21. Júl 2019
    
O Utrpení - Dolezite.sk

O Utrpení


  2011-10-30  (10:15)  |  Náboženstvo a mystika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - O Utrpení

Takého človeka, čo by nikdy nepoložil otázku, prečo Boh pripustí utrpenie, vari niet.  Pýtame sa to hlavne vtedy, keď sa vlastná bolesť zdá neznesiteľnou.

 

Dĺžka ľudského života oproti priestoru v ktorom čas nejestvuje sa podobá okamihu.  Duša sa podujme aj na tie najbolestivejšie úlohy, lebo vie, že čas na Zemi je krátky, no hodnota poznania je nesmierna.

 

Na prvopočiatku bola vo Vesmíre pozitívna a negatívna energia, pričom sa udržiavali v rovnováhe.  Zrodom života a prvotných foriem vedomia Vesmír nadobudol schopnosť sebauskutočnenia na vyššej, subjektívnej hladine. Jadro každej Duše bolo pozitívne. Bez skúseností v priestore naplnenom obomi, pozitívnou aj negatívnou energiou, sa cez pokušenie, niektoré Duše stali príjemcami negatívnej energie.  Vtedy sa zrodilo sebectvo a s ním prišlo utrpenie. 

 

Objektíny Boh sú Zákony Vesmíru.  Po zákone rovnováhy, najdôležitejší zákon, ktorý sa vzťahuje na povedomie je ten, že pozitívna energia je mocnejšia ako negatívna energia a negatívnej energii nie je dovolené zvíťaziť.  Len vlastná túžba získať viac, rýchlejšie a ľahšie ako jej patrilo, prinieslo Duši utrpenie. Ďalším vstrebávaním negatívnej energie sa zrodila nenávisť.  Zlo je však iba formou hlúposti.

 

Subjektívny Boh vznikol tak, že prešiel podobnou ľudskou skúsenosťou, ale ako prvý sa naučil zákony a ako jediný ich ovláda všetky.  K sebaobetovaniu prišlo v tom zmysle, že Božská Duša sa podujala preboriť bolestivú cestu ako prvá a aby po nej mohla previesť tých, čo majú odvahu nasledovať.  Boh síce človeku ukáže cestu, a toho čo si to zaslúži aj podporí, no kroky musí každý vykonať sám.  Od človeka sa neočakáva, že sa ako Boh bude musieť naučiť všetko, ale to, na čo sa sám dá, sa musí naučiť bez chyby.

Boh uplatnil svoj dokonalý um pre blaho všetkých v tom, že vybudoval dokonalý priestor v ktorom prijme tých, čo zdolajú skúšky.  Tam utrpenia niet, lebo sa tam dostanú len tie Duše, čo sa očistili od akejkoľvek negatívnej energie a súčasne sa stali odolnými pokušeniu na hladine, ktorá sa ich týka.  Svätci odolajú každému jestvujúcemu druhu pokušenia.  Boha sa pokušenie nedotkne. 

 

Robenie omylov neprekáža úspechu, pokiaľ si človek uchová dobrú vôľu a dobrý úmysel.  V tomto smere sa Boh skutočne díva na človeka ako na dieťa a snaží sa byť jeho Otcom.  Mnohý otec si všimne, že povedať dieťaťu nechytaj sa sporáka, lebo je horúci nemá zmysel, ak dieťa nechápe čo je to horúci.  Jediným spôsobom ako naučiť dieťa čo je horúce, je nechať ho skúsiť.  Rovnako je to aj s pokušením na každej inej hladine.  Boh, ktorý prešiel ľudskou skúsenosťou, to chápe a dáva príležitosti chyby naprávať.  V tom je jadro utrpenia dobrého človeka.   Utrpenie nie je vždy trestom zlých; rovnako môže byť znamením snaživej, či dokonca ušľachtilej Duše, ktorá má vysoké nároky sama na seba.

 

Z perspektívy Vesmíru sa všetka negatívna energia bude musieť prefiltrovať cez povedomie, aby sa ho povedomie na základe vlastného poznania a z vlastnej skúsenosti vzdalo.  Aby sa mu stalo odolným, podobne ako sa používa vakcína proti chorobám.  Negatívna energia spôsobuje zlo len keď je súčasťou povedomia.  Mimo povedomia je negatívna energia neškodnou. 

 

V bode kedy sa subjektívny Boh stal konajúcim Bohom, ustanovil pravidlá, ktoré zrýchľujú proces tým, že stanovil povolené množstvo pokusov pre každú Dušu, podľa hladiny kompetencie na ktorú ašpiruje.  Čím vyššie, tým menej možností opakovať chyby.

 

Božia veľkorysosť sa preukazuje v tom, že Boh skutočne dal každému to najcennejšie – jeho vlastnú jedinečnosť a vlastnú voľbu.  Aj život bez cieľa bol možný.

 

Musí byť jasné, že pokiaľ ide o vstup do priestoru bez utrpenia, žiadne skratky ani prižmúrenie očka tam nie sú možné.  Ani len Boh si ich nemôže dovoliť. Ak by boli možné, predstavovali by len ďalšie prvky nespravodlivosti a sebectva a priestor naplnený blahom by sa znečistil.  Akokoľvek Boh ktorú Dušu miluje, sama si musí  vyvážiť svoju žiadostivosť po úspechu s odhodlaním obetovať sa preň.  Práve tí, ktorí milujú Boha najviac to preukážu tým, že sa mu snažia čo najviac priblížiť vlastnými výdobytkami a vlastnou prácou, v prvom rade na sebe samom, a potom trpezlivosťou a láskou preukazovanou v snahe podobne pomáhať druhým.  Robia tak predovšetkým delením sa o vlastný um, povzbudením, a preukazovaním pochopenia a citlivosti k potrebám všetkých, čo sa snažia.   Nezriedka ľudia vyjadria dojem, že ich  bolestivá skúsenosť urobila lepšími a ohľaduplnejšími.  Človek ktorý nikdy sám na sebe nepoznal utrpenie, ťažko pozná aj súcit. 

 

Čo je šťastie?

 

Aj keby život jednotlivca pozostával iba z postupnosti skúseností ktoré by uvítal, pocit šťastia by sa mu vytratil, lebo by neprichádzalo k zmene.  To, čo má človek stále, považuje za samozrejmosť a časom si to nevšimne.   Biele je bielym len preto, že existuje jeho kontrast.  Podobne, pocit šťastia pozná len ten človek, ktorý poznal aj bolesť, alebo utrpenie.  V konečnom dôsledku nezáleží na tom, koľko príjemných chvíľ človek prežíval, ale na tom, že keď sa ocitne pri bode, kedy sa obzrie späť, si má možnosť povedať, že to stálo za to.  Keď si z toho života aj niečo odnesie.  Jedinú vec, ktorú si človek môže odniesť zo života, je bohatstvo a múdrosť Duše.  Ten kto na konci neľutuje skúsenosti, ktoré mu život predložil, bol múdrym človekom a mal šťastný život.

 

Slovenský Katar 30.10.11

  

http://cathar.org.uk/slovensky_katar.asp


Corascendea
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
jurosp . jifypoki41   |   ip:95.103.14   |   2011-10-30  (13:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dalsi clanok ktory ma presvedcil ze ak boh existuje, potom nieje spravodlivy.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-10-30  (14:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jurospo...BOH je SPRAVODLIVÝ...toto čo sa tu deje nemá na svedomí BOH, ale ľudia.


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-30  (14:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jurosp.
podla akych noriem si to usudil??
podla svojich,,pokrivenych,,ludskych,sebeckych a rodinkarskych??

ked sa jedneho dna poberies z tohto sveta..ako kazdy z nas..a postavis sa pred neho..
tak ti bude hned jasne,ze Boh spravodlivy je..
a to az tak,,ze nebudes chapat..

nebudes chapat ani to ,ako moze sudit cloveka ako si ty,za veci nad ktorymi sa ty ani nepozastavis!!

za veci, ktore si ty ani nevsimnes.lebo su pre teba malicherne!!

a ked zistis ,ze Boh pojde az do najmensieho detailu tvojho myslenia..tvojich pohnutok..tvojich myslienok..
tak to budes este len híííkat!!!

potom zistis, ci je Boh spravodlivy,,alebo nie!!!


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-10-30  (14:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ďalší článok, ktorý ma presvedčil, že ľudská hlúposť u niektorých jedincov nevymrie.


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-30  (14:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  truhlik,,
uz ti vysumelo cervene z hlavicky??

to je dobre..
teraz nas zasyp kratkymi, primitivnymi komentarmi z minimalnym obsahom a vypovednou hodnotou,v ktorych si ty taky dobry!!
prosim..

pomocky: ovca, pacient, ***, modla, zatikaj nam, pneumatika, gymnasta.

ides..


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-10-30  (15:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Super! Zvládla si to na jednotku! Ušetrila si mi čas. Aj ovečka sa dá vydrezúrovať opakovanými slovami, aby sa napokon okadila sama.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-10-30  (15:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sorry pandemonium, ale tieto slovíčka sú zaradené ako urážky, ber to ako učebnú pomôcku od jeplinsa...pamätaj si Pandemonium...mi sme trpezlivý...je to len ďalší krôčik vo vyučovaní...to vieš, malý krôčik pre pandemonia a veľký krok pre ľudstvo...opakujem ľudstvo.


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-30  (15:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobry pokus truhlik..
zlepsujes sa:-DD

no presne ako som predpokladal, zasa si nesklamal,a do vety obsahujucej 22 slov si zasa nic inteligentne nevlozil!!

ty si proste taky.. a iny uz nebudes..ani***ovi.ze??:-DDD

PS. skus radsej nieco zo svojho slovnika a repertoaru ktory je tebe vlastny..tym nas viac bavis!!

pomôcky: (skus pouzit pomôcky z vyssie uvedeneho prispevku joplinsa)
John11146 . vexutefo87   |   ip:89.102.36   |   2011-10-30  (16:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pohlad smrtelneho cloveka na nesmrtelneho Boha.
Clanok je plny nenavisti a zloby. A lzi.

Ti co popieraju existenciu spravodliveho Boha su odsudeni na vecnu smrt.
Boh chce nasu uplnu oddanost a poslusnost, tak ako to urobil Kristus pre nas svojou obetou.

Nasim ludskym 'snazenim' len ukazujeme Bohu, ze onho nestojime.
Viera cloveka je len uznamim, ze Boh ma nas zivot v bezpeci ak sa rozhodneme pre neho. Viac od nas nepotrebuje.


jurosp . jifypoki41   |   ip:178.40.37   |   2011-10-30  (17:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Boh nieje spravodlivy, pretoze niekto trpi viac, niekto menej. Nema na kazdeho rovnaky meter. Len mi tu teraz nezacnite pisat ze za bolest a utrpenie si mozeme sami. Potom boh nieje vsemohuci, alebo ak by aj bol vsemohuci, potom je skodoradostny. Este jednu vec by som vytkol veriacim. Nerobte zo mna satana len preto ze neverim v boha. Ja som slusny clovek a zijem podla etickych zasad. Dovolil by som si tvrdit ze som slusnejsi clovek ako poniektori ktori sedia v postole v prvom rade. Ja jednoducho neverim a nieje to moja chyba. Jednoducho mozog nepusti.joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-30  (17:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jurosp..
tvoje hodnotenia su prilis povrchne..
no samozrejme si to neuvedomujes..
to je zaujimavy fenomen..

clovek ktory sam seba povazuje za inteligentneho,,a aj nim je..sa v otazke utrpenia ci existencie Boha , stava automaticky blaciacou ovcou ,hodnotiacou vsetko podla prvych dojmov a rychlych uzaverov ,nelisiac sa tym od ludi z nizkym IQ, lebo vsetci v tejto otazke zacnu akosi stadovito kvakat jedno a to iste!!

vies mi toto vysvetlit??

otazka na teba- vies mi zodpovedne povedat ,,kolko casu si stravil nad hladanim odpovede preco je tu utrpenie,,a ci je Boh alebo nie je vsemohuci..popripade preco je to tak ako to je??
ci cerpas tieto tvoje sudy z unahleneho zaveru,,podporovanych hnevom..??

Skusim ti nieco nacrtnut..

Boh je aj vsemohuci,,a nie je skodoradostny..
on je spravodlivy a vsetko co povie aj dodrzi..

jedine v com je bezmocny..je jeho vlastny charakter!!
a ten mu hovori,ze musi byt vsetko tak ako to vytvoril..a nemoze ist proti sebe!!

to znamena ,ze nemoze cloveku vziat jeho slobodnu volu,,a nemoze zasahovat do jeho rozhodnuti,,aj keby ako chcel..
nemoze prestupit svoj vlastny charakter..to jest maximalnu spravodlivost!!

ked nieco povie ,,tak to aj plati!!!

no viem aky su ludia..keby ti vzal tvoju slobodnu volu..tak by si zneuzil aj to proti nemu, azacal by si mu vykrikovat ,ze s teba urobil otroka..
ked mas slobodnu volu ..tak mu vykrikujes ,ze ju mas,,a ze na svete je zlo..a nech zakroci!!

tak co vlastne chces??"dostanes bitku aj ked mas capicu..aj ked nemas"!!
takí su ludia!!


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-10-30  (17:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To je práve ten kostolný paradox. ***, ktorý vôbec neexistuje, spôsobuje údajné utrpenie a spiatočníci, ktorí mu veria, sú ešte pyšní na to že ich skúša. To je ten nezmysel, ktorým tu pátričkárska orgnizácia otravuje vzduch už dvetisíc rokov a manipuluje so svojimi ovcami. Keby neexistovali náboženstvá - a obzvlášť to, ktorému šéfuje neexistujúca modla na tri písmená - bolo by podstatne menej vojen.


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-30  (17:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  truhlik..
Boh nesposobuje utrpenie..
on nechal ludi nech si vladnu sami..!!
si uz nacisto hlupy ci ako??

chceli sme to,,mame to..

a ty tu neprekrucaj slova..na svoj obraz..
nechapes nicomu,,no kvakas tu ako stara baba..
chod na casu rudeho..a let it be!!!


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-10-30  (17:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jurosp...nikto z teba nerobí satana...takto môžeš pomenovať tých ktorý rozširujú zlo na tejto zemeguli...rozhodli sa tak a BOH im tiež nezasahuje do slobodnej vôľe, budú potrestaný BOH je spravodlivý...dobrých alebo trpiacich pošle do NEBA a zlých do pekla. Zapamätaj si v NEBI ti život bude pripadať ako jedno veľké učenie k BOHU a k spoznaniu, akým vlastne chceš byť, či zlým alebo dobrým.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-10-30  (17:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vidíte, Jarmila, čo som písal pred hodinou? Už je to tu! Pacientovi už opäť začína drbať. Začína nesúvisle písať s trojbodkami a používať oplzlé slová dokonca veľkými písmenami! O chvíľu sa pridá aj spiatočnícka Joplinsová a zaklincuje to nejakým biblickým nezmyslom.


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-30  (17:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  truhlik..
a najväcsi paradox si tu ty s tvojimi totalen absurdnymi prispevkami!!!

Boha ktory podla teba vôbec neexistuje, nenavidis az tak,,ze musis slovo Boh hviezdickovat!!

tak toto je naozaj na prasky,kamo!!

lebo normalnemu cloveku je jasne,ze ak nieco neexistuje,,tak voci tomu ani nemozem prechovavat nenavist..lebo to neexistuje!!

no ty samozrejme iracionalitu vo svojom konani nepozorujes..a nadalej hviezdickujes v kazdom tvojom prispevku , z velkou nenavistou a odporom,obycajne slovo...
podotykam "slovo" ktore vyjadruje (podla teba) neexistujucu entitu!!

toto je fakt sila..
normalne zrely pripad pre psychiatra..


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-10-30  (18:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins...teraz neviem čo chce keď tak vyskakuje...dostal kosť?


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-30  (18:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  neviem,,mozno..
no pochybujem,ze si tie blaznovstva vo svojich vlastnych vyhlaseniach uvedomi!!

dalej bude hviezdickovat slovo ,podla neho neexistujucej entity!!

lucifer aj ty mas taku nenavist voci SKWWIQOOIOVI??

ten tiez neexistuje!!lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-10-30  (18:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...ani by ma to nenapadlo, veď neexistuje, ani by som jeho veriacich neriešil, načo?


TheBloody016 . fihywise71   |   ip:95.105.19   |   2011-10-31  (01:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  navrhujem Vám všetkým, aby ste si ten článok poriadne prečítali a aj rozmýšlali nad tým čo čítate, lebo podľa komentárov ten článok ani jeden z Vás nepochopil. AUTOROVI: skvelý článok, ale ľudia bohužial sú nepozorný a pri zmienke o "bohu" iba čakajú, kedy sa môžu začať hádať o jeho existencii. ale verím,že niesom jediná, kto pochopil čo si tým chcel povedať :)


Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2011-10-31  (03:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takého človeka, čo by nikdy nepoložil otázku, prečo Boh pripustí utrpenie, vari niet. Pýtame sa to hlavne vtedy, keď sa vlastná bolesť zdá neznesiteľnou.

Na prvopočiatku bola vo Vesmíre pozitívna a negatívna energia, pričom sa udržiavali v rovnováhe. Zrodom života a prvotných foriem vedomia Vesmír nadobudol schopnosť sebauskutočnenia na vyššej, subjektívnej hladine. Jadro každej Duše bolo pozitívne. Bez skúseností v priestore naplnenom obomi, pozitívnou aj negatívnou energiou, sa cez pokušenie, niektoré Duše stali príjemcami negatívnej energie. Vtedy sa zrodilo sebectvo a s ním prišlo utrpenie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co když to bylo tak , že úplně na počátku byla neprojevená ( latentní ) energie . Po projevení pak byla dlouho a dlouho jen a pouze "pozitívní" energie . Všechny bytosti tehdy byly téměř dokonalé , neboť se právě zrodily z dokonalosti ( z Absolutna , z "Boha" či jak kdo chce ) . Jejich vědomí bylo čisté , ničím nezatížené a proto prodlévaly v nepředstavitelně blažených stavech ... Jak plynul čas (eony) tak duchovní bytosti začaly pomalu ztrácet na své dokonalosti a začaly "hrubnout" ( vibrace či frekvence jejich těl se začaly zpomalovat ) a taky jejich vědomí se pomalu začalo zakalovat či znečišťovat a tím se jejich prožívání začalo vzdalovat od původní blaženosti. V průběhu procesu "hrubnutí" začaly "vznikat" další sféry života , specifické vibrační sféry s odpovídajícím druhem prožívání . Začaly vznikat sféry vyšších Bohů , nižších Bohů , andělů , lidí , zvířat , démonů atd. atd. Teprve v průběhu tohoto procesu se objevila "negativní" energie . ( Krátkovlné vibrace jako pozitivní energie a dlouhovlné vibrace jako negativní energie. Krátkovlné jako světlo a blaženost , dlouhovlné jako temnota a utrpení )


Vesmír trvá velevěky a v průběhu jeho trvání se některé bytosti dostaly až do kritického bodu ( pekla ? ) . Do bodu kdy vibrace jejich těl se tak zpomalily , že už dávno zapomněly na svou "Boží" podstatu a trpí . Trpí nepředstavitelně . Za to ale zcela jistě nemůže Bůh ... Byly to touhy po prožívání, po "poznávání" (chtíče) každé jednotlivé bytosti , které zapříčinily zakalení , znečištění jejího vědomí a tím její následný úpadek . To je celé tajemství


Cesta z utrpení je tedy nasnadě . Zvyšovat své osobní vibrace , zvyšovat a povyšovat vibrace svých těl . A k tomu nám naši předkové dali skvělé návody ... Třeba dodržování mravnosti a askezi - tím se bytost odkloní od nejhrubších chtíčů které zakalují její vědomí a bytost pak ( pokud dodržuje mravní příkazy duchovních nauk ) začne opět prožívat odlesky blažených stavů a případně začne opět stoupat na žebříčku existencí .


Křesťanství tedy určitě není snůškou blábolů . Jeho poselství je některým jasné ale mnohým je skryté , neboť "pastýři" jsou nevědomí a nedávají poučení .


Zvyšovat osobní vibrace lze rovněž duševním kontaktem s tím , čemu říkáme Bůh . Musí to ale být kontakt nepřetržitý , vášnivý asi tak jak to dělal p.Pio , sv.František a mnozí jiní . Vzorem tu je zcela jistě "Kristus".


I zcela nevěřící člověk může dosáhnout vysokých duchovních stavů když ví jak na to . Musí vědět jak zvyšovat osobní vibrace , musí vědět jak čistit své vědomí ... Askeze (duševní) a mravnost jsou univerzální klíče . Po dosažení čistého vědomí, mysli se pak soustřeďovat na své tělo po vzoru jogínů či buddhistů . Tím se rozvibruje tělo do vyšších frekvencí a nastupuje se cesta vzhůru ...
JanaKatarina . calukegu69   |   ip:194.1.157   |   2011-10-31  (08:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins, skus mi, prosim, objasnit, z coho prameni ta Tvoja neoblomna viera, co Ta presvedcilo, ze existuje Boh, posledny sud atd. Si si svojou pravdou tak isty, ze nestrpis, ak niekto pochybuje. (Viď Tvoju reakciu na prispevok od jurosp: podla akych noriem si to usudil??podla svojich,,pokrivenych,,ludskych,sebeckych a rodinkarskych??)Takze niekto len nacrtne, ze ma pochybnosti a uz je pokriveny a sebecky. Vravis, ze Pandemonium uraza druhych a co robis Ty? Cim si od neho lepsi? Cim si lepsi od nas vsetkych?


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-10-31  (08:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Áno joplins – ty, "svätý" „lucifer“ a pandemonium – trio z Belleville, ktoré skôr či neskôr s opakovaným scenárom sa vhupne do každej diskusie (každý už vopred vie, čo bude nasledovať) – aj keď priznávam niekedy je to celkom vtipné, asi by to už nebolo dôležite.sk, keby tu boli suché komenty iba k téme článkov.

No a keď ešte zavíta aj touretťáčik bublinka (našťastie len linkoval videá, takže nikto nebol vystavený agresívnym výpadkom), tak oddelenie je kompletné ...už chýba len sestra RatchedováLenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-10-31  (08:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  (to malo ísť do témy Taliban, už to nebudem kopírovať)


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-10-31  (08:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Spiatočníci, ktorí prepadnú falošnej ilúzii o existencii modly, majú nekritický pohľad na svet a pocit nadradenosti nad realisticky uvažujúcimi ľuďmi s pokrokovým myslením. To im zabraňuje rozpoznať, prečo sú terčom permanentného posmechu, a tak nepríčetne kopú ako skapínajúci baránok **ží...


Romsli . mujuqexu49   |   ip:85.216.13   |   2011-10-31  (08:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dakujem za krasny clanok. Vonku zasvietilo slnko, k tomu takyto clanok...den ani krajsie zacat nemohol.
TheBloody016 Nie kazdy ma moznot mu porozumiet. Ale nie je treba im to mat za zle ani ich oznacit za nechapavych.
Tak, ako neodsudzujeme dieta, ze nevie citat. Mozme ho to skusit naucit. Ak sa to neda....treba pockat.
A pokial niekto povie, ze boh nie je spravodlivy...tak vlastne hovori o svojej nespravodlivosti, pretoze v kazdom z nas je boh. My vsetci sme boh.
Boh je akoby rozsekany na kusky. A tie kusky sme my vsetci. Boh je vyssie JA kazdeho z nas.
Nerobte zle druhym, lebo robite zle sami sebe. Nesnazte sa nenavidiet, ale chapat a tolerovat, lebo to robite sami sebe.
Dusa, ktora je vo vyvoji vysoko.....pomaha, chape, odpusta. Nerobi pre seba, ale pre spolocenstvo.
Pretoze vsetko smeruje k zjednoteniu. Cize boh smeruje k zjednoteniu. Ja som VY a VY ste ja a MY VSETCI SME BOH.


gordon . telulofe97   |   ip:195.168.4   |   2011-10-31  (08:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre Chicka- pekne opísané ako čo vzniklo.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-10-31  (08:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vieš pandemonium – to s čím sa väčšinou stretávaš na tejto stránke je tak trochu sektárske myslenie – preto sa nedivím tvojmu odporu. skutočný kresťan sem veľmi nepíše, chodí do kostola, modlí sa k Bohu v spoločnosti ostatných veriacich, pracuje a udržuje chod tejto spoločnosti ako napr. zabezpečuje potravu do hypermarketov, aby postpubertálne decká sem mohli chodiť nadávať na cirkev a na Boha...

Joplins, neviem, či si to uvedomuješ, ale ty máš bližšie k sektárovi ako ku kresťanovi. Napr. podobnosť so sektou jehovistov čisto náhodná:

- posadnutosť koncom sveta, predpoveďami a apokalyptickými scénármi (tik-tak tik-tak, a pod.)

- odmietanie cirkvi, panny Márie, vytváranie individualistickej viery

- šírenie svojho „evanjelia“ dosť otravným spôsobom pre väčšinu návštevníkov portálu podobný chodeniu rozklepaných babičiek po domácnostiach

A osobu menom „lucifer“ som nemala možnosť nejak výraznejšie registrovať, ale tiež sa mi nezdá, že tu prezentuje kresťanstvo dôstojným spôsobom...Ale ako som písala, mne osobne nevadíte, bez vás by to tu už nebolo ono a ja som si vás aj celkom obľúbila - všetkých.
Toľko môj pohľad na vec...
kucma . fyvafixa2   |   ip:87.244.22   |   2011-10-31  (10:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB

vsetka tato sektarska spodina ma jediny dovod.
v kostole sa na ich nazory nikto nepyta, vsetko maju prikazom - kaznou, aj ked je zrejme, ze su tiez ludia, ktorych prirodzenou vlastnostou je diskutovat a objavovat nove veci a nie s kazdou hovadinou sa okamzite stotoznit.

dolezite.sk patri medzi najjednoduchsie ventilacie ich utlacanych nazorov. aj preto, ako si mozes vsimnut, nie kazdy teista tvrdi to iste.

teizmus je prirodzeny. prirodzenou vlastnstou ludi je egoisticke a povysenecke spravanie. preto ma aj boh ludsku podobu... a kedze nie vsetky nazory musis prijat za svoje, je aj ateizmus prirodzeny.

boh je preto vysledok ludskeho egoistickeho spravania. je to univerzalna odpoved na "mozno" (priklady z historie)nezodpovedatelne otazky. aj preto je boh vsevediaci a vsemohuci a my sme jeho obrazom.

Myslim si, zeby bolo na case to zmenit.

Toto je moj pohlad na vec...
GrooverDas . jygyseva91   |   ip:217.119.1   |   2011-10-31  (11:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Védy sa postupne dostali do češtiny.

http://vedabase.com/cs

- prepisy podľa orginálu z védskych kníh
- ľahká prehliadnosť
- pravidelné aktualizácie

Haribol
LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-10-31  (11:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  „teizmus je prirodzeny. prirodzenou vlastnstou ludi je egoisticke a povysenecke spravanie. preto ma aj boh ludsku podobu... a kedze nie vsetky nazory musis prijat za svoje, je aj ateizmus prirodzeny.“

vyrazom egoizmu je odmietnutie Boha, nepochopenie, že človek nestvoril tieto zákony, ani nevytvoril prírodu, a že si môže určovať sám, ako čo má byť a ako čo dopadne. Lenže je sloboda a sloboda : anarchistická sloboda, ktorá nemusí byť pre človeka dobrá a sloboda v Bohu, ked človek si uvedomí, že sú isté hranice a isté pravidlá dané tak, ako prírodné zákony. Môžeš vykrikovať, aký si ty slobodný, ale uvedomuješ si, že keď vyskočíš v rámci svojej slobody z ôsmeho poschodia, tak sa zabiješ, lebo gravitačný zákon nepustí....

„Myslim si, zeby bolo na case to zmenit.“

Nech sa páči, absolutne nikto ťa nedrží, Boh dáva voľbu

“v kostole sa na ich nazory nikto nepyta, vsetko maju prikazom“

to je ale blbosť na kvadrát o viere sa živo diskutuje – a veci okolo viery sa študujú aj na vysokej škole a môžeš za to získať doktorát. Viera sa prijíma srdcom, ale aj rozumom, je už na tebe, čomu sa rozhodneš veriť. Ja viem, komu som uverila – jedine Ježišovi Kristovi a nikto ma neodláka, ani sto „vedcov“, ktorí budú Božie zákony popierať, lebo ja sama to mám empiricky overené v praxi, že to funguje. Toľko môj názor.joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-31  (11:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenkaB.
takze ja som sektar..
no dobre.
o katolickej sekte kam patris ty, sa vyjadrovat nejdem.
ta ma aj zo svojimi 1,5 miliardami slepych uctievacov drevenej marie,modly , svoj osud ,ktory ju caka,ked sa papez baziaci po moci spriahne z antikristom a oblbne vas vsetkych!!
ze sa ti to nepaci,je tvoj problem.
a to,ze pochlebujes aj clovekovi co si sam hovori "dom demonov",len hovori o tom ze nevies z ktorej strany vietor fuka.
jasne ze to nevies, kedze nevies ani to ,ze mariu ani papeza ani milion svätych uctievat nemas!!
nerozoznavas ani zakladne pravdy,a tak sa ti to vsetko miesa!!

no necham ta v tom..

ta tvoja ustipacnost, a ozaj cierny,sarkasticky , miestami dost urazajuci humor je nie priznacny pre znovuzrodenu krestanku!!
ja som nie dokonaly krestan ,.uz som to tu aj velakrat napisal,ze nie som tam kde som bol ked som uveril!

no ty si katolicka ako vysita,,a humor mas ako my vsetci dokopy!
a to ti poviem,ze ked som sa pohyboval medzi krestanmi,,tam su take reci uplne cudzie!!
no ty to sama vies ,ze??
kucma . fyvafixa2   |   ip:87.244.22   |   2011-10-31  (11:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB

"vyrazom egoizmu je odmietnutie Boha"

a co tak vyrazom egoizmu je prijatie boha a cloveka ako boha - jezisa krista. ano clovek netvori tieto zakony, tak preco by sa mal boh vtelit do ludskeho tela?

"to je ale blbosť na kvadrát o viere sa živo diskutuje"

diskutuje sa, no v ziadnom pripade nie v kostole.

"Ja viem, komu som uverila – jedine Ježišovi Kristovi a nikto ma neodláka, ani sto „vedcov“, ktorí budú Božie zákony popierať"

vedec je clovek, ktory nepopiera priamo bozie zakony. zasvatil svoj zivot svojmu presvedceniu a poznavaniu pravdy. len tebe to tak pripada, pretoze sa to nezhoduje s tvojim presvedcenim.

"lebo ja sama to mám empiricky overené v praxi, že to funguje. Toľko môj názor."

ok tvoj nazor. moj nazor je taky, ze tvoj nazor je blbost. moje empiricke overenie v praxi je presne opacneho vyznamu.

ak chces, tak daj nejaky empiricky dokaz.

GrooverDas . dysupegi60   |   ip:217.119.1   |   2011-10-31  (11:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Človek môže dokonale ovládať kresťanské písmo, no v podstate je to zbytočne stratený čas. Dôležité je učiť sa z pravého zdroja.

Védy sú jadrom poznania v učeneckej postupnosti maharádžov ktoré toto poznanie odovzdávajú mladším generáciam.

Poznanie sa zakladá na štyroch hlavných faktoroch:

- empíria (zmyslové vnímanie )
- mystika ( uvažovanie, myseľ, inteligencia )
- odriekanie ( odpútanosť, čistá myseľ, nadhľad )
- odovzdanie ( viera v proces, naplnenie dharmy )

Zmyslom poznania je pochopiť svoju dharmu, vlastné naplnenie. Človek ktorý koná vlastnú dharmu je plný šťastia a nie je rozrušený hmotnými podmienkami.joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-31  (12:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  groover..
clovek ktory spozna svoju dharmu,je debil ktoreho nerozhodi ani to, ked sa mu pred jeho ocami zabije cela jeho rodina..
alebo vidi 30 deti lezat v blate na ceste ,zomierajuce od hladu..
lebo on uz je tak zdharmovany,ze sa ho nic na tomto svete netyka!!

debilne satanske ucenie..
no uz vam tiez dochadza cas..
sud sa blizi..Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-10-31  (12:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tik-tak, bludička, tik-tak... :-DDD


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-31  (12:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bludicka si tu ty,priatelu..
len o tom este nevies.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-10-31  (12:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nevysvetľuj si to zle, ale chcel som len doplniť známu koncovku, tvoj trademark a slohový majsterštuk, ktorý si nedopatrením - či snáď bibliou zatemnenou mysľou - zabudla pripojiť.


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-31  (12:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kto sa smeje naposledy ,ten sa smeje najlepsie.

toto prislovie,ako nakoniec vsetky , vznikli dlhodobym pozorovanim a pamätanim si opakujucich sa udolosti!!

nevzniklo to v hlave choreho,ci pomstichtiveho cloveka,ktory si potreboval ulavit svojmu egu,a tak vymyslel intelektualnu sracku, na ukojenie jeho zraneneho ega!!

stale sa to dialo,,a zo zeleznou pravidelnostou to koncilo stale rovnako!
a tak ano tvoje posmevanie,inak neskonci.

ver mi.
len musis este kratku dobu vydrzat.Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-10-31  (12:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Preto mi ide z teba rozdrapiť bránicu... :-DDD


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-31  (13:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  presne tak..

mas svoj cas..
tak sa smej..
uzivaj si ..
GrooverDas . dysupegi60   |   ip:217.119.1   |   2011-10-31  (14:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Človek nerád počuje pravdu, ak je v rozpore s tým, čo chce, a ľahko uverí aj nepravde, keď sa mu páči.

Takmer nikto dnes nenasleduje pravé zvyky, tradície, cnosti a mravnosti. Miesto toho sa uchyľujú k falošným vierovyznaniam ako Kresťanstvo, Ateizmus, Agnosticizmus atď. Človek sa uchyľuje zvyčajne k takému poznaniu aký sám je.

Faloš priťahuje faloš.jurosp . jifypoki41   |   ip:95.103.12   |   2011-10-31  (18:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Drahi veriaci. Skuste po sebe trosku citat. Ja respektujem ze vy ste veriaci ale vy nerespektujete mna a moj nazor. Takze ja som povrchny len preto ze poviem svoj nazor? Nikoho neurazam, hovorim od srdca to co si myslim. Co je dost zaujimave, prave vy urazate mna. Skuste si prejst komentare od zaciatku a zistite ake privlastky som dostal. Som vraj povrchny,clovek s nizkym IQ, blaciaca ovca, pokritec, sebec, rodinkar, nahnevany clovek. Ano, toto tu odznelo na moju adresu. Takze vy ste ti lepsi, ze?


kucma . fyvafixa2   |   ip:87.244.22   |   2011-10-31  (18:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jurosp

vsetko su to egoteisticky pokrytci...joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-31  (19:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jurosp..


sa zastav clovece!!
ty tu vynasas tvrde sudy o tom ,o com nemas sajnu..
a ked ti to niekto vysvetli,,alebo sa ta opyta ,podla akych noriem sudis Boha,,ci jeho spravodlivost..
tak sa zrazu z teba stane len nestranny konstatovatel a take chudatko do ktoreho sa kazdy len obuva!!

co si ty zac??

tvoje hodnotenie Bozej spravodlivosti je asi take povrchne a hlupe..ako ked hlupy cigan hodnoti Enstainovu teoriu relativity..
a hodnoti ju z pohladu asi takeho inteligentneho,,ze
" ako moze byt Einstain normalny ,ked pocita cislice z pismenami do kopy??"
ten cigan vie,ze pocitaju sa len cislice..a pismenka patria predsa do abecedy!! nie!!
no a podla tejto ciganovej logiky ,,je Einstain debilom!!

takisto aj podla teba..a tvojho povrchneho a podotykam tvrdeho a konecneho sudu,,Boh nespravodlivy!!

a to ze ma to vytaca..na to sa nemozes hnevat!!

