23. September 2019
    
Nevyhnutnosť kolonizácie vesmíru! - Dolezite.sk

Nevyhnutnosť kolonizácie vesmíru!


  2010-11-25  (07:52)  |  Úvahy a komentáre
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Nevyhnutnosť kolonizácie vesmíru!

 

   Za pár desiatok rokov takzvaného vedecko technického pokroku zničilo toto pozemské ľudstvo až neuveriteľným spôsobom celú svoju rodnú planétu. Stali sme sa škodcami a ničiteľmi! To v jadre nesprávne a zlé, čím žila naša civilizácia po celé stáročia predtým dostalo možnosť plného vonkajšieho prejavenia sa práve prostredníctvom éry technického pokroku. V tejto veľmi krátkej dobe,  trvajúcej približne sto rokov, naplno rozkvitol a navonok sa plne a všetkým viditeľne prejavil nesprávny spôsob myslenia a jednania, ktorým bolo ľudstvo navyknuté myslieť a jednať po celé stáročia.

 

   Ten nesprávny spôsob myslenia a jednania spočíva v neúcte, neláske, nespolupráci ľudí s ľuďmi. Spočíva v egoizme, sebectve, osobnej zištnosti, v túžbe po moci a peniazoch a to i za cenu utrpenia ostatných. Ľudia si navykli žiť ako škodcovia, škodiaci nie len sami sebe navzájom, ale i všetkému ostatnému okolo seba: zvieratám, rastlinám, vode, vzduchu, pôde, jednoducho celej planéte.

 

   Technické prostriedky súčasnej doby enormným spôsobom urýchlili možnosti ľudského škodcovstva, čo nám v takzvanom „modernom“ 20. storočí prinieslo také nesmierne množstvo zla, aké nemalo doposiaľ obdobu v celých doterajších dejinách tejto civilizácie.

 

   20. storočie sa stalo storočím, v ktorom ľudstvo začalo žať trpké ovocie celého svojho doterajšieho, nesprávneho spôsobu myslenia a jednania! Došlo v ňom k dvom obrovským svetovým vojenským konfliktom, ktorých celkový počet obetí je absolútne neporovnateľný so všetkými minulými vojnami počas celej histórie ľudstva. Obrovské množstvo utrpenia a obetí na životoch mali za následok režimy v Rusku, v Číne, v Kambodži, v Chile a tak ďalej a tak ďalej. V 20.storočí bola vyrobená a použitá atómová bomba a  svet sa v ocitol na pokraji jadrovej katastrofy a sebazničenia. Hľa človek! Hľa civilizácia!

 

   V modernej dobe začali ľudia neuveriteľným spôsobom ničiť a drancovať prírodu, čo sa im v súčasnosti začína vracať v podobe zemetrasení, požiarov, záplav, veterných smrští, rôznych ekologických katastrof obrovských rozmerov a v podobe mnohých iných negatívnych spoločenských i prírodných dejov.

 

   Škodlivý ľudský druh, ktorý po celý čas iba škodil a to sebe i všetkým okolo seba si postupne začína uvedomovať, že smeruje k zničeniu života na svojej planéte. Škodlivý ľudský druh sa dostáva do úzkych a preto, keď už vidí, že zničil vlastnú planétu, chcel by expandovať do vesmíru. Škodca si chce zachrániť svoju existenciu, ale v žiadnom prípade sa nechce zrieknuť svojho chorého a škodlivého spôsobu myslenia.

 

   Tomuto nepolepšiteľnému škodcovi, ktorým je  pozemské ľudstvo však už nebude umožnené ďalej škodiť! Škodca totiž zostane uväznený na svojej vlastnej planéte a bude donútený plne, sám na sebe a so všetkými dôsledkami prežiť skazené, jedovaté ovocie všetkého svojho doterajšieho nesprávneho spôsobu uvažovania a konania.

 

   Čo kto zaseje, to aj zožne! Taký je jeden z najzásadnejších Zákonov univerza! Je preto klamlivou ilúziou dúfať, že by zločinné ľudstvo mohlo uniknúť dôsledkom svojho zločinného jednania. Zákony stvorenia – Zákony Božie to nedovolia!

 

   Budeme sa musieť, ľudovo povedané, variť vo vlastnej šťave, aby aspoň niekto z celého tohto skazeného ľudstva pochopil, že naša budúcnosť a záchrana nespočíva v expanzii do vesmíru, ale v zmene spôsobu nášho myslenia! V prevrátení hodnotového rebríčka, na ktorého najvyššej priečke stoja v súčasnosti peniaze, zisk a tupý materializmus! Tento pomýlený hodnotový systém je pravou príčinou smrteľnej choroby, ktorej príznaky už začínajú ľudstvom zmietať.

 

   Choromyseľné ľudstvo nevylieči svoju chorobu jej expanziou do vesmíru! Sú to nereálne ilúzie! Je to márne upriamovanie sa a spoliehanie sa na cestu, ktorá nikam nevedie!

 

   To jediné, čo nám v danej situácii môže skutočne pomôcť je zmena myslenia a príklon k skutočným a pravým hodnotám! Z nich na prvom mieste je reálny život, prežívaný vo vzájomnej úcte, podpore a pomoci medzi ľuďmi. Človek sa musí naučiť mať ostatných ľudí rád, mať ich v úcte a rešpektovať ich presne v takej miere, ako má rád a rešpektuje samého seba, či svojich najbližších. Toto je základným kameňom všetkého! Základným kameňom, na ktorom buď zotrvá, alebo padne táto civilizácia!

 

   Človek sa už raz konečne musí naučiť robiť iným a jednať s inými tak, ako chce, aby iní robili jemu a jednali s ním! Okrem tejto elementárnej úcty a lásky k našim spolu ľuďom sa musíme vynasnažiť nájsť, pochopiť a preferovať pravé životné hodnoty, akými sú napríklad poznanie a realizovanie skutočného zmyslu života, ďalej snaha o zachovávanie čistoty a ušľachtilosti nášho vnútra, čiže nášho cítenia a myslenia, snaha o poznanie Pravdy o človeku, o tom odkiaľ pochádza a kam smeruje, Pravdy  o stvorení, o Stvoriteľovi a tak ďalej. Základom všetkého je však naučiť sa mať rád a brať ohľad na iných ľudí v takej miere, v akej máme radi a berieme ohľad sami na seba. Bez tohto základu sa nepohneme ďalej!

 

   Buď to teda dokážeme a budeme už raz toho schopní, alebo to nedokážeme a zničíme sa! Každý jednotlivý človek, ktorý pochopí túto prioritu by mal okamžite začať sám od seba! Lebo o čo viac bude na zemi takýchto ľudí, v o to lepší osud môže dúfať všetko živé na tejto, škodlivým ľudským druhom tak ťažko skúšanej planéte.

 

M.Š. Slovenské občianske združenie pre posilňovanie mravov a ľudskosti

http://www.pre-ludskost.sk/

 


Milan Šupa
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Dikus   |   ip:91.148.8.   |   2010-11-25  (22:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  S casti nesuhlasim ako mozu len tak trepnut ze citujem Čo kto zaseje, to aj zožne! Taký je jeden z najzásadnejších Zákonov univerza! Uplna hovadina ja poznam jeden z hlavnych rysov vesmiru a to je okamzite ovlivnovanie. Dalej ze ludia si mozu za prirodne katastrofi a to im patri to je zase uplna hovadina a autor nema vobec ziadne znalosti o ekologii a glob. prob. A dokonca si aj odporuje vyvracia vojny a na druhu stranu kritizuje ludi ako skodia prirode. Nemyslite ze keby nebolo vojen ludstvo by uz bolo tak preludnene ze by bolo omnoho horsie ako uz je teraz? Treba sa pozerat na svet realne nie nadnesene. Este by som spomenul ze prvoradym cielom ludstva nie je kolonizovanie to je len taky zvlastny chybny fenomen medzi ludmi ktory tomu veria. podla mna a nielen podla mna prvoradym cielom je poznanie to vam povie kazdy skutocny vedec.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-25  (22:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Expanzia ľudstva mimo Zeme sa stane v budúcnosti tak či onak nevyhnutnosťou. Ale nielen preto, že pre konzumný spôsob života je naša planéta už malá. Technický rozvoj a ľudské poznanie - dôrazne pripomínam, že len materialistické - nesmie byť v žiadnom prípade obmedzené hranicami (obrazne povedané) zemskej príťažlivosti...


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-25  (22:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dikus, zem uzivi omnoho viac ludi ako tu je .. mas naprogramovane vidiny do hlavy... brainwashig funguje..huraaaa


Dikus   |   ip:91.148.8.   |   2010-11-25  (22:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins nehovoril som o uziveni ludi ale o clanku ako si odporuje to je priama umera cim viac ludi tym viac znecistenia matematika Zš


LordX   |   ip:95.103.10   |   2010-11-25  (23:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins - jedna vec je kolko ludi by dokazala Zem uzivit teoreticky, ak by sme jej zdroje vyuzivali a distribuovali naozaj optimalne, a druha vec je kolko z toho je realisticke v dnesnej spolocnosti ktora zdaleka nie je dokonala, a v buducnosti tiez asi nebude. Preto radsej kvalitu ako kvantitu, neviem preco by cca 10 miliard ludi na Zemi nemalo stacit.

S clankom ale inak viac-menej suhlasim, teda okrem tej ideologickej omacky. Zatial to vyzera tak ze ludstvo expanziou do slnecnej sustavy (ak sa nenajde sposob ako prekonat barieru rychlosti svetla, sotva sa dostaneme dalej) nevyriesi svoje surovinove a energeticke problemy na Zemi, moze ich vsak trochu zmiernit. Moze vsak velmi zvysit svoje sance na zachovanie druhu pri nejakej globalnej katastrofe, a takisto by to bol velky stimul pre vedu, techniku a ekonomiku, a snad aj filozofiu (humanizmus, pozitivizmus). Preto som za, urcite je to lepsie ako vynakladat peniaze na vojny a bailouty.


illuminatedBimbo   |   ip:95.103.79   |   2010-11-25  (23:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kolonizácia vesmíru by nic nezmenila vzhladom na zauzivane prektiky homosapiens!

http://youtu.be/WHAPSs5XrSQ


sxg   |   ip:95.103.63   |   2010-11-26  (06:14)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Zmrdi vás idú genocidovať, ale predtým vás ešte skásnu pri podpore kolonizácie, mne osobne to nevadí ja žijem na Zemi a dúfam, že nejakého zmrda pred smrťou zo sebou zoberiem. :D


joplins   |   ip:95.209.22   |   2010-11-26  (07:01)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  nic v zlom chlapci, no pocet ludi na zemi a cas dokedy ma clovek byt na zemi su ohranicene!! Boh urcil casy a veky a on vie ,kolko ludi tu ma byt a dokedy.. no a s ludtvom to nakoniec dopadne inac, ziadne kolonizacia sa konat nebude... ( ba vlastne hej, no v duchovnom stave)kolonizacia inej dimenzie...


Azgaroth   |   ip:85.248.61   |   2010-11-26  (07:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vieš, Joplinzová, v budúcnosti progresívni jedinci môžu odís aj inam, ale ovce nech radšej zostanú rozjímať na Zemi. Nech nesabotujú pokrokovým ľuďom rozvoj svojimi stupídnymi úvahami o tom, že nejaká neexistujúca maškara tu niečo určila...


joplins   |   ip:95.209.22   |   2010-11-26  (08:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  juuuj bratu.. ja veru zostanem tu na zemi a rad.. bude tu tisicrocne kralovstvo a budem zit mozno aj 1000 rokov.. cely svet pre mna, bez drbnutych ludi,, super.. a ty pokrokovy chod kde chces...pre mna za mna aj kozy dojit do medzigalaktickej mastale...


joplins   |   ip:95.209.22   |   2010-11-26  (08:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  azgy, inac pred tou"neexistujucou" maskarou budes za chvilu klacat.. veru tak aj tvoje blek metalove kolienka sa za chvilku zohnu...


Azgaroth   |   ip:85.248.61   |   2010-11-26  (08:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-DDDDDDD lol...


atheist   |   ip:217.12.48   |   2010-11-26  (08:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins - bude tu tisicrocne kralovstvo a ty v nom budes to iste hovno ako si aj teraz. Dilinko pisuci o nejakom neexistujucom pankovi co byva v nebicku a postara sa o neho, lebo sam sa o seba nevie. Ovca si a ovca zostanes. A takych to tvoje 1000 rocne kralovstvo potrebuje.


sxg   |   ip:95.103.63   |   2010-11-26  (08:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Azgaroth, ty sa do vesmíru NEDOSTANEŠ! Ty dostaneš čip a budeš zmizet.


joplins   |   ip:95.209.22   |   2010-11-26  (08:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  atheist.. poznas ma ked hovoris,ze sa neviem o seba postarat??? ty chodis mozno dokladat horalky v tescu a byvas u maminy co ti vari tvoje oblubene mnamky a tak sa snazis stiahnut kazdeho na svoju neschopnu uroven,, chapem to, a nehnevam sa na teba.. kazdy sme nejaky...


sxg   |   ip:95.103.63   |   2010-11-26  (08:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  atheist, jeden dôkaz že neexistuje. PLS. PLS...
Ja ti dám dôkaz: Kto spôsobil veľký tresk? To sa raz bezvýznamný bod vo vesmíre rozhodol...
:D


joplins   |   ip:95.209.22   |   2010-11-26  (08:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sxg. tazko im nieco vysvetlit, ked maju tmu aj v mysli aj v dusi...


nn   |   ip:85.216.20   |   2010-11-26  (09:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sxg: Velky tresk vznikol skrizenim energetickych poli vyssich rozmerov, pricom bod toho skrizenia sa v nasej dimenzii prejavil ako Big Bang. Fakt, ze clovek si este neuvedomuje existenciu niektorych veci (lebo sa na ne este neprislo) neznamena, ze neexistuju.


raptor   |   ip:195.91.56   |   2010-11-26  (09:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  je viac ako nutné premiestniť živé tvory Zeme aj na inú planétu podobnú (rovnakú) ako je naša.


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-11-26  (09:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nn, aké sú to energetické polia vyšších rozmerov? Aké rozmery sú myslené, ako prebehlo skríženie? dík za info.


