21. September 2019
    
Návštěva slovenské delegace v Sýrii - Dolezite.sk

Návštěva slovenské delegace v Sýrii


  2012-02-10  (11:05)  |  Zo sveta
  45% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Návštěva slovenské delegace v Sýrii

Počas 11. až 18. dcembra sa skupina 12 ľudí zo Slovenska zúčastnila oficiálnej pozorovateľskej návštevy Sýrie. Dôvodom pozvania a samotnej návštevy bolo - sa na vlastné oči presvedčiť o situácii a pomeroch, ktoré v krajine panujú. Nakoľko sa v našich končinách z médií (bohužiaľ aj tých štátnych) dozvedáme len dezinformácie, fantazmagórie v lepšom prípade účelovo skresľované informácie - veľa z nás tam išlo so zmiešanými pocitmy. Ja sám som si nebol na sto percent istý tým, čo mi tvrdili moji sýrsky priatelia na Slovensku, že tam nie je nič také ako sa hovorí v televízii. Nakoľko som ich poznal dosť dlho a dôveroval som im tak som túto príležitosť využil.


Samozrejme v krajine nikto nepopieral, že sú tam aj útoky. No tie by som prirovnal svojím rozsahom k nejakej New Yorkskej prestrelke medzi gangami. Ale je tu jedno veľklé ALE. Je tu obrovský rozdiel v tom, že tieto útoky sú zo strany teroristov na civilné obyvaťeľstvo. Sú to jednotky v civile, so zbraňou v ruke a používajú praktiky, ktoré sú vlastné tak al Kaide. A samozrejme armáda je v tejto krajine na to, aby ochraňovala životy svojich obyvateľov. Zdravý rozum nepustí. Prečo by mala armáda hazardovať s bezpečnosťou vlastného štátu?

[Damašek]

Keď počujeme z médií ako tam chcú pomocou vojenskej intervencie zaviesť demokraciu je to hovadina non plus ultra. V tejto krajine už demokracia je. Počas našej návštevy zrovna prebiehali regiónálne voľby (prvé po cca 50 rokoch). Tento rok ich čaká novela ústavy, kde sa má vyškrtnúť článok o vedúcej úlohe komunistickej strany a následne na to majú byť parlamentné voľby. V roku 2014 majú byť prezidentské voľby.

Apropo prezident Assad. Ten tu má nevídanú podporu vďaka svojej politike a reformám, ktoré robí. V mestách sa organizujú niekoľko miliónové manifestácie na jeho podporu. O tom v našich končinách však málo kto vie. Myslím si, že zhruba takých 80 - 90 percent ľudí s ním súhlasí ostatní sú buď neutrálni alebo proti. Nemám to sídce podložene nijakým prieskumom ale ktokoľvek chce môže do Sýrie vycestovať a presvedčiť sa o tom na vlastné oči. Tí viac šikovný si tam taký preskum môžu praviť :-)

[Trh v Damašku]

Rozprávali sme sa aj s guvernérom mesta Latakia, ktorý nám hovorili konkrétnejšie o reformách, ktoré prezident spravil. Jednou z nich bol aj zákon o médiách. Po tejto oficiálnej návšteve som hovoril s členom nášho sprievodu z ministerstva informácií a ten mi prezradil perličku, že pred novelou tohto zákona platolo aj, že keď novinár nepravdivo informoval išiel za to do väzenia. Niekedy mám pocit, že unás by sa mal takýto zákon zaviesť.

target="_blank">

Rozhovor poskytnutý pre slovenský server

Ktoré mestá ste navštívili? Vieš, prosím ťa, aj ich slovenský názov?

Navštívili sme Damašk, Manoulu, Tartos a Latakiu

Rozprával si sa aj s domácimi - ľuďmi na ulici. Koľkých si oslovil? Čo ti povedali? Ako vnímajú situáciu v ich krajine?

Počas našej návštevy som sa rozprával cca s 30 - 40 ľudmi. Či už išlo o obchodníkov a návštevníkov trhu, ľuďmi na ulici, študentov na univerzitách,  našou ochrankou alebo aj so sprievodcami či personálom v zariadeniach, ktoré sme navštívili. Keď sme chceli ísť točiť reportáž v uliciach Latakie, nikto z ochranky nenamietal ani nezisťoval čo a koho sa budeme pýtať.

Všetci boli hlavne rozhorčený z mediálnej kampane, ktorá začala v marci minulého roku (do tejto doby bola Sýria najbezpečnejšia krajina na blízkom východe).  

Najčastejšie som sa stretol s reakciami "Please, say truth about Syria". 

