď na všetky vzorce ľudského správania, len povedomie o tejto výnimočnej vede sa ešte nedostalo nie len k verejnosti, ale ani k samotným vedcom.

      Je to na pováženie, keď v kozmickom veku si kozmonauti berú do vesmíru krížiky, či polmesiace /čo ak sa kozmonautom stane náčelník Čačapojov?/. Dnes sa s odporom odvraciame od stredovekých náboženských praktík. Tie súčasné praktiky však nie sú menej morbídne. Kedysi, keď pridlho nepršalo, prinášali ľudia zápalné obete bohom. Dnes už to nerobíme. Zmúdreli sme? Ale kdeže! Zmenila sa iba tradícia, viera v iracionálno ostáva.

      A ostane navždy, dokiaľ sa nebudú deti v škole učiť, ako viera v zázraky vznikla. Po niekoľkých generáciách takej výuky už nebude dilema o existencii boha otázkou filozofie, ale histórie. Odvykneme sa na ňu pýtať, ako sme si odvykli stavať pyramídy. A že zvieratá neveria v boha, a preto iba človek... atď? Ach, čo vy viete o zvieratách! Nikdy ste sa ich nesnažili pochopiť. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, na čo myslí sviňa, keď ju zovrú oceľové steny a nad ňou visia dve elektródy? Verte mi: Preberá ruženec.


JA
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
klifton . gexisesu84   |   ip:178.41.61   |   2011-11-08  (08:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  už keď som si prečítal: "Našu obežnicu máme preskúmanú kameň po kameni" musel som sa zasmiať. ani sám nevieš o tom, že si stúpencom ďalšieho náboženstva: náboženstva "vedy" (v úvodzovkách preto, lebo je to skôr neveda, ako veda, lebo veda je odvodené od slova vedieť :o))) )

nie som zástancom náboženstiev, pretože sú to vo väčšine prípadov len dobre organizované zločinecké skupiny, ktoré využívajú naivitu ľudí a ich strach zo smrti na svoje ciele. sľubujú, čo žiadne z nich splniť nedokáže a nevie.


JanR . wilutide53   |   ip:158.193.2   |   2011-11-08  (08:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je mi luto ked citam clanok ako je toto. To ze sucasna veda nedokaze pomocou svojich nastrojov vysvetlit niektore udalosti neznamena ze boh neexistuje. A volajme si to ako chceme. Mrzi ma ze sa ludia nevedia odlucit od zakladnych zabran ,ktore sa ucia v skole. Existencia nabozenstva nevylucuje vedecke fakty. Nezabudajte na jednu statistiku, vacsina vedcov je veriacich.


Pandemonium . darujete36   |   ip:85.248.61   |   2011-11-08  (08:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je mi ľuto, že čítam taký príspevok , ako ten nado mnou, kde je zjavná absencia zdravého rozumu...


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-08  (09:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium ta posledna veta nad tvojim prispevkom je pravdiva, teda vlastne pravdiva bola, zhruba v polovici 18.st. A tak aj ten nazor prispievatela nad tebou ma asi taku istu vypovednu hodnotu. Dokonca aj Darwin bol veriaci, dokonca chcel byt knazom, ci mu bolo rodinou doporucene, lebo to tak v tych casoch bolo bezne. No a postupom casu sa z tych co veria v boha stali knazi, a ti, ktori v neho neveria nie, tak je to aj s vedcami, drviva vacsina vedcov v boha neveri.


classique . fyhicehi40   |   ip:217.12.58   |   2011-11-08  (09:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  čo z vedeckého hľadiska BOH ako kvinty esencia?tvorivá sila niečo ako čo je vo vás a vo všetko niečo čo núti vás tvoriť...
mne príde ako keby tý hore ľudom podsúvali poznanie omrvinku po omrvinke nie naraz len odrkrývajú pravdu vrstvu po
vrstve i keď je pravda absolútna!kým mate čo hľadať tak vás môžu ovládať preto vám hádžu len omrvinky a neukážu vám celý chlieb
poznania keby ľudia poznali boha čo viac by sme mali poznať?...čo ak je pravda uprostred?aj veda aj duchovno musí byť spolu rovnako ako duch a telo jedno bez druhého je čo?


Pravdomluvec . wecoheda29   |   ip:92.28.199   |   2011-11-08  (09:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Autor tohto článku na vlastným príkladom predložil dôkaz toho, ako je každý tvor v podobe človeka na inej úrovni duchobného vývoja. Tiež demonštruje tú skutočnosť, že je to práve ten nižší objem povedomia, čo si myslí že každý je odrodou jeho samého a že každý je teda rovnaký, a čo je v človeku, je jednoducho výsledkom vplyvu jeho okolia. Porovnanie so zvieratmi je v takomto prípade na mieste. Duša čo sa práve narodila všetko vie, všetko jej je jasné, a daj je príležitosť, život každého, dokonca ľudstva by ľalhko a rýchle vyriešila. Zaujímavé, že Einstein nebol toho istého názoru.

Nielen že mnohí ľudia rozumia svojho psa, hlavne ak ho milujú tak ako si to len pes svojou oddanosťou zaslúži, ale vždy ma zaujímalo, ak by sa stal pes človelom zo dňa na deň, ako by ľudský svet vnímal. Teraz viem - jednoducho. Doposiaľ si mal možnosť uvedomiť teplé miesto na spanie, iných psov čo sa chovali podobne a na jeho dokonalé podmieňovanie stačila odmena v podobe kosti. Ak by mal napísť rozpravu o podstate života a Boha, vyzerala by zrejme ako tá hore. Dúfam, že človek na každej úrovni si ju s pochopením a s láskou prečíta. Nepochybne je dobre mienená a úprimná.

Milý JA, prajeme Ti veľa úspechov na ceste poznania.Pandemonium . darujete36   |   ip:85.248.61   |   2011-11-08  (09:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale musíš uznať, že ten nádherný nadpis veľmi poteší na úvod dňa.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-08  (09:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  „veda aj duchovno musí byť spolu rovnako ako duch a telo jedno bez druhého je čo?“

súhlasím. Čistý materializmus neposkytuje odpovede na všetky otázky, ktoré si kladie každý človek...Preto myslím, že dávať veci duchovné a vedu do opozície je nezmysel.

Rafael – máš nejakú štatistiku o tých vedcoch?
adykr . talifubi03   |   ip:86.177.14   |   2011-11-08  (09:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdravy rozum nam kaze sa zbavit vsetkych nabozenstiev. Ale dokazu sa ateisti zarucit, ze bude svet lepsi a krajsi a ludia prijemnejsi a lepsi? Ja myslim, ze nie. Je to jedno ci su nabozenstva alebo nie. Nic sa nezmeni aj ked vsetci zavrhnu nabozenstvo. Ludia si proste najdu nieco ine, aby sa mohli medzi sebou hadat a ublizovat si.


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-08  (09:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja nie, robili ju za mna ini, a presne koresponduje s tym, co som napisal. A potom zaroven treba aj ponat, co si pod tou vierou v boha vysvetluju, ci nejakeho osobneho boha, ktorym sa tu zopar vasich spolusektarov ohanate uz nejaky ten piatok, ci takeho univerzalneho. Kazdy vedec zaoberajuci sa paleontologiou, archeologiou, kvantovou fyzikou, biologiou, ci evoluciou, vam povie, ze viera v boha ako je prezentovana hlavne v biblii, nema so sucasnymi vedeckymi poznatkami nic spolocne. Takze ak by mal verit doslovnemu zneniu biblie, sam by poprel poznatky ziskane vedou, lebo medzi tymito dvomi svetmi je velikansky rozdiel. Samozrejme, ze medzi vedcami su aj veriaci, takisto ako medzi knazmi je urcita cast neveriacich.


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-08  (09:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Adykr, co ma spolocne viera v neexistujuce entity s moralkou spolocnosti?


classique . fyhicehi40   |   ip:217.12.58   |   2011-11-08  (09:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael:
pozri čo veda bez viery sposobila priviedla svet na pokraj 3 svetovej vojny..keĎ to vypukne uvidíš kde išlo ľudské vedenie bez viery a načo ste svoje poznanie mínali keď to všetko skonči potom pochopíš že veda bez duchovna je samovražda!


adykr . talifubi03   |   ip:86.177.14   |   2011-11-08  (09:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael napis sem dovody, tvoje dovody, preco by si chcel zrusit vsetky nabozenstva. Je to azda preto, ze su nemoderne? alebo preto, ze mnohi v mene svojej viery ublizovali inym? Vazne si myslis, ze cirvi nemaju vplyv na moralku? Ak skutocne nemaju, tak su cirkvi zbytocne. Ale zmeni sa nieco ak ludia zavrhnu kazdy to svoje nabozenstvo?


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-08  (09:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aha, takze veda bez viery nas priviedla na okraj 3.sv. vojny, a to si sa kde docital? Aj predchadzajuce konflikty v dejinach ma na svedomi veda bez viery, Kto zacal 1.,ci 2.sv. vojnu? Vedci, alebo politici? Zakazme teda politiku, a nebudu vojny, aj to ma urcitu sofistiku, presne ako ta tvoja. Mylis si pojmy s dojmami. Vojny budu, ci ludia budu verit, alebo nie, je to totiz v povahe ludi, ovladat, vlastnit, zabijat, lebo ako je to bezne v ramci zivocisnej rise, kam evolucne patrime, je to dane nasou DNA, tuzbou po preziti tejto malinkatej potvorky.


Pandemonium . darujete36   |   ip:85.248.61   |   2011-11-08  (09:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Môžem aj ja? Pretože sú proti logike a zdravému rozumu. Ničím nepodložené dogmy a bludy, nehodné 21. storočia.


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-08  (09:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Adykr, ja netvrdim, ze sa maju zrusit, su sucastou nasich predkov, ich kultury, ich chapanie vyvoja vesmiru, ci Zeme, prave naopak, mame si ich uchovat v pamati, ako sucast nasho kulturneho dedictva, ale nic viac, netahajme to do skol, ako jedine a spravne a zaroven vedou vyvratene a nicim inym nepodlozene fantasmagorie. Mame sa ucit prezit, ako ziskat pracu, ci vzdelanie, ako sa uplatnit v spolocnosti, rodine, a nie donekonecna uznavat bozstva nasich predkov.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-08  (09:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Boh je vedou vyvrátený? Máš nejakú exaktnú vedeckú analýzu?


classique . fyhicehi40   |   ip:217.12.58   |   2011-11-08  (09:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pandemonium duchovno nieje o dogmách ten čo hľadá naozaj vie že dogmy ho obmedzujú, ty cele duchovno formuješ pohľadom aký si si vytvoril o duchovne, duchovno nieje RKC, RKC je politika...

classique . fyhicehi40   |   ip:217.12.58   |   2011-11-08  (10:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja nechcem isť proti jednému či druhému, prečo sa veci nesnažíte spojiť?

vám nevadí veda vám nevadí duchovno vy si vadíte sami!preto chcete niečo odstrániť
aby ste videli svet taký aký je ale odstraňovať by sme mali v sebe nie vonku..

vadí my keď nejaký RKC dilino spochybnuje vedecké fakty a vadí my keĎ nejaký vedecký dilino
spochybnuje duchovno mám rešpekt pred ľumi ktorý sa dokázali povzniesť a skĺbily duchovno s vedou!

jedno bez druhého je len polovica ste len polovičný!alebo si celý?

daj mínus ty dilino


Martinos . cudyxyla04   |   ip:109.230.4   |   2011-11-08  (10:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takze zavedieme komunizmus kde je najvyssie veda a nabozenstvo tam nema co hladat? Uz sa o to pokusali tusim v nejakom ZSSR a CSSR. A este nieco take maju v severnej koreji- lenze tu vlaste tiez maju boha vola sa Kim Ir Sen.


adykr . talifubi03   |   ip:86.177.14   |   2011-11-08  (10:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemo snad mi nebudes tvrdit, ze tie dogmy boli niekedy niecim podlozene? Z tohto pohladu je udivujuce, ze kazda nova cirkev nezanikla so smrtou svojho zakladatela. Mimochodom, co ak my sme este stale v stredoveku ako to tvrdi skupina Lucie so svojou piesnou cerni andele?

Rafael, toto vsetko sa mladi ucia snad od chvile ako sme sa vyvinuli pred 100 000 rokmi od svojich rodicov. Nabozenstva od pociatku vznikaju ine zanikaju. S tym nikdo nic neurobi.