Kudo   |   ip:87.244.23   |   2010-11-26  (09:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale prosiiim vaaas. ked ludstvo pojde na inu planetu tak len zo zvedavosti alebo zisku. urcite nie preto ze by sa na zemi nedalo zit. aj ked celu zem zdevastujeme a budu aj traktory padat, stale tu bude lepsie podnebie ako na ktorejkolvek inej znamej planete.


Kudo   |   ip:87.244.23   |   2010-11-26  (09:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a este aby som nezabudol pre tych panbozkarov. clovek co veri v boha ako v nejaku nadprirodzenu duchovnu bytost je kreten a iq ma asi dost nizke. ak nejaky boh existuje, tak je to bud vesmir/sila pritazlivosti alebo napriklad ti mimozemstania co sa na nas obcas mrknu alebo z nas maju pokusne laboratorium. a nie nejaky duch svaty ze tam sedi na oblacikoch a ked zahresime tak po nas iebne bleskom :D :D :D sa zobudte!!! by som podpalil vsetky kostoly.


sxg   |   ip:95.103.63   |   2010-11-26  (10:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Velky tresk vznikol emanciou Božského JA/ON, pricom bod toho skrizenia sa v nasej dimenzii prejavil ako Big Bang a tým vznikli naše dimenzie. Fakt, ze clovek si este neuvedomuje existenciu niektorych veci (lebo sa na ne este neprislo) neznamena, ze neexistuju.
sxg   |   ip:95.103.63   |   2010-11-26  (10:03)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Príde Pozemšťan na Mars a pýta sa Marťanov: "Kto sú to s tými zlatými reťiazkami?"
Marťan odpovedá: "To sú naši židi!"
:D


joplins   |   ip:95.209.22   |   2010-11-26  (10:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kudo ty si to moj tak detsky vysvetlujes a popri tom si myslis aky si ty chytry a ze si to svojou prudkou innteligenciou vsetko prekukol.. pocuvaj nie je ti ko.kot.no?


L   |   ip:178.40.20   |   2010-11-26  (10:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Velmi drzim vedcom palce, aby nasli krasnu, bohatu planetu, s idealnymi podmienkami pre zivot, vybudovali tam vsetko potrebne pre zivot a odstahovali tam prislusnikov najukrivdenejsieho naroda na Zemi. Konecne bude dobre. Aj im, aj nam.


Kudo   |   ip:87.244.23   |   2010-11-26  (12:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To joplins:
patricky na krk, celo prezehnat svatenou vodou a chod sa pomodlit za to ze si zahresil :D


adam   |   ip:195.80.16   |   2010-11-26  (13:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  azgaroth, prečo si myslíš, že kolonizácia má niečo spoločné s kolostómiou?


yosarian   |   ip:46.34.253   |   2010-11-26  (13:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   uz dnes exiwuju ztudie ako kolonizovat mar,ide o to vytvorit tam podmienky pre zivot,ako to spravit,zhruba vieme,je to vsak beh ne velmi dlhe trate z neistym vysledkom,dalsou alternativou je mesiac jupiteta eurropa,alebo jo, tam to j este komplikovanejsie,no treba len dufat za buducnost,prinesi nove poznatkyq technologie,kedz zem o par miliard rokov spali slnko


bublinka   |   ip:178.40.33   |   2010-11-26  (13:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ludia a co ja na nas take hodnotne,,ze by nasa civilizacia mala byt zachovana?


joplins   |   ip:95.209.22   |   2010-11-26  (13:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  yosarian.. citujem",no treba len dufat za buducnost,prinesi nove poznatkyq technologie,kedz zem o par miliard rokov spali slnko" fuu to aby sme si svihli...:-)))

yosarian   |   ip:46.34.253   |   2010-11-26  (14:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hviezdu slnko a jej fazu zvacsenia ,nezmenime ani ked sa posereme.


Yanath   |   ip:85.159.10   |   2010-11-26  (14:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dr.Hujer, to je myslim jedna z teorii viacrozmerneho priestoru a podla nej neusta vznikaju nove vesmire (hrozne slovo :P ) a ten nas teda nie je jediny a jeho zanik/vychladnutie bude len koncom jedneho z mnoha


Yanath   |   ip:85.159.10   |   2010-11-26  (14:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a pre hnusnych egoistov, ktori tvrdia, ze zem dokaze uzivit ovela viac ludi, ano, dokaze ale nikdy ste vy zadubenci neuvazovali, na ukor coho?


joplins   |   ip:95.209.22   |   2010-11-26  (14:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  yanath- keby ludia nie su debilny mamonari tak by sme si tu krasne zili... lenze my budeme radsej vyrabat lacne kopirky co vydrzia mesiac a napln do nich je drahsia ako samotna kopirka kvoli obratu... ci na kazdy novy telefon novu nabijacku.. tak kam chceme zajst... vsetko je o prachoch a laske k nim...


sxg   |   ip:195.80.16   |   2010-11-26  (14:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yanath, pozri sa okolo seba videla si nejaké
lány obilia tento rok? Vieš, že obilie sa spaľuje? Ale to vy zelený fašounci neriešite, vám sa páči eutanázia, taká ako ty je ako princ Villiam, ale TY NIE SI princ!!


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-11-26  (14:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ďalšiu planétu by ste chceli zničiť? Tak to hádam nie!?! Myslíte si, že ozaj by vám to bolo dovolené??? Vôbec vás zaujíma, že čo si o tom myslí skutočný Majiteľ? Zobudte sa preto, ďalšia už nebude, tobôž pre takých, ktorí už dávno nechápu, že ako s ňou majú nakladať, v zmysle zákonov vesmíru!Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-26  (16:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre Adama vyššie. (Všimnite si, že píšem "pre" ako normálny človek a nie ako idiot "2", alebo "to"): Tiež ma to napadlo, že kolostómia nie je kostolómia, ale mne kedysi to spodobovanie robilo problémy, ako zas tebe písanie "ch"...


Dopamin   |   ip:195.91.79   |   2010-11-26  (16:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Už ako 18 ročny som chapal veci vtom zmysle že pokial nafukujete balon neustale tak praskne Nevidel som žiadny s konšpiračnych filmou ale moj nazor utvrdila prednaška jednej pani v jadrovej elektrarni Mochovce.Premietala nam film ktory poukazoval na to ako dvoležite je zabezpečiť energeticku buducnosť sveta.Na platne bola Zem pred 2000 rokmi a červenou farbou bola označena Hustota obyvatelstva v pravom rohu platna bol letopočet ktory ako stopky počital roky.Do roku 19OO sa velmy radikalne nemenila a zrazu bum ostal som v užase.Od vtedy sa zaujimam o dianie na svete a hľadam odpoveď na otazku kam to speje a na čom sme zavysli.Vškole som sa nikdy neučil lebo tie veci ma apsolutne nezaujimaly račej som sa zaujimal o take veci ako auto na vodik a pod.čital som vedecko technicke časopisy a sledoval dokumenty na Dvojke.V druhom ročniku na strednej som prepadol a zmaturoval som 4x4.Keď si niekto mysli že to svedči o mojej inteligencii tak poznamenam že je uplny idiot.Naša zem a život na nej je ako potapajuci sa Titanik.Na ktorom mate podla mňa 4 rozne volby. Prva možte sa klepať strachom a pobehovať hore dole z myšlienkou čo sa to k..va deje.Druha možte si sadnuť za bar a popijať vinko a stotožňovať sa z myšlienkou,, veď titanik je nepotopitelny to už je aka blbosť.Tretia snažiť sa poskladať neaky zachranny čln.a ta štvrta prijať skutočnosť taka aka je a posledny krat si zahrať na husliach.


joplins   |   ip:95.209.22   |   2010-11-26  (16:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dopamin.. vyborne.. to s tymy moznostami.. ja som si vybral 4.. a to delaj jenom machři...zzzzz:))


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-26  (16:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Viem si predstaviť, čo za repertoár by si vybral naposledy živo zahrať: "Poď k nám "b" blíž..."


joplins   |   ip:95.209.22   |   2010-11-26  (16:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  azgy. urcite nie.. vzal by som trubku a dal by som kohutik jaraby od canibal corpse...


joplins   |   ip:95.209.22   |   2010-11-26  (16:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a hral by som ti do kroku kym by si ty ako sialeny pobehoval hore dolu po palube , s flaskou oblubeneho cerveneho ,hladiac si zachranit ten svoj blek metalovy zivot


Madness   |   ip:95.103.23   |   2010-11-26  (16:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj ja si vyberám 4 možnosť :) Na čo sa trápiť nad budúcnosťou, kt. nezmením. Ako povedal Julius Caesar kocky sú hodené, môžme len sledovať aký výsledok nám určia :)


joplins   |   ip:95.209.22   |   2010-11-26  (17:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  madness.. hehe , no to nevies ,ze si obycajny slaboch co sa nevie o seba postarat?? taky azgarot ci atheist, to oni sa vedia a nepotrebeuju sa slabossky pozerat ako sa blizia k smrti.. oni jej vykrutia krk ked po nich pride.. to len my slabosi a ovce si mozme vybrat 4.ku.... heh


Exception   |   ip:86.12.253   |   2010-11-26  (17:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...ja som ani nezmaturoval a ani ma to netrápi. Je to zlé?


LordX   |   ip:178.41.65   |   2010-11-26  (17:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sxg - co konkretne je zle na planovanom rodicovstve alebo aj eugenike (ktora je ako veda neutralna), pokial je uplatnovana nie nasilim, ale motivaciou a dobrovolne? Co je zle na snahe o znizovanie populacnej explozie v tretom svete (ale napriklad aj u nas v osadach)? S cinskym sposobom nasilnej praktickej realizacie samozrejme nesuhlasim, ale proti samotnej myslienke aktivneho znizovania tempa populacnej explozie nic nemam, pokial sa pri tom neporusuju zakladne ludske prava. Planned Parenthood ich neporusuje, ani eutanazia a interrupcie nie (okrem tych neskorych).

Oľem si zakonšpirujme, ved nie sme na SME:
Co asi chceli zidia dosiahnut tym ze eugeniku zdiskreditovali tym ze ju spojili s nacistami a druhou svetovou vojnou (ktoru, ako vsetci vieme, maju na rovasi, tak ako vsetko ostatne)? Preco vsetky pseudohumanisticke politicky korektne sio-media bresu pri akejkolvek o snahach o regulaciu mnozenia a populacnej explozie aj niecim inym ako vojnami, hladom a chorobami? Mne to pride praveze ako najhorsia a najmenej humanna moznost.
Ako by Cina vyzerala dnes keby tam nemali absolutne ziadnu kontrolu populacie? Ako by vyzerali romske osady keby sme nejaku mali?


Exception   |   ip:86.12.253   |   2010-11-26  (17:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Súhlasím s Lordom. Pokiaľ má niekto zdravý rozum tak si musí uvedomiť, že v tejto dobe mať dieťa je tragédia ako pre rodiča, tak aj preto dieťa. Teda pokiaľ nie ste si stopercentne istý, že ste zabezpečený. To je aspoň môj názor.


sxg   |   ip:195.80.16   |   2010-11-26  (18:24)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Populácia starne všade v Európe, v Afrike mrú od hladu, v Indii im podstrčili GMO, Arábiu bombardujú kde sa dá, všetko je proste v porádku bo ľudí je jag pliev...


sxg   |   ip:195.80.16   |   2010-11-26  (18:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ľudia spite, vaša vláda vám neklame, všetko je v poriadku, kríza je za nami, ľudia spite, neverte konšpiračným teóriám, vaša vláda ich neschválila, ľudia spite, všetko je v poriadku, dajte sa očkovať, je to dobré pre vaše zdravie, podpora pedofílie a homosexuality nie je eugenická kontrola, ľudia spite, svet je v najlepšom poriadku, CO2 daň je prospešná a nie je to eugenická kontrola, bojujeme ňou proti zmene klímy, ľudia spite všetko je vporiadku.


sxg   |   ip:195.80.16   |   2010-11-26  (18:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Súčastnosť nie je dôležitá, vaša vláda sa vám stará o budúcnosť, dívajte sa do budúcnosti všetko je v poriadku:
http://www.novinky.cz/koktejl/162167-futurologove-slibuji-dukaz-o-posmrtne-existenci-duse-i-kontakt-s-ufo.html


sxg   |   ip:195.80.16   |   2010-11-26  (18:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  UNICEF myslí na budúcnosť a vaše deti, všetko je v poriadku, toto tiež nebol eugenický program, všetko je v poriadku:
http://afinabul.blog.cz/0912/unicef-zrusi-poradenstvo-v-oblasti-sexu-medzi-detmi-a-domacimi-zvieratami


333   |   ip:85.216.14   |   2010-11-26  (19:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sxg
presne tak ludia spite a snivajte,ze raz poletite poletite poletite,ale do vesmiru isto nie.su veci ktore nikda neprekroci veda,bohuzial alebo bohu vdaka?nie je sanca letiet ale verit je krasne hlvne ked to nasa tvrdi.
a k tomu,kto vam dal pravo rozhodovat,kolky ludia maju pravo zit na tejto zemi?skade ste ho vzali?nik nema pravo tvrdit ze ludstvo je premnozene a rozhodovat o tom ci tu bude 6,5 -7 alebo 10miliard len preto ze si myslite ze sa nedaju uzivit?ziadny clovek nema pravo rozhodovat o inom cloveku ci tu bude zit abo nie.nik z vas neni na tolko mudry aby vedel s urvitostou povedat ze 10miliard je vela, ze by sa neuzivilo.


illuminatedBimbo   |   ip:95.103.79   |   2010-11-26  (19:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kazda planeta ma potencial na uzivenie urciteho poctu ludi ale zhladiska ducha ako jedinca je to ovela menej a tento pocet urcuju zakony ktore dokaze poznat len vysoko pokrocily ludsky duch.
Stav na Zemi je oto horsi ze touto reinkarnaciou sa na Zem inkarnuju aj duchovia ktory cakaju na sudny den a boli uz inkarnovany na inych planetach a podla zakonoch v stvoreni pri ociste nastava urcity cas na dozretie tych ktory su omilosteny dozriet a tento proces je pod dohladom nezmerne nasobne zvysenej duchovnej sily v tej casti vesmiru ktora nedovoli sa inkarnovat nizko vyvinutemu duchu.
Pocas tohoto obdobia sa duchovia ktory napachali vela zleho mozu inkarnovat na planety kde maju seberovnych a to je na tych najhorsich planetach ako je aj Zem!Je to nieco ako otvorenie pekelnej brany odkial sa na zem inkarnuju tie najodpornejsie tvory ktore si nezasluhuju nazvu clovek.
Akakolvek nahodnost s realitou je cisto nahodna!


joplins   |   ip:95.209.22   |   2010-11-26  (19:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  illuminated bimbo- o akej reinkarnacii hovoris?? toto mi znie ako znozka krestanstva z dänikenom a budhizmom.. jedina reinkarnacia o ktorej viem ja je, reinkarnacia zlych duchov do ludi.. napr- " co ta je do nas Synu Bozi, prisiel si nas PRED CASOM trapit??? " oni sa reinkarnuju do ludi, no ludsky duch raz opusti telo a je koniec... ziadna reinkarnacia.. jedine po vzkrieseni, do uplne noveho tela.. a to len raz a navzdy!Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-11-26  (20:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tu je ten problém, že tu sa vteľujú aj ľudskí duchovia z temných planét, čoby nemohli, ak by ľudstva tejto Zeme k tomu nedopomohli. Preto niet sa čudovať, že čo všetko sa tu dnes deje. Ale viac o tomto tu písať je zbytočné, lebo opäť by to viedlo len k útokom a posmechu od tých, ktorých sa to týka, či už priamo alebo nepriamo.

