22. August 2019
    
Nikdy sme neboli na Mesiaci! - Dolezite.sk

Nikdy sme neboli na Mesiaci!


  2012-01-21  (08:02)  |  Úvahy a komentáre
  46% hlasovalo = 3  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Nikdy sme neboli na Mesiaci!
Ak aj Vás rozčuľujú fanatickí tvorcovia a nadšenci konšpiračných teórií, ktorí sa v honbe za senzáciami a neraz aj za peniazmi nezastavia pred ničím, čítajte ďalej. Dozviete sa o ich neuveriteľných prešľapoch, ktorých sa dopúšťajú pri spriadaní svojich „právd“ a ich nekonečnej arogancii, ktorou urážajú ľudí, čo vo svojom živote niečo dokázali. Konkrétne sa pozrieme na tú pošliapanú pravdu okolo pristátia na Mesiaci – program letov Apollo zo šesťdesiatych rokov, vrámci ktorého sa človek prvýkrát dostal na povrch iného vesmírneho telesa.


Vzhľadom nato, že ide o taký významný počin ľudstva, nechce sa mi ani veriť, čoho sú ľudia schopní v slepej závisti pri úspechu iných. Nasledujúce príklady „dôkazov" o tom, že program Apollo je celý sfilmovaný kdesi v pivnici v Hollywoode (až sa musím usmievať, ako to píšem) som zozbieral po hľadaní na internete. Niektoré vyvrátenia týchto tvrdení som prebral od iných autorov (zoznam a odkazy sú na konci), niektoré som vyvrátil sám. Tento súhrn píšem preto, aby ľudia, ktorých to zaujíma len z okraja nemali pocit, že námietky vznesené týmito fanatikmi bez poznania súvislostí, položili všetkých odborníkov na lopatky a nevedia si s tým rady.

 

Útok proti posledným zvyškom zdravého rozumu

Analýza fotografií a v poslednej dobe aj videí je najčastejší spôsob tejto pseudoargumentácie. Prehrabávanie archívu NASA a zúfalé hľadanie nejakého nejasného bodu, o ktorý sa dá oprieť a vzniesť námietku. Ukážem pár príkladov:

 

AS12-46-6766.jpg

Tak táto fotografia je dôkazom, že Apollo bolo nahrávané v štúdiu, pretože toto je prezentované ako fotografia Slnka, pritom ide o reflektor. Dôvod? Že sa pýtate. Kotúčik tohto „Slnka" je predsa omnoho väčší ako skutočné Slnko fotografované z obežnej dráhy Zeme.

Vysvetlenie: Ide o preexponované snímku Slnka z Mesiaca, Apollo 12. Nie je to jediný nepodarený záber, ktorý lode Apollo doniesli.

 

AS11-40-5873.jpg

AS15-85-11406.jpg

Tieto zábery, isto nejakým nedopatrením, zachytil reflektory, ktorými boli astronauti nasvietení v štúdiu.

Vysvetlenie: Odraz slnečného svetla vstupujúceho do objektívu pod šikmým uhlom a jeho následný odraz na optických členoch objektívu fotoaparátu. Ostatne, na zábere dole vidíme, že sa o žiadne reflektory nejedná.

Na ďalších dvoch záberoch nám je podsúvané, ako má vyzerať fotografia v noci a ako vyzerala na falošnej misii na Mesiaci. Rozdiel je viac ako zrejmý. Na zábere zo Zeme vidíme tisíce hviezd a na Mesiaci, kde nie ja atmosféra ani len jednu. Podvod!

 

zviozdocky.JPG
AS14-66-9231.jpg


Vysvetlenie: Porovnávať fotografiu exponovanú desiatky minút ak nie hodín širokouhlým objektívom, rybím okom alebo poskladanú z viacerých kusov do panorámy s fotografiou získanou za plného slnečného svetla na Mesiaci chce silnú dávku arogancie a neznalosti problematiky. Je pravda, že na Mesiaci je vidieť hviezdy aj počas dňa (potvrdili to aj astronauti, konkrétne Eugene Cernan sa vyjadril, že hviezdy videl, ale musel si rukou odcloniť svietiaci mesačný povrch, aby mu nesvietil do očí), ale zachytiť ich na snímke spolu s priamo nasvietenými objektmi je nemožné. Na druhom zábere odhadujem expozičný čas na 1/500 sekundy. Ktokoľvek z autorov a pritakávačov konšpiračných teórií ma možnosť si skúsiť urobiť záber hviezd v noci s takýmto časom a presvedčiť sa. Prečo to neurobia, je mi záhadou. Ja ako človek s bohatými skúsenosťami im však môžem ušetriť robotu. Verte mi, neuvidíte na zábere nič. Na nasnímanie hviezd v noci je treba expozičný čas aspoň 10 sekúnd, aby sa zachytili aspoň najjasnejšie hviezdy.

 

AS11-40-5961.jpg

AS12-46-6730.jpg

AS11-40-5863-69.jpg

AS15-85-11439.jpg

AS16-110-17948.jpg

Toto je veľmi častý a zdanlivo silný argument. Objekty nevrhajú rovnobežné tiene. Odhliadnime od takých záberov, kde sa autori konšpiračných teórií pomýlili (aj oni sú len ľudia s chybami) a nadšene ukazovali tiene idúce kolmo na seba, pričom jeden z daných tieňov bol len zdanlivý alebo bol od iného objektu než sa na prvý pohľad zdalo. Totiž aj také zábery som videl, ale nepodarilo sa mi ich už nájsť. Archív NASA je skutočne veľmi bohatý.

Vysvetlenie: Tiene na záberoch nemusia ísť rovnobežne z viacerých dôvodov:

- objekty nestoja kolmo k mesačnému povrchu a ten sám môže byť pokrivený; na väčšine takýchto záberov, ak nie na všetkých, nám konšpirační nadšenci nedávajú možnosť vidieť objekt, ktorý vrhá tieň

- objektív kamery nie je dokonalý a sám môže vytvoriť pokrútenie dlhých objektov (dĺžka je potrebná, pretože pri malých objektoch je skrútenie a iné deformácie nepozorovateľné; na Mesiaci dostatočnú dĺžku dosahovali práve tiene, pre malú výšku Slnka nad obzorom

- zákony perspektívy (viď obrázky nižšie) spôsobujú zbiehanie sa objektov smerom do nekonečna

- použitie širokouhlého objektívu

- poskladanie záberu z viacerých kusov do panorámy

- nerovnosť povrchu, na ktorý tieň dopadá; nerovnosťou sa myslí jeho zvlnenie, nie jeho zrnitosť

- kopa ďalších, na ktoré som si nespomenul

Okrem toho, celá problematika tieňov je trochu špecifická tým, že často je ťažké určiť presný smer tieňa. Na poslednej a predposlednej fotografii tiene kameňov na zemi zdanlivo posobia, akoby išli kolmo na tieň astronauta, ale je to len klam, ktorý vzniká tým, že nevidíme celý tieň - je zakrytý samotným objektom. Smer tieňa lunárneho vozidla udáva celý problém na pravú mieru.

Na takýto pseudoargument existuje aj iná odpoveď. Ako si totiž naši nadšenci chcú vysvetliť zbiehanie sa tieňov a nie rozbiehanie sa, ktoré by sme bez ťažkostí videli pri použití umelého svetla vzdialeného pár metrov? Odpovede na túto otázku som sa nikdy nikde nedočkal. Na celý problém sa však dá pozrieť aj z iného pohľadu. To, že na zopár snímkach máme nasnímané nerovnobežné tiene predsa nie je dôkazom toho, že objekty nie sú snímané na Mesiaci. Taká logika je celkom chybná. Skôr sa treba zaoberať vysvetlením celého javu. A samozrejme, nejde o nijakú záhadu. Silnejšiu nerovnobežnosť tieňov pozorujeme výhradne na snímkach, kedy bol aparát mierený smerom dole, až k nohám fotografujúceho kozmonauta, kde sa najviac prejavia deformácie zobrazenia trojrozmerného objektu na dvojrozmernú plochu filmu.

skrina.jpg 22989666.jpg


kolajnice.jpg
Podvody storočia: Steny skrine sú krivé rovnako ako mrakodrapy a koľajnice v skutočnosti nie sú rovnobežné! Desiatky rokov tieto záhady zostávali skryté a prísne ututlávané americkou vládou, ale dnes vieme vďaka týmto záberom pravdu...


Ďalší záber (Apollo 11) niektorí nadšenci s úžasom nazvali najväčším dôkazom mesačného podvodu, pozrime sa naň:

AS11-40-5903.jpg


A máme pseudoargument: Na Mesiaci, kde nie je atmosféra akýkoľvek objekt priamo nenasvietený Slnkom musí byť úplne čierny. Je to dychvyrážajúce, ale je to tak. Tu vidíme astronauta, ktorý je celý v tieni a pritom vidíme detaily na skafandri, pričom tieň na povrchu je celý čierny. Znamená to jediné, astronaut je spredu osvetlený, aby ho vôbec bolo vidieť.

Vysvetlenie: Netreba sa ukvapovať. Slnko, aj keď je dominantné, nie je jediným zdrojom svetla na Mesiaci. Je ním tiež a predovšetkým do všetkých smerov rozptýlené slnečné žiarenie od nerovného povrchu, tiež Zem na oblohe, ďalej aj samotný astronaut svojím bielym skafandrom svieti dostatočne, síce len do svojho blízkeho okolia, podobne aj pristávací modul, vlajka atď. Takže máme aj iné zdroje svetla ako len slnečný kotúč kdesi v diaľke a vhodným nastavením clony a expozície môžeme urobiť záber aj v slnečnom tieni. Na tomto zábere vidíme skafander, ktorý je čiastočne v tieni, sprava ho osvetľuje Slnko, ktorého svetlo sa v smere sprava doľava odráža na čoraz menej záhyboch skafandra, čím vytvára efekt postupného zoslabovania osvetlenia sprava doľava. Časti, ktoré sú celkom v tieni, sú osvetlené len rozptýleným svetlom, ktoré som spomínal vyššie. Smer tieňa presne súhlasí s polohou Slnka odhadnutého z osvetlenia skafandra.

