21. August 2019
    
Norové mění investiční politiku - Dolezite.sk

Norové mění investiční politiku


  2013-04-20  (11:50)  |  Zo sveta
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Norové mění investiční politiku

Norský fond spravující devizové rezervy země zásadním způsobem přehodnotil svoji měnovou investiční politiku.  Z portfolia vyřadili cenné papíry zemí, které provozují monetární expanzi.


Postupně se zbavují amerických a britských dluhopisů, začali prodávat i dluhopisy francouzské. Podíl zmíněných obligací klesl na polovinu. Nahrazují je obligacemi Turecka, Ruska či Taiwanu.


Něco takového je však to poslední, co si Spojené státy a Velká Británie přejí. Zejména proto, aby se norským příkladem nenechali inspirovat i další země spravující významné „sovereign wealth funds“.


Ještě jakž takž by bylo pro tyto země akceptovatelné  kdyby se „sovereign wealth funds“ co nejvíce řídily norským příkladem a „jen“ nahradili americké obligace ruskými, tedy nepřesunuly by prostředky směrem do drahých kovů.


I tak by se kupujícími americké a britské obligace zřejmě musely stát Fed a BoE. Kdo by kupoval francouzské obligace je otázkou, ECB by se do toho jen tak nehrnula.

 

 

Převzato z http://proinvestory.cz/


Jan Dvořák
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
jan . pukikyri5   |   ip:78.99.75.   |   2013-04-20  (16:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Každému súdnemu človeku je už jasné, že tento parazitický chazarsko-sionistický-žido-kresťanský fašisticko-zločinecký systém aj s ich takz. falošnou demokraciou sa rúca!

Nastáva nová doba - úsvit Slovanstva, nastolenie spolupráce a spravodlivosti!


Ferko . myxixuky82   |   ip:89.173.14   |   2013-04-20  (17:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jan . pukikyri5 ...Len absolutny primitiv moze zamiesat do jednej vety charzko sionizmus zidov krestanov fasistov a zlocincov...v mojich ociach si jeden uboziak. Radsej budem zit v krestansko zidovskej demokracii...ako pod nadvladov islamu a činy. pre mna si jeden kratkozraky chmuľo ktory si nedovidi na koniec vlastneho nosa. Som zvedavy co by si hovoril keby si sa dostal pod nadvladu tejto sorty vlady. Keby ti zenu a deti nahanali macetami. Si proste uboziak


Mazy . hynuweku19   |   ip:94.69.88.   |   2013-04-20  (20:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Oba dva, ferko i jan, ste vylizany paka.
Je snad uplne jedno pro koho otrocite, nebo ne?
Bud svoboda slova existuje nebo ne.
Sionismus, krestanstvi, fasisti.., ti vsichni svobodu slova potlacuji.
Zato pouze tezci zlocinci a mafie si rikaji co chteji..!


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.16   |   2013-04-20  (22:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co důstojnost člověka?
Tváří v tvář neustálému plošnému státnímu stalkingu?...


Bertold . fulixuju84   |   ip:78.98.50.   |   2013-04-20  (23:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nórsko sa správa trhovo...najlepšia investícia - Nórska koruna.


leblues . jobyfaby94   |   ip:78.98.226   |   2013-04-20  (23:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tento svet drzi pokope len to, ze cina ma zaujem o bezcenne dolare. inak by nemal kto robit na tlste europske a americke zadky


illuminatedBimbo . wavapihi67   |   ip:178.41.46   |   2013-04-21  (10:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Systém v ktorom žijete je proti "Sebestačnosti" a aby ste sa stali nezávislý a pokiaľ ide oto že nie ste v pozícii, aby každá požiadavka na vaše výdavky, a ktorá je proti vám a mohli ste ju ignorovať ,tak ostáva len na vás ako si zabezpečíte sebestačnosť a životnú úroveň.

http://youtu.be/xmiGL_XSg3c


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.84.   |   2013-04-21  (11:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ferko.myxixuky82

Naiva, ty sa zobuď! Islam je odnož reformovanej kresťanskej cirkvi! Možno ho charakterizovať ako refomovanú evanjelickú cirkev, pravoslávnú a iné! Všetke cirkvi boli odvodené od židovskej falošnej cirkvi slúžiacej len jednému cieľu - ospravedlneniu svojho parazitovania, podriadenia ľudstva, vraj je to vôľa boha a páni sú z vôle božej!

http://www.ulozto.cz/xJBXLZM/r-m-vlas-talmud-zdroj-nenavisti-cz-pdf

Ľudí veľmi mätie aj falošná históra /história tóry /odvodená od Judaistických falošných dejín! Mal by si hľadať zdroje o nefalšovaných dejinách ľudstva! Vari si aj ty myslíš, že svet ľudí existuje vyše 5.000,- rokov od ich stvorenia židovským bohom? Táto falzifikácia dejín ľudstva spolu so zavedením falošných vier trvá minimálne 16.000,- rokov od čias zániku Antlandíty po ktorom sa ich kňazi slúžiací falošnému bohu rozliezli po celom svete!

