24. September 2019
    
Noemova archa je na 99,9 percenta podvod - Dolezite.sk

Noemova archa je na 99,9 percenta podvod


  2010-10-14  (10:24)  |  Náboženstvo a mystika
  55% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Noemova archa je na 99,9 percenta podvod

 

Bol som archeológom s čínskou expedíciou v lete roku 2008 a boli nám poskytnuté fotografie toho, o čom sa teraz hovorí ako o vnútri archy. Ja a moji partneri sme investovali 100 000$ do tejto expedície (popísané nižšie), ktoré si nechali aj napriek svojim sľubom a našej požiadavke, aby nám ich vrátili späť. Nižšie uvedené informácie sú mojim názorom, založené na tom, čo som videl a počul (od ostatných, ktorý prehlasujú, že sú očitými svedkami, alebo že vedia presné detaily).

 

Aby som to skrátil: všetko, čo bolo ohlásené, nie je pravda. Fotografie boli údajne odfotené mimo pracoviska, neďaleko Čierneho mora, ale filmové zábery, ktoré majú Číňania boli natočené priamo na miestne, na Ararate. V druhej polovici leta 2008 desať kurdských pracovníkov najatých Parasutom, sprievodcom číňanov, povedalo, že vzali veľké drevené trámy z vraku lode pri Čiernom mori (kde boli spravené fotografie) a uložili ich do jaskyne na Ararate. V zime roku 2008 vzali Parasutovi muži čínskeho horolezca na Ararat. Síce videl drevo, ale nemohol sa dostať dovnútra, kvôli zlým poveternostným podmienkam. Počas leta 2009 bolo do jaskyne preneseného omnoho viac dreva. Čínsky tím sa na konci leta 2009 (v tom čase som tam bol a vedel som o hoaxe) vybral k údajnému vraku a tam natočili svoj film. Ako som povedal, mám fotky z vnútra takzvanej „Archy“ (na ktorých sú zobrazené pavučiny v rohoch krokiev – nosných hranoloch – niečo, čo nie je možné v týchto podmienkach) a náš partner v kurdskom Dogubabyazit (dedina na úpätí Araratu) pozná všetky fakty o umiestnení, o mužoch, ktorý tam umiestnili to drevo, a dokonca aj o kamióne, ktorým ho previezli.

Randall Price je teológ a autor článkov o vedeckom výzkume a zároveň zakladateľom a prezidentom World of Biblie Ministries

Viac o autorovi: http://en.wikipedia.org/wiki/J._Randall_Price

Zdroj: http://www.examiner.com/freethought-in-philadelphia/noah-s-ark-noted-ark-hunter-randall-price-says-latest-find-is-fake

Za preklad ďakujem užívateľovi: whitedeath

zdroj: www.ateizmus.sk 

 

Biblická potopa a Epos o Gilgamešovi

Epos o Gilgamešovi[1], tab. IX

  Muži šuruppacký, synu Ubaratutua,
odejdi z domu! Postav loď!
Zbuduj archu, abys život svůj zachránil,
majetek zavrhni, ale život zachovej!
Všechno živoucí sémě do lodi uveď!

Utanapištim archu postavil přesně podle Enkiho pokynů a spustil na vodu.

Epos o Gilgamešovi, tab. IX
  ... vše, co jsem měl z živého sémě, jsem naložil na ni.
Na loď jsem uvedl celou svou rodnu a příbuzné své.
Zvěř stepní a drobná zvířata stepní, všechny řemeslníky
jsem uvedl na ni.

 

Přichází potopa: 

Epos o Gilgamešovi, tab. IX
  Po šest dnů a sedm nocí
s potopou burácel vítr a jižní bouře srovnala zemi.
A když sedmý nadešel den, ustala jižní bouře, potopa i boj,
jenž jako rodička kol sebe tloukl.
Uklidnilo se moře, utišilo, bouře i potopa ustaly.
Na moře jsem pohlédl, všude zavládlo ticho
a všechno lidstvo se v bahno proměnilo.
Jak plochá střecha se prostíral močál.
Poklop jsem otevřel a na mou tvář dopadlo světlo.
Poklekl jsem a usedl v pláči.

Utanapištim vypustil holubici, pak vlaštovku. Obě se vrátily zpět. Nakonec vypustil havrana, který se již nevrátil. To bylo znamením, že vody ustoupily (biblický Noe vypouští nejprve havrana a pak holubice). Utanapištim přinesl bohatou oběť nejvyšším bohům, kteří se nejprve přeli. nakonec však Enlil učinil Utanapištima a jeho ženu nesmrtelnými. 

 

 

 


Noeho nočná mora
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
sulayman   |   ip:195.168.2   |   2010-10-15  (03:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak si teda pozrime ten "99,9% podvod" na vlastne oci.

http://en.harunyahya.tv/videoDetail/Lang/4/Product/24468/

http://en.harunyahya.tv/videoDetail/Lang/4/Product/24991/

takze podla ateistov nimi spominany kamionisti s drevom by museli velmi precizne

zasekat cca. 5800 rocne drevo do skaly len tak vo vyske cca. 4 km. tak to potom

museli byt lepsi nez zachranari cilskych banikov. ved to drevo je so skalov v

podstate zrastene!!!

zobudte sa ateisti a neklamte tymi vasimi 00,1% lzami, ktore sa vam prisnili!

nastudujte si veci dostatocne pred tym ako ich uverejnujete!


ENDHOAX   |   ip:216.104.3   |   2010-10-15  (07:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  takze podla ateistov nimi spominany kamionisti s drevom by museli velmi precizne zasekat cca. 5800 rocne drevo do skaly len tak vo vyske cca. 4 km.


TO DREVO NEBOLO ZASEKANE DO STENY NA ARARATE.VIDEO JE HOAX.DREVO NEMA 5800 ROKOV.NIKTO TO NEPOTVRDIL.SIRIA TO BULVARNE MEDIA V AMERIKE


jana   |   ip:217.75.64   |   2010-10-15  (08:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.b-a-n.cz/noemova-archa.html

Pokiaľ viem toto je Noemova archa...


Azgaroth   |   ip:85.248.61   |   2010-10-15  (08:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ˇJe preukázané, že keby spadli všetky zrážky na svete, bolo by celoplošne na zemeguli len 8 cm vody. Ani drevené koryto by na Ararat nedoplávalo. Je to evidentný kostolný podvod.


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2010-10-15  (08:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Je preukázané, že vakcinácia je neškodná", Je to evidentne vedecký podvod.


MYTUS   |   ip:216.104.3   |   2010-10-15  (08:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JANA SIRI HOAX. KEBY BOLA ARCHA Z ROVNAKEHO DREVA AKO VYNIESLI NA ARARAT,LOD TAKYCH ROZMEROV BY NEVYDRZALA ANI PRDNUTIE KAPRA A NIE TAK ROCNU PLAVBU.NA ARARAT BOLO DOVEZENE OBYCAJNE DREVO KTORE NIEJE STARE 5800 ROKOV.

Archa, alebo taktiež koráb, ktorý Noe postavil, bola celá z tzv. "žltého dreva" (gopher wood) a bola 154 metrov dlhá, 25 metrov široká a 15 metrov vysoká. Je tu však jeden problém. Loď takýchto rozmerov postavená z akéhokoľvek dreva by sa rozpadla na kusy po náraze prvej vlny. Podľa staviteľa lodí Robert A. Moora, maximálne zaťaženie, ktoré drevo vydrží v takýchto podmienkach činí približne 52 metrov. Akúkoľvek dlhšiu loď by drevo v žiadnom prípade neudržalo.

Už v 17. storočí Sir Walter Raleigh verejnosti vysvetlil, že aj keby existovala loď takýchto rozmerov, je fyzicky nemožné, aby sa do nej vmestilo toľko nákladu a toľko zvierat, ako uvádza Biblia. Mimochodom, je tu ďalší zádrheľ - kde by Noe získal a umiestnil toľko potravy a pitnej vody, aby vydržala všetkým zvieratám.

V literatúre antického Egypta, ktorý bol v tom čase najmocnejšou a najpokročilejšou civilizáciou sa nespomína žiadna potopa svetových rozmerov. Ak by sa aj stala, Egypťania by boli zatopení, čo sa samozrejme nestalo.

Jedinou vecou, ktorú by sme mali očakávať, ba dokonca vyžadovať od kohokoľvek, kto vyhlasuje, že je jedinou a práve tou správnou vierou, je autorita. Pokiaľ sme sa bližšie pozreli len na jeden príbeh a našli sme v ňom obrovské množstvo nezrovnalostí, ako to je s ostatnými tvrdeniami ? V takomto prípade sa nám naskytá otázka - môžeme takejto cirkvi dôverovať ? Má v niečom pravdu ? Myslím,že príbeh o svetovej potope je príkladom...


MYTUS   |   ip:216.104.3   |   2010-10-15  (08:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Latest Noah's Ark 'just wood planted on Ararat'

http://www.wnd.com/index.php?fa=PAGE.view&;pageId=146941


Uite   |   ip:89.173.92   |   2010-10-15  (11:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Všetci pisatelia Biblie prijímali správu o potope ako skutočnú dejinnú udalosť. Ježiš potopu zahrnul do svojho proroctva o skonaní sveta, keď povedal o ľuďoch, že budú nevšímaví k dôkazom o potope a podobnému dielu ako konal Noe, keď hlásal vtedajšiemu bezbožnému svetu jeho zničenie.
1/ 75% sladkej vody je v ľadovcoch, 70% zeme je pokrytých vodou
2/ Priemerná hĺbka všetkých morí sa odhaduje na 3790 metrov, zatiaľ čo priemerná nadmorská výška pevniny je 840 metrov
3/Keby sa povrch zeme vyrovnal, more by prikrylo celú zem do hĺbky tisícok metrov
4/ Stopy potopy sú po celej zemi. Prečo hľadali mamuty potravu na Sibíri? Prečo sa na morských dnách a oceánoch nachádzajú zachované reliéfy údolí s korytami riek? Prečo sa po celej zemi nachádzajú stopy fosílií morských živočíchov?
5/ Zem je zložená s kontinentálnych platní, ktoré sa pod veľkým tlakom vody rozostúpili, dná morí klesli a umožnili vode odtiecť z pevniny. Na hraniciach týchto pletní sú poodvodné priapasti hlboké viac než 10 km.

Kde sa vzalo toľko vody, ktoré spadli počas 40 dní potopy a odtekali 150 dní? Bibli dáva odpoveď. V začiatku procesu stvorenia, keď sa začal formovať priestor atmosféry, vznikli "vody pod týmto priestorom" a vody nad priestorom". Počas potopy spadli "vody nad priestorom" a poskytli dostatok vody na zaplavenie./1. Mojžišova 1:7,7:11, 2. Petra 3:5/
Na záver úvahy odkiaľ sa vzali vody potopy a aké dôkazy o potope na zemi existujú jedna otázka pre posledného slovenského polihystorika Azgarota
Kto stvoril obeh vody na zemi?


Exception   |   ip:86.12.253   |   2010-10-15  (12:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Môže byť ateista ktorý verí na potopu? :D


Uite   |   ip:89.173.92   |   2010-10-15  (12:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Môže, pokiaľ sa mu vedecky vysvetlí. http://potopa.mysteria.cz/1185377.htm


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-10-15  (12:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  

Jedným z najväčších fyzikálnych dôkazov o potope, sú obrovské náleziská zmrznutých mamutov v oblastiach severného polárneho kruhu a za ním, čo je najväčším otáznikom v odhalení vysvetlenia, ako sa to mohlo stať a vedcom akosi stále chýba motivácia k pochopeniu týchto katastrofických pochodov na našej planéte. Uz tato veta staci na to, aby si clovek vytvoril obraz o tej skutocne vedecky popisanej stranke, prezentovanej Uite-m


Uite   |   ip:89.173.92   |   2010-10-15  (13:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael, myslel som na uvedenej stránke na precesný pohyb zeme. Ale tvoja zaujatosť voči Biblickej správe , ti nedovolila kliknúť ďalej ako na úvod stránky. Preto ti posielam ešte jednu stránku, kde je pojem precesie vysvetlený hneď v úvode. Podotýkam, že je to len jedno z vedeckých vysvetlení, aby zase nedošlo k omylu. http://www.flut.szm.com/1181312.htm


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-10-15  (13:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uite, mozem mi poslat aj tisic podobne napisanych stranok, hlavne tu s tymi obrami, ktorych vykopali nejaki archeologovia, mozes mi poslat hoci aj videozaznam rozhovoru Mojzisa s bohom, aj tak tomu neuverim.


eru   |   ip:91.148.18   |   2010-10-15  (14:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som kresťan, ale úprimne povedané, neverím, že Archa na Ararate je pravá.