Ja si však kladiem otázku, ktoré mi stále niekto nevysvetlil. Akoto, že astronaut osvetlený spredu a zboku reflektormi, nevrhá dva tiene? Najmä ten smerom dozadu, zdá sa, nevidno. Akoto, že našimi umelými svetlami sme schopní priamo osvetliť objekt s poklesom odrazivosti sprava doľava (pri použití jedného materiálu) a nechať zmiznúť tieň tohto svetla? Akoto, že pri použití tohto osvetlenia, ktoré je dostatočne silné, aby nám v plnej kráse zobrazilo skafander, ktorý by bol inak celý čierny, nie sme schopní vidieť jediný detail na tieni na povrchu Mesiaca? (Racionálne vysvetlenie tu je - svetlo rozptýlené z mesačného povrchu sa odráža predovšetkým smerom von od povrchu a v smeroch rovnobežných už takmer vôbec; správnym nastavením clony a expozície by sme videli aké-také detaily aj v tieni, ale to by samotný skafander a osvetlený povrch boli beznádejne preexponované).

A tak sme opäť doma, senzácia sa nekoná, astronaut je fotený na Mesiaci (s prihliadnutím na vyššie uvedené fakty).

AS16-114-18435.jpg

Fotografia v úplnom tieni s minimom svetla. Dlhšou expozíciou a menšou clonou dokážene na filme aj tu zachytiť nejaké detaily. Okolie priamo osvetlené je preexponované (Apollo 16).

 

Ďalšie, naozaj veľmi silným pseudoargumentom je napríklad fakt, že pristávací modul nie je celý zaprášený od mesačného prachu. Nuž, keďže na Mesiaci nemáme atmosféru, nemá sa v ňom ten prach ako víriť. Jednotlivé čiastočky prachu, väčšie či menšie, dostanú impulz od výfukových plynov a vydajú sa na balistický let smerom preč od pristávacieho miesta. Podobná situácia nastáva pri chôdzi alebo skákaní astronautov, pri pohybe mesačného vozidla. Odkopnutý prach sa nevíri, ale okamžite odlieta podľa Newtonových zákonov po dopredu vypočítateľnej dráhe preč od nôh. Ak by toto bolo nahrávané v štúdiu, muselo by byť celé štúdio jednou veľkou vývevou s takmer nulovým tlakom vzduchu...

To, ako si pod sebou vyčistil pristávací modul povrch je vidno napríklad na tomto zábere.

AS11-40-5921.jpg

 

Vďaka absencii atmosféry sa vlajka nevlní a je na všetkých záberoch z každej misie úplne rovnaká. Aby som bol presnejší, vlajka sa vlní, ale len istý čas po osadení vplyvom kmitania celej sústavy stožiara a hornej tyče. Keďže tu kmitajúci systém nebrzdí vzduch, kmitanie je iné než na aké sme zvyknutí zo Zeme a trvá dlhšie. Po ustálení je však vlajka stále v rovnakej polohe, počas celej doby trvania každej misie. Menšie „problémy" spôsobuje len stav vlajky - tá bola na Zemi poskladaná a na Mesiaci rozbalená práve pre vytvorenie efektu vlnenia. Po osadení na Mesiaci sa kde-tu sporadicky mohla vlajka spontánne pohnúť ako materiál menil vlastnosti a rozťahoval sa. Nič to však nemení na fakte, že absolútnu väčšinu času stojí ako doska, a to najmä pri manipulovaní s rôznymi zariadeniami v jej blízkosti. Skúste si to na Zemi a uvidíte, ako bude reagovať.

Toto video ukazuje správanie sa vlajky počas celej misie Apollo 11. Vlajka stojí nepohnute aj keď okolo nej pobehujú a poskakujú astronauti:

 

Iný útok prišiel z celkom nečakanej strany. Vraj kolesá mesačného rovera, presnejšie pneumatiky, mali pri tej teplote explodovať. Tu už sa rozum pozastavuje, keďže kolesá tohto mesačného vozidla žiadne pneumatiky nemali, boli iba nahusto posplietané z drôtu. Tu vidíme to nešťastné drôtené koleso:

koleso.JPG

 

Tvrdenie, že ľudia by nedokázali prežiť taký dlhý let medziplanetárnym priestorom pre kozmické žiarenie a vysokoenergetické častice zo Slnka, takisto neobstojí. Slnečný vietor síce môže predstavovať vážny problém, ale iba v čase silných slnečných erupcií, ktoré sa vyskytujú náhodne a našťastie nie príliš často. Bežná slnečná činnosť produkuje vietor, ktorý plášť lode spoľahlivo odtieni. Problematickým môže byť prelet Van Allenovými pásmi žiarenia, kde magnetické pole Zeme udržuje vyššie koncentrácie častíc slnečného vetra, ale aj tu je štít lode dostatočne odolný, aby odolal a ochránil ľudí v kabíne počas doby preletu.

A na záver najtvrdší argument - v tej dobe sme na to vraj ešte nemali techniku, najmä keď ju ešte nemáme dnes. Nuž, tu už sa ide spochybňovať celý kozmický pokrok ľudstva, lebo najťažšou fázou tohto dobrodružstva nebol ani tak let k Mesiacu, to už bola skôr čerešnička na torte a víťazstvo ľudského umu. To najťažšie sa udialo na Zemi a pri Zemi - teda štart na obežnú dráhu Zeme, let vo formácii na orbite, spojenie a rozpojenie lodí na obežnej dráhe, prestavba lode za letu atď. Toto v danom čase technici aj piloti z USA aj ZSSR bezpečne ovládali. Veď sa to aj dlhé roky učili (programy Vostok, Sojuz, u Američanov Gemini a samotné Apollo). Až potom mohlo dôjsť k letu na Mesiac, ktorý samozrejme nechcem týmto bagatelizovať. Keď si k tomu pridáme fanatické tempo, aké nasadili Američania pri snahe poraziť konečne Sovietsky zväz, čudujem sa, že nepristáli rovno na Marse. Uznávam, že na bežného človeka môže pôsobiť zvláštne, prečo dnes nelietame na Mesiac bežne. Ale na toto odpoveď už daná bola. V prípade pretekov o Mesiac z čias studenej vojny išlo najmä o triumf jedného nad druhým. Samozrejme, program a jednotlivé výpravy mali aj veľký vedecký a technický prínos pre celé ľudstvo, ale po odznení víťazstva a vyslaní 8 výprav k Mesiacu, neexistencia celkovej koncepcie americkej kozmonautiky v tomto smere (sme na Mesiaci, vyhrali sme...a čo teraz?) a najmä ohromné náklady logicky viedli k zastaveniu sa vývoja v tomto smere na celé polstoročie.

Určite som v tomto prehľade nevybral všetky pseudoargumenty tvorcov veľkého amerického sprisahania a podvodu storočia. Ale snáď som spomenul tie najčastejšie a ukázal, kde a ako sa títo ľudia fatálne mýlia a ako neprejavujú minimálnu snahu overiť si svoje tvrdenia teoreticky či experimentálne.

Na záver prvej časti položím jednu otázku ja: Naozaj si fanúšikovia a tvorcovia týchto šialených hypotéz myslíte, žeby NASA vysolila miliardy dolárov na skonštruovanie tohto podvodu, podplatenie tisícov zainteresovaných ľudí, dovoz mesačnej horniny pomocou automatov, umiestnenie družíc na obežnú dráhu Mesiaca na falzifikáciu rádiových prenosov a oklamanie Rusov, podplatenie Rusov dodávkami pšenice (áno aj toto som počul), aby o klamstve mlčali a vystavovala sa riziku odhalenia v prítomnosti či blízkej budúcnosti a potom by uverejnila fotky, na ktorých sú vidieť reflektory alebo vypustila video na ktorom vo vetre vlaje vlajka a s astronautmi manipulujú na dlhých lanách? Ak si toto naozaj niekto myslí, tak komu niet rady, tomu niet pomoci.

AS16-114-18453.jpg
Odraz slnečného svetla od takejto komunikačnej antény na skafandri na videách z NASA, prinútil niektorých expertov k vážnemu zamysleniu a vyhláseniu, že to vidno laná, ktorými nadľahčujú astronautov pri fantastickom podvode (Apollo 16).

 

Apollo vracia úder: Po predošlom vyvrátení pseudoargumentov zástancov konšpiračných teórií prichádza na rad útok zo strany zdravého rozumu. Zoradenie argumentov, ktoré by bolo mimoriadne ťažké a v niektorých prípadoch nemožné uskutočniť na Zemi, bez letu na Mesiac.

Tým najsignifikantnejším argumentom v prospech reálnosti celej misie patrí takmer 400kg mesačnej horniny, z ktorej vzorky boli poslané na univerzity a vedecké ústavy celého sveta. To, žeby si žiadny vedec nevšimol, že ide o podvrh a vzorku horniny zo Zeme pokladám za celkom vylúčené. Jedinou šancou pre našich fanatikov zostáva veriť, že aj títo vedci po celom svete sú zapletení do grandiózneho sprisahania. Ale my zostaneme nohami na zemi. Do takýchto schizofrenických streštených úvah nebudeme zachádzať.

ap11-69-HC-967.jpg

Dovezená mesačná hornina. Malé vzorky boli rozoslané do celého sveta a nikto neprišiel na to, že je to podfuk. Svet musel čakať až na našich zmätených hľadačov pravdy. Na obr. členovia Apollo 11.

ap11-S69-39996.jpg
Prvý kontajner so vzorkami mesačnej horniny je práve vykladaný do laboratória. Apollo 11.

 

Ďalej treba spomenúť inštaláciu laserových odrážačov, ktoré dodnes slúžia na vedecké experimenty. Vďaka ním sa dá zmerať vzdialenosť Mesiaca od Zeme na milimetre presne a testovať tak napríklad všeobecná teória relativity. Tieto zariadenia zanechali na povrchu Mesiaca posádky misií Apollo. Pred potenciálnymi „hľadačmi pravdy" stojí vážny problém, ako ich tam dostať aj bez letov s ľudskými posádkami.

AS11-40-5952.jpg

Takéto odrážače zanechali na povrchu Mesiaca misie Apollo.

 

Misia Apollo 12 priviezla na Zem kameru zo sondy Surveyor 3, ktorá na Mesiac dosadla 3 roky predtým. Neviem si predstaviť, ako by niečoho takého bola schopná automatická sonda bez ľudskej posádky. Neskôr na Zemi sa dokonca zistilo, že na povrch sondy sa ešte na Zemi dostali baktérie (Streptococcus mitis), ktoré prežili pekelné podmienky slnečného UV žiarenia, kozmického žiarenia a vákua na povrchu Mesiaca celú túto dobu v stave spór. Kamera je dodnes vystavená v Národnom múzeu letectva a kozmonautiky.

kolaz.JPG
Surveyor 3 na povrchu Mesiaca navštívený misiou Apollo 12. V pozadí pristávací modul. Vpravo demontovaná kamera privezená späť na Zem.