Tiež si mimo, keď si myslíš, že je lepšie ako pod mačetou zahýnuť pod náletom dronov, či guľkami, resp. bombamy, napalmom, chemickými zbraňami, atom. bombami, ..., alebo celý život pomaly zomierať od hladu, to je každodenná realita tých iných, ktorých sa bojíš. Ty si myslíš, že súčasné konflikty sa ťa netýkajú, rozmýšľal si čo je za nimi? Parazitujúci chazaro-sionistický-žido-kresťanský zločinecký systém! Všetka ich snaha olúpiť všetke národy, ktoré sa im dajú, akýmkoľvek spôsobom a prostriedkami za účelom naplniť vôľu svojho boha - zisk!

Väčšina ľudstva si to už uvedomuje, len náboženský drollovia a egregory si to nechcú priznať, pretože by sa im zrútil ich svet, ktorý majú v hlave pekne vystavaný z falošných vier! Samozrejme sú tu aj demokratické páky na presadzovanie a udržiavanie parazitického zločineckého systému, ktorý im vyhovuje! Sú to politickí regeneráti ktorí vládnu vo všetkých demokratických krajinách, títo sú spolupáchatelia systému zavedeného zlatou miliardou pred tisícročiami!

http://www.youtube.com/watch?v=wz065iqSjPs&;feature=youtu.be
http://www.ulozto.cz/xi5YxPd/protokoly-sionskych-mudrcu-pdf
http://czechnewstv.cz/lekar-vedecky-vladnou-psychopati-a-bestie-obcane-z-nich-stunou/
http://afinabul.blog.cz/1304/suvislosti-okolo-zatykaca-na-papeza-britsku-kralovnu-a-dalsich
http://sk.metapedia.org/wiki/%C5%BDidia_a_komunizmus
http://www.auria.sk/blog/dostaneme-skoro-vsetko


FERKO . somocuqy53   |   ip:89.173.14   |   2013-04-21  (20:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jan . pukikyri5..to maju akoze byt doverihodne zdroje?...a co ze islam pochadza z krestanstva?:..co to ma s tym spolocne?...je to uz rozdielne nabozenstvo od krestanstva v 90%...pretoze krestanstvo sa upina na Krista...a islam na Mohameda...to je jablko a hruska. Ale v tvojej malej mozgovej dutine sa jablko a hruska zhoduju. Daj sa liecit...alebo zacnni studovat..a nie somariny na stranke afinabul..alebo auria...si jeden chrobak truhlik ktori pojedol vsetku udrost internetu ze?...skoda ze nerozdelujes od kvalitnej a doveryhodnej literatury..a obycajnym brakom ktory napisal jozko mrkvicka na zaklade braku z USA...si obycajnyuboziak ...a po tom co si tu zverejnil si uboziak na tretiu. Chod pod paplon a suchaj si nohami


FERKO . somocuqy53   |   ip:89.173.14   |   2013-04-21  (23:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   jan . pukikyri5..ty si taky naruzivy surfer internetovi co sedi doma pri pocitaci a mysli si ze pojedol vsetku mudrost sveta a odhalil zlocinecke spiknutie...tajne dokumenty CIA..a FBI..si prave ty rozluskol! ..bravo!!..tlieskam tvojej genialite...lebo "nahodov" prenikli tieto informacie a "nahodov" si to ty nasiel na internete a "nahodov" to vies aj teraz ty..ten ktory vsetkemu rozumie a ma pod palcom este aj tajne spisy z davnej atlantidy....bravo ...bravo !... nemysli si ze si odhalil spiknutie..ak si to myslis si N.A.I.V.N.Y....zatial co ty upenlivo bojujes proti "zlemu systemu" ktory ani neexistuje..sam si si ten skutocny zly system aplikoval a papaš ho jeden kusok po druhom...a ta "tajna " organizacia ti pomaly vymyva mozog a dosahuje u teba presne to co chce. Taky si ty frajer. Si zmanipulovany tymyto srač*ami.. Hadam si nemyslis ze tyto studovany ludia na manipulaciu mysle ludi boli "nahodov" odhaleny prave tebou a tebe podobnym..Vsetko o co im ide sa im prave u teba mimoriadne dari ..mozes si zatlieskat


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.93.   |   2013-04-22  (14:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  FERKO.somocuqy53

Ferku a penu z huby si stačíš utierať?

