19. September 2019
    
Nežiaduci účinok: SMRŤ - Dolezite.sk

Nežiaduci účinok: SMRŤ


  2011-02-24  (20:46)  |  Zo sveta
  45% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Nežiaduci účinok: SMRŤ

Inzulín – etický štart

11. januára 1922 aplikovali štrnásť ročnému diabetikovi  Leonardovi  Thompsonovi  prvú injekciu inzulínu na svete. O rok neskôr dostali objavitelia  Nobelovu cenu. Právom. Boli Dokonca taký čestní, že sa o ňu podelili s kolegami, ktorí sa údajne podieľali na vývoji, ale výberová komisia ich nevzala do úvahy.  Aké časy! Akí muži! Objavitelia predali patent univerzite v Toronte. Za symbolický jeden dolár. Tak sa to začalo. Tak to bolo kedysi. Naozaj! Dnes je to nepredstaviteľné. A naša stará známa (ELI LILLY-company) sa vraj podieľala na prvej priemyselnej výrobe. To však bolo pred viac než 80 rokmi. V celom rade ďalších oblastí došlo k obrovskému medicínskemu pokroku. Tu nie. Lebo inzulín diabetes nelieči. Inzulín udržiava diabetikov pri živote. Po celý život sú odkázaní na to, aby si ho pichali.

 Sú ľudia lepšie prasce?

Ešte asi pred 25 rokmi, teda približne 60 rokov po prvej injekcii, sa inzulín, ktorý reguluje hladinu cukru v krvi, získaval zo zvierat. Potom sa vyvinula nová látka. Nazvali ju (reklamný ťah ) – Humánny inzulín. Dnes vládne tento druh inzulínu trhu.                                        

 Humánny inzulín nie je zaujímavý preto, lebo ide o medicínsku inováciu, ani pre svoju inakosť, ale iba psychologický efekt, ktorý farmaceutický priemysel týmto produktom dosiahol. Keď je pacient zvyknutý na určitý produkt, je problém prestaviť ho na niečo nové. Problémom pritom nie sú iba nežiaduce účinky, ale už aj samotné dôsledky narušenia zvyku. Zvyky sú tvrdohlavé. Je teda zvláštne, že sa to v prípade nového inzulínu zdalo byť také jednoduché. Lekári jasali: Hurá!- a pacienti boli šťastní. Verili totiž, že namiesto dovtedy podávaného zvieracieho inzulínu dostávajú inzulín, ktorý je svojím spôsobom ľudský. To bola podstata celého triku. Zdôrazňovanie rozdielu. Starý inzulín sa stal zrazu zvieracím. Kým neexistoval ľudský inzulín, nik sa nezmieňoval o tom, že sa získava zo zvierat. Keď sa objavil humánny inzulín, začalo sa o tom hovoriť. Pre mnohých je možno nepríjemná predstava pichať si do žíl prasací inzulín, hoci konzumácia bravčového mäsa je celkom prirodzená. Humánny inzulín – to znie predsa oveľa lepšie. A aj zmysluplnejšie. Telo ho bude celkom isto lepšie znášať. Zvierací inzulín zvieratám, ľudský inzulín ľuďom a všetko je v poriadku. Mimochodom, bolo by namieste nazývať zvierací inzulín prírodným inzulínom a tzv. humánny inzulín syntetickým inzulínom. Čo by teraz povedal pacient? Pre ktorý z nich by sa rozhodol?                   

Názov je totiž čírym klamstvom. Takzvaný ľudský inzulín je v skutočnosti geneticky vyrobený inzulín. Čo by povedali lekári, ako ba na výrobok  s hanlivým označením geneticky vyrábaný inzulín zareagovali pacienti? Nie, vhodný názov by výrobku len uškodil. Dlhodobé štúdie nového inzulínu vykazujú nežiaduce účinky rovnako ako pri starých inzulínových výrobkoch. Pacientov však o nich nikto neinformuje. Výrobcovia popierajú alergické reakcie, hoci je jasné, že telo na cudzie látky zareaguje. Je to jedno. Nomen est omen. Názov je dôležitejší než obal, obal je dôležitejší než obsah. Slovná hračka, ktorá funguje.

