19. September 2019
    
Okcitánsky Montségur a Carcassonne - Dolezite.sk

Okcitánsky Montségur a Carcassonne


  2011-09-25  (11:55)  |  Zo sveta
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Okcitánsky Montségur a Carcassonne

Okcitánia bola po ukončení katarských vojen vymazaná z mapy sveta.  Ak človek číta bežne prístupné historické, zemepisecké, či turistické informácie o tejto časti sveta v slovenčine, takmer vzniká dojem, akoby Okcitánia nikdy ani len nejestvovala.  Prečo je v 21. Storočí slovenský občan štátu, ktorý v tom istom období vstúpil do oficiálnej zmluvy s Vatikánom, v dobe internetu, chránený pred touto skutočnosťou, o ktorej ostatný civilizovaný svet vie, hovorí a píše? Po vyvraždení Katarov si francúzsky kráľ ukradol Okcitániu, potlačil jej jazyk a kultúru, a Vatikán spálil všetky jej učené knihy, nielen tie, ktoré obsahovali katarské poznanie o Bohu a Vesmíre, ale aj o medicíne a iných vedách.  Okcitánia bola najkultúrnejšou a najvzdelanejšou krajinou Európy v stredoveku a Vatikán nepotreboval inteligentných a vzdelaných ľudí ... že by to isté platilo až dodnes? 

 

Montségur a Carcassonne...

 

…sú pravdepodobne dve najpopulárnejšie okcitánske pamätné miesta, ktorých relatívna nedotknutosť sa zachovala dodnes, i keď v prípade Montséguru je to iba v podobe zrúcanín.

 

Montségur               

Montségur je tou slávnou poslednou baštou Katarov z obdobia krížových výprav, ktoré viedol proti Katarom pápež a francúzsky kráľ. Podľa pôvodných legiend o Grále, aj Svätý Grál sa nachádzal na Montségure.

 

Na konci dvanásteho storočia slúžila budova na vrchole ako ubytovňa katarským ženám. Zrejme tušiac neblahý vývoj priazne mocných tohto sveta,  na začiatku trinásteho storočia požiadali jedného z hradných pánov, Raymonda de Pereille, aby hrad posilnil tak, aby dokázal odolávať vojenským útokom.

 

V dôsledku ďalších dohôd medzi Raymondom de Pereille a katarskými biskupmi Tenta z Agenu a Guillaberta de Castres, sa hrad od roku 1232 stal hlavným strediskom katarského hnutia v Languedocu, na ktorom postupne hľadali útočisko utečenci a fajditi – rytieri mimo zákona, ktorým rímska cirkev odobrala pozemky a  majetok.  Títo fajditi viedli partizánsku vojnu proti okupantom.  Aj samotný Raymond de Pereille sa v roku 1237 uchýlil na Montségur so svojou manželkou Corbou a maloletou dcérou Esklarmondou potom, čo museli ujsť z Toulouse. 

 

Po neúspechu povstania proti francúzskym votrelcom, keď francúzsky kráľ Ľudovít IX porazil anglického Henryho III, po udalostiach pri Avignonete, a po kapitulácii Raymonda VII, čo sa všetko odohralo v roku 1243, Beziérsky Koncil sa rozhodol zmiesť zo sveta posledné útočisko Katarov. Vedelo sa, že katarskí sympatizanti zodpovední za usmrtenie inkvizítorov pri Avignonete prišli z Montséguru. Koncil sa preto rozhodol, že "odreže drakovi hlavu", teda že zaútočí na Montségur, ako posledné stredisko katarského odporu. Do toho času bola pevnosť vysoko na skalnatom vrchu už posilnená.