Mne o tebe stači si prečítať len časť z tvojich výlevov zlosti:

"""...zatial co ty upenlivo bojujes proti "zlemu systemu" ktory ani neexistuje..."""
"""...Si zmanipulovany tymyto srač*ami.. Hadam si nemyslis ze tyto studovany ludia na manipulaciu mysle ludi boli "nahodov" odhaleny prave tebou a tebe podobnym..."""

Nuž, nástrojom sionizmu vždy bola lož, a pololož!

Máš svoju pravdu """zlý systém neexistuje""", tiež máš svoju pravdu, že """sú to ľudia na manipuláciu mysle ľudí"""! Ja mám tiež svoju pravdu, že """pravdu neutajíš""", sami sa odhalili, boli si sebou takííííí istíííí, že to majú pod palcom, no nevyšlo im to a ani nevýjde!

A to, že nechápeš čo je reformovaná cirkev, tak za to ja ozaj nemôžem! A jablko, lebo hruška, čo po forme, tvojej inteligencií by to predsa újsť nemalo, hlavná je predsa podstata a vo svojej podstate jabĺčko a hruštička slúžia tomu istému cieľu obhajovať parazitickú podstatu svetobežníkov, udržiavať ich v klame, v strachu a pod kontrolou!

Dokonca vo svojej poslednej vete si odhalil, akože, najnovšiu konšpiráciu: """Vsetko o co im ide sa im prave u teba mimoriadne dari ..mozes si zatlieskat"""

Gratulujem ti, ty svetový revolucionár! Ja si tlieskám! Vlastne si to nepriamo potvrdil!jan . pukikyri5   |   ip:78.99.93.   |   2013-04-22  (14:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  FERKO.somocuqy53

Ferku! Chcem poopraviť svoju vetu ak dovolíš!

Z vety """A jablko, lebo hruška, čo po forme, tvojej inteligencií by to predsa újsť nemalo, hlavná je predsa podstata a vo svojej podstate jabĺčko a hruštička slúžia tomu istému cieľu obhajovať parazitickú podstatu svetobežníkov, udržiavať ich v klame, v strachu a pod kontrolou!"""

Na vetu"""A jablko, lebo hruška, čo po forme, tvojej inteligencií by to predsa újsť nemalo, hlavná je predsa podstata a vo svojej podstate jabĺčko a hruštička slúžia tomu istému cieľu obhajovať parazitickú podstatu svetobežníkov, udržiavať gójov v klame, v strachu a pod kontrolou!

Ďakujem ti za možnosť opravy!

FERKO . somocuqy53   |   ip:89.173.14   |   2013-04-22  (22:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jan . pukikyri5 ..prosim ta..hadam si nemyslis ze ty so svojimi splasenymi IQ bodikmi ma dokazes rozculit...praveze sa naramne na tebe bavim..a ked si myslis ze sa im to nepodari tak si uplne mimo. Zial podari. Tento svetovy system ma svoj koniec a koniec tohto systemu je pri globalnej svetovlade. Zial. Bud sa s tym zmieris alebo si prichystaj vybusne hrnce. A frazu s jablkami a hruskami sme sa ucili na zakladnej skole, ale ty si to dotiahol na temu k filozofickej 1000 stranovej knihe..opet jedine co mi ostava je tlieskat tvojej genialite.


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.65.   |   2013-04-23  (11:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  FERKO.somocuqy53

Ja si nemyslím veru, že ťa dokážem rozčúliť, ja viem že som ťa rozčúlil! Máš málo informácií koľko kolonizovaných štátov sa stavia proti NWO! Ľudia sa prebúdzajú, tebe a tebe podobným na zlosť! Ten finančný system, ktorý drží parazitujúcu chazarsko-sionistickú-žido-kresťanskú zločineckú kliku sa čo nevidieť zrúti! Pracuje sa na tom dole aj hore! Tik - tak!


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.16   |   2013-04-23  (14:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jane pro Vás malé pozastavení a popřemýšlení: "Konáte vlastně jen medvědí službu, Vy taháte za jednu stranu provazu, ale nevidíte, že ti, proti nimž kvílíte, tahají za obě strany téhož provazu. I za tu Vaší."


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.165   |   2013-04-23  (14:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM.sipyrige36

Z takých šplechov, ako zdravotníctvo a rybičky v akváriu, alebo poťahovanie povrázkov s neurčitým cieľom, som už vyrástol!
Rád robím medvediu službu, mnoho ľudí si pri nej uvedomuje, že sú ešte ľuďmi!

Len neviem, kde si zobral to kvílenie, to sa teraz nosí v iných kruhoch!


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.16   |   2013-04-23  (14:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jan: Jak si může být tak jistý, že nejsi ideologicky zneužit? A že se Tvoje zanícení a nenávist zrovna nehodil těm proti kterým internetově ne/bojuješ?


