20. September 2019
    
Nosnice - Dolezite.sk

Nosnice


  2010-03-22  (12:44)  |  Ekológia
  55% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Nosnice

 

V Európskej únii je v neprirodzených klietkových podmienkach chovaných takmer 250 miliónov nosníc - sliepok určených na znášanie vajec. V úzkych klietkach má každá nosnica priestor menší ako hárok papiera veľkosti A4. Nemôžu tu vykonávať žiadnu zo svojich prirodzených potrieb ako je pohyb, hrabanie, prašný kúpeľ, uchýlenie sa do bezpečia na vyvýšené bidielko, či postavenie hniezda. Nemôžu si ani vystrieť krídla a iba s ťažkosťami sa v klietke otočia. Pobyt v preplnených klietkach spôsobuje sliepkam fyzické utrpenie – dochádza ku zlomeninám zoslabnutých kostí. A práve od sliepok z klietkových chovov pochádza väčšina vajec, ktoré kupujeme.

Podľa podmienok v akých sú nosnice chované a v akej miere môžu realizovať svoje prirodzené potreby delíme systémy chovu do štyroch základných skupín:

  • V klietkovom chove sú nosnice natlačené v preplnených klietkach s životným priestorom menším ako hárok papiera A4 pre nosnicu. Klietky sú uložené v dlhých radoch a v minimálne troch poschodiach nad sebou - batériách. Systémy batérií sú umiestnené v halách s umelým intenzívnym osvetlením, ktoré svieti až 17 hodín denne, pretože svetlo podporuje znášanie vajec. Sliepky sú v halách držané jeden rok na umelých medikovaných kŕmnych zmesiach bez toho, aby čo len na chvíľu zhliadli prirodzené svetlo alebo zelenú trávu. Nemajú možnosť rozvíjať nič zo svojich prirodzených potrieb ako hrabanie, klovanie, hniezdenie alebo roztiahnutie krídel. Po roku znášania vajec sú sliepky vyskladnené a usmrtené!
  • Podstielkový chov predstavuje na pomyselnom rebríčku uspokojovania potrieb sliepok prvý stupeň nad klietkovým chovom. Nosnice sú tu chované vo veľkých halách na podstielke. Už samotná neprítomnosť klietok predstavuje pre ne obrovskú úľavu. Vďaka tomu môžu realizovať potrebu pohybu, majú tu bidielka, priestory pre prašný kúpeľ a hniezda.
  • Ďalším typom chovu je voľný chov, alebo chov s voľným výbehom. Chovné priestory sú tu podobné tým z podstielkových chovov, no nosnice majú navyše možnosť výbehu vo vonkajších priestoroch, na tráve a čerstvom vzduchu.
  • Štvrtým typom chovu je ekologický chov, niekedy označovaný ako Eko, Bio, či Organický. Chovatelia pri týchto chovoch musia splniť veľmi prísne podmienky aby vôbec dostali certifikát oprávňujúci predávať ich produkty pod jedným z týchto označení (u nás sa oficiálne používa označenie Bio). Podmienky sa týkajú mnohých oblastí, ako napríklad vlastnosti chovných priestorov, počtu nosníc na veľkosť pôdy a veľmi dôležité sú podmienky týkajúce sa stravy nosníc. V tomto type chovu je všetko prispôsobené tak, aby sa podmienky chovu čo najviac priblížili prirodzeným potrebám nosníc. Predstavuje najvyšší štandard chovu nosníc a je pre ne najvhodnejší.

Situácia v slovenských obchodných reťazcoch nie je príliš priaznivá k zmenšeniu utrpenia sliepok. Najlepšie podmienky má Jednota, ktorá predáva 35 % vajec z podstielkového chovu , Tesco 14 %, Metro 2 % . Zvyšné percentá patria ku klietkovému chovu. Reťazce Carrefour a Lidl predávajú 100 % vajec z kliekového chovu, Kaufland a Billa sa odmietli vyjadriť.

