24. September 2019
    
O aspektoch vedenia psychologickej vojny - Dolezite.sk

O aspektoch vedenia psychologickej vojny


  2011-07-10  (16:14)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - O aspektoch vedenia psychologickej vojny

AKTÍVNE PROTI ANTIKOMUNIZMU

1. časť

O aspektoch vedenia psychologickej vojny

Komunistické hnutie prechádza zložitým obdobím. Zvlášť po parlamentných voľbách roku 2010 sa v plnej nahote prejavila ideologická nepripravenosť a nepevnosť členstva Komunistickej strany Slovenska, čoho výsledkom bola aj porážka vo voľbách.
Preto bude dôležité sa venovať, výskumom vplyvov antikomunizmu v rôznych oblastiach života a jeho vplyvom na politický život
Ako sa prehlbuje cyklická hospodárska kríza, ako si obyvateľstvo uvedomuje bezperspektívnosť kapitalistického režimu, tak vzrastá aj fanatická nenávisť voči socialistickému zriadeniu., čoho dôkazom sú pochybné aktivity poslancov OKS a Ústavu pamäti národa.

Žijeme v období technických vymožeností. Média, rozhlas, televízia a tlač ovplyvňujú verejný život väčšiny občanov našej republiky. Správy, reality show, športové prenosy sa stávajú témami vzrušených diskusií nielen vo vedeckých ústavoch, ale aj medzi skupinami ľudí v školách, krčmách a na iných verejných miestach. Preto je prirodzené, že vplyv médií na verejnosť využíva antikomunistická propaganda. Dôležité si je uvedomiť, že antikomunisti neprichádzajú s ničím novým. Stále využívajú techniky a spôsoby ideového vplývania, ktoré sa uplatnili v minulosti, v časoch druhej svetovej vojny, v časoch súťaženia dvoch antagonistických blokov. Využitie médií na vplývanie obyvateľstva voláme jednoducho psychologickou vojnou.
Psychologická vojna sa chápe ako určitý komplex propagandistických metód, ku ktorým patria aj takzvané neortodoxné metódy, využívané dovtedy prevažne vo vojne a potom využívané v zahraničnej politickej propagande. Je veľa spôsobov vedenia psychologickej vojny, najčastejšie sa používa stratégia bielej, šedej a čiernej propagandy.
Čo môžeme chápať pod týmito termínmi??
Biela propaganda - je to propaganda rozširovaná a uznávaná oficiálnym prameňom nepriateľských krajín /sponsor/. Znamená to, že v rámci ideologického vplývania sa preberie nejaký prameň, ktorý sa špeciálne upraví, aby vyhovoval zámerom ideologického vplývania na osoby/konzumentov. Je celá škála takýchto prameňov a ich využívanie je rozmanité.
Napr. v rámci ideologicko-deštruktívnej kampane si to uveďme na príklade Kuby. Kubánske oficiálne miesta potvrdia, že na Kube bol odsúdený „disident" za určitý trestný čin. To by bolo hlásenie kubánskej tlačovej kancelárie. Samozrejme tento dokument prevezme propaganda a vystupuje s tvrdením, že na Kube sú väznení nevinní disidenti. Táto kampaň má zaručený prameň, na ktorý sa nepriateľská propaganda môže odvolávať.
Rovnako to bolo aj napr. u nás za socializmu. Ak ÚV KSČ na svojom plenárnom zasadaní rozoberal nepriaznivú hospodársku situáciu a na jej riešenie prijal dôležité uznesenia, tak nepriateľská propaganda vytrhla z konceptu to dôležité pre ňu, teda prevzala informáciu o hospodárskych problémoch československého hospodárstva. Biela propaganda bola najčastejšie využívaná proti ľudovodemokratickému Poľsku, ktoré sa vinou chybných uznesení plenárnych zasadaní ÚV PZRS dostalo do hospodárskych ťažkostí. Využitie takejto propagandy viedlo k ideovému vplývaniu na obyvateľstvo Poľska, čo viedlo k pokusom o kontrarevolučné nepokoje.


