18. August 2019
    
Ovplyvňuje zákaz zbraní kriminalitu? - Dolezite.sk

Ovplyvňuje zákaz zbraní kriminalitu?


  2013-01-07  (08:53)  |  Zo sveta
  55% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Ovplyvňuje zákaz zbraní kriminalitu?

Vážim si úspešných ľudí, ktorí dosiahli svoj úspech legálnou a hlavne poctivou cestou. Takýto človek je podľa všetkého aj Peter Breiner, svetoznámy skladateľ, dirigent, klavirista a publicista, ktorý sa nedávno rozhodol komentovať široké spektrum udalostí verejného života. Bohužiaľ veľmi nešťastne. Na posledný jeho komentár, uvedený v denníku SME a na jeho Facebookovom profile, som sa rozhodol reagovať.

Peter Breiner o zbraniach:

“Skvelým príkladom je prebiehajúca absurdná debata o právach na vlastnenie zbraní v USA. Takmer neuplynie deň, aby sa nevynoril šialenec, ktorý legálne vlastneným arzenálom začne strieľať po nič netušiacich spoluobčanoch. Štatistiky a logika sú v tomto prípade dosť neúprosné a jednoduché – menej zbraní rovná sa menší počet mŕtvol.”

Až taká absurdná debata to nie je, keďže američania si svoju nezávislosť vybojovali pomocou zbrane, čo aj horlivo každý rok oslavujú. Preto je aj v ich ústave zakotvená individuálna ochrana a sloboda vo vlastníctve zbraní. Tvrdenie, že neuplynie deň, aby sa nevynoril šialenec s legálne vlastneným arzenálom, je značne zavádzajúce.

Ak sa pozrieme na fakty, tak zistíme, že za posledných 10 rokov bolo v USA spáchaných 20 masových vrážd. Do týchto masových vrážd sa počítajú aj vraždy, ktoré mali 3 obete na životoch. Čo mnohí okrem toho prehliadajú, je fakt, že v USA žije viac než 300 miliónov ľudí. V takomto množstve ľudí je prirodzené, že sa v ňom vyskytnú aj psychopati a masoví vrahovia. Tí sa rovnako vyskytujú aj v Európe, no na Európu sa nehladí ako na jeden celok a preto ani takéto štatistiky nikoho netrápia.

Ak šialenec James Holmes zabije v kine 12 ľudí, okamžite sa to prepiera vo všetkých svetových médiách a vie o tom aj malé dieťa na Slovensku. Na druhej strane, koľko Američanov, ale aj Španielov, Talianov, Francúzov by dnes vedelo, že kto je Ľubomír Harman – masový vrah z Devínskej Novej Vsi, ktorý v auguste 2010 zabil 7 ľudí, následne aj seba a 17 ľudí zranil?

Na tvrdenie, že menej zbraní rovná sa menej mŕtvol, by pán Breiner len veľmi ťažko hľadal nespochybniteľný dôkaz. Existujú krajiny, kde je vysoká kriminalita a aj vysoká miera vlastníctva strelných zbraní, no rovnako existujú krajiny, kde je vysoký počet zbraní a veľmi nízka kriminalita. Je to ako povedať, že počet lyžičiek vo vašej kuchyni ovplyvňuje vašu telesnú hmotnosť. V tomto prípade korelácia určite neexistuje.

Toho, kto tvrdí, že menej zbraní = menej vrážd, je najlepšie konfrontovať s faktami:

Na mape farebne zobrazená miera vlastníctva legálnej držby strelných zbraní v jednotlivých štátoch USA. Čím je farba v štáte tmavšia, tým je miera vlastníctva zbraní v danom štáte vyššia a naopak. Najvyššia miera je v štáte Wyoming, najnižšia v District of Columbia. Vyšrafované štáty znamenajú umiestnenie štátu v TOP 10ke počtu vrážd, spôsobených strelnou zbraňou. Na základe tejto mapy jasne vidno, že neexistuje žiadna korelácia medzi počtom zbraní a počtom vrážd so strelnou zbraňou.

Nasledujúca mapa ukazuje výskyt masových vrážd v USA:

Na mape zobrazený výskyt masových vrážd za posledných 30 rokov v USA. Rovnako nevidno žiadnu koreláciu. Možno ak by sme túto mapu detailne porovnali s predchádzajúcou, tak by sme zistili, že najmenší počet masových vrážd majú práve štáty s najväčšou mierou vlastníctva zbraní.

Zdroje:
Počet zbraní na sto obyvateľov vo svete
Počet vrážd spôsobených strelnými zbraňami
Štatistika kriminality so zbraňou v USA
Viac vrážd spôsobených kladivom ako strelnou zbraňou
Geografia držby zbraní v jednotlivých štátoch USA

Peter Breiner pokračuje o slobode:

“Sloboda je totiž aj pre hlupákov, ktorých je, bohužiaľ, vysoké percento. Vznešená idea hovorí, že sloboda má byť neobmedzená a pre každého, ale nehovorí nič o zodpovednosti, ktorú hlupáci nemajú a bezuzdným užívaním slobody ohrozujú svoje okolie, často smrteľne. Najvyššiu autoritu – zdravý rozum – pre jeho akútny nedostatok musí zastúpiť nejaká iná inštitúcia. Keďže nám voľný trh zatiaľ nič lepšie nevytvoril, musí to byť štát. Nedokonalý, byrokratický, často tiež hlúpy, neslobodný a obmedzujúci.”

Ťažko k tomuto hľadať nejaké fakty pre vecnú argumentáciu, no žiada sa mi na to zareagovať. Tu má Peter Breiner asi problém s porozumením toho, o čom sloboda je. Sloboda je jednoznačne aj o zodpovednosti, no nie je to žiadna inštitúcia, ktorá by na niečo dohliadala alebo niečo kontrolovala. Sloboda je stav. Štát je násilie.

Ak Breiner tvrdí, že sloboda je nebezpečná, lebo po svete pobehujú šialenci a nezodpovední blbci, čo môže byť potom nebezpečnejšie, ako dať tým istým blbcom a šialencom neobmedzenú moc ovládať, obmedzovať, okrádať a zastrašovať bežných ľudí, prostredníctvom monopolného štátu? Dúfam, že pán Breiner nespochybňuje fakt, že štát takisto pozostáva len z ľudí a žiadnych bohov, superhrdinov, čarovných víl, jednorožcov alebo Santa Clausov?