Spôsob chovu nosníc by mal byť slovne vyznačený na krabici od vajec. Okrem toho každé vajce musí byť označené rozlišovacím kódom, z ktorého veľmi ľahko môžeme vyčítať spôsob chovu. Stačí ak vieme narátať do troch. Hneď prvé číslo na kóde prezrádza v akom systéme chovu bolo vajce vyprodukované:

0 – Ekologický chov (Bio) - najvyšší stupeň uspokojenia nosníc
1 – Voľný chov
2 – Podstielkový chov
3 – Klietkový chov – najnepriaznivejší systém chovu


Vajcia s kódom začínajúcim na niektoré z číslic 0, 1, 2, teda pochádzajú zo sliepok chovaných v lepších podmienkach a s väčším rešpektom k ich potrebám. Naopak, kód začínajúci číslicou 3 značí, že vajce pochádza od nosnice chovanej v nevyhovujúcich podmienkach.

Dobrá správa je, že už aj u nás na Slovensku dostať kúpiť v mnohých predajniach potravín vajcia z alternatívnych chovov. Väčšina ľudí už nemusí kupovať vajcia od sliepok uväznených v úzkych klietkach. Máme na výber. Kúpou vajec z podstielkových, voľných alebo ekologických chovov prispievame k zmenšeniu utrpenia nosníc a k väčšiemu rešpektovaniu ich prirodzených potrieb. Vďaka

http://www.slobodazvierat.sk/Pozor-na-vajcia.97.0.html

 


ML
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Gurasu   |   ip:20.138.18   |   2010-03-22  (15:54)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Zmena je na ceste, len ludia su moc zaslepni lacnymi cenami.
Skoda len, ze to normalne a zdrave je zaroven to najdrahsie.
Planeta trpi koli paaar Bohacom, ktori sa rozhodli znicit svet okolo seba. Treba vzat osud do vlastnych ruk. A ked mame moznost - tie lacne vajcia nekupovat. Ved oni pochadzaju tiez zo zivej bytosti. A ta trpela. Myslim ze zopar cynickych hovad sa vzdy najde, a budu sa nam snazit nahovorit, ze tie sliepky nic ine nepoznaju. A tak im to je uplne jedno. Co je blbost. A ked je otom presvedceny, treba mu jeho dieta od narodenia zavriet do podobnych podmienok.
Sorry , som trochu vytoceny :)!
Ja tie lacaky nekupujem, no way!!! Radsej idem do ineho obchodu.A tento postoj sirim v okoli. Hoci len dost tazko.


noto   |   ip:195.146.1   |   2010-03-22  (16:21)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  ano, je smutne ako zaobchadzame so zivimi tvormi. toto je uplne tolerovane trapenie zvierat. hamba ludom, ze nieco take trpia. a podporuju...


david   |   ip:95.102.40   |   2010-03-22  (16:56)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  hneď som sa utekalpozrieť čo to za vajicia ja kupujem...a samozrejme - KLIETKOVY CHOV..oddnes si radšejpriplatím za BIO vajcia


BuGToM   |   ip:195.146.1   |   2010-03-22  (17:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Earthlings: http://video.google.com/videoplay?docid=2252588966161406164#zoe   |   ip:94.161.70   |   2010-03-22  (17:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vacsina ludi si nevyhladava podobne clanky na internete, velmi mi je luto, ze taketo informacie sa nedostavaju do medii :-( my to vieme, ale nie ludia, ktori chodia napr. do lidlu a kupuju novy cas... ja viem, ze z tych vyplat na slov. sa tazko vyzije, ale ludia by mali vediet urcite veci a potom si vybrat... EARTHLINGS URCITE TREBA VIDIET!!!!!


Biovejce   |   ip:83.208.11   |   2010-03-22  (18:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Běžné slepice na dvorku prodují biovejce, tedy vejce s emega 3 masnbými kyselinami. 10 slepic Vám tedy ročně snese 72 000,- Kč. Opravdu : http://www.inmagazin.cz/clanek/493_slepice-a-domaci-bio-vejce-.aspx


Biovejce   |   ip:83.208.11   |   2010-03-22  (18:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vyprodukujte si vlastní biopotravinu - bio vejce. Slepice je domácí užitečné zvíře, které je schopen doma chovat téměř každý. Pokud má domek, nebo alespoň malou zahrádku. Znám lidi bydlící v činžáku, kteří mají v zahrádkářské kolonii chov slepic.