V drvivej väčšine stoja občania za prezidentom Basharom Assadom podporujú jeho reformy a pokračovanie v rozvoji krajiny a politiky po jeho otcovi Hafezovi Assadovi (pred jeho mandátom menila Sýria prezidentov aj niekoľko krát za rok).

Uvedomujú si, že situácia je vážna.  Hlavne po tom ako sa identické scenáre odohrali v Iraku a Lýbii. Nikto z nich si nechce ani predstaviť, že by mohla byť aj ich krajina vtiahnutá do ďalšej nezmyselnej vojny.

 

Ako v krajine žijú ľudia? Aké sú tam pomery? Vieš to zhodnotiť?

Bežný každodenný život sa tam veľmi nelíši od toho ako ho poznáme u nás. Ľudia chodia do práce, do školy, na trh, do reštaurácie či kaviarne. Nikde v uliciach neboli žiadny vojaci!  Ozbrojená hliadka bola iba na kraji mesta -  keď je treba kontrolujú autá idúce do mesta a druhá hliadka bola až pred areálom radnice. 

V krajine je priemerná mzda okolo 400 USD (1$ = 57SYP) životné náklady sa vraj pohybujú okolo 200 $. Dve kilá arabského chleba stoja 15 lír, liter nafty 15 lír (štát ju dotuje! U nás pýta spotrebnú daň...), štát dotuje ešte aj ryžu či cukor. Potraviny stoja jedného človeka cca 1200 lír (cca 20$) mesačne. Zadarmo je školstvo a zdravotníctvo(neplatí sa ani poistné) no taktiež tam fungujú aj súkromné kliniky podobne ako u nás. Alebo slnečné okuliare v stánku 150 lír, ručne vyrezávaná, zdobená šperkovnica (25x25cm) 3000 lír, šatka "arafatka" 300 lír, jedlo v luxusnej reštaurácii 300 - 500 lír, krabička cigariet 50 - 100, meter štvorcový bytu v Damašku cca polovica z bratislavských cien atď.V centre meste nikde nie je vidieť kľačať bezdomovca či žobráka! Žobrú sem - tam jedine cigánske deti alebo nejaký alkoholik.  

Napríklad je veľký rozdiel ak človek pracuje v štátnom alebo súkromnom sektore.  V Sýrii nie je starobný dôchodok ako ho poznáme u nás. Pracujúci človek si sám z vlastnej iniciatívy odkladá peniaze na obdobie keď  bude starý. Resp. sa o neho postará rodina.   Ak človek pracuje pre štát má dôchodok od 60tky avšak plat za ktorý pracuje je omnoho nižší ako v súkromnom sektore. Nezamestnanosť sa pohybuje okolo 10%. - Nech si to každý sám na základe vyššie uvedeného  zhodnotí.

Ako sa ti páčila krajina? Čím bola výnimočná, ojedinelá?

Krajina bola jedným slovom úchvatná. Mali sme možnosť navštíviť niekoľko cirkevných chrámov vrátane Kláštora Svätej Tekly  z ranného kresťanstva v meste Manoula alebo tiež mimoriadne pôsobivý bol pre mňa zážitok pri návšteve Ummajovskej mešity, kde je dodnes pochovaná hlava Jána krstiteľa. Toto miesto počas svojho úradovania navštívil aj pápež Ján Pavol II - ako prvý pápež tu vstúpil do mešity. Nielen architektúra a nádhera samotnej mešity ale aj skutočnosť, že to bol pôvodne kresťanský kostol(ktorý neskôr spustol - moslimovia ho kúpili a udržiavajú do dnes), že v týchto miestach sa rodila ľudská civilizácia, že po týchto miestach chodil aj Ježiš a milióny a milióny ľudí... Sú to jednoducho úžasné pocity.

V prvom rade je Sýria výnimočná a ojedinelá svojou bohatou a pestrou kultúrou. Sýria je tiež výnimočná tým, že tu je  možné vidieť obrovskú dávku tolerancie a úcty človeka k človeku. V tomto smere sa máme od nich čo učiť. Napríklad ženy a dievčatá tam bolo možné vidieť aj  tradične zahalené ale aj s prefarbenými vlasmi či vyzývavým výstrihom. Doprava je tam trošku divokejšia ale to je vlastne takmer v celej Ázii. Alebo pri jednej návšteve reštaurácie som si chcel objednať ich tradičný ovocný nápoj - polo či ako sa to volá (niečo ako ovocná, ľadová triešť). Po krátkom dohadovaní a vysvetľovaní si s  čašníkom  mi povedal, že bohužiaľ u nich v reštaurácii sa to nerobí, že to nemajú ale, že by ma na to rád pozval k sebe domov.  Tu by som rád vyzdvihol, že hostí a zákazníkov si tam veľmi vážia a sú pre ich spokojnosť urobiť všetko, čo je v ich možnostiach. Ešte mi napadla jedna historka. Raz sme si cca po jednej hodine v noci chceli kúpiť  v hoteli fľašku vína ale na recepcii nám povedali, že bar je už zatvorený. To nás samozrejme sklamalo :-). Ale! Skúsili sme sa spýtať, či by mohol niekto ísť do mesta víno kúpiť?  - "Moment prosím." Povedal recepčný, zdvihol telefón a niekomu zatelefonoval. Po chvíľke zložil a vráví: "V poriadku pane, o chvíľu vám ho prinesú na izbu." A my sa tak trošku s obavou pýtame: "Nebude to drahé?" - "Nie. To bude lacnejšie ako keď by ste si to kúpili tu v bare." A tak aj bolo. Do pol hodiny našu požiadavku vybavili. 

