15. September 2019
    
Palmové listy - Odhaľujú budúcnosť? - Dolezite.sk

Palmové listy - Odhaľujú budúcnosť?


  2011-04-03  (15:08)  |  Náboženstvo a mystika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Palmové listy - Odhaľujú budúcnosť?

Palmové listy:Odhaľujú budúcnosť!

  Počuli ste už o indických knižniciach palmových listov? Na území Indie ich je celkom dvanásť a ukrývajú v sebe dlhú ľudskú históriu zaznamenanú na suchých palmových listoch. Tí, čo v nich vedia čítať, vám poodhalia nielen minulosť ľudského bytia, ale aj budúcnosť, ktorá je v nich zaznačená a začína sa nepríjemne napĺňať. História palmových listov Palmové listy sú prúžky, ktoré majú šesť centimetrov na šírku a štyridsaťšesť centimetrov na dĺžku. Najstaršie z nich majú až päťtisíc rokov, a začali ich písať siedmi indickí svätí muži. Sú napísané v dávno zaniknutých jazykoch – v starotamilčine a v sanskrite. Existuje len pár ľudí, ktorí v nich dokážu čítať, a preto o nich doteraz tak málo ľudí vie. Palmovým listom sa však už dlhodobo venuje nemecký spisovateľ Thomas Ritter, ktorému sa podarilo získať tristo palmových listov zo súkromnej zbierky osemdesiatročného indického zberateľa Ánanda Rámeša.

Zlá budúcnosť ľudstva ukrytá v palmových listoch Určite si opäť poviete, že zase jedno z mnohých proroctiev, ktoré sa snaží na seba upozorniť. Je však o to zaujímavejšie, že sa v nich dozviete aj o Európskej únii, a tiež o celosvetovej finančnej kríze, ktorá teraz vládne celému svetu.

Thomas Ritter dal získané palmové listy vedecky preskúmať, aby zistil, aké sú staré. Odborníci pomocou rádiokarbónovej metódy zistili, že majú asi štyristoštyridsať rokov – nič prevratné, no po preložení textov jedným z vykladačov Ritter zistil, že sa v nich nachádza proroctvo týkajúce sa 21. storočia.

O autoroch týchto palmových listov sa toho nedá veľa zistiť, no vie sa, že to boli indickí proroci, ktorí mali v tom čase v Indii veľkú popularitu. Už vtedy napríklad jeden z nich vedel, a do palmových listov napísal, že vznikne Európska únia, ktorá sa v roku 2004 rozšíri o východoeurópske štáty. Tieto štáty budú očakávať zvýšenie prosperity, ktorej sa však nikdy nedočkajú, pretože zakladajúce štáty Európskej únie sa budú na nich obohacovať. Začína to byť badateľné.

V proroctve je tiež napísané, že sa v roku 2005 nepodarí presadiť „jednotný základný zákon“ – autor mal na mysli Európsku ústavu. A proroctvo ide aj do detailov – „zákon odmietnu obyvatelia dvoch zemí“. Stalo sa, pretože vo Francúzsku a Holandsku neprešla Európska ústava referendom.A neznámy autor ide ešte ďalej – hospodárska situácia sa vraj bude zhoršovať aj vďaka návalu imigrantov, až sa nakoniec celá Európska únia rozpadne. V roku 2011 by mali stratiť peniaze v západnej Európe, ale aj v USA hodnotu. Príčina? Zlá hospodárska a finančná politika založená na honbe za nepretržitým  ekonomickým rastom.

Katastrofa v roku 2029 Začnú ju klimatické zmeny, za čo budeme zodpovední my ľudia. Milióny ľudí stratí domov, a budú sa sťahovať z krajín, ktoré budú  odolnejšie voči záplavám a zemetraseniam. Začne sa celosvetový boj o prežitie – potraviny nebudú postačovať pre všetkých obyvateľov, a nikto sa nebude riadiť medzinárodnými zmluvami a vzájomným spolunažívaním.

Politici najsilnejších štátov Európy si uvedomia, že nemajú dostatok potravinových zásob pre svojich obyvateľov a urobia bezohľadné opatrenie. Použijú smrtiace potravné plyny, aby znížili počet obyvateľov a nedoplatili tak na potravinovú krízu všetci obyvatelia. Je to šokujúce! Bude nám len stačiť dúfať, že sa palmové listy mýlia?

Začiatok občianskych vojen Spojené štáty americké boli „štartérom“ svetovej finančnej krízy a nielen to. Podľa palmových listov v roku
2012 skolabuje celý americký finančný systém, k čomu sa to teraz celé aj uberá. V spoločnosti nastane totálny chaos, a začne sa ďalšia občianska vojna, ktorá bude medzi východom a západom USA. Až v roku 2017 sa ju podarí skrotiť „spriatelenej zemi severu“ - pravdepodobne Kanade.

Občianska vojna v USA ovplyvní aj Európu – bude narastať inflácia, čo pocítia hlavne obyčajní ľudia. Takisto v Európe začnú občianske vojny najmä v Paríži, Ríme, Madride, či v Londýne. Vatikán prestane existovať, pretože ho dobijú extrémisti, ktorí unesú aj pápeža. Spúšťačom budú prisťahovalci, o ktorých si domáci budú myslieť, že oni sú hlavnou príčinou zlej ekonomiky. Európske občianske vojny však nebudú v takom veľkom rozsahu ako americké, čo je však len slabá útecha.

Najmenej budú krízou postihnuté - prekvapujúco - Rusko a Čína, pretože sa budú vzájomne podporovať. Dokonca v roku 2016 ich armády pomôžu európskym štátom zdolať občianske nepokoje a ekonomickú krízu. Ďalšie katastrofy, ktoré nás asi neminú Nepokoje medzi ľuďmi a globálna kríza, budú nič oproti tomu, čo nás čaká v dôsledku klimatických zmien medzi rokmi 2030 až 2034. Golfský prúd začne slabnúť a meniť smer, pretože sa bude stretávať s chladnejšou
vodou, v dôsledku roztápania arktických ľadovcov. Na začiatku na to doplatí celá Škandinávia, ktorá by mala zamrznúť, a obyvatelia budú nútení presťahovať sa do teplejších oblastí.

Ďalšia rana má prísť z vesmíru v roku 2046 v podobe planétky, ktorá sa síce so Zemou nezrazí, ale preletí medzi Zemou a Mesiacom. Aj tento prelet však spôsobí silné zemetrasenia, záplavy a výbuchy už dávno nečinných sopiek. Najviac bude postihnutá Kalifornia, časť Japonska sa potopí pod vody oceánu, silné zemetrasenie zažije Nemecko i Anglicko. V Česku sa prebudia dávno vyhasnuté sopky, ktoré zničia územie v ich okolí, a splodiny sa budú šíriť celou Európou, čo vyvolá smrtiace dažde na ľudí, zvieratá a celú prírodu.

Prebudia sa nielen sopky, ale aj dávno zabudnuté choroby ako mor a cholera. Zrodia sa však aj nové neznáme choroby, ktoré podľa palmových listov spôsobia smrť tisíckam ľudí. Jedna z chorôb príde v roku 2023 s africkými utečencami a spôsobí katastrofálne následky, kedy sa človek, ktorý ju bude mať, neubráni ani
obyčajnej nádche.

Čo má prísť po týchto katastrofách? Na ruinách celého sveta má vzniknúť nová spoločnosť, pretože tá skazená tu už dávno nebude. Palmové listy hovoria, že vznikne „Euroázijská únia“, ktorá bude založená na inom hospodárstve a ekonomike. Základom sa má stať bezúročný finančný systém, a má prísť aj „nový zdroj energie“. A v roku 2049 čaká ľudstvo šokujúce odhalenie, kedy sa v Európe i na Blízkom východe nájdu mimozemské artefakty, čo ovplyvní svetové náboženstvá, teda aj kresťanstvo.

Budúcnosť nás podľa palmových listov nečaká vôbec ružová. Keď príde toto zúčtovanie, každý sa bude pýtať kto za to môže. Odpoveď bude jednoduchá, ale krutá. Len my ľudia, naša konzumná spoločnosť, a naháňanie sa za peniazmi a bohatstvom. Stále si myslíme, že za peniaze si môžeme všetko kúpiť.

Podľa všetkých starovekých proroctiev od Mayov, indiánskeho kmeňa Hopi až po Nostradama sa má nový začiatok spustiť v roku 2012. Je to náhoda? Môžeme len dúfať.

<autor je neznamy HOAX & SPAM>

 


Boris Luk
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-04-04  (09:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  waw, super sprava, perfektny vyklad buducnosti.. idem si pichnut nieco do zily, alebo si hodim lano na povale..

..autorovi clanku, ako sa ti vecer zaspava?
RevolutionMan   |   ip:213.81.21   |   2011-04-04  (09:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nebojte sa, buducnost nieje nikdy ista na 100% pretože si ju vytvárame mi sami, ale urcite oporne body su dané a ktorým sa asi nevyhneme, ale niet sa coho bat, co príde to príde.

Cela kniha sa nachádza tu:

http://www.uloz.to/778017/proroctvi-o-evrope-thomas-ritter-pdf
xtc   |   ip:217.75.87   |   2011-04-04  (09:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Moje palmove listy hovoria, ze autor tohoto paskvilu trpi dusevnou poruchou.


Krovak   |   ip:109.230.5   |   2011-04-04  (09:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  s takymito predpovedami je to ako s nedavnym clankom o tom ze Baba Vanga predpovedala Fukushimu. :-\


underdroid   |   ip:195.28.76   |   2011-04-04  (10:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  veru osud si vytvárame sami!!! či už ako jednotlivci alebo kolektívne vedomie/nevedomie ľudí a národov. čítal som nejaké knihy od 'vadim zeland' , 'rupert sheldrake'... kopec iných, až potom po čase som začal rozumieť niektorým veciam, a čuduj sa sa svete začalo to fungovať i u mňa (pre nezainteresovaných ide o transsurfing, morfické pole,... a ine ne-industriálne pavedy) moje životné cesty začali ísť 'mojim' smerom. Funguje to určite i u národov, napríklad teraz Japonsko a ich ohromná súdržnosť pri riešení katastrof.Verím že keď ľudia chcú, prekonajú akúkoľvek prekážku, včetne vojen a globálnych katastrof. Aj keď bude redukcia obyvateľstva planéty ,je šanca ze najbezohľadnejší tvor tejto planéty (človek) ako druh prežije.


lol   |   ip:188.123.1   |   2011-04-04  (11:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Budúcnosť nás podľa palmových listov nečaká vôbec ružová. Keď príde toto zúčtovanie, každý sa bude pýtať kto za to môže. Odpoveď bude jednoduchá, ale krutá. Len my ľudia, naša konzumná spoločnosť, a naháňanie sa za peniazmi a bohatstvom. Stále si myslíme, že za peniaze si môžeme všetko kúpiť."

autor, ty debil, to takýto dementizmus, nemá sa síce nadávať ale tebe to patrí
MY? To akože aj ja? Aj deti v škôlkach, keď sa hľadá vinník, sme tu MY, všetci,

a skús ešte aj tú o tom, že každý môže zmeniť svet, už si ho zmenil?


hanzolo   |   ip:160.44.24   |   2011-04-04  (11:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zaujimave ze o 2012 nie je nic napisane ani o Solarnej burke ktora ma tiez zasiahnut zem.(vid.iny clanok)


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-04-04  (12:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hanzolo, ja som tiez zvedavy ako to s tou solarnou burkou dopadne..

..kedysi bezal v TV vedecko-futuristicky serial PO ROKU 2000 (alebo ZA HRANICAMI ROKU 2000, uz neviem)..

..teraz to, po tom vsetkom co sa deje, vypada na novy nazov "PO ROKU 2012"
333   |   ip:85.216.14   |   2011-04-04  (12:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  he strasne:)
krovak
presne tak .baba vanga sa kopla v roku 2010 ze bude v oktobri tretia svetova tak zas nam zoslala nove prestnejsie zo fukusime,ale az po tom ako sa to stalo.a cuduj sa svete uz bude tretia svetova 2011,takze sem v klidku a budte aj vy ,elitke (mimochodom blaznom satanistickym co svetia sobotu namiesto nedele,a myslia si ze mozu zabijat ludi do nekonecna bestrestne len predo ze svetsky system na nich nemoze)) nevychada to tak ako,chcu.a to je to krastne ,aj oni su bezmocny!

aj ja vam poviem svoje prorotctvo prichadza den sudny, kedy bude sa sudit elitka,a ich boh.cas sa im krati preto rozostvavaju uz aj libiiu.a u nas stale robia chemitrals,a nie a nie prestat asi chcu aby im tie lietadla zacali padat.

co sa mi moze stat nic viac len to ze umrem ,)a je to fakt to najhorsie?ee ovela horsie je ist do pekla za to ako som zil.


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-04-04  (12:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333 ty vazne veris ze pojdes do neba? ..fakt? ..naozaj? ..vazne? ..pojdes?

ked zomres, nikam, nikam nepojdes!, budes sa pekne rozkladat ako ostatni, co si o sebe myslis, no kde sme toto, no videl to svet?

:DD


333   |   ip:85.216.14   |   2011-04-04  (12:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  martinue
nie boze chran,ja po smrti ostanem tu kralovat:)


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-04-04  (12:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :DD


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-04  (12:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja by som mu tu iluziu nebral, znicil by si mu to nadejne cakanie na koniec sveta. Tymito predpovedami rane krestanstvo zalozilo svoje know-how. To bola ich jedina utkvela myslienka,vyvolana nepriaznou osudu, lebo Rimska risa ich utlacala. Zelali si skory koniec sveta a ten uz 2000 rokov neprichadza, co ale uctievacom tejto sekty nevadi. Rimska risa sa sice rozpadla, ale ich tuzobne ocakavanie konca sveta neprichadza. Tak o tom aspon kecaju.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-04-04  (12:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafaelko
vidis a zas prd chapes.koniec sveta pre satana a jeho stupencov,to je posledny sudny den v ten den sa to rozdeli,a ty budu odsudeny na vecne zatratenie v pekle.a ty co ziju podla desatoro a uveria v skutocneho PanaBoha stvoritela neba i zeme budu zit vecne v kralovstve nebeskom.mimochodm uz si peklo ide po nich.este je sine daleko v oblakoch ale ide.


odhalujiakorattakMINULOST   |   ip:77.68.106   |   2011-04-04  (12:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mily a naivny Borisi Luku,
kdybys pri citani (knihy nebo jineho zdroja o kterem nam tak horlive referujes) zapojil aj logiku mozku (to neni urazka) to je konstatovani - tak by sis vsimnul, ze se minule udalosti ktere se staly popisuji s absolutni presnosti na datum malem, a udalosti budouci jen mlhave obecne a neurcite. Aha proc v predpovedi neni treba to nebo ono? protoze to spisovatel (ktery o tom pise sve knih a vydela si tim) - nenapsal? To je jediny duvod?
Lidi uvazujte, je zde mnoho realnejsiho co se doslova "vali" kolem nas a je treba ke vsemu pristupovat s pristupem Sherlocka Holmese, protoze doba se zhorsuje, temer vse je propaganda, nebo "nazory a prani.
Zijeme zaroven v nejlepsi dobe, ktera byla. To je druha strana mince.
Svoboda publikovani je uzasny fenomen, jen s nim ruku v ruce prisla lavina balastu a nesmyslu ktere uspese zahlcuji pro vetsinu lidi to co je ryzi, podstatne, pravdive nebo podnetne. Hledani je tedy dnes paradoxne o mnoho tezsi. Ale Diky toho alespon neziji v tom nevedomem omylu z toho ze co je psano to je dano. (knihy vedecke publikace apod.)
Takze opet neco pozitivniho i na tom spatnem.