 

Silným fyzikálnym argumentom je sledovanie pohybu predmetov a osôb na povrchu Mesiaca. Toto sa nedá nijak (bez použitia filmových trikov) nasnímať na Zemi. Dnes už nie je problém si na internete nájsť videá z archívu NASA, kde vidieť astronautov hádžucich predmety, ktoré letia po ideálnych balistických krivkách (žiadny odpor vzduchu) v podmienkach slabého gravitačného poľa (čiže dosiahnu omnoho väčšiu výšku a doletia omnoho ďalej ako na Zemi). Podobne prach odkopnutý nohami astronautov pri chôdzi a pádoch odlieta podľa jednoduchých zákonov. Nemožno nespomenúť aj video astronauta skáčuceho pri vlajke pričom sa odráža len s miernym pokrčením kolien, aké mu dovoľoval skafander a doletí do výšky približne 40 centimetrov. Každý „hľadač pravdy" si to môže skúsiť na Zemi a referovať ako dopadol, do akej výšky vyskočil. Nesmie si pritom samozrejme zabudnúť naložiť na seba skafander a podpornú jednotku o hmotnosti okolo 100kg. Pomerne úboho a chabo pri tom všetkom potom pôsobí pseudoargument, že ide len o spomalené videá pri pohybe po zemskom povrchu. Laickému oko to môže pripadať ako celkom podobné, odborník sa len usmieva. Okrem toho, skúste si zrýchliť už spomínaný skok astronauta pri vlajke. Neuvidíte nič, čo je možné na Zemi, iba zvláštnu grotesku.

uvod.JPG

Člen posádky Apollo 16 salutuje pri vlajke vo výskoku, ktorý nie je možný na Zemi.

 

 

Na záver treba spomenúť aj drobnohľad najväčších amerických rivalov - Sovietsky zväz. Slovami člena misie Apollo 16 Charlesa Dukea: „Myslíte si, že keby existoval jediný tieň pochybností o tom, že sme naozaj na Mesiaci boli, že by Sovieti mlčali?"

Rusi z obežnej dráhy Zeme bezpečne sledovali počínanie Američanov, zachytávali rádiovú komunikáciu z obežnej dráhy Mesiaca rovnako ako z jeho povrchu a nezostalo im nič iné, ako ticho prijať prvú porážku v kozmických pretekoch.

Treba dodať, že to bolo víťazstvo pre celé ľudstvo, nielen pre USA. Ak by totiž Sovieti dokázali poslať svoju pilotovanú misiu na Mesiac a späť, namiesto bohatého archívu NASA by sme dnes poznali asi 3 rozmazané čiernobiele fotky, všetko ostatné by bolo v ich zvláštnom paranoickom strachu ututlávané a z takého grandiózneho projektu by zostala v očiach verejnosti fraška. Stačí si len spomenúť akú fotodokumentáciu máme bežne k dispozícii z veľkých ruských úspechov ako let prvého človeka do vesmíru (Jurij Gagarin), prvej družice Zeme (Sputnik), či prvý výstup do voľného priestoru (Alexej Leonov).

Tak, a sme na konci. Nedá mi nespomenúť prieskum, ktorý sa vykonal v USA v roku 2004 (čítal som o ňom v Žních obejvú 2004 od Jiřího Grygara) a ktorý zistil, že ak na verejnosti predostriete akúkoľvek bezbrehú hlúposť, asi 3% populácie jej nekriticky uveria a budú ju nadšene šíriť ďalej ako jedinú pravdu a označia sa za „nosičov a hľadačov pravdy". Dovolím si tento prieskum trochu nekriticky rozšíriť na celý svet. Je potom jasné, že takéto nezmysly keď raz vzniknú, žijú si svojím životom, lebo vždy sa nájdu ľudia, ktorí ich budú podporovať, veriť im a šíriť ich ďalej. Je to asi v génoch týchto ľudí, že radšej ako na fakty sa pozrú na nejasné, neostré zábery a nechajú sa radi zmanipulovať. Ako také stádo.

Je však smutné, že takýmto primitívnym spôsobom je pred verejnosťou spochybňované jedno z najväčších víťazstiev ľudského ducha, umu a techniky. Ľudia, ktorí dosiahnutiu tohto cieľa venovali celý svoj profesionálny život, riskovali svoje životy (posádka Apollo 13 - Jim Lovell, John Swigert, Fred Haise - ktorá sa po havárii núdzovo vrátila na Zem s vypätím všetkých síl) alebo o ne aj prišli (posádka Apollo 1 - Edward White, Gus Grissom a Roger Chaffee - zhoreli počas testov v kabíne na Zemi) sú drzo týmito hulvátmi predstavovaní ako cirkusoví šašovia, čo do očí klamali a klamú ľuďom. Je to veľmi veľmi smutné, kam až je schopná zájsť ich závisť a sklamanie z vlastnej úbohosti v porovnaní s týmito hrdinami.

Najlepšie sa s pochybovačmi vysporiadal sám Edwin Aldrin, druhý človek na Mesiaci. Keď sa do jeho blízkosti votrel Bart Sibrel a vykrikoval naňho na verejnosti, nech prisahá na Bibliu, že na Mesiaci naozaj bol, Aldrin sa nenechal ponížiť a jednou ranou poslal milého Sibrela k zemi. Následný súd Aldrina z ublíženia na zdraví oslobodil.

Avšak, na celú problematiku sa dá pozrieť aj s humorom, ako dokladá nasledujúce video. Pokiaľ je to myslené ako vtip, nikde nie je problém. Horšie je s tými, čo vlastným výplodom podľahnú a naozaj uveria.

 

Informácie v tomto prehľade boli čerpané z:

-Tomáš Přibyl: Bláznivé teorie lunárního podvodu, In: Zpravodej Sisyfos č. 3, 2005

-Jiří Grygar: prečítané a vypočuté prednášky

-dav tvorcov konšpiračných teórií


http://fidler.blog.sme.sk/c/131872/Nikdy-sme-neboli-na-Mesiaci-I.html

anticonspiracy
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-21  (14:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je zrejmé, akí konšpiratívci spochybňujú misiu Apolla. Boja sa poznania, že astronauti na Mesiaci nenašli nijaké stopy po dovolenkovom sídle svojej vymyslenej modly... :-DDD


romsli . balowece26   |   ip:85.216.13   |   2012-01-21  (14:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pocuj ty dusevny invalid:) Kedy uz vyplodis z tych tvojich dvoch mozgovych buniek nieco zmysluplne???


Martin . nujogibe55   |   ip:62.197.21   |   2012-01-21  (14:27)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Velmi kvalitny clanok :) Konecne sa do toho niekto obul a dal to na pravu mieru.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-21  (14:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Romale, zmýlil si si kabaret. Výstup kostolných klaunov práve vrcholí u 2. termodynamického zákona. :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2012-01-21  (14:30)
58% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Čo veda dosiahla tým že bola na Mesiaci ?

Nič.

Doniesť kopu prachu, to je naozaj úspech. Miesto toho mohli nakrmiť mnoho a mnoho ľudí po celom svete. Počínanie ľudí v tzv. modernom veku je naozaj na prahu iracionality.


Martin . nujogibe55   |   ip:62.197.21   |   2012-01-21  (14:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DamayantiGroover
Za hlad napr v takej Afrike moze len vlada a rezim v jednotlivych statoch. Nie je predsa na vedcoch aby krmili cely svet ked su tu skupiny, organizacie, bohati ludia, nechutne smotanky namyslenych egoistickych ludi, ktori maju nesmierne bohatstva a ini, ktori pre to nic nerobia a su to prave oni, ktori by mali nieco robit. Ked uz na nich nadavas, tak nadavaj radsej na vlady a rozkradanie statov. Nadavaj na zbrojarensky priemysel, do ktoreho idu miliardy a miliardy - a preco? Pre to aby zabijali. Nadavaj na bohatstva cirkvi a jej predstavitelov obliekajucich si zlate rucha. Nadavaj na ludi, ktori za obycajne handry vysolia neskutocne peniaze.

To, ze vedci vyuzivaju peniaze na vyskum znamena len to, ze tvoje deti a ich dalsie deti sa budu mat lepsie a lepsie. Ako sa nasim predkom kedysi zilo tazko, tak vydobytky vedy a techniky nam zivot zlahcuju a skrasluju. I ked niekedy to tak byt nemusi (vyroba bomby atd... ktoru ale nepouzivaju vedci - tu treba rozlisovat)

Ma toto zmysel? Azda nie je krajsie zostupit na Mesacnu podu a pozerat sa z nej na hviezdy? Keby tu nebola kozmonautika, ludia by nemali o com snivat a ja o tieto krasne sny k letom ku hviezdam nechcem prist.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-21  (14:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Samofilozofická nula tvojho rangu to nemôže nikdy pochopiť. Si sklamaný, že tam nenašli tvojho Krišiaka, alebo kreatúru inej nábožnej degenerácie? To nevadí. Podstatné je, že sme si my, pokrokoví ľudia, rozšírili obzor. Tvoje hlúpe apely o nakŕmení afrických ebenových kobyliek si môžeš strčiť ako záložku do záškrtu. :-)


romsli . balowece26   |   ip:85.216.13   |   2012-01-21  (14:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Trosku si si pomylil Newtonove pohybove zakony a termodynamiku. Nepouzivaj cudzie slova ktorym neruzumies a zapis si to za usi:)


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-21  (14:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pandemonium...vďaka ľudom ako si ty, dnes veľa detí v Afrike umiera...evolúcia ťa pripravila o rozum pacient a nespájaj svoj osud z mojím...uži si vychádzku.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-21  (15:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pacient... LoooL...! Dobre si ma pobavil, určite by ma nikdy nenapadlo spájať... LoooL... seba s debilkom, ako si ty.! :-DDDDD A uži si to na africkom piesočku s ebenovými kobylkami, misionárik! LooL, už sa nevládzem smiať, to sa nedá! :-DDD


DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2012-01-21  (15:02)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Martin

Tie sentimentálne argumenty si nechaj pre seba. Amerika ako aj svetové hospodárstvo pomaly kolabuje a ešte majú aj čas venovať sa problémom ako militarizácia atď. Napr. v Amerike idú na vedu peniaze zo štátnych zdrojov a obzvlášť v tomto projekte boli. Natiekli im tam milióny od daňových poplatníkov.