 

Neskôr v roku 1243 prebral velenie obliehania Montséguru Hughes des Arcis, ktorý bol senešalom  Carcassonny v službe francúzskeho kráľa.  Po mnohé mesiace bolo neúspešné, ale krátko pred Vianocami sa skupine baských žoldnierov podarilo vystúpiť po takmer neprístupnej strmej strane kopca a to dobyvateľom umožnilo zaujať už oveľa výhodnejšie pozície priamo na kopci.  Tam sa Francúzom pod velením katolíckeho biskupa, ktorý bol odborníkom na vojenské zariadenia, podarilo zostrojiť katapulty. To znamenalo koniec všetkých nádejí pre Katarov.  Pevnosť sa vzdala 2. marca 1244, zatiaľ čo si Katari počas rokovania o kapitulácii vyžiadali dva týždne prímeria.  Zatým mali parféti (katarské duchovenstvo) na výber - vzdať sa svojho presvedčenia, alebo byť upálení zaživa.  

 

Príbeh obliehania Montséguru je vari najdojemnejšou zo všetkých tragédií, ktoré sa odohrali v priebehu vojny proti Katarom.  Aj na najväčších oponentov katarstva urobila dojem tá skutočnosť, že na rozdiel od toho, čo sa očakávalo, sa stal pravý opak.  Počas tých dvoch týždňov prímeria sa počet parfétov na Montségure nielen že nezmenšil, ale dokonca narástol.  Viac podrobností o týchto udalostiach nájdete tu:

   http://www.dhaxem.com/data/handt_sl/Katarske_Martyrstvo.pdf

 

Skalnatý vrch Montséguru pod sebou ukrýva asi 40 jaskýň, ktoré slúžili okrem iného, aj ako hrobky Katarom.  Archeológom a iným dobrodruhom sa k nim dodnes nepodaril plný prístup. 

 

Carcassonne                   

je hlavným mestom oblasti Aude. Je  najväčším mestom v Európe s plne zachovanými stredovekými hradbami.  Onoho času to bolo vizigótske mesto, združené s Rennes-le-Château, ktoré sa stalo baštou Katarov. Carcassonne je dnes chránenou svetovou pamiatkou.

 

So svojím rozložením medzi Čiernou Horou a Pyrenejami, Carcassonne sa nachádza na dôležitých trasách spojenia medzi Atlantickým oceánom a Stredozemským morom a Španielskom, Francúzskom a Talianskom.  Známky pred-rímskych  (ibérskych) sídiel v oblasti pochádzajú z 5. storočia  pnl.   V roku 122 pnl Rimania obsadili oblasti, ktoré dnes poznáme ako Provence a Languedoc, v ktorom vybudovali opevnenie.  Toto rímske sídlo nazvali Carcasso.  Rimania okupovali oblasť až do polovice 5. Storočia nl, kedy spolu so Španielskom oblasť dobyli Vizigóti z pobrežia Dunaja.   Carcassonne bola pod vládou Vizigótov od roku 460 do roku 725. 

 

Vizigótske mesto s hradbami tu bolo postavené v 5. storočí za vlády vizigótskeho kráľa Euricha I.   V roku 508 zdolalo nájazdom franského kráľa Chlodovika I, ale dobyli ho Mauri (Saracéni) v roku 725.   Keď sa stala maurským opevneným mestom, volala sa Carchachouna.   Približne o generáciu neskôr, v roku 752, Maurov z oblasti vytlačili  jednotky karolínskeho kráľa Pipina Krátkeho, ktorému sa podarilo dobyť Carcassonne, a urobiť ju franským mestom.

 

K veľkému rozkvetu stredovekého mesta Carcassona, ktoré trvalo viac ako sto rokov, došlo pod vládou rodiny Trencavelcov.  Ukončilo sa ničivými vojnami proti Katarom Languedocu.  Dôležitou etapou týchto udalostí v počiatočných fázach vojny bolo obliehanie Carcassonny.  Jedným z výsledkov vojen proti Katarom bolo pripojenie Languedocu k Frencúzsku.  Carcassona sa stala francúzskym mestom, ktorého meno jeho dobyvatelia opäť zmenili na jej súčasné meno Carcassonne.  Po stáročiach zanedbávania, bolo mesto zreštaurované do jeho súčasnej veľkolepej podoby.