NERw   |   ip:140.101.1   |   2010-10-15  (14:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  UITE. to snad nemyslis vazne. tie tvoje otazky (alebo co to vlastne je) to je des. najviac pobavila veta "Zem je zložená s kontinentálnych platní, ktoré sa pod veľkým tlakom vody rozostúpili, dná morí klesli a umožnili vode odtiecť z pevniny". to musel byt fakt velky tlak vody, aby sa kontinentalne platne rozostupili.
nechces ist do nejakej standup show? mal by si uspech


VanHelsing   |   ip:80.254.14   |   2010-10-15  (15:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To Azgaroth: Podla mojho nazoru potopa nie je kostolny podvod ako pises. Ci je to Epos o Gilgamesovi alebo Noeho pribeh v Biblii, stalo sa tam nieco co tychto ludi inspirovalo k napisaniu tohto pribehu. V Egyptskych kronikach o tom nemusi byt zmienka lebo a) Egyptska civilizacia bola v rozkvete daleko po tejto udalosti, b) potopa nemala v Egypte taky dosah ze by to stalo za zmienku.

Tradicne sa miesto Noeho domova dava na Blizky vychod, medzi Stredozemne a Cierne more a Perzsky zaliv. Je to velke uzemie no vyhovuje popisu.

Pises ze aj keby spadli vsetky zrazky na svete bolo by len 8cm vody. Vsetka voda z potopy nemusela byt len zo zrazok. Zrazky mohli byt pricinou co spustilo vacsiu retazovu rekciu. Niektore Hypotezy hovoria o spojeni sa vod Stredozemneho a Cierneho more cez Bospor co mohlo zapricinit potopu. Ako vieme okolie Mrtveho mora ma zapornu nadmorsku vysku. Dalsia teoria hovori ze Perzsky zaliv sa mnohonasobne zvacsil a jeho vody zatopili okolitu pevninu. Prave tam sa vlievaju veltoky Eufrat A Tigris.

Potom by sa vsetky narody (Sumeri, Greci, Hindu aj Zidia) kde sa vyskytuje tento pribeh museli mylit. Preto nesuhlasim s nazorom ze su to len kostolny podvod.


LordX   |   ip:158.194.1   |   2010-10-15  (15:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na to ako je to podane v biblii a ako to interpretuju rozne cirkvi sa oznacenie podvod celkom hodi. Samozrejme, je mozne ze tie pribehy su zalozene na nejakej skutocnej povodni, ale obycajnej lokalnej, nie globalnej. A o realistickosti mytov o zvieratach v arche sa radsej ani rozpisovat nebudem..


sulayman   |   ip:195.168.2   |   2010-10-15  (19:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vy si mylite dve akcie v ararate.

prva akciu zelenych, ktory si postavili repliku archy ako protest. ty si tam musleli drevo nazvazat na kamionoch.

http://www.cas.sk/clanok/30953/zachrani-nas-noemova-archa.html

a neskorsiu akciu krestanskych vedcov.

http://www.cas.sk/clanok/162094/nadseni-krestanski-vedci-nasli-sme-noemovu-

archu.html

takze naozaj si najskor veci nastudujte a potom piste!!!

predatvte si aj bulvar napise obcas nieco pravdive na rozdiel od vas endhoax.

neviedli ste nic na podporu vasich tvrdeni v com su vide hoaxo ani len v akom falsovacom video editore je spracovane ani ine dokazy. alebo su hoaxom pre vas citaty z bozieho slova - koranu?? preto je skor vase tvrdenie skor hoaxom nez videa.

pripomin kazdemu z vas, ze bozie slovo bolo v case ked bolo ludom zoslane bohom prostrednictvom bozich poslov, bolo slovom ako sucasne slova tzv. alternativnych medii ako je napr. aj tento web. teda bol k opozici ku lzivym slovam od vtedasich "officialnych" panskych hucutov, ktori sa vzdy budu snazit spochybnovat vieru v boha a jeho vsetkych veci!!! nebudzte preto ako aj tyto pansky huncuti.

po tejto lokalnej bohom sposobenej nezvycajnej potope bolo bohom a prostrednictom pri tejto udalosti posobiacim prorkom zozlane prve bozie pravop namierena proti panskym huncutom, ktori boli objektom bozieho hnevu a trestu vykonanej potopy!!! necudo, ze sa ho budu snazit spochybnovat!!!

uvedena archa nie je len z dreva le ma aj velmi vyspele prvky zo zeleza a ine technicke vyspele vymozenosti, lepsie nez mala napr. lod titanik!!!

ta mierka 4 km je sucasna vyska od sucasnej vysky mora a nie skutocna vyska ukotvenia v case ustupe potopy. aj samotna hora mohla svoju vysku mat v tom case nizsiu a hladina mora mohla byt vyssia. len madaske cervene bahno clovekom vyprodukova dokazalo mat vysku 2 m v takto zatopenych.

preco bol prispevok od jana zo dna 15. 10. 2010 o 08:19 hod. skryty???


ggg   |   ip:95.103.11   |   2010-10-15  (20:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  uboha naivna civilizacia, ktora nepozna minulost si nezasluzi poznat buducnost. potopa sveta bola a nielen raz. dokazom je zmienka o nej v kazdej kulture nielen v zidovsko-krestanskej tradicii, ale aj sumerskej, mezopotanskej, egyptkej, azteckej, mayskej atd. vsetsi si to snad vymysleli??? iba nasa kultura je taka zadubena, ze si nevidi dalej od nosa. netvrdim ze archa existovala v podobe v akej je prezentovana, ale moze mat realny zaklad, ked sa vyskytuje v tolkych tradiciach. a tie by sme nemali podcenovat.

apropo: nepochopil som genialitu autora v zavere clanku. Utanapištim je synonimom noema. prvy je sumersko- akkadsky hrdina, ktoreho pribeh si prisposobili z mensimi obmenami neskor aj v biblii. za tisice rokov sa aj detaily menia. staci pozriet ako sa za par desatroci prisposobili dobe aj nase priezviska:)


sulayman   |   ip:195.168.2   |   2010-10-15  (20:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  po tomto bozom treste neexistoval na svete ziaden pansky huncut!!!

je to vyznamna historicka udalost v viere v boha, ktora bola realizovana prostrednictvom proroka Noema (asa). svojim vysledkom je podstatne vyznamnejsia nez udalost napr. pri prorokovi Jezisovi (asa). ziaden clovek nebol tesne po potope na svete otrokom panskych huncutov!!! lebo boli nou vyhubeni aj s ich otrokmi!!!

o tomto sa vobec nediskutuje. ako je to mozne?! na rozdiel od diskusi spochybnujuce vieru v boha jeho prorokov a knih.

admin, ujasnite si postoj, ci ste na strane panskych huncutov alebo ludi. a podla toho zaujimali svoj postoj k clankom a prispevkom a pripadne zaradovali do oboch kategori clankov. ci su pro "panske" alebo "ludove".

bozie slovo naozaj plnilo ulohu aku dnes plnia weby, ktore su v opozicii k panskym huncutom. preto sa pansky huncuti dnes snazia taketo weby povazovat za kyberteror ako zelenych za bioteroristov apod..
dezo   |   ip:178.41.76   |   2010-10-15  (20:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no nevim. jak sa moze lod dostat do jaskyne?.vo vyske 4000m?.to chce niekto tvrdit ze vody bolo do vysky 4000m?.viete kolko je 4000m?.tam lietaju male dopravne lietadla.


HISTORIK   |   ip:216.104.3   |   2010-10-15  (20:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PRECO V DOBE UDAJNEJ POTOPY PREKVITALA EGYPTSKA CIVILIZACIA?


eru   |   ip:91.148.18   |   2010-10-15  (21:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Historik, prírodných katastrôf bolo viac. Práve tie zničili stratené kontinenty ako Atlantída, Mu či Kyperborea, prípadne Lemúria (ju ako pravlasť udávajú Egypťania, aspoň v povesti o Amonovi). No a Starý zákon, respektíve Genezis je kompiláciou starších sumerských textov.


sulayman   |   ip:195.168.2   |   2010-10-15  (22:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  najskor bola sumerska civilizacia, ktora bola objektom vykonania bozieho trestu potopov. v case, ktorej v egypte zacal cca. 400 rocny proces zjednocovania horneho a dolneho egypta. az v cca. o 300 rokov neskor nez bola potoúpa vznikol centralizovany egypt, ktory sa povazuje za "rozkvetny" spolocne s obnovenim sumerskej civilizacie v
akkade, ktora bola bohom potrestana megapotopov. potom zacal posobit prorok abraham (asa) v mezopotanii, palestine a mekke. jeho pravnuk prorok jozef (asa) zacal posobit a bol v egypte nieco ako predseda vlady minimalne cca. 14 rokov, pocas ktorych minimalne v egypte aj neveriacich v boha zachranoval od hladu pocas velkeho 7 rocneho sucha. a v tedy sa do egypta po prvy krat po potope dostal viera v jedineho boha do povedomia, z ktorej potom cerpal satanista kral achnatom.


ANONYM   |   ip:85.216.14   |   2010-10-16  (09:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lol zasnem aky ste tu vseci odbornici na vsetko:)))som nevedel ze vam sa staci kuknut na video a hned viete rok kedy bolo otesane,proste hocikto si moze hocico napisat v dnesnej dobe a klamat az sa prasi,ani sa tam nedostal horolezec poridne pre zle pocasie a oni tam ulozili cely kamion dreva:DDDlol aky boli sikovny,ako tento clanok je fakt doveryhodny ako cely ateizmuz ,lebo ludia ktori neuznavaju a nechcu prijat bozi zakon neoklames,tak isto neklamu,cest vynimkam.ale tych je uz medzi krestanmi,co vobec neklamu a nieto nedzi ateistami.presviedcam sa o tom denodene,ci v telke ci v zivote ludia klamu jak ozivot.a je mi luto ze tu primate seliaky clanok za hotovu pravdu.ked sa vsade klame jak o zivot.


TEBENENIPOMOCI   |   ip:216.104.3   |   2010-10-16  (09:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  KEBY SI CITAL ZDROJ A VEDEL PO ANGLICKY,ZISTIL BY SI,ZE RANDALL PRICE NENI HOCIKTO.

J. Randall Price (often referred to just as Randall Price) is a theologian and research author who is founder and President for World of the Bible Ministries.

PRAVOST UDAJNEHO NALEZU NEBOLA NIKDY POTVRDENA.SIRI SA LEN POBOZNOBULVARNYMI STRANKAMI.VSETKO SU TO DOHADY A NIE VEDECKY DOLOZENE OBJAVY.POKIAL NIESU DOKAZY,MAME POVINNOST ODMIETAT.TY UVERIS VSETKEMU,CO TI NAPISU A PRETO SI TAK LAHKO OVLADATELNY.NEZAVIDIM TI.ANONYM   |   ip:85.216.14   |   2010-10-16  (10:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  TEBENENIPOMOCI
asi je to mne ci?
ja som tu nenapisal nic ze verim ze je to noemova archa :))a ateisti maju jednustrastne zlu vlastnost myslia si ze vedec ktory ma strastne vela skol a nieake pmeno vybudovane neviem ako mozno cielenimi peniazmi je pre nich hodnoverny zdroj:)lol zak mne neni pomoci a vy verite farizejom:DDDomg,ja som sa tu nevyjadril ze je to pravda ja somsa len vyjadril k tomu co je napisane v tomto clanku ze sa tam nedostal horolezec sam s fotakom a a oni tam dostali cely kamion dreva a je zaujimave ze ked to chceli tak utajit tak kamion tam asi bol strastne nenapadny ci?:)


repki   |   ip:86.27.199   |   2010-10-16  (10:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  len tak pre zaujimavost...o potope sa vlastne pise okolo celeho sveta...je to prinajmensom zaujimave

B i b l i c k á p o t o p a : Bible vypráví, jak se Bůh hněval na lidstvo, a to tak, že se rozhodl pro obrovskou potopu. Vybral si však muže jménem Noe, aby zhotovil obří loď – tzv. archu, která zachrání jak jeho, tak jeho ženu a syny s manželkami. A kromě toho pár od každého zvířete. Když se na 40 dní rozpršelo, voda postupně všechno zalila. Archa pak plula oním obrovským oceánem, který vznikl, dokud nezakotvila na hoře Ararat.

