17. September 2019
    
Nešťastie s názvom ezoterika! - Dolezite.sk

Nešťastie s názvom ezoterika!


  2011-01-06  (15:55)  |  Náboženstvo a mystika
  45% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Nešťastie s názvom ezoterika!

 

   Táto priama cesta tu vždy bola a doposiaľ aj je a poskytuje nám vo svojej jednoduchosti a prostote tú najdôležitejšiu  oporu pre celé naše bytie. Žiaľ, ľudia vo svojej domýšľavosti a pýche chceli byť múdrejší. Pravá cesta k Svetlu sa im zdala príliš prostá a jednoduchá. Dychtivosť ich rozumovej túžby po poznaní spolu so spomínanou pýchou ich hnali k snahám nájsť vlastnú cestu nahor, spoliehajúc sa pritom iba na vlastné sily a vlastný rozum.

 

   Tým sme sa však vzdialili od skutočnej, prostej a jednoduchej cesty k Svetlu. Mnohí samozvaní duchovní vodcovia utkali neprehľadnú sieť rôznych duchovných náuk, v ktorej nakoniec uviazli oni sami, ako i tisíce ich prívržencov. Jestvujú stovky, ba tisíce rôznych duchovných majstrov, ktorí usilovne a pyšne spriadajú svoje siete, aby do nich nachytali na ľudskú márnomyseľnosť, pohodlnosť a dychtivosť po senzáciách čo najviac obetí.

 

   Áno, žiaľ práve na domýšľavosti, pohodlnosti a dychtivosti po duchovných senzáciách a stále nových a nových informáciách je postavené takmer všetko, čo sa označuje súhrnným pojmom „ezoterika“. Ezoterika, ponúkajúca nesmierne široký výber rôznych duchovných prúdov a smerov. Túto takzvanú „ezoteriku“ možno pokojne nazvať bulvárom duchovna, plným prázdnych senzácií, ktorých jediným účelom je krátenie voľného času sprostredkovávaním rôznych informácií, ktoré však nedávajú hľadajúcim nijakú oporu v ich skutočnom duchovnom napredovaní. Dávajú im kamene namiesto chleba!

 

   Prečo? Keď sa totiž nejakému človeku podarí vymaniť z materialistického ponímania života a ním spôsobeného vonkajšieho i vnútorného zmätku, upadne zrazu, na prahu brány k duchovnu, do úplne rovnakého zmätku, ktorý sa nazýva „ezoterikou“.

 

   Ak potom duchovne hľadajúci neprejaví skutočnú, pravú a hlbokú túžbu po Pravde, ak sa v ňom prebudí domýšľavosť, ak skĺzne k pohodlnosti a dá sa hnať vlastným rozumom, dychtivým po stále nových a nezvyčajných duchovných informáciách, potom uviazne na tejto bludnej ceste tak dokonale, že sa nakoniec niekedy stane až protivníkom a osočovateľom Pravdy. Pravdy, ktorá neprichádza s lichotením ľudskej márnivosti, neprichádza so senzáciami a novinkami na spríjemnenie voľnej chvíle! Skutočná Pravda prichádza iba so samými požiadavkami, s ktorých najdôležitejšiu je požiadavka vlastného, vážneho, dôsledného a samostatného myslenia.

 

   Je však samozrejme omnoho pohodlnejšie čítať lacný bulvár, pri ktorom netreba vôbec myslieť, ako napríklad serióznejšie noviny a v nich hlbšie analýzy, pri ktorých  treba trochu rozmýšľať. Z tohto dôvodu preto patria prázdne bulvárne časopisy k tým najčítanejším na našom trhu. Takí sú už ľudia vo svojej lenivosti, plytkosti  a pohodlnosti.

 

   Ale presne rovnaký princíp platí aj v oblasti duchovna! Aj tu sa ľudia správajú navlas rovnako. Je pre nich pohodlnejšie a zaujímavejšie donekonečna surfovať v plytkých, nenáročných informáciách rôznych ezoterických stránok, smerov a diskusných fór, ako s vážnym úmyslom pátrať po Pravde.

 

   Povinnosťou a poslaním človeka na zemi je však kráčať čo najpriamejšou cestou k Svetlu a hľadať jedinú Pravdu! Človek, a zvlášť v dnešnej dobe, nesmie strácať drahocenný čas na falošných cestách, na ktorých mu navyše hrozí riziko trvalého uviaznutia, bez možnosti niekedy ešte vôbec nájsť pravý smer.

 

   „Aj beznohý, vlečúci sa správnym smerom, dôjde do cieľa skôr, ako jazdec, uháňajúci po bludných cestách“ – hovorí jedno arabské príslovie, ktoré je nanajvýš aktuálne aj v tomto prípade. Aj mnohí z duchovne hľadajúcich sa  nechávajú unášať dychtivosťou svojho rozumu po stále nových senzáciách, ako divokým koňom po bludných cestách, bez výhľadu na dosiahnutie skutočného cieľa.

 

   Pravda však jestvuje a možno ju na zemi nájsť! Stojí ale na vysokej skale a jedinou cestou k nej je poctivá, úprimná a silná túžba po jej nájdení. Kto však tieto vnútorné vlastnosti v sebe neprechováva a ani sa ich nesnaží nadobudnúť, ten nikdy Pravdu nenájde a nepochopí.

 

   A čím je človek bez Pravdy? Úplne ničím! Je tým najväčším úbožiakom, ktorý premárnil svoj život prázdnou honbou za bezcennosťami.

 

M.Š. priaznivec stránky : http://ao-institut.cz/


Milan Šupa
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
joplins   |   ip:94.191.13   |   2011-01-09  (13:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  presne tak.. vid ateizmus a " vedecke" stale nove a stale sa opravujuce "fakty"

donekonecna...


