18. September 2019
    
Obrazovo-epická rukoväť mazania účtu na Facebook-u (pre pokročilo závislých) - Dolezite.sk

Obrazovo-epická rukoväť mazania účtu na Facebook-u (pre pokročilo závislých)


  2010-06-29  (19:54)  |  Zo sveta
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Obrazovo-epická rukoväť mazania účtu na Facebook-u (pre pokročilo závislých)
Napísal IGOR CAGÁŇ   
Dovolím si začať vetou: „Každý, kto brázdi internet, pozná Facebook.“ a dodať: „Každý, kto ho pozná, je tam.“

Sú teda úplne zbytočné dve veci: (1) hovoriť o tom, čo Facebook je a (2) radiť užívateľom, ako sa doň prihlásiť. Mucha na lep sadne ľahko, ťažšie sa z neho však vyslobodí – ak vôbec.

Prečo by sme sa však mali z tak fantastickej siete ako Facebook vôbec chcieť vyslobodiť? – veď Facebook nám predsa nezištne pomáha spojiť sa s priateľmi po celom svete a zdieľať s nimi svoje pocity a najnovšie „pikošky“ o sebe, či už vo forme lyrických slovných dojmov, fotografií, videí, internetových odkazov, ap. Facebook nás vlastne robí slobodnými.

Alebo nie?

Zástancovia zmazania vlastného účtu na Facebook-u zvyknú argumentovať stratou súkromia, rizikom úniku osobných informácií, cenzúrou politicky a inak nekorektných názorov, prípadne možnosťou zneužitia Vášho mena – ktoré sú spojené s existenciou Vašej virtuálnej identity na Facebook-u. Týmito skutočnosťami sa zaoberal aj redaktor Ľubomír Huďo (jeho vystúpenie si môžete pozrieť zo záznamu tu).

Ja uvediem iba jeden, a to úplne prozaický argument, prečo svoje konto na Facebook-u zmazať, a to raz a navždy. Keď sa totiž rozhodnete skutočne Sieť opustiť, tá má pripravenú pavučinu technických spomaľovačov, zmluvných procedúr  a emocionálnych apelov, ktorá má za účel Vás do Siete „dobrovoľne nasilu“ vrátiť späť.

Neviem ako Vám, ale mojej generácii, vychovanej na Matrixe a románe 1984 by už len z tejto skutočnosti mal behať mráz po chrbte a v hlave strašiť myšlienka: Prečo Sieti natoľko záleží, aby ste v nej zostali, keď niektorých nepohodlných na druhej strane Sieť odpája sama od seba?

Ak si myslíte, že táto moja otázka je priveľmi sugestívna a sám Vás ňou chcem dotlačiť k odpovediam, ktoré chcem počuť, nechám Vás presvedčiť sa samých na vlastné oči – a tí odvážnejší sa môžu presvedčiť aj na vlastnej koži...

Poďme teda na to

Jedného krásneho dňa som si (z rôznych epických dôvodov) povedal: „Dnes je pekne, dnes by to šlo,“ a vbehol som do nastavení môjho účtu. Hneď na prvej karte úplne naspodku figurovala ponuka „Zrušiť účet“. Vrabce vonku štebotali, Cigánky rodili, židia rátali výnos z úžery a kresťanom bolo úplne jedno, aký osud ich čaká – bol teda celkom bežný letný deň v procese globalizácie planéty a nastoľovania Nového svetového poriadku, život bol gombička, moje Jing a Jang sa harmonicky naháňali do kruhu, deväťramenný svietnik s deviatimi kóšer sviecami stál v okne a celé moje bytie sa zdalo byť tak náramne jednoduché a naprieč pretkané umením kabaly a jógy. Cítiac papršelky letných lúčov na svojich lícach, myslel som na Palestínčanom ukradnuté olivovníky v zajordánskej pravlasti Marka Zukerberga, zakladateľa Facebook-u.

Usilujúc sa o psychickú vyrovnanosť a stabilitu hodnú slovenského muža európskych kvalít, dva razy som sa zhlboka nadýchol a klikol som – prvý raz vedľa – to som sa iba skúšal. Znovu som sa nadýchol, a teraz som aj zavrel oči a pomyslel na všetkých tých neborákov, ktorí tu už nemohli byť viac s nami na Sieti, keďže Sieti sa nepáčili ich politické názory a ich propagácia pred parlamentnými voľbami na Slovensku. „Morituri te salutant“, zareval som. Opäť som klikol. Na druhý raz som už trafil ponuku „Zrušiť“.

Keď som si myslel, že najťažšie emocionálne vypätie mám týmto osudovým klikom za sebou a že od zajtrajšieho dňa sa radikálne zmení môj život k horšiemu, vyvalili sa na mňa fotografie mojich priateľov a nad každou bol nápis „Budete chýbať Tomášovi“, „Budete chýbať Natálii“, „Budete chýbať Dominike“, „Budete chýbať Marianne“ či „Budete chýbať Marekovi“. Peklo vypuklo už dnes, iba pri pomyslení na to, čo všetko môžem stratiť (vyše 500 kontaktov), keď opustím Sieť. V tom momente mi vyhŕkli slzy. Susedka, oproti mne študujúc za stolom najnovšie výskumy z oblasti biológie primátov zverejnené exkluzívne v Novom čase, si určite pomyslela, že opäť raz si púšťam Schindlerov zoznam, Pianistu alebo Nehanebných bastardov. Bohužiaľ, tento raz sa mýlila... Tento raz ma totiž k slzám nedojal boj svetového dobra proti fašistom a boj za práva židov.

Ako to len môžem Natálii alebo Dominike či Mariane spraviť? – v duchu som si vyčítal. Veď určite za mojou zrušenou virtuálnou identitou v Sieti preplačú na svojich nástenkách a vo svojich komentároch celú abecedu!

Keď som pomedzi prúd slaného slzenia hľadel na tie fotografie, ktoré mi Sieť pred zrušením účtu šplechla do očú, uvedomil som si, že sú tam iba také snímky, na ktorých som s krásnymi ženami (všeobecne s opačným pohlavím) či väčším počtom priateľov okolo mňa. Sieť mi pri poslednom odchode neponúkala náhľad na tie fotografie, na ktorých som bol odfotený sám – a verte, tých narcistických s emo účesom, ktorý mi prekrýval jedno oko a s riňavou vaňou v pozadí som mal plné albumy. Keby som sa v tej chvíli pozeral sám na svoj ksicht – verte, bez mihnutia oka by som v mazaní svojho účtu nemilosrdne pokračoval. Ale ako by som mohol teraz, keď tam bola ona, a ona, a on, a oni... všetci moji?! Spomínal som na všetky tie stránky, ktoré sme spoločne s Dominikou označili „Páči sa mi to“ a na všetky tie hromadné skupinové správy, ktoré sme spolu s Marekom dostávali do našich schránok.

Mal som sto chutí všetkým tým ľuďom napísať list na rozlúčku, zaželať im šťastný život na Sieti bezo mňa, a tak podobne. Sieť myslela aj na to a pod každou fotografiou mi ponúkla modrý odkaz: „Poslať správu používateľovi.“

Ani sám neviem ako, ale podarilo sa mi napokon odvrátiť zrak od fotografií, ktoré vo mne evokovali moje spomienky na život v Sieti. „Zíde z očí, zíde z mysle“ – hovorí sa, a teraz to i fungovalo a ja som po niekoľký ďalší raz našiel v sebe odvahu pokračovať v mazaní svojej identity v Sieti.

Sieť odo mňa o riadok nižšie pod fotografiami žiadala, aby som jej prezradil, prečo sa chcem od nej odpojiť. Hneď v prvej ponúknutej možnosti mi Sieť zároveň ukázala svoju iluminujúcu dobrotivosť božskú, keď v nej stálo: „Toto je len dočasné. Vrátim sa späť.“ – Ako by mi kameň padol zo srdca, keď mi Sieť vnukla, že odpojiť z nej sa dá aj dočasne. Dokonca, ak by som mal problémy so súkromím, s bezpečnosťou či ovládaním, Sieť ma teraz odkazuje na všakovaké príručky a manuály, ktoré mi majú pomôcť môj problém vyriešiť, moje pochybnosti odstrániť, a tým zabezpečiť moje pokojné hovenie si v Sieti i po ďalšie dni globalizačných procesov na planéte Zem. Možností ponúknutých Sieťou bolo celkom osem – nenáročný by si iste dačo pochuti vybral. Ale keďže ja som bol vždy „fajnšmeker“ osudom prinútený dopisovať vysvetlenia mimo systémom ponúknuté kolónky a rubriky, musel som aj v tomto prípade zvoliť možnosť „Iné“ a napísať svoj vlastný dôvod, podobne ako som kde-kade po okrajoch tlačiva na úrade práce vypisoval vysvetlenie, prečo som predčasne ukončil vysokú školu a poťažmo, prečo som sa rozhodol pokaziť Kaníkom nastavené ukazovatele nezamestnanosti vtedajšej Ficovej sociálnej vláde, ktorá ich zobrazovanie napriek silným rečiam vôbec nezmenila, a prakticky žiť nezamestnaním sa.

S vysvetlením som sa poponáhľal, Sieti som napísal všetko tak, ako ma to tiesnilo pri srdci (viď na obrázku vyššie) a so starým sovietskym heslom na perách „Nie, radšej knihu!“ som odvážne klikol na „Deaktivovať môj účet“. Prezieravo som však nechal neoznačenú rubriku „Vypnúť prijímanie e-mailov z Facebook-u“, lebo ako stálo v poznámke „Aj po deaktivácii účtu vás priatelia môžu pozývať na podujatia, označovať vás na fotkách alebo vás žiadať o členstvo v skupine.“ – a ja som si tak prezieravo chcel zachovať prehľad o Sieti, aj keď už budem stáť mimo ňu, respektíve, takto prezieravo to vymyslela Sieť, aby som zostal v jej dosahu, aj keď už budem oficiálne stáť mimo ňu.