Náročnost chovu
Slepice je opravdu nenáročné zvíře. Sežere cokoliv, jakékoliv domovní odpadky biologického původu. Myslím, že je mnohem ekologičtější likvidovat odpady doma a současně produkovat zdravá domácí vajíčka. Domácí je domácí. Ve velkochovech se uvádí spotřeba krmiva 135 – 170 g / 1 vajíčko. Roční snůška od jedné nosnice je 288 vajíček.


Kvalita vajíček
V Makru a jiných obchodech můžete koupit vajíčka 1. třídy a 2. třídy kvality. Je to podle prostoru, který má slepice k dispozici ! Ty kvalitnější 1. třídy, jsou taktéž dražší. Máte – li doma malinký dvorek, nebo zahrádku, a pustíte – li občas slepice „na pastvu“, a slepice se mohou občas projít po dvorku a hlavně hrabat, neboť slepice jsou hrabavá drůbež. Vaše vajíčka budou třídy minus 2. Tedy mnohem kvalitnější, než ta nejkvalitnější z obchodu. Nejen ovšem velikostí prostoru. Ale hlavně stravou, což obchody vůbec nezohledňují.DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-03-22  (18:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Biovejce. Ja som cez víkend riešil, že by som si zo tri sliepočky na záhradku dal. No neviem, či rozchodia moju prípadnú dvojtýždňovú neprítomnosť. Výbeh by mali veľký - sad a humno a aj kurín je k dispozícií. Dva týždne vydržia bez ľudskej opatery?


kakadu   |   ip:62.168.11   |   2010-03-22  (18:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer:
No neviem. 14 dní je dosť. Možno ak nejako poriešiš napájačky, tak jo. Ale na druhej strane, čo s vajíčkami? 14 dňové vajíčko z hniezda by som teda jesť nechcel .. .o)


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-03-22  (18:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kakadu, hmmm...to ma nenapadlo. Ale myslím, že sa spýtam susedov, oni majú kačice a tak by počas mojej neprítomnosti - cca 2krát do roka mohli pipenky zaopatriť a vajíčka pobrať. Prístup do záhrady majú, takže to by bolo ok.

Inak, a čo kuny, lasice, líšky?


kakadu   |   ip:62.168.11   |   2010-03-22  (19:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer:
No vidíš, aspoň utužíš susedské vzťahy .. .o) Na dedine = na nezaplatenie.
S tou škodnou háveďou, to sa tiež spýtaj susedov. Ak chovajú, budú vedieť či hrozia takíto návštevníci u vás. Tie, čo si menoval potrebujú svoj životný priestor. Takže ak v okruhu pár kilometrov nieto lesov či iných divokých porastov, je malá pravdepodobnosť. Aj keď oni za korisťou precestujú viac akoby sa zdalo. Na druhej strane to, či je gazda doma, alebo nie na takéto návštevy vplyv nemá. Len nezabudni na vhodný prístrešok, kam sa môžu skryť ak bude hroziť okrídlené nebezpečenstvo z oblohy.
.
Inak, tri sú málo. Starostí rovnako ako s desiatimi a ako vravíš, priestoru máš dosť ...
.
Nezabudni ale, že je tu aj zima a vtedy je to s chovom trochu horšie. Fakt to zváž, ak dochádzaš len sporadicky.


pavolpi   |   ip:217.119.1   |   2010-03-22  (19:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pripomína mi to pracovné alebo koncentračné tábory.


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-03-22  (19:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kakadu, z 365 dní som na chalupe cca 200 dní, v zime tam trávim väčšinu času. prístrešok je ( babka kedysi chovala všetko, takže je zastrešený kurín s bidlami, rebríkom - je položený vyššie nad zemou - práve kôli sťaženiu prístupu beťárov zo zeme.)Je aj kompostovisko, kam by mali vstup a mohli by sa tam uhrabať :-))) 10 sliepok je asi veľa, vajíčiek ja moc nezjem. Počet bude asi závisieť, či sa mi podarí zaistiť, kto by vajíčka odomňa chcel ( rodičia, ujco, kamoši, susedia ) - pravdepodobne grátis, prípadne ak by dakto chcel, výmena za iné produkty domáce...Dravce pozemné tam podľa susedov moc niesú, oni vravia, že tak raz za dva roky sa im stalo, že pošla nejaká hydina - hneď za humnom mám pole a zopár miest so stromami, potok a nejaké kroviny, takže asi sa tam vybúria...