Prosim prectete si napriklad neco o Libyi, jak se publikuje treba na ino servru Britskych Listech, kde lze videt najednou necernobily obraz jak nam jej predklada EU, nasi politici (i vasi slovensti). Zjisteme nakonec to bude asi uplne jinak. Mejme duveru jen ve svuj uzasny mozek a lzi se stanou okamzite pruhlednymi. A to nemusime byt ani tim povestnym S.H. :)


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-04-04  (12:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333 "peklo v oblakoch" ..tak to si zabil starec :DD


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-04-04  (12:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kluci neblbnete, sak se tu zadusim smichy :DD


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-04  (13:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333, to sa mi nezda, je to dost tendencne a zalozene len na subjektivnom pocite. To desatoro vas boh nevymyslel, ani ho nijakym sposobom nevymajzlikoval na kamennu dosku, to su len povesti. A to, ci sa niekto sprava podla nejakeho zakonnika, alebo nie, neznamena, ze vyhra konkurz na pozvanku do nebicka. Gnostikov ste vyhnali, arianikov tiez,rovnako ako kazdu inu sektu nesuhlasiacu s vasimi nazormi, ti ale rovnako verili vo vasho hrdinu, takze by mali tiez uz byt na vasom vysnivanom poste. To bude kuca-paca az sa tam s nimi stretnete.


hanzolo   |   ip:160.44.24   |   2011-04-04  (13:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 martintrue. serial sa volal za rokom 2000 http://www.csfd.cz/film/260419-beyond-2000/ vzdy som to pozeraval.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-04-04  (13:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafaelko
preco mi pripisujes nieco co som ja neurobil nikoho som nevyhnal a ani nemienim pokial neroby inym zle a zije podla desatoro.ale satan si tu robi a robil zatial vzdy co chce,posledny sudny den nemohol prist skor,cize za tych 2000rokov lebo je napisane,ze vseci o nom budete pocut,o PanuBohu stvoritelu neba i zeme.a ty co nevideli a uveria budu spaseny ,tak rafaelko este mas cas uverit bo ked uz uvidis bude bohuzial neskoro.
martintrue
myslis ze zabil,aj biblia je poprekrucana trochu,aby nasli co hladaju.a kde to najdu budu sa bat.a valmi bat lebo budu vediet ze plnisa co povedane bolo.


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-04-04  (13:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hanzolo jojojojo to bolo ono, super serialik.

333 tak to mas recht, ze v biblia je poprekrucana a ze sa ONI budu bat si nemyslim, ved najprv su ONI a az potom MY (myslim tym vsetko, teda co sa ma stat).

A michodom, plni sa to co nebolo povedane, ale napisane a to je rozdiel..333   |   ip:85.216.14   |   2011-04-04  (13:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
ee povedane bolo a aj napisane ale nie vseci citali tak ako povedane bolo.mas pravdu oni vedia ovela viac ako ostatny oni to co bolo pre vsetkych ukradli,lebo zatuzili mat vsetko .aj ostatnych.


hanzolo   |   ip:160.44.24   |   2011-04-04  (13:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333. preco mas nick 333 si s polovice diabol? :)


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-04-04  (13:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333 hej, ano, ved sa da citaj aj z ust :DD


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-04-04  (14:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  trista tricet tri stribrnych :DDD


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-04  (14:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333, ak je boh vsemocny, co nie je, lebo co nie je, to nemoze byt vsemocne, tak by cisto hypoteticky mohol zariadit, aby sme sa vsetco dostali do kralovstva nebeskeho. Ak nechce vsetkych, ale len vyvolenych, tak cisto hypoteticky to svedci o jeho charaktere. Ak je boh vsemocny, mohol by zariadit, aby som v neho uveril, ak to neurobil, tak mu na mne nezalezi, ak jemu nezalezi na mne, tak je reciprocita namieste.


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-04-04  (14:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a co ak je BOH s TVAROHU? :DD

..no nic dnes som uz nasmial dost, tesilo ma pani.

este NIECO na zymyslenie:

http://www.youtube.com/watch?v=-BRrua88WzEstanley7   |   ip:78.98.235   |   2011-04-04  (14:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  je úplne jedno čo sa píše v nejakých proroctvách, podla mňa si budúcnosť tvoríme sami. No na druhej strane keď sa pozriem okolo seba, tak si aj želám aby prišla nejaká očista tejto zeme, pretože to všetko smeruje do pekných sračiek. Jediná vec čo ludí zaujíma sú peniaze a moc.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-04-04  (14:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hanzolo
mozno:)
martintrue
hm aj to mozes.pokial to beres zo srandy:)ale ak nie,tak zjavne nechapes ze elita skryla cle proroctva pred ostatnymi.preto je biblia taka ako je,lebo to chcel PanBoh tak,je v nej spravda ale skryta v mnohych podobenstvach,aby ty ,elita na to neprisli.lebo to na co prisli skovali pred vami.
rafaelko
fakt si cital bibliu,ked kladies tuto hyptezu?vsak mas napisane,ze PanBoh stvoritel neba i zeme, zachrani kazdeho zvas co uveri v neho a on najde v nom zmilovanie,za to ako zil,snad necakas,ze sa zlutuje nad vrahmi?ked mas napisane ze nezabijes.potom co by to bolo za kralovstvo jeho.mnohe cirkvi zavadzaju v tom ked tvrdia ze staci olutovat zle ciny a odmdlit a PanBoh sa zmiluje.ale to je dielo satana aby zviedol ludi na zle ciny.
rafaele
uz isto ti poslal vela dokazov osobnych ze je,nie rukolapnch,ale neraz si sam seba presvedcil ze to nahoda jest.DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-04-04  (14:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Boris Luk. Risperdal 5 mg každý večer po dobu troch mesiacov. Prejde to :-D Ak nie. 10 mg haldolu IM jednorázovo.


underdroid   |   ip:195.28.76   |   2011-04-04  (14:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mistr HUJER ,ty si samozvany 'centralny mezek lidsvatva' bez teba by tento blog ani neexistoval . Vseci sa tesime tvojej neskonalej mudrosti,vtipu,zdravemu usudku. Si nasim stelesnenim moralky, lidkosti a hlavne mudrosti. Davas si rano 2mg Chitrolinu alobo Mudrolinu?? Si ten co Google pojedol ... :o) Vinsujem Vam vsetkym pekny 'o nicom' den!


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-04-04  (15:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Beriem underdroidín v chelátovej forme. IC priamo do šedej kôry mozgovej :-) Pod FNMR a EEG to robí neskutočné veci.

Pekný deň aj Vám .


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-04  (15:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333, aj pre blbych som napisal cisto hypoteticky 2x....


1Lukas123   |   ip:85.216.14   |   2011-04-04  (15:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "pretože ho dobijú extrémisti, ktorí unesú aj pápeža" Uz si viem predstavit ako na papamobile unikaju z vatikanu xDD

hoblik   |   ip:89.173.17   |   2011-04-04  (16:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toto su riadne kraviny. Vsetko ca su uz stalo bolo davno na listoch + sprska nezmyslov do buducnosti


duri   |   ip:159.134.9   |   2011-04-04  (16:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  moj palmovy toaletny list nam vesti velmi hnedu buducnost, neviem, co to znamena, vyzera to skoro ako motyl, ak si niekto trufa to rozlustit, tak mu to poslem postou, citim, ze je to veeeelmi dolezite posolstvo...


Richieboy   |   ip:88.212.40   |   2011-04-04  (18:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Teda pri všetkom čo som na túto tému ponachádzal sa mi toto tu vidí ako to najmenšie zlo...popri iných proroctvách a prognózach podľa ktorých sa ľudstvo ako-tak ucedomiť vôbec stihne;)


Michal   |   ip:77.234.24   |   2011-04-04  (20:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rok 2012 bude podľa mňa rokom obrovských zmien. Najväčšia buržoázia ktorá sa skladá z dynastíí ako su Rotschindovci, Rockeffelerovci a ktovie ešte aký skrýtý mamonári, vďaka svojím peniazom ovláda celú planétu. Nie nadarmo sa vraví že: Peniaze hýbu svetom. A bankári ktorý ich pre seba neobmedzene produkujú môžu prakticky robiť čo chcú.
Zásoby ropy sa míňajú, ľudí je na svete čoraz viac a planéta im nestačí, ešte si k tomu pridajte to že ich obyčajný proletariát nezaujíma čo môžme vidieť na holokaustoch minulosti. Takže sa môžme tešiť na rok 2012 kedy sa mimochodom konči zmluva FED (federalny reservny fond v amerike) čo ma iba uisťuje v tom že samôžme pripraviť na hyperinfláciu. Čím viac sa o tom dozvedám, tým viac mi to všetko do seba zapadá :(


meff   |   ip:195.91.94   |   2011-04-04  (21:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Michal, vies dodat relevantny zdroj informacie o tom ze v 2012 konci FED ?


fh   |   ip:82.9.171.   |   2011-04-04  (22:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tusim autor poukazuje na stupiditu citatelov, dost podarene


Ip   |   ip:188.112.1   |   2011-04-05  (08:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael:
jeden z dôvodov prečo dôverujem biblii je to že prehovára do bežných denných záležitostí môjho života, ale aj pri takychto debatách, keď niekto Boha napáda tak vždy prídu na myseľ verše z biblie, ktoré dávajú iný pohľad.
Ak by biblia nebola inšpirovaná Bohom, tak aj tak by ju musel nikto napísať, nesmierne genialne. Bol by to fakt genialny podvod. Až tak, že to nie je v silách človeka, alebo skupiny ľudí. Biblia sama o sebe svečí pre ľudí ktorý to chcú vidieť, že za jej pôvodom je niečo nadprirodzené, navyše keď niečo vie aj o pozadí jej vzniku.


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-04-05  (09:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip ja neviem, ale asi nechapes coho je clovek schopny, aby mohol byt vladcom popripade despotom.

to, ze bibliu napisali tak genialne, dokazuje, ze toho este vela nevieme z minulosti - teda strasne vela veci je utajenych!

Michal   |   ip:87.197.40   |   2011-04-05  (10:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  23.12. 1913 bola podpísaná na 99 rokov. Nájdeš to všade na internete. Videl som to aj v dokumente THE ZEIGEIST kde je pekne popísané akým hnusným podvodom si spoločnosť FED založili. Určite je to najlepšie profitujuca firma na svete


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-05  (10:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip, ak by si sa viac venoval geneze vzniku krestanstva ako svetoveho nabozenstva, lebo citanim biblie sa o historii tohoto fenomenu nedozvies, tak by si vedel, akym sposobom sa biblia stala tym, cim je. Najzabavnejsim faktom je, ze o obsahu viac- menej rozhodoval Konstantin, ktory az do konca zivota zostal verny svojim rimskym bohom. To ale cirkvi, ktora sa jeho zasluhou stala najmocnejsou organizaciou toho casu na svete, vobec neprekazalo, dokonca jeho dvorny historik Eusebios ho prirovnava k bohu. Nuz ak je Konstantin taka autorita pre cirkev, napriek tomu, ze vyvrazdil skoro celu svoju rodinu, tak aj biblia sa stala len nastrojom na nieco ine, ako hlasanie pravdy. Tento fetisizmus polobarbarov tak hojne pertraktovany aj po 1700 rokoch je smutnou studiou do duse dnesneho cloveka. Lebo to stale zostava mementom pre dalsie udalosti, ludom sa da vzdy vsetko tak podat, ze tomu veria. A este by som sa rad teba spytal na ten myticky citat Krista, Prwedaj vsetko a rozdaj chudobnym.Taku nelogickost v jednej vete tak lahko nenajdes. Predstav si, ze to urobia vsetci, kde vziat tych kupujucich. Tolko k tvojej inspiracii zvana biblia.


anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-05  (12:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael-hahahaha čo si nafetovaný? kde si prečítal tento blud o Konštantinovi. Biblia je ako BOH navždy zostane utajené ako a kto ju napísal, ak veríš vieš kto to bol, pre neveriacich zostane vždy len knihou. Pravý kresťan bibliu nečíta a nehľadá autora, v tejto knihe preteká Božia láska a keď ju začneš čítať SRDCOM a nie očami pocítiš ju, ber to aj ako dôkaz Božej existencie. Nikdy ti BOH nedá priamy dôkaz o svojej existencii to si uvedom rafael, viera nieje o dôkazoch ale o viere. Netráp sa rafael ti nie si hodný Božieho dôkazu za života, ti budeš stále tápať len v temnotách a ber to ako trest nikdy sa pravdu nedozvieš za tvoje útoky na BOHA až po smrti.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-05  (13:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonymus, tolko faktov v jednej vete, ktore si tu napisal, svedci o tvojej mimoriadnej schopnosti byt velmi netendencne zamerany voci svojej osobe. Fakty su to, ze bibliu napisali ludia, mozete to tisickrat opakovat, ze je inspirovana bohom, aj tak to nic nezmeni na fakte, ze je len jednou z mnohych mytickych povesti, nezakladajucej sa na pravde. Okrem biblie a Rozpravok starej matere si precitaj aj nieco ine, ver mi, poriadne ta oklamali, a ked uz si nahodou dospely, co tvoj pisomny prejav neprezradza, tak skus aj sam hladat.


anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-05  (13:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A kde si to mám prečítať na internete? mňa neoklamali poznám ľudí ktorý boli na druhej strane, aj jeden ateista keď sa prebral hovoril o nádhernom mieste a anjelovi ktorý ho poslal späť, držal v ruke bibliu rafael to ho zaujalo najviac, teraz sedí každú nedeľu v kostole a ja nemám čas s ním nikdy do toho kostola skočiť. Neoklamali ma rafael Biblia je pravdivá, BOH si svoje slová stráži a ako nám bola daná na začiatku tak je zachovaná aj dodnes.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-05  (13:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonymus ,myslel som, ze mas nejake veci do diskusie, ale ako vidim, este si z rozpravok nevyrastol. Ak je biblia prava a pisana bohom, preco si za svojho konecneho spoluautora vybral prave Konstantina, ktory az do konca svojho zivota zostal verny rimskym bohom. Odhliadnuc od faktu, ze cela jeho zivotna put je popretkavana vrazdenim clenov svojej rodiny, je dost zaujimave,ze aj cirkev si ho uznala svatym. Takze potom sa natiska otazka, komu posluzil kto, ale skor je pravda,ze obidve strany z toho profitovali. No a jedna strana z toho profituje dodnes.


anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-05  (13:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Naozaj pozabíjal členov svojej rodiny? máš dôkaz alebo len internetový článok? Neviem či bol spoluautorom biblie mohol byť len Božím perom ale spoluautor určite nie. Rafael kto by vyhlásil Konštantína za svätého keby mal na rukách krv. Rozmíšľaj vylučovacia metóda ide aj druhou stranou nie len tou jednou konšpiračnou.


