22. September 2019
    
Nestrašte nás s infláciou, tlačenie bankoviek - Dolezite.sk

Nestrašte nás s infláciou, tlačenie bankoviek


  2011-10-24  (11:20)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Nestrašte nás s infláciou, tlačenie bankoviek

 

 

inflaciadeflacia

 

Po vypuknutí finančnej krízy sa snažil FED kompenzovať bublinu, tlačením nekrytých bankoviek, pre účel oživenia ekonomiky.

FED veľmi pozorne dbá, aby si ľudia brali úvery, znížil úrokové sadzby na minimum (banky majú dovolené dávať úvery aj s 0% úrokom!!!, čo v eurozóne majú banky zakázané), poctivo dohliada, aby banky mali vždy dostatok peňazí na dodávanie úverov z tlačených bankoviek.

 

Podľa názoru väčšiny ekonómov by po tlačení nekrytých bankoviek nastala inflačná apokalypsa.

Naozaj? Ekonomické indikátory ale nepustia a ukázali, že pravda je opačná.

 

Na obrovské prekvapenie, nielenže nenastala inflácia, ale nastala deflácia, ceny poklesli

 

Modrá krivka zobrazuje cenovú hladinu – jej pokles, sivé stĺpce znázorňujú úrokové sadzby, ktoré sú zhruba nepriamo úmerné veľkosti kvantitatívneho uvoľňovania nekrytých tačených bankoviek.

 

zdroj: ECONODAY

Tento článok úzko súvisí s tlačením bankoviek. Mnoho o tlačení bankoviek sa píše v tomto PDF-ku

http://dolezite.sk/Ekonomika_naozaj_odborne_188.html

http://www.eknizky.sk/docs/656/ekonomika

http://www.uloz.to/10621513/ekonomika-pdf


Matej Kováčik
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-24  (11:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Podľa názoru väčšiny ekonómov by po tlačení nekrytých bankoviek nastala inflačná apokalypsa.

tomuto celkom nerozumiem,.
to akoze matematika je chmeleon?
ako to je mozne,ze väcsina ekonomov ma nejaku predstavu o fungovani ekonomiky,,a teoreticky vedia co sa asi stane pri nejakom tom ukone ci akcii v ekonomike,
a vzapäti sa stane nieco uplne ine??

vie mi toto niekto vysvetlit??
vie mi niekto vysvetlit,ako je mozne ,ze ekonomovia netusia co sa stane,ked sa donekonecna tlacia nekryte peniaze??
nie je na to nejaky vzorec ktory nepusti??

nemyslim,ze ekonomika je taka nepriehladna..!!

toto by som prirovnal k zazraku..
tisice ekonomov stoja z otvorenymi ustami , co sa stalo..
cakali iflaciu ,,a prisla deflacia..

vsetci su debili,,co vystudovali za diferak z prasata..
a bernanke sa smeje..

toto je uz moc,,bratia..

kidmari . gufipiki97   |   ip:195.168.1   |   2011-10-24  (13:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je to závislé od toho načo sa použijú nekryté peniaze. Ak sa minú na tovar, prípadne na spotrebu a najlepšie na priame podnikanie čiže tvorbu práce, tak sa prejavia ako pomoc lebo nehrozí nedostatok peňazí v systéme. Lebo ak je nedostatok pe)azí tak sa všetko zastaví. Tu peniaze pôsobia ako poukážka na tovar,prácu ,celkovo na obeh. Ak by sa takéto peniaze umorili, tak naozaj nastane krach.


lorent . bipyhuti14   |   ip:195.168.2   |   2011-10-24  (14:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak čo teda bude inflacia alebo deflacia ja som z toho magor


kidmari . gufipiki97   |   ip:195.168.1   |   2011-10-24  (15:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Jasné, že deflácia. Každý čaká na zníženie cien a je aj veľká nezamestnanosť.