Takže sa asi na to dám...


kakadu   |   ip:62.168.11   |   2010-03-22  (19:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer:
Tak potom v pohode, nemáš čo riešiť. Držím palce.


eM   |   ip:178.40.94   |   2010-03-22  (19:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer:
Veľmi pozitívny nápad so sliepkami. Chcem si ešte doplniť obraz: Na chalupe aj niečo pestuješ iné okrem trávy a ovocných stromov? ak máš takéto možnosti, čo takto zapojiť do procesu celú záhradu - "permakultúrni" ju :-) http://permakultura.cz/view.php?nazevclanku=co-je-permakultura&;cisloclanku=2009020001
vytvoríš si postupne akési zázemie, kde budeš viacej nezávislý od veľkovýrobcov potravín. 3mem paľce :-D


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-03-22  (20:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no mám predzáhradku, kde pestujem zeleninu "dennej spotreby" a je tam ešte 4 korene hrozna, marhuľa, slivka a jeden šípkový ker. Pestovať sám som začal minulý rok - sadil som dosť nariedko , takže som mrhal priestorom. tento rok musím nasadiť hustejšie - bude menej buriny a menší odpar vody.

Mám potom dva dvory - predný - na posedenie a jeden zadný v susedstve hospodárskych budov - tam je marhuľa, jedna hruška a 3 slivky. Tam by som si chcel dať kuchynské bylinky - tento rok prvý pokus. Na predný dvor by som chcel dať ríbezle a egreš, ale samička moja milovaná tam chce nejakú tú kvetenu, takže to bude "farebný raj"

Za hospodárskymi budovami je veľké humno - cca 25 stromov ( jablone, slivky, hrušky, trnka, šípový ker, ringlóta ) - tam by behali sliepočky ( je tam aj kompostovisko na kuchynský odpad ) a rád by som tam nasadil bazu a rebarboru. A brat si tam chce postaviť novú pec na chleba...

Vedľa humna vjazd do garáže - tam sú 4 slivky, tam asi dám tie ríbezle a egreš. No musím odpratať odtiaľ lezeckú stenu...

Za humnom je moje "záhumnie" - tam by som rád nasadil opäť zeleninu na uskladnenie - zemiaky, ovos, tekvice, koreňovú zeleninu a strukoviny ( prvý pokus na tej pôde ), a sladkú kukuricu ( tú som ešte nikdy nemal ) Je tam vedľa aj jedna višňa, trnky, orech a dve slivky, a jedno kompostovisko so susedmi spoločné - na hrubý záhradný odpad.

Nehnojím priemyselným hnojivom, nepostrekujem, nevyháňam krtkov ani vtáky, takže tá úroda, nieje veľká ( delím sa so zvieratami:-) ). No od permakultúry to má ešte ďaleko...:-) Lenivosť a pohodlnosť občas zvíťazia...

Takže práce je hrozne veľa....

Dík za link, túto stránku nepoznám a ako vidím, majú aj svoj časopis, takže sťahujem a študujem cez víkend pri čaji :-)


eM   |   ip:178.40.94   |   2010-03-22  (20:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aha, takze koncept permakultury nepoznas..? No musim to napravit a hodit sem nejaky clanocek. Prave prechadzam kurzom, tak sa velmi tesim... :-)
zatial tolko:

http://www.alter-nativa.sk/index.php?akcia=zobraz&;id=56&subm=6
http://sk.wikipedia.org/wiki/Permakult%C3%BAra
http://www.ekoprodukt.sk/zahrada/permakultura


icco   |   ip:80.81.231   |   2010-03-22  (20:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V sucasnosti uz klasicke klietky povolene nie su iba obohatene. NO na veci to nic nemeni.
Z podstielkových chovov by som vajcia v obchode nekupil. Obsahuju milion krat viac mikroorg. ako z klietkoveho chovu. Ked ide o vajcia z domaceho chovu je to ine. Pochadzaju z prostredia v ktorom zijeme a na tie bakterie sme zvyknuty. No pri velkochovoch clovek nikdy nevie ake pliagy tam su.
Domaci chov je domaci. A to ste este nevideli priemyselne chovane brojlerove kurence...
Darmo chov sliepok a prasiat je najviac zmechanizovany tak aby boli naklady co najnizsie. A za to moze globalizacia spolocnosti a nasa lenivost.