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.82.   |   2013-04-23  (20:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM.sipyrige36

Tvoje: """ jan: Jak si může být tak jistý, že nejsi ideologicky zneužit? A že se Tvoje zanícení a nenávist zrovna nehodil těm proti kterým internetově ne/bojuješ?"""

Tvoj slovosled ma tak zaujal, že normálne nemám k nemu čo povedať! Prepáč, nie si náhodou schizofrenik?

Rozptýlené myslenie
Schizofrénia často ovplyvňuje schopnosť jednotlivca sústredene myslieť. Myšlienky sa mihajú, pacient nedokáže udržať pozornosť a ľahko sa nechá vyrušiť. Ľudia so schizofréniou majú často ťažkosti posúdiť a rozhodnúť, čo je a čo nie je v danej situácii dôležité.????"""""Nie sú schopní usporiadať svoje myšlienky do zmysluplných sekvencií a ich myseľ sa stáva útržkovitou a dezorganizovanou.""""" ????Tento nedostatok logiky v myšlienkovom procese môže sťažovať, resp. znemožňovať konverzáciu s takto postihnutým človekom, čo vedie k sociálnej izolácii.


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-23  (22:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jane, on nepise uplne hlouposti


FERKO . somocuqy53   |   ip:89.173.14   |   2013-04-23  (23:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM ...konecne niekto rozumny..
jan . pukikyri5 je obycajny segiň vobec nechape o co tu ide. Je uplne zmagoreny tymi svojimi trapnymi vedomostami a nazormi. Chudacisko si neuvedomil ze sa stal obetov toho proti comu bojuje. Zlosti sa tu ako taky maly pudlik a mysli si ze on nahneval mna. Kolko mas rokov Janko?..15?...Neboj sa ...snad ti ten mozocek aspon trosku este podrastie..ale mal by si si menej pichat to svinstvo co beres...bol by si menej paranoidny..a hlavne by si prisiel na to, ze lavica aj pravica su v podstate jedno a to iste..a ze aj komunizmus a demokracia bol podhodeny rezim jednymi a tymi istymi. A taky hlupacikovia ako si ty..sa zlostia a podskakuju a su ochotny aj svoj zivot polozit za ideologiu v boji proti druhej ideologii ale zial stale vyhra ten isty...papaaa janko..a kraaaasne snicky..CMUQ


FERKO . somocuqy53   |   ip:89.173.14   |   2013-04-23  (23:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jan . pukikyri5 a este maly detial.. co si si myslel ze komunizmus padol len tak?..bez vojny?..ze sa zmenil rezim revoluciou ktoru viedli ludia?..haha..moj zlaty..ty si vazne decko...ked prebehla ta revolucia, preco su stale pri korytkach ti isti? zamyslel si sa niekedy s tou atrapou co nosis v hlave a nazyvas to mozog? komunizmus bol pokusny rezim ako aj kapitalizmus. Vlady proste zapredali svoje narody za pozicie a teplucke miestecka preto nebola vojna..preto nikto nekladol odpor..preto sa tanky stiahli..preto vojaci nebojovali...jednoducho zapad mal krizu uz vtedy..a nadherny sposob ako ju oddialit bolo otvorit nove trhy..kde su hlupucky jankovia..ktori budu nadsene strngat klucikmi a tesit sa privalu tovaru zo zapadu a zapad si zvysi svoje zisky..a opet zapriahne novych otrokov. A zase sa deje to iste. Stale musia vytvorit noveho nepriatela...aby hrali divadielko..pretoze hlupy janovia musia niekoho nenavidiet a proti niekomu bojovat..musia mat pocit ze ich ideologia je ta spravna ...a preto zacnu vykreslovat kapitalizmus ako zly..a nastolia novy rezim..ten ktory tak milujes..ale ten rezim po revolucii bude este horsi ako ten teraz...a ludia sami sa viac a viac uzamykaju a oni maju viac a viac kontroly. Po kazdom rezime ktory skonci revoluciou pride este horsi..este premyslenejsi...Chudacik Janko je toho na teba vela?..daj si tabletocku a teply cajicek a llazkaj si do postielky..snad rano ti to bude viacej palit...papa


FERKO . somocuqy53   |   ip:89.173.14   |   2013-04-23  (23:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   jan . pukikyri5 ...musia hrat pre janka divadielko..zly zidia..zly sionisti..a janko bojuje..a bojuje...a hadaj aky novy rezim si vybojujes? .....NWO ....wuala..a ani otom nebudes vediet ...hahahahahaha..ty moj hlupacik


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-24  (00:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  FERKO ma pravdu, sice trocha emotivne zabarvene ti to napsal, ale je to skutecne tak,,, aspon teda zatim... nez zase prijdou s necim novym a zmeneji pristup


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.16   |   2013-04-24  (16:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jan, mohl bys prozradit odkud je ono propagované "zdravomyslí", které nějak tak "roubuješ" na jakési "Slovany" a obdivně očekáváš záchranu z Ruska a Číny?