ZoliMiklos   |   ip:85.216.16   |   2011-01-09  (14:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nesuhlasim s tym ze by "povinnosťou a poslaním človeka na zemi je však kráčať čo najpriamejšou cestou k Svetlu". pokial by sme sa mali co najpriamejsie dostat ku Svetlu, nemuseli by sme sa ani narodit - boli by sme zostali vo Svetle...
Svetlu je to jedno, ako dlho clovek zostane na ceste. Tento Vesmir je o slobodnom prejave. a prave ten zma:tok v tomto svete nam dava moznost definovat kvality existencie a slobodne prejavit kvality, ktore znamenaju hodnotu pre nas.
Pre Svetlo neexistuje dobro, ci zlo. su to dve strany jednej mince. zlo nam ukazuje hodnotu dobra. a kazdy clovek ma pravo okusit zlo na vlastnej kozi tolkokrat, kolkokrat potrebuje ku svojmu duchovnemu vyvoju.
je pravda, ze tento svet je v podstate obrovsky chaos, ale ten chaos ma obrovsky tvorivy potencial.
neodsudzuj nic, co je tu na Zemi, lebo vsetko ma svoj zmysel. aj "tie plytke, nenarocne" informacie znamenaju pre niekoho cennu skusenost... pre teba mozu napr. znamenat taku skusenost, ze ti stavaju zrkadno ukazujuc tvoje povysenecke ego, ktore ti hovori, ze tym, ze "patras po Pravde", znamenas viac...
musis si uvedomit, ze nie kazdy ma teraz na zemi ulohy patrat po pravde... su tu bytosti, ktore maju teraz ovela jednoduchsie lekcie pred sebou - napr. naucit sa prijat a a davat lasku.
Je smutne vidiet, ked ktorakolvek ideologia, ci duchovny smer, ci samotny predstavitelia duchovnych nauk sa povysuju nad ostatnych. Ale v podstate je to tiez sucastou hry...
vonkajsi svet je zrkadlom nasho vnutorneho a ukazuje nam nase kvality... super clanok... vyplavil vo mne vela negativnych reakcii aby som si uvedomil, ze este stale mam nas sebe co precistovat :-D


JeanLaroux   |   ip:94.112.12   |   2011-01-09  (19:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Celý článek mi přijde velmi zmatečný. Autor mluví o hledání PRAVDY a o laciných zdrojích senzací, kam řadí i esoteriku. Nějak mi zde od Milana Šupy chybí návod jak tedy hledat tu správnou PRAVDU. JAK se rozezná ten co bloudí od toho, který jde tím správným směrem ? Článek mi přijde jako projev vnitřního zmatku autora a v mnoha aspektech si autorovy myšlenky navzájem protiřečí. No třeba jednou tu svou PRAVDU skutečně najde .. Přeji mu to


JeanLaroux   |   ip:94.112.12   |   2011-01-09  (20:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  KDE se nachází pravda ? Někde se asi nachází ale jsme schopni ji poznat omezeným lidským vědomím ? Podle mne je to nemožné. Je možné přijmout víru ale je nemožné omezeným lidským vědomím uchopit cosi jako PRAVDU.

"Áno, žiaľ práve na domýšľavosti, pohodlnosti a dychtivosti po duchovných senzáciách a stále nových a nových informáciách je postavené takmer všetko, čo sa označuje súhrnným pojmom „ezoterika“. Ezoterika, ponúkajúca nesmierne široký výber rôznych duchovných prúdov a smerov. Túto takzvanú „ezoteriku“ možno pokojne nazvať bulvárom duchovna, plným prázdnych senzácií, ktorých jediným účelom je krátenie voľného času sprostredkovávaním rôznych informácií, ktoré však nedávajú hľadajúcim nijakú oporu v ich skutočnom duchovnom napredovaní. Dávajú im kamene namiesto chleba!"

Které informace jsou jen duchovní senzací a bulvárem a které jsou ty "hodnotné" ? Vy to víte ? Pak Vám závidím. Já to nevím. Jistěže si podobně jako Vy dělám názor na různé informace a některé mi přijdou přitažené za vlasy ale i přesto se snažím tyto informace vnímat bez předchozího soudu. Je to o způsobu přijímání informací. Jsou 2 základní způsoby.

1. Máte-li již nějaké pevné přesvědčení či víru (světonázor) a nechcete-li jej nějak zásadně měnit pak různé "PRO VÁS" nevěrohodné či bulvární informace buď vůbec nepřijímáte nebo si NEJDŘÍVE utvoříte názor a pak informace procházíte abyste si tento názor potvrdili. Hledáte v určitém zdroji informaci jen to co považujete za BLUDY a pochopitelně je tam najdete. KDO HLEDÁ NAJDE. Informace, které jsou v daném zdroji zajímavé přehlédnete. JE TO BLUD tak v TOM musí být BLUDEM NAPROSTO VŠE.
2. Pokud jste otevření pak se SNAŽÍTE (ne, že by to bylo vždy jednoduché) studovat všechny zdroje nezaujatě. I to co Vám na první pohled přijde jako naprostá blbost. Klidně si popovídáte se svědky Jehovovými nebo zvěstovateli příletu Ašatarovy flotily. Čerpáte informace aniž byste dělali ukvapené závěry. Po načerpání informací nepřijímáte víru a zůstáváte dále OTEVŘENÍ jako na počátku. Prostě jen KATALOGIZUJETE informace.

Nevím jak kdo ale já preferuji druhou variantu. Při studiu Egyptské teologie bible, koránu, tóry, budhismu, hinduismu, různých reinkarnačních tezí z moderní doby, různých esoterických nauk atp. časem zjišťuji, že existuje jakýsi průnik. Některé informace z jednoho zdroje se doplňují s informacemi ze zdroje jiného. Může jít o různé úhly pohledu. Některé protichůdné teorie vlastně při určitém úhlu pohledu nemusí být vůbec protichůdné a mohou se naopak doplňovat a vytvářet kvalitativně nový úhel pohledu. Jde o analytické myšlení, které může vést k novým teoriích a může jít tedy o způsob hledání PRAVDY. Je pochopitelné, že lidem z první skupiny přijdou ti ze skupiny druhé jako bloudící. PŘESNĚ tak to platí i naopak ;) HLEDEJME každý po svém a respektujme ty z druhých skupin. Útočením na ně marníme jen čas, který bychom mohli využít efektivněji.

Co JSME MY ? CO je skryto pod naším EGEM ? Jsme v podstatě kombinací dvou aspektů. Prvním aspektem je jakési primární naprogramování. Jsou to informace dané nám výchovou (rodina, škola, známí, autority atp.). Jde o informace převzaté. Jsou to informace přenášené z daleké minulosti po současnost (tradice, kultura, zvyky). Bez nich bychom nebyli ničím. Druhým aspektem je následný produkt našeho vědomí. Výsledek myšlení. Pomocí sběru, analýzy a zpracování informací přijímáme dílčí závěry a vytváříme "své" myšlenkové konstrukce - hypotézy. Ty podrobujeme ověřování a tvoříme z nich teorie. Po určité době můžeme i přijmout víru v naši dosaženou pravdu. NAŠE EGO je tedy jakýmsi průnikem uvedených aspektů v určitém poměru. Ten POMĚR charakterizuje naší podobu. Tak jak se jevíme druhým a sami sobě.