Ip   |   ip:188.112.6   |   2011-04-05  (20:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael:
Konštantin nemal žiadny vplyv na vznik starého zákona. Kresťanstvo používa tie isté knihy starého zákona ako židia, len sú zoradené v inom poradí. Taktiež nálezy pri mŕtvom mori jasne dokazujú že Konštantin nemohol mať žiadny vplyv na vznik starého zákona. Na nový zákon rovnako nemal žiadny vpliv. Mal vpliv na kresťanskú cirkev, tým že ju zoštátnil. Lenže jemu nešlo o cirkev, on bol ochotný urobiť čokolvek aby posilnil svoju moc zjednotil rímsku ríšu a zabránil jej rozpadu. V rozmáhajúcom sa kresťanstve videl príležitosť ako dosiahnuť svoje ciele. Zo strany cirkvy to bol kompromis, chýbný krok. Konštantin vydal dekrét ktorý určil, že v celej cirkvi bude jedenspoločný deň odpočinku. Tu je citát z dekrétu ktorý bol vydaný 7. marca v roku 321: "Nech v ctihodný deň slnka všetci úradníci a ľudia sídliaci v mestách odpočívajú, nech sú všetky dielne zavreté. Ľudia, ktorí vidieku pracujú v poľnohospodárstve, však môžu slobodne a v súlade so zákonom pokračovať vo svojej práci."
Konštantín chcel zjednotiť ríšu a cirkevní predstavitelia obrátiť pohanov. S pomocou nedeli to dosiahli, ale bol to kompromis s Božím zákonom, navyše vniesol do cirkvi kult slnka.
V podstate sa tým naplnilo proroctvo proroka Daniel 7,25 ktoré hovorí o tom, že tu príde niekto kto zmení časy a zákon.
Bibliu ani desatoro neznenil to stále platí, len v ľudskom chápaní dosiahol posun a kompromis, čo v konečnom dôsledku bolo cirkvi na škodu.
Takže pre mňa Konštantin nie je žiadna autorita, skôr vnímam jeho negatívny vplyv na cirkev.
Paradoxné s tým čo tvrdíš je že práve biblia je nástroj k tomu aby sa človek nedal zmanipulovať a ovládať iným človekom alebo systémom či už náboženským, alebo politickým.
K tej otázke týkajúcej sa výroku: predaj všetko a rozdaj chudobným.
Nie je možné vytrhnúť, tento výrok z kontextu a paušalizovať ho na všetkých ľudí(Zacheus napr povedal že dá "len" polovicu svojho majetku chudobným a Ježiš mu povedal: Dnes sa dostalo spasenie tomuto domu). Ježiš ho povedal bohatému mládencovi, ktorý si na bohatstve zakladal. Bohatstvo bolo pre neho to najdôležitejšie a pritom si myslel,že je pred Bohom na tom dobre. Bohatstvo bolo to, čo mu bránilo prísť k Bohu. Bohatstvo bolo pre neho bohom. To o čo šlo Ježišovi, možno ani nie je tak aby všetko rozdal, ale aby si uvedomil svoju bezmocnosť. Ježišovi pri rozhovore s ním v tej chvíli ani tak nešlo o chudobných ako o jeho samého, bohatého mládenca. Ježiš mu v podstate dal neuskutočniteľnú požiadavku, aby ho priviedol do vsťahu s ním. Pretože ak mám urobiť niečo čoho nie som schopný, je to dobrý dôvod k modlitbe, k rozhovoru z Bohom. Žial bohatý mládenec od neho odišiel. Marek pridáva detail, že keď mu to Ježiš hovoril pozrel sa na neho a zamiloval si ho. Ježiš mu z láskou hovorí niečo, čo ho mohlo zachrániť.


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-04-06  (08:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  anonymus, neviem co si zac (a neviem ci je Vas viacej), ale mas (mate) tu viacej mien, ako - Anka, bobo, martin..

..nieste Vy nahodou, nejaka "skupinka", ktora tu haji Bozie akoze slova.

Ip, tymto si si odpovedal:
"Mal vpliv na kresťanskú cirkev, tým že ju zoštátnil. Lenže jemu nešlo o cirkev, on bol ochotný urobiť čokolvek aby posilnil svoju moc zjednotil rímsku ríšu a zabránil jej rozpadu. V rozmáhajúcom sa kresťanstve videl príležitosť ako dosiahnuť svoje ciele."

..fine..


Ip   |   ip:188.112.9   |   2011-04-06  (08:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  martintrue:
len problém cirkvi nie je v tom že by biblia bol chybná, alebo že by ju zmenila, ale v tom že ju neberie vážne.


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-04-06  (08:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip, svojim sposobom si si zase odpovedal, len ta opravim, biblia JE chybna, ved zme sa to uz predsa bavili, ze je poprekrucana, podoplnovana, pototo a neviem co vsetko..


Ip   |   ip:188.112.9   |   2011-04-06  (08:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  martintrue:
to je Tvoj názor, mala by zmysel táto debata ak by sme sa bavili o konkrétných veciach. Starozákonné spisi sú doložene pomerne dobre. V Novom zákonne okrem jedného verša v Jánovom liste a konca Markovho evanjelia, čo bolo pridané? To že vznikajú rôzne preklady a niektoré preklady sú tendenčné, ešte neznamená, že je chybná. Ale kto z nás ju pozná dokonale, tu ani nie je možné dôjsť k dokonalému poznaniu, len rásť v poznaní. Samozrejme že ak sa chce človek dopátrať pravdý musí tomu venovať čas a hľadať, ale nikdy nedospeje k plnému poznaniu. Dôležité je nasmerovnie. Z mojej skúsenosti viem že biblia je chybná pre ľudí ktorý ju nepoznajú, alebo ju poznajú povrchne. Ľudia ktorý ju celý život poznávajú si overili jej spoľahlivosť aj keď nedospeli k plnému poznaniu a priznávajú, že mnohým veciam nerozumeju. Mne sú vždicky podozriví ľudia ktorím je všetko jasné.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-06  (09:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Podla mna je zasadny rozdiel v tom, co povazuju ludia za dolezite. Ak si ja vyberiem nejaku knihu od nejakeho autora, a stotoznim sa s jeho myslienkami, bude uplne nepodstatne, kto to napisal, ci to niekto prepisal, ci tam niekto nieco pridal, nieco vybral, lebo sa mi paci ten obsah, ktory sa dostal ku mne. Ak budem velmi ovplyvneny tou knihou, ktora sa mi pacila, a zacnem sa podla nej spravat, bude mi uplne ukradnute, ci sa neskor ukaze, ze to nie je tak, ale inak. Paci sa mi predsa obsah, nie forma. Ale paralelu s veriacimi v tomto nevidim. Im nejde ani tak o obsah ako o formu. Im vobec nejde o veci popisane v bibli, ich hlavnym fetisom je prave ten spisovatel. No a im napriek uplne bezvyznamnej role autora, ide v prvom rade o to, aby ten ich autor nebol spochybnovany. Ved citovat tie filozoficke myslienky, spravat sa podla ich navodu, mozte predsa aj tak. Ale vam ide predsa o nieco ine, vy tym chcete priamo dokazat existenciu boha, co je rovnako zabavne ako dokazovat jeho neexistenciu. Lebo ako vsetci vieme, neexistencia sa dokazat neda. Takze sme na tom uplne rovnako, my vam nikdy nedokazeme, ze neexistuje, tak ako vy nedokazete, ze existuje. Nic na tom nezmeni fakt, ci Novy zakon ma 4, alebo 14 evanjelii, nic na tom nezmeni fakt, ci sa splni akakolvek realna predpoved. Ip, fandim ti, aby si dosiel k plnemu poznaniu, ale nie je to lahke, ak si malo sebakriticky zalozeny, co tvoj pristup k biblii ako ho tu prezentujes aj doklada.


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-04-06  (10:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael opat sa ukazalo, co je v tebe skryte a ako sa vyznas, ak budes alebo si v nejakej organizacii, chcem byt tiez clenom, bol (alebo si, neviem) by si dobry recnik za vsetkych, tvoj prednes a prejav je to co mne osobne chyba, ale je skvele citat tvoje clanky preto nemarni talentom a sup sup do nejakej organizacie, alebo napis knihu :D

Ip tento duel nemozes vyhrat..rafael sa vyzna a vzdy ta schova do vacku, sorry

333   |   ip:85.216.14   |   2011-04-06  (11:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael
mas velku pravdu je jedno kto napisal bibliu je jedno kto a ako ju poprekrucal,ale na tom nic nezmenis,ze za nou staoji PanBoh a viedol ludi aby pisali tak ako on chcel,a ono tie predpovede sa plnia a realne,len ako ty vravis zalezi na cloveku ci je to ochotny si priznat a uvedomit.

http://www.cas.sk/clanok/194703/poklad-v-jaskyni-prepisu-zahadne-knihy-dejiny-krestanstva.html

isto si to cital.ale zalezi co za skutocna pravda s tych knich dostane na siroku verejnost.


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-04-06  (12:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  informacia s NOVEHO CASU.. 333 to nemyslis vazne..

ved vy nechapete, ze nabozenstva su na pokraji zrutenia a silou mocou budu sa zrazu objavovat nove a nove dokazy o existencii boha a jezisa..

Vsetky nabozenstva su krmene penaznym systemom, preco by aj oni neprispeli dakym novym prevratnym objavom, aby sa tento nas krasny demokraticky system zachoval..

..fine..
stanley7   |   ip:78.98.235   |   2011-04-06  (12:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Perkonzistuálna nerovnosť hyperpriestoru subatómových častíc viac dimenzionálnych rozmerov sa nerovná alebo len čiastočne rozpínaniu duality na základe podprahových tzv. lokačných vnímaní pod úrovňou geofyziky so stupňujúcou tendenciou TREPAŤ HOVADINY !!!
Rozumeli ste? Ani ja nie. Tak už prestaňte s tými bludmi.


MM   |   ip:217.75.73   |   2011-04-06  (12:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A nebolo to nahodou tak ze na tych listoch si niekto utrel rit a genius z nemecka tam vydel co chcel :-)) Cize nepredpovedali za 400 rokov doteraz nic ale vedia vsetko co bude dalej :-)) kde su,co to je,kto to skumal atd.. tu isteze nie je ako pri vaacsine bludov na tomto platku. To je asi tak doveryhodne ako to co nakecam ked som pod parou :-)) rozumu zdar


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-06  (12:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333, jedno je pravda, a to, ze az por. 68. n.l. sa vobec nieco take ako krestanstvo zacalo spominat. v tom s tebou suhlasim, ak by sa aj potvrdila autenticita tohto nalezu, myslim, ze by to potvrdilo mnou spomenutu skutocnost. Takisto ako Zvitky od Mrtveho mora neobsahuju nic, co by suviselo s hypotetickym posobenim Krista. Da sa dokonca povedat, ze vylucuju akukolvek jeho existenciu, kedze boli pisane zhruba v 3.st. pr.n.l. az do zaujimaveho roku 68 n.l. Tento clanok, kedze ho priniesol portal venovany sa skor bulvaru ako faktografii, tak aj tak naraba s informaciami. Ak vies teda spajat suvislosti, jedno je zaujimave, akykolvek dokument najdeny mimo stokrat prepisovanej biblie, pisany v tomto obdobi, vykazuje absenciu co len jedinej spravicky o osobe, ktora mala taky ohromujuci dopad na dejiny vtedajsieho sveta, a tym aj na vzniku nabozenstva. A k dalsej tvojej poznamke, ze proroctva sa plnia, ano ked si to vies spravne vylozit, plnia sa proroctva aj Sibyly,Nostradama, dokonca aj sci-fi spisovatelov. Ale vsetky tie tzv. splnene proroctva maju jedno spolocne, neporusuju dane fyzikalne zakony, co sa v pripade dalsich vyfantazirovanych predpovediach odzrkadli tym, ze sa nestanu.


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-04-06  (13:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stanley7 | ip:78.98.235 | 2011-04-06 (12:43)
"Perkonzistuálna nerovnosť hyperpriestoru subatómových častíc viac dimenzionálnych rozmerov sa nerovná alebo len čiastočne rozpínaniu duality na základe podprahových tzv. lokačných vnímaní pod úrovňou geofyziky so stupňujúcou tendenciou TREPAŤ HOVADINY !!!
Rozumeli ste? Ani ja nie. Tak už prestaňte s tými bludmi."

:DD :DD :DDD :DDD .. jaaaj..teraz si ma dorazil!...fuu... :DDDDrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-04-06  (14:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  martintrue, z orgonetu: "Manipulacemi s počasím se už tolik nevěnuju, je pro mě důležité učení Strážců GA -MCEO, jejich bio-regenerační techniky na zbavení se reverzních mutací a vlivů, na obranu proti rámcovému plánu iluminátských předků na rok 2012, neboli planetární metatronické časované sklizně Alfa-Omega. Abych využila "Okno příležitosti", které se uzavře 31.1.2013."