silver . sirebuhy98   |   ip:87.197.10   |   2011-10-24  (15:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Správny výraz a stav by som pomenoval ako stagflácia ak už. Momentálne sme v recesívnom stupni, ktorý ale po odštartovaní rozšíreného EFSF a QE3 spustí stagfláciu a obávam sa, že onedlho to prerastie do hyperinflácie. Skúsme hádať, prečo nečakane posílil USD, prečo Čína pri tichosti predáva US dlhopisy, zastavila export drahých kovov a naopak stala najväčším importérom? Článok je veľmi čiastkový bez pochopenie konečnej podstaty. Niečo na zorientovanie: http://finweb.hnonline.sk/c6-10188300-53228710-kP0000_d-ameriku-caka-horsia-kriza-ako-pred-40-rokmi-tvrdi-rogers
http://www.g-vision.sk/predikcie-analyzy/narast-m2-v-usa-pokracuje/


silver . sirebuhy98   |   ip:87.197.10   |   2011-10-24  (15:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ešte malá rada, zadarmo:-)http://www.g-vision.sk/drahe_kovy/striebro-caka-dobra-buducnost-/ Odporúčam investorom nakupovať 1 Oz investičné mince. Ceny sú momentálne priaznivé na nákup.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:195.168.1   |   2011-10-24  (17:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobri hlod,tak slavnu kapitalisticku ekonomiku s celim volnym trhom zachrani tlacenie penazi,ha ha.nebolo bi rozumnejsie keby vsetci ludia mali pracu a vyrabali skutocne veci ,ved vedsina ludstva zije v obrovskej biede.


jozef . cucexuso04   |   ip:87.197.12   |   2011-10-24  (17:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kým sú tlačené peniaze kryté, dovtedy sa môže tlačiť. Čiže prakticky do nekonečna. Príklad:
V obehu je isté množstvo peňazí. Niekto vymyslí službu - preparkovávanie áut pred nákupným centrom. Platiť za ňu budú tí, ktorí chcú ušetriť 5-10 minút stratených parkovaním a chcú za to dať 1 Euro. Odkiaľ ho majú vziať? Majú si dovoliť o toľko menej piva? Potom klesne výrobcom piva odbyt a je problém...
Peniaze sú kryté ľudskou prácou.
Problém je úrok, ktorý núti neustále zbytočne pracovať na tom istom - napríklad namiesto toho, aby sa vyrobili len kvalitné šaty, ktoré vydržia - čím sa šetrí životné prostredie, tak úžernícky systém núti vyrábať - kupovať - zahadzovať... Tým, že sa z obehu cez úroky sťahujú peniaze a koncentrujú v niekoľkých rukách bankárov, sú používané na obchodovanie s fiktívnymi hodnotami - cennými papiermi, derivátmi ... A tak sa vlastne všetci pracujúci skladajú napríklad Beckhamovi na jeho vily, ktoré používa raz za rok, na všetky tie odtavené jachty v prístavoch... OK, nič proti tomu, nech ich majú, ale nech do obehu pustia ďalšie obeživo, ktoré má sprostredkovať výmenu toho, čo pracujúci potrebujú na uspokojenie aspoň základných potrieb - bývanie, jedlo, kultúra, vzdelanie...
Stačí sa zamyslieť nad týmto:
- máme murárov
- máme stroje
- máme dodávateľa štrku
- máme dodávateľ cementu
- máme dodávateľa roxorov (Vaský)
Tak teda poďme stavať diaľnice!!!
Ale nemôžeme, predsa nemáme peniaze!!!

Ovládaním emisie (FED a ECB) rozhodujú deprivanti o tom, kto bude chudobný a kto bohatý. Hrajú sa ako na šachovnici.

Každý štát by mal mať svoju emisnú banku, bezúročné úvery a kontrola inflácie na prijateľnej miere.

Aj v Protokoloch sionských mudrcov sa píše o zrušení úrokov - ale až po dosiahnutí svetovlády. O množstve obeživa sa píše toto: Narodením dieťaťa narastá potreba obeživa - z čoho inak sa majú kúpiť pre neho jedlo, šaty... Úmrtím človeka potreba obeživa klesá.
A vznikom nového produktu/služby, ktorý ľudia chcú, takisto stúpa potreba obeživa - to ale nie je v Protokoloch. Ak niekto niečo vytvorí a druhý o to má záujem, musia sa vytlačiť nové peniaze, aby sa výmena mohla sprostredkovať. Inflácia udržiavaná v rozumnej miere je výborným regulátorom potreby obeživa. Takýto bezúročný systém nemotivuje hrabať prachy k sebe zo strachu pred ich nedostatkom.