Že nám voľný trh nezabezpečil ochranu? Znovu má Peter Breiner problém pochopiť, že práve štát je ten, ktorý má monopol na poskytovanie bezpečnosti. Štát si vyberá dane pomocou hrozby hrubej sily, na financovanie bezpečnostných zložiek a nanucuje ich jeho obyvateľom. Žiadny voľný trh v tejto oblasti neexistuje, pán Breiner!

Peter Breiner o zabitých deťoch a semaforoch:

“Skúste si však predstaviť, že vaše dieťa práve zastrelil nejaký hlupák, ktorý zobral arzenál inému hlupákovi, ktorý si myslel, že ak bude mať doma zbrojnicu, bude slobodnejší. Vaše dieťa je mŕtve. Leží v pitevni na stole. To isté, ktoré včera došlo zo školy a tešilo sa na Vianoce. Nie, naozaj, predstavte si to. Je mŕtve a mŕtve aj zostane. Zabila ho voľne dostupná, slobodná, ale veľmi smrteľná zbraň. Nezdá sa vám zrazu myšlienka prísnejšej kontroly o niečo prístupnejšia?
Ústava zaručuje aj slobodu pohybu a napriek tomu existujú semafory a dopravné predpisy, ktoré ju výrazne obmedzujú. Nehovoriac o tom, že auto si musíte zaregistrovať a poistiť a na oprávnenie šoférovať potrebujete urobiť test a nechať si vyšetriť aspoň zrak, ale na poloautomatickú zbraň, ktorá za sekundu vystrelí tridsaťkrát nie.”

S tým dieťaťom je to hra na city, bez akýchkoľvek faktov. No rovnako by som mohol reagovať a opýtať sa Breinera, že ak by jeho manželku samú v dome prepadol zločinec so zbraňou v ruke, čo by asi chcela v tom momente mať po ruke – zbraň na svoju obranu, alebo telefón s číslom na políciu?

Semafory obmedzujú slobodu? Peter Breiner si snáď robí srandu! Každému je snáď jasné, že semafory a dopravné predpisy sú tvorené za účelom bezpečnej a plynulej premávky na cestách a nie na obmedzovanie slobody! Rovnaký argument by sa dal potom použiť na čokoľvek, čo mi pri jazde autom stojí v ceste, napr. aj babka, ktorá práve prechádza cez prechod pre chodcov.

Poloautomatická zbraň vystrelí 30x za sekundu? Poloautomatická zbraň je taká, ktorá vystrelí maximálne jeden krát, potom treba opätovne stlačiť spúšť. Navyše 30 rán za sekundu nedá ani bežná plnoautomatická zbraň. Typická americká M16, ktorú používa americká armáda, dá vo full auto režime niečo okolo 12-16 rán za sekundu. Škoda, že si Peter Breiner neoveril ani tieto základné fakty o zbraniach, keď sa už pustil do obsiahleho komentovania.

Zdroje:
M16

Peter Breiner o New Yorku a posprejovanom vagóne metra:

“Veľké množstvo usmrtení sa stane len preto, že zbraň je poruke. Nedostatok príležitostí znižuje počet zločinov – v New Yorku kriminalita výrazne poklesla, odkedy starosta Rudi Giuliani prikázal prísne trestať každý priestupok, zaskliť každé okno a premaľovať každú noc každý posprejovaný vagón metra. Kúpiť tu zbraň je takmer nemožné, a počet vrážd klesol z 2200 na 400. V pondelok pred mesiacom bol prvý deň v histórii New Yorku, počas ktorého sa nestal ani jediný násilný čin.”

Veľké množstvo usmrtení sa stane len preto, že zbraň je poruke? Keď chce niekto niekoho zabiť, hľadá si na to najvhodnejší nástroj, ktorý má po ruke. Najskôr je však vždy úmysel zabiť, až potom hľadanie nástroja a potom vykonanie vraždy. Opačne to byť nemôže. Logicky teda ak odstránime jeden typ zbrane, neodstránime úmysel dotyčného zabíjať a už vôbec nie snahu chytiť najbližšiu zbraň, ktorú bude mať po ruke. Kľudne to môže byť aj nožík, kus povrazu alebo čokoľvek iné.

Peter Breiner akosi zabudol uviesť, či sa pri jeho štatistike jedná o vraždy so strelnými zbraňami, alebo o vraždy všeobecne. Rovnako ani to, o aké obdobie sa jedná. Ak ide o vývoj za posledných 20 rokov, nemusí to byť vôbec ovplyvnené reštrikciami v držbe zbraní. Podľa štatistiky ktorú mám k dispozícii, sa len počet vrážd za posledných 20 rokov v New Yorku postupne znižoval. Ešte v roku 1993 to bolo 2’420 vrážd ročne, v roku 1997 už len 1’093 vrážd a posledná štatistika z roku 2011 ukazuje 773 vrážd. Mimochodom, hovoríme stále o štáte s 19,5 miliónmi obyvateľov. Na Slovensku, v krajine s 5,5 miliónmi obyvateľov, sa počet vrážd pohybuje približne na úrovni 100-150/rok.

To čo je ale zaujímavejšie, je pohľad na celkové Spojené štáty a porovnanie reštrikcií v držbe zbraní, s počtom vrážd so zbraňami v jednotlivých štátoch:

V grafike zobrazené v bodoch úroveň reštrikcií v držbe zbraní (čím väčši bod, tým väčšie reštrikcie) a počet vrážd, podľa farby daného štátu (čím tmavšie vyfarbený štát, tým väčší počet vrážd). Ako vidno aj z tohto pohľadu, neexistuje žiadna korelácia medzi mierou reštrikcie a počtom vrážd so zbraňou.

V štáte Georgia existuje jedno mestečko s názvom Kennesaw, ktoré má od roku 1982 v zákone zakotvenú povinnosť pre obyvateľov vlastniť v domácnosti aspoň jednu zbraň s nábojmi. Výnimku majú postihnutí ľudia alebo všetci, ktorí nie sú schopní bezpečného vlastnenia strelnej zbrane. Podľa logiky Petra Breinera by malo byť toto mesto asi vražednou krvilačnou baštou, kde sa susedia každý deň strieľajú, len preto, že všetci majú po ruke strelnú zbraň. Našťastie opak je pravdou. Od roku 1982 po rok 2009 došlo v Kennesaw len k jednej jedinej vražde. V roku 2010 boli jedným mužom zastrelení traja ľudia, no paradoxne v “gun free zone”, teda zóne, kde je zákaz používať strelnú zbraň, zóne v školských objektoch a 1000 stôp od každého školského objektu, ako prikazuje zákon.