Nasledovali formality ako zadanie hesla.

Či bezpečnostné overenie.

Keďže pochádzam z „málopodnetového prostredia sociálne odkázaných spoločenstiev“ a na chajde mám veľký satelit, aby som chytil aj rakúske PRO7, ale neviem čítať, – overovací kód som si nechal prehrať vo zvukovej verzii. Aby som dačo vôbec počul, musel som však svoju družku Araňku okríknuť, aby utíšila tých dvanásť malých vrieskajúcich poukážok na štátne dávky, ktoré vznikli, keď som jej robil lásku.

Každopádne, overenie hesla a zadávanie bezpečnostného kódu mi poskytlo dve ďalšie príležitosti zaváhať pri rušení môjho účtu v Sieti.

Navyše, táto dráma zvaná rušenie účtu na Facebook-u, akoby nemala konca-kraja. Mysliac, že je po všetkom, ma dobrotivá Sieť po tom, čo som svoj účet zrušil – alebo aspoň ako som sa domnieval – utešila hláškou:

„Na znovuaktivovanie tvojho účtu sa prihlás s tvojím starým prihlasovacím emailom a heslom. Budeš môcť využívať stránku, ako si bol zvyknutý. Tešíme sa na váš skorý návrat.“

Znovuaktivovanie? Skorý návrat? Blázon som ja či sladká hora, Mark Zukerberg? Po všetkom tom citovom pnutí, ktoré mi Sieť privodila, mi teraz tá istá Sieť povie, že to bolo zbytočné, že stále som v Sieti? Že sa môžem kedykoľvek prihlásiť ako predtým? Že nič sa nezmenilo napriek mojej vôli zmenu učiniť?

Bol som z toho teda riadne rozčúlený a povedal som si, že týmto u mňa Sieť nadobro skončila, že už sa tam nikdy neukážem.

Prešiel však týždeň a ja som v myšlienkach neprestával byť stále pri všetkých tých zvieratkách z FarmVille, ale hlavne pri mojej akvarijnej rybičke Jessie. Kto ju teraz nakŕmi, keď sa ja už viac v Sieti nezjavím? Kto jej bude čistiť akvárium? Postará sa o ňu vari Sieť za mňa? – vyčítalo mi svedomie európskeho belocha. A k tomu všetky tie e-maily, ktoré mi chodili do schránky: „Fero vás označil na fotke“, „Renáta vás žiada o priateľstvo“, „Roman vás pozýva na udalosť“... Mal som pocit, že o veľa prichádzam, keď práve nie som v Sieti. Čím dlhšie som bol preč, zabúdal som aj na svoj predošlý hnev, ktorý mi Sieť vyvolala, až napokon zvíťazila túžba byť opäť súčasťou Siete, „šťuchať“ opäť svojich priateľov, piť s nimi virtuálne pivo či posielať im darčeky, ktoré ma nič nestoja. Po dvoch týždňoch som sa do Siete vrátil.

Oproti deaktivácii účtu bola jeho reaktivácia neporovnateľne menej zdĺhavá a bez prekážok: skutočne stačilo znovu zadať svoje prihlasovacie meno a heslo a všetko nabehlo v sekunde do toho stavu, v akom som svoju virtuálnu identitu bol zanechal v momente, keď som Sieť bol opúšťal s úmyslom sa do nej už nikdy nevrátiť.

Je vôbec možné odísť zo Siete navždy? – kládol som si neskôr otázku a po odpovedi som sa dopátral po zadaní správnych kľúčových slov do googl-u. Našiel som článok Facebook pri mazaní účtov zavádza , kde ma odkázali na odkaz, ktorý účet maže natrvalo, ale ktorý len tak ľahko v nastaveniach svojho účtu nenájdete – pravdu povediac, mne sa ho na vlastnú päsť nájsť nikdy nepodarilo. Preto si ho uveďme aspoň v tomto príspevku:

https://ssl.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account

Práve sa pozeráte na „červené tlačidlo“, ktoré vás má od Siete odpojiť navždy, a ktoré má aj (že vraj) fyzicky zmazať zo Siete všetky údaje o vás (dáta, fotografie, videá, textové príspevky). Rád by som veril, že tomu tak je, ale po tom teatrálnom výstupe, ktorý mi Sieť predviedla pri prvom pokuse ju opustiť, tomu verím stále menej. Domnievam sa, že jestvuje skrytý server, na ktorý sa po vašom odchode zo Siete len údaje o vás prenesú, uschovajú, prípadne zahrnú do vnútorných analytických procesov Siete (analýza vašej činnosti v Sieti, analýza vašich kontaktov, ap. – všetko prostredníctvom botov).

Tentokrát, keď ste sa prepracovali až k tomuto dobre schovanému „červenému tlačidlu“, Sieť predpokladá, že ste riadne napálený a že váš úmysel sa od nej odpojiť je nezvrátiteľný, a preto overenie hesla a bezpečnostné overenie obrázkom sa odohráva v jednom okne, na rozdiel od dvoch postupne sa zobrazujúcich okienok v prvom prípade, v prípade deaktivácie účtu.

Sieť vás však tak ľahko nepustí ani tento raz... Je to neuveriteľné, ale i teraz, keď už ste sa dostali ku skutočnému odkazu na trvalé zmazanie účtu, Sieť sa rozhodla (vaše rozhodnutie nie je pre Sieť smerodajné, Sieť vie lepšie, čo je pre vás dobré), že váš účet opäť iba deaktivuje na dobu 14 nasledovných dní, počas ktorých sa môžete kedykoľvek opäť bez problémov vrátiť do Siete späť zadaním vášho pôvodného prihlasovacieho mena a hesla a všetko zase nájdete vo vašom účte v pôvodnom stave – teda až na „malý trest“ zo strany Siete, keď vám zruší administrovanie všetkých vami založených skupín a stránok – to len aby ste vedeli, že so Sieťou sa nežartuje a zo Siete sa len tak neodchádza...

Ak sa teda do 14 dní pripojíte bežným spôsobom späť do Siete, máte možnosť mazanie vašej virtuálnej identity v Sieti poľahky zastaviť.

Neviem ako vás, ale mňa tieto zistenia vydesili a desia dodnes, keď si predstavím milióny  a milióny registrovaných užívateľov – ľudí, ktorí uviazli v Sieti. A preto sa na „zvláštne“ aktivity Siete pozrime ešte raz, tentokrát bez vášne a bez nadsádzky.

 

Rekapitulácia – alebo čo podnikne Sieť preto, aby vás v sebe udržala?

  1. Emocionálna bariéra. Najskôr v sebe musíte učiniť rozhodnutie odpojiť sa zo Siete navždy a stratiť tak sieť kontaktov, ktorú ste si v nej vybudovali, a oželieť svoju virtuálnu identitu, ktorá býva častokrát hviezdnejšia než vaša fyzická identita. Navyše, počas vašej existencii v Sieti sa Sieť vynasnaží, aby ste si k nej vytvorili citový vzťah aj prostredníctvom chovania virtuálnych zvieratiek, ap.
  2. Emocionálny apel. Ak toto (ťažké) rozhodnutie napokon učiníte, Sieť nadviaže na to, čo sa vo vašom vnútri začalo odohrávať ešte predtým, než ste toto rozhodnutie učinili, a pri mazaní účtu vám ukáže skupinové fotografie z vašich albumov, na ktorých ste v širšom okruhu svojich známych a priateľov („Budete chýbať Dominike“), respektíve fotografie na ktorých ste s opačným pohlavím (Sieť teraz pracuje s vašou sexualitou, ktorú počas vášho pobytu v nej posilňovala) a zároveň Sieť navodí dojem „posledného zbohom“ („Napísať správu priateľom“), čím vám celú situáciu opäť (emocionálne) sťaží. V tomto bode sa ešte stále môžete domnievať, že Sieť navrhol nejaký laik, respektíve odborník-programátor a nie skupina špičkových psychológov a sociálnych inžinierov...
  3. Argumentačný apel. Sieť sa vo vás snaží ďalej odstrániť všetky možné pochybnosti, ktoré vás mohli priviesť k rozhodnutiu sa od Siete odpojiť a hneď potom, ako jej poviete, ktorý bol ten váš dôvod, vám Sieť konkrétne a pohotovo vyvráti vaše pochybnosti v manuáloch a príručkách. Potom, čo Sieť zaútočila na vaše emócie, snaží sa vás premôcť i na poli ratia, na poli rozumu, prostredníctvom argumentov. V tomto momente súdny človek stratí akékoľvek pochybnosti o tom, že Sieť bola navrhovaná skupinou psychológov a sociálnych inžinierov.
  4. Technické spomaľovače. Keď nezabrala „hra na city“ či „rozumová sila argumentov“, Sieť sa vás snaží pri rušení účtu aspoň spomaliť dvoma nasledovnými oknami pre potvrdenie hesla a zadanie overovacieho kódu, a tým stále necháva priestor pre vaše podvedomie, ktoré by mohlo rušenie účtu v sekunde zastaviť.
  5. „Pocit domova“ – keď si myslíte, že účet ste odstránili, Sieť vás vyvedie z omylu a vytvorí vo vás „pocit domova“, pocit, že sa vždy máte kam vrátiť, že Sieť vám vždy poskytne strechu nad vašou virtuálnou hlavou. A váš návrat vám Sieť nebude nijako sťažovať, naopak, uľahčí vám čo najviac – stačí, ak sa kedykoľvek po deaktivácii vášho účtu prihlásite do Siete tak, ako ste boli vždy zvyknutí...
  6. Ergonomický blaf – pracovná psychológia, ktorá sa zaoberá interakciou „stroj – človek“, respektíve „virtuálna inteligencia – ľudská inteligencia“ zdôrazňuje pre ľahké užívanie strojov/virtuálnych inteligencií, aby dôležité prvky ovládania boli človeku prístupné na takých miestach, na ktoré sa človek intuitívne obracia hneď sprvoti (zjednodušený príklad: dôležité budete hľadať vždy hore, vo výške očí ap.). Sieť takúto ergonómiu schválne obchádza, keď odkaz na trvalé zmazanie vášho účtu nie je prístupný priamo z karty nastavení, ale je ukrytý kdesi v „otázkach a odpovediach“, na niekoľko desiatok klikov vzdialený užívateľovi. Naopak, na ergonomickom mieste sa nachádza odkaz, pomocou ktorého svoj účet iba deaktivujete, a teda Sieti necháte údaje o vás legálne k dispozícii.
  7. Procedurálne zdržiavanie – sa nápadne podobá na „byrokratické lehoty“, ktorými si úradníci vyhradzujú časový úsek na „výnos rozhodnutia“. S procedurálnych zdržiavaním a odkladnou lehotou 14 dní sa stretnete i na Sieti, keď sa prepracujete k odkazu na trvalé zmazanie účtu. Sieť nerešpektuje vaše rozhodnutie – Sieti ste boli vždy ukradnutý, Sieť sleduje iba vlastné záujmy a záujmy svojich vlastníkov – Sieť sa tvári, že vie najlepšie, čo je pre vás dobré, a preto si vyhradí dobu 14 dní, počas ktorých váš účet definitívne nezmaže a nechá vám možnosť „ešte vždy sa vrátiť“, „ešte vždy zmeniť svoje rozhodnutie“, veď predsa „nikdy nie je neskoro“.
  8. Kalendárny nadbeh. (táto „abnormalita“ stojí za overenie viacerými užívateľmi) Procedurálne zdržiavanie bolo byrokraticky Sieťou vytýčené na dobu 14 dní „odo dňa podania žiadosti o zrušenie účtu“, čo v mojom prípade predstavovalo konkrétne deň nenávratného zmazania, 9. júl 2010. Keď som stav skontroloval o deň neskôr, procedurálne zdržiavanie už uvádzalo deň môjho definitívneho zmazania ako 10. júl 2010... Vari Sieť ráta s tým, že po 14 dňoch na celý Facebook zabudnete a ono váš účet nebude napokon nikdy zmazaný a vy sa o tom nikdy nedozviete, pokiaľ neskontrolujete „stav mazania“?