 

Hypoglykémia

Hlavným problémom je, že pri používaní nového inzulínu diabetik horšie vníma pokles hladiny cukru v krvi, prípadne si ho uvedomí príliš neskoro alebo vôbec nie. Môže to spôsobiť stratu vedomia – a aj spôsobuje, takže diabetik nevie, kedy si má dať ďalšiu dávku inzulínu. Aj napriek tomu, že nemecký spolkový úrad pre zdravotníctvo napísal ,,Každé nastavenie na humánny inzulín (musí) byť medicínsky odôvodnené,´´ pacientom bez preskúmania, najmä však bez zjavnej lekárskej nevyhnutnosti, vzali starý, bažný inzulín. Navyše, mnohým pacientom, napríklad v nemocniciach, ani len nepovedali, že zrazu dostávajú iný inzulín. Jednoducho ich ,,prestavili´´.

 

Nedostatok liekov

Svojho vtedajšieho zamestnávateľa som sa spýtal, čo by sa stalo, keby pacienti mali s novým inzulínom problémy. Či by firma pokračovala vo výrobe starého inzulínu. Odpovedali mi: ,,Samozrejme, starý inzulín nezmizne z trhu.´´ Klamstvo. Nič iné než klamstvo. Už v roku 2005 zmizol z nemeckého trhu posledný zvierací inzulín. A najvýznamnejší výrobcovia iba prednedávnom avizovali kompletné zastavenie jeho výroby. Pre jednu skupinu pacientov sa začali preteky s časom. Ale aj pre lekárov, lekárnikov, nemocnice, ba dokonca aj pre organizácie združujúce diabetikov. Lebo aj tzv. humánny inzulín má nežiaduce účinky, dokonca mimoriadne závažné nežiaduce účinky. Je škandalózne, že diabetikom vzali možnosť výberu medzi rôznymi druhmi inzulínu. Telefonovalo mi veľa diabetikov. Dnes majú problém zohnať zvierací inzulín. Ako sa zdá, nik im nemôže pomôcť. Lekárnici iba myknú plecom. Došli zásoby. Keď ho niekto niekde vysliedi, Dá si ho doviesť. Samozrejme že to čosi stojí. A poisťovňa môže odmietnuť preplatiť náklady, lebo podľa jej názoru sú na nemeckom trhu predsa porovnateľné lieky: humánny inzulín, hoci naň daná skupina pacientov reaguje alergicky.  Už minimálne z dôvodu rozdielov pri získavaní či výrobe zvieracieho a humánneho inzulínu pritom účinky a nežiaduce účinky prírodného inzulínu vonkoncom nemožno porovnávať s účinkami či nežiaducimi účinkami geneticky vyrobeného inzulínu. Aj napriek tomu je pacient povinný neznášanlivosť nového inzulínu dokázať, keď požaduje predplatenie výdavkov. Majú teda klienti sami seba klinicky skúšať? Veď je to absurdné! Ľudia, ktorých sa uvedené problémy týkajú, sa oprávnene pýtajú:                                                         

  - Prečo osvedčený liek jednoducho stiahli z trhu?       – Ako to, že sa umelo a vedome obmedzil dopyt po zvieracom inzulíne?        - Prečo lekári a kompetentní na príslušných miestach neuznávajú zvierací inzulín ako    prostriedok alternatívnej liečby?

 Na svete je veľa diabetikov, ktorí ešte stále potrebujú zvierací inzulín, lebo ich organizmus ten tzv. humánny inzulín neznáša.