Samozrejme propaganda nezdôraznila nasledujúce opatrenia strany a vlády, ktoré nepriaznivú hospodársku situáciu riešili novými postupmi a cieľmi. To by sa do arzenálu bielej propagandy nehodilo. Rovnako biela propaganda neprizná ani oficiálne hospodárske ťažkosti súčastného Poľska, ani to, že väčšina Poliakov sa má horšie, ako počas hospodárskych ťažkostí ľudovodemokratického Poľska.
Šedá propaganda - je propaganda nevykazujúca žiadny prameň.
Čierna propaganda - jej skutočným prameňom je iný prameň, ako udáva[1]
Práve posledné dve menované propagandy sa najčastejší využívajú v arzenály ideo-diverzných centier voči socialistickým krajinám. V učebnici „Psychológia pre ozbrojené sily," vydanej roku 1945 sa píše, že „šedá" a ešte častejšie „čierna" propaganda má výhodu nezodpovednosti, pretože umožňujú rozširovanie povestí a škandálnych správ bez toho, aby diskreditovali vlastnú vládu[2]
Znamená to, že pod vplyvom šedej a čiernej propagandy môže spustiť propagandistická mašinéria aj nehorázne nezmysly, ktoré sa časom ukážu ako klamlivé. Americká propaganda veľmi často tento spôsob ideo-diverzného pôsobenia na ľudí používa. Používa striedavo šedú i čiernu propagandu, pričom ich neváha veľmi často meniť a premiešavať.
Klasickým príkladom šedej propagandy bola informácia odôvodňujúca vpád USA do Juhoslávie roku 1999. Šokujúce informácie hovoriace o koncentračnom tábore v Bosne, kde sú väznené tisícky ľudí boli nakoniec uznané ako neoverené, ba časom až klamlivé. Reportéri, ani televízne štáby na mieste určenia nenašli žiaden koncentračný tábor, účel však splnil prostriedky a za využitie špinavej ohováračskej kampane nikto nebol odsúdený.
Rovnaký spôsob sa využil aj pred vypuknutím vojny v Iraku, Média nám v tom čase premývali mozgy s atómových zbraniach v Iraku, nezabudli zdôrazňovať prepojenie irackej vlády na Al-Kaidu. Po ovládnutí Iraku americkými vojskami sa nepotvrdili žiadne informácie. Oba príklady sú typickou ukážkou využitia šedej propagandy v praxi.
Iný vplyv má čierna propaganda. Určite všetci poznáte spot informujúci o hladomore v KĽDR. Zábery doslova ochromili celý svet. Tento mini dokument je typickou ukážkou čiernej špinavej propagandy. Pri pozornom zhliadnutí príspevku sme si mohli všimnúť, že zábery sa akosi nezhodujú s kórejským prostredím, a že zrejme celá „tliachanina" bola vyrobená na objednávku. Nebolo by to po prvýkrát - začiatkom 90-tych rokov šokovala svet mladá kuvajtská sestrička Nayrah, informujúca amerických kongresmanov a svetové média o irackej masakre malých detí. Až neskôr sa dokázalo, že celé „divadielko" bolo vytvorené na objednávku americkej vlády a nikdy sa spomenutá šokujúca správa nestala.[3].
Využívanie falošných správ nie je samozrejme nič nové. Už roku 1917 noviny buržoáznych štátov priniesli správy o popravách v sovietskom Rusku. Priam zábavnou informáciou bolo tvrdenie o Petrohradskej gilotíne, ktorá každý deň sťala 1 500 ľudí. Noviny vo fantastickom tvrdení akosi neboli schopné vysvetliť, kde sa toľko ľudí berie v Petrohrade.
Aj cirkev svätá prispela svojim cieľom do mlyna využívania šedej propagandy. Biskup Škrabík vo svojej knihe „Červené Slovensko", odvolávajúc sa na svoje informácie a dokumenty opisoval ťažký život sovietskej ženy. Údajne ruské ženy sú zoštátnené a predávajú sa na volný lístok lásky. Aj takejto informácii, „osvietenej božou pravdou", bol ohlúpnutý chudobný človek schopný veriť. Hlúposť celej tejto myšlienky odhalil súdruh Gottwald, ktorý na jednej z plenárnych zasadaní krajinskej rady KSČ pre Slovensko povedal, že pán boh musel riadne oškulavieť, ked je to božou pravdou.
Čiernou propagandou možno nazvať aj šokujúci záber zo Sýrie. Nie je tak dávno, čo nám naše média premasírovali mozgy s údajnou popravou sýrskej školáčky, ktorá sa zúčastnila protivládnej demonštrácie. Ak sa každý, čo i len trošku zamyslíme, pochopíme, že je to riadna hlúposť. Jednak žiaden príslušník bezpečnostných zložiek by nezatkol neplnoleté dievča a jednak by ho nik nevydal na trestné stíhanie, pretože za svoje skutky nie je trestnoprávne zodpovedná. Bohužiaľ, stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou, a aj táto informácia bola bez výhrad akceptovaná.
Záverom len toľko, nedá sa veriť všetkému, ba nedá sa veriť ničomu, čo vidíme v televízii. Aj keď média vystupujú v obľúbenej úlohe nezávislého kritika - opak je pravdou. Za každým informačným prostriedkom stojí ktosi mocný v pozadí a ten rozhoduje o informáciách A tak sa stáva, že ako stádo sa necháme ohlupovať informáciami z najspodnejšej stoky žumpy.