A len tak mimochodom, že prečo odrazu taký obrovský nárast ľudí od roku 1900 je len ten, že prichádza k tomu veľkému súdu, keď sa každý dostavuje po svoju výslužku, ktorú si vyslúžil, istotne nie len za jeden pozemský život, ale za niekoľko desiatok pozemských životov. Preto ta veľká očista Zeme, keď sa súdi každý sám, aj tým, či počuje volanie z výššín, aký postoj zaujme, a či vôbec má záujem o nápravu a vzostup.


Dopamin   |   ip:195.91.79   |   2010-11-26  (20:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Inač na MUSTWATCH je dalši novy dokument Collapse ten vas da uplne dole a čo ktomu dodať ?Nemame buducnosť :DDDD


mkultra   |   ip:78.98.197   |   2010-11-26  (21:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Teda, čítam hodne zaujímavú diskusiu. Reinkarnácia podľa mňa je možná. Až príliš veľa detí rozpráva príbehy z minulých životov, neverím, že si všetky vymýšľajú.

Napríklad tento malý boyo.
YT:Extraordinary people - The boy who lived before Pt1
http://www.youtube.com/watch?v=1RRs7fXjs_w
Oplatí sa to pozrieť, škótsky prízvuk nemá chybu :Dgaliba   |   ip:109.230.0   |   2010-11-26  (21:16)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  sledujem vaše malicherné škriepky už nejakú chvilku,a ako som si všimol nikto z vás nič nepochopil,tu už nezáleží na tom,či bude na zemi žiť 1 alebo 10 miliárd ľudí,tu už ide o to,či vôbec na zemi prežijú nejakí ľudia,pretože základom myslenia každého na tejto planéte by malo byť konanie dobra ako podstaty a zmyslu života,a nie hladanie vinníka,vinní sme všetci pretože nie sme dostatočne rovní,rovní vo svojom vnútri,vo svojom myslení,vo svojom konaní,takže najprv uprac svoje,potom sa staraj o susedove


illuminatedBimbo   |   ip:95.103.79   |   2010-11-26  (21:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Clovek ma slobodnu volu a blizia sa dni vlastne uz to zaclo ked clovek za svoju pohodlnost obvinuje druhych,skoro nikto ani netusi ze vsetko zle co ho v zivote stretlo je pre neho moznost odcinenia a vyrovnania viny ktora na nom spociva ako karma,stale sa hlada vinnik ktory by mal byt za to zodpovedny.durino   |   ip:195.98.12   |   2010-11-26  (21:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  galiba súhlas. Myslím si že kolonizácia vesmíru je chrapúňstvo debilov, ktorí vidia v stromoch iba kubíky dreva. Najskôr by sme si mali upratať tu na Zemi. Každý by mal mierniť svoju spotrebu. Nejdem nikoho kritizovať, pracujem na sebe. Znižujem spotrebu. Keď idem do lesa, zakaždým odtiaľ vynesiem tašku smetí. Mali by sme prestať pozerať na Zem ako na dojnú kravu. Je to dedičstvo, ktoré nám nepatrí, spravujeme ho pre ďalšie generácie. Prajem jasnú myseľ všetkým... okrem sionistov, ktorí sa myslia, že im patrí všetko.


GoyyimShokse   |   ip:85.71.205   |   2010-11-26  (21:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nikdy nedovolte šíření lidského plemene mimo tuto Planetu !!!


333   |   ip:85.216.14   |   2010-11-26  (22:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  durino
suhlasim,pekne si to:)
nechapem zmyslanie ludi ked donuesu si flasku do hory vychlapu a odhodia tam kde dopili.a iny bordel,u nas ludia zacali vyvazat burinu a bio odpad ku rieke ,zo zaciatk v pohode vseci tak,ale po case uz co najblizsie k ceste uz ani nie k rieke a najnovsie tam sipu uz aj domovi odpad a ńereciklovatlny,hold ludia su fak poniektory sebci a nvm jak im povedat ak necem im nadavat.hory miznu luky sa nekosia a polia neoru a co nasi predkovia ty sa trasu v hroboch jak sme a kam dospeli,ked nam neni rady uz.


Astar   |   ip:178.40.14   |   2010-11-26  (22:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pri polemike ci bol clovek vobec na mesiaci (rusi mali prvych ludi vo vesmire..horkotazko na obeznej drahe zeme..a Usa huuup rovno na mesiac ))....uz ideme kolonizovat MARS?????? pekny ftip )


stalker   |   ip:89.173.36   |   2010-11-26  (22:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  1.Všetci ľudia z celej Zemi by sa zmestili na územie Luxemburska!
Tak aké premnoženie?

2.Plocha,z ktorej sa uživí 1 mäsožravý človek,by uživila 10 vegetariánov.

3.Ako chceme osídlovať Mesiac,či Mars,ked nedokážeme osídliť ani Saharu,Antarktídu,či dno morí?

4.Načo vynakladáme miliony na zistenie toho,či je na Marse možný život nejakého mikroorganizmu,ked denne vyhubíme x-podstatne zložitejších organizmov,nehovoriac o ľudoch!

Môj názor:
Keby sme mali možnosť presadiť čistú energiu,tak môžeme pitnú vodu získavať aj z mora a zavlažovať akékoľvek miesto na Zemi a nakrmiť podstatne väčšie množstvo ľudí.
Naučme sa žiť normálne a potom môžeme osídľovať aj vesmír.

Najprv ale musíme urobiť poriadok so špinou-na čele s tou čvargou z Bilderberg group!


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-11-26  (22:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A že podfuk, aj v dielach starých majstrov...aj pred tým?


http://www.youtube.com/watch?v=pmWk9ttLX3I

Parada   |   ip:91.148.16   |   2010-11-27  (00:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mne sa paci nazor stalkera...je realny realisticky a ked chcem smerovat dopredu nesmieme tobit za sebou bordel (ako v Avatare) ale poriesit si problemy doma. A potom si dokazovat nasu technologicku ideologiu. Myslim ze sa tu davaju do pomeru dve veci a to je spiritualna vyspelost, ktoru ako spolocnkssot mame zial na stupni dietata a potom technologicka vyspelost.No a dajte BMW do ruk dietata alebo Atomovu bombu do ruk podnikatela.

Dogmy, nabozenstvo, propaganda, indoktrinacia s tym sa najprv popasujme.
Ten vozickar je lacna propagantisticka babika nastrcena aby demonizoval mimozemske stretnutia. Ani na to nema padne argumenty.Komplic negativistickej propagandy.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-27  (01:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalkerov názor stojí akurát tak za svätý prd. Je to známy pátričkársky zmrd, ktorého názor z princípu nemôže mať realistckú hodnotu. Už len tá jeho (ich) kostolná ideológia je bezcenná a iba na smiech pre normálnych a pokrokových ľudí. Proti ľuďom, ako je on, treba bojovať bez milosti a nenávidieť ich až za hrob...


stalker   |   ip:89.173.36   |   2010-11-27  (01:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-D
Azgaroth-kedy ťa korunovali za kráľa trollov?


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-27  (01:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To bola len skúška (rozumej návnada), či aj v tejto neskorej nočnej hodine striehneš za rohom...


stalker   |   ip:89.173.36   |   2010-11-27  (01:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Schvaľujem,že sa k alkoholu schyľuješ až v neskorých nočných hodinách.
Triezvy by si asi nepísal drýsty o tom,že som patričkár a že uznávam kostolnú ideologiu.
Nikto nie je proti týmto veciam viac aktívne zaujatý,ako ja!
Takže-na zdravie!


mkultra   |   ip:78.98.197   |   2010-11-27  (01:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Azgaroth, mal by si zmeniť hudobný štýl čo počúvaš, alebo aspoň prejsť na nejakú menej škodlivú formu metalu, vážne :)


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-27  (01:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A... nemýlil som sa!


stalker   |   ip:89.173.36   |   2010-11-27  (01:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-D
Ja počúvam Sepulturku už od jej vzniku-to ešte Azgaroth ťahal za sebou dreveného káčera a na koncerte Metallici som vrieskal spolu s ostatnými v kotli.Počúval som aj Alice in Chains,či Suicidal Tendencies a nemalo to na mňa zhubný vplyv-skôr naopak.
Ale veľa záleží aj od intelektu a schopnosti odolať nadmernému požívaniu alkoholu,ktorý zabíja mozgové bunky a pripravuje tak ateistov a nihilistov o ich jedinú-i ked už i tak chabú-zbraň...
:-D


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-27  (01:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Viem, viem, vtedy si bol v kotli na bratislavskom štadióne v roku 1993, keď ťa tam vylosoval Raymond Kaňa. Ich vtedajšie javisko na tom turné obsahovalo také oko pre cca 100 vybraných a Hetfield na nich pekne chriachal také mastné pľuvance. Dobre sme sa vtedy na tých V.I.P. vylosovaných zabávali. Nemali úniku. Krásne časy... :-D


stalker   |   ip:89.173.36   |   2010-11-27  (01:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-D
Bohužiaľ...
Ale o tých pľuvancoch si až podozrivo dobre informovaný...
Ty si tam bol?


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-27  (01:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zííív... A dobre sme sa vtedy na tých V.I.P. zabávali. Dúfam, ako píšeš, že si si to v tom kotli užil. Idem spať.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2010-11-27  (02:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bež spať-skôr ako ťa ujo ošetrovateľ zas prichytí s pišulákom v ručičke.
A neboj-raz sa z tej traumy spôsobenej nadržaným farárkom určite dostaneš-držíme ti palce!
A všetci s tebou súhlasíme§
(to aby si rýchlejšie zaspal a dal pokoj)
Zem je guľatá,vo vesmíre sme sami,vznikli sme z veľkého tresku a z evolúcie,boh neexistuje a pravdu máš iba ty...
Pekná uspávanka?
:-D


steinstar   |   ip:188.112.1   |   2010-11-27  (07:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečo globalisti idú po majetku?naco im je obrovsky kapitál? Nuž len na to abi opustili zeme-gulu?nie o 20-50rokov, planujú svoje kroky naozaj na 100-150 možno až 200 rokov.potrebujú obrovsky kapital na vyvoj a vyzkum, na eksperimenti.na to sú vojny, tvrdim, ze prebieha 2.globalna vojna, alebo 1 v tomto storoci.vojna ma mnoho podob, tato je ekonomicka kriza.otrociobcania sa zaoberajú nezmyslami-homosex, ufonezmysel, 2012straseni...to vsetko na odputanie od skutocnosti.niektorim otrokobcanom xyba fantasy, inim vedomost, len malo diskutujucix xape co sa deje.99,5percent informaci su manipulativne, falosne, maskovaci.
Poniektori diskuteri su provakateri, plateni ci nexapavi.ajki   |   ip:195.91.79   |   2010-11-27  (09:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  GALIBA!!!To som chcel napísať..čítal som celu diskusiu ale je o ničom len urážky hádky atď..Mali by ste si ešte raz ten článok prečítať..Nejde oto koľko ludí žije na tejto planéte či 6miliard a či 20 miliard.. Ale oto ako tu žijú!!! citujem- To jediné, čo nám v danej situácii môže skutočne pomôcť je zmena myslenia a príklon k skutočným a pravým hodnotám! Z nich na prvom mieste je reálny život, prežívaný vo vzájomnej úcte, podpore a pomoci medzi ľuďmi. Človek sa musí naučiť mať ostatných ľudí rád, mať ich v úcte a rešpektovať ich presne v takej miere, ako má rád a rešpektuje samého seba, či svojich najbližších. Toto je základným kameňom všetkého! Základným kameňom, na ktorom buď zotrvá, alebo padne táto civilizácia!stalker   |   ip:89.173.36   |   2010-11-27  (09:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajki-všetko je v poriadku-väčšina z nás to aj tak pochopila.
Ospravedlňujem sa za to,že som reagoval na výpady jedného trollka...
Ak si všimneš,nezačal som s urážkami-takže menovite.


ucenik   |   ip:188.167.8   |   2010-11-27  (09:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Galaxii, v níž leží Země, se běžně říká Mléčná dráha. Má se za to, že její průměr je asi 100 000 světelných let a obsahuje více než 100 000 000 000 hvězd. Jednou z těchto hvězd je i naše slunce. Hvězda, která je Zemi nejblíže, je jedna ze skupiny Alfa Centauri a je od Země vzdálena asi 40 000 000 000 000 km. Tato ohromná čísla se však jeví jako poměrně malá ve srovnání s odhadem, že v celém vesmíru existuje 100 000 000 000 galaxií. Asi 10 000 000 000 z nich je v dohledu moderních teleskopů.