 

Hradby mesta chránia hrad, ktorý bol voľakedy domovom Raymond-Rogera Trencavela. Vonkajšia stena hradieb je francúzska, a celá pamiatka bola zo základov zreštaurovaná, avšak táto budova sa v pravom zmysle slova môže nazývať katarským hradom.  Dobyvatelia ho obliehali od 1. do  15. augusta 1209.  Mesto a hrad padli v dôsledku zrady, keď počas obliehania Roger-Raymond vyšiel z hradieb jednať o podmienkach s Arnaudom Amerym.   Vtedy menovali Šimona Montforta za držiteľa Raymond-Rogerovej krajiny.  Krátko nato, 10. novembra, Roger-Raymond zomrel vo vlastnej väznici vo veku 24 rokov. 

 

Vonkajšie časti hradieb s bránami, vežami, a strielňami boli postavené počas vlády Ľudovíta  IX.  Jeho syn, Filip III, pokračoval s prácami.  Okrem iného, pridal hlavný vchod, ktorého názov je  Narbonnská Brána.  Stráži ju veža z oboch strán, s dvojitým barbakánom.  Viac ilustrácií ohľadom týchto pamiatok je k nahliadnutiu tu:

http://www.dhaxem.com/data/articles_sl/Montsegur_a_Carcassonne.pdf

 

 

S prvou časťou editovanou, pôvodný text v angličtine je prebraný od:

 

                                                                   http://www.languedocmysteries.info  

 

Preložila a predslov napísala Corascendea.

 

Ak Vás zaujíma táto téma, viac o Okcitánii a potlačení katarstva nájdete tu:

http://www.dhaxem.com/data/handt_sl/Cirkevne_tazenie_proti_Katarom.pdf

 

 
 

 

 

 

 

 


Corascendea
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-09-25  (13:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je fakt tragédia, že o Okcitánii sa v školách na dejepise neučí, keďže vedomosti o nej sú alfou a omegou pre život a všeobecný rozhľad. Minimálne ako o Hyborii...


FestinaLente   |   ip:193.200.1   |   2011-09-25  (14:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čiernou Horou?
Ktorou?
Pandamúmia:
V madarských učebniciach dejepisu nie je ani zmienka o Veľkomoravskej Ríši.
Považuješ to tiež za normálne?
Ale vás v sekte ateistov historia asi nezaujíma, lebo jednak nie je zdokumentovaná filmami v HD kvalite, otlačkami prstov osobností a výpovedami pred súdom.
Vás zaujíma iba budúcnosť.
Aj ked neviem prečo vlastne existujete, ked váš život končí v momente, ked vám prestane biť srdce...


peet   |   ip:95.102.94   |   2011-09-25  (16:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A počuli ste o Veľkej Tartarii ???? ... Rovnako vymazané z dejín ... A k tomu sa nachádzali mapy aj texty v Encyclopaedia Britanica, a v iných ...


Jano   |   ip:78.145.10   |   2011-09-25  (22:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  O veľkej Tartárii som počul, jej národ, ktorý sa, a pre zmenu, preslávil výpadmi na iné národy, je sám dnes súčasťou kočovníkov Mongolska. To, že sa nájdu takmer všade obmedzené mysle, ktoré manipulujú dejiny a dokonca aj zemepis je smutným faktom, no nie nutne dôvodom na to, aby sa to prijalo ako samozrejmosť. Zatiaľ čo sa informácie nedajú nanucovať, ani výber netreba obmedzovať. To, že pre hodne ľudí čo je dôležité začína a aj končí niekde okolo ich vlastného pupku je síce smutnou skutočnosťou, no tragédiou pre nikoho iného ako pre nich samotných.


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-09-26  (07:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Túto časť krajiny mám rád. Historicky bohatá, pekná a poľnohospodársky chutná :-)


lenlen   |   ip:195.212.2   |   2011-09-26  (14:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jano tak to si pocul celkom slusne hluposti
skus si to trosku nastudovat aj ine zdroje
budes prekvapeny


Jano   |   ip:2.98.170.   |   2011-09-26  (15:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenlen - rád sa poučím - navrhni zdroje. Vdaka vopred.


Sheldon   |   ip:31.130.16   |   2011-09-26  (17:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veľká Tartaria, alebo ešte staršie Rassénia?