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-08  (10:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  FC, veda nepotrebuje vyvratit boha, on sa diskvalifikoval predsa uz davno. To, ze aspon ako to tu na tejto stranke dost sovinisticky prebieha, ze teda boha tu myslite predovsetkym ako boha vykresleneho v biblii, je uz davno vyvratene tym, ze ak ponimame doslovne znenie biblie ako nieco, co je inspirovane bohom, tak uz tym padom je zrejme, ze to, co si ludia mysleli, ze v biblii je vsetko pravdive, je samo o sebe dostatocnym dovodom po ziskani vedeckych znalosti, ze ak nieco v blblii nesedi, je dost logicke uvazovat nad tym, ze tym padom to ta najdokonalejsia entita nebola. Ale kedze sovinizmus pretrvava, neuvedomujes si ani ty mila FC, ze zaroven aj ty vyvracias inych bohov, a to zdaleka nie tak presvedcivou vedeckou metodou, ale len svojou tendencnostou.


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-08  (10:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Martinos je to obycajne klise, co si napisal, kedze neverime v boha, zavedme toto, zavedme tamto, co to ma spolocne so spiatocnickymi a nicim nepodlozenymi faktami? A navyse v CSSR komunizmus nikdy nebol, a ak ta to ucili v skole, klamu.


JA . mosimima27   |   ip:81.89.60.   |   2011-11-08  (10:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  adykr
lepší a krajší svet - to by sme chceli všetci. Ateizmus sníma nie hriechy sveta, ale ružové okuliare. A etológia samotná priamo hovorí, prečo sme násilnícki, prečo vedieme vojny. Vieš o tom, že šimpanz učenlivý čas od času, len tak, aby si dokázal sám sebe, že je samec, zavelí svojej tlupe a vyberie sa na územie susednej tlupy šimpanzov a ak sa im podarí nájsť osamelého jedinca tej tlupy, tak ho surovo zmasakrujú? Ak ťa zaujímajú morálne otázky, začni štúdiom šimpanzov, lebo hrabať sa v dejinách ľudských dopadne tak, že povieš tak neuveriteľne pomýlenú vetu, že za vojny môžu ateisti.
Lepší a krajší svet bude až vtedy, keď pochopíme, prečo sme zlí. Etológia je prvá veda, ktorá túto otázku podchytila skutočne od podstaty.


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-08  (10:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Adykr konecne rozumny nazor, s tym suhlasim, ale treba sa zaroven zamysliet, preco tomu tak je. Hadam preto, ze existuje boh, alebo len je to tuzbou cloveka po oddeleni sa od scala naturae?


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-08  (10:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Citát dňa - Charles Babbage o Bohu a lúštení šifier


"My sami preberáme to najvyššie a najlepšie z ľudských vlastností a povýšiac ich v neobmedzenej miere vo svojej predstavivosti, snažíme sa dospieť k nedokonalému konceptu Nekonečnej Moci, ktorá stvorila všetko okolo nás."

"Lúštenie šifier je podľa môjho názoru jedným z najúžasnejších umení. Obávam sa však, že som mu obetoval viac času, ako by sa patrilo. (...) Starší chlapci vymýšľali šifry, ale mne sa obvykle už pomocou niekoľkých slov podarilo nájsť kľúč. Dôsledky tejto schopnosti bývali bolestivé: tvorcovia takejto šifry ma dosť často zbili, aj napriek tomu, že chyba spočívala len v ich vlastnej hlúposti"

Charles Babbage (1791-1871), známy anglický matematik, vynálezca, inžinier, prvý "programátor" a vynikajúci kryptológ


Martinos . cudyxyla04   |   ip:109.230.4   |   2011-11-08  (10:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  raf si taky nervozny ze uz nedokazes ani pochopit jednoduchy text. Pisem tam ze sa POKUSALI a nie ze tam bol.


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-08  (10:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prepac ano nevsimol som si to, ospravedlnujem sa ti, ak som ta tym urazil.


adykr . talifubi03   |   ip:86.177.14   |   2011-11-08  (10:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA
Neprisiel som sem niekoho obvinovat. Nikto tu z nas nieje maly chlapec. Kazdy ma svoj nazor na zaklade svojho skumania veci. Ale zacnem so studiom etologie ci mi nieco prezradi o povode zla medzi ludmi.


bublinka . pahequji50   |   ip:178.40.24   |   2011-11-08  (10:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no do ....,pacienti pokracujete?
dzurinda nema chybu
ttp://www.youtube.com/watch?v=yOY-pBbXq3o


lenlen . lovegigu11   |   ip:195.212.2   |   2011-11-08  (10:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pandemonium
skus si precitat tento dokument

http://leva-net.webnode.cz/knihy/posledni-apel-lidstvu/

pisal ho vedec, rusky , kopec statnych oceneni
je to uplne iny nahlad na svet, nez akym nas klamu
popisuje co je temna hmota vesmiru
a v koncnnom dosledku sa dostane aj k tomu co je DUCH

nie je v tom ziadne tmarstvo a mysteria
ziadne RKC klamstva a dogmy

staroverci o tom ucia uz cele starocia
ale nemaju take PR ako mafia z Rima
http://leva-net.webnode.cz/knihy/posledni-apel-lidstvu/

som zvedavy co na to povies ked sa tak ohanas zdravym rozumom

JA . mosimima27   |   ip:81.89.60.   |   2011-11-08  (10:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  adykr
poňal si to práve z toho konca, ktorý som chcel docieliť: Aby sa ľudia o etológiu zaujímali. Táto veda existuje zhruba od r.195O, ale je až trápne, keď ani sami vedci z iných oborov o nej nič nevedia, náboženských sporov len pribúda, vo svete tlie vari náboženská svetová vojna, pritom etológia dávno objavila dôvody nášho správania - i toho vojnového. To správanie nemá nič spoločné s bohmi - ani nemôže, keďže žiadni nie sú - má však všetko spoločné s ríšou zvierat, a z nej evidentne pochádzame. Toto by sa mali učiť deti na ZŠ. Neboli by také šokované, keď im poviem, že žiadne nebíčko nie je. Denne som svedkom toho, ako vzniká náboženské povedomie: Sú to tie drobné "nevinné" lži deťom o dobrotivom Ježiškovi, ktorý ich v podobe farára naveky pripúta k tej barokovej stodole, kde budú potom celý život chodiť po rozumy. Budú ako nafetovaní dogmami, budú doslova nesvojprávni, a skús človek s nimi riešiť pálčivé problémy spoločnosti!


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-08  (11:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  o čom rozpráva komunista "JA"? Ponižuje kresťanov ako jeho strannícki ideológovia, aby si upevnil vlastnú identitu? Jak úbohé!
joplins . vydecahe78   |   ip:188.177.1   |   2011-11-08  (11:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nabozenstvo neukoncite nech sa budete snazit akokolvek..

ba nakoniec este aj nejvecsi ateisti budu donuteni klanat sa cloveku co si bude namyslat ze je Boh..
a kto sa nepokloni, bude zabity..

toto pride na svet,, ziadny ateisticky raj..

no pride to pod ruskom zrusenia nabozenstva..ateisti budu slintat,,a ked sa dostne k moci posledny vladca,,tak sa to to obrati priti nim..a bude ich nutiti klanat sa,,'
ato bude prekvapko,,


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-08  (11:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Urcite, lebo sovinizmus je najpravdivejsia vec na svete zo subj. pohladu toho ktoreho cloveka. To je jasne vidiet na prispevkov sektarov, tej ktorej odnoze, ktori si myslia, ze len oni maju tu svoju jedinu pravdu, a tym popierajuc pravdy inych rovnako vzniknutych vier zalozenych presne na tych istych principoch.


Pandemonium . darujete36   |   ip:85.248.61   |   2011-11-08  (11:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenLen, nie je to možné. Pozrel som si úvod a nedostanem sa ďalej. Akonáhle prídem k opakujúcim sa náboženským termínom a najmä k menu označujúcu generálnu modlu, niečo sa vo mne okamžite s odporom vzprieči. Teoreticky nevylučujem, že sa v budúcnosti budem zaoberať otázkou ducha, no to by bolo iba po úraze hlavy. Ale to by mi už bol život a svet ukradnutý.


lenlen . lovegigu11   |   ip:195.212.2   |   2011-11-08  (11:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium
coze ?
toto je logicky pristup ?
pristup rozumu ?

nabozensky termin ?
co to je ?

prepac ale tymto sa degradujes k joplinsovi


Pandemonium . darujete36   |   ip:85.248.61   |   2011-11-08  (11:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zrejme áno. Inak, tá ovca už vyňuchala túto tému.


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-08  (12:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bolo to predsa v Zj.Jana, vers 666 ,ze 8.11.2011 zhruba napoludnie sa bude viest debata diskreditujuca neznamu entitu u urcitej sekty pomenuvanou slovom boh. A aby nahodou satan nezvitazil kontumacne, tatransky orloj sa pokusi zvratit prehru na vitazstvo svojho favorita.


joplins . vydecahe78   |   ip:188.177.1   |   2011-11-08  (12:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  truhlik..

jasne ti stihaci pudlik..
ja som vynuchal temu??,,
ja som v tejto teme doma.. ja pripievam hlavne a vylucne na tieto temy..
ty si tu ten co horekuje a narieka ako 14 rocna pubertiacka , ze ho tieto temy otravuju..a vsetci sektari mu maju dat pokoj..

kto ti pise maily.. ci ti nebodaj niekto vola na telefon..a otravuje ta<??

co ty schyzofrenik??

odpal na humanizmus ci ateizmus .sk..a neoxiduj tu!!


ty stihaci pudlik..
joplins . vydecahe78   |   ip:188.177.1   |   2011-11-08  (12:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a druhy vedecky uchyl...

do toho..

poslintaj este..

nehambi sa..


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-08  (12:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  v jednom mas pravdu tatransky orloj, nabozenstvo neukonci nikto, ani vy ani my, ukonci ho evolucia. Tak ako vymrelo 99 percent vsetkych organizmov zijucich doteraz na tejto planete, vyhynie aj clovek a spolu s nim aj tisicky nabozenstiev a tym aj entity, ktore si ludstvo vymyslelo.


bublinka . pahequji50   |   ip:178.40.24   |   2011-11-08  (12:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vam tu uz kompletne nacisto kvapka na karbit?
Kolko rokov tu uz takto besedujete?
Zprzznili ste tuto stranku.
Ateizmus sa neujal a nabozenske debatne kruzky vyzera byt,ze tiez nie su zaujimave,vas laka bryzgat,povysovat si ego,byt tym,ktory ma pravdu.
Zatial co vo svete prebieha zuriva ekonomicka vojna,hovno nabozenska- to sa akurat zneuziva na odputanie pozornosti,no a ako sa tomu dari vidno na tejto stranke ukazkovo-idioti.lenlen . lovegigu11   |   ip:195.212.2   |   2011-11-08  (12:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins je krasne vidiet tu boziu lasku, ktora z teba srsi, ale ides mimo temu
tym ze ukazujes ze si zatrpknuty a zakomplexovany clovek diskusii nijak neprispejes
bavime sa ako zrusit nabozebstva
a nie ako sem dotlacit dalsie dogmy , klamstva , tmarstva a bludy

skusis sa pridat ?


adykr . talifubi03   |   ip:86.186.73   |   2011-11-08  (12:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenlen, ked sa evolucia pohne a zacnu sa rusit nabozenstva, nebudes proti, ked budu veedy a ine myty slovanskej minulosti hadzat do ohna?