E p o s o G i l g a m e š o v i : Tento původně sumerský epos z 2. tisíciletí před naším letopočtem se mimo jiné zmiňuje i o hrdinovi Utnapištimovi. Tento muž na základě rady boha Enkiho nejprve zažehná mor a potom postaví loď, na které přežije potopu světa.

P e r s k á m y t o l o g i e : V Perské mytologii nechal ve spolupráci s bohem Ahurou Mazdou král Yima před potopou ochránit zvířata, rostliny a vyvolené lidi v Pevnosti Vara.

I n d i c k á M y t o l o g i e : Tato mytologie vypráví o hrdinovi, který je nazýván „Mana Satyavara“ nebo „Vaivasvrata“, který přežil potopu v Himaláji a poté obdržel od Brahmy zákony. I tento muž měl podle rady boha Višny postavit loď, která měla zachránit semena různého druhu.

Č í n s k á M y t o l o g i e : I zde se traduje pověst o povodni. Zde se měly v železných zachránit dva páry lidí, avšak jeden z nich se utopil. Zachránil se pouze jakýsi Jü.

H a v a j s k é o s t r o v y : Celosvětovou potopu zde měla způsobit rozhněvaná bohyně Hine. Pouze dva lidé se zachránili ve člunu na Mauna Kea

I n d i á n i P o m o v é : Podle jejich pověstí zde kdysi žilo hrozně zlé lidstvo létající v železných želvách, se kterými se prý dokázalo i zahrabat do země. To se znelíbilo bohu Marumbovi, že ho nechal utopit.

I n d i á n i z e S i e r r y N e v a d y : Podle jejich pověstí stála kdysi uprostřed jezera Tahoe velká chrámová stavba, která byla zničena potopou. Došlo zde totiž k bitvě mezi lidmi a jakými si cizinci – bohy, kterým předkové dnešních indiánů Washoe bránili ke vstupu na ústřední věž. Ty co přežili, zachránil velký duch v podobě ptáka.

I n d i á n i M a t t o a l o v é :Tento indiánský kmen z Nového Mexika uctívá horu Mount Tailor, což bylo místo, kde přistála loď při jejich potopě.

M e x i k o : Podle zdejší báje indiánů Tarasků a Aztéků jistý kněz Tespi přežil potopu. Zachránil jen svou rodinu a domácnost.

K o l u m b i e : Ve zlosti jednou zaplavil zem i bůh Chibchacum uctívaný mezi Muisky v Kolumbii.

cely clanok http://liborcermak.blog.idnes.cz/c/152522/Maji-povesti-o-potopach-realny-zaklad.html


ANONYM   |   ip:85.216.14   |   2010-10-16  (11:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.sme.sk/c/5052313/plzen-ponuka-az-podozrivo-bleskove-studium.html tu si precitaj ako je lahke vyvolenym sa dostat k titulu:Dto iste a mozno este lahsie je sa dostat k vedeckemu titulu a potom ovplivnovat vedecku mienku a verejnu tym smerom ako potrebuju ty co tu vladnu pomocou matreializmu a vyznavacov materializmu co su ochotny pre peniaze zradit vsetko aj svoju cest,cest -slovo co zialbohu v dnesnej dobe znamena len jedno pritaz a zbytocnost ktora v tejto dobe zavdza a brani ludom ktory vyznavaju materializmus,dalej je otazne ako dosiahla svoj titul profesorka radicova ci len vdaka tomu ze za jej zadkom stva soros a jeho spolok ktory chce len jedno dosiahnut svetovu nadvladu pre seba.a nezastavi sa pred ncicim a uz vobec nie pred ludskym zivotom.tak troska porozmyslaj nad tym vsetkym a ako sorosovsky spolok a jeho bezodne peniaze (vlastnia tlaciaren na peniaze mimochodom preto im nejde o peniaze a zisk ako si mnohi milne myslia)ovplivnuju verejnu a vedecku mienku len aby vas dostali tym spravnym smerom co sa im aj na mnohych dari.a tak vam isto predlozia celej verejnosti pravdive dokazy keby ju nasli vsak?aky si myslis ze hej tak nvm kto tu je potom fest naivny:D


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-10-16  (12:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ozaj, kostolníci, len taký detail: Našli tí vaši pseudo archeológovia v tom údajnom noemovom koryte aj skamenelé sračky od tak veľkého zverinca? Alebo počas celej tej údajnej potopy zvieratá hladovali, akoby bol každý deň farizejský piatok?


alfo   |   ip:85.216.16   |   2010-10-16  (14:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  azgaroth, kedze si tam nebol, tak inu sracku tam nemohli najst...isto vo svojej mudrosti vies, ze sracky nevedia skameniet, ale sa rozkladaju...


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-10-16  (15:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Alfo potom po tebe tiez nic neostane....


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-10-16  (15:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Podla toho v akom zmysle.. ;)


alfo   |   ip:85.216.16   |   2010-10-16  (16:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafeal, po tebe ostanu leda tak tvoje "mudre" nazory na vsetko. nastastie je tu par ludi, ktori poznaju historiu, nedehonestuju tradicie a akceptuju aj pohlad inej viery. a s nimi sa oplati diskutovat. netvrdim ze biblicke pribehy su pravdive a archa existovala ale cely clanok sa chytil novinarskej kacice a na zaver splieta 2 totozne pribehy, len z inych kultur...ak ma server ateizmus,sk takeho prizemne clanky, tak to si viem predstavit tu bandu iqvacov co ju navtevuju.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-10-16  (16:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Teba by tam ani nepustili.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-10-16  (17:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Oni sa chytajú všetkého, len aby mohli donekonečna všetko vyvracať a provokovať. Je to už ozaj úbohé a prízemné z ich strany, prázdne chytráčenie a nič viac. No proste všetko vedia, alebo sprosté?


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-10-16  (17:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tony nemusis to citat, ked ta to tak rozculuje, ale to by si nezniesol, lebo tvoje mudra zo svetla pravdy, by si nemohol nikomu zvestovat. Ale nam to vadit nebude, mame v archive dost podobnych vyjadreni od teba, hodiacich sa ku kazdemu prispevku.


alfo   |   ip:85.216.16   |   2010-10-16  (18:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nastastie...


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-10-16  (21:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Raf, Vy už len dokazujete, stále viac, že ste ozaj hlasnou trúbou temna! Samozrejme, že sa tomu vysmejete, možno že to popriete, možno budete vyvracať to, ale to že ste, to už nepopriete, nakoľko Vaše slová Vás z toho usvedčujú, ako niekoľkých ďalších, ktorí tu tiež pôsobia.

Viac sa k Vašej osobe už nemienim vyjadrovať, tak ako ku všetkým, ktorí sú tu, tak ako som písal, dosadení temnom, či už vedome alebo nevedome, ale sú!


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-10-16  (22:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-D Looool...


Marcos001   |   ip:213.151.2   |   2010-10-17  (11:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre mna je zaujimava jedna vec.V biblickej sprave sa pise, ze ludia brali spravu o bliziacej sa potope na lahku vahu.Paradoxom je, ze v dnesnej dobe je to to iste, ked sa hovori o potope ako o minulosti. Opat je to pre neveru.Arogancia a pycha ludskej mysle tu hra hlavnu ulohu. Na vsetko chceme mat racionalne vysvetlenia.Ludia sa pozru na Himalaje a pokrutia nevieriacky hlavou:To je ale blbost, kde by sa nabralo tolko vody?Ved je to logicke! A podobne sa divaju aj na ine spravy zo stareho zakona.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-10-17  (12:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je to tak Marcos, a ešte k tomu treba podotknúť, že ešte ľudská hlúposť a lenivosť niečo pochopiť, čo prichádza, čo už je tu!


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-10-17  (12:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veru, v kostoloch by ju mohli prehadzovať vidlami...


alfo   |   ip:85.216.16   |   2010-10-17  (16:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a smarit na kopu do serveru ateizmus.sk, tam sa grupuje....


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-10-17  (17:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tam nechodím, ale tu je kopu dementov, ktorým treba pomáhať vytláčať im z kotŕb tie biblické kaleráby, ktoré im tam natlačili ich manipulátori v sutanách...


XLawyer   |   ip:213.151.2   |   2010-10-17  (18:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ta to pravda, veriaci chodia do kostola a ani nevedia etymologicky povod slova "kostol" :D:DD:D to ako ked clovek si ulozi do banky na ucet tie papiere, banka skrachuje a cuduje sa ze nedostane prachy?! preto sa to vola ucet, lebo peniaze co nan vlozite su uverom pre banku a ta vam z neho plati traaapne uroky a ked skrachuje je to podobne ako ked si vy vezmete uver a ho premrhate :D keby to bol realny depozit...ako do sejfu v banke, tak banka jedno ci skrachuje...pridete si dnu, otvorite sejf, a vezmete si tie papiere :D skrachuje vam kostol...zom zvedavy kam potom pojdete za vierou :D ale nic v zlom veriaci...tiez ma dostali a som isty cas vyrastal na tychto rozpravkach, kym som nechytil vyskum a rozum do vlastnych ruk :P


alfo   |   ip:85.216.16   |   2010-10-17  (18:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tiez nechodim do kostola, ale pripustam ze niektore veci sa mohli zakladat na pravde. o potope som presvedceny, kedze vychadza zo zdrojov tolkych kultur. to ze zavrhujete cirkev nie je dovod zavrhovat historiu ako taku (napr.pritomnost zidov v egypte, ich exodus, alebo salamunov chram, ktore sa spominaju v starom zakone su podlozene vedeckymi dokazmi)
mimochodom pred 150 rokmi zosmiesnovali kazdeho, kto pripustal existenciu troje, o ktorej kolovali len legendy az kym ju schlieman nevykopal...netreba brat doslova co sa uvadza v biblii, alebo v legendach, ale uvazovat v sirsom kontexte.
neviem ci ste poculi o norskom experimente. postavili unikatnu svetovu banku rastlinnych semien, ktora prezije nuklearnu, alebo hocijaku prirodnu katastrofu. uskladnili v nej takmer vsetky druhy rastlin (takmer 4,5 miliona). nie je to obrazne povedane noemova archa semien? po globalnej katastrofe by asi tou archou bola...o tisice rokov by bola nasim virtualnym potomkom asi tiez na smiech...Martin   |   ip:195.168.7   |   2010-10-17  (19:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečítajte si knihu Alexandra Kondratova Legendy o potope, v nej je celkom jasne popísané, ako sa MÝTUS o potope sveta preberal z jednej mytológie do druhej, až sa nakoniec v upravenej a nafúknutej podobe dostal do biblie.
Aj Sumeri ho zrejme prevzali do Eposu o Gilgamešovi od starších obyvateľov Mezopotámie, ktorými mohli byť predkovia Dravidov.
Ak aj napriek známym faktom o postupnom preberaní mýtu o potope sveta chcete brať vážne biblickú verziu a hľadať podľa nej archu, v takom prípade by ste mali brať vážne aj správu, že v Hornej Dolnej sa robili vykopávky a našli sa tam zvyšky perníkovej chalúpky a že v Brblavej nad Váhom sa dokonca našli zvyšky košíčka Červenej Čiapočky.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-10-17  (19:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Martim , teraz si si postval proti sebe svorku veriacich psov, ale inak vyborna pripomienka.


Marcos001   |   ip:213.151.2   |   2010-10-17  (20:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Alfo, tu sa zosmiesnuje a spochybnuje z principu vsetko, co sa tyka biblickeho nabozenstva, tomu sa necuduj.Ved zijeme v 21.storoci! Niekedy mam pocit, ze sa tu bavim len so vsevedkami a neveredkami.