Cítil si sa bezpečne? Spomínal si, že vás sprevádzali nejakí ozbrojenci, ale rovnako si hovoril aj to, že si sa bez problémov pohyboval po vonku aj v noci.

Keď sme pricestovali do Sýrie, som mal zmiešané pocity, lebo som nevedel čo mám očakávať. V našich médiách sa neustále klame o bojoch v uliciach či dokonca v celej krajine, o nasadzovaní armády na občanov a čo ja viem čo ešte... No po prvom dni strávenom v Damašku som mal hneď jasno v tom, že tu niečo nesedí. V meste panoval bežný každodenný ruch, ľudia boli veľmi prívetiví a radi, že sme sa v tomto období rozhodli navštíviť Sýriu. A po občianskej vojne ani chýru.

Naša skupina bola v krajine ako oficiálna návšteva čiže tomu zodpovedali aj bezpečnostné opatrenia. Rovnako aj k nám keď príde diplomatická návšteva je doprevádzaná ochrankou. - Áno. V jeden večer sme boli veľmi prejedení :-) a potrebovali sme si zabehať. Spýtali sme sa teda, či môže niekto s nami ísť. Odpoveď bola, že kľudne môžeme ísť kam chceme -"You are free. You can go everywhere". Bolo mi teda  jasné, že z nášho nápadu si nikto ťažkú hlavu nerobil a pol hodinku sme si pobehovali hore - dole po meste. Dokonca som si dal jedno "kolečko" po nočných uliciach aj sám.

[Protestující studenti v Lakatii]

Stretli ste sa aj so zástupcom ministra zahraničných vecí. Čo vám povedal on? O čo sa snaží Západ? Resp. kydal na Západ? (to bude asi niečo z target="_blank">toho videa).

Všetko, čo nám povedal, je zachytené na videu. - Lídri západných veľmocí a Izraela  sa usilujú o destabilizáciu Sýrie a celého blízkovýchodného regiónu! - Tu je správa pozorovateľskej misie Ligy arabských štátov.

O týchto udalostiach (a zde) si náhodou niečo nepočul? Že prečo a ako k nim došlo?

Nepočul, situáciu skôr treba vnímať ako celok.

Navštívili ste aj vojakov v nemocnici - čo ste sa dozvedeli od nich? V správach sa hovorí, že zomierajú civilisti, kto stojí za ich smrťou? Bezpečnostné sily alebo protestujúci proti vláde? Vieme to nejako zistiť.

Hovorili nám svoje príbehy ako prišli ku svojmu poraneniu. Pred samotnou návštevou vojakov v nemocnici sme boli prijatí aj u generála - riaditeľa nemocnice, ktorý nám hovoril aj o situáciách, na ktoré bývajú vojaci nasadzovaní.  Boli to najmä akcie spojené s bojom proti teroristom a ozbrojeným skupinám.  Hovoril nám aj štatistiky a počty ranených a mŕtvych vojakov. V ten týždeň keď sme tam boli, prijali okolo 50 pacientov (vojakov). Pri diskusii sa niekto spýtal koľko bolo mŕtvych na strane civilistov. Generálova odpoveď znela, že každý, kto bol zabitý bol zabitý so zbraňou v ruke. V krajine pôsobia ozbrojené jednotky alebo ak chceš teroristi, kt. útočia na civilov a na armádu. Protestujúci proti vláde sú kôli tomu často krát uplácaní bežní ľudia aby sa týchto štrajkov pre kamery zúčastnili  - sú to rádovo tisíce ľudí. V našich a európskych médiách všeobecne nebola ani len zmienka o jedno-dvoj MILIÓNOVÝCH manifestáciách za Bashara Assada a za podporu jeho režimu.
Martin Kubala
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
e . vubekoju23   |   ip:213.81.18   |   2012-02-10  (11:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toto by bolo treba poslať do TA3 "novinárskemu" odpadu, ako Habara a podobná verbež. Nech pochopia akí sú smiešni s tími svojími drístami.


jurosp . jifypoki41   |   ip:178.40.10   |   2012-02-10  (11:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Podla mna je TA3 z nich najobjektivnejsia lebo dava priestor obidvom stranam. Ostatne su naklonene na jednu a tu istu stranu


e . vubekoju23   |   ip:213.81.18   |   2012-02-10  (12:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A počul si Habarove "informácie" o Sýrii??? No a tým "novinárskym" odpadom je samozrejme myslený celý hlavný prúd!!!