Pandemonium . darujete36   |   ip:78.98.106   |   2011-10-31  (19:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je%blička, hovorí sa, že smiech lieči. Ty ma ale doslova predávkovávaš! :-DDD


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-31  (19:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  som rad,ze jeden z mojich vedlajsich ucinkov,je taka pomoc pre teba..

super..
uzi si to..


jurosp . jifypoki41   |   ip:95.103.12   |   2011-10-31  (19:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins: Povedal som ze ak boh existuje, potom nieje spravodlivy. Toto je moj nazor a toto si naozaj myslim. Prepac, ale snad mam pravo si nieco mysliet. Urcite si krestan? Lebo vopred si ma odsudil, to je podla mna dost nekrestanske. Nechapes ze ludom s podobnym nazorom ako mam ja mozes pripadat hlupy ty? Ja nikoho neodsudzujem. Priatelu neviem co si myslel otazkou "co si ty zac??", pripadalo mi to akokeby si mi daval najavo ze som nikto


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-31  (19:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tym co si ty zac, som myslel jedinca, ktory nieco hovori na plne usta..zodpovedne sa za to stavia..
a ked sanajde oponent, tak sa zrazu urobi hcudacikom ktory len vyjdruje nestranne svoj nazor..a on nikoho nesudi!!

chapes vobec vyznam slova ,"sudit"??

ty sudis Boha ,ze je nespravodlivy..
ja ti hovorim,ze tvoje sudy su sebecke, povrchne a pochadzajuce z prvodojmovych zaverov!!
a zrazu si urazeny..a kvakas presne ako väcsina ateistov,ked im niekto oponuje "sudenim"..

to co ty robis je nie "sudenie"??
mna,,Boha,, krestanstva??

co??
joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-31  (19:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  opytam sa ta este raz..
ako si na to prisiel, ze ak Boh je,tak je nespravodlivy??jurosp . jifypoki41   |   ip:95.103.12   |   2011-10-31  (20:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins, uz som to tu vysvetloval preco je nespravodlivy.
Mam pravo sudit boha, pretoze ti akosi uniklo ze niesom krestan (teda som pokrsteny a dokonca chodim kazdu nedelu do kostola-cerkvi ale iba koli otcovi lebo ho mam rad). Pre mna je krestanstvo iba filozofia a krestansky boh je ako napriklad boh zeus. Chapes, ja mam pravo to povedat, rovnako ako ty mas pravo povedat ze pojdem do pekla pretoze kazdy veri v inu pravdu a pre kazdeho je nepohopitelne ze niekto moze mat inu pravdu


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-31  (20:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a este posledna otazka..

chapes dobre vyznam slova "slobdna vola"??

pytam sa preto,lebo pokial disponujes inteligenciou, o com nepochybujem,,a das si tieto dve veci dohromady..
tak ti musi vyjst iny vysledok aky ti vysiel, ohladom Bozej spravodlivosti!!!
jedine ,ze by si bol taky zaslepeny nenavistou,,ze nasilu ignorujes tieto pojmy..a nechces si ich dat dokopy..a tym padom zistit ,ze Boh nemoze konat inac ako kona..
lebo on dodrzuje co slubi,,ci povie..
a ked stvoril cloveka zo slobodnou volou..to znamena ,ze nijako nebude do jeho rozhodovania zasahovat..

a vysledky mame tu!

no a ci mas pravo sudit Boha..na to prides sam,,ked pride tvoj cas..
len aby si nebol prekvapeny, ze aky si bol hlupy!!
Ip . bysoniwy6   |   ip:188.112.1   |   2011-10-31  (20:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jurosp:
myslím že to nebola najlepšia formulácia na začiatku čo si povedal: "Dalsi clanok ktory ma presvedcil ze ak boh existuje, potom nieje spravodlivy."
Pretože je otázka či je ten článok pravdivý, alebo nie.
Iné by to bol ak by si povedal, že ak má tento článok pravdu, potom by bol boh nespravodliví. Na to máš samozrejme nárok. Ak by mal Boh nejaké charakterové vlastnosti, ktoré by nezodpovedali spravodlivosti, potom by bol samozrejme nespravodlivý.
Ale na to aby nás mal o tom presvedčiť nejaký článok sa mi zdá dosť povrchné, pretože samotný článok môže byť povrchný.jurosp . jifypoki41   |   ip:95.103.12   |   2011-10-31  (20:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip . bysoniwy6 :
Dakujem za pochopenie.


clovek . kigeduji80   |   ip:95.103.25   |   2011-10-31  (21:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja by som mal jednu otazku na lucifera a joplinsa, teda nie jednu ale viacero.podla nich oni poznaju absolutnu pravdu o Bohu tak budu vediet aj absolutne odpovedat.Za prve, co s novorodencom ktori zomre tyzden po narodeni a nestihol byt pokrsteny, podla cirkvy nepokrsteny idu do pekla a dokonca existoval aj nazov toho pre novorodencou, alebo ide do neba? ak hej, tak preco ma ten novorodenec taku vyhodu ze nemusi byt skusany na zemi ale hned ide do neba.to by som aj ja chcel zomriet hned po porode aby som nemusel byt skusany a trapit sa v tomto skur...om casopriestore.Dalej, ako ma Boh moze sudit, ked mi on vybral rodinu do ktorej sa narodis ktora ta nesmierne ovplivnuje, dobu v ktorej sa narodis, miesto kde sa narodis, storil mi mozog ktori mi napoveda ze sa mam tak rozhodnut, stvoril mi srdce ktore citi ze sa ma tak rozhodnut, dusu ktora sa tak chce rozhodnut, a vybral mi rodinu ktora ti naznacuje ako sa mas rozhodnut,a posle mi do cesty priatelov ktori ma podporia v "mojom" "slobodnom" rozhodnuti,:)a ak aj po tomto chces diskutovat o slobodnej voli tak druhy priklad, Boh mi dal slobodnu volu, to ako keby ja stvorim program ktori bude generovat nahodne cisla, bude slobodny nebude mat preddefinovane ake cisla ma generovat, vygeneruje tie "nespravne" a ja ho necham za to palit a trpiet na veky v pekle, ale pritom ho nesmierne milujem, ale to je v poriatku, vygeneroval to on,slobodne :)podla mojho prispevku si asi budete mysliet ze som neveriaci,nie, som veriaci, len neverim v boha ktory by ma na kazdom kroku sledoval a cihal by kedy spravim chybu aby mi to mohol spocitat. to by bol potom taky plytky a ziarlivi ako ludia...mimochodom treba si uvedomit jednu vec,takyto obraz o bohu si tvorime kvoli tomu ze ked sme boli deti za dobre chovanie sme dostali odmenu, pochvalu, pohladenie a za "zle" trest. A Boh nemoze byt taky plytky ako ludia, to nie...mozete zacat namietat ze keby bol taky tolerantny a neprikazoval by napr. nezabijes tak by sme si robili co chceme, a ja sa pytam, kto by si robil co chce?Neveriaci? ty sa predca Bozich zakonov nedrzia, seru na ne.ty nehladaju vyssi zmysel.A vy, lucifer, joplins, vy by ste zacali zabijat, stali by sa z vas zly ludia?tak potom ste vnutri cierny a krcovito sa snazite byt bielimi aby ste neprisli o ten najvedsi pozitok-nebo.ale ja tomu neverim, neverim ze by ste zacali zabijat, lebo krestania su vedsinou dobri ludia len nepochopili jednu dolezitu vec: Ak sa chce strom tahat do visin za svetlom, musi sa aj hlboko zakorenit do zeme, svojho temna, humusu ktori je vyziva pre ten strom, nesmie mat so vsetkeho vycitky svedomia, nesmie si vycitat emocie, lebo predsa aj tie stvoril Boh,clovek svoje emocie nesmie zabijat, musi ich prijat a poucit sa z nich, na to su tu, musi si byt vedomi aj svojich negativ, prijat ich a poucit sa z nich, jedine vtedy ich moze mat pod kontrolou.A este jedna vec,netreba sa tak strasne bat diabla, pretoze diabol je strach, a strach zivis jedine ak sa ho bojis.A vycitky svedomia mozu za to ze clovek nemoze mat plnohodnotny vztah z Bohom pretoze sa mu nemoze uplne otvorit lebo ma pred nim pocit ze je zly...


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-31  (22:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek.

vela chces naraz.
ja som nepovedal ,ze poznam odpoved na vsetko!!
samozrejme,ze ked budes chciet tak najdes otazky na ktore ti ja neododpoviem,a ak ano, tak len ludsky a dam ti dovod na dalsie otazky!!

takisto ako ludska spravodlivost sa nemoze porovnavat z Bozou, tak ani jeho zamery a umysly ludia nemozu vystihnut!
chapem, ze to budes brat ako ,aha,mam ho!!
je to jedno.
su otazky ktorymi si ludia dokazuju ako dostali Boha do pasce, smeju sa a argumentuju..no posmrti bude kazdemu vsetko jasne!!

tolko otazok co si polozil sa neda vysvetlit cez diskusiu ci maily..
na to treba rozhovor..to dufam chapes..lebo cez diskusiu a vety sa clovek lahko a rychlo zamota,,druha strana to nepochopi..a uzje tu hadka..to neberem!

neviem odkial si nabral,ze sa bojim diabla.
to ,ze pred nim varujem.. ze hovorim o jeho zameroch o ovladnuti sveta..o tom ,ze ovlada najbohatsie rodiny sveta a z ich pomocou buduje NWO..
z toho si usudil ,ze sa ho bojim??

no..
a nenapadlo ta,ze ja pred nim len varujem??
ze sa snazim ludom povedat o jeho planoch??

nepochopil si to,,ale vôbec!!!
lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-10-31  (22:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  človek...ja ti odpoviem, nepokrstený novorodenec nejde do pekla, pôjde do NEBA rovnako ako nenarodené dieťa, mimochodom BOH ti nehovorí ak ťa rodičia vychovajú s kým sa máš priateliť, alebo ako žiť, to si kde čítal? tvoj príspevok je celý o tom ako by ti robilo problémy dodržiavať desatoro a ak niečo spáchaš, tak to mi zoslal BOH a on zato môže, moje chyby to niesu sú ja sa riadim podľa programu, nezvaľuj svoje hriechy na BOHA, neurčuje ti kam máš ísť? nevedie ti ruku, neukazuje na budúcich priateľov, ani ti neukazuje kedy máš záverečnú o všetkom sa rozhoduješ sám. A prečo má novorodenec výhodu akú nemáš ti? dostal si ten najväčší dar ŽIVOT a ti BOHA zato odsudzuješ? kto si? stále máš na výber zapamätaj si, aj keď ťa opustí tvoja láska, a trápiš sa, BOH zato nemôže pretože tvojej láske dal tiež Slobodnú vôľu.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-10-31  (22:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Ak sa chce strom tahat do visin za svetlom, musi sa aj hlboko zakorenit do zeme, svojho temna...hlúposť, pretože nepotrebuješ byť zlým nato aby si si uchoval v sebe DOBRO ktoré ti BOH daroval pri narodení....rodíš sa DOBRÝM...zlým sa stávaš sám.


illuminatedBimbo . wavapihi67   |   ip:95.103.5.   |   2011-10-31  (22:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veľmi veľa zblúdilých duší.....

Človek hriešny dostáva na pomoc Ježiša "Spasiteľa", ktorý neprišiel sňať hriechy ľudí , prišiel ľudí usmerniť a dať im zákony v ktorých sa ma žiť a nie len ich poznať naspamäť!Že človek z moci jemu danej sa povýšil nad tieto zákony je len nesprávne pochopenie jemu danej moci a tou mocou je duchovna podstata , ktorá neúnavne tlačí na ľudské telo aby v priestore a čase duch dozrel !

Duchovna podstata znamená že človek ma sám rozhodnúť ktorým smerom sa vydať. Sú len dve cesty na ktoré sa človek vydáva a to sú, cesta po prúde a proti prúdu .

Cesta po prúde je ta ktorá ide v zákonoch stvorenia ktoré ľudia často nepoznajú a často ani nechcú poznať veď nakoniec na kríž pribili toho ktorý im tieto zákony prišiel vykladať bol to posol boží a niesol v sebe zákony stvorenia! Tieto zákony sú pre ducha pochodňou ktorá mu ma svietiť na jeho ceste!

Uvedomuje si človek aká nesmierna "sila" a "zákon" prúdi celým stvorením? Tato sila a vôľa formuje vesmír a sily ktoré sú v ňom formujú hviezdy ,planéty a nakoniec samotný život rôznych druhov živých bytosti a prírody! Kde celé tieto všetky dimenzie udržuje v pohybe len jeho vôľa ,ale on sám nieje prítomný iba ak v ľudskej domýšľavosti a namyslenosťi ,pretože pri ňom všetko "zhorí" ,ved on je absolútny stred všetkého....kde len nepatrná kvapka jeho čistej energie teda jeho vôle sa v univerze ludom javí ako hmota,voda,oheň a vzduch-priestor... a pritom tieto sily-živly sú pri ňom spojené v nepredstaviteľnej sile teda v jednom prúde...kde až vám sa v takto pripravenom univerze prejavujú tak rozdielne aby ste ich nejak vo svojej malosti pochopiľi a rozpoznaľi!

Absolútna sila prúdi aj skrz ducha ktorý má zo svojej podstaty tuto silu využívať pre svoje zdokonalenie a získavania skúsenosti ako tuto silu smerovať a narábať s ňou a tým aj úspešné ukončiť svoje pôsobenie v nádobe teda v "smrteľnom tele" !

Cesta proti prúdu je nepoznanie zákonov v stvorení! Ježiš musel neraz dokázať takzvanými zázrakmi že je vyslancom božím! Ale mohol nejak zmeniť alebo obísť zákony v stvorení aby dokázal že je on ten pravý vyslanec?

Nie nemohol zmeniť neochvejne zákony v stvorení ,to by znamenalo zrútenie všetkého živého i samotnej hmoty! Lebo Boh je dokonalý a jeho dielo nepotrebuje nijakých zmien alebo odchýlky ,je dokonale ako on sám ,teda je to jeho nezmenná vôľa!

Ale ľudia si vo svojej myšlienkovej povýšenosti kde," zo svojej duchovnej podstaty nemáte na tomto svete seberovnej a vyššej bytosti ,nemáte tu nadradenú bytosť " ,čakáte zázraky a skutky ľubovôle od dokonalého v jeho dokonalom stvorení aby dokázal svoju entickú existenciu...!Takto sa aj prejavuje povýšenosť a nadradenosť ľudí ktorý si nesú aj zodpovednosť za svoje myšlienky , slova a činy presne podľa zákonov v stvorení len stým že sila ktorú v tomto dokonalom stvorení používajú je stále živá, je snimi spojená aby v dokonalom stvorení príslušne odmenila toho kto tuto silu nejak usmernil či v dobrom či zlom a to často aj desaťnásobne!

Otázka pre každého vážne hľadajúceho!

Dokážeš ešte svoju myseľ a skutky podriadiť Zákonom ktoré ta stvorili?

Stvorenie nie je žiadna záhada ide o základne pochopenie a existenciu ducha aby v ňom mohol prirodzene pôsobiť a preto je nutne poznať ZÁKONY STVORENIA a preto usilujte o poznanie!


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-10-31  (23:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pacient, už zas vykrikuješ zo sna bludy?


ANONYM . sipyrige36   |   ip:87.64.36.   |   2011-10-31  (23:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vacsiu hlupost ako tento clanok som este necital. Preto o hlupom clanku ani nema zmysel diskutovat. Citam tu same jalove prispevky. Sorry ze pisem bez diakritiky,


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-10-31  (23:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...čau maznák...ňuňiky ňuňiky povedz "škola"..počkaj počkaj to je ešte pre teba ťažké, povedz "jaskyňa"


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-10-31  (23:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM...prečo? vieš všetko tak pekne vysvetliť.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:87.64.36.   |   2011-10-31  (23:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer, tebe nedava dovolenku admin?


clovek . kigeduji80   |   ip:95.103.25   |   2011-10-31  (23:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins, citujem ta:su otazky ktorymi si ludia dokazuju ako dostali Boha do pasce, smeju sa a argumentuju- tvoj egoteizmus nabral az takej velkosti, ze seba nazivas bohom? ja som Boha nedostal do pasce, ako sa da dostat do pasce absolutna pravda?v pasci si jedine ty, lebo opovrhujes nazormi inych, a myslis si ze jedine ty mas pravdu aj ked na nu nevies odpovedat.A ako som prisiel na to ze sa nesmierne bojis diabla?jednoducho, stale sa toci tvoja mysel okolo neho,vyroky typu vsak uvidite po smrti sa daju lahko interpretovat:clovek strasi, alebo radsej napisem "varuje" aby si sa nemohol vyhovorit ze ty nas iba varujes a pritom sa snazis strasit tym coho sa najviac boji, a necudujem sa ti ze sa bojis co bude po smrti ked nas strasis aj tym aky je boh "spravodlivi" ako nam to spocita...aj toho sa bojis...nezi v strachu...a skus radsej popracovat na svojom egu,ale nezabijaho nasilu tak ako nasilu zabijas v sebe "zlo" lebo tak sa to ako na tebe vidim neda, to nie je cesta,prijmi to na sebe, bud si vedomi ze si taky a budes to mat pod kontrolou ked si toho budes vedomi,egoteizmus prameni z ega a ego myslim ze Kristus nehlasal...


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-10-31  (23:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins – sorry, že odpovedám až teraz - prepáč mi, ak som sa ťa dotkla, fakt úprimne, to som nechcela....

„a to,ze pochlebujes aj clovekovi co si sam hovori "dom demonov",len hovori o tom ze nevies z ktorej strany vietor fuka.“

o akom pochlebovaní sa konkrétne bavíme? Som väčšinou na tvojej strane – tebe dávam plus a jemu mínus – ale asi už moc tikáš, lebo furt ťa zakryjú

A ešte ked hovoríš o zrútení systému, a psycho demonštráciách „preberania“ sa vďaka konšpiráciám, tak ti poviem, že úplne najviac chcú zhodiť katolícku cirkev a „prebrať“ ľudí z kresťanstva a áno – mám ten dojem, že pápež im v tom pomáha...clovek . kigeduji80   |   ip:95.103.25   |   2011-11-01  (00:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer ano, presne tak
Ak sa chce strom tahat do visin za svetlom, musi sa aj hlboko zakorenit do zeme, svojho temna
-to neznamena stat sa zlym,prave naopak, kazdy clovek ma svoj tien(protipol), krestan v demonovi, cigan v tom ze by bol slusny a ustupil by, ale to sa nestane lebo by sa citil ze zlyhal ako by sa krestan citil ze zlihal ked podlahol demonovi, a tak isto by sa citil ateista keby robil pokus a vysli by mu vedecke vysledky ze sa stal zazrak, proste by neprijal nieco pre neho iracionalneho lebo by si pripadal ako nepragmaticky tupec, co je jeho tien, keby vsetci ludia akceptovali svoj tien, nebolo by zlo.Najhorsie je ze ked ho ludia neakceptuju tak ho projektuju (vidia) v druhych, ako to Kristus povedal o trieske v oku.ja nevravim ze clovek ma teraz vyzdvihovat svoje negativne stranky i ked u tych ciganou by to bolo fajm :) ale byt si ich vedomi, prijat ich na sebe, vtedy ich ma pod kontrolou a vie ich transformovat na energiu a tu premenit na dobro, i ked 90 percent ludi si svojho tiene nie je vobec ani len vedoma...ved celi zivot je o transformacii, preto je vesmir sanca lebo tu sa daju veci transformovat,menit, vo vecnosti sa to uz neda


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-11-01  (00:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenkaB..
ale kdeze, nedotkla si sa ma..
ja ti mam hrosiu kozu..

ved si len prestav co som si tu ja vytrpel od truhlika:-DDDD
ja som trenovany:-DD

nejdem sa s tebou hadat.
si tu jeden z mala ludi ktori neodpovedaju na utok urazkou,,a to si vazim!
takze mier.
o katolickej cirkvi a modle marii sa tiez nebavme , na to mam ja svoj sektarsko fanaticky nazor,,a to nerobi dobrtotu,vies!!

no a kedze ves, ze papez "im" pomaha,,tak mozno aj niekedy kapnes na to kto za nim stoji..a co chce od ludi Boh aby robili..
no to je uz na tebe..


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-01  (00:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins - keď si už tak zbehlý v apokalyptických scenaroch - ako to, že nevnimaš, že to uplne najhlavnejšie, čo satan chce - je odstraniť katolicku cirkev - kde bolo najplnejšie Božie zjavenie a potom všetky ostatne cirkvi so znamením kríža? On nestrpí žiaden kríž ani vyznávanie Krista! Tak to je... A že sa snaží nahlodať cirkev zvnútra? To je mi jasné, ale nespolupracuj s ním v tomto


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-01  (00:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "ved si len prestav co som si tu ja vytrpel od truhlika:-DDDD"

ale truhlik je aj tak naše zlatičko, predsa :), jeho človek nemôže nemať rád, síce keď mu treští hlavička z červeného píše škaredé veci, ale jemu to musíš odpustiť :)
clovek . kigeduji80   |   ip:95.103.25   |   2011-11-01  (00:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A mimochodom, clovek ktori si je vedomi svojho tiena a nepodlaca ho do podvedomia zrazu zacne duchovne rast, pretoze ked si uvedomime a prizname svoje minusi, zlo,nedostatky nemusime ich kompenzovat egom, viete preco niektori ludia na seba nedaju nikdy dopustit? lebo nenavidia na sebe tie veci co na seba nedaju dopustit (ak su si ich vobec vedomi),vedsinou nie :)tak ich musia kompenzovat egom...clovek co toto dokaze tomu na svojom egu spontane nezalezi lebo si nemusi dokazovat ze taki nieje.taky clovek nepotrebuje zakon, moralny, prikazania, lebo ma svoj vnutorny pravdivy


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-11-01  (00:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenkaB..
toto je slovo do bitky.
ja som pochopil dost jasne,ze zena zo zjavenia jana, ktora je opita od krvy svätych,,je oblecena v purpur a sarlat,,ovesana zlatom a drahym kamenim..a ktora "smilni " s kralmi zeme,,je nie nik iny ako katolicka cirkev..
tato zena sa pri svojej honbe za mocou, spriahne z antikristom..co samozrejme aj sam antikrist bude chciet,lebo ked jeho vladnutie odobri a "pozehna"papez,,tak ma istych 1,5 miliardy katolikov na svojeje strane..

no bude to len politicky tah!!
no a po dosiahnuti ciela,,teda svetovlady, sa ako kazdy diktator v dejinach,obrati proti svojmu pomocnikovi,ktory ho dostal k moci!!

je to napisane jasne!! a potom sa obrati proti tej zene.. a spali ju ohnom a bude zrat jej mäso!!

Ja viem,ze sa satan snazi znicit katolicku cirkev..no to nie je znak toho ,ze ta cirkev je prava..
on sa totizto v mene "chaosu" ktoreho je otcom snazi znicit vsetko,,aby tento znak, rozpoznavania pravej cirkvi pomocou prenasledovania, celkom zanikol!!

aj jehvisti aj letnicní aj babtisti su prenasledovaní..
toje jeho taktika..
a kazdy si mysli,.ze ked je prenasledovany,,tak toje znak,ze satan nas nenavidi..a tak sme tí praví...
omyl!!
on nenavidi vsetkych ludi..toto je len zastierka!!

neviem ako si ty pochopila , zenu jazdiacu na selme,,ktora ma na rukach krv svätych..ci ktora smilni s kralmi zeme!!
podla mna je to jasne..jedine tato cirkev vzdy stala,za vsetkymi kralmi..zosadzovala a dosadzovala,.,pozehnavala,,a preklinala..

co papez povedal ,,tak to aj bolo..a kazdy kral si to aj uvedomoval a uvedomuje..
a preto sa liskaju jeden druhemu..
katolici politikom a opacne..

lenka..je to tak napisane viac ako jasne..
no ver comu chces.

joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-11-01  (00:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a na margo truhliceka..
no jasne ,ze ja ho mam rad.. ved on je taky stihaci psik..
taky maly stihaci pudlicek..

sem tam vie riadne zarubat..ale to je v norme..
niekedy mi vie tak fajne,ze sa musim az postavit z kresla, zhlboka sa nadychnut..a pomaly bohujuc si idem do lednice pro pivo!!

a tak odpisujem..
no v poho..
je tu ,,a co.. musime s nim zit:-DDDDD


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-11-01  (00:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak nazdravie, ovečka...!


jurosp . jifypoki41   |   ip:95.103.12   |   2011-11-01  (07:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chcem sa este nieco spytat ci som to pochopil spravne. Bolo mi tu vysvetlene ze clovek ma slobodnu volu atd. Mam to chapat tak ze boh do nasich zivotov nezasahuje teda iba nas sleduje a na konci zivota nas bude sudit. Pochopil som to dobre?


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-11-01  (07:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jurosp.
priklad..

sef firmy odchadza na dovolenku na rok, povedzme na cestu okolo sveta.
da ludom vo firme slobodnu volu ,riadit ju ako uznaju za vhodne,narabat z financiami ako uznaju za vhodne atd atd,

vie ,ze pokusenia pridu,,nabalit sa ,,ulievat sa.. atd..

vo firme platia urcite pravidla a zakony..
po odchode sefa. zalezi len na zamestnancovi ci ich dodrziavat bude alebo nie..
zalezi na vybere rozhodnutia , ci bude pracovat pre firmu aj nadalej,,alebo sa obohati,,a firmu okradne!!

po roku sa sef vrati..

jedni sa nabalili..a usli..
jedni nic nerobili,,a len si brali vyplaty..
a jedni pracovali dalej,a drzali firmu v chode aj bez sefa, priklad.

no a sef na konci, odmenuje..

na jednych posle povedzme Interpol..a policiu..

jednych vyhodi z prace, z podmienkou zaplatit co si vzali a nezarobili..

a inych odmeni coja viem,,postupom vyssie,,a velkymi premiami..napr.asi tak to vidim..

bez toho ,zeby Boh zasahoval do nasho zivota,lebo mame uplnu a absolutnu slobodnu volu,,nam dal aj nejake prikazania a pravidla aby sa z tohto sveta nestala totalne džungla..
a aby ludia ktorí chcu nieco zo sebou robit,,a chcu sa nejak Bohu zavdacit za spasenie,mohli sa niecim riadit..a snazit sa menit svoj charakter podla tychto pravidiel,,

no a tí ludia na konci budu spasení..

ak si chcel naznacit tu "nespravodlivost" ze Boh nas bude sudit za to ,ze nam dal slobodnu volu,,a teraz sa nam bude vyskierat do oci..si na omyle!!

stale mas na vyber..
Boh ta obdaroval aj rozumom,, a obdaroval ta aj nejakou volou,,a myslou..
stale mas na vyber minimalne 2 moznosti v kazdej situacii..

nebudes mat ziadnu hlupu vyhovorku,,typu,,"dal si nam slobodnu volu" ci nezasahoval si a nepomahal si nam!!

pamätaj,,vzdy ,,a pri kazdej situacii,,mas na vyber minimalne 2 moznosti..co urobis!!

bud ukradnes alebo nechas..
bud udries,,alebo neudries..

bud urazis..alebo sa stiahnes..lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (07:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jurosp...pochopil si to správne.

človek...vysvetlil si to správne s temnou stránkou človeka, ale zapamätaj si nevyzdvihuje v tebe tieto stránky BOH, ale len ti sám, nestavia ti do cesty prekážky naschvál, vytváraš si ich sám svojim životom, mimochodom ego si nám predstavil ti? nie joplins on sa zo svojich hriechov nevyhováral na BOHA, ale nič v zlom ja len úprimne.


jurosp . jifypoki41   |   ip:95.103.12   |   2011-11-01  (08:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A co napriklad potopa sveta a zazraky zname z biblie? Toto je ocividne zasah do zivota cloveka.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-01  (08:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins - „bohujúc“

Kde sa podelo – nevezmeš meno Božie nadarmo???

Inak nenávisť a odpor voči katolíckej cirkvi – to je čisté vzývanie NWO, niečo ako keď nacisti alebo komunisti špinili cirkev...

Žena na šelme ovešaná zlatom je podľa mňa EU a ano, má prísť doba, keď diabol zneužije katolícku cirkev a pápež sa spriahne s antikristom – tzv. „aj z vás samých povstanú vlci v rúchu baránkovom“ a potom ju začne prenasledovať....Ale cirkev nie je len pápež, cirkev sú milióny dobrých ľudí, x biskupov kňazov, rehoľníkov a ľudí, ktorí naozaj žijú svätým životom, dávaj pozor, aby si nedoplatil na ich osočovanie – lebo Boh ich veľmi miluje.

Katolícka cirkev je najsilnejšia obrana pred zlom – poznám veľa prípadov, keď napr. v dome človeka sa diali zvláštne veci, nemohol spať a pod., kňaz mu vysvätil dom a odvtedy mal pokoj. Takisto exorcizmus – (nedávno Benedikt XVI zrušil starý obrad, na čo sa sťažoval aj hlavný Vatikánsky exorcista, že nové motlitby už nefungujú)....
Svätá spoveď, svätá eucharistia – „kto bude jesť moje telo a piť moju krv, nezomrie na veky“...atď

LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-01  (08:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A čo sa truhlíčka týka, nebuď na neho zlý, veď on je ako psíčatko, ktoré ťa zúbkami ťahá za spodok nohavíc, lebo sa chce hrať..


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (08:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...hahahahahahahahahahahahahahahahahahaa...super LenkaB...pekne si ho vystihla nášho maznáka.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (08:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jurosp..potopa sveta bol trest za hriešny život ktorý ľudia páchali...to bolo do novej zmluvy...od novej zmluvy už BOH nezasahuje do života ľudí, majú UVERIŤ, preto robil JEŽIŠ zázraky.


jurosp . jifypoki41   |   ip:95.103.12   |   2011-11-01  (08:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer: Dikes za odpoved, konecne mam v tom jasno. Teraz mi vsak pripada dost zvlastne ak niekto prosi boha o pomoc a tak. V podstate nema zmysel prosit boha o pomoc pretoze nezasahuje do nasich zivotov. Ked mam byt uprimny, teraz uz neexistuje sposob ako by som sa mohol stat veriacim.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-01  (09:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale samozrejme, že Boh pomáha, veď povedal: "proste a dostanete, klopte a bude vám otvorené", ale nefunguje to tak, že sa pomodliš, a vyhráš v športke, ako si to niekto predstavuje...

lucifer - neuvažoval si o tom, že si zmeníš nick? Pôsobí to dosť divne...:)


joplins . tuvihine35   |   ip:188.177.1   |   2011-11-01  (09:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jurosp.

preco si taky zadrapcivy?
vies dobre ze chytas za slovicka.

Boh zasahuje do zivota tych lidu ktori mu to dovolia,,dobre citaj DOVOLIA,,
takisto ako ludia dovoluju satanovi manipulovat ich zivotmi..tak isto Boh pomaha ludom ktori o to stoja!!!

vsetko je o dobrovolnosti..poznas podobenstvo o 2 psoch?.
obaja ziju v cloveku..jeden je zly jeden dobry..a ten ktormu das viac zrat ten bude v tebe vitazit!
Ip . bysoniwy6   |   ip:188.112.1   |   2011-11-01  (10:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jurosp
Otázka je v čom spočíva slobodná vôľa človeka.
Človek sa môže slobodne rozhodnúť či bude žiť nezávisle na Bohu, alebo v závislosti na ňom.
Nemôžem sa slobodne rozhodnúť, že budem celý život žiť napríklad v podriadení Božím prikázaniam, pretože už som sa voči ním prehrešil. Preto ani spasenie nie je dôsledkom toho, že by sme mohli zachováť Božie pravidlá, pretože od prirodzenosti ich nezachovávame.
Spasenie je dôsledkom toho čo urobil Ježiš a či to ja príjmem, alebo nie. Zachovávanie prikázaní je potom dôsledkom spasenia, nie podmienkou.
Boh jednoznačne chce zasahovať do života každého človeka, záleží len na nás do akej miery mu to dovolíme. Tu je priestor pre našu slobodnú vôľu.kucma . fyvafixa2   |   ip:87.244.22   |   2011-11-01  (13:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jurosp

nepocuvaj tie vygumovane hlavy. jasne ze mas pravo neverit v boha, ked sa stale "niekde" skryva. hej hej teraz sa tu spusti debata, ze vidi ho ten, co ho chce vidiet a ten co ho nechce ta ho nikdy neuvidi...
proste si clovek vyberie ci chce byt psychopat alebo nie. inac ritual modlenia tej istej poucky, ruzenca, pocuvanie a utvrdzovanie kazdu nedelu vo vlastnej pravde, odpustanie hriechov za 10 "zdravasov" a podobne nazvat nemozem.

ano som clovek a na take a podobne sudy mam pravo. dovoluje to moja slobodna vola.

nenechaj sa voviest do virtualneho sveta, ved kazdemu je jasne, ze zijeme este v tomto, "hmotnom" svete aj s "hmotnymi" pravidlami. pochybujem, ze aj ked sa v tebe skryva nejaka enrgia, niekedy opusti zem a hmotu.

stvorenie sveta z nicoho je blud. ved samotny boh nerobil ziaden zazrak len tak z "nicoho". potopa, clovek z hliny, voda na vino... ani jeden. to len ti "veriaci" sa hraju na pseudovedcov predostieranim hlupych dokazov. cim hlupsi, tym tazsie vyvratitelny logikou :)

pre mna je hlavne UTRPENIE ked vidim tych kostolnych darmozracov ako nic nerobia, len balamutia normylnym ludom mozgy, vlastnia obrovske majetky a hlasaju ako by chceli pomahat ludom ale vsetko je v rukach bozich...


kucma . fyvafixa2   |   ip:87.244.22   |   2011-11-01  (13:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ok.
aby to neznelo pokrytecky, nie vsetci su taki.


jurosp . jifypoki41   |   ip:95.103.12   |   2011-11-01  (13:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Niekto tu spominal 10 bozich prikazani. Vsetkych 10 okrem 1 a 3 su standardne eticke zasady ktorych sa kazdy normalny clovek snazi drzat. Ja za to nemozem ze neverim v boha, ale ak by boh skutocne existoval moj vstup do neba zlyha prave na 1 a 3 ktore su z ludskeho, nie krestanskeho hladiska najmenej podstatne. Prepacte mi, ale moj mozog naozaj nedokaze vstrebat boha. Mam asi 8 najlepsich priatelov z ktorych su 4 veriaci a 4 neveriaci. Vsetci su to skveli ludia a nedokazem si predstavit ze by mi niekto z nich nepomohol alebo by som nepomohol ja im. Je smutne si predstavit ze polovica z mojich priatelov pojde do pekla. Pre mna su vsetci z ludskeho hladiska rovnaky.