Sami si teraz znovu položte otázku, s vedomím, že ste nadobudli presvedčenie na základe dôkazov, že Sieť bola navrhovaná skupinou psychológov a sociálnych inžinierov: Prečo Sieti natoľko záleží, aby ste v nej zostali, keď niektorých nepohodlných na druhej strane Sieť odpája sama od seba? Nepotrebuje sa Sieť zbaviť práve tých, ktorí o nebezpečenstvách s ňou spojených oboznamujú ostatných, aby si tak zachovala svoj vplyv a svoju kontrolu nad nič netušiacimi ľuďmi? Odpoveď, opätovne nechám na každom z Vás.

Dovolím si končiť vetou (alebo lepšie povedané, záver ňou iba otvoriť), ktorou som začínal: „Každý, kto brázdi internet, pozná Facebook a každý, kto ho pozná, je tam,“ a dodať: „Každý, kto je tam, je v ohrození.“.

Stačí si porovnať počty fanúšikov dvoch rôznych fanúšikovských stránok v Sieti, ktoré reprezentujú dve rôzne morálne hodnoty, jedna kladnú a druhá zápornú ako napríklad 12 303 fanúšikov stránky SEX jednoznačne až po svadbe! :D alebo 2 583 fanúšikov stránky SEX AŽ PO PRVOM DIEŤATI! oproti chudobných 623 fanúšikov stránky Chvála Bohu, že som Slovenka. Verná. Duchaplná. Pôvabná. Názor nech si spraví, už tradične, každý sám.

Jedno je však isté. Morálnou povinnosťou každého súdneho človeka, ktorý sa buď sám presvedčil o povahe Sieti alebo sa o nej dozvedel sprostredkovane, by mala byť snaha počet svojich priateľov na Facebook-u každým dňom zmenšovať (nie zväčšovať ako chce Sieť!), a teda svojich priateľov presviedčať, aby Facebook opustili a vymanili sa tak z dosahu sociálneho inžinierstva jeho majiteľov, ktoré drvivá väčšina užívateľov Facebook-u nedokáže rozpoznať, a preto sa voči nemu nedokáže ani účinne brániť.

Tí, ktorí vedia, že Sieť sa začína čím ďalej, tým viac podobať na Matrix a má tendenciu nahradiť doteraz anonymné surfovanie po world wide webe na surfovanie pod vlastným menom cez stránky Facebook-u, zhromažďovať informácie o vašom bankovom konte či telefónnom čísle a o iných vašich osobných údajoch (adresa, dosiahnuté vzdelanie, vaše sociálno-kultúrne preferencie) – mal by sa zas a znova pripájať do Siete, sám podstupovať tieto riziká, aby zachránil čo najviac ostatných ľudí, ktorí sú Sieti a jej stvoriteľom vydaní napospas.  

Ak si myslíte, že teraz pateticky zveličujem, dávam vám v skratke do pozornosti scenár budúceho vývoja Siete, ktorý načrtla jedna česká blogerka a dala mu pritom prívlastok „fantasmagorický“:

„O dvadsať rokov neskôr prepojuje Sieť účty na Twitteri a blogy s reálnymi účtami. Na Ústredí sedia Dozorcovia a kontrolujú obsah publikovaný danými užívateľmi. Všetci, ktorí kedy povedali krivé slovo proti Sieti, sú z nej bez váhania a navždy vymazaní. Znovu sa zaregistrovať nemôžu, pretože prístup k Sieti je podmienený Čipom">Čipom" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="320">. Exkomunikovaní stoja mimo spoločnosť, priatelia sa im vyhýbajú, ľudia na ulici si o nich pošuškávajú...“

Ja si dovolím pri tomto scenári prívlastok „fantasmagorický“ vynechať, nakoľko Sieť, potom čo prekukne vaše experimentovanie s ňou, skutočne blokuje vaše opätovné prihlásenie, pozri obrázok nižšie – vari sa Sieť bojí, že sa o svojom zážitku „z druhej strany“ podelíte aj s vašimi nič netušiacimi priateľmi?

Vážení a milí priatelia, boj o našu budúcnosť, zápas o našu slobodu sa týmto musí začať aj na Sieti!

Tak">Tak" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="320"> teda, pripravte si čo najviac červených piluliek.

Iné postrehy na túto tému

Ľubomír Huďo o Facebook-u

Vám ešte nezrušili účet na Facebooku? Tak to asi na webe veľa neznamenáte

Ich bin kein Pooh.cz - je to jen hra (es ist nur ein dreckig Spiel)

Stručné misantropické informace

Je oblíbenou knihou Marka Zuckerberga Orwellovo 1984?

Facebook pri mazaní účtov zavádza

 
html .fb_share_button { display: -moz-inline-block; display:inline-block; padding:1px 1px 1px 20px; height:17px; color:#3b5998; background:url(http://static.ak.facebook.com/images/share/facebook_share_icon.gif?6:26981) no-repeat left; } html .fb_share_button:hover { color:#03205c; background:url(http://static.ak.facebook.com/images/share/facebook_share_icon.gif?6:26981) no-repeat left; text-decoration:none; }

Zdroj: beo.sk


Marian
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Maryanuss   |   ip:81.255.17   |   2010-06-30  (10:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keďže som na facebooku 3 mesiace ani prstom nehol, celkom mi pomohol ten link na definitívne zmazanie a bez mihnutia oka som sa vymazal...dík


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-06-30  (10:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja som svoj účet na facebooku tiež zrušila, strata času, inak perfektný článok, 100 bodov,aj som sa nasmiala

„Vrabce vonku štebotali, Cigánky rodili, židia rátali výnos z úžery a kresťanom bolo úplne jedno, aký osud ich čaká – bol teda celkom bežný letný deň v procese globalizácie planéty a nastoľovania Nového svetového poriadku

V tom momente mi vyhŕkli slzy. Susedka, oproti mne študujúc za stolom najnovšie výskumy z oblasti biológie primátov zverejnené exkluzívne v Novom čase, si určite pomyslela, že opäť raz si púšťam Schindlerov zoznam , Pianistu alebo Nehanebných bastardov“

Igor je superggg   |   ip:195.146.1   |   2010-06-30  (11:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  FB -socializacia v digitalnej ere.


karagounis   |   ip:193.87.72   |   2010-06-30  (11:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  velmi dobry clanok
Ja som tiez vela krat deaktivoval ucet ale vzdy som sa vrátil. Az som nasiel tento link tak dufam ze to vydrzim a zbavim sa tej sprostosti facebook.
Najradsej som mal icq kde som si mohol popisat s kamaratmi ale teraz tu mam priemerne jedneho online za tyzden. Ale facebook mi nevona vobec, je to mania, predvadzanie sa, voyerstvo.
Ake su vase nazory na fejsbok?


tbr   |   ip:188.167.4   |   2010-06-30  (11:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  netreba to brat zas az tak tragicky. fb si nemoze dovolit stratu dominantneho postavenia a vsetky menovane opatrenia su mozno navrhovane psychologmi ale nie su priamo odkazmi na v texte spominane psychologicke apely. jednoducho je to firma, ktora nechce prist o zakaznikov.
koniec koncov - da sa byt na fb kludne aj inkognito, neprihlasujeme sa ,,zatial,, predsa cez spominane cipy...ze? clanok inak zaujimavy ale pre mna nie viac jak celkom vtipne napisana satira.


Monty   |   ip:85.135.23   |   2010-06-30  (12:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Super clanok. Zdielam na FB (((-;


ZAB   |   ip:147.232.8   |   2010-06-30  (12:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Super článok. Možno sú pre niektorých opatrenia zo strany siete prekvapením, ale ebolo by tomu tak, keby ste pred stlačením "Prihlásiť", najprv klikoli na "Podmienky používania".

V prípade, že niekto z Vás vie, odkiaľ sa dá stiahnuť ANTI-Facebook plugin do Mozilly. Sem s odkazom. Už mám dosť tých "F" Ikon. Potrebujem to nejako blokovať.