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2012-02-10  (12:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ani by som nepovedal,že TA3 je až tak objektívna,ako každá iná TV,čo by mala nezávisle,ale hlavne pravdivo informovať.Prečo ako jediná informovala o protestoch proti Gorile a dávala ako také priame vstupy?...Keď tu máme oveľa snaživejšiu hlasnú trúbu,ktorej neunikne žiaden ani ten najmenší prd,ktorý sa kde vypustí.Uvidíme,ako to dopadne dnes...


Slavo . titeduvi40   |   ip:92.245.5.   |   2012-02-10  (12:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Je super, že sa niekto od nás zobral a išiel sa presvedčiť na vlastné oči. Veľmi užitočné.
Včera v Lampe sa hovorilo o Iráne. Behal mi mráz po chrbte najmä, keď som počúval slova pána Rastislava Káčera z nejakej atlantickej komisie. Pán Rastislav v jednej vete hovorí o evolučno- darwinistickom boji medzi národmi, o niekoľko minút už o sebe hovorí že je kresťan, že Izrael má atomové zbrane je v poriadku a že ich možno chce aj Irán už v poriadku nieje. Do role Izraela sa vcítiť vie, ale keď sa ho Hríb spýtal, čo by robil v roli Iránčana, tak to už sa nevedel vcítiť. Keď Hríb naznačil(konšpiračne), že do Iránu sa ide kvôli rope, tak o tom nechcel ani počuť, ale len mantra o národnej bezpečnosti a hrozbách.
Hríbova otázka, čo by ste robili v roli tých iných bola skvelá (gratulujem), a bolo vidno že opýtaní páni si takúto otázku kladú asi minimálne, v prípade pána R. Káčera asi nikdy.
e . vubekoju23   |   ip:213.81.18   |   2012-02-10  (12:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takýto "novinári" z hlavného prúdu, majú 50% podiel na stave v akom sa Slovensko nachádza!!!


sudika . cynatywe18   |   ip:195.28.75   |   2012-02-10  (14:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Maš pravdu počúval so SR a exlusivné mediálne masyrovanie darébakov z modrej gorily Hrabka Cmelára a z Polisu závislý na modrom žolde janičko Baránek,ktorí maximálnym úsilým pôsobia na pravicovo zmyšľajúcich jedincov,ktorí majú nižšíu inteligenciu ,aby krylí modrých zločincov ktorí pod akciou Gorila rozkrádali a rozkrádajú Slovensko sú to z bandy štyroch KDH,SDKÚ,SMK-most a SaS a sasankové srandičky s matajúcim banánovým miliónarom gorilouigorkom.,ktorí dostali Slovensko na kolena a chcu ho doraziŤ celkom aj za pomoci žoldnierov z médií,Zo zločincov robia hrdinov a zo statočných ľudí robia zločincov. a to m, robia všetko pod heslom svojích pánov zo západu:Vojna je mier.-Sloboda otroctvo a nevedomsť je ich sila.Zoberme si len vraždy okolo hotela Forum,keď pri jeho predaji z druhej dzurindovej vlády figurovali osoby z prostredia bratislavského podsveita..Pritom predaj mal na starosti priamo úrad vlády M.Dzurindu.Dôvodom figurovania mafie boli pozemky pod hotelom čo bolo nástrojom v boji o milóny z jeho privatizácie.Firmu ovládal M.Sečanský, s mafianom Romanom Deákom/mrtvy/.Bola v tom aj manželka J.Malachárka Sofia, ďalej bol tam aj zavraždený P.Steinhubel.,Dalej boli tam aj už zavraždení bossovia J.Svoboda, a vodca Takačovcov Juraj Sorvčík s ktorými sa stretával aj poslanec za SDKÚ Pavol Kubovič..Tu vstupuje do hry aj nominant SDKÚ zo spisu Gorila I.Grošaft..Po nastupe Karola Mitrika z SDKÚ-KDH po voľbach v roku 2010 na post šefa SIS začali obavy z vplyvu skupiny takačovcov v tajných službach.Šef SIS odmietol vyšetrovanie Gorily a odmietol zbaviť mlčanlivosti agentov rozviedky.Tým zabránil jej ďalšiemu vyšetrovaniu. A nakoniec sú za to zodpovedné podľa košermédií ,IVO,TIS a celého tretieho sektora,ktoré sú financované zo soroš nadádacií obviňujú len za to môže Fico ako v minulosti Mečiar.Túto podlosť od počiatku v roku 1990 predvádzali pravicoví lberálnokonzervativní modri žoldnierí.