Poradím:
"Manifest zdravomyslícího žida" z roku 1945, ve kterém se píše:

........Vaše řeč musí být omračující, energická, agresivní,
sebevědomá. Více šumu a slovního pozlátka,
více nepochopitelného a vědecky mlhavého. Tvořte teorie,
hypothézy, směry, školy, metódy reálné i nereálné.
Čím extravagantnější, tím líp! Nevadí, že ty theorie nikdo
nepotřebuje, že zítra přijdou v zapomenutí.
Nechť gójové si lámou hlavu a nachází v nich, co v nich není,
zítra dáme novou stravu jejich primitivním mozkům.
Nezáleží na tom, co říkáte, záleží na tom, jak to říkáte.
Sebejistota v projevu bude chápána jako přesvědčení,
ambice jako vznešenost, způsob jak poučujete a opravujete
góje jako výtečnost./.../

/Z manifestu zdravomyslícího žida, 1945 /diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + sedem =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013


2013-05-23  (09:03)  |  Zo sveta
Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.

Google-Berg: Globální elita se transformuje na technokratickou revoluci


2013-05-15  (09:53)  |  Zo sveta
Autoritářská, anti-demokratická mocenská síť se přeznačkuje jako trendy fórum ve filantropickém stylu. Tajnůstkářská Skupina Bilderberg v současnosti prodělává velkou transformaci, při níž během toho, jak elita urychluje svůj plán na konsolidaci technokratické agendy, spatříme, jak se ona i další vysoce profilované sítě slijí pod standartou Googlu.


USA se lekly úspěchů syrské armády


2013-04-27  (20:08)  |  Zo sveta
Hysterie rozpoutaná USA kolem syrských chemických zbraní souvisí s bojovým úspěchem vládní armády, prohlásil syrský ministr informací Omran Zuabí v rozhovoru s náměstkem předsedy Rady Federace RF Iljasem Umachanovem. Zuabí rovněž zdůraznil, že „syrská vláda nepoužila a nikdy nepoužije chemické zbraně.“


To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta deje každý deň


2013-04-22  (09:10)  |  Zo sveta
Ľudský život má rovnakú cenu v Afganistane, Iraku, Jemene, Pakistane, Sýrii, Lýbii, Srbsku, Kosove, Nórsku, aj v USA. Ak matka príde o svoje dieťa v akejkoľvek časti sveta, je jej bolesť rovnako veľká. Ak otec príde o syna, syn, či dcéra o rodiča, ak prídete o svojich priateľov, prídete o kus svojho srdca, nech ste narodení v Somálsku, Rwande, Mali, Egypte, alebo na Slovensku.


USA kontra svet v štatistických číslach


2013-04-19  (01:59)  |  Zo sveta
Dve sady medzinárodných rebríčkov boli vydané nedávno. S jednou z nich prišla UNICEF pod názvom "Životné podmienky detí v bohatých krajinách." Druhý vydalo Svetové ekonomické fórum ako "Správu o svetovej konkurencieschopnosti" (The Global Competitiveness Report 2012-2013)


NIGEL FARAGE SE ROZOHNIL: „JSTE OBYČEJNÍ ZLOČINCI“


2013-04-18  (09:38)  |  Zo sveta
„Už před lety paní Thatcherová rozpoznala pravdu za Evropským projektem,“ připomíná Nigel Farage z UKIP svým ‚kolegům‘ z Evropského parlamentu, „viděla, že to je o odebrání demokracie od národních států a o předání této moci nesmírně neodpovědným lidem.“


SVĚDEK: ÚŘADY PŘED BOSTONSKÝMI EXPLOZEMI OHLAŠOVALY CVIČENÍ


2013-04-17  (09:14)  |  Zo sveta
Svědek dvou explozí na bostonském maratonu uvedl, že před tím, než bomby explodovaly, bylo několikrát ohlašováno „cvičení“. Řekl, že „mu bylo divné“, že se na místě před neštěstím objevili psi cvičení na vyhledávání bomb. Trenér přespolních běhů z University of Mobile Ali Stevenson řekl Local 15 News, že „z tlampačů se opakovaně ozývalo hlášení, že se jedná o cvičení a že není třeba se ničeho obávat“.


Globalizácia nie je pre každého


2013-04-15  (09:57)  |  Zo sveta
Vedeli ste, že v rámci globalizácie stojí auto vyrobené v Nemecku dvakrát toľko na Slovensku, ako v USA alebo v Kanade? Vedeli ste, že štvorkolesová kosačka na trávu od firmy Husquarna, ktorá na Slovensku stojí 7000 €, stojí v Kanade $ 3100? Že výborný drevoobrabací stroj od nemeckej firmy Bosch stojí na Slovensku € 1650, a v Kanade $ 710?