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-11-01  (14:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  1J 4,9
V tom sa prejavila Božia láska k nám, že svojho jednorodeného Syna poslal Boh na svet, aby sme žili skrze Neho.

J 3,18
Kto verí v Neho, nebude súdený. Kto neverí, už je odsúdený, pretože neuveril v meno jednorodeného Syna Božieho.


tu je cely kamen urazu..

tu nejde o to ci si dobry (podla ludskych meradiel) alebo niesi!!

tu ide hlavne o to ako si sa postavil k tomu co pre teba urobil Boh!!
ak si zamietol jeho pomocnu ruku,,ak si poslapal jeho syna,,ak si si to ani nevsimol,ze on dal za teba to nejcenejsie co mal..
tak mozes byt taky dobry aky este na svete nikto nebol..mozes rozdat cely svoj majetok..a mozes si aj telo roztrhat a rozdat..nic ti to nebude platne!!

lebo si odmietol jedinu pomoc,ktoru ti Boh ponukol..a ktoru jedinu on bude akceptovat!!!ň

takze jurosp- je jedno aky su ludia..ide o to ako sa postavia k obeti Jezisa Krista!!
zavrhnu..budu zavrhnutí..
prijmu..budu prijatí..

PS..
podotykam,ze budu aj ludia ktorí o Jezisovi nepoculi,,no budu zachranení na zaklade svojho vedomia , ktore konalo dobro..
lebo takych ludi bola kopa,,,a nie kazdy mal moznost pocut o obeti!!

no ti ktorí poculi..museli zaujat nejaky postoj..a podla toho postoja voci Jezisovi,,budu ludia sudení..
toto je hlavne meritko!!!


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (14:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...pre mna je hlavne UTRPENIE ked vidim tych kostolnych darmozracov ako nic nerobia, len balamutia normylnym ludom mozgy, vlastnia obrovske majetky a hlasaju ako by chceli pomahat ludom ale vsetko je v rukach bozich...na toto si kde prišiel?...v krčme s ateistami?


kucma . fyvafixa2   |   ip:87.244.22   |   2011-11-01  (14:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.

nie v kostole.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (15:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...ťažko, ti do kostole nechodíš.


jurosp . jifypoki41   |   ip:95.103.12   |   2011-11-01  (15:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins:
V dnesnej dobe je velmi velmi tazko rozhodnut sa pre boha. Cirkev casom akceptovala niektore fakty len aby mohla existovat. K tomu nejake vedecke rozpory s cirkvou. Uznaj ze je velmi takze uverit.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (15:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jurosp...vedecké fakty? a aké? že je zem guľatá? no a?


jurosp . jifypoki41   |   ip:95.103.12   |   2011-11-01  (15:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mal som na mysli fosilie, akceptovanie mimozemstanov atp.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (15:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  fosilie a mimozemšťanov?...hahahahahahaha...veď by išli sami proti sebe, nikdy po tejto zeme nebehali a mimozemšťan nikdy a nikde neexistuje, človek je jediný a najdokonalejší tvor v celom vesmíre.


jurosp . jifypoki41   |   ip:95.103.12   |   2011-11-01  (15:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer, ak ti to nemysli tak nereaguj. Mal som na mysli fosilie dinosaurov a akceptovanie mimozemskeho zivota.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (15:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jurosp...aby si tomu lepšie porozumel, všetko je to obrovské klamstvo.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (15:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dinosaurov? ktorých v múzeách? pod ktorými je cedula že je pravý? alebo skameneliny vytvarované v garážach na kolene.


jurosp . jifypoki41   |   ip:95.103.12   |   2011-11-01  (15:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer: Fosilie dinosaurov???


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (15:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...myslím tie vyrobené repliky v múzeách, čo nazývajú kostrami.


jurosp . jifypoki41   |   ip:95.103.12   |   2011-11-01  (15:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer: Kto by si dal tu namahu vyrabat tisice falosnych "kostier" a zakopaval by ich do zeme? Cakal som skor ze povies ze cirkev akceptuje dinosaurov


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (15:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..no ja, aby som Vám zakryl tvár pred BOHOM a neuverili že skutočne EXISTUJE, mali ste si myslieť že ste z opice a tak by sa zvýšila moja šanca že sa dostanete skôr ku mne do pekla ako do NEBA.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (15:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Darwin je rozprávkar..dobre platený slobodomurármi, moji bývali zamestnanci.


jurosp . jifypoki41   |   ip:95.103.12   |   2011-11-01  (15:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chces mi naznacit ze dinosaury su podvrh??? Kde su strajkujuci krestania bojujuci za to aby z telky zmizli dokumentarne filmy o dimosauroch, aby zmizli z ucebnic dinosaury, aby neboli prednasky o dinosauroch? Koho tvrdenie je silnejsie? Knazove ucenie v kostole alebo vedcova prednaska?


Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2011-11-01  (15:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja za to nemozem ze neverim v boha, ale ak by boh skutocne existoval moj vstup do neba zlyha prave na 1 a 3 ktore su z ludskeho, nie krestanskeho hladiska najmenej podstatne. Prepacte mi, ale moj mozog naozaj nedokaze vstrebat boha.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nevadí , že v něho někdo nevěří ... I tak se do nebe dostane ať chce nebo nechce , avšak třebas po nesčetných prožitých životech plných utrpení .

Podle Indických Véd , žijeme nyní v černém věku , který trvá přibližně 430 000 let . Tento věk započal teprve asi před 5 000 léty takže máme před sebou ještě hezkou řadu let . Je jasné , že v černém věku se bude vše zhoršovat a zlo se bude stupňovat . Podle Buddhova proroctví se díky nemravnosti bude lidský věk snižovat zhruba až na hranici přibližně 10 let . Nejlepším pokrmem člověka bude prý zrno ze zdivočelého obilí . Člověk prý uvidí člověka a vzkřikne ejhle zvíře a vrhne se na něho . Taková je vyhlídka ... Je jasné , že pro spoustu lidí jsou jiné názory ( třeba z východu , Indie , Tibet ) nepřijatelné , ale na tom nezáleží .

Spoustu lidí nevěří třeba proto , že v křesťanské věrouce je spoustu věcí které jdou proti logice , nebo zdánlivě proti logice .( Spoustu věcí by církev logicky odůvodnila , kdyby neuvrhla učení o reinkarnaci do klatby ) Taky proto lidé nevěří , pro nesrovnalosti "chování" církví a jejich stoupenců s tkzv. Božími zákony , které církev sama hlásá .

Ale odbočme : Z vědeckého hlediska je prý všechno jen energie . I to co se nám jeví jako pevná hmota se rozkládá pod pohledem v obřích mikroskopech v prázdnotu naplněnou energií ... Doposud se nikomu nepodařilo nalézt v nejmenších částicích zkoumané hmoty NIC pevného . Jen pole a energie , síly , gravitace .

Hmota je jen přelud tvořený energií , světlo je taky energie . Hmota je energie jiné kvality než světlo . A to jsme zase u oněch vibrací či frekvencí ... Všude je jen energie v různých kvalitách . V lidském těle to samé . City , myšlenky , sny , vědomí , intelekt , inteligence , pudy atd -- to je rovněž jen různá forma energie . Vědomí je "suprajemná" energie mnohem vyšší kvality než světlo a navíc inteligentní! Inteligentní forma energie !! ( Že by to byl onen Bůh ? )

Ano i vědomí je energie . A vědomí je v bytosti nejvyšší kvalita , která je velmi ovlivňována kvalitou těla . Platí to i ovšem naopak , kvalita vědomí může ovlivnit kvalitu těla současného i budoucího ( reinkarnace , karma , zákon o zachování energie , gravitace , magnetická přitažlivost atd ) . Tělo i vědomí se navzájem ovlivňují ... Vlastně se ovlivňují navzájem všechny energie v soustavě zvané bytost . Vědomí , mysl , duševní stavy , city , emoce , - dobrá činnost orgánů , vitalita atd ... Pokud platí teorie o zachování energie , pak platí , že touhy a duševní činnost vůbec , jsou vyslané či vysílané jemné energie , které překračují rámec současného života člověka .

Nemusí tedy nikdo věřit v Boha , ale pokud nechce trpět měl by poslechnout "vnitřního vůdce" a hledat a hledat , vzdělávat se , namáhat se jak uniknout osudu . To je to klepejte atd ... Pak se člověk třeba doví co má dělat . Doví se třeba , že ony mravní příkazy , nebo doporučovaná víra v Boha nejsou samoůčelné , ale že slouží k tomu , aby uchránily člověka před zbytečným utrpením .

Je prostě třeba zabránit úpadku . Je třeba zabránit duševní a duchovní degeneraci . Je třeba zabránit INTELIGENTNÍ ENERGII , aby se proměnila v "Temnotu" ... A tady má každý svobodnou vůli !!! Jak si kdo ustele tak si i lehne ...
lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (15:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jurosp...cirkev to nezastaví...média sú silnejšie a pracujú v modernej dobe, človek sa už od detstva učí o dinosaurovi a opici, ťažko ho presvedčíš.


adykr . fopimuwe99   |   ip:86.177.14   |   2011-11-01  (15:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  take jednoduche veci davno zname a podane tak zbytocne zlozitym sposobom


jurosp . jifypoki41   |   ip:95.103.12   |   2011-11-01  (15:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer: cikev ma najvacsiu moc
Chick: co je to za ucenie?


Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2011-11-01  (16:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jurosp

"Přímá Stezka" Květoslava Minaříka . Je tam vní vše i křesťanství.


Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2011-11-01  (16:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Každý si přijde na své a tak to má být . Nikdo není diskriminován pro své vyznání či nevyznání .


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-11-01  (16:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Každý si přijde na své a tak to má být . Nikdo není diskriminován pro své vyznání či nevyznání .

presne tak chick..
toto je prave NEW AGE..
presne po tymyto dristami nastupi NWO a antikrist..
"kazdy si pride na svoje" v mene lasky a humanizmu.. vsetci sme bratia..Boh ste vy..
ty si len dalsia hlasna truba ,ktora krici ako jan " vyrovnajte cestu panovi"
len s tym rozdielom ze ty kricis aj z "květoslavem" "vyrovnajte cestu antikristovi" lebo sa uz blizi jeho cas!!

to je ono..rob svoju pracu tak ako mas.. a rob ju rychlo!!
Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2011-11-01  (17:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Každý si přijde na své a tak to má být . Nikdo není diskriminován pro své vyznání či nevyznání .

presne tak chick..
toto je prave NEW AGE..
presne po tymyto dristami nastupi NWO a antikrist..
"kazdy si pride na svoje" v mene lasky a humanizmu.. vsetci sme bratia..Boh ste vy..
ty si len dalsia hlasna truba ,ktora krici ako jan " vyrovnajte cestu panovi"
len s tym rozdielom ze ty kricis aj z "květoslavem" "vyrovnajte cestu antikristovi" lebo sa uz blizi jeho cas!!

to je ono..rob svoju pracu tak ako mas.. a rob ju rychlo!!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jsem v šoku jak rychle jsi hotov/vá se soudem !!! Neznáš mne , neznáš nauku K.M. ale ihned odsuzuješ a voláš cosi o New Age a NWO ! Jsi normální !! ... Neprojevuješ se jako rozumná bytost ale spíš jako bytost zmítaná fanatismem se zatemnělým rozumem .Nejprve je nutno zkoumat , hodnotit , porovnávat , získat přímou zkušenost a až po delším čase zkoumání , hodnocení či praktikování můžeš vyřknout snad - jakžtakž objektivní posudek .

Je jasné , že je-li Bůh , musí být jeho existence dokazatelná v rámci rozumu , logiky či vědy . To ovšem katolická církev neumí ! Ona , zdá se , vychovává jen fanatiky se slabým rozumem a to jí zřejmě vyhovuje .

Je přece jasné , že je logické a nanejvýš rozumné to , že pokud existuje Bůh universální , Bůh všech bytostí , pak se všechny pohledy a náhledy nesmí v ničem lišit , musí se ve všech ohledech shodovat . Ať to jsou pohledy Eskymáků , Indiánů , Maurů , Vědců , Ateistů , Buddhistů , Islamistů, Marťanů atd. atd . Logika a rozum jsou v tomto ohledu prubířským kamenem .


V hodnocení rozumu a logiky neobstojí fanatismus , utopismus , pověry , báchorky , výmysly , zlovolné intriky - a na nich postavené "duchovní nauky".

Na tvou omluvu lze napsat to , že ty za svůj duševní a rozumový stav nemůžeš . Pokřivily tě a znehodnotily tě jisté "programy" , které do tebe vložily rodiče , společnost a církev . Taky je to vlastně otázka karmy .... Čistý a pravdivý člověk bude přitahovat čistotu a pravdu !!! U tebe tomu tak není . Proč asi ?
lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (17:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  óóóóó Chick aké povrchné, snáď ti ako univerzálne dobro nebudeš súdiť jeden názor? no niekde sa to v tebe zaseklo, Joplins a zmanipulovaný? ako si nato prišiel? názorom o krivosti Kresťanskej viery? prečo? nehlása tvoje učenie, všetci sme si rovný? chytil som ťa na vlastných vetách o všeobecnom blahu, samozrejme ak by si bol univerzálni, nepostavil by si sa pre Joplinsov názor na zadné, čiže má PRAVDU...však Chick?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (17:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čistý a pravdivý člověk bude přitahovat čistotu a pravdu...len takú akú bude hlásať on Chick, to ti nedošlo? robí sa to tak tisícročia, vždy tu bol niekto kto pomocou klamstiev, chcel ovládnuť svet a ti Chick, si naletel, alebo nie?


clovek . kigeduji80   |   ip:95.103.25   |   2011-11-01  (17:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins, takze podla teba, akceptovanie nazoru, vieroviznania druheho cloveka je dlazdenie cesty diablovi.podla tvojho nazoru by bol teda Kristus rad keby sme nikoho nazor neakceptovali, za ine vyznanie napriklad budhizmus mali cloveka upalit na hranici...celkom zaujmavi nazor, a ludia co tomuto veria musia byt celkom zaujmavi, pretoze sa to samotne vyvracia...Kristus co hlasal lasku by bol radsej za nenavist voci bliznemu svoju. a lucifer prosim ta povedz mi jednu vec, podla krestanou je lucifer najinteligentnejsia bytost, majster lzi, ale ty mi ako inteligentna bytost neprides ked si myslis ze dinosauri tu neboli...


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (17:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...myslíš že ti dokážem že neklamem? vieš ľudia dostali len ďalšie viery a tie sa vyvracajú len ďalšou vierou...vieš ktorá je správna? O BOHU...veríš?


clovek . kigeduji80   |   ip:95.103.25   |   2011-11-01  (17:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer,ja v boha neverim, ja ho poznam :)

ibaze dinosauri nie si viera ale veda, fakt, dokaz, stovki skamenelin roznych druhou tu niekto zakopal aby nas oklamal, nie?a pri vsetkych sedi aj uhlikova metoda urcenia veku.A vies akeho Boha verim? takeho co je v kazdom z nas, kolektivne nevedomi, podvedomie a nadvedomie ovplivnuje vedomie cloveka, ked clovek zacne prehnane lipnut na cistote tak ze bude v sebe na silu "zlo" zabijat zacne to podvedomi kontrovat napriklad tym ze si musi do nicku dat meno lucifer, inimi slovak ak clovek v sebe zabija ciernu a lipne na bilej nevedomie to kontruje tym ze jeho vnutro sa stava ciernym, nepripusti si pravdu o sebe a tym padom duchovne nerastie, takze ta cierna sa vnom zacne hromadit a duchovne zlihava pretoze ju nedokaze uzitocne pretransformovat, vravi sa tomu aj neuroza, zalezi na com clovek prehnane lipne, podla toho su rozne druhy neuroziclovek . kigeduji80   |   ip:95.103.25   |   2011-11-01  (18:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mimochodom ako dokazes co je to objektivne zlo? pisal si ze ludia sa zlimi nerodia ale stavaju.tak mi vysvetli preco su male deti castokrat zakernejsie ako dospely. to nie je zlo, iba sme si spolocensky urcili ze to je zle tak je to neakceptovatelne a hadzeme to do podvedomiaLenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-01  (18:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick - načo by "mel znát tebe", alebo celú náuku květoslava m. - pozrie a vidí o čo kráča...stačí pár viet


clovek . kigeduji80   |   ip:95.103.25   |   2011-11-01  (18:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a Kristus predsa povedal ze budte ako deti, tym patri kralovstvo nebeske, vies preco? lebo su pravdive, na nic sa nehraju a su spontanne, nic v sebe nezabijaju takze nei su neuroticke, cize jediny hriech je neuroza pretoze clovek ku sebe nie je uprimny, prehnane lipne na tom aby bol iny nez na co bol stvoreny


Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2011-11-01  (18:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  óóóóó Chick aké povrchné, snáď ti ako univerzálne dobro nebudeš súdiť jeden názor? no niekde sa to v tebe zaseklo, Joplins a zmanipulovaný? ako si nato prišiel? názorom o krivosti Kresťanskej viery? prečo? nehlása tvoje učenie, všetci sme si rovný? chytil som ťa na vlastných vetách o všeobecnom blahu, samozrejme ak by si bol univerzálni, nepostavil by si sa pre Joplinsov názor na zadné, čiže má PRAVDU...však Chick?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nebyl jsem to já kdo soudil . Psal jsem neosobně a nikoho jsem neoslovoval a přesto "joplins" reagoval/la takto : ... "ty si len dalsia hlasna truba ,ktora krici ako jan " vyrovnajte cestu panovi"
len s tym rozdielom ze ty kricis aj z "květoslavem" "vyrovnajte cestu antikristovi" lebo sa uz blizi jeho cas!!
to je ono..rob svoju pracu tak ako mas.. a rob ju rychlo!!"

...Je asi oprávněné , že jsem se ohradil proti hloupému a křivému nařčení , zvlášť , když jsem do toho ohrazení vložil i logické vysvětlení a poučení.


Jasné je , že "Joplins" moc nepoužívá svůj vlastní rozum , nemá své vlastní poznání . Jasné je , ža ani ty nepoužíváš moc svůj vlastní rozum a nemáš své vlastní poznání. Vy oba slepě věříte , jste omezení a do jisté míry hloupí ( nevědomí )


Nejsme si všichni rovni a já to nikde nenapsal ! Pokud to tvrdíš jsi LHÁŘ !!(snad to není typické pro vaši sektu)... Píšu všude , že jsou rozdíly v kvalitách vibracích , energií . Proto přece jsou různé sféry , proto přece jsou bytosti krásné a ohyzdné , dobré a zlé , proto přece jsou bytosti inteligentní a hloupé ... Ty asi nepatříš mezi ty inteligentní , když jsi to nevyčetl z mých přispěvků.

Než něco napíšeš , raději si to třikrát rozmysli . Jinak riskuješ , že se projevíš jako hloupý člověk ...


jurosp . jifypoki41   |   ip:95.103.15   |   2011-11-01  (18:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je mi uz zle zo slova "povrchny". Pripada ako nadavka bez vyznamu. V diskusii o nabozenstve toto slovo tu fakt nema co robit.


Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2011-11-01  (18:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Čistý a pravdivý člověk bude přitahovat čistotu a pravdu...len takú akú bude hlásať on Chick, to ti nedošlo? robí sa to tak tisícročia, vždy tu bol niekto kto pomocou klamstiev, chcel ovládnuť svet a ti Chick, si naletel, alebo nie?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ano , tísícročí tu vládne katolická církev a všude vládne chamtivost , násilí , faleš a pokrytectví .... Opravuji : všude vládne láska , milosrdenství , ohleduplnost , poctivost , pokora a neokázalost . Taky tolerance k jinému názoru , snášenlivost jiného názoru a hlavně "nefanatismus" !

"robí sa to tak tisícročia, vždy tu bol niekto kto pomocou klamstiev, chcel ovládnuť svet" ... S tímto naprosto souhlasím . Dodám jen , bohužel ovládla ! Na dva tisíce let ....


clovek . kigeduji80   |   ip:95.103.25   |   2011-11-01  (18:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer viem preco si si dal taky nick,podla mna to bolo pre to ze mas velmi velke vycitky svedomia, bojis sa ze si zli a budes zatrateny, pre to sa tak volas lebo dufas ze ta Boh po smrti prekvapi ze ti povie ,nie nie si az taky zly jak lucifer a budes spaseny...vsak mam pravdu?ale to je dalsia vypocitavost, nechcel by si sa dat pokrstit az pred smrtou?to je ta spravna duchovna cesta pre takych ako si ty, ciste farizejstvo a Kristus nemal v laske farizejom, povedal o nich ze beda im,su ako psi ktory strazia korito s pokrmom pred dobytkom, ani ony z neho nezeru, ani dobytok ku nemu nepustia, to ta presne vystihuje nenasiel si v sebe Boha kvoli tym veciam co som vysie pisal, a nepustis ani ostatnych nazrat sa duchovneho pokrmu lebo ich strasis aky "laskyplny" je Boh...


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (18:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  chick...odpoviem ti asi takto, "Každý si přijde na své a tak to má být . Nikdo není diskriminován pro své vyznání či nevyznání"...ďalej uvádzaš toto, "Nejsme si všichni rovni a já to nikde nenapsal"...ja len takú otázočku ktorá z týchto viet platí?


jurosp . jifypoki41   |   ip:95.103.15   |   2011-11-01  (18:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick: Uplne s tebou suhlasim. Dobry priklad. Aj dikusiou sa da vselico potvrdit :)


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-01  (18:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.

spominal som ti, ze do kostola som chodil tak do 15 rokov, no potom som dostal rozum.

stacilo mi ked som videl ako sa farar obliekal, ako bolo v kostole vsetko vybliskane, z coho pil a jedol, ake ma auto, dom, bachor co nosi pred sebou a to vsetko za peniaze oveciek.

nato ze sa cirkev tliacha tolko o nehmotnom svete by jej nezaskodilo sa trocha odhmotnit od satanovych penazi. nepride aj tebe trapne, ked farar zverejni zoznam prispievatelov milodarov, zobre aj pocas omse aj po omsi a hlasa ze kazdy je povinny prispiet?

kde je teda ten nehotny duch co by to mal vsetko riadit?


Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2011-11-01  (18:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenka

"Chick - načo by "mel znát tebe", alebo celú náuku květoslava m. - pozrie a vidí o čo kráča...stačí pár viet"

Nepsal jsem nikde , že by někdo měl znát mně nebo snad nauku Květoslava Minaříka . On se jen ptal - "co je to za učení" . Nikomu nic nevnucuji . Jen si dovoluji přidat střípek do mozaiky poznání .

Někdo si myslí , to je ale blábol co ten Chick napsal , asi to pochází z NEW AGE respektive NWO . Někdo zas si třeba pomyslí , to je ale zajímavé , takový pohled jsem ještě nezaregistroval ... A vo tom to je .

Fanatismum je znakem slabého rozumu .


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (18:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  človek...toto nieje môj nick, ale moje meno ktoré my dal BOH, keď ma stvoril. Čo sa týka evolúcie, ak ti doma vystrúham z kameňa meteorit a poviem že je starý 3 000 000 000 rokov, pridám k tomu chemické zložité rozbory zo slovami, napr. krivfrent, juritex a částice difkulitu, samozrejme oplodnení mimozemskou bakteriou s názvom outurum...dám článok do novín: špičkový vedci, po dôkladnom rozbore a chemickom porovnaní zo vzorkami zo zeme usúdili zhodu na 99%...jednoznačne vyhlásili máme vznik života...budeš tomu veriť?


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-11-01  (18:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jurosp..
zasa pritahujes veci za vlasy..nejako mas rad..

nikdy som nepovedal,ze za ten ci onen nazor treba cloveka upalit..
odkial si to vzal, mozes mi napisat kde si to vycital??
je rozdiel o nejakej viere diskutovat a rozdiel ludi za to zabijat ak nesuhlasia so mnou::
no predsudky funguju u teba spolahlivo.. a katolicka cirkev ti ich aj dobre prifarbila a urobila svoju robotu v tvojej hlave..takze teraz vsetko sudis podla nej..


a po druhe, ja nikdy som nepovedal,ze tu dinosaury neboli,,len mam inu teoriu o case v ktrom tu behali,,a o tom ako vedci prichadzaju na tie bludne cisla o veku zeme ci vesmiru!!
urcite tu boli,,no nie su to miliardy rokov..
no samozrejme to neviem dokazat,,je to len teoria,postavena na neistych zakladoch ako ateisticka!!
lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (18:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...a prečo by mali farár spávať v stodole a jesť suchý rohlík?...aby sa mu ako ti smiali?


clovek . kigeduji80   |   ip:95.103.25   |   2011-11-01  (18:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer, platne su obidve veciktore hovori Chick, pretoze po smrti sa stretnes so svojim osobnym Bohom,so sebou...Je v kazdom z nas a v kazdom iny a predsa stale jeden a ten isty, nikoho odsudzuje uz pocas zivota, a ma stale vycitky svedomia...si to ty co odsudzujes seba a tym padom aj inych...to vysvetluje preco ma Boh na kazdeho iny meter kazdy je iny,kazdy ma ineho osobneho Boha a pritom to je jeden a ten isty..kolektivne nevedomie to mozes aj nazvat.vsetci sme tym padom bratia a sestri...a ano, kazdy z nas je iny, nie sme si rovny, nie sme rovnaky ako stroje, nikto je duchovne visie niekto nizsie...


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (18:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick...dobre preformulujem otázku..."Přímá Stezka" Květoslava Minaříka...hovoríš takto...Fanatismum je znakem slabého rozumu...toto hlása jeho náuka?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (18:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  človek...ale tu nejde o to aby sme si boli rovný ako stroje, ale aby sme sa navzájom milovali a tolerovali, učili jeden od druhého, pomáhali a nakoniec spoločne prebývali v NEBI...máš sa ti učiť tu na ZEMI nie v NEBI.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-01  (18:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.

trosku to nechapes. ja pracujem, aby sa mi ostatni nesmiali a aby som nemusel jest suchy rohlik v stodole.

co im brani 5 dni pracovat a cez vikend tliachat tie svoje somariny namiesto zobrania. podla mna je sposob ich nadobudania smiesny a smiat sa budem dovtedy, dokedy sa budu tak spravat...

zobraci kostolni lenivi...


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (18:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  BOH ťa neodsúdi, odsúdiš sa sám, svojimi činmi a konaním, vážne si myslíš že to čo je vonku za oknom je správne?..nechceš žiť tak ako to hlása Kňaz v kostole, v bezpečí a láske, aby si nepoznal strach.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (18:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...ale Kňaz pracuje a pracuje na rozdiel od teba 24 hodín denne.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-01  (18:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.

:) a ze kto z nas dvoch je slepy...


Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2011-11-01  (18:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  chick...odpoviem ti asi takto, "Každý si přijde na své a tak to má být . Nikdo není diskriminován pro své vyznání či nevyznání"...ďalej uvádzaš toto, "Nejsme si všichni rovni a já to nikde nenapsal"...ja len takú otázočku ktorá z týchto viet platí?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dobrá tedy , tak po lopatě :

Napsal jsi tohle - "nehlása tvoje učenie, všetci sme si rovný?"

Na to já reagoval takhle :

"Nejsme si všichni rovni a já to nikde nenapsal ! Pokud to tvrdíš jsi LHÁŘ !!(snad to není typické pro vaši sektu)"

Ty na to reaguješ takhle :

"chick...odpoviem ti asi takto, "Každý si přijde na své a tak to má být . Nikdo není diskriminován pro své vyznání či nevyznání"...ďalej uvádzaš toto, "Nejsme si všichni rovni a já to nikde nenapsal"...ja len takú otázočku ktorá z týchto viet platí?"

Moje reakce :

Píšeš snad z cesty ? Zřejmě nejsi schopen vést rozumnou diskusi . Nebo pro velké zatemnění nechápeš !

1)
Každý si přijde na své a tak to má být : - to znamená , že každý člověk , na jakékoliv úrovni , s jakýmkoliv vyznáním, s jakoukoliv inteligencí atd si přijde na své . Pro každého je možnost postupu . Neznamená to snad různost ?

2)
Nikdo není diskriminován pro své vyznání či nevyznání" : - platí to stejné jako v bodě 1. Je prostě tolerována různost vyznání , různost vloh , různost předpokladů , různost stupně vývoje , chápání , inteligence atd.

"ja len takú otázočku ktorá z týchto viet platí?"
Platí každá věta! Každá věta byla zasazena do určitého kontextu a má určitý smysl. I průměrně inteligentní člověk to snad pochopí.

Jsem velmi tolerantní ! Vím , že jsme různi (vžádném případě si nejsme rovni), jsme přece jen každý na jiném stupni vývoje a na jiném stupni inteligence. Proto doporučuji , abys diskutoval se sobě rovným , třebas s joplins ... Já , přiznávám poctivě před Bohem , nestačím na tvou logiku ... Nechť mi náš Pán ráči milostivě tento můj nedostatek pomoci odstraniti .

clovek . kigeduji80   |   ip:95.103.25   |   2011-11-01  (18:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer ano, uveril by som ak by sa tie meteori nachadzali v stovkach po celej zemi, a na tych kostrach je jasne vidiet ze to nie je dizajn cloveka ale Boha...ale vies co, nechce sa mi o takychto jasnych veciach s tebou polemizovat, nechces so mnou polemizovat ze stromi neexistuju ze vsetky su umele a niekym nasrobovane do zeme?a joplins, ibaze teraz vravis, nie, nie, neni spravne upalovat ludi za svoj nazor, lenze kebyze mas taku moc ako cirkev v tych casoch ked upalovala, za par rokov s tvojim fanatizmom by si upaloval a este by si si myslel aku sluzbu preukazujes Bohu...ale vsetko je tak ako ma byt, pozri v rimskej risi ludia iba smilnili, smilnili aj muzu s muzmi, bola to zvratena spolocnost, az sa s toho ludia prezrali a nechceli to...lenze potom zacali lipnut na prehnanej cistote, myslienka na sex je hriech,za ine vyznanie sa upalovalo, az sa s toho ludia prezrali a zacala dnesna doba, ludia su znova skazeny, a ja sa tesim na to ked sa toho opet prezeru a dogrcaju s toho, len dufam ze znova nezacnu prehnane lipnut na cistote ale najdu zlatu strednu cestu...


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-01  (18:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.

stavaj archu. uz toto co z okna vidis, to co nie je v poriadku tu uz raz bolo...


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (18:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...ale kňaz je povolanie zo svojimi povinnosťami a starosťami, tiež musí ráno vstávať, riešiť problémy a to isté robíš v práci ti, či nie?

Chick...prepáč ale som za každú diskusiu, len to musíš proste ozrejmovať tak, aby tvoje tvrdenia neboli protichodné na názory prispievajúcich, nemôžeš komunikovať v dvoch komunikačných odlišnostiach. Opakujem som za každú diskusiu, rád sa s ľudmi rozprávam:)


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (18:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...neupadaj na rovinu Pandemonia, tvoje argumenty sú len samé urážky, nie argumenty.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-01  (18:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.

ja za fararmi nechodim. problem musi najskor vytvorit no a potom ho riesit :)

nevidis, ze si sa nachytal...

ako moze za sviatosti pytat hmotne peniaze, zamyslal si sa niekedy aj nad tymto?


Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2011-11-01  (18:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Komédie nebo zlý sen ?

-----------------------------------------------------------------------------------
Chick:

Lenka
"Chick - načo by "mel znát tebe", alebo celú náuku květoslava m. - pozrie a vidí o čo kráča...stačí pár viet"

Nepsal jsem nikde , že by někdo měl znát mně nebo snad nauku Květoslava Minaříka . On se jen ptal - "co je to za učení" . Nikomu nic nevnucuji . Jen si dovoluji přidat střípek do mozaiky poznání .

Někdo si myslí , to je ale blábol co ten Chick napsal , asi to pochází z NEW AGE respektive NWO . Někdo zas si třeba pomyslí , to je ale zajímavé , takový pohled jsem ještě nezaregistroval ... A vo tom to je .

Fanatismum je znakem slabého rozumu .Lucifer:
Chick...dobre preformulujem otázku..."Přímá Stezka" Květoslava Minaříka...hovoríš takto...Fanatismum je znakem slabého rozumu...toto hlása jeho náuka?


Chick:
Otče náš jenž jsi na nebesích posvěť se jméno tvé ...

lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (18:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  človek...stromy existujú sú pravé, v tom upaľovaní sa strašne mýliš, toto nemá na svedomí BOH.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-01  (18:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.

neurazaj ma. tak bola potopa v minulosti alebo nebola.
ked vtedy takto riesil boh problem s tym co z okna vidis, ako vies ze to teraz neurobi znova?


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-01  (18:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.

"nepadaj na uroven pandemonia."

ja si myslim, ze jeho uroven je v poriadku. je to clovek ako ja alebo ty...

skor mam pocit, ze tvoja uroven je az prilis povysenecka.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (19:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...Kresťania nemusia dávať, mimochodom kto by kúril v kostole, alebo nakŕmil nášho farára? Kresťania to robia hlavne preto aby mal kto hlásať slovo BOŽIE, ktoré chcú počúvať a veriť im.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (19:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick..ako odpoveď stačí, ďakujem. Kucma..lenže ti si začal úplne iným tónom, nemôžeš ho zvalovať teraz na mňa.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-01  (19:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.

si vazne na smiech. nemusia davat...

este raz. podla teba je zoznam darcov spravny? pytanie hmotnych penazi za nehmotnu sviatost manzelstva, krstu... je ok?

ako to ze aj bozi sluhovia su odkazani na hmotne peniaze a veci. to nedava zmysel...


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (19:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Práve že, skrze tieto príspevky dostávajú všetko čo potrebujú od BOHA.


clovek . kigeduji80   |   ip:95.103.25   |   2011-11-01  (19:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer samozrejme ze to nema Boh na svedomi ale cirkev, tym padom pripustas ze boh a cirkev nema nic spolocne...


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-01  (19:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.

nie od boha, od druhych ludi.

nepoziadas majetku blizneho svojho :)


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (19:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek...ale cirkev je BOH a BOH je cirkev a cirkev tvoria ľudia, ktorý veria v BOHA o ktorom hlásajú Kňazi.

kucma...potopa sa nezopakuje, vzhľadom nato že BOH uzavrel s ľudmi novú a večnú zmluvu.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (19:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...nepožiadaš majetku blížneho svojho...pýta farár prepísanie nehnuteľností?


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-01  (19:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.

peniaze ako ze nie su majetok, ci ako si to myslel.

ano pyta si peniaze a porusuje 10. prikazanie bozie

co povies na zberanie penazi do "zvonceka". ked ti to strci pod nos, to akoze neziada?


clovek . kigeduji80   |   ip:95.103.25   |   2011-11-01  (19:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Koncim, nebudem stebou uz dnes diskutovat, raz pises ze to cirkevne upalovanie nema na svedomi Boh, a vzapeti napises ze Boh je cirkev a cirkev je Boh...shyzofrenia cista...preto aj ten schyzofrenicky nick, krestan co sa vola lucifer..