lukyy2003 . hubedabe70   |   ip:95.103.12   |   2012-02-10  (15:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre: sudika . cynatywe18

To je tiez jeden z problemov SR. Ty vidis problem len na jednej stane, na strane tz. pravice. Mysliet si ze tz. lavice je cista je fakt naivne. O to nasim politikom ide, my sa tu hadame ktory je ten spravny a oni si spokojne spolu kradnu. Pekne to ukazuje aj gorila, nevysetroval dzurinda ani fico.


MK . cyjaxapu0   |   ip:195.168.7   |   2012-02-10  (17:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Svine sú aj jedni ale aj druhí! No tí jedni sú sadistické svine! Či môže napadnúť človeka, že ak má niekto odrezanú nohou až pod kolenom, tak ešte nieje invalid!? A také hovädo dajú ešte drzo znova do parlamentu!!!


katyushka . xoposyka70   |   ip:79.6.54.1   |   2012-02-11  (00:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V ita hlavnych spravach tvrdia ze policajti v br. v sao paule maju strajk a ze su rabovacky a prestrelky a cez 80 mrtvych...znamy zo sao paula sa len smeje a tvrdi ze v sao paule o nicom takom nevedia...zaujimave


RB . vugijupo54   |   ip:99.144.17   |   2012-02-11  (17:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Potom verte tomuto: http://www.time.com/time/magazine/article/0,9171,2106483,00.htmldiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013


2013-05-23  (09:03)  |  Zo sveta
Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.

Google-Berg: Globální elita se transformuje na technokratickou revoluci


2013-05-15  (09:53)  |  Zo sveta
Autoritářská, anti-demokratická mocenská síť se přeznačkuje jako trendy fórum ve filantropickém stylu. Tajnůstkářská Skupina Bilderberg v současnosti prodělává velkou transformaci, při níž během toho, jak elita urychluje svůj plán na konsolidaci technokratické agendy, spatříme, jak se ona i další vysoce profilované sítě slijí pod standartou Googlu.


USA se lekly úspěchů syrské armády


2013-04-27  (20:08)  |  Zo sveta
Hysterie rozpoutaná USA kolem syrských chemických zbraní souvisí s bojovým úspěchem vládní armády, prohlásil syrský ministr informací Omran Zuabí v rozhovoru s náměstkem předsedy Rady Federace RF Iljasem Umachanovem. Zuabí rovněž zdůraznil, že „syrská vláda nepoužila a nikdy nepoužije chemické zbraně.“


To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta deje každý deň


2013-04-22  (09:10)  |  Zo sveta
Ľudský život má rovnakú cenu v Afganistane, Iraku, Jemene, Pakistane, Sýrii, Lýbii, Srbsku, Kosove, Nórsku, aj v USA. Ak matka príde o svoje dieťa v akejkoľvek časti sveta, je jej bolesť rovnako veľká. Ak otec príde o syna, syn, či dcéra o rodiča, ak prídete o svojich priateľov, prídete o kus svojho srdca, nech ste narodení v Somálsku, Rwande, Mali, Egypte, alebo na Slovensku.


Norové mění investiční politiku


2013-04-20  (11:50)  |  Zo sveta
Norský fond spravující devizové rezervy země zásadním způsobem přehodnotil svoji měnovou investiční politiku. Z portfolia vyřadili cenné papíry zemí, které provozují monetární expanzi.


USA kontra svet v štatistických číslach


2013-04-19  (01:59)  |  Zo sveta
Dve sady medzinárodných rebríčkov boli vydané nedávno. S jednou z nich prišla UNICEF pod názvom "Životné podmienky detí v bohatých krajinách." Druhý vydalo Svetové ekonomické fórum ako "Správu o svetovej konkurencieschopnosti" (The Global Competitiveness Report 2012-2013)


NIGEL FARAGE SE ROZOHNIL: „JSTE OBYČEJNÍ ZLOČINCI“


2013-04-18  (09:38)  |  Zo sveta
„Už před lety paní Thatcherová rozpoznala pravdu za Evropským projektem,“ připomíná Nigel Farage z UKIP svým ‚kolegům‘ z Evropského parlamentu, „viděla, že to je o odebrání demokracie od národních států a o předání této moci nesmírně neodpovědným lidem.“


SVĚDEK: ÚŘADY PŘED BOSTONSKÝMI EXPLOZEMI OHLAŠOVALY CVIČENÍ


2013-04-17  (09:14)  |  Zo sveta
Svědek dvou explozí na bostonském maratonu uvedl, že před tím, než bomby explodovaly, bylo několikrát ohlašováno „cvičení“. Řekl, že „mu bylo divné“, že se na místě před neštěstím objevili psi cvičení na vyhledávání bomb. Trenér přespolních běhů z University of Mobile Ali Stevenson řekl Local 15 News, že „z tlampačů se opakovaně ozývalo hlášení, že se jedná o cvičení a že není třeba se ničeho obávat“.