Krovak   |   ip:193.93.73   |   2011-01-09  (20:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aha, takze "ezoterika" je zla, ale abdrushin je dobry, tak to mam chapat?Krovak   |   ip:193.93.73   |   2011-01-09  (20:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a aby som nezabudol, ak sa autor ohana poznanim pravdy - nie je to vlastne vnutorne a teda ezoterne poznanie?


illuminatedBimbo   |   ip:95.103.79   |   2011-01-09  (21:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nieje to zmetocne...viem o com autor pise ... tieto vsetky ezotericke mysteria ktore existuju su z pohladu ako ""najdenej alternativnej cesty pre cloveka neznaleho a hladajuceho Pravdu velmi nebezpecne""!

Ale je povinnostou kazdeho hladajuceho pravdu tieto ezotericke mysteria pochopit,poucit sa,a napredovat dalej za svetlom.

A neraz niektore ["takto to ti neznali aj pomenovali-tkz...ezotericke mysteria"] mozu aj pomoct a su dane zakonom postupu len tomu cloveku ktory je vo svetle zraly-vyvoleny tento zazrak udrzat-vyzarovat,a ma moc ,takto posobit v stvoreni...Pre ostatnych neznalych a nevedomych tieto veci ostavaju len ako mysticke tajomne znalosti kde sa ma hladat pravda .....ale pre nich tam nic nie je!
Obrazne..
Nesiahajte na veci ktore sa vam pacia a vidite ich a myslite si ze ich chcete....Vase oci vas klamu,Ved casto sami ani neviete co chcete,a ak sa vam nieco paci tak to urcite mozete raz aj nenavidiet!interpunknznamienko   |   ip:213.151.2   |   2011-01-10  (08:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JeanLaroux - výstižne si to napísal, ja preferujem tiež presne opísanú druhú variantu... všetko je relatívne, preto je analýza dôležitá...


Nahosed   |   ip:95.103.18   |   2011-01-10  (20:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Abd-ru-shin, občanským jménem Oskar Ernst Bernhardt (18. dubna 1875, Biskupice, Sasko – 6. prosince 1941, Kipsdorf, Krušné hory) byl německý obchodník, spisovatel a filosof. Jeho nejznámějším dílem je Ve světle pravdy: Poselství grálu (orig.: Im Lichte der Wahrheit - Gralsbotschaft).

Záhy po ukončení obchodního vzdělání se začal věnovat spisovatelské činnosti. Ta jej vedla mnohokrát do zahraničí. V roce 1915 byl v důsledku válečných událostí internován v Anglii. Po válce začal po návratu do Německa vystupovat pod jménem Abd-ru-shin. Toto jméno údajně po překladu z arabštiny znamená "Syn světla", arabisté však prý tento výraz přeložit nedokážou. Pod tímto jménem Bernhardt působil v Drážďanech, později v blízkosti Mnichova, kde začal v roce 1924 psát první přednášky Poselství Grálu. Na jejich základě
se začalo rozvíjet nové náboženství. Od roku 1928 žil na Vomperbergu v Tyrolsku, kde byla založena osada Grálu a Bernhardt zde spolu se svou rodinou a spolupracovníky začal rozvíjet řadu duchovních i podnikatelských aktivit. Nově vzniklé Hnutí Grálu bylo podezíráno ze sektářství a Bernhardtova rodina z chtivosti majetku a moci. V roce 1936 byl Bernhardt vězněn kvůli devizovému přečinu a na povrch vyplynula i jeho dvě odsouzení z let 1901 a 1902. Bernhardt se ocitl pod tlakem, který vyvrcholil jeho zatčením, zabavením majetku a záborem Vomperbergu v roce 1938. Šest měsíců strávil tento obchodník ve vazbě, po propuštění byl vypovězen z Rakouska a žil pod dohledem policie několik měsíců ve Slezsku. Zemřel 6. prosince 1941 v Kipsdorfu v Krušných horách.


Nahosed   |   ip:95.103.18   |   2011-01-10  (20:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ... Večná sláva synovi svetla :-D Amen aj tomu kto ho tu takto skryto propaguje... Šašo!


Nahosed   |   ip:95.103.18   |   2011-01-10  (20:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.sme.sk/c/3897875/cesky-liecitel-zotrocil-skupinu-dochodkyn.html - Česi odhalili ďalšieho sektárskeho despotu. Po prípade týrania detí v moravskej Kuřimy sa do rúk polície dostal aj dôchodca, ktorý si podrobil päť dôchodkýň. O prípade dlhoročného týrania včera informovala česká polícia.

Podľa polície presvedčil myšlienkami Hnutia grálu. Obe pobočky českého Hnutia grálu v Prahe i Brne mali včera zapnutý iba odkazovač, telefóny nedvíhala ani redakcia ich časopisu Svět grálu. Časopis má aj slovenskú mutáciu, redakcia sídli v Košiciach.

Nech žije ICH VEČNÁ PRAVDA! ... Taký istý šašovia ako iný. Načo tento KEC?!


filip   |   ip:178.40.23   |   2011-01-10  (22:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.auria.sk/blog/zi-svoj-zivot


Jn7   |   ip:88.212.36   |   2011-01-11  (02:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JeanLaroux- "Při studiu Egyptské teologie bible, koránu, tóry, budhismu, hinduismu, různých reinkarnačních tezí z moderní doby, různých esoterických nauk atp. časem zjišťuji, že existuje jakýsi průnik. Některé informace z jednoho zdroje se doplňují s informacemi ze zdroje jiného."

