19. Júl 2019
    
Novodobé otrokárstvo v Británii. Slováci a Česi ho zažívajú najviac - Dolezite.sk

Novodobé otrokárstvo v Británii. Slováci a Česi ho zažívajú najviac


  2012-11-03  (12:21)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Novodobé otrokárstvo v Británii. Slováci a Česi ho zažívajú najviac

Otrocká práca a vykorisťovanie
Britská medzirezortná komisia vo svojej správe z minulého týždňa konštatuje, že obete obchodu s ľudmi pochádzajú najmä z Číny, Nigérie ale aj zo Slovenska a Českej republiky. Informáciu priniesol český server Lidovky.cz.

Obete z Českej a Slovenskej republiky využívajú najčastejšie na otrockú prácu v továrňach. Tvoria až štvrtinu zo všetkých postihnutých. Správa uvádza, že najčastejšie sa ocitnú ako novodobí otroci muži. Tí potom pracujú buď za nízky plat prípadne im neplatia vôbec. Ľudia zo Slovenska a ČR sa do podobnej situácie dostanú najmä kvôli neznalosti prostredia alebo sú vo finančnej tiesni.

"V Británii sú zneužívaní kvôli sociálnym dávkam alebo pracujú v otrasných podmienkach," hovorí riaditeľka neštátnej organizácie La Strada Irena Konečná. Páchatelia podľa nej lákajú svoje "obete" najmä na inzeráty veľmi zaujímavých pracovných ponúk. Vykorisťovaní ľudia z ČR pritom pochádzajú najmä zo sociálne vylúčených lokalít prípadne ide o ľudí bez domova. Na Slovensku môže byť situácia obdobná.

Najviac Slovákov odchádza do Británie
Obete obchodovania s ľuďmi zo Slovenska smerujú predovšetkým do Veľkej Británie, Nemecka, Rakúska, Českej republiky, Španielska, Švajčiarska, Luxemburska, Poľska, Maďarska a Švédska. Hlavnými faktormi rastu obchodovania s ľuďmi v cieľových krajinách je dopyt po lacnej pracovnej sile a dopyt po sexuálnych službách. V zdrojových krajinách, medzi ktoré patrí aj Slovensko, rast počtu obetí zvyšuje nedostatok pracovných príležitostí, slabé sociálne prostredie a zlá ekonomická situácia obyvateľstva, nízka vzdelanostná úroveň či nedostatok informácií všetkých skupín obyvateľstva o rizikách spojených s pracovnou migráciou.

Na začiatku je výhodná ponuka práce
Pre Lidovky.cz sa vyjadril aj Antonín Hradílek, zástupca českého veľvyslanca v Londýne: "Príbehy, ktoré poznáme z podania našich občanov, obvykle prebiehajú následovne: niekto im v Českej republike ponúkne dobre platenú prácu vo Veľkej Británii, prípadne ich tam odvezie. Po príchode mu násilím zoberie osobné doklady a bráni mu v slobodnom pohybe. Núti ho na mieste pracovať, prípadne ho naviac registruje ako uchádzača o zamestnanie a požiada pod jeho menom o sociálne dávky, ktoré si privlastňuje." Ženy sú podľa Hradílka nútené k prostitúcii alebo ich predávajú záujemcom o sobáš s občiankou členského štátu EÚ.

Medzinárodná organizácia pre migráciu: Je to biznis
"Obchodovanie s ľuďmi je biznis ako ktorýkoľvek iný. Kde je dopyt, tam je ponuka. Jediným rozdielom je, že tovarom sú ľudia, ktorých obchodníci zneužívajú s cieľom dosiahnuť ekonomický zisk," uviedla vedúca Úradu Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM) v SR Zuzana Vatráľová.

Na margo profilu najčastejšie obchodovaných ľudí podotkla, že ide o muža či ženu vo veku 20 až 30 rokov, väčšinou zo zlého sociálneho prostredia a z východu Slovenska. K obchodovaniu s našimi občanmi najčastejšie dochádza vo Veľkej Británii, Nemecku, Rakúsku a Českej republike. Vatráľová tvrdí, že súčasná slovenská legislatíva je dostačujúca a badať, že sme sa poučili zo skúseností iných krajín. "Američania nás posunuli do najlepšej skupiny v hodnotení riešenia prípadov obchodovania s ľuďmi," uviedla Vatráľová.