V období rokov 1986 až 1989 dostalo Britské združenie diabetikov (British Diabetic Association – BDA) približne 3000 listov od pacientov, ktorých zasiahlo stiahnutie zvieracieho inzulínu z trhu. Nariadilo sa nezávislé preskúmanie týchto troch tisíc listov. V roku 1993 bola správa hotová a mala sa zverejniť v časopise British Medical Journal. Zrazu ju však stiahli. Vraj ,,všetko vykresľovala v čiernych farbách´´. Až šesť rokov po vypracovaní (9. Marca 1999) správu prihrali časopisu Guardian. Na svetlo sa dostali otrasné detaily: V 80tich% preskúmaných sťažností pacienti tvrdili, že už nedokážu kontrolovať symptómy ochorenia, stratili schopnosť vnímať signály hroziacej kómy. Z údajov uvedených v listoch sa po preskúmaní navyše dospelo k záveru , že:

-          Polovica pacientov užívajúcich nový inzulín nečakane stratila vedomie, keď im hladina cukru klesla príliš nízko

-          Štvrtina pacientov vypovedala, že k takýmto príhodám u nich dochádza častejšie

-          Pätina pacientov spomínala čoraz intenzívnejší priebeh takýchto príhod

-          Trinásť percent pacientov stratilo vedomie v noci a päť percent trpelo kŕčmi, desať percent pacientov malo poruchy pamäti

-          Deväť percent pacientov uviedlo problémy s koncentráciou

-          Niektorí prišli o zamestnanie

-          Iným odmietli predĺžiť platnosť vodičského preukazu, lebo sa stali účastníkmi dopravnej nehody v čase, keď im hladina cukru klesla príliš nízko.

Nielen pisatelia listov, aj veľa ďalších diabetikov na vlastnej koži okúsilo, že lekári ich problémy neberú vážne. Tí radšej veria farmaceutickým firmám. Viem si predstaviť prečo. A vy teraz už pravdepodobne tiež. Mimochodom (práve preto) neexistujú takmer žiadne štúdie zamerané na dôsledky prechodu na iný typ inzulínu.

 

Schvaľovanie nového inzulínu

V čase registrácie opäť zrejme neexistovali primerané štúdie, aj teraz by sa švédsky psychiatri mohli schuti zasmiať. ,,Prvá zverejnená štúdia z roku 1980 vychádzala zo vzorky sedemnástich (číslom 17) mužov chorých na diabetes.´´ Inzulín však schválili a na trh uviedli už v roku 1982. Prekliato krátka doba, ak vezmete do úvahy, že išlo o prvú geneticky vyrábanú účinnú látku, akú kedy na človeku použili. Nikdy sa neobjavili dôkazy svedčiace o výhodách syntetického inzulínu v porovnaní s inzulínom získavaním zo zvierat. Existujúce štúdie sponzorovali najmä farmaceutické firmy s prirodzeným sklonom stavať liek do pozitívneho svetla. Opäť pripomínam: Diabetik je doživotne odkázaný na svoju dávku inzulínu. Pri väčšine štúdii účinnosť nového inzulínu skúšali nanajvýš na päťdesiatich pacientoch, niekedy ich bolo iba sedemnásť. Takéto malé štúdie sú nevhodné, neumožňujú odhaliť závažné problémy. Najmä keď si viete predstaviť, ako sa asi vyberali skúšobné osoby. Vedecké kritéria boli pritom absolútne potlačené!

 

Patent  ženie cenu nahor

,,Vynájdenie´´ humánneho inzulínu teda diabetikom, mierne povedané, neprinieslo žiadne výhody. Zmenila sa iba výroba a spolu s ňou (a to je pre farmaceutický priemysel rozhodujúce) otázka patentu, lebo geneticky vyrábaný inzulín nie je nič iné ako kópia prírodnej látky (s malými odchýlkami). Výrobcovia si však tieto kópie dávajú patentovať a potom požadujú ceny, ako sa im zachce. V prípade humánneho inzulínu teda išlo o patentové práva. Zvierací inzulín totiž mohol vyrábať každý bez toho, aby si musel zakúpiť predražené patentové práva, takže bol lacný. Dobré pre pacientov, dobré pre zdravotnícky systém, ale zlé pre zisky  farm. spoločností. Keď niekto vyrába perá, tiež nemusí platiť patentové poplatky, lebo perá sú spotrebným tovarom. Starý inzulín patrí tiež do kategórie každodenných potrieb. Diabetici ho potrebujú dennodenne. Koncernom to však nestačí. Chcú viac. Keď vezmeme do úvahy, že patent na prvý inzulín už spomínaná univerzita získala za jeden dolár a dnes sa v odvetví platia za patenty milióny dolárov (nie preto, aby sa vyvíjali nové liečivá), hneď vám udrie do očí, ako sa odvtedy zmenili priority.