žiaden "průnik" ale únik informacii ktoré poskytol Boh pre život tu na zemi a dnes sa prekrúcajú prikrašlujú a čo najviac sa snažia urobiť človeka "bohom" bez boha .....JeanLaroux   |   ip:85.160.8.   |   2011-01-11  (10:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jn7: No shodneme se na tom, že na počátku nejspíše existovaly nějaké ty informace, které pak lidé překroutili jednoduše proto, že nejsou schopni vnímat "jsoucno" z celkové perspektivy ale pouze ze svého úhlu pohledu. To co máme my k dispozici jsou jen slova člověka a žádné slovo boží nejspíše neexistuje. Nebo si opravdu dovedete představit, že by bůh mluvil lidským jazykem ? Myslíte, že by bůh používal nepřesné pojmy a definice aby mluvil z lidmi ? Jediné co mohl bůh nebo nějaká entita, kterou lze nazvat jakýmkoliv slovem poskytnout člověku je mimosmyslový prožitek jen velmi těžko uchopitelný lidským vědomím. Pak přichází tzv. prorok a dává svým vrstevníkům pouze svůj vjem mimosmyslového prožitku navíc převedený do ještě primitivnějšího jazyka méně vzdělaných, kteří mají být schopni poselství pochopit a přijmout. Dále pak přichází různé církevní spolky, které za účelem udržení moci do sdělení vkládají další své "účelové výmysly" aby mohli své ovečky lépe manipulovat. I přes všechen ten šílený (nicméně pochopitelný) informační chaos lze dle fragmentů jednotlivých ZKRESLENIN vystopovat (pomocí průniků a podobností) ten původnější zdroj. Nazvat jej pak můžeme jakkoliv. Třeba slovem Bůh. Jméno není vůbec podstatné.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2011-01-11  (15:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Načo ten kec, nahosed!

Aj tak sa zavádza, nič nové, len dookola stále to isté...kto nechce nech nechá tak, nech si ide svojou cestou, veď nikto nikoho nepresviedča, tobôž Abdrushin!


Martin   |   ip:195.168.7   |   2011-01-11  (18:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Doteraz sa mi nepodarilo nájsť žiadny rozdiel medzi náboženstvom, napríklad aj kresťanstvom, a ezoterikou. A to mám vysokú školu a dosť nadpriemerné IQ.
Principiálne nevidím žiadny rozdiel medzi kývaním dymiacou kadidelncou a kývaním "siderického kyvadielka". Podstatou je asi to, že ľudia, ktorí týmto záležitostiam veria, si takto dvíhajú svoju hodnotu vo svojich vlastných očiach, prípadne v očiach svojich dôverčivých uctievačov. Obyčajná sociobiológia a dvíhanie svojho spoločenského statusu pomocou nefungujúcich obradov.


Milan   |   ip:87.244.25   |   2011-01-11  (18:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak by sme pravdy prirovnali k rovnej ploche, tak každý tvrdo presvedčený o svojej pravde, vidí tú svoju plochu rovnú, tú najrovnejšiu, najčistejšiu, najdokonalejšiu. Múdry človek však vidí všetky tieto plochy, ako plošky na vybrúsenom briliante. Len všetky dohromady tvoria nádherný klenot.
JeanLaroux, ty ho vidíš.


Ip   |   ip:188.112.9   |   2011-01-11  (18:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JeanLaroux:
Ak má biblia pravdu, tak potom slovo, alebo informácia sa stalo telom. Ak je Ježiš skutočne tým za ktorého sa prehlasoval, teda Boh, potom to čo hovoril má nejakú výpovednú hodnotu o pravde. Ježiš dokonca povedal: Ja som pravda. Ak je Ježiš skutočne pravda, tak potom je tu aj množstvo zvodov a lží.


JeanLaroux   |   ip:94.112.12   |   2011-01-11  (21:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip. To nepochybně. Ak ..


jurozkysuc   |   ip:92.251.25   |   2011-01-12  (03:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  podobne ako MARTIN, tiez mam vysoku skolu a IQ take, ze aj do mensy by ma brali, ale toto vobec nie je rozhodujuce a nepostacuje to, na to aby som pochopil podstatu sveta/vesmiru a nasiel pravdu atd.. najst pravdu len citanim roznych dokumentov ako biblia, koran a studiom nabozenstiev a spiritualnych uceni asi nie je mozne. totalne pochopit tuto realitu a vesmir a jeho podstatu ako clovek pouzivajuci logiku, analyzu a podobne pomocky je nemozne. ked nemas 100% informacie o vsetkych prvkoch systemu, nepochopis ako system pracuje v kazdej situacii. alebo inak, ako metafora moze posluzit v matematike sustava rovnic s neznamymi. ked si predstavis sustavu miliardy rovnic s miliardou neznamych. za cely zivot ani nenajdes tu miliardu neznamych, lebo nemas tolko casu. a ako trefne pise JEANLAROUX ze rozne ucenia sa postupom casu zamerne a aj nezamerne stali skreslene, uz tu mas nezname ktore do tejto rovnice vobec nepatria. to znamena ze musis oddelit zrno od pliev na co tiez nemas cas. tiez si ich nepospajas do rovnic, lebo na to tiez nemas cas. podla mna, realitu a podstatu bytia pochopis (do urcitej miery, je to individualne) cez 'intuiciu', 'srdce', alebo neviem ako to nazvat. logika, dedukcia, analyza a podobne nastroje na pochopenie struktury znamej ludom pomoze len v ciastkovych veciach. myslim ze keby niekto zacal sitrit nejake ozaj silne myslienky a vedel by ovplivnit/prebudit masy, asi by dlho nepozil. vladcovia tohto sveta chcu nevediacich otrokov a otrokov co si myslia ze vedia o co tu ide a rozpravaju sa o iluminatoch. keby som ja mohol odporucit ze kde zacat tak: 1. ECKHART TOLLE ma vo svojom diele vela dobrych a praktickych rad pre zivot. ale neviem, nieco mi tam nesedi (ze by ta intuicia zauradovala?). akej povahy je to vedomie na ktore sa mam po vypnuti myslienok upriamit? naozaj budem v kontakte s absolutnou pravdou potom? alebo len s nejakou bytostou ktora je v inej dimenzii a jej povaha je ktovie aka? neviem, mozno som ten audiobook 'new earth' poriadne nevypocul, ale nech si kazdy precita/vypocuje a urobi nazor sam. 2. dobre prakticke rady pre zivot su od SERGE KAHILI KING. vydal 'mastering your hidden self' a 'huna'. ci to je dostupne aj v slovencine neviem. 3. 'JONATHAN ADAMPANTS' daj do youtube alebo stiahni torrent. niekolko hodin monologu tohoto neznameho chlapa, skutocne dobre. toto si vypocujte a na dolezite.sk uz mozno nebudete tolko casu travit. keby to tu niekto dal, tak fajn ale je to v anglictine.