Treba spomenúť aj zvyšok sveta. Napr. Švajčiarsko má jednu z najnižšej úrovne kriminality na svete, napriek tomu, že v krajine len so 6 miliónmi obyvateľmi sa nachádza v domácnostiach až 2 milióny zbraní, vrátane 600 tisíc plnoautomatických zbraní a 500 tisíc krátkych strelných zbraní. Tu by som na rozdiel od horlivých zástancov zbrojenia tiež nehľadal priamu koreláciu.

Zaujímavý je aj pohľad na Kaliforniu, kde ľudia z obavy pred odzbrojovaním začali nakupovať zbrane a od roku 2002, keď sa predaj strelných zbraní pohyboval na úrovni 350’000 ks, vzrástol predaj už na 600’000 v roku 2011 a v roku 2012 to už bolo dokonca 817’000, čo predstavuje medziročný nárast o 36%! Išla kriminalita nahor? Práveže naopak. Od roku 2002 sa návštevy nemocníc s úrazmi po strelných zbraniachznížili o 28%. Usmrtenia strelnými zbraňami išli nadol o 15%.

Zdroje:
Prečo má Švajčiarsko najnižšiu mieru kriminality
Kennesaw, mesto, kde je povinnosť vlastniť zbraň
Povinnosť držby zbrane v Kennesaw – štatistiky
Kennesaw – mesto s najnižšou kriminalitou
Počet vrážd vs. reštrikcie v jednotlivých štátoch USA
Predaj zbraní v Kalifornii a pokles kriminality

Peter Breiner pokračuje typickým argumentom masakry z Fort Hood:

“Argument o ozbrojenej ochrane jednotlivca pred prípadným ozbrojeným útočníkom je tiež chabý. Vojenský psychiater Nidal Malik Hasan zavraždil s požehnaním svojho imáma 13 ľudí a ďalších 32 zranil. To všetko vo Fort Hood, v štáte Texas – v najväčšej vojenskej základni na svete, kde určite nebol nedostatok zbraní.”

Nedostatok zbraní tam určite nebol, no podstatný fakt, ktorý Breiner prehliada alebo zámerne zamlčuje je, že vojaci na základni na základe vnútornej politiky nemali povolenie zbrane nosiť pri sebe.

Zdroj:
Fort hood shooting

“Montreal v Kanade, Tasmánia v Austrálii, Dunblane v Škótsku… ..sprísnili sa zbrojné zákony a o masových strieľačkách odvtedy akosi nepočuť.”

Mestá a štát, ktoré Breiner spomína, majú jednu vec spoločnú – raz v histórii sa tam udiala masová vražda.  Montreal 1989, Tasmánia 1996 a Dunblane rovnako 1996. Výsledkom bolo, že sa tam zaviedli prísnejšie zákony, resp. zákaz držby zbraní. Nejde teda o mestá a štát, ktoré by boli hniezdom masových vrážd, no jednoducho na základe jednej šokujúcej udalosti došlo k zavedeniu prísnejších zákonov. Tvrdiť na základe takejto vedomosti, že “štatistika ukazuje pozitívny vývoj”, môže byť síce pravdivé, no prinajmenšom nekorektné a nič nehovoriace.

Samotný austrálsky úrad kriminalistiky priznáva v roku 2002 – päť rokov po zavedení zákazu zbraní, ženeexistuje žiadny súvis medzi reguláciou zbraní a násilnými trestnými činmi vykonanými so zbraňou. V skutočnosti, percento vrážd spôsobených strelnou zbraňou bolo v roku 2006 najvyššie v histórii (16,3%).

Zdroj:
Ovplyvňuje zákaz zbraní kriminalitu? Opýtajte sa Austrálčanov a Britov

Peter Breiner o “neregulovanom finančnom trhu”:

“Ak má akákoľvek ekonomická teória fungovať, musí sa odvíjať od faktu, že sme zlí a hlúpi a ak je čo len minimálna možnosť kradnúť, tak kradneme. My, čo sme vyrástli v komunizme, sme mali zažité, že každá zmienka o zlých bankároch a kapitalistoch bola komunistická propaganda. Samozrejme, bola. Ale len čo nie je finančný trh regulovaný a kontrolovaný, okamžite začnú klamstvá, sprenevery a krádeže v megarozmeroch.”

Sme teda zlí, hlúpi a pri najmenšej príležitosti kradneme. Tlačí sa mi na jazyk povedať, aby Peter Breiner hovoril o sebe… no radšej teda k tomu finančnému trhu. Finančný trh je jedným z najregulovanejších odvetví na trhu. O voľnom trhu nemôže byť ani reč. Ani u nás a ani v USA. Dávam k dispozícii pánovi Breinerovi link na zákon o bankách, kde nájde 100 strán plných všakovakých regulácií. Takisto si môže prečítať aj niečo o funkcii centrálnej banky, ktorú asi zatiaľ považuje za súčasť voľného trhu.

Zdroj:
Zákon o bankách

“Veľmi rád by som sa správal trhovo vo vzťahu k bankám, ale nejako to nejde. Je to paranoja, keď si myslím, že to majú pekne dohodnuté, robia to rovnako a možnosť výberu je ilúzia.”

Majú to teda pekne dohodnuté, len čo je pravda – hlavne s politikmi, ktorí ich ochraňujú a súčasne masívne dotujú z našich daní. V súčasnej dobe, kde existujú obrovské zlodejské schémy, ktoré presúvajú kapitál z rúk strednej vrstvy do rúk zazobaných bankárov, je hovoriť o voľnom trhu prejav absolútnej zaslepenosti. Banky a štát sú v jednej posteli! Ten štát, ktorému by Peter Breiner najradšej odovzdal všetky zbrane, ešte viac daní a moci.

Peter Breiner o potrebe platiť vyššie dane:

Nie som ekonóm, viem akurát čítať, takže  som sa dozvedel, že prerozdeľovanie majetku sa spomína už aj v Chamurapiho zákonníku spred takmer 4-tisíc rokov, nie je to vynález moderných socialistov. A ak si porovnám stav svojho konta s kontom Warrena Buffeta či niekoľkými ďalšími miliardármi, viem si predstaviť, že asi vedia o ekonomike viacej ako ja alebo všetci diskutéri na internete. Možno nám niečo chcú naznačiť, ak stále drdlú o vyšších daniach pre bohatých.

