23. August 2019
    
Nemocnica na kraji mesta… - Dolezite.sk

Nemocnica na kraji mesta…


  2013-02-08  (09:41)  |  Úvahy a komentáre
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Nemocnica na kraji mesta…

Dnes ráno som náhodou narazil na článok, ktorý mi v tých najpestrejších farbách namaľoval obraz budúcnosti nášho zdravotníctva… Obrázok bol síce skutočne pestrofarebný, namaľovaný v štýle absolútneho realizmu, ale vôbec ma nenadchol. Skôr by som povedal, že vo mne vyvolal hrôzu. Uvedomil som si totiž, že k dosiahnutiu takého obrazu, vďaka našej vládnej politike, vlastne cieľavedomo smerujeme. Áno, cieľavedomo nasledujeme príklad autorov toho obrazu. Dávame si od nich radiť, ako na to? Oficiálne sa stotožňujeme sa s ich ideológiou. Tvrdo presadzujeme zavádzanie všetkých pravidiel zvráteného a nikdy v prospech obyčajných ľudí nefungujúceho systému... Pokúšame sa o samovraždu, alebo sa len nechávame niekomu vyvražďovať?

 

Tu je ten článok... Zdroj: http://www.topky.sk/cl/11/1339705/Nemocnica-smrti--Pacienti-zomierali-vo-vykaloch--bez-liekov-a-potravy-

 

STAFFORD - Niekoľko stoviek pacientov zomrelo v minulých rokoch v nemocnici v anglickom Stafforde za hrozných podmienok, zrejme hladom a smädom. Vyplýva to z najnovšej správy britskej zdravotnej služby (NHS), podľa ktorej nastala potreba radikálne zmeniť podmienky v britskom zdravotníctve.


Podľa agentúry Reuters ide o jeden z najhorších škandálov od vzniku NHS v roku 1948. Stredajšia správa NHS upozorňuje, že odhadom okolo 400 až 1200 pacientov zomrelo zbytočne v staffordskej nemocnici v období od januára 2005 do marca 2009.

 

"Pacienti boli tak zúfalo smädní, že pili vodu zo špinavých váz," citoval z dokumentu v prejave k parlamentu britský premiér David Cameron. Situáciu v nemocnici označil za "ohavný zoznam klinických a manažérskych zlyhaní" a v mene vlády a krajiny sa ospravedlnil všetkým rodinám postihnutých osôb. "Toto je príbeh otrasného a zbytočného utrpenia stoviek ľudí," komentoval škandál advokát Robert Francis, autor 3000 stranovej správy.

 

"Boli poškodení systémom, ktorý ignoroval varovné príznaky a postavil firemnú sebeckosť a kontrolu nákladov nad záujmy pacientov a ich bezpečnosť," dodal vo vyhlásení v televízii v deň, kedy bola správa zverejnená.

 

Trýznivé podrobnosti o tom, čo sa stalo v Stafforde, podľa Reuters národ šokovali. "Starší a postihnutejší pacienti boli neumytí, nedostávali najesť ani napiť. Boli zbavení dôstojnosti a rešpektu. Niektorí pacienti si museli uľavovať vo svojich posteliach, keď im nikto z personálu nemocnice nepomohol, aby sa dostali na záchod," povedal Francis.

 

Podľa neho niektorí pacienti boli ponechaní v bielizni znečistenej výkalmi a niektorí, ktorí nemohli bez pomoci jesť a piť, proste potraviny a vodu nedostali. Lieky boli predpisované, ale nepodávali sa. "Mnohí ťažko uveria tomu, že toto všetko sa mohlo stať v nemocnici NHS," vyhlásil Francis. Podľa neho sa v nemocnici držalo všetko v utajení. Vládol tam systém, ktorý účinne umlčiaval všetkých, ktorí na nezrovnalosti upozorňovali, a ignoroval všetky sťažnosti. Vedenie nemocnice sa zameriavalo na úzke byrokratické ciele a na udržiavanie vyrovnaného rozpočtu tak, aby mohlo získať prestížny status dôveryhodnej inštitúcie NHS. Úplne tak ignorovalo kvalitu zdravotnej starostlivosti.

 

Francis upozornil, že NHS prešla v posledných desiatkach rokov niekoľkými hlbokými reorganizáciami a že cesta k zlepšeniu situácie tadiaľ ani nevedie. Podľa neho sú potrebné "kultúrne" a nie organizačné zmeny. V jeho 290 odporúčaniach nápravy napríklad stojí, že pacienti musia byť vždy na prvom mieste. Zdravotníci by mali podstúpiť prevýchovu, aby k pacientom boli láskaví a úprimne ich informovali o ich stave. Porušenie týchto povinností by podľa Francisa malo byť trestné.