classique . fyhicehi40   |   ip:217.12.58   |   2011-11-08  (12:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  náboženstvá sa nezrušia:D
had ide kusnúť do svojho chvosta kruh sa uzatvára už stým nič neurobíte už nemáte kde utiecť mali ste dosť času dovidenie


lenlen . lovegigu11   |   ip:195.212.2   |   2011-11-08  (12:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  adykr . talifubi03

samozrejme, ked sa dokaze ze su to bludy tak preco nie
zatial sa tak nestalo
dokonca sa objavuce coraz viac dokazov dokazujucich pravdivost ucenia a tvrdenia o slovanoch a arijcoch

podotyka,m ze vedy nie je ziadna viera ale ucenie
ziadne nabozenstvo
ziadne klananie
rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-08  (13:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenlen a to je hlavny dovod preco sa neujali a postupne miznu z povedomia ludi. Ludia skratka potrebuju vzory, preto ziadne ucenie bez vzorov nema ani tolko nasledovnikov, uvedomili si to mocni uz davno, preto nam neustale podsuvaju rozne hrdinne postavy. ci uz je to Artus, Janosik, Rinaldino Rinaldini, Kristus, Mohamed, ci Astar Saron, vsetci maju jedno spolocne, vacsinou ide o vykonstruovane skutky, ktorych sa dopustili a v neposlednom rade poniektori ani nezili. Komunizmus nadvazujuc na krestanstku, ci inu ideologiu, tiez podsuval vzory, lebo bez vzorov nemozes tak balamutit a omracovat nasledovnikov putavymi a hrdinskymi cinmi. Preto ani etologia ako ucenie nebude mat nikdy taku fanusikovsku obec, lebo ludia vo svojom vnutri su vacsinou nachylni obdivovat nejake idoly. ved len tato stranka je zasvinena citaciami hrdinov, ktori sa ani nenarodili, napriek tomu tu dokonalo cituju jeho slova, ako prave prevzate z magnetofonneho zaznamu.


lenlen . lovegigu11   |   ip:195.212.2   |   2011-11-08  (13:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael to nieje pravda co pises

staroverectvo / rodoverectvo zaziva v Rusku obnovu
ludia sa zobudzaju

neujali sa ? lebo neboli vzory ?
to je prave ta ubohost ktoru tu do myslenia nanutili krestania
musi tmat vzor vodcu lebo vy ste len cervici , ste blato , ste nic, musi vam dat boh

ale to je omyl, nie omyl , to je KLAM

a o to tu ide
pises spravne, ze bez vzorov nemozes klamat ludi a tahat motuziky
ale to o starovercom nejde
ide im o suzitie s prirodou a zitie podla svedomia
zit na svoj vlastny ukor
zit pre rodinu
NEPARAZITOVAT
nebat sa vratit uder ak si napadnuty, ziadna druha tvar
ale tak isto aj neklamat , nekradnut , pretoze to ti svedomie spieva smutnu pesnicku

pride cas ked as ludia zacnu prebudzat
ked pridu na to ze oni sami su strojcovia svojho osudu
ze ziadny hrdina/ boh im nepride utrierat zadok
ze zmyslom zivota je rodina a praca(tvorenie)
to chce cas
:)
pekny den prajem


adykr . talifubi03   |   ip:86.186.73   |   2011-11-08  (13:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pises pekne lenlen, ale ak ideme zrusit nabozenstva, tak ziadne vynimky sa nepripustaju. treba snat z oci ruzove okuliare ako to tu niekto napisal.


illuminatedBimbo . wavapihi67   |   ip:95.103.5.   |   2011-11-08  (13:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Náboženstvá dávajú ľudom večší pocit istoty a neraz i mnoho ďalších negatívnych vlastností,samoľúbosti a nadradenosti....zla, sebeckosti, chamtivosti,návykovosti, súťaživosti,barbarskosti,neľudskosti.....

Neviem ale čo im chcú ponúknuť ateisti....


Groover . kyrovuse69   |   ip:217.119.1   |   2011-11-08  (14:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prislušnosť k viere nie je viazana na prostredie. Je to mýtus.

Úprimny človek sám vyhladá pravdu aj keby bola na druhom konci sveta.

To je moj názor.JA . mosimima27   |   ip:81.89.60.   |   2011-11-08  (15:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael
ja viem, všetko viem. Keby už oddnes bola výučba etológie na ZŠ povinná, o 3 generácie by sme tu mali spoločnosť čo sa týka viery v bohov takú, ako v Číne či Japonsku: Že ľudia na to pozerajú ako na folklór. Nakoniec mládež má svojich bohov v podobe rockových hviezd, nie vždy to musí byť éterická bytosť. Keďže je dnes opačný trend - moc farárov sa upevňuje - smerujeme do bezodnej jamy zúfalého stredovekého tmárstva. Degenerujeme. Ja viem, že svojim pisálkovaním to nezvrátim, ale degenerácia na úroveň hoviadok... to je aspoň aký-taký dôvod na nejaké to: Búúú! To robím: Bučím.
Za komunistov mali ľudia oveľa väčšiu náboženskú slobodu: Veril si každý, čomu chcel, bola to jeho súkromná vec. Dnes sa bludy vnucujú, sú ich plné médiá, vyučujú sa v zákl. školách, bludári vládnu politickou mocou. Chcel by som dosiahnuť stav, aby si každý veril, čomu chce, ale to iným nevnucoval. Prirodzene školské osnovy by boli zostavené na podklade vedeckých poznatkov - slovenčina by bola dielom jazykovedcov, matematika dielom matematikov, prírodopis dielom prírodovedcov. Náboženstvo nespĺňa žiadny z atribútov vedy, takže bohužiaľ... Iba ak by sa objavil svätý tata, nejakým exaktným spôsobom dokázateľný, tak potom hej.


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-08  (15:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA..
dnes sa bludy vnucuju..a su ich plne media??

no mam otazku na teba..
ako vies,ze cisto ateisticka spolocnost dosiahne mier a prosperitu na celej zemi ,,bez vojen a skazy??
ziaden taky pokus este nebol,,
tak neviem ci aj tato "buduca utopia" v tvojom veriacom podani, nie je len blud!!!

ty nevies, ci by nahodou po 20 rokoch cisto ateistickeho fungovania sveta , ludstvo nezaniklo??

odkial to vies??
mas v to vieru??

a este jedna otazka..
dokazes mi povedat ako sa da zit na svete v ideovom vakuu??

nabozenstvo povazujes za blud..
no kazdy iny nazor, ideu,,system povazujes za vakuum,v ktorom sa moze jedinec vyvyjat uplne nestranne..a nezmanipulovane??

toto mi chces nahovorit??
biblista . xebesewu88   |   ip:188.167.1   |   2011-11-08  (15:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chcem potešiť náboženstvabijcov, že vaše prianie bude vypočuté a éra falošných organizovaných náboženstviev bude jedného pekného dňa ukončená! Zaiste na vaše veľké prekvapenie to bude práve skutočný a osobný Boh Biblie, ktorý nás všetkých o tomto svojom skutku informuje v 66 knihe Biblie v Zjavení 18:kapitole a aj dáva návod ako sa stať členom pravého náboženstva založenom na uctievaní Boha Biblie "duchom a Pravdou".

Citujem časť zo Zjavenia 18:4 A počul som iný hlas z neba, ktorý povedal: "Výjdite z neho ľud môj, ak nechcete mať s ním účasť na jeho hriechoch a ak nechcete dostať časť z jeho rán. 5 Lebo jeho hriechy sa nahromadili až do neba a Boh si pripomenul jeho skutky nespravodlivosti. 6 Splaťte mu tak, ako splácal on sám a urobte mu dvakrát toľko, áno dvojnásobne toho, čo urobil on, do pohára, do ktoré miešal nápoj , namiešajte mu nápoj dvojnásobne. 7 Do akej miery sa sám oslavoval a žil v nehanebnom prepychu, do takej miery mu dajte trápenia a smútku. Lebo si stále hovorí v svojom srdci:"Sedím ako kráľovná a nie som vdova a nikdy neuvidím smútok." 8 Preto v jednom dni prídu jeho rany, smrť a smútok a hlad a bude spálený ohňom, lebo je silný Boh Jehova, ktorý ho odsúdil.


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-08  (15:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  biblista

éra falošných organizovaných náboženstviev bude jedného pekného dňa ukončená

vy nie ste organizovaní??

sa mi nezda..
lenlen . lovegigu11   |   ip:195.212.2   |   2011-11-08  (15:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  biblista ty si svedok jehovov ?lenlen . lovegigu11   |   ip:195.212.2   |   2011-11-08  (16:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB mola by si mi prosim vysvetlit ako si k takemuto zaveru dosla prosim ?
dakujem


JA . mosimima27   |   ip:81.89.60.   |   2011-11-08  (16:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins
poďme k tomu ideovému vákuu:
Vidíš, chlapček, toto je motýľ. Ak chceš, predstavuj si, že je to motýľ Emanuel, ale vedz, že žiadni emanuelovia neexistujú. Ak chceš toho motýľa zneškodniť, lebo ti jeho larvy žerú ovocie, tak ti asi nepomôže prehovárať ho, aby to nerobil, to je blud. Musíš ho postriekať.
Ak budete vedieť, joplins a spol., ako vzniklo vaše náboženské povedomie, budete sa musieť zmieriť s tým, že okrem vašej verzie je tu ešte jedna, ktorá má logiku a neopiera sa o prehováranie Emanuela, aby nežral ovocie. Ťažko to chápeš, lebo si v tom svojom svete už pridlho uväznený, začalo to u teba ako u iných približne vo veku 5 rokov, keď dieťa začína rozoznávať medzi rozprávkou a realitou a túži po novej rozprávke. Po takej, kde netreba riešiť reálne problémy, ale prekonať ich nejakou skratkou - vierou, že tie problémy vyrieši niekto iný. A keďže sú to problémy obrovské /vznik života, vesmíru.../ tak ten riešiteľ musí byť tiež obrovský - zázračný! Iba malé percento ľudí sa neuspokojí takýmto zľahčovaním problémov a tí sa potom v problémoch vŕtajú, až sem-tam nejaký vyriešia. Keď tým deťom dáš na otázku: Odkiaľ sme prišli? - odpoveď: Odnikiaľ, vždy sme tu boli, len sme inak vyzerali, inak sme žili a niečo iné sme si mysleli, tak taká odpoveď je pre ne oveľa straviteľnejšia, ako židovské báje o raji. Áno, ľudia vždy budú veriť v zázraky, ako keď sa futbalisti prežehnávajú pri vstupe na plochu a prosia boha, aby vyhrali... Všetci chcú vyhrať. Trápne. Sme civilizácia trapasákov. Sme civilizácia hlúpych bytostí. Vedz, že do budúcnosti vedú len jedny dvere. Tie druhé sú na opačnom konci.
Dá sa s tým žiť, ako s tým ateizmom. Len nechci hneď odpoveď na všetky otázky ako také sopľavé decko. Maj trpezlivosť.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-08  (16:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  len len - k akému záveru? Robím sondu do čínskej "bezbožnej spoločnosti", ktorú tu chce mať o 3 generácie, v riekach plávajú mrtve deti, na životoch nezáleží

http://novinky.cz/zahranicni/svet/248463-ridic-v-cine-prejel-chlapce-a-jeste-pres-nej-zacouval-nechtel-platit-lecbu.html

makajú od vidím do nevidím a pod oknami majú naťahané siete proti samovraždám...

Takto si niekto predstavuje ideálnu bezbožnú spoločnosť. Chory mozog


ANONYM . sipyrige36   |   ip:195.168.1   |   2011-11-08  (16:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  panbozkova kravicka co neurobis sondu do slovenskej katolickej spolocnosti matka si priviazal decko a vyskocila s okna,bezdomovec zomrel od hladu na ulici a pod.


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-08  (16:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Len nechci hneď odpoveď na všetky otázky ako také sopľavé decko. Maj trpezlivosť.

spravne si to vystihol..
este chvilu pockaj..
este sa naplni par veci..a potom budes aj ty gulat ocami..a dokola si budes opakovat jednu otazku..-"ako som to mohol nevidiet"??
resp." ako to je mozne"??

takze..nechci hned odpovede ako soplave decko..
ani nezavrhuj nieco , co si este nepreskumal,,lebo na to nemas dostatocny inteligencny potencial,,ani si nebol za smrtou a nevratil sa odtial..ani si este nenavstivil koniec vesmiru..ani ani..
no samozrejme , ako vzdy,,lahko sa ti aplikuju mudre rady na ineho,,no na sameho seba,,c c c c ej ej.. to uz nie!!
to nie..

joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-08  (17:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA,,
a koniec koncov..
keby si bol objektivny ,,co nie si,,a si takisto len zmanipulovany ,dobre znejucimi teoriami,,ktore steklia tvoj mozog..
tak by si bol nad vecou..
bol by si chladne vyckaval,,a pozoroval, kto bude mat pravdu..
ci ateizmus,,ci nejake to nabozenstvo!!
sledoval by si OBJEKTIVNE co sa z coho vyvynie!
no ty objektivny nie si.. si zmanipulovany ateizmom,,ku ktoremu si sa naklonil, lebo si tak chcel.
a samozrejme si nahovaras, ze zijes vo ideovom vakuu,,a si uplne slobodny, a tvoj rozum je kralom vesmiru,,a tvoje myslienky si riadis len a len ty sam..
no toto je cista iluzia!!


tazko to je s vami..tazko ,,veru..