Je pravda, že Warren Buffett vyhlásil, že bohatí by mali platiť viac daní, no čo takéto vyhlásenie dokopy znamená? Len prázdne reči. Ak si Warren Buffett alebo ktokoľvek iný myslí, že by mal platiť vyššie dane, prečo potom jednoducho nevypíše šek pre americké ministerstvo financií? Môže tak spraviť jednoducho a celkom vážne, s predmetom “Gifts to the United States”, na adresu U.S. Department of the Treasury so sídlom v Hyattsville. Warren Buffett tak doteraz nespravil. Prečo? Na toto nech si skúsi Peter Breiner odpovedať sám…

Zdroj:
Ak chce Warren Buffet platiť vyššie dane, prečo jednoducho neplatí viac?
Hádajte, kto je stíhaný za neplatenie daní

http://www.menejstatu.sk/pan-breiner-prestante-s-tou-demagogiou/


Martin Bulák
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
ANONYM . sipyrige36   |   ip:195.80.16   |   2013-01-07  (09:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  peter breiner by si mal pozrieť radšej tieto stránky:
http://jpfo.org/


Pandemonium . darujete36   |   ip:212.37.64   |   2013-01-07  (10:09)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Ak je to ten Brainer, ktorý kedysi na klavíriku brnkaním sprevádzal koktavého šaša Mrkvoviča pri jeho podradných MM-mekotavých tĺkšou, tak buďte úplne kľudný. Jeho úvahy nemajú žiadnu výpovednú hodnotu...


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.83.   |   2013-01-07  (11:23)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Zaujímavá stránka anonym.sipyrige36"

Židia pri moci sú chránení a nech sa gójovia, keď už nenachádzajú vychodisko zo životnej situácie, postrieľajú navzájom, no mali by obrátiť tie zbrane na pôvodcov zla, nie na ich poskokov, či na svojich rodinných príslušníkov.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:91.148.24   |   2013-01-07  (11:34)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  vďaka zbraniam majú Amíci k sebe väčší RESPECT...aj predavači sú slušnejší...


filip . wyboceci64   |   ip:178.41.54   |   2013-01-07  (12:13)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Holmes aj Breivik mohli zabiť práve preto toľko ľudí,lebo nikto normálny na okolí nemal zbraň,aby ich mohol zastaviť.


ujo . nimorawi50   |   ip:95.105.15   |   2013-01-07  (12:30)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  kazdy zakaz zvysi kriminalitu, ci uz priamo alebo nepriamo


ujo . nimorawi50   |   ip:95.105.15   |   2013-01-07  (12:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to je predsa ucel zakazu, postavit nieco mimo zakon


Pock . sihysuri34   |   ip:193.110.1   |   2013-01-07  (12:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Najskôr je však vždy úmysel zabiť, až potom hľadanie nástroja a potom vykonanie vraždy. Opačne to byť nemôže."

Autor zrejme nikdy nepočul o vraždách z afektu.


LordX . kyqabume9   |   ip:178.41.23   |   2013-01-07  (14:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Svajciarsko ci Norsko maju vela zbrani na obyvatela, a malo obeti. Regulacia ano, zakaz nie.


neno . xefyfoja81   |   ip:91.127.50   |   2013-01-07  (14:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj u nas by mali byt zbrane volne v predaji, ved ked su ozbrojeni policajti a to su vrahovia,unoscovia,zlodeji vo velkej miere,tak by sa mal mat možnost slušny človek branit!


Yanath . vepebeku80   |   ip:85.159.10   |   2013-01-07  (14:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pock, tie tvoje vrazdy z afektu su takmer vzdy spachane chladnymi zbranami napr. nozom, sekerou, nasadou od lopaty atd.


Andrej . bomefumi93   |   ip:91.229.29   |   2013-01-07  (16:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Problem nie je vo vlastneni zbrani,problem je neucta a pohrdanie moralnymi zasadami a k zivotu inych.Prave USA je povodcom myslienky agresivnej mladeze s ostrymi laktami a bezohladnym spravanim,ktore je im vstepovane ako univerzalny sposob,ako dosiahnut uspech.V USA sa uz pred desiatimi rokmi vynorila na skolach "mafia ciernych plastov",skolakov,ktori sa zaoberali planmi na znicenie skoly a vystrielanim ucitelskeho zboru.Miesto opatreni sa tento problem dalej nerozoberal,jednoducho sa to po odhaleni preslo mlcanim z vysvetlenim ze slo len o "mladicku nerozvaznost".USA je krajinou,ktora je priam zavisla na nasilnych filmoch,medialny brainwashing je plny nasilnych scen a mladi ludia su vdacnym objektom vnimania tohoto fenomenu oslavy nasilia.Vysledok je taky,aky je,militarizacia verejnosti je vzdy spojena s rizikom,ale militarizacia verejnosti nakazenou nasilim a brutalitou je priam ukazkovym navodom,ako stvorit "sialenych strelcov a vrahov"..


Yanath . vepebeku80   |   ip:85.159.10   |   2013-01-07  (17:33)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  prave usa je povodcom agresivnej mladeze...odporucam si pozret napr. dokument o gangoch pubertakov v juznej amerike...pises ako keby sa inde vo svete nediali podobne veci, rozdiel je akurat ten, ze ked sa to stane v usa tak sa to hned rozmaze po vsetkych mediach a vyvolava to zdanie, o ktorom si aj ty presvedceny, ze je pravdive


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.99   |   2013-01-07  (18:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tiez si myslim, ze slobodu a bezpecnost obcanov dokazu zabezpecit len volne dostupne zbrane! Kazdy by mal byt povinne ozbrojeny a nabitu a odistenu zbran mat cely cas pri sebe!

Nie je pravda, ze v narode su aj blbci a kriminalnici! Je to len propaganda! Ja som v zivote nepocul o nasilnostiach a hlupakoch. Nedajte sa oklamat!

Deti nad 15 rokov by mali povinne na krku nosit samopaly. Od 25 do 35 rokov by mali mat na bokoch dva kolty a na chrbte samopal. od 35 do 45 rokov kazdy dva UZI. Nad 45 rokov 5 granatov, z toho aspon jeden v ruke stale odisteny! Dochodcovia by mali chodit s bombou na tele a spustou tej bomby cely cas v ruke!

Za nasu slobodu sudruhovia! A ked to inac nepojde, tak si ju vystrielame! DO TANKOCH!!!