V blízkosti naší sluneční soustavy jsou hvězdy v Mléčné dráze od sebe vzdáleny v průměru od čtyř do pěti světelných let. V kulové hvězdokupě jsou hvězdy poměrně blízko sebe, asi ve vzdálenosti jedné desetiny světelného roku.
Hvězdokupa na fotografii je Omega Centauri. Prostým okem vypadá jako jedna hvězda. Při pohledu velkým teleskopem se však změní v zářivý chomáček mnoha hvězd, kterých je celkem asi milion. Omega Centauri je nejlépe viditelná na jižní polokouli, i když ji lze až do středních zeměpisných šířek pozorovat za jarních a letních večerů nízko na jižní obloze.
Průměr Omega Centauri je asi sto padesát světelných let; světlu by trvalo přibližně sto padesát let, než by se z dolní části fotografie dostalo do její horní části! Vzdálenost Země od Omega Centauri se odhaduje na sedmnáct tisíc světelných let. Proto takéto články uveřejňovat je nemorálni a jenom pro ty kteří neumí spočítat...

Již pouze počet a velikost hvězd vzbuzuje bázeň. Odhaduje se, že ve vesmíru existuje asi sto miliard galaxií neboli obrovských seskupení hvězd! Kniha The International Encyclopedia of Astronomy říká: „Je to takové množství zrnek rýže, které by mohlo naplnit průměrně velkou katedrálu.“ Odhaduje se, že galaxie Mléčná dráha, kam patří naše sluneční soustava, má přinejmenším právě tolik hvězd. Hvězda, která je naší Zemi nejblíže (kromě Slunce), je jedna z hvězd ve skupině Alfa Centauri a je vzdálena asi 4,3 světelného roku. Světelný rok je vzdálenost, kterou světlo uletí za jeden rok. Když vidíme onu hvězdu, znamená to, že světlo, které vnímá naše oko, ji opustilo před 4,3 roku a celou tu dobu putovalo vesmírem rychlostí 299 792 kilometrů za sekundu. Není v našich možnostech představit si, jakou vzdálenost to představuje. A to je pouze ta nejbližší hvězda. Některé hvězdy jsou od naší galaxie vzdáleny miliardy světelných let. Nelze se divit, že Boží prorok prohlásil: „Pohleď, národy jsou jako krůpěj z vědra; a jsou považovány za povlak prachu na miskách vah. Pohleď, ostrovy zvedá jako pouhý jemný prach.“ (Izajáš 40:15) Kdo by se zabýval malým smítkem prachu?

Fyzik Robert Jastrow navrhuje pro lepší pochopení vesmírných vzdáleností následující přirovnání. Představme si Slunce zmenšené do velikosti pomeranče. Země by pak byla malá jako pouhé zrnko písku a kroužila by kolem Slunce ve vzdálenosti 9 metrů. O ulici dál by byl Jupiter velikosti třešňové pecky a o deset ulic dál by kroužilo další zrnko písku, totiž Pluto. V témže měřítku by se nejbližší hvězdný soused našeho Slunce, hvězda zvaná Alfa Centauri, nalézal ve vzdálenosti 2 100 kilometrů. Celá Mléčná dráha by byla shlukem pomerančů, který by měl průměr 30 miliónů kilometrů. Jednotlivé pomeranče by byly od sebe vzdáleny přibližně 3 000 kilometrů. Jak je vidět, i když si vše zmenšíme, čísla se brzy začínají vymykat naší představivosti.

Zarážející nejsou jen vzdálenosti. Vědci se při odhalování vesmírných záhad setkávají s podivnými úkazy. Existují neutronové hvězdy složené z hmoty o takové hustotě, že jedna čajová lžička této hmoty by vážila tolik, co 200 miliónů slonů. Existují drobounké hvězdy, kterým se říká pulsary. Jeden z nich bliká šestsetkrát za sekundu. Nu a pak jsou tu ony provokativní černé díry, které vědce podněcují k různým spekulacím. Samy sice vidět nejsou, ale mohou svou záhadnou přítomnost prozradit neukojitelným hladem po světle a hmotě.

Aby bylo možné tyto nesmírné vzdálenosti pohodlně vypočítávat, musely být vytvořeny nové jednotky vzdálenosti, například světelný rok. Světelný rok je vzdálenost, kterou světlo urazí za jeden rok, tedy zhruba 9,5 biliónu kilometrů. Kdybychom cestovali autem rychlostí 100 kilometrů za hodinu, ujeli bychom tuto vzdálenost za přibližně 11 miliónů let!

Rozsah hvězdného stvoření dodává nezměrnou sílu a význam Stvořitelovu prohlášení v Izajášovi 40:26: „Vysoko pozvedněte oči a vizte. Kdo stvořil tyto věci? Je to Ten, kdo vyvádí jejich vojsko dokonce podle počtu, všechny je dokonce nazývá jménem. Kvůli hojnosti dynamické energie, a protože je také silný v moci, ani jedna z nich nechybí.“ (Srovnej Ža 147:4.) Uctivá bázeň vedla žalmistu k tomu, aby řekl: „Když vidím tvá nebesa, díla tvých prstů, měsíc a hvězdy, které jsi připravil, co je smrtelný člověk, že ho chováš v mysli, a syn pozemského člověka, že se o něho staráš?“ (Ža 8:3, 4)

Resumé: Žádna cesta do vesmíru nevede, pokud se nenaučíme žít spravodlivě na zemi.333   |   ip:85.216.14   |   2010-11-27  (09:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  steinstar
tym skutocnym co stoja za globalistami netreba peniaze oni maju tlaciarne na ne.skuste ludia uz konecne toto pochopit,im ide len o moc nad vami,tym co ide o peniaze su slabe kusy,a medzi nich nepatria.su len prisluhovaci.vseci poznate hitlera a viete aka to bola zruda,pre mnohych antikrist oznacovany.no a predstavte si este niekolko krat vacsiu zrudu a ta zruda tu vladne,vldane a ovlada svojich stupencov nad jednymi strachom nad druhymi peniazmi a vytvara svet z hodnotami podla seba,a uz je len kusok od toho aby dosihol vsetko.a tymm sa naplni cas vekov.a potom pride co ma prist.ale len na vas je aby ste mu ludkovia odolali.


joplins   |   ip:94.191.24   |   2010-11-27  (09:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ucenik. velmi dobré...stalker   |   ip:89.173.36   |   2010-11-27  (09:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ucenik-dobré!
Tiež neveríš tomu,že by Boh vytváral niečo tak obrovské len preto,aby sa nejaký ľudkovia na malilinkej planétke mali na čo kukať v noci?
:-D
333-súhlas-nepotrebujú chechtáčiky,ked si ich sami tlačia-tej čvarge už ide o niečo viac!


333   |   ip:85.216.14   |   2010-11-27  (09:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  „Vysoko pozvedněte oči a vizte. Kdo stvořil tyto věci? Je to Ten, kdo vyvádí jejich vojsko dokonce podle počtu, všechny je dokonce nazývá jménem. Kvůli hojnosti dynamické energie, a protože je také silný v moci, ani jedna z nich nechybí.“ (Srovnej Ža 147:4.) Uctivá bázeň vedla žalmistu k tomu, aby řekl: „Když vidím tvá nebesa, díla tvých prstů, měsíc a hvězdy, které jsi připravil, co je smrtelný člověk, že ho chováš v mysli, a syn pozemského člověka, že se o něho staráš?“ (Ža 8:3, 4)

-toto sa da vysvetlit tak ze diabol stvoril planety a drzi vas v tom ze raz poletite na ne aby zmiatol ludske duse lebo len one mu ide.preto vyznavaci satanizmu sa riadia vseliakymi hviezdnymi konstalaciami a symbolmy a ma pre nich vyznam skrity aj numerologia.

Když vidím tvá nebesa, díla tvých prstů, měsíc a hvězdy, které jsi připravil, co je smrtelný člověk, že ho chováš v mysli, a syn pozemského člověka, že se o něho staráš?“
-aky vyznam ma dusa cloveka ked dokazes take veci robit aby si ziskal nad nimi moc.a ukradol si ich PanuBohu?ovela vacsi ako si je samo ludstvo vedome.ale verim ze raz na to ludia pridu a uvedomia si skutocnu hodnotu cloveka.cital som mnohe reakcie na potomu a na to ze prisli mnohy o dom ale co je dom a vec hmotna proti tomu ked prides o milovaneho cloveka,dom postavis nova horu vysadis pole zories a zasejes ale cloveka ti nik nevrati,preto je cas aby si ludia uvedomili a prestali sluzit tomu co ide a kaze zabijat inych.je to len na vas ludia ,bez vas nema silu ,


ggg   |   ip:78.99.160   |   2010-11-27  (17:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nedostaneme sa tam. zem je nasou koliskou ale aj rakvou...to by ludska hlupost musela zaniknut, ale zatial sa k tomu neblizime


Jana   |   ip:80.242.33   |   2010-11-27  (19:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dikus Ty si taky "mudry" a gramatiku nevies!!! bleee


dwarf   |   ip:178.41.34   |   2010-11-28  (12:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak tento článok je najkrajšia zmes paranioidmných žvástov, akú som tento mesiac čítal. Ďakujem autorovi a odporúčam navštíviť vhodnú poradňu. Howgh!!!


barbar   |   ip:78.99.141   |   2010-11-28  (13:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ísť kolonizovať vesmír znamená v prenesenom význame akoby postaviť sa do prvej línie v analogickom zobrazení akoby vojnového konfliktu. Sledujme potom,najmä v prvej časovej dekáde pravidelných štartov, aké percento pozemských zmrdov bude tieto koráby obsadzovať. Z toho teda vyplýva,že takéto štarty budú mať za primárny cieľ odbúrať tlačenicu z hraničných miest latifundií pozemských zmrdov.


tipek   |   ip:188.123.1   |   2010-11-28  (13:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ziaden vesmir...uz su projekty na ostrovy na mori, tam sa ludstvo presunie v blizkej buducnosti a v dalekej buducnosti to pojde do smerom do vysky, ale nie az do vesmiru, ale v nasej atmosfere.


yosarian   |   ip:91.191.75   |   2010-11-28  (13:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to ucenik, problem moe je pochopit,umotu,antihmoyu,problem je predstavit si nekonecny priestor vesmir,hmota sa rozpina,ale co pfiestor,ma nejake hranice,w coho su tvorene,z coho vznikol velky tresk,kedze s coho sag vytorila ta prvotna energia,kapni bozsku!