 

Zakázané by tiež malo byť podsúvanie dokumentov, ktoré pacienti musia podpísať a vyžadujú od nich mlčanlivosť ohľadom pobytu v nemocnici, ktorá sa tak bráni neskorším sťažnostiam. Premiér Cameron k tomu podotkol, že správa je zistením systémového zlyhania v NHS. Podľa neho to tiež znamená, že "nemožno s istotou povedať, že zlyhanie starostlivosti je obmedzené len na jednu nemocnicu." Sľúbil, že vytvorí novú funkciu hlavného inšpektora nemocníc a že na jeseň presadí nový režim kontroly zdravotníckych zariadení.

 

 

Moja poznámka

 

Skratka NHS reprezentuje „National Health Service”, čo by v slovenčine znelo „Služba Národného Zdravia”. Je to štátny, bezplatný zdravotnícky systém... Dal som si tú námahu a našiel som aj originálny článok v Britskej tlači. Uvedený preklad z Topiek síce nie je celkom presný (skôr dosť nepresný), ale vystihuje podstatu...

 

Napríklad Topky píšu: Zdravotníci by mali podstúpiť prevýchovu, aby k pacientom boli láskaví a úprimne ich informovali o ich stave. Porušenie týchto povinností by podľa Francisa malo byť trestné.”

 

Správny preklad originálneho anglického textu: „Jeho 290 návrhov zahŕňalo právnu povinnosť otvorenosti lekárov, sestier a ostaných zdravotníckych pracovníkov v informovaní pacientov o akýchkoľvek pochybeniach a porušenie tejto povinnosti by malo byť posudzované, ako trestný čin.”

 

Topky musia zamestnávať vynikajúceho prekladateľa... Ešte trošku vľavo a možno by bol trafil aspoň tú stodolu, na ktorej bol pribitý terč...?

 

Môj komentár

 

Z článku sme sa dozvedeli, že podľa odhadov, v spomínanej nemocnici zomrelo počas štyroch rokov, každý týždeň od 2 do 6 ľudí. To by ich už mohlo aj kvalifikovať na udelenie statusu malého koncentarčného tábora a ani Hitler by určite nebol býval s ich výkonnosťou nespokojný...

 

Citujem z článku: "Boli poškodení systémom, ktorý ignoroval varovné príznaky a postavil firemnú sebeckosť a kontrolu nákladov nad záujmy pacientov a ich bezpečnosť."

 

Nie je idea zisku za každú cenu náhodou fundamentálnou ideou kapitalizmu?

 

Ďaľej citujem: "Vládol tam systém, ktorý účinne umlčiaval všetkých, ktorí na nezrovnalosti upozorňovali, a ignoroval všetky sťažnosti pozostalých.”

 

Nie je toto náhodou ukážkou typického chovania sa každej korporácie?

 

Ďaľej citujem: Premiér Cameron k tomu podotkol, že správa je zistením systémového zlyhania v NHS.”

 

Naozaj zlyhal ten systém, alebo sa len choval podľa toho, ako bol nastavený?

 

A na záver citujem: ”...pacienti musia byť vždy na prvom mieste.”

 

Áno, tiež zastávam názor, že pacient by v zdravotníctve mal byť na prvom mieste. Už dávno som mal ten pocit, že to nemá byť sestrička Eva z II. Internej kliniky, kvôli svojmu bujnému poprsiu, ani Marika z učtárne, kvôli svojim dlhým štíhlym nohám.

 

Čo sa týka zdravotníctva, tak to je predovšetkým služba obyvateľom. Taká istá služba, ako polícia a armáda. Ešte som nepočul, že by nieko očakával finančnú sebestačnosť, alebo dokonca nejaký profit od armády, alebo polície? Rozdiel medzi tými službami a zdravotníctvom je len v tom, že polícia a armáda nás má chránit a zdravotníctvo liečiť...

 

Ako je potom vôbec možné sa na zdravotníctvo dívať, ako na spôsob podnikania? Zdravotníctvo, to nie je autoservis, opravovňa televízorov, práčovňa, alebo súkromne podnikajúci inštalatér... Tieto servisy si vieme poprípade aj odpustiť...

 

Je vôbec možné v zdravotníctve podnikať a pritom poskytovať kvalitné služby? Je vôbec možné, aby o spôsobe diagnostiky, terapie a jej rozsahu rozhodovali úradníci poisťovní a nie lekári, pri súčasnom dodržaní najvyššej možnej kvality poskytovaných služieb? Je normálne limitovať počet výkonov pre jednotlivé nemocnice a ich oddelenia a tváriť sa, že sa staráme o zdravie národa? Je normálne ľuďom brať právo na kvalitnú a mnohokrát aj akúkoľvek zdravotnícku starostlivosť v ich blízkom okolí? ABSOLÚTNE NIE!!!