P.S.: Pokial ale este nebudeme mat tie zbrane, slubme si, ze budeme na krkoch nosit aspon praky...Hockenberry . nogawyji14   |   ip:62.197.21   |   2013-01-07  (20:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krásnu nálepku som videl vo fabrike:
Fear goverment!
They fear your guns!
Kolega zo štátov má cez 64 kusov zbraní, niekoľko aj zo Zbrojovky Brno. Nie je šialenec - väčšia polovica z nich sú už múzejné kusy po otcovi, dedovi, pradedovi. Napriek tomu musím povedať, že dlho predtým a potom som nevidel tak slušne vychovaných synov, ich spolužiakov a kamarátov.
Yanath - to, že v USA sú skazený, zlí a nemorálny, absolutne nie je pravda. Teda aspom drvivá väčšina. Naopak väľká väčšina portorikáncov, haiťanov a podobných (ano, aj východná európa) tam robia bordel. Som stopol kedysi chlapíka u nás z doliny - bol to farár, počas jazdy mi ukázal pamiatku z New Yorku - cca 15 cm jazvu po portorikánskom noži.
A preto na obranu potrebujú zbrane.Yanath . vepebeku80   |   ip:85.159.10   |   2013-01-07  (20:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  berry, to som netvrdil ja, len som reagoval na toho nadomnou


jozef . cucexuso04   |   ip:87.197.12   |   2013-01-07  (20:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Breiner je truľo, ale rád by som videl, ako by vyzeral voľný trh v poskytovaní bezpečnosti a vymožiteľnosti práva. Beriem späť - nerád by som ten trh videl...


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-01-07  (20:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dajte pokoj!!! Poriešime kriminalitu v Amerike a..."prídeme o prekrásne filmy- krimi streľby a ..xu"


Pock . sihysuri34   |   ip:193.110.1   |   2013-01-07  (21:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yanath, vzhľadom na vetu na ktorú reagujem je poznámka o chladných zbraniach irelevantná.


Xerox . dotymote09   |   ip:74.82.68.   |   2013-01-08  (08:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co sa nehovori je ako detom v amerike pchaju antidepresiva ked najdu diagnozu Behavior disorder po slovensky zive decko. Columbine: jeden z nich bral 6x davku Prozac pre dospelych. Aurora: Prozac a jedna droga ktorej sa hovori ...diabol.Ten chlapec vyzeral nepricetne na fotkach. Newtown. Postihnuty chlapec, bral Prozac od 13 rokov. Canada 12 mil figur 8 mil strelnych zbrani. Dvojciferne cislo usmrtenych strelnou zbranou. Svajciarsko ma domobranu, ani boh nevie kolko maju zbrani. Kde su masove vrazdy? Otazkou je preco ludia v US zbroja. Po vyhlaseni Obamu za vitaza volieb stali figury rady na municiu. Rok 2012 najviac predanych zbrani v historii. Nema to nahodou suvis zo spolocenskou atmosferou? Columbine, Aurora a Lanza boli z takych kruhov ze ti si budu mat vzdy moznost kupit co chcu. Lanzovci maju milionovy dom v Koneftikat. Tatko nanho platil 200 tisic dolarov rocne.Naviac chaoticke spravy z Newtown. Najprv strielal pistolami a Bushmaster nasli v aute. Ak by aj pouzil Bushmaster tak v kazdej obeti bolo 7-11 striel. Plus mimo,hej. Hovoria ze musel zlepit zasobniky a pouzit niekolko. Statisticky vystrielat 1000 nabojov aby sa 8 voslo do figury. S bratom sa 2 roky nevidel ale mal jeho vodicak. Koho policajti nahanali v lese? Preco sa dve figury co prezili boja vypovedat a preco o nich mlcali?


southbay . doxuwita61   |   ip:178.40.86   |   2013-01-08  (09:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=Ooa98FHuaU0&;feature=player_embedded

Vyber si svoje vlastne kriminalne statistiky, ako nazov videa napoveda...

Pri tych masakroch vacsinou zlyhal niekto iny, nie strelec. Male retardovane decko par deciek postriela - ten maly retard nemohol mat legalne zbran, zobral ju matke - ona zlyhala.

Z hladiska cisel su ovela podstatnejsie bezne dennodenne vrazdy, lupeze a unosy. Ono to v USA nie je celkom tak ako si tu niektori predstavuju, ze len pridem do obchodu a kupim si zbran rovnako ako zemiaky. Ta zbran je na cloveka registrovana a v poslednych rokoch ma aj kazda zbran sledovacie zariadenie. Vacsi problem su nelegalne zbrane, ku ktorym je asi rovnaky pristup ako v europe. S registrovanou a sledovanou zbranou zacne zabijat iba naruseny clovek, ktory za svoj hendikep nemoze, tym padom zlyha niekto iny - stat, lekari, rodicia a pod. Zaujimave je, ze vacsina tychto vrahov-sialencov pred sudom vypoveda opodivnych praktikach lekarov, o NElieceni ich poruch a pod. Potom uz rychlo odstranovane videa z youtube ako niekto tajne natoci rehliacich sa rodicov deti, ktore postrielal ten maly retard, tesne pred zaciatkom nakrucania mediami...potom len niekto zahlasi "ideme za 10 sekund" a vsetci nahodia kamenny az urevany ksicht a divadielko sa moze zacat...(a naco vobec rozoberat ze tie deti v tej skole roky nikto nevidel a nepoznal a ich mrtve tela uz potom nikto nikdy neukazal)


Xerox . dotymote09   |   ip:74.82.64.   |   2013-01-08  (09:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ten serial o gangoch sa vola Gangland. Salenota.co dalej autor clanku neuvadza je ze naprosta vacsina obeti v US su kriminalne kruhy medzi sebou a do statistik tiez patria figury ktore zabiju polishi. Pome dalej. Usajsko vydalo od roku 1964 1 trilion dolarov na vojnu s drogami. Tolko dlzia fiugury na pozickach za studium. Ak by dnes usajci zrusili prohibiciu drog na sposob Portugalska tak by usetrili 15 miliard dolarov rocne. 34 percent kriminality v US ma suvis s drogami. Gangland je o dorgach. Su kongresove dokazy: Oliver North-Iran contra, film Mena connection ze drogy do US dopravuju vladne organy a beztrestne. To sudruh Brajner nevidi. Veci sa maju inak. Panika okolo zbrani je o tom, ze napriek kvantam miliard dolarov na Narodnu bezpecnost federalna vlada nedokaze zabezpecit bezpecnost obcanov.A ADL a Southern powerty law center su o nicom. Nackovia nezabili nikoho. Az na ten pripad vlka samotara v muzeu ktoremu prisili nalepku nazi. A z toho su dost vykolajeni. A ani komunisti nezabijaju. Problem ako vysity ako to vysvetlia holote


Xerox . dotymote09   |   ip:74.82.64.   |   2013-01-08  (09:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Scopolamine tak sa vola droga keru testovalli na Aurorakovi. Zaguglujte si to. Posledny vynalez. Ja si myslim ze to davaju do napojov ako kola loka a podobne. Skusaju ake davky tam vlozit priamo na figurach aby sa zosaleli. Davajte si pozor co pijete. V statnej vode v Usajsku su antidepresiva a oxid hlinity co je carcinogenna latka.