Ivan LULJÁK

[1] Departament of the Army - Psychological Warfare Operations s. 8

[2] Psychology for the Armed Services Washington , 1945 , s. 493.

[3] PIROŠIK S. - BEKMATOV A. : Tvorba severokórejskej reality. In. : Stránka SZM ; http://szm.hng.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=1575&Itemid=44

 


comandante
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
lenlen   |   ip:195.212.2   |   2011-07-11  (08:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no fuj tento clanok je pekny grc
ciste rozdeluj a panuj

podme sa hrat na komunistov , demokratov , socializmus, kapitalizmus
ale hlavne sa hrajme


tibir   |   ip:91.148.2.   |   2011-07-11  (11:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...presne..
..Za každým informačným prostriedkom stojí ktosi mocný v pozadí a ten rozhoduje o informáciách..

...už len fakt, že Hitler aj zo svojou propagandou dokázal zmanipulovať nielen nemcov dokazuje že sa to dá...že by semantika?

...určite veľa kapitalistov investovalo nemalé prostriedky, aby to dokonale preštudovali a pokračovali v nacistickom "spoznávaní" ľudí..

...možno niekde každý deň zasadá skupina expertov, ktorý rozhodujú čo sa zverejní a akými správami sa ľudia vo svete majú zaoberať...

...vedia aké správy pôsobia na kresťanov, arabov, židov...jednotlivcov a aj celé národy..

...keď treba, tak si aj nejaké "ovlivnováky" vymyslia...


Andrej   |   ip:87.197.99   |   2011-07-11  (16:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  media sa stali nastrojom ovplyvnovania uz od pociatku,nie je dovod si mysliet,ze dnes tomu tak nie je,skor naopak.Cenzura sprav je najdolezitejsim cinitelom v dnesnych mediach,nakolko umozni,aby clovek premyslal len tym "spravnym"smerom a nedaval si zbytocne otazky..