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-08  (17:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA..toto si písal ti?...ETOLOGIA...je náuka o zlu človeka?...čo ti o ňom môžeš vedieť?


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-08  (17:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   "panbozkova kravicka co neurobis sondu do slovenskej katolickej spolocnosti matka si priviazal decko a vyskocila s okna,bezdomovec zomrel od hladu na ulici a pod."

dialekticko-marxistické hoviadko, ani Slovensko už nie je katolícka spoločnosť, inak by neboli legalizované potraty atd. asi si zaspal dobu
LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-08  (17:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   "panbozkova kravicka co neurobis sondu do slovenskej katolickej spolocnosti matka si priviazal decko a vyskocila s okna,bezdomovec zomrel od hladu na ulici a pod."

dialekticko-marxistické hoviadko, ani Slovensko už nie je katolícka spoločnosť, inak by neboli legalizované potraty atd. asi si zaspal dobu
illuminatedBimbo . wavapihi67   |   ip:95.103.5.   |   2011-11-08  (17:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Určite to bude s vašimi vierami a nevierami ešte zaujímavé....plán je taký že v nadchádzajúcich cca 30 rokov po 3 svetovej vojne majú všetky náboženstvá a dokonca za podpory výskumu a vedcov prijať "reinkarnáciu" ako nevyvrátelný fakt...teda v niekedy v odbobí 2035-2045


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-08  (17:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bimbo..
neviem odkial cerpas info..no zjavne v tom mas hokej..
sem tam nieco z biblie,,nieco z véd,,nieco z budhizmu..
nieco od astara serana,,a cosi od iva bendu..
apotom miesas,,ako miesacka na stavbe ,,do ktorej rúcaju dvaja opity šichnici štrk..
biblista . xebesewu88   |   ip:188.167.1   |   2011-11-08  (17:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  čačapoJA musel si byť riadne zhulený, keď si písal tento článok. Je to samý "úskok v úskoku úskokov", a veľmi mi to pripomína nevysvetliteľné tajomstvo evolučnej teórie, ktorým je prerod neživej hmoty na živú, ako aj zmena jedného druhu živočícha na druhý , zatiaľ čo sa niektorým z druhu nechcelo podstúpiť túto zmenu, lebo nepociťovali k tomu nutnosť vediac, že ak by to urobili, v boji o prežitie najschopnejších, by museli nutne požrať tých slbších, ktorí sa pokúšali o takýto prerod...no proste nečitateľný nezmysel od začiatku do konca. Ešte si zabudol v ETOLÓGII spomenúť podiel práce na poľudštení opice a Darwin s Marxom by ťa pochválili. Prečo? Lebo "eto ich delo". Snáď nabudúce nám ten zázrak vysvetlíš vedecky. Neboj sa, a choď do toho, lebo veď my veriaci to určite aj tak nepochopíme. Lebo pre nás je základom viery poznanie a presvedčenie sa o veciach, ktoré nám Boh o sebe zjavil. K tomu nás obdaroval rozumom, aby všetci, ktorí nevidia znaky božskosti vo vytvorených Božích dielach boli bez výhovorky - Rimanom 1:19,20, Hebrejom 3:4


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-08  (18:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  biblista..

suhlas..Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2011-11-08  (18:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Náboženství nelze ukončit a ani se to nesmí stát ... Vždyť pro ty dětské duše je to jediná útěcha a jediná opora v těžkém životě . To je jeden aspekt

Další aspekt je tenhle : Jak by k tomu přišli ti , co si z náboženství udělali živnost ? Ti co touží po moci a majetku , vysocí představitelé církve , ti co tahají za nitky politiky a byznysu by přišli na mizinu . Proto nedopustí ukončení náboženství .
nikto . hegilehu69   |   ip:81.0.116.   |   2011-11-08  (18:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Nuž z toho ale jednoduchou logikou vyplýva, že buď existujú bohovia /a že..." Zakladať na logike akýsi výmysel to je pekná somarinka.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-08  (18:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick...a vás ateistov stále hnevá, že sa nemôžete pasovať do úlohy, pochopenia a vynájdenia vzniku života. Sorry...na tejto zemi sa z Vás bohovia nestanú a vy by ste tak chceli ovplyvňovať mienku ľudí a určovať im smer...že?...odkáž darwinovi nech zleze zo stromu, a prestane skúmež opice, človek už pochopil, kto je....bimbo...po tretej svetovej vojne?....a kto ju začne ti, alebo tvoji ožarení?...hm a nakoniec to bude úplne ináč, veríš mi?


biblista . xebesewu88   |   ip:188.167.1   |   2011-11-08  (18:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick, prosím ťa, už si konečne prečítaj Zjavenie Jánovi 18 kapitolu, aby si pochopil, že ani živnosť založená na nevedomosti, nezabráni Bohu ukončil existenciu falošných náboženstiev, pretože o tom rozhodol Boh. Obchodníci aj politici, budú síce za ním roniť "krokodílie slzy" , lebo im poskytovalo "štafáž" Božieho požehnania a Božej vyvolenosti. Ale bude to len naoko, pretože to dá Boh do ich myslí, aby tak urobili, pre množstvo podvodov, ktorým nehanebne zbohatli. A o to bohatstvo ide. O to sa pobijú!


AlonsoQuijano . nesoliba51   |   ip:95.102.21   |   2011-11-08  (18:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vaše príspevky sa rovnajú telenovele. Stále o tom istom a konca nieto :) Ja dúfam, že náboženstvo (aj ateizmus je viera a môže byť tiež zničujúca ak sme príliš horlivý) zanikne čo najskôr. Rozdeľuje ľudí v dobách keby by sme mali stáť pri sebe...
Morálne hodnoty nie sú stanovené náboženstvom a viera v Boha tiež nekorení v náboženstve. Náboženstvo nám nehovorí čo je dobré a čo zlé, každí to vie, cítime to niekde vo vnútri tak prečo obhajujeme slová a myšlienky iných a neriadime sa svojimi vlastnými.
V nejakom dokumente bolo pekne povedané: Ak by som vyrastal v moslimskej viere, bol by som moslim, ak by som vyrastal v kresťanskej viere bol by som kresťan, ak by ma vychovávali v židovskej viere bol by som žid... Tak ktoré náboženstvo je to pravé ? Nie je to iba zvyk alebo skôr návyk? Ak by sme deti neškatuľkovali v náboženstvách nevyrástli by z nich dobrí, slušní ľudia ak by mali správnu výchovu ? Možno by samy zistili, k akej verzii (s Bohom alebo bez Boha) dajú prednosť. To je však iba pesnička budúcnosti...


Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2011-11-08  (18:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
LUCI

Já nejsem ateista ! Jsem "křesťan" , který byl křtěn pravým křtem a přesto nejsem katolík , jsem buddhista ...

Z každého člověka se může stát Bůh , to vám ale ta středověká organizace (církev) tají .

Když zauvažuješ o tom , jak ten váš Bůh vypadá , pak nemáš moc na výběr ... Buď vypadá ten váš Bůh jako člověk (člověk prý je vytvořen k obrazu božímu) nebo je jako Duch , tedy nějaké nic co by bylo vidět ... Pokud je Bůh jako člověk , musí mít asi nějaké tělo . Tedy asi i nějaké orgány jako člověk . Musí mít asi i mozek jako člověk . V každém případě , pokud je Bůh jako člověk (člověk je utvořen podle obrazu božího ) musí ten Bůh myslet , musí mít vědomí , musí mít smysly (vidění ,čich,sluch,hmat,chuť) ! Jak by jinak tvořil ten váš Bůh bez vidění , bez vědomí , bez myšlenky , bez sluchu , bez hmatu ???...

Když tedy Bůh používá stejné duševní vlohy jako člověk , jaké jsou tedy mezi nimi rozdíly ? Proč by člověk nemohl být stejně mocný jako Bůh ? ... Dá se tedy logicky usoudit , že není velkého rozdílu mezi člověkem a Bohem . Stačí dodržovat určitou životosprávu a ejhle , člověk je bohorovný , bohuroven ...

Že by byl Bůh duchem ? Může být . Jenže co je duch ? ... V pravdě , duchem je čisté vědomí !!! To je člověku rovněž dosažitelná meta .

Pak je ještě jedna možnost toho , co je Bůh ... Bůh je logicky nepochopitelný , Bůh je To něco tajemného , ON je všemocný - nikdo neví jak vypadá , nikdo neví jak tvoří , nikdo neví kdo ON je ... ON JE FANTOM , ON JE MODLA ... To je asi nejvýstižnější představa církevního Boha .

Nebo je to jinak ? Popiš toho svého Boha . Popiš jak si ho představuješ . Popiš jaké je jeho působení v rámci fyzikálních zákonů (které i ON vytvořil , neboť ON , vytvořil všechno)


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-08  (18:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick...prečo nemôže byť človek mocný ako BOH? myslím toho Kresťanského....pretože nieje BOH...BOH je iba JEDEN...a ako vyzerá? ako človek...čo stvoril? všetko aj lucifera, ktorý vymyslel Vášho budhu, aby ste prišli do pekla a nie do NEBA...vieš čo sa ma opýtal budha v pekle?...kde má svoj budúci život?...a ja že...čuvaj sem šikmooký...toto je konečná...ten kotol je tvoja večnosť.


bublinka . pahequji50   |   ip:178.40.24   |   2011-11-08  (18:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  CHICK:toto su ludia bez vedomia,preto tak vystrajaju.Su uplne rovnaki.


Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2011-11-08  (18:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Křesťanství trvá asi 2000 let. To je fakt . Je ale další fakt , že kvalitnější duchovní nauky jsou mnohem mnohem starší . Jak už tu někdo zmiňoval , Védy jsou známé asi už od úsvitu lidské civilizace ... Buddhismus , který je starší než křesŤanství , rovněž čerpá z prastarých Véd ... A křesťanství - nauka určená pro pastevce , rybáře a hloupé rolníky , si ve 21 století uzurpuje vůdčí úlohu v duchovním směrování lidstva ...


Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2011-11-08  (19:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick...prečo nemôže byť človek mocný ako BOH? myslím toho Kresťanského....pretože nieje BOH...BOH je iba JEDEN...a ako vyzerá? ako človek...čo stvoril? všetko aj lucifera, ktorý vymyslel Vášho budhu, aby ste prišli do pekla a nie do NEBA...vieš čo sa ma opýtal budha v pekle?...kde má svoj budúci život?...a ja že...čuvaj sem šikmooký...toto je konečná...ten kotol je tvoja večnosť.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Bublinka má pravdu LOL . Lucifere - ok , takže se pokusím to z tebe vydolovat . Tedy píšeš , že ON , BŮH , vypadá jak člověk .... Dobrá , vycházejme z toho .

Jaká je jeho velikost (když je jako člověk) ? Je stejně velký jako normální člověk ? Dožívá se stejného věku ? Jak se rozmnožuje ? Když má syna , s kým ho má ?


nikto . hegilehu69   |   ip:81.0.116.   |   2011-11-08  (19:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick

"Z každého člověka se může stát Bůh , to vám ale ta středověká organizace (církev) tají ."

Čiže medzi naším názorom o pojme slova "Boh" je obróvsky rozdiel. Ktorý budhista, človek sa niekedy stal Bohom? že robil čokoľvek len chcel? Že vedel o všetkom, poznal všetko?

Človek sa nemôže stať bohom nech sa akoľvek snaží.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-08  (19:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick...tak to sa veľmi mýliš, budhizmus vznikol, keď BOH roztrúsil národy po celej zemi, ako my zbúral moju prvú babylónsku vežu, stavby budhistov nie sú staršie ani ako pyramídy, máte dátumy napísané len na zdrapoch papiera, ale stavby nikde.


Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2011-11-08  (19:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Jak tvoří světy . Má kouzelnu hůlku jako mágové ? Kde bere tu energii potřebnou k tvorbě světů ? Platí přece fyzikální zákony které ON vytvořil , nebo ne ? ... Nebo se snad tajemný FANTOM , vymyká všem přírodním zákonům ?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-08  (19:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick...BOH sa nedožíva, BOH je večný tak ako jeho syn JEŽÍŠ a DUCH SVÄTÝ, spolu tvoria TROJJEDINÉHO BOHA, ktorý tu bol skôr ako slovo začiatok...nerozmnožuje sa, ako tu bol na počiatku tak tu bude večne....vyzerá ako človek, pretože nás stvoril na svoj OBRAZ, hádam nechceš vyzerať ako tučko budha.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-08  (19:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako BOH tvorí?...zhmotňuje svoje myšlienky, ktoré sú dokonalé, len človek to vždy kazí.


nikto . hegilehu69   |   ip:81.0.116.   |   2011-11-08  (19:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer, budhizmus nebol stvorený diablom aby priviedol človek ado pekla. Si myslíš že Boh by bol taký hlúpy aby hodil do pekla každého kto nie je veriaci. Do pekla človek ide len v tedy ak sa rozhodne že tam pôjde, Boh do pekla nikdy nikoho nehádže, skôr odpustí všetky hriechy aj keby si ich mal milión. Dokonca aj do očistca ideš dobrovoľne. Tak tu nešírme bludy.


Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2011-11-08  (19:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Chick...tak to sa veľmi mýliš, budhizmus vznikol, keď BOH roztrúsil národy po celej zemi, ako my zbúral moju prvú babylónsku vežu, stavby budhistov nie sú staršie ani ako pyramídy, máte dátumy napísané len na zdrapoch papiera, ale stavby nikde.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Lucifere (nositeli světla) ! Popros toho svého pána Boha , aby ti udělil milost pozornosti . Můžeš k tomu přidat žádost i o další schopnosti ...

Nepsal jsem o pyramidách , ale o křesťanství . Psal jsem o tom , že buddhismus je starší než křesťanství . Proč píšeš o pyramidách ?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-08  (19:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čiže my jeho deti, kazíme všetko čo nám BOH dal, ale BOH nás MILUJE aj tak, vie že sa pri tom všetkom nakoniec naučíme čo je pre nás DOBRÉ.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-08  (19:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Preto píšem o pyramídach, aby som ti ukázal aká je stará Vaša civilizácia, mimochodom v tých pyramídach uctievali ako boha mňa, boha oka, a takisto som vytvoril aj vášho budhu.


Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2011-11-08  (19:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako BOH tvorí?...zhmotňuje svoje myšlienky, ktoré sú dokonalé
----------------------------------------------------------------------------------

Jak je zhmotňuje ? Kde sídlí ? Jak je velký ? Jak dlouho žije ? Co jí ? Jak doplňuje svou energii (perpetum mobile neexistuje , přírodní zákon , který Bůh stvořil) ? Jak se množí , když měl syna ? Jaké kejkle používá když je trojjediný ,


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-08  (19:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  .vieš čo sa ma opýtal budha v pekle?...kde má svoj budúci život?...a ja že...čuvaj sem šikmooký...toto je konečná...ten kotol je tvoja večnosť.

tak toto bol goool..
:-DDDDDDDDDDDDD

ze " čuvaj sem, šikmooky..totok je konecna".. ha hahahahahaa..ahahaha..
kuc kuckuc...

no ale si mu dal..


Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2011-11-08  (19:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Prosím o nemlžení a nezavádění bokem . Konkrétní otázky a konkrétní odpovědi ... Pleas


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-08  (19:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nikto...práve preto ja nesúdim, ja len konštatujem, BOH odpúšťa...ale išlo mi len o to aby ľudia porušovali hneď jeho prvé prikázanie "nebudeš mať iných bohov"...vieš lucifer vždy len čakal, kto do pekla padne a ja som preto využil všetky cesty, ako Vás do pekla dostať, do očistca a pekla nejdeš dobrovolne, nemýľ si to.


nikto . hegilehu69   |   ip:81.0.116.   |   2011-11-08  (19:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick, v prvom rade, my, kresťania, veríme že Boh sídli v nebi (nie na oblohe, ale v neviditeľno svete ktorý nevidíme) že je neviditeľný všemocný, ako tvorí to je príliš hlboká otázka, neznáma a nepotrebná odpoveď. O akej energii hovoríš, to netuším, ale BOH, všemocný Boh, nespí, nepotrebuje dopĺňať zásoby jedla atď.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-08  (19:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick...BOH je všade...a na ostatné otázky hádam už odpoveď poznáš, bol si kresťan.


Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2011-11-08  (19:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čiže medzi naším názorom o pojme slova "Boh" je obróvsky rozdiel. Ktorý budhista, človek sa niekedy stal Bohom? že robil čokoľvek len chcel? Že vedel o všetkom, poznal všetko?
Človek sa nemôže stať bohom nech sa akoľvek snaží.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro tyto názory , zůstanete jako otroci . Zůstanete otroky osudu , otroky svých církevních pánů . Zůstanete nevědomí , zůstanete v temnotě nepoznání , slabí a opuštění .... Ovšem ne navěky . I pro vás je naděje


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-08  (19:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick...to si mýliš, pretože BOH nieje otrokár ale tvoj OTEC, ktorý ti vždy poradí, stará sa o teba jak v NEBI tak ne ZEMI, zahrnie ťa nekonečným šťastím a vecami, ktoré ťa napĺňajú, MILUJE ŤA nekonečnou láskou a vždy ti dáva na výber, to nie je otroctvo, ale LÁSKA...Chick dám ti otázku, ako vieš že by si bol dobrým bohom?


AlonsoQuijano . nesoliba51   |   ip:95.102.21   |   2011-11-08  (19:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=LLsAi2JVgtY&;feature=related Vznikli sme z ničoho a sme tvorené ničím ;)


Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2011-11-08  (19:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick...BOH je všade...a na ostatné otázky hádam už odpoveď poznáš, bol si kresťan.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Nebyl jsem církevní křesťan .( Když mne kdysi kdosi před desítkami let zval do kostela , otřásal jsem se hnusem . Forma jakéhosi bytostného odporu ) Ten kostelní křest je prázdný bezvýznamný rituál.

Křest je něco jiného než si myslíš . Zkus pročíst nějaké jógické knihy .nikto . hegilehu69   |   ip:81.0.116.   |   2011-11-08  (19:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick, čo myslíš tým že zostaneme otrokmi? V čom spočíva otroctvo katolíckej cirkvi? Aby sme sa modlili? To pre nás nie je otroctvo, vyjadri sa jasnejšie, a ozaj, ak by si sa chcel o nás niečo dozvedieť, tak to najlepšie osobne, takto cez internet je mimoriadne zložité vysvetľovať o Bohu atď. a rovnako aj pre teba.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-08  (19:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick...vidíš ti si BOHA ani poznať nechcel, nechcel si ani poznať sám seba, namiesto toho si sa priklonil k nezmyselným védam, ktoré ti v konečnom dôsledku city ochladzujú, nie ohrievajú láskou.


Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2011-11-08  (19:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick...to si mýliš, pretože BOH nieje otrokár ale tvoj OTEC, ktorý ti vždy poradí, stará sa o teba jak v NEBI tak ne ZEMI, zahrnie ťa nekonečným šťastím a vecami, ktoré ťa napĺňajú, MILUJE ŤA nekonečnou láskou a vždy ti dáva na výber, to nie je otroctvo, ale LÁSKA...Chick dám ti otázku, ako vieš že by si bol dobrým bohom?
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Jsem samostatný a Bůh není můj OTEC ... V pravdě pravím vám , já jsem byl kdysi dávno v minulosti taky tím , co vy dnes nazýváte Bůh Otec a každý z vás jím byl . A každý z nás byl na vyšší úrovni než Bůh stvořitel ...Církev(mocenská organizace) vám to tají (protože vás potřebují udržet v nevědomosti , to vy jim dávate legitimitu , vy nejste církev , jste "lůza", křoví ) Jenže jsme opustili ten báječný stav .

Bůh nic nedává !!! To se jen plní naše přání ,naše touhy ,naše chtíče kdysi v dávné minulosti . Prostě mechanický zákon o příčinně a následku . Karma

Láska ! CHristos ( Kristus )- to je kvalita ducha . Stav všeobjímající lásky ... To přece můžeš dělat taky . I ty můžeš realizovat stav Krista !

Chick dám ti otázku, ako vieš že by si bol dobrým bohom?
------------------------------------------------------------------------------------
Zajímavá otázka ... Když budeš vylučovat všechno zlé ze své "duše" ,když náplní tvé mysli a vědomí bude jen dobro , láska , nesobectví , transcendentní kvality atd. - pak i ty budeš dobrým bohem , o tom nepochybuji ?
joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-08  (19:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nikto..

kto si?
"o nas"?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-08  (19:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick...a ako vieš čo je dobré pre všetkých?...jeden má rád seba, druhý miluje toho druhého viac ako seba, kto bude lepším bohom?...OH ti dáva všetko, čím ti vytváraš svoje potreby, túto ZEM stvoril preto aby ste sa na nej učili žiť v láske, nie aby ste o sebe vyhlasovali že ste bohovia...mimochodom nedáva to logiku, ak by som už raz bol bohom nezhmotnil by som sa do tejto zeme plnej zla, aby som trpel, pre koho?..pre potreby druhého, aby mu bolo dobre?...alebo čo?...to čo je za božstvo, ktoré volí dobro za utrpenie.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-08  (19:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...pardón BOH ti dáva všetko.


Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2011-11-08  (19:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick...vidíš ti si BOHA ani poznať nechcel, nechcel si ani poznať sám seba, namiesto toho si sa priklonil k nezmyselným védam, ktoré ti v konečnom dôsledku city ochladzujú, nie ohrievajú láskou.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Každý vyspělý mystik , jogín , buddhista nutně prochází oním stavem , který vy nazýváte Bůh. Jak by HO tedy "takový" člověk nemohl poznat ... A pokud bys četl pozorně mé předchozí příspěvky , pak bys třeba narazil na jeden , ve kterém popisuji metodu vnitřní analýzy . Tedy neobstojí ani výtka , že jsem nechtěl poznat sama sebe .

Já Védy nestudoval , jen jsem se o nich zmínil . Zcela jistě ale nejsou nesmyslné .

Nevím kde vy jako "křesťané" berete jistotu , že vaše učení je vrcholem duchovních nauk. Vaše učení je jen základna pro další práce ... Z buddhismu je třeba známá praxe mettá , přání všeho dobra všem bytostem ve všech sférách ... Ne tedy žebrání o chléb vezdejší


nikto . hegilehu69   |   ip:81.0.116.   |   2011-11-08  (19:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kresťan katolík.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-08  (20:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joggín a budhista nutne prechádzajú stavom boha? tak prečo v tom nezotrvajú? nedokážu nič viac ako ja, keď okolo seba rozširujem lásku a smiech, v čom je budhista lepší?


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-08  (20:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nikto..
normalne , zdravasy,, uctievanie marie ako "matky bozej", zjavenia..
lurdy, medzugorie,,ruzence,,sochy svätych,,eucharistia, na cele napis "Tajomstvo velky babylon??

hej??


Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2011-11-08  (20:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick, čo myslíš tým že zostaneme otrokmi? V čom spočíva otroctvo katolíckej cirkvi? Aby sme sa modlili? To pre nás nie je otroctvo, vyjadri sa jasnejšie, a ozaj, ak by si sa chcel o nás niečo dozvedieť, tak to najlepšie osobne, takto cez internet je mimoriadne zložité vysvetľovať o Bohu atď. a rovnako aj pre teba.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Zůstanete otroci svého myšlení , vykonstruovaných představ, sklonů , nevědomosti , nesamostatnosti - zůstanete otroky na dlouho ale ne na věky .

Katolická církev má jistě své nezastupitelné místo i přes jisté "úchylky" . Její učení nevede k osvobození .


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-08  (20:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick...a teba čo oslobodzuje, ked o nás tvrdíš že, my sme otroci...teda dočasne...čo ťa robí slobodným?


