18. September 2019
    
Neznášam charitu - Dolezite.sk

Neznášam charitu


  2009-12-02  (05:54)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
charita, neziskové organizácie, humanitárne organizácie, unicef, hladujúce deti, rakovina, prevencia, pocit viny, riešenie problémov, nezištné dávanie, opustené deti, choré deti,   - Neznášam charitu

 

Obzvlášť tú predvianočnú. Už len ten slizký tón hlasu, pokúšajúci sa vzbudiť v nás pocity viny a spoluzodpovednosti... Keď pošlete peniaze napr. takému Unicefu, iba uľahčíte svojmu svedomiu. Viete, že niečo tu nie je v poriadku. Ale Unicef nič nezmení, donekonečna bude iba prilievať vodu do deravého vedra. Tých dier vo vedre je viac, avšak väčšina z nich má jednu hlavnú príčinu. Či už sa jedná o hladujúce deti v Afrike alebo opustené deti u nás, o rakovinu či iné choroby. Táto jedna základná príčina dokonca znemožňuje zaviesť riešenia, ktoré sú overené a fungujú. Umožňuje napr. farmaceutickému priemyslu, aby bol taký silný, že dokáže potlačiť všetky fungujúce overené metódy liečby, dokonca aj takú neodškriepiteľne jednoduchú fungujúcu vec, akou je prevencia, dokáže potlačiť do úzadia pozornosti ľudí aj lekárov.


Neznášam humanitárne organizácie (s výnimkou tých, ktoré pomáhajú pri náhlych, okamžitých katastrofách ako zemetrasenie apod.). Narobia totiž viac škody ako osohu. Obvykle sa totiž veľmi málo zaoberajú príčinami problému, iba potláčajú následky.


Je to podobné ako s lekármi – chirurgovia, traumatológovia, ktorí Vás zošijú dokopy, keď sa rozbijete na diaľnici – tí sú super. Ostatným ale z princípu nemôžeme dôverovať: Každý z nich sa stará o svoju pridelenú súčiastku (a nemá to vôbec ľahké), ale nikto nie je zodpovedný za fungovanie stroja – organizmu - ako celku. Každý si na svojom pridelenom orgáne robí chemické experimenty, ale stalo sa Vám už niekedy, aby sa ohľadne Vášho zdravia zišli všetci odborní lekári a dohodli sa na optimálnom postupe liečby? To je teda bláznivý nápad, čo? A tiež sa pramálo starajú o prevenciu, o zabránenie vzniku problémov. „Lekári sú pacienti v bielych plášťoch. Nezáleží im ani na ich vlastnom zdraví. Ako si môžete myslieť, že im bude záležať na Vašom?“ , ako hovorí MUDr. Vladimír Savčenko.


Tiež som kedysi humanitárnym organizáciám platila (vlastne ešte zo zotrvačnosti aj dodnes platím). Pre ľudského ducha, pre jeho rozvoj, je dobré trénovať „nezištné dávanie“. Pomáha mu to. Poznáte to, prináša to taký príjemný povznášajúci pocit. Preto Vám nehovorím, aby ste s tým prestali. Hovorím len, že dávať peniaze na charitu má väčšinou ten istý efekt ako liať vodu do deravého vedra. Niekedy to pomáha tú dieru ešte zväčšovať. Ale hlavne, vyvoláva to mylný dojem, že sa pre riešenie problému niečo robí, pričom v skutočnosti sa pre to nerobí vôbec nič. Kľudne Vás nechajú na hladujúce a choré deti platiť aj 300 rokov, bez toho, aby sa zaoberali príčinami a prevenciou. Keď máte pocit, že chcete „nezištne dávať“, dávajte, ale nemusí to byť „nezmyselné nezištné dávanie“ len preto, že niekomu sa podarilo vo Vás vzbudiť pocity viny. Zamyslite sa, a dávajte na tie účely, ktoré skutočne pomôžu napraviť problém, ktorý chcete pomôcť napraviť a potom sledujte, či to funguje.
Zdroj: Vnútorný hlas, ktorý sa ozval uprostred noci a žiadal toto napísať


 


Mira
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
MiPe   |   ip:62.240.17   |   2009-12-02  (09:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  S článkom súhlasím, a tiež by mňa zaujímalo kolko z darovaných peňazí sa dostane tam kam treba. Kolko zožerie systém a organizácie na svoju potrebu. Je to ako zo sociálnym a zdravotným poistením. Ja predsa nepotrebujem na to aby som zaplatil lekára obrovskú inštitúciu, ktorá rozhoduje o mojích peniazoch. A keď náhodou príde obdobie že nemám peniaze tak ma táto inštitúcia pre moje "dobro" spolu z exekútorom vyženú z domu a urobia zo mňa bezdomovca.Takto funguje charita, sociálne a zdravotné. Je to systém pre systém a nie pre ľudí. Často narobí viac škody ako úžitku. Lebo nič nerieši, len parazituje.