...Juh Francie je krásna krajina, bohužiaľ si jej obyvatelia zažili svoje


lenlen . ricevave16   |   ip:195.212.2   |   2011-09-27  (08:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jano
cau , dufam ze ta to zaujme

http://vedy.sk/sk/dejiny.php#Tartaria
http://leva-net.webnode.cz/products/zamlcena-historie-ruska/

odtial uz budes vediet kde dalej hladfat ak budes mat zaujem

len tak pre info
tu su fotky dobovych malieb TARTAROV (akoze mongolov)
http://leva-net.webnode.cz/fotogalerie/dobova-vyobrazeni-tataru-mongolu/

zvlastne ze su skor ako slovanie , ziadne mongoloidne crty
prajem pekny den
:)


Jano . fevyviwa34   |   ip:92.26.210   |   2011-09-27  (11:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenlen- vdaka za odvolávky, Spojená Aurázia dávala veľké možnosti sťahovaniu a miešaniu národov, a podľa mňa vypestovala silnejšiu rasu ktorej bude patriť ešte významnejšia budúcnosť. To, že západní Europčania mali Slovanov za Mongolov ma vôbec neprekvapuje, mnohí, hlavní tí čo žijú na ostrovoch, si to myslia dodnes.


lenlen . lovegigu11   |   ip:195.212.2   |   2011-09-27  (14:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jano nie je zac
ak budes mat chut, tak si co to precitaj z tych stranok
ako vedy.sk tak aj leva-net.webnode.cz poskytuju informacie o slovanoch a to pomerne dolezitepEET . kipadupy48   |   ip:195.146.1   |   2011-09-27  (15:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenlen - viac študuj a vlastnému úsudku ver ...
treba hľadať ruské atlasy spred 1800-sú detailné, aj popisky kultúr a "krojov" sú presné ... Pyrenejí až po Čierne more ...

Neskôr bol najväčší "vydavateľ histórie" Vatikán .. nájazdmi všetko plienili, pod rúškom Boha, pálili a prepísali, čo sa dalo, ...

A západniari, ktorí nikdy nerozumeli tomu čo sa v týchto oblastiach nachádzalo, nám budú rozprávať o našej histórii.
Kukni:
http://vedy.sk/sk/lenlen . lovegigu11   |   ip:195.212.2   |   2011-09-27  (16:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pEET co si tym chcel povedat ?
napisal som snad nieco ine ako ty ? :))))


pEET . kipadupy48   |   ip:195.146.1   |   2011-09-27  (16:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jéééžiš ... sorry Lenlen ... to bolo pre Jana .. to je tak ...
keď má človek 20 stránok otvorených :( ...diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


päť + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013


2013-05-23  (09:03)  |  Zo sveta
Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.

Google-Berg: Globální elita se transformuje na technokratickou revoluci


2013-05-15  (09:53)  |  Zo sveta
Autoritářská, anti-demokratická mocenská síť se přeznačkuje jako trendy fórum ve filantropickém stylu. Tajnůstkářská Skupina Bilderberg v současnosti prodělává velkou transformaci, při níž během toho, jak elita urychluje svůj plán na konsolidaci technokratické agendy, spatříme, jak se ona i další vysoce profilované sítě slijí pod standartou Googlu.


USA se lekly úspěchů syrské armády


2013-04-27  (20:08)  |  Zo sveta
Hysterie rozpoutaná USA kolem syrských chemických zbraní souvisí s bojovým úspěchem vládní armády, prohlásil syrský ministr informací Omran Zuabí v rozhovoru s náměstkem předsedy Rady Federace RF Iljasem Umachanovem. Zuabí rovněž zdůraznil, že „syrská vláda nepoužila a nikdy nepoužije chemické zbraně.“


To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta deje každý deň


2013-04-22  (09:10)  |  Zo sveta
Ľudský život má rovnakú cenu v Afganistane, Iraku, Jemene, Pakistane, Sýrii, Lýbii, Srbsku, Kosove, Nórsku, aj v USA. Ak matka príde o svoje dieťa v akejkoľvek časti sveta, je jej bolesť rovnako veľká. Ak otec príde o syna, syn, či dcéra o rodiča, ak prídete o svojich priateľov, prídete o kus svojho srdca, nech ste narodení v Somálsku, Rwande, Mali, Egypte, alebo na Slovensku.