Formy obchodu s ľudmi sú sofistikovanejšie
Metódy a formy obchodovania s ľuďmi sa stále vyvíjajú a sú sofistikovanejšie. Okrem nútenej práce, núteného žobrania, sexuálneho vykorisťovania, nútenej kriminality, nelegálnej adopcie či obchodovania s ľudskými orgánmi medzi najnovšie formy patrí ekonomické vykorisťovanie.

Podľa štatistík Ministerstva vnútra SR bolo do Programu podpory a obetí obchodovania s ľuďmi v roku 2008 zaradených 17 obetí, z ktorých všetky boli obete sexuálneho vykorisťovania. V roku 2009 bolo do programu zaradených 16 obetí sexuálneho vykorisťovania, sedem obetí nútenej práce a dve obete núteného žobrania. V roku 2010 stúpol počet obetí nútenej práce na 15 a počet obetí sexuálneho vykorisťovania klesol na deväť osôb. Z 31 obetí zaradených do programu v roku 2011 bolo desať obetí sexuálneho vykorisťovania, desať obetí nútenej práce, šesť obetí ekonomického vykorisťovania, päť obetí nútenej kriminality, dve obete núteného žobrania a dve obete núteného sobášu.

 

zdroj>

 


Anonym
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-11-03  (14:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neviem, ako to vnímate vy, ale ja absolútne nerozumiem, prečo sa všetci tí postihnutí gastarbeitri nechali sami a dobrovoľne naverbovať za otrokov, ako sa tu píše. Čo ich lákalo? Nechápem...


SomTenKtorySom . bocipera87   |   ip:92.41.127   |   2012-11-03  (15:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Možno si niekto túži postaviť dom, založiť rodinu, kúpiť auto, nábytok. Na Slovensku väčšina ľudí nezarobí skoro nič aj za predpokladu, že robotu má...


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-11-03  (15:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aha... Tak to by mi veru nenapadlo. Díky! Tak to preto jeden vyšinutý prorok spod Tatier (spomínate si na neho ešte?) šiel hrdľačiť na západ na lešenie...!


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2012-11-03  (21:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Presne sa opakuje len to, keď naši dedovia a pradedovia museli tiež odísť za prácou, za mláku, lebo nič iné im neostávalo, aby rodinu mohli uživiť....


Pravdomluvec . wecoheda29   |   ip:92.28.207   |   2012-11-03  (21:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A logicky, k tomuto dochádza najviac v Anglicku aj zato, že v Anglicku Slovák je menejprávnym tvorom ako mačka.

Zaujímavé, ako všetky tieto organizácie výlučne hádžu vinu na tých, čo týchto novodobých otrokov vyvážajú, ale nikto neukazuje prstom na hyeny, ktoré ich v zahraničí s radosťou využívajú.

Teda aj títo predstavitelia sú v podstate novodobými otrokmi.


Ferda . namiwedu91   |   ip:90.178.11   |   2012-11-03  (23:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A kdo je tam hlavně zotročuje?No přeci cikáni, Poláci,Pakistánci.


prave . mytigymo47   |   ip:62.169.18   |   2012-11-04  (09:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Však aj tu ľudí vykorisťujú za minimálnu mzdu!!! Vzbúrte sa konečne povedzte nie. Nie násilím ale uvedomením si. Je to také jednoduché...Len to by poväčšina musela mať rozum a zmysel pre spravodlivosť. Ale kdeže každý len ja ja ja každý vidí len seba a preto tak dopadá celok.
Tak vám treba!


prave . mytigymo47   |   ip:62.169.18   |   2012-11-04  (09:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Netreba chodiť a utekať zo svojej vlasti. Tu treba nastoliť poriadok vo svojej zemi. Ale kdeže zbabelci poutekajú vo vidine rýchleho zisku v zahraničí u svojich novodobích pánov. Len bežte preč ale už sa nikdy nevracajte netreba takých tu!