ucenik   |   ip:188.167.8   |   2010-11-28  (17:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MYŠLENKA, že vesmír byl stvořen inteligentním Stvořitelem, je mnoha vědcům nepříjemná. Spekulují o tom, že nějakým způsobem prostě vesmír začal existovat sám od sebe. Nikdo z nich však nedovede vysvětlit, jak by k tomu mohlo dojít.
Časopis Scientific American ve vydání z ledna 1999 dokonce uvedl: „Teorie velkého třesku nepopisuje zrod vesmíru.“ Časopis k tomu dodává: „K vysvětlení prvotního vzniku vesmíru bude zapotřebí další teorie, jež by popisovala předcházející období.“
Připadá vám však logické, že se vesmír prostě nějak vytvořil sám? Fyzik Charles H. Townes uvedl: „Fyzici samozřejmě doufají, že zjistí, co bylo příčinou ‚velkého třesku‘, a že budou moci vysvětlit vznik našeho vesmíru, například jako určitý typ vlnění. V tom případě ale čeho vlnění to je a jak vzniklo? Podle mého názoru, pokud budeme otázku vzniku vesmíru zkoumat výlučně z vědeckého hlediska, zůstane nezodpovězena.“
Dnes se uznává, že kdysi vesmír neexistoval a že nějakým způsobem začal existovat. Mohou nám poznatky o zákonitostech vesmíru pomoci pochopit, jak k tomu mohlo dojít?
„Dvě strany stejné mince“
Toto bylo řečeno o energii a hmotě. „Hmota je prostě jedna forma energie,“ uvedl časopis Scientific American. Vztah mezi hmotou a energií vyjadřuje slavný Einsteinův vzorec E=mc2 (energie se rovná hmota krát rychlost světla na druhou). Z této rovnice vyplývá, že malé množství hmoty v sobě skrývá neuvěřitelnou energii. „To vysvětluje, proč bomba o velikosti pomeranče může zničit velké město,“ uvedl univerzitní profesor Timothy Ferris.
Podíváme-li se na druhou stranu mince, lze podle Einsteinovy teorie přeměnit také energii v hmotu. Formování hmotného vesmíru tedy mohlo být tím, co jeden kosmolog označil jako „nejúžasnější přeměnu hmoty a energie, jaká je vůbec myslitelná“.
Odkud však pocházela hmota a energie nutná k takové ‚přeměně‘? Na to věda nemá uspokojivou odpověď. Je zajímavé, že Bible o Bohu říká: „Kvůli hojnosti dynamické energie, a protože je také silný v moci, ani jedna z nich [tedy nebeských těles] nechybí.“ (Izajáš 40:26) Ať již Bůh použil při tvoření vesmíru jakýchkoli prostředků, zjevně k tomu měl potřebnou energii a moc.
Vedou nás vědecké doklady k závěru, že náš vesmír vytvořila Nejvyšší Inteligence? Když se podíváme na způsob, jakým vesmír začal existovat, pomůže nám na to najít odpověď.
Uspořádaný počátek
Zamyslete se: Nekontrolovaná přeměna hmoty v energii při výbuchu nukleární bomby způsobí chaos, jak bylo patrné při výbuchu těchto bomb roku 1945 v Japonsku, kdy došlo k úplnému zničení Hirošimy a velké části Nagasaki. Vesmír však rozhodně není chaotický, ale je harmonický a krásný. Podívejte se také na tuto nádhernou zem a na úžasnou různorodost života na ní. Je jasné, že to nemohlo vzniknout bez určitého inteligentního řízení a dohledu.
Časopis Newsweek z 9. listopadu 1998 uvedl přehled důsledků, jež vyplývají z objevů týkajících se stvoření vesmíru. Podle informací v článku fakta „ukazují, že hmota a pohyb spíše vznikly tak, jak říká Genesis [v Bibli], tedy ex nihilo, z ničeho, ohromujícím výbuchem světla a energie“. Všimněte si, jaké důvody časopis Newsweek uvádí pro toto srovnání počátku vesmíru s biblickým popisem.
„Uvolněné síly byly — a jsou — pozoruhodně (zázračně?) vyvážené: Kdyby byl velký třesk jen o trochu slabší, bylo by rozpínání vesmíru pomalejší a brzy (za několik milionů let nebo za několik minut — ale každopádně brzy) by se zhroutil do sebe. Kdyby byl výbuch o něco silnější, vesmír by se mohl rozptýlit v jakousi polévku, která by byla příliš řídká na to, aby se v ní hmota seskupovala do hvězd. Vznik života byl tehdy — to je to vhodné slovo — astronomicky nepravděpodobný. Poměr hmoty a energie vzhledem k velikosti prostoru musel být při velkém třesku v rozmezí jedné kvadriliontiny procenta ideální hodnoty.“
Podle časopisu Newsweek zde byl někdo, kdo vesmír jakoby „nastavil“, když uvádí: „Uberte jen tu nejmenší jednotku (viz výše uvedenou jednu kvadriliontinu jednoho procenta jako rozpětí chyby), . . . a to, co nastane, není pouhý nesoulad, ale věčná entropie a věčný led. Takže, co — nebo kdo? — ‚nastavil‘ vesmír?“
Podle astrofyzika Alana Lightmana je pro vědce „záhadou, že vesmír byl vytvořen v tak vysoce uspořádaném stavu“. Tento astrofyzik dodává, že „tuto záhadu entropie“ — otázku, proč se vesmír nestal chaotickým — „by nakonec měla vysvětlit nějaká úspěšná kosmologická teorie“.
Proč tomu nechtějí věřit
Souhlasíte s tím, že ‚vysoce uspořádaný stav‘ poukazuje na nějakého Organizátora? Většina lidí s tím souhlasit bude. Nicméně lidé, kteří se hlásí k ateismu, se k tomu nepřiklánějí. Proč? Kvůli své víře! Profesor Ferris napsal, že „i když se nám to nelíbí, ateismus je víra jako každá jiná“. A tento profesor prohlásil, že by bylo lepší, „kdybychom z kosmologie Boha úplně vyřadili“.
To také mnozí udělali — vznikly však problémy. Například profesor astronomie George Greenstein nejdříve uvedl, že mnoho věcí lze pokládat za doklady plánovitosti ve vesmíru, a potom napsal: „Dospěl jsem k přesvědčení, že k těmto ‚shodám okolností‘ by těžko mohlo dojít náhodou.“ Přesto však profesor Greenstein tvrdí: „Nelze to vysvětlit existencí Boha.“ Někteří vědci se tedy zříkají logického uvažování proto, aby si zachovali svou vědecko-náboženskou pravověrnost.
Je ale pravda, že „víra“ slavného fyzika Freda Hoyleho byla v pozdějším období jeho života otřesena. V osmdesátých letech minulého století se tento fyzik přiznal: „Analýza faktů zdravým selským rozumem ukazuje, že s fyzikou, ale také s chemií a biologií si pohrávala nějaká vysoká inteligence a že v přírodě nelze mluvit o žádných slepých silách. Matematické hodnoty, které člověk na základě těchto faktů vypočítal, mi připadají tak přesvědčivé, že o existenci této vysoké inteligence vůbec není pochyb.“
Je zajímavé, že v době, kdy vědecké zkoumání v dnešním slova smyslu bylo teprve v plenkách, sir Isaac Newton dospěl ke stejným závěrům. Na základě svých objevů napsal: „Tato nadmíru krásná soustava skládající se ze Slunce, planet a komet mohla vzejít pouze z úmyslu a vlivu inteligentní a mocné Bytosti.“
Uvažujme o jednom z důsledků pohybových zákonů, které objevil Newton a Johannes Kepler.
Proč je možné létat do kosmu
Zákony pohybu planet, které popsal Kepler na začátku 17. století, se podle díla The World Book Encyclopedia „používají ke stanovení orbitální dráhy umělých družic a k plánování letů kosmických lodí“. V roce 1687 zveřejnil Newton své slavné pohybové zákony a podle uvedené encyklopedie tyto zákony „stejně jako zákony Keplerovy jsou základním kamenem plánování kosmických letů“. Jak je to možné?
Na základě těchto zákonů totiž lidé mohou pomocí matematických výpočtů stanovit, kde určité nebeské těleso v danou dobu bude. Tyto výpočty je možné provést proto, že pohyb nebeských těles včetně Měsíce a Země je vždy stejný a je možné ho přesně předpovědět. Měsíc se například pohybuje po své oběžné dráze kolem Země průměrnou rychlostí 3 700 kilometrů za hodinu a tento oběh dokončí o něco dříve než za měsíc, a my s úžasnou přesností můžeme říci, kde v kteroukoli dobu bude. Se stejnou přesností můžeme určit dráhu Země, která se pohybuje rychlostí 107 200 kilometrů v hodině a oběhne kolem Slunce jednou za rok.
V případě letu na Měsíc lidé na Zemi nasměrují raketu do určitého bodu ve vesmíru, který je na oběžné dráze Měsíce mnoho tisíc kilometrů před ním. Pomocí různých propočtů přesně vědí, kde Měsíc spolehlivě v určitou dobu bude. A jestliže raketa má vhodný směr a pohon, dorazí na toto místo také a může na Měsíci přistát.
Čím to je, že pohyb nebeských těles lze tak přesně předpovědět? O řádu, který panuje ve vesmíru, první americký astronaut na oběžné dráze Země, John Glenn, prohlásil: „Mohla by to být pouhá náhoda? . . . Tomu nemohu věřit.“ Potom dodal: „Nějaká Síla to vše uvedla na oběžnou dráhu a drží to tam.“
Kosmický výzkumník dr. Wernher von Braun, naplněn úctou před zákony, které řídí vesmír, řekl: „Kosmické lety s lidskou posádkou . . . nám dosud otevřely jen malé dveře k nahlédnutí do bázeň vzbuzujícího kosmického prostoru. To, co z ohromných tajemství vesmíru touto škvírou vidíme, nás jen utvrzuje v přesvědčení, že existuje Stvořitel.“
Známý fyzik, který byl profesorem matematiky na Univerzitě v Cambridge, pan P. A. M. Dirac, s tím souhlasí: „Snad by bylo možné tuto situaci popsat tak, že Bůh je matematik velmi vysokého řádu a že ke stavbě vesmíru použil velmi vysoké matematiky.“
Kdo je tento mistrovský Matematik, tato Nejvyšší Inteligence, která způsobila všechny tyto stvořitelské zázraky?
Kdo to stvořil?
Budeme-li cestovat neznámým územím a náhodou narazíme na krásnou chatu, kolem níž je udržovaný trávník a nádherná zahrada, ani nás nenapadne, že to vzniklo prostě náhodou. Byl by to naprosto nerozumný závěr. Je zřejmé, že zde musel být skvělý stavitel a zručný zahradník.
Podobně i náš velkolepý vesmír, který je daleko složitější, musel zjevně mít nějakého Stvořitele. Tento Stvořitel uvádí v Bibli své jméno: „Já jsem Jehova. To je mé jméno.“ (Izajáš 42:8) Podle biblického záznamu ti, kdo oceňují Boží díla, volají: „Hoden jsi, Jehovo, ano náš Bože, přijmout slávu a čest a moc, protože jsi stvořil všechny věci a z tvé vůle existovaly a byly stvořeny.“ (Zjevení 4:11)
Ve svém psaném Slově Jehova zjevil lidem nejen své osobní jméno, které si sám dal, ale zjevil také svůj záměr — proč Zemi připravil jako místo, které mohou lidé obývat. A Boží vlastní Syn, Ježíš Kristus, nám zaručil, že na Boží slovo se můžeme spolehnout, když řekl: „Tvé slovo je pravda.“ (Jan 17:17)
Nedávno jeden vědecký časopis uvedl: „Na rozdíl od předchozích generací my víme, jak jsme se zde ocitli. Ale podobně jako předchozí generace, stále nevíme proč.“ Odpověď na otázku proč je dostupná — poskytuje nám ji Boží slovo.stalker   |   ip:89.173.36   |   2010-11-28  (17:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ucenik-Jehova?
Nepoužívali snád iba spoluhlásky?
Ved samohlásky sa nepísali,iba vyslovovali.
Dalšou verziou je meno Jahveh.
Inak-súhlas.
Je tu plno ateistov,ktorým ked povieš,že ateizmus je tiež viera,tak tu budú zúrivo vypisovať do rána...
A povedz im,že aj tí najvýznamnejší vedci umlčali svoje ego a ješitnosť a pokorne priznali existenciu Boha.


yosarian   |   ip:91.191.10   |   2010-11-28  (17:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stale to nevysvetluje pojem priestor,je jednoz akeho pohladu vnimame vesmir,ci uz je to inteligentny dizajn,alebo je to iba nahodily sled udalosti.... clovek poznanim dokaze vysvetlit urcite javy,vedsam einstein povedal,ze na vesmire je najviac nepochopitelne to,ze je pochopitelny,mna samotneho ,viac fascinuke pojem priestor,ako hmota, o hmote uz nieco vieme,ale o priestore takmer nic, lebo vesmir bez hmoty,je iba tmave vakuum, teda podla nasich poznatkov, ale nevysvetlitelne je to ako ten priestor vzikol,ked sa zacneme zaoberat tou rovinou pohladu,zistime,ze nevieme takmer nic, je to uzkostne a zaroven fascinujuce


Tara   |   ip:94.112.16   |   2010-11-28  (18:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Do siskusí kolem náboženství a víry či nevíry se moc nezapojuji. Nedá mi však porovnat:
Čím argumentují věřící? Vesmír nevznikl náhodně při Velkém třesku, je to práce Stvořitele (na pojmenování nesejde). A tak se ptám: a KDO STVOŘIL STVOŘITELE? Pokud mi někdo odpoví, že ten ON tu byl pořád, jsme tam kde jsme byli. Jen se posuneme od Velkého třesku materialistů o kousek dál do minulosti.
Rozhodně nepopírám existenci vyšších forem existence energie i hmoty a nekonečných proměn mezi nimi. Připusťme, že žádný člověk zde, v této formě pozemské existence, nedokáže pochopit, natož si vysvětlit, jak se vše v Universu odehrává. Ale to není důvod k vzájemnému napadání a hádání se. Snaha pochopit toho druhého a hlavně sebe sama je víc, než prosazovat svůj názor a přesvědčovat ostatní o tom, že mám pravdu. Tu nikdo z nás nezná, jednoduše na to nemá, aby ji poznal do hloubky a ve všech souvislostech. Na to jsme příliš "omezení".
Berte to jen jako můj osobní názor :)


333   |   ip:85.216.14   |   2010-11-28  (18:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tara
mam otazku myslis,ze vecne( cize nekonecne vo vsetkych smeroch)muselo vzniknut alebo nieco stvorit?


jarka   |   ip:89.173.33   |   2010-11-28  (18:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Clovek sa snazi poznat vesmir, a pritom nepozna sam seba. Na chvilu sa utis...a vnimaj pritomnost. Chram bozi je v nas. Ako hore, tak dole. Mikro ako makro.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2010-11-28  (18:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tara-existuje aj iný pohľad na večnosť.
Slovo "večnosť" síce vôbec nespomínaš,ale práve tam je "pes zakopaný".
Na tvoju otázku ti priamo neodpoviem,dovolím si však dve malé poznámky:

1.Nemôže existovať priestor bez času a naopak.
Vždy ide o časopriestor.
To teda znamená,že ked neexistoval priestor,nebol ani čas.
Bol iba Boh.

2.Tradičné chápanie času (a teda aj priestoru) je mylné a riadne zastaralé.
Cas chápeme ako priamku,na ktorej je bod (súčasnosť),ktorý sa neustále pohybuje zľava doprava.
Inak povedané-budúcnosť sa neustále mení na minulosť.
Kedže sa nejedná o úsečku,ale priamku-máme hned po ruke aj vysvetlenie večnosti.
Toto celé je úplne pomýlené.
Skús nakresliť priamku po Zemi a nakreslíš kruh!
Raz som počul krásnu definíciu večnosti.
Spomenutá priamka vysvetľuje čas horizontálne,ale večnosť existuje vertikálne,pričom sa pretína s tou priamkou v bode zvanom súčasnosť.
Naskytá sa aj svojská podoba s krížom,ako symbolom stretu hmoty a duchovna.Alebo času a večnosti.

Už vieš,prečo som ti neodpovedal na tvoju otázku priamo?
Lebo možno uznáš,že tá otázka je vlastne nezmyselná...


jarka   |   ip:89.173.33   |   2010-11-28  (18:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nema chybu reakcia Bohousa z filmu Dedictvi, ked na otazku viery odpovedal pani doktorke: ,,Ja vasi pi.u taky nevidel a verim, ze ji mate. :D


ucenik   |   ip:188.167.8   |   2010-11-28  (18:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Matematik ze sedmnáctého století, René Descartes, se domníval, že našel odpověď na to co je prospor... Souhlasil s Aristotelem, že prostor mezi námi a jinými nebeskými tělesy nemůže být prázdný. Prohlásil tedy, že je vesmír naplněn průzračnou kapalinou — jakousi kosmickou polévkou.
Zdálo se, že tato teorie řeší současně dva problémy. Zaprvé nabízela něco, co ‚drží nahoře‘ nebeská tělesa: všechna plují v polévce! Zadruhé pomáhala vysvětlit pohyby planet. Descartes se domníval, že planety jsou zachycovány víry v kapalině a ty je nutí kroužit na jejich drahách. Tato „teorie vírů“, jak se jí říkalo, nám dnes asi připadá značně přitažená za vlasy. Ale v některých zemích se ta teorie prosadila při studiu vesmíru na více než sto let.
Mnozí vědci jí dávali přednost před novinkou: Newtonovým zákonem vesmírné přitažlivosti, zveřejněným roku 1687. Newton tvrdil, že planety nepotřebují mechanické, hmatatelné předměty nebo látky, které by je držely v prostoru. Jejich pohyby ovládá síla přitažlivosti a uzavírá je pevně na jejich oběžné dráze. Tělesa visí ve skutečnosti v prázdném prostoru na ničem. Mnoho Newtonových kolegů se jeho myšlence přitažlivosti vysmívalo. Dokonce i pro Newtona bylo těžké uvěřit, že je prostor prázdný, převážně bez hmoty.
Přesto nakonec Newtonovy názory zvítězily. Dnes je pro nás až příliš snadné zapomenout, že otázka, co drží planety nahoře, vyvolávala ohnivé spory mezi učenými a slovutnými vědci asi 32 století potom, co Bible s elegantní prostotou konstatovala, že Země ‚visí na ničem‘. Jak to mohl Job vědět, aby se vyjádřil právě tak? Proč říkal, že Zemi nepodpírá nic hmotného, když „odborníkům“ to trvalo přes tři tisíce let, než dospěli ke stejnému závěru?
Proč Bible tak předstihuje svou dobu?
Bible podává logickou odpověď. Ve 2. Timoteovi 3:16 čteme: „Celé Písmo je inspirováno Bohem.“ Bible tedy není plod lidské moudrosti, ale spíše přesné zprostředkování stvořitelových myšlenek pro nás.

