18. August 2019
    
PRAVDA - Dolezite.sk

PRAVDA


  2011-05-18  (12:37)  |  Úvahy a komentáre
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - PRAVDA

PRAVDA

 

Posvätné slovo. Pred pár desiatkami rokov žiačik stál pred učiteľom alebo rodičom zo strachom a cítil sa previnilo. Povedz pravdu. Ako deti sme brali toto slovo vážne. Pod nátlakom človek vždy ustúpil. Vtedy rodičia a aj učitelia vedeli neznesiteľne dlho vyšetrovať ak niekto klamal. V slove pravda bola skrytá sila. Potom ľudia zistili, že boli oklamaní. Odzbrojovanie, nukleárne testy, mier, ideológia , klamstvá , manipulácie. Tí druhí boli tí zlí, my nie. Samé klamstvá. Neustále prispôsobovanie. Prepisovanie dejín. Pravda je na našej strane. Pravda zvíťazí. Desaťročia klamstiev. Pravda bola na pozadí, ľudia nie sú hlúpi, majú tušenie, intuíciu. Jeden chartista napísal : Pravda zostáva , keď sa všetko ostatné prešustruje.

V puberte človek rád filozofuje, diskutuje. Čo je pravda? No predsa 1+1=2. Nie. Učí sa v škole matematiku a logiku. Je to výrok. Pravdivý výrok. Čo je pravda. Nejaká veľká vec. Či udalosť ? Vstúpila do známosti teória relativity. Čas je relatívny. Je relatívna pravda? Svätá pravda. Uhol pohľadu. Dnes som počul. Pozri na pohár. Jeden povie- je spolovice plný.

Druhý povie- je spolovice prázdny. Jestvujú nemeniteľné pravdy? Ale Vesmír aj Boh sa vyvíjajú. Sú ľudia, ktorí majú svoje pravdy neotrasiteľne vytesané už desiatky rokov , nepotrebujú na nich nič meniť. Sú ľudia ktorí sa neboja povedať sami pred sebou, ani pred druhými ,že sa mýlili , neubudne z nich. Môžu si tým získať u iných rešpekt.   


Pavol Čalovka
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Slavo   |   ip:85.135.13   |   2011-05-18  (23:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Diky Pali


pitbul   |   ip:195.91.10   |   2011-05-18  (23:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Premýšľaj a nepočúvaj iných , možno ti to príde samo .


Yarrko   |   ip:62.169.18   |   2011-05-19  (07:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pravada je aj to, že "Boh" sa nevyvíja, lebo žiadny nie je... !
A zvlášť nie ten Nazaretský... !


VVVVV   |   ip:195.68.23   |   2011-05-19  (08:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vidis Yarrko to bola teraz ta tvoja pravda. A ver tomu ze mnoho inych ludi ma zase svoju pravdu a tvrdia ze boh existuje.
Nie je mozne stanovit pojem absolutnej pravdy z nasho (ludskeho) pohladu. Uz len ked jeden clovek tvrdi, ze ma pravdu, zaroven tym popiera to, ze ma pravdu niekto druhy. Hodi sa sem teraz to zname: kolko ludi, tolko chuti. Ludia sa mozu na niecom zhodovat, priat spolocne nazory a definicie ale vzdy bude rozdiel v ich pochopeni a z toho vyplyvajucej interpretacie kazdeho jednotlivca. Ako potom mozme hovorit o nejakej pravde ked kazda jedna sa lisi hoci v malych detailoch. Prvda by mala byt nieco presne, nemenne, nieco absolutne. Ale taka ziadna pravda nie je.
Ale vsetko je to len moj nazor a moja pravda...ktora vobec nemusi byt pravdou.:)


Toudy   |   ip:188.123.9   |   2011-05-19  (08:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co su to tu za vyroky.
"Ako potom mozme hovorit o nejakej pravde ked kazda jedna sa lisi hoci v malych detailoch."

Ak sa nieco lisi v malych detailoch tak to uz pravda nie je a hotovo.
Nestava sa z toho "polopravda" ale nepravda.

To ze ludia sa hadaju a myslia si ze maju kazdy pravdu s tym nic nema.
Pokial nepredlozia dokazy, nemozu hovorit ze maju pravdu.
Ak niekto tvrdi, ze nieco existuje, musi mat dokaz.

Jasne je, ze existuje pravda. A vzdy bude. Existuju vyroky pravdive a nepravdive. Nic medzi neexistuje. Ak casom prideme na to, ze nieco nebolo pravdive, tak je to nepravdive a nie polopravdive. Alebo si myslite, ze jedno a jedno jablcko budu niekedy 3 ? Nie, vzdy budu 2. A hotovo. Je to fakt overeny tisickami rokov. To ze ich po 6tich pivach vidite 3 neznamena, ze su tri. Je to vasa klamliva interpretacia reality, nepodlozena dokazmi.


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-05-19  (09:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Clanok mi pride ako, ked sa autor rano zobudil, postavil sa a skrabkajuc si vajcia si posledny krat zivol a ..STOP - RESTART.. a vtedy ho napadli tieto riadky a hybaj rychlo na net a sup, sup frrrrc na dolezite.sk

Je to pravda, že o Bohu je ťažké rozprávať, ale ešte ťažšie je o ňom mlčať.


VVVVV   |   ip:195.68.23   |   2011-05-19  (09:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toudy suhlasim s tebou v tom pripade ak by sme na vsetko pozerali cez matematiku, logiku a "materialno". Ale co vnimanie sveta cez pocity a emocie, co umenie a dalsie... tam sa neda vyjadrit a definovat pravda tak ako to pises ty. Trochu to prezeniem ale v podstate sa to podla mna da vyjadrit asi takto: Ak napr. milujes svoju priatelku a povazujes to za pravdu, nemozes to vyjadrit vztahom 1+1=2. Matematicky je spravne, ze ty a ona tvorite par, ale nedokazes tym povedat, ze ju milujes. Je to len rovnica, nie dokaz lasky (pravdy).


VVVVV   |   ip:195.68.23   |   2011-05-19  (09:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Alebo inak. Ked pises o tych jablkach - jedno jablko bude vzdy len jedno (to je pravda) aj ked povies ze su tri. Ale co ked dostanes nejake ovocie, ktore nepoznas? Niekto povie ze je to napr. banan, ale kedze ty nepoznas jablka ani banany, ako budes poznat rozdiel, ako budes vediet ci je to naozaj jablko alebo banan? Takisto ked nebudes poznat cisla a nebudes vediet pocitat. Niekto ti povie ze su tri, tak budu tri. Ako budes poznat rozdiel?
Vidis, tvoja pravda, moja pravda, nasa pravda, kazdy vychadza len z toho co pozname. Ale pozname vsetko, ked si dovolime tvrdit, co je a co nie je pravda? Ako vieme, ze to co vieme je pravdou a nie polopravdou alebo nepravdou, ktoru povazujeme za pravdu?


Toudy   |   ip:213.81.13   |   2011-05-19  (12:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  VVVVV, nemusime poznat absolutnu pravdu. Nemusime poznat ulpne vsetko, aby sme vedeli, ze nieco je pravda, alebo nepravda. Na odlisenie pravdy od nepravdy sluzia merania,testy, dokazy a overovania. Na nic lepsie sme zatial neprisli. Nemusime poznat polohu vsetkych atomov vo vesmire, aby sme vedeli ze 1+1 je 2. K absolutnej pravde sa skoro z istotou nedostaneme, ale to neznamena, ze prestaneme hladat pravdu. Ty co rezignovali na hladanie pravdy sa volaju veriaci. Viera je smrt myslenia. Nenarazam vsak len na veriacich v Boha, ale celkovo ludi, ktori niekomu veria, len preto, ze je napr. politik, alebo respektovana autorita. Samozrejme aj veda moze klamat, ak sa nedrzi overenych zakonov a spolieha sa na vieru.


biblista   |   ip:188.167.8   |   2011-05-19  (13:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zaujímavé. Keď je niečo relatívne, tak musí byť aj absolútne. Tým je Boh Stvoriteľ objektívnej reality, ktorú môžeme ako jej subjekt skúmať. Samozrejme, že objektívnu realitu nikdy neobsiahneme, ale máme možnosť sa o veciach presvedčiť, ako fungujú a poznať toho kto ju stvoril. Nezatajil sa nám. Skúmaním knihy Prírody a Biblie, ktorá je priložená k Božiemu výtvoru zemi ako doklad o Stvorení. Made in JHVH. Boh je natoľko vznešený, že toho kto ho nevidí očami viery, považuje za pochabého. Je pred ním bez výhovorky, pokiaľ vie spočítať 1+1=2 a je schopný spýtať sa , kto to stvoril?

Pravda je preto rozumom poznaná skutočnosť, ktorá sa dá overiť zmyslami,a pochopením jej zmyslu pre život človeka. V morálnej oblasti je tým, čo nás má v živote viesť v súlade s dobrým svedomím. Problémom neveriacich je fakt, že oni pravdu nevidia. V prírode sú to zákony, ktoré objavujeme, aby sme podľa objavených zákonov mohli konštruovať veci a napodobňovať tak Stvoriteľa. Kto to popiera je pochabý. Veriaci v Boha už našli zdroj pravdy a pokiaľ neprestanú hľadať, nájdu v Biblii Bohom požadované a opísané pravdivé náboženstvo. Kto neustále hľadá, ten Pravdu nájde.


illuminatedBimbo   |   ip:178.40.70   |   2011-05-19  (16:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  1,Boh nemá meno ktoré možno v ľudskom jazyku vysloviť!
2,Čas,, stojí!.. A len formy ktoré sú podrobené zrodeniu a zániku sú podrobené a odsúdené na pojem času!
3,Energia ktorá prúdi celým univerzom a udržuje všetko pri živote a v zákonoch prítažlivosti ,ktorú dokonca aj veda uznáva ale márne sa ju snaží pochopit či nejak zmerať,je fenomén ktorý plne pozná a ovláda len "Osvietený"
4,Počet vesmíroch ako je ten v ktorom žijete je nesčetne!


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-05-19  (16:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  illuminatedBimbo:
viem že to čo píšeš je pravda lebo veľa vecí o ktorých píšeš som sa dozvedel sám bez toho aby som o tom čital alebo niekde počul proste to za mnou prišlo takže to nemože byť vymyslené dokonca som ani tam hore nežiadal nikoho aby ma dostal tu kde som, ale už dosť dlho všetko v mojom živote stojí a nič nové sa nedozvedám ako keby som niečo urobil a to čo my dávalo múdrosť ma opustilo, chcem sa len toľko spýtať kde som asi urobil chybu a čo mám urobiť aby sa to vrátilo spať za mnou..rozmýšľam nad tým či som len zle nenarábal s informáciamy ktoré som dostal alebo mám byť len vytrvalí a čakať kým sa zase bude niečo diať? vieš my stým to pomocť, lebo už v poslednom čase aj prestávam veriť a ten pocit neviery je dosť silný že už ani nemám voľu sa niečomu venovať a ničí ma to...


illuminatedBimbo   |   ip:178.40.70   |   2011-05-19  (18:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  classique
Zobuť v sebe to jediné čo je vtebe živé... a potom ži pre život....
Existujú rôzne okultné praktiky ktoré sa podarilo uchovať ešte z čias slávy bajnej Atlantídy ale často neboľi dobre zvladnuté a plne pochopené ...a tieto v dnešnej dobe nazývané tkz."okultne praktiky" sú základom zmyslu života prastarých "východných kultúr,tkz.cvičenia" A vo vašom dnešnom vašom odpornom životnom štýle ide o "dosť silný a dalo by sa povedať že až asketický život".