Tiež malina na "zamyslenie" :-)


Ip   |   ip:188.112.1   |   2011-04-06  (22:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael:
dobre viem, že existenciu Boha dokázať nemožem a o to mi v debate nejde, dávam len iný pohľad na vec. A tak trochu dúfam, že sa raz z niektorími(kiež by ich bolo čo najviac) diskutujúcimi stretneme v Božom kráľovstve a poriadne sa zasmejeme na tom ako sme tu tápali.
Mne trochu vadí ak niekto prezentuje neexistenciu Boha ako jednoznačnú pravdu. Ale viem sa do toho vžiť, lebo sám som sa raz takto pozeral na svet, mal som obdobie, kedy som bol úplný ateista a existenciu Boha som absolutne nepripúšťal. Neskôr bolo obdobie keď som existenciu pripúšťal, ale neveril som že je. Teraz verím že je, som o tom hlboko presvedčený a pochybujem že to dokáže pochopiť niekto kto v Boha nikdy neveril.
Čo sa týka môjho prístupu k biblii by pre mňa malo väčšiu cenu konkrétne v čom je zlý ako to všeobecné prehlásenie. Ale vlastne je pravda, že s Tvojho pohľadu musí byť jednoznečne zlý.


Ip   |   ip:188.112.1   |   2011-04-06  (22:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  martintrue:
z mojho pohľadu sme stvorený tak, že každý z nás potrebuje niekoho, uctievať. Ak nebudeme uctievať Stvoriteľa tak budeme uctievať stvorenie, iného človeka, alebo sami seba.martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-04-07  (08:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip - OK, podavam ti ruku, si ochotny verit a uctievat, co JA - teda SLNKO - to zlte, pekne, na oblohe, vies?

rozhodni sa, nic s tym nepokazis, len budes jednoducho verit a uctievat v SLNKO..uplne proste..
..ONO nepotrebuje tvoje peniaze, nepotrebuje aby si drzal v ruke daku knihu, nepotrebuje aby si niekam chodil..

ved aj jeho zasluhov, si tu teraz piseme
..just easy..


jerry   |   ip:79.207.16   |   2011-04-07  (23:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 rafael: prestan tu prosim ta dookola omielat rok 68 n.l. ako prvu zmienku o krestanoch. ved uz par rokov po smrti jezisa sa objavuju RIMSKE (nie krestanske ) zmienky o krestanoch , a to dokonca o tom , ze ziju v rime !! napr. rok 45 n.l. vydal cisar Claudius edikt o prenasledovani krestanov v hlavnom meste.. ale na to by si musel chodit aj na ine stranky a citat ine knihy, ako tie tvoje, trapko..


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-08  (10:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jerry, ktore? Sem s nimi, podel sa s nami, tisice historikov zaoberajucich sa touto temou by ti boli vdacni.


jerry   |   ip:79.207.16   |   2011-04-08  (10:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael : si oslepol ? jeden priklad za vsetky som ti vypisal, tak nevod ludi za nos s tisicami historikov.leda tak v tvojej hlavicke..


Ip   |   ip:188.112.9   |   2011-04-08  (10:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jeri:
netráp sa ak nie je kritériom pravdy biblia, potom mám niekedy dojem, že by ním mal byť rafael.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-08  (10:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tvoje dolozenie krestanstva pred mojim dolozenym datumom je len v NZ, ine zdroje nemas? A navyse, to vobec nespochybnuje pisanie Flavia, ktory na uzemi Judei ziadne krestanstvo do toho roku, co ta evidentne stve, nepozna.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-08  (10:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip, kriteriom pravdy nie som ani ja, ani biblia, kriteriom pravdy ma byt pravda, co biblia ocividne nesplna, hlavne nelogickymi a nicim nepodlozenymi informaciami. Ak za kriterium pravdy povazujes bohom zoslanu potopu na cely svet, ktora v ociach pisatelov biblie bola mala cast ich poznaneho uzemia, tak je mi ta velmi luto. Ak je kriterium pravdy pre teba to, ze boh sam seba posle na Zem, a ti ho potom zabiju,aby potom zasa vstal z mrtvych, tak akakolvek debata o pravde je velmi neplodna. Ak je fakt, ze jeden z poprednych historikov pohybujuci sa v prostredi, kde podla mytov malo vzniknut krestanstvo, a on o nom nechyruje, je dost zaujimavy fakt. Dalsim zaujimavym faktom je, ze krestanstvo malo vzniknut mimo Judei, co vlastne teorii o prvych zmienkach mimo Judei, vlastne len nahrava.


Ip   |   ip:188.112.9   |   2011-04-08  (11:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael:
lenže čo je pravda? Ťažko sa na tom zhodneme.
Z môjho pohľadu geológia, skameneliny, uhlie, ropa po celom svete svedčia v prospech celosvetovej potopy. Ak Boh naozaj poslal na svet svojho syna, aby nás zachránil tak sa mýliš Ty, ak to pravda nie je tak sa mýlim ja. Ale čo je pravda? Na tom sa asi my dvaja nedohodneme. Ako vieš, že informácie v biblii sú ničim nepodložené? Žil si vtedy? Čo ak autori kníh písali o tom čo skutočne prežili? Čo ak sú toho svedkami? To, že je to pre Teba nelogické, to vyplíva len z Tvojho svetonázoru. A veľká otázka je či tomu rozumieš o čom hovoria.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-08  (11:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takze autori knihy prezili stvorenie boha, potopu, a ine udalosti v nej opisae? Biblia je v prvom rade okopirovana z diel predoslych kultur, a podciarkujem slovo kultur, lebo polobarbarsky kmen kulturnymi zvykmi velmi neoplyval. Preto aj take nieco, ako desatoro ich dokazalo doviest priam do uzasu, ak bolo v ich prdstavach o bohu tak rozsirovane. Lebo nevedeli pochopit a nevedeli zistit, ze tisice rokov pred nimi a mimo ich oblasti boli kultury, ktore ich urovnou riadne prevysovali. Ich pravdiva teoria o vzniku sveta bola, a to nezabudalme, este pred 150 okmi, ze svet vznikol pred 6500 rokmi. Preto si pisatelia biblie vo svojej neochvejnej nevedomosti mohli mysliet, ze oni su ti, ktori tu boli od vzniku sveta. A to, ze si to este aj teraz myslia niektori supervykladaci bilbie je len smutne, nie pravdive.


jerry   |   ip:79.207.16   |   2011-04-08  (11:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael,ak nieco nenapise josef flavius , neznamena to, ze to neexistuje.neviem co je NZ. este raz a naposledy ti radim, over si aj ine zdroje, mna nema co stvat..


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-08  (11:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NZ, je Novy zakon, a tvoj edikt Claudia, je opisany v Skutkoch apostolov, piatej knihe Noveho zakona, a ty si tiez over zdroje mimo biblie, mozno budes prekvapeny a menej impertinentny.


jerry   |   ip:79.207.16   |   2011-04-08  (11:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ty si vazne myslis, ze claudius to spravil, aby tym "prispel" do NZ ? prejdi si rimske pisomnosti a tam najdes ten edikt tiez.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-08  (11:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nenajdes, nezachoval sa, nasiel sa v prave tam ,kde pisem. A ty si vazne myslis, ze je problem, nieco zmenit prepisovanim a menit minulost? Dokonca aj Tebou podcenovany Flavius, ktore zasa mnohi zastancovia teorie Krista uznavaju, lebo o nom pise. Raz, dokonca az v 18. knihe Zidovskych starozitnosti, a neskor s podozrenim, ze aj tak to bolo dopisane horlivymi prepisovacmi. Zaujimave, ze taky uznavany historik tej doby, nevedel nic o Kristovi.


jerry   |   ip:79.207.16   |   2011-04-08  (11:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  flavius nie je mnou podcenovany. vravis, ze nevedel nic o jezisovi: ako potom vysvetlis, ze napisal , ze v roku 62 n. l. bol ukamenovany brat jezisa,jakub ? mozno, by si mal porozmyslat, ze nenapisal nic o krestanoch, lebo na zaciatku ich tak skoro nikto v judei nevolal..boli len jednoducho zidia, alebo nazareni a kopa inych mien


jerry   |   ip:79.207.16   |   2011-04-08  (11:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael, ok vidim, ze ty si namahu dat nechces. preto ti napisem kde najdes odkaz v rimskych pisomnostiach na edikt cisara claudia z roku 45. SUETON-De Vita Caesarum. ked si precitas suetonov prispevok o cisarovi klaudiovi najdes to tam.. rafael, treba byt trosku otvorenejsi a chciet poznat skutocnu pravdu..(mimochodom sueton nebol krestan, ani nechcel prispiet do NZ..)


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-08  (11:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takze na zaciatku ich nikto pod menom krestania nepoznal, ale tvrdis, ze v r. 49 ich Claudius ediktom pod menom krestania spominal, tym padom je jasne, ze neskorsi prepisovaci horlivo prepisovali, aby to sedelo mytu. Lebo by to znamenalo, cisto logicky, ze edikt vydany 20 rokov pred prvymi informaciami Flavia o krestanoch by mal mat v obsahu vsetko mozne okrem slova krestan.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-08  (11:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sueton sa narodil 100 rokov po tebe spomenutej udalosti, co ty vies o udalosti sopred 100 rokov? A to zijes v multimedialnom svete.


jerry   |   ip:79.207.16   |   2011-04-08  (12:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael stale len zavaadzas,1. pisal som, ze ich pod tym menom nepoznali v judei ,a nie v rime !! 2. zavaadzanie: sueton sa nenarodil 100 rokov po mne spom. udalosti, ale 70 n.l. Svoje zdroje (podobne ako vsetky vo svojej knihe "Zivotopisy cisarov") cerpal zo zvitkov ulozenych v rimskych knizniciach. (ktore mimochodom vydzali este par storoci aj po suetonovej smrti..) neviem preco si myslis, ze by sa mali rozlozit na druhy tyzden po ich napisani..?? takze : ak napises konecne nieco rozumne a nie vycucane z prsta, mozme sa bavit. ak chces dalej len vodit za nos , cau


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-08  (12:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ani´mas pravdu, to sto rokov som napisal obrazne, Flavius sa narodil dokonca daleko skor, ako Sueton ,takze mal moznost sa dostat k dokumentom ovela skor. Nepochybne pri svojom povolani a zaujme histoie sa teda dostal aj k tvojim pisomnostiam. Ale preco ich nespomenul je zahadou. Takze vycucni z prsta dalsi skvost, na ohurenie a presvdcovanie, ze nejde len o myticke postavy davnoveku. Pre mna je jasne z tychto informacii to, ze ak by vzniklo celosvetove nabozenstvo oslavujuce ineho boha, historia to potvrdi rovnakymi podvrhmi a falzifikatmi.


filip   |   ip:91.127.89   |   2011-04-08  (12:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jerry,jerry- rafael je židovský pridelenec na dôležite.sk

On má za úlohu zavádzať,klamať a vodiť gojov za nos.Od neho chceš zbytočne,aby s tým prestal.Sú všade.


jerry   |   ip:79.207.16   |   2011-04-08  (12:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nie som tu na to, aby som ti dokladal stale nove info, dolozil som ti jedno a ty si to nedokazal vyvratit. napisal to vazeny rimsky obcan, ktory uctieval rimskych bohov a nemal ani najmensi dovod, aby robil nieco pre prospech krestanstva. ani ja to tu nerobim preto, aby som ta obratil na krestanstvo. islo mi len o historicku pravdu, ktoru nepoznas..(teraz nemyslim,ci jezis existoval, ale ze o nom pisu aj iny ako krestania uz ovela skor ako si si myslel)


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-08  (12:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Filip mama rovnako rad zidov ako tych, ktori si myslia, ze krestansky boh je nieco ine ako mytologicka postava. Navyse prave Zidia sposobili, ze tato cvarga sa tu prezentuje za hlasatelov jedinej pravdy. Zidofili ste vlastne vy, ktori ste uverili ich Staremu zakonu, lebo ten spiskali oni.


jerry   |   ip:79.207.16   |   2011-04-08  (12:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a rafael: josef flavius ten edikt claudiusa nespomina preto, lebo sa vo svojich dielach venuje 100 % historii judaizmu a dejinach na uzemi judei, palestiny a okoli a nie dejinam rima, na ktore sa ten edikt vztahuje..


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-08  (12:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jerry aj Konstantin uctieval rimskych bohov, a stal sa vlastne zakladatelom krestanstva ako svetoveho nabozenstva. Takze tvoje vyssie spomenute argumentovanie nestoji za nic. Nedolozil si totiz ziaden spis, len nazor historika, ktory v uvedenom obdobi vobec nezil.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-08  (12:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No ak si myslis, ze opisavanim Judei a jej historie by nespomenul tak zavazny fakt ako prva zmienka o krestanoch v edikte vydanom pocas jeho zivota, tak potom debatujem len s ignorantom, ktory povysuje svoje presvedcenie nad fakty.


jerry   |   ip:79.207.16   |   2011-04-08  (12:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  konstantin to spravil preto, lebo vytazil z uznania krestanstva svoj prospech. sueton nevytazil nic,a ani nechcel, lebo to bolo o 200 rokov skor a krestania boli vtedy len zabavka levov a tigrov v koloseu, takze moja argumentacia stoji za ovela viac ako tvoje chabucke zvysky obrany, ktorymi tu uz aj tak nikoho nepresvedcis. dokazal som , ze si klamar, alebo neznalec. josefus nespomenul prvu zmienku lebo to nemalo k judei ziadny vztah. ten edikt sa vztahoval na krestanoch v hlavnom meste rim. ale o tom sme si uz pisali, vsak rafael..


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-08  (12:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tuto informaciu mas urcite z uzasneho faktografickeho diela na pogrom krestanov od Szienkiewicza. Ja som spokojny so svojou argumentaciou, lebo je zalozena na fakte, tvoja na domnienke, ale s tym sa vnutorne vysporiadat musis ty. Chabucke zvysky obrany na mytus zvany Kristus je len dokazom ze vam posluzia akekolvek podvrhy na sirenie klamstva.


jerry   |   ip:79.207.16   |   2011-04-08  (12:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  fakty som tu vypisal ja, a ty si ich nevedel vyvratit. nikdy som tu nebranil mytus zvany kristus, jedine o co tu slo je , ze ty si napisal , ze prva zmienka o krestanstve bola 68 n.l. a ja ze 45 n.l.. prehral si, dokazal som opak a to dokonca v rimskych pisomnostiach..


Ip   |   ip:188.112.9   |   2011-04-08  (13:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael:
autori neprežili stvorenie sveta a potopu, ale tie mnohé iné udalosti ktoré sú zaznamenané prežiť mohli.To máš pravdu že ľudia pred tým ich prevyšovali, ale nemáš pravdu že o nich nevedeli.