Další internetová bublina praskla, hodnota Bitcoinu zase raketově padá


2013-04-13  (11:15)  |  Zo sveta
Lehce nabyl, lehce pozbyl. Tak by se dal charakterizovat Bitcoin. Od včerejšího pozdního odpoledne hodnota virtuální měna padá raketovým tempem. Za jeden tak Bitcoin ztratil skoro 3/4 své hodnoty.


Po homosexualite pedofília a skupinové „manželstvá“? Správy z Holandska to naznačujú


2013-04-12  (13:45)  |  Zo sveta
Dnes je už zrejmé, že tzv. homosexuálna agenda je len drobnou súčasťou frontálneho útoku na morálny kódex Európy. Smutné je, že zatiaľ čo tá, v kresťanstve zakotvená, a dnes likvidovaná morálka zabezpečila našej civilizácii prežitie, úspech a rozvoj, jej deštrukcia nám prinesie len smrť. Preto je povinnosťou každého človeka postaviť sa liberálnemu zlu, nech má akúkoľvek podobu.


Hlavné správy


2013-04-11  (09:16)  |  Zo sveta
Skutočná hrozba nepochádza z KĽDR, ale z USA. Prevencia je len “predohrou” ku globálnej vojne.


Sergej Chelemendik: Európa leží pri nohách Euróazijskeho zväzu – Programový text hnutia Dobrá sila - Časť 1.


2013-04-09  (14:18)  |  Zo sveta
Prognóza budúcnosti Európy sa ešte nedávno zdala byť hmlistá a záhadná. Dnes to tak nie je – po historickom rozkradnutí multikultúrnej pokladničky na Cypre žiadne hádanky v súvislosti s blízkou budúcnosťou EÚ už nezostali.


KÝM SKUTEČNĚ BYLA MARGARET THATCHER?


2013-04-09  (13:59)  |  Zo sveta
Záplava titulků v Británii hlásí, že po mrtvici zemřela Železná Lady a bývalý ministerská předsedkyně Margaret Thatcher. Odpočívej v pokoji. Tato první ženská ministerská předsedkyně rozvinutého světa transformovala sklerotickou britskou ekonomiku, kromě toho však i vytrhala zuby odborům a podnikla „ústup pouze k hranicím role státu“ politikou zbavení se velkých znárodněných průmyslů a rozprodejem radničních bytů jejich obyvatelům.


Terorismus


2013-04-08  (16:56)  |  Zo sveta
Brzy po pádu Sovětského svazu Spojené státy poznaly, že bez nepřítele nelze žít. Ztratily strašáka komunismu kterým udržovaly svoje obyčejné občany ve strachu, že když přijdou komunisté tak nastolí diktaturu proletariátu a seberou jim všechen majetek, že lidé ztratí svobodu, kterou ovšem nikdy neměli protože měli diktaturu kapitálu. Nepřítel je na světě. Válka proti terorismu je nádherná válka, je to nekonečná válka. Terorismus nelze porazit. Denně vyrůstají noví teroristé. To je ideální. Víc si vládci nemohou přát.


Celosvetová vizualizácia za účelom zmeny


2013-04-08  (11:02)  |  Zo sveta
Kdo věří, uvěří…. Přeposílám a dodávám: - někdy se nám zdá, že to nefunguje jen proto, že změna není hned podle našich představ. Nezapomínejme, že úspěch je vždycky skryt v trpělivosti a vytrvalosti a věci se zkraje mohou dít skrytě pod povrchem. Tak jako když v zimě skryty pod zemí miliony mikroorganizmů mění v půdě odpady na životodárnou sílu, kterou zjara převezmou rostliny pro svoji potřebu a tu ještě následně předávají dál...


Likvidace Kypru je dalším krokem k NWO


2013-04-04  (09:14)  |  Zo sveta
Bylo by naivním věřit, že likvidace daňového ráje na Kypru byl „strašlivý omyl“ evropské politiky, učiněný ve vznešeném boji se společnostmi z daňových rájů obecně, nebo s těmi, ve kterých ruští oligarchové perou své peníze. Analýza ukazuje, že je to součástí plánu na vytvoření nového světového řádu, nutnou pro nadcházející kolaps americké dluhové pyramidy. Je do tohoto procesu zapojeno i Rusko?