Freebird   |   ip:78.98.252   |   2010-06-30  (12:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na facebook som sa dostal vdaka kamosom, ktory ma tam volali, ze ake je to super a pod....po par mesiacoch som si ucet aj zrusil a zaraza ma najviac ten fakt, ze zrusenie uctu trva omnoho dlhsie nez samotna registracia. Nezabudajme, ze zijeme vo svete kde je vsetko odsledovatelne a v pripade potreby, vsetky nazory, diskusie, spravy a vsemoznu komunikaciu sa da pouzit proti uzivatelom, ktory su pre system nepohodlny. Bohuzial clovek trpi stratou sukromia a cim dalej tym viac, pomaly si uz aj vlastny nazor necha radsej pre seba, aby nahodou sa to niekedy nepouzilo proti nemu.


AA   |   ip:195.168.5   |   2010-06-30  (12:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nebudte taki nainvni a neverte vsetkemu co sa popise. Popise sa neuveritelne vela hoaxu a lzi. Nie vsetko co je antisystemove je pravda.
Pouzivam sh1tbook viac ako pol roka, ale menej ako rok a davam si pozor na co klikam a co prispievam. Kto mi co moze? Nech si to cita cely svet, su to verejne informacie.
Ak si dam pozor na to co pisem, fb mi moze ponuknut len vyhody. Treba si spravne nastavit sukromie ako aj upozornovanie mailom a mate cistu mailovku, sukromie ake chcete a ste cisti...


AA   |   ip:195.168.5   |   2010-06-30  (12:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  + mate prehlad o propagande na najvacsej socialnej sieti :-D co aspon mna osobne zaujima :)))


lenlen   |   ip:165.72.19   |   2010-06-30  (12:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pekny clanok
pobavilRobas   |   ip:88.101.6.   |   2010-06-30  (13:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hodne zajimavy clanek!


Spacespirit   |   ip:178.40.36   |   2010-06-30  (13:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na facebooku niesom pol roka už,len ma štvalo,že to je len deaktivovane.Ale dnes som ho zrušil natrvalo.Ďakujem autorovi članku,že vyšprtal ten odkaz!Si pašák!:-)O pravdivosti a výstižnosti článku myslím ani netreba diskutovať.


Cancelation   |   ip:194.160.1   |   2010-06-30  (13:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj ja som zrusil uz davno. Zivot je skusenost treba zazit a potom sa rozhodnut nie podlahnut.

V skutocnosti sa jedna o kontrolu mysle na podprahovej urovni. Su o tom dostupne rady faktov na internete staci mat zaujem a hladat.

Podobna vymyvacka a emocionalna zbran su vernostne karty na cerpacich staniciach, super a hyper markeketoch. Rafinovane "odbornikmi" volane podpora sutaze. Popritom ide o parazitovanie na nasej vnutornej slobodnej voly. Z mojho uhla pohladu sa jedna o velmi abstraktnu zalezitost asi ako mysel sama, ale o to viac by nam malo zalezat na 1.pochopeni 2.nepodporovani 3.naprave.


Cancelation   |   ip:194.160.1   |   2010-06-30  (13:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  x podpora predaja :)


Andy   |   ip:217.144.2   |   2010-06-30  (13:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fackbook treba vediet POUZIVAT!!! Je tam dostatok moznosti ako si ho upravit podla svojich potrieb, tak nepanikarte :)


clovek   |   ip:95.102.20   |   2010-06-30  (13:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dakujem autorovi ze nasiel kde sa to odstranuje natrvalo. Ja som nasiel len deaktivaciu ktoru som vykonal uz v novembri no az teraz konecne som OFF!


Nonsensm   |   ip:85.135.15   |   2010-06-30  (15:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  „Na znovuaktivovanie tvojho účtu sa prihlás s tvojím starým prihlasovacím emailom a heslom. Budeš môcť využívať stránku, ako si bol zvyknutý. Tešíme sa na váš skorý návrat.“
Tak toto ma vazne dostalo!
Som asi z mala ludi co nema,nemal a ani nebude mat account na fakebooku, takze toto je premna novinka. Az ma to vydesilo...Jirik   |   ip:109.238.4   |   2010-06-30  (17:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pěkný článek, taky jsem to zkoušel zrušit a bylo stejný peklo :-) Jinak bych se chtěl zeptat jestli někdo neví z čeho ten facebook žije, reklamy tamy tam nejsou. Mi to přijde dost podivný, já bych tipnul že to sponzoruje NSA či někdo podobný :-)


Bertold   |   ip:178.41.11   |   2010-06-30  (17:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vedel som, že s "Facebookom" je to zlé - v zmysle sociálneho inžinierstva a šmírovania, ale že to dosahuje až takéto obludné rozmery som nepredpokladal. Ževraj o to isté sa usiluje Google so svojimi aktivitami pri vyhľadávaní zdrojov informácii užívateľmi.
Veľmi dobrý článok - ďakujem.+++


SkvelyclanokDokoncaajgramatickyInacskusteprosimporaditakozrusitu   |   ip:78.99.120   |   2010-06-30  (17:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SkvelyclanokDokoncaajgramatickyInacskusteprosimporaditakozrusitucetnaazeteainacpodlamnaajkedtouplnezrusimetismradiajtakvsetkouchovavajudalej


zapraskanec   |   ip:78.98.238   |   2010-06-30  (17:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ucet som si tam zriadil zo zvedavosti, co to je. Nejak ma to neoslovilo. Po dvoch mesiacoch som ho zrusil. Uz su to zhruba 4 mesiace po deaktivovani a teraz po precitani clanku, reku vyskusam... A aktivoval sa, hnusoba jedna. Ziadnych 14 dni. Tie mi dal az teraz, ked som nechal ucet natrvalo odstranit. Uz tam radsej ani nepachnem, budem nasilu verit, ze to po tych 14 dnoch bude nadobro zlikvidovane.


Skvelyclanok   |   ip:78.99.120   |   2010-06-30  (17:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Skvely clanok Dokonca aj gramaticky Inacskuste prosim poradit ako zrusit ucetna azete a inacpodla mna aj ked to uplne zrusime ti smradi aj ta k vsetko uchovavaju dalej


firex   |   ip:84.72.12.   |   2010-06-30  (18:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No chlapce a uz si zapisany a odfiltrovany ako 'neprisposobivy', takyto 'pruser' si urobis a este aj o tom pises. Mozes robit cokolvek len nesmies ist proti prudu, potom robis prilis velke vlny.
Ak sa socialnym sietam podari vyfiltrovat to promile ludi ktori su napriek vymyvaniu mozgov schopnych vlastneho nazoru a nezavislosti program splnil ucel..
Podozrivi su aj ti co maju pripojenie na net, vek do 60 a nie su v ziadnej socialnej netovej sieti, kde by o sebe pisali 'privatne' spovede, alebo na nejakych uchylackych strankach, ktore by ich jasne deklasovali ako neschopny odpad..


Slav   |   ip:62.197.19   |   2010-06-30  (18:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...

PRICINOU NEGATIVNYCH EMOCII JE STAV VASEJ DUŠE, NIE VONKAJŠIE PODMIENKY.

...ejha   |   ip:147.232.1   |   2010-06-30  (18:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tiez mi zacina chybat icq. Vsetci migruju na fejsbuk a na icq uz skoro nikto neni. Na icq mam kamosov s ktorymi pisem a na fejsbuku si ma pridavaju skoro neznamy ludia a podobne.
Akurat vcera som vravel kamosovi ze ho uz nemozem zastihnut na nete, ze ani neodpisuje a on mi na to ze skorej je teraz na fejsbuku :D


putnik   |   ip:188.112.1   |   2010-06-30  (18:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nebol som tam. A podla toho co o facebooku viem, je to jedna z "veci", na ktorych moze byt clovek zavisly.
"Kto nie je na facebooku ako by nebol." To samo hovori o podmienenosti bytia. (Nie som tam a a zijem. T.j. to tvrdenie zavadza.) Je to sposob, ako zmiast cloveka, aby vymenil nezavisly zivot za potencionalne zavisly, s pocitom ze zivot ziskava (pojmu dava plnsi obsah).
Preco nenahradit obycajny zivot za virtualny? Z rovnakeho dovodu, ako nenahradit sex za virtualny sex. V dobe, kedy mnoho ludi transcenduje (prekracuje/doplna) prezivanie/citenie na urovni fyzickej, pocitovej a rozumovej niecim co ma o.i. formu empatie, je to krok spat (od zivota v maji/iluzii k este obmedzenejsiemu stavu (podobnemu zavislosti (poznate zavislost na alkohole, hrach, ...)). Nie je vhodnejsie namiesto virtualnych prezitkov (zivota vyplneneho/nahradeneho virtualnym) obohatit zivot o "nove" sposoby vnimania? Namiesto virtualneho sexu, sex s vnimanim nielen vlastnych pocitov, ale aj pocitov partnera?
Ludia podvedome tusia, ze maju hladat nieco "viac". Cesta k tomu je uz vysliapana (mnohi to uz nasli). No neuvedomujuc si, k comu ich vnutorne nutkanie tlaci, hladaju aj na miestach, ktore su pascou. Pascou stazujucou najst to "viac".


Dopamin   |   ip:195.91.79   |   2010-06-30  (20:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keby konšpiračne teorie v sieti internet boly nebezpečne pre elitu tak by ste ich tu vobec nenašly!!!Pouvažujte nad tym všetko je len manipulacia


noname   |   ip:89.173.20   |   2010-06-30  (22:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mozno je to nahoda ale ked som dal clanok zdielat na FB zamrzla mi Mozilla, skusim este raz...