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-04-08  (13:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chlapci, jedno je iste - rimania - fanaticki despoti, tzv. hitlerovci.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-09  (10:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jerry, akurat si dokazal len to, ze som napisal pravdu, kedze prve zaznamy o krestanoch sa datuju po r.68, lebo ako vieme, Sueton sa narodil po tomto roku.


jerry   |   ip:79.207.17   |   2011-04-09  (15:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael,akurat si dokazal to, ze si nic nepochopil z mojich prispevkov. sueton cerpal zo starsich listin a to z listiny z roku 45 n.l.


Ip   |   ip:188.112.7   |   2011-04-09  (15:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael:
chcel by som Ti doporučiť jednu knihu:
http://www.ikarmel.cz/kniha/Dvanact-stoleti-cirkevnich-dejin_KCH0150.html
dám s nej jeden citát:
Flávius Jozephus výborný znalec židovských pomerov v novozákonnej dobe, určite vedel aj o Ježišovi. Ale výroky ktoré sa v jeho diele k Ježišovo vsťahujú, sú dodatočne vpísané v omnoho pozdejšej dobe pod dojmom čítania evanjelii. Nepochádzajú od Jozefa. Jeho mlčanie o Ježišovi je možné ľahko vysvetliť jeho spisovateľským zámerom. Sledoval politiku spolupráce zo zvíťazivším Rímom. Preto Rimanom pochleboval chcúc získať ich priazeň pre zbytky židovstva. Z kresby ktorú im židovstvo približovalo musel vymazať postavy a udalosti, ktoré by mohli príliš jatriť rímsku štátotvornú bdelosť. Preto hovoril len pološeptom aj o mesianskych nádejách judaizmu, akokoľvek hrali významnú úlohu práve v príbehoch a vo vojne ktorú popisoval. Spojenie židovstva s kresťanstvom mohlo Jozefov zámer kompromitovať.

Zdá sa mi to celkom prijateľne vysvetlenie, nehovorím že to tak bolo, alebo že je na to nejaký dôkaz, to by si sa musel skôr opýtať autorov, ak sú ešte nažive. Ale aj opačné tvrdenie, že pretože Jozephus Flávius o Kristovi nepísal tak to znamená že o Kristovi nič nevedel, alebo dokonca že Kristus nebol sa mi zdá dosť trúfalé.
Kristus dokonca aj svojich nasledovníkov upozorňoval, že priznať sa k nemu, nebude samozrejmé, bude to vyžadovať určitú odvahu. Prečo by mal Flavius o ňom písať ak by ho to zdiskreditovalo?


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-10  (09:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Samozrejme, ze sa ti to zda ako prijatelne vysvetlenie. Samozrejme, ze sa ti zda dost trufale napisat ze Kristus neexistoval. Rovnako trufale predsa bolo pisat, ze neexistuje Olymp, ze neexistuju rimske bozstva. Napisat, ze Kristus neexistoval len tot nedavno pred zhruba 3-4 st. nebolo znakom trufalosti, ale rovno samovrazdy. Ja to beriem skor tieto tzv. vysvetlenia absencie zaznamov o Kristovi uplne normalne, tzn, ak chybaju zaznamy, je velmi pravdepúopdobne, ze neexistoval. Potvrdzuju to vsetky zaznamy dochovane z tej doby, ta absencia je priam neskutocne fascinujuca, a mozes kazdemu absentujucemu zaznamu dat akykolvek zivotopis, aj tak je to cim dalej tym viac istejsie. Kristus je myticka postava, a zostala vam jedina vec, ktora sa neda odskriepit, vasa viera. Viera v rovnake bozstva ako su tie minule, tiez o nich ludia pisali, ale ociti svedkovia chybaju. Takze argument ze Kristus zil, je porovnatelny s existenciou Osirisa, Attisa, Diogeneza, Atona, Dia.


Anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-10  (09:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael-a diabol existuje?rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-10  (10:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No vo vasich predstavach urcite.


Anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-10  (10:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael-a čomu veríš ti? ako si vznikol? a prečo si tu?


Ip   |   ip:188.112.9   |   2011-04-10  (12:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael:
ale záznami očitých svetkov sú, len ak nevyhovujú Tvojím predstavám tak sú pre Teba nedôveryhodné.
Pretože ak tu Kristus naozaj bol a vstal z mrtvych, tak ktokoľvek by o ňom pisal z Tvojho pohľadu musí byť automaticky nedôveryhodný a zvalíš to na mýtus.
A ten kto nebol očitý svedok, ako mohol o tom písať keď tomu neveril rovnako ako tomu neveríš Ty.
Jasne že zostáva "len" viera aj keď pochybujem, že by si mohol plne rozumieť tomu čo to znamená, pretože nemáš skúsenosť viery. Ale ani Ty nemáš nič viac len veríš tomu čomu veríš a ak si myslíš, že máš dôkazy, tak si podľa mňa na poriadnom omyle. Ale kľudne ver čomu chceš. A rovnako je to pochopiteľné, že veríš tomu čomu veríš, vyplíva to z Tvojho pohľadu na svet.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-10  (12:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zaznamy ocitych svedkov tu budu aj v pripade Astara Sarona, dokonca existuju zaznamy ociteho svedka zakladatela mormonov. To beries ako dokaz? Podla mna si ty na velkom omyle ak veris mytickemu Kristovi, ale nedoverujes J.Smithovi, alebo Bendovi. Skratka to tiez jednoducho vyplyva len z tvojho pohladu na svet. Ale ja mam pre svoje argumenty daleko viacej faktov, a na to nesmies pri uzkoprsom pohlade na jedine prave nabozenstvo nikdy zabudnut.


radko   |   ip:195.49.18   |   2011-04-11  (09:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toto je zly clanok, na palmovych listoch su len informacie na konkretnu osobu a nie vseobecne


durin   |   ip:213.81.17   |   2011-04-11  (09:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobry den,

mozete byt vsetci pokojni , pretoze na palmovych listkoch je len buducnost konkretnych ludi , ktori sa tam dostanu. Takze vsetko co tu je popisane je len velky HOAX. Je na nich napisana buducnost ludi , ktorych cesta zavedia do tejto zaujimavej "kniznice". Nie su tam ziadne predpovede vseobecneho charakteru ale ako som pisal , tak len osobne.Bolo o tom popisanych dost knih a navyse tam bola aj baba tusim z Ceska a pisala o tom reportaz ( bolo to davno uz a neviem presne kde , ale v nasom casopise niekde ) a bol tam aj rozhovor s clovekom zodpovednym za nosenie palmovych listkov navstevnikom. A ten tiez jasne povedal , ze su tam osobne prepovede ludiiiii.

Takze spite spokojne

Durin


Ip   |   ip:188.112.8   |   2011-04-13  (08:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael:
nečudujem sa že si myslíš, že máš pre svoje argumenty ďaleko viac faktov. Ja to rešpektujem, že si to myslíš.
Len ma prekvapuje, že si myslíš, že by som to mal uznať aj ja, dokonca by som si to mal aj pamätať. Mám si pamätať, že to s čím nesúhlasím je pravda? Z môjho pohľadu je to predsa úplne inak, okrem toho tie fakty, je otázka či sú to naozaj fakty a ďalšia otázka je čo fakty potvrdzujú. Veď predsa aj z rovnakých faktov je možné dospieť k rozličným uzáverom. Ďalšia otázka je do akej miery nám niektoré fakty chýbajú už či sú nedostupné, alebo ich nechceme vidieť. Čo sa týka tej uzkoprsosti tak aký je rozdiel medzi mojím presvedčením, že Boh je a Tvojím presvedčením, že Boh nie je? Nie su rovnocenné? Alebo je moje úzkoprsé a Tvoje nie je?rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-13  (09:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rozdiel je velky, ty vyberas z ohromneho mnozstva dochovanych zaznamoch o bohoch a vybral si si jedneho, a tym automaticky znizujes hodnotu ostatnych zaznamov o inych bohov. Ja tvrdim, ze vsetky zaznamy o bohoch su len vyplodom fantazie ludi, co ty vlastne tiez podporujes ,akurat s vynimkou jedneho, chapes?


Ip   |   ip:188.112.9   |   2011-04-14  (08:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael:
Takže ak tomu rozumiem dobre, pretože existuje veľké množstvo nesprávnych predstáv o Bohu znamená to, že skutočný Boh neexistuje. Jediná správna predstava je, že Boh neexistuje. Pritom už u väčšiny toho množstva predstáv je zrejmé, že tá predtava Boha je primitývna a absolutne sa nedá porovnávať z Bohom ktorého zjavuje Biblia. Z mojho hľadiska aj Ty neveríš v Boha, preto, lebo máš o ňom primitývne predstavy. Tým Ťa nechcem uraziť, len chcem vyjadriť, že rozumiem tomu prečo v Boha neveríš. Ja vidím obrovský rozdiel medzi tým jedným Bohom, ktorý je a medzi tým množstvom predtáv ktoré tiež sú. Veľké množstvo tých človekom vytvorených predtáv o Bohu zobrazje Boha aj z negatývnyni ľudskými vlastnosťami a vždicky v tom náboženstve ide o to čo robí človek, alebo čo má robiť aby si získal Božiu priazeň. Človek manipuluje Bohom, aby tancoval podľa jeho predstáv. Biblia hovorí, že je tu niekto komu ide len o to, aby ľudí ohľadom Boha držal v nevedomosti a ponúka množstvo neprávnych predstáv o Bohu a realita to potvrdzuje. Ja som vďačný za Bibliu, pretože pomáha odhaľovať nesprávne predtavy a ukazuje pravdu o Bohu. O tom kto je, aký je o čo mu ide. Čo v minulosti robil, čo robí teraz a čo bude robiť v budúcnosti.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-15  (15:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip, primitivne predstavy o bohu su vsade, dokonca aj v tvojej dokonalej biblii. Potvrdzuje ho prave ta antropomorfia a antropopatia. Takze si nemysli, ze vysperkovanim filozofickych uvah prevzatych z podobenstva napisanej v biblii rovnako primitivne ako dochovane zaznamy inych civilizacii vo svojich predstavach o bohu su niecim vynimocnym. Nie su, lebo zaklad je vzdy a vsade rovnaky. Ty si stale namyslas, ze existuje nejaky plan, nejaky zmysel, ze nemohlo nieco vzniknut z nicoho. To, ale nie je vysvetlenie, to je len domnienka.


Ip   |   ip:188.112.7   |   2011-04-16  (07:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako to potvrdzuje antropomorfia a antropopatia?
Predsa ak bol človek stvorení na Boží obraz, tak aj napriek pádu sa ešte v ňom ten obraz aj keď narušený nachádza. Okrem toho Boh môže veci ktoré nás presahujú zjavovať pomocou vecí, ktorím rozumieme. A člověk tiež može o Bohu hovoriť len z hľadiska svojich možností. A biblia nie je dokonalá nesie síce stopy ľudskej nedokonalosti, ale aj Božej dokonalosti. Poklad je ukrytý v hlinenej nádobe.
Suhlasím s Tebou, že to čo píšem sú moje domnienky, ktoré ale vychádzajú z určitého poznania.
Bolo by na tom niečo zlé, ak by existoval nejaký plán a zmysel života?
Ako by si nazval niektoré svoje vyjadrenia, ako napríklad že niečo vzniklo z ničoho? To nie je domnienka? To je vedecký fakt?
rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-16  (10:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  IP, to ze bol boh stvoreny na obraz boha je znakom malej fantazie cloveka, ktory vo svojej ohranicenej fantazii tazko dosadi nieco, comu nerozumie, alebo co nepozna. Preto ta antropomorfia a antropopatia. Ver tomu ci chces, alebo nie, je to tak. V predstavach cernochov bude aj boh cierny, ak predtym nikdy belocha nevideli. To dalsie, co pises je len obrana nedokonalej fantazie cloveka, lebo ak by boh dokazal doviest cloveka do pisania takych uzasnych veci, ake tejto knihe pripisujes, bolo by to velmi jednoduche. Kedze ale kniha neobsahuje prakticky ziadnu inu informaciu, ktoru by ludstvo samo nevedelo, je viac ako jasne, ze je to dielom cloveka, nie niekoho pre ktoreho by viac poznania bolo uplne samozrejme. Nezacni ale vytahovat otrepane klise, ze je to jeho zamer, lebo zasa len sklznes do charakterovych vlastnosti toho, ktoreho si clovek vytvoril.


Ip   |   ip:188.112.1   |   2011-04-16  (14:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael:
To myslíš vážne že Biblia neobsahuje žiadnu informáciu, ktorú by ľudstvo samo nevedelo?
Tých informácii tam je kopu, ak im neveríš tak dobre, ale tvrdiť, že tam nie su je dôkazom, že ju nepoznáš, alebo jej nerozumieš.
Pripustiť pre Teba, že Boh by predsa len mohol existovať je pre Teba asi veľmi ťažké, alebo skúsiť ho vo svojom vnútri požiadať aby sa Ti dal poznať ak náhodou je. Som presvedčený, že Boh sa dá poznať každému kto po tom skutočne túži a človek si nič nemusí nahovárať sam si môže overiť, že je tu niekto kto ho dokonale pozná a reaguje na jeho potreby.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-16  (14:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ip, povedz aspon jednu, o ktorej civilizacie inych krajin, nemyslim tohto polobarbarskeho sveta, nevedeli.


Ip   |   ip:188.112.1   |   2011-04-16  (14:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael:
To že Boh stvoril svet za sedem dní. Existencia anjelov. Vznik vzbury v nebi. Dalo by sa dlho pokračovať ale to nie su informácie z Tvojho pohľadu vedecko - technické. Sú to informácie ktorím Ty neveríš, ale sú tam. Aj druhý príchod Ježiša Krista, tá informácia tam je, odkiaľ by sme to mali vedieť, alebo ako by sme na to prišli, keby to nebolo zjavené?


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-16  (14:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To nemozes mysliet vazne, ja som chcel s tebou seriozne debatovat, dokonca sa dalo s tebou normalne diskutovat, ale toto kauzisticke ponimanie z tvojej strany je neuveritelne. za prve, boh stvoril svet za 7 dni podla biblie, existncia anjelov je len prevzate zo starsich nabozenskych kultur, vznik vzbury na nebi je zasa len mytus z biblie. Ak teda chces, v bibli je vek zeme 6500 rokov, aj to vedecky dokazane? Dokonca je zabavny aj druhy prichod Jezisa, kedze doteraz nebol objasneny ani jeho prvy prichod. A co sa tyka tvojho rozhovoru s bohom, ano tomu verim, kazdy sa vo svojom vnutri rozprava s kym chce, ale dokaz jeho existencie to nie je.


