22. September 2019
    
Nechá sa Európska centrálna banka zlákať na QE (nakupovanie dlhu za novovytlačené eurá – cestu k hyperinflácii) ? - Dolezite.sk

Nechá sa Európska centrálna banka zlákať na QE (nakupovanie dlhu za novovytlačené eurá – cestu k hyperinflácii) ?


  2011-07-20  (15:36)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Nechá sa Európska centrálna banka zlákať na QE (nakupovanie dlhu za novovytlačené eurá –  cestu k hyperinflácii) ?

Najprekvapujúcejšou udalosťou minulého týždňa bola nepochybne panika nad stavom verejných financií Talianska. Až doteraz sa totiž predpokladalo, že krajiny PIIGS budú kolabovať v presnom poradí – najskôr Portugalsko nasledované Španielskom. Z odpovede politikov na vývoj v Taliansku je jasné, že medzi Euro-byrokratmi to vyvolalo totálny zmätok. Uvedomili si, že musia niečo spraviť, ale oni nemajú ani šajn čo, a preto organizujú stretnutia.

 

Je len veľmi ťažké súcitiť s týmito politikmi, ale v skutočnosti tento vývoj nemajú ako zvrátiť. Skutočným problémom je, že takmer všetky západné vlády sú extrémne zadĺžené a ľudia nemajú dosť úspor na to, aby dokázali splatiť všetky dlhy. Dokonca ani v prípade, že by sa zdvojnásobili alebo strojnásobili úrokové miery. Pri bojoch o prostriedky na financovanie dlhov majú niektoré krajiny výhodu nadradenosti, či už z dôvodu nižšej rizikovosti, alebo ako napríklad v prípade USA z dôvodu, že dolár je rezervnou menou. Napríklad, ochota Nemcov a Číňanov sporiť je veľmi dôležitá, pretože poskytuje veriteľom týchto krajín väčšie garancie. Kedysi to bola aj výhoda Japonska. Globálna konkurencia v boji o úspory preto vytlačí krajiny PIIGS z kapitálových trhov.

 

Analytici hodnotiaci dlhopisy, ratingové agentúry a organizácie ako napríklad OECD a IMF predpokladajú, že tieto krajiny nebudú mať v najbližších rokoch problémy s financovaním dlhov. Všetky ich predpovede vychádzajú z mylného predpokladu, že dôjde k hospodárskemu oživeniu. Postupne ako sa vyhliadky na oživenie budú neustále vzďaľovať v čase, zostanú tieto krajiny uväznené v cykle zvyšovania daní a ubúdania bohatstva, čo ich vtiahne do ešte väčšej ekonomickej krízy.  

 

Pre Európsky projekt to môže mať fatálne následky. Určite to postaví ECB pred neriešiteľnú situáciu. Centrálna banka zatiaľ len veľmi málo intervenovala a pomáhala krajinám PIIGS riešiť ich finančné problémy. Sústredila sa najmä na zabezpečenie solventnosti európskeho bankového systému. Preto teraz čelí zásadnej skúške: Bude pokračovať vo svojej relatívne zodpovednej menovej politike aj v prípade, že sa vyhrotia problémy týchto štátov? (relatívne ak ju porovnáme s nehanebnými tlačiarmi Americkej centrálnej banky, Anglickej centrálnej banky a Japonskej centrálnej banky). Politika stabilnej meny bude znamenať bankroty PIIGS krajín s rovnakými následkami vo Francúzsku a Belgicku. Alebo radšej začne nakupovať ďalšie dlhy PIIGS krajín novovytlačenými eurami, tzv. kvantitatívnym uvoľňovaním? Ak áno, eurozóna prežije ďalších pár dní. Aj napriek tomu, že zakladacia listina ECB zakazuje program kvantitatívneho uvoľňovania, politici sa vždy vedia dohodnúť.