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-11-04  (10:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No veď práve! Tiež mi to mimovoľne prišlo na um. Pred časom ani nemuseli emigrovať na západ za vidinou bohatstva. Mohli v kľude zostať doma a vložiť peniaze pri svojom IQ do nebankových subjektov. Ušetrili a by čas, cestu, či spomínanú tortúru a obrali by ich perfektne aj tu... :-DDD


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.141.66   |   2012-11-04  (11:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja sa trapim tu oni tam nexistuje spravodlivost,lebo davno zomrela


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:178.40.15   |   2012-11-04  (12:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lepšie makať pre otrokára Nemca, Angličana, Francúza, ... za 3 násobok priemernej mzdy na HejSlovensku, ako pre otrokára HejLováka tu na HejSlovensku za 400-500€ v čistom :DDDDDDDDDDDDDDDDD plat na Západe 3 krát väčší a cena ubytovania a jedla rovnaká ako na HejSlovensku :DDDDDDDDDDD


schulle . cybihiti06   |   ip:188.112.1   |   2012-11-04  (15:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ... povedať nie - to na slovensku nefunguje. Už dávno by bol parlament zbavený prospechárov a korupčníkov, tiež mafii - našich slávnych politických strán.
Stačí sa len pozrieť na výšku platov v SR - nové Švajčiarsko sa nekoná ani za 20 rokov po revolúcii, ba ani nejdeme správnym smerom, naopak naša životná úroveň sa neustále znižuje a tak len prehlbujeme zväčšujúcu sa sociálnu priepasť a izoláciu do ktorej sme sa vďaka nami zvoleným politikom, plateným z našich daní, prijímajúcich zákony pre dobro občana dostali. Na základe zdravého rozumu by sme sa mali zamyslieť, či nedozrel čas na zmenu ústavy a zákonov v SR. Veď keď niekto poberá plat ( poslanec, minister a pod.) tak nech automaticky svojím majetkom aj ručí za svoje činy a rozhodnutia ktoré v platenej funkcii urobil. Mám pocit že nič na-hlavu postavené nechcem. Ale to by muselo prísť referendum, lebo inak by to bolo, ako keby sme nechali dôchodcov hlasovať o tom, či sa im bude valorizovať dôchodok. Koľkí by boli proti???
Koľký politici by prijali takúto zmenu??? Dobrovoľne asi ani jeden.


Pandemonium . darujete36   |   ip:85.248.61   |   2012-11-05  (06:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Trochu odbočím: Viete čo ma skutočne desí? Ten ilustračný obrázok. Viete si predstaviť, že by tá ebenová vec z plantáže mohla byť raz ďalším prezidentom USA?


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2012-11-05  (06:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pande
nepoznám charakterové vlastnosti toho dieťaťa na obrázku... no určite by ma desilo ak by si sa ním mohol stať ty... ty si už teraz dokonalá bábka...
alebo si vecou myslel tú reťaz? ty nadradený... :-)


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2012-11-05  (08:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Naše slovenské deti a mládež doplatili na bývalých komunistoch, ŠTBákoch a všetkým darebákom Slovenska v pluralitných stranách, zradcov slovenského národa.

Smer, HZDS, SNS, SMK, odovzdali byrokratom Bruselu v službách Petrochemického a Farmaceutického Kartelu do 80 vládnych kompetencii Lisabonskou zmluvou bez referenda a hlavne bez súhlasu obyvateľstva v referende čim podľa môjho presvedčenia zbavili obyvateľstvo SR právnej suverenity aj ktorú koľ vek vládu, ktorá príde po Smer a bude musieť plniť vládne príkazy z Bruselu (Európskej komisie). Podľa môjho presvedčenia došlo k trestnému činnú vlastizrady Slovenska týmto aktom. Takže Smer nás bude požičiavaní si z bank zadlžovať a aj s pravicou budú hľadať čo by sa ešte štátne mohlo odpredať ako je predaj poľnohospodárskej pôdy, lesov a zdrojov vody Slovenska.


...................................................... Čl.7 Ústavy SR

(1) Slovenská republika môže na základe slobodného rozhodnutia vstúpiť do štátneho zväzku s inými štátmi. O vstupe do štátneho zväzku s inými štátmi alebo o vystúpení z tohto zväzku sa rozhodne ústavným zákonom, ktorý sa potvrdí referendom.