Globalizácia nie je pre každého


2013-04-15  (09:57)  |  Zo sveta
Vedeli ste, že v rámci globalizácie stojí auto vyrobené v Nemecku dvakrát toľko na Slovensku, ako v USA alebo v Kanade? Vedeli ste, že štvorkolesová kosačka na trávu od firmy Husquarna, ktorá na Slovensku stojí 7000 €, stojí v Kanade $ 3100? Že výborný drevoobrabací stroj od nemeckej firmy Bosch stojí na Slovensku € 1650, a v Kanade $ 710?


Další internetová bublina praskla, hodnota Bitcoinu zase raketově padá


2013-04-13  (11:15)  |  Zo sveta
Lehce nabyl, lehce pozbyl. Tak by se dal charakterizovat Bitcoin. Od včerejšího pozdního odpoledne hodnota virtuální měna padá raketovým tempem. Za jeden tak Bitcoin ztratil skoro 3/4 své hodnoty.


Po homosexualite pedofília a skupinové „manželstvá“? Správy z Holandska to naznačujú


2013-04-12  (13:45)  |  Zo sveta
Dnes je už zrejmé, že tzv. homosexuálna agenda je len drobnou súčasťou frontálneho útoku na morálny kódex Európy. Smutné je, že zatiaľ čo tá, v kresťanstve zakotvená, a dnes likvidovaná morálka zabezpečila našej civilizácii prežitie, úspech a rozvoj, jej deštrukcia nám prinesie len smrť. Preto je povinnosťou každého človeka postaviť sa liberálnemu zlu, nech má akúkoľvek podobu.


Hlavné správy


2013-04-11  (09:16)  |  Zo sveta
Skutočná hrozba nepochádza z KĽDR, ale z USA. Prevencia je len “predohrou” ku globálnej vojne.


Sergej Chelemendik: Európa leží pri nohách Euróazijskeho zväzu – Programový text hnutia Dobrá sila - Časť 1.


2013-04-09  (14:18)  |  Zo sveta
Prognóza budúcnosti Európy sa ešte nedávno zdala byť hmlistá a záhadná. Dnes to tak nie je – po historickom rozkradnutí multikultúrnej pokladničky na Cypre žiadne hádanky v súvislosti s blízkou budúcnosťou EÚ už nezostali.


KÝM SKUTEČNĚ BYLA MARGARET THATCHER?


2013-04-09  (13:59)  |  Zo sveta
Záplava titulků v Británii hlásí, že po mrtvici zemřela Železná Lady a bývalý ministerská předsedkyně Margaret Thatcher. Odpočívej v pokoji. Tato první ženská ministerská předsedkyně rozvinutého světa transformovala sklerotickou britskou ekonomiku, kromě toho však i vytrhala zuby odborům a podnikla „ústup pouze k hranicím role státu“ politikou zbavení se velkých znárodněných průmyslů a rozprodejem radničních bytů jejich obyvatelům.


Terorismus


2013-04-08  (16:56)  |  Zo sveta
Brzy po pádu Sovětského svazu Spojené státy poznaly, že bez nepřítele nelze žít. Ztratily strašáka komunismu kterým udržovaly svoje obyčejné občany ve strachu, že když přijdou komunisté tak nastolí diktaturu proletariátu a seberou jim všechen majetek, že lidé ztratí svobodu, kterou ovšem nikdy neměli protože měli diktaturu kapitálu. Nepřítel je na světě. Válka proti terorismu je nádherná válka, je to nekonečná válka. Terorismus nelze porazit. Denně vyrůstají noví teroristé. To je ideální. Víc si vládci nemohou přát.


Celosvetová vizualizácia za účelom zmeny


2013-04-08  (11:02)  |  Zo sveta
Kdo věří, uvěří…. Přeposílám a dodávám: - někdy se nám zdá, že to nefunguje jen proto, že změna není hned podle našich představ. Nezapomínejme, že úspěch je vždycky skryt v trpělivosti a vytrvalosti a věci se zkraje mohou dít skrytě pod povrchem. Tak jako když v zimě skryty pod zemí miliony mikroorganizmů mění v půdě odpady na životodárnou sílu, kterou zjara převezmou rostliny pro svoji potřebu a tu ještě následně předávají dál...