 

Politika kvantitatívneho uvoľnovania zvýši v Európe dopyt po drahých kovoch. A keďže zlato tento týždeň už atakovalo historické maximá, možno sú to prvé signály. V prípade, že ECB začne s programom kvantitatívneho uvoľnovania (QE), môžeme očakávať, že Anglická centrálna banka začne s druhým kolom QE a pre Americkú centrálnu banku to bude ospravedlnenie pre tretie pokračovanie QE.

 

Len tlačenie peňazí môže splatiť obrovské rozpočtové deficity mnohých rozvinutých krajín. Alternatívou k tlačeniu peňazí sú oveľa vyššie dlhopisové výnosy pre takmer všetky vlády, okrem tých vlád s najlepším úverovým ratingom. Takéto výnosy by si vlády nemohli dovoliť platiť.

 

Nečudo, že zlatu sa tak darí. A postupne si to začína uvedomovať už aj komunita investorov.

 

Autor: Alasdair Macleod

Zdroj: http://www.goldmoney.com/gold-research/ecb-to-say-yes-to-qe.html?gmrefcode=zlatepeniaze7

 

 


Preklad: Martin Jurčo
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Alf   |   ip:213.151.2   |   2011-07-21  (08:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ten kto napisal tento clanok je z cesty, mal by si prvom rade uvedomit co su peniaze a ako vznikaju, taku hlupost ako uvolnovanie-tlacenie novych penazi a zaplatenie fiktivnych dlhov je nerealne.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-07-21  (09:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tomuto svetu vládnu idioti.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-07-21  (09:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Blahobyt súčasnej Európy stojí na výpredaji nezadĺženého bývalého soc. bloku a na veľmi nízkom financovaní budúcnosti. Bývalý všeľudový majetok je rozkradnutý a ďalšie zadlžovanie už nie je možné /keďže na viac ako 30 rokov sa jednotlivci zadĺžiť nemôžu - banka im nedá/. Tak sa tlačia peniaze. To, samozrejme, vydrží len krátky čas. Potom... Predpokladám kolaps Únie, vytvorenie napr. znovu Československa, teda rozpad na národné celky a anarchiu. USA použijú násilie v oveľa väčšej miere, ako dnes.


biblista   |   ip:188.167.1   |   2011-07-21  (10:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Khazarský plán dlhovej pasce je pred dovŕšením. Chyťte si čiapy, lebo už letíme šupom. Všetko ide podľa plánu a ako cez kopirák veľkej hospodárskej krízy v 20 storočí, len táto epizóda má iných bábkohercov, a iné názvy finančných nástrojov, z ktorých bábkoherci nerozumejú ani jednému s výnimkou zisku z nepoctivosti. Politbiro ÚV KSSZ už zasadalo a v piatok predloží samitu RVHP /EDU Európskej dlhovej únii/ poslednú partitúru khazarov s názvom Rekviem za EDU, ktorej noty im nadiktovala khazarská bankokracia. Rekviem bude jednohlasne zaspievané pred médiami a spevácky zbor bábkohercov si urobí s falošnými úsmevmi spoločnú fotografiu.


Mors   |   ip:78.98.218   |   2011-07-21  (20:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No vidíš biblista, že vieš aj normálne veci písať. ;)


tvojamama   |   ip:77.93.216   |   2011-07-22  (08:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Alf - nauč sa vnímať!
Autor predsa nič také netvrdí.
On tvrdí, že spomínané riešenie môže iba oddialiť krach - čiže predlžiť súčasný stav.bertold   |   ip:178.40.19   |   2011-07-22  (13:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Alf | ip:213.151.2 | 2011-07-21 (08:06)
Vieš mi prosím vysvetliť bližšie(resp.dať nejaký link) z čoho vychádza Tvoje tvrdenie? Ja len pre istotu...(FIAT peniaze atď)


bertold   |   ip:178.40.19   |   2011-07-22  (14:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  biblista | ip:188.167.1 | 2011-07-21 (10:53)
pekne napísané..."bohovsky" veľké plusilluminatedBimbo   |   ip:95.103.11   |   2011-07-24  (20:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Peniaze slúžia ako prostriedok na vašu kontrolu.