Samostatnosť a sebestačnosť SR sme stratili už dávno, keď V. Mečiar pristúpil na aproximácii prevzatia právnych noriem a pravidiel západnej Európy, keď sme v referende hlasovali o vstupe SR do EU, keď Smer, HZDS, SNS, a SMK ratifikovali Lisabonskú zmluvu bez súhlasu verejnosti aj keď obyvateľstvo Slovenska malo pravo z Ústavy SR na referendum v tejto veci, keď Smer, SDKU, KDH, Most-Hid hlasovali o pristúpení SR k Zmluve o ESM (trvalom eurovale), keď obyvateľstvo Slovenska malo právo s Ústavy SR na referendum v tejto veci, keď SDKU, SMK, KDH a ANO predali strategické podniky SR a ked sa nám po tom všetkom vysmiali nakoniec zrušením trestnoprávnej imunity.


Mirec . kyhunase33   |   ip:91.219.13   |   2012-11-05  (15:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre Pandemonium.darujete36 ....ja sa bojim, ze ty by si sa mohol stat niekym, kto rozhoduje o osudoch iných, lebo človek čo dieťa nazve vecou z plantaze nieje o nic lepsi ako sucastny prezident USA


Zdendo . tadegoxy03   |   ip:92.52.46.   |   2012-11-05  (15:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mirec

Člen HZDS, čo ti poviem, napíšeme do centrály a okopírujeme jeho príspevky ako reprezentuje HZDS.


Zdendo . tadegoxy03   |   ip:92.52.46.   |   2012-11-05  (15:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Určite budú nadšený tým vyhrážaním, urážaním, zastrašovaním fyzickou likvidáciou a následným prezentovaním mečiara ako najlepšie riešenie pre Slovensko:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Toto niekto spája s jeho menom? to môže naozaj urobiť len človek ktorý sa volá že"pandemonium":DDDDDDDDDDDDDd


Pandemonium . darujete36   |   ip:85.248.61   |   2012-11-07  (06:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Moje obavy sa naplnili. V Amerike zvíťazila tá ebenová vec z plantáže...


miskus . wehidopu56   |   ip:213.81.13   |   2012-11-13  (16:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otroctvo kazdeho druhu je odsudeniahodne. Otazkou je, ci to mocnym nahodou aj nevyhovuje. Ak by mal kazdy pracujuci zarucenu adekvatnu pracu a mzdu doma, tak by nebolo ekonomickych migrantov.. Lenze ak u nas 3/4 ludi zarobia menej ako je priemer, potom sa snazia riesit to aj podradnejsou pracou v Anglicku, napriklad. Ze sa potom najde niekolko jednotlivcov, ktori na tu snahu doplatia, je viac nez jasne. Dalsi pohlad na vec je aj ten, ze velmi casto sa do Anglicka hrnu taki ludia, ktori chcu zneuzivat ich stedry socialny system (cigani,napriklad). Takze kazda minca ma dve strany.


matej . dijapexu33   |   ip:178.41.89   |   2012-11-15  (12:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  v clanku chyba, ze kto su ti otrokari. ano, mysleli ste si spravne: SU TO ClGANl


matej . dijapexu33   |   ip:178.41.89   |   2012-11-15  (12:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jeden so stoviek dokazov: http://www.topky.sk/cl/100370/1323688/Slovenski-Romovia-uradovali-v-Anglicku--Na-fiktivnych-detoch-z
arobili-statisice-libier-


matej . dijapexu33   |   ip:178.41.89   |   2012-11-15  (12:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  POZOR NA ClGANSKE GANGY V UK ! POLICIA (AJ SLOVENSKA, CZ A ANGLICKA) O NICH VEDIA, ALE NEMOZU TO ZASTAVIT.
LUDIA NENECHAJTE SA NACHYTAT NA "VYHODNE" PONUKY PRACE V UK- SU TO PODVODY (V NAJLEPSOM VAM LEN NEZAPLATIA, V NAJHORSOM SKONCITE AKO SEX OTROK ALEBO VAS PREDAJU NA ORGANY)
SITUACIA JE VAZNA UZ PAR ROKOV, ALE NIKDE SA O TOM NEPISE!
TO IBA VDAKA MINOVLADNYM (ZlDACKYM) ORGANIZACIAM, KTORE SA ZASTAVAJU ClGANOV A MUSLlMOV!
FUNGUJE TO UZ DLHO, POLICAJTI NEZAKROCIA ABY NEBOLI OBVINENI Z "RASIZMU"


julo . gopomipy8   |   ip:78.102.17   |   2012-11-15  (12:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  matej-nemozu,alebo nechcu to zastavit?Scotland Yard,MI5 a dalsi frajeri nemaju na par Dezinov?nebud naivny:-)
Aj slovenska policia by zvladla cigansku kriminalitu,keby bola "politicka vola" a nestarali by sa do toho tebou spominane MVO.Ale niekomu vyhovuje neustale vytvarat hrozby.