Z vlastní zkušenosti nepochybně víte, že věci mají tendenci přecházet z uspořádanosti do neuspořádanosti. Téměř každý vlastník domu zjišťuje, že když nechá věci tak, jak jsou, mají tendenci přestat fungovat nebo se rozložit. Vědci tento jev označují jako „druhý termodynamický zákon“. Denně můžeme vidět, že tento zákon skutečně platí. Když se nebudeme starat o nový automobil nebo o nové kolo, stane se z nich vrak. Když nebudeme pečovat o dům, stane se z něj rozvalina. A co vesmír? I na něj se uvedený zákon vztahuje. Na základě toho byste tedy mohli dojít k závěru, že uspořádanost, která v celém vesmíru panuje, nakonec bude vystřídána neuspořádaností.
Zdá se však, že v případě vesmíru k tomu nedochází. Odhalil to profesor matematiky Roger Penrose, když v pozorovatelném vesmíru studoval stav neuspořádanosti (neboli entropie). Tyto objevy by se daly logicky vysvětlit tak, že vesmír byl na začátku v uspořádaném stavu a vysoce uspořádaný je stále. Astrofyzik Alan Lightman napsal, že vědci „se podivují nad tím, že vesmír byl stvořen v tak vysoce uspořádaném stavu“. Dodal, že „tuto záhadu entropie — otázku, proč se vesmír nestal chaotickým — by nakonec měla vysvětlit nějaká úspěšná kosmologická teorie“.
Ano, to, že existujeme, je v rozporu s tímto uznávaným zákonem. Jak je tedy možné, že zde na Zemi vůbec žijeme? Už jsme si uvedli, že to je zásadní otázka. A měli bychom si přát, abychom na ni dostali odpověď. Teď ale chceme vědet co je prostor, že jo? Jak ho změřit nebo jako si ho představit?
Vesmír je tak velký, že měřit vzdálenosti na míle nebo kilometry je totéž jako měřit vzdálenost z Londýna do Tokia mikrometrem. Vhodnější délkovou jednotkou je světelný rok. To je vzdálenost, kterou urazí světlo za jeden rok, čili asi 9 460 000 000 000 kilometrů. Světlo je to nejrychlejší, co ve vesmíru existuje. Z Měsíce k nám dorazí už za 1,3 sekundy a ze Slunce je tu asi za osm minut. Světelný rok je tedy skutečně velmi dlouhý!
Vesmír je tak velký, že měřit vzdálenosti na míle nebo kilometry je totéž jako měřit vzdálenost z Londýna do Tokia mikrometrem. Vhodnější délkovou jednotkou je světelný rok. To je vzdálenost, kterou urazí světlo za jeden rok, čili asi 9 460 000 000 000 kilometrů. Světlo je to nejrychlejší, co ve vesmíru existuje. Z Měsíce k nám dorazí už za 1,3 sekundy a ze Slunce je tu asi za osm minut. Světelný rok je tedy skutečně velmi dlouhý!
Vesmír je tak velký, že měřit vzdálenosti na míle nebo kilometry je totéž jako měřit vzdálenost z Londýna do Tokia mikrometrem. Vhodnější délkovou jednotkou je světelný rok. To je vzdálenost, kterou urazí světlo za jeden rok, čili asi 9 460 000 000 000 kilometrů. Světlo je to nejrychlejší, co ve vesmíru existuje. Z Měsíce k nám dorazí už za 1,3 sekundy a ze Slunce je tu asi za osm minut. Světelný rok je tedy skutečně velmi dlouhý!
Vydejme se nyní v duchu na krátký výlet do vesmíru a podívejme se na Zemi a na Slunce z ‚ptačí‘ perspektivy. Slunce je jen jednou z úctyhodného počtu hvězd v jednom spirálním ramenu Mléčné dráhy. Ta je sama o sobě pouze nepatrnou částí vesmíru. Na obloze můžeme prostým okem spatřit také několik svítících skvrn, což jsou další galaxie, mezi něž patří i nádherná galaxie v Andromedě, která je větší než Mléčná dráha. Tyto dvě a asi 20 dalších galaxií jsou gravitačně vázány do kupy, přičemž všechny tvoří jen nepatrnou část obrovské nadkupy. Těch je ve vesmíru nesčetně, ale jeho popis tím zdaleka nekončí.
Kupy nejsou ve vesmíru rozloženy rovnoměrně. Ve velkém měřítku vypadají jako tenké desky a jako vlákna stočená kolem obrovských prázdných prostor podobných bublinám. Některé galaktické struktury jsou tak dlouhé a rozlehlé, že vypadají jako velké zdi galaxií. A tu sme při jádru problému, jak si máme představit prostor, když mi jednoducho chápeme jenom rozměr 3D. Jednoducho sme v pozici mravce, kteří se procházi po lopte a říka si , to nemá konce. To však není pravda. Mravec rozlišuje jen 2D. My již 3D, proto víme, že jestli je pro mravce procházka po obvode lopty nekonečná, tak pro nás kterí vnímame 3D víme, že objem lopty se dá vypočítat. Pro nás je prostor po kterém se procházi mravenec konečný. Určuje ho objem lopty. Není vaším problémem právě tento fakt, že my lidé s chápaním 3D, nejsme schopní pochopit vyšší rozměry prostoru a času? Například nekonečnýI když nevíme co to je nekonečno, pomohli sme si pojmem co je to věčnost, že je to časová úsečka od - nekonečna po + nekonečno. Co s tím? Táto naši schopnost abstrakce by nás měla vést k pokore a uznání Stvořitele, ktorí nás tak vytvořil, aby sme se smířili s tím jak sme stvoření,a že nás proto nebude zatěžovat věcmi, které by sme aj tak nepochopili, protože nás tak stvořil. Nemúžeme to změnit, ale múžeme si pomoct představivostí. Je nám dáno dostatek důkazú, že díla v našem pochopení 3D, jsou dostatečným důkazem, že vesmír vzhledem na svou konstrukci hmoty v prostoru je konečný ale pro nás je nekonečný. Je to těžké si představit model vesmírú skládajíci se z 10 na 80 elementárních částečku hmoty? Pro mne ne. A ješte za tímto konstrukčním modelem vesmíru vidět stvořitele.stalker   |   ip:89.173.36   |   2010-11-28  (18:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale jej existencia sa dala dokázať.
Pre mňa-ako veriaceho je dôkazom existencie Boha celý vesmír-všetko okolo nás.
Pre zadubených nihilistov to však dôkazom nie je.
Síce ani retardovanému nevysvetlíš,že sú rádiové vlny-ked ich chudáčik nevidí.
Azgaroth & Co...
:-Dyosarian   |   ip:91.191.10   |   2010-11-28  (18:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stakler tu nejde o to,ze ak si neviem nieco vysvetlit vsadim tam hypotezu,ze sa nam zda ako logicka a pravdepodobna,neznamena ,ze je pravdiva,to je logika,ktora nepodlieha emociam..... ,clovek ,ako bytost dosahuje neustale poznanie,poznanie nie ke konecne,ale je zalozene na materialnej skutocnosti,ktora sa da dokazat. Hypoteza je vec nedokazatelna a preto je zalozena na emocii, a co je emocia uz vieme je to stav mysle..., majvacsia chyba je ,ak sa z emocie stava dokaz,to sa vylucuje,cize stale sme na bode mrazu


filip   |   ip:95.103.93   |   2010-11-28  (18:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mkultra-Ako môže naše vedomie nazrieť do minulosti ,aj budúcnosti je dostatočne objasnené v knihe,ktorú som tu spomínal pod iným článkom.
Dimenzia, v ktorej je nášmu vedomiu umožnené nahliadnuť , dostala od autora pomenovanie "PROTONACIA".
Práve tieto nahliadnutia vedú k mylným záverom,že ide o minulé životy.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2010-11-28  (19:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  yosarian-problém je ale v tom,že nemôžeš dokázať ani len to,že matéria je skutočná.
Tým pádom je aj tvoje "poznanie zalozene na materialnej skutocnosti" ľahko spochybniteľné.
O to smiešnejšie sú potom tvrdia,ako:
"my máme hmotu,ktorú dokážeme odvážiť a odmerať,my vieme dokázať existenciu energií rúznymi prístrojmi" a vy-veriaci neviete dokázať nič!
Ak potom dám materialistovi otázku,odkiaľ sa zobrala tá ním uctievaná hmota,odpovie že vznikla po vzniku vesmíru-po Veľkom Tresku.
A čo bolo pred ním je stále predmetom bádania a raz na to určite vedci prídu...
:-D
Chna-chna-chna!
Smejem sa hlasno-ved to je fanatizmus najhrubšieho zrna!
Materialisti sa zabávajú na veriacich,že ked nevedia odpovedať na niečo,tak povedia "lebo je to vôľa Božia" a sami veria tomu,že vedci raz nájdu odpovede na všetky otázky!
Ucenik mal pravdu-materializmus-resp.ateizmus je len dalšia pomýlená VIERA!


yosarian   |   ip:91.191.10   |   2010-11-28  (19:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to nie ke fanatizmus, ale logika,ak nieco memozem dokazat,nemozem to prehlasovat za pravdu,je to iba hypteza o ktorej pravdivosti sa da polemizovat,ci skpr vec nazoru,ktory ti neberiem,ale pre mna je nepostacujuci,nemozem ho pijat,ako jedinu pravdu,je to vzdy iba o emociach,a preto ta chapem


stalker   |   ip:89.173.36   |   2010-11-28  (19:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  potom ale nie je dokázateľné nič!


ucenik   |   ip:188.167.8   |   2010-11-28  (19:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na čo máte rozum?yosarian   |   ip:91.191.10   |   2010-11-28  (19:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  preco? ak sa zhodneme na pojme vedomie,skutocnost a fikcia,tak sa daju vymasat sudy,ktore tieto stavy potvrdzuju,ja netvrdim,ze nie su veci,ktore nevieme opysat,vusvetlit,ale je to vzdy v rovine ,vedomia a podvedomia,vak nieco hypoteticky existuje to neznamena ,ze to aj v skutocnosti,existuje a o tom to je,vesmir je tak fascinujuca vec,ze je az sklucujuce,co sa nam podarilo poznat,a este sklucujucejsie to co pravdepodobne nevieme,ale to meznamena,ze nas uzkost ptinuti vynasat predcasne zavery


Dikus   |   ip:91.148.29   |   2010-11-28  (19:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pani Janka :) vtipny prispevok ale gramatika mi nikdy nesla ale za to mam ine prednosti:)


Tara   |   ip:94.112.16   |   2010-11-28  (19:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333: právě že pojem "nekonečno" si člověk nedokáže představit,natož ho pochopit. O tom byl můj příspěvek.

stalker: já nechápu časoprostor jako přímku, to je tvůj omyl. Říká ti něco pojem "faktoriál"? Díky němu s každou existencí dalšího rozměru vzniká mnohonásobně více kombinací možností. Pomocí tzv. "vyšší" - já tomu říkám "teoretické" matematiky lze dokázat i to, že třeba 1+1 = 3 (nebo 7, stačí si vybrat použitou metodu).
Takže tvá odpověď je stejně zpochybnitelná (nepoužívám slovo "nesmyslná" jako ty), protože jsi neodpověděl na to, co bylo PŘEDTÍM, tj. na počátku. Bůh? Jak dlouho? Časoprostor jsou pouze 4 rozměry. Jak víš, že jich není víc? Že se v různých bodech neprotínají a neexistují různé jiné "prostory" v tomtéž "čase", které vytvoří úplně jinou "současnost"?
Je to jen zamyšlení, žádné přesvědčování, prostě jen uvažuji.

Opakuji: Neodporuji,ale ani nepreferuji. Hledám, snažím se žít a pochopit. Nic víc :)


333   |   ip:85.216.14   |   2010-11-28  (19:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tara
tym ze ty si nedokazes predstavit nekonecno ja s tym problem nemam,ale si mi neodpovedala na otazku:)co uz.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2010-11-28  (20:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tara-
súhlasím,o to viac nechápem,ako sa môžeš pýtať na "PŘEDTÍM".
Boh nemá tvorcu.
Nebolo žiadne "predtým".
Pred čím?
Pred Bohom?
Nie je nič-on je všetko.
Pán a tvorca času a priestoru.

yosarian-
"ak sa zhodneme na pojme vedomie,skutocnost a fikcia"

A už v tom vidím problém.
Každý z nás bude tieto výrazy definovať po svojom.LordX   |   ip:95.103.17   |   2010-11-28  (20:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker "Ak potom dám materialistovi otázku,odkiaľ sa zobrala tá ním uctievaná hmota,odpovie že vznikla po vzniku vesmíru-po Veľkom Tresku.
A čo bolo pred ním je stále predmetom bádania a raz na to určite vedci prídu...
:-D"

Netvrdis pravdu. Materialista nemusi vobec byt presvedceny, ze raz na to vedci pridu. Mozno na to prideme, a mozno o tom budeme len filozofovat a na nic konkretneho aj tak neprideme.
Tara   |   ip:94.112.16   |   2010-11-28  (20:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333: pokud máš na mysli dotaz, zda v "nekonečnu" muselo vše vzniknout,nebo to mesel někdo/něco stvořit, má odpověď je zřejmá z mých reakcí. Co je to nekonečno? Já si to představit neumím,neumím to pochopit, mohu si pouze o tom vytvořit svůj vlastní názor, a nezáleží na tom zda na základě "věrectví" či "bezvěrectví". To je škatulkování.
Teoreticky se s nekonečnem dá počítat, ale lze jej i chápat? Vnímat? Dokázat? Představit si nekonečnou možnost nekonečných kombinací nekonečného množství atributů, vstupujících do vzájemných vztahů a navzájem se ovlivňujících.
V teoretické matematice existuje n-rozměrný prostor. V něm platí úplně jiná pravidla než v tom našem, omezeném. Je to možné? Podle mého názoru to vyloučené není, takže, možné to je. Ale kdoví, třeba někdo zase objeví něco jiného, než že hmota a energie spolu souvisí a mají na sebe vliv... :)


Tara   |   ip:94.112.16   |   2010-11-28  (20:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Poslední příspěvek ode mne na toto téma:

Kdo nebo co někoho z nás opravňuje soudit, odsoudit, ponižovat či znevažovat názor jiného?
Podle mne taková privilegia nemá nikdo z nás.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2010-11-28  (20:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tara-ved to-možnosti nášho zmyslového vnímania sú limitované-teda aj možnosti myslenia,prípadne predstavivosti.