 

Bezohľadná súťaž

Celý svet sa zmenil, trh bazíruje na nových princípoch. Na bezohľadnej súťaži. Farmaceutické koncerny sa sporia o staré teritória, na ktorých sa v minulosti etablovali. Štruktúra trhu je narušená a koncerny sa ocitli pod obrovským tlakom, lebo na každom rohu zrazu strácajú odberateľov – celé nemocnice, ba dokonca aj celé štáty. Aby straty kompenzovali, musia zasa niekde inde odlákať verných zákazníkov konkurencii. Tvrdý boj. A nákladný. Boj, ktorý sa nezameriava na  ochorenie, v tomto prípade na diabetes. Len to nie, božechráň! Boj, z ktorého nemá pacient žiaden úžitok, nič pozitívne. Naopak. A kto to napokon všetko zaplatí? Správne: Vy, pacienti, prispievatelia do systému verejného zdravotníctva.

 

 John Virapen – sa narodil v roku 1943. Pracoval viac ako 35 rokov vo farmaceutickom priemysle. Bol výkonným riaditeľom švédskej pobočky Eli Lilly & Company, jednej z najväčších medzinárodne činných farmaceutických spoločností. Zapojil sa do rozvoja agresívnych marketingových stratégií, ktoré vo viacerých prípadoch zahŕňali nesmiernu korupciu. V súčasnosti sa venuje odhaleniu farmaceutických praktík a vytvoreniu povedomia o tom, ako farmaceutický priemysel pracuje s prvoradým cieľom, ktorým je jeho vlastný záujem. Svoju prvú knihu o činnosti manažéra vo farmaceutickom priemysle pod názvom Rubiove rozhovory – Príbeh farmaceutického znalca napísal v roku 2006 pod pseudonymom John Rengen. Teraz je známy ako profesionálny informátor o nezdravých praktikách farmaceutického priemyslu.

 

 


stanley 7
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
filip   |   ip:95.102.17   |   2011-03-05  (18:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.zvedavec.org/vezkratce-4943.htm


fidel   |   ip:91.148.29   |   2011-03-10  (09:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Organizmus pokiaľ to je len trochu možné mal by si sám poradiť s chorobou lebo ináč stráca odolnosť a imunitu a hlavne takú chrípku riadne vyležať a nie sa hnať do práce ale v dnešnej dobe keď sa bojíme aby sme neprišli o zamestnanie tak môžeme prísť o zdravie alebo dokonca smrť, to je realita, ľudia sú už moc závislí aj na syntetických umelo vytvorených vitamínoch v tabletkách naši starý rodičia ich riadne ani nepoznali a dožívali sa vysokého veku na čo má veľký vplyv aj stres a nezdravá strava.ja osobne som sa ešte očkovať nedal a zatiaľ mi to nechýba a ani pokiaľ sa bude dať tak sa ani nedám.


http://www.freeglobe.cz/Articles/497-virapen-v-praze-ockovani-nefunguje-a-muze-zabijet.aspx


kuki   |   ip:213.151.2   |   2011-03-14  (08:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ADMIN MAZE PRISPEVKY FUJ


kuki   |   ip:213.151.2   |   2011-03-14  (08:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  OSPRAVEDLNUJEM SA , NEMAZE, LEN SOM SLEPYdiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


šesť + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013


2013-05-23  (09:03)  |  Zo sveta
Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.

Google-Berg: Globální elita se transformuje na technokratickou revoluci


2013-05-15  (09:53)  |  Zo sveta
Autoritářská, anti-demokratická mocenská síť se přeznačkuje jako trendy fórum ve filantropickém stylu. Tajnůstkářská Skupina Bilderberg v současnosti prodělává velkou transformaci, při níž během toho, jak elita urychluje svůj plán na konsolidaci technokratické agendy, spatříme, jak se ona i další vysoce profilované sítě slijí pod standartou Googlu.