Tie mimobiblicke spravy o potope nie su este dokazom ze Mojzis kopiroval ich legendy i ked si myslim ze vedel o niektorych.Ved ak bola celosvetova, tak kazdy narod mal svoju verziu ako to bolo. Biblicka sprava hovori v novych suvislostiach a detailoch. Paralelne s nou sa hovori v novom zakone aj o dalsej kataklizme v podobe ohna, ktory znici nasu Zem,nieco ako ked bola znicena Sodoma a Gomora.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-10-17  (20:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Marcos...palec hore pre Vás. Ale niektorým to aj tak nedôjde, aj keby ste im s tým brnkal priamo po ich nose.


stribi   |   ip:95.102.28   |   2010-10-17  (21:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Par poznamok, veriaci sa tu cuduju ako by bolo mozne vyniest nejake kusy dreva na horu v 21.str. ale uz im nevadi ze pred 5000 rokmi bola hrstka ludi schopnych pozbierat a odchytit vsetky druhy zvierat zo vsetkych kontinentov.

Dalej, ako sami pisu ze legenda o potope sa vyskytuje aj u inych civilizacii, no ok ale to potom uplne dehonestuje tu vasu biblicku potopu lebo potom sa pytam kto teda tu potopu prezil Noe s rodinou alebo kde kdo, a potopu zdokumentoval?

A este by ma cisto hypoteticky zaujimalo, v com bol pre pana Boha horsi pasuci sa kon na luke, ktory sa musel utopit ako plavajuca stuka, alebo zralok v mori, ktory potopu v pohode prezili?


Martin   |   ip:195.168.7   |   2010-10-17  (22:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jednoducho v Mezopotámii došlo k nejakej miestnej, ale rozsiahlejšej záplave, napríklad keď sa spojilo obdobie dažďov s topením snehu v horách a keďže pre vtedajších ľudí predstavovala ich dolina celý svet, tak si to vysvetlili ako potopu sveta. Ľudia celkovo radi preháňajú, a nielen rybári. Okrem toho uvedomte si, akí poverčiví ste teraz, aj napriek tomu, že žijete v atómovom veku, a akí poverčiví museli byť ľudia pred pár tisícročiami, kedy si všetko vysvetľovali pomocou duchov a nadprirodzena.
Keby ste čo i len pred 200 rokmi vytahli mobil, tak vás upália.
Pá slovami - náboženstvo je organizovaná poverčivosť.


rudo   |   ip:91.191.12   |   2010-10-18  (09:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  alfo,tvoj posledny prispevok ma presvedcil asi najviac. priklad s trojou a tym norskym projektom to cele vysvetlil.treba sa vzit do uvazovania vtedajsich ludi a nebrat vsetko doslova.nie je vsetko cierno biele ako nie su iba kostolnici a ateisti.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-10-18  (10:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mna najviac presvedcila hypoteza veriacich, ze Noe dokazal zahnat, samozrejme s bozou pomoou vsetky zvierata do jednej drevenej skatule, napr. vseobecne utkvelu predstavu normalnych ludi o masozravych dravych zvieratach vyvratili docela rozumnym sposobom, ze levy napr. pred potopou boli bylinozravce, no nie su zlati, ako to vsetko zapada? Logisti celeho sveta, ucte sa od Noe-ho, vy potrebujete na uskladnovanie obrovske priestory, kym jemu stacila jedna debnicka.


ANONYM   |   ip:85.216.14   |   2010-10-18  (12:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael
aku staru bibliu si cital z kolkeho roku?a z kolkeho roku bol je preklad co si cital.a aj vy ostatny napiste mi to,potrebujem to vediet ci niekto citel preklad originalu co mal original rok vyroby pred 1500rokmi,ja som teraz konecne zohnal bibliu co bola vydana v roku 1936 a je te preklad posledneho vidanai 1613,


a   |   ip:85.248.61   |   2010-10-18  (12:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonymný mudrlant, aké staré vydanie slovenského pravopisu si naposledy čítal?


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-10-18  (12:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nevidim ziaden rozdiel medzi rokom vydania biblie. Ak chapeme bibliu ako opisanie davnej minulosti, ti ktori ju pisali ako ju pisali, je to uzasne dielo. Uzasne v tom, ze nam vela napovie nie sice o historii ludstva, ale o tom, ako samotni pisatelia rozmyslali, ake mali nazory na veci, ktore nemohli z roznych dovodov poznat. Potial je ta kniha uzasna, ale netreba ju brat inak, ako akekolvek dielo tej doby, netreba ju glorifikovat, stavat na piedestal. No a v prvom rade ju neteba brat ako literaturu faktu.


ANONYM   |   ip:85.216.14   |   2010-10-18  (15:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a
tvoje:)
rafael
sry mna tvoj nazor na bibliu nezaujimal ale rok vidani prekladu originalu z akeho roku?nic viac


Marcos001   |   ip:80.239.24   |   2010-10-18  (21:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Padla tu pochybnost ako sa zvierata dostali do korabu. Urcite ich nenahanal Noe.Ked pozorujeme tiahnutie vtakov, alebo lososov, vieme ze sa riadia instinktom. Rovnako sa riadia zvierata v obdobi sucha,ked hladaju vodu.Zvierata vycitia nebezpecie a hromadia sa tam kde preziju.Ak nie ste lenivy najdete si dokumenty ktore to rozoberaju podrobne. V biblii sa nepise ako prezili ryby, vodny hmyz a plazy.Noe mal zachranit len suchozemske zivocichy a vtaky.Zhromazdili sa tak dravce ako bylinozravce, cize neciste a ciste.Dalej, myslite si ze ludia v davnoveku boli primitivy? Ja si to nemyslim.Korab nebola ziadna skrupinka!Bol postaveny z goferoveho dreva(nezname d) a mal dostatocne rozmery aby sa tam zmestilo este viac ludi mimo zvierat.
Este maly priklad aky je slaby ludsky odhad: Skuste zobrat papier a zlozit ho raz,potom opat a opat ho zlozit.Skuste odhadnut aky bude hruby po styridsiatom prelozeni!To chce seriozny pristup alebo mudrost a nie triafat na slepo.


ANONYM   |   ip:85.216.14   |   2010-10-18  (21:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael asi fakt nemas tusenie kto a co je PanBoh ked tu pises o noem ako musel zohnat zvierata,vsak PanBoh im rozkazal a oni sli:)lebo prenho neni nic nemozne.snad ti to niekedy konecne dojde.uvidime.


Marcos001   |   ip:80.239.24   |   2010-10-19  (01:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonym, ty ides na hlbiny poznania )Ked si zozenies grecky alebo hebrejsky prepis orginalu, budes to mat z prvej ruky.


XLawyer   |   ip:213.151.2   |   2010-10-19  (01:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V originali hebrejskom sa pise v genesise ze EL-ohim stvorili svet...teda bohOVIA, mnozne cislo..to vam aj rabini povedia :P ale potom pri preklade z toho urobili jednotne cislo, bolo to prakticke pre vladara, krala ako vodcu, zastupcu boha a ovce im to zozrali doteraz ze staale chcu mat svojho jedineho kraala :D takze ked vravite o jednoom Bohu nieco...ste staale chyteni v pasci. VELA STASTIA potom pri vyklade biblie :D

vy si naozaj myslite ze vas v skole nauci tento system nieco pravdive? ako napriklad o financiach a prave, ktore by ste mali mat v malicku ak chcete spravne zit v tomto svete?!od 15 rokov mate poznat vsecky prava...ucili vas ich na zakladke a strednej?

cela historia je doslova hi-story!! pribeh pribehov, fakty si musite vypatrat samy...zial :P


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-10-19  (09:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonym, mas pravdu, ja, ale napokon ani nikto na svete, nevie co je boh zac. A za tym si stojim a vzdy stat budem. Nikto o nom nevie nic, jedni preto, ze v neho neveria a jeho pripadna existencia im je ukradnuta a ti druhi, ktori v neho veria, je im tiez jeho existencia ukradnuta. lebo napriek tomu, ze o nom prd viete, opisujete jeho vlastnosti ako keby ste ho poznali, alebo nebodaj videli. Takze Anonym aspon si priznaj, ze vies o nom rovnako ako ini, a nesnaz sa niekoho ohurovat tym, ze boh nahnal zvierata do korabu, alebo sami instinktivne isli. To je rozpravka, lebo ak aj bola lokalna povoden, aj keby hypoteticky bola celosvetova povoden, este to neznamena, ze to ma na svedomi vas vymysleny boh.


adam   |   ip:195.80.16   |   2010-10-19  (10:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  úhlasím tu s martinom. my sa už nevieme vcítiť do myslenia starovekého človeka a naozaj potopa mohla byť značná, ale zaplavila asi celý známy svet týx ľudí, nie čo poznáme teraz. jeden taký dokument hovoril, že noe bol asi bohatý obxodník s pivom a dobytkom a xystal na eufrate čosi ako lodnú karavánu na obx. cestu. tá loď bola veliká niekoľko 100 m. ale nie v celku, ale také pospájané košiny, vymazané smolou, cca 5m dlhé a za sebou. čosi ako teraz remorkéry.zo zvierat bral asi len domáce /na obxod a vlastnú potravu/ a usporiadal oslavu pre vyplávaním tej "karavány" na tej lodi. vnoci prišla povodeň a ix unieslo po prúde až do mora. presne časy sedieť nemusia legendy niečo pridajú, niečo uberú a zmenia, niekedy dosť, ale bez vetra sa lístok nehne a čosi pravdy na týx príbehox býva len ix nemôžme brať odslova doslova. ararat kde pristál bol možno iný ararat ako je iná praha pri lučenci, asi niekde ako je bahrajn. siliť svoje teórie či jednej alebo druhej strany je blbosť.


Azgaroth   |   ip:85.248.61   |   2010-10-19  (11:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Adam, je to nečitateľné. Šifruje ti klávesnica.


Marcos001   |   ip:80.239.24   |   2010-10-19  (13:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To ze Bohovia tvorili svet nevyvracia nic.Je to v sulade s Bozim zjavenim a s novym zakonom.Otec,Syn a Duch su tej istej podstaty.Boli pri stvoreni Zeme.Kristus bol pri pociatku,nema zaciatok ani koniec,je vacny,je rovnako Stvoritel ako Otec a Duch.Kazdy ma inu funkciu.Problem s tym maju Svedkovia a Zidia.Boha mozeme poznat osobne cez J Krista.

Ak by mala byt potopa miestna, bolo dostatok casu na to aby sa Noe spakoval a odysiel na bezpecne miesto.Tak isto vtaci by jednoducho odleteli atd.Geologicke nalezy v roznych castiach sveta hovoria ze tu islo o masivnu globalnu katastrofu.Je to najlepsie vysvetlenie pre skameneliny, islo o nahli proces nie miliony rokov.Dokazom su nedavne nalezy dinosaurov so zachovalymi makkymi tkanivami stare udajne 80 mil rokov!


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-10-19  (13:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hypoteza zalozena na tom, ze nejaka vybajena postava z davnych mytov mala dost casu odist, a preto sa teda nejedna o lokalnu ale celosvetovu potopu si moze vysvetlovat len laik absolutne zblbnuty citanim jednej a prenho jedinej knihy. Tato stranka sa zvrhla len na nedostojne pisanie krestanskych fundamentalistov, ktori nemaju ani ponatia, co sa v historii udialo. Ale vsetci tu s usvedcujucou istotou citujete prebrane pasaze z biblie a tvarite sa, ako ocividni svedkovia tej doby. Zastavte vsetky vedecke objavy, zastavte vsetky archeologicke vykopavky, prestante rozmyslat a otvorte si tu vasu knihu, lebo tam je predsa vsetko. Ak je Kristus vas vzor, pribite sa na kriz a prestante tu blabotat vasimi nabozenskymi, nicim nepodlozenymi talafatkami. Ak bol podla teba ten gymnasta na zaciatku, a nema ani koniec, tak potom vsetky tie reci o obetovani stoja za houby. Lebo obetovat sa s tym, ze aj tak zijem, to uz je len obet. Aspon vidite, ake nezmyselne ucenie do vas hustili a hustia. Ak aj zil ten pojaseny blazon, nemohli nic ine lepsie urobit, co urobili. len skoda, ze ho neutopili, to by som rad vedel, co by ste nosili na krku.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-10-19  (16:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Miestna potopa bola aj v Niznej Mysli, bola aj hocikde inde na celom svete, a cuduj sa svete, ludia napriek technickym vymozenostiam tejto doby nestihli utiect.