A toto je realita vašich lacných nákupov http://youtu.be/iFtjlMgGy2Y
illuminatedBimbo   |   ip:95.103.11   |   2011-07-24  (20:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale ako môže taký malý počet Židov dokázať zotročiť toľko ľudí, a získať tak úplnú kontrolu nad vládami, bez toho aby si to väčšina z vás všimla a ani nieste si toho vedomí?

Sú schopní zvíťaziť vo svete skrz ich okultné poznanie,pretože sú takto mazaný a šikovný.Inými slovami, Žid s jeho "svetským" myslením je múdrejší ako kresťan!


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-07-24  (21:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  illuminated bimbo..
pocuvaj.. ty bud vies o co tu kraca.. alebo to nevies a si schyzofrenik..
niekedy napises presne co bude..a vzapäti akoby si tu prisiel prvy krat..

OBJASNENIE- sionisti nie su zidia!!!

chazari.. su narod ktory prijal judaizmus,,,
a toto su elity...chazari..

a ked budeme hadzat vsetkych do jedneho vreca..a volat ich jednym menom.. tak sa nam stane ,ze si jedneho dna mozme zamenit aj-

infracerveny luc z cervenym lucom zomeriavaca odstrelovacky..
alebo- demonstraciu z menstruaciou..
ci nebodaj palestinu s plastelinou..

tak mily bimbo..rozlisujme..Antabus   |   ip:64.121.12   |   2011-07-24  (21:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  500 milionov otrokov dlhu. Europska Unia je neofeudalnou kleptokraciou

500 Million Debt-Serfs: The European Union Is a Neo-Feudal Kleptocracy

The banks of Europe are the new Feudal Manors and Masters. All Europeans now serve them as debt-serfs in one way or another.

If we knock down all the flimsy screens of artifice and obscuring complexity, what we see in Europe is a continent of debt-serfs, indentured to the banks under the whip of the European Union and its secular religion, the euro.
http://www.zerohedge.com/article/guest-post-500-million-debt-serfs-european-union-neo-feudal-kleptocracy
illuminatedBimbo   |   ip:95.103.11   |   2011-07-24  (22:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://dolezite.sk/Co_sa_stalo_134.html

Nikto za posledných 50-60 rokov sa v demokratickom systéme nedostal bez súhlasu "tichého súhlasu" židov k politickej moci.Majú absolútnu kontrolu nad médiami. Američania nemali skutočné prezidentské voľby od roku 1932. Roosevelt bol ich človek a každý další prezident od neho tiež.

V dobe Krista hľadli Židia pozemské kráľovstvo, ale kristus im ponúkol len duchovné kráľovstvo. A toto židia nemohli akceptovať, takže ho odmietli a Ježiša a nechali ukrižovať.Dnes sa samotní Židia z úsmevom na tvári čudujú,s akou ľahkosťou sa im kresťania dostali do rúk.


O   |   ip:204.45.13   |   2011-07-24  (22:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Už to nedokážu utajiť!

Američania sú bližšie k bankrotu

Šéf republikánov John Boehner pred včerajším rokovaním navrhol dočasné zvýšenie dlhového stropu.

WASHINGTON. Ešte v piatok sa zdalo, že rokovania o zvýšení dlhového stropu sú na správnej ceste. Nádeje nakoniec zmaril šéf Snemovne republikán John Boehner. Ten včera navrhol krajné riešenie, ktorým chce krátkodobo zvýšiť dlhový strop.

Ak sa americkému prezidentovi Barackovi Obamovi s Boehnerom nepodarí do 2. augusta nájsť kompromis, krajina nebude môcť splácať svoje záväzky, hrozí teda bankrot.