Ak bude tvoje vnútro plne otvorené čistej láske a poznaniu ,potom poznáš "pohyb svojho ducha" če je v dnešnom svete pre drtivú večšinu ludstva už prakticky nereálne .Ak ním ale pohneš nasilu teda "okultne" bude to tvoja slobodná volba a v dnešnom svete budeš pokúšaný to zneužiť vo svoj prospech ....."môžeš byť zvedený a stane sa steba odporný zlý démon" tak sa to aj vo vašom svete aj deje .....Toto poznanie sa zneužíva pre svetovládu,teda pre ovládanie ľudstva.A preto ludstvo skončí tak ako atlanťania.
lant   |   ip:188.75.17   |   2011-05-19  (19:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 classique: Nechej to byt. Vsechno je iluze. Nech vsechno byt a sedni si treba do prirody nedelej nic a cit ten klid, kterym jsi. Pak treba budes vedet co chces delat/tvorit dal.


fylozof   |   ip:195.91.56   |   2011-05-19  (19:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Niekto raz povedal: "Pravda vždy vypláva na povrch , ibaže v čase kedy sa o ňu už nikto nezaujíma!"


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-05-19  (20:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pravda sa nenúka, nevnucuje, ale pokojné čaká, že kto si k nej cestu vlastným úsilím nájde. Bez Pravdy je ľudský tvor stratený. Bez Pravdy blúdi, nenachádza ten správny smer, preto schádza na scestie, ktoré je plné nástrach a pokušený, stáva sa zlým a pyšným, otrokom seba samého a zlého, ktorý si takto k nemu cestu našiel. A keď príde k Pravde, tak dokáže už len jedno, kričať, že je to lož...Ale Pravde to neškodí, len sebe a tým, ktorí s ním súhlasia...


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-05-19  (20:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A Boh sa nevyvíja, on je ta najväčšia dokonalosť od prapočiatku, ktorej sa nič a nikto nikdy nevyrovná, tobôž ľudský tvor, ktorý je oproti Bohu zrniečkom piesku na obrovskej púšti bez konca...


S   |   ip:85.135.14   |   2011-05-19  (20:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pravda - adekvatny obraz objektivnej reality vo vedomi poznavacieho subjektu... takto si to este pamatam


Slavo   |   ip:85.135.13   |   2011-05-19  (21:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kto horí za Pravdu už sa nepýta. Čo je pravda? Slza ti to prezradí.
Žijeme v michaelskom období. Posledné veľké michaelské obdobie stvorilo Platóna, Sokrata, Aristotela, Pytagorasa.. všetkých veľkých filozofov staroveku. Vládnuci duch doby archanjel Michael pomôže každému kto ho privolá (svojim konaním). Moja skúsenosť


Slavo   |   ip:85.135.17   |   2011-05-19  (21:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tiež som si niekedy mzslel, že keď niečo zadefinujem tak je to vybavené. Ale ta definícia čo si dal je dobrá- stručná a jasná


ada   |   ip:89.176.28   |   2011-05-19  (22:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pravda je tady:-) http://pravdu.cz/reklama/reklama-axe-jedina-reklama-co-ma-koule


Slavo   |   ip:85.135.17   |   2011-05-19  (22:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ináč Pravda je zhoda zjavenia(intuícia), myslenia a cítenia


Slavo   |   ip:85.135.17   |   2011-05-19  (22:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ada nejak som to nepocopil. To je akože tvoj návrh na cestu k Pravde?
Tak neviem, mám ti tu napísať aadresu? Prídeš?


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-05-19  (22:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  slavo: čomu si nepochopil klikni na jej IP a pochopíš rozne nicky ale tá istá stánka
Adka zbiera kliky:)


Slavo   |   ip:85.135.17   |   2011-05-19  (22:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Do rici, takže takto to je. A ja som sa tešil, že v rámci toho Džihádu, čo som včera vyhlásil (resp. bol to návrh)
by som si užil so svojou českou sestrou.
Žena vraví, že nemá problém...
No nič diky classique
Idem na wecko:)))))
Ne Ne srandujem
Ale keby som bol mladší


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-05-19  (22:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ako mladší však vedomie nestarne to je večné;)
pozvy si adku aj eriku a zo ženou to pořádne rozjeď
a potom zační dodržiavať veľký džihád;)


Slavo   |   ip:85.135.17   |   2011-05-19  (23:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pozdravuje ťa moja žena:)))


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-05-19  (23:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pozdravujem ju aj ja;)ako si dostal ku archanielovy michaelovy?
Slavo   |   ip:85.135.17   |   2011-05-20  (00:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No proste tak to vychádza. Archaniel Michael je kresťanské pomenovanie. Gréci ho volali apolón...proste všetky slnečné božstvá (to je jedno ako sa volajú) sa v kresťanstve nazýva Archaniel Michael.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-05-20  (06:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdravím všetkých srdečne a dík, že ste ma obohatili. Prvé čo ma napadlo než som začal písať príspevok bolo, že tam musím dať 1+1. Na to sa každý nachytá. Nemyslím to v zlom. Počúvam to odmalička, v súvislosti s pravdou. Ako som uviedol je to výrok. Pravdivý. To je iné. Polopatistický príklad. Vyjadrím sa tu ako chápem Vaše poznámky.
Tu nebola reč o Bohu, ale prečo nie. Boh sa nevyvíja. Boh sa učí interakciou s tým čo vytvoril aj keď je najdokonalejší z dokonalých. Ináč , čo by tu robil . Pozoroval nekonečne nekonečno. Nuda. Zdokonaluje sa, vyvíja sa spolu s vesmírmi. Sú stále dokonalejšie a rozmanitejšie. My nie, takže máme spolu s ním práce naveky. Classique, to čo si napísal sa ma dotklo. Zober to z vonkajšieho pohľadu. Si v kríze, ale dostaneš sa z toho. Nespravil si žiadne chyby, je to proces učenia , daj si pauzu. Rob čo si predtým nikdy nerobil , ale vždy si to chcel. Ber to tak , že nemôžeš byť stále hore. Zmeň sa nenásilne, pozoruj svoje myšlienky. Upokoj sa . Vylaď sa na neutrál. Pri príjmaní informácií sa riaď intuíciou. Buď priateľský k ľuďom. Snaž sa aj cudzím ľuďom pri rozhovore niečo predať , niečo naviac. Svet sa potom začne meniť . Začú sa Ti naskytovať príležitosti.
Nemysli len na seba.

Poviem Ti bežný príbeh zo včerajška. Sedel som v električke. Za mnou stašne silno zakričalo dieťa. Po chvíli som sa otočil. Usmial som sa . Mamička stála vedľa. Jej matka držala v náručí dieťa. Kárala ho , ale laškovne. Usmieval som sa na všetkých troch. Dieťa tým dospeláckým rečiam aj tak nerozumelo. Vravím jej . My ich napomíname a oni sú potom ako my. Všetci sme sa zasmiali. Keď som odchádzal , vraví budem nad tým rozmýšľať. To nebol môj zámer. Môj zámer bola radostná komunikácia s ľuďmi ktorých som predtým nepoznalgordon   |   ip:195.168.4   |   2011-05-20  (08:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K archanielovi Gabrielovi sa možno dostať cez Angeológiu dejín od Páleša. Je to super kniha. Kedysi sa vravelo výpravná. Krásne ilustrácie. Bola to riadiaca sila obdobia ktoré sa teraz pravdepodobne končí.


Slavo   |   ip:85.135.17   |   2011-05-20  (11:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Gordon
To v električke(práve si sa prezradil si s Košíc alebo BA:D)jak si to zažil,to bolo super. Potrebujeme zmenu, a začať by sme mali tým, že si toľko nebudeme skákať do vlasov. Chcem povedať, že ak ma prísť nejaká revolúcia, tak musí byť ešte nežnejšia jak tá naša nežná.
Pálešovu Angelológiu chápem ako revolučnú vo vede. Je to nová paradigma- zjednocujúca náboženstvo(všetky) a vedu.


hanzolo   |   ip:160.44.24   |   2011-05-20  (13:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pozor gordon.Podla niektorych diskutujucich je angeologia Ezoterika a je v tom Satan.


Slavo   |   ip:85.135.17   |   2011-05-20  (14:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hanzalo
podľa ktorých? a by zaujímalo ako k tomu dospeli?


hanzolo   |   ip:160.44.24   |   2011-05-20  (14:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://dolezite.sk/Krestansky_pohlad_na_ezoteriku_0.html

spytaj sa diskutujeco s menom Tradicionalista ten ti povie viac.
vo sovojom komente pise o tom ze je rozdiel medzi angeologiou a ezoterickou angeologiou.
ja ale ziadny rozdiel nevidim.
Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-05-20  (15:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tu sa hádžu perly teda. Jeden povie, že Archanjel Michal je Apolón, a druhy vyzdvihuje mudráctvo Paleša. jedná taká perla od neho, sám som to počul na vlastné uši: Serafíny stoja vyššia ako archanjeli, to len tak na okraj...:)))


Slavo   |   ip:85.135.17   |   2011-05-20  (15:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven
a prečo s tým nesúhlasíš?


Slavo   |   ip:85.135.17   |   2011-05-20  (15:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Teda prečo s tým tvrdením nesúhlasíš?


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-05-20  (15:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jednoducho, serafín je len anjel, teda nižšie stojaci ako archanjel, teda nemôže stať z podstaty veci nad ním, ale pre Paleša áno. To čo ponúka je len guľáš, aby ľudí poplietol...Len ďalšia udica a háčik, hoci návnada nič moc, tak predsa niektoré ryby už sú v sieťke...


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-05-20  (16:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nieje serafín to isté ako archaniel je to vlastne anjel najviššie postavený myslím podľa hebrejskej mytologií je to niečo ako priami posol od tetragrammatona pokiaľ ja viemSlavo   |   ip:85.135.17   |   2011-05-20  (19:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven a ty si si už chutnal s toho guľáša?
Aká ingrediencia ti tam vadí.
Čo sa týka tých serafínov tak tiež som niekde počul, že sú to malí anjeli. Ale ja som už počul toľko vecí a mnohým som aj veril, a potom som zistil že je to somarina. Chodil som aj na vyšku a tam som zistil, že ti všetci profesori, docenti, doktori vedia asi 10% s toho ako sa tvária, že vedia. Vidím podľa tvojich komentov, že máš srdce na správnom mieste. Ak ti niečo na Pálešovej angelológií nesedí, tak som ochotný ju tu hájiť. Môžem sa porozprávať s hocikým aj s pánom tradicionalistom. Opakujem čo som tu už raz napísal a povedal to Páleš: Dvaja veriaci sa nikdy nemôžu dohodnúť len dvaja poznávajúci.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-05-20  (19:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jedina pravda ktora stoji za zmienku sa neda vyslovit, myslienkou uchopit ci dusou uzemnit.

Hare Krisna ;)


biblista   |   ip:188.167.8   |   2011-05-20  (21:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Deti je to zábavné ako vymýšľate už vymyslené... Keby ste poznali Bibliu, čo patrí k základnému vzdelaniu, tak by ste vedeli, že anjeli sú poslovia, serafíni sú ochrancovia čistoty žijú v blízkosti Boha, cherubínom bol zverený dozor nad vesmírnými telesami. Jednému cherubínovi bola zverená zem a ten sa spreneveril svojmu poslaniu, lebo zatúžil byť uctievaný ako Boh. Preto neváhal použiť lož, a klamstvami ohovoril Boha vo veci života a smrti a stal sa dočasne s Božím dovolením bohom tohto sveta, aby ukázal či dokáže viesť ľudstvo lepšie ako Boh. Pretože svoju rolu bezvládol, vnáša chaos a anarchiu do všetkého, hlavne dezinformáciami ohlupuje mysle ľudí. Archanjel Michael je Ježiš Kristus v nebeskom vedúcom postavení medzi duchovnými tvormi známymi ako anjeli.