LordX-potom ako sa môžete odvolávať na svoju schopnosť dokazovať existenciu meraním s metrom zo žuvačky a zároveň si robiť posmech z chápania reality veriacimi?
Aký je v tom rozdiel?
V čom je popieranie Boha,alebo duchovna lepšie od jeho uctievania?


LordX   |   ip:95.103.17   |   2010-11-28  (21:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "LordX-potom ako sa môžete odvolávať na svoju schopnosť dokazovať existenciu meraním s metrom zo žuvačky a zároveň si robiť posmech z chápania reality veriacimi?
Aký je v tom rozdiel?
V čom je popieranie Boha,alebo duchovna lepšie od jeho uctievania?"

Ja si robim posmech z tych, co su skalopevne presvedceni o svojej pravde, bez konkretnych dokazov ze je to tak. Mnohi veriaci tam uz zo svojej podstaty spadaju, a este si z tejto svojej naivity robia cnost nazyvanu viera.

Nemam vobec nic proti veriacemu, ktory uzna, ze dokaz nema, a ze jeho nazor nemusi byt pravdivy. Pretoze faktom je, ze nik nevie co je pravda, ani veriaci, ani ateisti.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2010-11-28  (22:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak sa potom opäť dostávame k subjektívnemu vnímaniu pravdy,alebo reality.
Z môjho pohľadu je pravdou to,že Boh existuje.
T tvojho to už pravda byť nemusí.
Ok-v tomto sa zhodneme,ale potom prečo ikváči typu azgaroth&co znevažujú tú moju pravdu urážkami,ked oni na tom nie sú o nič lepšie?
Zaujímavé,že ked je tu téma určená viac-menej pre veriacich,aby medzi sebou debatovali napr.o Písme,vždy sa tam začnú trolovať chudáci,ktorí začnú urážať moju vieru.LordX   |   ip:95.103.17   |   2010-11-28  (22:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Tak sa potom opäť dostávame k subjektívnemu vnímaniu pravdy,alebo reality."

Niektore prvky reality vnimame subjektivne, ale to neznamena ze neexistuje jedna objektivna pravda (pri danej urovni poznania a dokazov) na ktorej sa zhodneme pokial dosledne dodrziavame objektivnu logiku a nie subjektivne pocity.

"Z môjho pohľadu je pravdou to,že Boh existuje.
T tvojho to už pravda byť nemusí."

Potom musime porovnat dokazy ktore nas viedli k odlisnym zaverom, a logikou a experimentami zistit ktore su presvedcivejsie a objektivnejsie. Nakoniec zistime ze jeden z nas je blizsie k pravde ako ten druhy.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2010-11-28  (23:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pochop ale,že niekto môže logikou a racionalitou pohrdať rovnako,ako iný môže pohrdať napr.intuíciou.
Prečo by mali byť práve logika a experimenty nástrojom na zistenie objektívnej pravdy?
Veriaci určia iné nástroje a okamžite spochybnia tú tvoju realitu.LordX   |   ip:95.102.19   |   2010-11-28  (23:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Veriaci určia iné nástroje a okamžite spochybnia tú tvoju realitu."

A ja rovnako spochybnim tie ich, lebo mne intuicia hovori ze boh nie je. A kto ma teda pravdu? K pravde sme sa zase o nic blizsie nedostali.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2010-11-28  (23:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nikam.
Ale opakujem:

"Z môjho pohľadu je pravdou to,že Boh existuje.
T tvojho to už pravda byť nemusí.
Ok-v tomto sa zhodneme,ale potom prečo ikváči typu azgaroth&co znevažujú tú moju pravdu urážkami,ked oni na tom nie sú o nič lepšie?
Zaujímavé,že ked je tu téma určená viac-menej pre veriacich,aby medzi sebou debatovali napr.o Písme,vždy sa tam začnú trolovať chudáci,ktorí začnú urážať moju vieru"

To je všetko,čo mi vadí.
O svojej pravde ťa nemám záujem presviedčať,lebo to nemá význam-na to musíš prísť sám.


333   |   ip:85.216.14   |   2010-11-29  (00:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja si robim posmech z tych, co su skalopevne presvedceni o svojej pravde, bez konkretnych dokazov ze je to tak. Mnohi veriaci tam uz zo svojej podstaty spadaju, a este si z tejto svojej naivity robia cnost nazyvanu viera.

Nemam vobec nic proti veriacemu, ktory uzna, ze dokaz nema, a ze jeho nazor nemusi byt pravdivy. Pretoze faktom je, ze nik nevie co je pravda, ani veriaci, ani ateisti.
-ja mam dokazov kpu ze ppanBoh je ale ty ich neuznas ked ti ich poviem a v tom je problem,ty mne verit nebudes.nie to ze tie dokazy nemam tu ide o to ze ty mne verit nebudes,ale ja viem ze je to skutocna pravda,to mas ako z mimozemstanmi ty co ich videli zazili vedia ze su ale ty co odnich len to poculi tak im uveria alebo neuveria ale to je uz len vec vieri.a ntak je to i s PanomBohom.ze nik nevie co je pravda ak myslis o existencii PanaBoha,je len jedna pravda,ale dva nazory na nu.ale jeden je urcite pravda .)


333   |   ip:85.216.14   |   2010-11-29  (08:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tara
mas bod,povedzme,ten bod znamená tvoje pocutie alebo poucenie o PanuBohu,a teraz si predstav,ze s toho bodu vychadzaju nekonecne polopriamky nekonecnym moznymi smermi.a jeden,tem smer ide do vecnosti a nikda nekonci,to je vecnost,to je vecne ako PanBoh a druhy smer ide do minulosti a tak isto nikde nekonci,po spravnosti nikde nezacina,cize nema ziadny bod vzniku,myslis ze to niekto moze stvorit?preco ateisti furt hladate stvoritela stvoritela,ked nemoze existovat ?nemyslis ze je to omyl.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-29  (12:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ucenik velmi tendencne si napisal ten clanok 28. o 18.33. nesuhlasim najma s pasazou o F.Hoyle, on sa nestal veriacim na stare kolena, on taky bol od mladosti, takze jeho vedecka studia nesmerovala od ateizmu k viere.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-29  (12:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nie bolo to 27. 9.16


ucenik   |   ip:188.167.8   |   2010-11-29  (13:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nakonec vždy zůstanou jen dvě možnosti pro rozhodování. Tedy k jakému závěru ste přišli důležití diskutéři? Náš vesmír neměl začátek, nebo měl začátek? Když měl začátek, pak neměl tvorcu, nebo měl tvorcu? A když měl tvorcu, bylo ním něco věčné, nebo byl ním někto věčný? Která s alternativ se vám jeví rozumnější???

O 4D jsem už psal v stati o prostore, kde mravenec chodí po loptě a myslí si že prostor je nekonečný. Nechápe, že objem se dá vypočítat,jenže on to neví, nebo chápe jen 2D. My jsme na tom lépe nežli mravenec, pač chápeme 3D, někteří diskutéri i 4D. A co když jsou ješte další D? Rafaeli ja sem nestaval své pojednáni na F.Hoylovi, jen sem tam spoměl jeden z jeho výroku. Je mi jedno jestli byl vtedy ateista nebo věříci. Když se za něco postavíš, pak pro druhou stranu je tvoj postoj rozhodujíci a je jedno zda si věríci nebo ne, nakolik věda tento problém neřeší... Tu už nepomúžou ani výhružky, pláč ani invektívy, k slovu se musí dostat argumenty a fakty, které tě buď přesvědčí, nebo zatvrdí. Jinam cesta nevede. Vzhledem k faktům je prostě nemorální a neskutočně naivní zavázet lidí kolonizaci vesmíru, když nevíme žít na zemi a nejbližší hvězda je vzdálená sta milióny světelných roku. Další argumenty jsou podle mne, jen plácení do prázdné slámy. Peace s vámi, kteří tomu věríte. Je to vaše volba a vaše zodpovědnost se tam dopravit, kde podle vás budete už lepší. Já se o to usiluji už teď a z Bible vím, že má snaha nebude marná.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-29  (13:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja som chcel len poopravit ten clanok, Hoyle je totiz velmi vdacny nastroj na razenie cesty ID. Ale jedno musis uznat , existencia boha je zalozena len na viere, neexistuju ziadne fakty a s tym suhlasia aj tebou spominani vedci a dokonca aj teologovia. To, ze niekto spoznal boha na zaklade subjektivnych pocitov ,vlastne potvrdzuje moje predosle tvrdenie. Ja nemam a nikdy som nemal problem uznat existenciu hocicoho, ale vzdy to musi byt niecim podlozene, lebo potom sa stanem len babkou v rukach roznych rozpravkarov.


milan   |   ip:80.242.33   |   2010-12-03  (10:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako môžeme osídľovať iné planéty, keď nevieme spravovať vlastnú planétu a žiť tu ako ľudia ?
Súhlasím s autorom. Verím tomu, že až keď ľudia prekonajú sebectvo, začnú spolupracovať
a nie konkurovať si, keď Zem bude plná spokojných ľudí a ekonomicky sebestačná, potom ako "pridanú hodnotu"
budeme mať možnosť realizovať dar expanzie ducha mimo priestor Zeme. Zatiaľ sú tieto snahy len drancovaním Zeme a zbedačovaním pracujúcich ľudí.


Hellp   |   ip:78.141.11   |   2010-12-09  (11:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vesmir uz je davno kolonizovany. Lan sa to nevie lebo ti co to vedia nepovedia a ten zbytok si mysli ze sme tu sami. Zijeme v rezervacii :) Ked z nej vystrcime nos zistime ze okolo je vsetko plne :)


respawn   |   ip:95.102.20   |   2010-12-10  (09:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  na zemi je vela ludi. Ziju tu ludia ktory su vychovany ako zvierata nikto nepomoze uz zemi. Asi len clovek ktorý bude mat peniaze petície a podobne. Bohužiiaľ sa zemi je veľka kvantita ľudí. Aby sme mohli expandovať rýchlosť svetla je pre nás nevyhnutná. Ale na zemi nie sú prostriedky na takéto vesmírne lety. Možno akorrát že by nám pomohli naši kamaráti z inej planéty,. (určite tu nie sme sami vesmír je nekonečný a byť tu sami nie je možné}diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


štyri + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Čo ak Mars...


2013-05-06  (17:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes stačí pár atómových bômb a na Zemi život zanikne. Keby k niečomu takému došlo, mohli by ľudia v civilizácii pokračovať na Marse. Vlastne by boli nútený. Čosi ako nový začiatok.

Československo Európe nevoňalo


2013-04-25  (10:34)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Monštrum zvané ego (alebo ego - falošné centrum).


2013-04-21  (11:51)  |  Úvahy a komentáre
Takže máš dve centrá. S jedným sa narodíš, je dané samotnou existenciou. To je tvoje vlastné ja(self). To druhé centrum, ktoré vytvára spoločnosť, je ego. Je to falošná vec – a je to obrovský trik. Prostredníctvom tvojho ega ťa spoločnosť ovláda. Musíš sa určitým spôsobom správať, lebo iba vtedy ťa spoločnosť ocení. Musíš určitým spôsobom chodiť; určitým spôsobom sa smiať; musíš sa riadiť určitými spôsobmi, morálkou, kódexom. Iba vtedy ťa spoločnosť ocení, a ak sa to nestane, tvoje ego bude otrasené. A keď je ego otrasené, nevieš, kde si, nevieš, kým si.


Spomienka na slobodu


2013-04-04  (03:47)  |  Úvahy a komentáre
Keď pozeráte telku každý deň, ani vám to nepríde… Keď počúvate rádio denne, ani vám to nepríde… Pozriete si, čo vás zaujíma. Nejaký dokumentárny film napríklad. Chvíľu správy. Keď sa objaví politik, vypnete to. Predvčerom išiel pekný dokumentárny film o anglických záhradách. A tá superstar tiež nebola taká zlá, keby len niektoré tie detská tá porota tak nezhadzovala. Až nepríjemné to bolo mne miestami. Niekto sa na tom možno smeje. Vlastne je všetko asi v poriadku.


Žena a úcta


2013-04-02  (04:26)  |  Úvahy a komentáre
Veľká noc. Akosi sa nám tie zvyky zvrhli. Dievčatá sa cítia ukrivdené. Môžno až duchovne znásilnené, keď sú studenou vodou oblievané, švihané korbáčmi… Muži, často podnapití, im dávajú silne pocítiť, kto je pánom. Je toto ale naozaj tá podstata nášho zvyku?


Bitcoin, demokracia, náboženstvo, Slovanstvo.


2013-03-29  (11:46)  |  Úvahy a komentáre
Iba poznaním tisícročných dejín dokážeme pochopiť súčasné spoločenské dianie, dokážeme sa efektívne a múdro správať, dokážeme nestratiť hodnoty, ktoré sme v živote pracne vytvorili, dokážeme neublížiť tým, čo si to zaslúžia, dokážeme vychovať deti múdre, prosperujúce a odolné proti sociálnym parazitom.


Nevýslovné utrpenie odišlo, no môže zase prísť


2013-03-28  (07:36)  |  Úvahy a komentáre
Druhá svetová vojna je pomerne dobre zdokumentovaná. Sfilmované hrôzy rôzneho druhu vynikajúco varujú do budúcnosti. Ľudia, nebuďte hlúpi... Ten čas ukázal, ako veľmi ste boli vinní, ako veľmi ste šli nesprávne.