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-01  (19:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma - keby nepýtal do zvončeka, tak by zas porušili prikázanie návštevníci kostola - lebo kňaz by musel kostol postaviť zo svojho, kupovať kvety, sviečky, platiť účty - takže vzájomná reciprocita. Pochopil?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (19:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek...to nieje schyzofrenia, to je holá skutočnosť, nie všetci farári slúžili BOHU, máš niekde v BIBLII prikázané upaľovanie? nepodobá sa to skôr na praktiky lucifera? kucma...toto prikázanie sa nevzťahuje na dary, ale na chamtivosť ľudí, občiansko právne spory to dokazujú.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-01  (19:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB

:) reciprocita. je smiesne, ze aj boh je odkazany na majetky druhych, aj ked to sam zakazuje...


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-01  (19:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ???


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (19:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...BOH nieje odkázaný na majetky druhých, BOHU tu patrí všetko aj ten vzduch ktorý ti dýchaš, vytvoril všetko aj to z čoho sa skladá tvoj počítač. BOH prostredníctvom týchto príspevkov, ktoré radi darujú opakujem darujú veriaci, kŕmi svojich poslov, aby hlásali že BOH EXISTUJE...kto by obrábal pôdu? a vytváral hodnoti pre fungovanie v tomto svete, nemôžeme byť všetci farári a hlásať.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-01  (19:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB

knaz by musel postavit kostol zo svojho. no a co je na tom. preco sa neobrati priamo na boha, ale na veriace ovecky? pre boha by nemal byt problem zasadit kostoly kam si knaz zmysli.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (19:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma a z čoho sa vytvárajú potreby pre život na tejto zemeguli?...no predsa zo zdrojov ktoré vytvára táto BOH na tejto ZEMI.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (19:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...ale to by nebolo o VIERE, pretože by si VEDEL že BOH EXISTUJE, ak by sa tu zjavil a zasadil svoje kostoly.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-01  (19:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.

dary. lenze farar v kostole vycapil zoznam prispievatelov a urazal tych, co neprispievaju.
neveris, pozri sa do kostola v obci Polanovce.
kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-01  (19:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.

ano potom by som vedel ze existuje, no v opacnom pripade plati pravidlo ze viem, ze neexistuje.lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (19:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...prepáč pre pochybenie jedného znova súdiš ostatných, ak sa to stalo, sťažuj sa u jeho Arcibiskupa, verím že by to určite vyriešil.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-01  (19:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.

knazi zobrali zatial vo vsetkych kostloch co som za svoj zivot navstivil.

prikazanie znie nepoziadas. nie nedas, nemusis dat ani nic podobne. kolovacka zvoncekov je ziadanie, ak si to vysetlujes inac, je to tvojim skreslenym pohladom na svet.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (19:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma..odpoveď nemáš vedieť ale veriť.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-01  (19:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.

ale ano. verim ze boh neexistuje.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (19:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma to je tovj uhoľ pohľadu...nepožiadaš neznamená darujte, ale nebudeš tvrdiť že ti to patrí.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (19:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...a prečo? lebo si uveril v evolúciu?


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-01  (19:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.

utekaj za knazom, 10. prikazanie hovori o niecom inom.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (19:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...no pouč ma.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-01  (19:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.

vcera som sa bavil s veriacim, co vystudoval prirodovedecku fakultu. smial sa z takych ludi ako si ty, pretoze tvrdil, ze evolucia existuje. uviedol mi priklad cloveka, ktory sa narodil slepy a pocas zivota sa naucil orientovat v priestore odrazmi zvukov od predmetov. nejako v style netopierov. a to len za jedinu generaciu.

nechapem, preco je pre teba problem uverit evolucii, ked jednoznacne vidis dokazy. v tomto pripade som ja veriaci a ty neveriaci. dokonca vlastnym ociam.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (19:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma rozdiel medzi nami je ten že ja neverím ja VIEM že BOH EXISTUJE, a orientovať sa v priestor pomocou odrazu zvuku, vieš aj ti stačí ak to potrénuješ.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-01  (19:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.

no a si zabudol, ze vystudoval prirodovedecku fakultu a vobec mi nevadi, ze je veriaci v boha.
aj tak mu to s evoluciou verim. ak trenujes miliony rokov, tak sa pretrenujes k inej forme zivota.

evolucia nema nic spolocne s vierou v boha. preto sa ju snazis napadat zbytocne!

si vazne psychos. takze vies.
"kucma...ale to by nebolo o VIERE, pretože by si VEDEL že BOH EXISTUJE"
ty nie si veriaci. strata casu s tebou.lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (20:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...prečo som psychoš? pretože VIEM? ti vieš že neexistuje si psychoš?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (20:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma pretrénuješ sa k iba k inému vnímaniu ale nepretrénuješ sa z opice do človeka.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-01  (20:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.

naposledy, ja to neviem. boh=neviem. priznanie si, ze nieco nevies neboli. mam nato pravo pretoze som clovek a nie boh.

ako vznikol svet neviem. co bude po smrti neviem.
dokym nebudem mat odpoved, nenahradim slovo neviem slovom boh, pretoze ak existuje otazka na ktoru nemas odpoved, si clovek. v opacnom pripade, vsevediaci boh. preto si egoteista, lebo ty si to nedokazes priznat.

"kucma...ale to by nebolo o VIERE, pretože by si VEDEL že BOH EXISTUJE"

ty nie si VERIACI ale prehlasujes, ze VERIACI si. preto psychos.kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-01  (20:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.

evolucia nema nic spolocne s vierou v boha. preto sa ju snazis napadat zbytocne!

opice a ty, alebo ja, podla dokazov maju spolocnych predkov. aj ked clovek stvoreny na obraz boha si to nepripusti. tvrdi to aj prirodovedec, ktory podotykam, je tiez veriaci v boha.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (20:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...písal som o VIERE ľudí, nie o svojej ja VIEM, ale dobre kľudne môžem s tebou hrať hru o slovíčka aj celú noc, relaxujem pri tom.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (20:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma a mimochodom ja nenapadám evolúciu, ti sa s ňou stále oháňaš, iba ti odpovedam svoj názor, môžem?


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-01  (20:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.

dakujem, nemam zaujem.

idem kukat futbal niekde vonku.

pekny vecer prajem.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-01  (20:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...príjemnú zábavu, teším sa na naše ďalšie stretnutie:)


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-11-01  (20:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pozeram,ze moj sparingpartner lucifer uraduje!!

vyborne..

joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-11-01  (22:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma klikacik..

poradim ti jednu taku super vec.. vola sa to ,ze "pocitadlo klikov"
je to taka mala utilitka a vpravom rohu ti bude pocitat kolko krat si znasilnil a pretiahol na sucho pravdu,,a pretlacil tu svoju demagogiu do cierneho ,hrubo vyznaceneho pola!!

skus to,,budes na seba hrdy!!
:-DDDDDDDD


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-11-01  (22:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ba vlastne prepac..ja som to tak nemyslel..
to sama pravda sa tlaci na povrch,,to ona sama pribera na pisme,,od stastia ,ze si tu ty na tejto stranke ako robin hood..

kucmahood..

bojujuci za pravdu,,


jurosp . jifypoki41   |   ip:95.103.15   |   2011-11-02  (01:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pravda je lahsia ako voda, vyjde na povrchrafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-02  (09:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  toto je ako vystrihnue pre nasho slepeho hodunara spolu s jeho dvornym osvetlovacom....
http://www.ateizmus.sk/index.php/komunita-ateistov/viewvideo/358/vedecke-teorie/qualia-soup-kola-viery-slovak-subtitles


Pandemonium . darujete36   |   ip:85.248.61   |   2011-11-02  (10:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zbytočne. Tie dve menované ortodoxné ovce sa nikdy nevymania zo svojich prízemných dogiem.


adam . cegawapa72   |   ip:178.40.13   |   2011-11-02  (11:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pandáš
radšej ortodoxná ovca, ako kozmopolitný iluminát!
radšej prízemné dogmy, ako tvoje vzdušné zámky!


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-02  (11:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LOL, ateisti klikajú jak besní, chudáci


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-02  (11:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  portál ateizmus.sk podporujú komunisti a slobodomurári, teda organizácie, ktoré v minulosti kresťanov prenasledovali. Objektivita článkov bude rovná nule


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-02  (11:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako vzdy sa ozve aj bludiaca fararova milenka. Ako vzdy len kritizuje a nepozrie si video, ci clanok, len stupidne reaguje od veci. tak ako kritizuje Dawkinsa a pritom od neho nic necitala, tak aj toto video je urcene pre tych, aby porozumeli rozdielu medzi teistami a ateistami.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-02  (11:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  porozumejte rozdielom! pridajte sa k ateistom, spolu zničíme kresťanstvo, svetlé zajtrajšky sú pred nami! :)))

kucmahood a che-rafaela, idete!!!


joplins . tuvihine35   |   ip:188.177.1   |   2011-11-02  (11:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael.
ty si volakedy takyto nebol..no prebral i ako spravny psik vsetky vyrazy a maniere svojich pochlebovacov.
uz ovcujes a pacientujes ako truhlik..


zacinas stracat nervy??

no nvedai..
postni nam tu nieco este z tejsuper stranky ,nech mame co preskocit...a pokracujeme v tychto nezmyselnych hadkach..
'

:-)))


Pandemonium . darujete36   |   ip:85.248.61   |   2011-11-02  (11:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Džoplička, choď sa radšej pásť a nezavadzaj...!


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-02  (11:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins, az ked ja stratim nervy, to si pockas, ja len nechapem akym sposobom ste dospeli k nezvratnemu poznaniu, ze ten ,co nejde s vami, je proti vam. Joplins pozri si to druhe video, ste tam aj s tvojim osvetlovacom dopodrobna a nadherne vykresleni.


joplins . tuvihine35   |   ip:188.177.1   |   2011-11-02  (11:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael.. vykreslit nieco filmom,,knihou,,pribehom nie je problem..
aj o masovom vrahovi dokaze sikovny spisovatel napisat taku knihu ,,ci reziser urobit film ,na konci ktoreho budes tohovraha ludovat,,a sucitit s nim!!!

vsetko je manipulacia,,to si sa estenenaucil!!

a takisto sa da aj o dobrych veciach a ci ludoch hvorit prekrutene a hanlivo,,a citajuci ,poyerajuci je zmanipulovany nenavidiet!!!
nic si sa nenaucil??

videjka,,jednostranne pribehy ahalluze ti prenecham aby i sa v nich ukajal sovje ego.. toto nie je pre mna!!


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-02  (11:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "akym sposobom ste dospeli k nezvratnemu poznaniu, ze ten ,co nejde s vami, je proti vam."

mam tomu rozumieť - ty vlastne nie si proti kresťanom, ty si s nami... Vieš vôbec čo robíš na tejto stránke? Alebo sa pohybuješ v nejakom opare?


joplins . tuvihine35   |   ip:188.177.1   |   2011-11-02  (11:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  truhlik..

"vyjed z baru"!!!

je len obed,a ty uz nasavas??

chces mat cerveny ratafak??
prestan s tom palenkom,,ci hutorim...


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-02  (11:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  je vidno, ze si nepochopila pointu celeho videa, lebo si ho napriek vsetkemu asi ani nepozrela, ved to je urcite satanov kompilat na ovladnutie mas a potlacenie jedineho praveho boha, vsakze fararova cicuska?


joplins . tuvihine35   |   ip:188.177.1   |   2011-11-02  (11:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a truhlik..
komu mam nezavadzat ,,tebe??
co tu napises 2 prispevky za tyzden,,a aj to s obsahom rovnajucim sa prvej strane cigana uciaceho sa abecedu v prvej triede??

nic moc..
no ale ked sa chces realizovat,,nech sa paci..
omrraac nas tu svojim intelektom..
ides!!!


Pandemonium . darujete36   |   ip:85.248.61   |   2011-11-02  (13:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Načo? Vidím, že tvoj slohový štýl je hodný Pulitzerovej ceny a je neprekonateľný.


kucmahood . jujijyhi36   |   ip:195.146.1   |   2011-11-02  (15:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB

"porozumejte rozdielom! pridajte sa k ateistom, spolu zničíme kresťanstvo, svetlé zajtrajšky sú pred nami! :)))"

vedel som, ze to pochopis.
koniec nabozenskym neznasanlivostiam, vsetci budeme rovnakeho vyznania a konecne budeme voci sebe tolerantejsi.

vsetci svorne sa zacneme bavit ako ludia a nie ako opicky a ovecky.


Pistalka . citawehu10   |   ip:195.49.18   |   2011-11-02  (15:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :D tato debata, to je jedna znoska periel. Ked niekedy sa budem nudit, dufam,ze sa mi podari najst tento clanok, aby som sa znovu zabavila :D:D:D


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-02  (16:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "vsetci budeme rovnakeho vyznania"

Welcome to New World Order, čo je tragické, ani nevieš akú pravdu si týmto vyslovil


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-11-02  (16:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenkaB..
ten kucmahood nie je kucma..
kucma je buran..jeho buranstvo sa prejavi stale ked nieco napise..mohol by si zmenit nick aj na hocikoho ,no stale by si ho poznala podla slov,,,lebo buranstvo v hlave sa neda skryt..
buranstvo je ako polystyren..aj ked sa akokolvek snazis utopit ho,, vzdy vyplava na povrch!!
LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-02  (16:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins - mysliš, že to je niekto, kto vie presne o čom hovori? Nejaky slobodomurar?


Groover . kyrovuse69   |   ip:217.119.1   |   2011-11-02  (16:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tolko klamstiev som uz dlho nevidel...
kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-02  (17:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ok. ovce.

ja mam aj tak pravdu. bol som sa teraz v kostole modlit 100 x pravdu o velkom tresku a 150 x pravdu o evolucii.

takze to musi byt pravda. uz som ovca aj ja a takto odteraz budem prichadzat na pravdu... aj ked je to neskutocne zvlastne odhalovanie pravdy.

s New World Order nemam nic spolocne, preto upravujem. vsetci budeme bez vyznania a nebude treba sa hadat, ktory boh je ten pravy.LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-02  (17:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a teraz čo ako? MAJ si svoju pravdu - tvoj osud mi je absolutne ľahostajny, aj ten tvoj fašistický prístup. Mne môžeš akurat tak vylizať riť


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-02  (17:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB a Joplins.

dakujem. mam dalsi dokaz teistickej lasky.

nie dakujem. tento chory teisticky svet nie je pre mna...


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-02  (17:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vieš čo? Ani by sme ťa tam nechceli..., takže choď a viac nehreš a potom, keď trocha očistíš svoju dušu ešte pouvažujeme, či sa tebou vôbec zaoberať


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-02  (18:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...chorý svet nie je pre teba?...áno Láska a PRAVDA skutočne ASI nie sú pre teba, lebo ak by si chcel dôkaz, nájdeš ho, ale ti sa ho bojíš....ale túto PRAVDU kucma, novinami, alebo peniazmi neprekryješ.


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-02  (18:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucminko, velice si zlatunky...

aj pokrokovo vyspely, aj sa vyspelo spravenkas ty moje deculko pokrokove...to je take nadcasove menit si ip adresi, klikat na svoje prispevky aby si bol in, a zvyrazneny.aby si sa aspon na chvilocku oklamal ako ta vedsina žere, a pritom zabudol na to ze aj to stado(vedsina) ktoremu sa chces pacit ta ma v pecku...a este si to aj chcel "inteligentne" teda vramci tvojej vysoko podpriemernej inteligenci zakamuflovat ze na rozne prispevky si viacej a menej klikol...iba si sa tym zhodil. a ukazal ludom ake vyspele myslenie ma ateista...ateismus uz davno vymrel...vymrel spolu s primitivnym realizmom ked zacali ludia vediet par veci vysvetlit, napriklad burku...povedali si aha to nieje Bozi zasah, to je len odparovanie vody a trenie oblakov, ziadny Boh za tym nie je...ibaze svojim "vyspelim" myslenim sa na to nevedeli komplexne pozriet, vysvetlujete si fragment a prehliadate komplex, ze keby nebolo burky nebol by zivot, ze vo vesmire je to cele nadherne vsetko usporiadane...zivot je ako retaz, aby mohol existovat musia byt vsetky ocka tej retaze pohromade, keby sa pretrhlo co i len jedno uz by neexistoval,a aby existoval tych ociek musi byt po hromade miliarda...podla teba vsetko vzniklo nahodou...nie jedyni kto v celom vesmire vznikol nahodou si ty, a to dost nestastnou...nahodou sa neda same od seba nic dokopy...skus si vyratat pravdepodobnost aka by vysla keby das do vreca rozobrate hodinky a mixujes ich, za kolko by sa zlozili???nikdy...a hodinky su o proti zivotu milion krat jednodouchsie.samozrejme ze evolucia existuje...ale presne naprogramovana...kde je dizajn je aj dizajner, kte je zakon je aj zakonodarca.ked mas pravdu vysvetli mi tieto veci, a ak pravdu mas, tak to pre teba nebude problem, len dufam ze sa odpovedi nebudes vyhybat ako nasi politici, a odpovies priamo, presne na co sa pytam,a nijakymi obklukami, ak nie, naseres si do huby. za prve, ako je mozne ze vtaky maju v kridle dokonali letecky profil, keby nemali nelietali by, profil kridla sa vyznacuje tym ze je v prednej casti jemne zahnuti tym padom vzduch musi obtekat vrchnu cast kridla dlhsou cestou, na vrchu kridla vznika podtlak a to ho drzi vo vzduchu, kto to tym vtakom vymyslel?evolucia?ano, evolucia, ale presne naprogramovana...za druhe, vysvetli mi, preco niektore druhy sekvoji(stromi), ktore sa dozivaju aj 2 tisic rokov sa rozmnozuju tak, ze semeno je v obale, a ten obal musi zhoriet aby sa dostalo semeno von, je to pretoze poziar je raz za dajme tomu 500 rokov v prirode a tym padom nie su sekvoje premnozene, keby sa rozmnozovali ako javor, kazdy rok, tak ich je plna pi.a... a toto vyvracia darvinovu egoisticku teoriu o prirodre, podla nej prezivaju najsilnejsi, cize sekvoja by si tam geneticky nadala sama tu skrupinu co musi vyhoriet, chcela aby jej bolo najviac aby bola vsade. za dalsie existuje strom ktori sa moze rozmnozit iba ked semeno zozerie iba jeden druh vtaka, tem ma presny enzim ktori spusti v tom semene proces a potom ho vysere...ako ten strom mohol vediet o tom ze ten vtak ma ten enzim?jednoducho zivot je dokonale prepleteny jeden z druhym, nijaka nahoda...tesim sa na tvoju vyspelu odpoved


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-02  (18:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  človek...klobúk dole, teraz som fakt zvedavý, čo kucma odpovie...tuším čo odpovie, ale nechajme sa prekvapiť.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:88.212.37   |   2011-11-02  (18:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.

pisal som o teisickej "laske"

cloviecik.

moju odpoved mas vyssie. ja netvrdim nasilnu pravdu aby som bol vsevediaci ako ty. nic ma k tejto pseudopravde nevedie.
nemam nic proti tvojej teorii o dizajnerovi, ale kto stvoril dizajnera?

a klikat si budem na plusko kym tam bude.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-02  (18:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.

pisal som o teisickej "laske"

cloviecik.

moju odpoved mas vyssie. ja netvrdim nasilnu pravdu aby som bol vsevediaci ako ty. nic ma k tejto pseudopravde nevedie.
nemam nic proti tvojej teorii o dizajnerovi, ale kto stvoril dizajnera?

a klikat si budem na plusko kym tam bude.

pardon nepodpisal som sa.lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-02  (18:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...ti si fakt vyklikávaš príspevky sám? ale dobre tak teistická láska nie je pre teba? a čo je pre teba dobré a správne? kucma...zver sa nám, sľubujem slušnú konverzáciu.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-02  (18:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer neboj.

na moje prispevky klikaju aj ostatni. o tom je tato stranka a len ostatnych serie, ze im sa ich prispevky skryvaju.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-02  (19:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma... klikat si budem na plusko kym tam bude....teraz ti máme ako veriť?...mimochodom mne je úplne jedno či môj príspevok vidia aj ostatný, mne hlavne záleží na tom, aby ho videl ten ktorému je adresovaný. nepotrebujem popularitu, ide mi len o konverzáciu, prepáč ale moja otázka smerovala úplne niekam inam, neviem si vysvetliť tvoje uhýbavé odpovede.


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-02  (19:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucmino, a ja som vyssie pisal nieco o tieni, to co si mi vyminuskoval, a nieco o akceptovani emocia a nepotlacani si ich aby z toho neostal clovek neuroticky,to vysvetluje moju teisticku lasenku ku tebe. viem, si jedinec velmi slaby a vyuzivas to ze krestania su dobry, neakceptuju na sebe "zlo" takze vyuzivas to ze ked prejavia svoju obranu, zacnes sa ohradzovat teistickou leskou. ibaze ja taky niesom, ked ta budem mat chut poslat do piculky s laskou ta tam poslem...a na to kto stvoril dizajnera som si vedel odpovedat v 15tich ked som pochopil teoriu relativity...podla tvojich vedcou ktorich uznavas ako bohou, cas je spojeny s priestorom, casopriestor, nikde vo vesmire na roznych miestach nie je rovnaky cas...pri big bangu vznikol priestor ale aj cas, casopriestor, vesmir bol bod ktori nemal rozmeri(priestor) a ani cas.a vtom bode ktory nema rozmery bola natlacena cela hmota, vsetko co je vo vesmire,vsetka energia. a cas nieje celistvi,je ako videopaska, z roznych dielikov, nemozes ist do nekonecna lebo narazis na najmensi casovi usek, vola sa to planckova konstanta, za tento jeden casovi dielik svetlo prejde ohromne malu vzdialenost, mensiu ako atomy, vedci predpokladaju ze toto je zakladny stavebny kamen vesmiru,je to jednoducho najmensi casovi usek a aj najmensi priestorovi usek, z neho sa sklada vsetko, cize priestor sa sklada z casu a cas z priestoru a tvori to hmotu, casopriestor, a hned po big bangu, v tomto prvom casovom aj priestorovom dieliku, v nom ziadne fyzikalne zakony neplatia, ani teoria relativity ktora plati vo vsetkych ostatnych, cize v tom prvom boli urcene fyzikalne zakony, ako sa to bude vsetko vyvijat.ked nebol cas ani priestor nebolo ziadne predtym potom, bolo stale to vysvetluje kto stvoril Boha...nikto, bol stale,mimo casu a priestoru...


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-02  (19:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer - veď ti to vysvetlil medzi riadkami - on nechce ľúbiť, on sa chce hádať a zakazovať "teistickú lásku" aj ostatným, lebo sám je zúbožený tou nenávisťou. Treba ho veľmi ľutovať


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-02  (19:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cloviecik.

si si isty, ze som ti vyminuskoval tvoje pisanie o tieni prave ja?

pekne si to napisal. zada sa ti stale, ze tato teoria o ktorej si tu napisal, a to velmi pekne, uznavam, je od boha a nie z tvojej hlavy?

chapes, ze sa posuvas k pravde, no boha tam nenajdes nikde?


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-02  (19:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cloviecik.

takze ty tvrdis ze jezis je sucastou prvotneho dizajnera, alebo ako to mam chapat?


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-02  (19:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uvažujem: aké zúfalstvo, keď človek musí celé dni sedieť za internetom a nadávať na Boha...kaziť ostatným dobrý pocit z diskusie, byť tým už posadnutý a nemôcť sa venovať ničomu inému...Naozaj ho treba veľmi ľutovať


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-11-02  (19:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek..
toto som sa mu uz pokusal vysvetlit..

no uvidis co ti odpovie..aj mne tak na toto odpovedal..
po buransky.


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-02  (19:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma,

podla mna si chcel iba Boh na vlastnej kozi vyskusat svoje dielo,(casopriestor)...kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-02  (19:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek.

neviem kto alebo co to bolo. boh je podla biblie uplne nieco ine, ako tvrdis ty.

ja fakt netvrdim, ze mas-nemas pravdu. to robia len teisti.

ps. skus si preklikat svoj clanok do cierneho.
vacsinou si klikne na ten prispevok, na ktore fakt cakam od teistov odpoved...
odteraz to nebudem robit, nebolo to pochopene spravne a rozhodne si nenamyslam, ze som tu boh.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-02  (19:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...robíš to preto lebo čakáš odpoveď? dostane sa ti aj bez zvýraznenia, nemusíš to robiť, nebudeme ti odpovedať dvakrát.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-02  (19:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.

ja neviem preco to robim. mozno to za mna robi boh.

maj sa.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-02  (19:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...takže priznávaš že BOH EXISTUJE?


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-02  (19:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.

boh=neviem. existuje neviem?
citas aj niekedy co pisem.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-02  (19:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kurna.

preco tam mam zase pluska. ja nanic neklikam.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-02  (19:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...no vidíš slovíčko "neviem" je prvý krok ktorý si urobil k BOHU.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-02  (19:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.

nenamyslaj si. ja nie som stvoreny na obraz boha, ani nie som ako tvrdis ty, najdokonalesia bytost v celom sirom vesmire.

ak by som niekedy tie 2 slova vymenil, znamenalo by to ze neviem neexistuje a ja mam na vsetko odpoved. pretoze aj tak vsetko je od boha.

bol by som vsevediaci boh ja sam. aka krasna slucka, ze?


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-02  (20:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma

ano robi to za teba tvoj Boh(ego, zviraznenie) kazdy mame osobneho Boha, a osobny tien...ano, moje nazori na Boha su ine ako niektore nazori v biblii, pretoze historiu pisu vytazi a z bibli sa povyberali veci ktore su bohom inspirovane a ktore nie cisarom... napriklad v roku myslim ze 325? po nasom letopocte konstantin velky zvolal ekumenicky koncil a tam urcil napriklad ktore evanielija su prave a ktore apokrifne...a dokonca niektore urcil ako apokrifne a boli starsie, boli napisane blizsie k casu kedy zil Jezis,cize by mali byt vierohodnejsie.a casom nastala doba temna ked cirkev upalovala za inteligenciu.urcite bolo vela veci zmenenych a nastavenych tak aby krestania zacali nicit sami seba, tym ze zacaly pokladat sexualitu za zlu aby sa odrezali od svojho libida(psychicka a sexualna energia)a tym padom zacali upadat lebo tu energiu nedokazu transformovat, nastavaju u cloveka ruozne autoimunitne problemy, autoimunitny problem je ked ta napada vlastna imunita, clovek je proti sebe, myslisi ze je zly atd. chrapuni skoro nikdy nemaju autoimunitne problemy lebo si na sebe dokazu ospravedlnit vsetko, kdezto krestan ma vycitky aj s toho ked pomysli na sex s peknou zenou, co je uplne prirodzene, sexualitu predsa stvoril Boh len ludia jej dali nalepku niecoho zleho a ze treba urobit sobas, specatit to ako na urade,ako keby bol Boh byrokrat...netvrdim teraz ze mame bezhlavo smilnit jak zvierata, ale nezit vo vycitkach s prirodzenych veci.krestania su ako uslachtile kvety, ktore sa boja ze by boli zly, ale pritom by neboli lebo hladaju vyssie ciele, kdezto burina si mysli aka je super, ale krasu nehlada.libido je ako voda co zalieva tieto kvety...ludia co ovladaju tuto planetu potrebovali kazdemu vytvorit tien aby zacal nicit sam seba. krestan aby mal pocit ze je zly, malomestiak aky je chudobny, chrapun aky je jemny atd...len si vsimni ako napriklad lucifer zabija krestanstvo, zhnusuje ho ostatnym, tym co su na vazkach ci na tom krestanstve naozaj nieco nie je. mozno by aj zacali verit,ale urcite im neprida na viere ked si precitaju jeho prispevok o tom, ako dinosauri neexistuju lebo to nesedi s bibliou, pomyslia si ak su krestania hentaky tak nechcem byt krestan.(sorry lucifer,:)proste najlahsie znicis nepriatela ak sa bude nicit sam, a nicit aj svoju skupinu, lebo nikto nebude chciet do nej vojst...


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-02  (20:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer, asi si naozaj lucifer lebo ibaodhanas ludi od vieri...co si cakal ze ako zareaguje kucma ked mu budes vypisovat chujoviny typu:no vidíš slovíčko "neviem" je prvý krok ktorý si urobil k BOHU. (to ako keby si mu povedal chacha, nachytal som ta je v tebe semienko viery, a tym patom si to semienko zabil, bud si naozaj tak tupy alebo velmi inteligentne a naschval rozvracias vieru, a neviem ktora z tych dvoch variant je ta spravna...
kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-02  (20:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek.

nezda sa ti, ze slovo boh je v prvej vete navyse?, resp. by sa dalo v dalsej debate nahradit niecim inym.
napriklad nahoda, fyzika, chemia, alebo co ja viem co...
ak su tvoje nazory na boha ine ako v bilii, mal by si tomu dat ine meno.

vies boh je len jeden...


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-02  (20:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer, murujes slobodu?


Pandemonium . darujete36   |   ip:78.98.106   |   2011-11-02  (20:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ta prva...


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-02  (20:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma najvystiznejsie je podla mna stvoritel,ja vidim vo vsetkom jeho ruku...nahoda sa to nazvat neda, je to tu dokonale prepracovane, vsetko do detajlou,nastavene ako program...


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-02  (20:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  človek...nemusíš sa ospravedlňovať, pre mňa je dôležité že si UVERIL, presviedčať ťa o pravde ako je, nemá význam, o tom môžme diskutovať neskôr v NEBI:)...ja sa tu sústreďujem hlavne na tých, ktorý NEVERIA a presviedčajú o tom ostatných, hádať sa či dino bol alebo nebol, nedokáže EXISTENCIU BOHA, ale iba odhalí pravdu, alebo klam a ak sám uznáš v 21. stor je to veľmi ťažké, pretože dinosaurus je zaradení v školskej náuke už niekoľko generácii, vieš čo je najdokonalejšie klamstvo? ak ťa v ňom vychovajú.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-02  (20:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek.

dohoda. ten program volajme stvoritel.

necakaj vsak, ze si tuto vetu zacnem opakovat 100 x dokola a hlavne v nedelu.

o vzniku a dokonalosti tohto programu by sme sa tu mohli bavit dalej, ale kedze neexistuju priame dokazy, len ako som si vsimol, huf tvojich otazok, asi by to dnes nikam neviedlo.

jedna teoria, ktora sa mi zda dost dobra je neuronova siet. skus sa nato aspon poziret.

a je to len teoria, netvrdim ze pravda, tak si to nemyl.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-02  (20:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  človek..slovíčko neviem, znamenajú pochybnosti nie presvedčenie o to že neexistuje, kucmové neviem je prvý krok, pretože získal pochybnosti doteraz bol presvedčení o evolúcii, nejde mi o rozbíjanie Kresťanskej viery, vieru nerozbiješ iba ju môžeš oklamať, napr. evolúciou.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-02  (20:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  človek...muroval som pyramídu ľudstva a na jej špici som mal sedieť ja ako váš boh, ale už nemurujem rozbíjam, pretože táto pyramída zakrýva skutočnú SLOBODU.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-02  (20:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma..ti si stvorení na obraz BOHA a slovo, "neviem" je rozdielne v postate, od slova neverím, čož preferovalo doteraz u teba, takže pokrok.


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-02  (20:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma lenze program niekto musel naprogramovat, ako ked programator naprogramuje windovs, mozme mu teta dat meno programator,(a nepredstavuj si hned bradateho deda co sedi na oblaciku :)
lucifer, jak si napisal, zameriavas sa na neveriacich a bud vedome alebo nevedome ich vo svojom ateizme utvrdzujes dinosaurami...a ano slovicko neviem znamenaju pochypnosti, ako si sam napisal prvy krocik a teraz zrazu meles nieco o presvedceni.a za dalsi presne najlepsie oklames ludi ked sa do klamstva narodia...napriklad ako si sa ty narodil do klamstva o Bohu ktori ta necha mucit v pekle ale pritom ta neuveritelne miluje...


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-02  (20:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucinko, keby lucifer zacal lutovat, tak by zaniklo zlo podla tvojej teorii a ty si myslis ze si a lutujes a napriek tomu nezaniklo...ale nechce sa mi plytvat mojim casom na tvoju psychozu...


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-02  (20:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  človek..s tým peklom sa mýliš, do pekla sa dostávaš sám, iba ti sám.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-02  (21:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  človek...zlo nezanikne jedincom, ale musíme ho v sebe zabiť všetci.


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-02  (21:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ak existuje peklo tak jedine v nasej hlave, su to komplexi, udupane veci do podvedomia, strachy ktore sme nestravili a toto nas moze triznit po smrti v dusi...ako ked si da clovek lsd a zazije bad trip, vyplavia sa mu strachy z podvedomia do vedomia...


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-02  (21:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek.

boh je prave taky, pretoze tak si ho ludia kreslili na kostolne steny.

ak by platilo to co tvrdis, musel by boh byt vecny, no ty ani ja nikdy vecnost nepochopia. aspon ja urcite nechapem. preco by nemohol byt vecny rovno vesmir a nas casopriestor?

ako tvrdis boh bol stale mimo cas a priestor, ako vies, ze tam stale nie je a do sucasneho casu a priestoru vobec nezasahuje?


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-02  (21:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucino, uz mi nepis.bud nechapes alebo naschval prekrucas..nechce sa mi, najdi si seberovneho, napriklad joplinsa, a zabijajte v sebe navzajom zlo...zabijanim k lepsiemu cloveku...


Pandemonium . darujete36   |   ip:78.98.106   |   2011-11-02  (21:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Homo, si v koncoch?


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-02  (21:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek.

o pekle tiez zbytocne sa bavit. nikto sa nedostane za hranicu smrti zivy. teda v take forme, ako teraz.

problem je v tom, ze bez tvojho mozgu by neexistovala tvoja dusa. zanikom tvojho mozgu pravdepodobne zanikne aj tvoja dusa, tak ako vznikla vznikom tvojho mozgu.

alebo sa pamatas na to, co bolo predtym, nez si sa narodil?

ja tvrdim, ze energia len tak zo zeme neutecie do nebies, teda je mozne, ze sa este niekedy sformuje do priblizne toho, co si dnes.
take daco napriklad tvrdi grooverova reinkarnacia.


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-02  (21:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma:boh je prave taky, pretoze tak si ho ludia kreslili na kostolne steny.
-to je ich problem...

kucma:ak by platilo to co tvrdis, musel by boh byt vecny, no ty ani ja nikdy vecnost nepochopia. aspon ja urcite nechapem. preco by nemohol byt vecny rovno vesmir a nas casopriestor?

-na 99 percent podla mna vecny nie je pretoze redne, ako ked sa balon nafukuje tym padom ked sa rozpina tak musel byt niekedy mali, uplne mali, az tak mali ze bol bod ktori nema rozmeri.podla mna keby sa prestal rozpinat tak by zastal cas, akeby sa zacal naspet zmrstovat, siel by cas dozadu.

kucma:ako tvrdis boh bol stale mimo cas a priestor, ako vies, ze tam stale nie je a do sucasneho casu a priestoru vobec nezasahuje?