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2009-12-02  (09:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 Mira

Tvoj vnútorný hlas je ako môj. Len by som to takto nedokázal opísať.
S článkom plne súhlasím.


navstevnik   |   ip:95.102.36   |   2009-12-02  (09:54)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Poznam jednu co robi pre Usmev ako dar, je asistentka niecoho, zrejme ani sama nevie coho, "lesti klucky", ma "sluzobne" auto, mobil a komp a zaraba 17 tisic. Z coho? Co vyprodukuje?


andy   |   ip:78.99.70.   |   2009-12-02  (10:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Príčina väčšiny problémov je chamtivosť na tej najvyššej úrovni.Snažia sa vyvolať dojem viny,alebo dojem,že tvoj dar môže pomôcť.Aké pokrytectvo.Koľko miliárd ide na zbrojenie a na iné hlúposti...napr.1tank= x škôl,1 bojové lietadlo= x nemocníc atď.
Ale ty daj euro aby si pomohol.
Nie som proti dávaniu,lebo viac šťastia JE v dávaní no nie takto.


pilgrimdou   |   ip:86.158.64   |   2009-12-02  (10:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vybornee!!! Naozaj ako by mi to z jazyka zobrala. Osobne na charitu prispievam zriedkakedy ale zvyknem davat zobrajucim ludom na ulici. Aj tu sice mozu byt namietky typu, ze dotycny to prepije alebo minie inym nevhodnym sposobom, ale kto som ja aby som toto posudzoval? Nerozmyslam nad tym ako sa onen zobrak do tejto situacie dostal, ci nieco robi ako z toho von, alebo akym sposobom vyzobrane peniaze uzije. Myslim, ze pre cloveka je spravne aby daval svoje "prebytky" pre tych, ktory su v nudzi, a nezistne.


autor   |   ip:95.102.2.   |   2009-12-02  (10:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  super výstižný článok,toto zneužívanie solidárnosti a túto vlastnosť opisuje Bakalář v knihe Tabu v sociálních vědách,tisícročie vtĺkania miluj bližného(aj keď si to nezaslúži)si vyberá svoju daň


moon   |   ip:195.168.4   |   2009-12-02  (10:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to autor: tu knihu "Tabu v sociálních vědách" uz dost dlho zhanam ak mas link na PDF alebo podobny format tak prosim posun :))


durislav   |   ip:87.48.148   |   2009-12-02  (10:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  S obsahom článku plne súhlasím a titulku dávam najvyššie ocenenie. Mira, výborne a výstižne napísané. Čo myšlienka to perla a každá veta tne do živého.
Už by bolo na čase, aby sa charitatívni dobrodruhovia spamätali a stiahli svojich ľudí, ktorí s papierovými škatuľami otravujú ľudí a z neuzamykateľných „pokladničiek“ si najskôr z vyzbieraných peňazí oddelil ten čo vyberá, potom ten, čo peniaze preberá a odovzdáva do „ústredia“, kde je tiež niekto, kto sa oddelí. Pýtam sa, koľko po takomto rozdeľovní ostane na skutočnú charitu? Alebo sa mýlim?


ANONYM   |   ip:87.244.19   |   2009-12-02  (11:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja uz len dodam ze uz mam aj ja toho farizejstva dost napr ako je hodina detom kedysi som im poslal aj ja.vtedy bola este priemerna hodina podla nich 55sk ja som to zarobil za 2h.a mali take sucitne reci a ksichtytak v reklame a v telke.aby sme im pomohli.a ked som opar tyzdnov videl tie iste ksichty co zobrali v telke od obycajnych ludi prispevky,ako valia a hlavne v com na bratislavsky plas v opere tak ma sry za vyraz islo jebnut za to pokritectvo co na nas skusaju,tam nevahaju vyhodit aj 200000sk za garderobu co ma raz na sebe.ved keby isli v pyzamach alebo vseci rovnako obleceny v obicajnych satoch za 2litre a ten zbytok co usetria dali na hodinu detom.tak nemusia vobec zobrat v telke od tych ludi co ledva prezivaju.a aj tak daju,a zneuzivat na to vianoce.vdaka tomuto uz vzivote neposlem aj,ked mi je luto tych deti.radsej dam nieako inak.


Pitkin   |   ip:193.87.13   |   2009-12-02  (11:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pokiaľ si dobre pamätám tak v tomto roku sa prekecli, že z každej sms posielanej cez ORANGE /2 euro - 60 Sk/ idú na konto 4 Sk??? Tým pádom operátor + markíza zhrabnú zbývajúcich 56 Sk. Opravte ma ak sa mýlim.
Pekný deň.
Anty   |   ip:78.99.178   |   2009-12-02  (11:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nikdy som do žiadnej“neziskovky“nedal ani halier(euro) pretože viem že väčšina prostriedkov ide nepriamo na chod organizácie.Je to paradox ale aj nezisková organizácia má ''zisky''(štátne dotácie a dobrovoľné dary,2% z dane atď.) ibaže sa to nazýva tok financ. prostriedkov :) a nakoľko tieto organizácie nespadajú pod štátnu správu málokedy sa kontrolujú čo v konečnom dôsledku podporuje korupciu a financ. machinácie v prospech organizátorov.Ako staré príslovie hovorí:ZADARMO ANI KURA NEHRABE... a o neziskovkách to platí dvakrát tak!!!Mira úplne stebou súhlasím neznášam charitu a podobné oblbováky na ľudí


Anty   |   ip:78.99.178   |   2009-12-02  (11:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MiPe áno to je ten správny výraz pre tento druh spoločnosti >>> PARAZIT <<<


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2009-12-02  (11:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pamätám si Petra Dvorského ako spieval so slzami v očiach a rukou na srdci "Hoj zem drahá" aby vybral čo najviac peňazí na charitu. Potom sa prevalilo, že niekde sa zapotrošilo sa len cca. 2 milióny z jeho charitatívnej pomoci.
A už to nebolo Hoj a ani zem. Len drahá. Potom dosť dlho nevystupoval.