JA . mosimima27   |   ip:81.89.60.   |   2011-11-08  (20:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick
nesúhlasím s tebou. Boh je čosi ako rocková hviezda - ak nebude sústavne podsúvaný, nebude ani žiadaný. V zázraky bude človek veriť ešte dlho. V zázraky veria aj duševne chorí... jeden citát:"Náboženské povedomie je síce iba malá duševná porucha, ale s ďalekosiahlymi dôsledkami", Erich Fromm. Naším snažením by malo byť eliminovať túto poruchu na minimum. Dnešná mládež vedená k užívaniu si á-la Beverly hills má pomerne na háku tie skostnatelé bludy, najmä katolícke a pravoslávne. Náboženstvo zomrie spolu s Ratzingerom. Ale nahradí ho iná forma. Ja by som rád, aby človek nebol tak pekelne iracionálny tvor, aby sme ako spoločnosť vyrástli do civilizácie hodnej vesmírneho spoločenstva.


Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2011-11-08  (20:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joggín a budhista nutne prechádzajú stavom boha? tak prečo v tom nezotrvajú? nedokážu nič viac ako ja, keď okolo seba rozširujem lásku a smiech, v čom je budhista lepší?
---------------------------------------------------------------------------------------------
Proč v tom nesetrvávají ? Protože cílem buddhisty není stav nebes . Cílem je přerušení procesu znovuvtělování . Vykoupení ze samsáry .

Není otázka v čem je buddhista lepší , ale jaký je jeho cíl . Křesťan miluje život , chce žít v radosti , blaženosti , bez problémů , chce žít v přítomnosti Boží . OK .

Láska a smích to je dobré rozšiřovat . Ale nemocem a různým jiným utrpením tím nezabráníš .


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-08  (20:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA...a čo ti dá tu istotu, že ten ktorý ti podsunie iného boha, privedie človeka do vyspelejšej civilizácie...si slepí či čo?...vytvára sa u otroctvo...ak si si to ešte teda nevšimol...BOH ti dáva LÁSKU a SLOBODU pre každého na tejto zemeguli, ten ktorý popiera BOHA ti podsúva otroctvo...otvor už konečne oči...peniaze nerobia človeka slobodným, jedine ak by mal otrokov ktorý by ich pre neho zarábali, ináč sa stáva otrokom peňazí on sám.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-08  (20:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick...proces znovuprevtelovania?...a prečo veď si sám ako boh vybral túto cestu, prečo to chce zrazu zastaviť?


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-11-08  (20:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keď len opticky mrknem na výpotky pacoša sv. Lucifera (pretože čítať tie drísty by bola strata času), opäť veľa slov by muselo byť vypípaných...


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-08  (20:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick...dá sa zabránim aj chorobám aj utrpeniu...chorobám vzájomnou starostlivosťou a čistotou a utrpeniu prijatým BOHA na celej zemeguli.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-08  (20:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Maznák...nemám na teba čas...choď sa hrať.


Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2011-11-08  (20:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick
nesúhlasím s tebou. Boh je čosi ako rocková hviezda - ak nebude sústavne podsúvaný, nebude ani žiadaný. V zázraky bude človek veriť ešte dlho. V zázraky veria aj duševne chorí... jeden citát:"Náboženské povedomie je síce iba malá duševná porucha, ale s ďalekosiahlymi dôsledkami", Erich Fromm. Naším snažením by malo byť eliminovať túto poruchu na minimum. Dnešná mládež vedená k užívaniu si á-la Beverly hills má pomerne na háku tie skostnatelé bludy, najmä katolícke a pravoslávne. Náboženstvo zomrie spolu s Ratzingerom. Ale nahradí ho iná forma. Ja by som rád, aby človek nebol tak pekelne iracionálny tvor, aby sme ako spoločnosť vyrástli do civilizácie hodnej vesmírneho spoločenstva.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Do jisté míry lze souhlasit . S těmi zázraky to je složitější ... To co si běžný člověk nedokáže vysvětlit v souladu s platnými přírodními či fyzikálními zákony , to považuje za zázraky . Nejde ale o žádné zázraky .

V jiných frekvenčních sférách neplatí naše přírodní zákony , tam je působení sil širší a běžným lidem neznámé . Když tedy člověk posune své bytí do vyšších vibrací , pak může vykonávat skutky , které se běžným lidem zdají jako zázračné . Používá vyšší energie.

Je znám příběho o Ježíši , jak proměnil vodu ve víno .... V Tibetu je znám příběh Marpy , který svému guruovi Náropovi přinesl jako obětní dar našetřené zlato . Šetřil ho několik let . Náropa se naoko rozlobil a zlato vyhodil , což Marpu velice rozesmutnilo . Náropa viděl smutek Marpy a vysvětlil mu , že on zlato nepotřebuje a že když bude chtít tak udělá zlato ze všeho . Na důkaz toho změnil vše okolo sebe ve zlato . Pak Marpa pochopil ...

Východní země tyhle věci neberou jako zázraky . A za Boha považují třeba svého učitele jógy .


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-11-08  (20:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  píííp...


nikto . hegilehu69   |   ip:81.0.116.   |   2011-11-08  (20:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins, nie, satan sa nemôže premieňať na P. Máriu, má pred ňou veľký rešpekt a strach. Keďže myslíš že všetky doterajšie zjavenia PM sú len diabol, tak ako to že ruženec má takú moc? Napr. čítal som o tom kopu, ako napr. pri istom vyvolávaní dochov, keď jej manžel a spol. to robili, tak sa začal vzášať a krútiť a triasť veĺký ťažký stôl zo všetkých strán obitý železom. Tá pani na ten stôl hodila svoj ruženec a ten praskol a znehybnel. Možno mi budeš argumentovať tým že zlý duch vyháňal zlého ducha, aby to vzbudilo taký a taký dojem, ale aj v biblií je napísané čo povedal Ježiš keď o ňom to isté hovorili farizeji, prečítaj si tú kapitolu ak chceš.


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-08  (20:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  servus panoptikum..

kde si bol??
zamavat mečárovi??

chudacisko ,,ako sa ma??
ma cim kurit..v elektre?
vies ako ,,velky barak..
ci mu netreba dreva nakalat,,uhlie povlacit do drevarne!!
si sa bol zahlasit na dobrovolneho kurica elektry ,ked udru mrazy??
pekne od teba..
treba sa starat o dôchodcov,,a macicky!

:-DDDD
ANONYM . sipyrige36   |   ip:178.40.24   |   2011-11-08  (20:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vyjdite s virtualnych chramov ludia,nedristajte tu a chodte prevracat penazomencom stoly .


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-11-08  (20:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplička, a podojené už máš, keď tu len tak naverím***a plkáš?


Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2011-11-08  (20:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Chick...proces znovuprevtelovania?...a prečo veď si sám ako boh vybral túto cestu, prečo to chce zrazu zastaviť?
----------------------------------------------------------------------------------------------

Když budeš milovat nade všechno pivo nebo knedlovepřozelo , stejně přijde den , kdy se toho nabažíš a pak ti to poleze krkem ... Stejné je to se životy . Po nesčetných životech každá bytost řekne , to všechno už znám , nic nového pod sluncem .Život v samsáře omrzí . Zjistí , že kromě prchavých okamžiků "štěstí" (plné břicho po jídle , orgasmus ,den výplaty atd.) je vše utrpení .Nemoce , stáří ,rozlouční s milým, spojení s nemilým atd.


Proces zastavení není ovšem jednoduchý . Energie , zplozené naší duševní činností kdysi dávno minulých životech , se hlásí ke "zpracování" . Trvá to několik životů ...


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-08  (20:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick...a kde je to zlato? čo sa rozkradlo či čo?


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-08  (20:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nikto.
viem co myslis.. ze ak demonom vyhana demovna,,tak jeho kralovstvo padne,lebo je rozdelene!

no ale bratu..na tuto temu som mal uz vela debat,,a vzdy to skoncilo rovnako..

no skusim sa ta nieco spytat.

kto je podla teba "zena sediaca na selme,oblecena v purpur a sarlat,,ovesana krahymkamenim a zlato,,a v ruke ..atd.!??

chcem vediet,len to akosi to vysvetlujes ty.
lebo vidim ,ze si tu jediny z katolikov ,ktory zjavne bibliu aj cital,,a dokaze mi tu dat aj verse ktore podporuju katolicke ucenie!


potom sa ta spytam dalsie otazky..joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-08  (20:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  panoptikum.

boze,.,nemam.. :-O!!!

pozeral som si fotky mečára,,ked mal este cierne vlasy,,a nos ako jahodu..
spominal som na tie krasne casy ,pod jeho laskavou vladou..
a celkom som zabudol ,ze mi treba ist natiahnut orloj!!!

diki..moc..
vdaka..


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-08  (20:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick...potom vaši bohovia, keď sa prevtelujú do človeka nie sú dokonalý....sú len prázdnymi nádobami, ktoré treba naplniť, aby sa vôbec bohmi stali...človek je dokonalejší, ten už láskou naplnení je, len ju musí v sebe rozvíjať pomocou BIBLIE....nemusí kvôli tomu žiť niekoľko životov.


Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2011-11-08  (20:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick...dá sa zabránim aj chorobám aj utrpeniu...chorobám vzájomnou starostlivosťou a čistotou a utrpeniu prijatým BOHA na celej zemeguli.
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Choroby byly jsou a budou a o utrpení to platí stejně . Zabránit tomu lze i nelze .

Bůh je jistá kvalita energie a vytvořit ji v sobě dokáže pouze ten , kdo ví jak . Drtivá většina to neví . Proto je vyloučené aby tato kvalita byla rozvinutá na celé zeměkouli a ve všech bytostech . Proto zůstává skrytá , v latentním stavu .


nikto . hegilehu69   |   ip:81.0.116.   |   2011-11-08  (20:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins, ja si to zatiaľ nevysvetľujem nijako, ale PM to rozhodne nie je. Verím že je to skutočná osoba zjednotená s Kristom, nie nejaká satanová smilnica (ale to si nepovedal). Čo sa týka toho že som čítal sv. Písmo, tak ťa sklamem- nečítal som ho celé, len viackrát nejaké pasáže, ktoré si zhodou okolnosti momentálne teraz pamätám.

A čo sa týka vás ateistov tam vyššie, ak sa vám nepáči viera jednotlivých ľudí tak to nekomentujte a nečítajte! Veď tu pôsobíte len ako posmievači, čo je aj z morálneho hĺadiska nemorálne :). Budem citovať slová jedného budhistu ktorý reagoval na otázku jedného kresťana "Ktoré náboženstvo je najlepšíe?" (ten kresťan sa ho to pýtal a čakal že budhista mu povie "tie východné, ale podobnú odpoveď) ten však povedal "To ktoré ti prináša pravdu a radosť". Ten chlapík bol prekvapený takou nezvyčajnou odpoveďou a neskôr o tom písal.

Takže vám posmievači (v skratke)- buďte ticho, nič tým nezmeníte keď sa tu budete momentálne ozývať.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-08  (20:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vidíš Chick...ja ako kresťan mám jasno v tom čo hladám....LÁSKU a všeobecné blaho pre všetkých, ale vy hladáte niečo čo nemôžete ani chápať...tajomstvo v latentnom svete...a čo ak tam nájdeš utrpenie?


JA . mosimima27   |   ip:81.89.60.   |   2011-11-08  (20:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick
nehovorím o zázrakoch biblických. Mám na mysli zľahčovanie si napr. problémov vo fyzike, evolúcii, atď. Tí z veriacich, ktorí sú trocha na úrovni - pardon, ktorí vidia ďalej než sú stránky biblie - sa zúrivo chytajú každej "nevyriešiteľnej" fyzikálnej záhady, aby rýchlo pribehli so svojim zázračným riešením. Takí sú bohužiaľ i medzi vedcami, i keď ich je málo. A potom i tí, ktorí veria, že boh potrestá zlých politikov za rozkrádanie štátu. Ak by si boli títo ľudia istí, že boh nikoho nepotrestá, resp. že boha niet, skláňali by naveky hlavy pod špinavými praktikami mocných? Áno, či nie?
Pokus zbaviť sa iracionálna by nebol márny. Ľudia by asi boli i naďalej napr. poverčiví. No čo už, to nie je tak zlé, ako vtierať sa do medicíny so svojimi barbarskými zlátaninami o duši, interrupcii, práva na život... Kresťanské bludy kruto potláčajú slobodnú vôľu nie len svojim spoluvercom, ale všetkým do radu.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-08  (20:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins joplins, zas sektárčiš? Lopatu ti do ruky..