USA se lekly úspěchů syrské armády


2013-04-27  (20:08)  |  Zo sveta
Hysterie rozpoutaná USA kolem syrských chemických zbraní souvisí s bojovým úspěchem vládní armády, prohlásil syrský ministr informací Omran Zuabí v rozhovoru s náměstkem předsedy Rady Federace RF Iljasem Umachanovem. Zuabí rovněž zdůraznil, že „syrská vláda nepoužila a nikdy nepoužije chemické zbraně.“


To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta deje každý deň


2013-04-22  (09:10)  |  Zo sveta
Ľudský život má rovnakú cenu v Afganistane, Iraku, Jemene, Pakistane, Sýrii, Lýbii, Srbsku, Kosove, Nórsku, aj v USA. Ak matka príde o svoje dieťa v akejkoľvek časti sveta, je jej bolesť rovnako veľká. Ak otec príde o syna, syn, či dcéra o rodiča, ak prídete o svojich priateľov, prídete o kus svojho srdca, nech ste narodení v Somálsku, Rwande, Mali, Egypte, alebo na Slovensku.


Norové mění investiční politiku


2013-04-20  (11:50)  |  Zo sveta
Norský fond spravující devizové rezervy země zásadním způsobem přehodnotil svoji měnovou investiční politiku. Z portfolia vyřadili cenné papíry zemí, které provozují monetární expanzi.


USA kontra svet v štatistických číslach


2013-04-19  (01:59)  |  Zo sveta
Dve sady medzinárodných rebríčkov boli vydané nedávno. S jednou z nich prišla UNICEF pod názvom "Životné podmienky detí v bohatých krajinách." Druhý vydalo Svetové ekonomické fórum ako "Správu o svetovej konkurencieschopnosti" (The Global Competitiveness Report 2012-2013)


NIGEL FARAGE SE ROZOHNIL: „JSTE OBYČEJNÍ ZLOČINCI“


2013-04-18  (09:38)  |  Zo sveta
„Už před lety paní Thatcherová rozpoznala pravdu za Evropským projektem,“ připomíná Nigel Farage z UKIP svým ‚kolegům‘ z Evropského parlamentu, „viděla, že to je o odebrání demokracie od národních států a o předání této moci nesmírně neodpovědným lidem.“


SVĚDEK: ÚŘADY PŘED BOSTONSKÝMI EXPLOZEMI OHLAŠOVALY CVIČENÍ


2013-04-17  (09:14)  |  Zo sveta
Svědek dvou explozí na bostonském maratonu uvedl, že před tím, než bomby explodovaly, bylo několikrát ohlašováno „cvičení“. Řekl, že „mu bylo divné“, že se na místě před neštěstím objevili psi cvičení na vyhledávání bomb. Trenér přespolních běhů z University of Mobile Ali Stevenson řekl Local 15 News, že „z tlampačů se opakovaně ozývalo hlášení, že se jedná o cvičení a že není třeba se ničeho obávat“.


Globalizácia nie je pre každého


2013-04-15  (09:57)  |  Zo sveta
Vedeli ste, že v rámci globalizácie stojí auto vyrobené v Nemecku dvakrát toľko na Slovensku, ako v USA alebo v Kanade? Vedeli ste, že štvorkolesová kosačka na trávu od firmy Husquarna, ktorá na Slovensku stojí 7000 €, stojí v Kanade $ 3100? Že výborný drevoobrabací stroj od nemeckej firmy Bosch stojí na Slovensku € 1650, a v Kanade $ 710?


Další internetová bublina praskla, hodnota Bitcoinu zase raketově padá


2013-04-13  (11:15)  |  Zo sveta
Lehce nabyl, lehce pozbyl. Tak by se dal charakterizovat Bitcoin. Od včerejšího pozdního odpoledne hodnota virtuální měna padá raketovým tempem. Za jeden tak Bitcoin ztratil skoro 3/4 své hodnoty.