Chcite žiť obyčajne


2013-03-27  (09:08)  |  Úvahy a komentáre
Ale žiť. Súčasný svet je v zajatí virtuálnosti, priam sci-fi. Nič obyčajné sa neprijíma, to je nuda. Ako v Japonsku, chce to robotov na všetko, aj namiesto psa a potom aj cintoríny pre psov – robotov.


Čo to bol za režim?


2013-03-19  (08:55)  |  Úvahy a komentáre
V poslednom čase v komentároch pribúda nostalgických spomienok na bývalý režim. Ľudská pamäť je naozaj nedokonalá. A je to tak správne. Aspoň nás nepríjemné spomienky toľko netýrajú.


Belgický poslanec sa nebojí nazvať zločin zločinom


2013-03-12  (09:56)  |  Úvahy a komentáre
Všechno je to strategie. V Iráku si naši američtí spojenci přivlastnili zásoby ropy. V Afghánistánu se opium a narkotika ukázaly jako velmi užitečné a pomohly jim k pohádkovým ziskům. V Libyi, Tunisku, Egyptě, a dnes v Sýrii, hlavním úkolem bylo a dosud zůstává svržení umírněné moci a její nahrazení mocí islamistů, kteří se brzy stanou obtížnými a které my beze studu budeme likvidovat pod záminkou boje s terorismem a záštitou Izraele.


Kofein je hořký, jedovatý a rostliny ho tvoří aby se ochránily


2013-03-09  (07:48)  |  Úvahy a komentáre
Pro včelu to moc slavně nedopadlo. Kofein totiž není návykový jen pro lidi. Pro rostlinu to ale byl tah přímo geniální. Stačilo doladit jeho obsah v nektaru aby včelám nepřipadal moc hořký a pak už se jen těšily z pravidelných návštěv závisláků. Přesně podle strategie drogových dealerů. Místo idylického vztahu květinky s včelkou Májou tu máme spíš brutální snahu vytvořit si co největší armádu závislic. Zdá se, že vše jede v sobecké režii ku prospěchu vlastních hrátek lásky a opylení.


Veľký brat sa už pridlho pozerá, viete to, lebo Orwell to vedel už dávno!


2013-03-05  (17:24)  |  Úvahy a komentáre
V budoucnosti nebudou však ani manželky ani přátelé. Děti budou matkám odebírány při narození, jako se odebírají vajíčka slepicím.


Pracoval jsem v jatkách, dnes maso nejím


2013-02-22  (17:53)  |  Úvahy a komentáre
Přinášíme osobní výpověď bývalého pracovníka jatek v Uherském Hradišti. Jednalo se o provoz, kde se manipulovalo s již mrtvými zvířaty.


Máte zakázané


2013-02-21  (08:11)  |  Úvahy a komentáre
Nie som obhajcom bývalého, neslobodného režimu. Avšak po roku 1989 sa mnohé zmenilo. K lepšiemu, ale aj k horšiemu. Už vyše 23 rokov máte zakázané:


Ako prežiť nový svetový poriadok. Odkaz sebe samému


2013-02-20  (10:12)  |  Úvahy a komentáre
A čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom. MOR HO!


Ako poraziť otrokársky systém.


2013-02-17  (12:07)  |  Úvahy a komentáre
Súčasná kríza je krízou morálky ľudstva. Spoločnosť sa zmení, ak sa zmenia jednotlivci v nej a nie keď sa zmení politika a vláda. Ak poznáme systém fungovania chazaro-židovského finančného systému, tak vieme ho aj riešiť. Otázka je či chceme zmenu a slobodného občana, alebo uprednostníme konzum a finančné otroctvo.


Nemocnica na kraji mesta…


2013-02-08  (09:41)  |  Úvahy a komentáre
Dnes ráno som náhodou narazil na článok, ktorý mi v tých najpestrejších farbách namaľoval obraz budúcnosti nášho zdravotníctva… Obrázok bol síce skutočne pestrofarebný, namaľovaný v štýle absolútneho realizmu, ale vôbec ma nenadchol. Skôr by som povedal, že vo mne vyvolal hrôzu. Uvedomil som si totiž, že k dosiahnutiu takého obrazu, vďaka našej vládnej politike, vlastne cieľavedomo smerujeme. Áno, cieľavedomo nasledujeme príklad autorov toho obrazu. Dávame si od nich radiť, ako na to? Oficiálne sa stotožňujeme sa s ich ideológiou. Tvrdo presadzujeme zavádzanie všetkých pravidiel zvráteného a nikdy v prospech obyčajných ľudí nefungujúceho systému... Pokúšame sa o samovraždu, alebo sa len nechávame niekomu vyvražďovať?


Naše deti nemajú detstvo


2013-02-08  (09:13)  |  Úvahy a komentáre
Kvôli škole. Naše deti sú zničené. Veru, nechcel by som byť dnes školopovinný. Jednoznačne sa v tomto národe vznáša myšlienka, že naše školstvo je slabé, deti sú nekvalitne vzdelávané a tým pádom nás nemôže čakať pekná budúcnosť. Naše deti totiž vraj nechápu, nerozumejú predpísanému učivu v osnovách pre matematiku, fyziku, chémiu. Hrozný stav, ak uvážime, že ich rodičia tomu väčšinou nerozumejú už vôbec.


Československo Európe nevoňalo


2013-02-06  (10:02)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Vilo Rozboril: Zajtra zarobím na vašom kriplovi


2013-02-04  (17:45)  |  Úvahy a komentáre
Pravda je taká, že Vilovou úlohou je každého účinkujúceho priviesť k slzám a robí to kvôli vám, vy tie slzy totiž očakávate. Nie vždy sa to darí, ale Vilo je taký anjel, že neváha deptať napríklad deti, ktoré to už aj bez toho nemajú ľahké. Takto v predminulej časti sa nezabudol chalana, ktorý mal v izbe presne nula stupňov, spýtať Je ti zima?


V ťažkých časoch...


2013-01-25  (03:57)  |  Úvahy a komentáre
V ťažkých časoch ekonomicko-spoločensko-morálného úpadku sa masovo prebúdza nespokojnosť zo spoločenským poriadkom, prebúdza sa záujem o veci verejné a o to o čo by sa ľudia v dobrých časoch nezaujímali: pozerajú do histórie a analyzovaním a porovnávaním histórie s ich dobou sa snažia nájsť príčiny úpadku. Výsledok je pararelne ten istý: príčinou úpadku je lakomosť a nenásytnosť elít, ktoré nemorálne v rozpore zo spoločenským poriadkom, o zákonnosti pomlčím keďže sú to tie isté elity kto vytvára zákony, vysávajú ekonomiku a demoralizujú spoločnosť do času až sa spoločnosť dostane do slepej uličky. Na dnešnej situácii môžme pozorovať, že čim reálnejšia je demokracia, Švajčiarsko, Škandinávia a Benelux kde je prerozdeľovanie spoločnosťou vytvorených hodnôt najrovnomernejšie, tak tým je spoločnosť zdemoralizovaná menej a v podstate len znášajú následky úpadku iných. Ekonomická depresia v rokoch 1873-1896, ktorá de facto vyústila do vytvorenia Federal Reserve a oboch svetových vojen, vyprodukovala mysliteľov a o jednom z nich J.M. Keynes povedal: „Verím, že sa v budúcnosti viac poučíme z odkazu Silvia Gesella ako Karola Marxa.“


Ako je to v SKUTOČNOSTI s vysokou školou?


2013-01-24  (22:26)  |  Úvahy a komentáre
Áno mám 20 rokov, som prvák VŠ, ktorý tu momentálne nebude pliesť „kritické“ a často krát „skľúčené“ stavy, ako mu chýba mamičkina strava, a iné srdcervúce pocity čo mu ležia na srdiečku (o tom možno nabudúce :). Skôr mám iný problém.


Žijeme v najlepších časoch


2013-01-22  (09:00)  |  Úvahy a komentáre
Hlavne my, Slováci. Ani si to neuvedomujeme a ešte sme aj akosi večne nespokojní. Prosím vás, prečo sa napr. priam zatajuje, že Slovensko má za ostatných 8 rokov úplne najvyšší hospodársky rast z celej EÚ? Zo všetkých 27 štátov naše hospodárstvo poskočilo najviac.


Ako sa dostať zo zovretia systému obnovením sebestačnosti


2013-01-21  (23:23)  |  Úvahy a komentáre
Veci potrebné pre prežitie: Bezpečnosť, Dom, Voda, Potraviny, Odev a obuv, Energia, Doprava, Zdravotná starostlivosť, Peniaze..... toto všetko sme si nechali zobrať, stali sme sa závislí na systéme a ten systém toho patrične využil.


Opľuli Mikloša, Kuric bol obscénny a Mihály opäť hysterický


2013-01-19  (23:33)  |  Úvahy a komentáre
Vstupné na ples bolo 500 eur, čo mnohí hostia plesu s úsmevom ohodnotili ako pár stovák. Keď zoberieme do úvahy to, že milión Slovákov žije na hranici chudoby a že zvyšok nezarobí ani 350 eur, nedá sa ples považovať za nič iné, ako výsmech. Preto sme sa akcie s názvom „Slovensko nepotrebuje celebrity“ zúčastnili aj my, členovia SP, pretože rovnako i my považujeme takéto jednanie „elít“ za výsmech slovenskému národu a vždy sme ochotní sa postaviť za trpiacich ľudí.


Chov hospodárskych zvierat


2013-01-14  (14:54)  |  Úvahy a komentáre
Ošípané sa chovajú v betónových kotercoch, v budovách bez okien, kravy sa udržujú v stálom kolobehu gravidity, aby sa vyprodukovalo čo najviac mlieka, teľatá sú hneď po narodení odobraté a reťazou pripevnené v klietkach iba trochu väčších ako sú samotné zvieratá a po niekoľkých mesiacoch umelej stravy sú premenené na jemnú teľacinu.


Pomätený svet Monči F.B.


2013-01-10  (21:55)  |  Úvahy a komentáre
Na výstrelky „bláznivej Monči“ sme si akosi chtiac-nechtiac v poslednej dobe zvykli. Ten posledný, ktorý som však mal možnosť zhliadnuť, vo mne vyvolal zmiešané pocity, nakoľko som nevedel, či sa mám tomu smiať, či plakať.


A je vôbec možná zmena systému ?


2013-01-05  (04:35)  |  Úvahy a komentáre
Rád by som Vám predstavil svoju krátku esej ktorá má slúžiť výlučne na zamyslenie. Napísal som ju svojim internet priateľom, systémovým bojovníkom.


Telefonicke sutaze - Fair play alebo podvod?


2012-12-23  (14:12)  |  Úvahy a komentáre
Priznam sa ze za cely svoj zivot som volal na telefonicku sutaz iba dvakrat a urcite tusite ze som sa nedovolal priamo do sutaze. Otazky alebo ulohy tychto sutazi vyzeraju na prvy pohlad velmi jednoducho avsak kazda uloha ma nejaky chytak.


Ako som sa naučil byť sám


2012-11-10  (09:47)  |  Úvahy a komentáre
Ponížili lásku na sex a priateľstvo na fejsbukový lajk. Hľadaj šťastie v instantnom svete, kúp si niečo, zaži pocit šťastia. Zažeň pocit hladu, smradu, samoty, hľadaj pocit pohodlia, mäkka a istoty,… pocity, pocity, nadradené nad city. Dnes som si vybral byť tu pri jazere bez ničoho a sám. Je ticho, hladina je veľké zrkadlo a len niekedy sa vzduchom zachveje dlhé hrmenie vzdialenej búrky. Nikto tu nie je a nikto nepríde. V Laponsku už pár dní nemám spojenie so svetom. Robím zlobu… mal by som behať po meste, kupovať drinky dievčatám s rúžom na perách, zabávať okolie historkami a tešiť sa z priazne okolia. Ja už nechcem, nechajte mi moje ticho, ja som tu rád sám…


AKO TO BUDE 21.12.2012


2012-10-24  (18:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes, keď píšem tento text sú necelé dva mesiace do legendárneho dňa, ktorý predpovedá Majský kalendár. Ak mám veriť presnosti prepočtov a porovnaní súčasného merania času s tými dávnominulými a ak by aj sedeli do bodky, máme tu teda 21.12.2012 čosi ako vrcholový bod tohto veľmi dávneho príbehu. Čo sa má vtedy udiať? Superkatastrofa, ktorá zmietne celý starý svet, ukončí túto story a časť vyvolených katapultuje do Novej Zeme vo vesmíre? Ak sa tak stane – kto budú tí, ktorí budú vzatí tam Hore?


Je pozeranie porna správne ?


2012-10-23  (13:45)  |  Úvahy a komentáre
Do pošty my dnes prišiel článok s názvom 5 dôvodov, prečo POZERAŤ PORNO. Tak by som chcel začať úvahu o tom či je takéto pozeranie vôbec správne ?


Ďaľšie z úvah a komentárov...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Aké ľahké je kradnúť?

Povedomie ľudí o problematike bezpečnosti nehnuteľností, automobilov či osôb je také biedne, že som sa rozhodol uviesť niektoré veci na správnu mieru. V tomto článku Vám osvetlím ako zle ľudia pristupujú k bezpečnosti a ako sa k tomu stavajú samotní lúpežníci. Budem písať o problematike rušenia komunikácie mobilných telefónov a na to nadväzujúcich technológií.


Děje říše velkomoravské, od počátku až do rozpadu ...

PRAVÁ TVÁR PROTESTOV GORILA

Američtí vojáci nacvičují invazi do Íránu s arabsk...

Olej z marihuany vyléčil rakovinu tříletému dítěti

Zoznam zúčastnených Bilderberg 2012

Archív

Ako také ovce

To bolo prvé, čo som si pomyslel, keď som včera videl Fica, Dzurindu, Mikloša a Radičovú v jednom šíku, ako sa hrajú na veľkých Európanov. Neverím vlastným očiam a ušiam, keď týchto ľudí, ktorí už dávno mali byť na politickom dôchodku, vidím a počujem. Fico ešte donedávna mal plné ústa národnoštátnych záujmov, Dzurinda s Miklošom ani nie pred dvomi rokmi odmietli pôžičku Grécku a Iveta Radičová len tri dni dozadu navrhla referendum v prípade zásadných otázok.


Prednáška o peniazoch a peňažnej politike

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Hlinové vystúpenie v parlamente

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Odhalenie kampane Bohatšie Slovensko


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.4937 s