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-11  (22:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobry clanok,dal si to tu tym co este stale jaksi nechapu skutocnu pravdu o zivote na striebornom podnose,ale myslis ze ti uveria?tak ako maju problem verit ze chemitrals napr je realita tak nebudu verit ani tomuto ,hold ludia co si myslia o sebe ,ze su najmurejsi ,ti neuveria,ale ludia ktori vedia ,ze nie su najmudrejsi na svete,v tom vkie ich velka mudrost ,veida davno,ze mas pravdu.v tom .este v roku 2004 novinarcina u nas stala za daco,este nezmizla podctivost neovnoarska jak teraz,este v tej dobe sa dala docitat pravda a aj mudrosti,nie ako teraz len kde koho zabili ,kde komu vypadla kozaa vykukol rozkrok a vseliake tragedie,ale nieco mudre a duchaplne co aj nieco nauci a ukaze objektivnu pravdu ,je uz problem najst ,ci v tv ci v novinach ci na vebe.


Steve   |   ip:95.102.22   |   2011-07-11  (22:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Treba len pochopiť jednu zásadnú vec. Nikto nerozdáva alebo nepredáva informácie len tak kvôli šírení pravdy.


longchi   |   ip:109.77.34   |   2011-07-11  (22:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sa cudujem, ze ludia este vahaju a som zvedavy, ze dokedy budu tolerovat tento kapitalisticky, vykoristovaci teror


tibir   |   ip:91.148.11   |   2011-07-11  (23:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...už len informácia o tom, že "dostali" Bin Ladina...
...komu poslúžila?...
...američania z nej mali radosť...a čo ešte?..
...čo z nej mali európania, moslimovia, židia?..
...informácia o zničení Bin Ladina mala presne cielené publikum...koho?..
...a čo obrázky, kde sa Obama a Clintonová držia za hlavy, keď sa na "zákrok" kukajú v priamom prenose...

...pre nás nezainteresovaných to boli, len obrázky tupcov, ktorý sa hrajú na chudákov čo kukajú na morbídnu TV show..

...prečo sa experti na masmédia a ich vplyv na ľudí rozhodli zverejniť práve obrázky Obamu a spol. a nie samotného Bin Ládina?...
...zverejnili ich úbohosť...


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-07-12  (06:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Komunistická propaganda pred r.1989 bola smiešna. Kto sa priznal, že jej verí, bol považovaný za hlupáka. Nič na tom nemení fakt, že bola takmer na 100% pravdivá. Čiže takú vysokú neúspešnosť by som nechal kandidovať na nobelovku za babráctvo.
Podobne je to s týmto článkom. Je napriek stručnosti a výstižnosti priveľmi akademický. Ja som jedného fanatického pravičiara usvedčil oveľa razantnejšie. Kázal som mu, nech sa pozrie, kto vydáva a vlastní jeho milované noviny. Je to na nich mikroskopickým písmom napísané. Prirodzene tvrdil, že napriek tomu sú objektívne. Ale chrobáka v hlave už má.
KSS radím, ak chce dať vedieť o svojej existencii, musí nutne vydávať tlač, rozísť sa s nudnou rétorikou spred r.1989, fakty musí mať overené a pádne /hoci si to odporuje, lebo realita nie je tak bombastická ako správy na Nove/, musí vytýčiť jasný program návratu k socializmu do bodu, kde umrel Černenko a stanoviť princípy prestavby a musí počítať s odchodom do ilegality, lebo demokrati jej pôjdu po krku.
Ešte lepšie však bude nechať národ padnúť na hubu, lebo po pravde si nič iné ani nezaslúži, len mám pocit, že potom už sa nepozbiera. Sú zbrane, ktoré porazených dokážu úplne paralyzovať, nech by ich boli hoci i miliardy. A bude dokonané. Víťazi zdegenerujú /oni k tomu majú blízko i teraz/ a to "úžasné" ľudstvo stíchne a už nič nenaruší mĺkvosť vesmíru.


biblista   |   ip:188.167.1   |   2011-07-12  (08:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jeden z aspektov vedenia psychologickej vojny, teda vedenia vojny proti ľuďom je zámerne prehliadaný a ten je duchovný. Celý svet je v moci zločincov, ktorý priamo či nepriamo uctievajú démonov. Celá zem je chytená v sieti démonmi inšpirovaných výrokov, ktoré sú nadľudského pôvodu a bez poznania Božskej Pravdy ľudstvo, teda obyčajní ľudia, nie sú schopní čeliť ich zavádzajúcej propagande.