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-03-22  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no dačo viem - no máličko, Ale kludne daj pár článkov - trebárs na pokračovanie. Začni jarou a skončíme v zime. Každé obdobie roka jeden článok čo a ako robiť a rád to budem sledovať a učiť sa. A možno sem nakoniec hodím pár fotiek, ako som prežil permakultúrny rok v záhrade...


eM   |   ip:178.40.94   |   2010-03-22  (20:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja mam na vajcia alergiu, tak mam o jeden problem menej :-)


ggg   |   ip:217.73.18   |   2010-03-22  (21:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ubohe ako sa zachadza s hospodarskymi zvieratami...kupujem tiez vacsinou vajicka z domaceho chovu, alebo v obchode z podstielkoveho (informoval som sa, ine tam nemaju) .chutia a vyzeraju omnoho lepsie ako tie vyblednute male vajcia z klietkoveho chovu. ani sa nedivim ked viem z akeho utrapeneho prostredia pochadzaju.apropo tie pliagy su viac v klietkovom chove kde su vedla seba namackane viacere sliepky, kde je aj onoho vacsia pravdepodobnost onemocneni ...takze staviam sa za O,1 max.2 znacenie.


icco   |   ip:80.81.231   |   2010-03-22  (21:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vysvetlim: V klietkovom chove (nezastavam sa ho). Idu vsetky exkrementy rovno prec od sliepok-prepadavaju cez rost. Vajcia hned po vysedeni padaju do zberneho kanala a na pas. Pri podstielkovych chovoch kde su sliepky na slame a tam aj kalia je pri takej vysokej koncentracii+kyda sa v ucitych intervaloch pricom ide s pravidla o hlboku podstielku, je nemozne zabezpecit aby vajcia neboli kontaminovane. Pre to je rozdiel ci mas vo svojom prostredi kde zijes 5 sliepok a maju celu zahradu alebo vybeh ( ten by mal byt podla vyhlasky kryty) alebo je na 100 metroch stvorcovych 10000 sliepok...asi tak...


steve   |   ip:195.146.1   |   2010-03-23  (08:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a zase sme skoncili pri ludoch, ktory su v konecnom dosledku za o zodpovedni..


Krovak   |   ip:194.154.2   |   2010-03-23  (10:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  presne tak, domaci chov je najlepsi, pekne ten rozdiel vidno na farbe zltka. Ale ako tu niekto zpomenul, ze 14 dnove vajce tomu by uz neveril - z nechceneho pokusu, kedy 10 vajec stravilo v julovych horucavach tyzden v komore, tyzden v slnkom prehriatej kancelarii, tri transporty autom, tyzden v kuchyni na stole a potom ani jedno nebolo pokazene by som sa nejakych 14 dni v kurniku rozhodne nebal.


slovak   |   ip:192.251.2   |   2010-03-23  (16:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   prepacte za spam, ale toto je vazne. Madari chystaju utok na Slovensko:
http://www.aktuality.sk/clanok/159520/trianon-jobbik-chce-riesit-hranice-a-silnu-armadu/


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-03-25  (19:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je to pekné, ale takto sa sliepkam pomôcť nedá. Ako sa dá? O 20h. miesto pošty pre teba hodinová reportáž z koncentračného tábora pre sliepky. A povinne na všetkých programoch! Alebo: miesto - mäsiarstvo. "Prosím si kilo krkovice." Mäsiar: "Nech sa páči, poďte si ju odrezať. Zo živej svine! Predtým ju zabite. Nech vám uši trhá jej smrteľný rev."
Dobrú chuť!