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-05-20  (22:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  biblista:
katolická biblia je tá istá akú čítaš ty?lebo starká bola silne veriaca a viem že mám voláku bibliu


116   |   ip:213.151.2   |   2011-05-21  (01:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Väčšina si však pravdu zamieňa s vierou.


biblista   |   ip:188.167.8   |   2011-05-21  (08:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  classique, čítaj Bibliu akú máš po ruke, keď chceš zmúdrieť pre vlastnú záchranu. Katolícka verzia má len jednu ale vážnu chybu alebo prehrešok, a to že sú do nej vsunuté apokrifné knihy, ktoré nepatria do kánonu Biblie. Tieto oslavujú démonov a ľudí, čo je modlárstvo a apokrifné knihy sú plné povier.

Základný súbor kníh Božskej knižnice má 66 kníh a tie sú oddelené od spomenutých lží a polopravd. Apokrifné /vsunuté/ knihy sú vyznačené ako nekánonické, čiže nezodpovedajúce Pravde čiže skutočnostiam, ktoré zjavil Boh ľuďom, aby ich poznali. Ja mám doma asi dvadsať prekladov Biblie katolíckych, evanjelíckych aj iných v rôznych rečiach. Najradšej však čítam preklad Biblie, ktorú vydali Jehovovi svedkovia, lebo okrem Božieho mena obsahuje aj konkordanciu a iné praktické pomôcky pre pochopenie posolstva Biblie.


Astar   |   ip:92.52.11.   |   2011-05-21  (10:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   1 Po týchto udalostiach Boh skúšal Abraháma. I riekol mu: Abrahám! Odpovedal: Tu som. 2 Vtedy On riekol: Vezmi svojho syna, svojho jediného syna Izáka, ktorého miluješ, choď do krajiny Mórija a obetuj ho tam ako spaľovanú obeť na vrchu, o ktorom ti poviem. 3 Nato Abrahám včasráno osedlal osla a vzal so sebou svojich dvoch sluhov aj syna Izáka. Keď na štiepal drevo na spaľovanú obeť, vstal a šiel na miesto, o ktorom mu Hospodin povedal. 4 Na tretí deň Abrahám pozdvihol oči a zďaleka uzrel to miesto. 5 Vtedy Abrahám povedal svojim sluhom: Zostaňte tu i s oslom, zatiaľ ja a chlapec pôjdeme až ta, pokloníme sa Bohu a vrátime sa k vám. 6 Potom Abrahám vzal drevo na spaľovanú obeť, naložil ho na syna Izáka, sám však vzal do ruky oheň a meč, a tak šli vedno obaja. 7 Tu oslovil Izák otca Abraháma: Otče môj! Ten povedal: Čo chceš, syn môj! A on odvetil: Hľa, tu je oheň i drevo, kde je však baránok na spaľovanú obeť? 8 Nato povedal Abrahám: Boh si vyhliadne baránka na spaľovanú obeť, syn môj. Tak išli vedno obaja. 9 Keď však došli na miesto, o ktorom mu povedal Hospodin, Abrahám tam postavil oltár, naukladal drevo, zviazal syna Izáka a položil ho na oltár navrch dreva. 10 Keď Abrahám vystrel ruku a vzal nôž, aby zarezal syna, 11 zavolal na neho z neba anjel Hospodinov: Abrahám, Abrahám! A ten odpovedal: Tu som. 12 Tu mu on riekol: Nevystieraj ruku na chlapca a neubližuj mu, lebo teraz som spoznal, že sa bojíš Boha, a neodoprel si mi ani svojho syna, svojho jediného syna. 13 Vtedy Abrahám pozdvihol oči a zbadal, že v húšti je baran zachytený za rohy. Abrahám šiel, vzal barana a namiesto svojho syna ho obetoval ako spaľovanú obeť. 14 Vtedy Abrahám pomenoval to miesto: Hospodin si vyhliadne, ako sa podnes hovorí: Na vrchu si Hospodin vyhliadne.

kto potrebuje obetu?????aky ritual sa tu opisuje???
preco boh, ktory vidi do srdc a vo svojej najvacsej velkosti poznania aj skryteho a vo svojej vsevediacom poznani NEPOZNA ci jeho sluzobnik mu je verny???????

PISMO bolo napisane NIE na zachranu ludskeho tvora, ale na jeho ZOTROCENIE, clovek vo svojej podstate je dokonaly tvor, ale su bytosti ktore tuto skutocnost musia popriet, pretoze tak dosiahnu uplnu celoplosnu depresiu ludskych tvorov, ktorym je od malicka programovane ze nie su DOKONALE, a su skratka nahovno..Ludstvo je psychicky tyrane z jedneho dovodu..vytvaranie negativnej energie na zaklade prezivania negativnych emocii...


Astar   |   ip:92.52.11.   |   2011-05-21  (10:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  biblista
a este mi vysvetli toto:
Podla chronologie old testament :) ma ludstvo od Adama vek kolkozeto? okolo 6000 rokov ,,mylim sa alebo to uz svedkovia za tie roky poupravili??
a teraz::
Sumerska risa- tak zil Adam s Evou o samote??
tvorili snad len oni dvaja sumeriu??
Puma Punku..to oni dvaja postavili na nahornej plosine v bolivii nieco..z coho dnesny acheloogovia su celkom pomyleni a zmateni??
Nazca..Tenochtitlan..
napisali straroindicke védy..a ucili ludstvo astronomii a pohybe nebeskych telies..
a vniesli ludom pocit..ze pred nimi neexistovalo ziadne poznanie(a uz vobec nie na vyssej urovni ako dnes)
OK..kludne si to mysli a ver tomu(veril som tomu aj ja)..je to len o sirke poznania a informovanosti.


biblista   |   ip:188.167.8   |   2011-05-21  (13:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Astar: Boh lásky a slobodnej vôle si môže dovoliť neskúmať srdce človeka, hoci by mohol, ale radšej dáva človeku príležitosť ukázať, čo je v jeho srdci. To bol aj prípad Abraháma. Pre svoju vieru a poslušnosť ho Boh nazval priateľom. Mali spoločné hodnoty a ciele. Preto poslušnosťou Bohu, sa stal Abrahám príkladom a duchovným Otcom každého veriacemu, či už zo židov alebo z ostatných národov. Boh ukončil Abrahámovú skúšku viery tesne pred obetovaním Izáka. Dal mu barana, ktorého potom obetovali.

Táto skúška bola urobená pre ľudí, aby pochopili a ocenili si akú lásku mal Boh k ľudstvu, keď poslal svojho Syna na zem, aby obetoval svoj život za život ľudstva. Boh pri rešpektovaní svojich zákonov, vynašiel vykúpenie. Život za život. Dokonalý život Adamov, ktorý zlýhal v súške poslušnosti Božim príkazom, za dokonalý život Ježišov, ktorý nezlýhal v poslušnosti Bohu. Kto verí v tento právny akt oslobodenia ľudstva z otroctva hriechu a smrti, má sľúbený večný život, za podmienky, že bude poslušný a bude nasledovať Krista v spôsobe života a činnosti, ktorou bolo zvestovanie Božieho kráľovstva, ako jedinej nádeje ľudstva.

Všetci sme v podstate otroci. Buď otroci svojho nezávyslého zmýšľania a konania s výhliadkou na smrť, alebo otroci poslušnosti Bohu s výhliadkou na večný život. Výkupné bolo v židovskom náboženstve 1600 rokov stredobodom učenia o zmiereni sa z Bohom a získania dobrého svedomia pred ním poslušnosťou Božím zákonom a prikázaniam. Smrťou Krista žijeme pod milosťou, lebo každý veriaci pochopil, že človek nie je schopný byť poslušný Bohu, preto mu Boh počíta poslušnosť na základe jeho viery , ktorou dáva najavo túžbu byť dokonalým.

Vo viere v Boha a poslušnosti nie sú žiadne negatívne emócie, ale naopak samé pozitívne emócie, lebo každý hriech alebo priestupok voči Bohu a zákonu je prikrytý výkupnou obeťou Krista pokiaľ je človek v nedokonalom stave s výnimkou hriechu proti Božiemu svätému duchu.


biblista   |   ip:188.167.8   |   2011-05-21  (14:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Astar, vek ľudstva podľa Biblie je 6036 rokov od A.M. stvorenia Adama na jeseň roku 4026 p.n.l. Svedkovia v chronológii nič nemenili. Držia sa jej stále.

Adam s Evou po vyhnatí z raja mali deti a žili zrejme v oblasti úrodného polmesiaca známeho ako Sumer. Problém nastal pred potopou, keď sa zhomtňovali neposlušní anjeli a mali pomer z krásnymi ženami, ktoré im rodili hybridné potomstvo nefilim, giborim, po slovensky porážači, ktorí vykonávali násilie na ľuďoch, lebo boli obrovských rozmerov a neschopní ďalšej reprodukcie. Spomienky na ich neviazaný život sa zachoval v géckej mytológii.

Čo sa týka kultúry mayov, tá bola replikou kultúry egypťanov. Ako sa dostali do Južnej Ameriky? Zrejme sa tam dostali loďami, ako sa dokázalo pomocou lodi Titikaka. Existoval totiž jeden faraón zmýšľaním podobný Hihtlerovi , ktorý nalodil mrzákov a iných rasovo bezcenných súkmeňovcov a poslal ich loďou z Egypta preč. Tí doplávali do Južnej Ameriky a založili tú istú kultúru ako v Egypte.

Podľa mňa je to skôr o hĺbke vedomostí, než o ich šírke. Ak sa totiž raz presvedčíš o tom, že Biblia je knihou Pravdy o Bohu a ľuďoch, potom ti budú jasnejšie aj ostatné súvislosti, ktoré unikajú ľuďom bez poznania Biblie.


biblista   |   ip:188.167.8   |   2011-05-21  (14:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Astar, vek ľudstva podľa Biblie je 6036 rokov od A.M. stvorenia Adama na jeseň roku 4026 p.n.l. Svedkovia v chronológii nič nemenili. Držia sa jej stále.

Adam s Evou po vyhnatí z raja mali deti a žili zrejme v oblasti úrodného polmesiaca známeho ako Sumer. Problém nastal pred potopou, keď sa zhomtňovali neposlušní anjeli a mali pomer z krásnymi ženami, ktoré im rodili hybridné potomstvo nefilim, giborim, po slovensky porážači, ktorí vykonávali násilie na ľuďoch, lebo boli obrovských rozmerov a neschopní ďalšej reprodukcie. Spomienky na ich neviazaný život sa zachoval v géckej mytológii.

Čo sa týka kultúry mayov, tá bola replikou kultúry egypťanov. Ako sa dostali do Južnej Ameriky? Zrejme sa tam dostali loďami, ako sa dokázalo pomocou lodi Titikaka. Existoval totiž jeden faraón zmýšľaním podobný Hihtlerovi , ktorý nalodil mrzákov a iných rasovo bezcenných súkmeňovcov a poslal ich loďou z Egypta preč. Tí doplávali do Južnej Ameriky a založili tú istú kultúru ako v Egypte.

Podľa mňa je to skôr o hĺbke vedomostí, než o ich šírke. Ak sa totiž raz presvedčíš o tom, že Biblia je knihou Pravdy o Bohu a ľuďoch, potom ti budú jasnejšie aj ostatné súvislosti, ktoré unikajú ľuďom bez poznania Biblie.