Marcos001   |   ip:80.239.24   |   2010-10-19  (16:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja si vazim kazdeho nazor ak je to konstruktivne.Argumentuj ale neurazaj.Pokial viem niekto sa snazi vedecky dokazat historiu 4,5 miliard rokov bez toho aby zvazil vsetko za a proti, ako nieco ,co sa neda spochybnit!Vyvraciam hypotezu lokalnej historickej potopy logickymi argumentami.Ja osobne sa tesim na vsetky skutocne vedecke objavy.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-10-19  (16:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Akymi logickymi argumentmi? Tymi, ze niekto opisany v nejakej knihe staval drevenu debnicku a umiestnil tam vsetky druhy zvierat? Necuduj sa potom, ze ta niekto vysmeje, lebo logicke predpoklady tam nie su. Uvazujes nad situaciou, ktora sa nestala a podopieras ju dokazmi, ktore neexistuju. Indiani maju vo svojom nabozenstve, ze pride ohnivy had, veris ich nabozenstvu? Neveris ,lebo si zaslepeny svojim. Preco vy zosmiesnujete normalnych ludi historkami takehoto typu? Mate okrem svojej viery, co len najmensi relevantny dokaz? Nemate, ale prskate, ked si myslite, ze vas niekto uraza. Zamyslite sa aj vy nad svojim vyjadrovanim, lebo rozpravky su pekna vec, ale na realny zivot to nestaci.


a   |   ip:188.123.1   |   2010-10-19  (23:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ten Markos (a numero) je ale poriadne pribrzdená ovca, však?


adam   |   ip:195.80.16   |   2010-10-20  (12:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael, veď to je práve to! konšpirácia neznamená nepravdu, ale hypotézu, ktorá sa nedá overiť, či je alebo nie je pravdivá. to či tomu veríš, veríš čiastočne, alebo neveríš je tvoja osobná vec.táto stránka je práve o konšpiračných teóriách. niekedy znejú absurdne, ale viem zo svojich skúseností, že mnohokrát skutočnosť predčila naoko nezmyselnú hypotézu. mohli sa vyskytnúť ňáké zmeny, ale v konečnom dôsledku prečo tie hypotézy odvrhnúť? samozrejme nevyhýbam sa vedeckému zbieraniu dôkazov, ale keď niekedy nie sú dostupné.... ňáké vysvetlenie býva prijateľnejšie ako žiadne. no a keď sa niekto snaží napasovať niečo do obalu, ktorý evidentne predmetu nepasuje prečo nie, niekedy potom z toho vznikne absurdný hybrid, z ríše fantázie, no ale aj fantázia rozširuje naše obzory. fantázia je myšlienková hra s rôznymi predstavami o veciach a v konečnom dôsledku na základe myšlienky môžeš vytvoriť aj novú skutočnú vec. vid mnohé objavy. ak tá archa nebola možno raz bude, možno nie :))))) viera a neviera nie je o chodení do kostola, ale o vnútornom presvedčení. neveriaci považujú mnohé veci za samozrejmosť, veriaci zas za zázrak. je to otázka pohľadu. ozaj ak si chceš preveriť svoju vieru vôbec nechoď do kostola, ale sám absolvuj napr. niečo ako prežitie v prírode, napr. noc, búrka samota niekoľko dní a možno sa aj tebe začnú zjavovať bubáci a dusi. a možno nebudeš už všetky veci považovať za také samozrejmé.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-10-20  (13:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Adam o tom sa nehadam, je to hlavne o predstavivosti. neboj sa, bol som x- krat sam a na odlahlom mieste, viem ako sa citi clovek pred a pocas burky. Ale aj tak to nema nic spolocne s tym, ze budem tvrdit blbsti len preto, aby sa naplnilo to, co je v nejakej knihe napisane. Konspiracia s udalostami napisane v biblii nemaju ziaden suvis. Konspirovat mozes hlavne o tom co sa realne udialo alebo udeje.


Marcos001   |   ip:80.239.24   |   2010-10-20  (18:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pokial viem tak kritici stareho zakona spochybnovali akukolvek udalost, akekolvek miesto za vybajnene a nepresne. Az dokial neprisli archeologovia a nevyvratili tvrdenia tychto kriklunov.Dovolim si povedat ze prave dnesna veda potvrdzuje fakt ze tu bola globalna katastrofa, s posobenim vody, tepla a tlaku.Ako vysvetlite naleziska mnozstiev kostier pohromade, mnozstva kmenov stromov atd.?


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-10-20  (18:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čo chcete aj dnes o takých, ktorí sa stále dohadujú, že čo bolo skôr, sliepka alebo vajce?


samba   |   ip:217.75.87   |   2010-10-20  (18:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Plne suhlasim s Marcosom.Inac je mozne docitat sa aj na tejto stranke. Zdravim http://earth.tym.sk/category/noemova-archa/


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-10-20  (19:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To, ze sa zhruba kazdych 100 000 rokov udeje globalna katastrofa je fakt, ale treba si uvedomit, ze Zem nie je v nejakom uzatvorenom systeme, sme sucastou vesmiru s roznymi objektami, ktore neustale bombarduju nasu planetu. Aj posledny velky meteorit, ktory dopadol na Zem sposobil katastrofu nevidanych rozmerov. Ale mozete sa tvarit ako chcete, meteority bozsky zasah nevysvetluju, skor naopak, pripadna existencia vasho bozstva by sa v tomto pripade,ukazala ako nemohucna.


Zachary   |   ip:80.3.101.   |   2010-10-23  (22:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Boli sme stvoreny vyspelov civylizaciou a obdareny dlhovekostou... Nasi bohovia sa nechceli vecne skriepit s clovekom, preto Noemovej manzelke dali umely plod s upravenou DNA aby sa jedna bunka organizmu mohla rozdelit maximalne 50 krat , potom pockali ci sa im dielo vydarilo a ked zistili ze ano, poslali potopu aby dlhoveky ludia zahynuli... The End...


Uite   |   ip:89.173.92   |   2010-10-24  (21:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zachary na tieto nezmysly si ako prišiel? Biblia opisuje ako sa neposlušní anjeli zhmotňovali a mali pomer s ľudskými dcérami a ako sa im z týchto neprirodzených manželstiev rodili hybridné deti, nazvané Nefilim alebo Giborim, ktorí narastali do obrovských rozmerov, ale neschopní ďalej sa rozmnožovať. Podobne ako neprirodzeným spárením koňa a somára vznikne mul neschopný reprodukcie... Keďže títo obri boli násilnícky a zlo ich pričinením sa rozšírilo po celej obývanej zemi, Boh sa rozhodol zničiť toto hybridné potomstvo, spolu s ľuďmi, ktorí sa protivili Božej vôli. Noach však našiel milosť. lebo chodil s Bohom, a stal sa hlásateľom Božej spravodlivosti, ktorou odsúdil neposlušné ľudstvo. Na svoju i našu záchranu, lebo sme jeho potomkovia. Postavil koráb do ktorého mu Boh voviedol všetky druhy suchozemských zvierat a vtákov. Démoni ktorí sa pri potope odhmotnili, sú obmedzení ale ďalej zvádzajú ľudí až dodnes. To je aj vysvetlenie, prečo aj na tomto portály pôsobia zmätené úderky a jednotlivci,ktorí len tlmočia ich špiritistické myšlienky.


Andy   |   ip:95.105.15   |   2010-10-24  (21:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  velmi odborne a vedecke, klopkat prstami na "iks rokov stare drevo" (video v prvom komentari). som vystudovany archeolog a poviem vam ze toto by ziadny archeolog nespravil, cele je to blud, v tej diere nieje ziadne drevo z archy a mozete sa tu hadat kolko chcete. keby naozaj objavili archu, uz by davno o tom vedel komplet cely svet a vyjadrovali by sa k tomu vsetci odbornici...a k potope: na uzemi starej sumerskej rise sa naozaj nasli stopy po potope, ale nebola to potopa taka ako si laici myslia, islo skor len o vacsie zaplavy, a kedze sumeri napr. nemali kontakty s primitivnymi kulturami v europe a ani len nic o europe netusili, jasne ze si mysleli ze zaplavilo cely svet - to je fakt, a podla mojho subjektivneho nazoru toto okopirovali ludia pri pisani biblie (lebo sa mi zda ze az prilis vela veci ma krestanstvo zhodne so starsimi nabozenstvami alebo civilizaciami) ps: verim v Boha a Ježiša, ale neverim cirkevnym taraninam...


Uite   |   ip:89.173.92   |   2010-10-24  (21:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K zničeniu takýchto obrov poslúžila potopa sveta. http://www.cez-okno.net/clanok/pozri-2010/obri-na-zemi-utajovane-dejiny-zeme-cast-xviii
Neviem ako vy, ale ja by som si rád zaklopal na lebku takému obrovi, či je pravá...


Marcos001   |   ip:213.151.2   |   2010-10-26  (23:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Synovia Bozi si brali dcery ludske" Synovia bozi je vetva Abela(Bozia cirkev) a dcery ludske je vetva Kaina.To chcel autor povedat a je to v kontexte celeho s. aj n.zakona. Nejde tu o anjelov ani ufonov.
To co sa naslo nie je pozostatok archy, zrejme len nejaky neznami pristresok.Nic to nedokazuje ani nevyvracia.Ak si niekto mysli,ze Mojzis opisoval Egyptske baje a potopa bola zaplava v Mezopotanii, tak Jezis bol klamar a podvodnik a cela viera v Krista je nanic.Prave Jezis spaja historicke znicenie pri potope s jeho druhym prichodom ako nadchadzajucej historickej udalosti.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-10-27  (10:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uite, ja by som si rad zaklopal na tvoju hlavu, ci nie je duta. Tieto usvedcujuce videa su podvod, presne taky isty ako balada o Jezisovi.


Andy   |   ip:95.105.15   |   2010-10-27  (21:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  4 Marcos001: ak tak zaslepene veris vsetkemu v Biblii, ako mi vysvetlis uz len jednoduchy fakt, ze vo vsetkych styroch evanjeliach sa opisuje ukrizovanie Krista inak? (fakt ze kazdy to mohol opisat inak, alebo ze k tomu doslo pri nedoslednych prepisoch tym padom potapa aj tvoju zaslepenu vieru ze vsetko co je napisane v Biblii je naozaj tak a ina teoria nema sancu). dakujem za odpoved


Marcos001   |   ip:213.151.2   |   2010-10-28  (23:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Andy nic proti tvojej viere ani nazorom. Kazdy si moze verit comu chce. Ja sa nechcem uchylit k osocovaniu ani urazkam, vid mnohe prispevky,tadial cesta nevedie. Su tu rozne nazory na biblicke postavy a udalosti. Niekto je presvedceny/nepresvedceny na zaklade pozorovania a logiky, niekto na zaklade citania, niekto na zaklade intuicie. Viera je z pocutia!Ak si presvedceny ze Jezis zil a je Syn Bozi tak musis verit aj tomu co ucil a hlasal nie si domyslat.Tomu hovoris slepa viera? Zato, ze tebe nezapadaju kolieska pochopenia citaneho? Nemylis sa, prepisy su stoperc. spravne! Problemy su v intepretacii , pochopeniu myslenia doby a jazyku. „Ludovou teologiou“ si nevystacis! Vies co mnohym ludom chyba? Prirodzena ucta a respekt k prirode, k ludom, k Bohu a jeho slovu! To je zakladny predpoklad aby si nieco pochopil i ked nie vsetko sa da 100 perc.vysvetlit. Aj keby sa mylili evangelisti v blbostiach tak urcite sa zhoduju v zakladoch evangelia a to je ako moze byt clovek zachraneny.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-10-29  (00:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja si, naopak, servítky pred hubu nikdy nekladiem. Kým veda kladie k sebe dôkaz ku dôkazu, empiricky odôvodnený a čo zapadá do seba ako domino, duševne labilným jedincom postačia iba rozprávky z knihy oviec. Ja nikdy nevyslovím to neexistujúce meno a nikdy nebudem vydávať nepodložené fakty za skutočnosť. Vždy budem nazerať zvysoka a s pohŕdaním na ľudí, ktorí si zľahčujú život báchorkami namiesto toho, aby sa podieľali na pokroku. Samozrejme, im sa neštíti využívať paraziticky výdobytky zdravého rozumu. Mali by zaliezť do temnoty kláštorov.


eva   |   ip:217.75.64   |   2010-10-29  (08:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je mi ťa fakt ľúto, azgaroth. Pretože práve človek, ktorý žiada na všetko vedecké overenia a dôkazy je slabý jedinec, ktorý nevie prijať niečo, čo je v rozpore s jeho materialistickým vnútrom. Pretože žije len z hliny a z toho čoho sa môže dotknúť. Pokús sa chytiť vietor alebo zošpendlíkovať smútok a potom napíš o tom článok. Prajem veľa zdaru. A nech ti ten pokrok, ktorý ruinuje svet a všetko pekné padne k úžitku.