Ip   |   ip:188.112.1   |   2011-04-16  (15:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vedecky nie su dokázané ani tie milony rokov, len sa to tak tvári, že je to vedecky dokázané. Prekvapuje ma, že Ťa prekvapuje môj pohľad na vec. Bavili sme sa o tom aké sú v Biblii informácie, ja viem že ty ich považuješ za mýty.
Z kým ja komunikujem vo svojom vnútri, to môže byť pre Teba úplne nepodstatné, ja som navrhol aby si skúsil niečo Ty. Dôkazy sú, ale len na osobnej individualej úrovni. To znamená, že ja mám dôkazy sám pre seba a nie som schopný preniesť to na Teba, ani Ti to dokázať. Môžeš si to prežiť a vyskúšať jedine Ty sám.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-16  (15:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak spochybnujes, co len rok nad ramec veku Zeme udanej v biblii, tak potom tie tvoje vedomosti a dovera v poznanie vedcov su prachmizerne. Ako som ti uz napisal, ja viem, ze spochybnenim co len jednej veci z biblie Ta velmi ale velmi zdiskredituje ako hladaca pravdy v tejto knihe. A vek Zeme, toboz vesmiru je bohuzial pre teba uz dlhe roky vedecky fakt, nie dohad. Ano s tym osobnym bohom to mas pravdu, kazdy ho nazyva inak, niekti boh, niekto vlastne svedomie, niekto zasa nieco ine. Takze este raz, ale vazne, napis mi jednu jedinu vec, ktoru biblia prinasa ako nezvratny fakt, a pritom o nom nevedeli ludia tej doby. Biblia je kniha co sa tyka informacii, bohata, takze by to nemal byt problem, ale nezachadzaj do dogiem, tie sa nedaju potvrdit.


Ip   |   ip:188.112.1   |   2011-04-16  (15:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak napríklad v tej dobe bola predstava že je množstvo Bohov a každý Boh mal svoje územie kde vladol. To bola bežná predstava tej doby. Ktorý národ mal ešte predtavu, že Boh preshuje všetko čas aj priestor? Že je všadeprítomný a všemohúci?
Izaiáš nazýva Boha Otec Večnosti, Knieža Pokoja, Predivný, Radca, Silný Boh, Udatný hrdina. Ktoré z národov používali niektoré tieto mená, alebo dokonca včetky na označenie Boha.
Ktorý národ nejakým spôsobom svojho Boha nezobrazoval?
Ktorý národ mal pomerne prísne pravidlá, alebo doporučenia v sexuálnej oblasti v dobe kedy bola bežná sakrálna prostitúcia?
Ktorý národ ešte svetil sobotu na pamiatku stvoriteľského týždňa?
Vedel niekto v prvom storočí že viditeľné veci sú dočasné a neviditeľné sú večné( 2. Korinťanom 4,18)
alebo, že to čo je viditeľné povstalo z neviditeľného(Židom 11,3)?


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-16  (15:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dogmy, same dogmy, dokonca to vies, preto nie si schopny povedat nic, co by bolo v rozpore s poznanim ludi tej doby.


Ip   |   ip:188.112.1   |   2011-04-16  (16:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael s Tebou je veľmi ťažko debatovať, bavíme sa predsa o biblii a náboženstve, dal som ti pár jednoduchých otázok ohľadom porovnania národa v ktorom biblia vznikala s okolitými národmi ako vnímali náboženskú otázku, ale aj bežný život. Mám dojem že sa vyhýbaš odpovedi.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-16  (16:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip, ty sa vyhybas odpovedi, ja som ti dal celkom jasnu a konkretnu otazku, dokonca nedokazes spochybnit vedcami udavany vek Zeme, toboz nie vesmiru, lebo tych tvojich 6500 rokov je velmi usmevny vek. Ty mas chybu v tom, ze vsetko beries kazuisticky, lenze zivot a vedecke poznanie je o niecom inom.


Ip   |   ip:188.112.1   |   2011-04-16  (16:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafae:
takú odpoveď ktora by Tebe vyhovovala Ti dám asi ťažko to sa priznávam že nie som schopný. O veku zeme sme sa predsa už raz bavili Tebe ho naozaj nedokážem spochybniť a keď Ťa niekto odkáže na stránku kde by to bolo možné sú to pre Teba len blaboli vhodné pre čitateľov Biblie. Vedecké poznanie nie je ešte úplné a možno toho viac nevieme ako vieme. Ani príroné zakony nikdy neboli porušené ani nebudú, len naše poznanie je obmedzené.
Ty si schopný odpovedať na otázky, ktoré som ja dal vyššie?


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-16  (16:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Spochybni, co len jediny rok veku, to sa ti nepodari, a neodpovedam na dogmy , takisto ako ty si neodpovedal na skutok, ze aj J.Smith zalozil mormonsku cirkev na zaklade svojho zjavenia, Benda zasa svoijimi stretnutiamis A.Saronom, lebo pre teba aj pre mna su to rovnake nepravdepodobnosti, ale ty svoju nepravdepodobnost obhajujes rovnako ako oni. Tie stranky, na ktore si ma odkazal su naozaj blufy, lebo aj svetlo z hviezdy, ktora uz davno neexistuje este k nam nedorazilo a napr. ak dorazi, bude to miliony rokov od jej znicenia. takze preto tych 6500 rokov ako zabavny fakt.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-16  (16:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tvoj problem je, ze nedokazes sa bavit o poznatkoch, ktore su nespochybnitelne, lebo narusaju pravdivost biblie, a to je kamen urazu. Lebo sam podvedome citis, ze by ti to naburalo rokmi ziskanu doveru vo vieru. Preto rad vyhladavas stranky a preto vlastne aj vznikaju, kde pri sebemensom spochybneni vedeckej teorie spriadaju rozne bludy, aby sedeli s bibliou, ale sam mozno casom zistis, ze aj tie biele miesta vedy sa zotru dalsimi poznatkami a bibliu zdiskredituju na to, aky mala ucel. Sirenie dalsieho nezmyselneho nabozenstva.


biblista   |   ip:188.167.8   |   2011-04-16  (16:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Človek je bez ospravedlnenia, keď tvrdí, že nie je možné z knihy prírody sa presvedčiť, že existuje jej Stvoriteľ. Potom možno hlavách ľudí, ktorým unikol akýkoľvek zmysel pre realitu uvariť guláš o budúcnosti aký len chcete. Stačí vhodiť do hrnca palmové listy, pridať Mayský kalendár, UFOnov, zahustiť to všetko jaštericami, Anunaki a halucinogénnu drogu máte hotovú.


Ip   |   ip:188.112.1   |   2011-04-16  (16:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael:
Ja som nikde netvrdil, že vek vesmíru je 6500 rokov, bavýme sa o tom aká stará je naša zem a ako dlho je tu život. Geologický stlpec je fakt. Je zároveň imaginárny ako aj realny. Imaginárny je v tom zmysle, že nikde na zemi sa nevyskytuje miesto kde by boli prítomné všetky vrstvy. Reálny je v tom zmysle že každá vrstva sa niekde na zemi vyskytuje. Ale je to len spôsob ako geologia interpretuje vznik povrchu zeme. Či to tak skutočne bolo to nie je fakt to je len inerpretácia. Kľudne mohol vzniknúť inak v oveľa kratšej dobe pri katastrofickom modeli. Podľa mňa fakty svedčia skôr v prospech katastrofického modelu.
Smithovi neverím práve preto lebo verím Biblii.
To ako vnímali okolité národy sexuálny život je dogma?
Všetky Tvoje poznatky ktoré máš sú nespochybniteľné?
Keď dávaš komentár na niektoré odkazy tak vždycky to len zhodíš všeobecnými prehláseniami, väčšiu cenu by malo keby si hovoril o konkrétnych faktoch o ktorých sa v prednášké hovorilo. Potom človek ani nevie či si si to vypočul, či nie si len zaťažený svojími predsudkami.
rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-16  (16:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak tvrdis, ze biblia je pisana bohom a on nepozna vek Zeme, je to ubohy zdroj ibformacii a pravdy


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-16  (16:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pozri tie tvoje tzv fakty totiz nestoja ziadnym vedcom nie za okomentovanie, dokonca ani pozretie. Nikto seriozny sa nebude tymito talafatkami vobec zaoberat, geologicka vrstva zeme je len jeden z mnoho sposobov ako odvodit vek, su tu aj ine a rovnako davajuce rovnaku odpoved. Nie je to 6500, ani 65000 ani 65000 000 rokov, je to ovela viac. takze zasa padla dalsia biblicka dogma o stvoreni za 7 dni, vidis ako tie dogmy sa pod vedeckymi poznatkami rucaju jedna za druhou?


biblista   |   ip:188.167.8   |   2011-04-16  (17:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael, Biblia je sprievodcom ľudskými dejinami, aby človek poznal kde sa v prúde času uskutočňovania Božieho zámeru so zemou nachádza. Také niečo ako cestovná mapa alebo cestovný poriadok. Odpovedz, ale úprimne, načo by mal Stvoriteľ zeme ľuďom hovoriť vek zeme, a zaťažovať ho "pseudoproblémami", ktorými sa ty zvykneš zaťažovať a zaťažuješ nimi aj iných? Biblia tým, že sa zaoberá len vznikom života na už stvorenej zemi, necháva vek zeme otvorený. Povedz úprimne, potrebuje topiaci sa človek vedieť k svojej záchrane pytagorovu vetu, alebo aby mu niekto kto vie plávať pomohol, aby sa neutopil?


Ip   |   ip:188.112.7   |   2011-04-16  (17:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  biblia nie je vedecká kniha, v dobe keď vznikala ľudí netrápili tie otázky, ktoré trápia dnešného človeka. Biblia je svedectvo o viere ľudí ktorí ju písali, alebo ľudí o ktorích sa v nej píše. To že sa v biblii nepíše o veku zeme, neznamená to ešte, že to Boh nevie. Je kopec vecí ktoré v biblii nie su. Zmysel Biblii je dáť predovšetkým informácie o Bohu a možnosti záchrany pre večný život pre každého človeka. Ja som nikde netvrdil že Bibliu napísal Boh. Pokiaľ viem písal iba na kamené doský a do pisku a ešte, že je schopný vpísať svoj zákon do ľudského srdca. Bibliu Boh inšpiroval, nie písal. To je rozdiel. Ale na to sme mi ľudia experti zdôrazníme jednu časť pravdy a druhú časť prehliadneme. Jeden extrém: napísal ju len človek. Druhý extrém napísl ju Boh.
Na vededcké informácie bude dosť času celú večnosť, stále bude čo poznávať a objavovať a nebudú už hádky kde sa to všetko vzalo aj tak bude stále čo poznávať Vesmír je veľký, alebo nekonečný? Neviem.
Vedecké informácie, ale zo spasením nemajú žiadnu súvislosť. Nikomu sa nebeská brána nezabuchne pred nosom za to, že nevedel aký bol vek zeme.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-16  (17:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Biblista na tieto otazky si musis odpovedat sam, mna privelnmi nezaujimaju, lebo nesplietam z nicoho nieco, na to teologovia su priam stvoreni, nekomentujem nedokonalosti hocijakej knihy, nepovazujem ziadnu knihu za nadradenu inej, beriem ich rovnako, boli pisane vtedy s tymi znalostami ake ludia vtedy mali. Ak sa niekto topi nepomoze mu ani Pytagorova veta, ani vedomosti z tej tvojej knihy, skratka musi vediet plavat. Na to si este neprisiel ,alebo cakas vo vode az ta boh zachrani? Skore vylovenie ti prajem.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-16  (18:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip, mas pravdu, ludom pri pisani biblie, podla teba inspirovanej bohom nebolo potrebne poznat vek vesmiru ani Zeme, lebo by zistili, ze ich boh sa niekolko miliard rokov skrabkal za uchom, nez stvoril ludi. Este k tym tvojim geologickym vrstvam, ak vsade v kazdej vrstve najdes trilobitov spolu s cicavcami, potom sa budem vaznejsie zaoberat blufami tvojej odporucanej stranky.


Ip   |   ip:188.112.7   |   2011-04-16  (18:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael:
Tých ľudí to vôbec netrápilo. Okrem toho je to pravda skôr ako Boh stvoril človeká, bol nekonečný čas kedy človek nebol, ak vôbec nejaký čas bol. Pretože Boh pravdepodobne stvoril aj čas, pretože On nie je závislí od času.
Čo sa týka tých geologických vrstiev tak na to existuje aj iné vysvetlenie. Cicavce stihli utiecť do vyšších polôh, trilobity nie.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-17  (07:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip, prepac, ze som ti hned neodpisal, ale na toto naozaj nemam, takze cicavce usli do vyssich poloh, nemyslis nahodou dokonca aj geologickych vrstiev? Alebo si myslis, ze kazda geologicka vrstva je vlastne predelena katastrofou? Jednoduche vysvetlenie je totiz to, ze pocas zivota trilobitov cicavce nezili, a to vlastne dokazuje evoluciu.


Ip   |   ip:188.112.1   |   2011-04-17  (08:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čo geologická vrstva, to katastrofa to by bol skôr evolučný model. Skameneliny musia byť dôsledkom katastrofy, nemohli vznikať miliony rokov, pretože by sa rozložili. Všetky skameneliny vznikli náhlym zaplavením a prikrytím určitou vrstvou.
Model potopy je jedná katastrofa v dôsledku ktorej vznikli všetky geologické vrstvy. Geologické vrstvy tvoria usadené horniny, tie nie je možné datovať. Geologovia datujú vrstvy podľa skamenelín v ktorích sa nachádzajú. Paleontologovia zase vek skamenelín určujú podľa toho v akej vrstve sa nachádzajú. To je ako keby som si ja nastavil čas od niekoho komu idu zle hodinky a on by si potom podľa mojich hodiniek kontroloval presný čas.
To že existuje nejaké jednoduché vysvetlenie, ešte neznamená že je pravdivé. Mňa skôr zaujíma kde je pravda, nie čo je jednoduchšie.
Geologická vrstva môže vzniknúť veľmi rýchlo: http://www.creationism.org/czech/7wonders_cz.htm


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-17  (09:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip, to s tebu suhlasim, ale to prave vysvetluje preco trilobity nenajdes s cicavcami, nie preto, ze sa schovali pred katastrofou, oni v tej dobe jednoduch nezili.