 

Nie važení, zdavotníctvo nemá byť business na napĺňanie vrecák farmaceutického priemyslu a poisťovní. Nie, zdravotníctvo nemá byť vôbec žiadny business, lebo zdravotníctvo je služba. Je to služba ľudom, ktorá má byť maximálne kvalitná a bezplatná! Netvrdím, že zdravotníctvo nemá nakladať so svojimi prostriedkami hospodárne a že nemá plánovať svoj rozpočet, hovorím len, že prvoradý musí byť vždy človek a ak náklady na požadované služby presiahnu plánovaný rozpočet, tak tam tie peniaze treba dodatočne naliať v takom rozsahu, aby najvyššia možná kvalita poskytovaných služieb bola vždy zabezpečená... Nie len pre vyvolených, ale pre všetkých rovnako, bez ohľadu na vek, alebo spolčenské, či ekonomické postavenie občana...

 

Ak totiž dovolíme zo zdravotníctva robiť business, tak sa nemáme čo čudovať, že to môže dopadnúť, ako v článku ktorý som uviedol vyššie...

 

Môj záver

 

Nie, v prípade z článku nezlyhal systém, on len fungoval presne tak, ako bol nastavený. Ako je možné ušetriť v zdravotníctve? Neposkytovaním potrebných služieb. Takže, prestaneme liečiť ľudí? Nie, neprestaneme, len si budeme medzi nimi vyberať? To znamená? To znamená, že budeme hlavne liečiť mladých s menej vážnymi ochoreniami. A ostatní? A načo sú nám ľudia s trvalými a vážnymi ochoreniami a dôchodcovia, tí sú len zbytočnou záťažou pre štátny rozpočet... Teda, týmto odmietneme zdravotnícku starostlivost? Nie, to zatiaľ žial nemôžeme, ale pracujeme na tom... Čo teda s nimi? No..., môžeme trošku urýchliť ich cestu na konečnú tým, že sa o nich budeme starať trošku menej, teda len symbolicky a ak sa bude dať, tak ešte menej... Ahááá..., už rozumiem... My vlastne takto len pomáhame znižovať zbytočné výdavky štátu na starobné dôchodky, invalidné dôchodky, rôzne dávky, zdravotníctvo a tým cieľavedome ozdravujeme ekonomiku štátu a robíme dobrú službu občanom...? Áno, niektorým...


Orangutan
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.14   |   2013-02-08  (11:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Orangutan keď sa začneš baviť z nejakým dobre známym doktórom z nemocnice. Ten Ti porozpráva ako sa nemocnice tunelujú managmentom a ako on musí všetko trikrát pýtať aby dostal čo potrebuje k svojej práci. Pacient je na poslednom mieste.


LogON . mowogesu02   |   ip:84.47.0.2   |   2013-02-08  (11:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ešte vidieť do "kolobehu" liekov lekáreň-nemocnica-lekáreň by pre niekoho bolo na mrtvicu.


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.72   |   2013-02-08  (12:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

To ci, ako a do akej miery rozklada nemocnicu aj jej management, je tiez len dosledkom toho abnormalne nastaveneho systemu... Podstatne je, ze ten chudak pacient je nastavenim systemu nuteny byt na poslednom mieste, aj ak by tu nemocnicu riadili svatci... A mal by pritom byt na tom prvom mieste...


Vrtk . vapoqysa27   |   ip:84.47.48.   |   2013-02-08  (13:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Kam sa podel clovek? To vsetko je o ludskosti a nie o systeme.


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-02-08  (14:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vrtk

Ano aj... Chcel by som verit, ze ja by som takyto bordel nebol schopny tolerovat. Momentalne som o tom dokonca presvedceny. Zivot ma ale naucil jednu vec. Je tazke pochopit niekoho chovanie sa v situacii, v ktorej som ja nikdy nebol a ktorej presne okolnosti nepoznam...

Nech uz by som sa akokolvek snazil byt objektivny, stale by to nakoniec bol len moj subjektivny pohlad... Nechcem tym personal tam pracujuci ospravedlnovat, ale urcite by som nekladol hlavny doraz na nich... Oni sa stazovali a stazovali a sustavne boli umlcovani...

Mozno im bolo branene staranie sa o tych ludi pod hrozbou straty prace, mozno to mnohi z nich nevydrzali a odisli sami, mozno ti, ktori nariadenie vedenia porusovali a snazili sa o tych pacientov starat boli prepustani...? Ktovie, ako to naozaj bolo? Z istotou je mozne len povedat, ze vedenie je v tom namocene az po usi...