Ip   |   ip:188.112.8   |   2011-01-12  (08:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JeanLaroux
Ak nie, tak potom by boli klamstvá v Biblii a ťažko potom v nej hľadať nejaký prienik s ostatnými filozofickými a náboženskými systámami.
S Tvojích príspevkov badať, že máš obavy s dogmatizmu. Ale samotný dogmatizmus ako systematická teológia nie je zlý. Nie je zlé ak si človek kladie otázky na ktoré poctivo hľadá odpovede v Biblii. Zlé je len ak ľudia nekryticky príjmajú určitý dogmatický systém.
Jeden s tvojích príspevkov ma inšpiroval k tomu, aby som preskúmal výskyt slovíčka dogma v novom zákone. Grécko český slovník prekladá slovo dogma ako rozhodnutí, nařízeni, výnos, ustanovení.
To slovíčko sa príliš často nevyskytuje v novom zákone len 5x + 1x sa vyskytuje sloveso dogmatizein - predpisovať. Z toho dvakrát ide o nariadenie cisára, jeden z nich sa týka napriklad sčitania ľudu pred narodenim Ježiša. Táto dogma prinútila Ježišovích rodičov cestovať do Betléma. Zaujímavé je, že ostatné miesta majú skôr opačný a kladný význam v porovnaní s tým, ako ľudia chápu dogmatizmus dnes. Význam tých textov je skôr o tom aby sa nedali dogmatizmom zneužiť:
Napríklad text ktorý používa to sloveso hovorí že si nemáme dávať predpisovať Kološanom 2,20: Jestliže jste spolu s Kristem zemřeli mocnostem světa, proč si necháváte předpisovat:
21. neber to do rukou, nejez, nedotýkej se - jako byste stále ještě byli v moci světa?
22. Jsou to lidské předpisy a nauky o věcech, které se použitím ničí.
23. Vydávají se za moudrost jako zvláštní projev zbožnosti, sebeponižování nebo tělesné umrtvování, ale nic neznamenají pro ovládání vášní
Podobne ďalšie texty:
Efežanom 2,15 hovorí o tom že Kristus svojou obeťou dokonca odstránil zákon nariadení
KOlošanom 2, 14 rovnako Kristus vymazal písmo rôznich dogiem, ktoré boli proti nám
Aby som bol čestný tak jeden výskyt v Skutkoch 16,4 hovorí o tom že apoštolovia vydávali zachovávať ustanovenie od apoštolov a staršich na ktorom sa dohodli v Jeruzaleme. Ale keď si pozorne prečítaš 15. kapitolu tak šlo o to zbaviť ľudí bremena. Riešilo sa vtedy či majú pohania ktorý uverili v Krista zachovávať všetky židovské zvyky a predpisy. Zredukavalo sa to na minimum , jedno z tých ustanovení bolo, že sa nemusia dať obrezať.
Celkove mám dojem, že ma biblia skôr vedie k tomu, aby som samostatne skúmal a prehodnocoval veci a nie nekryticky ich príjmal od nejakej náboženskej autority.


Astar   |   ip:78.99.116   |   2011-01-12  (09:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tazke je hovorit jazykom,ktory pozna len slova z popisu vnimania ,,vonkajsieho,, sveta-a tvorenim syntaxu len z tohto poznania- Popisat zazitky z vnimania sveta zo svojho vnutra..nazerania na svet svojim ,,vnutornym,, zrakom...je dost tazke,pri absencii pojmov ...Existuje praktika..ked clovek ,,vypne,, svoj priebeh myslienok..kazdy to zazil...(na kratsi ci dlhsi cas..v detstve a mozno aj v dospelosti).v jednej skole vravia tomu ,,ZASTAVIT SVET,, :) co je dost prihodne...vnem, ktory prichadza je uzretie veci..tkz,,videnie,,...vnem ktory je napojeny na podstatu veci.a ak clovek chce priniest poznatky z tohoto VNEMU...zamota sa vacsinou do naseho nestastneho syntaxu, ktory je dobry akurat na popis ,,technickeho,, sveta..........
a este len dodam :) :: carodejnictvo je najjemnejsia a najdokonalejsia manipulacia s vnimanim....................................matla   |   ip:87.244.19   |   2011-01-12  (23:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja to vidím - cítim takto. Pravda nie je len jedna, lebo každý človek verí v jednu pravdu, tú svoju.
Orientácia v tomto výnimočnom čase, je vlastne veľmi jednoduchá.
Kto sa snaží vo mne vzdudiť strach, pracuje pre diabla.
Kto sa snaží vo mne vzbudiť lásku, pracuje pre Boha alebo Ježiša - dobro.
Moje pocity- srdce takýmto spôsobom dávajú silu buď silám dobra, alebo zla.
Rozhodnúť sa musí každý sám.
Treba mať na pamäti, že nie všetky náboženstvá, ktoré sa tvária, že vzývajú Boha, ho naozaj vzývajú.
V skutočnosti vzývajú Diabla a ním sú aj vyvolení-vyvoleným národom.Gaia   |   ip:89.173.0.   |   2011-01-13  (10:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Matla, úplne súhlasím s tebou. Každý z nás, z vás máme, máte pravdu. Je to vaša súčasná realita v ktorej ste a chápete svet. Chápete vaše poznanie, vašej pravdy. Budte šťastný vo vašom svete, len neohovárajte druhých ak nezdieľate ich názory, pravdy, reality.
Láska je pravda.
Samozrejme, vôbec mi neverte. Kecám. Viem len to, že raz spoznáte tú skutočnú pravdu.
Viem, aj mňa to čaká, a preto nikoho nesúdim, neodsudzujem a neurážam, že nesúhlasí s mojim názorom, "pravdou".

jurozkysuc   |   ip:92.251.25   |   2011-01-13  (23:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MATLA: je v tom kus pravdy. pouzijem tvoj jazyk a napisem co si ja o tom myslim: Boh=laska. Diabol=laska+strach. Diabol je prefikany a vie sa pretvarovat, takze mnohokrat pride v mene lasky, aby nas potom mohol dostat.


Dopamin   |   ip:195.91.11   |   2011-01-16  (07:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hociaku vec sktorou sa naš mozog stretne prechadza analizou a mozog analizuje na zaklade toho čo sa vňom zachovalo alebo vlastne nahromadilo ezoterika je niečo nove mozog stale priahne po niečom novom tak to je! no podla mňa ezotericke vedy ponukaju určite viac vysvetlenia ako biblia a ine dokumenty.Pravda je relativny pojem až na dve a tym je smrť a život.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?


 - Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?2013-06-01  (10:13)  |  Náboženstvo a mystika
Čo nám malo byť zamlčané a prečo? Existuje reinkarnácia, teda možnosť opakovaných vtelení? 30 až 40% obyvateľstva je presvedčených o tom, že žili na Zemi už viac krát. Toto prastaré poznanie ľudstva nájdeme vo všetkých končinách Zeme a v mnohých kultúrnych kruhoch a nielen v budhizme a hinduizme ako si mnohí myslia. Reinkarnácia bola kedysi úplne prirodzeným poznaním aj v rannom kresťanstve, až kým ho kňazská kasta pred 1500 rokmi nepotlačila a neuvalila svoju kliatbu na každého, kto by tomu veril.

Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 1


2013-05-01  (12:02)  |  Náboženstvo a mystika
Kto sa trochu hlbšie zaujíma o duchovné súvislosti života vie, že človek sa na zem nerodí iba raz. Prichádza sem viac krát a to jednak preto, aby odložil svoje staré chyby a viny a jednak preto, aby sa práve tu na zemi mohol výraznejším spôsobom duchovne posunúť nahor. Znalosť o opätovných príchodoch človeka na zem bola do piateho vatikánskeho koncilu bežne rozšírená i medzi kresťanmi a toto poznanie je až dodnes prirodzenou súčasťou všetkých východných náboženstiev.


2013: Apokalypsa ezoteriků a agónie společnosti!


2013-04-19  (10:53)  |  Náboženstvo a mystika
,,Ezoteriky, sektáře a příznivce New Age čeká po 21. prosinci 2012 podobný osud jako komunisty po rozpadu Východního bloku mezi lety 1989 – 1991.“ - Václav Bláha


Odev ako prejav ducha


2013-04-19  (09:31)  |  Náboženstvo a mystika
Týmto textom sa obraciam na nežnejšie pohlavie s výzvou, aby sa už konečne spamätali a zamysleli sa nad svojím počínaním.


Večné peklo ? BLUD RKC ! (VIDEO)


2013-04-11  (17:45)  |  Náboženstvo a mystika
Ako je možné aby náš milostivý a láskyplný Boh dopustil večné utrpenie pre tých, ktorí neprijali obeť Ježiš Krista ? Určite Boh, ktorý je nekonečná láska a chce zachrániť každú dušu by niečo také urobil ? Poďme sa spoločne pozrieť čo hovorí o tom Božie Slovo - Biblia. Učenie, že bezbožní sú trápení ohňom a sírou vo večnom pekle a že za hriechy, ktoré spáchali počas svojho krátkeho života na zemi, budú mučení tak dlho, ako dlho bude žiť Boh, je nezlučiteľné s Božou láskou a milosrdenstvom i s naším ľudským zmyslom pre spravodlivosť.


CO JE CÍRKEV?


2013-04-04  (21:53)  |  Náboženstvo a mystika
Každý národ mněl svou víru, a své bohy, a také nějakou minulost kterou si uchovávaly moudra, a vzpomínky na své předky. Ano, hovořím o nějakých pohanech anebo barbarech, i tyto národy mněly ve skutečnostech jistou civilizaci, a jiný postup životních skutečností danou jistou životní lokalitou a tím i mentálním přístupem k životu a daných jiným podmínkám. Co přinášelo jejich náboženství? Setkání svých sousedů, výměna zkušeností jak pro dobrý chod komunity, tak také pro pobavení a také nabytí informací pro další chod komunity do budoucna, osobní setkání utužovalo jistou sounáležitost a také vědomí někam se zařadit. Toto kulturní dědictví bylo ale hrubě pošlapáno katolickou vírou a doslova zneuctěno. Když si uvědomíte, že každý národ mněl ne staletí, ale tisíciletí svou víru a děděné poznatky, které se předávaly po několik tisíc generací na novou generaci, a v průběhu okamžiku jim bylo sebráno vše nějakým misionářem hrubou silou a hrozbami. Kdo se nepodřídil, byl prostě zavražděn, v jejich jazyce prostě řečeno jen "odstraněn".


Uvidel som smrť!


2013-04-04  (18:41)  |  Náboženstvo a mystika
Nie som jasnovidcom, ale stalo sa mi, že raz som predsa len niečo uvidel. Niečo strašné! Uvidel som skazu a smrť!


RKC a pápež František


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Tento článok by som venoval aktuálnemu dianiu v RKC, zo zameraním na pápeža Františka. Posledných niekoľko rokov som ostro kritizoval veľmi vážnu morálnu rozvrátenosť v RKC. Mnoho ľudí mi neverilo, ale dnes mi musia dať za pravdu aj fanatický katolíci. Najprv si veľmi stručne zhrňme najbližšiu históriu RKC a potom bude téma pápeža Františka


Absurdity kresťanskej viery


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Hlavným účelom každého náboženského systému je, aby bol človek lepší. Aby sa snažil byť čoraz lepším, čistejším, spravodlivejším a láskavejším. Aby sa o to snažil tak intenzívne, ako len môže, pretože iba tadiaľto vedie cesta k raju, ale i cesta k šťastnému, vyrovnanému a harmonickému životu na zemi.


Kauza Ján Pavol II. a vnútorný rozklad RKC


2013-03-01  (09:51)  |  Náboženstvo a mystika
Beatifikácia je predstupeň blahorečenia. Po beatifikácii Jána Pavla II. bol zastavený tento film,ktorý kritizuje jeho beatifikáciu. Beatifikovaný môže byť len človek, ktorý žil z kresťanského hľadiska veľmi vzorne, čo sa nedá o Jánovi Pavlovi II. povedať: -kryl pedofilné škandály -bol zo slobodomurármi najlepší priateľ – dali mu najvyššie ocenenie za presadzovanie ideálov NWO -kade chodil tade ohlasoval náboženskú ideológiu Nového svetového poriadku – hlásal, že všetky náboženstvá treba spojiť v jedno Ak by nám média objektívne informovali, vznikla by najväčšia mediálna kauza v dejinách ľudstva – Ján Pavol II.