Ip   |   ip:188.112.1   |   2011-04-17  (09:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako to vysvetluje? Trilobiti sú morské živočíchy. Ak zoberieme model potopy tak je jasné že budú v spodných vrstvách.rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-17  (09:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aha, takze pri globalnej katastrofe ,napr. pri tvojej oblubenej celosvetovej potope sa cicavce na ich uroven nedostali? To my chces tvrdit, ze pri takej katastrofe v ramci jednej geologickej vrstvy by boli cicavse stale nad nimi? Ta voda pri potope by bola odkial? Z nebies? Nebolo by to nahodou ako pri tsunami, ze by sa voda zdvihla v dosledku zemetrasenia? Nie, podla teba by ten trilobit zostal na dne mora a cakal az na neho padnu prve usadeniny, aby nahodou nezmenil vzorec podla stvorenia.


Ip   |   ip:188.112.1   |   2011-04-17  (10:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Biblia hovorí, že do potopy nepršalo, keď začalo pršať a voda stúpala tak cicavce pokiaľ dalo tak unikali. Voda pri potope bola z viacerých zdrojov. Rozsah a priebeh celej katastrovy je pre nás ťažko si predstaviť a popísať, týkala sa celej planéty. Možno lokálne mohli byť aj tsunami, ale voda bola aj z neba a bolo jej dosť veľa. Do hry potom vstúpili aj zemetrasenia. Celé usporiadanie zeme a atmosféry, bolo pred potopou iné ako poznáme dnes. Takže cicavce nie že sa nedostali, ale unikli.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-17  (10:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  IP, necituj co tvrdi biblia, pouzi zdravy rozum. Ak by to bolo podla biblie, tak by v jednej vrstve bolo take ohromne mnozstvo zivocichov, ze by to bolo nadmieru jasne. Kedze to tak nie je, je daleko pochopitelnejsie vyvodit z vedeckych vyskumov, ze to bolo prave tak ako to je. Kam unikli tie tvoje cicavce? kam unikli ryby, ktore v dobach trilobitov neboli, nebodaj aj oni zdrhli pred potopou? Ak podla teba zahynuli pocas potopy trilobity, zivocichy zvyknute na vodu, ako sa mohli zachranit tvoje cicavce? Nechapes tu nelogickost? Nie, nemozes, lebo je v rozpore, co pise biblia, a to je tvoj problem.


Ip   |   ip:188.112.1   |   2011-04-17  (11:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nálezy skamenelín v geologických vrstvách nereprezentujú celé množstvo živých organizmov, ktoré žili pred potopou. Zabudol si na obrovské náleziská ropy a uhlia.
Cicavce ušli do vyšších nadmorských výšok a voda ich jednoducho zachytila neskôr, aj neskôr naplavila a prikryla ďalšími nánosmi, preto sú vo vrchných vrstvách.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-17  (11:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A preco potom vyhynuli trilobity, aj na to mas odpoved? Tie teorie o cicavcov nesedia, vies to velmi dobre, ak by sa nasiel na tom istom podklade trilobit spolocne s cicavcami, bolo by to aspon trocha obhajitelne, ale takto je to varenie z vody. Cicavce by mohli ujst, ale nikdy nie vsetky, a napr. vyhynutie dinosaurov to aj potvrdzuje, preco tam niektori nezdrhli niekam vyssie?


Ip   |   ip:188.112.8   |   2011-04-17  (12:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  éra prvohor je charakteristická tým, že sa v nej nachádzajú podmorské organizmi.
Keby si zasypal rybník nejakým materialom a potom pozeral kde sú ktoré živočíchy zasypané tak to poradie od spodu nahor by svedčilo o ekologických zônách nie o postupnom vývoji. Rozhodovala by aj schopnosť, alebo neschopnosť plávať vo vode, alebo na vode.
Okrem toho kde by sa nachádzali mŕtve tela cicavcov pri potope, asi by plávali na hladine. Niektoré by mohli klesnúť dole. Možno by to záviselo aj od druhu.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-17  (12:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Spravne, potom lahsie trilobity by boli vo vrstve nad tazsimi slonmi, heureeka...


Ip   |   ip:188.112.8   |   2011-04-17  (13:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to myslíš toho trilobita ktorý sa nachádza na stránke: http://www.heureka.cz/?h[fraze]=Trilobit&m=f&f=5
1. ak chceš porovnávať ako by sa dva mŕtve organizmi správali vo vode(kde by sa nachádzali), nemôžeš porovnávať len váhu, ale pomer rozmeru k váhe a zohráva tam rolu aj kopec ďalších faktorov ako naprílad koľko vzduchu sa v organizme nachádza, ale aj tak je takéto porovnávanie bezpredmetné, pretože:
2 trilobit žil na morskom dne a ak uhynul v dôsledku zasypania tak jeho telo by už neplávalo vo vode, ale by sostalo na dne
3. žiadny model nedáva odpoveď na všetky otázky a ak si myslíš že nájdeš niečo čo dá jasný dúkaz pre jednu alebo druhú alternatývu tak si myslím, že sa mýliš. Vždy to bude otvorené, lebo množstvo informácii nemáme, neboli sme tam vtedy.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-17  (13:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip, ty viis velke sprisahanie vedcov proti biblii, myslis si, ze kazdy vedec si precita tu knihu zacne vyvodzovat uplne opacne vysledky, len aby boli prave v rozpore s bibliou. Lenze tak to nie je, mnohi vedci prave nezatazeni bibliou zacali uvazovat inak, objavy im pomohli sa dopatrat k skutocnej pravde, nie tej napisanej v biblii. Keby sa totiz vsetci len drzali biblie, doteraz by sme orali rozvetvenym konarom. Pre teba budu tieto otazky otvorene, aj keby si sa bol dostal spat v case, aj keby tie vysledky neboli 100 perc., ale 1000 perc, ty budes stale uvazovat len v intenciach toho, co ti ponuka biblia.


Ip   |   ip:188.112.8   |   2011-04-17  (13:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale ako vieš, že je to skutočná pravda?
Jednoducho na to nie su dostatočné dôkazy, doteraz ma o tom nikto nepresvedčil a nemyslím si že by bola chyba len v tom, že si zakrývam oči, aby som nevidel čo je pravda. Rovnako by som moho aj ja obviňovať Teba, alebo tích vedcov, že nechceš, lebo nechcú vidieť pravdu o Bohu.


Ip   |   ip:188.112.8   |   2011-04-17  (13:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  oprava, alebo nechcú vidieť


Ip   |   ip:188.112.8   |   2011-04-17  (13:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bibliu by som nepodceňoval, ona nebráni všestrannému rozvoju človeka, skôr ho podporuje. Nie je to kniha o techniky, ale kniha o vsťahoch a príbehoch. Má čo povedať aj dnešnému človeku, ak by sa jej ľudstvo držalo vyzeralo by to tu inak.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-17  (14:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A nemyslis si, ze by bolo ale jednoduchsie vsetko, co sa tyka biblie, aby to vedcom sedelo? Ved dokonca veriaci vedci zistili, co vsetko je v rozpore. Oni mali byt ti, ktori si mali zakryt oci a tvrdit, sice to nesedi s bibliou, ale kedze to tam je, nemozme to spochybnit? Dokonca Darwin, ktory prisiel s evoluciou, sa bal, ze sa myli, lebo dovtedajsi vek Zeme udavany Kelvinom, bol strasne maly na to, aby to fungovalo. Napriek tomu stal za svojim objavom, co by mu skostnatene zmyslanie vo vieru v bibliu nevolo umoznene.


Ip   |   ip:188.112.8   |   2011-04-17  (14:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Darwin sa moho mýliť, rovnako ako sa môže mýliť každý. Dnešný vedci sú aj na jednej aj na druhej strane. Ty ale máš predudký voči ľuďom ktorý sú vedci a zmýšľaju proti evolúcii.
Darvin tiež nemal úplné poznanie. Nevedel nič o bunke a sám povedal, že ak by mal nejaký orgán neredukovateľnú zložitosť tak by sa jeho teoria zrúcala ako domček z karát.
V prírode je množstvo takýchto neredukovateľných systémov.
Mám dojem, že som niekde čítal, že na smrteľnej posteli svoju teoriu poprel, čo netvrdím že je pravda.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-17  (14:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mohol sa mylit, ale pravda je, ze sa nemylil, potvrdzuju to prave objavy, ktore prisli az po jeho smrti. Dokonca to potvrdzuje aj ta bunka. A to s tym popretim, to je len taka cirkevna propaganda, ktorou castuju kazdeho, lebo po smrti sa tazko branit.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-17  (14:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V tom sa mylis, ze mam predsudky, predstav si inu situaciuy. V biblii by bolo napisane, ze vsetko preslo evoluciou, ze sice nieco stvorilo z hromov-bleskov vesmir a nakoniec by prisla ta krasne myslienka evolucie. Potom by prisli vedci, a zacali uvazovat, aha tu si nie sme isti, ze to bolo takto, ale co by povedali? Nebolo to evoluciou bolo to urobene bohom,ake je to prepanajana vysvetlenie?


Ip   |   ip:188.112.6   |   2011-04-17  (14:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  som to celkom nepochopil čo si chcel povedať tým posledným príspevkom aj keď mám dojem, že je zbytočné riešiť čo by bolo keby... Podľa mňa je evolúcia nezmysel v každom prípade.
Celkom by ma zaujímali odpovede na otázky ktoré si dostal v článku vlastná cesta, mohol by si pokračovať v dialógu aj tam.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-04-17  (15:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako si dospel k takemu uzasnemu konstatovaniu, ze evolucia je nezmysel? Kazuisticky, vykladom z biblie, alebo empiricky? Mikroevoluciu bol nuteny dokonca uznat aj papez, co sa tyka makroevolucie, cirkev na to este duchovne nedorastla, ale aj to pride. To, comu si nerozumel v predoslom prispevku je vlastne ta kazuistika, co ti ovplyvnuje realne a logicke zmyslanie.


Ip   |   ip:188.112.6   |   2011-04-17  (15:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bunka, genetický kód, zázrak stvorenia to je viditeľné, biblia to len potvrdzuje napr. Rimanom 1,20: Lebo čo je neviditeľné z Neho, Jeho večná moc a božskosť, to od stvorenia sveta rozjímaním môžu pozorovať z Jeho diel,


Potkan . xocyxiwy96   |   ip:57.66.70.   |   2011-11-29  (17:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pár ludí vie čítať z tých palmákov možno 5 ľudí a dohodli sa čo povedia nech sme slávny a nech na tom pekne zarobíme. Ludia bojte sa my 5-ti budeme profitovať. A toto mám brať Vážne, kde ste???diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?


 - Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?2013-06-01  (10:13)  |  Náboženstvo a mystika
Čo nám malo byť zamlčané a prečo? Existuje reinkarnácia, teda možnosť opakovaných vtelení? 30 až 40% obyvateľstva je presvedčených o tom, že žili na Zemi už viac krát. Toto prastaré poznanie ľudstva nájdeme vo všetkých končinách Zeme a v mnohých kultúrnych kruhoch a nielen v budhizme a hinduizme ako si mnohí myslia. Reinkarnácia bola kedysi úplne prirodzeným poznaním aj v rannom kresťanstve, až kým ho kňazská kasta pred 1500 rokmi nepotlačila a neuvalila svoju kliatbu na každého, kto by tomu veril.

Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 1


2013-05-01  (12:02)  |  Náboženstvo a mystika
Kto sa trochu hlbšie zaujíma o duchovné súvislosti života vie, že človek sa na zem nerodí iba raz. Prichádza sem viac krát a to jednak preto, aby odložil svoje staré chyby a viny a jednak preto, aby sa práve tu na zemi mohol výraznejším spôsobom duchovne posunúť nahor. Znalosť o opätovných príchodoch človeka na zem bola do piateho vatikánskeho koncilu bežne rozšírená i medzi kresťanmi a toto poznanie je až dodnes prirodzenou súčasťou všetkých východných náboženstiev.


2013: Apokalypsa ezoteriků a agónie společnosti!


2013-04-19  (10:53)  |  Náboženstvo a mystika
,,Ezoteriky, sektáře a příznivce New Age čeká po 21. prosinci 2012 podobný osud jako komunisty po rozpadu Východního bloku mezi lety 1989 – 1991.“ - Václav Bláha


Odev ako prejav ducha


2013-04-19  (09:31)  |  Náboženstvo a mystika
Týmto textom sa obraciam na nežnejšie pohlavie s výzvou, aby sa už konečne spamätali a zamysleli sa nad svojím počínaním.


Večné peklo ? BLUD RKC ! (VIDEO)


2013-04-11  (17:45)  |  Náboženstvo a mystika
Ako je možné aby náš milostivý a láskyplný Boh dopustil večné utrpenie pre tých, ktorí neprijali obeť Ježiš Krista ? Určite Boh, ktorý je nekonečná láska a chce zachrániť každú dušu by niečo také urobil ? Poďme sa spoločne pozrieť čo hovorí o tom Božie Slovo - Biblia. Učenie, že bezbožní sú trápení ohňom a sírou vo večnom pekle a že za hriechy, ktoré spáchali počas svojho krátkeho života na zemi, budú mučení tak dlho, ako dlho bude žiť Boh, je nezlučiteľné s Božou láskou a milosrdenstvom i s naším ľudským zmyslom pre spravodlivosť.


CO JE CÍRKEV?


2013-04-04  (21:53)  |  Náboženstvo a mystika
Každý národ mněl svou víru, a své bohy, a také nějakou minulost kterou si uchovávaly moudra, a vzpomínky na své předky. Ano, hovořím o nějakých pohanech anebo barbarech, i tyto národy mněly ve skutečnostech jistou civilizaci, a jiný postup životních skutečností danou jistou životní lokalitou a tím i mentálním přístupem k životu a daných jiným podmínkám. Co přinášelo jejich náboženství? Setkání svých sousedů, výměna zkušeností jak pro dobrý chod komunity, tak také pro pobavení a také nabytí informací pro další chod komunity do budoucna, osobní setkání utužovalo jistou sounáležitost a také vědomí někam se zařadit. Toto kulturní dědictví bylo ale hrubě pošlapáno katolickou vírou a doslova zneuctěno. Když si uvědomíte, že každý národ mněl ne staletí, ale tisíciletí svou víru a děděné poznatky, které se předávaly po několik tisíc generací na novou generaci, a v průběhu okamžiku jim bylo sebráno vše nějakým misionářem hrubou silou a hrozbami. Kdo se nepodřídil, byl prostě zavražděn, v jejich jazyce prostě řečeno jen "odstraněn".


Uvidel som smrť!


2013-04-04  (18:41)  |  Náboženstvo a mystika
Nie som jasnovidcom, ale stalo sa mi, že raz som predsa len niečo uvidel. Niečo strašné! Uvidel som skazu a smrť!