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-06-30  (23:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  AA - chceš povedať, že tento článok je hoax? :)
Maš sice prehlad, ale facebook je celkom psycho zaležitosť, staraš sa o zvieratka, piješ drinky, daju ti tam skupinu – volím Radičovú a všetci – áno, voľme radičovú, ľudia tam pišu, že sa idu sprchovať, naranajkovať, čo robili včera, dnes, mne to pripada ako taky internetový big brother. A ako tu už niekto písal, ide na úkor osobného, ľudského kontaktu, ktorý je nenahraditeľný a mnohí sedia doma za kompami, miesto toho, aby šli vontbr   |   ip:188.167.4   |   2010-06-30  (23:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2slav: tak ta tvoja veta ma dostala "PRICINOU NEGATIVNYCH EMOCII JE STAV VASEJ DUŠE, NIE VONKAJŠIE PODMIENKY." vyborne vystinhuta veta, dotykajuca sa nielen tohoto clanku a reakcii nan, ale celkovo tejto stranky a im podobnym. to je to. na kazdu vec sa da pozret dvojako a za kazdym spravne.


tbr   |   ip:188.167.4   |   2010-06-30  (23:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mam rad DOLEZITE.SK. aj ked ma v poslednej dobe pritahuje stale menej, stale sem chodim. chcem ale povedat jednu vec. tato stranka pritahuje hlavne paranoidnych, pripadne zakomplexovanych ludi. vidno to do prevaznej miery aj na komentoch. hlavne v horizonte poslednych par mesiacov. nakolko by tu prevazne mali byt podla mojho nazoru inteligentni, rozhladeni ludia, nadvecou a s rohzhladom, namiesto toho je tu vela ludi nejako poznacenych alebo prilis mladych/nedostatocne skusenych. aj napriek tomu vsetkemu si ale samozrejme nadalej citam rad niektore clanky a komenty a stale je tu dost ludi, ktorych nazory si vazim - aj ked som len na obycajnom fore. povedal by som uz len tolko. tak ako moze mat na slabeho, nevyrovnaneho, choreho alebo mladeho jedinca zly vplyv nasilie v rodine alebo povedzme v telke a spravach, taketo clanky musia mat na jeho rozharanu dusu minimalne taky isty zly vplyv. a to tu vsetko krasne vidno.


analyzator   |   ip:78.98.199   |   2010-07-01  (00:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rešpektujem subjektívny názor autora, no i napriek tomu používam "tvároknihu", "google profile", "icq", "skype", "azet" ... a iné, avšak výlučne iba za účelom minimalizovania rizika spočívajúceho v možnosti odcudzenia identity. Pri priemernom počte 500 pridaných "priateľov" je možné citeľne obmedziť šancu potenciálnej hrozby vydávať sa za niekoho iného. Mimochodom ... pridávanie "priateľov" je moja jediná aktívna činnosť realizovaná v sociálnych sieťach ;-)


analyzator   |   ip:78.98.199   |   2010-07-01  (00:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rešpektujem subjektívny názor autora, no i napriek tomu používam "tvároknihu", "google profile", "icq", "skype", "azet" ... a iné, avšak výlučne iba za účelom minimalizovania rizika spočívajúceho v možnosti odcudzenia identity. Pri priemernom počte 500 pridaných "priateľov" je možné citeľne obmedziť šancu potenciálnej hrozby vydávať sa za niekoho iného. Mimochodom ... pridávanie "priateľov" je moja jediná aktívna činnosť realizovaná v sociálnych sieťach ;-)


eros   |   ip:86.41.64.   |   2010-07-01  (02:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja som na facebooku nieco ponad rok. Hned na zaciatku som na WALL napisal nazor, ze FB sa mne osobne nepaci, ze chlapik nevymyslel nic nove, len odkukal co bolo v jednotlivych krajinach atd.,ale na druhej strane ma clovek kontakt napr. so svojimi spoluziakmi.
Moje navstevy su velmi zriedkave(cca 3x/mesiac) a niektore veci, napr. posielanie poldecakov, stupidne testy alebo rozne kluby sa mi zdaju dost trapne.
Ale da sa to vyuzit napr. na 'share' roznych veci. Ja som tam hodil nejake clanky dokonca z dolezite.sk . Takze ono to ma dve strany mince.

tbr
- ty mi pripadas ako 'kto nepije s nami pije proti nam'. Tvoj prispevok mne osobne dal najmenej zo vsetkych, dokonca nic. Napis adminovi, nech nas trochu prefiltruje.


FanFB   |   ip:178.40.30   |   2010-07-01  (08:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stránka vzniká ako odpoveď na bann pôvodnej, admin /ja/ by mal byť verejný, hľadám ešte dvoch, ďalších za adminov. Tzn. pri dostaní bannu stránka zostane a
pri zmazaní stránky si to budeme vedieť medzi adminmi povedať.
http://www.facebook.com/pages/Anti-Radicova/105671726151552?ref=ts


peo   |   ip:78.99.5.1   |   2010-07-01  (21:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vyse 1.000.000 filmov, hudby, hier, programov, mp3, ... ZADARMO na http://www.craex.com


interbulo   |   ip:88.212.36   |   2010-07-01  (22:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No, zrejme je fejsbúk lepšie psychologicky prepracovanejší, ako icq, ono je to v podstate jedno...chazari majú aj na tomto fóre o nás prehľad! V podstate to máme zajedno!!!Ja, len jednej veci nerozumiem, ako si nájdu toľko času, aby nás toľkých stíhali? A oni, vážne stíhajú, asi sú mimoriadne pracovití? No, zrejme si viac vážia informácie a tým pádom peniaze, majetky, otrokov atď!!! No, čo už...asi sme počerní blonďáci!!


interbulo   |   ip:88.212.36   |   2010-07-01  (22:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A, ešte Autorovi článku!!! Mimoriadne držím palce, máš prenikavý intelekt a vyjadrovacie schopnosti a aj charakter!!! Drž, sa chlapče, máš na TO, len sa nedaj pokaziť, ale, podľa toho, ako sledujem o Tebe, zrejme, nehrozí!!! Máš moje všetky palce!!!


Jirik   |   ip:109.238.4   |   2010-07-02  (12:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Omlouvám se že ruším, ale ještě se nikdo nezabýval tím, kdo facebook vlastně sponzoruje, mě se tam neobjevuje jediná reklama, tak z čeho to platí?


jamaja   |   ip:88.212.36   |   2010-07-02  (14:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  súc poučená týmto tvojím manuálom tiež so sa rozhodla zrušiť tam svoj účet.
Začala som však z iného konca...úplne som vymazala celý obsah môjho účtu,
fotiek, odkazov., aplikácie, došlú a odoslanú poštu, atď...atď , potom som vymazala kontakty
a potom to už išlo postupne s medzi- zástavkami na ktoré si upozorňoval a tak som tiež rada,
že som z toho blázninca vystúpila. Aké poučenie z toho mám??? " Nikdy, nikdy, nikdy viac!!!"


ajki   |   ip:195.91.79   |   2010-07-04  (07:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja svoj účet nezmažem,prečo by som mal? Mám tam priatelov s ktorími by som sa inak neskontaktoval..Nič mi tam nevadí. Trápny článok!


IceFox   |   ip:178.40.10   |   2010-07-04  (23:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie som na fb - nikdy som nebol - nemam co riesit.... mam rad realny zivot.


Loutka   |   ip:88.102.29   |   2010-07-05  (13:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ad sponzoring facebooku:

Keď zostaneme v úvahách pri zemi tak minimálne vlastnia neuveriteľne drahé dáta vhodné pre marketing, ktoré môžu analyzovať a predávať. To samé sa dá povedať o google a pod. Typicky si ich (dáta) môžu kúpiť napr. hudobné vydavateľstvá, ktoré hľadajú nové smery (aj alternatívne - viz príbeh hip hopu a sprite - http://www.cez-okno.net/clanok/obrazom/kto-rozhoduje-co-je-cool-en), to čo práve "fičí" medzi mladými a podchytiť si spotrebiteľov napr. z rád tínedžerov, aby im neunikli ku skutočnej (nekontrolovanej) alternatíve.


ovcaaa   |   ip:188.123.1   |   2010-07-05  (14:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajki ty si iba baterka v matrixe ty si proste idiot !!! tak si tam aj zdochni !!!


LordX   |   ip:95.103.11   |   2010-07-05  (14:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Facebook nie je zly alebo dobry, je to len nastroj, velmi prisposobivy, a zalezi na uzivatelovi ako ho bude vyuzivat. Velmi uzitocny je na udrziavanie kontaktov s ludmi s ktorymi by sa inak dalo tazko spojit, hromadne spravy, organizovanie akcii, a dokaze usetrit vela penazi na telefonnom ucte.. Hluposti ako hry a o nicom skupiny sa daju ignorovat, a ked sa bojite "matrixu" a zneuzitia informacii, nikto vas nenuti pri registracii zadavat pravdive udaje, kludne staci len prezyvka. Pokial to s FB neprehanate, je to velmi uzitocna vec..


Bodhi   |   ip:188.123.1   |   2010-07-06  (18:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak. Pohar je poloplny alebo poloprazdny podla toho kto sa nan pozera. Je to len nastroj komunikacie a je len na tom ktorom cloveku ci ma na to ho pouzivat mudro ci inac.
Vacsina odporcov Fb je v stave velkeho jogina ktory sa po desiatkach rokov v jaskyni vracia spat do bezneho sveta ukazat svoje osvietenie ostatnym a jeho vsetky dosiahnute vysledky ukonci drza predavacka v hypermarkete ktora ho vytoci do nepricetnosti.
Ke sa clovek pozera do zrkadla a obraz v nom sa mu nepaci zbytocne bude rozbijat zrkadlo a a zurit na nieco mimo seba .Namiesto toho ma si zobrat skutocne tu spravnu pilulku z matrixu a zacat nieco so sebou robit a nie nieco s matrixom ktori kazdy jeden bude spajat nejaku vokajsiu vec.
Ale samozrejme aj pokrytci maju miesto a mozu donekonecna hadzat zodpovednost na hocico okolo len nie a nie niest zodpovednost za svoj stav a za stav okolia na ktory maju realny dosah.
INac clanky su plen paranoje vytvarania strachu a chaosu akoby vacsina ludstva sa fakt uz zmeirila so svojou samovrazdou.
No co uz? My ostatni uz budujeme so snahou vystrihat sa chyb znovu a znovu novu buducnost len sa rozlucime so zosnulymi.Juraj   |   ip:192.128.3   |   2010-07-07  (16:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ze sa ti chcelo vobec riesit taky kktinu ako zmazanie uctu....get back, get real.