A čo sa týka toho snenia, na čo to je. Miesto toho aby ľudia vzhliadali k Bohu tak potrebujú uctievať mŕtvu hmotu ? Nie ďakujem.

Hlavne nech sa naši „pokrokoví“ ľudia cítia dobre.. Honba za mocou a karierizmus. To je to o čo ide dnes prevažne vedcom. Veď tak im to aj tlačia do hlavy v školách.

Celý tento výlet na mesiac je jedna veľká zbytočnosť.Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-21  (15:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rama, buďme radi, že v školách netlačia deťom kaleráby, ako napr. z tvojho záškrtu. Ty samofilosofa...! :-DDDDDDDDDDD


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-21  (15:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...čo je pandemonium...trafil som do čierneho?...nahneval som tvoje nesmrteľné ego?...takto sa nahnevať pre pomenovanie pacient, no asi to bude pravda.


klifton . gexisesu84   |   ip:95.103.14   |   2012-01-21  (15:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zaujímavé. ja by som ale chcel vedieť, ako amíci dopravili na mesiac to vozidlo, ktoré tam údajne mali. chcel by som vedieť koľko važilo, kde bolo umiestnené a koľko astronautov bolo zároveň v tej istej rakete, ktorá ich viezla. zároveň by som tiež chcel vedieť, či rakety, ktoré viezli tie mesačné vozidlá s astronautami boli výkonnejšie ako tie bez vozidla. nikde som sa o tom nedočítal, tak by som bol veľmi rád, keby mi o tom nikto porozprával.


Martin . nujogibe55   |   ip:62.197.21   |   2012-01-21  (15:26)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Jedina zbytocnost si tu ty a nie Mesiac. Keby tu ta zbytocnost, nebola tak by si rano vstaval mozno o 3 hodiny skor koli rychlejsej rotacii Zeme. Mozno by ta evolucia uplne inac sformovala a dala by ti aj viac rozumu.

A namiesto toho aby si radsej vzhliadal k uveritelnej, viditelnej a hmatatelnej hmote, ty vzhliadas k neviditelnemu, nehmotnemu, nedokazatelnemu, neexistujucemu "bohu". No krasne si to veru zakoncil. Radsej budem uctievat nieco co existuje a ma pre moj zivot nejaku hodnotu ako uctievat nieco o com niet ani jedneho dokazu.


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-21  (15:28)
50% hlasovalo = 2  
mínus plus
  na ateraz ja


vlajka, na jednej strane v clanku tvrdis ,ze jej zvlnenie moholo nastat pri zakladani ,a ze su to dozvuky,chvenia ticky ktore tvrvaju vo vzduchoprazdne dlhsie,ale ta vlajka z akehosi nepochopitelneho dovodu,je stale rovnaka, este aj na tom videu ,kde poukazujes na to ze len s miernim pokrcenim vyskoci kus nad zem,a je zjavne ze ta tic co ju drzi sa uz nechveje,cize vlnenie vlajky z tohoto dvovodu jasne nepripada do uvahy.tak ze,kedze je na mesiaci gravitacne pole co je jasne bo dokaze este robit na zemi priliv a odliv,a ze vraj je tam vakum,

tak by vlajka po urcitom case sa mala vystriet,posobenim gravitacneho pola smerom nadol,ak na nu plati, to co ty tvrdis.cize bezvetrie dokonale.co evidentne z nieakych divnych pricin nespravila,

na zemi ,ked je bezvetrie vljaka pada k zemi,tu je jasne videt ,ze tam maju viztus,aby bola vystreta ako vo vetre,ale spodny okraj je pokrceny,dokonca stale aj na videu ,kde jasne na kozmonavta posobi gravitacne pole,myslim si ale zemske a nie mesiaca,ako ty tvrdis,takze vlajka nam ostala pokrcena aj ked zjavne tam posobi gravit pole ale totalne bezvetrie,a tu sa vynara otazka preco?odpoved bola naimpregnovana ayb bola vystreta ale tym ako ju tam vystierali ostala pokrcena.dosiahli presny opak tym co chceli,a to chceli ju mat dokonale rovnu,ale neni,ale ona ak je tento zaber skutocne z mesiaca musi byt.)totalne rovna lebo v dokonalom vakue nema co na nu posobit,ziadne prudenie vetra ale len gravit,pole

dalej k tomu tvrdeni ze na zemi by sa tak nenadnasal kozmonavt,lebo skafander vazi cez 400kg, na zemi kde mu nic nehrozi moze mat len optigku nahradu z plstu abo inych lahkych materialov,a isto poznas ze? helium pri spravnom mnozstve v balone dosahuje nadnasanie,a do skafandra vedla cloveka sa helia zmesti ,teda riadna fura na dostatocne nadnasanie:)

takze taky toto tvrdenie je len tvoja domneka ale fakt to neni ze sa to neda dokazat


dalsie to co pises, ze preco neni ,za kozmonavtom tien a pritom je nasvieteni z dvoch stran.cize by mal mat dva tiene,ale ked sa pozrez mu dobre do helmi vidis ako sa mu od stitu odraza zdroj svetla,bohuzial ta fotka je mala a ked ju zvacis tak sa rozmaze ,ale jasne tam vidno zdroj svetla.takze je jasne ze na neho posobi aj iny zdroj svetla okrem slnka:)ako ty tvrdis,ale preco neni za nim tien to mi je zahada,taky.


rad by som bol keby si troska pouzival silnejsie argumenty na taketo tvrdenia ze ludia kery pochyuju o tom ze to zrealizovali,su urazaci americkych hrdinou bez dvovodu,je mi luto ze umreli mnohi kozmonavti,pri studenej valke z ruskom,ale to neznamena ze nemam pravo tvrdit ze nas tu niekto umyselne klame a zavadza,a to nasa bez podmienecne robi,


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-21  (15:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pacient, s výkrikom o triafaní do čierneho si ušiel pred chvíľou z kabaretu o evolúcii a 2. termodynamickom zákone. (Aj Romale si zmýlil dvere). Vráť sa tam, o chvíľu nasleduje tvoj šašovský výstup, tak aby ťa nepostrádali... :-DDD


DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2012-01-21  (15:35)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Martin

Čítaj čo píšem, a nemystifikuj. Kritizujem cestu na mesiac nie mesiac samotný. A neprináleži ti súdiť existenciu Boha, čo ty o tom vlastne vieš ? Je to ako keď slepý kričí že farby neexistujú..
lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-21  (15:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...ale pandemonium, si presne to čo nám tu preferuješ, veď nám to dokazuješ každú chvíľku, rozumný a vzdelaný človek vedie diskusiu bez urážok a zosmiešňovania, no a hádaj čo robí ten, ktorému chýbajú tieto vlastnosti?...mohol by som tvoje vety dať ako príklad na výuku pre mladých psychiatrov, uvedom si už konečne nielenže nás neurážaš, len poukazuješ kto si...a také znalosti o režime v ústave nemá každý.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-21  (15:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pacient, ty nemôžeš poučovať psychiatrov. Medzi tebou a nimi sú dvere s guľou na tvojej strane.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-21  (16:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...viesť tu diskusiu na tvojej úrovni, nemá význam, preto na teba reagujem len sporadicky a výnimočne...proste si nezaújmavý.


LordX . kyqabume9   |   ip:91.127.10   |   2012-01-21  (16:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover - vies kolko vynalezov a technologii dnes pouzivanych na Zemi vzislo z vesmirneho programu ci suvisiaceho vyskumu? Investicie do vedy sa vzdy vratia niekolkonasobne. Vesmirny program a technicky pokrok ktory z neho vyplynul pomohol ludom v konecnom dosledku ovela viac ako keby sa tie peniaze minuli iba na jedlo. No ty ocividne o problematike nic nevies.

Okrem toho, ludstvo sa skor ci neskor musi vydat do vesmiru - zdroje surovin na Zemi su obmedzene, ale v pasme asteroidov medzi Marsom a Jupiterom je ich tisickrat viac. Treba rozmyslat trochu zo sirsieho hladiska, ako sa budu mat nase deti, nie len my a nase plne brucha, a pokial nehladujeme o nic sa nestarame (okrem starovekych mytov a legiend).

Mimochodom, na vyskum vesmiru ide iba cca 0,6% rozpoctu USA, v case programu Apollo to bolo cca 4%. V porovnani s inymi vecami ide o omrvinky.

Čo konketneho dosiahli krisnovci so svojimi bludmi? Nič.
Miesto toho aby ľudia vzhliadali k realnemu pokroku a potencialu ludskej civilizacie tak potrebujú uctievať vymyslene rozpravkove bytosti? Nie ďakujem.


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-21  (16:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium . darujete36 | ip:188.123.1 | 2012-01-21 (15:58)

Pacient, ty nemôžeš poučovať psychiatrov. Medzi tebou a nimi sú dvere s guľou na tvojej strane.


pandanemko co predvolebny vyskum sklamava hlavu z cisla 18,tak sa tu odbavujes na inych ci?:)


LordX . kyqabume9   |   ip:91.127.10   |   2012-01-21  (16:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K teme: omylom som dal minusko, ale suhlasim s clankom. Su konspiracne teorie opodstatnene, ta o ceste na Mäsiac vsak k nim urcite nepatri.