Je to celé na dlhšiu tému v širších súvislostiach. Chcel som len toľko, že inflácia je OK. Nie je to nič iné, ako indikátor - svetielko, ktoré sa rozsvieti, keď je v obehu prebytočné obeživo. Emisná banka ho buď z obehu stiahne, alebo - čo je jednoduchšie, zvýšia sa ceny. No a čo?
Dôležitá je spravodlivosť a ľudskosť. Dôležité je to, kto a ako ovláda peniaze. Ak peniaze ovládajú deprivanti, vyzerá to tak, ako teraz, ak to robí štát, ktorý je kontrolovaný občanmi a ich organizáciami, tak to vyzerá tak, ako by sme zhruba chceli.contedisavoya . simecymo35   |   ip:109.58.13   |   2011-10-24  (17:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Inflacia nehrozi.
Preco?
Pre toto:
FED (aj ECB-nerobme sa sprosti) tlaci nekryte peniaze-presne povedane nekryte uvery ktore poziciava komercnym bankam.
Komercne banky pozicavaju dalej. Natlacenim nekrytych penazi (v hociakej podobe, t.c.v podobe nekrytych poziciek) "zriedi" uspory obyvatelstva. Ti, co si poziciavaju, ziju na ukor tych ktori sporia. Ti co sporia rychlo pochopia ze sporenie sa nevyplaca. naopak, oplaca sa zadlzovanie. Inflacia splati dlhy. Sukromne osoby si beru uvery na vsetko co bude zajtra drahsie-hlavne na nemovitosti. Podnikatelia, ak vytvoria nejaky zisk, snazia sa ho okamzite minut aby im ho nezozrala inflacia. Namiesto toho aby investovali zisk do rozsirenia vyroby, vybudovania novych kapacit a vyskolenioa/zamestnania novych ludi ulozia peniaze do nejakeho fondu kde im slubia 10% vynosy NEKRYTYCH penazi. Stupa nezamestnanost, neoplati sa vyrabat, vyroba sa stahuje do lacnejsich krajin. Uspory prestavaju existovat-existuju uz len dlhy. A co viac-inflacia sa zastavuje, niet co "riedit".
Ostava este moznost vyviezt inflaciu do zahranicia. Pozicat "rozvojovym" krajinam nekryte, neexistujuce peniaze a ziadat od nich aby ich splacali krytymi, zarobenymi. Tak sa da oddialit inflacia v krajinach tzv. "novej ekonomiky". Pruser nastava ked uz aj rozvojove krajiny su tak zadlzene, ze nestihaju splacat. Ani tam niet co "riedit".
Takato situacia je tu teraz! Fed tlaci peniaze ako letaky na rotacke -a inflacia nikde! Pritom sa financne korporacie zufalo snazia vyvolat inflaciu aby im splatila dlhy ale ta nejde a nejde. Ani nemoze, ekonomika je matematicky system ktory sa neda prechcat. este naposled sa snazia "zriedit" financie v arabskych statoch (Co ine je arabska jar, MMF uz vyhlasil ze "pozicia na obnovu ekonomiky") To je jedina sanca aby sa nevyhnutny pad este na chvilu spomalil-arabske staty budu pozicky neexistujucich penazi splacat ropou.silver . sirebuhy98   |   ip:87.197.10   |   2011-10-24  (18:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://tvina.sk/index.php?program=1&;video=2410EGON . kibuhine34   |   ip:62.197.19   |   2011-10-24  (19:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V prvom kole samozrejme hrozi skor deflacia, kedze uroky ci uz u obcanov alebo statov odcerpavaju peniaze a znizuje spotreba, co samozrejme posobi skor deflacne...Inflacia, dokonca hyperinflacia moze velmi jednuducho vzniknut, akonahle uz nebude nikto ochotny poziciavat lacne penieze, porastu uroky...a akonahle uz nebude nikto ochotny pozicat za akykolvek urok, domcek sa nam zosype a hyperinflacia je na svete...