-podla mna do vesmiru zasiahol iba pri big bangu a hned po big bangu v prvej planckovej konstante kde urcil fyzykalne a vsetky zakony.ostatne uz nechal tak, ale nastavil to aj tak aby sme my mohli realitu ovplyvnovat nasimi mozgami(ako sa na realitu divas, tak sa ti zrkadli)inymi slovami v co veris to sa ti javi ako pravda, coho sa bojis to sa ti stava aby si to vyriesil atd. a dokonca niekedy moze byt vedomie tak silne ze si vie ohybat aj fyzykalne zakony..a moze byt podla mna aj vo vesmire, vsade, kvantova fyzika zistila ze jedna castica, na roznych miestach v tom istom case, dokonca na vsetkych miestach naraz,(jedna a ta ista)kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-02  (21:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek.

ok. odkial vies, ze big bang je uplny zaciatok. vybuchy supernov su nasnimane aj hublovym teleskopom.

o rozpinavosti vesmiru je dost predcasne sa bavit, pretoze nepoznas hranice vesmiru, narozdiel od balonu.

kvantova fyzika zistila... ja som ten dokument videl. stale si myslim, ze je predcasne robit zavery. stale plati, ani pri kvantovej fyzike ja osobne boha nevidim, tak som mozno este na boha malo vyspely.

myslis si, ze by sa dobrotivy stvoritel mal na mna preto hnevat a poslat ma na "vecne" - samozrejme jednosmerna vecnost - muky?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-02  (21:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  človek..ale ja som sa nenarodil do klamstva, to sú tvrdenia ,ktorými popieraš BOHA, prepáč myslel som si že stojíš na našej strane, ale ti nám tu pomaly podsúvaš iného boha, no počkám si čo sa z teba vykľuje.


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-02  (21:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pandemonium, ano som z lucifera v koncoch. preto snim koncim konverzaciu nebudem sa babrat v jeho psychoze, este sa od neho zababrem a co potom :)


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-02  (21:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..zatiaľ mám tipa na vesmírneho človeka...ale počkám si.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-02  (21:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  človek...tvoje obviňovania a zosmiešňovanie ma netrápi, pandemonium je lepší...ja len čakám, koho nám predstavíš ako svojho stvoriteľa...už som sa zasmial nad časticami.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-02  (21:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  človek...tak zabudni na mňa, a presvedč ma o tvojom stvoriteľovi.


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-02  (21:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  eeeejj asi naozaj bude koneeeec sveta ked uz sa lucifer(sam diabol) hneva ked niekto popiera boha a hrusovsky chce ist vladnut spolu s ficom :DD


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-02  (21:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  človek...nevyhýbaj sa a neklam, ja BOHA nepopieram, ale aby si bol teda v obraze ja hovorím o BOHU ktorý ma SYNA JEŽÍŠA...ti o ktorom?


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-02  (21:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek.

balim to.

dakujem, za duchaplnejsiu konverzaciu, nez s akou som sa tu stretol doteraz s inymi teistami.

pohrdat krestanstvom budem aj nadalej, mam nato osobne pravo a zle skusenosti s nimi.

nech sa hneva, kto chce, aj ked hnev som tu isto nezazil od boha, ale z ich poskodeneho ega.
clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-02  (21:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma, ako sa cista laska moze hnevat?to nejde proste, same sa to vyvracia,

a to ze redne sa da vypocitat matematicky tym padom aj chladne a galaxie sa od seba vzdaluju, ale nic neni na sto percent dokazane...ved donedavna nic nemohlo ist rychlejsie ako svetlo a vraj sa nieco take podarilo, ale to si neviem predstavit lebo tym padom by to muselo ist do minulosti...


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-02  (21:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma maj sa...


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-02  (21:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer:človek...nevyhýbaj sa a neklam, ja BOHA nepopieram

a zas si nepochopil, ja som napisal ze ked sa lucifer HNEVA ked niekto popiera Boha...a koncim...


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-02  (21:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  človek..prepáč...nepochopil som, ale pokračujme teda, fakt si ma zaujal.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-02  (21:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  človek v dnešnej dobe sa veľmi ľahko učí pohŕdať iným človekom... A potom škatuľkuje a nevidí už osobu, ale jeho náboženstvo, rasu a pod. a na základe toho si tvorí nenávisť a predsudky... Ja mám rada aj ateistov, ale keď sa chovajú normálne - a za tých sa prihovorím aj u Boha, takže mi netrhá srdce, že budú zatratení...


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-02  (22:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  človek a kde som nepochopil tvoju otázky v príspevku o 20:59?...odpovedal so ti, že zlo nezanikne jedincom, ale musíme ho v sebe zabiť všetci...čo si na tom nepochopil?...tvoja odpoveď: lucino, uz mi nepis.bud nechapes alebo naschval prekrucas...tak mi vysvetli čo som nepochopil?.


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-03  (09:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Clovek pre teba plati to iste, co o ostatnych, patris do zvlastnej skupiny zvanej Popieraci historie. Mam strasne rad, ak niekto pouziva kreacionisticku retoriku bez akejkolvek schopnosti dozvediet sa nieco od tych, ktori tomu aspon rozumeju, t.j. biologov, paleontologov, ci molekularnych vedcov. Popieraci historie su zabavni hlavne tym, ze pouzivaju naucene formulky svojich kreacionistickych idolov, ktori sice o tychto vednych oboroch nemaju ziadnu sajnu, napriek tomu vehementne opakuju donekonecna tie iste nezmysly. ID, alebo ak chces inteligentny dizajner musel urobit strasne fusersku pracu, ak je to podla teba jeho dielo ako dokonaleho konstruktera. Prirodny vyber ale nic z tohto nedokumentuje, prave naopak, je kopa nedokonalosti v konstrukciach zivocichov a a tym aj nas, ze to naozaj smeruje len k jednemu jedinemu vysvetleniu, evolucii. Preto ti odporucam najst si o tom riadnu literaturu a budes ohromeny tymi dokazmi, ktore evoluciu potvrdzuju.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-03  (09:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "ID, alebo ak chces inteligentny dizajner musel urobit strasne fusersku pracu, ak je to podla teba jeho dielo ako dokonaleho konstruktera"

choď, zober tych pár molekularnych biologov, palentologov a spol. a vytvorte si sami nový - dokonalý svet, keď je to taká fušerská práca, ty trubka

Aj vedci len skúmajú to, čo už bolo vytvorené - a ich naučené formulky môžu byť bludy - ale ako som už spomínala, každý má právo na svoju vieru - aj ty, aj kresťania, nie? Tak o čo ti ide? Načo tu presviedčaš?
rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-03  (09:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  fararova cicuska, ako vzdy si nesklamala, nemas o tom tuchy, ale kecas ako Palacky.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-03  (09:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ó, pán veľký vzdelanec a mudrc, klaniam sa pred vami (v tvojich snoch)


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-03  (15:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael...takže paleontológ, vedec, biológ?...paleontológ, dokazovanie niečoho na základe ničoho, vedec výskum založený na jeho voľných myšlienkach, vytvorené s fyzikálnych zákonov, popierajúce akýkoľvek vznik života a uvedomenia si základnej existencie slobodného vnímania, vetou JA SOM. Paleonológ dokazovaním a štrukturálnym rozborom skamenelín, ktoré sa nachádzali v určitých úsekových pásmach, zozbierané a vedecký rozpitvané nedokazujú absolútnu, chemickú a biologickú štrukturálnu líniu, po rozvetvenej línii žijúcej formy prvkov, ktoré sa nachádzajú tu a teraz na zemi, ako jedinečná forma žijúca spoločne s neživou hmotou, dokazovanie príspevku od prispievateľa "človek" tvrdiac ako počiatok všetkého "big bang" je absolútne vylučené, ktoré síce spája s bohom, ale nie s BOHOM ktorý stvoril tento svet, čiže nedokazovaním sa dokáže vina, ale dokazuje to ako sa človek mohol stať popieračom toho kto ho stvoril, trojjediného BOHA, stačilo im pár skamenelín, ktoré nielenže nedosahujú úroveň vzniku života, ale pridaním a rozvetvením týchto foriem, si začali neprávom, privlastňovať jedinečnú a absolútnu podstatu ich myslenia a to vety "JA SOM", dokonca sa priklonili k názoru o molekulárnej štruktúre, nachádzajúca sa hneď v časticiach celého vesmíru a tým pádom sa preniesli na prepacovanú plochu vety, som všade, čiže som bol, teraz som tu a budem aj potom, rozobraným týchto troch následkov, nedokazovania, ale ľudskej fantázie, paleontológ, vedec a biológ, vlastne nedokazuje formu života, ako je človek, ale nekonečnú fantáziu ľudského myslenia v ktorom sa nielenže nachádza celý vesmír, ale presahuje ďaleko viac, rozohraným tejto fantázie sa človek vystavuje nielen úplnemu pochopeniu systému, aký pre nás stvoril trojjediný BOH, ale dokonca vlastnému myšlienkovému pochodu, ktorý pre neho samotný môže znamenať uvedomenie si myšlienky, neexistuje nikto a nič, všetko je stvorené vesmírom a niekym koho nám tu včera predstavil človek, prepáč človek odmietaš so mnou komunikovať, nechcelo sa mi už včera na teba čakať, ale dúfam že odpovieš, na stanovený vedecký rozbor, ktorý si tu včera zaujal a tou je vedomie nezlučiteľné s chápaním a myslením človeka...som všade, nemožné rozoberáš a spájaš s psychológiu s fyzikou, nemáš a ani nedisponuješ ani prenosom myšlienok, to čo máš v hlave máš dovtedy kým nevydáš zo seba zvuk.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-03  (15:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...a na záver...BOHA a JEŽÍŠ EXISTUJÚ, zmierte sa s tým, že vaše knižky v priebehu desaťročí skončia pod pultom.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-03  (15:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..pardon BOH a JEŽÍŠ.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-03  (16:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek.

to co bolo za poslednu vetu?
"kucma, ako sa cista laska moze hnevat?to nejde proste, same sa to vyvracia"
ty nebodaj tvrdis ze svet vznikol z cistej lasky :)
a co tvoja stromova teoria.

akosi sa motas, sa mi zda...Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2011-11-03  (16:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
OK ! Křesťané připouští , že Bůh poslal svého syna na tento svět ( připouští tedy , že existuje vyšší svět než je náš a připouští , že Bůh může mít děti ) a také připouští , že se člověk může dostat do pekla ( nižšší svět než je náš ) . Ovšem nepřipouští reinkarnaci. To se mi zdá trochu zamotané nebo pomotané . Vysvětlí mi to někdo ?

Bůh je Otec a co dál ? Kdo je syn ? Ježíš nebo Kristus ?


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-03  (17:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael.

samozrejme ze praca konstruktera je dokonala.

ved stvorila dokonalych egoistov - teistov. na obraz samotneho konstruktera... oni su sucastou stvorenia sveta, oni za to mozu, oni su vsemohuci...

hadaj, ktory tvor je najdokonalejsi v celom sirom vesmire?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-03  (17:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick...vysvetlím jednoducho OTEC BOH, SYN JEŽÍŠ KRISTUS a DUCH SVÄTÝ, tvoria jedného BOHA, čiže trojjediného BOHA, s jednotným názvom BOH, toto nemá s reinkarnáciou nič spoločné.


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-03  (18:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael,chcel by si najst na mojich prispevkoch nieco, coho by si sa chytil aby sa ti podarilo ma zdehonestovat, ale nic si nenasiel, tak si si vymyslel v tvojom mozocku ze som popierac hystorie...ale tym si iba sameho seba zdehonestoval, ja sa ta pytam kde som popieral hystoriu ked to u teba vyvolalo hysteriu? to ze som napisal ze historiu pisu vytazi??? to je svata pravda, a myslel som to na ekumenicky koncil kde boli vybrane veci do biblie ktore su bohom inspirovane a ktore nie konstantinom velky...toto je hystoricky fakt, niake popieranie hystorie...dalej pises o fuserskej praci konstruktera, ta sa prejavila jedine na tebe ty moje male bambuliatko neuspesne...ludom sa doteraz nepodarilo zozstrojit napriklad objektiv ktori by mal svetelnu priepustnost ako oko, a pouzivaju najsvyspelejsie technologie. dalej nepodarilo sa zostrojit pocitac vykonny ako mozog pretoze mozog stiha neuveritelne vela veci naraz, teda okrem toho tvojho...v hypnoze ta mozu dostat do dajme tomu do hociktoreho dna tvojho zivota a presne do najmensich detajlov opisujes, dopodrobna zaznamenane, vies si predstavyt aky to je objem dat?myslienky, pocity, zrak sluch...a mozog dokoaze byt kreativny narozdiel od pocitaca...ak sa chcu s procesormy priblizit k mozgu tak musia na to pouzivat konstrukciu mozgu, prepojenia na styl neuronov, cize je to najdokonalejsie prepojenie...dalej pises: Popieraci historie su zabavni hlavne tym, ze pouzivaju naucene formulky svojich kreacionistickych idolov,

- tym si my zalichotil, pretoze to nemam od svojich velkych idolov ale z vlastneho uvazovania, ale pekne ze si myslis ze to su myslienky idolov, napriklad to s tym kridlom som rozoberal preto lepo sa venujem sportovemu lietaniu a trochu o leteckych profiloch nieco viem.a dalej to o tych sekvojach som sa dozvedel v prirodovednom dokumente, kde to absolutne nebolo rozoberane z hladiska boha a dokonca ani z hladiska evolucie, dokonca tam nespomenuli ani kvoli comu maju tie semena skrupinu co musi vyhoriet, na to som dosiel sam ze by bola nerovnovaha keby sa rozmnozuju kazdy rok a nie iba pri poziari...a este nieco , pises ze: Preto ti odporucam najst si o tom riadnu literaturu a budes ohromeny tymi dokazmi, ktore evoluciu potvrdzuju.

-ja v evoluciu verim ale v naprogramovanu,ale asi si to tym tvojim fuserskym mozockom nepochopil...dokonca aj ta "chyba" tam je naschval, to je evolicia, velmi vela objavov v kazdej sfere bolo objavenych "chybou" napriklad ked sa hudobny skladatel pomyli a zrazu zisti ze je to tak dokonale alebo ked hladali liek na srdce a nasli viagru, ta chyba je nic ine nez vyvin, a bez nej by to tu bolo fadne, strojove...clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-03  (18:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma

pises: to co bolo za poslednu vetu?
ako sa cista laska moze hnevat?to nejde proste, same sa to vyvracia"
ty nebodaj tvrdis ze svet vznikol z cistej lasky :)
a co tvoja stromova teoria.

akosi sa motas, sa mi zda...


-nepochopil si to, krestania maju na boha nazor ze je to cista laska, a zaroven aj ze sa hneva, to je vyvracanie sa...ja si myslim ze Boh je aj plus aj minus...strasne vela krat sa mi v zivote stalo ze sa mi stala vec ktora sa my zdala ako zla, ale ovocie z nej bolo dobre...


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-03  (18:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer: dúfam že odpovieš, na stanovený vedecký rozbor, ktorý si tu včera zaujal a tou je vedomie nezlučiteľné s chápaním a myslením človeka...som všade, nemožné rozoberáš a spájaš s psychológiu s fyzikou, nemáš a ani nedisponuješ ani prenosom myšlienok, to čo máš v hlave máš dovtedy kým nevydáš zo seba zvuk.

-ak tomu neveris, neveris v Krista ktori povedal staci ak budete mat vieru velku ako horcice semeno a hori mozete prenast, alebo nieco v tom zmysle.nikdy sa ti nestalo ze si na niekoho pomyslel koho si nevidel 2 roky a zrazu v ten den si ho stretol?lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-03  (18:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  človek...nestalo, ak sa stalo, nemôžeš túto náhodu pripisovať k prenosu myšlienok...ja viem že JEŽÍŠ EXISTUJE, nemusím veriť...pochop človek ak by toto čo si nám tu prezentoval fungovalo, neexistovala by pošta, maily a dokonca ani mobilné telefóny.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-03  (18:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  človek...otázka na teba...pripadá ti zlo univerzálne zasahujúce všeobecne do myšlienok a sŕdc jednotlivcov?


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-03  (19:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer ano, vsetci ludia maju tak vyspele vedomie ze si vedia citat myslienky ze? a ja hlupak som si myslel 90 percent ludi sa gumuje markizou...alebo si viem zivo predstavit ako dvaja magovia spolu "telepatuju" kto vypadol s lets dance...precitaj si nieco o astralnom cestovani, viem ze funguje, viac ti k tomu nepoviem...


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-03  (19:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ako to je podla teba univerzalne?


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-03  (19:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer pises ze ja viem že JEŽÍŠ EXISTUJE, nemusím veriť a ako si vysvetlujes ten vyrok o horcicom semene, lebo neviem ci si ma pochopil


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-03  (19:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  človek..univerzálne čiže všeobecné....čiže jeden pôvod ako voda na celé pole, zastavíš kohútik a všetko vymrie.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-03  (19:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek.

som myslel, ze sme sa doholi na slove stvoritel, alebo program... pises obsiahlo, takze musim poporiadku.

"to je svata pravda, a myslel som to na ekumenicky koncil kde boli vybrane veci do biblie ktore su bohom inspirovane a ktore nie konstantinom velky"

takze od koho to vlastne pochadza ta tvoja pravda?

ty tvrdis, ze vsetky tieto myslienky su tvoje. no dobre. rozmyslas. a ako sa do tvojej hlavy dostalo slovo boh? toto mi vies povedat. si pokrsteny? fakt si na to prisiel sam, pretoze ja som ho nikde nevidel. preco to univerzum ma v anglicitine (resp. hocijakom jazyku) ine meno? god, gott, dieu, dios, isten...

podla mna je to len bohapuste slovo. ja sa totizto volam vo vsetkych jazykoch rovnako.

"ludom sa doteraz nepodarilo zozstrojit napriklad..."

ako som tvrdil. ludia nie su najdokonalejsi tvor na svete, aj ked si to o sebe myslia. tiez nemaju tolko casu,kua menej, ako evolucia, preco by to mali stihnut?

Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-11-03  (19:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kučma, má tam veľkú prázdnu dutinu. Tam by sa mohol kľudne schovať aj vôľ...


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-03  (19:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek.

na tu prvu vec nereagujem. naskor tvrdis ze boh je nekonecne dobro no a potom ze aj dobro aj zlo.

ja toto asi nikdy nepochopim.


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-03  (19:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  podla mna je to relativne,aj tak, aj tak.mame kolektivne vedomie(univerzalene) v ktorom je vsetko,nahrava sa do neho vsetko ako do media, a z neho sa prejavuju veci v ludoch, ono vo velkej miere ovlada vedomie, jung to dokazal vedeckym dokazom ze zozbieral krezby z roznych kmenov z roznych kutov sveta a prekvapivo vo velmi vela bol napriklad motiv draka, pritom drak realne neexistuje ze by ho mohli ocami vydiet a potom nakreslit.takze kolektivne nevedomie je jedno a to iste u vsetkych, ako Boh, ibaze kazdy clovek je iny, a u kazdeho sa prejavuje inac, tak isto ako sa Boh prejavuje u kazdeho inak.


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-03  (19:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma ja to nedvrdim, to tvrdia krestania ja som sa ta opytal ako by sa cista laska-to tvrdia krestania mohla nahnevat-to tiez tvrdia a tym som ti chcel ukazat ze to same seba vyvracia...


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-03  (19:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  človek...vieš kto je drak? ja.


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-03  (19:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma to som odpisoval rafaelovi, ved tam pisem ze rafael...o tej ludskej dokonalosti, celi ten prispevok bol jemu, preco si zareagoval ako keby som odpisoval tebe?ty si aj kucma aj rafael?


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-03  (19:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer, ja viem ze ty si tiez drak ten ma tiez viacero hlav, jednu krestansku druhu lucifersku (schyza:)


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-03  (19:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...ja som skôr mal na mysli, že túto alebo akúkoľvek inú vieru s drakom som ľudom nadiktoval ja, aby si vedel ako to v skutočnosti je.


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-03  (19:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma pises: preco to univerzum ma v anglicitine (resp. hocijakom jazyku) ine meno? god, gott, dieu, dios, isten...

-precitaj si nieco o syndrome cudzieho prizvuku...a boli aj pripady ked to nebol iba prizvuk ale celi jazyk zrazu clovek ovladal, ale o tom radsej ty pokrokovy vedci nepisu...clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-03  (19:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma pises: preco to univerzum ma v anglicitine (resp. hocijakom jazyku) ine meno? god, gott, dieu, dios, isten...

-uz som pisal o osobnom Bohu...tebe by sa napriklad pacilo keby sa ti zjavil Boh ako cernoch?alebo cernochovy ako beloch?je univerzalny ako univerzum on je vsetko, a ma rozne podoby, muslimsku budhysticku krestansku...a pritom je do stale ten isty stvoritel ktori stvoril ludi co veria v muslimske nabozenstvo, ma vela tvari ale je to jeden a ten isty...

-precitaj si nieco o syndrome cudzieho prizvuku...a boli aj pripady ked to nebol iba prizvuk ale celi jazyk zrazu clovek ovladal, ale o tom radsej ty pokrokovy vedci nepisu...clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-03  (19:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pandemonium aku velku prazdnu dutinu?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-03  (20:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  človek...trojjediný BOH je iba JEDEN, žiadny budha, alah, krišna, nepleť si BOHA s niekym kto má veľký pupok, červené gorále alebo šesť rúk.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-03  (20:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "ma rozne podoby, muslimsku budhysticku krestansku...a pritom je do stale ten isty stvoritel ktori stvoril ludi co veria v muslimske nabozenstvo, ma vela tvari ale je to jeden a ten isty..."

pozor, šíriš bludy

napr. islam vznikol tak, že mohamed chcel riešiť mocenské záujmy a ustanovil sám seba za proroka a následne nechal spísať korán. O budhizme sa radšej nebudem vyjadrovať, už som tu viedla debaty s presvedčenými svedkami budhovými...


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-03  (20:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer pise:nepleť si BOHA s niekym kto má veľký pupok, červené gorále alebo šesť rúk.


-dobre moj, to ako keby hovoris ako mozem byt aj cernoch vlovek aj cinan clovek aj beloch clovek, ved su taky rozdielny, jeden nosi cierne gorale druhy ma sikme oci a treti je biely...staci?


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-03  (20:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenka b...

pises: napr. islam vznikol tak, že mohamed chcel riešiť mocenské záujmy a ustanovil sám seba za proroka a následne nechal spísať korán. O budhizme sa radšej nebudem vyjadrovať, už som tu viedla debaty s presvedčenými svedkami budhovými...

-ibaze tam nejde o mohameda ale o vieru, chapes? aj spoved bola vymyslena na vyzvedanie a kontrolovanie a pritom pomaha,lebo veris.. zbavuje vycitiek svedomia...


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-03  (20:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  uvedom si, nie je to tak, ako pišeš, napr. budhisti ani nemajú žiadneho boha, oni sú sami sebe bohmi...

Veriť môžeš v čokoľvek, aj v to, že svet vznikol náhodou. Ide o to, či veríš v Boha - t.j. Otec, Syn a Duch Svätý.
Kristus varoval pred uctievaním pohanských božstiev


adykr . fopimuwe99   |   ip:86.177.14   |   2011-11-03  (20:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek si si isty, ze spoved je vymyslena na vyzvedanie a kontrolu? Mne sa zda, ze sami farari si dali zakon mlcat o vsetkom co sa povie v spovedi. Dokonca musia mlcat i pred biskupom ci papezom...


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-03  (20:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenka b...

pises:Veriť môžeš v čokoľvek, aj v to, že svet vznikol náhodou.

-presne tak,ked veris tomuto, realita sa ti bude tak zrkadlit, to bude tvoja realita, budes narazat na clanky ktore ta vtom budu utvrdzovat, na ludi s podobnym zmyslanim atd...a toto je sloboda naozajstna vsetci mame vlastnu realitu, vlastnu pravdu, ako keby ani absolutna pravda ani neexistovala, teda vlastne ako keby vsetko bola absolutna pravda...co myslis skus sa trocha odosobnit a pozriet na budhistu, on si presne tak ist mysli ze ma pravdu v budhizme ako si to ty myslis o krestanstve, keby si to nemyslel tak v to neveri...a teraz si pomyslis ale moje viera je naozaj ta prava...a presne to iste by si pomyslel aj on...preto je tazke niekoho presviedcat o inej pravde lebo jemu sa jeho realita inac zrkadli ako tebe...


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-03  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  adykr pises: clovek si si isty, ze spoved je vymyslena na vyzvedanie a kontrolu? Mne sa zda, ze sami farari si dali zakon mlcat o vsetkom co sa povie v spovedi. Dokonca musia mlcat i pred biskupom ci papezom...

-vcera som akurat pozeral cesky film zapomenute svetlo kde je bolek polivka farar pocas komunizmu a komanci mu velmi zneprijemnuju zivot lebo jeden z mala nepodpisal spolupracu s stb dokonca aj jeho vikar( ten co je nad fararmi sa mu cuduje)


adykr . fopimuwe99   |   ip:86.177.14   |   2011-11-03  (20:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  filmy mozu byt kludne propaganda proti cirkvi. Zavisi na producentovi a reziserovi aky ma postoj k cirkvi. Ovsem si slobodny a teda mozes verit comu len chces.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-03  (20:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  človek...pochop všetky media sú zamerané proti kresťanskej viere, to vieš práca NWO.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-03  (20:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB...máš PRAVDU že trojjediný BOH stvoril všetky národy, ale títo proroci ako bol mohamed, odvracali tvár od BOŽEJ PRAVDY a neriadili sa tým čím by sa v skutočnosti mali, boli tak náchylnejší k hriechu, zabudnutie na BOŽIE desatoro a zvedenie z cesty.


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-03  (20:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer pises: človek...pochop všetky media sú zamerané proti kresťanskej viere, to vieš práca NWO.

-ale su aj zamerane na to aby sme hladali na sebe rozdiely miesto zjednotenia, ako si sa ma ty pytal v ktoreho Boha verim aby si nasiel vo mne rozdiel miesto toho aby si hladal co nas spaja(Boh napriklad) len ty hladas rozdiel ci ma sest ruk a nosi neake gorále...a takto to je vo vsetkom...a timto sa rozklada spolocnost...ja som teista, ja ateista ja praviciar henten laviciar, u deciek zase henten je emo tamten hiphoper a dalsi skinhead...namiesto toho aby sme si uvedomili ze sme ludia...


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-03  (20:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  adykr pises: filmy mozu byt kludne propaganda proti cirkvi. Zavisi na producentovi a reziserovi aky ma postoj k cirkvi. Ovsem si slobodny a teda mozes verit comu len chces.

-ibaze henten film bol hadam jediny ktory som videl kde bol hlavny hrdina farar, cize urcite to nebola propaganda proti nim...skor naopak velmi pekne ho tam vykreslili.skus si ho pozriet celkom bol dobry...


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-03  (20:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  človek...ja budem spolunažívať kľudne aj s moslimom, hlavne nech prechováva v sebe LÁSKU, to je vec, ktorú máme v sebe všetci, len média z nej robia zbytočnosť.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-03  (20:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  človek a bol natočený kedy? dnes ti predstavia farára ako hlavného kladného hrdinu, ale pozadie filmu vystihuje nekalé praktiky v cirkvi a to je účel samotný, podvedome ľudom nadiktovať, pochybnosti.


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-03  (20:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer no neviem neviem ci by ste si kludne spolunazivali :)


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-03  (21:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer ale prosim ta,konecny vysledok toho filmu zanecha velmi dobri dojem v divakovy o fararoch co su ich predstavitelia cirkvy tak nemaj paranoje a nehladaj veci aj tam kde nie su, kde su skor opacne... neviem kedy bol toceny,bolek je tam velmi mlady bolo to tocene este skorej ako dedictvy,


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-03  (21:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale podvedomá myšlienka bola daná, či nie?


Martin . nujogibe55   |   ip:62.197.21   |   2011-11-03  (21:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chalani zase? :D


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-03  (21:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ano bola, a to aky je farar charakter,-98 minut filmu a hento o cirkvi 2 minuty filmu aky ti vide vysledok?a o nekalich praktikach cirkvy nebudem stebou diskutovat, lebo su to fakty, upalovanie inteligencie, rozdavanie vatikanskych licencii na bordeldomy,-inymi slovami pasactvo atd...ved takto chuti moc, a takto to vyzera ked sa k moci dostanu farizeji...a dufam ze pouzijes teraz tvoje slaboduche argumenty ze je to propaganda...nie, to sa proste dialo, dodnes su zachovane kaplnky ktore su vymalovane holymi zenami...pytam sa ta, co by povedal Kristus keby sa druhy krat vratil na zem ludom vo vatikane? vies co by povedal? povedal by ale ved ja som predsa nehlasal zlate trony, rucha a zlate kalichy, obrovske majetky a pozemky...a co by mu povedali ludia vo vatikane? je to diabol a druhy raz by ho ukrizovali...


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-03  (21:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mimochodom, vies o tom ze volakedy farari nemuseli dodrziavat celibat?neexistoval, ibaze potom bol urceny, a vies kvoli comu? aby nemal farar dedicov a jeho majetok ostal cirkvy a tym sa im zacal kopit majetok..


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-03  (21:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek.

myslim, ze boh je v tvojej hlave poriadne zakliesneny a len tazko toto slovo odtial vypustis. to v podstate ani neni mojim cielom.
vidis ho vsade tam, kde nemas odpoved a nie, v tomto momente ti na tvoje otazky ani ja odpoved nedam.
neviem, co je za nasim casopriestorom, ako je mozne, ze evolucia sa tebe zda byt dielom dokonaleho konstruktera a podobne. ty tvrdis ze vies kto, ale nevies stale ako, takze sa nikam nedostaneme...
dokazovat ho tam, kde momentalne nema este ziaden clovek odpoved je podla mna zbytocne.

vsade ale urcite nie je. nenajdes ho ako odpoved na otazky ktore vies. hlavne mesto anglicka, datum vzniku slovenskej republiky, nenajdes ho na konci rovnice 2+2...

to ze mame vsetci univerzalne vedomie je pre mna smiesne. isto nevies, naco teraz myslim...

tvojho osobneho boha ja bohom nikdy volat nebudem. nehnevaj sa za to na mna. a von koncom si nemyslim, ze ma nieco spolocne so vznikom vesmiru.

a myslim si, ze tak vyznamne osobnosti, akym je napriklad tvoj slavny dizajner nemoze menit mena syndromom cudzieho prizvuku. to plati pre slova.
aristoteles, sokrates, newton... budu mat tie iste mena aj o 1000 rokov. nemyslim si, ze michael jackson sa na slovensku bude o 1000 rokov volat miso jackanin ani nic podobne.

prajem dobru noc.
kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-03  (21:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek.

dufam, ze aspon trosku si pochopil, preco si myslim, ze mam pravo ostat ateistom.


Martin . nujogibe55   |   ip:62.197.21   |   2011-11-03  (21:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Papez sa dostane do neba kde ho vita svaty Peter s tym, ze mu moze splnit jedno zelanie. Papez teda nevaha a pyta sa ci sa moze dostat k pravemu originalu Biblie. Svaty Peter mu zelnie samozrejme splni a Papez si ide precitat istu stat: "Ahaa to nebolo celibate ale celebrate!" :D :D


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-03  (21:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma michael jackson bol american mal americke meno, chceli by si napriklad aby sa nikto kto ta ma reprezentovat napriklad tvoj otec volal cinskym menom ťinťonkťank? uz by si hladal rozdiely a neveril mu tak :) naco by sa Boh ohranicoval? a keby sa nam predstavi a bolo by jasne ze existuje, nebolo by to tu take pestrofarebne :) zmyzli by napriklad ateisti...a to on nechce, preto ich este dokonca potporuje v ich ateizme...lebo on nie je zierlivy ako ludia aby ti potom vsetko na konci zratal za to ze ti stvoril pragmaticky, ateisticky mozog a neveril si v neho...


bicikel . tojomeca95   |   ip:195.98.9.   |   2011-11-03  (23:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neposudzuj, ak budeš mať nutkanie posudzovať, najprv napočítaj do desať, možno to nutkanie odíde.


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-04  (11:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Clovek, sklzol si do trapneho osocovania a tym neznalost nepodporis. Oko cloveka je daleko horsie skonstruovane ako hocijaka optika fotoaparata, nase oko je nedokonale sdokonca sa premieta opacne az nasledne sa sparacuva mozgom, je nedokonalejsie ako oko hlavonozcov. To, ci je kruidlo dokonale alebo nedokonale, to nie je praca konstruktera, naco su potom roznym druhom vtakov kridla,ak ich k lietaniu nepouzivaju? Preco vsetci ,ti co lietaju nemaju peria, ale su zvierata, ktore perie nemaju a lietaju? Preco cicavce maju kostru podobnu cloveku, dokonca aj taky malicky ako netopier je presna kopia kostry cloveka. Preco hlava cicavcov a samozrejme aj cloveka ma presne 28 kosti? Lebo to tak konstrukter navrhol? Nie je to skor vyvojom? To, ze koncil rozhodol o biblii je mi zname, to nepatrilo k tomu popoeraniu historie, to popieranie historie je tym, ze ludia viac asi sledovali Flinstonovcov, lebo tu sa to len hemzi privrzencami toho, ze clovek s dinosaurmi zil. Ale tym, ze niekoho urazas, este pravdu nemas, vsak clovek?


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-04  (12:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A este k tym tvojim tzv. dokazom konstruktera ci v pripade sekvoje, alebo kridla. To, ze kridlo je dokonale usposobene na lietanie je podla teba jeho praca, vlastne naprogramovana, lebo ako vieme prve zivocichy kridla nemali. Takze konstrukter najprv navrhol jednobunecne organizmy a nasledne vlozil do nich informaciu, aby za niekolko stomilion rokov vtaci mali idealne konstruovane kridla. To, ze su konstrukcne dokonale si myslime my, mozno to tak nie je, mozno by mohli byt este dokonalejsie, ale kedze k lietaniu im postacia taketo, nepotrebuju vyplytvavat energiu na nieco, co funguje, ale inym smerom. Tak ako v pripade napr. stromov. Naprogramoval ich konstrukter, aby rastli do zbytocnych vysok, alebo su nastavene tak, aby boli jednotlive stromy schopne ziskavat energiu zo Slnka? Ak ides do lesa, to, ze vsetky stromy rastu do zavratnych vysok nie je pracou konstruktera, ale snahou prezit. Lebo akonahle okolo stojace stromy by prerastli iny, ten nema dostatok energie a zahynie, preto je nevyhnutne,aby cast svojej energie plytvali na to, aby prerastli okolo stojace stromy. Mozno tym utrpia v inych smeroch, pretoze ani oni nemozu donekonecna rast do vysky. Preto ale samostatne stojaci strom nepotrebuje prerast ostatnych a energiu zbytocne vyplytvanu na rast vyuzije na kosatost a tym aj vacsieu plochu listov na zachytavavnie fotonov. Ak je podla teba toto praca konstruktera, je naozaj fuserska, lebo stacilo naprogramovat vsetky stromy na rast do vysky napr. 3 metrov, a tym by nemuseli svoj potencial vycerpat zbytocnym prerastanim a konkurencnym bojom s ostatnymi stromami. Ak pojdes do lesa, zistis, ze konstrukter urcite chybu urobil. A tak by sme mohli pokracovat donekonecna a pytat sa na to, preco ten konstrukter robil chyby.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-04  (13:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  neboj rafael, maš pravdu, žiaden Boh neexistuje, robili sme si z teba srandu :)


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-11-04  (13:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenkaB:-))))


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-04  (13:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  FC (fararova cicuska)


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-04  (14:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins :) - ale naletel poriadne


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-04  (14:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB...rafael je tvrdá nátura, ale jedno je isté, raz uverí určite:)


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-04  (14:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nastastie to, ci sa vesmir rozpina, alebo platia urcite prirodne zakony, alebo prebieha evolucia, nemusi byt zalozene na viere. Toto vsetko plati bez ohladu, ci tomu niekto veri, alebo nie, ine je to v pripade tisicok bohov, tie bez viery by nikdy vo vedomi ludi nevznikli, ale tak ako zanikli ine zaniknu aj tieto.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-04  (14:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "L" - a vieš že mi to je jedno?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-04  (14:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael...a čím zistili vedci že sa vesmír rozpína?...matematickým vzorcom?