Po homosexualite pedofília a skupinové „manželstvá“? Správy z Holandska to naznačujú


2013-04-12  (13:45)  |  Zo sveta
Dnes je už zrejmé, že tzv. homosexuálna agenda je len drobnou súčasťou frontálneho útoku na morálny kódex Európy. Smutné je, že zatiaľ čo tá, v kresťanstve zakotvená, a dnes likvidovaná morálka zabezpečila našej civilizácii prežitie, úspech a rozvoj, jej deštrukcia nám prinesie len smrť. Preto je povinnosťou každého človeka postaviť sa liberálnemu zlu, nech má akúkoľvek podobu.


Hlavné správy


2013-04-11  (09:16)  |  Zo sveta
Skutočná hrozba nepochádza z KĽDR, ale z USA. Prevencia je len “predohrou” ku globálnej vojne.


Sergej Chelemendik: Európa leží pri nohách Euróazijskeho zväzu – Programový text hnutia Dobrá sila - Časť 1.


2013-04-09  (14:18)  |  Zo sveta
Prognóza budúcnosti Európy sa ešte nedávno zdala byť hmlistá a záhadná. Dnes to tak nie je – po historickom rozkradnutí multikultúrnej pokladničky na Cypre žiadne hádanky v súvislosti s blízkou budúcnosťou EÚ už nezostali.


KÝM SKUTEČNĚ BYLA MARGARET THATCHER?


2013-04-09  (13:59)  |  Zo sveta
Záplava titulků v Británii hlásí, že po mrtvici zemřela Železná Lady a bývalý ministerská předsedkyně Margaret Thatcher. Odpočívej v pokoji. Tato první ženská ministerská předsedkyně rozvinutého světa transformovala sklerotickou britskou ekonomiku, kromě toho však i vytrhala zuby odborům a podnikla „ústup pouze k hranicím role státu“ politikou zbavení se velkých znárodněných průmyslů a rozprodejem radničních bytů jejich obyvatelům.


Terorismus


2013-04-08  (16:56)  |  Zo sveta
Brzy po pádu Sovětského svazu Spojené státy poznaly, že bez nepřítele nelze žít. Ztratily strašáka komunismu kterým udržovaly svoje obyčejné občany ve strachu, že když přijdou komunisté tak nastolí diktaturu proletariátu a seberou jim všechen majetek, že lidé ztratí svobodu, kterou ovšem nikdy neměli protože měli diktaturu kapitálu. Nepřítel je na světě. Válka proti terorismu je nádherná válka, je to nekonečná válka. Terorismus nelze porazit. Denně vyrůstají noví teroristé. To je ideální. Víc si vládci nemohou přát.


Celosvetová vizualizácia za účelom zmeny


2013-04-08  (11:02)  |  Zo sveta
Kdo věří, uvěří…. Přeposílám a dodávám: - někdy se nám zdá, že to nefunguje jen proto, že změna není hned podle našich představ. Nezapomínejme, že úspěch je vždycky skryt v trpělivosti a vytrvalosti a věci se zkraje mohou dít skrytě pod povrchem. Tak jako když v zimě skryty pod zemí miliony mikroorganizmů mění v půdě odpady na životodárnou sílu, kterou zjara převezmou rostliny pro svoji potřebu a tu ještě následně předávají dál...


Likvidace Kypru je dalším krokem k NWO


2013-04-04  (09:14)  |  Zo sveta
Bylo by naivním věřit, že likvidace daňového ráje na Kypru byl „strašlivý omyl“ evropské politiky, učiněný ve vznešeném boji se společnostmi z daňových rájů obecně, nebo s těmi, ve kterých ruští oligarchové perou své peníze. Analýza ukazuje, že je to součástí plánu na vytvoření nového světového řádu, nutnou pro nadcházející kolaps americké dluhové pyramidy. Je do tohoto procesu zapojeno i Rusko?