Jao . hijerysy00   |   ip:91.127.19   |   2012-01-21  (17:32)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  to LordX:
O tých výdobytkoch techniky a výzkumu sa dá uvažovať aj inak, ako to Ty chápeš. Áno, máme mikrovlnky, mobily, počítače atď. Ale uvedom si, že tieto veci prešli do civilného sektoru s určitým cieľom. Všetky elektronické výdobytky techniky poškodzujú zdravie ľudí, alebo sú používané proti ľuďom. Spôsobujú síce vyššiu produktivitu práce, ale väčšiu nezamestnanosť, strach a neistotu. Ľudia sa poznajú viac v kyberpriestore, ako osobne. A teda si môžu dovoliť byť k sebe drzí a nevychovaní. Je veľa dôvodov, prečo armáda pustila novú techniku medzi ľudí, ale je to selektívny výber čo áno a čo nie. A nieje to v prospech obyčajných ľudí, ale v prospech elít sa viac obohacovať. Prečo nepustili medzi ľudí vynálezy, ako je studená fúzia, antigravitácia, úspešné liečebné postupy a lieky atď.
Takže podľa mňa tá dnešná technika podľa niekoho plánu spôsobuje degradáciu mravov, poškodzovanie zdravia a podriadenie sa elitám.Jerry19 . wolanyry65   |   ip:91.127.23   |   2012-01-21  (17:34)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Prvý Američan, Alan Shepard, nahliadol do vesmíru 5. mája 1961 na palube lode Freedom 7 pri suborbitálnom balistickom skoku do výšky 187 km. Jeho 486 kilometrový let trval 15 minút a 22 sekúnd, pričom asi 5 minút bol v beztiažovom stave.
-5 máj 1961
.
.
Podľa odhadu asi jedna miliarda televíznych divákov na celom svete sledovala v júli 1969 s obdivom historický let Apolla 11. Keď sa veliteľská sekcia a lunárny modul na obežnej dráhe Mesiaca oddelili, Armstrong ohlásil: "Orol má krídla !" A jeho komentár okamih po pristátí: "Houston, tu je zakládňa Tranquility. Orol pristál!"
-júl 1969

Americania po prvom jednoduchom balistickom pokuse v 1961 roku postavili a otestovali POCAS NASLEDUJUCICH OSMICH ROKOV kozmicku lod, schopnu dopravit posadku na mesiac a spat. Vsetko v dobe, ked najlepsi pocitac nedosahoval desatinu vypoctoveho vykonu pokladne v Tescu.

A ja zerem seno.Mazy . hynuweku19   |   ip:94.69.51.   |   2012-01-21  (18:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zjistete si neco o radioaktivni korone okolo zeme a jestli je mozne aby se clovek vzdalil od zeme a nezemrel!


radim . ryjivody91   |   ip:178.41.67   |   2012-01-21  (18:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  takze deformacie, ktore sa stavaju aj pri fotografovani na zemi...nemiesaj hrusky s jablkami. Na fotografovanie prvych dvoch zaberov boli pouzite specialne objektivy, nie je to prirodzena deformacia.
Astronauti, udajne, pouzivali velkoformatove pristroje znacky Hassleblad, v ktorom boli 70mm cievky s filmom. Okrem toho, ze je to skor format pre filmovych profikov, maju tieto stroje velmi malu ohniskovu rovinu a tym padom aj malu hlbku pola. Aby rozumel aj autor clanku - ked fotografujem na dovolenke pri mory deti, ako vchadzaju do vody, lode plavajuce na pozadi budu neostre. Nemozem mat zaostrene zaroven na deti, 10m predo mnou, aj na lode, ktore su 1km od brehu. Na mesiaci vsak takyto problem nemali. Takze - bud tam platia ine zakony o lome svetla alebo je pozadie v tej istej ohniskovej rovine. A kedze to prve je menej pravdepodobne, jedine vysvetlenie je, ze pozadie bolo premietane projekcnou technikou. Ci aj na toto mas nejake vysvetlenie? Inak, tu je link, zaujimavy... http://dolezite.sk/Nikdy_sme_neboli_na_Mesiaci_146.htmlLordX . kyqabume9   |   ip:91.127.10   |   2012-01-21  (19:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Americania po prvom jednoduchom balistickom pokuse v 1961 roku postavili a otestovali POCAS NASLEDUJUCICH OSMICH ROKOV kozmicku lod, schopnu dopravit posadku na mesiac a spat. Vsetko v dobe, ked najlepsi pocitac nedosahoval desatinu vypoctoveho vykonu pokladne v Tescu."

A naco by im bol vykonny pocitac pri vesmirnych letoch? Cesta na mesiac nevyzaduje nejake prevratne technologie, vsetko potrebne sme uz v 60 rokoch mali, stacilo to dat dokopy a uviest do praxe, co je len otazkou penazi, a tych bolo do Apolla naliatych vela.


Jao . hijerysy00   |   ip:91.127.19   |   2012-01-21  (19:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veď práve tie peniaze boli jedným z dôvodov tohto kolosálneho podvodu. Pristaneme na mesiaci a chceme na to x peňazí. Z toho balíka zoberieme zanedbateľnú časť a urobíme divadelné predstavenie pre celý svet a zvyšok si rozdelíme. A hneď bolo na svete niekoľko miliardárov naviac.durino . wugedydi14   |   ip:195.168.2   |   2012-01-21  (20:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre autora: http://www.auria.sk/blog/boli-sme-na-mesiaci

Pozri si film, v ktorom sa o.i. VÝROBCA hasselbladov veľmi skepticky vyjadruje k použitiu jeho fotoaparátov na Mesiaci.

Alebo video, kde zástava začne viať, potom ako popri nej prehučí komparzista v skafandri :)


kodym . bicyvyme58   |   ip:85.135.15   |   2012-01-21  (21:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja neviem, ci niekto na mesiaci bol, alebo nebol. Uz aspon stokrat som nad tym premyslal. Nemienim nikoho presviedcat o mojej pravde , len tak uvazujem.Mam vela obrazkov lunarneho chrobaka,ktory prepravil kozmonautov, ale ak porovnavam jeho rozmery s rozmermy kozmonautov , ktori sa museli v tom module prezliekat som na pochybach.Ved si len zoberte, ze vo vnutri v module bol este motor s nadrzami na dopravu spat. Ano viem gravitacia je tam mala, ale pozrite len tie trysky na korekciu po stranach ake su velke a tam vo vnutri boli okrem dvoch kozmonautov este aj dva objemne skafandre. Druha vec , ktora mi stale vrta v hlave su pocitace. Blbost, ale ten pocitac musel :
zvladat navigaciu, zabezbecovat zivotne podmienky kozmonautov a ja neviem co este, ale urcite este vela cinnosti. Proste kto ste zil v 70 rokoch viete ake velke boli kalkulacky a co vsetko dokazali a pocitace u nas v soc tabore velke ako skrine. Kde by tam taky pocitac v 69- tom dali, do takeho maleho priestoru. Prosim pri poslednom apolle mozno, no v 69-tom??? A to nehovorim, ze tam museli byt este nejake zalozne pocitacove moduly. No neviem neviem. Aj prve americke pocitace IBM zaberali 10 rokov pred apollom dve miestnosti. Ano 10 rokov je dlha doba, no aby tak dokazali zredukovatich rozmery, ze pocitac nevyhodil kozmonautov z modulu?
Veril by som pristatiu uplne bez pochyb keby nebolo Apolla 13. Lenze toto malo havariu a oni sa dostali spat na zem. Ja viem, zakony nebezkej mechaniky nepustia, ale.. vieme, ze pricinou bol vybuch na palube. Fyzika hovori, ze vybuch je impulz sily, ktory ma vplyv na hybnost. A to nehovorim, ze bol pozorovatelny dlhodoby unik tekutiny do boku, t.j. trejektoria sa musela o dost zmenit. a predsa chvala Bohu pristali spat na zemi.Stastna nahoda, alebo tam vobec leteli. Vieme co dokaze urobit vypadok toalety na ISS , alebo akakolvek porucha.A to si myslim, ze nasa technika je na omnoho vyssej urovni , ako bola v 60-70-rokoch.
A napokon co ma nuti pochybovat je fakt,ze sme sa tam nevratili. Poviete si je to drahe. Ale je to tak ?? nevydava sa na zbrojenie neporovnatelne viac prostriedkov? A posledna vec , kto by ovladol mesiac, ovladol by na niekolko 10roci vesmir v okoli zeme. A to si myslimze urcite stalo za to. Lenze amici sa stiahli. Preco?
Mozno su to fakt peniaze(ake kto by tomu dnes veril, ked FED tlaci uz davno bezcenne papieriky nekryte zlatom). Ale je tiez mozne, ze tam neboli a keby v tom pokracovali tak sa to s velkou pravdepodobnostou prevalilo, alebo je tretia moznost, ze nieco nasli a ostali len na obeznej drahe so svojim Skylabom. Netvrdim nic, len tak premyslam...


zdravyrozum . gydujudi50   |   ip:188.120.3   |   2012-01-21  (21:52)
58% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Toto si pozrite.
http://www.fakingsituejsn.szm.com/aktualne9.html

Z clanku vyberam:

Zo zdrojov NASA dostavame nasledovne casove udaje po odcitani experimentov a ukonov:

Apollo 11 121 fotografii, 31 minut na fotografovanie co je 3,90 fotografie na minutu;
Apollo 12 504 fotografii, 230 minut na fotografovanie co je 2,19 fotografie na minutu;
Apollo 14 374 fotografii, 385 minut na fotografovanie co je 0,97 fotografie na minutu;
Apollo 15 1021 fotografii, 750 minut na fotografovanie co je 1,36 fotografie na minutu;
Apollo 16 1756 fotografii, 854 minut na fotografovanie co je 2,06 fotografie na minutu;
Apollo 17 1986 fotografii, 844 minut na fotografovanie co je 2,35 fotografie na minutu;

matematika nepusti a zrozumitelnejsie to mozeme zapisat takto;

Apollo 11........jedna fotka kazdych 15 sekund
Apollo 12........jedna fotka kazdych 27 sekund
Apollo 14........jedna fotka kazdych 62 sekund
Apollo 15........jedna fotka kazdych 44 sekund
Apollo 16........jedna fotka kazdych 29 sekund
Apollo 17........jedna fotka kazdych 26 sekund

Rozhodni sa sam citatelu, ci je vobec mozne spravit take velke mnozstvo fotografii, za tak kratky cas pri takom velkom experimentovani.

Akykolvek profesionalny fotograf ti da zapravdu, ze nie je mozne taketo cisla dosiahnut. Doslova kazda fotografia bola na inom mieste, vyzadovala presun . Niektore su fotografovane po presune viac ako 48 kilometrov od LM, co vyzaduje cas. Extra cas musel byt venovany specialnym panoramatickym stereo fotografiam, ktore su zverejnene v NASA databaze. Kazda fotografia bola spravena bez hladacika, na slepo za pouzitia manualnych nastaveni clony a casu uzavierky fotaparatu a to pri odhade vzdialenosti a svetelnej kapacity. A nezabudajme, ze to robili vsetko v tazko pohyblivych skafandroch a hlavne tucnych rukaviciach.