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-04  (14:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  FC to ti verim, , intelekt ti staci len na pamatanie si cesty z kostola domov a naopak.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-04  (14:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB...no vidíš a preto je refael zaujímaví, vždy ak nevie odpovedať, použije starú osvedčenú metódu...proste jemi keby vedci vyrátali že dĺžku života, tak tomu uverí:)...rafael..odpovedz, čo sa tu hráš na ateistu, ktorého nič nezlomí:)


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-04  (14:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tvoj briskný intelekt ti ale nestačil na to, aby si pochopil, že to "L" - znamenalo - odpoveď luciferovi, zlatíčko


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-04  (15:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dvorny osvetlovac, ak sa chces nejakej teme, ktorej nerozumies, venovat, musis sa o tom dozvediet z relevantnejsich zdrojov ako je kniha oviec. To, ci sa vesmir rozpina, alebo nie, to v nej nenajdes, tak ako nevzdelani ludia napisali do knihy oviec, ze netopier je vtak, ale nasledne, ako vedci ich vyviedli z omylu, prepisanim biblie sa zrazu z vtakov stali lietavce, aby nahodou boha neuznali nevedomym.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-04  (15:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mimochodom lucifer - zmeň si ten nick aj spôsob komunikácie že "ja som lucifer" - je to strašne, ale ani si nevieš predstaviť ako strašne trapne (ja ti len dobre chcem, ale robiš hanbu veriacim)


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-04  (15:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  FC, neboj, to som pochopil...


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-04  (15:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jasne, jasne rafko, chapeme sa :)


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.44   |   2011-11-04  (16:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael:Oko cloveka je daleko horsie skonstruovane ako hocijaka optika fotoaparata, nase oko je nedokonale sdokonca sa premieta opacne az nasledne sa sparacuva mozgom, je nedokonalejsie ako oko hlavonozcov.

-rafinko,pisal som o svetelnej priepustnosti,ale asi nevies co to je...je to to ze v tme oko vidi(nie v uplnej) a objektiv nie tak dobre, ak chces urobit s fotakom fotku v sere, a aby na nej bolo vidno tak ako to vidis okom musis nechat na fotaku otvorenu clonu nikolko sekund a vobec snim vobec pohnut lebo by bol obraz razmazany, ale okom hybat mozes a a nemusis obrazok tvorit 2O sekund, ak chces aby v noci kamera dobre videla musi pracovat na uplne inom sisteme, napriklad na takom ako ma had.dalej asi nevies o tom ze kazdy objektiv premieta svetlo naopak to je fyzikalny zakon lomu svetla, pozri sa do lyzicky z vnutoernej strany, budes sa vidiet dolu hlavou, uvidis konecne ze si padnuty na hlavu :)
A ase vytrhavas fragment(oko vidi naopak) a nevidis celok(clovek vidi normalne) a ja som nepisal o ludskom oku ale vseobecne o oku napriklad aj o oku orla moj zlaty...vcom je podla teba lepsia optika hociakeho fotaku?v tom ze ma napriklad lepsi zoom ako clovek?ano ma ale clovek takyto zoom nepotrebuje lebo nelovi vevericky z 3km vzdialenosti ako orol, pretoze kym by sa ku nej dostal davno by bola prec ale orol sa vie ku nej vie dostat s 3 km visky za par sekund, preto taky zoom ma...


rafael: To, ci je kridlo dokonale alebo nedokonale, to nie je praca konstruktera, naco su potom roznym druhom vtakov kridla,ak ich k lietaniu nepouzivaju

- je to kvoli tomu ze sa evolucne prisposobuju, uz som pisal ze je evoluciu nepopieram, ale naprogramovanu, uba sa tim zivocichom updatuje program na lepsi zivot, ked sa zmenia zivotne podmienky...

rafael:Preco vsetci ,ti co lietaju nemaju peria, ale su zvierata, ktore perie nemaju a lietaju.

-to ze nemaju perie neznamena ze nemaju profil kridla moj zlaty, ani lietadlo nema perie a profil kridla ma...


rafael:Preco hlava cicavcov a samozrejme aj cloveka ma presne 28 kosti? Lebo to tak konstrukter navrhol?

-tu vlastne nepriamo priznavas dokaz stvoritela, keby to bolo iba nahodnym vyvojom polo by vsetko podla jednej formy? (zlateho rezu ak ti to nieco hovori vsetko je podla neho skonstruovane, zivocichy aj rastliny)a dokonca aj krk zirafi ma tolko stavcov ako krk cloveka...


rafael:rafael:To, ze koncil rozhodol o biblii je mi zname, to nepatrilo k tomu popoeraniu historie, to popieranie historie je tym, ze ludia viac asi sledovali Flinstonovcov, lebo tu sa to len hemzi privrzencami toho, ze clovek s dinosaurmi zil.

-tak toto je tvoja odpoved na to ze preco si ma oznacil za popieraca hystorie?rafael, zase opacne uz nekukaj do tej lyzice a nebud cely opacny, ja som tu chujovinu luciferovy praveze vyvracal ze clovek zil s dinosaurami, tak preco si ma ku nemu zaradil! precitaj si este raz moje prispevky o tom...

rafael:To, ze su konstrukcne dokonale si myslime my, mozno to tak nie je, mozno by mohli byt este dokonalejsie, ale kedze k lietaniu im postacia taketo, nepotrebuju vyplytvavat energiu na nieco, co funguje

-su najdokonalejsie skonstruovane... pri ich rychlosti co pouzivaju pri lete lepsia konstrukcia neexistuje, v letectve nic lepsie neexistuje ako profil kridla, kazde lietadlo ho ma, v lietadlach su v kridlach rozdieli iba v hrubke profilu a uhlu, podla toho ci konstrukter chce aby litadlo malo velky vztlak alebo aby letelo rychlo, a ak by existovalo nieco lepsie ako profil kridla tak by si to v prirode urcite nasiel pretoze mi sa ucime od nej...tak ako hniezdo vciel ma dokonali uhol na vyuzitie priestoru...

rafael:Ak ides do lesa, to, ze vsetky stromy rastu do zavratnych vysok nie je pracou konstruktera, ale snahou prezit.

preco potom bukove lesi nemaju vysku 1km?, lebo by to neustali, a podla tvojej teorii by sa teda egoistiky mali stale predbiehat na ukor stability, ibaze to sa nedeje je tam ta zlata stredna cesta cize je to naprogramovane ak by nebolo a podla darvinovej egoistickej teorii by si jeden strom povedal ze prestim ostatne o meter ibaze tym by spustil retazovu reakciu u vsetkych...a pokapali by na svojom primitivnom egoizme a nemyslenia do buducnosti ako vykapava teraz nasa spolocnost a kapitalizmus...


rafael:Ak je podla teba toto praca konstruktera, je naozaj fuserska, lebo stacilo naprogramovat vsetky stromy na rast do vysky napr. 3 metrov, a tym by nemuseli svoj potencial vycerpat zbytocnym prerastanim a konkurencnym bojom s ostatnymi stromami. Ak pojdes do lesa, zistis, ze konstrukter urcite chybu urobil. A tak by sme mohli pokracovat donekonecna a pytat sa na to, preco ten konstrukter robil chyby


-jeeej, to by bola uplne nadherna priroda, vsetky stromi na tri metre a dost! rovne jak pravitka, "krasne zarovnane" pocuj, neboli by krajsie umele? uplne odporne nedokonala chyba ze to tu nie je vsetko rovnake a kockate ako v nejekej 3d hre spred petnastich rokou, fakt mas take nadcasove myslenie ze sa nikdy nedostane do mody... chvala Bohu...chyba by to bola jedine ak by to bolo neriadene, ak by to bolo ako pises zbytocne prerastanie a konkurencny boj, lebo vtedy by stromi vymreli na to ze by maly 3km do vysky a neustali by to a to by bola chyba...ta "chyba" je dokonale krasna, vdaka nej to tu neni strojove, je to nadherne pravidelna nepravidelnost...


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-11-04  (16:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael:Ak ides do lesa, to, ze vsetky stromy rastu do zavratnych vysok nie je pracou konstruktera, ale snahou prezit.

to je logika..heureka..

ffuuuha...

"to, ze auto ma 4 kolesa z gumy, je nie dielo konstruktera,ale prirodzenym vyvojom ,lebo vsade su asfaltky"!!

:-))) boze dobry..rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-04  (23:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Clovek, utvrdil si ma, ze nemas o tom, co pises, ale hlavne o evolucii ani sajnu. Hlavne s tymi stromami si to absolutne nepochopil, skus este raz...To,ze nemozu borovice dorast treba na 1 km je v mojom prispevku vysvetlene, ale ako hovorim, skus este raz...Alebo este radsej precitaj si napr. Flegra a jeho Zamrzlou evoluci, ci Dawkinsa, Goulda, Meyera...To, co ty laickym a nevedeckym pohladom povazujes za pracu konstruktera sa ti mozno bude javit potom inak. To nehovoriac o vyskume Lenskiho, ci Pennyho v molekularnej biologii. Ale kedze tvojim najvacsim uspechom je egoisticke a neokrochane vystupovanie, pochybujem, ze sa znizis na nieco take, ako su aj vedecke publikacie, ktore by ta mohli usvedcit zo zleho ponatia evolucie.


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-04  (23:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins teraz si len tym prispevkom dokazal, ze okrem stavania kulis, ci zrubu sa nehodis na nic ine. Samozrejme este ako nas tatransky orloj, ale to uz je az trapne.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-11-04  (23:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vážení diskututéri! Nadväzujem na príspevok Rafaela. Prečo myslíte, že som si vybral ako nakopávacieho benjamínka práve nešťastnicu Joplinsovú a jej psychopatického nohsleda pacienta Lucifera? Prečo si nerobím srandu z ostatných? Pretože som sa za roky nestretol s takou prízemnou hlúposťou, okorenenou biblickými bludmi, akú reprezentujú práve obaja spomínaní pakovia. Budem v tom, s dovolením, pokračovať, pretože obaja si zaslúžia lekcie z reality, kým nie je (pre nich) neskoro. Pridajte sa k ich terapii aj ostatní.


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.68   |   2011-11-05  (15:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ravfael:To,ze nemozu borovice dorast treba na 1 km je v mojom prispevku vysvetlene, ale ako hovorim, skus este raz...

-myslis toto:Preto ale samostatne stojaci strom nepotrebuje prerast ostatnych a energiu zbytocne vyplytvanu na rast vyuzije na kosatost a tym aj vacsieu plochu listov na zachytavavnie fotonov.

-mojko, ale keby neboli vsetky stromi stvorene jednym stvoritelom, keby kazdy jeden strom bol sam za seba, ako tvoji vzori tvrdia to ze v evolucii silnejsi vyhrava tak by sa dialo to ze vyrastiem vyssie a potom mozem mat este viacej fotonov na rozkosatenie sa a na vecsie listy...pises ze som ta nepochopil s tymi stromami a pritom sa bud robis ze si sprosty ale to asi nie naco by si sa robil, staci ked napises ze ja evolucii nechapem a pritom mi nevies ani na jednu otazku odpovedat ako chlap,tak vsetci vedia ze sprosty si...a tie tvoje vzori, napriklad v molekularnej biologii, su pre mna stratou casu, naco by som sa s nimi zapodieval, to ze vedia urobit neaku sinteticku bakteriu nedokazuje nic(ak vobec vedia)... to je ako keby som teraz ja stiahol schemu iphonu, poskladal ho doma podla originalu a vyhlasil ze steve jobs nikdy neexistoval...nevidia ze vesmir je prisposobeny na vznik vesmiru, to ze sa im podari nahliadnut ako to konstrukter urobil neznamena ze neexistuje...to si tak iba oni vysvetluju, vies preco? lebo sa v kutiku duse citia malimi tak zakonite nikdy nepripustia nic co by bolo viac ako oni...na nic mi nevies odpovedat, a ja ti teda este pridam, vysvetli ako je mozne ze existuje druh sisla, ktory sa postupne premnozi, zhruba raz za 5 rokov asi, a ked sa to stane, hromadne spacha stado samovrazdu skokom z utesu,aby bola v prirode rovnovaha. ale to nie je vsetko, akurat v tedy sa presuva z bodu A do bodu B stado neakych dravcov, neviem uz prene akych,myslim ze supy, a tie sisle neostanu nevyuzite len tak hnit. nahoda nie? ktora sa deje kazdych 5 rokou...ateisti si myslia ze maju nadcasove myslenie, ze oni nebudu predsa verit v nejake caaary maaary.a maju pravdu,vsetko sa da vysvetlit!to ze to my zatial nevieme, neznamena ze to nebudeme vediet zajtra, alebo za 10 rokov. ale neznamena to ani to, ze stvoritel neexistuje...znamena to iba to, ze odhalujem ako to spravil...


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.68   |   2011-11-05  (15:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma, rafael, pandemonium...mam taky pocit ze je to jeden a ten isty...

pandemonium naschval pise s diakritikov, aby sa odlisil od tych dvoch, dalej pandemonium upozornoval na to ze sa tu rozmohol zvlastny fenomen kedy je tu viacej virtualnych uzivatelou ako fyzickych (zlodej krici chyťte zlodeja. a potom to hodil na teistov, ibaze ked sa pozriete, vsetky teisticke prispevky su v minuse a ateisti v pluse,a ak to roby je to chore, lebo to roby kvoli tomu, za prve: aby mohol minuskovat a pluskovat (zvyditelnovat) prispevky ktore chce, ale roby to opatrne pandemoniovsky zvyditelni iba sem tam aby nebol podozrivy lebo na tom mu najviac zalezi lebo stym stotoznil svoje ego, a dalsieho si vytvoril kvoli tomu aby sa sa mohol pytat vobec na boha lebo to si pandemonium nemoze dovolit.a ten treti si vytvoril kvoli tomu, aby mohol konfrontovat svoje argumenty s teistamy, a neostal nahodou zahanbeny ked na tie argumenty nebude vediet argumentovat...ale to je iba moj nazor...nie som si na 100 percent isty


kucma . fyvafixa2   |   ip:87.244.22   |   2011-11-05  (18:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek.

"zmyzli by napriklad ateisti...a to on nechce, preto ich este dokonca potporuje v ich ateizme..."
tak naco sa snazis nicit panove dielo? chces ist do pekla?

boh nema rovnake meno, lebo si ho vsetci vymyslaju. nijaka bytost menom boh totiz neexistuje, takze tvoj konstrukter moze byt hocico.

mozem sa ta opytat, ako sa vlastne vola ten tvoj teizmus? zakladas novu sektu ci o com to vlastne je?
ako som si vsimol, sam si priznal,ze krestanstvo to nie je.
"Ak jeden človek trpí falošnými predstavami, hovoríme o duševnej chorobe. Ak falošnými predstavami trpí veľa ľudí hovoríme o náboženstve."(Pirsig)
v tvojom pripade to plati dokonale...

no a co sa tyka evolucie. ty nevies ako prebieha no s urcitostou tvrdis ze to musi byt konstrukter. akoby si sa priznal, ze o tom ani nic vediet nechces. mal by si k tejto teme vyjadrovat opatrnejsie, alebo si nieco o tom nastudovat. rafael ti dal dobre zdroje. uz si sa na nich pozrel?

dokonaly boh spravil sysle ktore skacu zo skaly pre dravce. spravil aj tie, ktore zo skaly neskacu. stromy nerastu do 1km vysky lebo tak to spravil boh. keby rastli do 1km vysky tak to tak spravil boh. strata casu s tebou...

nechapes, ze tebe vobec neide o pochopeni evolucie ale o jej vyvracanie v prospech svojho presvedcenia?clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.68   |   2011-11-05  (19:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma, rafael, pandemonium-to je jedno ktoreho oslovym, je to jeden a ten isty, rozštiepenec, ktory si vytvoril vo virtualnom svete hned tri nicky(alterega), uz my lezes na nervy, nechce sa mi stebou bavit, lebo si roztrojena osobnost ktora neodpoveda na moje otazky priamo lebo nema odpoved, a preto si stale musi vymyslat napriklad toto ty hlupacik:

"zmyzli by napriklad ateisti...a to on nechce, preto ich este dokonca potporuje v ich ateizme..."
tak naco sa snazis nicit panove dielo? chces ist do pekla?

-ja som vravel o tom ze verim v ziarliveho boha ktori ta bude palit v pekle?, nie ja som praveze vravel ze viera v takehoto boha sama seba vyvracia!!! tak este raz prekrutis moje slova tak ako to robis stale lebo tvoj opiči mozog sa este nevyvinul v ludsky, znova zhodis sameho seba, no neviem ci sa to da este viacej.a ak sa terz cuduje co som taky nasraty, tak je to preto ze si beres do papule moje slova ktore ten opici mozog nestravy ale sa z nich dogrca, exploduje, a potom si vymysli nezmysli...vlastne aj ja sa cudujem ze vobec vo mne dokazes vyvolat emociu , ale ked znovu a znovu urobis to iste, a ja ti znovu a znovu poviem aby si sa nevykrucal jak nasi politci odpovedal priamo a neprekrucal to co poviem ja, nevymyslal si to co som nepovedal, tak sa prestavam cudovat, a naberam presvedcenie ze duchaplnejsie by som sa porozpraval s luciferom, vnom su iba dve osobnosti v tebe tri a on neprekruca moje slova...

a k tomuto:boh nema rovnake meno, lebo si ho vsetci vymyslaju. nijaka bytost menom boh totiz neexistuje, takze tvoj konstrukter moze byt hocico.

-znovu ta vyzivam tak odpovedaj na otazky ktore som ti polozil, to ze ty so svojim slaboduchym intelektom a mozgom, ktory dokazuje ze sme sa naozaj vyvinuli z opice(staci si precitat co pises) a darwin keby zil by si ta bral ako zijuci dokaz toho ze z nej naozaj pochadzame lebo si medzistupen vo vyvoji neznamena ze Boh neexistuje...


pises:"Ak jeden človek trpí falošnými predstavami, hovoríme o duševnej chorobe. Ak falošnými predstavami trpí veľa ľudí hovoríme o náboženstve."(Pirsig)

-to pisal o ateisme a ateistoch ktory su nielen vo fyzickom svete roztrojene osobnosti ale dokonca aj vo vyrtualnom?


dalej sa pytas:mozem sa ta opytat, ako sa vlastne vola ten tvoj teizmus? zakladas novu sektu ci o com to vlastne je?
ako som si vsimol, sam si priznal,ze krestanstvo to nie je.

-a ja sa ta pytam, preco si taky zvedavy, ved ja pisem same picoviny, tak naco ta to tak velmi zaujima?


dalej k tomuto:no a co sa tyka evolucie. ty nevies ako prebieha no s urcitostou tvrdis ze to musi byt konstrukter. akoby si sa priznal, ze o tom ani nic vediet nechces. mal by si k tejto teme vyjadrovat opatrnejsie, alebo si nieco o tom nastudovat. rafael ti dal dobre zdroje. uz si sa na nich pozrel?


nastudovat? a potom sa zo mna stane taky "inteLEGUÁN" ako z teba?a dalej, ze rafael ti dal dobre zdroje:))) ty naozaj nemas kozu na tvary?dalej pokracujes v tej hre na rafaela, kucmu a pandemonia? uz som si isty lebo si na odhalenie radsej neragoval ale snazis sa to ututlat, keby to tak nebolo urcite by si sa obhajoval voci tomu mojmu predchadzajucom prispevku kde som napisal ze mam taky pocit ze ste jeden a ten isty...no som zvedavy ake dalsie kamuflazne techniky pouzijes.


dokonaly boh spravil sysle ktore skacu zo skaly pre dravce. spravil aj tie, ktore zo skaly neskacu.

-ano, kvoli rovnovaha (skacu zo skaly) a kvoli roznorodej pestrosti ale to ti tazko vysvetlim kedze tebe by sa pacilo keby maju vsetky stromy 3 metre a dost...


nechapes, ze tebe vobec neide o pochopeni evolucie ale o jej vyvracanie v prospech svojho presvedcenia?


- a tebe o co ide?o nic lebo ani to vyvracanie v prospech svojho presvedcenia ti nejde...


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-05  (19:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Clovek molekularna biologia nepojednava o ziadnych syntetickych bakteriach, mas v tom evidentne chaos a co sa tyka napr. Lenskiho vyskumu je zalozene na skutocnych bakteriach E-coli. Evolucia vobec nie je o tom, ze silnejsi vyhrava, to je len zmateny pohlad ID-ckarov na prirodny vyber. Na kazdu otazku som ti odpovedal, samozrejme na taku, ktora stala vobec za odpovedanie, zato ty s tymi stromami mas evidentne poriadny hukot v hlave, lebo stale ako osprostely nechapes podstatu. Ja som predsa jasne napisal, ze aj strom ma len urcite moznosti, alebo potencial na rast, dalsim rastom by ho vycerpal a bola by to pren nevyhoda. Nemoze rast donekonecna a prerast ostatne stromy, lebo les nam poskytuje priamo pred nasimi ocami nase tvrdenie. Nie su tam stromy tyciace sa medzi ostatnymi, ale su zhruba vsetky rovnako vysoke. Preto je evidentne, ze toto konstrukter a este ktomu dokonaly nemohol naprogramovat. To, ze si myslis, ze konstrukter urobil dokonale dielo naprogramovanim jednobunecnych organizmov, tej teme si sa vyhol, preto sa ta este raz pytam na to iste. Myslis si, ze je to naprogramovane nim a este k tomu dokonale?


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-05  (19:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Predchazajucim prispevkom si len potvrdil svoju patologicku schizofreniu. Mozno za tym stoji tvoja viera v Trojjedinost.


kucma . fyvafixa2   |   ip:87.244.22   |   2011-11-05  (19:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek.

na tvoje konspiracne teorie nemam velmi naladu.
ja nie som rafael ani pandemonium, bral som to ako totalnu kravinu, tak naco by som sa k tomu vyjadroval.

ty za evoluciou budes vidiet vyssieho konstruktera stale, lebo je to nieco, co je na tvoj mozog nepochopitelne takze si tu ten, co ho ma stale opici.

tiez sa tu nebudem debilne vypytovat ako je to vsetko zlozite a ako mozne. radsej by si tu mohol prispiet nejakou realnou odpovedou, alebo aspon teoriou.

som zvedavy, aky ateizmus je tvoj, aby sa dala urcit tvoja diagnoza dusevnej choroby.

a mas pravdu picoviny tu pises...

u mna sa ide o podporu mojho presvedcenia a ucite sa neuspokojim s odpovedou stvoritel ako ty.
kucma . fyvafixa2   |   ip:87.244.22   |   2011-11-05  (19:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek.

pardon,
aky teizmus je tvoj. ty nie si ateista.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-05  (20:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čaf kucma...alebo Pandemoniu?...hm tak ako to teda je?


kucma . fyvafixa2   |   ip:87.244.22   |   2011-11-05  (20:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.

uz len ty si tu chybal. odpal do pekla...

obaja veria v boha, no jeden veri v peklo a druhy nie. jeden veri v evoluciu a druhy nie. jeden tvrdi, ze boh sedi v nebi ako milujuci otec so sedivimi vlasami a druhy ze boh je len osobny boh v kazdom z nas.

hlavne ze obaja s clovekom verite v boha.

ja sa v tom uz vazne nevyzam...skor si myslim, ze je to tak, lebo v neho verit chcete a je uplne jedno, ci existuje alebo nie.lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-05  (20:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...veríš že láska v každom z nás nakoniec zvíťazí?


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.68   |   2011-11-05  (20:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma, teda rafael ci to je vlastne jedno...pises: ze Clovek molekularna biologia nepojednava o ziadnych syntetickych bakteriach, mas v tom evidentne chaos

aaaaa zase klames!!! ak v tom aj nadelej budes pokracovat,koncim s tebou, ale to ti pride vhod, aspon ti prestanem rozdupavat tie tvoje "pravdy"

molekularna biologia nepojednava o syntetickych bakteriach?na ustave molekularnej biologii na SAV je veeela odvetvy moj drahy....


dalej:Ja som predsa jasne napisal, ze aj strom ma len urcite moznosti, alebo potencial na rast, dalsim rastom by ho vycerpal a bola by to pren nevyhoda.

-a ja som ti predsa odpisal ze by to doplnil tym ze by mal viacej svetla a tym padom by mohol rozkosatiet a brat este viacej svetla?furt nist?


dalej:Nie su tam stromy tyciace sa medzi ostatnymi, ale su zhruba vsetky rovnako vysoke. Preto je evidentne, ze toto konstrukter a este ktomu dokonaly nemohol naprogramovat

-ved v minulom prispevku si pisal aky je fusersky lebo nie su rovnako vysoke(nemaju vsetky 3 metre) teraz je fusersky lebo su zhruba vsetky rovnake?toto si zaklincoval,ktoremu z vas to skrslo v hlave pandacovi, rafinovi, alebo kucinovi, alebo nebodaj toho medziclanku co potvrdzuje ze sme z opice.

a dalej:redchazajucim prispevkom si len potvrdil svoju patologicku schizofreniu. Mozno za tym stoji tvoja viera v Trojjedinost.
alebo:myslis, ze konstrukter urobil dokonale dielo naprogramovanim jednobunecnych organizmov, tej teme si sa vyhol, preto sa ta este raz pytam na to iste. Myslis si, ze je to naprogramovane nim a este k tomu dokonale?


-tymto chces zistit ci verim v trojedinost, ci ti napisem ze kde som napisal ze verim v trojedinost alebo na to nebudem ragovat...nezasluzis si aby som ti daval svoje poznanie a ty namiesto vdacnosti prekrucas, klames, a pises to co som nikdy nenapisal...chces aby som ti napisal ze ano, myslim si ze je to dokonale dielo konstrukter apreto sa to tak nastojcivo pytas aby si my ty potom mohol napisat ze aha tak aj clovek je dokonali konstrukter ked vie stvorit jednobunkove organizmy...ktomu ti pripomeniem iba to co uz som pisal vyssie o tom iphone a steve jobsovi...ale uz ma to stebou naaaaaozaj prestava bavit, co to je za konverzaciu ked viem dopredu co napises a odpovedam este pred tym nez sa opytas...ale teraz ked som to dopredu napisal tak to nepriznas ze si to chcel...


kucma . fyvafixa2   |   ip:87.244.22   |   2011-11-05  (20:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.

a co ma laska spolocne so vznikom sveta a evoluciou?
naco sa kvoli laske series do veci, o ktorych sa nechces dozvediet pravdu?

hej som pandemonium a rafael dokopy. ipecky si menim chipmi od NWO. to len pre joplinsa, ktory citim, ze sa do debaty o chvilu tiez zapoji...


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-05  (20:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...tak veríš?


kucma . fyvafixa2   |   ip:87.244.22   |   2011-11-05  (20:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek.

necham ta utvrdzovat sa v tvojich svatych pravdach. no stale plati, ze je jedno ci za tym je konstrukter alebo nie. sam si napisal, ze tam urcite je a uz len sa snazis zistit ako to urobil...
vidis ho za vsetkym, takze ho budes vidiet aj za evoluciou, aj za vznikom sveta,... no proste za vsetkym.

lucifer.

zloz si tie ruzove okuliare...
svet pochadza z cistej lasky :)


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.68   |   2011-11-05  (20:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ty za evoluciou budes vidiet vyssieho konstruktera stale, lebo je to nieco, co je na tvoj mozog nepochopitelne takze si tu ten, co ho ma stale opici.


nebudem sa opakovat, uz som pisal ze ateista sa citi v dusi mali tak nepripusti nic vedsieho od seba..a ty budes vo vsetkom vydiet nahodu...ale aj toto som vysvetloval tam kde som pisal o zrkadleni reality..

pises:tiez sa tu nebudem debilne vypytovat ako je to vsetko zlozite a ako mozne. radsej by si tu mohol prispiet nejakou realnou odpovedou, alebo aspon teoriou.

-naco, aby si potom prekrutil moju teoriu v presny opak ako si to uz spravil viac krat?NEZASLUZIS SI TO! pretoze ludom ked ukazujem ich tien, namiesto toho aby boli vdacny,ze im mozem poradit ako na sebe zapracovat, a tym pomoct im zbavit sa ich trapenia a spravit z nich plnohodnotnejsich ludi, namiesto toho sa naseru...tak nech si naseru...do hlavy, aj nadalej.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-05  (20:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...pochádza z opice?


kucma . fyvafixa2   |   ip:87.244.22   |   2011-11-05  (20:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek.

vidis ho za vsetkym, lebo ho chces vidiet. vobec neide o to, ci existuje alebo nie.
ano ja sa citim v dusi maly, dokazal som ti, ze aj neviem existuje. ty mas ako sa zda odpoved na vsetko.
vsetko je od boha, tak naco to este vobec riesis...

lucifer.

nie. pochadzam z cistej lasky:)


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.68   |   2011-11-05  (20:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  neviem lucifer, vravel si ze sa rozpravas z Bohom, skus sa ho spytat, alebo naco ved lucifer vie o stvoreni svet vsetko ved ho videl na vlastne oci,lebo nie? Najprv Boh podla teba stvoril svet az potom lucifera?lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-05  (20:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobre a teraz my odpovedz na jasnú otázku, veríš že nakoniec zvíťazí v nás Láska?


kucma . fyvafixa2   |   ip:87.244.22   |   2011-11-05  (20:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek.

"naco, aby si potom prekrutil moju teoriu v presny opak ako si to uz spravil viac krat?"

veda sa narozdiel od teizmu vyvija aj prekrutenim teroie v presny opak, kdezto tvoja bozia teoria opak nema. ci?
spada aj boh do tvojej teorie o stromoch. aky je opak?


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.68   |   2011-11-05  (20:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma, co by ta tak strasne hnevalo keby existoval niekto kto ta stvoril?


kucma . fyvafixa2   |   ip:87.244.22   |   2011-11-05  (21:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek.

to ze sa mi neukaze. a to, zeby som to uz neriesil vdaka vymyslenej odpovedi.


kucma . fyvafixa2   |   ip:87.244.22   |   2011-11-05  (21:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.

ano verim ze v kazdom z nas nakoniec zvitazi laska.

no len v sci-fi filmoch by som to mohol povazovat za pravdu, teda, ze to tak naozaj bude...lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-05  (21:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...Lebo Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného syna, aby každý, kto v Neho uverí, nezahynul, ale mal večný život...preto nakoniec zvíťazí láska.


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.68   |   2011-11-05  (21:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  veda sa narozdiel od teizmu vyvija aj prekrutenim teroie v presny opak

ale tym nemozes ospravedlnit to ze povies ze som popierac hystorie a pritom som prave naopak,vyvracal to popieranie existencie cloveka s dynosauramy...
a aky je podla mna opak? Buh nema opak, je vsetko, aj plus aj minus,podla mna je trapne ked niekto ohranicuje Boha iba na dobro, potom nech vzsvetli ako je mozne ze plus a minus su si vo vesmire rovne ale diabol je menej ako boh, alebo ako mi mozeme povedat, co je zle? nasim kratkodobym pohladom? vela krat sa mi stalo ze som si myslel ze je nieco zle a pritom som nakoniec zistil ze to bolo naozaj prospesne pre nieco...zo stvorenia vyhadzuju minus, ako ho ani na sebe neprijmu a potom vravia ze to nie ja za to moze diabolkucma . fyvafixa2   |   ip:87.244.22   |   2011-11-05  (21:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek.

ja nie som rafael. tiez mas v tom chaos ako aj ja s teistami, lebo kazdy tvrdi nieco ine o bohu.

"vela krat sa mi stalo ze som si myslel ze je nieco zle a pritom som nakoniec zistil ze to bolo naozaj prospesne pre nieco...zo stvorenia vyhadzuju minus, ako ho ani na sebe neprijmu a potom vravia ze to nie ja za to moze diabol"

to potom ale musi platit aj opak. vela krat si myslis, ze robis dobro, no konas zlo. zo stvorenia vyhadzujes plus, ako ho ani na sebe nepijmes a potom vravis ze to nie ty ze zato moze boh...clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.68   |   2011-11-05  (21:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ked mas kyselinz a zasadu (plus a minus) ako inak by si dostal neutralitu, jednotu? jedine tak ze ich zmiesas


kucma . fyvafixa2   |   ip:87.244.22   |   2011-11-05  (21:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek.

s tym naprosto suhlasim. kde je hmota je aj energia.
energia bez hmoty neexistuje.
preto je blbost, ze po smrti ide telo do neba. ze opusti tutu planetu, ked ho zakopes do zeme...
dost filozofovania. idem na pivko.
maj sa.


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.68   |   2011-11-05  (21:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to potom ale musi platit aj opak. vela krat si myslis, ze robis dobro, no konas zlo. zo stvorenia vyhadzujes plus, ako ho ani na sebe nepijmes a potom vravis ze to nie ty ze zato moze boh...

:D dobree

-zo seba vzhadzuju zlo a za zlo moze diabol

-ja zo seba nevyhadzujem dobro, (teda snazim sa :) a ano myslim si ze sa vsetko moze boh, ale kvalitnz argument si dal:) ibaze oni zo seba vyhadzuju zlo a za vsetkzm je diabol(za vsetkym zlim, nie za stvorenim sveta:)


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.68   |   2011-11-05  (21:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  caf


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-06  (09:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cloviecik, naozaj nemas argumenty? Evolucia v podani konstruktera aj s odpovedou na jednobunecne organizmy ti naozaj robi velke problemy,vsak? To, ze nemas k tomu co povedat je jasne, ale kedze si vacsinou dosledok zamienas za pricinu ,ako napr. samovrazda syslov za ucelom nakrmenia supov, tak naozaj este musis vela badat....Ta narazka na Trojjedinost bola hlavne o tom, ze nas troch beries ako jedneho, ale su tu aj dalsi, napr.Steve, Martin, a ini, ktori sice neprispievaju, ale maju z vas ohromnu svandu.


Groover . kyrovuse69   |   ip:217.119.1   |   2011-11-06  (09:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Doteraz vedci nevytvorili život z mŕtvej hmoty.

Podotýkam že aminokyseliny nie sú život.

Kde máš teda tie dôkazy. Život pochádza zo života.. a môj dôkaz je všade. Uveď my jednu živú bytosť ktorá nevznikla z inej ;)

Ľudia uverili evolučnej teórii len kvôli tomu aby mohli ospravedlnovať svoje činy ako zvierace. A to je ten problém..

Hlupák sa pri svojich činoch odvoláva na zvieratá a múdry na mysliteľov.