Bývalá reportérka CNN o falšovaní spravodajstva


2013-04-03  (09:22)  |  Zo sveta
Manipulácia, falošné spravodajstvo, selektovanie informácií – denný chlieb vysielania CNN. Amber Lyon, bývalá reportérka CNN, fotografka, filmárka a trojnásobná držiteľka ocenenia Emmy Award, ešte ako zamestnankyňa vyniesla na svetlo praktiky v CNN, kde dostala príkazom vysielať falošné spravodajstvo, vymazať informácie nepriaznivé pre Obamovú vládu, vhodne selektovať, čo imidžu vlády prospieva ako i špecificky manipulovať správy.


Zaplaceno ve vteřině: Spojené státy končí s pokladnami


2013-04-02  (17:24)  |  Zo sveta
Washington – V amerických obchodech začala tichá revoluce. Tradiční fronty a pípání pokladen totiž střídá moderní bezhotovostní technologie. Ústřední pokladny tak už možná brzo budou minulostí. Platit by měli zákazníci jedině kartou, a to kdekoliv v obchodě. Nový způsob platby začínají používat hlavně velké řetězce včetně inovativních Apple Stores. Tato obchodní strategie reaguje na dlouhodobé průzkumy, podle nichž odejde z obchodů kvůli dlouhému čekání ve frontě až 15 procent zákazníků.


ČO TO JE?


2013-03-30  (13:24)  |  Zo sveta
prosím kuknite si toto videiko poriadne ,a vyjadrite svoj názor naň.


Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní nábožensko-politické říše


2013-03-29  (15:24)  |  Zo sveta
Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní říše. O tom se Stalinovi s Hitlerem ani nesnilo. Vědci již vynalezli takzvaný "chytrý prach", to jest mikropočítače o velikosti zatím zrnka rýže (a budou ještě daleko menší). Ty je možno "rozprášit" kdekoli pomocí chemtrails. Zrnka prachu bezdrátově komunikují a jsou schopny předávat informace o čemkoli odkudkoli: z ulic, z budov. Mohou řídit dopravu, ale taky budou vědět vše o každém z nás.


Pravda o 11. 9.


2013-03-26  (17:28)  |  Zo sveta
Lož do času, pravda na veky! Presne ako v prípade 11. septembra 2001


Divadlo s názvem „Audit zlatých rezerv USA“


2013-03-25  (12:20)  |  Zo sveta
Téma zlatých rezerv USA dnes přetřásají všichni. Existencí nebo neexistencí tohoto žlutého kovu v trezorech a sklepeních amerických depozitářů se dnes zabývají jak v samotných Spojených státech, tak mimo jejich hranice. Již mnoho let americký kongresman Ron Paul usiluje o kompletní audit oficiálních zlatých rezerv USA, které jsou od r. 1934 evidovány v bilanci ministerstva financí, avšak je to extrémně spletitá záležitost.


RUŠTÍ VŮDCI VARUJÍ: „HNED VYBERTE VŠECHNY PENÍZE ZE ZÁPADNÍCH BANK!“


2013-03-25  (09:26)  |  Zo sveta
„Naléhavý oběžník“ ministerstva zahraničí rozeslaný dnes ambasádám po celém světě radí jak ruským občanům, tak společnostem, aby „okamžitě“ zrušili investice svých aktiv v západních bankovních a finančních institucích, jelikož roste strach Kremlu, že jak Evropská unie, tak Spojené státy připravují tu největší krádež soukromého bohatství v moderní historii.


Čínsky drak a ruský medveď skrátili americkému orlovi pazúry


2013-03-21  (10:18)  |  Zo sveta
Jednotky USA v Japonsku v danej chvíli pozostávajú z 35 000 príslušníkov USPACOM, dvoch atómových lietadlových lodí, piatich torpédoborcov a štyroch fregát. V prístavnom meste Jokosuka si americké jednotky vytvorili základňu. Na ostrove Okinava sa nachádza približne 17 000 vojakov morskej pechoty. Japonská flotila pozostáva z 3 nosičov vrtuľníkov, 8 raketových torpédoborcov, 20 fregát a 16 ponoriek.