Marcos001   |   ip:80.250.25   |   2010-10-30  (14:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Boh neocakava ze budeme hladat vedecke dokazy aby sme ho dajako nahmatali, on chce aby sme poculi jeho hlas a nasli svoju zachranu.Chce aby sme vierou vstupili na jeho korab, kym su dvere otvorene. Este je cas ale dokedy?Noemova archa nie je len minulost ale aj sucasnost. Posolstvo zachrany znie rovnako dnes ako v tedy. Vsetci mame rovnaky problem. Je to virus v nasej mysli i v nasom konani. Humanizmus ani vedecky pokrok nam nepomozu. Nase dni su zratane, len niekto tento fakt ignoruje a stale skace po konari ktory si sam podpiluje.


a   |   ip:188.123.1   |   2010-10-30  (14:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-D


Marcos001   |   ip:80.250.25   |   2010-10-30  (14:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tie takzvane vedecke dokazy pre neexistenciu biblickeho Boha je platanie dier v evolucnej teorii.Je ich spusta.Tesim sa na dalsie objavy lebo nimi sa budu tieto diery len zvacsovat. Samozrejme pre neverodkov to bude dalsia vyzva aby platali este horlivejsie.


a   |   ip:188.123.1   |   2010-10-30  (14:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-D lol...


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-10-30  (14:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Marcos001, dni kazdeho ziveho organizmu na tejto planete su zratane. Ak by si nevedel, doteraz vyhynulo 99,9 percenta vsetkych zivych orgznizmov, ktori zili a clovek ma tu istu buducnost ako tie, ktore vyhynuli. Nepomoze mu nic, ani neohranicena a nicim nepodlozena viera v nieco, co si vytvoril na obranu svojej tezy, ze je vyvolenym zit naveky.


a   |   ip:188.123.1   |   2010-10-30  (14:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-DDD húúúú, už nemôžem...! Ak smiech lieči, tak potom ja budem žiť večne, dokiaľ budú na svete ovce a takéto témy... :-D


taktak   |   ip:85.216.16   |   2010-10-30  (15:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  opisovana archa je podvod, globalba potopa fakt...a skor ci neskor pride znova. staci impulz v podobe vacsieho asteroidu http://dolezite.sk/Nebeske_strely_160.html


Ip   |   ip:188.112.8   |   2010-10-30  (19:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael:
Zdá sa že máš až prekvapivo jasno vo veciach ktoré nás presahujú a ktoré sa dokázať nedajú.Marcos001   |   ip:80.250.25   |   2010-10-30  (21:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael:ano dnes to vie uz aj skolacik ale v dobe ked to pisal prorok Daniel a ev.Jan to take iste nebolo.Ja nehovorim o prirodnej katastrofe a kolizii nebeskych telies,ja hovorim o prichode J.Krista."Ked pride Syn Cloveka bude ako za dni Noeho..."


One   |   ip:188.112.1   |   2010-10-30  (21:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "...od ostatných, ktorý prehlasujú..." tak pani redaktori ktori v mnoznom cisle s tvrdym.... hm hm


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-10-31  (10:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip, nie na to si odbornik ty. To, ze take velke mnozstvo zivocichov vyhynulo ma 2 priciny, evolucia a vek tejto planety. Naopak prekvapujuco jasno mas ty hlavne v tych otazkach, ktore sa dokazat nikdy nedaju, sam dobre vies v akych. Marcos001, syn cloveka prichadza kazdych par desatin sekund, hovori sa tomu porodnost, ale ty asi myslis nejake nadprirodzene bytosti, tak potom asi nie.


Ip   |   ip:188.112.6   |   2010-10-31  (10:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael:
Skôr som myslel na ten Tvoj výrok o budúcnosti ľudstva. Ja verím, že posledné slovo ohľadom budúcnosti ľudstva bude mať Boh. Aj keď som o tom presvedčený na 100% tak v rozhovore s Tebou sa rád Tých 50% vzdám v prospech toho, že ľudstvo nemá žiadnu budúcnosť. Počkajme si. Uvidíme, alebo neuvidíme?


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-10-31  (10:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No ja si myslim, ze ludstvo je neodvovodnene optimisticke v tom, ze vesmir vznikol len kvoli takej nepatrnej a co sa tyka dlzky posobenia na tejto planete s ohladom veku vesmiru, za nesmierne zanedbatelnej posobnosti. Sice stihol za tych par tisic rokov s ohladom na svoje moznosti, znicit tuto planetu, ale co sa tyka dalsej doby existencie planety, ona sa z toho dostane, na rozdiel od terajsich zijucich zivych organizmov, vratane cloveka. Kedze boh nemal a ani nemohol mat ziadne slovo pri vyvoji vesmiru a tejto slnecnej sustavy, tazko predpokladat, ze by hypoteticky vobec niekto k tomu mal co povedat. K tomuto pripajam aj nieco pre tych, ktori maju utkvelu predstavu o jedinecnosti nasej planety
http://www.ateizmus.sk/index.php/cirkev-a-media?sobi2Task=sobi2Details&;sobi2Id=674#comment-12797


Ip   |   ip:188.112.1   |   2010-10-31  (11:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael:
Kto tvrdí že vesmír vznikol kvôli človeku.
Okrem toho z môjho pohľadu človek bol pôvodne stvorený, aby žil večne. Stav v ktorom sa nachádzame a terajšia dĺžka nážho života je dôsledkom vzbury človeka, proti Bohu.
Máš pravdu, že človek sa zdá byť zanedbateľný v porovnaní z celým vesmírom. Ale ak je pravda, že Stvoriteľ celého vesmíru sa stal človekom a bol ochotný zomrieť potupnou smrťou, aby nám dal druhú šancu, potom má človek nekonečnú hodnotu. Akú hodnotu má človek z Tvojho pohľadu?rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-10-31  (12:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mas pravdu, je to naozaj len z tvojho pohladu, ale to na veci vobec nic nemeni. Ten tvoj pohlad, samozrejme nevyplyvajuci z nejakeho empirizmu, ale len z tuzby vo vecny zivot, je dost chaby argument na tvoje zdovodnenie . Clovek a jeho hodnota je uplne nepodstatna z hladiska vesmiru, dokonca nepodstatna aj z hladiska zeme. Je uplne absurdne tvrdit, to, co tvrdis, lebo je to nicim nepodlozena bajka, takze vzbura cloveka proti bohu je naozaj len dobry vtip.


Ip   |   ip:188.112.1   |   2010-10-31  (13:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael:
na realite večnosti našťastie nezmenia nič ani moje, ani Tvoje pohľady na ňu.
Tá túžba po večnosti nie je argument, ale je to realita v ľudskom srdci tak mojom ako aj Tvojom. Ak si ju nerozpoznal, alebo ju popieraš, neznamená, že tam nie je.
Aj kapacita ľudského mozgu je nastavená pre večnosť, to je ale empirzmus, ktorý asi nie si ochotný uznať. Z môjho pohľadu empirizmus viac svedčí v prospech Boha.
Stav človeka rozhodne nie je na smiech
Ale súhlasím s Tebou, že z Tvojho pohľadu sa Ti javia veci ktoré píšem ako absurdné


Andy   |   ip:95.105.15   |   2010-11-01  (18:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  4 Marcos001: som rad ze nejdes cestou hadok. taktiez akceptujem Tvoje nazory. a preco mam vyhrady k niektorym veciam pisanym v Biblii? odpovedou je nikajsky koncil v roku 325, kde sa par starych dedkov dohodlo na tom ako ma Biblia vyzerat, aby im to vyhovovalo...


Marcos001   |   ip:213.151.2   |   2010-11-02  (18:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Andy:Na Nikajskom koncile sa dohodlo krestanske kredo alebo vyznanie ako obrana voci Arianizmu. To ze Boh nie je jedna osoba sa da najst aj v starom zakone nie len v novom. Co sa tyka kanonu na dalsich konciloch (prvy bol v Laodicei 363), je tazke dokazat ze islo o mocenske zaujmy skupin. Nikdy sa netlacilo na pilu co bude a co nebude v kanone.V tej dobe veriaci vedeli ktore knihy a listy maju doverihodny zdroj ale aby to vedeli nasledovnici, pretoze listov a evangelii pribudalo, museli urobit deliacu ciaru.Existovalo niekolko principov ako bolo mozne oddelit doverihodne od nedoverihodneho i ked to bol narocny proces. Videl som istu sov od Godshalka kde isty chlapik pocuval jednu sinfoniu v podani viacerych orchestrov a vedel spolahlivo identifikovat ten ktory orchester, pretoze poznal ich charakteristicke rysy. Nieco podobne sa dialo i v kanonizacnom procese.


Andy   |   ip:95.105.15   |   2010-11-08  (23:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  4 Marcos001: S Arianizmom mas pravdu, kazdopadne cirkev sa rada vysporiadavala s inymi tz. "heretickymi" smermi myslenia, co sa ukazuje v celych dejinach. Zaujimal by ma tvoj nazor na Mariu Magdalenu, lebo v nejakej knihe (uz neviem v ktorej) autor prezentoval myslienku ze z nej v podstate spravili prostitutku, pretoze Jezis chcel nech ona vedie cirkev, a ked Jezis povedal Petrovi ze je ako skala, tak tym nemyslel ze je pevny ako skala, ale tvrdohlavy/duty. A este jedna perlicka, tiez som sa docital/dopocul, ze Panna Maria v podstate nebola panna, ze je to len zly preklad (teraz neviem ci do grectiny alebo z grectiny, uz si to moc nepamatam, lebo krest. sme na vysokej preleteli len okrajovo, zameranie bolo na anticke nabozenstva)


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-09  (09:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Andy neber doslovne, co je pisane, nema to vyznam, tymito vecami som sa zaoberal pred rokmi, kym som nepochopil, ze to je blbost. Musis to brat ako literaturu prevedenu z ludovych povesti, tiez nepitves kazde slovo z diel B. Nemcovej alebo nejakeho ineho rozpravkara, bibliu treba brat ako povest, nie ako literaturu faktu. Hlavnym mottom tej knihy je pokracovanie povesti zo starsich kultur, babylonskych, sumerskych, egyptskych, zidia si z kazdeho nieco prevzali a na tom zalozili svoju agresivnu politiku.


Andy   |   ip:95.105.15   |   2010-11-09  (21:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  4 rafael: doslovne nemozes brat nic, lebo vsetko napisal clovek a clovek je tvor omylny a rad si veci trosku prikrasluje. tiez sa mi vela veci zda byt prebratych, ale nebol by som az tak silnym odporcom Biblie. ku vsetkemu sa snazim staviat kriticky


joplins   |   ip:94.191.22   |   2010-11-09  (21:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vsetko stoji a pada na tom ci Boh je alebo nie je.. ak je, tak potom je jeho slovo pravda az do poslednej ciarky, lebo by ma nemohol sudit na zaklade poprekrucanych info . ci zakona.

ak Boh nie je tak potom jedzme , pime , lebo zajtra zomrieme a na co je vsetko vlastne potom??????