matej . dijapexu33   |   ip:178.41.89   |   2012-11-15  (13:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ved o tom hovorim julo- aj by mozno chceli to cele zastavit (pozatvarat tie ciganske otrokarske spiny) ale nemozu ani zacat- "protirasisticke brigady" by ich zlncovali.
ako hovoris, nie je piliticka vola...
a naivny urcite nie som


MonteKristo . gufekuse56   |   ip:64.121.13   |   2012-11-18  (17:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Paradoxne za komunizmu sme sa uživili sami. Aj dom postavili, aj auto kupili aj deti vychovali. Demokracie nerozkvéta ani jako za Gottwalda... Uvedomte si,že v USA viac ako 50 percent ľudí sa vyberie do večných lovíšť s majetkom menším ako 10 000 dolárov. A my hlupáci sme si mysleli bohvie čo tam vymysleli. Oni si zotročili svojich doma


Pandemonium . darujete36   |   ip:178.41.14   |   2012-11-18  (18:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To je na širšiu debatu. Postaviť dom nebolo jednoduché ani za socializmu a nebola to tiež malá položka. Pozrite spätne, aké vtedajšie profesie a ľudia s akým vtedajším postavením sa k tomu väčšinou odhodlali. Ostatní bývali v panelákoch. Dnes postavíte dom akéhokoľvek typu oveľa oveľa ľahšie, ale chce to tiež peniaze. Kto chce, ten si ich zarobí šikovnými rukami, alebo vlastnou múdrou hlavou. Ostatným zostanú zas len paneláky a pre tých total rodených lenivcov miesta pod mostami... Demokracia je taká, aká je a socializmus mal tiež svoje tienisté stránky. Ľudí moril vlastným spôsobom. Opäť je to na širšiu diskusiu.... Deti sa vychovávali vtedy aj teraz, len prostredie je iné. To je už len na správnych inštinktoch výchovy každého rodiča, pričom prostredie môže byť akékoľvek.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:91.127.52   |   2012-11-18  (18:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pandemonium
ako vychovávaš svoje deti?diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


štyri + štyri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ježiš je rómsky kráľ
EgbebleAugustn . liwawelu36:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Olej z marihuany vyléčil rakovinu tříletému d...
ValerieDesolaov . magoxuko57:   Dobrý deň, môj manžel trpel metastázami rakoviny pľúc v januári

Cirkev porušuje prikázania?
DARIO . wofugefu67:   

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Proroctví Matky Shiptonové

Lidská myšlenka poletí kolem světa tak rychle, jak rychlý je mžik oka. Voda vykonávat bude zázraky samé. Jak podivné, a přece se tak stane.


Illuminati varujú-útok biologickými zbraňami v ...

Kto je to Maitréja?

Ukradli nám Slovensko ?

NACHÁDZA SA EURÓPSKA ÚNIA V BIBLICKÝCH PROROCTVÁCH?

Uvidíte kolabs Eura-Euro Kríza BBC Special (eng)

Archív

Počátek občanských nepokojů v USA?

První náznaky organizovaného občanského odporu, inspirovaného zejména španělským hnutím 15-M, se objevily 17. září ve Spojených státech. V zemi, jejíž představitelé se domnívají, že disponují monopolem na výklad demokracie, je stále více lidí nespokojených se stávajícím systémem banksterského kapitalismu a vlastní neutěšenou sociální situací. Skupina aktivistů doufá, že také Američané začnou s pokojnými masovými protesty na Wall Street.


Alternatíva priamej demokracie

Pesticid od Monsanta infikuje rostliny nemocí podobnou ...

Aj OĽaNO sklamalo.

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.3139 s