A vedenia spolocnosti, vseobecne maju tie prirodzene ludske vlastnosti akosi otupene, alebo aj celkom nepritomne...


emily1636 . gegejeru2   |   ip:195.91.26   |   2013-02-08  (14:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som človek, to je najvyšší zákon a všetky ostatné mu majú byť podridené, žiaľ, dovolili sme aby tento zákon už temer nikto nebral do úvahy, nielen zdravotníctvo, ale všetky oblasti by mali rešpektovať zákon že najdôležitejší je človek, každý človek a nie že umri, lebo taký je zákon, sme hlúpi, alebo zbabelí hájiť si svoje základné najvyššie a prvé právo JA SOM ČLOVEK a všetci sa tak musia správať, potom sa z nemocníc nestanú márnice a je to na každom jednom z nás


Vrtk . vapoqysa27   |   ip:84.47.54.   |   2013-02-08  (15:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Bral by som faktor strachu,ako jeden z činiteľov,ktorý mohol mať vplyv na chovanie sa ľudí,keby sa to udialo niekde našimi médiami zatracovanom putinovskom Rusku.Stalo sa to však v krajine s"vyspelou demokraciou",ktorá sa rada dáva za príklad na dodržiavanie ľudských práv,keď sa aj tam ľudia boja tak je skutočne najvyšší čas na zmenu toho molocha,ktorý si hovorí "DEMOKRACIA"!


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-02-08  (15:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vrtk

Vies, hovori sa hovori... Pravda je vsak taka, ze USA, kde by podla toho, co sa hovori, mala byt najvyspelejsia demokracia na svete, je hadam najpolicajnesim statom sveta a UK je alebo na druhom mieste, alebo uz mozno aj USA predbehli...

UK ma rozhodne najviac priemyselnych kamier sledujucich obcanov... Onedlho ich budu mat viac, ako obcanov... Aj to o niecom svedci...

Myslim si, ze faktor strachu tam urcite bol... Inac by sa to muselo cele pravalit uz davno... Nechce sa mi verit, ze cely personal, tam pracujuci, by bol byval zlozeny z nejakych psychopatov, bez stipky ludskeho citu a empatie... Ved tam sa stazovali aj pozostali a aj tak to islo dalej... A to je minimalne 2 mrtvi, kazdy jeden tyzden... Skutocne si neviem predstavit, co sa tam v skutocnosti dialo...?


DrHujer . doducyve62   |   ip:87.197.15   |   2013-02-08  (17:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Skúsenosť s VB a IRL zdravotníctvom mám veľmi nepríjemnú. Článok ma neprekvapil.


Sakirujesekera . wewusyre87   |   ip:92.52.36.   |   2013-02-08  (19:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vysvetlenie je jednoduché : z dôvodu šetrenia mzdových nákladov pri poskytovaní zdravotn. starostlivosti vedenie rozhodlo, že každá sestrička, či lekár budú mať maxirajóny, teda taký počet pacientov, hoci aj nevládnych, ktorých nemajú šancu obriadiť, ani liečiť...

teda ani keby veľmi chceli, nestíhali by...inak, aj v BA v špičkovej nemocnici, z vlastnej skúsenosti viem, ako sa "staral" personál napr. o hospitalizované deti, dojčatá...hrôza, to mi verte !
Nebudem podrobnejšie popisovať, pozvracali by ste sa, všetci...
pravdaže česť výnimkám...


ANONYM . sipyrige36   |   ip:95.103.6.   |   2013-02-08  (20:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chorý starý ludia sa boja nemocnic,lebo ich rakve nesú naspať.


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.11   |   2013-02-09  (01:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sakirujesekera

Presne tak, v zdravotnictve nie je mozne setrit na personale, technickom vybaveni, alebo comkolvek, co je potrebne k efektivnemu fungovaniu zdravotnickych zariadeni...

Takze, ak chceme mat dobru zdravotnicku starostlivost, tak nutne musime mat dostatok lekarov, sestier a ineho zdravotnickeho personalu, musime mat pracoviska patricne vybavene a zasobene zdravotnickym materialom a standard poskytovanych sluzieb je tiez nutne efektivne kontrolovat...

Inymi slovami, ak bude system nastaveny spravne a jeho chod bude efektivne kontrolovany, tak k podobnym pripadom, ako bol ten uvedeny v clanku, dochadzat nebude...


Raviel . lowivata71   |   ip:178.40.18   |   2013-02-09  (09:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toto je iba jeden z príkladov prečo systém aj keď s vymakanými perifériami nemôže fungovať keď jeho jadro je skazené. Centrálna myšlienka kapitalizmu je "bezbrehý zisk" ,čo je však koncept neznámy v prírodných zákonoch tak v prírode. Neexistuje zviera alebo rastlina ,ktorá by hromadila len z titulu hromadenia.
Pretože zisk na jednej strane znamená stratu na druhej a hranica kedy sa ona strata na druhej strane mení na strádanie(nedostatok) je tak mlhavá ,že je prakticky nemožné ju odhadnúť. Preto rastlina ani zviera nebudú neobmedzene hrabať pre seba ,keďže toho všetkého ani nevyužijú ale zároveň svojim hrabaním môžu priamo mariť snahu ostatných členov svojho druhu prežiť.


LogON . mowogesu02   |   ip:78.98.207   |   2013-02-12  (00:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Orangutan
Dúfam, že to nemá podvedome podsúvať myšlienku súkromného zdravotníctva resp. "menej štátu", lebo to by bol hrozný omyl!