Xerox . dotymote09   |   ip:74.82.64.   |   2013-01-08  (10:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Peto Brajner je typicka Slovenska figura kera si vysla na prechadzku do neznameho revira: Apr 23, 2007 ... VIRGINIA TECH MASSACRE. ... Kinkel had been prescribed both Prozac and Ritalin.
Furth dookola ten isty scenar. Mlady chlapec a testovali na nim drogy.
Inac. Autor tohto clanku mi pekne nahral. Toto sledujem poctivo.


antimarxist . rocylyka71   |   ip:85.237.22   |   2013-01-08  (13:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Každé tupé spoločenstvo sa bojí vlastných práv a slobôd. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&;v=fEbBM4DG9V0#!


antimarxist . rocylyka71   |   ip:85.237.22   |   2013-01-08  (13:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_32432&;feature=iv&src_vid=fEbBM4DG9V0&v=JAnKOMe
x_eQ


Yanath . vepebeku80   |   ip:85.159.10   |   2013-01-08  (14:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  oni sa neboja prav a slobod, oni sa boja vlastnej zodpovednosti vyplyvajucej zo slobody


antimarxist . rocylyka71   |   ip:85.237.22   |   2013-01-08  (14:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  samozrejme, ale ja neoddeľujem práva a slobody od povinnosti, resp. následkov z toho plynúcich. Ja nehľadám fiktívne istoty ako soc. ovce.


Xerox . dotymote09   |   ip:74.82.64.   |   2013-01-09  (08:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Video o Newtowne na Youtube Sandy Hook - The Truth (Controversial Documentary) 12-14-2012 UPDATED NWO 2013

diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013


2013-05-23  (09:03)  |  Zo sveta
Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.

Google-Berg: Globální elita se transformuje na technokratickou revoluci


2013-05-15  (09:53)  |  Zo sveta
Autoritářská, anti-demokratická mocenská síť se přeznačkuje jako trendy fórum ve filantropickém stylu. Tajnůstkářská Skupina Bilderberg v současnosti prodělává velkou transformaci, při níž během toho, jak elita urychluje svůj plán na konsolidaci technokratické agendy, spatříme, jak se ona i další vysoce profilované sítě slijí pod standartou Googlu.


USA se lekly úspěchů syrské armády


2013-04-27  (20:08)  |  Zo sveta
Hysterie rozpoutaná USA kolem syrských chemických zbraní souvisí s bojovým úspěchem vládní armády, prohlásil syrský ministr informací Omran Zuabí v rozhovoru s náměstkem předsedy Rady Federace RF Iljasem Umachanovem. Zuabí rovněž zdůraznil, že „syrská vláda nepoužila a nikdy nepoužije chemické zbraně.“


To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta deje každý deň


2013-04-22  (09:10)  |  Zo sveta
Ľudský život má rovnakú cenu v Afganistane, Iraku, Jemene, Pakistane, Sýrii, Lýbii, Srbsku, Kosove, Nórsku, aj v USA. Ak matka príde o svoje dieťa v akejkoľvek časti sveta, je jej bolesť rovnako veľká. Ak otec príde o syna, syn, či dcéra o rodiča, ak prídete o svojich priateľov, prídete o kus svojho srdca, nech ste narodení v Somálsku, Rwande, Mali, Egypte, alebo na Slovensku.


Norové mění investiční politiku


2013-04-20  (11:50)  |  Zo sveta
Norský fond spravující devizové rezervy země zásadním způsobem přehodnotil svoji měnovou investiční politiku. Z portfolia vyřadili cenné papíry zemí, které provozují monetární expanzi.


USA kontra svet v štatistických číslach


2013-04-19  (01:59)  |  Zo sveta
Dve sady medzinárodných rebríčkov boli vydané nedávno. S jednou z nich prišla UNICEF pod názvom "Životné podmienky detí v bohatých krajinách." Druhý vydalo Svetové ekonomické fórum ako "Správu o svetovej konkurencieschopnosti" (The Global Competitiveness Report 2012-2013)


NIGEL FARAGE SE ROZOHNIL: „JSTE OBYČEJNÍ ZLOČINCI“


2013-04-18  (09:38)  |  Zo sveta
„Už před lety paní Thatcherová rozpoznala pravdu za Evropským projektem,“ připomíná Nigel Farage z UKIP svým ‚kolegům‘ z Evropského parlamentu, „viděla, že to je o odebrání demokracie od národních států a o předání této moci nesmírně neodpovědným lidem.“


SVĚDEK: ÚŘADY PŘED BOSTONSKÝMI EXPLOZEMI OHLAŠOVALY CVIČENÍ


2013-04-17  (09:14)  |  Zo sveta
Svědek dvou explozí na bostonském maratonu uvedl, že před tím, než bomby explodovaly, bylo několikrát ohlašováno „cvičení“. Řekl, že „mu bylo divné“, že se na místě před neštěstím objevili psi cvičení na vyhledávání bomb. Trenér přespolních běhů z University of Mobile Ali Stevenson řekl Local 15 News, že „z tlampačů se opakovaně ozývalo hlášení, že se jedná o cvičení a že není třeba se ničeho obávat“.


Globalizácia nie je pre každého


2013-04-15  (09:57)  |  Zo sveta
Vedeli ste, že v rámci globalizácie stojí auto vyrobené v Nemecku dvakrát toľko na Slovensku, ako v USA alebo v Kanade? Vedeli ste, že štvorkolesová kosačka na trávu od firmy Husquarna, ktorá na Slovensku stojí 7000 €, stojí v Kanade $ 3100? Že výborný drevoobrabací stroj od nemeckej firmy Bosch stojí na Slovensku € 1650, a v Kanade $ 710?


Další internetová bublina praskla, hodnota Bitcoinu zase raketově padá


2013-04-13  (11:15)  |  Zo sveta
Lehce nabyl, lehce pozbyl. Tak by se dal charakterizovat Bitcoin. Od včerejšího pozdního odpoledne hodnota virtuální měna padá raketovým tempem. Za jeden tak Bitcoin ztratil skoro 3/4 své hodnoty.


Po homosexualite pedofília a skupinové „manželstvá“? Správy z Holandska to naznačujú


2013-04-12  (13:45)  |  Zo sveta
Dnes je už zrejmé, že tzv. homosexuálna agenda je len drobnou súčasťou frontálneho útoku na morálny kódex Európy. Smutné je, že zatiaľ čo tá, v kresťanstve zakotvená, a dnes likvidovaná morálka zabezpečila našej civilizácii prežitie, úspech a rozvoj, jej deštrukcia nám prinesie len smrť. Preto je povinnosťou každého človeka postaviť sa liberálnemu zlu, nech má akúkoľvek podobu.