Likvidace Kypru je dalším krokem k NWO


2013-04-04  (09:14)  |  Zo sveta
Bylo by naivním věřit, že likvidace daňového ráje na Kypru byl „strašlivý omyl“ evropské politiky, učiněný ve vznešeném boji se společnostmi z daňových rájů obecně, nebo s těmi, ve kterých ruští oligarchové perou své peníze. Analýza ukazuje, že je to součástí plánu na vytvoření nového světového řádu, nutnou pro nadcházející kolaps americké dluhové pyramidy. Je do tohoto procesu zapojeno i Rusko?


Bývalá reportérka CNN o falšovaní spravodajstva


2013-04-03  (09:22)  |  Zo sveta
Manipulácia, falošné spravodajstvo, selektovanie informácií – denný chlieb vysielania CNN. Amber Lyon, bývalá reportérka CNN, fotografka, filmárka a trojnásobná držiteľka ocenenia Emmy Award, ešte ako zamestnankyňa vyniesla na svetlo praktiky v CNN, kde dostala príkazom vysielať falošné spravodajstvo, vymazať informácie nepriaznivé pre Obamovú vládu, vhodne selektovať, čo imidžu vlády prospieva ako i špecificky manipulovať správy.


Zaplaceno ve vteřině: Spojené státy končí s pokladnami


2013-04-02  (17:24)  |  Zo sveta
Washington – V amerických obchodech začala tichá revoluce. Tradiční fronty a pípání pokladen totiž střídá moderní bezhotovostní technologie. Ústřední pokladny tak už možná brzo budou minulostí. Platit by měli zákazníci jedině kartou, a to kdekoliv v obchodě. Nový způsob platby začínají používat hlavně velké řetězce včetně inovativních Apple Stores. Tato obchodní strategie reaguje na dlouhodobé průzkumy, podle nichž odejde z obchodů kvůli dlouhému čekání ve frontě až 15 procent zákazníků.


ČO TO JE?


2013-03-30  (13:24)  |  Zo sveta
prosím kuknite si toto videiko poriadne ,a vyjadrite svoj názor naň.


Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní nábožensko-politické říše


2013-03-29  (15:24)  |  Zo sveta
Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní říše. O tom se Stalinovi s Hitlerem ani nesnilo. Vědci již vynalezli takzvaný "chytrý prach", to jest mikropočítače o velikosti zatím zrnka rýže (a budou ještě daleko menší). Ty je možno "rozprášit" kdekoli pomocí chemtrails. Zrnka prachu bezdrátově komunikují a jsou schopny předávat informace o čemkoli odkudkoli: z ulic, z budov. Mohou řídit dopravu, ale taky budou vědět vše o každém z nás.


Pravda o 11. 9.


2013-03-26  (17:28)  |  Zo sveta
Lož do času, pravda na veky! Presne ako v prípade 11. septembra 2001


Divadlo s názvem „Audit zlatých rezerv USA“


2013-03-25  (12:20)  |  Zo sveta
Téma zlatých rezerv USA dnes přetřásají všichni. Existencí nebo neexistencí tohoto žlutého kovu v trezorech a sklepeních amerických depozitářů se dnes zabývají jak v samotných Spojených státech, tak mimo jejich hranice. Již mnoho let americký kongresman Ron Paul usiluje o kompletní audit oficiálních zlatých rezerv USA, které jsou od r. 1934 evidovány v bilanci ministerstva financí, avšak je to extrémně spletitá záležitost.


RUŠTÍ VŮDCI VARUJÍ: „HNED VYBERTE VŠECHNY PENÍZE ZE ZÁPADNÍCH BANK!“


2013-03-25  (09:26)  |  Zo sveta
„Naléhavý oběžník“ ministerstva zahraničí rozeslaný dnes ambasádám po celém světě radí jak ruským občanům, tak společnostem, aby „okamžitě“ zrušili investice svých aktiv v západních bankovních a finančních institucích, jelikož roste strach Kremlu, že jak Evropská unie, tak Spojené státy připravují tu největší krádež soukromého bohatství v moderní historii.


Čínsky drak a ruský medveď skrátili americkému orlovi pazúry


2013-03-21  (10:18)  |  Zo sveta
Jednotky USA v Japonsku v danej chvíli pozostávajú z 35 000 príslušníkov USPACOM, dvoch atómových lietadlových lodí, piatich torpédoborcov a štyroch fregát. V prístavnom meste Jokosuka si americké jednotky vytvorili základňu. Na ostrove Okinava sa nachádza približne 17 000 vojakov morskej pechoty. Japonská flotila pozostáva z 3 nosičov vrtuľníkov, 8 raketových torpédoborcov, 20 fregát a 16 ponoriek.