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-08  (20:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nikto.
ja som nepovedal, ze to je Maria.
ten opis zo zjavenia Jana je o nejakej organizacii,,(sedi na mnohych vodach)..ovlada narody..(nie je to jedna osoba)
je to podobenstvo.

precitaj si to sam,(ak si to este necital) a daj mi vediet co si o tom myslis..respektive ,,koho alebo co, v tebe ten opis evokuje..

zjavenie jana 17-18 kapitola

http://biblia.krestan.sk/verse/roh/rev/17/


nikto . hegilehu69   |   ip:81.0.116.   |   2011-11-08  (20:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale nerýp lenkaB, aspoň podebatujeme. Zo všetkých ľudí na dolezite.sk ma zaujíma hlavne joplins.


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-08  (20:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenak precitaj si to aj ty..
lebo vidim,ze si o to ani nepachla este..
skus..a vyjadri sa ,,na koho to najviac ale uprimne najviac pasuje!!
dik..

bez urazok ,,poprosim,,


Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2011-11-08  (20:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick...potom vaši bohovia, keď sa prevtelujú do človeka nie sú dokonalý....sú len prázdnymi nádobami, ktoré treba naplniť, aby sa vôbec bohmi stali...človek je dokonalejší, ten už láskou naplnení je, len ju musí v sebe rozvíjať pomocou BIBLIE....nemusí kvôli tomu žiť niekoľko životov.

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Lucino

Traduje se příběh o tom , jak Buddha Gótama měl rozhovor s jistým Brahmou (po vašem Bůh stvořitel) . V tom příběhu se píše o tom , jak se Brahma naparoval , že je všemocný atd. Mělo se to dokázat tak , že se Brahma měl schovat tak aby ho Buddha neviděl a naopak . Brahma pak sám přiznal , že není všemocný . Důležitější je však , že při hovoru , když se Brahma naparoval , viděl Buddha jak Máro ( po křesťansku ĎÁBEL , sedí v břiše Brahmy a diktuje mu co má hovořit )...

Chci tím naznačit , že všichni bohové jsou bytosti vznikající a zanikající , včetně toho vašeho Stvořitele... Až rozložením všech prvků , tvořící bytí (byť božské) přestává koloběh znovuvtělování.(platí přece stále zákon o energii , a to platí i pro bohy)

Na Bibli je třeba se vy...t . V ní je dobré jen evangelium podle MATOUŠE . Pracuj se svými energiemi , jen to tě může zachránit ...

nikto . hegilehu69   |   ip:81.0.116.   |   2011-11-08  (20:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins

a ja som povedal "(ale to si nepovedal)" nedorozumenie, nevadí.

čítal som viackrát tú časť o konci sveta, zaujalo ma to, ale nerozmýšľal som nad významom slov, čo bola chyba, nabudúce keď budem niečo študovať tak nad tým porozmýšľam, vďaka.

No a prvé čo ma napadne je NY, potom NWO, ale inak si neviem čo si o tom mám myslieť. Zrejme hlavné mesto NWO, ale kto vie čo to bude. Pripadá mi to ako viacvýznamový verš.

Inak čo si myslíš o tomto? http://www.freebsd.nfo.sk/ezoterika/nostradamus.htm


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-11-08  (20:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nikto, tak to sme dvaja. I mňa mimoriadne zaujíma tento sektársky ikváč. Je to naozajstný kráľ tohto humoristického webu. Takého príbucha len tak ľahko nestretneš.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-08  (20:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nikto: "Zo všetkých ľudí na dolezite.sk ma zaujíma hlavne joplins."

no tak to si dopadol..

len dávaj pozor, aby ťa nestiahol do svojich bludov o Panne Márii a katolíckej pravde.


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-08  (20:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pendejo..
mal by si vzat lampiony a zastavky,,a ist z maminou pred elektru , urobit radost mečárovi..
nech vidi ,ze ma este zopar skalnych oviec..

bez.. a nechaj nas..
potom ked sa vratis uzimeny,,tak nas informuj,,ci vam aspon zamaval z teplej obyvacky..

ciao..


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-08  (20:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick...tento príbeh nemá ani základ a ani pointu, nedáva ani ponaučenie....BIBLIA ti nielenže ukazuje cestu LÁSKY ale ti aj ukazuje ako ju máš v nájsť a hlavne v SEBE....takýmto príbehom si uveril?...tak to si pozriem radšej star trek, dáva viac ponaučenia ako tento príbeh.


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-08  (20:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenka..
dobra praca..
v predstihu ako spravny agent varuje pred sektarmi a odpadlikmi.

:-DDD


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-11-08  (20:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pacoš Lucifer! A nevyčerpáva ťa to príliš psychicky neustále prepínať Caps_LOck na tie neslušné výrazy?


Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2011-11-08  (21:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vidíš Chick...ja ako kresťan mám jasno v tom čo hladám....LÁSKU a všeobecné blaho pre všetkých, ale vy hladáte niečo čo nemôžete ani chápať...tajomstvo v latentnom svete...a čo ak tam nájdeš utrpenie?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
No nemáš představu o jiných duchovních směrech.Zkus je prostudovat . Rozvíjení lásky je ve východních naukách zastoupeno bhaktijógou. Ne ovšem osobní láskou , už jsem psal o praxi mettá...V křesťanství je ideálem Kristus , na východě je to Bódhisatva .

Jak může někdo, kdo ví co je utrpení , jak vzniká , jak zaniká , najít po dlouhodobé praxi utrpení ? Ne takto tomu není . V buddhismu je znám termín "buddhistické vnory" ... Začíná stejně jako v křesťanství , tedy morálkou . Přidává se askeze a zaměření pozornosti na svou bytost.

Stupně zaměření pozornosti na vlastní bytost či do vlastní bytosti jsou ony vnory . Je jich devět . Již prvním vnorem se člověk dostává do brahmické sféry , do sféry vašeho OTCE . To odpovídá příslušným prožitkům blažených stavů či prožívaných radostí . Člověk k tomu ale nepotřebuje žádného pastýře , žádnou organizaci . Vystačí si sám , se svou vůlí a odhodláním . Další vnory přináší další zkušenosti , prožitky a poznání ...

Utrpení je v tomto světě , v této vibrační sféře .


nikto . hegilehu69   |   ip:81.0.116.   |   2011-11-08  (21:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ľudia ale ja sa zaujímam iba o názory, zastávam názor, že aj hlupák môže povedať niečo múdre (nemám na mysli joplinsa, toho pokladám vo väčšine prípadoch skôr za mylného ako hlúpeho) napr. pandemonium, väčšinou s tvojími príspevkami nesúhlasím, atď., ale občas sa ti podarí aj dobrý žart alebo múdrosť :D Pozor si dám, ale dolezite.sk ma ani velmi neovplynuje.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-08  (21:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Inak čo si myslíš o tomto? http://www.freebsd.nfo.sk/ezoterika/nostradamus.htm";

to si robíš srandu, však?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-08  (21:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stupně zaměření pozornosti na vlastní bytost či do vlastní bytosti jsou ony vnory . Je jich devět...a vieš čo má peklo spoločné s tvojimy vnorami, že ich je tiež deväť, sú odstupňované presne tvojimi hriechmi...no vidíš predsa má naša viera niečo spoločné.


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-08  (21:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nikto..
hej ,cital som to malachasovo pror.uz davnejsie..
neviem co si mamo tom mysliet, nic take v biblii nie je,,a to ma dost myli,,,
ja som konspirator:-D a to cislo pri ktorom ma papezska retaz skoncit ,teda 111 , sami zda ako nejaky ritual..
neviem.
k tomuto sa zasa ja nevyjadrujem,,no viem o tom, a sledujem.

no podla vyvoja udalosti, to vypada na to,ze tento papez moze byt predposledny..
toho casu uz vela neostava..

na tvoju poznamku o tej "zene na selme".
nevidim tam podobenstvo v tyh farbach,,obleceni,,a to ,ze sedi na mnohych vodach ,podial by to mal byt NY.

nemozem sa zbavit pocitu, a fakt musi zavriet obe oci,,a pouzis dost krkolomnu fantaziu ,aby som za tym videl ,nejake ine zoskupenie ako katolicku cirkev..

sedi tam- oblecenie,,farby(purpur a šarlát).. bohatstvo..zlaty kalich..ovladanie narodov,,sedenie na mnohych vodach..kolaboracia z mnohymi kralmi a politikmi pocas historie..
dokonca aj z hytlerom a fasismom..
manipulovnie z 1,5 miliardy ludi na celom svete..

neviem neviem..
povedz ty,, ci sa ti to nepodoba..alebo vidis take iste jasne znaky aj v NY,,ci NATO,alebo OSN..alebo ja neviem..
ak hej ,,tak to pripodobni,,a opis!!Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2011-11-08  (21:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick...tento príbeh nemá ani základ a ani pointu, nedáva ani ponaučenie....BIBLIA ti nielenže ukazuje cestu LÁSKY ale ti aj ukazuje ako ju máš v nájsť a hlavne v SEBE....takýmto príbehom si uveril?...tak to si pozriem radšej star trek, dáva viac ponaučenia ako tento príbeh.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jasně , tobě to nedává smysl . Jsi věřící a to je tvé omezení . Kdybys byl zkoumající , praktikující , psal by si jinak .

Vše je jen energie . Každá bytost , byť sebevyšší , je jen složenina prvků . Platí jasný , železný zákon : Vše co vzniklo musí zaniknout , vše co je složené se musí rozložit ... Tedy i ten tvůj Bůj je jen vznikání a zanikání . Až se rozloží zbude jen a pouze to , co máš i ty v hlavě .... Není rozdílu v základních kvalitách mezi tebou a JÍM .


Dík za diskusi a trpělivost .... Brou


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-08  (21:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick...LÁSKU sa nemusíš učiť zložitými védami, s láskou si sa narodil.


nikto . hegilehu69   |   ip:81.0.116.   |   2011-11-08  (21:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  presne ten istý názor o tom proroctve mám aj ja.

NATO, OSN a NY mi pripadajú nereálne, ale pre mňa je nereálnejšie to že je to kat. cirkev. To je podľa mňa čistá konšpirácia, prečo by to teda zverejńovala v biblii keď je klamárska a podlá a ešte k tomu ju to charakterizuje (hovorí o nej?) Nie, tá veta môže znamenať príliš veľa, nemusí to byť práve katolícka cirkev, takže v tomto s tebou nesúhlasím. Počkám a uvidím ako sa to vo svete vyvinie, tak si utvorím nejakú predstavu, prípadne keď už bude koniec sveta tak si utvorím predstavu.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-11-08  (21:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick, teda klobúk dolu pred tvojou trpezlivosťou. Diskutovať s takým psychopatickým bulom, akým je pacient sv. Lucifer, to je naozaj vrchol trpezlivosti...!


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-08  (21:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandáš...ak chceš zakryť svoj démonsky pôvod, nemôžeš urážať stále len kresťanov, musíš urážať aj budhistov, ináč si nápadný, takto každý zistí že ich chváliš len preto, lebo vieš že sú na nesprávnej ceste.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-08  (21:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " Chick...LÁSKU sa nemusíš učiť zložitými védami, s láskou si sa narodil."

presne tak, v jednoduchosti je krása...joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-08  (21:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nikto.
nech sa snazim akokolvek,,nikto iny na ten opis viac nepasuje..
ako som povedal, musel by som zavriet obe oci,,a silno fantazirovat,,aby som videl v EU,,ci Nato alebo hocico ine..ten opis!!
no ale, jasne..veris tomu ,ze to nie je katolicka cirkev..no bud opatrny.
staci,ze o tom vies,,lebo ked sa budu na konci diat veci..tak sa pravdepodobne tato "zena" spriahne kvoli moci z antikristom..
je to aj pochopitelne,ze ked chce ovladnut 1,5 milardy katolikov,,tak sa "skamarati" s papezom,,a papez tych ludi presvedci jednym vystupenim,,na ktorom povie,ze toto je "pozehnany panov" a je to..

neviem ,kolko toho vies o chronologii konca dejin..
no davaj si tiez pozor(varujem ta ako lenka) aby si nenaletel..

uloz si na hardisk viac verzii,,a sleduj to z odstupom..
ja som to tak urobil. verim sice inemu ako katolici,,no mam zmapovane aj to co hovoria jehovisti..aj katolici..aj aj..