Norové mění investiční politiku


2013-04-20  (11:50)  |  Zo sveta
Norský fond spravující devizové rezervy země zásadním způsobem přehodnotil svoji měnovou investiční politiku. Z portfolia vyřadili cenné papíry zemí, které provozují monetární expanzi.


USA kontra svet v štatistických číslach


2013-04-19  (01:59)  |  Zo sveta
Dve sady medzinárodných rebríčkov boli vydané nedávno. S jednou z nich prišla UNICEF pod názvom "Životné podmienky detí v bohatých krajinách." Druhý vydalo Svetové ekonomické fórum ako "Správu o svetovej konkurencieschopnosti" (The Global Competitiveness Report 2012-2013)


NIGEL FARAGE SE ROZOHNIL: „JSTE OBYČEJNÍ ZLOČINCI“


2013-04-18  (09:38)  |  Zo sveta
„Už před lety paní Thatcherová rozpoznala pravdu za Evropským projektem,“ připomíná Nigel Farage z UKIP svým ‚kolegům‘ z Evropského parlamentu, „viděla, že to je o odebrání demokracie od národních států a o předání této moci nesmírně neodpovědným lidem.“


SVĚDEK: ÚŘADY PŘED BOSTONSKÝMI EXPLOZEMI OHLAŠOVALY CVIČENÍ


2013-04-17  (09:14)  |  Zo sveta
Svědek dvou explozí na bostonském maratonu uvedl, že před tím, než bomby explodovaly, bylo několikrát ohlašováno „cvičení“. Řekl, že „mu bylo divné“, že se na místě před neštěstím objevili psi cvičení na vyhledávání bomb. Trenér přespolních běhů z University of Mobile Ali Stevenson řekl Local 15 News, že „z tlampačů se opakovaně ozývalo hlášení, že se jedná o cvičení a že není třeba se ničeho obávat“.


Globalizácia nie je pre každého


2013-04-15  (09:57)  |  Zo sveta
Vedeli ste, že v rámci globalizácie stojí auto vyrobené v Nemecku dvakrát toľko na Slovensku, ako v USA alebo v Kanade? Vedeli ste, že štvorkolesová kosačka na trávu od firmy Husquarna, ktorá na Slovensku stojí 7000 €, stojí v Kanade $ 3100? Že výborný drevoobrabací stroj od nemeckej firmy Bosch stojí na Slovensku € 1650, a v Kanade $ 710?


Další internetová bublina praskla, hodnota Bitcoinu zase raketově padá


2013-04-13  (11:15)  |  Zo sveta
Lehce nabyl, lehce pozbyl. Tak by se dal charakterizovat Bitcoin. Od včerejšího pozdního odpoledne hodnota virtuální měna padá raketovým tempem. Za jeden tak Bitcoin ztratil skoro 3/4 své hodnoty.


Po homosexualite pedofília a skupinové „manželstvá“? Správy z Holandska to naznačujú


2013-04-12  (13:45)  |  Zo sveta
Dnes je už zrejmé, že tzv. homosexuálna agenda je len drobnou súčasťou frontálneho útoku na morálny kódex Európy. Smutné je, že zatiaľ čo tá, v kresťanstve zakotvená, a dnes likvidovaná morálka zabezpečila našej civilizácii prežitie, úspech a rozvoj, jej deštrukcia nám prinesie len smrť. Preto je povinnosťou každého človeka postaviť sa liberálnemu zlu, nech má akúkoľvek podobu.


Hlavné správy


2013-04-11  (09:16)  |  Zo sveta
Skutočná hrozba nepochádza z KĽDR, ale z USA. Prevencia je len “predohrou” ku globálnej vojne.


Sergej Chelemendik: Európa leží pri nohách Euróazijskeho zväzu – Programový text hnutia Dobrá sila - Časť 1.