Rekordní inflace v Argentině nutí lidi kupovat zlato


2013-03-21  (09:10)  |  Zo sveta
Aktuální míra inflace v Argentině dosahuje 26 procent. Množství peněz v ekonomice narostlo minulý rok o 38 %. Argentinská vláda, která tištěním peněz financuje svůj chod, odmítá, že by na vysoké inflaci měla podíl. Dokonce přistoupila k pokutování a věznění ekonomů, kteří nesouhlasili s oficiálními informacemi o nízké inflaci.


Tvary krystalů vody se mění podle toho, jak k ní lidé mluví


2013-03-19  (17:39)  |  Zo sveta
Dr. Masaru Emoto vedl dlouhodobý rozsáhlý výzkum vody. Ve své práci však nepoužívá klasické vědecké postupy, ale jeho cílem je dosáhnout netradičního a nového úhlu pohledu. Doktor Emoto svým vědeckým výzkumem prokázal, že voda je významným nosičem informací, udělal první fotografie krystalu zmrzlé vody a v současné době patří mezi nejznámější specialisty ve svém oboru.


Naštrbený imidž Matky Terezy


2013-03-15  (23:24)  |  Zo sveta
Skupina kanadských vedcov likviduje mýtus altruizmu, ktorý okolo seba vybudovala počas svojho života Matka Tereza. Vedci došli k záveru, že jej zbožný imidž je len obyčajným dobre premysleným konštruktom vybudovaným pomocou masovej mediálnej kampane a v rozpore s faktami.


Konec amerického snu - část 2


2013-03-11  (10:39)  |  Zo sveta
Našel jsem fantastický web, který rozbíjí představy některých lidí u nás o Spojených státech. Jmenuje se Endofamericandream.com (Konec amerického snu) a ukazuje nám Ameriku zbavenou všech příkras. Obávám se, že to zkazí žaludek mnoha lidí u nás, kteří v USA vidí svůj vzor. Autor webu Michael žádá, aby jeho informace byly co nejvíce šířeny a proto budu tento seriál článků postupně uvádět.


Tak Chaveza nakoniec tie ... dostali !!


2013-03-10  (13:38)  |  Zo sveta
Venezuelský viceprezident Nicolás Maduro dnes oznámil, že za rakovinou, ktorá sužuje prezidenta Huga Cháveza, bol "útok" jeho nepriateľov. Údajne ide o ďalšie spomedzi mnohých sprisahaní, ktoré proti nemu viedli počas 14 rokov na čele krajiny, informovala agentúra Reuters.


Lov na deti - zločiny juvenilnej justície !!!


2013-03-10  (13:33)  |  Zo sveta
Ďalšia forma ničenia tradičného poriadku, rodiny a likvidácie bielej rasy. Je to súčasťou agendy, ktorá zahrnuje podporu homosexuálov a inakosti, podporu imigrácie, feminizmu atď... Proste jedno veľké ferizejsko talmudistické prekrúcanie tradičných hodnôt a poriadku, ktoré má pôvod v právnom systéme, presnejšie v jeho devastácii. LEN PRE SILNÉ POVAHY !!!


10 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ZPŮSOBŮ MANIPULACE VEŘEJNOSTÍ PODLE NOAMA CHOMSKEHO


2013-03-08  (08:54)  |  Zo sveta
Noam Chomsky, profesor lingvistiky, nebojácný kritik bohaté elity (sám židovského původu), která vládne Spojeným státům, sestavil seznam deseti nejběžnějších strategií využívaných médii k tomu, jak manipulovat s lidmi v USA. V minulosti naše sdělovací prostředky vytvořily nebo zničily sociální hnutí, ospravedlňovaly války, zmírňovaly finanční krize, a povzbuzovaly nebo ničily některé další ideologické proudy.


Ďaľšie zo sveta...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Nicholson: Núkali mi milióny, ak na Gorilu zabudnem

Novinár TOM NICHOLSON sa spisom Gorila, ktorý hovorí o údajnej korupcii za druhej vlády Mikuláša Dzurindu, zaoberá dva roky. Neverí, že sa prípad vyšetrí, lebo sú doň zapletené vládne strany aj Smer.


Ako sa hlúpne z GPS navigácie

Dokážu korporatívne médiá oklamať dostatočný poč...

Kultúra smrti

Ron Paul sa pýta Bena Bernankeho, kde sa zoberú peniaze ...

Ron Paul a cenzura voči nemu

Archív

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

...ešte vakcínu s ortuťou a je to, dobytok.


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Zavádzanie slovenských médii ohľadne Grécka

Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.3831 s