Rekordní inflace v Argentině nutí lidi kupovat zlato


2013-03-21  (09:10)  |  Zo sveta
Aktuální míra inflace v Argentině dosahuje 26 procent. Množství peněz v ekonomice narostlo minulý rok o 38 %. Argentinská vláda, která tištěním peněz financuje svůj chod, odmítá, že by na vysoké inflaci měla podíl. Dokonce přistoupila k pokutování a věznění ekonomů, kteří nesouhlasili s oficiálními informacemi o nízké inflaci.


Tvary krystalů vody se mění podle toho, jak k ní lidé mluví


2013-03-19  (17:39)  |  Zo sveta
Dr. Masaru Emoto vedl dlouhodobý rozsáhlý výzkum vody. Ve své práci však nepoužívá klasické vědecké postupy, ale jeho cílem je dosáhnout netradičního a nového úhlu pohledu. Doktor Emoto svým vědeckým výzkumem prokázal, že voda je významným nosičem informací, udělal první fotografie krystalu zmrzlé vody a v současné době patří mezi nejznámější specialisty ve svém oboru.


Naštrbený imidž Matky Terezy


2013-03-15  (23:24)  |  Zo sveta
Skupina kanadských vedcov likviduje mýtus altruizmu, ktorý okolo seba vybudovala počas svojho života Matka Tereza. Vedci došli k záveru, že jej zbožný imidž je len obyčajným dobre premysleným konštruktom vybudovaným pomocou masovej mediálnej kampane a v rozpore s faktami.


Konec amerického snu - část 2


2013-03-11  (10:39)  |  Zo sveta
Našel jsem fantastický web, který rozbíjí představy některých lidí u nás o Spojených státech. Jmenuje se Endofamericandream.com (Konec amerického snu) a ukazuje nám Ameriku zbavenou všech příkras. Obávám se, že to zkazí žaludek mnoha lidí u nás, kteří v USA vidí svůj vzor. Autor webu Michael žádá, aby jeho informace byly co nejvíce šířeny a proto budu tento seriál článků postupně uvádět.


Tak Chaveza nakoniec tie ... dostali !!


2013-03-10  (13:38)  |  Zo sveta
Venezuelský viceprezident Nicolás Maduro dnes oznámil, že za rakovinou, ktorá sužuje prezidenta Huga Cháveza, bol "útok" jeho nepriateľov. Údajne ide o ďalšie spomedzi mnohých sprisahaní, ktoré proti nemu viedli počas 14 rokov na čele krajiny, informovala agentúra Reuters.


Lov na deti - zločiny juvenilnej justície !!!


2013-03-10  (13:33)  |  Zo sveta
Ďalšia forma ničenia tradičného poriadku, rodiny a likvidácie bielej rasy. Je to súčasťou agendy, ktorá zahrnuje podporu homosexuálov a inakosti, podporu imigrácie, feminizmu atď... Proste jedno veľké ferizejsko talmudistické prekrúcanie tradičných hodnôt a poriadku, ktoré má pôvod v právnom systéme, presnejšie v jeho devastácii. LEN PRE SILNÉ POVAHY !!!


10 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ZPŮSOBŮ MANIPULACE VEŘEJNOSTÍ PODLE NOAMA CHOMSKEHO


2013-03-08  (08:54)  |  Zo sveta
Noam Chomsky, profesor lingvistiky, nebojácný kritik bohaté elity (sám židovského původu), která vládne Spojeným státům, sestavil seznam deseti nejběžnějších strategií využívaných médii k tomu, jak manipulovat s lidmi v USA. V minulosti naše sdělovací prostředky vytvořily nebo zničily sociální hnutí, ospravedlňovaly války, zmírňovaly finanční krize, a povzbuzovaly nebo ničily některé další ideologické proudy.


Ďaľšie zo sveta...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Úvaha o vytváraní zisku.

Úvaha o vytváraní zisku.


Vladimír Putin: USA sú parazitom globálnej ekonomiky

Tajná historie Monsanta: Agent Orange a mrzačení nevinn...

Dopis, který byl zaslán UBS aneb Jak to chodí u Policie...

Člověk a jeho vyhlídky

Diškancovmu kempu pre bezdomovcov hrozí zánik

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.3749 s