Takze agentura NASA chce, aby cely svet uveril, ze 5771 fotografii bolo hore spominanym sposobom spravenych v rekordnom case 4834 minut! AK BY NIC INE NEROBILI NA MESIACI LEN FOTOGRAFOVALI, AJ TAK BY TO NESTACILO. K*rva kto toto vsetko v NASA pise? Kazdych 50 sekund v priemere jedna fotografia?

A este tuna http://www.auria.sk/blog/wp-content/uploads/a11_dristy.flv Mojzis (ktoreho som si doteraz vazil) tresne v 5:20 minute cislo, ze dohromady za misie urobili 30000 fotografii. To uz aku kadenciu mali tie ich fotaky? Ani filmy nestacili menit :)


Martin . nujogibe55   |   ip:62.197.21   |   2012-01-21  (23:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DamayantiGroover

Co ja vlastne viem o "bohu"? Uprimne? NIC! Velke, obrovske, prevelike, zahadne NIC tak isto ako ty. Nevies o nom nic, absolutne nic. Neda sa dokazat, nie je tu ani v tento moment pritomny... a ak aj je, potom nechapem ako moze byt najvyssia inteligencia taka (ne)inteligentna, ze hra hru na slepu babu ako 5 rocne dieta.

A ak sa mame rozpravat o historickom ponati slova "boh" v tom pripade ti musim zdelit len tolko, ze ma asi nepoznas z diskusii o viere, bohu a ideologii.


Krovak . fugeputy8   |   ip:93.174.18   |   2012-01-22  (00:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kodym: otazka je ci na lunarnom module mali vobec pocitac. Hlavne na co by im bol? Regulacie sa daju robit aj analogovo.


Krovak . fugeputy8   |   ip:93.174.18   |   2012-01-22  (00:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdravyrozum: a co tak automaticke fotenie - zvlast fotenie z obeznej drahy - pochybujem ze by si nechali ujst prilezitost ziskat fotky mesacneho povrchu (kvazi mapovanie) z takej blizkosti. Ci?


LordX . kyqabume9   |   ip:178.40.14   |   2012-01-22  (11:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " len tak uvazujem.Mam vela obrazkov lunarneho chrobaka,ktory prepravil kozmonautov, ale ak porovnavam jeho rozmery s rozmermy kozmonautov , ktori sa museli v tom module prezliekat som na pochybach.Ved si len zoberte, ze vo vnutri v module bol este motor s nadrzami na dopravu spat."

Lunarny rover ani nadrze predsa neboli vovnutri modulu.


zdravyrozum . gydujudi50   |   ip:188.120.3   |   2012-01-22  (12:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak, mal si niekedy v ruke analogovy fotoaparat? Musis tam nastavovat clonu a rychlost uzavierky podla expozimetra. Tak prosimta nedristaj o automatickom foteni!


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-22  (12:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mam este jednu otazku na tych co tvrdia ze nejde o podvod.


hned nad videom je fotka a na ktorej kozmonavt vo vyskoku salutuje,preco je vlajka na tom obrazku hore dokonale rovna,ale vo videu ,ktory zachytava toho kozmonavta vo vyskoku naklonena horna palicka smero dodola,pricom ta na obrazku je dokonale rovna?pokial viem tak ten isty okamich ako skace zachitava aj video aj ten druhy kozmonavt fotakom,ako je mozne ze v tom istom momente je vo videu dokonale kriva a vna foto dokonale rovna?hmtak ozaj nemam pochybovat auto ci?o tom ze tam boli:)


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-22  (12:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  autor

dik za dobry clanok ,ako dodnes som len pochyboval o tom ze nasa klame o tom ze bola na mesiaci,od dneska v to nepochybujem,

preco ta vlajka neni rovnaka,bo skusali tu scenu viac krat ,ako ked reziser hlada co najlepsie odohratie sceny a idesa viac krat,videeo je z klapky 13 a foto jez,, scena klapka 23 napr.


mn najvacsi iluzionista je hoolyvod babilonska neviestkaa,a jehj deti su jeho filmy co rozsievaju skrze ne hrich,hnus a klam do sveta,a blahoslaveny kto jju ajej dietky znici.


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-22  (12:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a len tak pre zaujimavost ,miloval som citat indianky a koubojky,este akomlade chalanisko som sme zo skolou chodili na winetua, a tam bol nadherny zaber z vtacej vyssky ako isli oni na konoch a vedla za horami bolo vidiet cestu ako ide po nej autobus:)))vzdy sme sa na tom zabavali,

hm ake su dolezite detaily:)

hm iluzia je svina a diletanstvo sa nevyplaca,ale este viac sa nevyplaca klamat.


kodym . bicyvyme58   |   ip:85.135.15   |   2012-01-22  (13:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lord X:
ano mas pravdu nadrze boli vonku, ale ten motor vo vnutri bol a nebol taky maly ako korekcne motorky na boku.

Krovak:Urcite mali pocitac o vykone lepsej kalkulacky(aspon si to myslim) Aj atari z 80 rokov stale padal a tuhol tak ako 20rokov predtym v module. Pochybujem, ze druhy kozmonaut tam nieco prepocitaval na logaritmickom pravitku , ked sa rutili k povrchu.Ak tam boli.
Hovorim, ze su to moje uvahy, nie tvrdenia. Inak som fanda dobyvania vesmiru, no na druhej strane tvrdim ze ludstvo by tam nemalo nikdy najst cestu, aby sa ten marazmus zo zeme (politika, chamtivost,egoizmus, a ine "suprove ludske vlastnosti") nedostal ku hviezdam.


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-22  (13:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  skusim to este raz ,a zrozumitelnejsie napisat tym co tvrdia ze nasa jednoznacne bola na mesiaci,


pozrite si tu fotku nad prvym videom,je na nej skakajuci kozmonavt,ktory salutuje a vlajka,tu je na vlajke ta vystuz cize palicka vodorovne ale na videu hmed pod tou fotkov ,ktore zachytava kozmonoavta vyskakovat a salutovat je vlajka,na ktorej vystuz cize ta palicka naklonena smerom dole.pritom by mala byt vodorovne ako na tej fotke,lebo zachytavaju ,v ten isty cas,aj video aj fotka,teda mali by ,ale vlajka tvrdi jeznoznacne ,ze nejde o ten isty cas a o tu istu polohu tej vlajky,

ak mi bude niekto tvrdit ze to preto ze sa este hybe ,tak na videu jasne vidno ze ta vlajka sa nehybe,cize je to podvrh,kuknite si sami ci to tak je abo neni.

ostane je uz len na vas ci budete i nadalej verit offic verzii.


LordX . kyqabume9   |   ip:178.40.14   |   2012-01-22  (13:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "preco je vlajka na tom obrazku hore dokonale rovna,ale vo videu ,ktory zachytava toho kozmonavta vo vyskoku naklonena horna palicka smero dodola,pricom ta na obrazku je dokonale rovna?pokial viem tak ten isty okamich ako skace zachitava aj video aj ten druhy kozmonavt fotakom,ako je mozne ze v tom istom momente je vo videu dokonale kriva a vna foto dokonale rovna?"

Ved to video je brane uplne z ineho smeru a uhla ako ta fotka. Odlisna perspektiva zkresluje uhly, mne sa to zda v poriadku.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-22  (13:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Číselník, aj keď je diskusia k tomuto výbornému článku už v podstate uzavretá a tupci tvojho formátu sa drístami presunuli zachraňovať svoj smiešny kreativizmus, máme čas, aby si ešte raz a zrozumiteľne napísal, čo si myslel prvou vetou. Pokúsim sa ju zrekonštruovať do normálneho formátu: "Skúsim to ešte raz a zrozumiteľne napísať tým čo tvrdia, že naša jednoznačne bola na mesiaci." Čo myslíš, príbuch, má ten tvoj vetný pokus logiku?


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-22  (14:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pandanemo
daj si pozor na papulu svet je dost maly


Krovak . fugeputy8   |   ip:93.174.18   |   2012-01-22  (19:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdravyrozum: k tym tvojim cisdlam: apollo 11 na mesiaci (po pristati) spravili 1407 fotiek. Fotoaparaty mali vacsinu parametrov viac menej konstantnu, alebo s minimalnym nastavovanim (zaostrenie na blizko-stred-daleko). Dolezite je hladat a nie len zobrat jedno cislo a riesit ako sa to neda


gordon . telulofe97   |   ip:195.168.4   |   2012-01-23  (07:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fakty :
Hasselblad vyvinula švédska firma na objednávku – aby pracoval vo vákuu.
Každé mechanické technické zariadenie od ktorého chceme aby pracovalo vo vákuu musí mať špeciálne ošetrené kĺzne plochy / napr olejom pre vysoké vákuum , teflon ... / . Ináč by sa zapieklo a nefungovalo by. Vo vákuu sú totiž v kontakte priamo atómy obidvoch dotýkajúcich sa predmetov a tak sú priťahované nesmiernou silou , ak sú v priamom kontakte / na Zemi tomu bráni vzduch /.
Ďalšia uprava spočívala vo veĺkej páke na prevíjanie fimu .
V Hasselblade sa nevymieňajú zvitky filmu ,ale celá zadná časť – kazeta s náplňou. Nepamätám si to presne , ale asi išlo o zásobník na veľa obrázkov.
Možno sa na tomto foťáku nič nenastavovalo, / už vtedy boli systémy na meranie svetla integrované do foťákov a používal sa na to CdS fotočlánok /.

Keď máte dosť svetla , tak máte veľkú hĺbku ostrosti a nemusíte zaostrovať. Na Mesiaci bolo svetla dosť .

Lunárny modul ktorý pristál na Mesiaci nemal palivo na let naspäť. Bolo to vymyslené takto . K Mesiacu leteli dve spojené lode. Väčšia ostala na obežnej dráhe. Pri návrate sa opätovne spojili . Vydali sa na spiatočnú cestu a z väčšej sa opäť časť oddelila a pristála na troch obrovských padákoch / po prelete atmosférou / v oceáne odkiaĺ kozmonautov vylovili vrtulníkom.

Dnes to voláme počítač , v skutočnosti išlo o vymakanú kalkulačku – dali sa na nej vypočítať všetky potrebné navigačné a letové údaje.

Krásne na tom bolo , že ľudstvo na okomih zabudlo na rozbroje .
Ani komunisti si nedovolili na túto záležitosť jediné krivé slovo.
Aj , keď bola studená vojna a zúril vietnamský konflikt.
Bralo sa to ako úspech ľudstva. Ako povedal prvý človek , čo vystúpil na Mesiac , bol to veľký krok pre ľudstvo.