JanaKatarina   |   ip:178.40.20   |   2011-07-12  (13:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Biblista, to, co pises, su nezmyly. Nie demoni, ale ludia su zodpovedni za to, co sa na Zemi deje. A propagande su schopni celit ludia, ktori dokazu samostatne uvazovat a Ty medzi nich nepatris.


Pandemonium   |   ip:85.248.61   |   2011-07-12  (13:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pravdivostná hodnota predošlého príspevku = TRUE


biblista   |   ip:188.167.1   |   2011-07-12  (14:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JanaKatarína, ako mi vysvetlíš (1. Jána 5:19) Vieme, že pochádzame z Boha, ale celý svet leží [v moci toho] zlého.

1. Korinťanom 1O:19 Čo mám potom povedať? Že to, čo je obetované modle, je niečo, alebo že je modla niečo? 20 Nie, ale hovorím, že veci, ktoré obetujú národy, obetujú démonom, a nie Bohu; a nechcem, aby ste sa stali podielnikmi s démonmi.

2. Korinťanom 4: 3 Teda ak je dobré posolstvo, ktoré oznamujeme, naozaj zahalené, potom je zahalené medzi tými, ktorí hynú, 4 medzi ktorými boh tohto systému vecí zaslepil mysle neveriacich, aby nepresvietilo osvietenie slávnym dobrým posolstvom o Kristovi, ktorý je obrazom Boha.

1. Timotejovi 4:1 Ale inšpirovaný výrok s určitosťou hovorí, že v neskorších časoch niektorí odpadnú od viery, tak, že budú venovať pozornosť zvádzajúcim inšpirovaným výrokom a náukám démonov, 2 pokrytectvu ľudí hovoriacich lži, ktorí sú označení vo svojom svedomí ako vypaľovacím železom; 3 ktorí zakazujú manželstvo, prikazujú zdržiavať sa pokrmov, ktoré stvoril Boh, aby ich s vďakou užívali tí, čo majú vieru a presne poznajú pravdu

Efezanom 6:11 Oblečte si úplnú výzbroj od Boha, aby ste boli schopní pevne stáť proti Diablovým úkladom; 12 lebo nezápasíme s krvou a telom, ale s vrchnosťami, s mocami, so svetovládcami tejto tmy, so zlými duchovnými silami v nebeských miestach.

Zjavenie 9:20 Ale ostatní ľudia, ktorých nezabili tieto rany, nerobili pokánie zo skutkov svojich rúk, aby neuctievali démonov a modly zo zlata a striebra a medi a kameňa a dreva, ktoré nemôžu vidieť ani počuť ani chodiť. 21 Nerobili pokánie zo svojich vrážd ani zo svojich špiritistických zvykov ani zo svojho smilstva ani zo svojich krádeží.

Zjavenie 21:7 Každý, kto zvíťazí, zdedí tieto veci, a ja budem jeho Bohom a on bude mojím synom. 8 Ale zbabelci a [tí] bez viery a tí, ktorí sú odporní v svojej nečistote, a vrahovia a smilníci a tí, ktorí sa zaoberajú špiritizmom, a modlári a všetci luhári, tí budú mať podiel v jazere, ktoré horí ohňom a sírou. To znamená druhú smrť.“Zjavenie 12:7 A v nebi vypukla vojna: Michael a jeho anjeli bojovali s drakom a bojoval drak a jeho anjeli, 8 ale nezískal prevahu, ani sa už nenašlo preňho miesto v nebi. 9 Preto bol zvrhnutý veľký drak, ten prahad, ktorý sa nazýva Diabol a Satan, ktorý zvádza celú obývanú zem; bol zvrhnutý na zem a jeho anjeli boli zvrhnutí s ním. 10 A počul som silný hlas v nebi, ktorý povedal: „Teraz prišla záchrana a moc a kráľovstvo nášho Boha a právomoc jeho Krista, lebo bol zvrhnutý žalobca našich bratov, ktorý ich dňom a nocou obviňuje pred naším Bohom!