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-09  (21:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Typicka reakcia,zivot cloveka predsa nie je len o tom,ci existuje,alebo neexistuje boh.Zit sa da zmysluplne aj bez vyriesenia takej otazky.


joplins   |   ip:94.191.22   |   2010-11-09  (21:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hm. ja sa pytam naco potom vlastne zijeme?? na to aby som urobil deti , ci postavil dom .. a robil a jedol a umrel??? chabe, nemyslis??
vsak sa povesajme a mame to za sebou. ci mi hces nahovorit ,ze chces nieco zanechat buducim generaciam, ci pre deti ,, ci na co vlastne si tu?? vsak z tohto pohladu to je neskutocna marnost... je uplne jedno ci umriem hned po narodeni , ci ako 20 rocny ci sa tu budem trapit do staroby.. nie??


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-09  (22:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No v podstate mas pravdu,pre teba je uplne jedno,ale aj pre hocikoho z nas,kedy zomrieme, riesili to filozofi,riesili teologovia. Preto je pre cloveka potrebne si predstavit radsej nieco take ako boh,tento antropicky princip,ale vcelku nevysvetluje a ani nedokazuje,ze ludia by mali byt niecim vynimocnym. Ide len o prezitieDNA,ale napriek tomu sa da zivot prezit.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-09  (22:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No v podstate mas pravdu,pre teba je uplne jedno,ale aj pre hocikoho z nas,kedy zomrieme, riesili to filozofi,riesili teologovia. Preto je pre cloveka potrebne si predstavit radsej nieco take ako boh,tento antropicky princip,ale vcelku nevysvetluje a ani nedokazuje,ze ludia by mali byt niecim vynimocnym. Ide len o prezitieDNA,ale napriek tomu sa da zivot prezit.


joplins   |   ip:94.191.22   |   2010-11-09  (22:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hm . idem spat.


A   |   ip:188.123.1   |   2010-11-09  (22:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale jednu modlitbičku si - dúfam - dáš pred spaním, nie?


Marcos001   |   ip:95.102.20   |   2010-11-10  (19:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Andy,rafael:Nas zivot nie je zivot rastlinky alebo slimaka, je omnoho hlbsi vdaka vztahom a schopnosti tvorit a abstraktne mysliet.
Ci mala Magdalena viest cirkev? K tomu Petrovmu povereniu,spravny preklad by mal byt:Ty si Peter skala-petros(ulomok) a na tej skale-petra(sk.masiv) vybudujem cirkev.Cize zmysel textu je iny ako to vyklada oficialne cirkev.Jezisova matka mala pocat z Ducha.Mohla byt pred tym panna ale po narodeni Jezisa uz zrejme nebola, ak sa narodil ako clovek.


joplins   |   ip:77.241.14   |   2010-11-10  (20:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  marcos001 - myslim ,ze toto je hadzanie peral sviniam.. oni nechcu argumenty ani mudrost .. oni chcu zamienku na zosmiesnenie s potupu... nechaj tak , nevysvetluj lebo to vyjde na horsie... kto hlada najde a kto chce bude mat....


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-10  (20:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lol...! Vraj argumenty a múdrosť! Vydávať kúsok zhnitého dreva z Araratu za to koryto z knihy rozprávok? Sa uv-vedom, Joplinsová... :-D


joplins   |   ip:77.241.14   |   2010-11-10  (21:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  azgarot. aby sme si to ujasnili , ja nehovorim , ze toto je fakt.. ani ja tomu neverim, ze tie dreva su z archy.. tie su uz davno zhnite niet ich. pre mna to je jedno.. ja hovorim vo vseobecnosti na tuto temu, ze vy len vsetko zosmiesnujete.. ze azgarot... co ty s toho mas chllapce, ja neviem.. za kus zvanca svoju dusu predat.. hm hm .mrkva v zime????


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-10  (21:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To bude asi tým, že ja dušu nemám. Ale ten vtip so zajacom je fakt dobrý!


joplins   |   ip:77.241.14   |   2010-11-10  (21:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale mas azgarot mas.. a zistis to skoro... a bude to trpke... velmi trpke...


Marcos001   |   ip:80.239.24   |   2010-11-11  (15:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins: Mam tu pre teba link www.b-a-n.cz
Smozrejme nestaviam na tom ale moju vieru to povzbudzuje.Obycajne ti ktori potrebuju realne fakty maju iny problem,nie dokazy.Totiz su plny predsudkov a zlych tuzob.


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-11  (16:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  marcos001. vdaka za link. poznam tu stranku..diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


tri + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?


 - Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?2013-06-01  (10:13)  |  Náboženstvo a mystika
Čo nám malo byť zamlčané a prečo? Existuje reinkarnácia, teda možnosť opakovaných vtelení? 30 až 40% obyvateľstva je presvedčených o tom, že žili na Zemi už viac krát. Toto prastaré poznanie ľudstva nájdeme vo všetkých končinách Zeme a v mnohých kultúrnych kruhoch a nielen v budhizme a hinduizme ako si mnohí myslia. Reinkarnácia bola kedysi úplne prirodzeným poznaním aj v rannom kresťanstve, až kým ho kňazská kasta pred 1500 rokmi nepotlačila a neuvalila svoju kliatbu na každého, kto by tomu veril.

Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 1


2013-05-01  (12:02)  |  Náboženstvo a mystika
Kto sa trochu hlbšie zaujíma o duchovné súvislosti života vie, že človek sa na zem nerodí iba raz. Prichádza sem viac krát a to jednak preto, aby odložil svoje staré chyby a viny a jednak preto, aby sa práve tu na zemi mohol výraznejším spôsobom duchovne posunúť nahor. Znalosť o opätovných príchodoch človeka na zem bola do piateho vatikánskeho koncilu bežne rozšírená i medzi kresťanmi a toto poznanie je až dodnes prirodzenou súčasťou všetkých východných náboženstiev.


2013: Apokalypsa ezoteriků a agónie společnosti!


2013-04-19  (10:53)  |  Náboženstvo a mystika
,,Ezoteriky, sektáře a příznivce New Age čeká po 21. prosinci 2012 podobný osud jako komunisty po rozpadu Východního bloku mezi lety 1989 – 1991.“ - Václav Bláha


Odev ako prejav ducha


2013-04-19  (09:31)  |  Náboženstvo a mystika
Týmto textom sa obraciam na nežnejšie pohlavie s výzvou, aby sa už konečne spamätali a zamysleli sa nad svojím počínaním.


Večné peklo ? BLUD RKC ! (VIDEO)


2013-04-11  (17:45)  |  Náboženstvo a mystika
Ako je možné aby náš milostivý a láskyplný Boh dopustil večné utrpenie pre tých, ktorí neprijali obeť Ježiš Krista ? Určite Boh, ktorý je nekonečná láska a chce zachrániť každú dušu by niečo také urobil ? Poďme sa spoločne pozrieť čo hovorí o tom Božie Slovo - Biblia. Učenie, že bezbožní sú trápení ohňom a sírou vo večnom pekle a že za hriechy, ktoré spáchali počas svojho krátkeho života na zemi, budú mučení tak dlho, ako dlho bude žiť Boh, je nezlučiteľné s Božou láskou a milosrdenstvom i s naším ľudským zmyslom pre spravodlivosť.


CO JE CÍRKEV?


2013-04-04  (21:53)  |  Náboženstvo a mystika
Každý národ mněl svou víru, a své bohy, a také nějakou minulost kterou si uchovávaly moudra, a vzpomínky na své předky. Ano, hovořím o nějakých pohanech anebo barbarech, i tyto národy mněly ve skutečnostech jistou civilizaci, a jiný postup životních skutečností danou jistou životní lokalitou a tím i mentálním přístupem k životu a daných jiným podmínkám. Co přinášelo jejich náboženství? Setkání svých sousedů, výměna zkušeností jak pro dobrý chod komunity, tak také pro pobavení a také nabytí informací pro další chod komunity do budoucna, osobní setkání utužovalo jistou sounáležitost a také vědomí někam se zařadit. Toto kulturní dědictví bylo ale hrubě pošlapáno katolickou vírou a doslova zneuctěno. Když si uvědomíte, že každý národ mněl ne staletí, ale tisíciletí svou víru a děděné poznatky, které se předávaly po několik tisíc generací na novou generaci, a v průběhu okamžiku jim bylo sebráno vše nějakým misionářem hrubou silou a hrozbami. Kdo se nepodřídil, byl prostě zavražděn, v jejich jazyce prostě řečeno jen "odstraněn".


Uvidel som smrť!


2013-04-04  (18:41)  |  Náboženstvo a mystika
Nie som jasnovidcom, ale stalo sa mi, že raz som predsa len niečo uvidel. Niečo strašné! Uvidel som skazu a smrť!


RKC a pápež František


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Tento článok by som venoval aktuálnemu dianiu v RKC, zo zameraním na pápeža Františka. Posledných niekoľko rokov som ostro kritizoval veľmi vážnu morálnu rozvrátenosť v RKC. Mnoho ľudí mi neverilo, ale dnes mi musia dať za pravdu aj fanatický katolíci. Najprv si veľmi stručne zhrňme najbližšiu históriu RKC a potom bude téma pápeža Františka


Absurdity kresťanskej viery


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Hlavným účelom každého náboženského systému je, aby bol človek lepší. Aby sa snažil byť čoraz lepším, čistejším, spravodlivejším a láskavejším. Aby sa o to snažil tak intenzívne, ako len môže, pretože iba tadiaľto vedie cesta k raju, ale i cesta k šťastnému, vyrovnanému a harmonickému životu na zemi.


Kauza Ján Pavol II. a vnútorný rozklad RKC


2013-03-01  (09:51)  |  Náboženstvo a mystika
Beatifikácia je predstupeň blahorečenia. Po beatifikácii Jána Pavla II. bol zastavený tento film,ktorý kritizuje jeho beatifikáciu. Beatifikovaný môže byť len človek, ktorý žil z kresťanského hľadiska veľmi vzorne, čo sa nedá o Jánovi Pavlovi II. povedať: -kryl pedofilné škandály -bol zo slobodomurármi najlepší priateľ – dali mu najvyššie ocenenie za presadzovanie ideálov NWO -kade chodil tade ohlasoval náboženskú ideológiu Nového svetového poriadku – hlásal, že všetky náboženstvá treba spojiť v jedno Ak by nám média objektívne informovali, vznikla by najväčšia mediálna kauza v dejinách ľudstva – Ján Pavol II.


Satanistický pápež? Ján Pavol II. vzdal hold NWO


2013-02-23  (16:02)  |  Náboženstvo a mystika
Som veľký kritik Jána Pavla II., pretože tento pápež vzdal hold ideológii Nového svetového poriadku. Presadzovanie ideológie NWO sa nekončilo len týmto výrokom. Kade chodil tade rozhlasoval radikálny medzináboženský ekumenizmus – jeho cieľom bola príprava sveta na jedno svetové univerzálne náboženstvo – náboženstvo ideológie Nového svetového poriadku. Kritici hovoria, že kresťanstvo a pohanské náboženstvá v žiadnom prípade nie sú zlúčiteľné, ako si to predstavoval Ján Pavol II.


Skutočný dôvod rezignácie pápeža Benedikta XVI.


2013-02-16  (15:42)  |  Náboženstvo a mystika
Nechcem o tejto problematiky písať nejaký dlhý článok – nemá to význam – problematika je veľmi jednoduchá. Musíme chápať pre pápeža bolo určite veľmi nepríjemné bývať zo slobodomurármi pod jednou strechou vo Vatikáne. Niet pochýb, že pápež ani nebol slobodný a že v skutočnosti mu vo všetkom šéfovali slobodomurári. Táto stránka sa napr. venuje veľmi závažnej kauze väznenia pápeža Siriho slobodomurármi


Katolicismus odchází z Evropy


2013-02-15  (09:18)  |  Náboženstvo a mystika
Rezignace Benedikta 16. se stala překvapením nejen pro věřící a kurii, ale také pro odborníky. Sám papež odůvodňuje tento krok zdravotními problémy. Experti však uvažují o krizi katolické církve.


Papež abdikoval, aby se vyhnul zatčení?