FacebookuNever   |   ip:95.102.80   |   2010-07-13  (23:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Za tu dobu 14dni vas ucet prekontroluje CIA a zalohuje si vsetky data pre seba proste nikdy sa to nezmase len akoze officialne len sa nebude dat prihlasit ale stale tie data tam budu tak preto sa nikdy nikto neregistrujte na FB! ja to banujem uz teraz a asi by mi trvalo dlho aby som sa odhodlal to tlacitko stlacit! aj ked viem ze vsetko si budu zalohovat pre federalov aby vedeli o tebe vsetko.


nobody   |   ip:82.132.13   |   2010-07-18  (18:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  asik sa konecne zabijem idem na to!! aha este 14 dni aby to bolo vazne skutocne:!


KPax   |   ip:84.47.64.   |   2010-07-22  (17:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak chcete vediet ako sa dostat na FB k linku na uplne zrusenie uctu musite ist na stranku http://www.facebook.com/help/ dat do vyhladavaca "delete account" a 6ti vysledok odhora je topic ktory sa tomu venuje: http://www.facebook.com/help/?search=delete%20account takze takto pekne schovane.


dedomraz   |   ip:80.87.223   |   2010-07-24  (21:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to je teda paranoidny clanok.no booze,tak ma facebook moje osobne udaje,tak vie,co robim s kym sa priatelim,aku skolu som navstevoval.no a co? cim ma takto moze poskodit?tieto udaje som tam dal koli tomu,lebo som chcel.ak by som nechcel,tak ich tam nedam,budem mat falosne meno,falosne udaje (ktore aj mam)nepisem na nastenku kazdu volovinu,co robim a mam tam iba dolezite kontakty.uz mam normalne dost tych paranoidnych clankov o velkej oblude zvanej facebook a ludi,ktory nam strasne chcu nanutit zmazanie si svojho uctu.a ze sa nahodou niekomu nieco stalo,alebo bol jeho ucet zneuzity?no a co?su to blbci,vyborne,aspon sa poucia a nebudu na internet vesat veci,ktore nemusia


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-24  (22:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nebudete mi veriť, ale ja sa na tom adolescentnom FasBúku odmietam zaregistrovať, nie to ešte tam vycapiť fotografie. Keď mám potrebu stretnúť sa so svojimi blackmetalovými známymi, tak sa stretneme osobne pri kalichoch červeného v bare. Ak by tam bola náhodou pod pultom ploštica, to už neovplyvním...


joplins   |   ip:212.27.30   |   2010-07-24  (23:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ty nebudes verit mne ale ja som ta hned typoval na dialku co si zac,, black metalovy kamosi..

pocuvaj az sa cudujem ako mi to duch oznamilll

presne pani joplinsova vedela ci duch sa skryva za azgarothom... ty kokos na sto percent som vedel kto si a aky duch z teba rozprava..

a veril by si ze viem na 70% ako vypadas... ???

to je duchovny svet,.....


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-24  (23:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Decoy...


BaFaRaKa   |   ip:93.82.105   |   2010-10-17  (11:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hm,facebook! :)...Predstavte si, ze okrem nasho viditelne HMOTNEHO sveta realna existuje aj ten neviditelny,myslienkovy (ale predsa jemnoHMOTNY)existujuci realny svet. A dalej si pekne predstavte,ze existuju jedinci, ktori sa vdaka praci na sebe naucili "citat" v tomto druhom jemnohmotnom svete = ked by na to prislo, vedia precitat kazdu vasu myslienku, ci ste ju volakedy zverejnili na hmotnom FB, alebo ste si ju len pomysleli. Pre vas mozno dost "hororove", ale v sucasnosti uplne mozne!!!...Raz jeden mystik povedal :"Mate byt ako otvorena kniha. Kazdy, kto vas otvori by sa mal vo vas vyznat, dovolte sa mu precitat"... Lebo len otvoreny jedinec sa NEBOJI a len clovek bez strachu moze byt dostatocne presvetleny, aby sa bol schopny stretnut s PRAVDOU!...Osobne si myslim, ze facebook je len "chabou" nahradou akejsi nasej buducej Otvorenosti a davno zabudnutej telepatii, ktorej sa raz budeme priucovat VSETCI - facebook nam bude pripadat ako detska omalovavanka plna farebnych plosok a predkreslenych hrubych ciar, v ramci ktorych sa mozeme pohybovat...ale aj to je len jedno stadium UCENIA SA:))) ... Takze nebojte sa knihy TVARI, ale vzdy majte na pamati, ze je to len jeden - najnizsi stupienok v procese vzdelavania sa ludskeho ducha :)))

FB je len "chaby" pokus o zhmotnenu telepatiu

Nastastie je to zariadene tak, ze Svetlejsia myslienka presvetluje tu energeticky chudobnejsiu,tmavsiu - teda nega


Jana   |   ip:95.105.18   |   2010-11-16  (19:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak pridám ešte aj ja troška...

Neviem čo kde kto robil, ale včera sa mi stala úžasná vec. Facebook mi zamrzol. Už to urobil pár krát aj predtým (obviňujem hlavne chat :-)), naskočila hláška, že stránka prestala reagovať a či chcem počkať alebo nútene ukončiť. Dávala som počkať a po chvíli to naskočilo. Lenže včera nie. Počkala som, stránka zamrznutá a hláška sa za cca 5 sekúnd objavovala dokola. Ubezpečujem, že som vykonala všetky možné aj nemožné kontroly a uistila sa, že chyba nie je na mojej strane (to isté pri prihlásení z iných PC, ak sa z môjho PC na FB prihlásil niekto iný, všetko šlapalo). Napriek tomu, kedykoľvek som sa na facebook prihlásila, hneď zamrzol a to doslova. Mohla som len hýbať myšou, ale na nič sa nedalo klikať, nikam písať, nič otvoriť. Procák vyťažený na 100. Kašlať na odhlasovanie, jedine natvrdo zavrieť prehliadač.

V takomto prípade sa dostávate do zaujímavej situácie. Totižto nemôžete nič. Ani si len vymazať účet. A viete, že tam niekde vonka svietia Vaše fotky, kamarátom nemôžete dať vedieť, čo sa stalo atď...
Po niekoľkých hodinách surfovania po nete som natrafila na tento odkaz. m.facebook.com - čo je vlastne wapové rozhranie, ak som správne pochopila. Prihlásila som sa a... chovalo sa to normálne. Povedala som si, že super. Trocha si po tom účte polozím, vyhádžem všetko nepotrebné, alebo podozrivé a zavriem chat takto "nadiaľku" a potom to už možno bude pracovať aj keď sa prihlásim klasicky.
No ale určite... prvá vec, ktorú som chcela nastaviť do režimu offline, teda chat, tam samozrejme nebola a podobe to bolo s ďalšími vecami - nepodarilo sa mi ani napísať správu priateľom s vysvetlením, čo sa u mňa deje. Napísať sa mi teda dalo, vybrať z mená z kontaktov tiež ale pri odoslaní sa nič nestalo. Prakticky som sa dívala len na takú obnaženú kostričku môjho účtu a bolo mi to na dve veci. Ale povedala som si, že nebudem vešať hlavu a skúsim napísať na support. Našla som Help, aká krása (nie že by som to predtým neskúšala, maličký problém je v tom, že ak chcete napísať správu o tom, že máte problém s facebookom, musíte tam byť prihlásení a musíte mať možnosť aspoň klikať). Tak som napísala správičku, samozrejme v angličtine, čo sa mi stalo a tešila sa, že mi to nejaká dobrá duša opraví. Naskočilo okno, že vďaka a že pošlú mail, tak som rýchlo pozrela poštu. Dodnes sa čudujem, že ma nevykotilo zo stoličky. Prišla mi táto správa:

Názov: Re: WAP: MOBILE-BUGS


Hi,

Thank you for submitting this bug report and taking time to help us improve the site. Although we are unable to reply to every bug report at this time, we may contact you for more details as we troubleshoot the issue you reported. In the meantime, we encourage you to log in on a computer and review our Help page:

http://www.facebook.com/help.php

You will find answers to many common questions listed there. We apologize for any inconvenience.

Thanks,

The Facebook Team

Pre tých čo nevedia anglicky skrátene: automat moju správu zaradil medzi problémy s mobilom a napísali mi, že nemôžu odpovedať na všetko, ale v prípade potreby ma kontaktujú kvôli detailom a zatiaľ si môžem popozerať ich link na Help, ktorý samozrejme potreboval moje nalogovanie, aby mi potom otvoril moju milovanú večne mrznúcu stránku.

Už mi začínalo byť jasné, že mi títo odborníci asi nepomôžu. Tak som si povedala, že sa teda znova prihlásim cez WAP a keďže nič iné s daným účtom nemôžem robiť, tak ho zmažem. Troška som sa obávala, že táto chabá verzia nebude obsahovať túto možnosť, ale podarilo sa. Asi správne tušíte, že ak sa na wap nevošli iné veci, nevošiel sa tam ani celý tento vyššie popísaný proces. A máte pravdu. Našla som Účet, našla som deaktivovať. Klikla som a....
NIČ.
Naskočila mi nástenka a pekne som si tam mohla loziť ďalej. Priznám sa, že som čakala rôzne formy odporu, ale určite nie toto :-). Po ďalších pár hodinách surfovania po nete som našla radu ako facebook zmazať dočista dočista vďaka jednému linku:

https://ssl.facebook .com/help/contact.ph p?show_form=delete_a ccount

Bála som sa, že to znova zmrzne, lebo to chcelo po mne prihlásenie. Ale podarilo sa. Samozrejme, ešte som skúsila raz deaktiváciu, či sa tam niečo nepoprehadzovalo a neunormálnilo, ale ee....
Tak som link použila znova. A už sa teším, že tam po mne nebude o 14 dní ani stopy. S kamarátmi sa už nejako skontaktujem. Dúfam, že Vám ten link pomôže a nebudete si to mazanie musieť tiež odtrpieť ako ja a autor tohoto článku ;-).