"budte opartní ako holubice":-)))


nikto . hegilehu69   |   ip:81.0.116.   |   2011-11-08  (21:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium, prečo furt rýpete do ľudí ktorí sa snažia navzájom pochopiť, ktorí si chcú podebatovať? Len preto že s niekým nesúhlasíte teraz spamujete, zbytočne a zlomyseľne "prilievate olej do ohňa". Pôsobíte dojmom zlomyseľného a hlúpeho človeka (po stránke politickej- Mečiar- osobne si myslím že Mečiara len hnusne ohovárali cudzie, kúpené média, ktoré z neho urobil štvanca, zlodeja, hoci chcel pre Slovákov len to najlepšie, ale nemá zmysel o ňom už hovoriť, či voliť. Mečiar UŽ SKONČIL.) Bez urážky, len som vám to chcel objasniť.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-11-08  (21:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tie smiešne snahy o "vzájomné biblické pochopenie" je v skutočnosti spam. Na to si doteraz neprišiel? Snažím sa preto vniesť do košiara trochu inú tóninu, inak si ovce pri vzájomnom chápaní vytrhajú aj poslednú vlnu. Aj v rybníku musí byť šťuka, inak všetky kapre zosmradnú v bahne bludných úvah...


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-08  (21:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  groover - vieš o tom, že jedno z mien satana, ktoré sa uvádzajú v satanskej Biblii je popri belzebub baphomet, set, sheitan aj šiva?
nikto . hegilehu69   |   ip:81.0.116.   |   2011-11-08  (21:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Súhlasím, ale nemusí to predsa byť nič doteraz známe! Môže to byť niečo ešte nepoznané (i keď si to veľmi nemyslím, ak má byť koniec sveta o pár rokov). Opatrný v čom? kat. cirkev mi doteraz kázala raz do roka sa vyspovedať, ísť na prijímanie, a pod. veci ktoré zatiaľ slúžia iba na rozvoj ducha (vylúčme možnosť že nás chcú otráviť eucharistiou). Ano, prave som si spomenul, že som niekde čítal že dokonca aj vysoko postavený predstavitelia cirkvy budú presvedčení že satan (alebo nejaký jemu podriadený podliak, falošný prorok, ktorý bude konať zázraky, atď.) je mesiáš. Proste obrovský chaos aj v cirkevných radách, ale myslím že to bude skôr blud ako plánovanie.

Ale aj tak si stále stojím za tým že to cirkev nie je, ktovie, uvidíme neskôr, nie som myslím taký hlúpy aby som nerozpoznal čo je dobré a čo zlé, ale nejakému satanovi "ktorého uvidí každé oko"- z biblie sa klaňať nebudem.

"no davaj si tiez pozor(varujem ta ako lenka) aby si nenaletel." :D :D a dobre dám si pozor

Aj jehovistov sleduješ? Prečo aj tých bláznov? Veď tí len rozkrikujú koniec sveta a s najväčšou pravdepodobnosť skutočný čas nikdy neurčia.

Dík za debatu


nikto . hegilehu69   |   ip:81.0.116.   |   2011-11-08  (22:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pandemonium máš zaujímavé zmýšľanie, ale myslím že v tomto prípade je to nepotrebné. Tvoje slová nič nezmenia- nikoho "neobrátia" takže to nemá nijaký zmysel, ale to by si predsa mal vedieť. Alebo sa ti to už dakedy podarilo?


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-08  (22:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium - bude to znieť čudne, ale suhlasim s tebou, niekedy vnesieš do tej debaty nadhľad a človek sa zasmeje


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-08  (22:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jehovistov som uz prestudoval.. oboznamil som sa z ich ucenim,,aby som vedel co od nich cakat..
bavi ma to..vediet o tych sektach,,co ucia ,,a co ocakavaju..:-DD

no a satana "ktoreho uvidi kazde oko". sa urcite neklanaj..
vidim ,ze mas bibliu ako voditko dokonale zmaknutu,,tak sa ti nic nemoze stat..

Zj 1,5
a od Ježiša Krista, ktorý je verný svedok, prvorodený z mŕtvych a Knieža kráľov zeme. Tomu, ktorý nás zamiloval a umyl nás od našich hriechov svojou krvou
Zj 1,6
a učinil nás kráľmi a kňazmi Bohu a svojmu Otcovi - jemu sláva a sila na veky vekov. Ameň.
Zj 1,7
Hľa, prichádza s oblakmi, a uvidí ho každé oko, aj tí, ktorí ho prebodli, a nariekať budú nad ním všetky pokolenia zeme. Áno, ameň.

Zj 1,8
Ja som Alfa i Omega, počiatok i koniec, hovorí Pán, Bôh, ktorý je a ktorý bol a ktorý prijde, ten Všemohúci.

vyzbrojeny si ,,vsetko chapes dobre..

dik za debatu..


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-08  (22:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenka...to vieš venujeme sa mu s joplinsom s maximálnou pozornosťou...však pandáš?...nuniky nuniky...podaj pacu lenke.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-11-08  (22:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nikto, nevadí že sa ti javím hlúpy. Na tomto humoristickom webe máte aj tak tromfové eso na svojej strane - administrátora, ktorý ma nazval rovno primitívom, a to dokonca rovno bez hlasovania zvýrazneným textom.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-08  (22:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pandemonium...nuniky nuniky to nevadí, ešte si len vo vývine.


nikto . hegilehu69   |   ip:81.0.116.   |   2011-11-08  (22:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  o tomto samozrejme viem "zostupoval z neba" toho ako satana pochopiteľne brať nebudem. Myslím predtým, toho pravého satana, ktorého tiež každý uvidí, falošný prorok čo bude konať zázraky, keď príde Ježiš Kristus tak to už bude koniec sveta (teoreticky).


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-08  (22:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  panoptikum..
hadam by si sa nehneval,ze si nedostal sancu,co??:-DD

no okrem ineho ta vyzval aby si tu konecne nieco zavesil sam..nejaky nacrt,,skicu,,plan,, navod,, voditko,, pätrocnicu, kostru..
a ty nic..
stale len ovca,,pacient.. orloj,,koliba a ***..

od mečára sa teraz distancujes tichom..
co to je s tebou,??
nechces sa prezradit,,alebo sa bojis,,ze by sa na tvoju krasnu hlavku zniesla burka od joplinsa keby si priznal farbu??

no ti povem ,ze by si sa aj mal coho bat..
no ty sa neprezradis..lebo si slabinger.. mäkkyš,,onicko.. tajnenko..potmehud..

ovcuj dalej.,.na viac nemas..


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-08  (22:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nikto..aha..PavolLazar . takoxuce13   |   ip:188.167.4   |   2011-11-10  (23:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nechodím sem už príliž často, no i tak mám pocit, že sa tento server mení na bojisko veriacich s neveriacimi.
Tzv. ateisti sa často vysmievajú a útočia na veriacich a tí na oplátku nelenia a pritvrdzujú "rezkejším" slovníkom a obvineniami zo spolupráce vedúcej k zániku sveta, pričom obe strany väčšinou niesú v skutočnosti ani zďaleka také zaujaté touto témou a ich aktívni (napr. tu v komentároch) útočne ladení prívrženci možno spoločne chodia do kina a pravidelne rozjímajú pri každom novom diely Haryho Potera.
Naozaj považujete za také dôležité (v náväznosti k súčasnému polit. a spoloč. dianiu) venovať hodiny voľného času atakovaniu veriacich/neveriacich prispievateľov siahajúc po argumentoch, o ktorých vopred viete, že druhou stranou nebudú akceptované, príp. budú vyhodnotené ako nedostatočné?
Napokon keď "lietajú" argumenty, tak sa tie komentáre aspoň dajú čítať, ale keď je to len o osočovaní, nevidím v tom zmysel.
To isté vnímam i pri ostrých výmenách tzv. "konšpirátorov" proti tzv. "TV fanúšikom", príp. proti tzv. "bývalým konšpirátorom".
Už len keď sa pomenúvate podobnými prívlastkami, koledujete o tvrdú výmenu názorov bez nepravdepodobného posunu v téme.
Snáď by to chcelo väčšiu loajalitu, čo vy na to?

S pozdravom Pavol Lazar.


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-10  (23:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pavollazar..
mas uplnu pravdu..
lenze podla seba poviem..kedysi som mal este aku taku snahu o "argumentovanie" no stalo sa presne to co si povedal..a ja som uz z toho otraveny..
presne viem kde ktora debata skonci,,a tak mi uz nic neostava len si najst obetneho baranka akym je troll pankomikum..a stengrovat ho somarinami aby bola aspon aka taka sranda..

ale mas pravdu,,
vystihol si to presne..


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-11-10  (23:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lazarus, nepočúvaj ich úlisné jalové a bezvýznamné proroctvá! Pridaj sa k nám, k pokrokovým ľuďom so zdravým rozumom.


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-11  (00:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ty sodomisticky pliživy had,,uz si tu??

:-DDDDDDDD


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-11-11  (00:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tie slová si počul z kancľa, pri spovedi, alebo vyčítal z proroctva?


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-11  (00:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  netrafil si brendne..
To sa prejavila moja schopnost spajat suvislosti, v spolupraci zo schopnostou precitat alebo urcit diagnozu individua "pouhym" vnimanim jeho prejavu,ci uz pisanou alebo verbalnou formou, co v tomto pripade bolo celkom trefne,ako aj privlastok "stihaci pudel"..

idem spat,zajtra musim do rachoty..
rano ked ta mamina zobudi k teplemu "kroasanu" mi zasa nieco prizemne odpis, popripade ak nie si este unaveny z uporneho pouzivania "tricka" a nechce sa ti babackat,mozes si aj teraz vyliat svoj bezmocny hnev!!
bez oponenta ti bude lahsie ,kedze ja sa poberam..
budes jednoznacny vitaz,nieco ako sam boxer v ringu,aspon do hodiny 7 kedy zapnem pocitac ja,,a pri popijani kafky , ta mozem zasa poopravit v tvojich excesoch.

dobru noc..Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-11-11  (00:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Idem spať aj ja. Tatranský (p)osol budúcnosti pred polnocou priznal, že je z diskusií otrávený. Môžem teda spokojne zaspať. Zajtra si premysli taktiku.


pitbul . hyfyduly57   |   ip:195.91.11   |   2011-11-11  (19:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pán Boh je príroda , preto sa zatajuje , aby sme mali radi to , čo nám káže vlastné srdce a tak si vybrali vlastné dobro .


duskydadusky . nelykahu71   |   ip:188.167.1   |   2011-11-13  (19:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Katolicka cirkev je najvacsia a najbohatsia kriminalna skupina na svete!
Jej bohatstvo je obrovska zmes uplatkov ked si mocipani kupovali vyzsie postavenie v spolocnosti, odpustky za chriechy a kradezi pocas krvavych vojen pod tienom "svateho" kriza. Cirkev resp. viera, mozno pomohla par ludom ale sta milionou ludi zabila!


pitbul . hyfyduly57   |   ip:195.91.10   |   2011-11-15  (20:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Duskydadusky milióny ľudí cirkev zabila , ale pred desiatkami rokov a dnes sa vracia k spravodlivej viere inak stredoveká cirkev bola pokazená banda hrdlorezov , ktorá sa prevažne starala o svoje zaujmi .


Jn . xybyguby68   |   ip:87.197.10   |   2011-11-15  (20:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  [b]Je mi Ťa veľmi ľúto autor článku. Ak ppíde tvoj čas, anebudeš si vedieť pomôcť tak si spomeň na tieto dristy, pros o odpoustenie s plačom Toho, ktorého si tu urazil, a uvidíš ten zázrak, ako sa Ti tvoj problém bude meniť.
To, že si zatiaľ OK, ešte neznamená, že to bude navždy[/b]


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-15  (20:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  duskydadusky...súdiš nevinných, pre hriechy jednotlivcov...dúfam že sa to raz nestane celej tvojej rodine, ak zakopneš.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Ján Pavol II. Aká je pravda?

Názor katolíckych tradicionalistov na Jána Pavla II. je veľmi neznámy, preto si je vhodné vypočuť aj ich názor


Ján Pavol II. Aká je pravda? Časť 2.

Příliš mnoho lidí v Evropě?!

USA: Biskup nariaďuje modlitbu k archanjelovi Michalovi

Kaddáfí mobilizuje 800 tisíc vojáků a členů milice

Ako dalej, Europa? Treba nám rasistov?

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.487 s