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-03-25  (20:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je to pekné, ale takto sa sliepkam pomôcť nedá. Ako sa dá? O 20h. miesto pošty pre teba hodinová reportáž z koncentračného tábora pre sliepky. A povinne na všetkých programoch! Alebo: miesto - mäsiarstvo. "Prosím si kilo krkovice." Mäsiar: "Nech sa páči, poďte si ju odrezať. Zo živej svine! Predtým ju zabite. Nech vám uši trhá jej smrteľný rev."
Dobrú chuť!diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + osem =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


POZOR: Návrh novely zákona o lesoch chce obmedziť aj vás a vaše deti!


 - POZOR: Návrh novely zákona o lesoch chce obmedziť aj vás a vaše deti!2013-05-28  (17:27)  |  Ekológia
Ministerstvo pôdohospodárstva a regionálneho rozvoja predložilo do pripomienkového konania návrh novely zákona o lesoch. Nie je nič výnimočné, že prakticky od vzniku tohto ministerstva vychádzajú z jeho „dielne“ návrhy zákonov, v ktorých sa určití predstavitelia tohto ministerstva neustále snažia o dve základné veci:

Proč nejdu demonstrovat proti Monsantu.


2013-05-24  (09:14)  |  Ekológia
Jděte a zbourejte regály plné monstantového masa ve všech hypermarketech, jděte a pošlete doprdele všechny restaurace, které nabízejí maso a zeleninu z velkopěstíren a chovů.


Jak je to s GMO na Slovensku? Vyjádření Ministerstva zemědělství.


2013-05-22  (09:06)  |  Ekológia
Nedávno som napísal e-mail na ministerstvo pôdohospodárstva ohľadne GMO, je to zdĺhavé, ale chcel by som Vás požiadať, (ak sa dá) aby ste to skrátili a napísali to ako článok pre slovenských čitateľov. Ak sa nedá, môžem to urobiť aj ja. Tu je odpoveď


NA ZEMI SKUTEČNĚ EXISTUJÍ NESMRTELNÉ ORGANISMY?


2013-05-09  (09:10)  |  Ekológia
Nikdy nezestárnou a nezemřou. Alespoň ne přirozenou smrtí. Mohou se znovu a znovu obnovovat. Neznají, co jsou to nemoci a stařecká nemohoucnost…Věčně mladé a věčně zdravé… Kdo to vlastně je? Výplod fantazie spisovatelů-fantastů?


Bill Gates nečekaně spouští edukativní program zaměřený na veganství


2013-03-27  (07:36)  |  Ekológia
Bill Gates přišel s poměrně nečekaným projektem sloužícím k podpoře veganství.


KOBERCOVÝM BOMBARDOVÁNÍM ZA OBNOVU LESŮ NA PLANETĚ ZEMI


2013-03-22  (09:55)  |  Ekológia
Naprosto jedinečná myšlenka, která má vytvářet lesy svrháváním milionů stromků z letadel. Zařízení instalovaná do obřích dopravních letadel C-130 používaných ozbrojenými silami k rozprostření koberců minových polí v bojových zónách byla upravena k rozmisťování stromků v odlehlých oblastech včetně částí Skotska.


RADIAČNÍ VAROVÁNÍ, KTERÉ VÁM PROPAGANDISTICKÁ MAŠINÉRIE MAINSTREAMU NEPOVÍ


2013-02-26  (10:30)  |  Ekológia
Radiace z katastrofy jaderné elektrárny v japonské Fukušimě je teď aktivní v ekosystému po celém západního pobřeží Severní Ameriky … už i mořské chaluhy jsou radioaktivní.


Bhutan bude první 100% organickou zemí


2013-02-21  (10:27)  |  Ekológia
Kdyby někde existoval národ, který by chápal smysl organického stále udržitelného hospodaření, byl by to národ složený většinou z farmářů. Takové místo vskutku existuje, a brzy bude prvním státem, který přejde na 100% organické zemědělství, a bude prošlapávat cestu ostatním, aby se tak stalo v globálním měřítku.


Lidstvo páchá akt sebevraždy v gigantickém měřítku...


2013-01-20  (13:10)  |  Ekológia
Odborníci na životní prostředí varují, že lidstvo stojí na prahu kolapsu globální civilizace. Tvrdí, že kolaps bude výsledkem řetězu krizí, které postupně rozloží podmínky pro udržení existence komplexních společností na současné úrovni. Lidstvo páchá akt sebevraždy v gigantickém měřítku...