2013-04-09  (14:18)  |  Zo sveta
Prognóza budúcnosti Európy sa ešte nedávno zdala byť hmlistá a záhadná. Dnes to tak nie je – po historickom rozkradnutí multikultúrnej pokladničky na Cypre žiadne hádanky v súvislosti s blízkou budúcnosťou EÚ už nezostali.


KÝM SKUTEČNĚ BYLA MARGARET THATCHER?


2013-04-09  (13:59)  |  Zo sveta
Záplava titulků v Británii hlásí, že po mrtvici zemřela Železná Lady a bývalý ministerská předsedkyně Margaret Thatcher. Odpočívej v pokoji. Tato první ženská ministerská předsedkyně rozvinutého světa transformovala sklerotickou britskou ekonomiku, kromě toho však i vytrhala zuby odborům a podnikla „ústup pouze k hranicím role státu“ politikou zbavení se velkých znárodněných průmyslů a rozprodejem radničních bytů jejich obyvatelům.


Terorismus


2013-04-08  (16:56)  |  Zo sveta
Brzy po pádu Sovětského svazu Spojené státy poznaly, že bez nepřítele nelze žít. Ztratily strašáka komunismu kterým udržovaly svoje obyčejné občany ve strachu, že když přijdou komunisté tak nastolí diktaturu proletariátu a seberou jim všechen majetek, že lidé ztratí svobodu, kterou ovšem nikdy neměli protože měli diktaturu kapitálu. Nepřítel je na světě. Válka proti terorismu je nádherná válka, je to nekonečná válka. Terorismus nelze porazit. Denně vyrůstají noví teroristé. To je ideální. Víc si vládci nemohou přát.


Celosvetová vizualizácia za účelom zmeny


2013-04-08  (11:02)  |  Zo sveta
Kdo věří, uvěří…. Přeposílám a dodávám: - někdy se nám zdá, že to nefunguje jen proto, že změna není hned podle našich představ. Nezapomínejme, že úspěch je vždycky skryt v trpělivosti a vytrvalosti a věci se zkraje mohou dít skrytě pod povrchem. Tak jako když v zimě skryty pod zemí miliony mikroorganizmů mění v půdě odpady na životodárnou sílu, kterou zjara převezmou rostliny pro svoji potřebu a tu ještě následně předávají dál...


Likvidace Kypru je dalším krokem k NWO


2013-04-04  (09:14)  |  Zo sveta
Bylo by naivním věřit, že likvidace daňového ráje na Kypru byl „strašlivý omyl“ evropské politiky, učiněný ve vznešeném boji se společnostmi z daňových rájů obecně, nebo s těmi, ve kterých ruští oligarchové perou své peníze. Analýza ukazuje, že je to součástí plánu na vytvoření nového světového řádu, nutnou pro nadcházející kolaps americké dluhové pyramidy. Je do tohoto procesu zapojeno i Rusko?


Bývalá reportérka CNN o falšovaní spravodajstva


2013-04-03  (09:22)  |  Zo sveta
Manipulácia, falošné spravodajstvo, selektovanie informácií – denný chlieb vysielania CNN. Amber Lyon, bývalá reportérka CNN, fotografka, filmárka a trojnásobná držiteľka ocenenia Emmy Award, ešte ako zamestnankyňa vyniesla na svetlo praktiky v CNN, kde dostala príkazom vysielať falošné spravodajstvo, vymazať informácie nepriaznivé pre Obamovú vládu, vhodne selektovať, čo imidžu vlády prospieva ako i špecificky manipulovať správy.


Zaplaceno ve vteřině: Spojené státy končí s pokladnami


2013-04-02  (17:24)  |  Zo sveta
Washington – V amerických obchodech začala tichá revoluce. Tradiční fronty a pípání pokladen totiž střídá moderní bezhotovostní technologie. Ústřední pokladny tak už možná brzo budou minulostí. Platit by měli zákazníci jedině kartou, a to kdekoliv v obchodě. Nový způsob platby začínají používat hlavně velké řetězce včetně inovativních Apple Stores. Tato obchodní strategie reaguje na dlouhodobé průzkumy, podle nichž odejde z obchodů kvůli dlouhému čekání ve frontě až 15 procent zákazníků.