Pitkin   |   ip:193.87.13   |   2009-12-02  (11:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja sa priznám,že 2x ročne posielam po 100 korún deťom chorým na rakovinu - Červený nos a Greepeace. Možno sa na mne bavia, ako ľahko prišli k peniaze, ale žijem v presvedčení, že tá moja koruna je investovaná do zdravia a lepšieho život. prostredia /???/


sxg   |   ip:78.99.148   |   2009-12-02  (11:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Knihy:
http://www.ivtt.net/


kybalion   |   ip:78.98.46.   |   2009-12-02  (12:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pri UNICEF to viem presne: 90-92% prostriedkov ide na administratívu!!!


autor   |   ip:95.102.2.   |   2009-12-02  (12:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tu je to zadara ale kvalita :-(
http://uloz.to/600906/tabu-v-socialnich-vedach.rar
ale precitat sa to da hlavne kapitola o eugenike je super,nic ine na tuto temu som v rodnom jazyku nezohnal,hold nieje pozitivna eugenika dost koser


durislav   |   ip:87.48.148   |   2009-12-02  (12:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vidím, že sa zhodneme. V minulosti som aj ja dával na charitu. V dobrej viere. Keď moje deti mali asi 10 a 12 rokov, manželka pretriedila oblečenie a veci, ktoré boli deťom malé oprala, ožehlila a po našich deťoch poslala do detského domova, ktorý je neďaleko nášho domu. Deti sa vrátili znechutené a prekvapené, že teta, ktorá im otvorila im nakričala, že takéto handry nepotrebujú a aby sa pratali. Všetky veci okamžite putovali ku kontajneru. Do ráno tam nebolo nič.
Minulý rok som v našej firme oslovil kolegov, aby dali 2% zo svojich daní pre postihnutého syna jednej mojej známej. Vybrali sme niečo cez 30 tisíc korún (viac ako 1000 €) a postihnutý chlapec má nový prístroj, ktorý mamička chcela na odporúčanie lekárov synovi kúpiť. Prístroj už má. Peniaze boli adresné a takto vždy podporím. Iná forma charity odo mňa nedostane ani cent. Pritom mi je ľúto onkologicky chorých, deti v núdzi, hladných a pod.Krovak   |   ip:194.154.2   |   2009-12-02  (12:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  autor: miluj svojho blizneho je naopak velmi pekna a spravna myslienka, len nepochopena a nepochopene dosledky, kedze v tomto pripade je to pomahanie-nepomahanie.


kto   |   ip:87.197.10   |   2009-12-02  (13:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  charita ako biznis, či už oficiálny alebo neoficiálny.
http://reflex.cz/Clanek34646.html


Duri   |   ip:89.127.16   |   2009-12-02  (14:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  skusenost znameho na brigade v Irsku: roznasaju po domoch letaky, aby ludia darovali oblecenie, ktore bude na pomoc tretiemu svetu, pekna myslienka, akurat to oblecenie potom hadzu do kamionov smerujucich do sekacov v strednej a vychodnej europe...cest vynimkam, ale som presvedceny, ze charita je podvod


Beebee   |   ip:87.197.13   |   2009-12-02  (15:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som z toho smutny. Chapem pocity pisatelky, moze sa zdat ze prispievat urcitym organizaciam je ako platit za vrecka piesku, ktore sa hadzu na pretrhnutu hradzu. Ale alternativa je aka?
Prestat uplne platat diery, aby sa voda prevalila a zobrala vsetko so sebou?

Zrejme je to o doveryhodnosti tej ktorej organizacie.

Skuste si pozriet nieco o tom, co robi v Afrike Pan Krcmery.

Co vy na to?

Nic?Beebee   |   ip:87.197.13   |   2009-12-02  (15:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Z etymológie
Pojem CHARITA

Slovo Charita má pôvod v slove agapé (láskavé jedlo, hostina lásky) a koreň v slove cárus, z ktorého sa vyvinul latinský pojem cáritás, v gréčtine - charitas. V slovenskom výraze sa používal názov karita (carita) alebo neskôr Charita ako cudzie slovo.
1. Etymológia slova

Latinské slovo 'cáritás' má trojaký význam: 1. veľká cena, drahota; 2. vážnosť, úcta; 3. láska, obľuba, láska k blížnemu, všetky city lásky ku všetkým. V gréckom význame slovo 'Χαρíεις' znamená radosť, pôvab, krása, priazeň, milosť, vľúdnosť, vďačnosť, ďakovanie, obľuba, odmena, láskavosť, láska.

Význam slova Charita v slovenskom jazyku stotožňujeme s pojmami dobročinnosť, ľudomilnosť, láska k blížnemu; slovo 'charitatívny' znamená založený na dobročinnosti, ľudomilnosti, charite, kresťanskej láske, dobročinný, ľudomilný.


kri   |   ip:213.151.2   |   2009-12-02  (16:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  spominali sa tu bezdomovci. ak mate potrebu nejakym sposobom pomoct tejto "komunite" tak miesto penazi im davajte stravne listky (gastrace). vo vacsine obchodov za ne nedostane ani chlast a ani cigarety.