RKC a pápež František


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Tento článok by som venoval aktuálnemu dianiu v RKC, zo zameraním na pápeža Františka. Posledných niekoľko rokov som ostro kritizoval veľmi vážnu morálnu rozvrátenosť v RKC. Mnoho ľudí mi neverilo, ale dnes mi musia dať za pravdu aj fanatický katolíci. Najprv si veľmi stručne zhrňme najbližšiu históriu RKC a potom bude téma pápeža Františka


Absurdity kresťanskej viery


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Hlavným účelom každého náboženského systému je, aby bol človek lepší. Aby sa snažil byť čoraz lepším, čistejším, spravodlivejším a láskavejším. Aby sa o to snažil tak intenzívne, ako len môže, pretože iba tadiaľto vedie cesta k raju, ale i cesta k šťastnému, vyrovnanému a harmonickému životu na zemi.


Kauza Ján Pavol II. a vnútorný rozklad RKC


2013-03-01  (09:51)  |  Náboženstvo a mystika
Beatifikácia je predstupeň blahorečenia. Po beatifikácii Jána Pavla II. bol zastavený tento film,ktorý kritizuje jeho beatifikáciu. Beatifikovaný môže byť len človek, ktorý žil z kresťanského hľadiska veľmi vzorne, čo sa nedá o Jánovi Pavlovi II. povedať: -kryl pedofilné škandály -bol zo slobodomurármi najlepší priateľ – dali mu najvyššie ocenenie za presadzovanie ideálov NWO -kade chodil tade ohlasoval náboženskú ideológiu Nového svetového poriadku – hlásal, že všetky náboženstvá treba spojiť v jedno Ak by nám média objektívne informovali, vznikla by najväčšia mediálna kauza v dejinách ľudstva – Ján Pavol II.


Satanistický pápež? Ján Pavol II. vzdal hold NWO


2013-02-23  (16:02)  |  Náboženstvo a mystika
Som veľký kritik Jána Pavla II., pretože tento pápež vzdal hold ideológii Nového svetového poriadku. Presadzovanie ideológie NWO sa nekončilo len týmto výrokom. Kade chodil tade rozhlasoval radikálny medzináboženský ekumenizmus – jeho cieľom bola príprava sveta na jedno svetové univerzálne náboženstvo – náboženstvo ideológie Nového svetového poriadku. Kritici hovoria, že kresťanstvo a pohanské náboženstvá v žiadnom prípade nie sú zlúčiteľné, ako si to predstavoval Ján Pavol II.


Skutočný dôvod rezignácie pápeža Benedikta XVI.


2013-02-16  (15:42)  |  Náboženstvo a mystika
Nechcem o tejto problematiky písať nejaký dlhý článok – nemá to význam – problematika je veľmi jednoduchá. Musíme chápať pre pápeža bolo určite veľmi nepríjemné bývať zo slobodomurármi pod jednou strechou vo Vatikáne. Niet pochýb, že pápež ani nebol slobodný a že v skutočnosti mu vo všetkom šéfovali slobodomurári. Táto stránka sa napr. venuje veľmi závažnej kauze väznenia pápeža Siriho slobodomurármi


Katolicismus odchází z Evropy


2013-02-15  (09:18)  |  Náboženstvo a mystika
Rezignace Benedikta 16. se stala překvapením nejen pro věřící a kurii, ale také pro odborníky. Sám papež odůvodňuje tento krok zdravotními problémy. Experti však uvažují o krizi katolické církve.


Papež abdikoval, aby se vyhnul zatčení?


2013-02-15  (09:17)  |  Náboženstvo a mystika
Nevím, jakou pravdivost lze přikládat následujícímu prohlášení ITCCS. Zní to ale nadějně. ITCCS neboli Mezinárodní tribunál pro zločiny církve a státu je zřejmě dobrovolná organizace právníků, kteří připravují právnické dokumenty k obvinění představitelů církví a států, v tomto případě za zneužívání dětí. Ale není mi jasné, jak je to s jejich účinností. (Něco podobného je asi americké právnické sdružení People´s Trust, které už několikrát právně dokonale prohlásilo veškerý světový majetek za majetek všeho lidu, ale ti, co ten majetek ovládají, to jaksi zatím neberou na vědomí.) Tak to zatím berme s rezervou, a doufejme, že třeba na tom něco bude


Za papežským pučem je peněžní skandál


2013-02-14  (09:21)  |  Náboženstvo a mystika
„Abyste pochopili papežovu rezignaci“, říká Kevin Annett, „sledujte peníze“. „Tím, co bylo pro papeže Benedikta umíráčkem, bylo jeho osobní zapletení do úplatkářství a praní peněz Vatikánskou bankou.“ – Kevin Annett


Papež Benedikt 16. se vzdává pontifikátu


2013-02-12  (10:23)  |  Náboženstvo a mystika
11. února bylo oznámeno o rozhodnutí papeže Benedikta 16. zříci se trůnu. Oficiálně bude o tom vyhlášeno 28. února. O příčinách abdikace nynějšího papeže a o budoucnosti římskokatolické církve uvažují ruští experti.


Moja obhajoba


2013-02-09  (00:44)  |  Náboženstvo a mystika
Už ako malý chlapec od útleho detstva spoznával som dva svety. Mamka mi sem tam vravela o Ježiškovi a tatko nehovoril nič o Ježiškovi iba mi vždy poradil čo a ako mám robiť aby dobre bolo. Vyrastal som ako slobodné dieťa, a mohol som uvažovať ako som len chcel. Mohol som z mamkou o Ježiškovi či o strige a mohol som aj z tatkom o niečom inom trebárs o vesmíre či o svete.


Ako sa vyhnúť utrpeniu?


2013-01-27  (19:15)  |  Náboženstvo a mystika
Život je nekonečnou reťazou príčin a dôsledkov. Všetko, čo nás postretne, má svoju príčinu. Možno ju hľadať v našej nedávnej, dávnejšej, alebo veľmi dávnej minulosti. A tak je to aj s utrpením, ktoré nie je nijakým dielom náhody, ale logickým a zákonitým dôsledkom príčiny, ktorú sme my samotní kedysi v minulosti zavdali. Nijaké náhody totiž nejestvujú! Osud nie je slepý! Utrpenie je dôsledkom nami vyvolanej príčiny a prichádza k nám prostredníctvom Zákona spätného pôsobenia, ktorého účinky sa dajú veľmi výstižne vyjadriť slovami: čo kto zaseje, to aj zožne. Naše utrpenie býva teda žatvou toho, čo sme siali v minulosti. Niet v tom ľubovôle, ani nespravodlivosti. Je to dianie vecné, jasné, logické a nanajvýš spravodlivé.


Emil Páleš: Jezuitský štát v Paraguaji


2013-01-27  (11:32)  |  Náboženstvo a mystika
Kým sa Campanellovi, ktorý v talianskom väzení písal svoju knihu, pred očami vznášala vízia dokonalého štátu, jezuiti jeho utópiu premenili na skutky. Stala sa skutočnosťou v Paraguaji v roku 1609. V neprístupnom vnútrozemí amazonského pralesa, izolovaní riečnymi vodopádmi, uskutočnili teokratický komunizmus s indiánmi. Je unikátom svetovej histórie, že taký štát skutočne existoval a fungoval 150 rokov.


Emil Páleš: Biblická a katolícka Mária


2013-01-26  (00:57)  |  Náboženstvo a mystika
Biblická Mária bola pôvodne obyčajnou ľudskou ženou, pokornou, poslušnou, matkou viacerých detí (Mat 12:46, 13:55, Luk 8:19, Mar 3:31). Vedela, že sama potrebuje Spasiteľa. Súčasná katolícka Mária je nadprirodzenou bytosťou, ktorá má vlastnosti a schopnosti bohyne. Zoznam jej vlastností sa bod za bodom zhoduje s vlastnosťami pohanských bohýň, a nezhoduje s vlastnosťami biblickej matky Ježišovej.


Emil Páleš: Jezuiti


2013-01-15  (14:35)  |  Náboženstvo a mystika
Jezuiti predstavujú extrémnu saturnskú (orifielsku) inšpiráciu. Ich špecifikom sú ,saturnské vlastnosti: disciplína vôle a poslušnosť. Okrem bežných rádových sľubov cudnosti a chudoby skladali ešte jeden - o absolútnej poslušnosti pápežovi. „Pre jezuitský rád je charakteristická prísna centralizácia, tvrdá disciplína a bezvýhradná poslušnost‘ generálovi (‘, čiernemu pápežovi "), ktorý je volený doživotne.. . Jezuitský rád je organizovaný ako vojenský útvar.


Ako odhaliť jasnovidca


2013-01-10  (15:18)  |  Náboženstvo a mystika
Stačí málo na odhalenie klamára.


reakcia Tomáš Akvinský- Päť dôkazov existencie Boha


2013-01-08  (01:46)  |  Náboženstvo a mystika
Článok, priatelia, neslúži na to aby vás obrátil na neveriacich.. Dal som ho sem hlavne pre ľudí z fóra ktorý predchádzajúci článok o Tomášovi Akvinskom považovali za dôkazový materiál..


Kresťanský národ konzumentov nečistoty


2013-01-06  (18:01)  |  Náboženstvo a mystika
Slováci sú vo všeobecnosti považovaní za kresťanský národ. Štatisticky! Pravdivosť tejto štatistiky sa potvrdzuje zvlášť v čase vianočných sviatkov, kedy bývajú naplnené takmer všetky kostoly. Keď potom človek vidí tie masy, prúdiace po skončení sviatočných vianočných omší z kostolov, môže si pomyslieť: to je ale viera!


Tajomstvo obelisku.


2012-12-23  (11:57)  |  Náboženstvo a mystika
Chodíme okolo různých staveb, které někdy ani neumíme zařadit “do jaké kategorie patří“, některé jsou z doby dávno minulé, mají svůj stavební styl, někdy se na nich objevují zajímavé plastiky s různou tématikou. Ta náboženská převládá asi proto, že byla vytvořena v době, kdy církev soustředila veškerou duchovní i světskou moc do svých rukou. Víme, co znamenají různé nápisy, obrazy a sochy např. hadů a různých příšer ve společnosti svatých atd.? Známe jejich smysl? Víme komu byly určeny a proč?


Vatikán a.s., práčka špinavých peňazí mafie a politikov


2012-08-10  (08:25)  |  Náboženstvo a mystika
Zabudnite na Dana Browna. Vykašlite sa na konšpiračné teórie z dielne tvorcov Zeitgeist. Skutočnosť je oveľa napínavejšia. Skutočnosť, odhalená v knihe Vatikán a.s. Nejde totiž o fikciu, teórie alebo špekulácie. Sú to neodškriepiteľné fakty, podložené originálmi dokumentov, prevodných príkazov a bankových operácií. Ide o priame dôkazy od niekoho, kto bol súčasťou systému. Systému, ktorý s vedomím pápežov desaťročia pral špinavé peniaze nacistov, mafie a skorumpovaných politikov. Vatikánskej banky.


TEMNOTA NA VRCHOLE MOCI


2012-07-26  (15:32)  |  Náboženstvo a mystika
Všimli ste si niekedy, koľko je v našej zemí rôznych krížov umiestnených na každom kroku? Nejde iba o tie na kostoloch – tam to nikoho neprekvapí – ale ide o všetky tie po krajine. Od tých, ktoré sú na samých vrcholoch našich hôr až po tie, ktoré sú na kopci nad každou dedinou či v poliach a podobne. Tí, ktorí vidia toky energií vám povedia, čo vidia – sú to kliatby, blokácie Svetlej energie. Kríže samé osebe ešte nemusia znamenať nič, ale sú znakmi, kde je potrebné blokovať vstup Bielej, Svetlej energie. Takto si tvari „zoskrutkovali“ svoju energetickú mriežku, aby sme boli pod ich kontrolou nie iba v mestách, ale v celej krajine.


Kauza arc. Róbert Bezák, alebo – POHODA ako pre koho


2012-07-11  (11:51)  |  Náboženstvo a mystika
Zaujimavý článok o tom, prečo je dobré, že odvolali Bezáka. Na vedomie dávam hlavne list istého teológa a kňaza, ktorý je v článku.


Čo sa s nami deje po smrti?


2012-06-04  (11:53)  |  Náboženstvo a mystika
Bez znalosti jednotlivých úrovní stvorenia nemôžeme správne pochopiť, čo sa s nami deje po pozemskej smrti.


2. Prebuďte sa!


2012-05-25  (21:38)  |  Náboženstvo a mystika
Ľudia, prebuďte sa z oloveného spánku! Poznajte to nedôstojné bremeno, ktoré nesiete, a ktoré ťaží milióny ľudí nevýslovne húževnatým tlakom. Odhoďte ho! Je hodné nosenia? Ani na jednu, jedinú sekundu!


Iontové, holografické a magnetické náramky = PODVOD!


2012-05-22  (09:41)  |  Náboženstvo a mystika
Zdá se, že v každém obchodním středisku napříč USA potkáte mladého obchodníka prodávajícího barevné náramky, kterou mají údajně „iontový náboj“ nebo „magnetický hologram“, které vám způsobí lepší rovnováhu, zdraví, tlumí bolest nebo cokoliv jiného, co tvrdí. Tito obchodníci to i demonstrují ukázkou – slabost zákazníkovy síly nebo rovnováhy, pak mu nasadí náramek a provedou stejný pokus. Hle! Náhle je rovnováha na 100 procentech a síla až na střechu.


Svedectvo bývalého jasnovidca a prútikára o nebezpečenstve okultizmu


2012-05-12  (18:02)  |  Náboženstvo a mystika
Psychotronika môže byť i nebezpečná - prednáška bývalého prútkara a jasnovidca Martina Ševčíka z 12.2.1992 v Novom Meste na Morave. Autor podáva svedectvo o vlastnej skúsenosti v tejto oblasti, detailne opisuje praktiky, ktoré používal a princíp fungovania jeho schopností a zdôrazňuje nebezpečenstvá a dôsledky návštevy u ľudí s vešteckými schopnosťami.


Ďaľšie z náboženstva a mystiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Zázračnému MMS už nedôverujem

Keď som sa pred tromi rokmi dozvedel o zázračnom minerálnom produkte MMS, vzbĺkla vo mne radostná predstava o konci mojich zdravotných ťažkostí.


Klíčová událost: V Rusku předložen zákon o podří...

Rockefellerova globální chapadla odhalena v roce 1959 ...

Ako nás odrbávajú - držte si klobúky a sadnite si.

Tajný osud Ameriky (1. časť)

Desať najväčších lží o zdravotnej starostlivosti

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Hlinové vystúpenie v parlamente

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Ako sa chcel stať Kubo súčasťou strednej triedy

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.5468 s