Příroda vrací úder – brouci lačně žerou geneticky modifikovanou kukuřici od Monsanta


2012-06-25  (08:16)  |  Ekológia
Kukuřici vykonstruovanou genetickým inženýrstvím od Monsanto, aby zabíjela kořenožrouta kukuřičného, údajně tito škůdci už s chutí žerou. Díky rozsáhlému spoléhání na geneticky modifikované (GM) plodiny tito drobní kořeny užírající škůdci už zase převzali pole, čímž přechytračili genetické inženýry, od kterých se čekalo, že je vystrnadí.


Prírodný hobití domček v lese


2012-05-22  (19:20)  |  Ekológia
Pozeráte sa na fotografie domu, ktorý postavil pán Simon Dale pre svoju rodinu vo Walese. Postavil ho sám so svokrom, za pomoci okoloidúcich a priateľov, ktorí prišli na návštevu. Štyri mesiace od začiatku výstavby bol domček hotový a bolo možné pohodlne sa presťahovať a zabývať. Simon odhaduje, že stavba mohla trvať tak 1000-1500 pracovných hodín a stála 3800€. V rámci trhu s nehnuteľnosťami to vôbec nie je veľa :-D


Horror měsíce: Dobrou chuť!


2012-05-07  (09:01)  |  Ekológia
Miliarda lidí trpí podvýživou, ale 80 procent světové produkce sóji a kukuřice se zkrmí hospodářským zvířatům. Na 1 kg masa je potřeba 3700 litrů vody. Pro zajímavost: jeden čtvereční hektar uživí jednoho všežravce, 12 vegetariánů a 50 veganů. Při veganské stravě se nás na Zemi vejde s klidem 40 miliard.


Zahoďte chemikálie v domácnosti a použijte citrón


2012-04-29  (15:08)  |  Ekológia
Nemusíte utrácet peníze za toxické chemikálie k čištění domů, léčení rýmy, nebo hýčkání vaší pokožky. Citronová šťáva je jednoduchou přírodní alternativou, kterou můžete nahradit nespočet lahví předražených chemikálií.


Maďarsko zničí všechna geneticky modifikovaná kukuřičná pole od Monsanta


2011-08-22  (10:26)  |  Ekológia
V březnu Maďarsko představilo nové nařízení, podle kterého musí být geneticky modifikovaná semena kontrolována před jejich uvedením na trh. Nicméně některá geneticky modifikovaná semena byla dána farmářům, aniž by si toho byli vědomi.


Bývalý šéf FBI, Ted Gunderson L., urobil vyhlásenie týkajúce sa chemtrails !


2011-07-20  (21:51)  |  Ekológia
Náhodou viem o dvoch miestach, kde lietadla tento "náklad smrti" ...kde toto svinstvo striekajú na nás. Štyri lietadlá Národnej gardy sú vo vzduchu v Lincolne a v Nebraske. A ostatné lietadlá sú mimo v Oklahome. Osobne som pozoroval lietadla, ktoré ešte stáli v Nebraske - Lincolne, v Nebraske - u Air National Guard. Na týchto lietadlách niesu žiadne označenia. Sú to obrovské, bombardéry typu lietadla a bez označenia. Jedná sa o trestný čin: zločin proti ľudskosti...


Tajomstvá vody


2011-05-24  (16:35)  |  Ekológia
Voda je skutočným nosičom informácií. Tak ako ju dokážu zašpiniť chemikálie, rovnako ju dokážu znehodnotiť negatívne myšlienky ľudí.


Fluór váš každodenný!


2011-04-25  (16:21)  |  Ekológia
Fluorid zlúčeniny, ktoré sú uvádzané vo vode (fluoridacia), neboli nikdy testované z hľadiska bezpečnosti pred schválením. Nedávny nezávislý výskum vedcov ktorý nie je spojený zo zubnou obchodnou organizáciou ukázali nasledujúce...