Ekonom   |   ip:95.103.15   |   2009-12-02  (16:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Výsťižný článok súhlasím , problém sa charitou nikdy nevyrieši. skor by sa to malo riešiť globálne http://video.google.com/videoplay?docid=4642167330989213588


michal   |   ip:194.145.2   |   2009-12-02  (18:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pravda, radsej si kupujem nota benne, aj tri čísla ktoré rozdám.


joplins   |   ip:62.66.203   |   2009-12-02  (19:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hej.- CHARITA JE- presun penazi od chudobnych ludi z bohatych krajin k bohatym ludom v chudobnych krajinach!!!!!!!!!!!!!!!

je to vsetko len ofajc. na to su ludia moc chamtivy aby to nieco vyriesilo. a okrem toho tam kde je velka bieda tam je aj nejaky debil ktory to tam drzi na kratko a ktoreho synacik ma zlaty samopal a robi si co chce...

tak aka charita?????

kto chce pomoct nech sa popozera okolo seba a najde tolkych biednych , ze sa mu bude hlava tocit!!!

len treba pozerat ocami...


joplins   |   ip:62.66.203   |   2009-12-02  (19:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hej.- CHARITA JE- presun penazi od chudobnych ludi z bohatych krajin k bohatym ludom v chudobnych krajinach!!!!!!!!!!!!!!!

je to vsetko len ofajc. na to su ludia moc chamtivy aby to nieco vyriesilo. a okrem toho tam kde je velka bieda tam je aj nejaky debil ktory to tam drzi na kratko a ktoreho synacik ma zlaty samopal a robi si co chce...

tak aka charita?????

kto chce pomoct nech sa popozera okolo seba a najde tolkych biednych , ze sa mu bude hlava tocit!!!

len treba pozerat ocami...


joplins   |   ip:62.66.203   |   2009-12-02  (19:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hej.- CHARITA JE- presun penazi od chudobnych ludi z bohatych krajin k bohatym ludom v chudobnych krajinach!!!!!!!!!!!!!!!

je to vsetko len ofajc. na to su ludia moc chamtivy aby to nieco vyriesilo. a okrem toho tam kde je velka bieda tam je aj nejaky debil ktory to tam drzi na kratko a ktoreho synacik ma zlaty samopal a robi si co chce...

tak aka charita?????

kto chce pomoct nech sa popozera okolo seba a najde tolkych biednych , ze sa mu bude hlava tocit!!!

len treba pozerat ocami...


joplins   |   ip:62.66.203   |   2009-12-02  (19:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ospravedlnujem sa .... nejak mi blbne net...

peace...Ada   |   ip:78.45.95.   |   2009-12-02  (19:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nasrať čiérným do gágora keť sa im nělúbi práca něch něžerú!!!


damian   |   ip:87.74.73.   |   2009-12-02  (19:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Liga pravdy proti Liham pre zisk

http://www.badatel.sk/index.php?option=com_content&;task=view&id=142&Itemid=56


vyslanec   |   ip:216.245.2   |   2009-12-02  (20:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Charita je signal k ľuďom, že štát nefunguje ako má, preto treba žobrať na to,
čo iný potrebujú!


Spravnacharita   |   ip:213.151.2   |   2009-12-02  (20:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj my v práci urobíme finančnú zbierku a tú venujeme konkrétnemu detskému domovu a tak sa všetky peniaze použijú len pre deti a nikto iný na tom neprofituje.


Suhlasim   |   ip:147.175.1   |   2009-12-02  (21:10)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Súhlasím s článkom. Viem že mnohí ľudia v charite to robia lebo majú v srdci lásku k ľoďom a nedokážu sa pozerať na utrpenie. Ale si si tiež myslím, že minimálne tak ako pomáhajú chudobným by mali kritizovať bohatých, namyslených ľudí. Začať mysieť ekologicky, najlepšie prestať jesť maso, využívať viac hromadnú dopravu a auto len v nutnosti, uspokojiť sa s jedným bytom/domom, nekupovať žiadne luxusné veci, tešiť sa viac z úsmevov ľudí ako z drahých vecí a najmä nechodiť na žiadne voľby. Ja tak ukazujem systému že s ním nie som spokojný.

Riešenie ? Že neexistuje ? Každý múdri človek dobrý to predsta vie a učia to aj náboženstvá. Ale oni sa radšej navzájom hádajú, namiesto toho aby povedali politikom že čo robia robia zle. Ďalší príklad Zeitgeist movement, bezúročná ekonomika, zrušenie peňazí, siešenia sú, ale 90% ľudí ich nechce.

A nemusíte mi hovoriť že bez peňazí by to nešlo. My v našej rodine fungujeme nevzájom bez peňazí, mama mi navarí bez toho aby chcela 15 EUR za obed, naopak ja jej pomôžem nezištne. Tak to musí fungovať aj pri viacerých.


Estenieco   |   ip:147.175.1   |   2009-12-02  (21:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ešte taká otázka. Ako dlho trvá kým vám tu uverejnia odoslaný článok. Za čakám asi už 3-4. deň a zatiaľ nič. Je normálne slušne napísaný.

Uverejňuje sa naozaj všetko ??