Pokiaľ bežal projekt Apollo , v česloslovenskom časopise Letectví a kozmonautika zásluhov týmu K. Pacnera, ktorý založil klub Space boli dokonalé články . Náčrtky , fofo, preklady komunikácie medzi strediskom a kozmonautmi ... Tento časopis bol medzinárodne uznávaný . Stál 2 Kčs.
Kto chce nejaké info napíšte. Ináč Pacner o týchto veciach vydal po 89 niekoľko kníh.
nomi . tyxylejy22   |   ip:74.58.38.   |   2012-01-24  (07:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tvoje argumenty su ubohe, smiesne, primitivne. Americania boli v riti a nie na Mesiaci.


scud . lyhaliha07   |   ip:212.55.23   |   2012-01-24  (10:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  co takto pozriet si dokument "cestou na mesiac sa stalo nieco divneho"


LordX . kyqabume9   |   ip:178.41.9.   |   2012-01-24  (12:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "A toto?"

Van Allenove pasy nie su prekazkou pokial sa cez ne len preleti.


Kexo . qunyqiho   |   ip:178.41.31   |   2012-01-24  (16:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja si myslim ze ked uz sa tam dostali tak tam nasli nieco co este ludia nemaju vediet. Nesedelo im to do ich planov tak museli vytvoriť fotografie tu dolu na zemi. Museli sa nejako prezentovať a kedze fotky neboli OK tak ich vytvorili.

Osobne si myslim ze oni na mesiaci este stale su... môze to zniet akokolvek blaznivo ale odvtedy sa uz ziadna krajina na svete nesnazila dostat na mesiac. Podla mna dokoncili niekedy v 70-80 rokoch anitigravitacny pohon s ktorym sa experimentovalo uz v druhej svetovej vojne. Je lacnejsi bezpecnejsi a hlavne rychlejsi. Este stale nevieme co je na odvratenej strane mesiaca nakolko sa mesiac neotaca po vlastnej osi :)


Yanath . vepebeku80   |   ip:85.159.10   |   2012-01-25  (04:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  posledni transformeri a iron sky nie su vedecke dokumenty ;)


Sone . lajimige58   |   ip:188.167.1   |   2012-01-25  (14:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano, uverim ked teraz znova pojdu a vsetko nafilmuju.


matusy . vadydixo81   |   ip:80.87.209   |   2012-05-02  (17:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keby na mesiaci amíci nepristáli, vesmírne preteky by stále pokračovali... Sledovali to takisto amatéry-astronomovia, takže áno... Amíci boli na mesiaci :)


meno . rileware0   |   ip:62.24.77.   |   2012-05-06  (02:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=O7e4tI9i408&;feature=related


meno . rileware0   |   ip:62.24.77.   |   2012-05-06  (02:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=O7e4tI9i408&;feature=related


meno . vanakojy79   |   ip:62.24.77.   |   2012-05-06  (02:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=O7e4tI9i408&;feature=relateddiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Čo ak Mars...


2013-05-06  (17:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes stačí pár atómových bômb a na Zemi život zanikne. Keby k niečomu takému došlo, mohli by ľudia v civilizácii pokračovať na Marse. Vlastne by boli nútený. Čosi ako nový začiatok.

Československo Európe nevoňalo


2013-04-25  (10:34)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Monštrum zvané ego (alebo ego - falošné centrum).


2013-04-21  (11:51)  |  Úvahy a komentáre
Takže máš dve centrá. S jedným sa narodíš, je dané samotnou existenciou. To je tvoje vlastné ja(self). To druhé centrum, ktoré vytvára spoločnosť, je ego. Je to falošná vec – a je to obrovský trik. Prostredníctvom tvojho ega ťa spoločnosť ovláda. Musíš sa určitým spôsobom správať, lebo iba vtedy ťa spoločnosť ocení. Musíš určitým spôsobom chodiť; určitým spôsobom sa smiať; musíš sa riadiť určitými spôsobmi, morálkou, kódexom. Iba vtedy ťa spoločnosť ocení, a ak sa to nestane, tvoje ego bude otrasené. A keď je ego otrasené, nevieš, kde si, nevieš, kým si.


Spomienka na slobodu


2013-04-04  (03:47)  |  Úvahy a komentáre
Keď pozeráte telku každý deň, ani vám to nepríde… Keď počúvate rádio denne, ani vám to nepríde… Pozriete si, čo vás zaujíma. Nejaký dokumentárny film napríklad. Chvíľu správy. Keď sa objaví politik, vypnete to. Predvčerom išiel pekný dokumentárny film o anglických záhradách. A tá superstar tiež nebola taká zlá, keby len niektoré tie detská tá porota tak nezhadzovala. Až nepríjemné to bolo mne miestami. Niekto sa na tom možno smeje. Vlastne je všetko asi v poriadku.


Žena a úcta


2013-04-02  (04:26)  |  Úvahy a komentáre
Veľká noc. Akosi sa nám tie zvyky zvrhli. Dievčatá sa cítia ukrivdené. Môžno až duchovne znásilnené, keď sú studenou vodou oblievané, švihané korbáčmi… Muži, často podnapití, im dávajú silne pocítiť, kto je pánom. Je toto ale naozaj tá podstata nášho zvyku?


Bitcoin, demokracia, náboženstvo, Slovanstvo.


2013-03-29  (11:46)  |  Úvahy a komentáre
Iba poznaním tisícročných dejín dokážeme pochopiť súčasné spoločenské dianie, dokážeme sa efektívne a múdro správať, dokážeme nestratiť hodnoty, ktoré sme v živote pracne vytvorili, dokážeme neublížiť tým, čo si to zaslúžia, dokážeme vychovať deti múdre, prosperujúce a odolné proti sociálnym parazitom.


Nevýslovné utrpenie odišlo, no môže zase prísť


2013-03-28  (07:36)  |  Úvahy a komentáre
Druhá svetová vojna je pomerne dobre zdokumentovaná. Sfilmované hrôzy rôzneho druhu vynikajúco varujú do budúcnosti. Ľudia, nebuďte hlúpi... Ten čas ukázal, ako veľmi ste boli vinní, ako veľmi ste šli nesprávne.


Chcite žiť obyčajne


2013-03-27  (09:08)  |  Úvahy a komentáre
Ale žiť. Súčasný svet je v zajatí virtuálnosti, priam sci-fi. Nič obyčajné sa neprijíma, to je nuda. Ako v Japonsku, chce to robotov na všetko, aj namiesto psa a potom aj cintoríny pre psov – robotov.


Čo to bol za režim?


2013-03-19  (08:55)  |  Úvahy a komentáre
V poslednom čase v komentároch pribúda nostalgických spomienok na bývalý režim. Ľudská pamäť je naozaj nedokonalá. A je to tak správne. Aspoň nás nepríjemné spomienky toľko netýrajú.


Belgický poslanec sa nebojí nazvať zločin zločinom


2013-03-12  (09:56)  |  Úvahy a komentáre
Všechno je to strategie. V Iráku si naši američtí spojenci přivlastnili zásoby ropy. V Afghánistánu se opium a narkotika ukázaly jako velmi užitečné a pomohly jim k pohádkovým ziskům. V Libyi, Tunisku, Egyptě, a dnes v Sýrii, hlavním úkolem bylo a dosud zůstává svržení umírněné moci a její nahrazení mocí islamistů, kteří se brzy stanou obtížnými a které my beze studu budeme likvidovat pod záminkou boje s terorismem a záštitou Izraele.


Kofein je hořký, jedovatý a rostliny ho tvoří aby se ochránily


2013-03-09  (07:48)  |  Úvahy a komentáre
Pro včelu to moc slavně nedopadlo. Kofein totiž není návykový jen pro lidi. Pro rostlinu to ale byl tah přímo geniální. Stačilo doladit jeho obsah v nektaru aby včelám nepřipadal moc hořký a pak už se jen těšily z pravidelných návštěv závisláků. Přesně podle strategie drogových dealerů. Místo idylického vztahu květinky s včelkou Májou tu máme spíš brutální snahu vytvořit si co největší armádu závislic. Zdá se, že vše jede v sobecké režii ku prospěchu vlastních hrátek lásky a opylení.


Veľký brat sa už pridlho pozerá, viete to, lebo Orwell to vedel už dávno!


2013-03-05  (17:24)  |  Úvahy a komentáre
V budoucnosti nebudou však ani manželky ani přátelé. Děti budou matkám odebírány při narození, jako se odebírají vajíčka slepicím.


Pracoval jsem v jatkách, dnes maso nejím


2013-02-22  (17:53)  |  Úvahy a komentáre
Přinášíme osobní výpověď bývalého pracovníka jatek v Uherském Hradišti. Jednalo se o provoz, kde se manipulovalo s již mrtvými zvířaty.


Máte zakázané


2013-02-21  (08:11)  |  Úvahy a komentáre
Nie som obhajcom bývalého, neslobodného režimu. Avšak po roku 1989 sa mnohé zmenilo. K lepšiemu, ale aj k horšiemu. Už vyše 23 rokov máte zakázané:


Ako prežiť nový svetový poriadok. Odkaz sebe samému


2013-02-20  (10:12)  |  Úvahy a komentáre
A čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom. MOR HO!


Ako poraziť otrokársky systém.


2013-02-17  (12:07)  |  Úvahy a komentáre
Súčasná kríza je krízou morálky ľudstva. Spoločnosť sa zmení, ak sa zmenia jednotlivci v nej a nie keď sa zmení politika a vláda. Ak poznáme systém fungovania chazaro-židovského finančného systému, tak vieme ho aj riešiť. Otázka je či chceme zmenu a slobodného občana, alebo uprednostníme konzum a finančné otroctvo.


Nemocnica na kraji mesta…


2013-02-08  (09:41)  |  Úvahy a komentáre
Dnes ráno som náhodou narazil na článok, ktorý mi v tých najpestrejších farbách namaľoval obraz budúcnosti nášho zdravotníctva… Obrázok bol síce skutočne pestrofarebný, namaľovaný v štýle absolútneho realizmu, ale vôbec ma nenadchol. Skôr by som povedal, že vo mne vyvolal hrôzu. Uvedomil som si totiž, že k dosiahnutiu takého obrazu, vďaka našej vládnej politike, vlastne cieľavedomo smerujeme. Áno, cieľavedomo nasledujeme príklad autorov toho obrazu. Dávame si od nich radiť, ako na to? Oficiálne sa stotožňujeme sa s ich ideológiou. Tvrdo presadzujeme zavádzanie všetkých pravidiel zvráteného a nikdy v prospech obyčajných ľudí nefungujúceho systému... Pokúšame sa o samovraždu, alebo sa len nechávame niekomu vyvražďovať?