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-06  (09:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover to je v poruiadku, ale tym padom to predsa ziadnu abiogenenzu nediskvalifikuje, dokonca viac posilnuje ako viera, ze to niekto dokazal tym, ze chcel.


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-06  (10:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a este k tej evolucnej teorii, ospravedlnuje ta velmi nizkly vek, ale evolucia o prerode z neziveho na zive vobec nic nehovori, takze sa upriam na tych myslitelov viac, mozno ti poradia.


Groover . kyrovuse69   |   ip:217.119.1   |   2011-11-06  (10:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mystifikácie.

V podstate nemáš na toto racionálnu odpoveď s argumentom ktorý nasvedčuje že tvoja viera sa zakladá na poznaní.

Ja vychádzam z reality. Videl si už živú bytosť ktorá nevznikla z inej živej bytosti ? Lebo ja nie.
Je to len tvoja viera.

Ja viem že sa chceš hrať na cisárove nové šaty a preto budeš používať lacné frázy že na to treba dozrieť, atď.. toto však nie sú normálne argumenty na obhajobu tvojej viery, prebuď sa. ;)


Groover . kyrovuse69   |   ip:217.119.1   |   2011-11-06  (10:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Doteraz neexistuje any jeden príklad prerodu z jedného druhu na iný..

To sa nazýva viera. To je fakt. Buď to človek prijme alebo mu chýba sebareflexia. Vy tie trhliny nechcete vydieť.. sebaklam.


LordX . kyqabume9   |   ip:78.102.39   |   2011-11-06  (10:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover - nikto netvrdi ze abiogeneza je empiricky dokazana, ale nie je ani vyvratena, a podla Occamovej britvy je to najlepsia hypoteza aku mame. Vsetky ostatne okrem materialneho sveta obsahuju nedokazane entity navyse.

" Doteraz neexistuje any jeden príklad prerodu z jedného druhu na iný.."

Ale existuje. Vznik dvoch druhov z jedneho (speciacia) bola pozorovana mnohokrat, tak v laboratoriu ako aj vo volnej prirode:
http://www.talkorigins.org/faqs/faq-speciation.html
http://www.talkorigins.org/faqs/speciation.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Speciation


Groover . kyrovuse69   |   ip:217.119.1   |   2011-11-06  (10:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  - Nie je to najlepšia hypotéza. Je to len viera ktorú si materialisti postavili na piedestál. Prečo by mala byť lepšia ako iné predpoklady ? Lebo tomu tak niekto verí ? Takto sa k poznaniu nepristupuje..

Naopak doteraz názor že život pochádza zo života má k pravde najbližšie. Jeho dôkazy vidí každý, aj bez špekulácii. Priamo vo všetkom.

- Čo sa týka, druhu. Vieš vôbec čo je to druh ? Z jedného druhu sa nikdy nestane iný. Pes zostane vždy psom ako aj paradajka paradajkou.

- Podotýkam že zdeformované a zmenené atribúty druhu niesú nový druh.
- Další fakt je to že všetky mutácie jedného druhu nevydržia pokiaľ niesú ustavične dodržiavané v určitom štádiu svojich atribútov, inač sa prinavrátia do prirodzenosti svojho druhu.


JA . mosimima27   |   ip:81.89.60.   |   2011-11-06  (10:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tento svet pripadá dokonalý tým, ktorí o ňom nevedia dosť. Teda tým, ktorí nie sú dosť vzdelaní - tým nemyslím vzdelanie akademické. Čím viac ho človek poznáva, tým viac dochádza k presvedčeniu, že je nerozumný, anorganický, krutý, idiotský...


Groover . kyrovuse69   |   ip:217.119.1   |   2011-11-06  (10:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  //Tento svet pripadá dokonalý tým, ktorí o ňom nevedia dosť. Teda tým, ktorí nie sú dosť vzdelaní - tým nemyslím vzdelanie akademické. Čím viac ho človek poznáva, tým viac dochádza k presvedčeniu, že je nerozumný, anorganický, krutý, idiotský...//

To či je dokonalý alebo nie ostáva len na úrovni tvojho subjektívneho postoja ktorý môže byť ľahko skreslený tvojou krátkozrakosťou.


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.68   |   2011-11-06  (10:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Evolucia v podani konstruktera aj s odpovedou na jednobunecne organizmy ti naozaj robi velke problemy,vsak? To, ze nemas k tomu co povedat je jasne, ale kedze si vacsinou dosledok zamienas za pricinu ,ako napr. samovrazda syslov za ucelom nakrmenia supov, tak naozaj este musis vela badat..

-co mi ma robit velke problemy? doj otazku a ja ti dam priamu odpoved, ked odpoved nebudem vediet napisem ze neviem, nie ako ty zbabeli PAPAgay opakujes dokolo vsetko len odpoved na moje otzky nie...hlupak, to nie je za ucelom nakrmenia sislov ale to ze su premnozene a aby boli vyuzite...na oko si priamo neodpovedal, na kridlo si neodpovedal,na sindrom cudzieho prizvuku taktiez, na semeno sekvoji co musi vyhoriet si neodpovedal, na syslov, proste na nic, a dovolis si brblat ze o tom nic neviem. ak teraz neodpises priamo na otazky, koncim stebou lebo ja tu nepotrebujem s nikym superit, nikoho nasilu presviedcat, iba som daval otazky no ateisti sa nechytaju ale vymyslaju si a pisu o tom co som napisal presne naopak...smutne...ste fanataci, a viete z coho prameni fanatizmus?nasilne presviedcanie ostatnychje kvoli tomu ze sami naozaj na 100 precent neveria svojmu nazoru nak nasilne presviedcaju ostatnych aby aby si vnutorne ospravedlnili to ze na sto percent neveria, takze ateisticki, teisticky fanatici, ste si podobny, nenavidite na sebe zarodok pochybnosti svojho nasilneho presvedcenia...pravy ateista ma uplne nahaku taketo debati, ani sa nad nimi nezamysla lebo mu je jeho nazor na boha jasny...


clovek . kigeduji80   |   ip:178.40.68   |   2011-11-06  (10:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA ,co myslis pod pojmom svet, vesmir alebo nas svet(spolocnost, ludstvo) lebo to je rozdiel, vesmir je dokonali ak by nebol, zanikol by, aj zivot je dokonali ak by nebol tak by nebol ale ludstvo zdaleka dokonale nie je, preto upada


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-06  (11:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover a prerod z vlka na psa ti nic nehovori, ci dinosaura na vtaka, ano aj o tom su uz dokazy, dokonca vyskumy idu este dalej, ale ako vravim nizky vek je niekedy aj na skodu, nakolko mas mozog zanesvereny osemrukymi bohmi.


LordX . kyqabume9   |   ip:78.102.39   |   2011-11-06  (11:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Prečo by mala byť lepšia ako iné predpoklady ?"

http://en.wikipedia.org/wiki/Occam's_razor

"Naopak doteraz názor že život pochádza zo života má k pravde najbližšie."

"Zivot pochadza zo zivota" vobec neodpoveda na otazku ako vznikol zivot, iba ju posuva dalej do minulosti, to je vsetko.

"Vieš vôbec čo je to druh ?"

Viem, narozdiel od teba:
Species are groups of interbreeding natural populations that are reproductively isolated from other such groups.

"- Podotýkam že zdeformované a zmenené atribúty druhu niesú nový druh."

Suhlasim, ak su schopne sa rozmnozovat medzi sebou, v tom pripade ide iba o rasu alebo maximalne poddruh. No priklady v linku nie su tohto druhu, ale splnaju definiciu skutocneho noveho druhu aj s reprodukcnou izolaciou.

"- Další fakt je to že všetky mutácie jedného druhu nevydržia pokiaľ niesú ustavične dodržiavané v určitom štádiu svojich atribútov, inač sa prinavrátia do prirodzenosti svojho druhu."

Blbost, nic take sa nedeje.


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-06  (11:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek vidim, ze to nezvladas bavit sa na urovni, urazanie mas skratka v krvi, lebo reagovat adekvatne zjavne nedokazes, s takym adolescentom nema vyznam sa bavit, ak namiesto argumentov siahas k pubertalnym vypadom. Skratka Homousku, trhni si. na to, aby som sa bavil s neukojenym adolescentom je moj cas pridrahy, ale ako som vravel, studuj, rozmyslaj a nemasturbuj nad reakciami tvojich oponentov.


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-06  (11:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Presne ako vravel LordX nado mnou, kedze prerod z vlka na psa je zjavny, opak sa nikdy neudial, divy a tulavy pes sa uz vlkom nikdy nestane, ak ti nieco hovori vyskum isteho Rusa s liskami a jeho pokusy s utekovou vzdialenostou a tym, ze krizil medzi sebou len lisky, ktore mali zjavne prijatelnejsie spravavnie a neboli agresivne, casom sa z nich vyvinuli lisky s inymi usami a farbou, a to len v kratkom case, co by z nich bolo za niekolko stotisic rokov?


Groover . kyrovuse69   |   ip:217.119.1   |   2011-11-06  (11:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  //Groover a prerod z vlka na psa ti nic nehovori, ci dinosaura na vtaka, ano aj o tom su uz dokazy, dokonca vyskumy idu este dalej, ale ako vravim nizky vek je niekedy aj na skodu, nakolko mas mozog zanesvereny osemrukymi bohmi.//

Aha, a kde máš tie svoje dôkazy.. ;) žiadne nevidím.

Keď nemáš argumenty tak musíš znevažovať, kvôli veku. Ani sa ti nečudujem..

LordX

//"Zivot pochadza zo zivota" vobec neodpoveda na otazku ako vznikol zivot, iba ju posuva dalej do minulosti, to je vsetko.//

Ale odpovedá. Vieš rozumne uvažovať ? Ako asi vzniká život, trochu rozmýšlaj. Všade vidíme jeden typ vzniku života. To že si to ty predstavuješ inak je len tvoja špekulácia. Pre svoje tvrdenia nemáš žiadne dôkazy, len domnienky. Preto to môžeš prezentovať maximálne len ako svoj názor, dokonca aj ako hypotéza je to suché a bez dôkazu.

Všade vzniká život jedným spôsobom, žiadnym iným. Život zo života. Len špekulant si môže myslieť niečo iné. Pre svoje tvrdenia nemáš žiadne racionálne argumenty.

//Species are groups of interbreeding natural populations that are reproductively isolated from other such groups.//

Mystifikácia. Veď to tvrdím aj ja. Žiaden protiargument si neuviedol.

//Suhlasim, ak su schopne sa rozmnozovat medzi sebou, v tom pripade ide iba o rasu alebo maximalne poddruh. No priklady v linku nie su tohto druhu, ale splnaju definiciu skutocneho noveho druhu aj s reprodukcnou izolaciou.//

Nespĺňajú. Sú to výmysli ktorým si uveril. Sú to poddruhy, rovnako ako máš rôzne plemená psov. Keby si rozumne uvažoval tak tento rozdiel uvidíš a nebudeš si ho prispôsobovať svojej viere.

//Blbost, nic take sa nedeje.//

Že nie ? Skús nejaké plemeno psa nechať voľne sa miešať bez šlachtenia. Rýchlo stratí všetky svoje špeciálne atribúty. To je realita a fakt ktorý odmietaš. Drž sa reality, diskutovať o tvojej fantázii nemá cenu.


Groover . kyrovuse69   |   ip:217.119.1   |   2011-11-06  (11:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prerod z vlka na psa nie je jasný. Operujete len s časom ako s dôkazom, vravíte o budúcnosti ale bez dôkazu. Preto je to nedostačujúce.

Prechody plemien u psov su jasné. To je argument, a nie vymyslené veci ktorým ste uverili len preto lebo sa vám zdaju prijatelné.


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-06  (11:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Že nie ? Skús nejaké plemeno psa nechať voľne sa miešať bez šlachtenia. Rýchlo stratí všetky svoje špeciálne atribúty. To je realita a fakt ktorý odmietaš. Drž sa reality, diskutovať o tvojej fantázii nemá cenu.

Nestrati, iba ak v uzavretom systemem oddeleneho od ostatnych druhov. To je totiz to evolucne v pripade premien druhov, coho dokazom su odlisne formy zivota na uzemich, ktore od ostatnych su oddelene, preto napr. na Madagaskare nenajdes opicu, ci tucniaka na Severnom pole, alebo vackovce inde ako v Australii, ci zvlastne druhy korytnaciek na Ggalapagoch. Tak ako sa budu inak vyvijat v inom prostredi urcite zvierata bez staleho prisunu toho isteho druhu, tak je to podobne aj v vo vyvoji roznych druhov. Ja vuiem, ze vas matie predstava, ze zdielame spolocneho predka s cervom, ci vasim najvacsim odporcom simpanzom, ale pribuznost DNA je viac ako zjavna.rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-06  (11:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A z akeho zivocicha alebo akeho spolocneho predka pochadza pes?


Groover . kyrovuse69   |   ip:217.119.1   |   2011-11-06  (11:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  //Nestrati, iba ak v uzavretom systemem oddeleneho od ostatnych druhov. To je totiz to evolucne v pripade premien druhov, coho dokazom su odlisne formy zivota na uzemich, ktore od ostatnych su oddelene, preto napr. na Madagaskare nenajdes opicu, ci tucniaka na Severnom pole, alebo vackovce inde ako v Australii, ci zvlastne druhy korytnaciek na Ggalapagoch. Tak ako sa budu inak vyvijat v inom prostredi urcite zvierata bez staleho prisunu toho isteho druhu, tak je to podobne aj v vo vyvoji roznych druhov. Ja vuiem, ze vas matie predstava, ze zdielame spolocneho predka s cervom, ci vasim najvacsim odporcom simpanzom, ale pribuznost DNA je viac ako zjavna.//

Ty tam ale potrebuješ prvok času, tvoj názor sa spolieha na to že dané tvrdenie sa nedá dokázať len preto lebo na jeho skúmanie potrebujeme veľa času.

Je to len ochrana pred tým prijať skutočnosť že zmeny druhu sa deju rýchlo a nie cez tisícročia. Sú to dekády. Všade je reč o dekádach. No vy pre svoju nedokázateľnosť tvrdení potrebujete tisícročia, aby to nemohlo byť vyvrátené.

Doteraz na svete nebola dokázaná žiadna priama zmena druhu, iba jeho atribútov ako veľkosť, mierne odlišnosti v tele a chovaní. Najlepšiu ilustráciu máš na rastlinách. Z jahody nebude nikdy malina. Aj keby si sa roztrhol a mal na to milióny rokov. Zmeny sa dejú v generáciách a iba v rámci odlišnosti jedného druhu, ja na to dôkaz nepotrebujem, lebo to každý všade vidí, to je poznanie na bezprostrednej skutočnosti. Vaša teória s časom je len lacná finta ako sa vyhnúť priamemu dokazovaniu.

To je čistá špekulácia.

Lepšie je mať vo veciach slepé miesta ako uveriť prvej veci ktorá nám to vysvetlí zle.

Zmätok je začiatok znalostí.
(Chalíl Džibrán)rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-06  (11:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A vidis nemas pravdu nakolko len napr. z divej brukvie mas hned niekolko inych druhov zeleniny a to vo velmi kratkom case. A to, ze odmietas prerod vlka na psa, to este neznamena, ze sa neudial, rovnako ako dinosaura na vtaka, a to dokonca dolozitelne aj z fosilii. a napr. tolkokrat tu opakovay Lenskiho vyskum E coli je dalsim znamym pripadom evolucie priamo pred nasimi ocami v priebehu niekolkych rokov.


Groover . kyrovuse69   |   ip:217.119.1   |   2011-11-06  (11:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  //A vidis nemas pravdu nakolko len napr. z divej brukvie mas hned niekolko inych druhov zeleniny a to vo velmi kratkom case. A to, ze odmietas prerod vlka na psa, to este neznamena, ze sa neudial, rovnako ako dinosaura na vtaka, a to dokonca dolozitelne aj z fosilii. a napr. tolkokrat tu opakovay Lenskiho vyskum E coli je dalsim znamym pripadom evolucie priamo pred nasimi ocami v priebehu niekolkych rokov.//

Uveď my dôkaz že sú to nové druhy zeleniny. Aj ja si môžem Dalmatínca nazvať nový druh zvieraťa, bude to však len moja nevedomosť toho čo je druh života.

Ja ho odmietam na základe logického úsudku toho že chýba dôkaz. Keď v to veríš tak chcem nejaký rozumný argument prečo by to tak malo byť.

- Fosílie prerodu z dinosauru na vtáka neexistujú. Jedná sa len o druhy ktoré buď majú určitý typ vlastností alebo nie. Nič také ako mutant, medzidruh tam neexistuje. Nikde v prírode sa nestalo to že by zviera strádalo svoje schopnosti len kvôli tomu že sa jeho druh mení.

- Svoje tvrdenia nemáš čím empirickým podložiť. Jednoducho, takto ma nepresvedčíš. Doteraz sa na žiadnom druhu nedokázala evolúcia z jedného na druhý, jediné prípady opisujú iba zmeny toho istého druhu a fanatici v evolučnej teórii to pokladajú za dôkaz toho že existuje zmena z jedného druhu na iný.prave . mytigymo47   |   ip:62.169.18   |   2011-11-06  (11:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  groover: Krasne si to tu vycistil :) Suhlasim s kazdou tvojou vetou.


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-06  (12:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover evolucia ako celok je zalozena na logickom usudku, dokonca aj keby sa nenasiel jeden jediny fosilny dokaz, aj tak by platilo, ze to je jedinym logickym vyustenim.


LordX . kyqabume9   |   ip:78.102.39   |   2011-11-06  (12:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak este raz: Odpoved "zivot pochadza zo zivota" NEODPOVEDA na otazku ktoru sa pytame - z coho vznikol PRVY zivot, lebo by definition (PRVY zivot) pred nim ziadny zivot NEEXISTOVAL. Ak existoval, jednoducho to NEBOL prvy zivot a problem sa len posuva dalej do minulosti, no odpoved to nie je.

To je presne ako keby si odpovedal na otazku ako vznikol zivot tym ze ho stvorili mimozemstania. A mimozemstania nie su zivot? Problem si len odsunul na inu planetu a viac do minulosti, to je vsetko.

Odpoved "zivot zo zivota" odpoveda len na otazku ako sa zivot SIRI, nie ako vznikol. Ak toto nedokazes pochopit tak myslim ze nema vyznam dalej diskutovat..

"Nespĺňajú. Sú to výmysli ktorým si uveril. Sú to poddruhy, rovnako ako máš rôzne plemená psov. Keby si rozumne uvažoval tak tento rozdiel uvidíš a nebudeš si ho prispôsobovať svojej viere."

Splnaju, vidno ze si to ani necital..

http://www.talkorigins.org/faqs/faq-speciation.html
http://www.talkorigins.org/faqs/speciation.html

"While studying the genetics of the evening primrose, Oenothera lamarckiana, de Vries (1905) found an unusual variant among his plants. O. lamarckiana has a chromosome number of 2N = 14. The variant had a chromosome number of 2N = 28. He found that he was UNABLE TO BREED this variant with O. lamarckiana. He named this new species O. gigas."

"In 1964 five or six individuals of the polychaete worm, Nereis acuminata, were collected in Long Beach Harbor, California. These were allowed to grow into a population of thousands of individuals. Four pairs from this population were transferred to the Woods Hole Oceanographic Institute. For over 20 years these worms were used as test organisms in environmental toxicology. From 1986 to 1991 the Long Beach area was searched for populations of the worm. Two populations, P1 and P2, were found. Weinberg, et al. (1992) performed tests on these two populations and the Woods Hole population (WH) for both postmating and premating isolation. To test for postmating isolation, they looked at whether broods from crosses were successfully reared. The results below give the percentage of successful rearings for each group of crosses.WH × WH - 75%
P1 × P1 - 95%
P2 × P2 - 80%
P1 × P2 - 77%
WH × P1 - 0%
WH × P2 - 0%"

"Three species of wildflowers called goatsbeards were introduced to the United States from Europe shortly after the turn of the century. Within a few decades their populations expanded and began to encounter one another in the American West. Whenever mixed populations occurred, the specied interbred (hybridizing) producing sterile hybrid offspring. Suddenly, in the late forties two new species of goatsbeard appeared near Pullman, Washington. Although the new species were similar in appearance to the hybrids, they produced fertile offspring. The evolutionary process had created a separate species that could reproduce, but not mate with the goatsbeard plants from which it had evolved."

Alebo klasicky priklad speciacie, Ring species:
http://en.wikipedia.org/wiki/Ring_species

"Skús nejaké plemeno psa nechať voľne sa miešať bez šlachtenia. Rýchlo stratí všetky svoje špeciálne atribúty."

Ano, ked to myslis takto, tak samozrejme je to pravda, aj ked "prirodzenost druhu" je pojem dynamicky, nie staticky. No co to ma spolocne s temou? Ja nepopieram ze reprodukcna izolacia je potrebna na speciaciu.


Groover . kyrovuse69   |   ip:217.119.1   |   2011-11-06  (12:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  //Groover evolucia ako celok je zalozena na logickom usudku, dokonca aj keby sa nenasiel jeden jediny fosilny dokaz, aj tak by platilo, ze to je jedinym logickym vyustenim.//

Nie.

Je založená na špekuláciách a ako dôkaz neuvádza nič priame čo by zmenu druhu dokazovalo. Akceptujem ju len ako subjektívny pohľad ktorý je však oproti iným dosť slabý.

Keby mala dostatočné tvrdenia pre svoje závery tak by to musel celý svet nevyhnutné prijať. Nič také sa však nestalo.

Naopak tvrdenia že život pochádza zo života majú svoje priame uplatnenie všade. Vysvetľujú javy podrobne na úrovni empírie aj uvažovania.

Zárodok, plod => živá bytosť.

Usudzujú to že každá živá bytosť pramení z inej živej bytosti. A pre svoje tvrdenia nepotrebujú špekulovať, každý to vidí priamym pozorovaním a uvažovaním.LordX . kyqabume9   |   ip:78.102.39   |   2011-11-06  (12:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fakty:
1. kedze existuju nahodne mutacie, geneticky kod zivota nie je staticky, ale sa v case meni
2. zivot zo zmenami ktore mu poskytuju vyhodu v danom prostredi bude mat viac potomstva ako zivot zo zmenami ktore mu poskytuju nevyhodu (prirodzeny vyber)
3. ak sa dve populacie toho isteho druhu oddelia reprodukcnou barierou, neexistuje ziadny mechanizmus ich synchronizacie, teda po case sa nevyhnutne zacnu odlisovat, az do bodu kym sa medzi sebou nebudu moct rozmnozovat ani ked reprodukcna bariera zmizne

Tieto tri fakty su dost na dokazanie evolucnej teorie, aj speciacie.


Groover . kyrovuse69   |   ip:217.119.1   |   2011-11-06  (12:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX

-Len sa ma zúfalo snažíš presvedčiť že prvý život bol z mŕtvej hmoty.

-To sú tvrdenia laikov ktorý proste odmietajú Boha a miesto toho špekulujú a vytvárajú si vlastné subjektívne teórie ktoré nekorešpondujú s realitou.

-Môžeš mi dať xxx odkazov. No doteraz som v žiadnom z nich nenašiel priamy dôkaz pre tvrdenia evolučnej teórie. Sú to len hypotézy bez dôkazu.

Tvoje božstvo je veda. Veríš ich úsudkom no sám nerozumieš aká faloš a klamstvo tam je. Každý si nájde taký druh poznania aký je sám vo vnútri. Keď človek nie je úprimný tak nenájde skutočnú pravdu.

Moje poznanie je pevné ako diamant. Budem sa držať vášho štýlu dokazovania reality a preto aj moje tvrdenia o Bohu sú len môj názor. Nebudem ho prezentovať ako fakt.

Tvrdenie však že život pochádza zo života je fakt. A tvrdenie že život pochádza z mŕtvej hmoty je viera.

To že sa s tým nevieš zmieriť poukazuje len na tvoju nízku sebareflexiu ohľadom verifikácie skutočnej pravdy.

Dokonca sama veda priznáva že nevie dokázať to že život vznikol z mŕtvej hmoty. Môžeš skúsiť porozmýšľať prečo to tak je.

Tvoja falzifikácia správnych tvrdení sa totiž točí prevažné len tomu čomu veríš. To sa nazýva sentiment. Zrazu ti nejako vyhovuje a preto nepredkladáš reálne tvrdenia. Tie poučky z wikipédie nedokakajú nič priameho.

A mal som možnosť diskutovať aj s ľuďmi ktorý sa aj dlhšie zaoberajú evolučnou teóriou a sami si nedovolili povedať to že pre svoje tvrdenia majú nejaké závažnejšie dôkazy. Keby bol dôkaz tak to nie je teória..Groover . kyrovuse69   |   ip:217.119.1   |   2011-11-06  (12:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  //Fakty:
1. kedze existuju nahodne mutacie, geneticky kod zivota nie je staticky, ale sa v case meni
2. zivot zo zmenami ktore mu poskytuju vyhodu v danom prostredi bude mat viac potomstva ako zivot zo zmenami ktore mu poskytuju nevyhodu (prirodzeny vyber)
3. ak sa dve populacie toho isteho druhu oddelia reprodukcnou barierou, neexistuje ziadny mechanizmus ich synchronizacie, teda po case sa nevyhnutne zacnu odlisovat, az do bodu kym sa medzi sebou nebudu moct rozmnozovat ani ked reprodukcna bariera zmizne//

Je až smiešne ako sa snažíš premeniť túto teóriu na niečo reálne.

Si jednoducho fanatik. A ty sám si sa tu vysmieval náboženským fanatikom. Aké pokrytectvo. Proste len veríš niečomu inému. A tá tvoja viera už musí byť piedestál pravdy.

1. Nedokazuje evolúciu druhov. Mutácie nie sú náhodne a vždycky sa vracajú k pôvodnému druhu. Nikdy sa nestalo že by vznikol nový druh zo starého a doteraz nikto z prítomných nedal skutočný dôkaz.

2. Nie prirodzený výber, ale prirodzené prostredie života. Logicky budú druhy žiť tam kde sú dobré podmienky pre život ;)

3. Len teória bez reálneho dôkazu.

Ako som už hore napísal len finta s prvkom času.

Tieto veci sú akože fakty ?

Choď si pozrieť čo znamená slovo fakt. Slovičkáriš si jedna radosť. To čo tu s rafaelom predvádzate je Demagógia skutočnej verifikácie pravdy. Ja sa teraz držím vedeckých osnov dokazovania pravdy v ktorých hrá úlohu aj filozofia atď. vaše špekulácie tu však nemajú miesto. Neopierajú sa totiž o dostatočný empirický základ.LordX . kyqabume9   |   ip:78.102.39   |   2011-11-06  (12:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "-Len sa ma zúfalo snažíš presvedčiť že prvý život bol z mŕtvej hmoty."

Ak prvy zivot nebol z mrtvej hmoty, musel byt zo zivota. No potom to NEMOHOL byt prvy zivot. To nieje spekulacia, to je logicky fakt.

"Keby bol dôkaz tak to nie je teória.."

Toto tvrdenie dokazuje ze nevies o com hovoris. Vedecky vyznam terminu "teoria" je iny ako v hovorovej reci, a vobec neznamena nedokazanost, ale suhrn zakonov opisujucich nejaky fenomen. Je snad teoria relativity, atomova teoria ci bunkova teoria zivota nedokazana len preto ze sa nazyva teoria? Teoria neznamena to iste co hypoteza. Aj dokazana teoria ako teoria evolucie alebo relativity sa stale bude nazyvat teoriu.

http://www.talkorigins.org/indexcc/CA/CA201.html


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-06  (12:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To je zbytocne, ja som mu to uz neraz vysvetloval, ale kedze nemaju zaujem si take nieco ako vedecka teoria, hypoteza alebo fakt osvojit, je to len mrhanie casu. Nepochopia, ze teoria o tom, ze Slnko je vacsie ako Zem je fakt, aj ked sa to asi nikdy priamo nedokaze, tak ako je fakt teoria heliocentrizmu, o ktorom si mysleli, ze sa ako fakt dokazat neda, ale to sa podarilo, napriek tomu je tam stale to slovo teoria.


Groover . kyrovuse69   |   ip:217.119.1   |   2011-11-06  (12:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  //Ak prvy zivot nebol z mrtvej hmoty, musel byt zo zivota. No potom to NEMOHOL byt prvy zivot. To nieje spekulacia, to je logicky fakt.//

To že život by bol priamo v tej hmote je filozofický názor, nie fakt.

Logický fakt znamená niečo čo si môže každý overiť bezprostredne empíriou a uvažovaním. Nie je to čo tu ty vypisuješ.

Potom je mystika atď. poznanie ktoré sa zakladá na viac než len empirickej skutočnosti ale chápaní zmyslu a pýtania sa správnych otázok. Niečo čo dnešná veda neučí.

No je to súčasťou reality a definuje veci ako správne konanie a nevedomosť.

//Toto tvrdenie dokazuje ze nevies o com hovoris. Vedecky vyznam terminu "teoria" je iny ako v hovorovej reci, a vobec neznamena nedokazanost, ale suhrn zakonov opisujucich nejaky fenomen. Je snad teoria relativity, atomova teoria ci bunkova teoria zivota nedokazana len preto ze sa nazyva teoria? Teoria neznamena to iste co hypoteza. Aj dokazana teoria ako teoria evolucie alebo relativity sa stale bude nazyvat teoriu.//

No, a čo tým chce básnik povedať ? Nič to nemení na tom že tvoje tvrdenia sú vo sfére predpokladov. Podľa dnešnej vedeckej bázy tvrdení je len všetko na princípe pravdepodobnosti.

Váha tvojho tvrdenia získava tak prevažne silu len tvojho subjektívneho postoja. Pre zhod našich názorov však musíš uviesť argument ktorý sa dostatočne opiera o bezprostrednú realitu, empíriu. To si však doteraz neučinil, lebo taký argument v prospech evolučnej teórii jednoducho neexistuje.Groover . kyrovuse69   |   ip:217.119.1   |   2011-11-06  (12:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  //To je zbytocne, ja som mu to uz neraz vysvetloval, ale kedze nemaju zaujem si take nieco ako vedecka teoria, hypoteza alebo fakt osvojit, je to len mrhanie casu. Nepochopia, ze teoria o tom, ze Slnko je vacsie ako Zem je fakt, aj ked sa to asi nikdy priamo nedokaze, tak ako je fakt teoria heliocentrizmu, o ktorom si mysleli, ze sa ako fakt dokazat neda, ale to sa podarilo, napriek tomu je tam stale to slovo teoria.//

Samozrejme.

Svoju lacnú demagógiu verifikácie pravdy na mňa neuplatníš.

Keby si rozumne uvažoval ľahko zistíš že tvoje predpoklady majú veľké trhliny ktoré nevidíš. Ja ti ich neberiem.

Prezentovať ich tu však ako niečo objektívneho je klamanie ľudí.

Ste veľmi nekritický čo sa týka vedeckých záverov. Dokonca aj heliocentrizmu stavia na vratkých základoch.

Ale späť k téme, kde sú tie fakty ohľadom evolučnej teórie. Doteraz som nedostal rozumnú odpoveď.LordX . kyqabume9   |   ip:78.102.39   |   2011-11-06  (12:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "1. Nedokazuje evolúciu druhov. Mutácie nie sú náhodne a vždycky sa vracajú k pôvodnému druhu."

Mutacie SU nahodne. Uz popieras aj biochemiu a genetiku? :D
Ak mutacie nie su nahodne, co a ako ich riadi?

"Si jednoducho fanatik. A ty sám si sa tu vysmieval náboženským fanatikom."

Nie som. Ak das vede dokaz kreacionizmu ktory obstoji, tak nazor zmenim. Zatial nik taky nedal.

"2. Nie prirodzený výber, ale prirodzené prostredie života. Logicky budú druhy žiť tam kde sú dobré podmienky pre život"

Popieras fakt ze jedinci zo zmenami ktore im poskytuju vyhodu v danom prostredi maju viac potomstva ako jedinci zo zmenami ktore im poskytuju nevyhodu (v preziti, rozmnozovani...)?

"3. Len teória bez reálneho dôkazu."

Presne to co som napisal bolo v prirode aj v laboratoriu mnohokrat pozorovane, mas to nakopirovane hore. Vies po anglicky ci to mam prelozit? Alebo budes radsej ignorovat fakty?

http://img214.imageshack.us/img214/3155/creationistposterfull.png


Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2011-11-06  (12:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Co když je to tak , že platí teorie jak evoluční tak involuční ? ... Moc se v tom nevyznám , ale údajně galaxie vznikají z jakýchsi mlhovin . Plynná látka se mění na ohnivou a ta se posléze mění na pevnou ... Hvězdy , planety . Na planetách pak vznikají vody a atmosféry ty rozrušují horniny , následuje vznik
rostlin , jednoduché živočišné organismy se mění ve vyšší . Tedy asi tak , jak se to popisuje v Genesis . Materální pohled na svět ...

Současně prý ale platí to , že vše vzniklo z Prázdnoty ( Duch , Neprojevené vědomí , Absolutno atd.)... Nejprve vznikají sféry vědomí kde je život neohraničen těly . Jsou to jakési kosmické regiony . Tyto sféry vědomí se postupem času roztřiďují na na nižší . Pak zřejmě vznikají jakési světelné sféry (objevuje se světlo a prostor) kde se vědomí jaksi konkretizuje a přijímá světelné tělo . Vznikají světelné bytosti , jejihž těla jsou nezměrná .... Takto tento "degradační" involuční proces pokračuje až k nám a k našemu známému světu ... Nám známé planety , hvězdy a galaxie , celý vesmír by se pak mohl chápat jako tělo nějaké kosmické bytosti ( pak by mohlo platit , i to , že každé jednotlivé vědomí je součásti jednoho celku )

Údajně se v ezoterických naukách chápe vesmír jako Živá bytost a člověk je malou kopií . Makrokosmos a mikrokosmos.

Já jako bytost jsem rovněž složen ze všech složek , na jejímž skoro vrcholu je "Čiré vědomí". O tom , že by to tak logicky mohlo být svědčí jógické , buddhistické a jiné kvalitní duchovní nauky ... Stačí si prostudovat buddhistickou kosmonogii .

Takže na závěr by se dalo shrnout , že všichni mají pravdu a přesto se bijí jako koně o pravdu ...

Jak je kdesi psáno : (Jóga prázdnoty)

"...Tvary jsou prázdnotou a prázdnota je tvarem . Tvary a prázdnota jsou neodlučitelné a tvary nejsou ničím jiným než prázdnotou.

Stejně jsou prázdnotou i vnímání , pocity , chtění a vědomí.

Jsou tedy Šáriputro prázdnotou všechny věci , jsou bezpodstatné , nezrozené , nezadržené , čisté , neposkvrněné , nepohyblivé , nenaplněné..."
Groover . kyrovuse69   |   ip:217.119.1   |   2011-11-06  (12:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   //Mutacie SU nahodne. Uz popieras aj biochemiu a genetiku? :D
Ak mutacie nie su nahodne, co a ako ich riadi?//

Všetko je presne determinované. Dám ti výzvu. Dokáž my jedinú vec vo svete ktorá sa deje náhodne.

Nevieš to. Lebo nevieš ani čo operuje so systémom aktivity vo svete, pretože si filozoficky nepochopil ani čo to znamená psyché.