Astar   |   ip:92.52.11.   |   2011-05-21  (22:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  biblista..tak tie lode sa museli rozptylit asi po celom svete..ked preplavali aj do indie do europy (v istom case sa totiz pyramidy stavali po celom svete)..a nepisal som o indianoch Aztekoch ani Inkoch -pisal som o Toltekoch-a este jedna vec
nevysvetlil si ako je mozny zivot ludi v Sumerskej risi.ktora je staria ako ludstvo(teda podla teba).


Astar   |   ip:92.52.11.   |   2011-05-21  (22:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  biblista..a zahrada Eden BOLA umiestnena v urodnom polmesiaci..citaj v biblii .) (tak kam to bol vyhnany Adam? ) a tam bolo centrum Sumerskej risi...mozno je dolezitejsie co BOLO pred Sumeriou..preco?...lebo uz pocas existencie Sumerie zacala manipulacia ludstvom..a zacalo to zneuzivanim reci a predovsetkym PISANEHO slova...preco?? :)
odpoved poznas aj ty........


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-22  (07:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Raz som sa dozvedel jednu pravdu: Objektívna pravda NEEXISTUJE. Je to iba mýtus. Pravda je vždy subjektívna!


Ip   |   ip:188.112.9   |   2011-05-22  (08:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker:
Výrok: Objektívna ptavda neexistuje, je nezmysel. Pretože to by bola objektíbna pravda, a to nie je možné. Ten výrok sa sám vyvracia. Subjektívna pravda existuje, alebo lepšie povedané existujú rôzne súbjektívne pravdy ale mnohé z ních v skutočnosti sú len ilúzia.


biblista   |   ip:188.167.8   |   2011-05-22  (09:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Astar, v Biblii som si prečítal, že rajská záhrada rozkoše existovala niekde v blízkosti jazera Van, dnešné pomedzie Turecka a Arménska, kde pramenili spomenuté rieky Eufrat a Tigris. Sumerrská ríša sa rozkladala v úrodnom polmesiaci delty rieky Eufrat a Tigris v dnešnom Iraku. Nechápem tvoj problém? Zmätenie jazykov nastalo až pri stavbe Babylonskej veže. Dovtedy hovorili ľudia jedným jazykom. Nimrodom, prvý lovec zvierat aj ľudí v odpore voči Bohu, zneužil reč keď konal v rozpore s príkazom Boha, aby s ľudia po potope rozišli po celom povrchu zeme.

Lodička Kontiki /omylom som napísal niečo iné/ dokázala, že ľudia boli schopní preplávať oceány aj pred objavením Ameriky. Existovali však aj cesty po súši. Na tie si zabudol? Bavili sme sa len o podobnosti kultúr Egypskej a Juhoamerickej, ktorú zničili kolonialisti.


stalker: Ak existuje subjektívna pravda, potom musí existovať aj objektívna pravda, a tú pozná len jej Tvorca, Boh. Napriek našej obmedzenosti v chápaní nám ponúka poznanie aspoň časti objektívnej pravdy v Biblii. Je len na nás, či ju príjmeme. Celú objektívnu pravdu nikdy úplne nepochopíme, hoci nám k nej dá Boh večný život.

Kazateľ 3:9-11: 9Co tedy má ten, kdo se snaží, ze všeho svého pachtění? 10Vypozoroval
jsem úkol, který dal Bůh lidem, aby se jím zabývali. 11On sám vše dělá včas
a krásně a lidem vložil věčnost do srdce, člověk však nevystihne Boží dílo
od počátku až do konce.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-22  (09:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Samozrejme že áno-je to myslené položartom.
Dobre vnímam, čo píšem...
Môžeme povedať, že existuje iba jedna objektívna pravda, ktorá tvrdí, že okrem nej existujú už iba subjektívne pravdy, ktorých hlavnou kvalitou je subjektívna pravdivosť...
:-D
Inak povedané-pravda je ako voda.
Má mnoho tvarov a foriem a všetky sú reálne.
Nakoniec sa aj tak všetky stretnú v mori.
Pre niekoho neexistuje rozdiel medzi morom a daždovou kvapkou, pre iného je to zásadný rozdiel.
Nemá význam rozoberať tú, či onú pravdu-každá je pravdivá zo subjektívneho pohľadu.
Definujte PRAVDU a máte vyhraté...stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-22  (09:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  biblista - sčasti súhlas, ale zuby si vylámeme opäť na nedokonalosti ľudského jazyka, nehovoriac o chápaní.
Zopakujem príklad:
Desatoro vraví-nezabiješ, ale aj "oko za oko, zub za zub".
Muž teda zabije brata vraha svojho brata.
Dopustil sa hriechu voči Desatoru?
Subjektívna pravda č.1.áno
Subjektívna pravda č.2.nieIp   |   ip:188.112.9   |   2011-05-22  (09:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čo sa týka obetovania Izáka. Tak list židom odhaľuje, že Abrahám veril, že Boh ho môže vzkriesiť z mŕtvych. A že to celé bolo predobraz na Ježiša Krista. Tým nechcem povedať, že to bola pre Abraháma maličkosť. Arahám tak na vlastnej skúsenosti prežil čo bude Boha stáť naša záchrana. Len v prípade Ježiša, nezaznel žiadny hlas, ktorý by ľudí zadržal. Ježiš si to musel vypiť až do dna.
Čo sa týka toho, že Boh skúšal Abraháma, tak Boh nepotrebuje skúšať nikoho. On veľmi dobre vie ako na tom sme. Kniha Job jasne odhaľuje, kto dáva podnet k tomu, aby bol človek ktorý v Boha verí skúšaný. Skúška má samozrejme význam aj pre nás ľudí, odhalí nám ako na tom sme.
Ten príbeh má ale viac rozmerov. Kladiem si otázku či Boh cez ten príbeh nechcel povedať aj obyvateľom Kanánu, pre ktorých bolo bežné, že prinášali ľudské obete, že žiadne ľudské obete nie su potrebné.


Ip   |   ip:188.112.9   |   2011-05-22  (09:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  desatoro je ideál ku ktorému máme spieť. V podmienkach akých sa nachádzame princíp Oko za oko má zmysel v tom, aby človek nevypichol dve oči za jedno. Ak sa človek neodplatí tak to je plus. Príkaz oko za oko dáva hranice pomsty, jeho zmysel nie je v tom, že človek sa musí pomstiť, ak sa nepomstí, tak je to len plus pre obidve strany. Pred pádom do hriechu princíp oko za oko nebol potrebný. Desatoro platí vždy, aj pred pádom aj po páde a aj vždy platiť bude.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-22  (09:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Teda ak by som v starozákonnom čase zabil brata vraha svojho brata, tak sa nedopustím hriechu, ale ak by som nezabil, mám u Všemohúceho malé plus?
:-D
Ja to chápem inak-aj ked tak trochu off-topic, lebo nie j téma o Desatore...
Desatoro nie je prikázaní, ale znakov vyspelosti bohabojného človeka.
Kresťana by Desatoro a celkovo - Starý Zákon nemusel zaujímať.
Kristus, či Pavol presne vraví o tom, aký zákon a prečo máme dodržiavať a podľa akého budeme súdení...

A späť k téme o pravde.
Nerád sa opakujem, ale:
Pokiaľ slovo PRAVDA niekto uspokojivo nedefinuje, nedostaneme sa nikam.
A to sa nestane.
Ip   |   ip:188.112.9   |   2011-05-22  (09:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ak by si v starom zákone zabil brata vraha svojho brata, tak by si sa dopustil niečoho zlého. Potrestal by si súčasne s vyníkom nevinného človeka.
To plus som nemyslel u Boha, ale pre ľudí ktorích sa to týka.
V starom zákone boli presné pravidlá čo sa týka vrahov. Záleželo aj od toho či sa jednalo o vraždu úmyselnú, alebo nie. Vrah mohol byť potrestaný smrťou, zmyslom toho asi bolo, aby k vraždám nedochádzlo. Treba rozlišovať medzi zákonmi ktoré platia v núdzovom réžime a zákonom ktorý platí večne.
Pavel v podastate píše, že zákon je daný pre tých ktorí ho prestupujú. Tí čo ho neprestupujú ho nepotrebujú preto lebo podľa neho žijú

Problém je že nikto z ľudí tie znaky úplne nevykazuje. Všetci sme priestupníci desatora. Iba Ježiš ho dokonale zachoval.

Biblia definuje PRAVDU ako osobu Ježiša Krista. Ježiš povedal, ja som PRAVDA. Samozrejme ako písal biblista, naše poznanie je len čiastočné. Celú večnosť budeme mať čo poznávať.stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-22  (10:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Starý Zákon bol iba "dočasný" - šitý na mieru vtedajšiemu stavu ľudstva.
Ak by bol dokonalý, ten nový by nebolo predsa treba.

Máš síce pravdu, ale potom je pravidlo oko za oko neuplatniteľné, lebo neexistuje situácia, kedy by sa nemohlo podobne argumentovať.

Ak je Kristus PRAVDA, Boh nie je?
Ak je PRAVDA Kristus i Boh, sú jedno?
A možno potom tvrdiť, že Kristus = Pravda?
Lebo v bežnom slovníku a živote má slovo Pravda iný význam - tú definíciu som čakal...


Slavo   |   ip:85.135.16   |   2011-05-22  (10:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kierkegagard pekne zovšeobenil morálny vývoj.
Načrtol ho v troch vývojových fázach- len heslovite
1. estetické- bohémsky život
2. etické- život v súlade so svedomím
3. náboženské- tak tu kládol za príklad Abraháma, Bol postavený do situácie kedy ani svedomie nedokáže človeku poradiť.Slavo   |   ip:85.135.16   |   2011-05-22  (10:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  k desatoru
som tu už napísal, že desatoro bolo pre židov...
Myslel som nato, že Ježišovo prikázanie lásky prekonáva Desatoro.
Vlastne Ježiš nedal žiadne prikázanie (radu), ale zákon ktorí platí tak všeobecne ako fyzikálny zákon. Milovať budeš blížneho ako seba samého. Ak človek nemiluje seba nemiluje ani blížnych.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-22  (10:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  človeku je dané rozoznať dobré od zlého.
Ak sa pozeráme na svoje morálne hodnoty, musíme sa pozerať na tých, čo sú hore, ak sa pozeráme na svoje materiálne bohatstvo, musíme sa pozerať na tých, čo sú dole.
Väčšina to robí presne naopak.
Povedia si:
Sú aj horší odo mňa, alebo-chcem to, lebo už aj sused má lepšie...
Mali by sme si hovoriť takto:
Sú aj lepší odo mňa-mám čo doháňať.
Nepotrebujem viac luxusu-ved poniektorí nemajú ani čo jesť...


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-22  (10:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slavo - áno, súhlas.
Kristus sám povedal, že neprišiel Starý Zákon poprieť, ale naplniť.
A Kristus a Pavol hovoria o tom, ako sa máme chovať k Starému Zákonu...


Ip   |   ip:188.112.9   |   2011-05-22  (10:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  alebo sú niektoré pravdy v starom zákone dočasne a niektoré tfvalé.
Princíp oko za oko nie je možné brať doslova a vytrhávať z kontextu. Celkove sa o tom hovorí v Mojžišových knihách na troch miestach.
Exodus21, 24- 27 to rozvádza tak, že ak niekto zasiahne oko svojho sluhu, tak že ho pripravý o zrak, náhradi to tak že ho prepustí na slobodu.
Exodus 24, 20- 22 je opeť princíp oko za oko ale vyslovne je ďalej povedané že ten kto zabije človeka musí zomrieť, nie jeho brat, on ten čo zabil. V opačnom prípade by nohlo dôjsť do extrému že by muselo zomrieť veľmi veľa ľudí lebo ten jedn človek ktorý zomrel môže byť niekomu brat, niekomu otec, niekomu syn...
Deuteronomium 19, 18- 20 z tohto textu jasne vyplíva že zmyslom princípu oko za oko je potrestať človeka len do tej mieri akou chcel on ublížiť : "urobte s ním to čo hodlal on urobiť svojmu bratovi".
To je spravodlivé, či nie? Človek bude potrestaný len do takej miery toho, čo by bol on schpný urobiť inému človeku. Takže sa ani nemôže veľmi sťažovať dostane to čo on chcel urobiť iným.