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-02-13  (03:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Ak si lekár pozrie výsledky z preventívnej prehliadky a pri zvýšených markeroch sa tvári akože nič, pričom jasne naznačujú priebeh rakovinotvorného procesu a náhodou iný lekár v rodine si pozrie výsledky a alarmuje nebezpečný zdravotný stav pacienta tak o čom to je?

Už teraz by sa dalo hovoriť o možno množstve prípadov zdravotnej starostlivosti.


ORANGUTAN

Pri písaní posledného odstavca svojho článku si písal žiaľ už v niektorých prípadoch Slovenskú realitu. Však ty dôchodca robil si celý život na dôchodku si ešte nie ani celý rok tak prečo si všímať tvoj zdravotný stav a kvitnúcu rakovinku?

Ostalo mi z toho zle ale ja som tam videla realitu z môjho blízkeho okolia. A to nedávnu. Fuj, hnus a hamba za ľudí, ktorí poctivo pracovali celý život a takto sa namiesto úcty s ich celoživotným prínosom do spoločnosti nakladá. Čo už potom bude s nami za pár rôčkov, keď prídeme na rad.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.18   |   2013-02-13  (03:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pro systém jsou lidi jenom otroci . nemá vůči nim sebemenší vděčnost.
Co jste čekali?!? Že má Systém srdce?


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-02-13  (09:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Nie. Očakávala by som to najzákladnejšie. Úctu a rešpekt k ľudskému životu. A keď už ani to nie tak pud sebazáchovy zo strany elít, že nerešpektovať to najzákladnejšie a to právo na dôstojný život človeka v starobe, keď celý život lial do systému už pri zdaňovaní mzdy skoro polovicu toho čo vyprodukoval a svojou prácou zarobil okrem ostatných daní, z ktorých oni pestujú svoje pupky.

Bez tých otrokov to jednoducho nebude. Tu by sa mali pozastaviť a prehodnotiť hranice kam to chcú zájsť.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.17   |   2013-02-13  (12:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nic takového je nestraší, to nebuďte naivní.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + štyri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Čo ak Mars...


2013-05-06  (17:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes stačí pár atómových bômb a na Zemi život zanikne. Keby k niečomu takému došlo, mohli by ľudia v civilizácii pokračovať na Marse. Vlastne by boli nútený. Čosi ako nový začiatok.

Československo Európe nevoňalo


2013-04-25  (10:34)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Monštrum zvané ego (alebo ego - falošné centrum).


2013-04-21  (11:51)  |  Úvahy a komentáre
Takže máš dve centrá. S jedným sa narodíš, je dané samotnou existenciou. To je tvoje vlastné ja(self). To druhé centrum, ktoré vytvára spoločnosť, je ego. Je to falošná vec – a je to obrovský trik. Prostredníctvom tvojho ega ťa spoločnosť ovláda. Musíš sa určitým spôsobom správať, lebo iba vtedy ťa spoločnosť ocení. Musíš určitým spôsobom chodiť; určitým spôsobom sa smiať; musíš sa riadiť určitými spôsobmi, morálkou, kódexom. Iba vtedy ťa spoločnosť ocení, a ak sa to nestane, tvoje ego bude otrasené. A keď je ego otrasené, nevieš, kde si, nevieš, kým si.


Spomienka na slobodu


2013-04-04  (03:47)  |  Úvahy a komentáre
Keď pozeráte telku každý deň, ani vám to nepríde… Keď počúvate rádio denne, ani vám to nepríde… Pozriete si, čo vás zaujíma. Nejaký dokumentárny film napríklad. Chvíľu správy. Keď sa objaví politik, vypnete to. Predvčerom išiel pekný dokumentárny film o anglických záhradách. A tá superstar tiež nebola taká zlá, keby len niektoré tie detská tá porota tak nezhadzovala. Až nepríjemné to bolo mne miestami. Niekto sa na tom možno smeje. Vlastne je všetko asi v poriadku.


Žena a úcta


2013-04-02  (04:26)  |  Úvahy a komentáre
Veľká noc. Akosi sa nám tie zvyky zvrhli. Dievčatá sa cítia ukrivdené. Môžno až duchovne znásilnené, keď sú studenou vodou oblievané, švihané korbáčmi… Muži, často podnapití, im dávajú silne pocítiť, kto je pánom. Je toto ale naozaj tá podstata nášho zvyku?


Bitcoin, demokracia, náboženstvo, Slovanstvo.


2013-03-29  (11:46)  |  Úvahy a komentáre
Iba poznaním tisícročných dejín dokážeme pochopiť súčasné spoločenské dianie, dokážeme sa efektívne a múdro správať, dokážeme nestratiť hodnoty, ktoré sme v živote pracne vytvorili, dokážeme neublížiť tým, čo si to zaslúžia, dokážeme vychovať deti múdre, prosperujúce a odolné proti sociálnym parazitom.