Aj náhoda je niečo dané, a tým že je daná práve náhoda je za tým niečo čo to ovplyvnilo. Náhoda nemá svoju prednosť pred aktívnym výberom.

//Nie som. Ak das vede dokaz kreacionizmu ktory obstoji, tak nazor zmenim. Zatial nik taky nedal.//

Ja neobhajujem kreacionizmus ako taký. Tiež nemá pre svoje závery dostatočné tvrdenia.

// Popieras fakt ze jedinci zo zmenami ktore im poskytuju vyhodu v danom prostredi maju viac potomstva ako jedinci zo zmenami ktore im poskytuju nevyhodu (v preziti, rozmnozovani...)?//

Nepopieram. Ale na čo tým narážaš. To neprospieva nijak k faktom o ktoré si uviedol.

A stále si my nevysvetlil prečo nejaký názor považuješ automaticky za fakt. Nerozumieš význame pojmov.

//Presne to co som napisal bolo v prirode aj v laboratoriu mnohokrat pozorovane, mas to nakopirovane hore. Vies po anglicky ci to mam prelozit? Alebo budes radsej ignorovat fakty?//

Pozrel. Žiaden fakt tam nie je. Je tam len tvrdenie ktorému si uveril, „zbožštená veda.”Groover . kyrovuse69   |   ip:217.119.1   |   2011-11-06  (13:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ďakujem za diskusiu.

Už to tu je ako začarovaný kruh, poznám kam to speje ;)

Len to prosím prezentujte ako názor, nie ako fakty.


LordX . kyqabume9   |   ip:78.102.39   |   2011-11-06  (13:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Všetko je presne determinované. Dám ti výzvu. Dokáž my jedinú vec vo svete ktorá sa deje náhodne."

Kvantovomechanicke javy.

http://en.wikipedia.org/wiki/Randomness#In_the_physical_sciences

Inak samozrejme, tvoje tvrdenie ze mutacie nie su nahodne a VZDYCKY SA VRACAJU K POVODNEMU DRUHU je viac ako filozoficke tvrdenie ze mutacie su vo svojej fyzikalnej podstate deterministicke, ale vzhladom k biologickej evolucii aj tak nepredpovedatelne, a teda nahodne.

To je tvrdenie ktore sa da otestovat, a vyvratit, a aj je vyvratene. Mutacie sa k nicomu "nevracaju".


JA . mosimima27   |   ip:81.89.60.   |   2011-11-06  (13:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na margo psa a vlka: Pes nepochádza z vlka. Ich spoločný predok je pomerne evolučne blízky, sú to ako veľmi blízki bratanci. Pes pochádza zo živočícha, ktorý z prírody dávno vymizol, dá sa povedať, že všetci pôvodní diví psy zdomácneli /podobne kone, kravy.../. Pôvodný pes vyzeral asi ako dingo. Hlavný rozdiel medzi psom a vlkom nie je vo výzore, ale v správaní. Plemená ako husky, malamut, čau-čau sú pôvodu vlčieho, správajú sa ako vlci /sú tupí na učenie/. Veľká väčšina psov je pôvodu šakalieho, správajú sa výrazne inak ako vlci. Pes patrí medzi asi 2% živočíchov evolučne tvárnych - aktívnych, také živočíchy ľahko podliehajú tlaku na šľachtenie. Celkovo je okolo pôvodu psov dosť nejasno, toto sú také najpodstatnejšie poznatky o nich. V každom prípade ich človek vyšľachtil na svoj obraz: Majú všetky zlé i dobré ľudské vlastnosti. Psy sú ako nekultúrni ľudia - čo na srdci, to v papuli.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-06  (18:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  teisti.

je az na zaplakanie, ze nas stavate do pozicie dokazovatelov.

vy tupci neverite ani tomu co vidite - veda. ako je mozne, ze verite tomu co vobec neexistuje?

ano, boh urcite existuje lebo vedci nieco nedokazu...
picovina. boh neexistuje, lebo niesu ziadne racionalne dokazy.
narozdiel od evolucie.

mali by ste konecne zvolat koncil. pretoze fenomen "boh" je u kazdeho z vas iny. dokonca ma ine mena.
kua. 21.storocie a my sa tu bavime o bozstvach, obetovaniach, ritualoch... musim konstatovat, ze stale zijeme v stredoveku...


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-06  (20:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vyvratenie evolucnej teorie NEDOKAZUJE kreacionalisticku teoriu.

poznate cloveka bez pupka?
vyskytuju sa vo vasom okoli nove zivocisne druhy, ktore su okamzite schopne sa adaptovat prostrediu?
existuje druh bez rodicov?
ste rovnaki ako vasi rodicia?
co vas vlastne vedie k jej vyvracaniu?

nemate ziadne, ale ziadne dokazy, ktore by podporovali kreacionalizmus.

evolucna teoria je zatial najschodnejsou cestou vysvetlenia rozmanitosti zivocisnej rise.
nic lepsie zatial neexistuje.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-06  (20:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...ak stvoriš robota...tiež sa ti nebude hýbať, ak do neho nevložíš program....či ano?


Ip . bysoniwy6   |   ip:188.112.1   |   2011-11-06  (21:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma:
ako evolučná teória vysvetľuje rozmanitosť?
Ak by sa aj nejaké aminokyseliny nejako náhodne dali do kopy čo by spôsobilo, že by ožili?
Ak by aj život náhodne vznikol, z akého dôvodu by sa mal vyvýjať do stále zložitejších foriem a takého množstva? Však životu by stačilo aby vegetil a rozmnožoval sa, vôbec sa nemusel vyvíjať do stále zložitejších foriem.
Hovorilo sa tu niečo o mutáciach, ale mutácie sú drobné zmeny. Niečo iné je mutácia v rámci druhu a niečo iné je súbor genetických informácii dvoch rôznych druhov.
Máš predstvu o množstve tej genetickej informácii určitého druhu? Vieš koľko kníh by zaplnila?


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-06  (21:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.
nestvoris ho lusknutim prsta, len vdaka existujucim faktom z prirodnych vied.
ip.
vela otazok. ziaden dokaz.


Ip . bysoniwy6   |   ip:188.112.1   |   2011-11-06  (21:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dôkazy sú, len či nechýba ochota vidieť ich


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-06  (21:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ip.
z coho spravil boh adama?


Ip . bysoniwy6   |   ip:188.112.8   |   2011-11-07  (07:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma:
biblia hovorí, že s prachu (prvkov) zeme, ale návod alebo recept odo mňa nepýtaj:-)
Nikto z ľudí nevie odpoveď na otázku ako? bez ohľadu na to ako to bolo
dohadujeme sa len o tom či niekto za tým je, alebo nie.


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2011-11-07  (07:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ip
tak vidis. aspon sa nemusime dalej bavit o abiogeneze.

no a to ze to nevies.
boh=neviem.

je potrebne oslavovat nasu nevedomost?
je potrebne kreacionalizmu stavat chramy a vykonavat ritualy?


Ip . bysoniwy6   |   ip:188.112.8   |   2011-11-07  (07:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma:
ale stále zostáva otázka či život mohol vzniknúť z neživej hmoty. Z môjho pohľadu to možné nie je.

Lepšie by bolo povedať, že nevieme, lebo keď hovoríš nevieš budí to dojem ako by si ty vedel a to nie je pravda

O Bohu niečo vedieť môžme. To čo nám zjavil.
Veriaci ľudia neoslavujú svoju nevedomosť, ale Božiu veľkosť. Boh nás presahuje a vždy nás presahovať bude.kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2011-11-07  (08:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ip.

ale vyzera to tak, ze nie mohol, ale musel. ci tvojou alebou mojou teoriou.

ano lepsie je povedat neviem, nez tvrdit "pravdu"

ci existuje BOH. ja NEVIEM. mne nic nezjavil. biblia je rozpravkova knizka...

evolucia vysvetluje rozmanitost zivocisnej rise, len sa jej skus trocha povenovat. biblia nevysvetluje vobec NIC. neurazis ho tym, ze budes o tom citat. boh si tu len tak luska prstami...fakt super teoria...


Ip . bysoniwy6   |   ip:188.112.8   |   2011-11-07  (09:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kucma:
opakujem otázku ako evolucia vysvetľuje rozmanitosť?

biblia dáva odpovede na mnohé otázky, ale tiež ich treba hľadať.

Otázka je čo je dôležitejšie či AKO to všetko vzniklo, alebo PREČO. Biblia nedáva odpovede na otázku AKO, ale PREČO. Na otázke AKO súhlasím, že nevieme. Otázka PREČO rieši zmysel. Na to zase nemá odpoveď veda. Veda sa môže pokušať hľadať odpoveď na otázku AKO, ale nikdy nedá odpoveď na otázku PREČO. Môže jedine tú otázku poprieť.


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-07  (09:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja, neviem odkial si cerpal svoje poznatky, ale najnovsie vyskumy popieraju, ze pes ma nieco spolocne so sakalmi, je viac-menej iste, ze pochadza z vlka.


rafael . qelyhutu11   |   ip:188.167.7   |   2011-11-07  (09:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip, rozpravas vlastne to iste ako my, len na otazku ako vzniklo zive z neziveho odpovedas, boh, t.j. to iste ako povedat neviem, chapes ten paradox? Ty tiez nevies ako, ale tebe staci len preco. Vedcov, hlavne evolucnych podozrievas z toho, co oni ani neriesia, lebo to je pre nich absolutne nedolezite, ako mohol zivot vzniknut z nezivej hmoty, ale bohu tu schopnost nediskvalifikujes ako nieco, co nie je mozne, lebo tvoja predstava o schopnosti bohu je tak tendencna, ze mu tuto schopnost stvorit zive z neziveho veris. Sice tiez nevies ako, ale mas dojem, ze vies, preco. Uz som neraz pisal, vsetko ,co tu vidime, je dielom evolucie. Dokonca aj keby neexistoval jeden jediny fosilny dokaz, nic ine ani nemoze byt logickejsim vyustenim. A navyse fosilie tuto uvahu, nepisem schvalne slovo teoriu, lebo teisti maju problem pochopit vyznam tohto slova, plne podporili. Ak napisete, ze predsa neexistuje ziadna fosilia dokladajuca ako dokaz nejaky medziclanok, je to len znakom, ze ste evoluciu nepochopili.


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2011-11-07  (10:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ip.
mutaciami. mna sa uz na to nepytaj. existuje kvantum odbornych publikacii a neboj, neboli vytvorene za ucelom znevazenia boha...

tak dohoda. ja nepotrebujem riesit PRECO som tu a ty nepotrebujes riesit AKO si tu. to je asi hlavny dovod, preco si niekto zapina discovery a iny lux.

myslim, ze to spominal rafael vyssie. nastastie sa prirodne zakony neriadia podla toho, ci ty zistis PRECO si tu. fungovali aj bez ludi a aj bez ich "bezmocnosti"...

tak napriklad, ja verim ze nas presahuju zakony vesmiru a nie boha. no vesmiru som este ziaden chram nepostavil, ani pren nevykonavam ziadne ritualy...
naco by som to robil. co by sa tym zmenilo?


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2011-11-07  (10:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pardon.

boli vytvorene za ucelom znevazenia BOHA.
za ucelom znevazenia NEVEDOMOSTI.
nic viac za tym nehladaj...


Ip . bysoniwy6   |   ip:188.112.1   |   2011-11-07  (20:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kučma:
Tým som nechcel povedať, že ma odpoveď na otázku AKO nezujíma, len že odpoveď na otázku PREČO je pre mňa zaujímavejšia a dôležitejšia. Na otázku AKO bude času dosť, počas celej večnosti.

Priznať si svoju bezmocnosť je oslobodzujúce, nielen pri rôzných závilostiach, ale aj pri debate z nesúhlasiacim oponentom. Pretože každý z nás je zodpovedný len sám za seba a svoje názory, nie za názory druhého.

Rafael:
Ja vedcov v tomto smere nepodozrievam, len konštatujem to čo si sám priznal, že ich tá odpoveď nezaujíma. aj keď nemyslím si že všetkých. Mňa by teda zaujímalo prečo ich to nezaujíma ak ich to nezaujíma.
Ja netvrdím že živé vzniklo z neživého, ale že živé môže pochádzať len zo živého. Boh nielen použil nežívé prvky, ale aj vdýchol dych života. On udržuje svojou mocou všetko živé pri živote. Vedci môžu rozaanalizovať semienko nejakej rastlinky, ale keby ho aj dokázali poskladať, tak život do neho nedokážu nikdy dať.
O tých fosíliach sme sa už myslím bavili a nemyslím, že by sme dospeli k nejakej zhode.
kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2011-11-08  (07:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip.
mozno tento svet pricinu ma, mozno nie.
teda plati.

0-bez priciny-svet

resp.

0-bez priciny-boh-pricina-svet

ak tvrdis, ze pricinou teda PRECO je boh, musis mi odpovedat na otazku aku pricinu ma vzink boha. tvrdit, ze boh nepotrebuje pricinu je len prihodenie elementu-slova BOH bez vysvetlenia.a teda dalej plati, ze ani tento svet nepotrebuje pricinu, ked ju nepotreboval boh.
teda stale plati, ani ty NEVIES aku pricinu ma vznik tohto sveta.
takze, aku funkciu plnil boh na svete pred tym, nez sa rozhodol stvorit svet?


Groover . kyrovuse69   |   ip:217.119.1   |   2011-11-08  (07:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V každom prípade je evolučná teória viera a názor.

Od objektívnej reality to má ďaleko.

Ja tvrdím že život vznikol zo života, nie z mŕtvej hmoty.


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2011-11-08  (07:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a groover je tu.

uz jes maso?


Ip . bysoniwy6   |   ip:188.112.9   |   2011-11-08  (07:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na svete asi žiadnu, keďže svet ako ho chápeme my ešte nebol. Ale odpoveď na otázku PREČO sú vsťahy, alebo LÁSKA. Biblia predstavuje Boha ktorého podstatu tvoria vsťahy, ktorý je LÁSKA. Biblia tiež hovorí o tom, že vsťahy sa narušili medzi Stvoriteľom a stvorenými bytosťami, preto to dnes vyzerá tak, ako to vyzerá. Ale nebude to takto navždy. Boh urobil všetko preto aby sme mohli k nemu vsťah obnoviť. On ho nikdy nestratil.

kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2011-11-08  (08:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip.
to je sladke. to sa mi paci. svet vzikol z lasky...
ok toto sa mi ani nechce komentovat. maj sa...


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2011-11-08  (08:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  groover.

skus mi opisat ritual meditacie. stav najvyssieho osvietenia. co sa pri tom snazis dosiahnut?


MM . sidasafa91   |   ip:217.75.73   |   2011-11-08  (12:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vsetkym chudakom ktory by uverili takymto fraskam prajem krasny zivot :-)


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2011-11-09  (18:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  groover.

nevadi neodpisuj. ciel meditacie je podla mojich pozorovani uplne vycistenie hlavy. teda kontakt s bohom dosahujes v stave najvacsej nevedomosti...

a naposledy evolucia nie je o vzniku zivota, ale o jeho vyvoji!

MM

vsetkym chudakom ktory to nedokazu pochopit prajem krasne prebudenie zo snov a este krajsi zivot :-)


pitbul . hyfyduly57   |   ip:195.91.10   |   2011-11-15  (22:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Podľa mňa Boh bol spočiatku veľmi priateľský , ale neskôr začal špekulovať o tom , že potrebujeme nejaké vzrušenie a tak nám daroval nejaké to trápenie , aby bol život zaujímavejší . Skoro nikto nepochopí , prečo Boh vymyslel tornádo , ale nepochopíme ani , ako je krásne vymyslené . Každý s nás sa na tom zabaví a ani si príliš neuvedomujeme , že nás to pobavilo .diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + päť =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?


 - Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?2013-06-01  (10:13)  |  Náboženstvo a mystika
Čo nám malo byť zamlčané a prečo? Existuje reinkarnácia, teda možnosť opakovaných vtelení? 30 až 40% obyvateľstva je presvedčených o tom, že žili na Zemi už viac krát. Toto prastaré poznanie ľudstva nájdeme vo všetkých končinách Zeme a v mnohých kultúrnych kruhoch a nielen v budhizme a hinduizme ako si mnohí myslia. Reinkarnácia bola kedysi úplne prirodzeným poznaním aj v rannom kresťanstve, až kým ho kňazská kasta pred 1500 rokmi nepotlačila a neuvalila svoju kliatbu na každého, kto by tomu veril.

Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 1


2013-05-01  (12:02)  |  Náboženstvo a mystika
Kto sa trochu hlbšie zaujíma o duchovné súvislosti života vie, že človek sa na zem nerodí iba raz. Prichádza sem viac krát a to jednak preto, aby odložil svoje staré chyby a viny a jednak preto, aby sa práve tu na zemi mohol výraznejším spôsobom duchovne posunúť nahor. Znalosť o opätovných príchodoch človeka na zem bola do piateho vatikánskeho koncilu bežne rozšírená i medzi kresťanmi a toto poznanie je až dodnes prirodzenou súčasťou všetkých východných náboženstiev.


2013: Apokalypsa ezoteriků a agónie společnosti!


2013-04-19  (10:53)  |  Náboženstvo a mystika
,,Ezoteriky, sektáře a příznivce New Age čeká po 21. prosinci 2012 podobný osud jako komunisty po rozpadu Východního bloku mezi lety 1989 – 1991.“ - Václav Bláha


Odev ako prejav ducha


2013-04-19  (09:31)  |  Náboženstvo a mystika
Týmto textom sa obraciam na nežnejšie pohlavie s výzvou, aby sa už konečne spamätali a zamysleli sa nad svojím počínaním.


Večné peklo ? BLUD RKC ! (VIDEO)


2013-04-11  (17:45)  |  Náboženstvo a mystika
Ako je možné aby náš milostivý a láskyplný Boh dopustil večné utrpenie pre tých, ktorí neprijali obeť Ježiš Krista ? Určite Boh, ktorý je nekonečná láska a chce zachrániť každú dušu by niečo také urobil ? Poďme sa spoločne pozrieť čo hovorí o tom Božie Slovo - Biblia. Učenie, že bezbožní sú trápení ohňom a sírou vo večnom pekle a že za hriechy, ktoré spáchali počas svojho krátkeho života na zemi, budú mučení tak dlho, ako dlho bude žiť Boh, je nezlučiteľné s Božou láskou a milosrdenstvom i s naším ľudským zmyslom pre spravodlivosť.


CO JE CÍRKEV?


2013-04-04  (21:53)  |  Náboženstvo a mystika
Každý národ mněl svou víru, a své bohy, a také nějakou minulost kterou si uchovávaly moudra, a vzpomínky na své předky. Ano, hovořím o nějakých pohanech anebo barbarech, i tyto národy mněly ve skutečnostech jistou civilizaci, a jiný postup životních skutečností danou jistou životní lokalitou a tím i mentálním přístupem k životu a daných jiným podmínkám. Co přinášelo jejich náboženství? Setkání svých sousedů, výměna zkušeností jak pro dobrý chod komunity, tak také pro pobavení a také nabytí informací pro další chod komunity do budoucna, osobní setkání utužovalo jistou sounáležitost a také vědomí někam se zařadit. Toto kulturní dědictví bylo ale hrubě pošlapáno katolickou vírou a doslova zneuctěno. Když si uvědomíte, že každý národ mněl ne staletí, ale tisíciletí svou víru a děděné poznatky, které se předávaly po několik tisíc generací na novou generaci, a v průběhu okamžiku jim bylo sebráno vše nějakým misionářem hrubou silou a hrozbami. Kdo se nepodřídil, byl prostě zavražděn, v jejich jazyce prostě řečeno jen "odstraněn".


Uvidel som smrť!


2013-04-04  (18:41)  |  Náboženstvo a mystika
Nie som jasnovidcom, ale stalo sa mi, že raz som predsa len niečo uvidel. Niečo strašné! Uvidel som skazu a smrť!


RKC a pápež František


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Tento článok by som venoval aktuálnemu dianiu v RKC, zo zameraním na pápeža Františka. Posledných niekoľko rokov som ostro kritizoval veľmi vážnu morálnu rozvrátenosť v RKC. Mnoho ľudí mi neverilo, ale dnes mi musia dať za pravdu aj fanatický katolíci. Najprv si veľmi stručne zhrňme najbližšiu históriu RKC a potom bude téma pápeža Františka


Absurdity kresťanskej viery


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Hlavným účelom každého náboženského systému je, aby bol človek lepší. Aby sa snažil byť čoraz lepším, čistejším, spravodlivejším a láskavejším. Aby sa o to snažil tak intenzívne, ako len môže, pretože iba tadiaľto vedie cesta k raju, ale i cesta k šťastnému, vyrovnanému a harmonickému životu na zemi.


Kauza Ján Pavol II. a vnútorný rozklad RKC


2013-03-01  (09:51)  |  Náboženstvo a mystika
Beatifikácia je predstupeň blahorečenia. Po beatifikácii Jána Pavla II. bol zastavený tento film,ktorý kritizuje jeho beatifikáciu. Beatifikovaný môže byť len človek, ktorý žil z kresťanského hľadiska veľmi vzorne, čo sa nedá o Jánovi Pavlovi II. povedať: -kryl pedofilné škandály -bol zo slobodomurármi najlepší priateľ – dali mu najvyššie ocenenie za presadzovanie ideálov NWO -kade chodil tade ohlasoval náboženskú ideológiu Nového svetového poriadku – hlásal, že všetky náboženstvá treba spojiť v jedno Ak by nám média objektívne informovali, vznikla by najväčšia mediálna kauza v dejinách ľudstva – Ján Pavol II.


Satanistický pápež? Ján Pavol II. vzdal hold NWO


2013-02-23  (16:02)  |  Náboženstvo a mystika
Som veľký kritik Jána Pavla II., pretože tento pápež vzdal hold ideológii Nového svetového poriadku. Presadzovanie ideológie NWO sa nekončilo len týmto výrokom. Kade chodil tade rozhlasoval radikálny medzináboženský ekumenizmus – jeho cieľom bola príprava sveta na jedno svetové univerzálne náboženstvo – náboženstvo ideológie Nového svetového poriadku. Kritici hovoria, že kresťanstvo a pohanské náboženstvá v žiadnom prípade nie sú zlúčiteľné, ako si to predstavoval Ján Pavol II.


Skutočný dôvod rezignácie pápeža Benedikta XVI.


2013-02-16  (15:42)  |  Náboženstvo a mystika
Nechcem o tejto problematiky písať nejaký dlhý článok – nemá to význam – problematika je veľmi jednoduchá. Musíme chápať pre pápeža bolo určite veľmi nepríjemné bývať zo slobodomurármi pod jednou strechou vo Vatikáne. Niet pochýb, že pápež ani nebol slobodný a že v skutočnosti mu vo všetkom šéfovali slobodomurári. Táto stránka sa napr. venuje veľmi závažnej kauze väznenia pápeža Siriho slobodomurármi


Katolicismus odchází z Evropy


2013-02-15  (09:18)  |  Náboženstvo a mystika
Rezignace Benedikta 16. se stala překvapením nejen pro věřící a kurii, ale také pro odborníky. Sám papež odůvodňuje tento krok zdravotními problémy. Experti však uvažují o krizi katolické církve.


Papež abdikoval, aby se vyhnul zatčení?


2013-02-15  (09:17)  |  Náboženstvo a mystika
Nevím, jakou pravdivost lze přikládat následujícímu prohlášení ITCCS. Zní to ale nadějně. ITCCS neboli Mezinárodní tribunál pro zločiny církve a státu je zřejmě dobrovolná organizace právníků, kteří připravují právnické dokumenty k obvinění představitelů církví a států, v tomto případě za zneužívání dětí. Ale není mi jasné, jak je to s jejich účinností. (Něco podobného je asi americké právnické sdružení People´s Trust, které už několikrát právně dokonale prohlásilo veškerý světový majetek za majetek všeho lidu, ale ti, co ten majetek ovládají, to jaksi zatím neberou na vědomí.) Tak to zatím berme s rezervou, a doufejme, že třeba na tom něco bude


Za papežským pučem je peněžní skandál


2013-02-14  (09:21)  |  Náboženstvo a mystika
„Abyste pochopili papežovu rezignaci“, říká Kevin Annett, „sledujte peníze“. „Tím, co bylo pro papeže Benedikta umíráčkem, bylo jeho osobní zapletení do úplatkářství a praní peněz Vatikánskou bankou.“ – Kevin Annett


Papež Benedikt 16. se vzdává pontifikátu


2013-02-12  (10:23)  |  Náboženstvo a mystika
11. února bylo oznámeno o rozhodnutí papeže Benedikta 16. zříci se trůnu. Oficiálně bude o tom vyhlášeno 28. února. O příčinách abdikace nynějšího papeže a o budoucnosti římskokatolické církve uvažují ruští experti.


Moja obhajoba


2013-02-09  (00:44)  |  Náboženstvo a mystika
Už ako malý chlapec od útleho detstva spoznával som dva svety. Mamka mi sem tam vravela o Ježiškovi a tatko nehovoril nič o Ježiškovi iba mi vždy poradil čo a ako mám robiť aby dobre bolo. Vyrastal som ako slobodné dieťa, a mohol som uvažovať ako som len chcel. Mohol som z mamkou o Ježiškovi či o strige a mohol som aj z tatkom o niečom inom trebárs o vesmíre či o svete.


Ako sa vyhnúť utrpeniu?


2013-01-27  (19:15)  |  Náboženstvo a mystika
Život je nekonečnou reťazou príčin a dôsledkov. Všetko, čo nás postretne, má svoju príčinu. Možno ju hľadať v našej nedávnej, dávnejšej, alebo veľmi dávnej minulosti. A tak je to aj s utrpením, ktoré nie je nijakým dielom náhody, ale logickým a zákonitým dôsledkom príčiny, ktorú sme my samotní kedysi v minulosti zavdali. Nijaké náhody totiž nejestvujú! Osud nie je slepý! Utrpenie je dôsledkom nami vyvolanej príčiny a prichádza k nám prostredníctvom Zákona spätného pôsobenia, ktorého účinky sa dajú veľmi výstižne vyjadriť slovami: čo kto zaseje, to aj zožne. Naše utrpenie býva teda žatvou toho, čo sme siali v minulosti. Niet v tom ľubovôle, ani nespravodlivosti. Je to dianie vecné, jasné, logické a nanajvýš spravodlivé.


Emil Páleš: Jezuitský štát v Paraguaji


2013-01-27  (11:32)  |  Náboženstvo a mystika
Kým sa Campanellovi, ktorý v talianskom väzení písal svoju knihu, pred očami vznášala vízia dokonalého štátu, jezuiti jeho utópiu premenili na skutky. Stala sa skutočnosťou v Paraguaji v roku 1609. V neprístupnom vnútrozemí amazonského pralesa, izolovaní riečnymi vodopádmi, uskutočnili teokratický komunizmus s indiánmi. Je unikátom svetovej histórie, že taký štát skutočne existoval a fungoval 150 rokov.


Emil Páleš: Biblická a katolícka Mária


2013-01-26  (00:57)  |  Náboženstvo a mystika
Biblická Mária bola pôvodne obyčajnou ľudskou ženou, pokornou, poslušnou, matkou viacerých detí (Mat 12:46, 13:55, Luk 8:19, Mar 3:31). Vedela, že sama potrebuje Spasiteľa. Súčasná katolícka Mária je nadprirodzenou bytosťou, ktorá má vlastnosti a schopnosti bohyne. Zoznam jej vlastností sa bod za bodom zhoduje s vlastnosťami pohanských bohýň, a nezhoduje s vlastnosťami biblickej matky Ježišovej.


Emil Páleš: Jezuiti


2013-01-15  (14:35)  |  Náboženstvo a mystika
Jezuiti predstavujú extrémnu saturnskú (orifielsku) inšpiráciu. Ich špecifikom sú ,saturnské vlastnosti: disciplína vôle a poslušnosť. Okrem bežných rádových sľubov cudnosti a chudoby skladali ešte jeden - o absolútnej poslušnosti pápežovi. „Pre jezuitský rád je charakteristická prísna centralizácia, tvrdá disciplína a bezvýhradná poslušnost‘ generálovi (‘, čiernemu pápežovi "), ktorý je volený doživotne.. . Jezuitský rád je organizovaný ako vojenský útvar.


Ako odhaliť jasnovidca


2013-01-10  (15:18)  |  Náboženstvo a mystika
Stačí málo na odhalenie klamára.


reakcia Tomáš Akvinský- Päť dôkazov existencie Boha


2013-01-08  (01:46)  |  Náboženstvo a mystika
Článok, priatelia, neslúži na to aby vás obrátil na neveriacich.. Dal som ho sem hlavne pre ľudí z fóra ktorý predchádzajúci článok o Tomášovi Akvinskom považovali za dôkazový materiál..


Kresťanský národ konzumentov nečistoty


2013-01-06  (18:01)  |  Náboženstvo a mystika
Slováci sú vo všeobecnosti považovaní za kresťanský národ. Štatisticky! Pravdivosť tejto štatistiky sa potvrdzuje zvlášť v čase vianočných sviatkov, kedy bývajú naplnené takmer všetky kostoly. Keď potom človek vidí tie masy, prúdiace po skončení sviatočných vianočných omší z kostolov, môže si pomyslieť: to je ale viera!


Tajomstvo obelisku.


2012-12-23  (11:57)  |  Náboženstvo a mystika
Chodíme okolo různých staveb, které někdy ani neumíme zařadit “do jaké kategorie patří“, některé jsou z doby dávno minulé, mají svůj stavební styl, někdy se na nich objevují zajímavé plastiky s různou tématikou. Ta náboženská převládá asi proto, že byla vytvořena v době, kdy církev soustředila veškerou duchovní i světskou moc do svých rukou. Víme, co znamenají různé nápisy, obrazy a sochy např. hadů a různých příšer ve společnosti svatých atd.? Známe jejich smysl? Víme komu byly určeny a proč?


Vatikán a.s., práčka špinavých peňazí mafie a politikov


2012-08-10  (08:25)  |  Náboženstvo a mystika
Zabudnite na Dana Browna. Vykašlite sa na konšpiračné teórie z dielne tvorcov Zeitgeist. Skutočnosť je oveľa napínavejšia. Skutočnosť, odhalená v knihe Vatikán a.s. Nejde totiž o fikciu, teórie alebo špekulácie. Sú to neodškriepiteľné fakty, podložené originálmi dokumentov, prevodných príkazov a bankových operácií. Ide o priame dôkazy od niekoho, kto bol súčasťou systému. Systému, ktorý s vedomím pápežov desaťročia pral špinavé peniaze nacistov, mafie a skorumpovaných politikov. Vatikánskej banky.


TEMNOTA NA VRCHOLE MOCI


2012-07-26  (15:32)  |  Náboženstvo a mystika
Všimli ste si niekedy, koľko je v našej zemí rôznych krížov umiestnených na každom kroku? Nejde iba o tie na kostoloch – tam to nikoho neprekvapí – ale ide o všetky tie po krajine. Od tých, ktoré sú na samých vrcholoch našich hôr až po tie, ktoré sú na kopci nad každou dedinou či v poliach a podobne. Tí, ktorí vidia toky energií vám povedia, čo vidia – sú to kliatby, blokácie Svetlej energie. Kríže samé osebe ešte nemusia znamenať nič, ale sú znakmi, kde je potrebné blokovať vstup Bielej, Svetlej energie. Takto si tvari „zoskrutkovali“ svoju energetickú mriežku, aby sme boli pod ich kontrolou nie iba v mestách, ale v celej krajine.


Kauza arc. Róbert Bezák, alebo – POHODA ako pre koho


2012-07-11  (11:51)  |  Náboženstvo a mystika
Zaujimavý článok o tom, prečo je dobré, že odvolali Bezáka. Na vedomie dávam hlavne list istého teológa a kňaza, ktorý je v článku.


Čo sa s nami deje po smrti?


2012-06-04  (11:53)  |  Náboženstvo a mystika
Bez znalosti jednotlivých úrovní stvorenia nemôžeme správne pochopiť, čo sa s nami deje po pozemskej smrti.


2. Prebuďte sa!


2012-05-25  (21:38)  |  Náboženstvo a mystika
Ľudia, prebuďte sa z oloveného spánku! Poznajte to nedôstojné bremeno, ktoré nesiete, a ktoré ťaží milióny ľudí nevýslovne húževnatým tlakom. Odhoďte ho! Je hodné nosenia? Ani na jednu, jedinú sekundu!


Iontové, holografické a magnetické náramky = PODVOD!


2012-05-22  (09:41)  |  Náboženstvo a mystika
Zdá se, že v každém obchodním středisku napříč USA potkáte mladého obchodníka prodávajícího barevné náramky, kterou mají údajně „iontový náboj“ nebo „magnetický hologram“, které vám způsobí lepší rovnováhu, zdraví, tlumí bolest nebo cokoliv jiného, co tvrdí. Tito obchodníci to i demonstrují ukázkou – slabost zákazníkovy síly nebo rovnováhy, pak mu nasadí náramek a provedou stejný pokus. Hle! Náhle je rovnováha na 100 procentech a síla až na střechu.


Svedectvo bývalého jasnovidca a prútikára o nebezpečenstve okultizmu


2012-05-12  (18:02)  |  Náboženstvo a mystika
Psychotronika môže byť i nebezpečná - prednáška bývalého prútkara a jasnovidca Martina Ševčíka z 12.2.1992 v Novom Meste na Morave. Autor podáva svedectvo o vlastnej skúsenosti v tejto oblasti, detailne opisuje praktiky, ktoré používal a princíp fungovania jeho schopností a zdôrazňuje nebezpečenstvá a dôsledky návštevy u ľudí s vešteckými schopnosťami.


Ďaľšie z náboženstva a mystiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ježiš je rómsky kráľ
EgbebleAugustn . liwawelu36:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Olej z marihuany vyléčil rakovinu tříletému d...
ValerieDesolaov . magoxuko57:   Dobrý deň, môj manžel trpel metastázami rakoviny pľúc v januári

Cirkev porušuje prikázania?
DARIO . wofugefu67:   

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Bilderberg nalezen

Každoroční setkání skupiny Bilderberg se bude letos konat 3-6. června v Sitges ve Španělsku (malé exkluzivní letovisku asi 20 km od Barcelony), jako obvykle za stěnou z ozbrojených strážců, kteří se budou marně snažit nechat tamní jednání v tajnosti.


Európska Únia: Cosa Nostra

Vědci: Zbraně s řízenou energií proměnily WTC 11. 9...

Wikileaks zveřejní další video: Hněv z Farahu

O VODĚ JINAK, NEŽ JSME ZVYKLÍ

Si pripravený na šok? Lepšie by bolo ak áno!

Archív

Pesticid od Monsanta infikuje rostliny nemocí podobnou AIDS

Výzkum provedený týmem rostlinných a živočišných vědců zjistil, že Monsantovská chemikálie glyfosát, která je hlavní složkou v jeho oblíbeném herbicidu Roundup, se zdá zodpovědná za infikování rostlin syndromem podobným AIDS, který ničí jejich imunitu, blokuje vstřebávání některých vitaminů a minerálních látek a nakonec je zahubí.


Aj OĽaNO sklamalo.

Alternatíva priamej demokracie

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Počátek občanských nepokojů v USA?

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.535 s