Palo   |   ip:89.173.26   |   2009-12-02  (22:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kdesi som cital,ze z desiatich dolarov vyzbieranich akoze na Afriku sa do ciela dostane jediny dolar.Kam sa asi tak podel zbytok?
Odporucam ludom,ktori stoja pred bankami...a pytaju peniaze na charitu(mam pochybnosti,ze vyzbierane peniaze idu spravnym smerom)nech idu radsej pracovat 8 hodin denne a svoj plat odovzdaju na chatitu.Bude to od nich uzitocnejsie.


Anty   |   ip:95.102.20   |   2009-12-02  (23:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ked uz niekomu pomahat tak priamo.Zaujimat sa o jeho problem a pomoct mu v jeho rieseni a nie dat drobne niekomu druhemu aby sa o tento problem postaral zavas "kupil rybu chudakovy miesto toho aby ho naucil ryby chytat" a este sa preto citit povznesene a slachetne.Je to ubohe a povrchne mali by ste za zato hanbit!


Mira   |   ip:212.55.23   |   2009-12-03  (07:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Beebee

Nebud smutny - to nikomu nepomoze...
Ten clanok nebol o zneuzivani vyzbieranych penazi (Nebol o tom, kolko z toho zozerie administrativa a kolko sa nakoniec dostane k adresatom. Viem, ze su mnohe organizacie, ktore to robia cisto a netreba vsetky hadzat do jedneho vreca). To len ludia v diskusii to zvrtli na tuto temu. Ja som ale o tom vobec nechcela. V clanku sa hovori o samotnej podstate charity a humanitarnej pomoci.

Ten clanok bol o tom, ze tie diery na vedre sa takmer nikto z tychto organizacii nesnazi zaplatat a uz vobec sa nesnazi odstranit toho, kto tie diery do vedra urobil a teraz ma nad nimi este dozor a nedovoli ich zaplatat.

Ked som hovorila o tom, ze tieto organizacie narobia viac skody ako uzitku, je to preto, ze viem, ake skodlive ucinky to ma. Napr. taka humanitarna pomoc v Afrike (stale hovorim o dlhodobych chronickych problemoch, nie o nahlej katastrofe):
- uci ludi cakat na pomoc zvonku
- tym sa stavaju slabsimi a zavislejsimi
- posilnuje korupciu
- nici miestnych podnikatelov, miestnu ekonomiku
- kedze nic neriesia, ale robia velke haloo okolo toho ako pomahaju, vytvaraju u ludi dojem, ze "nech robime co robime, oni su lenivi, nechce sa im robit, su skorumpovani" apod.
- neukazuju ludom prave priciny a tym pomahaju tento podvodny system v ktorom zijeme dlhsie udrziavat
- ...

Myslim, ze za vsetko hovoria vyroky niektorych uvedomelejsich africkych predstavitelov "Preboha, skoncite uz s tou pomocou."

Ja som jeden cas pre humanitarnu organizaciu pracovala ako dobrovolnik. Bolo to pre mna deprimujuce - vsetci robia co mozu, ale situacia sa nezlepsuje, prave naopak. Nechapem, ako to niekto moze robit dlhodobo, vysvetlujem si to tak, ze bud klame sam seba, ze hoci to 50 rokov s tymto pristupom nefungovalo, tak teraz to zacne, alebo ze voci tomu otupel - robi uz len mechanicky to, co si navykol robit a nestara sa, ci to ma nejaky zmysel. A ci by nemal zacat patrat po pricinach.

Lutost nikomu nepomoze. Je to velmi destruktivny program. Chudobnym ani chorym ludom nepomoze, ked ich budeme povazovat za chudakov a tak sa k nim spravat. Aj jedni aj druhi su schopni najviac si pomoct sami. Staci, ked ich prestaneme okradat a otravovat. Potom by uz pan Krcmery do Afriky nemusel chodit.

Par ludi uz tu tu hlavnu pricinu naznacilo. (A podla mojho nazoru to nie je "chamtivost" - ta je podla mna dosledok hlbsieho problemu.).

Toto je pri hladani pricin dobry zaciatok (ako tu uz ekonom uviedol):
http://video.google.com/videoplay?docid=4642167330989213588


sorryjanko   |   ip:84.47.62.   |   2009-12-03  (09:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Suhlasim. Poznam tiez jednu slecnu, co chodi s urnickou a vybera peniaze "na charitu" a ma plat vyse 700,- Eur mesacne. A este aj precestuje cele slovensko :)
Takze ano prispievat treba, pretoze tych ludi, co s tymi truhlickami, kvietkami a pohladnicami chodia treba z niecoho zaplatit. A este musi zostat aj pre tych, co si niekde sedia na riti.


Beebee   |   ip:87.197.13   |   2009-12-03  (09:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mira:

Smutok som vyslovil po precitani komentarov.

Len kratko: suhlasim ze treba hladat pricinu choroby a snazit sa vyliecit tu a nielen predpisovat tabletky.

Ale zatial, kym pricina trva, kazda pomoc je dobra. Ak mozem zachranit jedneho jedineho cloveka, ma to pre mna zmysel.

A nemyslim si ze Krcmery by bol otupeny alebo spekulant. Robi to z presvedcenia a pomohol mnohym ludom.

Ked si anonymnu pomoc rozmenis na drobne, na konkretnych ludi, a to pre mna zmysel ma...