Ratingové agentúry už pohrozili, že USA znížia najlepší rating AAA. Znamenalo by to predraženie úverov, ohrozenie oživenia ekonomiky a spolu s eurozónou globálny chaos na finančných trhoch.
Krajné riešenie

Po neúspešnom rokovaní v piatok zjavne frustrovaný Obama obvinil Boehnera, že s ním odmieta komunikovať a nedvíha mu telefón. „Myslím si, že republikáni si budú musieť položiť otázku, či vôbec na niečo dokážu povedať áno,“ povedal prezident.
Veritelia USA- Dlh Spojených štátov v hodnote 14,3 bilióna dolárov tvorí – dlh americkej vlády 4,6 bilióna, zvyšok 9,7 bilióna Spojené štáty dlhuje investorom,

- najväčšími veriteľmi Spojených štátov sú: Čína – 1,16 bilióna, Japonsko – 0,91 bilióna, Británia – 0,35 bilióna,

- od roku 1962 sa strop zvyšoval 74­krát.

Boehner sa chce zamerať na rokovania so Senátom, ktorý ovládajú demokrati. Pred včerajším rokovaním prišiel s „núdzovým riešením“ na krátkodobé zvýšenie dlhového stropu, ktoré by dalo rozhádaným stranám čas. Jeho riešenie má byť viazané na škrty vo výdavkoch v rovnakej výške, ako sľuboval Obama.

Neskôr by nasledovali ďalšie úspory. Pre republikánov sú podmienkou na zvýšenie stropu rozpočtové škrty vo výške tri bilióny dolárov počas desiatich rokov.

Obamovi demokrati rozsiahle úspory podmieňujú zvyšovaním daní, čo republikáni kategoricky odmietajú. Tie by do rozpočtu priniesli ročne o 800 miliárd dolárov viac. Obama republikánom vyhovel aj v tom, že zvyšovanie daní „vymení“ za úspory vo výške 1,6 bilióna v zdravotnej a sociálnej oblasti. Pre Obamu jedinečnú ponuku Boehner v piatok nepochopiteľne odmietol.
Blížiaci sa „dolargedon“

Politológ David A. Andelman pre SME tvrdí, že členovia Kongresu sa pohrávajú s výbušninou, ktorá môže explodovať a spôsobiť pre ekonomiku „smrteľné škody“.

Spojené štáty začali mať problémy s dlhom paradoxne po nástupe republikánskeho prezidenta Georgea W. Busha. Ten rozpútal vojnu v Afganistane a Iraku. Oba konflikty stoja krajinu viac než dva bilióny dolárov ročne. V októbri, keď sa končí rozpočtový rok, sa odhaduje, že dlhová sekera narastie až na 1,6 bilióna dolárov.

Zvyšovanie stropu bolo pritom až doteraz formalitou. Od roku 1962 sa napríklad zvyšoval 74­krát, za posledných desať rokov desaťkrát.


Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5990224/americania-su-blizsie-k-bankrotu.html#ixzz1T5j3uVmJwwwgoldmoneysk . dadydyxe26   |   ip:85.237.22   |   2011-11-23  (00:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  www.goldmoney.sk .... fyzické zlato kupujete s navýšením len o maximálne 2,74 % a predávate za aktuálnu cenu bez poplatku, otvorenie účtu zdarma, poistenie a úschova zlata za poplatok porovnateľný bežnému vedenie účtu na Slovensku cca 4,- € mesačnediskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Pravda o vzniku vesmíru !

Video.


POĽSKO SMÚTI ..... tragédia alebo následok činu????

Goebbelsová časovaná nálož Katyně. Proč se ztratily...

Tajné kódy peňazí na Euro bankovkách? Odborník ...

Bilderberg nalezen

Európska Únia: Cosa Nostra

Archív

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!


Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Hlinové vystúpenie v parlamente

Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.2537 s