Tom   |   ip:95.105.21   |   2010-12-04  (02:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ty si na drogach alebo si jednoducho slabucky jedinec a nedalo ti jednoducho deaktivovat ucet ? Musel si napisat niekde svoje pocity a myslienky.. Asi ta chapem
jednoducho ti to prislo moc tazke a jednoduche, tak ako niektore rozhodnutia v zivote ktore su dolezite. No neboj sa pre ludi ako ty su tu skoleny pracovnici ktory ti iste pomozu prekonat tvoj strach a neistotu z Facebooku a zivota okolo teba, len si daj pozor nech sa nenamotas na nieco horsie ako je internetova stranka, drzim palce.


Tom   |   ip:95.105.21   |   2010-12-04  (02:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Len nezabudnite na jedno, to VY ste sa slobodne rozhodli sa tam jednoducho registrovat, pricom vam boli ukazane pravidla a podmienky s ktorymi ste suhlasili.
Takze jednoducho nechapem co je na tom tazke deaktivovat si ucet a zabudnut na to ak chcete. Predsa Vas nikto nenutil, ci ano ?


Tomas   |   ip:178.40.19   |   2011-01-21  (19:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  super clanok. v maji som si zrusil /deaktivoval ucet/ a teraz som sa rozhodol ze ho zrusim normalne a vdaka tomuto clanku sa to pravdepodobne podari. 14 a koniec. dva roky som tam bol a potom mimo 9 mesiacov. tak a koniec. finito :D


Tomas   |   ip:178.40.19   |   2011-01-21  (19:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  este jedna vec. neslo mi ani tak o sukromie a maily a podobne. vsetko som si pekne nastavil filtroval poschovaval ludi - ide o to ze aj clovek normalny ludia tam zdegenerovali nedalo sa uz citat tie statusy a somariny a vsetko a kazdeho skryt je somarina tak som sa pobral.


Starec   |   ip:212.56.23   |   2011-02-01  (08:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Náhodou som natrafil na tento článok, lebo som tiež hľadal spôsob ako z toho Facebook galimatiášu vypadnúť. Cením si článok autora ako aj spracovanie obsahu ktorého sa to týka, ovšem to nerieši danú situáciu s zrušením účtu, len ju uľahčuje. Samozrejme som si vedomí, že všetko čo som publikoval na Facebooku bude niekto uchovávať, to ma až tak neštve, lebo som samozrejme dával pozor čo som tam strkal alebo písal, ale štve ma to zložité zrušenie účtu. A preto sa len tak mimochodom sám seba pýtam. To neexistuje fakt iný spôsob ako ten účet zrušiť oveľa jednoduchšie. Čo keby sa podujal niekto znalí v tejto technológii a ponúkol pomoc. Čo tak heckeri, nenašli by dáky fígeľ ako im prejsť cez rozum, ako dáko jednoduchšie sa zbaviť tejto pliagi.


Lily21   |   ip:78.98.17.   |   2011-08-20  (00:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   no ja som to zrušila dnes a dúfam ,že dobre o všetkými krokmi,ak nie,nájdem si poradcu ktorý to urobí dokonale...tento článok mám z inej stránky,ktorá bola super,ale prepojili ju s FB-koniec ostrova pokojadiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


štyri + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013


2013-05-23  (09:03)  |  Zo sveta
Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.

Google-Berg: Globální elita se transformuje na technokratickou revoluci


2013-05-15  (09:53)  |  Zo sveta
Autoritářská, anti-demokratická mocenská síť se přeznačkuje jako trendy fórum ve filantropickém stylu. Tajnůstkářská Skupina Bilderberg v současnosti prodělává velkou transformaci, při níž během toho, jak elita urychluje svůj plán na konsolidaci technokratické agendy, spatříme, jak se ona i další vysoce profilované sítě slijí pod standartou Googlu.


USA se lekly úspěchů syrské armády


2013-04-27  (20:08)  |  Zo sveta
Hysterie rozpoutaná USA kolem syrských chemických zbraní souvisí s bojovým úspěchem vládní armády, prohlásil syrský ministr informací Omran Zuabí v rozhovoru s náměstkem předsedy Rady Federace RF Iljasem Umachanovem. Zuabí rovněž zdůraznil, že „syrská vláda nepoužila a nikdy nepoužije chemické zbraně.“


To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta deje každý deň


2013-04-22  (09:10)  |  Zo sveta
Ľudský život má rovnakú cenu v Afganistane, Iraku, Jemene, Pakistane, Sýrii, Lýbii, Srbsku, Kosove, Nórsku, aj v USA. Ak matka príde o svoje dieťa v akejkoľvek časti sveta, je jej bolesť rovnako veľká. Ak otec príde o syna, syn, či dcéra o rodiča, ak prídete o svojich priateľov, prídete o kus svojho srdca, nech ste narodení v Somálsku, Rwande, Mali, Egypte, alebo na Slovensku.


Norové mění investiční politiku


2013-04-20  (11:50)  |  Zo sveta
Norský fond spravující devizové rezervy země zásadním způsobem přehodnotil svoji měnovou investiční politiku. Z portfolia vyřadili cenné papíry zemí, které provozují monetární expanzi.


USA kontra svet v štatistických číslach


2013-04-19  (01:59)  |  Zo sveta
Dve sady medzinárodných rebríčkov boli vydané nedávno. S jednou z nich prišla UNICEF pod názvom "Životné podmienky detí v bohatých krajinách." Druhý vydalo Svetové ekonomické fórum ako "Správu o svetovej konkurencieschopnosti" (The Global Competitiveness Report 2012-2013)


NIGEL FARAGE SE ROZOHNIL: „JSTE OBYČEJNÍ ZLOČINCI“


2013-04-18  (09:38)  |  Zo sveta
„Už před lety paní Thatcherová rozpoznala pravdu za Evropským projektem,“ připomíná Nigel Farage z UKIP svým ‚kolegům‘ z Evropského parlamentu, „viděla, že to je o odebrání demokracie od národních států a o předání této moci nesmírně neodpovědným lidem.“


SVĚDEK: ÚŘADY PŘED BOSTONSKÝMI EXPLOZEMI OHLAŠOVALY CVIČENÍ


2013-04-17  (09:14)  |  Zo sveta
Svědek dvou explozí na bostonském maratonu uvedl, že před tím, než bomby explodovaly, bylo několikrát ohlašováno „cvičení“. Řekl, že „mu bylo divné“, že se na místě před neštěstím objevili psi cvičení na vyhledávání bomb. Trenér přespolních běhů z University of Mobile Ali Stevenson řekl Local 15 News, že „z tlampačů se opakovaně ozývalo hlášení, že se jedná o cvičení a že není třeba se ničeho obávat“.


Globalizácia nie je pre každého


2013-04-15  (09:57)  |  Zo sveta
Vedeli ste, že v rámci globalizácie stojí auto vyrobené v Nemecku dvakrát toľko na Slovensku, ako v USA alebo v Kanade? Vedeli ste, že štvorkolesová kosačka na trávu od firmy Husquarna, ktorá na Slovensku stojí 7000 €, stojí v Kanade $ 3100? Že výborný drevoobrabací stroj od nemeckej firmy Bosch stojí na Slovensku € 1650, a v Kanade $ 710?


Další internetová bublina praskla, hodnota Bitcoinu zase raketově padá


2013-04-13  (11:15)  |  Zo sveta
Lehce nabyl, lehce pozbyl. Tak by se dal charakterizovat Bitcoin. Od včerejšího pozdního odpoledne hodnota virtuální měna padá raketovým tempem. Za jeden tak Bitcoin ztratil skoro 3/4 své hodnoty.


Po homosexualite pedofília a skupinové „manželstvá“? Správy z Holandska to naznačujú


2013-04-12  (13:45)  |  Zo sveta
Dnes je už zrejmé, že tzv. homosexuálna agenda je len drobnou súčasťou frontálneho útoku na morálny kódex Európy. Smutné je, že zatiaľ čo tá, v kresťanstve zakotvená, a dnes likvidovaná morálka zabezpečila našej civilizácii prežitie, úspech a rozvoj, jej deštrukcia nám prinesie len smrť. Preto je povinnosťou každého človeka postaviť sa liberálnemu zlu, nech má akúkoľvek podobu.


Hlavné správy


2013-04-11  (09:16)  |  Zo sveta
Skutočná hrozba nepochádza z KĽDR, ale z USA. Prevencia je len “predohrou” ku globálnej vojne.


Sergej Chelemendik: Európa leží pri nohách Euróazijskeho zväzu – Programový text hnutia Dobrá sila - Časť 1.


2013-04-09  (14:18)  |  Zo sveta
Prognóza budúcnosti Európy sa ešte nedávno zdala byť hmlistá a záhadná. Dnes to tak nie je – po historickom rozkradnutí multikultúrnej pokladničky na Cypre žiadne hádanky v súvislosti s blízkou budúcnosťou EÚ už nezostali.


KÝM SKUTEČNĚ BYLA MARGARET THATCHER?


2013-04-09  (13:59)  |  Zo sveta
Záplava titulků v Británii hlásí, že po mrtvici zemřela Železná Lady a bývalý ministerská předsedkyně Margaret Thatcher. Odpočívej v pokoji. Tato první ženská ministerská předsedkyně rozvinutého světa transformovala sklerotickou britskou ekonomiku, kromě toho však i vytrhala zuby odborům a podnikla „ústup pouze k hranicím role státu“ politikou zbavení se velkých znárodněných průmyslů a rozprodejem radničních bytů jejich obyvatelům.