Mia   |   ip:95.102.83   |   2009-12-03  (09:29)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Mila Mira, nesuhlasim a tvojim clankom, je len cisto subjektivny... ked chces niekoho osocovat tak si zisti fakty, napr aj o menovanej organizacii Unicef, alebo o lekaroch, kt podla teba predpisuje len lieky a tecu im peniaze od farmaceutickych spolocnosti za to, zisti si nieco o ekoterapii ;) ked uz chces vypustit nieco do sveta, skus byt aspon trosku objektivna, pretoze objektivita je dolezita...


enkydu   |   ip:88.212.6.   |   2009-12-03  (11:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  @kybalion "pri UNICEF to viem presne: 90-92% prostriedkov ide na administratívu!!!" ???? Z každého darovaného 1 € (30,126 Sk) sa na ceste za pomocou odkrojí sedemkrát, 4 centy pokrývajú administratívne náklady, 3 centy financujú programové náklady a 93 centov putuje priamo na programy. zdroj: http://www.unicef.sk/sk/aktivny-nabor-priatelov-deti-unicef/ako-pracuju-peniaze-priatelov/


Mia   |   ip:95.102.83   |   2009-12-03  (13:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Enkydu, trosku mi to nesedi, ked z jedneho eura ide 93 centou na program, takze pokial to dobre chapem tak 93 % ide na program a nie na administrativu...


enkydu   |   ip:88.212.6.   |   2009-12-03  (13:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  @Mia no ved to bolo mojim cielom. Reagoval som na prispevok kabaliona, ktory tvrdil ze 90-92% ide na administrativu, pricom par klikov na webe Unicefu hovori o opaku a o kabalionovom vycucani cisel z prsta


jano   |   ip:67.159.44   |   2009-12-03  (15:57)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  TOMU KTO NAPISAL TENTO CLANOK BY SOM NEDAL ZRAT A POTOM BY ZMENIL NAZOR NA CHARITU.GLOBALIZACIA,KTORU TAK ODMIETATE JE RIESENIE PROBLEMU.CHUDOBNY LUDIA Z INYCH KRAJOV BUDU MAT MOZNOST PRIST NA INE MIESTO.TO SA VAM ALE UZ NEPACI,LEBO SI ZOBERU AJ Z VASHO KOLACA.STE HAJZLI SEBECKY.AJ ONI MAJU PRAVO A PRIDU,LEBO CHCU ZIT A NEMOZU ZA TO,ZE SA NARODILI NA NEHOJNEJ CASTI ZEME.GLOBALIZACIA SPOJI NARODY A VZNIKNE NOVY RAJ,NA ZACIATKU BUDU LUDIA NESPOKOJNY LEBO TYM KTORYM BOLO AZ PRILIS DOBRE NA UKOR CHUDOBNYCH STATOV KDE ZURIA PRE VASE AUTICKA A HOJNOST VOJNY BUDETE MUSIET SPLATIT SVOJ DLH.


jano   |   ip:67.159.44   |   2009-12-03  (16:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  AUTOR ANI JA TA NEMAM RAD.HLAVNE TIE TVOJE PREDVIANOCNE SRACKY.NEMUSIS DAT NA CHARITU.DAJ PENIAZE ZA ALKOHOL,ALEBO ZA GYC,KTORI VYSTAVIS NA SKRINU.ALEBO ICH DAJ BANKAROM,ALEBO SI KUP ZNACKOVY HAJZLOVY PAPIER,ALEBO ICH DAJ NA KAMPAN PROTI KONDOMOM.JE TO TVOJA VEC.

CHARITA JE LEPSIA AKO TVOJ HAJZLAK,CHLAST A KONDOMY.TO JE MOJ NAZOR.ASI NAPISEM CLANOK NEMAM RAD ZNACKOVY HAJZLAK.


jano   |   ip:67.159.44   |   2009-12-03  (16:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  AUTOR ANI JA TA NEMAM RAD.HLAVNE TIE TVOJE PREDVIANOCNE SRACKY.NEMUSIS DAT NA CHARITU.DAJ PENIAZE ZA ALKOHOL,ALEBO ZA GYC,KTORI VYSTAVIS NA SKRINU.ALEBO ICH DAJ BANKAROM,ALEBO SI KUP ZNACKOVY HAJZLOVY PAPIER,RUZ NA PAPULU,ALEBO ICH DAJ NA KAMPAN PROTI KONDOMOM.JE TO TVOJA VEC.

CHARITA JE LEPSIA AKO TVOJ HAJZLAK,CHLAST A KONDOMY.TO JE MOJ NAZOR.ASI NAPISEM CLANOK NEMAM RAD ZNACKOVY HAJZLAK.


Halooooo   |   ip:147.175.1   |   2009-12-03  (17:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mozete mi niekto povedat kto sem uz pridaval clanok za ako dlho bol zverejneny. Uz preslo asi 5 dni a zatial sa tu neobjavil. Objavi sa niekedy ? Potesil by som sa aspon mailu - napr. nepaci sa mi ten clanok, tak nebude zverejneny a pod.