Zjavenie 16:13 A videl som tri nečisté inšpirované výroky, [ktoré vyzerali] ako žaby, [a] vychádzali z úst draka a z úst divého zvieraťa a z úst falošného proroka. 14 To sú výroky inšpirované démonmi a robia znamenia a vychádzajú ku kráľom celej obývanej zeme, aby ich zhromaždili do vojny veľkého dňa Boha, Všemohúceho. 15 „Hľa, prichádzam ako zlodej. Šťastný je ten, kto zostáva bdelý a opatruje si svoj vrchný odev, aby nechodil nahý a aby sa ľudia nepozerali na jeho hanbu.“ 16 A zhromaždil ich na miesto, ktoré sa hebrejsky volá Har-magedon

Zjavenie 18:1 Po tomto som videl iného anjela zostupovať z neba s veľkou mocou; a zem bola osvietená jeho slávou. 2 A zvolal silným hlasom a povedal: „Padol! Veľký Babylon padol a stal sa bydliskom démonov a úkrytom každého nečistého výparu a úkrytom každého nečistého a nenávideného vtáka! 3 Lebo pre víno hnevu jeho smilstva padli všetky národy [za obeť] a zemskí králi s ním smilnili a cestujúci obchodníci zeme zbohatli z moci jeho nehanebného prepychu.“ 4 A počul som iný hlas z neba, ktorý povedal: „Vyjdite z neho, ľud môj, ak nechcete mať s ním účasť na jeho hriechoch a ak nechcete dostať časť z jeho rán.
(Matúš 4:1-25) Potom duch viedol Ježiša na pustatinu, aby ho pokúšal Diabol. 2 Keď sa postil štyridsať dní a štyridsať nocí, pocítil hlad. 3 A prišiel Pokušiteľ a povedal mu: „Ak si Boží syn, povedz týmto kameňom, aby sa stali chlebmi.“ 4 On však odpovedajúc riekol: „Je napísané: ‚Nielen zo samého chleba bude žiť človek, ale z každého výroku, vychádzajúceho z Jehovových úst.‘“ 5 Potom ho Diabol vzal do svätého mesta, postavil ho na chrámové cimburie 6 a povedal mu: „Ak si Boží syn, vrhni sa dolu; lebo je napísané: ‚Dá svojim anjelom príkaz o tebe a ponesú ťa na rukách, aby si nikdy nenarazil nohou na kameň.‘“ 7 Ježiš mu povedal: „Opäť je napísané: ‚Nebudeš skúšať Jehovu, svojho Boha.‘“ 8 Znovu ho zobral Diabol na neobyčajne vysoký vrch a ukázal mu všetky kráľovstvá sveta s ich slávou 9 a povedal mu: „Dám ti toto všetko, ak padneš a preukážeš mi akt uctievania.“ 10 Vtedy mu povedal Ježiš: „Odíď, Satan! Lebo je napísané: ‚Jehovu, svojho Boha, budeš uctievať a jemu samému budeš preukazovať svätú službu.‘“ 11 Potom ho Diabol opustildurino   |   ip:195.98.4.   |   2011-07-12  (18:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  biblista, čo je to "úplná výzbroj od Boha"? :)