Hlavné správy


2013-04-11  (09:16)  |  Zo sveta
Skutočná hrozba nepochádza z KĽDR, ale z USA. Prevencia je len “predohrou” ku globálnej vojne.


Sergej Chelemendik: Európa leží pri nohách Euróazijskeho zväzu – Programový text hnutia Dobrá sila - Časť 1.


2013-04-09  (14:18)  |  Zo sveta
Prognóza budúcnosti Európy sa ešte nedávno zdala byť hmlistá a záhadná. Dnes to tak nie je – po historickom rozkradnutí multikultúrnej pokladničky na Cypre žiadne hádanky v súvislosti s blízkou budúcnosťou EÚ už nezostali.


KÝM SKUTEČNĚ BYLA MARGARET THATCHER?


2013-04-09  (13:59)  |  Zo sveta
Záplava titulků v Británii hlásí, že po mrtvici zemřela Železná Lady a bývalý ministerská předsedkyně Margaret Thatcher. Odpočívej v pokoji. Tato první ženská ministerská předsedkyně rozvinutého světa transformovala sklerotickou britskou ekonomiku, kromě toho však i vytrhala zuby odborům a podnikla „ústup pouze k hranicím role státu“ politikou zbavení se velkých znárodněných průmyslů a rozprodejem radničních bytů jejich obyvatelům.


Terorismus


2013-04-08  (16:56)  |  Zo sveta
Brzy po pádu Sovětského svazu Spojené státy poznaly, že bez nepřítele nelze žít. Ztratily strašáka komunismu kterým udržovaly svoje obyčejné občany ve strachu, že když přijdou komunisté tak nastolí diktaturu proletariátu a seberou jim všechen majetek, že lidé ztratí svobodu, kterou ovšem nikdy neměli protože měli diktaturu kapitálu. Nepřítel je na světě. Válka proti terorismu je nádherná válka, je to nekonečná válka. Terorismus nelze porazit. Denně vyrůstají noví teroristé. To je ideální. Víc si vládci nemohou přát.


Celosvetová vizualizácia za účelom zmeny


2013-04-08  (11:02)  |  Zo sveta
Kdo věří, uvěří…. Přeposílám a dodávám: - někdy se nám zdá, že to nefunguje jen proto, že změna není hned podle našich představ. Nezapomínejme, že úspěch je vždycky skryt v trpělivosti a vytrvalosti a věci se zkraje mohou dít skrytě pod povrchem. Tak jako když v zimě skryty pod zemí miliony mikroorganizmů mění v půdě odpady na životodárnou sílu, kterou zjara převezmou rostliny pro svoji potřebu a tu ještě následně předávají dál...


Likvidace Kypru je dalším krokem k NWO


2013-04-04  (09:14)  |  Zo sveta
Bylo by naivním věřit, že likvidace daňového ráje na Kypru byl „strašlivý omyl“ evropské politiky, učiněný ve vznešeném boji se společnostmi z daňových rájů obecně, nebo s těmi, ve kterých ruští oligarchové perou své peníze. Analýza ukazuje, že je to součástí plánu na vytvoření nového světového řádu, nutnou pro nadcházející kolaps americké dluhové pyramidy. Je do tohoto procesu zapojeno i Rusko?


Bývalá reportérka CNN o falšovaní spravodajstva


2013-04-03  (09:22)  |  Zo sveta
Manipulácia, falošné spravodajstvo, selektovanie informácií – denný chlieb vysielania CNN. Amber Lyon, bývalá reportérka CNN, fotografka, filmárka a trojnásobná držiteľka ocenenia Emmy Award, ešte ako zamestnankyňa vyniesla na svetlo praktiky v CNN, kde dostala príkazom vysielať falošné spravodajstvo, vymazať informácie nepriaznivé pre Obamovú vládu, vhodne selektovať, čo imidžu vlády prospieva ako i špecificky manipulovať správy.


Zaplaceno ve vteřině: Spojené státy končí s pokladnami


2013-04-02  (17:24)  |  Zo sveta
Washington – V amerických obchodech začala tichá revoluce. Tradiční fronty a pípání pokladen totiž střídá moderní bezhotovostní technologie. Ústřední pokladny tak už možná brzo budou minulostí. Platit by měli zákazníci jedině kartou, a to kdekoliv v obchodě. Nový způsob platby začínají používat hlavně velké řetězce včetně inovativních Apple Stores. Tato obchodní strategie reaguje na dlouhodobé průzkumy, podle nichž odejde z obchodů kvůli dlouhému čekání ve frontě až 15 procent zákazníků.


ČO TO JE?


2013-03-30  (13:24)  |  Zo sveta
prosím kuknite si toto videiko poriadne ,a vyjadrite svoj názor naň.


Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní nábožensko-politické říše


2013-03-29  (15:24)  |  Zo sveta
Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní říše. O tom se Stalinovi s Hitlerem ani nesnilo. Vědci již vynalezli takzvaný "chytrý prach", to jest mikropočítače o velikosti zatím zrnka rýže (a budou ještě daleko menší). Ty je možno "rozprášit" kdekoli pomocí chemtrails. Zrnka prachu bezdrátově komunikují a jsou schopny předávat informace o čemkoli odkudkoli: z ulic, z budov. Mohou řídit dopravu, ale taky budou vědět vše o každém z nás.


Pravda o 11. 9.


2013-03-26  (17:28)  |  Zo sveta
Lož do času, pravda na veky! Presne ako v prípade 11. septembra 2001


Divadlo s názvem „Audit zlatých rezerv USA“


2013-03-25  (12:20)  |  Zo sveta
Téma zlatých rezerv USA dnes přetřásají všichni. Existencí nebo neexistencí tohoto žlutého kovu v trezorech a sklepeních amerických depozitářů se dnes zabývají jak v samotných Spojených státech, tak mimo jejich hranice. Již mnoho let americký kongresman Ron Paul usiluje o kompletní audit oficiálních zlatých rezerv USA, které jsou od r. 1934 evidovány v bilanci ministerstva financí, avšak je to extrémně spletitá záležitost.