Dopamin   |   ip:195.91.79   |   2009-12-04  (01:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A čo taky tybet ludia tam žiju v akych podmienkach?ale rozdiel medzi vami a nimi je taky že vi mate skoro všetko čo potrebujete.a oni maju minimum a su šťastny.maju svoju filozofiu a stražia si ju ako oko v hlave nedaju sa vyviesť z rovnovahy ako mi.čo sa tyka afriki nikdy tam nebol žiadny problem pokial tam neprišiel biely ksicht a ten problem nevymyslel.Prečo sa nikdy nestarate sami o seba ale starate sa furt o inych myslim tym zastancov unicefu a inych organizacii.


PeterSzakal   |   ip:24.150.25   |   2009-12-04  (02:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rozhodol som sa len nedavno, ale nedam! Nedam a nedam ani za svet.
Ty darebaci si vyhrievaju prdele v mramorovych mrakodrapoch, vyvazaju sa v limuzinach a maju vrcholovy management pocetnejsi nez futbalovy tym.

Radsej dam zobrakovy na ulici, aj ked je dost mozne, ze to prechlasta, ale to sa mi zda byt uslachtilejsi ciel...


funtastic   |   ip:78.141.12   |   2009-12-04  (09:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ako firma sme chceli spolupracovať a pomôcť charitatívnym organizáciám. jedna to odmietla, druhá sa tým ani nezaoberala. tak nech mi netvrdia, že potrebujú peniaze. a keď som do jednej ako súkromná osoba posielal peniaze a žiadna odozva z ich strany nebola, tak som nakoniec zistil, že ani nevedia, kde tie moje peniaze sú. tak som prestal aj týmto spôsobom "pomáhať".


axl73   |   ip:88.101.13   |   2009-12-05  (14:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dnes jsem cetl zebrajici letak UNICEF.Vytahnou z chatrce podvyzivene dite,projde v jejich zarizeni 3 fazema lecby(dostava specialni mliko a susenky),zotavi se a je pripraveno jit... kam? zase do te chyse odkud ho vytahli? jak se tu pise,nasledky se leci,ale odstraneni pricin se neresi.


Mia   |   ip:67.159.44   |   2009-12-05  (17:57)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  ILLUMINATOR VAM ODKAZUJE,ZE NEMATE DAVAT NA CHARITU.RADSEJ SI KUPTE DROGY A NESETRITE NIMI.ZABITE SA VY SEBECKA HAVED,ALEBO DAJTE FARAROVI NA DALSI ZLATY KRIZ.

A ODKAZUJE,ZE SI MATE SPOMENUT NA TO AKO DOPADLI HIPISACI.VLADA IM PODHODILA DROGY,ABY ICH VYCISTILA A UROBILA Z ICH ZAMEROV LEN BANDU FETAKOV.

TAK DOPADNU AJ KONSPIRACNE ZDRUZENIA,ALE PLAN AKO TO UROBIA VAM NEMOZE PREZRADIT.


matusy   |   ip:80.87.209   |   2009-12-05  (19:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mia: už len písanie CAPSLOCKOM je znak demencie :D hehe... o samotnom texte radšej nehovorím :)


RV   |   ip:76.15.209   |   2009-12-05  (19:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Matusy

Znak demencie u teba je ze reagujes na toho dementneho idiota - ty kokot!


kri   |   ip:213.151.2   |   2009-12-06  (20:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zachrániť Afriku? Nemožné

Okrem cementu, mydla a kokakoly sa toho v Ugande veľa nevyrába. A rozvojová pomoc zo Západu často končí vo vreckách úradníkov. "Len v Kampale žije päťsto milionárov. Samozrejme, mám na mysli americké doláre. Sú to peniaze z rozvojovej pomoci. A Západu to vyhovuje. Za svoje peniaze majú kopu výhod - napríklad nerastné suroviny za veľmi rozumné ceny. Veľké kozmetické firmy tu majú laboratóriá a môžu si robiť, čo chcú. Kým Američanovi by museli zaplatiť za rôzne pokusy 150 dolárov na hodinu, Uganďanovi dajú päť za deň," hovorí päťdesiatnik Johan z Holandska.

Sám pracoval dvadsať rokov v rôznych humanitárnych misiách, potom si v súostroví Ssese na Viktóriinom jazere kúpil malý kemping. "Chcel som zachrániť Afriku, ale prišiel som na to, že to nie je možné. Afrika sa musí zachrániť sama a ja si ju aspoň užívam."

Krajina kávy, v ktorej sa káva nepije

O chvíľu neskôr sa v krčme pri drinku mladík v sukni sprisahanecky ponúka, že predvedie praženie kávy. Volá sa Július a na druhý deň celú akciu naozaj pripraví. Rozloží ohník a do hliníkového hrnca nasype kávové zrnká. Keď sú upražené, rozdrví ich v drevenom mažiari. Asi to neznie vábne. Ale káva mi nikdy nevoňala tak kávovo. A chutila výborne.

V oblasti vodopádov Sipi sa pestuje veľa kávy, ale ľudia ju tu takmer vôbec nepijú. Roľníci predajú úrodu za pár drobných do výkupne, káva potom cestuje do Európy, kde ju upražia, zomelú, zabalia a časť pošlú späť. Samozrejme, je už omnoho drahšia. Bizarný kolobeh, na ktorom zarábajú všetci okrem pestovateľov.