Nevýslovné utrpenie odišlo, no môže zase prísť


2013-03-28  (07:36)  |  Úvahy a komentáre
Druhá svetová vojna je pomerne dobre zdokumentovaná. Sfilmované hrôzy rôzneho druhu vynikajúco varujú do budúcnosti. Ľudia, nebuďte hlúpi... Ten čas ukázal, ako veľmi ste boli vinní, ako veľmi ste šli nesprávne.


Chcite žiť obyčajne


2013-03-27  (09:08)  |  Úvahy a komentáre
Ale žiť. Súčasný svet je v zajatí virtuálnosti, priam sci-fi. Nič obyčajné sa neprijíma, to je nuda. Ako v Japonsku, chce to robotov na všetko, aj namiesto psa a potom aj cintoríny pre psov – robotov.


Čo to bol za režim?


2013-03-19  (08:55)  |  Úvahy a komentáre
V poslednom čase v komentároch pribúda nostalgických spomienok na bývalý režim. Ľudská pamäť je naozaj nedokonalá. A je to tak správne. Aspoň nás nepríjemné spomienky toľko netýrajú.


Belgický poslanec sa nebojí nazvať zločin zločinom


2013-03-12  (09:56)  |  Úvahy a komentáre
Všechno je to strategie. V Iráku si naši američtí spojenci přivlastnili zásoby ropy. V Afghánistánu se opium a narkotika ukázaly jako velmi užitečné a pomohly jim k pohádkovým ziskům. V Libyi, Tunisku, Egyptě, a dnes v Sýrii, hlavním úkolem bylo a dosud zůstává svržení umírněné moci a její nahrazení mocí islamistů, kteří se brzy stanou obtížnými a které my beze studu budeme likvidovat pod záminkou boje s terorismem a záštitou Izraele.


Kofein je hořký, jedovatý a rostliny ho tvoří aby se ochránily


2013-03-09  (07:48)  |  Úvahy a komentáre
Pro včelu to moc slavně nedopadlo. Kofein totiž není návykový jen pro lidi. Pro rostlinu to ale byl tah přímo geniální. Stačilo doladit jeho obsah v nektaru aby včelám nepřipadal moc hořký a pak už se jen těšily z pravidelných návštěv závisláků. Přesně podle strategie drogových dealerů. Místo idylického vztahu květinky s včelkou Májou tu máme spíš brutální snahu vytvořit si co největší armádu závislic. Zdá se, že vše jede v sobecké režii ku prospěchu vlastních hrátek lásky a opylení.


Veľký brat sa už pridlho pozerá, viete to, lebo Orwell to vedel už dávno!


2013-03-05  (17:24)  |  Úvahy a komentáre
V budoucnosti nebudou však ani manželky ani přátelé. Děti budou matkám odebírány při narození, jako se odebírají vajíčka slepicím.


Pracoval jsem v jatkách, dnes maso nejím


2013-02-22  (17:53)  |  Úvahy a komentáre
Přinášíme osobní výpověď bývalého pracovníka jatek v Uherském Hradišti. Jednalo se o provoz, kde se manipulovalo s již mrtvými zvířaty.


Máte zakázané


2013-02-21  (08:11)  |  Úvahy a komentáre
Nie som obhajcom bývalého, neslobodného režimu. Avšak po roku 1989 sa mnohé zmenilo. K lepšiemu, ale aj k horšiemu. Už vyše 23 rokov máte zakázané:


Ako prežiť nový svetový poriadok. Odkaz sebe samému


2013-02-20  (10:12)  |  Úvahy a komentáre
A čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom. MOR HO!


Ako poraziť otrokársky systém.


2013-02-17  (12:07)  |  Úvahy a komentáre
Súčasná kríza je krízou morálky ľudstva. Spoločnosť sa zmení, ak sa zmenia jednotlivci v nej a nie keď sa zmení politika a vláda. Ak poznáme systém fungovania chazaro-židovského finančného systému, tak vieme ho aj riešiť. Otázka je či chceme zmenu a slobodného občana, alebo uprednostníme konzum a finančné otroctvo.


Naše deti nemajú detstvo


2013-02-08  (09:13)  |  Úvahy a komentáre
Kvôli škole. Naše deti sú zničené. Veru, nechcel by som byť dnes školopovinný. Jednoznačne sa v tomto národe vznáša myšlienka, že naše školstvo je slabé, deti sú nekvalitne vzdelávané a tým pádom nás nemôže čakať pekná budúcnosť. Naše deti totiž vraj nechápu, nerozumejú predpísanému učivu v osnovách pre matematiku, fyziku, chémiu. Hrozný stav, ak uvážime, že ich rodičia tomu väčšinou nerozumejú už vôbec.