Ježišova odpoveď na Filipovú žiadosť ukáž nám Otca(Boha) Ján 14,9: Toľký čas som s vami a nepoznal si ma?


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-22  (10:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-D
"alebo sú niektoré pravdy v starom zákone dočasne a niektoré trvalé"
Alebo ako sa kedy hodí?


Ip   |   ip:188.112.9   |   2011-05-22  (10:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rimanom 13.9 vysvetľuje čo to znamená milovať blížneho, je to zhrnutie časti desatora ktorá sa týka medziľudských vsťahov. Alebo inak ak si chceme rozmeniť na drobné, čo to znamená milovať blížneho tak je to napísane v desatore.


Ip   |   ip:188.112.9   |   2011-05-22  (10:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  staker:
nie, len treba robiť výklad, čo to znamenalo vtedy a nie vytrhávať z kontextu a preniesť rovno do dnešnej doby. Ale to už samozrejme záleži na četnosti každého z nás voči textu.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-22  (10:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Modelová situácia:
Dcéra je roky zneužívaná otcom.
Cti otca svojho?
Odpúšťaj?
Ak sa potom dcéra so zmrzačeným pohľadom na svet dopustí nejakého závažného zločinu, ako bude súdená?
Boh je spravodlivý a stojí na všetkými zákonmi, čiže aj ked nemôže to dievča milovať blížneho svojho a odpúšťať, prípadne zabije, Boh tomu isto rozumie.
Cirkev súdi naše činy, Boh skúma naše zámery.


Ip   |   ip:188.112.7   |   2011-05-22  (11:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To je pravda, že Boh rozumie tomu z akého prostredia sme vyšli aj že u neho sú doležitejšie dôvody prečo niečo robíme, ako to čo robíme.
Prikázanie cti svojho otca ale viac má čo povedať rodičom ako deťom. Do určitého veku rodič pre dieťa reprezentuje Boha. Dieťa sa o Bohu viac naučí z toho ako sa k nemu rodič správa ako z toho čo mu o ňom hovorí. Preto ako ľudia častokrát zápasíme s tým, že máme problém prijať, to že Boh nás bezpodmienečne príjma, lebo naši rodičia toho neboli schopní.
Takže prikázanie cti svojich rodičov má čo viac povedať rodičom ako deťom pokiaľ dieťa nedospeje. Ak dieťa dospej k cteniu rodiča patrí, aj to že sa dieťa osamostatní a nedovolí aby ho rodič zneužíval, prevezme zodpovednosť sám za seba a už to nebude rodič ktorí určuje jeho ďalší život.
Mnoho rodičov tomuto prikázaniu nerozumie a zneužíva ho.
Ja som rodič a ty ma musíš polúchať lebo to hovorí piate prikázanie. Absolutné nepochopenie. Bol som svedkom ako matka prikázala dospelému dieťaťu isť do kostola, hoci nechcelo.


Astar   |   ip:92.52.11.   |   2011-05-22  (14:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  biblista..pri schopnosti cloveka ohranicit a oplotit vsetko...sa necudujem ze aj zahrada Eden musi mat plot...hranice...ale len z tvojho pohladu a tvojich ucitelov
nasa debada nema cenu pretoze sa drzis napisaneho ako kliest ziveho mäsa..
ked si pisal o tej hlbke poznania..daj pozor aby si sa v nej neutopil..moze fungovat ako bazina..stiahne ta a uz ta nevrati )..a mas pravdu..ja davam dolezitost aj sirke poznania...a este dolezitejsia je vyska..:)
a ak bibliu beries ako jedinu knihu kde su pravdivo napisane dejiny...tak ,,pravdivo,, taky bude tvoj pohlad
prajem v zivote vela zdaru..a peknych zazitkov tu na zemi..planete zemi..na rajskej zahrade Eden .)biblista   |   ip:188.167.8   |   2011-05-22  (15:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zákon bol daný pre prestúpenia,aby ľudia pochopili v čom všetkom sa dopúšťajú chýb a priestupkov vo vzťahu k druhým a Bohu. V Mojžišovom zákone bolo definovaných asi 600 priestupkov a zákonných opatrení ako nahradiť škodu,ktorú spôsobili priestupníci ľuďom i Bohu. Okrem náhrady škody postihnutému museli priniesť primerane k priestupku obetné zviera, čím dali najavo, že porušili Boží zákon a chcú opäť získať dobré svedomie pred Bohom.

Desať prikázaní, bolo zhrnutím zákadných práv Boha aj ľudí, ktorých pilierom je láska k Bohu a blížnemu. Tým že bol vo veci života a zdravia stanovený "život za život, oko za oko, zub za zub" boli ocenené hodnoty života a zdravia recipročne, aby si tieto hodnoty každý vážil. Preto neexistovala zločinnosť ako dnes, keď vrahovia, zločinci spolu s tými, ktorí ničia zdravie iným, sa pohybujú beztrestne medzi slušnými ľuďmi.

Napriek tomu, že každý si vtedy život a zdravie druhého vážil,
mohlo sa stať, že niekto porušil z nedbalosti napr. bezpečnostné predpisy pri stavbe domu a spôsobil inému neúmyselne smrteľný úraz, alebo nestrážil dostatočne domáce zviera a to spôsobilo smrť. Pre takéto neúmyselné zabitia, existovalo 48 útočištných miest, do ktorých mohol utiecť ten kto neúmyselne zabil.

V útočištnom meste ho nemohol zabiť krvný pomstiteľ, a pokiaľ sa vyšetrilo nestranným súdom, že zabil neúmyselne ani potom. Ten kto zabil neúmyselne, musel žiť celý život v útočištnom meste, s výnimkou predčasného prepustenia v prípade ak zomrel veľkňaz. Potom bol oslobodený a zbavený viny, čo predtieňovalo milosrdné opatrenie smrti veľkňaza Ježiša Krista, ktorého výkupná obeť oslobodzuje veriace ľudstvo. V prípade, že by priestupník odišiel svojvoľne z útočištného miesta,mohol ho krvný pomstiteľ zabiť, lebo neuposlúchol milosrdné opatrenie Boha.

To len tak v krátkosti, aby ste boli v obraze, vy ktorí si vymýšľate hypotetické situácie, ktoré sú nezmyselné, lebo si vzájomne protirečia. Nechápete zmysel Božích zákonov ani ducha milosrdenstva, ktoré je meradlom spravodlivosti. To znamená, kde je to nutné trestať, a kde je to možné odpustiť.

Nezabúdajte tiež na krvného pomstiteľa Ježiša Krista, lebo väčšina z vás diskutujúcich neutieklo do symbolického útočištného mesta, lebo z hľadiska Boha ak niekto neuznáva výkupnu obetnú smrť Ježiša, je obvinený za neúmyselne zabitie, lebo považuje za bezcenú smrť Božieho syna. Ale to je už veľa na vás, ktorí odmietate Bibliu z dôvodu zlého svedomia, na základe ktorého odmietate hlbšie poznať jej zmysel pre váš život.


Astar   |   ip:92.52.11.   |   2011-05-22  (15:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pekne napisane...ale nic nie je viac protirecive ako biblia
priklad...boh je milosrdny a boh je laska
prave preto nechal zabit kazdeho prvorodeneho v egypte..lentak..aby jeho narod dosiahol tkz. slobodu...a po dosiahnutie zaslubenej krajiny zanechali za sebou vela smutiacich matiek a zien...o boze si tak laskavy ALE LEN PRE SVOJ VYVOLENY NAROD...

su sily v nasom zivote ktore nemusia nechat pisat knihy aby sme dosiahli aketake uspojive zakony..kedze sme uz od nepameti programovany do inych zakonov ako tie ktore su nam vrodene..sme len preprogramovany..a Biblia je sucast celeho tochto programu..ked zacnu ludia dbad vnutorneho hlasu ..prvotneho..ktory je priamo ,,napojeny,, na ducha tvorcu vtedy tu nastane tkz. raj na zemi..a boli by sme toho schopny aj dnes..ALE navyky a sily tvorcu TOHTO systemu ziskane od detstva su velmi silne..ale nie neprekonatelne )Ip   |   ip:188.112.9   |   2011-05-22  (16:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Astar:
kto začal z usmrcovaním detí a nielen prvorodeních, ale všetkých chlapcov? A koho sa to týkalo?
Nemusel zomrieť žiadeny prvorodený, stačilo prepustiť zotročený národ. Výstrah, napomenutí a prejavov moci, bolo dosť.
V smrti prvorodených sa udialo presne to, čo boli schopný oni urobiť iným dokonca v menšom rozsahu. Dokonca ak by niektorí egypťania hľadali útočisko u izraelských rodín mohli byť zachránení a mnohý tak zrejme aj urobili.


biblista   |   ip:188.167.8   |   2011-05-22  (16:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip, Astar, váš problém je v tom,že čo tvrdíte, nič z toho neviete obhájiť tak, aby nestranný pozorovateľ mohol povedať,máte pravdu. Počítam s tým, že radi debatujete o veciach, ktorým vôbec nerozumiete. Navyše som presvedčený, že neveríte ani v Boha Stvoriteľa, zákonodarcu, ktorého zákony udržujú celý vesmír v harmónii, ba dokonca aj váš život, len si to vôbec, ale vôbec neuvedomujete. Kľudne požiadajte prvého svedka, s ktorým sa stretnete o bezplatné Biblické štúdium a všetko vám vysvetlí. Lebo zaťažovať týmito vašími nezmyselnými tvrdenia môže už niekoho aj urážať.


Ip   |   ip:188.112.9   |   2011-05-22  (16:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Biblista:
čo také neobhajiteľné som napísal?Astar   |   ip:92.52.11.   |   2011-05-22  (18:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  biblista .. ty len tvrdis..ale tiez nedokazujes
precitaj si prispevky hore..studoval som si zo svetkami dobrych 8-9 rokov..bibliu poznam velmi dobre
a na margo tvojho tvrdenia ze niekto nieje veriaci lebo povedal toto a toto.a nie je otrokom a papagajom straznej veze a prebudte sa-ako svedok by si si to nemal dovolit-..o niecom to svedci
a urazat to moze iba TEBA ale nemalo by , ked mas neotrasitelnu vieru..vieru ano, ale nie vedenie
Charles Taze Russell - zisti si o nom nieco...aj z inych zdrojov ako su svedkovia
btw...kludne mozes byt aj mormonom..ani tiez vyhlasuju ze veria v toho jedineho..atd...atd...atd...atd
takze kto ma patent???
a este jedna:::::vecny zivot vo vesmire v tejto vibracii alebo dimenzii urcite NIEJE mozny...vo vesmire kde vsetko .VSETKO.podlieha vzniku a zaniku..budu existovat nepatrne bytosti...koli ktorym je cely tento smiesny cirkus VECNE????
to je SEN..na zaklade ktoreho su mozne manipulacie
napr. aj s tebou
som vdacny za zanik..pretoze by neexistoval vznik..nie v tejto rovine vesmiru..tot vse::MOJA sprosta sedliacka logika..
Astar   |   ip:92.52.11.   |   2011-05-22  (18:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  IP..tak si zober pekne od zaciatku...dokaz sily hodim o zem palicu a zmeni sa na hada ktory pozerie ostatne hady palice :)
parada....black magic ako vysita..a hlavne to meranie sil..bol to velky kuzelnik )
a to myslim vazne
presne ako dnes su ritualy a cierna magia kazdodenna ..presne ako vtedy...len dnes ju nevidime???
ale ano...len to nechceme vediet a tvarime sa ze sa nic nedeje...aspon vacsina populacie
ani sa nedivim ze je ,,neviditelna,, ked sme v nej od prveho nadychu
a este k militarizmu a nacionalizmu JHVH...myslim ze budem pisat nadarmo
kto cital bibliu vie to uz davno
dalsia iluzia je cakanie na nejakeho supercloveka ktory totu vsetko vyriesi...a mi budeme spokojne posluchat cisara..a tvarit sa ze davame cisarovy to co mu patri a bohu co jemu patri..dalsi chytak...
len cakajte..ale nedockate sa nic len dalsich slubov..ktore su vam predavane tym sposobom aby vas dostali do polohy cakajuceho strelca..)
a nevystrelite
a to pri tom verim v existenciu Jezisa Krista...ale nie tak ako sa to pise...
skusajte aj dalsie zdroje...PAPA


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-05-22  (18:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pravdu netreba obhajovať, Pravdu treba žiť. Pravda je od počiatku dokonalá, tak ako samotný Boh. Sám Ježiš povedal, že nakoniec zostane len Slovo od Boha, ktoré je Pravdou. Ľudia s tým nič nenarobia, len majú dve možnosti, žiť v súlade s Pravdou alebo nie.