Terorismus


2013-04-08  (16:56)  |  Zo sveta
Brzy po pádu Sovětského svazu Spojené státy poznaly, že bez nepřítele nelze žít. Ztratily strašáka komunismu kterým udržovaly svoje obyčejné občany ve strachu, že když přijdou komunisté tak nastolí diktaturu proletariátu a seberou jim všechen majetek, že lidé ztratí svobodu, kterou ovšem nikdy neměli protože měli diktaturu kapitálu. Nepřítel je na světě. Válka proti terorismu je nádherná válka, je to nekonečná válka. Terorismus nelze porazit. Denně vyrůstají noví teroristé. To je ideální. Víc si vládci nemohou přát.


Celosvetová vizualizácia za účelom zmeny


2013-04-08  (11:02)  |  Zo sveta
Kdo věří, uvěří…. Přeposílám a dodávám: - někdy se nám zdá, že to nefunguje jen proto, že změna není hned podle našich představ. Nezapomínejme, že úspěch je vždycky skryt v trpělivosti a vytrvalosti a věci se zkraje mohou dít skrytě pod povrchem. Tak jako když v zimě skryty pod zemí miliony mikroorganizmů mění v půdě odpady na životodárnou sílu, kterou zjara převezmou rostliny pro svoji potřebu a tu ještě následně předávají dál...


Likvidace Kypru je dalším krokem k NWO


2013-04-04  (09:14)  |  Zo sveta
Bylo by naivním věřit, že likvidace daňového ráje na Kypru byl „strašlivý omyl“ evropské politiky, učiněný ve vznešeném boji se společnostmi z daňových rájů obecně, nebo s těmi, ve kterých ruští oligarchové perou své peníze. Analýza ukazuje, že je to součástí plánu na vytvoření nového světového řádu, nutnou pro nadcházející kolaps americké dluhové pyramidy. Je do tohoto procesu zapojeno i Rusko?


Bývalá reportérka CNN o falšovaní spravodajstva


2013-04-03  (09:22)  |  Zo sveta
Manipulácia, falošné spravodajstvo, selektovanie informácií – denný chlieb vysielania CNN. Amber Lyon, bývalá reportérka CNN, fotografka, filmárka a trojnásobná držiteľka ocenenia Emmy Award, ešte ako zamestnankyňa vyniesla na svetlo praktiky v CNN, kde dostala príkazom vysielať falošné spravodajstvo, vymazať informácie nepriaznivé pre Obamovú vládu, vhodne selektovať, čo imidžu vlády prospieva ako i špecificky manipulovať správy.


Zaplaceno ve vteřině: Spojené státy končí s pokladnami


2013-04-02  (17:24)  |  Zo sveta
Washington – V amerických obchodech začala tichá revoluce. Tradiční fronty a pípání pokladen totiž střídá moderní bezhotovostní technologie. Ústřední pokladny tak už možná brzo budou minulostí. Platit by měli zákazníci jedině kartou, a to kdekoliv v obchodě. Nový způsob platby začínají používat hlavně velké řetězce včetně inovativních Apple Stores. Tato obchodní strategie reaguje na dlouhodobé průzkumy, podle nichž odejde z obchodů kvůli dlouhému čekání ve frontě až 15 procent zákazníků.


ČO TO JE?


2013-03-30  (13:24)  |  Zo sveta
prosím kuknite si toto videiko poriadne ,a vyjadrite svoj názor naň.


Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní nábožensko-politické říše


2013-03-29  (15:24)  |  Zo sveta
Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní říše. O tom se Stalinovi s Hitlerem ani nesnilo. Vědci již vynalezli takzvaný "chytrý prach", to jest mikropočítače o velikosti zatím zrnka rýže (a budou ještě daleko menší). Ty je možno "rozprášit" kdekoli pomocí chemtrails. Zrnka prachu bezdrátově komunikují a jsou schopny předávat informace o čemkoli odkudkoli: z ulic, z budov. Mohou řídit dopravu, ale taky budou vědět vše o každém z nás.


Pravda o 11. 9.


2013-03-26  (17:28)  |  Zo sveta
Lož do času, pravda na veky! Presne ako v prípade 11. septembra 2001


Divadlo s názvem „Audit zlatých rezerv USA“


2013-03-25  (12:20)  |  Zo sveta
Téma zlatých rezerv USA dnes přetřásají všichni. Existencí nebo neexistencí tohoto žlutého kovu v trezorech a sklepeních amerických depozitářů se dnes zabývají jak v samotných Spojených státech, tak mimo jejich hranice. Již mnoho let americký kongresman Ron Paul usiluje o kompletní audit oficiálních zlatých rezerv USA, které jsou od r. 1934 evidovány v bilanci ministerstva financí, avšak je to extrémně spletitá záležitost.


RUŠTÍ VŮDCI VARUJÍ: „HNED VYBERTE VŠECHNY PENÍZE ZE ZÁPADNÍCH BANK!“


2013-03-25  (09:26)  |  Zo sveta
„Naléhavý oběžník“ ministerstva zahraničí rozeslaný dnes ambasádám po celém světě radí jak ruským občanům, tak společnostem, aby „okamžitě“ zrušili investice svých aktiv v západních bankovních a finančních institucích, jelikož roste strach Kremlu, že jak Evropská unie, tak Spojené státy připravují tu největší krádež soukromého bohatství v moderní historii.


Čínsky drak a ruský medveď skrátili americkému orlovi pazúry


2013-03-21  (10:18)  |  Zo sveta
Jednotky USA v Japonsku v danej chvíli pozostávajú z 35 000 príslušníkov USPACOM, dvoch atómových lietadlových lodí, piatich torpédoborcov a štyroch fregát. V prístavnom meste Jokosuka si americké jednotky vytvorili základňu. Na ostrove Okinava sa nachádza približne 17 000 vojakov morskej pechoty. Japonská flotila pozostáva z 3 nosičov vrtuľníkov, 8 raketových torpédoborcov, 20 fregát a 16 ponoriek.


Rekordní inflace v Argentině nutí lidi kupovat zlato


2013-03-21  (09:10)  |  Zo sveta
Aktuální míra inflace v Argentině dosahuje 26 procent. Množství peněz v ekonomice narostlo minulý rok o 38 %. Argentinská vláda, která tištěním peněz financuje svůj chod, odmítá, že by na vysoké inflaci měla podíl. Dokonce přistoupila k pokutování a věznění ekonomů, kteří nesouhlasili s oficiálními informacemi o nízké inflaci.


Tvary krystalů vody se mění podle toho, jak k ní lidé mluví


2013-03-19  (17:39)  |  Zo sveta
Dr. Masaru Emoto vedl dlouhodobý rozsáhlý výzkum vody. Ve své práci však nepoužívá klasické vědecké postupy, ale jeho cílem je dosáhnout netradičního a nového úhlu pohledu. Doktor Emoto svým vědeckým výzkumem prokázal, že voda je významným nosičem informací, udělal první fotografie krystalu zmrzlé vody a v současné době patří mezi nejznámější specialisty ve svém oboru.


Naštrbený imidž Matky Terezy


2013-03-15  (23:24)  |  Zo sveta
Skupina kanadských vedcov likviduje mýtus altruizmu, ktorý okolo seba vybudovala počas svojho života Matka Tereza. Vedci došli k záveru, že jej zbožný imidž je len obyčajným dobre premysleným konštruktom vybudovaným pomocou masovej mediálnej kampane a v rozpore s faktami.


Konec amerického snu - část 2


2013-03-11  (10:39)  |  Zo sveta
Našel jsem fantastický web, který rozbíjí představy některých lidí u nás o Spojených státech. Jmenuje se Endofamericandream.com (Konec amerického snu) a ukazuje nám Ameriku zbavenou všech příkras. Obávám se, že to zkazí žaludek mnoha lidí u nás, kteří v USA vidí svůj vzor. Autor webu Michael žádá, aby jeho informace byly co nejvíce šířeny a proto budu tento seriál článků postupně uvádět.


Tak Chaveza nakoniec tie ... dostali !!


2013-03-10  (13:38)  |  Zo sveta
Venezuelský viceprezident Nicolás Maduro dnes oznámil, že za rakovinou, ktorá sužuje prezidenta Huga Cháveza, bol "útok" jeho nepriateľov. Údajne ide o ďalšie spomedzi mnohých sprisahaní, ktoré proti nemu viedli počas 14 rokov na čele krajiny, informovala agentúra Reuters.


Lov na deti - zločiny juvenilnej justície !!!


2013-03-10  (13:33)  |  Zo sveta
Ďalšia forma ničenia tradičného poriadku, rodiny a likvidácie bielej rasy. Je to súčasťou agendy, ktorá zahrnuje podporu homosexuálov a inakosti, podporu imigrácie, feminizmu atď... Proste jedno veľké ferizejsko talmudistické prekrúcanie tradičných hodnôt a poriadku, ktoré má pôvod v právnom systéme, presnejšie v jeho devastácii. LEN PRE SILNÉ POVAHY !!!


10 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ZPŮSOBŮ MANIPULACE VEŘEJNOSTÍ PODLE NOAMA CHOMSKEHO


2013-03-08  (08:54)  |  Zo sveta
Noam Chomsky, profesor lingvistiky, nebojácný kritik bohaté elity (sám židovského původu), která vládne Spojeným státům, sestavil seznam deseti nejběžnějších strategií využívaných médii k tomu, jak manipulovat s lidmi v USA. V minulosti naše sdělovací prostředky vytvořily nebo zničily sociální hnutí, ospravedlňovaly války, zmírňovaly finanční krize, a povzbuzovaly nebo ničily některé další ideologické proudy.


Ďaľšie zo sveta...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Pomôžte ľuďom otvoriť oči!

Apelujem na ľudí, ktorí chcú bojovať za pravdu.


62 deti pozorovalo mimozemský objekt

-Robert-Dean-

My sme mimozemšťania

Dick Sutphen: Bitva o vaši mysl

Čo sa to deje nad našimi hlavami?

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.4409 s