Bývalá reportérka CNN o falšovaní spravodajstva


2013-04-03  (09:22)  |  Zo sveta
Manipulácia, falošné spravodajstvo, selektovanie informácií – denný chlieb vysielania CNN. Amber Lyon, bývalá reportérka CNN, fotografka, filmárka a trojnásobná držiteľka ocenenia Emmy Award, ešte ako zamestnankyňa vyniesla na svetlo praktiky v CNN, kde dostala príkazom vysielať falošné spravodajstvo, vymazať informácie nepriaznivé pre Obamovú vládu, vhodne selektovať, čo imidžu vlády prospieva ako i špecificky manipulovať správy.


Zaplaceno ve vteřině: Spojené státy končí s pokladnami


2013-04-02  (17:24)  |  Zo sveta
Washington – V amerických obchodech začala tichá revoluce. Tradiční fronty a pípání pokladen totiž střídá moderní bezhotovostní technologie. Ústřední pokladny tak už možná brzo budou minulostí. Platit by měli zákazníci jedině kartou, a to kdekoliv v obchodě. Nový způsob platby začínají používat hlavně velké řetězce včetně inovativních Apple Stores. Tato obchodní strategie reaguje na dlouhodobé průzkumy, podle nichž odejde z obchodů kvůli dlouhému čekání ve frontě až 15 procent zákazníků.


ČO TO JE?


2013-03-30  (13:24)  |  Zo sveta
prosím kuknite si toto videiko poriadne ,a vyjadrite svoj názor naň.


Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní nábožensko-politické říše


2013-03-29  (15:24)  |  Zo sveta
Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní říše. O tom se Stalinovi s Hitlerem ani nesnilo. Vědci již vynalezli takzvaný "chytrý prach", to jest mikropočítače o velikosti zatím zrnka rýže (a budou ještě daleko menší). Ty je možno "rozprášit" kdekoli pomocí chemtrails. Zrnka prachu bezdrátově komunikují a jsou schopny předávat informace o čemkoli odkudkoli: z ulic, z budov. Mohou řídit dopravu, ale taky budou vědět vše o každém z nás.


Pravda o 11. 9.


2013-03-26  (17:28)  |  Zo sveta
Lož do času, pravda na veky! Presne ako v prípade 11. septembra 2001


Divadlo s názvem „Audit zlatých rezerv USA“


2013-03-25  (12:20)  |  Zo sveta
Téma zlatých rezerv USA dnes přetřásají všichni. Existencí nebo neexistencí tohoto žlutého kovu v trezorech a sklepeních amerických depozitářů se dnes zabývají jak v samotných Spojených státech, tak mimo jejich hranice. Již mnoho let americký kongresman Ron Paul usiluje o kompletní audit oficiálních zlatých rezerv USA, které jsou od r. 1934 evidovány v bilanci ministerstva financí, avšak je to extrémně spletitá záležitost.


RUŠTÍ VŮDCI VARUJÍ: „HNED VYBERTE VŠECHNY PENÍZE ZE ZÁPADNÍCH BANK!“


2013-03-25  (09:26)  |  Zo sveta
„Naléhavý oběžník“ ministerstva zahraničí rozeslaný dnes ambasádám po celém světě radí jak ruským občanům, tak společnostem, aby „okamžitě“ zrušili investice svých aktiv v západních bankovních a finančních institucích, jelikož roste strach Kremlu, že jak Evropská unie, tak Spojené státy připravují tu největší krádež soukromého bohatství v moderní historii.


Čínsky drak a ruský medveď skrátili americkému orlovi pazúry


2013-03-21  (10:18)  |  Zo sveta
Jednotky USA v Japonsku v danej chvíli pozostávajú z 35 000 príslušníkov USPACOM, dvoch atómových lietadlových lodí, piatich torpédoborcov a štyroch fregát. V prístavnom meste Jokosuka si americké jednotky vytvorili základňu. Na ostrove Okinava sa nachádza približne 17 000 vojakov morskej pechoty. Japonská flotila pozostáva z 3 nosičov vrtuľníkov, 8 raketových torpédoborcov, 20 fregát a 16 ponoriek.


Rekordní inflace v Argentině nutí lidi kupovat zlato


2013-03-21  (09:10)  |  Zo sveta
Aktuální míra inflace v Argentině dosahuje 26 procent. Množství peněz v ekonomice narostlo minulý rok o 38 %. Argentinská vláda, která tištěním peněz financuje svůj chod, odmítá, že by na vysoké inflaci měla podíl. Dokonce přistoupila k pokutování a věznění ekonomů, kteří nesouhlasili s oficiálními informacemi o nízké inflaci.


Tvary krystalů vody se mění podle toho, jak k ní lidé mluví


2013-03-19  (17:39)  |  Zo sveta
Dr. Masaru Emoto vedl dlouhodobý rozsáhlý výzkum vody. Ve své práci však nepoužívá klasické vědecké postupy, ale jeho cílem je dosáhnout netradičního a nového úhlu pohledu. Doktor Emoto svým vědeckým výzkumem prokázal, že voda je významným nosičem informací, udělal první fotografie krystalu zmrzlé vody a v současné době patří mezi nejznámější specialisty ve svém oboru.