Preto časom vzniklo také veľké množstvo cirkví, siekt, hnutí.., lebo každý si začal Pravdu vykladať po svojom, teda niečo ubral, niečo pridal, a začal hovoriť, že toto je správne, takto treba Pravdu chápať, my vás povedieme, my vám ju vyložíme, ale nejak sa nehovorilo, že každý sa musí sám namáhať, a hlavne, žiť podľa tej Pravdy. A ako to dopadlo? Úplne zle, všetko smerovalo od Pravdy a od Boha, nie k Bohu a Pravde. Stačí sa pozrieť, že ako to dnes vyzerá na tejto Zemi. Jedná veľká Sodoma a Gomora, vtedy len malý kúsok Zeme, dnes už celá Zem.

Biť sa do pŕs nestačí, že aký ja som veriaci..., pokiaľ sa ozaj nežije podľa samej Pravdy...Desatoro, proroci, Ježiš...a...

A ešte k biblistovi. Môžete mi osvetliť, že čo je to žiť v blízkosti Boha, a kto? A Archanjel Michal nie je Ježiš, ale ako vidno u jehovistoch áno, ale nič nové v takých skupinách, cirkvách..., tam je to s tým, tam hento s tamtým, ale to ich akosi netrápi, že predsa je vždy všetko inak.

Áno, nijaký superčlovek nepríde, ale pravý osloboditeľ áno, s mocou a silou od BOHA!Astar   |   ip:92.52.11.   |   2011-05-22  (18:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  neda mi este nereagovat na tento vyrok:::::
Ale to je už veľa na vás, ktorí odmietate Bibliu z dôvodu zlého svedomia, na základe ktorého odmietate hlbšie poznať jej zmysel pre váš život.

no
celkom pekne zastrasovanie..citit z toho vyhrazku a male BUBUBU
a presne takyto vsemocna tvoriva sila zvana boh nieje :)
iba tolkoAstar   |   ip:92.52.11.   |   2011-05-22  (18:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven a ak chces vediet kto je ten clovek


staci sa pozriet do zrkadla...presne
si to aj ty..:)


Slavo   |   ip:85.135.16   |   2011-05-22  (19:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven
Minule si tu spomínal, že Palešová Angelológia je nezmysel, guľaš.
Neviem prečo to tvrdíš? Rád si ťa vypočujem, lebo ja si myslím, že Pálešocva Angelológia veľa vecí osvetľuje: Ver mi ja nechcem žiť v omyle, a rád sa nechám z neho vyviesť? Úrobiš to pre mňa s lásky k blížnemu?


Ip   |   ip:188.112.6   |   2011-05-22  (19:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Astar:
neviem ako by si Ty definoval mágiu. Podľa mňa je mágia ak niekto koná v mene Boha, ale v skutočnosti nie je ním poverený. Alebo ak niekto niečo robí preto aby Boha prinútil konať, alebo inak povedané snaží sa Bohom manipulovať. V tomto zmysle zo strany Mojžiša nešlo o mágiu.
Ak niekto považuje Boha za militaristu a nacionalistu, tak prepáč, ale z môjho hľadiska Bibliu nepochopil.
Čakanie na super človeka naozaj nemá zmysel.


Astar   |   ip:92.52.11.   |   2011-05-23  (00:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  magia je suhrn veci..ktore vytvaraju isty druh energie..ktora moze byt konstrukcna alebo destrukcna..
tieto ,,veci,, su kazdodenne zalezitosti s ktorymi sa stretavas..patria k nim myslienka, slovo, predstavivost, cit atd..suhrn tychto ,,veci,, dokaze zhmotnit energiu cez dany ukon..(boh s tym nema nic..takze konanie v mene boha je uz zastarali vyraz, ktorymal danym ukonom dodat dolezitost pred inymi-zneuzivanie slova :) )
takze ked niekto napise..Ludia su magicke bytosti...je to pravda :) ---nie je to moj vyrok
Ludia maju schopnost konat magiu--kazdy z nas ju vykonava denno denne...tak si ju uzite .)


Astar   |   ip:92.52.11.   |   2011-05-23  (00:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  odznelo tu par biblickych citatov...ak dovolite napisem par nebiblickych a je na vas ci sa s nimi zhodnete alebo ich vyhlasite za ,,kacirske,,...
mne su jasne :) a napomocne
a verte..dostavaju ma do tazkych stavov..ked si uvedomujem, ze nekonam podla svojho srdca..pretoze srdce je ,,mudrejsie,, ako rozum..ajhla tie citaty::::

„Čokoľvek je len jednou z milióna ciest. Preto musíš mať neustále na pamäti, že cesta nie je ničím viac, než cestou; ak cítiš, že sa po nej nedá ísť ďalej, nemusíš na nej silou-mocou zostávať. Aby si mal v tomto jasno, musíš viesť sporiadaný život. Len vtedy si budeš stále uvedomovať, že cesta je iba cestou a nie je pre teba ani pre iných žiadnou urážkou, keď ju opustíš, pretože tak tvoje srdce cíti (...)

Prezeraj si každú cestu pozorne a rozvážne. Vyskúšaj ju toľkokrát, koľkokrát to budeš považovať za potrebné. Potom si sám sebe, iba sám sebe, polož jedinú otázku (...) Má táto cesta srdce? (...) Ak áno, potom je to dobrá cesta; ak nemá, potom nie je k ničomu. Ani jedna z nich nikam nevedie; jedna však srdce má, druhá nie. Jedna je radostnou cestou a pokiaľ po nej ideš, si s ňou zajedno. Druhá ťa privedie k tomu, že prekľaješ celý svoj život. Prvá ťa činí silným, druhá ťa oslabí.“

Existují pro mne pouze cesty

Po stezkách srdce. Jen po

Takových cestuji a projít je

V celé délce je jedinou

Hodnotnou zkouškou, kterou znám.

A tak po nich cestuji a bez

Dechu se dívám a dívám.Slavo   |   ip:85.135.16   |   2011-05-23  (09:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Solven prosím ťa ozvi sa. Prečo nedokážeš s dôstojnosťou chlapa povedať, že si sa angelológiou nikdy naozaj zodpovedne nezaoberal, a len ďalej posúvaš prízemne pletky. Vieš niečo o zodpovednosti za svoje myslenie? Presadzuješ ideu Slovanstva a to je aj podľa mňa správne. Ak niečomu nerozumieš kľudne sa pýtaj. Je ťažké si priznať, že som sa mýlil , lebo som do toho omylu veľa investoval, ale to je len Ego.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-05-23  (15:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keby niekto cudzí čítal tieto diskusie , tak by si pomyslel ,že omylom navštívil stránky prispievateľov, ktorí sa zaoberajú výlučne teologickými otázkami. Skoro pri každej téme. Úplne jedno o čom je ten článok hore.


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-05-23  (15:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slavo, pokoj. To by ste sa čudoval, že som sa zaoberal, nie všetkým, čo je fakt, kriedový papier, všetko pekné uhladené, pekné obrázky, pekná cena...len ten obsah. Viete, ono mi stačilo, keď som sa zúčastnil jednej jeho prednášky, kde chrlil tie svoje rozumy, kde dostával pod svoj vplyv tých, hlavné tie, ktoré na ňom nechávali oči, dokonca ústa sa už nevedeli zatvoriť od údivu, samozrejme, navonok nič nebolo badať. Čo že vysával a vysával, čo že táral a zavádzal, hlavná vec, že spojenie sa podarilo.

Viem o svojej zodpovednosti, preto s úplnym pokojom vravím, že pozor na Paleša a jeho výklady, ktoré sú pascou pre nevedomých, a nič viac. Nie je všetko zlato, čo sa blyští!

Apropo Slavo, už ste sa opýtali Paleša, že odkiaľ čerpá to, o čom hovorí? Skúste to...


Slavo   |   ip:85.135.16   |   2011-05-23  (17:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven nemusíš mi tikať. Dobre, pokoj medzi nami. Škoda dúfal som, že tromfneš všetkých týchto pánov res. spolkov: RNDr. Jiří Grygar, CSc, Prof. MUDr. Jiří Heřt, DrSc., Prof. RNDr. Václav Hořejší, CSc., Mgr. Juraj Valúšek, Doc. RNDr. Gejza Dohnal, CSc.,
Benedikt XVI (Ratzinger), ThLic. Vladimír Šiler, Dr., Doc. ThDr. Tomáš Novotný, Konferencia Biskupov Slovenska......
Všetci títo páni mali plné ústa toho ako presvedčivo(vedecky) ukážu Pálešovo šarlatánstvo. Dokazujú, to ale len spôsobom, ako to predvádzaš Ty, prízemnými pletkami. Dúfal som, že sa konečne dozviem presvedčivý(objektívny, vedecký) argument, ktorý raz a navždy umlčí Pálešovo "táranie". Konštatujem, že si sa zmohol len na isté citové(subjektívne) protiargumenty. Ja som sa s Pálešom ešte nikdy nestretol, ale teraz v júni idem do Školy Angelológie a veľmi sa teším, teda nie som v zajatí jeho sugestívneho prejavu, tak ako si ho opísal. A odkiaľ čerpá to čo hovorí? No predsa s historických faktov. Bez irónie: Pokoj medzi nami. Kto sa chce presvedčiť o tom či teraz klamem alebo zavádzam, nech sa páči:http://www.sophia.sk/polemiky


Slavo   |   ip:85.135.16   |   2011-05-23  (18:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pardon: prvá veta mala byť: nemusíš mi vykať


Slavo   |   ip:85.135.16   |   2011-05-23  (20:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven a prečo ti tak vadí, že ho ženské pohlavie tak rado počúva. No ako psychológ mam podozrenie, že to bude mať niečo spoločné s pravekým bojom o samice, samozrejme v kultivovanej rovine.
Samozrejme že ho ženy radi počúvajú, lebo k pochopeniu Pálešovej angelológie je potrená istá dávka intuície, ktorú maju ženy väčšinou viac rozvinutú.
Môj subjektívny(citový) dotaz


Slavo   |   ip:85.135.16   |   2011-05-23  (20:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Svoj názor, že máš svoje Slovanské srdce na správnom mieste som nezmenil.