biblista   |   ip:188.167.1   |   2011-07-12  (19:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  durino, list Efezanom ďalej pokračuje v opise "úplnej výzbroje od Boha" pomocou znázornenia výzbroje bojovníka tej doby.Každej časťi výzbroje je pripísaný duchovný význam, pretože kresťania vedú duchovný boj. Efezanom 6:13 Vezmite si teda úplnú výzbroj od Boha, aby ste boli schopní odolať v zlom dni a pevne stáť, kým všetko dôkladne nevykonáte. 14 Stojte preto pevne s bedrami prepásanými pravdou a majte na sebe pancier spravodlivosti 15 a na nohy si obujte výstroj dobrého posolstva pokoja. 16 Predovšetkým uchopte veľký štít viery, ktorým budete schopní uhasiť všetky ohnivé strely toho zlého. 17 Prijmite tiež prilbu záchrany a meč ducha čiže Božie slovo, 18 zatiaľ čo sa budete pri každej príležitosti v duchu ďalej modliť každým druhom modlitby a pokornej prosby. A preto zostaňte bdelí s celou stálosťou a s pokornou prosbou za všetkých svätých, 19 aj za mňa, aby mi bola daná schopnosť hovoriť, keď otvorím ústa, a s celou voľnosťou reči oznamovať sväté tajomstvo dobrého posolstva,biblista   |   ip:188.167.1   |   2011-07-12  (19:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  durino, prepáč vypadol mi dvanásty verš, ktorý zdôrazňuje duchovný boj.12 lebo nezápasíme s krvou a telom, ale s vrchnosťami, s mocami, so svetovládcami tejto tmy, so zlými duchovnými silami v nebeských miestach.

Aj Napoleón, známy bojovník povedal : "Na svete existujú dve sily, sila ducha a sila meča a sila duch vždy zvíťazí". Len škoda, že sa toho nedržal, alebo si to vysvetlil po svojom. Pretože aj dnes sú všetky doslovné zbrane sveta len obyčajnými hračkami v porovnaní s ideológiami a propagandou, ktorá ovláda vojakov ísť do nezmyselných vojen a bojov...


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-07-12  (20:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rád by som upozornil aj na to, že psychologickú vojnu - hraničiacu až s terorom - dlhodobo vedie cirkev, a to proti zdravému rozumu. Jej hlavným zbraňovým arzenálom je popieranie logiky, vštepovanie absurdných nezmyslov a vykonštruovaných neexistujúcich spojitostí do hlavičiek obetí, ktoré sú zhrnuté v tzv. veľkej knihe oviec. Za obeť jej padajú mentálne nestabilní jedinci, ktorí sa stávajú kostolnými zombiami. Spoznáte ich ľahko. Pri halucinogénnom kadidle drmolia akési veršovačky podľa čísiel (prerušované slovným spojením "modle vďaka") a od rána do večera deklarujú tieto naučené nezmysli navonok slovnou aj písomnou formou. Stávajú sa neznesiteľne
otravnými pre okolie a zároveň môžu, ako zhubným vírom, nakaziť ďalšie potenciálne ovce. Obetiam hovoríme sväté stádo, ktoré v kolektívnej halucinácii vzýva modlu a v tranze bľačí zaklínadlo "hallelluyah!!!" Kto raz podľahne, nepozná viac rodinu ani priateľov. Formu a obsah tejto psychologickej formy mučenia proti sebe samému paradoxne vymyslel človek a doviedol ju za dvetisíc rokov do vysoko sofistikovaného štádia. To, že sa táto psychologická zbraň vymkla kontrole, je dnes evidentné. Ako proti nej bojovať? Cieľavedomou formou osvety, založenou na konštruktívnej logike a vedecky overených faktoch. Prevenciou - všímajte si pozorne svoje okolie a mentálne správanie svojich známych, hlavne vlastných deciek. Všímajte si podozrivé pohyby, najmä rúk, ktoré postihnutý bez zjavnej príčiny spína dohromady, či inak s nimi nelogicky pohybuje, tzv. syndrom prežehnávania. Počúvajte, či netára nezmysli, obvykle citované z knihy oviec. Predovšetkým uchrániť deti od miest, kde na stenách visia charakteristické znaky v podobe dvoch skrížených trámov v pravom uhle. Nezmieriteľný bol proti anachronickým dogmám a ich zmagoreným šíriteľom musí pokračovať do víťazného konca. V 21. storočí nemajú cirkevné anomálie v modernej spoločnosti miesto!