pistolnik . waxamubu06   |   ip:85.248.19   |   2011-10-24  (19:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nestrapňujte sa s takými stupidnými článkami !
Kedy tlačil FED kryté doláre ???
Aké pumpovanie nekrytých dolárov ???
Všetky boli a sú nekryté a žiadne pumpovanie nikdy neexistovalo - všetko to boli a sú POŽIČKY !!!
Vždy musí existovať niekto, kto si požičiava - teda DLŽNÍK !!!


laik . xavywago02   |   ip:90.176.36   |   2011-10-24  (21:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pokud tuším, zatím všechny dolary v rámci QE skupoval FED. Takže zatím je jakoby klid před bouří. Až nastane ten pravý čas, tak je najednou pustí do oběhu a začne ta hyperinflace. Laicky řečeno.


JanDvok . lofovage11   |   ip:89.24.44.   |   2011-10-24  (22:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 poznámky:
1. Fajn,akorát core PCE nezahrnuje potraviny a energii - super ukazatel inflace :-)
2. Nazapomínejme na rychlost oběhu peněz. Ta pořád klesá, jakmile začne růst, bude mít Fed plné ruce práce,aby inflaci zabránil

P.S.
globální inflace se rozjíždí - http://proinvestory.cz/globalni-inflace-se-rozjizdi

P.P.S.
Aktuální inflace ve Velké Británii je větší než v Zimbabwe
laik . xavywago02   |   ip:90.176.36   |   2011-10-24  (23:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je tu odborník na finance?? Co říkáte na tento graf - hlavně ten spodní.. Podle původního komentáže právě ty bubliny zelené a čerevné křivky přechází krizi - (2008 +2010) a dneska jsou strašně prudce nahoře..
http://www.finviz.com/futures_charts.ashx?t=DX&;p=w1

Velice dobrý komentáž k nákupům dluhopisů USA - doporučuji..
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/stepan-pirko.php?itemid=13442


laik . xavywago02   |   ip:90.176.36   |   2011-10-24  (23:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Doplnění - pro roky 2008-2010- se musí dát na grafu záložka Timeframe - WEEKLY


Ekonomickyexpert . boliwanu73   |   ip:80.87.209   |   2011-10-24  (23:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K tomu grafu: neide tam o menu USD, je to iba index - cenny papier USD, obchoduje sa ako komodita, na burze.

Dolny indikator znazornuje v akych velkych objemoch (aké množstvo peňazí vsadili) tento derivat obchodnici nakupuju.

S krizou tie udaje velmi nesuvisia - si nazavisle od krizidiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


sedem + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Finančný Armagedon 2012

Svetový finančný odborníci predpovedajú "úplnú katastrofu" 2012 Názory svetových finančných expertov ... znejú ako názory konšpiračných teoretikov, ale niektorý z nich sú považovaní za najviac rešpektovaných a finančne zasvätených v svetovej ekonomike! Tu je to, čo očakávajú, počas roka 2012 vypukne na celej planéte občianska vojna, meny sa zrútia na bezcenný papier kde potulné pouličné zúfalé tlupy sa premenia na násilníkov a kriminálnikov ochotných mrzačiť alebo vraždiť pre zlato, striebro alebo dokonca pre plechovku fazule!


Markus Rothkranz – síla syrové stravy

Henri Monfort – breatharián – člověk, který žije ...

Výzva: Povedzme nie eurovalu!

KRISHNAMURTI - dokument o moderním indickém mudrcovi

OPERACE TROJSKY KUN - RECKO aneb Pravda o Recke dluhove ...

Archív

Ako také ovce

To bolo prvé, čo som si pomyslel, keď som včera videl Fica, Dzurindu, Mikloša a Radičovú v jednom šíku, ako sa hrajú na veľkých Európanov. Neverím vlastným očiam a ušiam, keď týchto ľudí, ktorí už dávno mali byť na politickom dôchodku, vidím a počujem. Fico ešte donedávna mal plné ústa národnoštátnych záujmov, Dzurinda s Miklošom ani nie pred dvomi rokmi odmietli pôžičku Grécku a Iveta Radičová len tri dni dozadu navrhla referendum v prípade zásadných otázok.


Prednáška o peniazoch a peňažnej politike

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Hlinové vystúpenie v parlamente

Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.4075 s