Československo Európe nevoňalo


2013-02-06  (10:02)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Vilo Rozboril: Zajtra zarobím na vašom kriplovi


2013-02-04  (17:45)  |  Úvahy a komentáre
Pravda je taká, že Vilovou úlohou je každého účinkujúceho priviesť k slzám a robí to kvôli vám, vy tie slzy totiž očakávate. Nie vždy sa to darí, ale Vilo je taký anjel, že neváha deptať napríklad deti, ktoré to už aj bez toho nemajú ľahké. Takto v predminulej časti sa nezabudol chalana, ktorý mal v izbe presne nula stupňov, spýtať Je ti zima?


V ťažkých časoch...


2013-01-25  (03:57)  |  Úvahy a komentáre
V ťažkých časoch ekonomicko-spoločensko-morálného úpadku sa masovo prebúdza nespokojnosť zo spoločenským poriadkom, prebúdza sa záujem o veci verejné a o to o čo by sa ľudia v dobrých časoch nezaujímali: pozerajú do histórie a analyzovaním a porovnávaním histórie s ich dobou sa snažia nájsť príčiny úpadku. Výsledok je pararelne ten istý: príčinou úpadku je lakomosť a nenásytnosť elít, ktoré nemorálne v rozpore zo spoločenským poriadkom, o zákonnosti pomlčím keďže sú to tie isté elity kto vytvára zákony, vysávajú ekonomiku a demoralizujú spoločnosť do času až sa spoločnosť dostane do slepej uličky. Na dnešnej situácii môžme pozorovať, že čim reálnejšia je demokracia, Švajčiarsko, Škandinávia a Benelux kde je prerozdeľovanie spoločnosťou vytvorených hodnôt najrovnomernejšie, tak tým je spoločnosť zdemoralizovaná menej a v podstate len znášajú následky úpadku iných. Ekonomická depresia v rokoch 1873-1896, ktorá de facto vyústila do vytvorenia Federal Reserve a oboch svetových vojen, vyprodukovala mysliteľov a o jednom z nich J.M. Keynes povedal: „Verím, že sa v budúcnosti viac poučíme z odkazu Silvia Gesella ako Karola Marxa.“


Ako je to v SKUTOČNOSTI s vysokou školou?


2013-01-24  (22:26)  |  Úvahy a komentáre
Áno mám 20 rokov, som prvák VŠ, ktorý tu momentálne nebude pliesť „kritické“ a často krát „skľúčené“ stavy, ako mu chýba mamičkina strava, a iné srdcervúce pocity čo mu ležia na srdiečku (o tom možno nabudúce :). Skôr mám iný problém.


Žijeme v najlepších časoch


2013-01-22  (09:00)  |  Úvahy a komentáre
Hlavne my, Slováci. Ani si to neuvedomujeme a ešte sme aj akosi večne nespokojní. Prosím vás, prečo sa napr. priam zatajuje, že Slovensko má za ostatných 8 rokov úplne najvyšší hospodársky rast z celej EÚ? Zo všetkých 27 štátov naše hospodárstvo poskočilo najviac.


Ako sa dostať zo zovretia systému obnovením sebestačnosti


2013-01-21  (23:23)  |  Úvahy a komentáre
Veci potrebné pre prežitie: Bezpečnosť, Dom, Voda, Potraviny, Odev a obuv, Energia, Doprava, Zdravotná starostlivosť, Peniaze..... toto všetko sme si nechali zobrať, stali sme sa závislí na systéme a ten systém toho patrične využil.


Opľuli Mikloša, Kuric bol obscénny a Mihály opäť hysterický


2013-01-19  (23:33)  |  Úvahy a komentáre
Vstupné na ples bolo 500 eur, čo mnohí hostia plesu s úsmevom ohodnotili ako pár stovák. Keď zoberieme do úvahy to, že milión Slovákov žije na hranici chudoby a že zvyšok nezarobí ani 350 eur, nedá sa ples považovať za nič iné, ako výsmech. Preto sme sa akcie s názvom „Slovensko nepotrebuje celebrity“ zúčastnili aj my, členovia SP, pretože rovnako i my považujeme takéto jednanie „elít“ za výsmech slovenskému národu a vždy sme ochotní sa postaviť za trpiacich ľudí.


Chov hospodárskych zvierat


2013-01-14  (14:54)  |  Úvahy a komentáre
Ošípané sa chovajú v betónových kotercoch, v budovách bez okien, kravy sa udržujú v stálom kolobehu gravidity, aby sa vyprodukovalo čo najviac mlieka, teľatá sú hneď po narodení odobraté a reťazou pripevnené v klietkach iba trochu väčších ako sú samotné zvieratá a po niekoľkých mesiacoch umelej stravy sú premenené na jemnú teľacinu.


Pomätený svet Monči F.B.


2013-01-10  (21:55)  |  Úvahy a komentáre
Na výstrelky „bláznivej Monči“ sme si akosi chtiac-nechtiac v poslednej dobe zvykli. Ten posledný, ktorý som však mal možnosť zhliadnuť, vo mne vyvolal zmiešané pocity, nakoľko som nevedel, či sa mám tomu smiať, či plakať.


A je vôbec možná zmena systému ?