ČO TO JE?


2013-03-30  (13:24)  |  Zo sveta
prosím kuknite si toto videiko poriadne ,a vyjadrite svoj názor naň.


Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní nábožensko-politické říše


2013-03-29  (15:24)  |  Zo sveta
Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní říše. O tom se Stalinovi s Hitlerem ani nesnilo. Vědci již vynalezli takzvaný "chytrý prach", to jest mikropočítače o velikosti zatím zrnka rýže (a budou ještě daleko menší). Ty je možno "rozprášit" kdekoli pomocí chemtrails. Zrnka prachu bezdrátově komunikují a jsou schopny předávat informace o čemkoli odkudkoli: z ulic, z budov. Mohou řídit dopravu, ale taky budou vědět vše o každém z nás.


Pravda o 11. 9.


2013-03-26  (17:28)  |  Zo sveta
Lož do času, pravda na veky! Presne ako v prípade 11. septembra 2001


Divadlo s názvem „Audit zlatých rezerv USA“


2013-03-25  (12:20)  |  Zo sveta
Téma zlatých rezerv USA dnes přetřásají všichni. Existencí nebo neexistencí tohoto žlutého kovu v trezorech a sklepeních amerických depozitářů se dnes zabývají jak v samotných Spojených státech, tak mimo jejich hranice. Již mnoho let americký kongresman Ron Paul usiluje o kompletní audit oficiálních zlatých rezerv USA, které jsou od r. 1934 evidovány v bilanci ministerstva financí, avšak je to extrémně spletitá záležitost.


RUŠTÍ VŮDCI VARUJÍ: „HNED VYBERTE VŠECHNY PENÍZE ZE ZÁPADNÍCH BANK!“


2013-03-25  (09:26)  |  Zo sveta
„Naléhavý oběžník“ ministerstva zahraničí rozeslaný dnes ambasádám po celém světě radí jak ruským občanům, tak společnostem, aby „okamžitě“ zrušili investice svých aktiv v západních bankovních a finančních institucích, jelikož roste strach Kremlu, že jak Evropská unie, tak Spojené státy připravují tu největší krádež soukromého bohatství v moderní historii.


Čínsky drak a ruský medveď skrátili americkému orlovi pazúry


2013-03-21  (10:18)  |  Zo sveta
Jednotky USA v Japonsku v danej chvíli pozostávajú z 35 000 príslušníkov USPACOM, dvoch atómových lietadlových lodí, piatich torpédoborcov a štyroch fregát. V prístavnom meste Jokosuka si americké jednotky vytvorili základňu. Na ostrove Okinava sa nachádza približne 17 000 vojakov morskej pechoty. Japonská flotila pozostáva z 3 nosičov vrtuľníkov, 8 raketových torpédoborcov, 20 fregát a 16 ponoriek.


Rekordní inflace v Argentině nutí lidi kupovat zlato


2013-03-21  (09:10)  |  Zo sveta
Aktuální míra inflace v Argentině dosahuje 26 procent. Množství peněz v ekonomice narostlo minulý rok o 38 %. Argentinská vláda, která tištěním peněz financuje svůj chod, odmítá, že by na vysoké inflaci měla podíl. Dokonce přistoupila k pokutování a věznění ekonomů, kteří nesouhlasili s oficiálními informacemi o nízké inflaci.


Tvary krystalů vody se mění podle toho, jak k ní lidé mluví


2013-03-19  (17:39)  |  Zo sveta
Dr. Masaru Emoto vedl dlouhodobý rozsáhlý výzkum vody. Ve své práci však nepoužívá klasické vědecké postupy, ale jeho cílem je dosáhnout netradičního a nového úhlu pohledu. Doktor Emoto svým vědeckým výzkumem prokázal, že voda je významným nosičem informací, udělal první fotografie krystalu zmrzlé vody a v současné době patří mezi nejznámější specialisty ve svém oboru.