Slavo   |   ip:85.135.16   |   2011-05-23  (20:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre teba Sloven brat môj slovanský
Slovanstvo a Krása
Predstavte si nádherný kvet- symbol krásy
I príde k nemu Ind kochá sa, smeje sa, sadne si vedľa neho a medituje
Nie neodtrhne ho
I príde k nemu človek Západu kochá sa, odtrhne ho, preskúma ho,analyzuje, chemický rozbor
I príde k nemu Slovan kochá sa, smeje sa, sedí vedľa neho, keď vidí krásnu Slovanku. Bez váhania ho odtrhne a ozdobí ním vlasy Slovanky.
Až teraz ten kvet naozaj naplnil to, prečo bol stvorený.


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-05-25  (06:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slavo, vy sám ste len podľahol jeho vplyvu, To o čom ja hovorím, tak to sa nedá chytiť rukami, vidieť očami, počuť pozemskými ušami, to sa nedá dokázať pozemskými prostriedkami, to prebieha na inej úrovni, nie na tej pozemskej. Preto verím, že raz prehovoria aj tí-tie, aby pomohli ostatným, čo museli prežiť to, o čom ja píšem!


Ip   |   ip:188.112.8   |   2011-05-25  (22:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Astar:
ak so dobre porozumel, srdce je podľa teba na prvom mieste, tam kde ťa ťahá srdce to je dobrá cesta, po ktorej treba ísť.
Problém je že srdce, býva aj klamné, môže nás ťahať k veciam, ktoré v konečnom dôsledku, nie su pre nás dobré.
Žiaden človek nás nakoniec nemôže oklamať tak ako nás môže oklamať naše srdce.PavolPijak   |   ip:212.81.19   |   2011-07-20  (15:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nedávno som čítal knihu "Demokracia je principiálny omyl". Viem, že neveríte vlastným očiam, ako som aj ja neveril, keď som dostal túto knihu do rúk. Autor knihy Pavol Peter Kysucký tvrdí, že demokracia je degeneratívny systém a produkuje z dlhodobého hľadiska len zlo rovnako ako aj socializmus, ktorý všetci dobre poznáme. Autor obhajuje tržnú ekonomiku, ale tvrdí, že demokraciu (systém štátneho zriadenia) vymysleli a udržujú pri fungovaní vrstvy zlodejov a mafiánov, ktorí si vymysleli dobrý politický systém, za ktorým sa môžu skryť a za nič neručia. Však všetci vieme, že už Kaliňák, posledný minister vnútra tvrdil v televízii, že ich SMER je dobre fungujúca s.r.o. Je to jasné, SMER neručí za nič, je s ručením obmedzeným a je to dobre zarábajúca firma, zarábajúca peniaze z korupcie. Po každých voľbách nastúpia noví politici, podľa autora knihy noví zlodeji a nič sa nielenže nemení, ale zákonite sa musí zhoršovať. Hlavne v knihe sa tvrdí, že s demokratickým systémom sa nedá nič urobiť, pretože medzi absolútne bezcharakterných demagógov a zlodejov a mafiánov sa ľudia s charakterom nedostanú. Teda, čím je demokracia rozvinutejšia, tým menšia šanca na to, že tam budú aj charakterní politici. Nemôžu vydržať medzi zlodejmi. Súčasne som bol prekvapený, že rovnaké názory, že demokracia je zlodejský systém sú známe už viac ako 70 rokov od amerických teoretických ekonómov ao sú Ludwig von Mises, Murray N. Rothbard, ale aj nemecký ekonóm Hans Hermann Hoppe. V knihe na konci sa cituje nemecký ekonóm Hans Hermann Hope, ktorý tvrdí, že tým, že demokratickí politici nie sú za nič zodpovední, tak v skutočnosti ani nikdy neriešia žiadne problémy, o ktorých by aj vedeli, pretože z princípu fungovania demokratických vlád, kedy sú pri moci obmedzený čas, len možno jedno volebné obdobie, tak chcú nakradnúť čo najviac. A po nás potopa. Okamžite som si kúpil aj knihu od tohto nemeckého ekonóma a je to tam jasne popísané ešte ostrejšie. Tržná ekonomika s tým nemá nič spoločného. Naopak demokracia deformuje tržné prostredie a spôsobuje mu veľké škody. Ako hovorím, prečítajte si najskôr túto knihu a potom doporučujem kúpiť aj knihu od Hoppeho „Demokracie, anarchie a omyly ekonomie“, vyšla v nakladateľstve Liberární institut, Praha. Hoppeho kniha je v niektorých častiach dosť teoretická a kto nerozumie ekonomike, asi tým teoretickým dôkazom nebude rozumieť. P. P. Kysucký navrhuje aj riešenie, ktoré ekonomickí teoretici podľa mňa nenašli. Autor v knihe „Demokracia je principiálny omyl“ navrhuje nový štátny systém, ktorý sa má v budúcnosti presadiť proti súčasnému demokratickému. Súčasný systém štátneho zriadenia s tržnou ekonomikou v Číne mi to trochu pripomína. Mne sa to celkom pozdáva: Knihu je možné kúpiť v niektorých kníhkupectvách alebo priamo cez www.negativa.sk . Ale kniha nie je len o demokracii. Je to podstatne zaujímavejšie. Je tam toho veľa. Napíšte mi Váš názor na tieto knihy, ak si ich prečítate.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Čo ak Mars...


2013-05-06  (17:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes stačí pár atómových bômb a na Zemi život zanikne. Keby k niečomu takému došlo, mohli by ľudia v civilizácii pokračovať na Marse. Vlastne by boli nútený. Čosi ako nový začiatok.

Československo Európe nevoňalo


2013-04-25  (10:34)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Monštrum zvané ego (alebo ego - falošné centrum).


2013-04-21  (11:51)  |  Úvahy a komentáre
Takže máš dve centrá. S jedným sa narodíš, je dané samotnou existenciou. To je tvoje vlastné ja(self). To druhé centrum, ktoré vytvára spoločnosť, je ego. Je to falošná vec – a je to obrovský trik. Prostredníctvom tvojho ega ťa spoločnosť ovláda. Musíš sa určitým spôsobom správať, lebo iba vtedy ťa spoločnosť ocení. Musíš určitým spôsobom chodiť; určitým spôsobom sa smiať; musíš sa riadiť určitými spôsobmi, morálkou, kódexom. Iba vtedy ťa spoločnosť ocení, a ak sa to nestane, tvoje ego bude otrasené. A keď je ego otrasené, nevieš, kde si, nevieš, kým si.


Spomienka na slobodu


2013-04-04  (03:47)  |  Úvahy a komentáre
Keď pozeráte telku každý deň, ani vám to nepríde… Keď počúvate rádio denne, ani vám to nepríde… Pozriete si, čo vás zaujíma. Nejaký dokumentárny film napríklad. Chvíľu správy. Keď sa objaví politik, vypnete to. Predvčerom išiel pekný dokumentárny film o anglických záhradách. A tá superstar tiež nebola taká zlá, keby len niektoré tie detská tá porota tak nezhadzovala. Až nepríjemné to bolo mne miestami. Niekto sa na tom možno smeje. Vlastne je všetko asi v poriadku.


Žena a úcta


2013-04-02  (04:26)  |  Úvahy a komentáre
Veľká noc. Akosi sa nám tie zvyky zvrhli. Dievčatá sa cítia ukrivdené. Môžno až duchovne znásilnené, keď sú studenou vodou oblievané, švihané korbáčmi… Muži, často podnapití, im dávajú silne pocítiť, kto je pánom. Je toto ale naozaj tá podstata nášho zvyku?


Bitcoin, demokracia, náboženstvo, Slovanstvo.


2013-03-29  (11:46)  |  Úvahy a komentáre
Iba poznaním tisícročných dejín dokážeme pochopiť súčasné spoločenské dianie, dokážeme sa efektívne a múdro správať, dokážeme nestratiť hodnoty, ktoré sme v živote pracne vytvorili, dokážeme neublížiť tým, čo si to zaslúžia, dokážeme vychovať deti múdre, prosperujúce a odolné proti sociálnym parazitom.


Nevýslovné utrpenie odišlo, no môže zase prísť


2013-03-28  (07:36)  |  Úvahy a komentáre
Druhá svetová vojna je pomerne dobre zdokumentovaná. Sfilmované hrôzy rôzneho druhu vynikajúco varujú do budúcnosti. Ľudia, nebuďte hlúpi... Ten čas ukázal, ako veľmi ste boli vinní, ako veľmi ste šli nesprávne.


Chcite žiť obyčajne


2013-03-27  (09:08)  |  Úvahy a komentáre
Ale žiť. Súčasný svet je v zajatí virtuálnosti, priam sci-fi. Nič obyčajné sa neprijíma, to je nuda. Ako v Japonsku, chce to robotov na všetko, aj namiesto psa a potom aj cintoríny pre psov – robotov.


Čo to bol za režim?


2013-03-19  (08:55)  |  Úvahy a komentáre
V poslednom čase v komentároch pribúda nostalgických spomienok na bývalý režim. Ľudská pamäť je naozaj nedokonalá. A je to tak správne. Aspoň nás nepríjemné spomienky toľko netýrajú.


Belgický poslanec sa nebojí nazvať zločin zločinom


2013-03-12  (09:56)  |  Úvahy a komentáre
Všechno je to strategie. V Iráku si naši američtí spojenci přivlastnili zásoby ropy. V Afghánistánu se opium a narkotika ukázaly jako velmi užitečné a pomohly jim k pohádkovým ziskům. V Libyi, Tunisku, Egyptě, a dnes v Sýrii, hlavním úkolem bylo a dosud zůstává svržení umírněné moci a její nahrazení mocí islamistů, kteří se brzy stanou obtížnými a které my beze studu budeme likvidovat pod záminkou boje s terorismem a záštitou Izraele.


Kofein je hořký, jedovatý a rostliny ho tvoří aby se ochránily


2013-03-09  (07:48)  |  Úvahy a komentáre
Pro včelu to moc slavně nedopadlo. Kofein totiž není návykový jen pro lidi. Pro rostlinu to ale byl tah přímo geniální. Stačilo doladit jeho obsah v nektaru aby včelám nepřipadal moc hořký a pak už se jen těšily z pravidelných návštěv závisláků. Přesně podle strategie drogových dealerů. Místo idylického vztahu květinky s včelkou Májou tu máme spíš brutální snahu vytvořit si co největší armádu závislic. Zdá se, že vše jede v sobecké režii ku prospěchu vlastních hrátek lásky a opylení.


Veľký brat sa už pridlho pozerá, viete to, lebo Orwell to vedel už dávno!


2013-03-05  (17:24)  |  Úvahy a komentáre
V budoucnosti nebudou však ani manželky ani přátelé. Děti budou matkám odebírány při narození, jako se odebírají vajíčka slepicím.


Pracoval jsem v jatkách, dnes maso nejím


2013-02-22  (17:53)  |  Úvahy a komentáre
Přinášíme osobní výpověď bývalého pracovníka jatek v Uherském Hradišti. Jednalo se o provoz, kde se manipulovalo s již mrtvými zvířaty.


Máte zakázané


2013-02-21  (08:11)  |  Úvahy a komentáre
Nie som obhajcom bývalého, neslobodného režimu. Avšak po roku 1989 sa mnohé zmenilo. K lepšiemu, ale aj k horšiemu. Už vyše 23 rokov máte zakázané:


Ako prežiť nový svetový poriadok. Odkaz sebe samému


2013-02-20  (10:12)  |  Úvahy a komentáre
A čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom. MOR HO!


Ako poraziť otrokársky systém.