Satanistický pápež? Ján Pavol II. vzdal hold NWO


2013-02-23  (16:02)  |  Náboženstvo a mystika
Som veľký kritik Jána Pavla II., pretože tento pápež vzdal hold ideológii Nového svetového poriadku. Presadzovanie ideológie NWO sa nekončilo len týmto výrokom. Kade chodil tade rozhlasoval radikálny medzináboženský ekumenizmus – jeho cieľom bola príprava sveta na jedno svetové univerzálne náboženstvo – náboženstvo ideológie Nového svetového poriadku. Kritici hovoria, že kresťanstvo a pohanské náboženstvá v žiadnom prípade nie sú zlúčiteľné, ako si to predstavoval Ján Pavol II.


Skutočný dôvod rezignácie pápeža Benedikta XVI.


2013-02-16  (15:42)  |  Náboženstvo a mystika
Nechcem o tejto problematiky písať nejaký dlhý článok – nemá to význam – problematika je veľmi jednoduchá. Musíme chápať pre pápeža bolo určite veľmi nepríjemné bývať zo slobodomurármi pod jednou strechou vo Vatikáne. Niet pochýb, že pápež ani nebol slobodný a že v skutočnosti mu vo všetkom šéfovali slobodomurári. Táto stránka sa napr. venuje veľmi závažnej kauze väznenia pápeža Siriho slobodomurármi


Katolicismus odchází z Evropy


2013-02-15  (09:18)  |  Náboženstvo a mystika
Rezignace Benedikta 16. se stala překvapením nejen pro věřící a kurii, ale také pro odborníky. Sám papež odůvodňuje tento krok zdravotními problémy. Experti však uvažují o krizi katolické církve.


Papež abdikoval, aby se vyhnul zatčení?


2013-02-15  (09:17)  |  Náboženstvo a mystika
Nevím, jakou pravdivost lze přikládat následujícímu prohlášení ITCCS. Zní to ale nadějně. ITCCS neboli Mezinárodní tribunál pro zločiny církve a státu je zřejmě dobrovolná organizace právníků, kteří připravují právnické dokumenty k obvinění představitelů církví a států, v tomto případě za zneužívání dětí. Ale není mi jasné, jak je to s jejich účinností. (Něco podobného je asi americké právnické sdružení People´s Trust, které už několikrát právně dokonale prohlásilo veškerý světový majetek za majetek všeho lidu, ale ti, co ten majetek ovládají, to jaksi zatím neberou na vědomí.) Tak to zatím berme s rezervou, a doufejme, že třeba na tom něco bude


Za papežským pučem je peněžní skandál


2013-02-14  (09:21)  |  Náboženstvo a mystika
„Abyste pochopili papežovu rezignaci“, říká Kevin Annett, „sledujte peníze“. „Tím, co bylo pro papeže Benedikta umíráčkem, bylo jeho osobní zapletení do úplatkářství a praní peněz Vatikánskou bankou.“ – Kevin Annett


Papež Benedikt 16. se vzdává pontifikátu


2013-02-12  (10:23)  |  Náboženstvo a mystika
11. února bylo oznámeno o rozhodnutí papeže Benedikta 16. zříci se trůnu. Oficiálně bude o tom vyhlášeno 28. února. O příčinách abdikace nynějšího papeže a o budoucnosti římskokatolické církve uvažují ruští experti.


Moja obhajoba


2013-02-09  (00:44)  |  Náboženstvo a mystika
Už ako malý chlapec od útleho detstva spoznával som dva svety. Mamka mi sem tam vravela o Ježiškovi a tatko nehovoril nič o Ježiškovi iba mi vždy poradil čo a ako mám robiť aby dobre bolo. Vyrastal som ako slobodné dieťa, a mohol som uvažovať ako som len chcel. Mohol som z mamkou o Ježiškovi či o strige a mohol som aj z tatkom o niečom inom trebárs o vesmíre či o svete.


Ako sa vyhnúť utrpeniu?


2013-01-27  (19:15)  |  Náboženstvo a mystika
Život je nekonečnou reťazou príčin a dôsledkov. Všetko, čo nás postretne, má svoju príčinu. Možno ju hľadať v našej nedávnej, dávnejšej, alebo veľmi dávnej minulosti. A tak je to aj s utrpením, ktoré nie je nijakým dielom náhody, ale logickým a zákonitým dôsledkom príčiny, ktorú sme my samotní kedysi v minulosti zavdali. Nijaké náhody totiž nejestvujú! Osud nie je slepý! Utrpenie je dôsledkom nami vyvolanej príčiny a prichádza k nám prostredníctvom Zákona spätného pôsobenia, ktorého účinky sa dajú veľmi výstižne vyjadriť slovami: čo kto zaseje, to aj zožne. Naše utrpenie býva teda žatvou toho, čo sme siali v minulosti. Niet v tom ľubovôle, ani nespravodlivosti. Je to dianie vecné, jasné, logické a nanajvýš spravodlivé.


Emil Páleš: Jezuitský štát v Paraguaji


2013-01-27  (11:32)  |  Náboženstvo a mystika
Kým sa Campanellovi, ktorý v talianskom väzení písal svoju knihu, pred očami vznášala vízia dokonalého štátu, jezuiti jeho utópiu premenili na skutky. Stala sa skutočnosťou v Paraguaji v roku 1609. V neprístupnom vnútrozemí amazonského pralesa, izolovaní riečnymi vodopádmi, uskutočnili teokratický komunizmus s indiánmi. Je unikátom svetovej histórie, že taký štát skutočne existoval a fungoval 150 rokov.


Emil Páleš: Biblická a katolícka Mária


2013-01-26  (00:57)  |  Náboženstvo a mystika
Biblická Mária bola pôvodne obyčajnou ľudskou ženou, pokornou, poslušnou, matkou viacerých detí (Mat 12:46, 13:55, Luk 8:19, Mar 3:31). Vedela, že sama potrebuje Spasiteľa. Súčasná katolícka Mária je nadprirodzenou bytosťou, ktorá má vlastnosti a schopnosti bohyne. Zoznam jej vlastností sa bod za bodom zhoduje s vlastnosťami pohanských bohýň, a nezhoduje s vlastnosťami biblickej matky Ježišovej.


Emil Páleš: Jezuiti


2013-01-15  (14:35)  |  Náboženstvo a mystika
Jezuiti predstavujú extrémnu saturnskú (orifielsku) inšpiráciu. Ich špecifikom sú ,saturnské vlastnosti: disciplína vôle a poslušnosť. Okrem bežných rádových sľubov cudnosti a chudoby skladali ešte jeden - o absolútnej poslušnosti pápežovi. „Pre jezuitský rád je charakteristická prísna centralizácia, tvrdá disciplína a bezvýhradná poslušnost‘ generálovi (‘, čiernemu pápežovi "), ktorý je volený doživotne.. . Jezuitský rád je organizovaný ako vojenský útvar.