Naše deti nemajú detstvo


2013-02-08  (09:13)  |  Úvahy a komentáre
Kvôli škole. Naše deti sú zničené. Veru, nechcel by som byť dnes školopovinný. Jednoznačne sa v tomto národe vznáša myšlienka, že naše školstvo je slabé, deti sú nekvalitne vzdelávané a tým pádom nás nemôže čakať pekná budúcnosť. Naše deti totiž vraj nechápu, nerozumejú predpísanému učivu v osnovách pre matematiku, fyziku, chémiu. Hrozný stav, ak uvážime, že ich rodičia tomu väčšinou nerozumejú už vôbec.


Československo Európe nevoňalo


2013-02-06  (10:02)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Vilo Rozboril: Zajtra zarobím na vašom kriplovi


2013-02-04  (17:45)  |  Úvahy a komentáre
Pravda je taká, že Vilovou úlohou je každého účinkujúceho priviesť k slzám a robí to kvôli vám, vy tie slzy totiž očakávate. Nie vždy sa to darí, ale Vilo je taký anjel, že neváha deptať napríklad deti, ktoré to už aj bez toho nemajú ľahké. Takto v predminulej časti sa nezabudol chalana, ktorý mal v izbe presne nula stupňov, spýtať Je ti zima?


V ťažkých časoch...


2013-01-25  (03:57)  |  Úvahy a komentáre
V ťažkých časoch ekonomicko-spoločensko-morálného úpadku sa masovo prebúdza nespokojnosť zo spoločenským poriadkom, prebúdza sa záujem o veci verejné a o to o čo by sa ľudia v dobrých časoch nezaujímali: pozerajú do histórie a analyzovaním a porovnávaním histórie s ich dobou sa snažia nájsť príčiny úpadku. Výsledok je pararelne ten istý: príčinou úpadku je lakomosť a nenásytnosť elít, ktoré nemorálne v rozpore zo spoločenským poriadkom, o zákonnosti pomlčím keďže sú to tie isté elity kto vytvára zákony, vysávajú ekonomiku a demoralizujú spoločnosť do času až sa spoločnosť dostane do slepej uličky. Na dnešnej situácii môžme pozorovať, že čim reálnejšia je demokracia, Švajčiarsko, Škandinávia a Benelux kde je prerozdeľovanie spoločnosťou vytvorených hodnôt najrovnomernejšie, tak tým je spoločnosť zdemoralizovaná menej a v podstate len znášajú následky úpadku iných. Ekonomická depresia v rokoch 1873-1896, ktorá de facto vyústila do vytvorenia Federal Reserve a oboch svetových vojen, vyprodukovala mysliteľov a o jednom z nich J.M. Keynes povedal: „Verím, že sa v budúcnosti viac poučíme z odkazu Silvia Gesella ako Karola Marxa.“


Ako je to v SKUTOČNOSTI s vysokou školou?


2013-01-24  (22:26)  |  Úvahy a komentáre
Áno mám 20 rokov, som prvák VŠ, ktorý tu momentálne nebude pliesť „kritické“ a často krát „skľúčené“ stavy, ako mu chýba mamičkina strava, a iné srdcervúce pocity čo mu ležia na srdiečku (o tom možno nabudúce :). Skôr mám iný problém.


Žijeme v najlepších časoch


2013-01-22  (09:00)  |  Úvahy a komentáre
Hlavne my, Slováci. Ani si to neuvedomujeme a ešte sme aj akosi večne nespokojní. Prosím vás, prečo sa napr. priam zatajuje, že Slovensko má za ostatných 8 rokov úplne najvyšší hospodársky rast z celej EÚ? Zo všetkých 27 štátov naše hospodárstvo poskočilo najviac.


Ako sa dostať zo zovretia systému obnovením sebestačnosti


2013-01-21  (23:23)  |  Úvahy a komentáre
Veci potrebné pre prežitie: Bezpečnosť, Dom, Voda, Potraviny, Odev a obuv, Energia, Doprava, Zdravotná starostlivosť, Peniaze..... toto všetko sme si nechali zobrať, stali sme sa závislí na systéme a ten systém toho patrične využil.


Opľuli Mikloša, Kuric bol obscénny a Mihály opäť hysterický


2013-01-19  (23:33)  |  Úvahy a komentáre
Vstupné na ples bolo 500 eur, čo mnohí hostia plesu s úsmevom ohodnotili ako pár stovák. Keď zoberieme do úvahy to, že milión Slovákov žije na hranici chudoby a že zvyšok nezarobí ani 350 eur, nedá sa ples považovať za nič iné, ako výsmech. Preto sme sa akcie s názvom „Slovensko nepotrebuje celebrity“ zúčastnili aj my, členovia SP, pretože rovnako i my považujeme takéto jednanie „elít“ za výsmech slovenskému národu a vždy sme ochotní sa postaviť za trpiacich ľudí.


Chov hospodárskych zvierat


2013-01-14  (14:54)  |  Úvahy a komentáre
Ošípané sa chovajú v betónových kotercoch, v budovách bez okien, kravy sa udržujú v stálom kolobehu gravidity, aby sa vyprodukovalo čo najviac mlieka, teľatá sú hneď po narodení odobraté a reťazou pripevnené v klietkach iba trochu väčších ako sú samotné zvieratá a po niekoľkých mesiacoch umelej stravy sú premenené na jemnú teľacinu.


Pomätený svet Monči F.B.


2013-01-10  (21:55)  |  Úvahy a komentáre
Na výstrelky „bláznivej Monči“ sme si akosi chtiac-nechtiac v poslednej dobe zvykli. Ten posledný, ktorý som však mal možnosť zhliadnuť, vo mne vyvolal zmiešané pocity, nakoľko som nevedel, či sa mám tomu smiať, či plakať.


A je vôbec možná zmena systému ?


2013-01-05  (04:35)  |  Úvahy a komentáre
Rád by som Vám predstavil svoju krátku esej ktorá má slúžiť výlučne na zamyslenie. Napísal som ju svojim internet priateľom, systémovým bojovníkom.


Telefonicke sutaze - Fair play alebo podvod?


2012-12-23  (14:12)  |  Úvahy a komentáre
Priznam sa ze za cely svoj zivot som volal na telefonicku sutaz iba dvakrat a urcite tusite ze som sa nedovolal priamo do sutaze. Otazky alebo ulohy tychto sutazi vyzeraju na prvy pohlad velmi jednoducho avsak kazda uloha ma nejaky chytak.


Ako som sa naučil byť sám


2012-11-10  (09:47)  |  Úvahy a komentáre
Ponížili lásku na sex a priateľstvo na fejsbukový lajk. Hľadaj šťastie v instantnom svete, kúp si niečo, zaži pocit šťastia. Zažeň pocit hladu, smradu, samoty, hľadaj pocit pohodlia, mäkka a istoty,… pocity, pocity, nadradené nad city. Dnes som si vybral byť tu pri jazere bez ničoho a sám. Je ticho, hladina je veľké zrkadlo a len niekedy sa vzduchom zachveje dlhé hrmenie vzdialenej búrky. Nikto tu nie je a nikto nepríde. V Laponsku už pár dní nemám spojenie so svetom. Robím zlobu… mal by som behať po meste, kupovať drinky dievčatám s rúžom na perách, zabávať okolie historkami a tešiť sa z priazne okolia. Ja už nechcem, nechajte mi moje ticho, ja som tu rád sám…


AKO TO BUDE 21.12.2012


2012-10-24  (18:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes, keď píšem tento text sú necelé dva mesiace do legendárneho dňa, ktorý predpovedá Majský kalendár. Ak mám veriť presnosti prepočtov a porovnaní súčasného merania času s tými dávnominulými a ak by aj sedeli do bodky, máme tu teda 21.12.2012 čosi ako vrcholový bod tohto veľmi dávneho príbehu. Čo sa má vtedy udiať? Superkatastrofa, ktorá zmietne celý starý svet, ukončí túto story a časť vyvolených katapultuje do Novej Zeme vo vesmíre? Ak sa tak stane – kto budú tí, ktorí budú vzatí tam Hore?


Je pozeranie porna správne ?


2012-10-23  (13:45)  |  Úvahy a komentáre
Do pošty my dnes prišiel článok s názvom 5 dôvodov, prečo POZERAŤ PORNO. Tak by som chcel začať úvahu o tom či je takéto pozeranie vôbec správne ?


Ďaľšie z úvah a komentárov...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Líbya

Líbyjské obyvateľstvo má najvyššiu životnú úroveň v Afrike. HDP na obyvateľa činí 6000 USD. Pokiaľ ide o oficiálny "Index ľudského rozvoja", ktorý je priemerom troch indexov: indexu očakávanej dĺžky života, indexu vzdelania a indexu HDP (štatistiku spracováva každoročne OSN) a ktorý najlepšie charakterizuje kvalitu života obyvateľstva, bola Líbya v roku 2010, ako vedúci africká krajina na 53. mieste na svete, ďalší bol Tunis až osemdesiaty prvý. Pri tom v roku 1951 bola Líbya oficiálne najchudobnejšou krajinou na svete.


Komu a o čo ide v Líbyi

Kondenzačné stopy alebo?....

Mad World

Prečo to trpíme?

Stanislav Grof: změněné stavy vědomí, holotropní dý...

Archív

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať zákony!

Opäť sa ukázalo, že na Slovenskú existujú ľudia rovní a rovnejší! Podľa aktuálneho vyjadrenia slovenskej prokuratúry a polície, keď pani Beňová prežíva emócie, môže porušovať zákon a urážať ľudí. Takýto neštandardný postup polície a prokuratúry je absolútne odlišný, oproti správaniu kompetentných orgánov voči ostatným občanom. V danej veci si pozorne prečítajte priložené vyjadrenie prokurátorky.


Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Den bez lékaře, nákupů, médií

V česku vzniklo nové politické hnutí, které spojí v...

„Čakáme na Obamu, Rada Európy a WHO v tomto prípade ...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.3575 s