2013-02-15  (09:17)  |  Náboženstvo a mystika
Nevím, jakou pravdivost lze přikládat následujícímu prohlášení ITCCS. Zní to ale nadějně. ITCCS neboli Mezinárodní tribunál pro zločiny církve a státu je zřejmě dobrovolná organizace právníků, kteří připravují právnické dokumenty k obvinění představitelů církví a států, v tomto případě za zneužívání dětí. Ale není mi jasné, jak je to s jejich účinností. (Něco podobného je asi americké právnické sdružení People´s Trust, které už několikrát právně dokonale prohlásilo veškerý světový majetek za majetek všeho lidu, ale ti, co ten majetek ovládají, to jaksi zatím neberou na vědomí.) Tak to zatím berme s rezervou, a doufejme, že třeba na tom něco bude


Za papežským pučem je peněžní skandál


2013-02-14  (09:21)  |  Náboženstvo a mystika
„Abyste pochopili papežovu rezignaci“, říká Kevin Annett, „sledujte peníze“. „Tím, co bylo pro papeže Benedikta umíráčkem, bylo jeho osobní zapletení do úplatkářství a praní peněz Vatikánskou bankou.“ – Kevin Annett


Papež Benedikt 16. se vzdává pontifikátu


2013-02-12  (10:23)  |  Náboženstvo a mystika
11. února bylo oznámeno o rozhodnutí papeže Benedikta 16. zříci se trůnu. Oficiálně bude o tom vyhlášeno 28. února. O příčinách abdikace nynějšího papeže a o budoucnosti římskokatolické církve uvažují ruští experti.


Moja obhajoba


2013-02-09  (00:44)  |  Náboženstvo a mystika
Už ako malý chlapec od útleho detstva spoznával som dva svety. Mamka mi sem tam vravela o Ježiškovi a tatko nehovoril nič o Ježiškovi iba mi vždy poradil čo a ako mám robiť aby dobre bolo. Vyrastal som ako slobodné dieťa, a mohol som uvažovať ako som len chcel. Mohol som z mamkou o Ježiškovi či o strige a mohol som aj z tatkom o niečom inom trebárs o vesmíre či o svete.


Ako sa vyhnúť utrpeniu?


2013-01-27  (19:15)  |  Náboženstvo a mystika
Život je nekonečnou reťazou príčin a dôsledkov. Všetko, čo nás postretne, má svoju príčinu. Možno ju hľadať v našej nedávnej, dávnejšej, alebo veľmi dávnej minulosti. A tak je to aj s utrpením, ktoré nie je nijakým dielom náhody, ale logickým a zákonitým dôsledkom príčiny, ktorú sme my samotní kedysi v minulosti zavdali. Nijaké náhody totiž nejestvujú! Osud nie je slepý! Utrpenie je dôsledkom nami vyvolanej príčiny a prichádza k nám prostredníctvom Zákona spätného pôsobenia, ktorého účinky sa dajú veľmi výstižne vyjadriť slovami: čo kto zaseje, to aj zožne. Naše utrpenie býva teda žatvou toho, čo sme siali v minulosti. Niet v tom ľubovôle, ani nespravodlivosti. Je to dianie vecné, jasné, logické a nanajvýš spravodlivé.


Emil Páleš: Jezuitský štát v Paraguaji


2013-01-27  (11:32)  |  Náboženstvo a mystika
Kým sa Campanellovi, ktorý v talianskom väzení písal svoju knihu, pred očami vznášala vízia dokonalého štátu, jezuiti jeho utópiu premenili na skutky. Stala sa skutočnosťou v Paraguaji v roku 1609. V neprístupnom vnútrozemí amazonského pralesa, izolovaní riečnymi vodopádmi, uskutočnili teokratický komunizmus s indiánmi. Je unikátom svetovej histórie, že taký štát skutočne existoval a fungoval 150 rokov.


Emil Páleš: Biblická a katolícka Mária


2013-01-26  (00:57)  |  Náboženstvo a mystika
Biblická Mária bola pôvodne obyčajnou ľudskou ženou, pokornou, poslušnou, matkou viacerých detí (Mat 12:46, 13:55, Luk 8:19, Mar 3:31). Vedela, že sama potrebuje Spasiteľa. Súčasná katolícka Mária je nadprirodzenou bytosťou, ktorá má vlastnosti a schopnosti bohyne. Zoznam jej vlastností sa bod za bodom zhoduje s vlastnosťami pohanských bohýň, a nezhoduje s vlastnosťami biblickej matky Ježišovej.


Emil Páleš: Jezuiti


2013-01-15  (14:35)  |  Náboženstvo a mystika
Jezuiti predstavujú extrémnu saturnskú (orifielsku) inšpiráciu. Ich špecifikom sú ,saturnské vlastnosti: disciplína vôle a poslušnosť. Okrem bežných rádových sľubov cudnosti a chudoby skladali ešte jeden - o absolútnej poslušnosti pápežovi. „Pre jezuitský rád je charakteristická prísna centralizácia, tvrdá disciplína a bezvýhradná poslušnost‘ generálovi (‘, čiernemu pápežovi "), ktorý je volený doživotne.. . Jezuitský rád je organizovaný ako vojenský útvar.


Ako odhaliť jasnovidca


2013-01-10  (15:18)  |  Náboženstvo a mystika
Stačí málo na odhalenie klamára.


reakcia Tomáš Akvinský- Päť dôkazov existencie Boha


2013-01-08  (01:46)  |  Náboženstvo a mystika
Článok, priatelia, neslúži na to aby vás obrátil na neveriacich.. Dal som ho sem hlavne pre ľudí z fóra ktorý predchádzajúci článok o Tomášovi Akvinskom považovali za dôkazový materiál..


Kresťanský národ konzumentov nečistoty


2013-01-06  (18:01)  |  Náboženstvo a mystika
Slováci sú vo všeobecnosti považovaní za kresťanský národ. Štatisticky! Pravdivosť tejto štatistiky sa potvrdzuje zvlášť v čase vianočných sviatkov, kedy bývajú naplnené takmer všetky kostoly. Keď potom človek vidí tie masy, prúdiace po skončení sviatočných vianočných omší z kostolov, môže si pomyslieť: to je ale viera!


Tajomstvo obelisku.


2012-12-23  (11:57)  |  Náboženstvo a mystika
Chodíme okolo různých staveb, které někdy ani neumíme zařadit “do jaké kategorie patří“, některé jsou z doby dávno minulé, mají svůj stavební styl, někdy se na nich objevují zajímavé plastiky s různou tématikou. Ta náboženská převládá asi proto, že byla vytvořena v době, kdy církev soustředila veškerou duchovní i světskou moc do svých rukou. Víme, co znamenají různé nápisy, obrazy a sochy např. hadů a různých příšer ve společnosti svatých atd.? Známe jejich smysl? Víme komu byly určeny a proč?


Vatikán a.s., práčka špinavých peňazí mafie a politikov


2012-08-10  (08:25)  |  Náboženstvo a mystika
Zabudnite na Dana Browna. Vykašlite sa na konšpiračné teórie z dielne tvorcov Zeitgeist. Skutočnosť je oveľa napínavejšia. Skutočnosť, odhalená v knihe Vatikán a.s. Nejde totiž o fikciu, teórie alebo špekulácie. Sú to neodškriepiteľné fakty, podložené originálmi dokumentov, prevodných príkazov a bankových operácií. Ide o priame dôkazy od niekoho, kto bol súčasťou systému. Systému, ktorý s vedomím pápežov desaťročia pral špinavé peniaze nacistov, mafie a skorumpovaných politikov. Vatikánskej banky.


TEMNOTA NA VRCHOLE MOCI


2012-07-26  (15:32)  |  Náboženstvo a mystika
Všimli ste si niekedy, koľko je v našej zemí rôznych krížov umiestnených na každom kroku? Nejde iba o tie na kostoloch – tam to nikoho neprekvapí – ale ide o všetky tie po krajine. Od tých, ktoré sú na samých vrcholoch našich hôr až po tie, ktoré sú na kopci nad každou dedinou či v poliach a podobne. Tí, ktorí vidia toky energií vám povedia, čo vidia – sú to kliatby, blokácie Svetlej energie. Kríže samé osebe ešte nemusia znamenať nič, ale sú znakmi, kde je potrebné blokovať vstup Bielej, Svetlej energie. Takto si tvari „zoskrutkovali“ svoju energetickú mriežku, aby sme boli pod ich kontrolou nie iba v mestách, ale v celej krajine.


Kauza arc. Róbert Bezák, alebo – POHODA ako pre koho


2012-07-11  (11:51)  |  Náboženstvo a mystika
Zaujimavý článok o tom, prečo je dobré, že odvolali Bezáka. Na vedomie dávam hlavne list istého teológa a kňaza, ktorý je v článku.


Čo sa s nami deje po smrti?


2012-06-04  (11:53)  |  Náboženstvo a mystika
Bez znalosti jednotlivých úrovní stvorenia nemôžeme správne pochopiť, čo sa s nami deje po pozemskej smrti.


2. Prebuďte sa!


2012-05-25  (21:38)  |  Náboženstvo a mystika
Ľudia, prebuďte sa z oloveného spánku! Poznajte to nedôstojné bremeno, ktoré nesiete, a ktoré ťaží milióny ľudí nevýslovne húževnatým tlakom. Odhoďte ho! Je hodné nosenia? Ani na jednu, jedinú sekundu!


Iontové, holografické a magnetické náramky = PODVOD!


2012-05-22  (09:41)  |  Náboženstvo a mystika
Zdá se, že v každém obchodním středisku napříč USA potkáte mladého obchodníka prodávajícího barevné náramky, kterou mají údajně „iontový náboj“ nebo „magnetický hologram“, které vám způsobí lepší rovnováhu, zdraví, tlumí bolest nebo cokoliv jiného, co tvrdí. Tito obchodníci to i demonstrují ukázkou – slabost zákazníkovy síly nebo rovnováhy, pak mu nasadí náramek a provedou stejný pokus. Hle! Náhle je rovnováha na 100 procentech a síla až na střechu.


Svedectvo bývalého jasnovidca a prútikára o nebezpečenstve okultizmu


2012-05-12  (18:02)  |  Náboženstvo a mystika
Psychotronika môže byť i nebezpečná - prednáška bývalého prútkara a jasnovidca Martina Ševčíka z 12.2.1992 v Novom Meste na Morave. Autor podáva svedectvo o vlastnej skúsenosti v tejto oblasti, detailne opisuje praktiky, ktoré používal a princíp fungovania jeho schopností a zdôrazňuje nebezpečenstvá a dôsledky návštevy u ľudí s vešteckými schopnosťami.


Ďaľšie z náboženstva a mystiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
RolandRooben . kinyvema49:   Aké sú vaše finančné potreby? Poskytujeme pôžičky od minimálne 7 000 USD do maximálne 900 000 000, 00 USD s pohodlným trvaním, ktoré sa pohybuje od 1 do 25 rokov pri veľmi zníženej úrokovej sadzbe 3%. Kontaktujte nás e mailom: ......

Čínsky múr - Ako bola financovaná najväčšia...
PnJamesMichael . denesuni33:   Dobrý deň, pán James Michael, legitímny a spoľahlivý poskytovateľ pôžičiek. Poskytujem pôžičky za jasných a zrozumiteľných podmienok a pri úrokovej sadzbe 3%. Od 3 000, 00 dolárov do 10 000 000, 00 USD, iba euro a libry. ......

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Ľubo Huďo : Skutoční vládcovia sveta oficiálne nefigurujú vo vládach či mocenských štruktúrach

Dosť často ľudia vyznávajúci alternatívny pohľad na život, odsudzujú správanie masy ľudí, ktorá je plnohodnotne zapojená do systému a komerčného prúdu. Nazývajú ich hlupákmi, obmedzencami s malým IQ. Na druhej strane, ľudia v komerčnom prúde sú vnútorne šťastní so svojim spôsobom života, páčia sa im seriály, núkané reality show, spravodajstvo jedného pohľadu a napr. správy zo života celebrít.


Přejděte na jiný olej k přípravě jídel a snižte ...

Mapa států pěstujících geneticky modifikované ...

Kto si prisvojil Kaddáfího miliardy?

Ako som sa naučil byť sám

Motor, který má změnit svět, vyvíjejí na Slovensku

Archív

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!


Prednáška o peniazoch a peňažnej politike

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Ako také ovce


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.5532 s