Ako odhaliť jasnovidca


2013-01-10  (15:18)  |  Náboženstvo a mystika
Stačí málo na odhalenie klamára.


reakcia Tomáš Akvinský- Päť dôkazov existencie Boha


2013-01-08  (01:46)  |  Náboženstvo a mystika
Článok, priatelia, neslúži na to aby vás obrátil na neveriacich.. Dal som ho sem hlavne pre ľudí z fóra ktorý predchádzajúci článok o Tomášovi Akvinskom považovali za dôkazový materiál..


Kresťanský národ konzumentov nečistoty


2013-01-06  (18:01)  |  Náboženstvo a mystika
Slováci sú vo všeobecnosti považovaní za kresťanský národ. Štatisticky! Pravdivosť tejto štatistiky sa potvrdzuje zvlášť v čase vianočných sviatkov, kedy bývajú naplnené takmer všetky kostoly. Keď potom človek vidí tie masy, prúdiace po skončení sviatočných vianočných omší z kostolov, môže si pomyslieť: to je ale viera!


Tajomstvo obelisku.


2012-12-23  (11:57)  |  Náboženstvo a mystika
Chodíme okolo různých staveb, které někdy ani neumíme zařadit “do jaké kategorie patří“, některé jsou z doby dávno minulé, mají svůj stavební styl, někdy se na nich objevují zajímavé plastiky s různou tématikou. Ta náboženská převládá asi proto, že byla vytvořena v době, kdy církev soustředila veškerou duchovní i světskou moc do svých rukou. Víme, co znamenají různé nápisy, obrazy a sochy např. hadů a různých příšer ve společnosti svatých atd.? Známe jejich smysl? Víme komu byly určeny a proč?


Vatikán a.s., práčka špinavých peňazí mafie a politikov


2012-08-10  (08:25)  |  Náboženstvo a mystika
Zabudnite na Dana Browna. Vykašlite sa na konšpiračné teórie z dielne tvorcov Zeitgeist. Skutočnosť je oveľa napínavejšia. Skutočnosť, odhalená v knihe Vatikán a.s. Nejde totiž o fikciu, teórie alebo špekulácie. Sú to neodškriepiteľné fakty, podložené originálmi dokumentov, prevodných príkazov a bankových operácií. Ide o priame dôkazy od niekoho, kto bol súčasťou systému. Systému, ktorý s vedomím pápežov desaťročia pral špinavé peniaze nacistov, mafie a skorumpovaných politikov. Vatikánskej banky.


TEMNOTA NA VRCHOLE MOCI


2012-07-26  (15:32)  |  Náboženstvo a mystika
Všimli ste si niekedy, koľko je v našej zemí rôznych krížov umiestnených na každom kroku? Nejde iba o tie na kostoloch – tam to nikoho neprekvapí – ale ide o všetky tie po krajine. Od tých, ktoré sú na samých vrcholoch našich hôr až po tie, ktoré sú na kopci nad každou dedinou či v poliach a podobne. Tí, ktorí vidia toky energií vám povedia, čo vidia – sú to kliatby, blokácie Svetlej energie. Kríže samé osebe ešte nemusia znamenať nič, ale sú znakmi, kde je potrebné blokovať vstup Bielej, Svetlej energie. Takto si tvari „zoskrutkovali“ svoju energetickú mriežku, aby sme boli pod ich kontrolou nie iba v mestách, ale v celej krajine.


Kauza arc. Róbert Bezák, alebo – POHODA ako pre koho


2012-07-11  (11:51)  |  Náboženstvo a mystika
Zaujimavý článok o tom, prečo je dobré, že odvolali Bezáka. Na vedomie dávam hlavne list istého teológa a kňaza, ktorý je v článku.


Čo sa s nami deje po smrti?


2012-06-04  (11:53)  |  Náboženstvo a mystika
Bez znalosti jednotlivých úrovní stvorenia nemôžeme správne pochopiť, čo sa s nami deje po pozemskej smrti.


2. Prebuďte sa!


2012-05-25  (21:38)  |  Náboženstvo a mystika
Ľudia, prebuďte sa z oloveného spánku! Poznajte to nedôstojné bremeno, ktoré nesiete, a ktoré ťaží milióny ľudí nevýslovne húževnatým tlakom. Odhoďte ho! Je hodné nosenia? Ani na jednu, jedinú sekundu!


Iontové, holografické a magnetické náramky = PODVOD!


2012-05-22  (09:41)  |  Náboženstvo a mystika
Zdá se, že v každém obchodním středisku napříč USA potkáte mladého obchodníka prodávajícího barevné náramky, kterou mají údajně „iontový náboj“ nebo „magnetický hologram“, které vám způsobí lepší rovnováhu, zdraví, tlumí bolest nebo cokoliv jiného, co tvrdí. Tito obchodníci to i demonstrují ukázkou – slabost zákazníkovy síly nebo rovnováhy, pak mu nasadí náramek a provedou stejný pokus. Hle! Náhle je rovnováha na 100 procentech a síla až na střechu.


Svedectvo bývalého jasnovidca a prútikára o nebezpečenstve okultizmu


2012-05-12  (18:02)  |  Náboženstvo a mystika
Psychotronika môže byť i nebezpečná - prednáška bývalého prútkara a jasnovidca Martina Ševčíka z 12.2.1992 v Novom Meste na Morave. Autor podáva svedectvo o vlastnej skúsenosti v tejto oblasti, detailne opisuje praktiky, ktoré používal a princíp fungovania jeho schopností a zdôrazňuje nebezpečenstvá a dôsledky návštevy u ľudí s vešteckými schopnosťami.


Ďaľšie z náboženstva a mystiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Syndróm naučenej občianskej bezmocnosti

Ste presvedčený, že pokiaľ nemáte peniaze a kontakty, spravodlivosti sa na Slovensku nedovoláte? Vnímate, že politici kradnú, bez ohľadu na politický dres? Máte pocit, že zloduchom sa u nás mimoriadne darí, kým dobrí trpia? Tak s tým dočerta niečo urobte!


Tajomstvá vody

Prebudenie

Diskusia, ktorá sa týka všetkých.

Čo nás čaká po roku 2050

Regulacia internetu

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Recenze: Nigel Farage - Flying Free


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.3516 s