Ľudská krutosť bez hraníc


2011-02-19  (20:31)  |  Ekológia11letý Birke Baehr představuje svůj pohled


2011-01-23  (21:21)  |  Ekológia
11letý Birke Baehr představuje svůj pohled na hlavní zdroj našich potravin - vzdálené a nevábné průmyslové farmy. Odsunutí farem z dohledu vytváří nereálnou růžovou představu o masovém zemědělství, tvrdí a poukazuje na místní a zdravou produkci potravin.


Efektivita hospodárenia so zdrojmi energie


2011-01-09  (13:24)  |  Ekológia
Príroda má jednu neoceniteľnú vlastnosť: dokonalú efektivitu využívania zdrojov. Je veľmi pravdepodobné, že príroda využíva všetok potenciál slnečnej energie, ktorá je našej planéte k dispozícií, na svoj metabolizmus a kolobeh živín. Je preto skutočne málo pravdepodobné, že človek príde na to, ako urobiť z jedného joulu dva. Teda ak platí zákon zachovania hmoty a energie. Priame čerpanie slnečnej energie má teda evidentné limity.


Globálny humbuk s otepľovaním


2010-12-27  (07:25)  |  Ekológia
O tom, ako ľudská hlúposť zo životne dôležitého plynu najväčšieho nepriateľa ľudstva urobila a ako sa masy hlúpo zmanipulovať dali.


Chemtrails potvrdený!


2010-12-21  (16:20)  |  Ekológia
Štatistické štúdie na zvýšený výskyt týchto látok v oblasti použitia chemtrails v USA majú nasledovné príznaky: -Spontánna krvácanie z nosa niekedy aj intenzívne krvácanie -dýchavičnosť - bolesti hlavy - problémy s rovnováhou prechadzajuc do chronickej únavy -častejšie epidémie chrípky -astma -zápal spojiviek


Permakultúra je hlas matky Zeme


2010-07-30  (12:26)  |  Ekológia
Rozhovor s Karolom Končkom - géniom, ktorý vie, že naša záchrana je len v našich rukách


Ekologické alternatívy v architektúre


2010-06-08  (11:51)  |  Ekológia
V poslednej dobe je citeľný nárast potreby a požiadavky na architektúru prijateľnejšiu k prostrediu. Je to spôsobené najmä tým, že až tretina spotreby fosílnych palív pripadá na stavebníctvo.


Pobřeží jižní Itálie spláchne až sto metrová vlna tsunami díky podmořské sopce Marsili


2010-05-26  (08:52)  |  Ekológia
Pobřeží jižní Itálie spláchne až sto metrová vlna tsunami díky podmořské sopce Marsili


KATASTROFY BUDOU POKRAČOVAT


2010-04-27  (18:53)  |  Ekológia
To, co se odehrává, je pouze malý náznak toho, že se nestaráme o svůj domov, a nenapravujeme vztahy mezi lidmi. Jenom člověk je schopen uvést síly přírody do rovnováhy. Jak to udělat...


Stevia Sladká. Bezedný zdroj "cukru" zadarmo, navěky a bez kalorií.


2009-07-12  (15:47)  |  Ekológia
Každý by chtěl určitě mít doma bezedný zdroj cukru. A navíc bez kalorií . Je to možné ? Ano je. Informace jsou dnes cennější, než peníze.


Je konope užitočnejšie ako ropa?


2009-05-31  (02:28)  |  Ekológia
Touto formou by som chcel poukázať na problém ktorý je väčšinou ignorovaný, problém ktorý ma globálne nepriaznivé až katastrofálne následky a problém ktorý sa dá riešiť.


Ďaľšie z ekológie...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Václav Havel – z jiné strany mince

Václav Havel nabyl po 17. listopadu 1989 v restituci rozsáhlý majetek. Pozadí této restituční transakce, jedné z prvních, která prolomila Benešovy dekrety, je však zatemněno a objevuje se jméno pražského pozemkového krále, miliardáře Miloše Červenky.


TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Open-source do reálného života 2 časť: Solárny panel

Konštrukcia solárneho panela. Podrobný postup výroby.


Neustále čakanie

Riesenie Romskej otazky vo švajčiarsku

"Ty byt partisan?"

Najdite si svoje šťastie - planéty neklamú!

Masové vraždy a viera v médiá a v nadprirodzené sily

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Ako také ovce


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.2115 s