2013-01-05  (04:35)  |  Úvahy a komentáre
Rád by som Vám predstavil svoju krátku esej ktorá má slúžiť výlučne na zamyslenie. Napísal som ju svojim internet priateľom, systémovým bojovníkom.


Telefonicke sutaze - Fair play alebo podvod?


2012-12-23  (14:12)  |  Úvahy a komentáre
Priznam sa ze za cely svoj zivot som volal na telefonicku sutaz iba dvakrat a urcite tusite ze som sa nedovolal priamo do sutaze. Otazky alebo ulohy tychto sutazi vyzeraju na prvy pohlad velmi jednoducho avsak kazda uloha ma nejaky chytak.


Ako som sa naučil byť sám


2012-11-10  (09:47)  |  Úvahy a komentáre
Ponížili lásku na sex a priateľstvo na fejsbukový lajk. Hľadaj šťastie v instantnom svete, kúp si niečo, zaži pocit šťastia. Zažeň pocit hladu, smradu, samoty, hľadaj pocit pohodlia, mäkka a istoty,… pocity, pocity, nadradené nad city. Dnes som si vybral byť tu pri jazere bez ničoho a sám. Je ticho, hladina je veľké zrkadlo a len niekedy sa vzduchom zachveje dlhé hrmenie vzdialenej búrky. Nikto tu nie je a nikto nepríde. V Laponsku už pár dní nemám spojenie so svetom. Robím zlobu… mal by som behať po meste, kupovať drinky dievčatám s rúžom na perách, zabávať okolie historkami a tešiť sa z priazne okolia. Ja už nechcem, nechajte mi moje ticho, ja som tu rád sám…


AKO TO BUDE 21.12.2012


2012-10-24  (18:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes, keď píšem tento text sú necelé dva mesiace do legendárneho dňa, ktorý predpovedá Majský kalendár. Ak mám veriť presnosti prepočtov a porovnaní súčasného merania času s tými dávnominulými a ak by aj sedeli do bodky, máme tu teda 21.12.2012 čosi ako vrcholový bod tohto veľmi dávneho príbehu. Čo sa má vtedy udiať? Superkatastrofa, ktorá zmietne celý starý svet, ukončí túto story a časť vyvolených katapultuje do Novej Zeme vo vesmíre? Ak sa tak stane – kto budú tí, ktorí budú vzatí tam Hore?


Je pozeranie porna správne ?


2012-10-23  (13:45)  |  Úvahy a komentáre
Do pošty my dnes prišiel článok s názvom 5 dôvodov, prečo POZERAŤ PORNO. Tak by som chcel začať úvahu o tom či je takéto pozeranie vôbec správne ?


Rozhovor s Jarkem, pašerakem a vyrobcem pseudoalkoholu


2012-09-20  (08:43)  |  Úvahy a komentáre
"Ladik, kura, nevim. Kdosik to dojebal. Dvacet roku si člověk dava pozor, a pak mu to jakysik mamlas rozbije. Kdosik dodal do systemu materyjal, kery byl pomišany s metylem. To zme nemohli tušit. Zrobili zme všecky procedury, kere robime normalně. Perfektně zme to vyčistili a předali dal. Partyja z teho zrobila ty svoje tuzemaky, vodky, švestkove slivovice a jine sajrajty pro blbce. Nikdo ale netušil, že v tym je metyl. Metyl nevyčistiš."


Ďaľšie z úvah a komentárov...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Otvorený list podpredsedovi vlády Slovenskej republiky Dušanovi Čaplovičovi.

S hrôzou som si prečítal v tlači Váš úmysel postaviť nové byty pre našu menšinu -Rómov z východu republiky.Iba pre nich!Všetko za neuveritelnú sumu 200 milionov EUR /cca 6 miliard Sk/.


CAPITALISM: A LOVE STORY

Agenda Smrť pre zisk

BUDE LI TŘETÍ SVÉTOVÁ VÁLKA ?

KNIEŽATSTVÁ NA STREDNOM DUNAJI: OD SAMA PO PRIBINU

ČIPY OHLÁSILI UŽ AJ NA SLOVENSKU!

Archív

Stručne k Ládinovej smrti

Bin Ládin sa stal číslom jeden v TOP hľadaných ľudí na svete za posledných 10 rokov. To vieme všetci. Pozrime sa, ale teraz na fakt primitívny vývoj udalostí posledných dní. USA teda hľadajú Ládina 10 rokov, potom ho akože nájdu. Čo sa, ale stane? Krvavo ho popravia. Tak neviem, ale dúfam že nie len mne pripadá táto celá akcia smiešna, nelogická a teda ak bola predsa skutočne zrealizovaná, vyzerala ako by ju zataktizoval prvák základnej školy...


Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

V česku vzniklo nové politické hnutí, které spojí v...

„Čakáme na Obamu, Rada Európy a WHO v tomto prípade ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Sme na dobrej ceste, pán prezident Gašparovič


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.2247 s