2013-02-17  (12:07)  |  Úvahy a komentáre
Súčasná kríza je krízou morálky ľudstva. Spoločnosť sa zmení, ak sa zmenia jednotlivci v nej a nie keď sa zmení politika a vláda. Ak poznáme systém fungovania chazaro-židovského finančného systému, tak vieme ho aj riešiť. Otázka je či chceme zmenu a slobodného občana, alebo uprednostníme konzum a finančné otroctvo.


Nemocnica na kraji mesta…


2013-02-08  (09:41)  |  Úvahy a komentáre
Dnes ráno som náhodou narazil na článok, ktorý mi v tých najpestrejších farbách namaľoval obraz budúcnosti nášho zdravotníctva… Obrázok bol síce skutočne pestrofarebný, namaľovaný v štýle absolútneho realizmu, ale vôbec ma nenadchol. Skôr by som povedal, že vo mne vyvolal hrôzu. Uvedomil som si totiž, že k dosiahnutiu takého obrazu, vďaka našej vládnej politike, vlastne cieľavedomo smerujeme. Áno, cieľavedomo nasledujeme príklad autorov toho obrazu. Dávame si od nich radiť, ako na to? Oficiálne sa stotožňujeme sa s ich ideológiou. Tvrdo presadzujeme zavádzanie všetkých pravidiel zvráteného a nikdy v prospech obyčajných ľudí nefungujúceho systému... Pokúšame sa o samovraždu, alebo sa len nechávame niekomu vyvražďovať?


Naše deti nemajú detstvo


2013-02-08  (09:13)  |  Úvahy a komentáre
Kvôli škole. Naše deti sú zničené. Veru, nechcel by som byť dnes školopovinný. Jednoznačne sa v tomto národe vznáša myšlienka, že naše školstvo je slabé, deti sú nekvalitne vzdelávané a tým pádom nás nemôže čakať pekná budúcnosť. Naše deti totiž vraj nechápu, nerozumejú predpísanému učivu v osnovách pre matematiku, fyziku, chémiu. Hrozný stav, ak uvážime, že ich rodičia tomu väčšinou nerozumejú už vôbec.


Československo Európe nevoňalo


2013-02-06  (10:02)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Vilo Rozboril: Zajtra zarobím na vašom kriplovi


2013-02-04  (17:45)  |  Úvahy a komentáre
Pravda je taká, že Vilovou úlohou je každého účinkujúceho priviesť k slzám a robí to kvôli vám, vy tie slzy totiž očakávate. Nie vždy sa to darí, ale Vilo je taký anjel, že neváha deptať napríklad deti, ktoré to už aj bez toho nemajú ľahké. Takto v predminulej časti sa nezabudol chalana, ktorý mal v izbe presne nula stupňov, spýtať Je ti zima?


V ťažkých časoch...


2013-01-25  (03:57)  |  Úvahy a komentáre
V ťažkých časoch ekonomicko-spoločensko-morálného úpadku sa masovo prebúdza nespokojnosť zo spoločenským poriadkom, prebúdza sa záujem o veci verejné a o to o čo by sa ľudia v dobrých časoch nezaujímali: pozerajú do histórie a analyzovaním a porovnávaním histórie s ich dobou sa snažia nájsť príčiny úpadku. Výsledok je pararelne ten istý: príčinou úpadku je lakomosť a nenásytnosť elít, ktoré nemorálne v rozpore zo spoločenským poriadkom, o zákonnosti pomlčím keďže sú to tie isté elity kto vytvára zákony, vysávajú ekonomiku a demoralizujú spoločnosť do času až sa spoločnosť dostane do slepej uličky. Na dnešnej situácii môžme pozorovať, že čim reálnejšia je demokracia, Švajčiarsko, Škandinávia a Benelux kde je prerozdeľovanie spoločnosťou vytvorených hodnôt najrovnomernejšie, tak tým je spoločnosť zdemoralizovaná menej a v podstate len znášajú následky úpadku iných. Ekonomická depresia v rokoch 1873-1896, ktorá de facto vyústila do vytvorenia Federal Reserve a oboch svetových vojen, vyprodukovala mysliteľov a o jednom z nich J.M. Keynes povedal: „Verím, že sa v budúcnosti viac poučíme z odkazu Silvia Gesella ako Karola Marxa.“


Ako je to v SKUTOČNOSTI s vysokou školou?


2013-01-24  (22:26)  |  Úvahy a komentáre
Áno mám 20 rokov, som prvák VŠ, ktorý tu momentálne nebude pliesť „kritické“ a často krát „skľúčené“ stavy, ako mu chýba mamičkina strava, a iné srdcervúce pocity čo mu ležia na srdiečku (o tom možno nabudúce :). Skôr mám iný problém.


Žijeme v najlepších časoch


2013-01-22  (09:00)  |  Úvahy a komentáre
Hlavne my, Slováci. Ani si to neuvedomujeme a ešte sme aj akosi večne nespokojní. Prosím vás, prečo sa napr. priam zatajuje, že Slovensko má za ostatných 8 rokov úplne najvyšší hospodársky rast z celej EÚ? Zo všetkých 27 štátov naše hospodárstvo poskočilo najviac.


Ako sa dostať zo zovretia systému obnovením sebestačnosti


2013-01-21  (23:23)  |  Úvahy a komentáre
Veci potrebné pre prežitie: Bezpečnosť, Dom, Voda, Potraviny, Odev a obuv, Energia, Doprava, Zdravotná starostlivosť, Peniaze..... toto všetko sme si nechali zobrať, stali sme sa závislí na systéme a ten systém toho patrične využil.


Opľuli Mikloša, Kuric bol obscénny a Mihály opäť hysterický


2013-01-19  (23:33)  |  Úvahy a komentáre
Vstupné na ples bolo 500 eur, čo mnohí hostia plesu s úsmevom ohodnotili ako pár stovák. Keď zoberieme do úvahy to, že milión Slovákov žije na hranici chudoby a že zvyšok nezarobí ani 350 eur, nedá sa ples považovať za nič iné, ako výsmech. Preto sme sa akcie s názvom „Slovensko nepotrebuje celebrity“ zúčastnili aj my, členovia SP, pretože rovnako i my považujeme takéto jednanie „elít“ za výsmech slovenskému národu a vždy sme ochotní sa postaviť za trpiacich ľudí.


Chov hospodárskych zvierat


2013-01-14  (14:54)  |  Úvahy a komentáre
Ošípané sa chovajú v betónových kotercoch, v budovách bez okien, kravy sa udržujú v stálom kolobehu gravidity, aby sa vyprodukovalo čo najviac mlieka, teľatá sú hneď po narodení odobraté a reťazou pripevnené v klietkach iba trochu väčších ako sú samotné zvieratá a po niekoľkých mesiacoch umelej stravy sú premenené na jemnú teľacinu.


Pomätený svet Monči F.B.


2013-01-10  (21:55)  |  Úvahy a komentáre
Na výstrelky „bláznivej Monči“ sme si akosi chtiac-nechtiac v poslednej dobe zvykli. Ten posledný, ktorý som však mal možnosť zhliadnuť, vo mne vyvolal zmiešané pocity, nakoľko som nevedel, či sa mám tomu smiať, či plakať.


A je vôbec možná zmena systému ?


2013-01-05  (04:35)  |  Úvahy a komentáre
Rád by som Vám predstavil svoju krátku esej ktorá má slúžiť výlučne na zamyslenie. Napísal som ju svojim internet priateľom, systémovým bojovníkom.


Telefonicke sutaze - Fair play alebo podvod?


2012-12-23  (14:12)  |  Úvahy a komentáre
Priznam sa ze za cely svoj zivot som volal na telefonicku sutaz iba dvakrat a urcite tusite ze som sa nedovolal priamo do sutaze. Otazky alebo ulohy tychto sutazi vyzeraju na prvy pohlad velmi jednoducho avsak kazda uloha ma nejaky chytak.


Ako som sa naučil byť sám


2012-11-10  (09:47)  |  Úvahy a komentáre
Ponížili lásku na sex a priateľstvo na fejsbukový lajk. Hľadaj šťastie v instantnom svete, kúp si niečo, zaži pocit šťastia. Zažeň pocit hladu, smradu, samoty, hľadaj pocit pohodlia, mäkka a istoty,… pocity, pocity, nadradené nad city. Dnes som si vybral byť tu pri jazere bez ničoho a sám. Je ticho, hladina je veľké zrkadlo a len niekedy sa vzduchom zachveje dlhé hrmenie vzdialenej búrky. Nikto tu nie je a nikto nepríde. V Laponsku už pár dní nemám spojenie so svetom. Robím zlobu… mal by som behať po meste, kupovať drinky dievčatám s rúžom na perách, zabávať okolie historkami a tešiť sa z priazne okolia. Ja už nechcem, nechajte mi moje ticho, ja som tu rád sám…


AKO TO BUDE 21.12.2012


2012-10-24  (18:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes, keď píšem tento text sú necelé dva mesiace do legendárneho dňa, ktorý predpovedá Majský kalendár. Ak mám veriť presnosti prepočtov a porovnaní súčasného merania času s tými dávnominulými a ak by aj sedeli do bodky, máme tu teda 21.12.2012 čosi ako vrcholový bod tohto veľmi dávneho príbehu. Čo sa má vtedy udiať? Superkatastrofa, ktorá zmietne celý starý svet, ukončí túto story a časť vyvolených katapultuje do Novej Zeme vo vesmíre? Ak sa tak stane – kto budú tí, ktorí budú vzatí tam Hore?


Je pozeranie porna správne ?


2012-10-23  (13:45)  |  Úvahy a komentáre
Do pošty my dnes prišiel článok s názvom 5 dôvodov, prečo POZERAŤ PORNO. Tak by som chcel začať úvahu o tom či je takéto pozeranie vôbec správne ?


Ďaľšie z úvah a komentárov...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Václav Havel – z jiné strany mince

Václav Havel nabyl po 17. listopadu 1989 v restituci rozsáhlý majetek. Pozadí této restituční transakce, jedné z prvních, která prolomila Benešovy dekrety, je však zatemněno a objevuje se jméno pražského pozemkového krále, miliardáře Miloše Červenky.


TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

NEVINIATKA Z BILDERBERGU

To je náhodička-pravidelná, dlhoročná a overená praxou. Buď sú to neskutoční vizionári ako Vanga či Nostradamus, alebo len mafiánska banda nikým nezvolených mocenských parazitov, ktorí využívajú svoj vplyv a moc v duchu ruku ruku myje a z mediálne masírovaného stáda si robia štatistov.


Záplavy a realita

Urobia to znova! (500 svinstiev pokope)

Jednoduchá úvaha o živote

New world order - POVSTANME A BOJUJME PROTI NIM - SPOLU...

Milgramov experiment

Archív

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Vzkaz pro NATO: Přestaňte lákat chudé a nezaměstnané mladé muže z Egypta, Tuniska, Pákistánu a Afghánistánu do svého odporného západního tažení do Libye, zastavte posílání těchto mladých lidí na smrt, přestaňte jim lhát o tom, kolik jim zaplatíte a přestaňte používat cizince k podněcování vašich děsivých, sobeckých, ropných válek v Libyi. Nikdy jsem si nemyslel, že bych mohl mít nějaké slitování pro krysy, které zaměstnává NATO jako nájemné žoldáky (v rozporu s mezinárodním právem) v Libyi. Teď ale říkám těmto mladým mužům, kteří byli vlákáni do této pasti příslibem tisíců dolarů… že budou zabiti a pokud nebudou zabiti, vrátí se domů bez peněz. V invalidním vozíku (najatém od NATO, nepochybně za cenu obrovských splátek). Paralyzováni. NATO bankrotuje a tisícovky žoldáků v Libyi přestaly bojovat, protože už několik týdnů nedostaly zaplaceno.


Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce...

Ako také ovce

Den bez lékaře, nákupů, médií


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.3475 s