Naštrbený imidž Matky Terezy


2013-03-15  (23:24)  |  Zo sveta
Skupina kanadských vedcov likviduje mýtus altruizmu, ktorý okolo seba vybudovala počas svojho života Matka Tereza. Vedci došli k záveru, že jej zbožný imidž je len obyčajným dobre premysleným konštruktom vybudovaným pomocou masovej mediálnej kampane a v rozpore s faktami.


Konec amerického snu - část 2


2013-03-11  (10:39)  |  Zo sveta
Našel jsem fantastický web, který rozbíjí představy některých lidí u nás o Spojených státech. Jmenuje se Endofamericandream.com (Konec amerického snu) a ukazuje nám Ameriku zbavenou všech příkras. Obávám se, že to zkazí žaludek mnoha lidí u nás, kteří v USA vidí svůj vzor. Autor webu Michael žádá, aby jeho informace byly co nejvíce šířeny a proto budu tento seriál článků postupně uvádět.


Tak Chaveza nakoniec tie ... dostali !!


2013-03-10  (13:38)  |  Zo sveta
Venezuelský viceprezident Nicolás Maduro dnes oznámil, že za rakovinou, ktorá sužuje prezidenta Huga Cháveza, bol "útok" jeho nepriateľov. Údajne ide o ďalšie spomedzi mnohých sprisahaní, ktoré proti nemu viedli počas 14 rokov na čele krajiny, informovala agentúra Reuters.


Lov na deti - zločiny juvenilnej justície !!!


2013-03-10  (13:33)  |  Zo sveta
Ďalšia forma ničenia tradičného poriadku, rodiny a likvidácie bielej rasy. Je to súčasťou agendy, ktorá zahrnuje podporu homosexuálov a inakosti, podporu imigrácie, feminizmu atď... Proste jedno veľké ferizejsko talmudistické prekrúcanie tradičných hodnôt a poriadku, ktoré má pôvod v právnom systéme, presnejšie v jeho devastácii. LEN PRE SILNÉ POVAHY !!!


10 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ZPŮSOBŮ MANIPULACE VEŘEJNOSTÍ PODLE NOAMA CHOMSKEHO


2013-03-08  (08:54)  |  Zo sveta
Noam Chomsky, profesor lingvistiky, nebojácný kritik bohaté elity (sám židovského původu), která vládne Spojeným státům, sestavil seznam deseti nejběžnějších strategií využívaných médii k tomu, jak manipulovat s lidmi v USA. V minulosti naše sdělovací prostředky vytvořily nebo zničily sociální hnutí, ospravedlňovaly války, zmírňovaly finanční krize, a povzbuzovaly nebo ničily některé další ideologické proudy.


Ďaľšie zo sveta...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Nikdy sa nevzdajte Vašich zbraní !!!

V týchto dňoch, existuje už len málo vecí, ktoré sa dajú obdivovať na socialistických, zbankrotovaných a kultúrne zdegenerovaných Spojených Štátoch Amerických, ale aspoň zatiaľ, jedna vec zostáva: právo nosiť zbrane a použiť smrtiacu silu na obranu seba samého a majetku. Pravdepodobne príde ako totálny šok pre väčšinu z mojich západných čitateľov, ale v minulosti, bolo Rusko bola jedena z najťažšie ozbrojených spoločnosti na Zemi. To bolo, samozrejme, keď sme boli slobodný za vlády cára. Zbrane, od mečov a oštepov cez pištole, pušky a brokovnice boli všade a bežné položky. Ľudia ich nosili ukryté, ale v aj puzdre. Bojové nože boli významnou súčasťou mnohých tradičných odevov A tie malé prekrížené rúrky, na kostýmoch kozákov a rôznych kaukazských národov? No tie sú púzdra pre guľky do pušiek.


Psychopati vládnou našemu světu

Může nám škodit mikrovlnná trouba? Radary, či jin...

Hypotéka - Čo nechcú, aby ste vedeli

Americká vláda tvrdí, že pravda je příliš ...

Co byste měli vědět o válce v Mali: Uran, zlato, ropa...

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.4731 s