Naštrbený imidž Matky Terezy


2013-03-15  (23:24)  |  Zo sveta
Skupina kanadských vedcov likviduje mýtus altruizmu, ktorý okolo seba vybudovala počas svojho života Matka Tereza. Vedci došli k záveru, že jej zbožný imidž je len obyčajným dobre premysleným konštruktom vybudovaným pomocou masovej mediálnej kampane a v rozpore s faktami.


Konec amerického snu - část 2


2013-03-11  (10:39)  |  Zo sveta
Našel jsem fantastický web, který rozbíjí představy některých lidí u nás o Spojených státech. Jmenuje se Endofamericandream.com (Konec amerického snu) a ukazuje nám Ameriku zbavenou všech příkras. Obávám se, že to zkazí žaludek mnoha lidí u nás, kteří v USA vidí svůj vzor. Autor webu Michael žádá, aby jeho informace byly co nejvíce šířeny a proto budu tento seriál článků postupně uvádět.


Tak Chaveza nakoniec tie ... dostali !!


2013-03-10  (13:38)  |  Zo sveta
Venezuelský viceprezident Nicolás Maduro dnes oznámil, že za rakovinou, ktorá sužuje prezidenta Huga Cháveza, bol "útok" jeho nepriateľov. Údajne ide o ďalšie spomedzi mnohých sprisahaní, ktoré proti nemu viedli počas 14 rokov na čele krajiny, informovala agentúra Reuters.


Lov na deti - zločiny juvenilnej justície !!!


2013-03-10  (13:33)  |  Zo sveta
Ďalšia forma ničenia tradičného poriadku, rodiny a likvidácie bielej rasy. Je to súčasťou agendy, ktorá zahrnuje podporu homosexuálov a inakosti, podporu imigrácie, feminizmu atď... Proste jedno veľké ferizejsko talmudistické prekrúcanie tradičných hodnôt a poriadku, ktoré má pôvod v právnom systéme, presnejšie v jeho devastácii. LEN PRE SILNÉ POVAHY !!!


10 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ZPŮSOBŮ MANIPULACE VEŘEJNOSTÍ PODLE NOAMA CHOMSKEHO


2013-03-08  (08:54)  |  Zo sveta
Noam Chomsky, profesor lingvistiky, nebojácný kritik bohaté elity (sám židovského původu), která vládne Spojeným státům, sestavil seznam deseti nejběžnějších strategií využívaných médii k tomu, jak manipulovat s lidmi v USA. V minulosti naše sdělovací prostředky vytvořily nebo zničily sociální hnutí, ospravedlňovaly války, zmírňovaly finanční krize, a povzbuzovaly nebo ničily některé další ideologické proudy.


10 největších impérii v dějinách lidstva


2013-03-08  (08:50)  |  Zo sveta
Impérium je slovo odvozené z latinského „imperare“, což znamená „přikazovat, rozkazovat, vládnout“. Je to shromáždění států a etnických skupin pod jediným vládcem nebo skupinou oligarchů. Každé impérium během své existence se zdálo být neporazitelné, ale nakonec všechna zůstala na propadlišti dějin.


Ďaľšie zo sveta...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

USA kontra svet v štatistických číslach

NIGEL FARAGE SE ROZOHNIL: „JSTE OBYČEJNÍ ZLOČINCI“

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Záhada vzniku obilí

Chléb na našem stole je dnes samozřejmostí. Málokdo si ale uvědomuje, že obilí neexistuje na naší planetě odjakživa. Je to "umělá" rostlina vyšlechtěná člověkem. Cesta od divoce rostoucích předků obilovin až po pšenici či ječmen kupodivu není tak dlouhá, jak by měla být. Dodnes je záhadou, jak pravěcí lidé dokázali za relativně krátkou dobu přeměnit plané druhy trav v kulturní plodiny. Postupujeme-li proti proudu času a hledáme, odkdy a jak začali naši předkové záměrně produkovat svoji rostlinnou potravu, narážíme na řadu nejasností.


Vynálezy umožňujúce získať energiu zadarmo

Zázrak či neznáma technika?

Navždy zabudnutý génius

Egypťania prišli spoza mora

Čím to je že vždy tí zlí majú sa fajn ?

Archív

Hlinové vystúpenie v parlamente

Čistý otras!!! Humus!!! Neuveriteľné!!! Že vraj politici nemajú nadriadených!!!


Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Stručne k Ládinovej smrti

Stanovisko poslaneckého klubu Die Linke v německém ...

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Dane by sa mohli zrušiť a štát by dokázal existovať!


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.4048 s