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-07-12  (20:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium
bohužiaľ je stádovitosť inštinktom, teda nedá sa zrušiť logikou, výchovou ani rozkazom. Je to prirodzená živočíšna vlastnosť. Oni sa neklaňajú, oni vykonávajú kultovné pohyby pre potvrdenie príslušnosti ku skupine. O čom sa pri tom tára, je bezpredmetné. Preto o nejakej "úprimnosti" nemôže byť ani reči.


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-07-12  (21:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  panda manik..
si to nejak rozprdel..

asi si sa nasral.. co??

haha ha haaa........:))))


Anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-07-12  (21:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium-hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha zase sa ozvalo NAD-teliatko:)))))...áno Pandemonium-tvoje oči nedovidia ďalej ako tam čo ti povedia tvoji otrokári a popritom ti svietia s high-tech hračičkou pod nosom s vetou toto je tvoja modla, my máme technológiu, ľudia vieru...len preto že máš peniaze a vymakané vecičky ešte nie si nadčlovek. Zabijem ťa rovnako ako hociktoré zviera.


resistance   |   ip:188.112.8   |   2011-07-20  (16:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  biblista:
aj ta tvoja biblia je formou manipulacie mysle...rob to co kazem a dostanes sa do bozieho kralovstva...som vas pastier a vy moje ovecky...ja som vas pan...hmmm ale kde je pan tam je otrok...ty si len ovca bez vlastneho rozumu co podlahla dalsej ideologii a nedisponuje ziadnym vlastnym nazor co je dobre a co zlediskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + štyri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
RolandRooben . kinyvema49:   Aké sú vaše finančné potreby? Poskytujeme pôžičky od minimálne 7 000 USD do maximálne 900 000 000, 00 USD s pohodlným trvaním, ktoré sa pohybuje od 1 do 25 rokov pri veľmi zníženej úrokovej sadzbe 3%. Kontaktujte nás e mailom: ......

Čínsky múr - Ako bola financovaná najväčšia...
PnJamesMichael . denesuni33:   Dobrý deň, pán James Michael, legitímny a spoľahlivý poskytovateľ pôžičiek. Poskytujem pôžičky za jasných a zrozumiteľných podmienok a pri úrokovej sadzbe 3%. Od 3 000, 00 dolárov do 10 000 000, 00 USD, iba euro a libry. ......

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Etikoterapia

Etikoterapia vychádza z vplyvu negatívnych pocitov na dušu. Poznáme 7 najdôležitejších pocitov, ktoré nám poškodzujú zdravie - závisť, nenávisť, krivda, zloba, ľútosť, strach alebo trápenie sa za iných. Ak niektorý z týchto pocitov ľudia „pustia do svojho vnútra“, tak za všetky následky nesú sami zodpovednosť. Už Sokrates povedal, že telo je iba obalom duše . Ak ochorie duša, ochorie aj telo.


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Iontové, holografické a magnetické náramky = PODVOD!

Zdá se, že v každém obchodním středisku napříč USA potkáte mladého obchodníka prodávajícího barevné náramky, kterou mají údajně „iontový náboj“ nebo „magnetický hologram“, které vám způsobí lepší rovnováhu, zdraví, tlumí bolest nebo cokoliv jiného, co tvrdí. Tito obchodníci to i demonstrují ukázkou – slabost zákazníkovy síly nebo rovnováhy, pak mu nasadí náramek a provedou stejný pokus. Hle! Náhle je rovnováha na 100 procentech a síla až na střechu.


Prírodný hobití domček v lese

Utajený Tesla a normalizácia zvyšovania spotreby

Alespoň 800 vědců tvrdí: Marihuana nakopává ...

Austrália hovorí „NIE“ už po druhý raz!

Německá policie se přidala k demonstrantům

Archív

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!


Prednáška o peniazoch a peňažnej politike

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Ako také ovce


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.4102 s