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-12-06  (21:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bojujme za zmenu financneho systemu,odstranenie zisku a urokov a charita nebude potrebná.
Ale najprv financnemu systemu porozumejme!!!!Studujme ho,vzdelavajme sa v tejto problematike.
Lebo nikto mu nerozumie a preto nevie v com je problem!!To je ta najvacsia prekažka k tomu aby sa zmena udiala a nebola charita potrebna.
Odstranme prícinu,nebudeme musiet odstranovat nasledky!!!


kam   |   ip:88.100.8.   |   2009-12-07  (06:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rozlišujte!
niekoré nadácie asi pomoc defraudujú,
avšak toto http://www.charita-adopce.cz/index.php funguje OK.
napravo   |   ip:194.213.5   |   2009-12-08  (11:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ani petnik na Afriku, jejiz obyvatelstvo je zvykle na bezpracny a pohodlny prijem vsech druhu pomoci, kterou poklada za povinnost "zlych belochu" a pritom se mnozi zavratnou rychlosti, jako vsichni barevni vsech kontinentu.Staci se podivat na demograf. udaje od poloviny 20 stol.! Puvodne kmeny, dnes milionove narody v Africe, ktere jsou s miliardami Asiatu
hlavni pricinou dnesni tzv. globalni ekologické krize diky neprozirave zdravot. peci made
in vyspele zeme. Nac potrebuje černoch, ktery ve svem vyvoji nemel potrebu vytvořit pismo ani kulturu ve skutecnem smyslu toho slova, chodit do skoly? Proto, aby mohl pritahnout do Evropy a zabirat
pracovni misto? Koneckoncu je v soucasnosti probihajici summit k vykonstruovanemu problemu oteplovani jen dalsi zpusob jak okradat belochy ve prospech barevných viz fond na pomoc rozvojovkam.


Beebee   |   ip:87.197.13   |   2009-12-08  (11:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uz mi nie je smutno. Uz mi je zle....


Neznmy   |   ip:78.99.182   |   2009-12-09  (22:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Beebee, predpokladám, že zle Ti je z toho primitívneho príspevku od napravo. Ja som skoro povracal klávesnicu, keď som tie primitivizmy čítal...


cartman   |   ip:188.112.8   |   2009-12-13  (00:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to moon.....tu mas tabu v socialnich vedach
http://rapidshare.com/files/315354718/tabu_v_soci__ln__ch_vae_d__ch.rar


Mefistofeles   |   ip:94.112.16   |   2010-01-28  (11:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jsou to nenažraní zmetci u žrádla první ale práce nevoní a navíc přiblble čumí jak vyorané krysy.Zdali by se tak tlačili kdyby se rozdávaly lopaty?A přesně tak to je i na Haity tam je dokonce musí usměrňovat kasrem .Přesně jako když vlezeš s kýblem žrádla do prasečáku.Nejsou to lidé jsou to prasata!!!


Mefistofeles   |   ip:94.112.16   |   2010-01-28  (11:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Beebee že Tě bere blití to je od nervů asi máš s toho depresi že napravo má přehled a napsal pravdu ono to tak ve skutečnosti je.Hledej pomoc u psychologa nebo psychiatra nejlépe šamana tady Ti nikdo nepomůže!!A vem si dost peněz i on bude natahovat ruku jako každý uzenáč.


bublinka   |   ip:91.127.9.   |   2010-01-28  (12:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  S charitou nebol pravdepodobne na cistom ani sam Boh.
Totiz v Biblii je napisane urcite toto:"Nedavajte almuzny,velmi si tym ublizujete."

Ale-dalej je zade napisane: Davajte dary.

Aky je rozdiel medzi almuznou a darom?


Mefistofeles   |   ip:94.112.16   |   2010-01-28  (18:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pro jano Poslechni si na you tube hajcman blues jak se vydělávají peníze a neparazituj v hornictví je práce dostatek!


Mefistofeles   |   ip:94.112.16   |   2010-01-28  (18:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anti na charitu jsi nikdy nedal ani halíř ale pracovat taky nechceš avšak pro sociální dávky by jsi chodil i dvakrát denně kdyby ti to bylo umožněno.To je ta vaše skurvená povaha všichni cikáni jsou stejní zmetci včetně tebe!!!Proto vás vysrance nenávidíme.


kleofas   |   ip:85.216.14   |   2010-05-10  (14:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja prispievam niekolkym organizaciam a vsetkym verim: UNICEF, detsky hospic Plamienok, na dystrofiu a tiez na Dobreho anjela. Osobne ma mrzi, ako tu osocujete prave UNICEF, je to jedna z najviac transparentnych organizacii a je zalozena an velmi etickych principoch. A len tak nahodou, 93 percent ide na pomoc detom a len 7 percent je rezia.


LordX   |   ip:158.194.1   |   2010-05-10  (15:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Give a man a fish and you feed him for a day. Teach him how to fish and you feed him for a lifetime." Lao Tzudiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


šesť + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Odkiaľ sa vzal názov Slovák

V určitom štádiu debaty prišla na rad téma odkiaľ sa vzal názov Slovák. V tom čase som sa výraznejšie zaoberal skrytými stránkami javov a vecí a úplne spontánne ma začali napádať myšlienky, ktoré neskôr začali mať logiku a súvis. Predniesol som svoju úvahu a zožal som dlhotrvajúci smiech


Kolko by ste vydržali?

Stredná v Texase trestá študentov, ktorí odmietnu by...

Fakty k vyhláseniu Polície SR ohľadne nebezpečnosti ...

Monika vypadni

Naše tělo maso odmítá

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.2923 s