RUŠTÍ VŮDCI VARUJÍ: „HNED VYBERTE VŠECHNY PENÍZE ZE ZÁPADNÍCH BANK!“


2013-03-25  (09:26)  |  Zo sveta
„Naléhavý oběžník“ ministerstva zahraničí rozeslaný dnes ambasádám po celém světě radí jak ruským občanům, tak společnostem, aby „okamžitě“ zrušili investice svých aktiv v západních bankovních a finančních institucích, jelikož roste strach Kremlu, že jak Evropská unie, tak Spojené státy připravují tu největší krádež soukromého bohatství v moderní historii.


Čínsky drak a ruský medveď skrátili americkému orlovi pazúry


2013-03-21  (10:18)  |  Zo sveta
Jednotky USA v Japonsku v danej chvíli pozostávajú z 35 000 príslušníkov USPACOM, dvoch atómových lietadlových lodí, piatich torpédoborcov a štyroch fregát. V prístavnom meste Jokosuka si americké jednotky vytvorili základňu. Na ostrove Okinava sa nachádza približne 17 000 vojakov morskej pechoty. Japonská flotila pozostáva z 3 nosičov vrtuľníkov, 8 raketových torpédoborcov, 20 fregát a 16 ponoriek.


Rekordní inflace v Argentině nutí lidi kupovat zlato


2013-03-21  (09:10)  |  Zo sveta
Aktuální míra inflace v Argentině dosahuje 26 procent. Množství peněz v ekonomice narostlo minulý rok o 38 %. Argentinská vláda, která tištěním peněz financuje svůj chod, odmítá, že by na vysoké inflaci měla podíl. Dokonce přistoupila k pokutování a věznění ekonomů, kteří nesouhlasili s oficiálními informacemi o nízké inflaci.


Tvary krystalů vody se mění podle toho, jak k ní lidé mluví


2013-03-19  (17:39)  |  Zo sveta
Dr. Masaru Emoto vedl dlouhodobý rozsáhlý výzkum vody. Ve své práci však nepoužívá klasické vědecké postupy, ale jeho cílem je dosáhnout netradičního a nového úhlu pohledu. Doktor Emoto svým vědeckým výzkumem prokázal, že voda je významným nosičem informací, udělal první fotografie krystalu zmrzlé vody a v současné době patří mezi nejznámější specialisty ve svém oboru.


Naštrbený imidž Matky Terezy


2013-03-15  (23:24)  |  Zo sveta
Skupina kanadských vedcov likviduje mýtus altruizmu, ktorý okolo seba vybudovala počas svojho života Matka Tereza. Vedci došli k záveru, že jej zbožný imidž je len obyčajným dobre premysleným konštruktom vybudovaným pomocou masovej mediálnej kampane a v rozpore s faktami.


Konec amerického snu - část 2


2013-03-11  (10:39)  |  Zo sveta
Našel jsem fantastický web, který rozbíjí představy některých lidí u nás o Spojených státech. Jmenuje se Endofamericandream.com (Konec amerického snu) a ukazuje nám Ameriku zbavenou všech příkras. Obávám se, že to zkazí žaludek mnoha lidí u nás, kteří v USA vidí svůj vzor. Autor webu Michael žádá, aby jeho informace byly co nejvíce šířeny a proto budu tento seriál článků postupně uvádět.


Tak Chaveza nakoniec tie ... dostali !!


2013-03-10  (13:38)  |  Zo sveta
Venezuelský viceprezident Nicolás Maduro dnes oznámil, že za rakovinou, ktorá sužuje prezidenta Huga Cháveza, bol "útok" jeho nepriateľov. Údajne ide o ďalšie spomedzi mnohých sprisahaní, ktoré proti nemu viedli počas 14 rokov na čele krajiny, informovala agentúra Reuters.


Lov na deti - zločiny juvenilnej justície !!!


2013-03-10  (13:33)  |  Zo sveta
Ďalšia forma ničenia tradičného poriadku, rodiny a likvidácie bielej rasy. Je to súčasťou agendy, ktorá zahrnuje podporu homosexuálov a inakosti, podporu imigrácie, feminizmu atď... Proste jedno veľké ferizejsko talmudistické prekrúcanie tradičných hodnôt a poriadku, ktoré má pôvod v právnom systéme, presnejšie v jeho devastácii. LEN PRE SILNÉ POVAHY !!!


10 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ZPŮSOBŮ MANIPULACE VEŘEJNOSTÍ PODLE NOAMA CHOMSKEHO


2013-03-08  (08:54)  |  Zo sveta
Noam Chomsky, profesor lingvistiky, nebojácný kritik bohaté elity (sám židovského původu), která vládne Spojeným státům, sestavil seznam deseti nejběžnějších strategií využívaných médii k tomu, jak manipulovat s lidmi v USA. V minulosti naše sdělovací prostředky vytvořily nebo zničily sociální hnutí, ospravedlňovaly války, zmírňovaly finanční krize, a povzbuzovaly nebo ničily některé další ideologické proudy.


Ďaľšie zo sveta...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Každý útok na Pákistán bude vyložen jako útok na Čínu

Čína oficiálně dala USA oznámení, že washingtonský plánovaný útok na Pákistán budou vykládat jako akt agrese vůči Pekingu. Toto varování představuje první známé strategické ultimátum pro Spojené státy za poslední půl století, sahající až k sovětskému varování během berlínské krize v letech 1958-1961, a uvádí vážné nebezpečí války vyrůstající z americko-pákistánské konfrontace.


Španělsko, demonstrace, Máj 2011

Tato vláda nechápe co dělá, natož aby si uvědomila d...

Španielske protesty pokračujú

Prednáška o peniazoch a peňažnej politike

Hnutie ZeitGeist Slovensko na návšteve - Agrokruh

Archív

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Vzkaz pro NATO: Přestaňte lákat chudé a nezaměstnané mladé muže z Egypta, Tuniska, Pákistánu a Afghánistánu do svého odporného západního tažení do Libye, zastavte posílání těchto mladých lidí na smrt, přestaňte jim lhát o tom, kolik jim zaplatíte a přestaňte používat cizince k podněcování vašich děsivých, sobeckých, ropných válek v Libyi. Nikdy jsem si nemyslel, že bych mohl mít nějaké slitování pro krysy, které zaměstnává NATO jako nájemné žoldáky (v rozporu s mezinárodním právem) v Libyi. Teď ale říkám těmto mladým mužům, kteří byli vlákáni do této pasti příslibem tisíců dolarů… že budou zabiti a pokud nebudou zabiti, vrátí se domů bez peněz. V invalidním vozíku (najatém od NATO, nepochybně za cenu obrovských splátek). Paralyzováni. NATO bankrotuje a tisícovky žoldáků v Libyi přestaly bojovat, protože už několik týdnů nedostaly zaplaceno.


Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Naše výhody vstupu do EÚ


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.3765 s